Dyskusja wikipedysty:Maciek Podgórskidwa


Dyskusja wikipedysty:Maciek Podgórskidwa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Witam w imieniu Komitetu powitalnego polskiej Wikipedii. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 09:21, 18 lut 2017 (CET)

Pięć lat temu, ktoś zaproponował mi, aby wypromować pradziadka, podsuwając mi kilka materiałów. Pracowałem nad tym pięć lat. Potem..Zrezygnowałem z pięciu lat na facebooku - pięć lat wielogodzinnej pracy. Zostawiłem całą moją pracę. Komu? Dlaczego nie możesz poprawić krótkiego artykułu? Czy można zgłosić ten artykuł do innego administratora?Maciek Podgórskidwa (dyskusja) 18:52, 20 lut 2017 (CET)Maciek Podgórski--Maciek Podgórskidwa (dyskusja) 18:52, 20 lut 2017 (CET)

Spis treści

Powitanieedytuj kod

Maćku, tego nie było nigdzie widać, dlatego tak. --J.Dygas (dyskusja) 09:40, 18 lut 2017 (CET)

Jak można odzyskać usunięty artykuł na którym mi zależy? https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Brudnopis_go%C5%9Bcinny/Krzy%C5%BCowski_Pawe%C5%82#Biografia --Maciek Podgórskidwa (dyskusja) 09:58, 18 lut 2017 (CET)Maciek Podgórskidwa


Interros, powitałeś mnie tym razem z Berlina. Zbierasz tam jaszczurki? Proszę mi odpowiedzieć na pytanie czy jest szansa na odzyskanie mojej strony i jakie są powody, że interesująca strona, na dodatek rodzinna, nie otrzymała wsparcia, pomocy. Czy warto bez zaangażowania gdzieś tkwić? Proszę nie mówić do mnie Maćku. I oddać wypracowaną przez pięć lat stronę. Na więcej mnie nie stać. Ale mojej własności, przypilnuję. Nie pozwolę na to, by szargać pamięć mojego pradziadka. Wolę przeżywać to co się stało, w samotności. Oddajcie mi moją własność - nikt nie będzie wrzucał do śmieci życia Pawła, skubańcy. Na kolanach nie chodzę.--13:58, 18 lut 2017 (CET)Maciek Podgórskidwa

Wikipedia:Strona użytkownikaedytuj kod

Witaj. Twoja strona została usunięta, gdyż nie spełniała wymogów przedstawionych na Wikipedia:Strona użytkownika. Dziękuję. Ented (dyskusja) 22:02, 18 lut 2017 (CET)

Artykułedytuj kod

O p. Krzyżanowskim nie ukaże się. Został uznany za nieencyklopedycznego. Przyjmij to do wiadomości.

Za pierwszą niegrzeczną odzywkę zostaniesz zablokowana/ny. Ciacho5 (dyskusja) 17:05, 20 lut 2017 (CET)

  • NIe. Wciąż nie ma wykazanej encyklopedyczności Ciacho5 (dyskusja) 18:29, 20 lut 2017 (CET)
  • Zrezygnowałaś z 5 lat na fejsie. WOW. Gratuluję. Opisz dziadka w Prepedii lub załóż swoja stronę własną/prywatną. W Wikipedii nie. Ciacho5 (dyskusja) 18:57, 20 lut 2017 (CET)

odpowiedźedytuj kod

Dostrzegam pewną niespójność między przedstawieniem się "jestem przyzwoitym człowiekiem" a zwracaniem się do innych osób per "cioty jak wy", "J...ł was is das pies", "ciulu", ""wsadźcie sobie w c...a" i "gnidy". Nie wiem, kto Ci kradł hasła, palił komputery itp., ja nie, i nie widzę powodów, żebyś miał mnie, lub kogoś innego na Wikipedii obrażać. Tak więc żegnamy się na zawsze --Felis domestica (dyskusja) 22:35, 20 lut 2017 (CET) A ja myslę, ze doskonale wiesz.2A01:11BF:526:5D00:9CF8:7D5E:9FB6:A0CB (dyskusja) 17:07, 24 lut 2017 (CET)Irena Maczko

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Maciek Podgórskidwa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy