Dyskusja wikipedysty:Malarz pl


Dyskusja wikipedysty:malarz pl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Re: DNUedytuj kod

Znakomity pomysł, żeby tak przerobić! Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:22, 9 paź 2020 (CEST)

Dziękuję, poprawione. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 10:26, 10 paź 2020 (CEST)

Eduard Jungeedytuj kod

Coś się tam porobiło z uwagami. Demkoff dyskusja 21:47, 10 paź 2020 (CEST)

Druk Airedytuj kod

Hej

Gdy wejdziesz do en:Druk Air, wejdziesz w tryb edycji i "pokaż podgląd" to zobaczysz na górze strony np.

Ostrzeżenie: Druk Air wywołuje Template:Infobox airline z więcej niż jedną wartością dla parametru "headquarters". Tylko ostatnia podana wartość zostanie użyta. i Warning: Page using Template:Infobox airline with unknown parameter "destinations_domestic" (this message is shown only in preview)..

Nie pamiętam bym widział coś takiego na pl.wiki. To u nas jest? PMG (dyskusja) 12:32, 12 paź 2020 (CEST)

Współrzędneedytuj kod

Witaj. Mam pytanie. Czy jest możliwość wstawienia w tekst współrzędnych. Jakiś może szablon? Powiedzmy opisuję coś w arcie o mieście, a chciałbym wskazać konkretną lokalizację. MOżna coś takiego zrobić a jeśli tak to podpowiesz mi jak? Dziękuję i pozdrawiam Pierre L'iserois (dyskusja) 19:41, 13 paź 2020 (CEST)

Re: Rezystancja dynamicznaedytuj kod

Rezystancja dynamiczna może być dodatnia lub ujemna, a Negative resistance to właściwie ujemna rezystancja dynamiczna. Czyli to drugie zawiera się w pierwszym, można by rozdzielić, albo wzorować się np. na enwiki, ale nie jestem z wykształcenia elektronikiem, więc za zmianę nie będę się brał. Chrumps 20:38, 13 paź 2020 (CEST)

Eliminacja Navboxedytuj kod

Wiem, że stare ale przypadkiem zauważyłem rewert. Co było nie tak? Na podglądzie zmigrowany szablon wygląda całkiem normalnie. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:48, 14 paź 2020 (CEST)

 • Zacząłem sobie pisać podobnego bota, a dziś ubyło około 100 szablonów :). Niemal wszyscy biskupi pouciekali. Ale przynajmniej już widzę gdzie są problemy lub odstępstwa od standardowych wywołań. Mój bot ma jeszcze około 370 kandydatów do przetworzenia na nowy standard. Jednak stara się analizować jedynie pola spis#. Dla pozostałych optymistycznie zakłada, że są wypełnione prawidłowo. Myślałem też żeby go zapuścić. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:00, 19 paź 2020 (CEST)
 • Faktycznie. Pola góra i dół też przerabiam jak spisy. Przy czym najpierw próbuję wszystko przerobić a potem sprawdzam, czy każdy „* element” jest akceptowalny stosując zestaw wyrażeń regularnych lub zesłownikowanych wyjątków. Akceptuję również <br/> jeśli tam nie ma '•'. Wstępnie przerabiam też {{}} na ' • ' w ciemno. Ja nie mam takiego ładnego zestawienia, tylko zrzut „elementów”, które się nie załapały na jakikolwiek akceptowalny wzór. Na przykład w {{Unia Europejska}} jest to element zawierający <small>* .... Wstępnie postanowiłem w całości zaakceptować wszystko co jest w szablonach {{Klasyfikacja ATC/A02}} i podobnych. Tam bot ma zastrzeżenia głównie do przecinków w elementach. Nie mam tego znaku w żadnym wzorze gołego tekstu. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:15, 19 paź 2020 (CEST)
 • Analiza pomija wikilinki i szablony, w tym sensie, że są one anonimizowane przed przekształcaniem do nowego formatu. Bot nie wie, czy tam był link czy szablon. Dzięki temu akceptuje na przykład wszelkie magiczne słowa. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:20, 19 paź 2020 (CEST)
 • Chciałem sprzątnąć Kategoria:Szablony nawigacyjne - leki w klasyfikacji ATC ale tam też są błędy:
| opis2 = M01B – Niesteroidowe leki przeciwzapalne<br />i przeciwreumatyczne w połączeniach</br>z innymi lekami | spis2 = * {{Navbox podgrupa | opis1 = M01BA – Niesteroidowe leki przeciwzapalne<br />i przeciwreumatyczne w połączeniach</br>z kortykosteroidami 

Zbędna gwiazdka. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:16, 19 paź 2020 (CEST)

 • Przerobiłem 82 szablony. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:57, 19 paź 2020 (CEST)
 • Jeśli chodzi o BLAD: parametru: styl ... to ja to w ciemno usuwam. Tych parametrów stylów jest ze 30, jednak żaden z nich najpewniej nie jest już wspierany. Działają jedynie te, które są jawnie wpisane w <div> lub <span>. Dodatkowo usuwam jeszcze |podgrupa, |belka=... i |ramka=podgrupa. Mam jeszcze w raporcie wybrane={{{1|}}} ale pewnie dlatego, że to nie był {{szablon nawigacyjny ze zwijanymi grupami}}. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:31, 19 paź 2020 (CEST)
 • To jest ciekawy błąd BLAD: pusty spis w podgrupie na poziomie 1 przed spis2, o którym nawet nie pomyślałem. Generalnie dziury w szablonach nie przeszkadzają. Natomiast samo sprowadzenie do postaci kanonicznej dla bota nie stanowi problemu więc dopiszę. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:58, 20 paź 2020 (CEST)
 • Już myślałem, że to jakiś styl. Ale jednak nie. Tylko jeden niebieski w Szablon:Drogi regionalne na Islandii. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:48, 20 paź 2020 (CEST)
 • Szablon:Chrześcijaństwo miał poprzeplatane <br> i . Postanowiłem to zamieniać na zbiór oddzielnych list. Aby to podkreślić przed każdą listą oprócz nowej linii dałem komentarz. Po ręcznych poprawkach wyszło prawie to samo co pierwotnie. Jedyne wyraźne różnice to pogrubienie Trójca Święta i Kościół katolicki. Myślę, że większość z tych list można śmiało połączyć w większe. Jednak nie ruszam bo nie jestem w temacie. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:12, 20 paź 2020 (CEST)
 • Tutaj wyciąłem zdjęcia postaci. Oddzielny temat to to, że te pionowe praktycznie wymagają ręcznej interwencji w przebudowie. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:41, 21 paź 2020 (CEST)
 • Przetworzyłem botem ponad 300 szablonów. Nauczyłem bota sprawdzać spisy. Test apostrofu nie przeszło 202 szablony. Obecność tagu HTML wykluczyła 74278 szablony. Inne problemy ma 551408 szablonów. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:53, 22 paź 2020 (CEST) Poprawka. Zapomniałem o <small>, a było tego sporo. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:14, 22 paź 2020 (CEST)
 • Zmieniłem detektor HTML na /</? *([a-z]+)[ >]/ i zgłosił nawet <LOL>. Zmieniło to stosunek HTML/inne na 317/372. W tych innych są pozostałe nierozpoznane znaki :.,!"()[] itp. itd. Zwłaszcza przecinek i dwukropek sugeruje mi, że tam może być na przykład lista drugiego poziomu. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:27, 22 paź 2020 (CEST)
 • Nawigacja po literach miała kiedyś spis powiększoną czcionką. Czy utworzyć dla tego szablonu dedykowany .css przywracający to powiększenie? Może należy rozważyć automatyczne wykrywanie i dołączanie stylów {{{nazwa}}}.css. W tej chwili nie ma na to żadnego mechanizmu. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:33, 23 paź 2020 (CEST)
 • Utworzyłem automatyczne wsparcie. Jednak musiałem zmienić sposób kodowania klasy na podstawie nazwy. Jak edytor CSS zobaczył polskie znaki, ukośniki lub procenty to krzyczał jakimś błędem. Nie pamiętam czy kiedykolwiek użyłem poprzednio wygenerowaną nazwę klasy w jakimkolwiek szablonie. Chyba nie. Następnie zrobiłem przykładowy styl Szablon:Alfabet ormiański/styles.css, który chyba nawet działa. Paweł Ziemian (dyskusja) 00:04, 24 paź 2020 (CEST)

Bitwy, boje i potyczki wojny polsko-bolszewickiejedytuj kod

Jeszcze o sortowaniu w ww tabelce. Daty są the best:)), ale - czy można ustawić np bitwy na Białorusi (ostatnia kolumna) wg dat (2 kolumna)?. Taka duperela - widziałbym lepiej których bitew nie opracowałem na tym kierunku operacyjnym--Kerim44 (dyskusja) 19:04, 15 paź 2020 (CEST)

 • Jeszcze 5 min temu nie wiedziałem, ze trzeba przytrzymać "shift". Nie potrafię jednak poprawić daty Twarogi - niby dobrze, a ustawia sie nie w tej kolejności co powinnna...--Kerim44 (dyskusja) 23:09, 16 paź 2020 (CEST)
 • okulista mnie ratuje:)... poprawiłem też Janów - jestem dumny z siebie:)--Kerim44 (dyskusja) 23:33, 16 paź 2020 (CEST)

Obrąbek stawowyedytuj kod

Hej, możesz zerknąć, co tu się porobiło? Pacynka malarza szósty dzień z rzędu dodaje ten sam przypis... Salicyna (dyskusja) 10:56, 17 paź 2020 (CEST)

Odp:szablony kolumnedytuj kod

Odp:szablony kolumn

Ten nowy szablon to próba zapanowania nad wdowami i sierotami 🙂. Niestety w CSS jakoś ciągle nie chcą ogarnąć kwestii przenoszenia nagłówków itp (zachowanie paragrafu nagłówka razem z listą). Dlatego nie ma dobrego rozwiązania na ładny układu kolumnowy. Jest tylko możliwość grupowania bloków.

Ale niestety VisualEditor robi z tym jakieś straszne rzeczy. Całość traktuje jako jakiś dziwny blok, którego nawet ja bym nie umiał edytować 😉... Tak że w sumie nie wiem czy warto go zostawiać.

Natomiast te col-begin najchętniej skasowałbym całkiem. Z nimi zresztą VisualEditor tak samo źle sobie radzi.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 00:36, 18 paź 2020 (CEST)

Może potrafiłbyś nauczyć swojego bota nowej sztuczki?edytuj kod

A mianowicie wykrywanie wandalizmów i wojen edycyjnych. Nie trzeba wcale monitorować Ozetów, gdyż mamy odpowiednie tagi wstawiane przez oprogramowanie: mw-reverted [1] (edycja, którą potem ktoś zrewertował), mw-rollback [2] (wycofanie jednym przyciskiem rollback przez redaktora) , mw-undo [3] (użycie przycisku editundo), mw-manual-revert [4] (przywrócenie poprzedniej wersji w inny sposób).

Teoretycznie wydaje się dość łatwe, aby - analizując tylko edycje z tymi czterema znacznikami - bot rozpoznał

 • wandala, czyli konkretnego użytkownika albo jeden konkretny adres IP, którego wiele niedawnych edycji zostało wycofanych, nawet jeśli wprowadza szkodliwe edycje na różnych stronach i każda z nich jest wycofywana przez inną osobę
 • strony podatne na wandalizmy, czyli konkretny tytuł strony, na której wiele niedawnych edycji zostało wycofanych, nawet jeśli każda ze szkodliwych edycji pochodziła od kogo innego i każda z nich została wycofana przez inną osobę
 • wojny edycyjne, czyli ciąg wielu następujących po sobie wzajemnych rewertów na konkretnej stronie

i podnosił raban. --WTM (dyskusja) 20:06, 18 paź 2020 (CEST)

@WTM, pozwolę się wtrącić, bo wyskoczył mi ten ciekawy tytuł sekcji właśnie na OZetach. Pomysł bardzo fajny, pytanie czy zamiast podnosić raban, nie możnaby spróbować wyeliminować "pośrednika" i przy użyciu @MalarzBOT.admin (za zgodą społeczności), takie strony od razu blokować? Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 20:18, 18 paź 2020 (CEST)

Odp:Szablon:Kościoły w Kaliszuedytuj kod

Odp:Szablon:Kościoły w Kaliszu

Zrobiłem tylko porządek z niewłaściwie użytym szablonem autorstwa użytkownika Koroniec [5][6]. Kod w szablonie pewnie będzie jeszcze zmieniany. --WTM (dyskusja) 00:33, 19 paź 2020 (CEST)

biogram infoboxedytuj kod

W opisie szablonu jest parametr "pseudonim". Nie działa? Tomasz Raburski (dyskusja) 10:22, 22 paź 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Malarz pl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy