Dyskusja wikipedysty:Marcin n/Archiwum 2


Dyskusja wikipedysty:Marcin n/Archiwum 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Marcin n Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania ...

Bieżąca dyskusjaArchiwum 1Archiwum 2


Pani Alutkaedytuj kod

Wlasciwie po co ten redir? Jest to jakis pseudonim artystyczny, czy nazwa odtwarzanej roli? Herr Kriss 14:52, 17 sie 2006 (CEST)

Ale nadal nie rozumiem co oznacza "pani Alutka". Herr Kriss 14:54, 17 sie 2006 (CEST) Nie, ale jesli jest to nazwa roli to nie robimy redirectow. Herr Kriss 16:45, 17 sie 2006 (CEST) Jakos mnie nie smieszy ten rodzaj humoru... Herr Kriss 16:51, 17 sie 2006 (CEST) Mnie śmieszy, ale redir rzeczywiście był niepotrzebny. Wpisz w wyszukiwarce Alutka, a zobaczysz, jakie hasła zostaną wyrzucone. Do tego niepotrzebne są redirecty. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka dyskusja 01:38, 19 sie 2006 (CEST)

Podpisedytuj kod

Witam, zapoznaj się proszę ze stroną Wikipedia:Jak zmienić swój podpis Wikipedysty i proszę o usunięcie z Twojego podpisu obrazka. Niepotrzebnie to przeciąża serwer, a także utrudnia innym osobom ładowanie stron z Twoim podpisem (szczegóły w powyższym linku). Dziękuję za zrozumienie, Roo72 Dyskusja 12:01, 19 sie 2006 (CEST)

Donosicielstwo to przejaw paskudnych cech. Brosen dyskusja 16:41, 19 sie 2006 (CEST)

Dlaczego został skasowany artykuł Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu? Który powód tu pasuje?


Ale ja pytałem z którym punktem regulaminu artykuł był niezgodny. Proszę o konkretne powody, bo administrator może wtedy je zweryfikować.

Pauliściedytuj kod

Witam, w tym głosowaniu miałeś pewne wątpliwości co do mojego artykułu, wprowadziłem pare zmian, rzuć okiem czy wystarczają do zmiany twojego głosu. Jeśli nadal jesteś przeciw to powiedz co jeszcze powinienem zmienić. MK ΞдискуссияΞ 19:35, 30 sie 2006 (CEST)

Artykuł Jelcz-Laskowiceedytuj kod

Uzupełniłem bibliografie według twojego życzenia, dodalem informacji o miasteczku. Zaparszam do glosowania na artykuł na medal. Wikipedysta:Walasek94@tlen.pl 21:38, 30 sie 2006 (CEST)

Odp:Odp:31 sierpniaedytuj kod

Nie na razie nie ma takiej możliwości. Statystyki zbierane są po równo z każdej strony. W przyszłości wyniki będą znacznie dokładniejsze - trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 22:05, 31 sie 2006 (CEST).

znaczek UNESCOedytuj kod

Zanim znów przywrócisz ten znaczek zwróć uwagę na Dyskusja:Hala Ludowa#Informacja o grafikach. Moim zdaniem wystarczy w tekście artykułu informacja o tym, że obiekt wpisano na listę, a ozdabianie hasła tym symbolem nie jest potrzebne zwłaszcza jeśli narusza to prawa autorskie. Julo 14:54, 6 wrz 2006 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Dzięki za zwektoryzowanie herbu gm. Bukowina Tatrz. :) Settembrini 22:58, 8 wrz 2006 (CEST)

Grafika:Spytkowicewadherb.JPGedytuj kod

Jeśli istnieje grafika na Commons (np. nowy herb w formacie svg), to "lokalną" wersję kierujemy do usunięcia raczej szablonem {{NowCommons}} a nie ek - dzięki temu administratorom łatwiej skontrolować, czy istotnie plik istnieje na Commons. Będę wdzięczny za używanie tego sposobu, bardzo ułatwia to zamiatanie :)

Aha, jeśli plik na Commons ma inną nazwę, to dopisujemy ją w szablonie na stronie pliku na pl-wiki jako parametr, np. {{NowCommons|POL Tuplice COA.svg}}.

To chyba tyle, pozdrawiam, Orem 15:23, 10 wrz 2006 (CEST)

Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Miastugaedytuj kod

Z Twojej wieży specjalności wnioskuję, że znasz się na zwierzakach :). Czy mógłbym Cię prosić o roztrzygnięcie wątpliwości w powyższym wątku? Rogra Dyskusja 20:06, 10 wrz 2006 (CEST)

kategoriaedytuj kod

Pomóż dopracowywać kategorie.


Aktualnie sprzątane są następujące kategorie:


Możesz też zobaczyć kategorie z poprzednich miesięcy lub pomóc wybrać następne kategorie do dopracowania.

pozdrawiam Przykuta 07:20, 11 wrz 2006 (CEST)

Gotyk w Polsceedytuj kod

Bo zmieniasz zdjęcie kościoła na zdjęcie drzew. Radomil dyskusja 19:59, 13 wrz 2006 (CEST)

W pierwszej kolejności opisz "gotyk pruski". O nim nie ma ani jednego słowa w artykule, w drugiej - postaraj się o lepsze zdjecie i dopiero wtedy je dodaj a nie zamieniaj. I nie próbuj "wojny edycyjnej". To nie jest dobry pomysł. Radomil dyskusja 20:09, 13 wrz 2006 (CEST)

P.S. Nie tak dawno usiłowałeś wcisnąć dzwonnicę tego kościoła jako renesans... Radomil dyskusja 20:10, 13 wrz 2006 (CEST)

Paczków i zdjęciaedytuj kod

Witam!

Edytowałeś niedawno wielkość i położenie fotografi w haśle Paczków. Spójrz na ten zrzut z ekranu: paczkow.jpg. Tak wygląda hasło, gdy po prawej stronie mamy długą tabelkę, a ilustracje zostaną wyrównane do prawej i porozrzucane po całym tekście – cała zawartość hasła "ucieka" pod tabelkę.

Błędnie zakładasz, że wszyscy mają tą sama rozdzielczość ekranu co Ty. Jeżeli u Ciebie dobrze wygląda, to niekoniecznie u wszystkich. Ilustracje celowo były zgrupowane razem na początku tekstu, żeby unikać wyżej opisanych kłopotów. Popraw hasło. Pozdrawiam.

-- Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 15:47, 22 wrz 2006 (CEST)

Artykuł Miesiącaedytuj kod

Co my ślisz teraz o artykule Suwałki? Może zmienisz zdanie i zagłosujesz za tym aby to ten arykuł był właśnie artykułem na medal (regulamin nie zabrania zmiany decyzji) Pozdro

Władze miasta Suwałkedytuj kod

Władze miasta Suwałk proponuję zmienić na Władze Suwałk lub Władze miasta Suwałki Pozdro

UNECOedytuj kod

Bo łamie prawa autorskie. Zawiera symbol (c) by UNESCO, a wszystkie informacje UNESCO są " for non commercial use" [1] zatem nie ma na nie tu miejsca. Radomil dyskusja 16:16, 27 wrz 2006 (CEST)

Z resztą na commons właśnie trwa proces jego usuwania. messerWoland dyskusja 16:18, 27 wrz 2006 (CEST)

Kategoria wojskoedytuj kod

Witaj!
Powiem niegrzecznie; jak nie masz gdzie rąk wsadzić - włóż je do piekarnika to przestaną paluszki swędzieć jak się juz zwęglą. Ja jak robię stuba, to stubuję hasło. Jak hasło, mimo iż jest krótkie, nie jest zestubione to znaczy ni mniej ni więcej tyle, że stubem nie jest, więc proszę, nie wysilaj się poprawiać encyklopedii wojskowej (3), słowników wojskowych (7) oraz instrukcji (a tych mam dokładnie 571).
Proszę rozważ to i jak możesz omijaj me edycje z wstawianiem stuba.
Pozdrawiam Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

To jeszcze mam pokazać białość białego i czarność czarnego? Bo Ty śmiesz się niezgadzać ze zdaniem kilku doktorantów i paru profesorów? Joy

Podpisedytuj kod

Podpisow nie tworzymy w glownej przestrzeni nazw, a w przestrzeni uzytkownika. Prosze popoprawiac, a nastepnie podpis z glownej przestrzeni nazw dac do ek. Herr Kriss 14:42, 30 wrz 2006 (CEST)

Halik + Dzikowskaedytuj kod

Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi edycjami: 1 i 2 --Zureks (dyskusja) 00:56, 2 paź 2006 (CEST)

grafikaedytuj kod

jakiej aplikacji używasz do wektoryzacji grafik? Mix321 21:16, 2 paź 2006 (CEST)

Hej !!!!edytuj kod

Mam zamiar pisać pracę licencjacką o Pojezierzu Iławski interesuje mnie z jakich materiałów korzystałeś przy tworzeniu artykułów dotyczących Iławy i jej okolic. Czy mógłbyś mi przesłać tytuły źródeł na adres szyszka01@poczta.fm Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam szyszka01

Hejka!!edytuj kod

Mieszkam w Lipinkach to jakieś 30 km od Iławy. W Iławie chodziłam do Liceum im.S. Żeromskiego. Wielkie dzięki, te źródła bardzo mi się przydadzą. Pozdrawiam. szyszka01

"nie" z przymiotnikamiedytuj kod

Przyznaję się szczerze, że nigdy nie uczyłam się zasad ortografii i na pewno nie będę się uczyć. Mam pamięć wzrokową i na moje potrzeby, to mi całkowicie wystarcza. Mam jednak pytanie dlaczego google odpowiada tak: [2]. Oczywiście na drugim miejscu wieża ciśnień w Iławie. Na pytanie drugie odpowiada tak [3]. To znaczy, że wiekszość ludzi robi błędy ortograficzne? Pozdrawiam. Ewkaa 02:44, 4 lis 2006 (CET)

Tak to dobrze, że klepiesz na "blachę" regułki bo ja tego nie lubię. Tylko nie wiem, czy Cię uczyli o "wyjątkach" i o imiesłowach? Daję temu spokój bo znalazłam taką oto informację w poradni językowej i myślę, że może Tobie też się przyda:

"Jaka jest poprawna forma: „niewpisany” czy „nie wpisany” ? Zgodnie obowiązującymi od 1997 roku zasadami pisowni partykuły „nie” z imiesłowami odmiennymi poprawne są oba sposoby zapisu." Pozdrawiam. Ewkaa 10:22, 4 lis 2006 (CET)

Ps.Po co wpisywać mylące opisy zmian?

Mapa Palestyny w II i I tys p.n.e.edytuj kod

Odpisuje tu by nie rozbudowywać dyskusji na stronie grafik na medal. Podziałka liniowa powinna być tak skonstruowana by jej podstawa (podstawowy segment) przedstawiał w miare okragłą odległość w skali mapy. Za okrągłe wartości dla podstawy podziałki uważa się np. 10, 20, 25, 50, 100 itd. - są to wartości podzielne przez 4 lub 5 (wartościami "okragłymi" moga być też wartości typu 0,1, bo np. 0,1km to 100m). W mapie tej proponuję za podstawę przyjąć 50 km, a podziałkę wykonać do 250 km. Aotearoa 12:16, 4 lis 2006 (CET)

palestynaedytuj kod

Nadal w tytule mapki jest "Palestyna", na górze legendy, .... pozdrawiam Wulfstan 12:53, 4 lis 2006 (CET)

Plik:Ziemia Obiecana MAPA.svgedytuj kod

Hi. I hope you can understand my English and sorry I do not speak Polish.

This image is very nice. However, I have two problems. The first is with regards to Wikipedia policy. The Commons guidelines on manipulating image metadata states:

Visible tags or watermarks inside images are strongly discouraged at Wikimedia Commons. So information like "Mr. Foobar, May 2005, CC-BY-SA" shall not be written directly in the image but in EXIF fields, which is technically even superior. The reasons are:
  • We don't tag our Wikipedia articles with our names in a prominent way inside the article text in order to step behind the work and let it speak for itself, the same applies to the images (stepping behind own work and thus reducing personal vanity is crucial for neutrality).
  • Reusage of images with these signatures for example for printing purpose gets limited by personal tags like at collage posters and in books (as in books you always have the copyright information in the image caption or at the end of the book and thus it would produce unprofessional duplications in page layout and would also be unfair compared to the article author's credit).

You do have the right to keep these credits in your images, however, I have removed it in this version under the image licensing requirements.

More importantly is the issue of using the <text> tag in SVGs. You have created many great SVGs. However, it is more difficult to translate them because you do not use the that tag and your lettering is a combination of different lines grouped together instead of text. I am not fully knowledgeable about this--is there any advantage to that? If not, would you consider changing that practice. It is still possible to change the text to English it just becomes more difficult. Thank you. 71.225.180.220 14:49, 12 lis 2006 (CET) (gren from the English Wikipedia)

Tłumaczenieedytuj kod

Po polskiemu będzie to mniej więcej tak:

Cześć. Mam nadzieję że będziesz w stanie zrozumieć mój angielski i przepraszam że nie mówię po polsku.

Ta grafika jest bardzo fajna. Niemniej jednak, mam z nią dwa problemy. Pierwszy związany jest z zaleceniami Wikipedii. Zalecenia Commons dotyczące przetwarzania metadanych grafik mówią że: "widoczne tagi lub znaki wodne wewnątrz grafik są niezalecane na Wikimedia Commons". Dlatego też, informacje typu "Mr. Foobar, May 2005, CC-BY-SA" nie powinny być zapisywane bezpośrednio w samym pliku graficznym, ale w polu EXIF, co jest nawet technicznie rozwiązaniem lepszym. Powodami są:

  • Nie zamieszczamy tagów zawierających nasze nazwiska w artykułach Wikipedii, w sposób widoczny lub bezpośrednio w artykule - pozwalamy aby tekst mówił sam za siebie. To samo dotyczy grafik ("uwolnienie" grafiki i nie przygrywanie próżności osobistej jest niezbędne do neutralności).
  • Użycie takich grafik z podpisami, na przykład w celach druku, jest ograniczone przez osobiste tagi jak np. w posterach uniwersyteckich i książkach (w książkach zawsze znajduje się zastrzeżenie praw autorskich w opisie grafiki, lub na końcu książki, więc powodowałoby to nieprofesjonalne duplikowanie w rozkładzie strona jak również byłoby nie fair w porównaniu do wkładu autora w artykuł).

Masz prawo zostawić te tagi na swojej grafice, niemniej jednak pozwoliłem sobie je usunąć jako że jest to zgodne z wymaganiami podanej licencji na jakiej znajduje się grafika.

Co więcej, ważnym jest również zagadanienie używania tagu <text> w plikach SVG. Stworzyłeś wiele plików SVG. Niestety jest dość trudno przetłumaczyć je ponieważ nie używasze tego tagu, a twoje znaki tekstowe są kombinacją wielu linii zgrupowanych razem, zamiast czystego ciągłego tekstu.

Nie jestem w tym ekspertem - czy jest jakakolwiek zaleta techniczna takiego rozwiązania? Jeśli nie, czy mógłbyś rozważyć zmianę swojej praktyki? Jest w dalszym ciągu możliwa zamiana tych grafik na wersję angielską, ale staje się to o wiele bardziej skomplikowane. Dziękuję. (gren z angielskiej Wikipedii).

Tłumaczyłem na szybko, więc polski trochę kuleje, ale mam nadzieję, że tekst jest jako tako zrozumiały. Pozdrawiam. Zureks (dyskusja) 19:52, 12 lis 2006 (CET)

Re wandaledytuj kod

Zablokowalem 10 min. wczesniej zanim mnie poprosiles :) http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna%3ALog&type=block&user=&page=Wikipedysta%3A83.31.72.109 Kotasik 21:52, 12 lis 2006 (CET)

Opis rzekedytuj kod

Poprawiłem. Zobacz teraz Plik:Podział administracyjny I RP.png. Pozdrawiam Poznaniak 18:04, 14 lis 2006 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Marcin n/Archiwum 2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy