Dyskusja wikipedysty:Malarz pl


Dyskusja wikipedysty:malarz pl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Albumy z linkamiedytuj kod

Hej

Umiałbyś to poprawić botem? Bo raczej są ze sztancy, ale trochę tego jest. PMG (dyskusja) 13:15, 31 mar 2021 (CEST)

Drobna poprawka jest dobra, ale ta większa jest lepsza (Bo w końcu te strony będą linkowane). Śpieszyć się nie trzeba, to nie jest krytyczny problem, ale jest tego trochę. Ja teraz poczas świąt spróbuję poczyścić to co mogę ręcznie z błędów lintera, wiec pewnie będę miał jeszcze jakieś znaleziska. PMG (dyskusja) 13:52, 31 mar 2021 (CEST) Lecieć. Przejechałem wzrokiem całą listę, raczej wszędzie to wygląda dobrze. Ewentualne problemy i tak są mniejsze niż zyski. PMG (dyskusja) 14:17, 7 kwi 2021 (CEST)

Ekstraklasa w piłce nożnej (2020/2021)/Wyniki spotkańedytuj kod

Cześć. Ten szablon "mecz piłkarski POL" jest błędnie skonstruowany i w niektórych meczach pokazuje, że drużyna gości gra z samą sobą, mimo że w kodzie źródłowym jest wszystko w porządku. Przykłady:

21. kolejka

22. kolejka

ProDM dyskusja 18:50, 4 kwi 2021 (CEST)


Witam. tak na wszelki wypadek, pewnie Pan zauważył, w brudnopisie problemy z <ref> chyba nie występują.

Quri.inka (dyskusja) 09:09, 11 kwi 2021 (CEST)

do brudnopisu wkleiłem cały artykuł

Quri.inka (dyskusja) 12:26, 11 kwi 2021 (CEST)

Odp:Wikiprojekt:Czy wiesz/Zalążkiedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:Czy wiesz/Zalążki

Hej. To stara i nieużywana strona, pomysł się nie sprawdził. Usunąłem. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:17, 7 kwi 2021 (CEST)

Brudnopisedytuj kod

Nie wiem co można zrobić. I mi się nie wyświetla, więc nie wiem co tam jest i dlatego nie możemy usuwać. Może to materiał do nowego artykułu. Qqerim (odpowiedz) 13:19, 7 kwi 2021 (CEST)

  • Dzięki. Tak, to są niewykorzystane materiały do nowych artykułów. Qqerim (odpowiedz) 13:40, 7 kwi 2021 (CEST)

Szablon:Podstawowy ranking międzyjęzykowyedytuj kod

Nie wiem, czy to jest rozwiązanie dla zbyt dużej liczby wywołań szablonu, ale w powyższym szablonie blisko 200 razy użyto {{Unicode}} (dla każdego miesiąca). Może da się to zastąpić jakimś niewywoływanym przez szablon znakiem. Sławek Borewicz, → odbiór 13:42, 8 kwi 2021 (CEST)

A za kilkanaście lat będzie w nim dwa razy więcej wywołań tego unicode. Ale może do tego czasu zwiększą się limity. Sławek Borewicz, → odbiór 19:02, 8 kwi 2021 (CEST)

Odp:Zabezpieczenia szablonówedytuj kod

Odp:Zabezpieczenia szablonów

Cześć, dobrze że piszesz, bo miałem akurat pisać do Ciebie wiadomość aby się skonsultować. Do zrobienia zestawienia użyłem takiego zapytania. Teraz się tak zastanawiam jakiego kryterium użyć aby zabezpieczyć pozostałe szablony: pomiędzy 10 tys. a 49 tys. wywołań - zielona kłódka a pomiędzy 51 tys. a 99 tys. wywołań - żółta kłódka? Wiem, może wyglądać to na błahostkę, ale jak już się za to zabrałem, to pasowałoby to zakończyć i doprowadzić do porządku. Zaskoczyło mnie że niektóre szablony jak np. {{Pierwszy niepusty}} i {{Infobox państwo/core}} do wczoraj nie były w żaden sposób zabezpieczone a są używane w 600 tys. artykułach. The Polish (query) 21:01, 8 kwi 2021 (CEST)

Mógłbym Cię prosić o Twoje zdanie, jaki klucz/kryterium proponujesz zastosować? --The Polish (query) 01:16, 11 kwi 2021 (CEST)

Flagi w Luaedytuj kod

Zacząłem się znowu zastanawiać nad flagami w Lua. Mam 3 strony testowe:

Ten ostatni w sumie nadawałby się do nawboksów, bo ma najmniejszy post-expand include size. Wymaga jednak załadowania stylów flag. Co może robić jednorazowo na początku sam szablon nawigacyjny. Niestety ładowanie stylów w szablonie flagi również zwiększa rozmiar post-expand. Nawet przyszło mi do głowy aby napisać nowy navbox całkowicie w Lua i wtedy takie wsparcie wbudować jakoś w składnie wikitekstu np {{#flag|USA}}. Parser szczęśliwe to pomija. Inny podobny wariant {{./flag|USA}}. Zbiór tych flag w zasadzie mógłby być ograniczony tylko do sportowców. Pełen raport w formie pliku CSS z obecnych i byłych państw z wszystkimi wariantami dał mi wynik 203 KB. To ponad 2x za dużo, bo limit na CSS to 100 kB. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:31, 8 kwi 2021 (CEST)

  • Każde odchudzenie będzie czasowe. Nawet próba zwiększenia limitów po stronie MediaWiki też się zawsze kiedyś skończy. Ludzie nie mają umiaru i zawsze wpychają więcej. Patrz ostatnie problemy z {{tabele władców}}. Zrobiłem sobie też na próbę zrzut Kamila Stocha do PDF. Wyszło prawie 60 stron, z czego 40 zajmuje treść artykułu. Jedyne stabilne rozwiązanie to ustalenie jakiegoś pułapu rozmiaru dobrego artykułu. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:16, 9 kwi 2021 (CEST)
  • Na pewno się by dało, jednak robię teraz eksperyment z naboksem z samych divów. Jak się uda, to drugim etapem będzie lista parametrów obsługiwana jak przez szablon {{klad}}. Czyli żadnej rekurencji w szablonach. Jedno {{#invoke:Navbox|Experyment lub coś tam}} i będzie wynik. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:00, 9 kwi 2021 (CEST)
  • Taki mam plan, tym bardziej, że w Lua będę dokładnie wiedział, który szablon mnie wywołał :). Ale muszę zacząć od testów wykonalności, bo w Lua to się takie rzeczy ciężko potem zmienia. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:22, 9 kwi 2021 (CEST)
  • Zaimplementowałem wstępnie dwie wersje infoboksów. Jedna jako CSS grid z samych divów. Niestety nie działa prawidłowo w IE. No to na podstawie tych samych danych utworzyłem mix divowo-tabelkowy. Tabelka delikatnie bardziej rozpycha post-expand include size, ale i tak ogólne wyniki są znacznie mniejsze niż z obecnego szablonu. Testy mam na szablon, grid i docelowy format. Skopiowane komentarze z HTML najczęściej są już nieaktualne, bo moduł się ciągle jeszcze zmienia. W nowym rozwiązaniu zbędna staje się | nazwa = szablonu. Podobnie | parzystość = będzie całkowicie automatyczna. Pozostaje jeszcze problem ze zwijaniem (w tym automatycznym). Jakoś to nie działa z nowego kodu. Coś się nie zgrywa ze skryptami od starych szablonów. Podobnie z nazwami zamiast „[pokaż/ukryj]” (które można ręcznie naniosić w generowanym kodzie HTML) jest „[Zwiń/Rozwiń]”. Może przyjąć zasadę, że poza swoją stroną szablon zawsze będzie zwinięty? Oprócz jego wewnętrznej zwijalnej grupy. Ta domyślnie może być zawsze rozwinięta. Paweł Ziemian (dyskusja) 10:22, 11 kwi 2021 (CEST)
  • Koślawy grid poprawiłem. Zastanawiam się czy jest sens robić kategorie przez moduł. Czy nie wystarczy zwykły <noinclude> i ich tradycyjna definicja? Tak byłoby prościej dla wszystkich. Przy okazji {{#invoke:Navbox|Custom}} powinien ułatwić przerobienie pozostałych navboksów chronologii (Jaguar). Paweł Ziemian (dyskusja) 17:45, 11 kwi 2021 (CEST)
  • Tych w rodzaju „custom” nikt już nigdy nie zmodyfikuje. Tylko będą leżały i straszyły. Jednak przy tej okazji zrobiłem Kolory HTML. Jednak najlepiej to wygląda jako custom. Jest ładnie responsywny nawet w IE. Jedyne co się w związku z tymi rozwiązaniami nasuwa, to specjalne kategorie na wszelkie szablony inne niż standardowe na dole. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:46, 11 kwi 2021 (CEST)
  • „Wyczyściłem” {{#invoke:Navbox}}, którego zawartość skopiowałem do {{#invoke:Navbox/V2}}. Po wstępnych testach do dalszych prac przechodzą wersje Standard (tabela), Custom (div) i Columns (również tabela, tej w tym trybie nic nie zastąpi). Reszta odpada z różnych względów. Będzie jeden wspólny CSS dla kontenera (tytuł i boki) oraz po jednym CSS dla każdej funkcji, czyli wariantu rysowania. To pozwoli łatwo namierzać poszczególne typy navboksów przez linkujące. Ostatnią kwestią w trybie „standard” jest zwijane grupowanie. Ja to rozwiązałem w ten sposób, że przekazuję w polu spis.N wartość zwijana grupa (albo grupa jeśli zwijanie ma być wyłączone). Teoretycznie żadne pole spis.N nie powinno być użyte jeśli istnieje jakiekolwiek pole opis.N.K lub głębsze. Nie wiem czy takie rozwiązanie Tobie odpowiada. Ja nie chciałem mnożyć na to oddzielnych parametrów. Mam też taką obserwację, że wersje pionowe, których jeszcze nie testowałem, nie powinny stosować class="navbox" tylko cokolwiek innego. Ich miejsce i zachowanie jest inne niż to przypisywane docelowo dla class="firstNavbox". Paweł Ziemian (dyskusja) 23:33, 14 kwi 2021 (CEST)

Szablon:Księżyc infoboxedytuj kod

Jest z nim problem: [1]. Paelius (dyskusja) 14:24, 9 kwi 2021 (CEST)

Zestawienie przekierowań w dyskusjachedytuj kod

Witaj

Wikipedysta:MalarzBOT.admin/przekierowania dyskusji

Po co dręczyć bota i serwery Wikipedii, skoro można w prosty sposób usunąć linkujące do wielu z tych przekierowań?

Wiele z linkujących to dyskusje z czywiesza do przeniesionego artykułu.

Gdyby przyjąć, że w zestawieniach ekspozycji, podstrony Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz/ekspozycje/ link do dyskusji hasła jest zbędny, to dyskusja straciłaby linkowanie i bot by skasował taką dyskusję. Można to zrobić delikatnie modyfikując kod w Wikiprojekt:Czy wiesz/weryfikacja.

Z: [[Dyskusja:{{{1|}}}|dyskusja]], 
Na:{{#ifeq:{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}|ekspozycje||[[Dyskusja:{{{1|}}}|dyskusja]],}} 

Spowoduje to że link do dyskusji zniknie tylko na zestawieniach ekspozycji. Jeżeli ktoś jest w stanie dotrzeć do tej strony, to dotrze także do dyskusji artykułu. Stok (dyskusja) 08:33, 10 kwi 2021 (CEST)

Re: navboksyedytuj kod

Super, dzięki! Ja rozważałem zamianę przynajmniej części navboksów na podobną wyglądem tabelkę, żeby obejść ten problem, ale nie miałem ostatnio czasu nad tym przysiąść. Carabus (dyskusja) 15:42, 10 kwi 2021 (CEST)

Bezsensowne edycje bota.edytuj kod

Cześć.

Jaki sens mają takie edycje? Nie dość, że wprowadzają znacznik <br /> wywodzący się z przestarzałego standardu xHTML, a nieprawidłowy w aktualnie używanym przez MediaWiki standardzie HTML5 zamiast prawidłowego <br>, to jeszcze taką pustą edycją niepotrzebnie zwiększają długość kodu strony. Wprawdzie przeglądarkom niezgodność ze standardem nie przeszkadza i interpretują <br /> w sposób oczekiwany, ale po co ta edycja w ogóle? Ankry (dyskusja) 23:59, 10 kwi 2021 (CEST)

OK. Co do poprawiania </br> masz rację. Więc nie całkiem bezsensowna, ale tylko połowicznie :) Ankry (dyskusja) 00:17, 11 kwi 2021 (CEST)

Ad:Bob Dylan’s Greatest Hits Volume 3edytuj kod

Ad:Bob Dylan’s Greatest Hits Volume 3

Cześć, Twój bot dodał nieistniejącą kategorie Składanki do kilku artykułów. Nie mam teraz możliwości uruchomienia mojego aby posprzątać. --The Polish (query) 02:32, 11 kwi 2021 (CEST)

Odp:nux wp_sk.jsedytuj kod

Odp:nux wp_sk.js

OK, dzięki za informację. Na razie tylko testuję jakie są możliwości. Niestety z VE nie działa ani {{R}} ani {{Przypisy}} (przynajmniej nie ten z parametrami). Miałem nadzieję, że wystarczy R zmienić, ale jednak nie.

Ale spoko, zanim wrzucę w główny gadżet, to będzie trzeba przeprowadzić jakąś szerszą dyskusję. Nie wiem czy widziałeś jaki jest UX jest przy używaniu R oraz VE... Wrzucałem screeny na Discord. W skrócie – jest lipa 😉. Znaczy ani podgląda, ani edycja nie działa. I to nawet nie, że edycja jest trudna, tylko w ogóle nie działa (trzeba się przełączyć).

Mam nadzieję, że uda się pogodzić jakoś oba podejścia. No, ale zobaczymy.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 00:15, 13 kwi 2021 (CEST)

Ad:Neukirch (Badenia-Wirtembergia)edytuj kod

Ad:Neukirch (Badenia-Wirtembergia)

W artykule pacynka zamieniła linki z :de: na szablon {{link-interwiki}} ale zostało jeszcze do przekształcenia jeden link [[:de:Bahnhof_Wangen_(Allgäu)|Wangen im Allgäu]] w szablon. Nie wiem na ile pacynka jest zautomatyzowana, czy może robisz te edycje ręcznie, ale pomyślałem sobie że lepiej napisać. Jeśli robisz ręcznie, to nie ma to znaczenia, jeśli automatycznie, to coś nie zadziałało. --The Polish (query) 09:20, 13 kwi 2021 (CEST)

Odp:skrypt replaylinksedytuj kod

Odp:skrypt replaylinks

Myślałem że problem tkwi w przekierowaniu, bo widziałem że strona dyskusji "MalarzBOT" przekierowuje na Twoją stronę dyskusji natomiast strona dyskusji "Pacynka malarza" nie. Ale to chyba wynika z faktu że skrypt jest tak skonstruowany. --The Polish (query) 11:26, 13 kwi 2021 (CEST)

O replaylinks mowa. --The Polish (query) 11:35, 13 kwi 2021 (CEST)

Szablon:Państwo dane Cesarstwo Bizantyńskieedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 11:15, 16 kwi 2021 (CEST)

Ad:Chrześcijaństwoedytuj kod

Ad:Chrześcijaństwo

Bot trochę narozrabiał, na razie nie wiem czy jest więcej takich przypadków. The Polish (query) 15:38, 17 kwi 2021 (CEST)

Znalazłem jeszcze kilka przypadków, wycofałem. The Polish (query) 15:54, 17 kwi 2021 (CEST)

Trine Gamesedytuj kod

W przypadku nieencyklopedycznych producentów (a taka sytuacja zachodzi w tym przypadku) częstą praktyką jest utworzenie rediru do gry, z której najbardziej znana jest dana firma. Właśnie m.in. po to, by zapobiec tworzeniu hasła, które i tak wyląduje w brudnopisie lub DNU. Na marginesie przed usuwaniem w trybie EK, to jednak warto by skontaktować się wcześniej z osobą, która taki redir wstawiła ;). Sir Lothar (dyskusja) 15:59, 18 kwi 2021 (CEST)

Jak nie ma, jak jest? Lead: samodzielny dodatek do gry Gothic 3, wyprodukowany przez indyjską firmę Trine Games i wydany przez JoWooD Entertainment w 2008 roku i dalej w sekcji odbiór gry: wydawca dodatku (...) zapewnił, że „JoWood oraz Trine pracują w pocie czoła, by naprawić błędy tytułu”. I ta wzmianka, to w zasadzie wszystko co czytelnik w Wiki powinien poznać na temat firmy. Co do pierwszego pytania - zaraz odlinkuję. Sir Lothar (dyskusja) 20:23, 18 kwi 2021 (CEST)

Brudnopisy anonimowych użytkownikówedytuj kod

Cześć, widziałem ze Twój bot z uprawnieniami admina zajmuję się usuwaniem brudnopisów gościnnych. Czy byłaby możliwość aby zajmował się również kasowaniem brudnopisów takich jak np. Wikipedysta:83.7.139.132/brudnopis oraz User:89.228.3.102/Francisco Morales Bermúdez? Do pewnego czasu robiłem to ręcznie, ale sobie pomyślałem że to strata czasu jeśli można to zautomatyzować. Pełne zestawienie znajdziesz tutaj. Pozdrawiam. The Polish (query) 22:29, 18 kwi 2021 (CEST)

Rozpocząłem dyskusję w kawiarence. Co do Quarry, to tak, zmieniło się. Co prawda, ja nigdy nie generowałem nowych zestawień botem bo nie miałem takiej potrzeby. Jeśli spróbujesz uruchomić ręcznie zapytanie tak jak się kiedyś robiło to uzyskasz komunikat Bad database name. W polu Click to enter database należy wpisać plwiki_p. Nie wiem czy o to chodzi. Jeśli nie, to trzeba będzie przefiltrować Specjalna:Wszystkie strony. --The Polish (query) 15:15, 19 kwi 2021 (CEST) Przyszło mi jeszcze do głowy że IPv6 też mają możliwość tworzenia brudnopisów. Dziś kilka takich pousuwałem. Jeśli będzie zgoda Społeczności, to czy takimi brudnopisami też będziesz mógł się zająć? --The Polish (query) 17:56, 20 kwi 2021 (CEST)

Bot zapomina o tytuleedytuj kod

Właśnie zobaczyłem sporo wpisów w Kategoria:Szablon cytuj do sprawdzenia. Zajrzałem losowo do tej edycji, a bot wstawił {{cytuj}} z pustym tytułem. Takie wywołanie jest dopuszczalne tylko w czasopismach. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:48, 18 kwi 2021 (CEST)

Odp:BuddBotedytuj kod

Odp:BuddBot

A nie prościej by było samemu poprosić o uprawnienia biurokraty? :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 23:41, 18 kwi 2021 (CEST)

Twój wpis na Wikipedia:Boty/Zgłoszenia/Wnioski sugeruje coś innego. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:44, 19 kwi 2021 (CEST)

Ad:Szablon:Artykuły w poczekalniedytuj kod

Ad:Szablon:Artykuły w poczekalni

Hej, taka drobnostka, mógłbyś nauczyć bota aby nie usuwał kategorii z tego szablonu? Dzisiaj wynalazłem ponad 100 nieskategoryzowanych szablonów i robiłem porządki. Bez kategorii został tylko Szablon:Artykuły w poczekalni. Jeśli wstawiłem błędną kategorie i masz lepszy pomysł, to śmiało edytuj. The Polish (query) 21:18, 19 kwi 2021 (CEST)

Szablon:Zwierzę infoboxedytuj kod

Po Twojej dzisiejszej zmianie przy próbie edycji artykułów z tym infoboksem u góry strony wyskakuje komunikat: Nieznane pola: "mapa występowania" oraz "opis mapy występowania". Czy to będzie botowane, czy wkradł się jakiś błąd? Pikador (dyskusja) 21:24, 19 kwi 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Malarz pl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy