Dyskusja wikipedysty:Malarz pl


Dyskusja wikipedysty:malarz pl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Odp:Re: Politycyedytuj kod

Odp:Re: Politycy

Cześć. Prosiłbym o aktualizację botem zestawienia imion i nazwisk polityków~zgodnie z infoboksem. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 20:09, 6 sty 2020 (CET)

Proszę o aktualizację w wolnej chwili. Mathieu Mars (dyskusja) 21:15, 3 lut 2020 (CET)

Odp:editnotice dla TTedytuj kod

Odp:editnotice dla TT

Wow! Czyli następnym razem skopiować linię z tym i zmienić nazwę tt i datę. Fajne :) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:03, 21 sty 2020 (CET)

Przykład z wykładu.edytuj kod

No tak, w Strzegomiu... Dlatego mnie zdziwiło, że we Wrocławiu, bo sobie nie przypominałem czegoś takiego.

To odległość "tylko" około 60 km (i różnica ponad 600 tys. mieszkańców...), ale w każdym razie na Dolnym Śląsku, więc jesteś usprawiedliwiony .

Nie wiem po co tam tyle tych infoboksów, to rzeczywiście zupełnie niepotrzebne. We Wrocławiu stacji jest ze czterdzieści (a linii kolejowych jest dziewięć plus obwodnica towarowa), już sobie wyobrażam czterdzieści infoboksów w haśle Transport kolejowy we Wrocławiu...

Julo (dyskusja) 23:14, 26 sty 2020 (CET)

Odp:pełne imię i nazwisko u politykaedytuj kod

Odp:pełne imię i nazwisko u polityka

Zrobione. Mathieu Mars (dyskusja) 08:39, 27 sty 2020 (CET)

Szablon:Linia kolejowa infoboxedytuj kod

Cześć. Nie wiem naprawdę co to miało na celu, ale przez to że zwęziłeś ten infobox w wielu przypadkach rozjeżdża się rozwijany schemat przebiegu linii. Z racji mniejszej ilości miejsca dłuższe opisy stacji/przystanków/linii sąsiednich, które do tej pory jeszcze mieściły się w jednej wierszu teraz są rozbijane na dwa wiersze, a to skutkuje zmianami w układzie BS ikonek. Pierwsze z brzegu przykłady: Linia kolejowa nr 353, Linia kolejowa nr 131, Linia kolejowa nr 21, Linia kolejowa nr 9.

Jeżeli infoboksy zajmują zbyt dużo miejsca, bo przypominam sobie podobną czynność ze stacją kolejową, to może rozważyć całkowite pozbycie się ich z artykułów. Kracho (dyskusja) 00:30, 29 sty 2020 (CET)

Potrzebne szablonyedytuj kod

W swoim brudnopisie napisałem kod do możliwego szablonu {‍{zawsze subst}‍}, który miałby być umieszczany na podstronach dokumentacyjnych szablonów, które należy podstawić:

Uwaga: "Malarz pl" będzie zastąpiony przez nazwę szablonu. Gdzie mogę to zgłosić jak nie na stronie dyskusji użytkownika? Keyacom (💬 | 🖊) 17:35, 29 sty 2020 (CET)

Ad:Schwanhofedytuj kod

Ad:Schwanhof

Cześć. Nie bardzo rozumiem Twoje edycje w tym haśle. Swonowo po wojnie otrzymało nazwę urzędową (chociaż nazwa polska funkcjonowała dużo wcześniej) i co najmniej do lat 70. znajdowało się w wykazach miejscowości jako osada. Khan Tengri (dyskusja) 06:42, 30 sty 2020 (CET)

Wikiprojekt:Kobiety/infoedytuj kod

Cześć, czy mógłbyś sprawić, żeby artykuły oznaczone tym szablonem znajdowały się w kategorii, tak by można było ustalić ich liczbę? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 17:39, 30 sty 2020 (CET)

Dziękuję. Gdarin dyskusja 09:56, 31 sty 2020 (CET)

Dziwny znakedytuj kod

Bot usunął niewidoczny (i niepotrzebny) znak U+200E LEFT-TO-RIGHT-MARK znajdujący się przed półpauzą, wymuszający kierunek pisania z lewej do prawej. Spotykane w mieszanych tekstach łacińskich z arabskimi, hebrajskimi, czasami ormiańskimi czy urdu. Zobacz http://www.fileformat.info/info/unicode/char/200e/index.htm. Znak ten jest w niewielu fontach, ale widać go w TNR. Beno @ 00:44, 31 sty 2020 (CET)

Uzup. 1. Znak wymusza reakcję z klawiatury, znaczy naciskasz strzałkę w prawo i kursor idzie w prawo, no i jak piszesz to też w prawo.

Uzup. 2. Znaku nie zobaczysz w Wordzie nawet przy opcji wyświetlania wszystkich znaków, ale widać, że kursor zatrzymuje się na jeden stuk klawiatury w miejscu tego znaku. Znak ten widzę w Adobe InDesign (tam zazwyczaj sprawdzam takie kwiatki).

Beno @ 00:57, 31 sty 2020 (CET)

Odp:???edytuj kod

Odp:???

Z czego to może wynikać? Mathieu Mars (dyskusja) 09:58, 1 lut 2020 (CET)

Może to przez edytowanie przez przeglądarkę w androidzie. Mathieu Mars (dyskusja) 10:03, 1 lut 2020 (CET)

Odp:podpisedytuj kod

Odp:podpis

Właśnie poprawiłam. Nie wiem, kto (co) zmienił.
A właściwie to w jaki sposób można zmienić moje ustawienia i skasować podpis? --|"|"|"|"| Rosewood (dyskusja) 12:59, 1 lut 2020 (CET)

brudnopisedytuj kod

Co masz na myśli pisząc błędy techniczne i byś może inne? Co w tym wypadku znaczy być może? Chodzi o usunięcie artykułu (książki). Chciałeś ostatnio tylko dopracowania źródła. I to zostało zrobione. 5.133.254.164 (dyskusja edycje)

Jakbym jeszcze wiedział o co chodzi, tzn. o które skasowanie? ~malarz pl PISZ 17:41, 1 lut 2020 (CET) Malarzu, użytkownikowi chodzi o Mroczne serce czasu (książka). Postaram się w wolnym czasie przystosować ten artykuł do naszych standardów. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 18:56, 1 lut 2020 (CET)

Ok, dziękuję, ze zlitowałeś się na tym artykułem, postaram się kolejne już poprawniej napisać, będą już zdecydowanie encyklopedyczne. Najpierw wrzucę kilka do brudnopisu jeden pod drugim, a potem poproszę cię o zatwierdzenie.

Przetwarzanie przypisów z kropkąedytuj kod

Cześć. Twój bot fajnie przetwarza i upiększa gołe linki w przypisach. Niestety zdarza się, że ktoś uruchomi czyszczenie kodu zanim bot zdąży zadziałać. W konsekwencji do gołych linków doczepiana jest kropka, a bot już tego nie wyłapuje. Czy dałoby się coś zrobić? Proszę zajrzeć do edycji spod tego adresu IP, są tam przykłady. Pozdrawiam. 37.47.199.205 (dyskusja) 18:10, 1 lut 2020 (CET)

Mogę prosić o jakąś odpowiedź? Usterka dotyczy wielu artykułów. Tu kolejny przykład: [1] 37.47.226.252 (dyskusja) 21:56, 6 lut 2020 (CET) Podejrzewam, że chodzi Ci o działalność @mastiBota. W jego sprawie musisz pisać do @mastiego. ~malarz pl PISZ 22:13, 6 lut 2020 (CET) A dlaczego miałby tego nie robić? Kropka nic nie zmienia w interpretacji linku, a zachowuje spójność wyglądu z innymi przypisami. Przypisy powinno kończyć się kropką. To jest zasada konsekwencji wyglądu. Beno @ 23:02, 7 lut 2020 (CET) @masti Czy patrząc na powyższe możesz tak zmodyfikować bota aby przy sprawdzaniu przypisów-linków nie brać pod uwagę ostatniej kropki? ~malarz pl PISZ 23:13, 7 lut 2020 (CET) popatrzę co da się zrobić masti <dyskusja> 21:17, 9 lut 2020 (CET)

Odp: weryfikacja koordynatedytuj kod

Mam w brudnopisie moduł z funkcjami {{#invoke:Współrzędne|Odstęp względem WD}}, {{#invoke:Współrzędne|Promień dokładności}} i {{#invoke:Współrzędne|Promień dokładności WD}}. Domyślnie zwracają wyniki w radianach. Jednak za pomocą pola | mnożnik = można dostosować do dowolnych jednostek na przykład | mnożnik = 6371000 poda wynik w metrach. Wyniki są puste jeśli są braki w danych. Czy taki zestaw by Cię satysfakcjonował? Paweł Ziemian (dyskusja) 22:37, 2 lut 2020 (CET)

 • #invoke:mnoduł|Odstęp względem WD | współrzędne | mnożnik=według uznania oblicza odległość między podanymi współrzędnymi a tymi, które są w WD
 • #invoke:mnoduł|Promień dokładności | współrzędne | dokładność = opcjonalna | mnożnik=według uznania oblicza odległość między podanymi współrzędnymi a jednym rogiem „prostokąta błędu” po przesunięciu podanych współrzędnych o jednostkę dokładności
 • #invoke:mnoduł|Promień dokładności WD | mnożnik=według uznania jak wyżej lecz dla współrzędnych z WD

Wyobrażam sobe, że dobre wyniki to takie, dla których:

 1. promień dokładności promień dokładności WD {\displaystyle {\mbox{promień dokładności}}\approx {\mbox{promień dokładności WD}}}
 2. odstęp względem WD promień dokładności {\displaystyle {\mbox{odstęp względem WD}}\leq {\mbox{promień dokładności}}}
 3. odstęp względem WD promień dokładności WD {\displaystyle {\mbox{odstęp względem WD}}\leq {\mbox{promień dokładności WD}}}

Inne przypadki należałoby jakoś zgłaszać. Zrobiłem trzy podstawowe funkcje aby łatwiej ustalić zasady co i jak zgłaszać. Ostatecznie będzie można z tego zrobić jedną metodę diagnostyczną zwracającą kategorie błędów lub ostrzeżeń. BTW poprawiłem jeszcze byka we wzorze na odległość. Paweł Ziemian (dyskusja) 08:57, 3 lut 2020 (CET)

 • Zastanawiam się jakie przyjąć kryterium na wykrywanie różnic dokładności. Zwykła różnica i % względem oryginału mógłby zgłaszać za dużo kandydatów. Może lepiej zastosować iloraz większego przez mniejszy? Dokładność powinna być powiązana z rozmiarem obiektu, a te nawet w ramach tej samej klasy obiektów mogą się znacznie różnić. Wystarczy spojrzeć na jeziora. Może nie ma sensu tego sprawdzać? Paweł Ziemian (dyskusja) 21:12, 3 lut 2020 (CET)

Wywaliłem poprzednie funkcje i zrobiłem jedną

{{#invoke:Brudnopis/Paweł Ziemian/Koordynaty|Sprawdź odległość współrzędnych|współrzędne|odległość=odległość [m]|komunikat= komunikat o różnicy}}

W komunikacie można użyć (((distance))), (((radiusA))) lub (((radiusB))) do wstawienia wyliczonych wartości, chociaż te promienie to tylko informacyjnie bo funkcja działa tylko na | odległość = . Dałem okrągłe nawiasy bo łatwiej się je wpisuje i nie zlewają się z opcjonalnymi tagami HTML (komunikat=<span style="color:red;">Odległość od WD: (((distance))) m, Ra: (((radiusA))) m, Rwd: (((radiusB))) m<span>). Jeśli jest OK to przerzucę do {{#invoke:współrzędne}}. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:35, 3 lut 2020 (CET)

 • Coś mi w tych eksperymentach nie działało z dokładnością. Miałem jakby jakieś zakłócenia. Chyba już rozumiem o co biega. Pole | dokładność = jest używane jako „format wyświetlania”. Nazewnictwo zmiennych w module wprowadziło mnie w błąd. Spróbuję to sprzątnąć jednak na chwilę mogą zniknąć nowe funkcje diagnostyczne. Dam znać jak to ogarnę. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:04, 4 lut 2020 (CET)
 • Wrzuciłem wszystko do docelowego modułu. Jest tam {{#invoke:Współrzędne|Odległość}}, {{#invoke:Współrzędne|Promień dokładności}} oraz jeszcze nieudokumentowana {{#invoke:Współrzędne|Sprawdź odległość współrzędnych}}. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:18, 4 lut 2020 (CET)
 • To są wyniki błędów zaokrągleń. Dla Marcinkowo (Q3290027) mamy:
table#1 { ["globe"] = "http://www.wikidata.org/entity/Q2", ["latitude"] = 53.5089, ["longitude"] = 20.0361, ["precision"] = 0.00027777777777778, }

@Stok Dla Starowice (Q7602184) mamy:

table#1 { ["globe"] = "http://www.wikidata.org/entity/Q2", ["latitude"] = 50.51, ["longitude"] = 17.164166666667, ["precision"] = 0.00027777777777778, }

Być może na WD jest błąd w wyświetlaniu bo [50°34'N 17°14'E] to [50,57°N 17,23°E], co może być spowodowane niestandardową wartością w polu precision. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:18, 5 lut 2020 (CET)

 • @Stok Zapomniałem dodać, że jak się zrobi podgląd edycji i przewinie artykuł na dół, to na końcu jest zwinięta tabelka „Dane profilowania parsera:”, w której na końcu jest komórka „Rejestry Lua”. W niej są umieszczane informacje logowane z modułów. W tym przypadku zalogowałem w celach diagnostycznych przetwarzane współrzędne. Można je sobie obejrzeć i samemu wyciągać różne wnioski. Oprócz współrzędnych są jeszcze zwykle jakieś logi z szablonów map. Nie wszystko jest wyczyszczone. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:32, 5 lut 2020 (CET)

@Paweł Ziemian Sprawdzam dla Starowic. Dane parsera:

 ["latitude"] = 50.51, ["link"] = true, ["longitude"] = 17.164166666667, ["precision"] = 0.00027777777777778, ["radius"] = 38.672532244514, ["top"] = false, ["WD"] = table#5 { ["latitude"] = 50.51, ["longitude"] = 17.1642, ["precision"] = 0.14125708215991, ["radius"] = 19674.476889977, ["distance"] = 2.4893734845866, 

Ale w artykule jest 50°30′36″N 17°9′51″E, co się nie zgadza z danymi parsera.

A tak właściwie gdy mamy obliczyć dX =(X1±dX1)- (X2±dX2) = (X1 - X2)± (dX1+dX2), a gdy (X1 - X2) < (dX1+dX2) to DX = 0. Ogólnie dX powinno być zaokrąglone do wartości dX1+dX2.

W tym przypadku w wersji odległość w stopniach "miejska" dY = |50,51 - 50,566667| = 0,0566666, dX =|17,16417 - 17,23333| = 0,06917 ±0,141277778. odl miejska stpniowa = 0,1258333±0,2824

Gdyby poprawić precyzję w WD, to byłoby to samo ale z innym błędem, można uwzględnić zwężenie wraz z szerokością geograficzną, oraz metrykę rzeczywistą = pierwiastek(x^2 + y^2).

StoK (dyskusja) 23:21, 5 lut 2020 (CET)

@Stok Sprawdzanie współrzędnych to nie tylko X1 i X2. Dokładność dX1 i dX2 też trzeba poddać jakiejś weryfikacji. Ja podałem na początku tej dyskusji 3 punkty, które mogą sugerować że dane są „dobre”. Reszta może zgłaszać jakieś problemy techniczne. Teraz empirycznie należałoby ustalić jakieś nastawy, które statystycznie będą dobrze działać. Pierwotny bardzo niski próg odległości aktywuje praktycznie w każdym artykule testowy infobox. Jednak jest to tylko tymczasowe działanie. Pozwala się wstępnie naocznie zapoznać z działaniem i konsekwencjami. W dodatku nie pamiętam jakie znaczenie ma niestandardowa precyzja w WD. Czy to jest średnica okręgu o podanym środku, czy także promień jak ja to przyjąłem w swoich obliczeniach? Paweł Ziemian (dyskusja) 23:49, 5 lut 2020 (CET) @Paweł Ziemian Wg Starowic, wsp. s infoboksu różnią się od wsp z WD o to co Lua wypisuje, to dane z WD są niepoprawne jest:

["WD"] = table#5 { ["displayData"] = table#4, ["globeSymbol"] = "⨁",

 ["latitude"] = 50.51, ["longitude"] = 17.1642, 

Wg moich obliczeń 50°34'N 17°14' powinno dać 50.566666 i 17.23333, czy przypadkiem dane nie są źle pobierane, bo podobny przykłąd jest też w innych artykułach. StoK (dyskusja) 07:46, 6 lut 2020 (CET)

A jeżeli współrzędne z artykułu zasłoni się to podaje 50°30′36,0000″N 17°09′51,1200″E i ta wartość jest brana do obliczeń, a WD wyświetla inną. Malarz to już ostatni raz. ;) StoK (dyskusja) 08:42, 6 lut 2020 (CET)

Ale akurat tutaj dokładność wg WD jest od czapy i przynajmniej z tego powodu należy ją poprawić. Ja podejrzewam, że jakiś bot odczytał współrzędne z polskiego artykułu i zapisał ze złym wskazaniem dokładności. Poprawiłem ją i tyle. ~malarz pl PISZ 08:53, 6 lut 2020 (CET) Rzecz jest dość dziwna, np dla Suszkowice WD pokazuje wsp. 50°32'N, 17°13'E, ale pinezka ustawiona jest prawidłowo na 50°28′46″N 17°14′01″E. Robię edycję, nie zmieniam wartości ale zmieniam precyzja - pinezka na WD przeskakuje na to wskazanie. Usuwam z artykułu współrzędne pojawiają się 50°28′45,8400″N 17°14′00,9600″E, choć na WD są inne. Skąd się one biorą? Procedura licząca odległość bierze do obliczeń tę wartość, ale w komunikacie wypisuje to co pokazuje WD. Po wykonaniu edycji w WD wartość jest pobierana ta co jest wpisana. StoK (dyskusja) 12:48, 6 lut 2020 (CET) To jest niestety problem interfejsu, który udaje coś innego niż jest w rzeczywistości. Problemem była edycja bota, która wprowadziła większą dokładność faktyczną niż ta, która była w tej edycji deklarowana: 50.4794+-0.14116561144346 czyli tak naprawdę coś z przedziału 50.33-50.61 interfejs to przelicza na stopnie i minuty i jak zmienisz dokładność to zapisuje to co widzisz (a nie to co było i nie zmieniałeś). IMO błędna byłą edycja bota, która nie podlegała kontroli sensowności. ~malarz pl PISZ 13:44, 6 lut 2020 (CET)

Polska miejscowość infoboxedytuj kod

Zmieniłem wieś infobox na polska miejscowość infobox w tych artykułach, dla których znalazłem nazwę w PRNG miejscowości lub obiekty fizjograficzne. Ostatnie weryfikacje zrobiłem na podstawie zestawienia linkujących do tego szablonu, wg tego zostało 65 artykułów z wieś infobox.

Zastanawiałem się nad wrzuceniem zestawienia do kawiarenki lub dyskusji, ale po ostatnich rozstrzygnięciach w poczekalni, to nie widzę sensu.

Może na podstawie zestawienia w PRNG przygotować dane do weryfikacji lub uzupełnienia np. miejscowości podstawowej w integralnych częściach miejscowości.

StoK (dyskusja) 21:50, 3 lut 2020 (CET)

Botedytuj kod

Hej! Stare, ale zgłaszam. Zob. [2] – edycja bota wysypała część Infoboxu (Halowe mistrzostwa Europy). Pzdr! Nedops (dyskusja) 23:02, 3 lut 2020 (CET)

Np. tutaj też się popsuło :/ Nedops (dyskusja) 21:19, 4 lut 2020 (CET)

Botedytuj kod

Hej! [3] – archiwizacja nowej (niepodpisanej) zmiany. Pzdr! Nedops (dyskusja) 11:48, 7 lut 2020 (CET)

Jan Liberda na stronie głównejedytuj kod

Dlaczego zarchiwizowałeś mój apel o umieszczenie informacji, że zmarł Jan Liberda na stronie głównej, tuz po tym jak go napisałem?

To nie ja tylko automat. Powodem był brak podpisu z datą i umieszczenie go na początku. Automat potraktował ten wpis jak starszy od następnego i jako najstarszy został zarchiwizowany. ~malarz pl PISZ 17:51, 7 lut 2020 (CET)

Rozumiem, ale czy nie mógłbyś umieścić nazwiska Jana Liberdy wśród zmarłych osób na stronie głównej? Chyba zasłużył

Ja się nie zajmuję Stroną Główną. Pytaj tych, którzy tam odpowiadają na takie prośby. ~malarz pl PISZ 09:50, 8 lut 2020 (CET)

Odp:tła cssedytuj kod

Odp:tła css

Cześć. Przy tym układzie to trochę skomplikowane. Żeby tego zbytnio nie komplikować, to najłatwiej będzie chyba zrobić tak:

td.lkLSTR > img { background-image: url(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/BSicon_f9f9f9.svg/20px-BSicon_f9f9f9.svg.png); } td.lkLSTR { background-image: url(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3c/BSicon_STR.svg/20px-BSicon_STR.svg.png); } 

--Nux (dyskusja) 10:16, 8 lut 2020 (CET)

PS: Nawiasem mówiąc klasę „lk” zmieniłbym jednak na coś dłuższego. O ile w ogóle ją potrzebujesz, to dałbym „przebieg-kolej”, albo „train-route”.

Bo sobie obrazek skasowałeś 😉. Ale sumie to można i nawet lepiej bez obrazka. Teraz powinno działać. Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 20:19, 9 lut 2020 (CET).

LNedytuj kod

Cześć. [4] nie wiem, czy jest potrzeba tu podmian; wydaje się, że tego jest trochę np. [5] (a pewnie i inne kombinacje, choć niekoniecznie wszystko w szablonie LN). Elfhelm (dyskusja) 11:01, 8 lut 2020 (CET)

 • Tak, tam był (i pewnie tego więcej?) link do doktoranta, a dane promotora wymagały jeszcze dodatkowego kliknięcia w link do doktoratu. Dla precyzyjności może warto to zmieniać, choć podejrzewam, że większych uchybień jest sporo. Dzięki za odpowiedź. Elfhelm (dyskusja) 13:47, 8 lut 2020 (CET)

Ad: Szablon:Owadyedytuj kod

Hej, po co ta zmiana? Te gwiazdki w tekście wyglądają okropnie, niczemu nie służą i nie widziałem podobnych w żadnym szablonie. Jak już, to gwiazdkę umieszcza się po nazwie jako odnośnik do uwagi zawartej na dole szablonu, a tu żadnych uwag nie ma, a gwiazdki przed prawie każdą nazwą sterczą. Carabus (dyskusja) 12:17, 9 lut 2020 (CET)

Teraz wygląda dobrze :). Przy okazji się zapytam: jak zrobić tak, żeby po kliknięciu "pokaż" w szablon jedna belka była domyślnie rozwinięta, a druga domyślnie zwinięta? Na en.wiki potrafią zrobić taki myk i to jeszcze zależnie od artykułu w którym jest szablon. Carabus (dyskusja) 12:56, 9 lut 2020 (CET)

Botowanie zwierząt - c.d.edytuj kod

Wielkie dzięki za dotychczasową pracę z tym infoboksem i przebotowanie artykułów. Nie wiem jednak czemu bot nie poprawił numeru IUCN w niektórych artykułach, np. kukawik czarnodzioby czy lutniczka zachodnia (ten drugi artykuł już poprawiłem). Przydałaby się też poprawa ręcznych linków z wykorzystaniem szablonu IUCN użytych jako przypisy, sam np. poprawiłem dziś i wczoraj ze dwa artykuły, gdzie zbędna końcówka "/0" w numerze dawała błędne przekierowanie. Trzeba oczywiście pamiętać, że czasem szablon IUCN użyty jest więcej niż raz, bo linki są też do innych gatunków czy informacji wspomnianych w artykule. Ale nas interesuje tylko ten, gdzie przypis nosi nazwę "ref name=iucn". Muszę jeszcze przeanalizować tabelę Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Zwierzę infobox, tam jest na pewno wiele rzeczy do ręcznej poprawy, ale może się wyłuska coś, co mógłby zrobić bot. Pikador (dyskusja) 21:22, 9 lut 2020 (CET)

 • OK, to ja sobie na razie będę dłubał w artykułach z Twojej listy i rozwiązywał różne przypadki jakie tam występują. Pikador (dyskusja) 21:53, 9 lut 2020 (CET)
 • Bot ostatnim razem niestety stanął po jakichś 2,5 tys. artykułów. Trochę poprawek wprowadziłem do artykułów, znalazłem też 4 nieaktualne numery IUCN na wikidanych i również je poprawiłem. Wielu problemów zgłaszanych przez bota nie da się niestety rozwiązać ze względu na rozbieżności w systematyce i nazewnictwie łacińskim zwierząt. Napisałeś „Jak coś wyjaśnisz ostatecznie to kasuj z zestawienia”, czy na pewno chodzi o listę Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Zwierzę infobox? Czy przy ponownym uruchomieniu bota te usunięte wpisy nie wrócą? Lista jest ogromniasta i zdałoby się ją trochę przeczyścić, czy jest możliwe np. pominięcie artykułów, które zawierają w sobie słowo rodzaj oraz tych z jednowyrazową nazwą (bo prawie wszystkie dotyczą rodzaju lub wyższej jednostki taksonomicznej)? Pikador (dyskusja) 14:45, 12 lut 2020 (CET)

Przebieg LKedytuj kod

Coś się skaszaniło z przebiegiem w Kolej średnicowa w Warszawie. Mógłbyś na to spojrzeć, zdaje się, że ostatnimi czasy zmieniałeś coś w tych obszarach. Therud (dyskusja) 06:43, 10 lut 2020 (CET)

Re: ludzie nauki na Wikidanychedytuj kod

Dzięki za info. Zabieram się za revert. Kpjas φ 12:44, 10 lut 2020 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Malarz pledytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Malarz pl

Cześć :) Zastanawiałem się wcześniej, czy komunikaty bota (po poprawieniu hasła) usuwać, czy też zostawiać na swojej stronie dyskusji. W sumie, po poprawieniu, to te komunikaty nic nie wnoszą merytorycznego w dyskusji usera; z drugiej strony mogą co prawda wskazywać na jakość edycji, ale przy edycji dużych tekstów, a szczególnie użycia w nich WP:SK, błędy mogą łatwo zostać niezauważone - nawet po tej Twojej poprawce i tak zostało jeszcze jedno oznaczone miejsce do sprawdzenia ;) Co sądzisz? Ented (dyskusja) 15:15, 11 lut 2020 (CET)

Wikidaneedytuj kod

Hej. Skąd się to wzięło? Mathieu Mars (dyskusja) 09:49, 12 lut 2020 (CET)

PUA Pikadoraedytuj kod

Czy mógłbym prosić o nieodpowiadanie za Kandydata? Nawet jeśli pytania są trudne. Zauważ, że możesz za Kandydata odpowiedzieć, ale nie możesz mu zagwarantować, że autor pytania nie zagłosuje przeciw, jeśli odpowiedź Kandydata mu się nie spodoba bądź uzna, że już odpowiadać nie musi. Daj mu szansę na napisanie tego, co się nasuwana myśl :-) Mpn (dyskusja) 19:47, 12 lut 2020 (CET)

Podsumowanie błędówedytuj kod

Pamiętam że miałeś generowaną botem listę z błędami (ile ich jest w której grupie). Nie moge tego u ciebie znaleźć - dałbyś linka? Chciałbym zobaczyć czy moje działania w ostatnich miesiącach zrobiły jakąkolwiek różnicę, czy to tylko złudzenie. PMG (dyskusja) 09:44, 14 lut 2020 (CET)

Obecnie "Brak znacznika zamykającego" i "Niekompletne znaczniki" bo to najprostrze i tego raczej botem się nie poprawi. "Linki w linkach" i "nieprawidłowe opcje pliku" sa wyczyszczone. Właśnie - czy mógłbyś podawać w swoich statystykach też osobno przestrzeń "Kategoria"? Bo jeżeli ja coś poprawiam to przestrzeń główną, szablon i kategorię - jako najbardziej "user facing" przestrzenie. Nie palę się do poprawiania dyskusji wikiprojektów :). Dzięki za te poprawki podpisów. Ponad 500 błędów to już coś co robi różnicę. PMG (dyskusja) 10:26, 14 lut 2020 (CET) Podpisy wikipedystów. Jak przeglądam poczekalnię to takie, albo takie są częste. Trochę tego jest. PMG (dyskusja) 10:33, 14 lut 2020 (CET)

Szablon:Sezon piłkarskiedytuj kod

Witam, mam prośbę, czy możesz zmodyfikować pole 13, aby miało 2 opcję, tak jak jest oraz jeśli długość pola 13 jest większa 3, to niech wybierze 3 pierwsze znaki i ustawi kolor złoty dla "1 (", srebrny dla "2 (" i brązowy dla "3 (". Kolory dla ustawienia już zrobiłem. bogic (dyskusja) 16:31, 14 lut 2020 (CET)

Chodzi tu o to, że komórka może mieć 2 rodzaje zajętych miejsc. 1 wariant: "1" - czyli pierwsze miejsce w lidze, złoty kolor, 2 wariant "1 (jakaś tam grupa)" - czyli pierwsze miejsce w jednej z grup w lidze, też złoty kolor. Dlatego, trzeba przynajmniej trzy sprawdzić, będą zawsze dla podium "1 (", "2 (", "3 (". bogic (dyskusja) 19:06, 14 lut 2020 (CET) Jest OK, właśnie o to mi chodziło. Mam jeszcze jeden taki pomysł. Nie raz w jednym sezonie są różne systemy rozgrywek, np. w pierwszej części sezonu klub występuję w jednej z grup, skąd zajmując nawet 5 lub 6 miejsce awansuje w drugiej części sezonu do grupy walczącej o jakieś tam miejsca. Może w miejscu litery a lub s dodać jeszcze literę "k" (kwalifikacja) i wtedy wybrać jakieś kolor który oznaczałby zakwalifikowanie do następnej rundy. bogic (dyskusja) 19:58, 14 lut 2020 (CET) Znałazłem błąd w sekcji Poszczególne sezony klubu FC Vorkuta, przy zajętych pozycji "1/2 f." powinien być kolor brązowy, a przy "1/4 f" w ogóle nie powinno być koloru. bogic (dyskusja) 11:11, 15 lut 2020 (CET) Jednak nie wszyscy użytkownicy, będą stosowali takie oznaczenia, mogą być warianty "półfinał", "1/2" lub "1/2 f". I jeszcze wracając do poprzedniego pomysłu o zakwalifikowaniu do następnej rundy, proponuje stosować w kolumnie (pole 14), gdzie piszemy "a" lub "s" dodatkowo literę "k", wtedy kolumna pozycja (pole 13) będzie koloru zielonego (#00FF00). bogic (dyskusja) 11:34, 15 lut 2020 (CET)

Szablon:Przełęcz infoboxedytuj kod

Proszę o dodanie linii |nazwa oryginalna = do tego infoboksu, próbowałem sam, ale nadal nie wiem jak taką linię zrobić opcjonalną, by nie psuła już istniejących infoboksów. Pikador (dyskusja) 23:53, 15 lut 2020 (CET)

Tabelkiedytuj kod

Nie mogę sobie poradzić z ostatnią tabelką w TYM [6] artykule. Moim celem jest wymienić około 300-400 lotników z sortowaniem wg stopnia, nazwiska, oddziału i odznaczeń (virtuti militari, krzyż walecznych, polowa odznaka pilota i polowa odznaka obserwatora). Tabela, by swoją długością nie stanowiła zasadniczej części artykułu, w artykule ma rację bytu w formie − "zwinięta". I tu zaczynają się schody. Kiedy edytuję ją w edytorze wizualnym, wygląda tak jak chciałbym by wyglądała. Kiedy jednak wcisnę zapisz i patrzę na nią z pozycji czytelnika, jest co prawda zamknieta, ale znikają możliwości segregacji wg odznaczeń (wraz z całą rubryką). Pomożesz?--Kerim44 (dyskusja) 15:02, 17 lut 2020 (CET)

dzięki - "nie dosć że ktoś mu zrobił, to jeszcze wybrzydza":( (to o sobie). Na razie jest to "tabelka robocza", a Gruzin ma wpisać do niej treść i w zasadzie w takiej formie moze to czynic. W sekcji tej będą jeszcze i inne nazwiska - np dowódcy lotnictwa, sztab itp. Zderzenie długaśniej i szerokiej tabelki z kilkoma (ważnymi) nazwiskami nie będzie najszczęśliwsze. Niedawno rozmawialiśmy o strukturze artykułów o jednostkach wojskowych i doszliśmy do wniosku, ze zbyt długie i szczegółowe listy nie są wskazane w tego typu artykułach. Zastanawialiśmy się nad rozbudową kategorii lub tworzeniem osobnych artykułów - list. "Zwijane" listy mogą pogodzić (być moze) i strukturę artykułu i dużą liczbę wymienianych nazwisk. Musiałyby być "nieco zgrabniejsze" niż udaje się mi tworzyć. Nie umiem uzyskać w miarę jednolitej szerokości, a i podział tekstu w linijce nagłowkowej tworzy się jakby przypadkowo - bez mojego udziału. O tych moich problemach moze trochę później:) --Kerim44 (dyskusja) 17:35, 17 lut 2020 (CET)

Kategoria:Wikidane bez opisuedytuj kod

Cześć, właśnie skończyłam dodawać opisy w wikidanych stronom w tej kategorii; teraz wszystkie strony już mają opisy :) Pozdrawiam, Fiszka (dyskusja) 14:10, 18 lut 2020 (CET)

Odp:Wikidane bez podpisuedytuj kod

Odp:Wikidane bez podpisu

Rozumiem, ale doprecyzujmy: trzeba nadać polską etykietę, mimo że artykuł nie istnieje w plwiki? Fiszka (dyskusja) 14:40, 18 lut 2020 (CET)

 • Wszystko jasne. Podoba mi się. Mam chęć trochę popracować w Wikidanych więc się zajmę właśnie tym. Jeśli nie będę wiedzieć co wpisać w polską etykietę, to nie będę tej etykiety robić. Dzięki :) Fiszka (dyskusja) 15:09, 18 lut 2020 (CET)

gmina Czarna Dąbrówkaedytuj kod

Witaj !!!

W trakcie opracowania ujednoznacznień w przypadku gminy Czarna Dąbrówka spotkałem się z dziwnymi kategoriami. Mianowicie Kategoria sołectwa gminy Czarna Dąbrówka. Przeglądając ją, okazuje się, że zawiera artykuły o miejscowościach gminy. Z tego co się orientuję, to sołectwo nie jest równoważne ze wsią. Nawet w tej gminie w skład niektórych sołectw wchodzą osady lub kolonie. Czy warto utrzymywać taką kategorię? Podobnie ma się z kategortią Miejscowości gminy Czarna Dąbrówka, w której wymienia się wsie i ich części. Przecież miejscowość nie jest to samo co jej część. Chcę to ponaprawiać wprowadzając Kategorię Czarna Dąbrówka (gmina). Jakie jest Twoje zdanie.

Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 09:30, 19 lut 2020 (CEST)

portal "new look"edytuj kod

Sprawdziłem, brak bolda pomaga. Znalazłem na pierwszy rzut oka dwie rzeczy, które nie wiem czy będziesz mógł rozwiązać:

 • na mobile obie ramki (te sąsiadujące w poziomie) są ściśnięte. Sądzisz żę dałoby się zrobić tak że one by były jedna po drugiej?
 • na starej wersji na desktopie obie ramki były tej samej wysokości. Teraz jest ta pusta przestrzeń. Sądzisz że dałobysię zrobić tak że ta ramka dostosowałaby swoją wysokość do wysokości sąsiedniej ramki?

To są dwie jedyne rzeczy które mi przyszły na peirwszy rzut oka. Jak trzeba to wieczorem mogę przysiąśc i sprawdzic to międzyprzeglądarkowo i dekstop/mobile.

Natomiast czy jest sens dotykania tego - jak najbardziej tak. Za każdym razem jak widzę gołego diva to mam złe uczucia. Oszablonowanie tego mocno pomaga. PMG (dyskusja) 13:23, 19 lut 2020 (CET)

Polityk infoboxedytuj kod

Cześć. Przejechałem botem i poprawiłem co nieco w infoboksach polityków. Nic więcej w tej materii już nie zrobię, więc jeśli o mnie chodzi, można przystępować do podsumowań i zmian. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 20:19, 19 lut 2020 (CET)

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:06:03:Szczególna Teoria Eteruedytuj kod

Ad:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:06:03:Szczególna Teoria Eteru

Cześć. Bot zmienił Andrzejowi19 słowo "dyskusja" na " @ ". To chyba jakiś błąd. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:51, 20 lut 2020 (CET)

re: mapa konturowa trzech Rzeczpospolitychedytuj kod

Cześć! Bardzo dziękuję Ci za szybką reakcję i... po prostu wykasuj jedną z tych "południowych granic", zamazując, by nie wyglądało na błąd. Przy wschodnich granicach dopisz daty 1762, 1922, 1945... i to dla konkretnego celu poglądowego przedstawienia Grekom zmian terytorium RP całkowicie, całkowicie, całkowicie wystarczy. A potem możesz oczywiście tę mapę doprecyzować, gdybyś znalazł czas. Pozdrawiam z Aten /Dmitris --79.107.65.32 (dyskusja) 15:23, 20 lut 2020 (CET)

I ta druga prośba graficzna. Na tej mapie niepotrzebne odmiennym kolorem zaznaczono Wielkie Księstwo Poznańskie. Dla naszego celu (pokazanie nieistnienia polskiej państwowości), wystarczyłoby zaznaczenie go tak samo delikatnie, jak zaznaczono tam Królestwo Galicji i Lodomerii. Rozważam też, czy nie wpisać "Cesarstwo Niemiecki", zamiast Brandenburskich Prus (co przeciętny Grek czy inny obcy słabo zrozumie). - dimitris/

Kategoria:Wikidane bez opisuedytuj kod

Skończyłam porządkowanie kategorii, zrobiłam 3/4 artykułów, resztę zostawiam niezrobioną, bo nie mam źródeł na polskie nazwy/ nazwiska. Zastanawiam się też nad sensem podawania szpitala albo zamku/domu/pałacu jako miejsca urodzenia/ śmierci - nie wystarczy miejscowość? Znalazłam też (chyba) błąd: d:Q3039003 Bandera de Bermeo to zawody wioślarskie w Bermeo, ale w artykule Bermeo znaczek "?" jest w infoboksie pod flagą. Fiszka (dyskusja) 19:21, 20 lut 2020 (CET)

Konfiguracja MalarzBOTa na mojej stronie dyskusjiedytuj kod

Chciałbym skonfigurować MalarzBOTa na mojej stronie dyskusji, ale konfiguracja się nie powiodła. Już przytaczam fragment kodu mojej strony dyskusji, razem z {{Wikipedysta:MalarzBOT/archiwum/config}} tuż przed automatyczną witajką:

{{Wikipedysta:Keyacom/Nawigacja}} {{spis treści archiwum |pre = Archiwum/ |opis = część |tytuł = Dyskusje archiwalne |comma = , }} {{odpowiadam u siebie}} {{Wikipedysta:MalarzBOT/archiwum/config |minimum = 0 |licznik = 1 |archiwum = /Archuiwum/$licznik |dni = 7 |co najmniej = 1 }} 

Bardzo chcę, żeby to działało, choć nie wiem, dlaczego to u mnie nie działa. --Keyacom (💬 | 🖊) 14:02, 23 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Malarz pl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy