Dyskusja wikipedysty:Maliniak


Dyskusja wikipedysty:Maliniak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Maliniak/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!


Roo72 Dyskusja 11:51, 1 sty 2006 (CET)

Grafikiedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany. Kotasik 11:51, 1 sty 2006 (CET)

Licencjeedytuj kod

Jeśli nadal będziesz ładować grafiki bez licencji zostaniesz zablokowany a grafiki usunięte. Lzur odpisz 23:04, 6 sty 2006 (CET)

Właśnie dostaliśmy zgłoszenie, że jedno ze zdjęć które wstawiłeś, było wstawione z naruszeniem praw autorskich. Jego źródło jest tutaj [1]. W związku z tym proszę podaj jak najszybciej źródło trzech innych podejrzanych zdjęć:

lub zostaną one skasowane w trybie ekspresowym.

Polimerek 23:20, 24 mar 2006 (CET)

Zaproszenie do Portalu:Podlaskieedytuj kod

Witam serdecznie!
Chciałbym Cię gorąco zaprosić do wsparcia WikiPortalu:Podlaskie.

Jeżeli byłeś na Wikiekspedycji, mieszkasz na Podlasiu, ewentualnie czujesz się jakoś z tym regionem związany, to możesz dodać coś od siebie. Dzięki Tobie może rozwinąć się tematyka związana z województwem podlaskim w polskiej Wikipedii!!!

Portal dopiero wystartował i co zrozumiałe, bardzo potrzebuje uczestników i opiekunów - ogromnie liczę na Twoje fachowe wsparcie.

Dołączysz?

Zwiadowca21 22:25, 29 lip 2009 (CEST)

I zaraz po portalu powstał Wikiprojekt:Podlaskie :) Są już główne zadania opisane. Powoli zbieramy zasoby (biblioteka, linki zewnętrzne, grafiki na Commons) to tego, aby hasła szerzej opisywać. Im więcej i lepiej opiszemy i zilustrujemy, tym więcej będziemy mieć, aby się móc swoją praca pochwalić w portalu ;) dodaj projekt do obserwowanych. Jeżeli masz pomysły na nowe zadania, śmiało dodawaj. Jeżeli chciałbyś dołączyć, dopisz w tabelce, czym mógłbyś się zająć. W przypadku uwag, napisz je na stronie dyskusji. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 16:15, 30 lip 2009 (CEST)

Touch In The Nightedytuj kod

Cześć, przed zapisaniem i umieszczeniem w przestrzeni głównej hasła zobacz najpierw jak ono wygląda, pod okienkiem edycji jest przycisk pokaż podgląd. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 16:00, 24 paź 2009 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Maliniak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy