Dyskusja wikipedysty:Marek013


Dyskusja wikipedysty:Marek013 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Wpisedytuj kod

Cześć. Jeśli jesteś z województwa śląskiego to proszę wpisz się tutaj: Wikipedia:Atlas wikipedystów/województwo śląskie. Jeśli nie potrafisz się sam wpisać to odpisz mi z jakiej miejscowości jesteś to Cię wpiszę. Pozdrawiam. LUCPOL 22:06, 21 maja 2006 (CEST)

Załężeedytuj kod

Cześć. Niestety muszę się Ciebie spytać czy masz pozwolenie na publikację tekstu w artykule Załęże (dzielnica Katowic)? Zobacz sobie np. pierwszy akapit historii - początki w artykule i porównaj z tym [1], następnie zobacz sobie inne akapity np. historia - XIX wiek a to [2]. Bez przeszkód można stwierdzić, że tekst został żywcem przepisany z internetu (z różnych stron). Nie można tak robić na Wikipedii. To jest NPA. Nie jestem twoim wrogiem czy coś (wręcz odwrotnie), mieszkam jak ty w Załężu ale prędzej czy później jakiś administrator to wychwyci, usunie i ewentualnie zablokuje użytkownika, który ładuje bezprawnie tekst z internetu. I dlatego zadam jedno pytanie (proszę o szczerą odpowiedź): czy pytałeś się autorów w/w tekstów o zgodę na publikację tekstu w Wikipedii? Jeśli tak, to proszę podać z kim się kontaktowałeś oraz "namiary" (e-mail itp) do tych osób. Jeśli się nie skontaktowałeś z nikim to trzeba to pilnie zrobić. Znajdź tych autorów/e-maile tych osób i napisz prośbę/pytanie czy możesz tych tekstów użyć na Wikipedii. Poczekam tydzień (do 24.09.2006). W przyszłym tygodniu usunę treść bo to jest NPA chyba że (dwie pozycje do wyboru):

  1. Podasz mi osoby i namiary do tych osób - autorów tekstu (abym mógł się ewentualnie upewnić, że pozwalają na publikację)
  2. Zmienisz tekst aby "ogólnie" nie przypominał tekstu z internetu. Trzeba pozmieniać więc "wygląd" zdań, kolejność (tam gdzie się da), poprstu używając zawartej w treści wiedzy starać się to napisać w troszeszkę inny sposób.

Pozdrawiam. LUCPOL 19:59, 16 wrz 2006 (CEST)


Everonedytuj kod

Herb Załężaedytuj kod

Cześć. Dawniej dałeś mi linka do herbu Załęża [3] i tu moje pytanie: skąd masz ten herb? Nie musisz podawać licencji czy coś, ale źródło skąd pochodzi bo w artykule Załęże (dzielnica Katowic) są dwa różniące się ze sobą herby (choć podobne): [4] & [5]. Dlatego próbuję się dowiedzieć który jest rzeczywistym herbem Załęża. Nie wykluczam, że oba herby są od Załęża lecz z innych lat, więc może warto tez poszukać z którego roku jest herb który podałeś. Najważniejsze jednak, abyś mi podał jakiekolwiek źródło, skąd masz ten herb. Pozdrawiam. LUCPOL 17:56, 24 kwi 2007 (CEST)

Maciej Giertychedytuj kod

Witam. Czasem jakaś osobą wprowadza kilka razy głupie zmiany, dlatego ważne jest wycofanie wszystkich. Warto sprawdzić historię zmian. Mi też czasem zdarzy się o tym zapomnieć :) pozdrawiam Beau (dyskusja) 16:10, 25 kwi 2007 (CEST)

GGedytuj kod

Cześć. Czy masz może Gadu-Gadu? LUCPOL 14:29, 1 maja 2007 (CEST)

Flaga Ostrzeszowaedytuj kod

Witam. Gotowe. Pozdrawiam. Bastian 09:17, 22 maja 2007 (CEST)

POL_Katowice-Załęże_COA.svg - zrobione. Pozdrawiam. Bastian 23:44, 2 cze 2007 (CEST)

Załężeedytuj kod

Wypożyczyłam z biblioteki "Osiedla i Osady Katowic" i zauważyłam, że Ty umieściłeś tekst taki sam jak w tej publikacji w artykule o Załężu. Proszę, abyś ten tekst tak przepisał, aby nie naruszał praw autorskich. Napisz ile potrzebujesz czasu, żeby się z tym uporać? Pozdrawiam. Ewkaa 00:33, 24 lip 2007 (CEST)

Krobica i Orłowiceedytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. Ewkaa 22:29, 26 sie 2007 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Widzę, że przeredagowałeś już artykuły i cieszę się, że tak szybko. Mam tylko jeszcze jedną prośbę jeżeli jest ich więcej (naruszających prawa autorskie) to postaraj się też je przeredagować. Prędzej czy później ktoś wejdzie w posiadanie słownika Gór Izerskich. Pozdrawiam. Ewkaa 09:15, 27 sie 2007 (CEST)

Grafika:Orl.jpgedytuj kod

Co ta fotografia przedstawia? --Lukas Skywalker Dyskusja 11:49, 29 wrz 2007 (CEST)

Już służe pomocą. Jeżeli grafika jest na Commons pod tą samą nazwą wstawiasz do polskiego odpowiednika szablon {{nowCommons}}, natomiast jeżeli pod inną to wstawiasz ten sam szablon + kreśka pionowa nowa nazwa np. {{nowCommons|Droga wojewódzka nr 404.jpg}} --Lukas Skywalker Dyskusja 13:09, 29 wrz 2007 (CEST) Kategoria:Grafiki przeniesione do Commons

Aby wstawić tu grafikę, użyj szablonów:

{{NowCommons|nazwa grafiki}} lub {{NowCommons}} (w przypadku, gdy nazwy grafiki tu i w Wikimedia Commons są takie same).

Dlaczego wywalasz link ze strony Koluszek?edytuj kod

Dlaczego wywalasz link * Strona internetowa mieszkańców miasta i okolic Przecież to najczęściej aktualizowana strona o Koluszkach?

Twierdza 2edytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Cancre 19:42, 3 lis 2007 (CET)

Twierdza 2edytuj kod

Ad:Kowaryedytuj kod

Ad:Kowary

Witam.

Jeśli nie jesteś pewien czemu służy jakiś fragment, to raczej go nie usuwaj. Jeśli masz wątpliwości, to możesz zawsze spytać kogoś w Kawiarence lub na IRC-u.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 18:07, 16 cze 2008 (CEST).

Życzeniaedytuj kod

Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia życzy Arkadia. Pozdrawiam. --Arkadia 10:39, 18 cze 2008 (CEST) (dyskusja)

Świeradów-Zdrój (stacja kolejowa)edytuj kod

Możesz wyjaśnić na podstawie jakiego źródła napisałeś liczbę peronów i krawędzi? LeinaD dyskusja 18:13, 20 cze 2008 (CEST)

SDU Gary Brolsmaedytuj kod

|JKTpl Moja dyskusja E-MAIL| 16:28, 17 lip 2008 (CEST)

Zlot Zimowy w Chorzowieedytuj kod

Cześć. W Chorzowie 13-14 grudnia organizujemy Zlot Zimowy Wikimedian. Ponieważ jesteś wpisany jako edytujący z woj. śląskiego, to mam takie nietypowe pytanie :). Wczoraj przyznaliśmy kilkaset złotych na noclegi w hotelach, ale może się okazać, że będzie ich za mało, gdy jeszcze w następnym tygodniu (jak to często bywa) wpisze się więcej osób na ostatnią minutę. Czy miałbyś możliwość przenocowania takich spóźnialskich? Oczywiście poza tym na zlot jak najbardziej zapraszam. Przykuta (dyskusja) 13:18, 5 gru 2008 (CET)

Wikiprojekt:Portaleedytuj kod

Witaj,

Chciałbym poinformować Cię o nowym wikiprojekcie:Portale. Jego głównym celem jest uporządkowanie spraw związanych z portalami na Wikipedii. Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Chciałbym Cię prosić (jako osobę która zadeklarowała opiekę nad portalem) o potwierdzenie aktualności tej deklaracji na stronie dyskusji wikiprojektu. Pozdrawiam serdecznie Witold (dyskusja) 12:54, 11 lut 2009 (CET)


Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 21:07, 28 maj 2009 (CEST)

18 czerwcaedytuj kod

Łuskowiecedytuj kod

Hej, przeglądając portal Gabonu kliknąłem na link łuskowiec w dziale fauna i flora. Czy jesteś pewien, że ten ptak występuje w Gabonie? Może chodziło o inne zwierzę? Pozdrawiam Bluszczokrzew (dyskusja) 09:30, 12 paź 2009 (CEST)

Plik:Zaleze2.jpg może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Marek013! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Zaleze2.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 18:09, 22 sty 2010 (CET)

Portaledytuj kod

Zapraszam do Portalu Katowice. Pozdrawiam serdecznie! Lahcimpytaj (?) 18:03, 17 mar 2010 (CET)

Strona dyskusjiedytuj kod

Witaj, nie usuwamy treści ze strony dyskusji, pozdrawiam Thraen (dyskusja) 17:38, 25 mar 2018 (CEST)

Herb Świeradowa-Zdrojuedytuj kod

tadam (dyskusja) 12:12, 8 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Marek013" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy