Dyskusja wikipedysty:MalarzBOT


Dyskusja wikipedysty:malarz pl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:MalarzBOT) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Szablony Vbedytuj kod

Hej,

w kategorii szablonów Vb występuje ogromny bałagan zarówno z nazewnictwem, jak i z wywoływaniem funkcji szablonów. Postanowiłem trochę "posprzątać". Liczba wywołań z przeniesionych szablonów jest bardzo duża, stąd najlepiej gdyby wykonał to jakiś bot.

Pozdrawiam ArturM dyskusja 09:20, 28 lip 2020 (CEST)

W tych szablonach, które zostały przeniesione, parametry są poprawione, wystarczy podmiana nazwy. Co do szablonów Vb, jeszcze co najmniej kilka szablonów dubluje się ze sobą, dlatego przydałoby się niektóre poprawić i poprzenosić. ArturM dyskusja 09:32, 28 lip 2020 (CEST) Na ten moment skończyłem pracę przy szablonach Vb. Można poprawić redirecty. Pozdr ArturM dyskusja 09:34, 31 lip 2020 (CEST)

Odp:botedytuj kod

Odp:bot

Było z podglądem. Musiałem się zagapić. Dzięki! Emptywords (dyskusja) 22:05, 29 lip 2020 (CEST)

Odp: gołe linkiedytuj kod

Zapomniałem o infoboksach. Załatane aczkolwiek chciałbym w przyszłości wszystkich takich plomb pozbyć. Wydaje mi się, że podanie w wywołaniu modułu sprawdzającego www=uri? powinno problem załatać. Jednak przypominam sobie, że niektóre z tych pól mają wstawione <nowiki>. Na pewno tak ma {{cytuj}}, nawet w dokumentacji, więc muszę to jeszcze dopracować. Paweł Ziemian (dyskusja) 14:19, 31 lip 2020 (CEST)

  • Wpadł mi do głowy pomysł aby przelecieć botem przez backup, wykryć wszystkie szablony i wykonać null edit dla każdego artykułu, w którym znajdę szablon z gołym linkiem. Teoretycznie znam listę podstawowych szablonów i ich pól, w których taki link jest dopuszczalny. To powinno skutecznie ujawnić jakieś zakopane wywołania. Ostatecznie do zestawienia będą wpadały jedynie przypadki bieżące. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:31, 5 sie 2020 (CEST)

Bot poprawił 33 artykuły. Zostały jeszcze 23 do ręcznej edycji (jakieś pliki albo www):

Paweł Ziemian (dyskusja) 23:54, 5 sie 2020 (CEST)

Bitwy, boje i potyczki wojny polsko-bolszewickiejedytuj kod

Wspólnym wysiłkiem wypisaliśmy w tabelce miejsca bitew i ich daty rozegrania.

Wracam do prośby: pomożesz w zmianie sposobu zapisu dat tak, by można byłoby sortować bitwy właśnie wg dat?--Kerim44 (dyskusja) 18:33, 2 sie 2020 (CEST)

No bajer:). Dzięki bardzo. Abstrahując od innych wartości Twoich tu edycji, ułatwią mi one zapełnienie niebieskimi linkami bitew. Na razie przez 2 miesiące zrobiłem (zrobiliśmy) ok 70 na poziomie być moze nie medalowym, ale dość przyzwoitym. Nawet nie wiem ile jeszcze zostało:)--Kerim44 (dyskusja) 22:47, 2 sie 2020 (CEST)

Re: pytanie o zdjęcia szkółedytuj kod

Hej, bardzo chętnie bym pomógł, ale niestety akurat dzisiaj właśnie kończę urlop i zapowiada się bardzo ciężki sierpień z weekendami bardziej poza Warszawą. Czy to coś bardzo pilnego? Najlepsze czas na zdjęcia dla budynków otoczonych drzewami (a takie budynki szkolne u nas przeważają) to kwiecień i pierwszy tydzień maja. Przyjemne delikatne słońce, chmury i jasnozielona zieleń np. tutaj czy tutaj. Teraz już wszystko dosłownie tonie w kontrastowej zieleni. A propos, najpełniejszy spis obiektów wniesionych w akcji „Budowa Szkół Pomników Tysiąclecia Państwa Polskiego“ (1423, z czego 62 w Warszawie) jaki widziałem jest w książce Architektura i budownictwo szkolne w PRL (s. 274–350). Na pewno znasz, ale tak na wszelki wypadek, że wszystkie zdjęcia tam (niektóre bardzo ciekawe) są ew. do wykorzystania w Twoim artykule na PD-Polish. Boston9 (dyskusja) 20:34, 2 sie 2020 (CEST)

  • OK, to jeżeli ten fotograficzny projekt może poczekać do 2021, to podeślij mi proszę listę tych szkół przed kwietniem, to wykonam te zdjęcia. Boston9 (dyskusja) 22:29, 2 sie 2020 (CEST)
  • @Boston9, malarz_pl Nie to, że się na bank podłączam :) ale jak będzie lista, to coś tam ewentualnie mogę pomóc, bo tez mi się zdarza krążyć po Warszawie. Emptywords (dyskusja) 13:41, 3 sie 2020 (CEST)

Cooo cukerooo?edytuj kod

Miałam to, co kliknęłam po wejściu, ale powiem, że coś mi sie długo zawieszało. Oklej mogą pisaninę. Wiki nie jest dla mnie rak ważna, żeby trzeba było zachowywać każdy oddech. Jak się panie zaczepiane nie odezwą, to nie moja wina. Nie ja zakładałam wątek. Jestem częściowo Rusinką karpacką, a nawet bardziej się czuję niż mam w DNA, ale to nie ma znaczenia w Wikipedii. Czussss Marencja (dyskusja) 19:45, 3 sie 2020 (CEST)

Szablonyedytuj kod

Cześć. Np. Szablon:Ministrowie finansów Francji bot zaciągnął z hasła Ministrowie finansów Francji? Hasło jest nieuźródłowione, nieaktualne od około 9 lat, niejasne (chyba wg podziału na gabinety, skoro są powtarzalne po sobie nazwiska) i chyba nie do końca przetłumaczone ("commissaire" w nawiasach). To zresztą poważny problem wielu podobnych list. Elfhelm (dyskusja) 20:32, 6 sie 2020 (CEST)

  • Trochę uporządkowałem linki, akt. i usunąłem przed 1789 (przed MF). Pozdr. :) Elfhelm (dyskusja) 20:44, 6 sie 2020 (CEST)
  • Ok, rozumiem doskonale zamysł porządkowania tej kwestii :) Poprawiłem trochę kwestię szablonów wojewodów:
  • Dobrze by było teraz podmienić botem w odpowiednich hasłach szablony "na nowe" (wydzielone). Pozdrawiam :) Elfhelm (dyskusja) 22:52, 6 sie 2020 (CEST)

Stargardedytuj kod

Cześć. Poprawiam hasło, wcześniej miało medal, ale nie miało przypisów, uaktualnień i dokonuję korekt, zmian, daję przypisy. Nieoczekiwanie, mam kłopot i nie za bardzo mogę sobie poradzić, jest komunikat: błąd w przypisach: Znacznik <ref> zdefiniowany w <references> ma atrybut grupowania „”, który nie występuje wcześniej w treści. Błąd Przypisów. Mam prośbę mógłbyś mi pomóc, gdzieś zrobiłem błąd, coś nie mogę tegoż ogarnąć. Z góry dzięki Keres 40 (dyskusja) 15:35, 9 sie 2020 (CEST)

Problem z botem?edytuj kod

W tej edycji bot usunął wszystkie wywołania szablonu {{Władca}}, wstawiając tylko jeden szablon nawigacyjny. Czy nie powinien usuwać tylko tego wywołania, które zastępuje dedykowany szablon? JCRZ (dyskusja) 17:39, 10 sie 2020 (CEST)

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Mógłbym przy tym pomóc, np. tworząc szablony idąc wg liczby wystąpień w {{Władca}} od 2(?) rosnąco. Czy istnieje do tego jakieś zestawienie? JCRZ (dyskusja) 01:54, 11 sie 2020 (CEST) Wstawiłem do hasła Sawa (Hrycuniak) cztery szablony (powstawiałem je ręcznie do innych artów, było mało wywołań). Zajmę się szablonami o biskupach, patriarchach, metropolitach etc. JCRZ (dyskusja) 21:34, 11 sie 2020 (CEST) Dla bota: {{Egzarchowie patriarchy Moskwy dla Europy Zachodniej}} – [[Zachodnioeuropejski Egzarchat Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego|Egzarcha patriarchy Moskwy dla Europy Zachodniej]]; Egzarcha zachodnioeuropejski; Egzarcha Patriarchy Moskwy dla Europy Zachodniej

Szablony projektów itp.edytuj kod

Hej

Umiałbyś posprzątać trochę rzeczy z tej listy poprawiając szablony projektów i co tam jeszcze jest? Bo np. jest sporo błędów do Wikiprojekt:Lotnictwo/info a nie umiem tego naprawić bo te kursywy są w parametrach. PMG (dyskusja) 22:29, 12 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:MalarzBOT" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy