Dyskusja wikipedysty:Luca


Dyskusja wikipedysty:Luca w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anno Domini 2oo5 | Anno Domini 2oo6 | Anno Domini 2oo7 | Anno Domini 2oo8 | Anno Domini 2o12 | Anno Domini 2o13 | Anno Domini 2o14 | Anno Domini 2o15Tu możesz się dopisać

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 18:45, 20 lip 2012 (CEST)

Zdjęcieedytuj kod

Nie da się jednoznacznie powiedzieć. Zgoda musi pochodzić od osoby dysponującej prawami autorskimi. Jednostki ST zapewne mają jakieś umowy na obsługę fotograficzną (zdjęcia urzędników, obsługa uroczystości) i w tych umowach zapewne jest opisana kwestia przechodzenia (lub nie) praw autorskich. Konieczne jest więc kontaktowanie się z daną JST (działem prawnym lub obsługi medialnej/prawnej). Elfhelm (dyskusja) 21:21, 29 lut 2016 (CET)

  • Mhm, wstawiłeś prawidłowy szablon na commonsie. Tam jeśli zgody nie będzie przez WP:OTRS, to zapewne grafika zostanie za kilka(naście) dni usunięta. Elfhelm (dyskusja) 20:32, 1 mar 2016 (CET)
Szablon dobry, tylko autorem nie może być urząd miasta - autorem jest zawsze jakiś człowiek. No ale to się wyjaśni jak przyślą zgodę na OTRS. Polimerek (dyskusja) 20:48, 1 mar 2016 (CET)

Autor zdjęciaedytuj kod

Czy zdjęcie które jest moje autorstwa znajduje się w Wiki, powinno być podpisane, tzn. imię i nazwisko autora zdjecia?

Błąd podpisuedytuj kod

Brak tagu zamykającego </font> sprawia że wszystkie wpisy poniżej twoich są niebieszczone. Naprawiłem błąd, ale ty te musisz poprawić podpis w ustawieniach.

Źródłaedytuj kod

Cześć. Zdjęcie legitymacji nie jest należyty źródłem, nie spełnia waloru weryfikowalności (nie jest źródłem opublikowanym). Informacja o odznaczeniu może być uźródłowiona przypisem np. do strony organizacji czy noty biograficznej. Elfhelm (dyskusja) 22:37, 6 gru 2018 (CET)

  • Owszem, choć tu akurat łatwo było uzupełnić przypis ([1]), a i jedna informacja bez źródeł raczej nie uzasadnia dodawania kolejnych. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 22:48, 6 gru 2018 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Luca" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy