Dyskusja wikipedysty:Mareklug


Dyskusja wikipedysty:Mareklug w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przyjmij ode mnie tę gwiazdę "szeryfa" Dzikiego Zachodu za Twój wkład w rozwój wikipedii, a szczególnie za pracę nad hasłem Dziki Bill Hickok. Nawet jeżeli nie dostanie ono medalu, to Twoja ciężka praca musi zostać wyróżniona. Dziękuję w imieniu czytelników wikipedii. duch Qblika seansik? 07:34, 26 lip 2008 (CEST)

 1. Archiwum1
 2. Archiwum2
 3. Archiwum3
 4. Archiwum4

Spis treści

Metoda Schulzegoedytuj kod

hej. Czy masz zamiar zgłosić to hasło do DA ? Art. na en wiki kandydował do medalu niedawno (4 kwietnia), nie przeszedł. Ale DA powinien spokojnie dostać. Jeśli się na nim wzorowałeś, to myślę, że stąd prosta droga do DA. Pozdrawiam. Stefaniak (dyskusja) 17:24, 21 kwi 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Bieżące wydarzeniaedytuj kod

Witam, Serdecznie zapraszam do nowego projektu, który będzie tworzył nowe artykuły, a stworzone już aktualizował, na temat bieżących wydarzeń.

Wikiprojekt:Bieżące wydarzenia

Serdecznie pozdrawiam Adik7swiony Pisz do mnie

Metoda Schulzegoedytuj kod

najmocniej przepraszam, ze nie odpowiedziałem na Twojego maila. Mój adres email przestał być aktualny, już go zmieniłem na odpowiedni, tj. taki, z którego będę mógł sprawnie odpowiadać. Zgodnie z Twoją prośbą art. (z lekkim opóźnieniem, za co przepraszam jeszcze raz ;)) został zgłoszony do DA. Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Metoda Schulzego. Pozdrawiam. Stefaniak ...a tu możesz mnie obrazić... 20:23, 7 maj 2009 (CEST)

Dziki Bill Hickokedytuj kod

Witaj! Artykuł Dziki Bill Hickok został zgłoszony jako kandydat do DA!

Zgłoś błądedytuj kod

Witaj. Zerknij jeżeli możesz do tego wpisu i następnego. mzopw (dyskusja) 02:24, 29 maj 2009 (CEST)

infoboksedytuj kod

 1. No właśnie z tym infoboksem są problemy (Plik:Problem z infoboksem.jpg) :/ Można to naprawić? Pozdr,--Adi (discuss) 23:03, 18 cze 2009 (CEST)

£: Rozumiem, że chodzi o brzydkie rysowanie tła na niebiesko, raczej, jasnoszaroniebiesko. Tu masz jak to ma być pokazywane przez kompetentne przeglądarki: http://mareklug.freeshell.org --->-- http://public.me.com/mareklug/ --->-- ZIEMIA INFOBOX on iMac.png --Mareklug dyskusja 06:22, 19 cze 2009 (CEST)

Nie mam nic przeciwko kolorom. Chodzi mi o to, że różnica w rozmiarach "Ziemia" i symbol na górze nagle stała się strasznie duża (co właśnie próbowałem naprawić), poza tym grafika jest nierówna, choć w samym obrazku ilość czarnego tła jest taka sama (w zrzucie który załączyłeś też to widać, choć mniej zapewne ze względu na większą szerokość ekranu). Poza tym, w IE kategorie w infoboksach typu Charakterystyka orbity/fizyczna/Skład.. wystają poza ramki tła. Zaznaczam, że nie mam takich problemów z innymi infoboksami, a tych problemów nie było podczas głosowania AnM.--Adi (discuss) 14:25, 19 cze 2009 (CEST) Naprawiłem z objaśnieniem/wskazówką w opisie zmian. Dzięki za pomoc. Nowy zrzut umieściłem jak wyżej. Trzymaj się ciepło. --Mareklug dyskusja 15:32, 19 cze 2009 (CEST) Dzieki troche pomoglo ale chyba w koncu zrozumialem. Wystarczyło skopiowac linię kodu z {{Szablon:Aktor erotyczny infobox}} i ustawić font na 100%, a symbol to dlatego, ze ktoś załadował inną wersję. Teraz u mnie wszystko gra. Pozdrawiam--Adi (discuss) 15:59, 19 cze 2009 (CEST)

Ta podła zoologia...edytuj kod

... a tym razem raczej paleontologia.
Witaj. Jakiś czas temu zdecydowałeś się pomóc z infoboxem, stwarzając takson infobox. Fakt, że tę pomoc odrzuciliśmy – czy słusznie, nie mnie oceniać, decyzja większości. Zdecydowaliśmy się wtedy jednak przenieść pewne udogodnienia do zwierzę infobox, m.in. wykorzystanie Szablon:Okres istnienia grupy organizmów 2. Niezależnie od tego, który z szablonów wykorzystujemy, mamy przed sobą pewien problem. Otóż wypełniając szablon:okres (...) możemy użyć liczb określających miliony lat albo angielkich nazw jednostek stratygraficznych. Ponieważ w takim wypadku wpisany argument wyświetla się, korzystna byłaby możliwość użycia nazw polskich. Wiem, że modyfikacja taka nie opiera się na zmianie akurat w tym jednym szablonie, ale jest znacznie szersza. Chciałbym więc prosić Cię o pomoc w tym zakresie. Liczę an to, że współpraca tym razem zakończy się zupełnie inaczej niż poprzednim razem. Mpn (dyskusja) 15:53, 19 cze 2009 (CEST)

Cześć. Jakoś zapodział mi się Twój list w mojej dyskusji z 19 czerwca i przeczytałem go dopiero teraz, lustrując swoją dyskusję. :) No, to do boju. Potrzebujemy polskich tłumaczeń tych nazw, nawet na kartce papieru. Niestety, nie dysponuję nimi osobiście ani źródłami z których możnaby zaczerpnąć je wszystkie. Proponuję rozłożyc prace na dwa etapy: wstępnie, Polacy w Polsce itd. spiszą te nazwy alfabetycznie czy zeskanują kartkę papieru z kodem strony gdzie dopiszemy polskie odpowiedniki. Po czym, w drugim etapie, zmienię przez podmiany wszystkie nazwy i w ten sposób zapewnię działający technicznie, przetestowany szablon. Co Ty (Wy) na to? A {{Takson infobox}} siłą rzeczy obroni się samemu, jako lepszy wynalazek. Pozdrawiam z uśmiechem, --Mareklug dyskusja 07:48, 2 lip 2009 (CEST) OK. Jak spiszę wszystko, dam Ci znać. Ktoś już się za to brał, bo niektóre jedonstki pokazują się polsku, ale większość nie. Mpn (dyskusja) 09:14, 2 lip 2009 (CEST) Dokończyłem tłumaczenie. Szablon:Okres istnienia grupy organizmów 2/przetłumacz Co myślisz o tym rozwiązaniu? W kodzie jest po angielsku, ale wyświetla się po polsku z łączem. BartekChom (dyskusja) 00:05, 14 lip 2009 (CEST) {{Okres istnienia grupy organizmów 2}} chyba działa dobrze (teraz razem z łączami w szlaczku). Z brakujących znalazłem po wstępnym przejrzeniu tylko Aimchanian, ale i tak nie wiem, jak to przetłumaczyć. Jak czegoś jeszcze brakuje, to zawsze można dodać. {{Okres następny}} można załatwić kodem w stylu {{Okres istnienia grupy organizmów 2/przetłumacz|{{Okres następny|Cambrian}}}}: ordowik, gdyby ktoś chciał tego używać poza {{Okres istnienia grupy organizmów 2}}. BartekChom (dyskusja) 13:13, 14 lip 2009 (CEST)

IRCedytuj kod

Prosze, zebys mnie nie nazywal debilem. Jak sobie przemyslisz, ze IRC nie sluzy od szukania ukladow i obrazania innych, to prosze o wiadomosc, wtedy odbanuje. Herr Kriss 02:23, 22 cze 2009 (CEST)

Drogi Krzyśku, przeginasz. Jo napisoł:

"czy mam rzeczywiście doczynienia z debilami czy tylko jestem tresowany prze osoby mi przychylne w jakimś skomplikowanym układzie czy grze? Bo chyba JA wiem lepiej co stanowi nadużycie w obu przypadkach od pana czy pani administrator karcącego/karcącej .... usuwającego.... szkalującej..... litoṡci. Boziu, zmiłuj się nad leciwie rozpadającą się polską WIKI."

Po czym (czyli, po całym moim maciupcim monologu nt. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna:Rejestr_nadużyć&wpSearchUser=Mareklug wyrażonym do nikogo konkretnie, a na pewno nie do Ciebie personalnie, panie administratorze Herr_Kriss :)) zapytałeś kogo nazywam debilami i WTEDY odpisałem jednym zdaniem, wiedząc z góry, że za sekundy wylatuję z kanału (toteż w pełni świadomości "umorzenia" mojej osobowości na #wikipedia-pl, przynajmniej czasowo):

"Ciebie, m.in., niestety. o ile skasowałeṡ strony w taki sposób bez komentarza u użytkownika, itp. itd" 

Możesz sobie banować, odbanowywać, obrażaċ się lub nie, lub tresować mnie. Nie zmieni to faktu, iż wykopanie mnie w takiej sytuacji z kanaʉ jest krzywdą. Pozdrawiam Cię ciepło, --Mareklug dyskusja 02:56, 22 cze 2009 (CEST) P.s. Mam zrzut ekranu, który upublicznię lub prześlę Ci prywatnie dyskretnie, jeżeli sobie tego zażyczysz -- aby pomóc ...w czym? ...w tresowaniu? ...w światowym prowadzeniu napraw u nas wszystkich jednocześnie? :) :) :) ML

Konsultowalem sie z innymi operatorami i na chwile obecna nie ma mozliwosci zdjecia bana, dopoki nie zaczniesz sie zachowywac normalnie i nie plesc bezsensownych rzeczy na kanale. Tak, wiem, one maja sens, tylko ich nie rozumiemy. Herr Kriss 19:01, 23 cze 2009 (CEST)

Re: hmmm, proszę o oświecenie w tej materii (przez Ciebie i Nuxa)edytuj kod

Nie znam się na javascripcie, więc nie mam pojęcia czemu to ma służyć. LeinaD dyskusja 11:49, 25 cze 2009 (CEST)

Witaj szablonem testedytuj kod

Kiepski dowcip. Przykuta (dyskusja) 10:14, 28 cze 2009 (CEST)

¿Que? Nikogo ostatnio (przeszło miesiąc, jeżeli nie dłużej!) nie witam/witałem. Proszę, powiedz klarownie co zrobiłem źle i gdzie. I kiedy. Pozdrawiam ciepło. --Mareklug dyskusja 06:58, 2 lip 2009 (CEST) Pod moim apelem, by witac personalnie dopisałeś śmiechawkę, by witać szablonem test. Dzięki. Przykuta (dyskusja) 09:03, 2 lip 2009 (CEST) Załatwione polubownie ze zrozumieniem w mejlu --Mareklug dyskusja 05:55, 3 lip 2009 (CEST)

Spółgłoskiedytuj kod

Aha. A gdyby zmienić formatowanie i pozwolić na zwężanie? BartekChom (dyskusja) 22:38, 13 lip 2009 (CEST)

Odp: "może cierpicie na nadmiar teorii wychowawczo-penitarnych?" (ad: Dyskusja Wikipedii:Przewodnicy)edytuj kod

Robienie takich wpisów na stronie, gdzie zgłaszają sie osoby po pomoc jest bardzo, bardzo niefajne. Jeżeli uważasz, że na coś ja osobiście cierpię - napisz mi na maila. Proszę przemyśl swoje działania na Wikipedii, bo nie są one zbyt pozytywnie oceniane. Jeśli ja nie stosuję takiego języka wobec ciebie i innych użytkowników, też prosze o nie naigrawanie się w taki sposób. Takimi wpisami zohydzasz tylko edytowanie innym, szczególnie osobom, które starają się pomagac nowicjuszom. Przykuta (dyskusja) 18:49, 23 lip 2009 (CEST)

Napisałem wyraźnie, do Ency'ego, nie do Ciebie, na stronie dyskusji projektu/strony, zatem nie tam, gdzie ludzie zgłaszają się po pomoc, tylko właśnie tam, gdzie idiotyczne, nieprzemyślane filtrowanie im pomocy przez wykluczenie jest do przedyskutowania. Mój wpis mówi sam za siebie, tzn. trzeba go jeszcze przeczytać i zrozumieć o co chodzi, do kogo, i w jakim specyficznym temacie był zaadresowany! Do Ciebie mam coraz mniej zaufania, że w ogóle czytasz (nie)skomplikowane sytuacje jasno. Bo piszesz mi po raz drugi od rzeczy, biorąc dziwnie krytycyzm, coś personalnie, nawet kiedy nie jesteś w to osobiście zamieszany. --Mareklug dyskusja 20:00, 23 lip 2009 (CEST)

Jerzy Perzanowskiedytuj kod

Za linki wewnetrzne (w tym czerwony do autora) jestesm odpowiedzialna ja, zredagowalam mu ten art. w brudnopisie, byl fatalny. Nie wiem czemu usuwasz czerwony link, czlowiek wydal dwie ksiazki, jest a priori ency. Pzdr., ziel & 19:17, 24 lip 2009 (CEST)

No jeżeli jest, to mu go zaraz przywrócę. Dalej odchudzamy artykuł, chyba że znajdą się konkrety osiągnięć naukowych. Bo bycie profesorem nie jest sednem sprawy, a nawet w edukacji brakuje gdzie to wszystko miało miejsce. Pozdrawiam, --19:27, 24 lip 2009 (CEST)

Po pierwsze chciałbym wyjaśnić, że wydałem nie dwie, ale pięć książek. Po drugie, gdyby był Pan tak serdeczny i rozwinął tą myśl: "Dalej odchudzamy artykuł, chyba że znajdą się konkrety osiągnięć naukowych. Bo bycie profesorem nie jest sednem sprawy, a nawet w edukacji brakuje gdzie to wszystko miało miejsce". Przyznam, iż mimo niezłego wykształcenia logicznego nie bardzo ją rozumiem. Chciałbym też przy okazji znać Pański stosunek do ludzi nauki, gdyż mam pewne wątpliwości w tym zakresie czytając powyższe treści. A nie wiem czy jest dobrą rzeczą, by osoba mająca takie poglądy posiadała status moderatora pośród internetowych encyklopedystów.

Przy okazji proszę przedstawić Pańskie przygotowanie merytoryczne pozwalające Panu toczyć spory z zakresu filozofii? Być może nie rozumie Pan filozofii, wydaje się ona Panu jakąś myślową pulpą, podczas gdy jest to niezwykle precyzyjna dziedzina wiedzy i dobrze by było, by byle kto w niej nie grzebał.

Dalej, dlaczego usunął Pan cytaty z hasła "Jerzy Perzanowski" skoro cytaty bliżej nikomu nieznanej osoby na temat człowieka, którego dotyczy hasło są np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Ko%C5%82akowski Skoro macie takie zasady to proszę usunąć również te, wskazane wyżej cytaty, z hasła "Leszek Kołakowski". Dalej, ja podałem cytaty z dzieła naukowego (książka) tu zaś nikomu nie przeszkadzają cytaty ze zwykłej gazety. Proszę też usunąć je np. z hasła "Władysław Bartoszewski" skoro już jest Pan takim gierojem i znawcą.

Być może Panu nic nie mówi hasło Jerzy Perzanowski, ale to, co Pan wie - by tak rzec - nie ma zupełnie najmniejszego znaczenia. Panu chyba możliwości moderacyjne uderzyły nieco do głowy. Ale cóż, dla Pańskiego dobra postaram się temu zaradzić.

Eter filozoficznyedytuj kod

Powołałem się na moje tłumaczenie, a nie artykuł. Nie mam już sił do tego, że większość z Was wyrabia sobie opinię o czymś czytają to "po łebkach". To tłumaczenie jest jedyne. Nikt inny nie przetłumaczył na język polski tego dzieła. Nie powołuję się więc na własne słowa, a na tłumaczenie - a zatem na samego Kanta. Zaznaczyłem to w przypisie (tłum...). W Kwartalniku zamieszcza się artykuły, ale też tłumaczenia. W tym numerze są np. dwa moje tłumaczenia Kanta, to, o którym piszę oraz "Monadologia fizyczna". Tak na marginesie, bardzo rzadko ktoś zajmuje się - nie tylko zresztą w Polsce - przed-krytyczną filozofią Kanta.

Co do drugiej sprawy - jest już w tej sprawie tak apokaliptyczna ilość przekłamań, iż napiszę na ten temat prywatnego maila. Nie ma sensu tego ciągnąć dalej.

PS Czy tu aby nie ma zbyt wiele technokracji? Z czasów doktoratu, mam opracowanych około tysiąca lub więcej haseł z dziedziny filozofii, historii filozofii, socjologii i psychologii, raczej rzadkich. Pozostałe rzeczy są w książkach i tu pewnie już także. Opracowywałem więc hasła rzadsze, mniej znane, na wypadek potrzeby szybkiego przypomnienia sobie czegoś, co nie jest łatwo dostępne. Kto pisał doktorat ten mnie rozumie, bo pamięta jak rzecz taka się wtedy przydaje. Wpisałem kilkanaście haseł i widzę, że są tutaj puste (a trzy w pierwotnej fazie). Ale jak pomyślę o kolejnych mailach informujących mnie o milionie naruszonych zasad, to chyba nie mam chęci do zadawania sobie trudu.

Jeśli opracowałem hasło źle to proszę je skasować.

Encyklopedycznośćedytuj kod

Witaj, jako że jesteś uczestnikiem wikiprojektu Bieżące wydarzenia, proszę Cię o wypowiedź w sprawie encyklopedyczności artykułów, które powstają. Zasugerowano nam przyjęcie jakiś norm, bo inaczej artykuły będą usuwane. Dlatego też musimy się tym zająć, choć jest niestety trochę drastyczne. Zapraszam do dyskusji: Wikiprojekt:Bieżące wydarzenia/Encyklopedyczność Adik7swiony Pisz do mnie 09:59, 27 lip 2009 (CEST)

Lekarstwa na miłośćedytuj kod

Przejrzałem hasło, naniosłem poprawki i zaraz zgłoszę do Czywiesza. Pewnie trochę zniszczyłem poetyckość Twojego przekładu. Jeśli uważasz, że to był błąd, to proszę przywróć swoje tłumaczenia. Moja znajomość angielskiego jest na niższym poziomie, ale myślę, że poza cytatami należy raczej unikać poetyckiego języka. Poza tym hasło ciekawe. Następnym razem nie krępuj się, tylko śmiało zgłaszaj hasło do Czywiesza!--Stiepan Pietrov (dyskusja) 21:21, 18 sie 2009 (CEST)

P.S. Przypisy najlepiej wstawiać w szablony, choć nie jest to konieczne.--Stiepan Pietrov (dyskusja) 21:21, 18 sie 2009 (CEST) Czy mógłbyś przeredagować to zdanie: Próbuj skupić uwagę na wszystkich niefortunnych okolicznościach i skutkach w następstwie tego partnerstwa (...), bo nie bardzo wiadomo, o co w nim chodzi. Pozdr. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 18:11, 22 sie 2009 (CEST) Próbuj skupić uwagę na wszystkich niefortunnych okolicznościach wynikających z tego partnerstwa, np. w kwestiach materialnych. Wstawiłem. --Mareklug talk 16:31, 23 sie 2009 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 09:51, 23 sie 2009 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy # 01:16, 24 sie 2009 (CEST) 

kategorieedytuj kod

Odpowiedż jest w Dyskusja wikipedysty:WlaKom#kategorie --WlaKom (dyskusja) 09:44, 17 wrz 2009 (CEST)

szablon współrzędneedytuj kod

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam - Batmann (dyskusja) 20:23, 19 wrz 2009 (CEST)

Oświadczenie w sprawie Wikipedii WPedytuj kod

Witaj! Dzięki za złożenie podpisu pod oświadczeniem. Niestety już po uzyskaniu m. in. Twojego podpisu zgłosiłem na liście wiki-pl propozycję zmiany treści oświadczenia. Zmiana wydaje mi się ważna, dlatego proszę Cię o ponowne przeczytanie tekstu.  « Saper // @dyskusja »  11:53, 21 wrz 2009 (CEST)

koordynatyedytuj kod

bardzo fajnie że zająłeś się szablonem "koordynaty księżycowe". mam jeszcze tylko jedną prośbę :-) mógłbyś go podobnie jak inne tego typu szablonu umieścić na prawej stronie w arcie? chciałbym go powklejać do kraterów, caten, dorsum, gór - super sprawa thx. jest jeszcze jeden podobny w kolejce... {{Coor Mars|18|-133}} en:Olympus Mons. mógłbyś się nim zająć? - John Belushi -- komentarz 19:14, 10 paź 2009 (CEST)

Zrobione (→ Olympus Mons]), ale bez przesuwania w róg strony (prawej strony artykułu) ponieważ jak Saper jestem przeciwko temu. Właśnie staram się "odrożyć" wyświetlanie współrzędnych od paru lat... wsp. powinny być wyświetlane w tekście choćby ponieważ może ich być szereg, a róg jest tylko jeden. Poza tym rozmaite przeglądarki traktują to umieszczenie CSS-em na rozmaite sposoby -- w Safari na Macu tego nawet nie widać -- tekst pozostaje tam gdzie występuje w artykule. Pozdrawiam, --Mareklug talk 06:56, 11 paź 2009 (CEST)

dzięki i za to. ale co do rogu, szkoda, gdyż tam jest ich miejsce. w tekście owszem mogą być różne koordynaty ale odnośnik do mapy powinien być jeden (ten z głównego artu). ewentualnie wstwić znaczek, (np. w szablonie ":"), który nie przeniesie ich na górę strony. - John Belushi -- komentarz 08:06, 11 paź 2009 (CEST)

Szablony E i CompactTOCedytuj kod

witam. ja jeszcze z jedną sprawą a właściwie dwoma. rzucił byś okiem na szablon pozwalający na alfabetyczne przeglądanie długich list? są dwa takie szablony en:Template:CompactTOC oraz en:Template:CompactTOC8. ten drugi ma troszkę więcej opcji. przydał by się na przykład w Lista kraterów na Wenus czy Lista kraterów na Marsie. a drugi o drugi szablon sam zostałem poproszony wiem jednak że zrobisz go szybciej. en:Template:E. prostsze zapisywanie potęg. - John Belushi -- komentarz 06:56, 14 paź 2009 (CEST)

Okazuje się, że od lata 2008 mamy {{E}} -- po prostu dopisałem go do interwiki po stronie angielskiej. Podobnie jest ze {{Spis treści kompakt}}. Pozdrawiam --Mareklug talk 15:09, 14 paź 2009 (CEST)

dzięki. wydaje się czasem że wie się prawie wszystko na jakiś temat a tu niespodzianka. :-) - John Belushi -- komentarz 15:32, 14 paź 2009 (CEST)

trochę się jednak pośpieszyłem ;-) szablon {{E}} działa prawidłowo, jednak {{Spis treści kompakt}} nie wyświetla się w artykułach. rzucisz na niego okiem czy poruszyć ten problem w kawiarence? - John Belushi -- komentarz 19:49, 14 paź 2009 (CEST) Sprawdziłem niektóre linkujące do {{Spis treści kompakt}} -- wszystko wyświetla się w porządku, sam szablon i jego akcje przekierowujące do danej literki/sekcji. Np. Polskie odpowiedniki niemieckich nazw geograficznych czy Podstawowe zagadnienia z zakresu immunologii albo Lista dinozaurów. Pozdrawiam, --Mareklug talk 07:55, 15 paź 2009 (CEST)

w preferencjach miałem wyłączony spis treści. myślałem że gadżet ten działa niezależnie od spisu automatycznego. w każdy razie dzięki :-) i sorry za zawracanie głowy - John Belushi -- komentarz 08:21, 15 paź 2009 (CEST)

Park stanowy Presque Isleedytuj kod

Mam dosyć pilną sprawę. W ostatniej sekcji tekstu chyba coś źle przetłumaczyłem. Mógłbyś zerknąć i poprawić błędy? Z góry dzięki, pozdrawia Matthew - first user 21:49, 16 paź 2009 (CEST)

Zrobione --Mareklug talk 01:42, 17 paź 2009 (CEST) Dziękuję i pozdrawiam, Matthew - first user 09:33, 17 paź 2009 (CEST)

Oliver Williamson i Elinor Ostromedytuj kod

Witaj! W artykule o Williamsonie jest takie zdanie: "Od 1988 piastuje szereg stanowisk o randze profesora w business administration, ekonomii, i prawie na University of California, Berkeley, gdzie obecnie jest Edgar F. Kaiser Professor Emeritus w Haas School of Business." Wydaje mi się niegramatyczne. Wynika z niego, że Olivier Williamson Olivier Williamson jest profesorem zarówno "business administration" (czy to jest przetłumaczalne na polski?), ekonomii, jak i prawa na Uniw. w Berkeley, gdzie jednocześnie jest jakimś Edgarem F. Kaiserem?

 • Podobnie z Elinor Ostrom - "Elinor Ostrom wykłada na Indiana University Bloomington w Bloomington w stanie Indiana jako Arthur F. Bentley Professor of Political Science, gdzie także pracuje jako Co-Director of the Workshop in Political Theory and Policy Analysis. Również, piastuje stanowisko Founding Director of the Center for the Study of Institutional Diversity na Arizona State University w Tempe w stanie Arizona."

Czy to oznacza, że Elinor Ostrom jest Arthurem F. Bentleyem? Jeśli mógłbyś mi to wytłumaczyć, to będę wdzięczny, ponieważ nic nie rozumiem :-) Pozdrawiam! --Karol Dąbrowski (dyskusja) 12:13, 24 paź 2009 (CEST)

Ufundowane amerykańskie profesury na wysokim szczeblu często są imienne, ufundowane in memoriam. Pełne tytuły profesorów to właśnie tak podane jak w artykule. Nie podejmuję się tłumaczyć tych profesur na polski, ponieważ nie tłumaczymy samych nazw uniwersytetów, a co dopiero profesur. Od biedy można by spróbować przez "im." ale coś takiego jak patronat nie funkcjonuje w angielskich nazwach instytucji. Co do tłumaczenia "business administration", także pozostawiłem w oryginale ponieważ nie znam polskiego odpowiednika i do tej pory nikt tego nie poprawił na takowy. --Mareklug talk 22:19, 25 paź 2009 (CET)
 • A widzisz, nie miałem o tym pojęcia. Zrobię z Twojego wyjaśnienia przypis w artykule, żeby było jaśniej. Dzięki. Pozdrawiam! --Karol Dąbrowski (dyskusja) 12:24, 27 paź 2009 (CET)

Taylor Mitchelledytuj kod

Marku!

 • Po pierwsze opis zdjęcia nie był uźródłowiony w chwili, gdy usunęłam go. Jak wiesz, podawanie źródeł należy do obowiązków autora hasła, szczególnie w przypadku informacji, których nie można łatwo sprawdzić, np. w szkolnym podręczniku.
 • Po drugie to jest hasło o piosenkarce, a nie o kojotach. Podany przez Ciebie rozbudowany opis pod zdjęciem pasuje do hasła o kojotach i gdyby był uźródłowiony, to przeniosłabym te informacje do hasła o kojotach, lecz niestety nie był. Opis zdjęcia uźródłowiłeś dopiero po fakcie, więc pisanie, że anulujesz moją wersję odbieram jako dla mnie krzywdzące, gdyż wskazuje, że dopuściłam się błędnej edycji, podczas gdy edycja była zgodna z zasadami.
 • I po trzecie, czy zdjęcie kojota oraz obszerny opis pod zdjęciem o hybrydzie kojota z wilkiem pasuje do hasła o osobie? IMO nie. W zupełności wystarczy niebieski link do hasła o kojotach. Tym bardziej, że w treści hasła podajesz dowód na to, że w przypadku tragicznej śmierci Taylor Mitchell – nie chodziło o skrzyżowanie kojota z wilkiem, więc zaprzeczasz niejako sam sobie. Tyle wyjaśnień z mojej strony. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 09:12, 9 lis 2009 (CET)
Naprawdę nie miałem na myśli krzywdzić opisem zmiany: informacja o anulacji wstawiła się automatycznie a ja ją zmodyfikowałem ("+ redakcja"). Hasło jest i o piosenkarce i o niespodziewanym i nigdy niespotykanym przypadku śmiertelnego ataku na dorosłą osobę, więc także jest i o kojotach. Kojoty na Cape Breton zostały zaimportowane prawdopodobnie z Maine, a te po części są "przodkowo" skrzyżowane do pewnego stopnia z wilkami. Biolog lokalny Bob B. prawił o braku wilków tamże obecnie, i co za tym idzie, dalszych skrzyżowań, oraz braku coywolfa. Źródło National Geografic News pochodzi z 2006 i już wtedy zastanawiano się nad tym, dlaczego kojoty wschodnie są większe od tych zachodnich. Ponieważ mamy tylko zdjęcie zachodnich kojotów, czułem potrzebę rozbudowania opisu, zwłaszcza że ten kojot jest z Arizony. Może najlepiej byłoby rozbudować hasło o kojotach w oparciu o informacje w biogramie Taylor Mitchell, bez usuwania informacji z opisu. Zapraszam Cię do wspólnego rozbudowania kojotów. :) Pozdrawiam ciepło, --Mareklug talk 19:54, 9 lis 2009 (CET) Marku! Wybacz, ale nie mam czasu, ani wiedzy zoologicznej, aby pomóc w rozbudowie hasła o kojotach. Ewentualnie chętnie zrobię "literówkę", jak już będzie gotowe. Widzę natomiast, że Ty masz wiedzę na ten temat, oraz że temat Cię zainteresował, więc zastanów się na poważnie nad poszerzeniem w wolnej chwili hasła o kojotach. Cieszę się, że wyjaśniliśmy sobie sprawę opisu zmian. Still wiki-friends:-))) Serdecznie pozdrawiam. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 20:19, 9 lis 2009 (CET)

Burj Dubai/Burj Khalifaedytuj kod

Chyba trzeba by bota jakiegoś puścić, bo dolinkowania są na starą nazwę budynku. Stoigniew >pogadaj< 10:58, 6 sty 2010 (CET)

Właśnie poprosiłem mastiego na IRC-u o to. Powiedział, że już patrzy. --Mareklug talk 22:23, 6 sty 2010 (CET)

Poland airports 2009.svgedytuj kod

Mam wrażenie, że plik Poland airports 2009.svg nie wygląda u mnie tak jak powinien. Opis na górze jest za bardzo ściśnięty itp. Możliwe, że to wynik braku jakichś czcionek, zazwyczaj pomaga przekonwertowanie czcionek na ścieżki. A może po prostu wygląda jak ma wyglądać, a ja się czepiam :P -Tupungato (dyskusja) 19:53, 29 sty 2010 (CET)

Zrobione. Nie chcę zmieniać tekstu na ścieżki bo mam zamiar edytować ten tekst w przyszłym roku. :) Pozdrawiam, --Mareklug talk 23:51, 29 sty 2010 (CET)

Czajkowiccy Żydziedytuj kod

Witaj, zauważyłem Twoją edycję w haśle Czajkowice, z dodaniem informacji o znacznej populacji żydowskiej. Ponieważ nie udało mi się znaleźć źródeł, a sam ich nie podałeś, a według moich informacji to był typowy zaścianek szlachecki, o typowym przekroju demograficznym dla tego regionu, usunęłem ten wpis, dodając jednakże informacje o liczbie mieszkańców wg wyznania, także mojżeszowego, na podstawie Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego. Jeżeli masz informacje statystyczne z późnieszego okresu, np. z 20 lecia m-wojennego, wskazujące na znaczne zmiany tych proporcji warto je dodać, wraz ze źródłami. BTW, czy jesteś jakoś osobiście związany z tą wsią, jeżeli tak, to chętnie nawiążę korespondencję prywatną, bo ze względów genealogicznych też mnie Czajkowice interesują. Pozdrawiam, 12:28, 21 lut 2010 (CET)

Zatem populacja żydowska zmniejszyła sie znacznie od k. XIX w. do 1929, dodam te dane z 1929 w przypisach. Sporo jest osób urodzonych w Czajkowicach na listach pasażerskich statków do USA i ~w archiwach Ellis Island, nie patrzyłem ilu Żydów, ale pewnie sporo. Czyli rozumiem że moja redakcja jest OK? Pozdrawiam serdecznie, steifer (dyskusja) 12:23, 23 lut 2010 (CET)

Lotnisko infoboxedytuj kod

Proponuję wprowadzić do w/w szablonu mapę z zaznaczonym płożeniem. Stworzyłem taki oto wzór w moim brudnopisie. W artykule podaje się jeden dodatkowy argument - kod ISO państwa. Jaka jest Twoja opinia? Mikołka(dyskusja)

Niepotrzebne. Poza tym, nie mamy map lokalizacyjnych wszystkich państw. A kiedy mamy, to taka mapa za nadto wydłuża infoboks. Jestem natomiast za wstawianiem koordynatów podlinkowanych do GeoHacka (strony z serwisami mapowymi), co daje zamierzony przez Ciebie efekt bez wydłużania infoboksa. --Mareklug talk 21:25, 24 mar 2010 (CET)

Mapka w artykule wydawała mi się użyteczna, w szczególności w wypadku mniej znanych (użytkownikowi) lotnisk. Mamy mapy lokalizacyjne większości państw, mogłaby to być opcja dla tych państw, dla których mapa istnieje, więc w tym nie widzę problemu. Współrzędne już linkują do GeoHacka, choć szablon wygląda inaczej w zależności od tego czy używa się szablonu Koordynaty, czy wpisuje do jednostkaNS/EW. Pozostaje kwestia tego jak wiele informacji powinien zawierać infoboks. Nie mam w tej kwestii wyrobionego zdania, więc nie nalegam :) Pozdrawiam Mikołka(dyskusja) 23:13, 24 mar 2010 (CET)

Tabelaedytuj kod

Chciałbym byś przetłumaczył tabelę z odcinkami Eleventh Hour wraz z ze streszczeniami z tej strony --Wiseguy (dyskusja) 20:32, 2 kwi 2010 (CEST)

Zrobione - wstawiłem rezultat do Twojego brudnopisu. NIestety, nie jest to dokładnie jak sobie wyobrażałeś, ponieważ wersja angielska korzysta ze skomplikowanych szablonów, których nie mamy w wersji polskiej. Więc przygotowałem to w wersji ciut nieporęcznej tabeli, którą sobie domasujesz do połysku. Pozdrawiam, --Mareklug talk 22:52, 2 kwi 2010 (CEST)

Podział administracyjny Mongoliiedytuj kod

Dziekuje za pomoc

Ad:Historia edycji „Szablon:Takson infobox”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szablon:Takson infobox”

Siemanko. Udzielałeś się trochę w tym szablonie, więc piszę. Małe wyzwanie i prośba do ciebie. Dodałbyś tam parametr dla Wikisłownika? Tak jak jest w {{Miasto infobox}}. Dodaję linki do Wikt i skoro jest w Miasto/Roślina/Zwierzę infobox, to tutaj też nie zaszkodzi, co nie? A nie raz mi go brakowało... Myślę, że się przyda, i tak już bardziej się tego szablonu skomplikować nie da, jeden parametr wte czy wewte... Z góry thx. Azureus (dyskusja) 19:46, 8 kwi 2010 (CEST)

To kompletny wykaz: Agawa, Akacja, Arbuz, Aronia, Aspidistra, Bakterie, Banan, Bergenia, Brzoskwinia, Brzoza, Buk, Bukszpan, Cebula zwyczajna, Chmiel, Ciemiernik, Cynamonowiec, Cynia, Cytryna zwyczajna, Czeremcha, Czereśnia, Czosnek, Czosnek askaloński, Czubajka kania, Dąb, Dereń, Difenbachia, Drożdże, Dwoinka zapalenia płuc, Dynia, Dzika róża, Dzikie róże, Fasola, Fiołek ogrodowy, Flaszowiec miękkociernisty, Floks, Frezja, Fuksja, Glediczja, Groch, Groszek, Grzyby, Hurma, Kabaczek, Kąkol, Karczoch, Kardamon malabarski, Klon (roślina), Koniczyna, Kumkwat, Marek (roślina), Mleczaj rydz, Modrzew, Muchomor, Narcyz żonkil, Ogórek melon, Patison, Piaskowcowate, Piaskowiec (roślina), Pieprz, Rokitnik zwyczajny, Soczewica jadalna, Sosna, Sosna limba, Tulipan, Wiechlinowate, Żylistek

Nie naciskam z tym parametrem. Nie znam zasad wikipedii które kierują kiedy taki parametr ma być a kiedy nie. Ja mogę dalej wstawiać {{wikisłownik}}. To bardziej propozycja czy pomysł. Sam zdecyduj czy potrzebny czy nie... W przyszłości jak go dodasz (w tym czy innym infoboksie) to daj znać, żebym mógł go uzupełniać. Pozdrawiam. Azureus (dyskusja) 11:56, 9 kwi 2010 (CEST)

[edit] Wiesz, w sumie to chyba zły pomysł... Tych haseł jest ułamek (może 2%) w porównaniu ze wszystkimi... Nie wstawiaj. Nie ma sensu. Przemyślałem sprawę. Azureus (dyskusja) 12:10, 9 kwi 2010 (CEST)

Szablon:Biogram infobox rozszerzony/opisedytuj kod

Hej,

Zabrałem się za wstawianie szablonów biograficznych i zauważyłem, że obecna dokumentacja {{Biogram infobox rozszerzony}} jest zbyt pobieżna - większość pól nie jest opisana i nie wiem np. co oznacza pole "Alma Mater" i jak się ma do pola "edukacja". Przydałby się taki nawet najbardziej banalny opis wszystkich pól. Problem mam też z uczelniami i wydziałami, bo może ich być kilka - to wszystko widać w haśle Willi Hennig. Pisze do ciebie, bo widzę, że zaczynałeś ten opis szablonu, ale jeśli ma to być ktoś inny, to daj znać. Pozdrawiam! -- kocio 13:40, 12 kwi 2010 (CEST)

Zrobione [1] Podrawiam, --Mareklug talk 02:53, 19 kwi 2010 (CEST) Dzięki! =} -- kocio 08:56, 19 kwi 2010 (CEST)

Kosowo (stara edycja i przypis)edytuj kod

Dzień dobry. Przeglądając hasło Kosowo natrafiłem w dziale „Kultura i religia” na fragment na temat opisujący historię kulturalną i etniczną Kosowa na postawie książki Gerlachlusa Duijzingsa „Religion and the politics of identity in Kosovo” autorstwa Gerlachlusa Duijzingsa. Ponieważ tekst przypisu i google books odpowiada bardziej pierwszym zdaniom „Kultury i religii” opisującym współegzystencję różnych grup etnicznych w Kosowie, chciałbym zapytać czy druga część tego akapitu (na temat historii Kosowa przedstawianej przez nacjonalizm serbski i albański, oraz o historycznych tradycjach etniczno-religijnych) jest również napisana na podstawie książki Pana Duijzingsa.

Interesuję się historią państw słowiańskich i sądziłem, że związki Serbii z Kosowem są starsze niż XIX i XX-wieczna propaganda, jednak nie posiadam żadnych źródeł na ten temat, więc chciałem zacząć od pytania o to źródło.

link do edycji: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kosowo&diff=14446197&oldid=14445545

Oczywiście, jeśli nie pamięta Pan szczegółów edycji sprzed 2 lat, rozumiem to. Nie zamierzam przeredagowywać hasła bez wcześniejszego sprawdzenia informacji w obiektywnych źródłach.

Pozdrawiam, Catz (dyskusja) 21:44, 14 kwi 2010 (CEST)

Dzięki za opowiedź, to mi w zupełności wystarcza. Pozdrawiam. Catz (dyskusja) 13:53, 19 kwi 2010 (CEST)

Lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyjedytuj kod

Podaj zatem choć jedno źródło na to, że jest to port lotniczy a nie lotnisko. --Hiuppo (zagadaj) 12:02, 24 kwi 2010 (CEST)

Nie chodzi o to, że lotnisko zostało zdemilitaryzowane i służy też cywilom. Chodzi mi o różnicę między port lotniczy a lotnisko. Wg mnie lotnisko (airfield) to miejsce dla startu/lądowania statków powietrznych z pomieszczeniami do ich obsługi, a port lotniczy (airfield) to lotnisko posiadające infrastrukturę do przyjmowania ludzi i ładunku, domyślnie zakładam że choćby terminal w formie baraka czy szczątkową radionawigację. Stąd mój bunt przeciw nazywaniu wszystkiego portem lotniczym. Teoretycznie synonim (jak przyłbica jako zasłona twarzy w hełmie), ale sens słowa jest wg mnie zupełnie inny. --Hiuppo (zagadaj) 08:59, 25 kwi 2010 (CEST) Airfield [2] - (Engineering / Aeronautics) a landing and taking-off area for aircraft, usually with permanent buildings Airport [3](Engineering / Aeronautics) a landing and taking-off area for civil aircraft, usually with surfaced runways and aircraft maintenance and passenger facilities Wychodząc z powyższych definicji na upartego może to być port lotniczy - pas betonowy, jakaś tam wieża, pewnie zbiorniki paliwa i warsztaty, NDB. Tylko czy to nie nazwa na wyrost dla byłej poradzieckiej bazy wojskowej? --Hiuppo (zagadaj) 09:10, 25 kwi 2010 (CEST) Cokolwiek to by nie było, jest obecnie jedynym funkcjonującym portem lotniczym/cywilnym lotniskiem dla miasta Smoleńska. Na pewno otrzymuje loty cargo. Jest lotniskiem fabrycznym. A to wszystko wystarczy na wstawienie artykułu o nim pod uzusowe Port lotniczy Smoleńsk-Siewiernyj. Zauważ, że nie mamy żadnego innego artykułu nazwanego "Lotnisko wojskowe ...". W artykule na anglojęzycznej Wikipedii, drugi podany przeze mnie link uźródławia fakt obecnego niebytu lotniska (former airport) na południu miasta (w artykule o nim). Z biegiem czasu, z uwagi na infrastrukturę lotnniskową na miejscu, Lotnisko Smoleńsk-Siewiernyj będzie nawet skomunikowane ruchem lotniczym rejsowym. --Mareklug talk 11:41, 25 kwi 2010 (CEST) Czyli zgadzamy się co do tego, że jest to lotnisko wojskowo-cywilno-fabryczne. Co do portu lotniczego to nadal nie jestem przekonany. A to że nie ma hasła lotnisko wojskowe to raczej oczywiste - w tej chwili przy stopniu komplikacji obsługi samolotów do obsługi potrzebna jest raczej baza lotnicza. Aczkolwiek nie jestem zwolennikiem dzielenia włosa na czworo przy tak ograniczonych zasobach ludzkich jakie ma pl.wiki. --Hiuppo (zagadaj) 11:56, 25 kwi 2010 (CEST)

Park stanowy Presque Isleedytuj kod

Witaj! Mam wątpliwości co do ostatniego akapitu tekstu. Mógłbyś zerknąć? Pozdrawiam, Harry 125 22:59, 30 kwi 2010 (CEST)

Sekcja "Centrum Przyrodnicze Toma Ridge'a"? Poprawiłem. --Mareklug talk 23:23, 30 kwi 2010 (CEST) Dzięki za poprzednią korektę i proszę o kolejną - skończyłem tłumaczyć cały artykuł, mógłbyś zweryfikować? Z góry dzięki, pozdrawiam, Harry 125 13:09, 2 maj 2010 (CEST) Dziękuję za pomoc, a z tym zdaniem co wtedy zrobić? Harry 125 19:21, 2 maj 2010 (CEST) Tamto z native americans to było z ang. wiki, mam takie odwołania też gdzie indziej w arcie ale to usunąłem, bo rzeczywiście mogło być mylące, zdanie też dodałem. Dzięki za pomoc, pozdrawiam :) Harry 125 20:41, 2 maj 2010 (CEST)

Mapka SVGedytuj kod

Witaj

Zwróć uwagę na to zgłoszenie. Rzeczywiście, prawdopodobnie podczas przekształcania na SVG zdublowała się miejscowość Ston, a znikło Orebić. Ja nie znam się na SVG, więc nie mogę tego poprawić, zatem proszę Cię o poprawke.

Pozdrawiam Julo 17:13, 10 maj 2010 (CEST)

Zrobione. Pozdrawiam, --Mareklug talk 05:23, 11 maj 2010 (CEST)

{{wieś infobox}}edytuj kod

Ad: Lokalizacja na mapie województwa w wieś infobox

W tamtej dyskusji dodałem, bo jeszcze jedna osoba się odezwała. Pozdrawiam, Maćko (dyskusja) 23:29, 12 maj 2010 (CEST)

mapka Plik:2010 Polish Air Force Tu-154 crash map-pl.svg i pochodneedytuj kod

Wydaje mi się, że w związku z praktycznie już potwierdzonymi oficjalnie danymi na temat smoleńskiej katastrofy (wymienionymi w licznych źródłach, choćby tu tu albo tu) należałoby wprowadzić korektę do Twojej grafiki bazowej i jej pochodnych obcojęzycznych, zastępując w nich 6:56 UTC wartością 6:41 UTC

Pozdrawiam Julo 20:24, 14 maj 2010 (CEST)

Zrobione 15 mapek. :) --Mareklug talk 14:59, 15 maj 2010 (CEST)

Nakładanie na siebie dwóch grafik - jak to zrobićedytuj kod

Witaj

Pisałem już w tej sprawie do jednego z wikipedystów, doradził mi, żeby popytać także osób, które miały znaczniejszy udział w szablonach związanych z mapami, dlatego też piszę do Ciebie. Mam taki oto problem:

Zamierzam wraz z bratem stworzyć w Wikibooks pewien podręcznik, którego zasadniczą częścią będzie album z fotografiami (będzie ich być może nawet kilka setek, są to fotografie mikroskopowe różnych tkanek).

Chcę te zdjęcia umieścić w Wikimedia Commons (będą to JPG), a wikiksiążkę zrealizować w ten sposób, żeby na każdą ilustrację (spodziewam się, że będą one w kilkumegapikselowej rozdzielczości) przy jej oglądaniu i drukowaniu nakładała się "przezroczysta folia", na której byłyby tylko nieskomplikowane grafiki (kilka strzałek i napisów). Najprościej by było rzecz jasna po prostu wrysować w zdjęcia JPG te strzałki i napisy, ale to jest rozwiązanie rozrzutne (zakładam, że podręcznik mógłby zaistnieć w wersji polskiej, angielskiej, niemieckiej, a potem też i w innych), gdyby trzymać każde z kilkuset zdjęć w wersji "czystej" oraz w pokreślonej po polsku, pokreślonej po angielsku, po niemiecku itd. Bardziej elegancko by było trzymać tylko czyste zdjęcie, bez opisów, a ową przezroczystą folię nakładać dopiero w chwili, kiedy obrazek jest wyświetlany albo drukowany. Owe grafiki (strzałki i napisy) byłyby prostymi PNG-ami albo SVG-ami (nie znam się na tym, co byłoby lepsze), w których większość powierzchni byłaby przezroczysta, a elementy nieprzezroczyste (może nawet tylko w jednym kolorze, a może najwyżej w trzech podstawowych) byłyby na tyle nieskomplikowane, że zajmowałyby pewnie po kilka kilobajtów. One byłyby rzecz jasna w każdej wersji językowej nieco inne.

Wyobrażam to sobie mniej więcej tak, jak mapa lokalizacyjna w Szablon:Miasto infobox: nie trzymamy setek mapek Polski z kropkami w różnych miejscach, tylko kropka odpowiadająca położeniu miasta wmontowywana jest w jedną jedyną mapę dopiero w chwili, kiedy artykuł jest wyświetlany na ekranie.

Jak byś widział wykonalność takiego przedsięwzięcia?

Pozdrawiam Julo 06:14, 20 maj 2010 (CEST)

Myślę, że jest to ciekawy projekt, aczkolwiek samemu nie potrafię mu sprostać. Natomiast właśnie natknąłem się szukając możliwych technologii i rozwiązań na szablon {{Szablon:Mapa lokalizacyjna+}} autorstwa Boteva. W jego opisie widać szereg miast na mapie Ziemi zaznaczonych znacznikami o różnych barwach. Stąd być może nie tak daleko do przeróżnych strzałek z opisami (na miejscu nazw miast). Ale obecnie jak wiesz z poprzednich korespondencji, musiałem poprawić ręcznie 15 map lotu Tu-154M, żeby zrobić to co proponujesz (gdzie przeźroczysta warstwa zawierałaby nazwy w danym języku). Być może za to Botev ma lepsze zrozumienie jak wcielić w życie potrzebną przeźroczystość. Pozdrawiam, --Mareklug talk 21:29, 20 maj 2010 (CEST) Jeszcze znalazłem to: http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Overlay --Mareklug talk 21:44, 20 maj 2010 (CEST)

Park stanowy Black Moshannonedytuj kod

Rozpocząłem nowe tłumaczenie, ale mam wątpliwości co do poprawności - mógłbyś zerknąć na ostatni akapit? Pozdrawiam, Harry 125 13:31, 27 cze 2010 (CEST)

Poprawiłem i pod/odlinkowałem coś tam. :) Pozdrawiam, --Mareklug talk 01:06, 28 cze 2010 (CEST) Witaj, mam kolejną prośbę:) Chcę na nowo zabrać się do tłumaczenia tego hasła, ale oderwałem się od tego na na tyle długo, że artykuł jest kompletnie niespójny z angielską wersją. Mógłbyś to jakoś ujednolicić? Pozdrawiam, Harry 125 16:59, 30 cze 2010 (CEST) Chodziło mi raczej o to, że treść tego, co już przetłumaczyłem, się zmieniła, brakuje niektórych przypisów itp. Harry 125 14:34, 2 lip 2010 (CEST)

grafika/katastrofa smolenskaedytuj kod

Czesc, fajnie by bylo - uwazam - zeby dodac do mapy przelotu samolotu z katastrofy smolenskiej miejscowosci/wsi katyn. Uwazam, ze to bylby bardzo interesujacy detal w zwiazku z tym, ze samolot droga ewentualnosci mogl wyladowac tez w Minsku. Poza tym Katyn jest po prostu bardzo waznym miejscem majacym zwiazek z tematem katastrofy. I ja na przyklad do dzis - po miesiacach od katastrofy - nie wiedzialem, ze Katyn jest od Smolenska oddalony tylko o 20 km. Pozdrawiam Bartel1977 (dyskusja) 22:22, 3 sie 2010 (CEST)

Zrobione Pozdrawiam, --Mareklug talk 04:18, 4 sie 2010 (CEST) Super dzieki za ta blyskawiczna reakcje i pomoc w dodaniu Katynia. / Mam takie zapytanie: Jestem sredniozaawansowanym redaktorem w polskiej i niemieckiej wikipedii. (Jestem tez obywatelem niemieckim) I juz od dawna marze wrecz o tym, zeby samemu tworzyc grafiki/mapy typu tej o katastrofie smolenskiej lub takich przedstawiajacych linie kolejowe/drogowe/lotnicze/morskie jak i geograficzne obszary/tereny/szlaki. Ale dotychczas nie doszlem do tego z ktorej strony do tego podejsc. Moja jedyna wiedza ogranicza sie do tego ze jest kilka formatow grafik, z czego przypuszczam, ze sa tez rozne programy graficzne, ale czy to prawda, nie wiem. Czy moglbys jako profesjonalista w tym temacie dac mi kilka wskazowek gdzie i w jaki sposob zaczac sie w tym temacie ksztalcic. Gdzie znajde informacje o pierwszych krokach. Czy sa jakies strony wikipedii "uczace" tworzenia grafik (jakie programmy, gdzie te progammy sa, i wogole jak to sie robi). Chocby dwie/trzy krociutkie wskazowki. Bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam Bartel1977 (dyskusja) 00:49, 5 sie 2010 (CEST) W wypadku prostych wykresów i map, zalecam używania formatu SVG i obróbki wolnym programem Inkscape. Nie wiem o żadnych stronach pomocy na Wikipedii, jeśli chodzi o tworzenie map czy wykresów. Ale sam nie jestem profesjonalistą. Po prostu poprawiam mapy tworzone przez innych. Prawdziwym profesjonalistą jest Wikipedysta:Aotearoa, który jest maporobem i geografem. Napisz do niego, może będzie w stanie pomóc Ci po przez wskazanie oprogramowania czy tekstu. Moim zdaniem, zacznij tworzyć proste wykresy tam gdzie są potrzebne, powoli ucząc się samemu w Inkscape. Pozdrawiam, --Mareklug talk 01:45, 5 sie 2010 (CEST) Super dzieki za te wskazowki. Pozdrawiam serdecznie Bartel1977 (dyskusja) 01:59, 5 sie 2010 (CEST) Dzieki za wskazanie tej bardzo dobrej niemieckojezycznej strony. Teraz chyba rusze jak z kopyta. Super dzieki Bartel1977 (dyskusja) 01:56, 17 sie 2010 (CEST)

Lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyjedytuj kod

Witaj! Natknąłem się dziś rano na Twoje zmiany w haśle o lotnisku i przyznaję, że miałem dużo pracy z ich poprawianiem. Przede wszystkim: lotnisko Siewiernyj nie jest "portem lotniczym", na co istnieją dobre źródła, por. definicja: lotnisko jest nieczynnym lotniskiem wojskowym uruchamianym wyłącznie na specjalne okazje w artykule Rosja ostrzegała polskie władze: nikt nie powinien lądować w Smoleńsku. Obiekt nie posiada kodu ICAO ani kodu IATA (kod LNX jest kodem IATA portu lotniczego Jużnyj, nie Siewiernyj, por. np. Smolensk South Airport), jest zarządzany przez wojsko. Nie ma żadnych źródeł, również rosyjskich, że lotnisko było kiedykolwiek wykorzystywane jako "fabryczne" przez zakłady SmAZ (położone obok lotniska, a nie na jego terenie). Natomiast faktem jest, że administracja obwodu smoleńskiego zamierza przejąć to lotnisko od wojska, wyremontować i przekształcić w port lotniczy; jego otwarcie jest planowane na 2013 rok, a rosyjskie Ministerstwo Obrony udzieliło na to "wstępnej zgody" na to (por. Rosja ostrzegała polskie władze: nikt nie powinien lądować w Smoleńsku). Kiedy taki port lotniczy powstanie, myślę, że w Wikipedii mogłoby powstać hasło Port lotniczy Smoleńsk-Siewiernyj, równolegle z hasłem Lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyj (jako obiektem historycznym), ale w tej chwili, na razie, nie ma w Smoleńsku Portu lotniczego Smoleńsk-Siewiernyj; jego utworzenie to dopiero plany na przyszłość. Pozdrawiam. Dodsosk (dyskusja) 09:27, 16 sie 2010 (CEST)

Przed chwilą zauważyłem Twoją wcześniejszą dyskusję z Hiuppo na ten temat, z końca kwietnia (na tej stronie, wyżej, Dyskusja_wikipedysty:Mareklug#Lotnisko_wojskowe_Smole.C5.84sk-Siewiernyj); pisałeś w niej m.in.: Cokolwiek to by nie było, jest obecnie jedynym funkcjonującym portem lotniczym/cywilnym lotniskiem dla miasta Smoleńska. Na pewno otrzymuje loty cargo. Jest lotniskiem fabrycznym. Bardzo mi przykro, ale żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdą: nie jest to "funkcjonujące" lotnisko, nie jest to lotnisko "cywilne", nie "otrzymuje lotów cargo" (bo nie działa). Również to, że nie mamy żadnego innego artykułu nazwanego "Lotnisko wojskowe ..." nie jest prawdą, bo istnieje artykuł Lotnisko wojskowe Shek Kong. Sytuacja jest w gruncie rzeczy taka, że w Smoleńsku nie ma w tej chwili żadnego czynnego lotniska (ze źródeł podanych w haśle wynika, że Siewiernyj, jako lotnisko nieczynne, nie ma własnych służb kontroli ruchu lotniczego). Pozdrawiam. Dodsosk (dyskusja) 10:05, 16 sie 2010 (CEST)

Katastrofa lotu 670edytuj kod

Zastosowałem się do Twoich sugestii tutaj, powstał artykuł o lotnisku w Molde, do którego link świecił czerwienią.
Pozdrawiam,
Viltharis (dyskusja) 20:46, 1 wrz 2010 (CEST)

Encyklopedyczność haseł o katastrofachedytuj kod

Chciałam tylko poprzeć Twoje zdanie na temat encyklopedyczności haseł o katastrofach, o wyliczaniu ilości ofiar, jako kryterium istnienia artykułu w wikipedii. Właśnie odbiłam się od muru pt. bez sensu jest to co robię, bo zaczęłam projekt o liniach lotniczych, z zamiarem opisania wszystkich katastrof i wypadków lotniczych, a już się dowiedziałam, że zostaną odrzucone jako nieencyklopedyczne. Dobrze wiedzieć, że ktoś podziela moje zdanie, bo czy nie wystarczy, że ktoś chce pisać o czymś co miało miejsce i ma znaczenie dla wiedzy ogólnej? Pozdrawiam

Eluveitie (dyskusja) 23:27, 27 wrz 2010 (CEST)

odpowiedź na odpowiedź ;)edytuj kod

no z tym entuzjazmem to trochę mi minęło.. A miało być tak pięknie, zobaczymy co wyjdzie lub nie, z brudnopisu kasować mi nikt nic nie będzie ;) może efekt końcowy przejdzie :)

Pozdrawiam serdecznie

Eluveitie (dyskusja)

A cholera ,a co mnie interesuje że nie ma tego nawet po drodzeedytuj kod

napisałem tak jak sie nazywało od poczatku, nie wnikam ,w reszt ,jak raz tytuł zmieniłem to później wszyscy dyskutowali , nad zmiana tematu :P ,bla bla bla :PPPPP --Muffi (dyskusja) 22:31, 12 paź 2010 (CEST)

Józef Jekaedytuj kod

Co do typów samolotów, to posługiwałem się źródłem, które wymieniłem pod biogramem i tam były wpisane oba samoloty → trzeba zweryfikować, które źródło ma rację. A co do integracji to drugie hasło było pisane w oparciu o to samo źródło, nie miało żadnych dodatkowych informacji, sprawdziłem. I miało złą a nie alternatywną nazwę, więc wstawiłem eka a nie intergrację. Mix321 (dyskusja) 09:05, 17 lis 2010 (CET)

Historyczne mapy lokacyjne dla Polskiedytuj kod

Nie wiem, gdzie na pl wiki o nie poprosic - na razie wrzucilem notke na en wiki (en:Wikipedia_talk:POLAND#Historical_location_maps_for_Poland_needed). A ty widze troche przy tych mapach pracowales, moze poradzisz gdzie tu problem zareklamowac (lub kogo prosic...). --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 01:58, 26 sty 2011 (CET)

Kim Clijstersedytuj kod

Pewnie dlatego zostało usunięte, bo ludzie edytują na odwal się, a sprawdzający nie patrzą nawet, co się zmieniło, tylko klikają "Brak wandalizmów". Cholera mnie przez to bierze, bo 90% edycji nadaje się do anulowania...

Robpal (dyskusja) 12:24, 29 sty 2011 (CET)

Oznaczenie wandalizmu jako OKedytuj kod

Ad:ChełmnoOstatnio edytowany przez Bulwersator (wkład, dyskusja) (1x), a wcześniej przez 82.13.158.179 (wkład, dyskusja).

Możesz mi wyjaśnić czemu oznaczyłeś to jako przejrzane (fakt, drugi wandalizm zablokowałeś)? -- Bulwersator (dyskusja) 19:43, 25 lut 2011 (CET)

Odp:JS i znikające strony na Safari (Macintosh)edytuj kod

Odp:JS i znikające strony na Safari (Macintosh)

Odśwież cash i sprawdź czy problem dalej występuje. Jeśli tak, to wejdź w Preferencje i w Gadżetach zaznacz „Wikidebug”. Podeślij mi to co Ci wypluje komunikat po kliknięciu w robala. Możesz przesłać mi na maila jeśli będzie tam coś dziwnego. Aha. W sekcji Errors dorzuć to co pokazuje konsola Chrome'a (Cmd+Shift+i, Panel „Console”). --Nux (dyskusja) 23:34, 1 mar 2011 (CET)

Odśwież pamięć przeglądarki i zobacz czy teraz jest już OK. --Nux (dyskusja) 08:18, 2 mar 2011 (CET)

Caroline Wozniackiedytuj kod

Witam, mam małe pytanie - na pewno poprawną formą jest "w Charlestonie"? Wtedy należało by na przykład odmieniać Edmonton czy Bradenton (w Edmontonie? nie spotkałem się)... Ukłony, Robpal (dyskusja) 23:16, 10 kwi 2011 (CEST)

 • W takim razie chyba należy zmienić wzmiankę o tej imprezie w roku 2009, gdyż jest napisane "w Charleston" i wszystkie odmiany w haśle o tej miejscowości. Można mnożyć przykłady, które się odmienia (Boston, Waszyngton, Kanton), co nie zmienia faktu, że nadal dziwnie to brzmi ;) Robpal (dyskusja) 08:40, 11 kwi 2011 (CEST)

Ad: Little Rockedytuj kod

Planuje napisać taki artykuł, a póki co ten czerwony link psuje mi "wikikrajobraz" przy tworzeniu innego artykułu.Ach ta erytrofobia ;( BroviPL (dyskusja) 23:21, 9 maj 2011 (CEST)

Dziękiedytuj kod

Ok, jeszcze nad tym popracuję. Na wieczór cała lista powinna być gotowa :) BroviPL (dyskusja) 17:40, 10 maj 2011 (CEST)

Bieżące wydarzeniaedytuj kod

Zapraszam do odwiedzania wikiprojektu Bieżące wydarzenia. Ciągle jest coś do roboty i coś do napisania/poszerzenia/poprawy. Będzie nam miło jak ponownie się zaangażujesz w ten projekt. Adik7swiony Pisz do mnie 23:40, 13 maj 2011 (CEST)

Zepsuty infoboxedytuj kod

Dzięki za naprawienie moich błędów - widocznie zbyt mało rozważnie dokonałem edycji. phinek (dyskusja) 16:10, 8 cze 2011 (CEST) Mimo wszystko ten szablon nie działa poprawnie - proszę zobaczyć jak wygląda na stronie dokumentacji. Obstawiam, że do tego trzeba by przemodelować szablon, a następnie użyć boota do edycji tych tysięcy artykułów phinek (dyskusja) 16:16, 8 cze 2011 (CEST)

Słusznie - teraz działa dobrze, wcześniej nie wyświetlał się przykład - zamiast tego było masę znaczków. Inna inszość, że na stronie szablonu wyświetla się znacznik </includeonly> który wyświetlać się nie powinien... choć tak jak piszesz od strony artykułów jest wszystko OK... przyjrzę się temu jeszcze raz uważniej, ale na spokojnie, tak, aby tym razem niczego nie spaprać ;) phinek (dyskusja) 18:31, 8 cze 2011 (CEST)

Odp:http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Gdańskedytuj kod

Odp:http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Gdańsk

Dzięki, Karol007dyskusja 02:19, 29 sie 2011 (CEST)

Christina Boothedytuj kod

Sciencedigger (dyskusja) 15:56, 5 wrz 2011 (CEST)

Proszę o powtórzenie ostatniej wiadomościedytuj kod

Ale tym razem włącz filtr przeciwko kpinom i innym nieuprzejmościom. --Starscream (dyskusja) 02:52, 2 lis 2011 (CET)

Oznaczenia samolotówedytuj kod

Jakiś czas temu poruszyliśmy w dyskusji lądowania lotu PLL LOT 016 temat oznaczeń samolotów. Kiedyś już mi to mignęło przed oczami, ale przysiadłam i znalazłam. Oto wyjaśnienie oznaczeń maszyn Boeinga a tutaj Airbusa. Pozdrawiam. Eluveitie (dyskusja) 16:09, 25 lis 2011 (CET)

Do widzeniaedytuj kod

Witaj, Postanowiłem zrezygnować z uczestnictwa w Wikipedii z powodu usuwania treści artykułów i samych artykułów w większości uważanych za potrzebne. Nie widzę sensu pisania artykułów, wkładania w to czasu i chęci skoro potem jakiś pseudoadmin usunie wszystko, bo uważa się za najważniejszego. Głównie chodzi o artykuły dotyczące bieżących wydarzeń, ale także wiele innych. Chciałem podziękować za dotychczasową współpracę, prosić o wybaczenie za wszystkie błędy. Życzę miłego użytkowania tej coraz bardziej biurokratycznej Wiki... Pozdrawiam Adik7swiony Pisz do mnie 17:27, 5 mar 2012 (CET)

Article requestsedytuj kod

Hi! Do you do article requests in Polish? If so, there are some concepts which I would like to see have Polish articles written about them. Thanks in advance! WhisperToMe (dyskusja) 02:35, 8 cze 2012 (CEST)

 • Thanks for the tip! I posted the requests in the Babel. On the Polish Wikipedia there are articles about U.S. primary and secondary school districts I requested, such as Chicagowskie szkoły publiczne (Chicago has a large number of Polish people) - If there are questions about notability I will be happy to find sources to help establish notability WhisperToMe (dyskusja) 05:49, 8 cze 2012 (CEST)

Lisi Jar - źródła uzupełnieniaedytuj kod

Witaj. Proszę Ciebie o uzupełnienie źródła z którego zaczerpnąłeś informacje dodane w tej edycji. Dziękuję JDavid dyskusja 11:34, 16 wrz 2012 (CEST)

John Caleedytuj kod

Witaj! Czy miałbyś może czas, żeby poprawić martwe linki w powyższym haśle? Chcielibyśmy przygotować zajawkę do ekspozycji na SG. Daj znać tutaj, jak linki będą naprawione. Pozdrawiam. --Hortensja (dyskusja) 19:47, 18 wrz 2012 (CEST)

Dziękuję za trud włożony w poprawienie martwych linków. Co do dwóch niepoprawionych, to proponuję zastosować parametr archiveurl=, gdyż hasło z martwymi linkami nie może stanąć na SG. Tutaj możesz zapoznać się z dyskusjami na temat martwych linków:[4], które też dopiero co przeczytałam. --Hortensja (dyskusja) 11:04, 19 wrz 2012 (CEST)

Marija Szarapowaedytuj kod

Hasło zostało zgłoszone do odebrania wyróżnienia. Potrzebna Twoja pomoc w jego poprawie, by mogło zachować status DA. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 13:11, 16 paź 2012 (CEST)

Hej. Mógłbyś jeszcze raz przejrzeć hasło, żeby wyłapać ewentualne błędy? Proszę, napisz także, czy Twoim zdaniem artykuł jest już gotowy do przyznawania medalu. Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 21:58, 30 paź 2012 (CET)

Dzięki za komentarz. W legendzie rozbiłem ten jeden punkt na dwa różne, żeby nie było jakichś niedomówień. Fotki Szarapowej przed 2004 chyba nie znajdziemy (na commons tylko od 2004). Co do dzieciństwa, to dość zapalny teren - trzeba uważać na pisanie ciekawostek, ale gdyby ktoś znalazł ciekawe źródło, to faktycznie, można by ją jeszcze poszerzyć. Również uważam, że artykuł mógłby już zostać zgłoszony, choć teraz nad wieloma hasłami toczy się dyskusja i nie wiem jak będzie z frekwencją podczas oceniania. Miejmy jednak dobre myśli. Dziękuję serdecznie za całą Twoją dotychczasową pracę nad Szarapową i liczę na dalszą poprawę. :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 10:52, 31 paź 2012 (CET) Podrzucam dyskusję nad przyznawaniem medalu. :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 15:18, 12 lis 2012 (CET)

Państwa formalnie uznające niepodległość Kosowaedytuj kod

Ad. [5]. Trochę nie bardzo z tą konsekwencją, bo na enWiki przypadki państw wątpliwych są szerzej opisane w uwagach, a u nas w tabeli teraz są wymienione jakby nigdy nic. Generalnie jeżeli państwo zaprzecza, że uznanie nastąpiło, to nie można takiego państwa traktować tak samo jak państwa, które twierdzi, że Kosowo uznaje. W uznaniu międzynarodowym podstawa to twierdzenie państwa, które uznanie udziela, a nie państwa które jest uznawane. Konsekwencji z mapą, na którą wielkiego wpływu nie mamy nie ma sensu robić, jeżeli ma to wprowadzać w błąd. W tym wypadku chyba rozwiązaniem byłoby wydzielić uznania wątpliwe do oddzielnej sekcji. Aotearoa dyskusja 08:20, 17 mar 2013 (CET)

Ahojedytuj kod

Mozes, prosim, pozriet tuto diskusiu? http://sk.wikipedia.org/wiki/Diskusia:Šibačka#.C5.A0iba.C4.8Dka.23N.C3.A1zvy_v_zahrani.C4.8D.C3.AD --195.28.75.114 (dyskusja) 20:05, 6 kwi 2013 (CEST)

Witam Cię! Dziękuję na wiadomość na SKwiki na mojej stronie dyskusji. Powróciłem do tej sprawy sprzed dwóch lat (poświęciłem między czasie również trochę czasu na to aby upewnić się na 100% co jest napisane w artykule). Miałem bardzo długo na sumieniu to że zrobiłem taki sajgon i nie potrafiłem wytłumaczyć moich spostrzeżeń. Sprawa jest strasznie skomplikowana, w dodatku mało chęci komunikowania się na SKwiki w innych językach.... Chodzi tutaj o coś w stylu neutralnego punktu widzenia. Żeby być szczerym od początku opowiem Ci najpierw całą historię, potem przejdę do rzeczy:

historiaedytuj kod

Nudziło mi się... Postanowiłem że z nudów poedytuję inne Wikipedie. Zauważyłem, że zarówno SKwiki jak i CSwiki nie posiada artykułu będącego odpowiednikiem śmigusa-dyngusa. Tak więc postanowiłem (w taki sposób jaki umiałem) założyć 2 artykuły na tych stronach. Chciałem ułożyć tylko pierwotne wersje, aby czescy i słowaccy redaktorzy, sami utworzyli sobie artykuły. Wiedząc o tym że w Czechach ten zwyczaj (na razie pisze o oblewaniu) jest zdecydowanie mniej popularny; od razu wiedziałem że tamtejsi wikipedysći sobie gorzej poradzą, dlatego skombinowałem dla nich nieco więcej źródeł. Na CSwiki opisałem artykuł z perspektywy czeskiej (artykuł nazwałem śmigus), na SKwiki ze słowackiej. Czescy redaktorzy szybciej zwrócili uwagę na stronę i ułożyli ją z zależną moją inicjatywą. Natomiast co do SKwiki, to było już trochę inaczej. Stronę zredagował po czasie niespodzieanie pewien czeski wikipedysta, w oparciu o CSwiki i strasznie pomieszał wszystkie wątki (wiesz na pewno o tym że śmigus nie polegał wyłącznie na polewaniu innych wodą, dlatego na CSwiki artykuł przedstawiłem z nieco innej perspektywy). Takie zamieszanie wystąpiło, dlatego że pewien wikipedysta sugerował się że Intewiki było w tym wypadku jest dosłowne. Wszystkie źródła znajdujące się w artykule były wypromowane pierwotnie prze ze mnie i były źle interpretowane jeśli chodzi o ogólny temat artykułu. Słowacki redaktor Bronto przeredagował wszystko (możesz zobaczyć w historiach sk:Šibačka i sk:Oblievačka) i podzielił artykuł na jakby 2, nie zachowując współautorstwa, ale mniejsza z tym. Jego wkład był bardzo solidny (ja też bym solidnie to wszystko od razu przeredagował, ale gdybym mówił po słowacku od dziecka) ale wciąż nie było jeszcze wykonane do perfekcji, niezgodne było nadal z neutralnym punktem widzenia. Najgorsze było jednak to że ja też się wtedy między czasie też pomyliłem i to rzeczowo [nie oznacza to jednak - że po prostu popełniłem błąd i tyle, koniec tematu. To nie bierze tutaj żadnej bierzącej roli, bo kontrowersji ja mam jeszcze sporo, ale nie są one takie rzeczowe jak tamto moje byłe przekonanie]. Trochę długo o tym opowiem ale dorzeczy przejdę za chwilę, czytaj starannie od początku do końca, najpierw opowiem ci dlaczego tak się zachowywałem

Wiedziałem oczywiście że Pomlazka to czeski odpowiednik Sibacki, odnośnie tego zwyczaju kierowałem się wyłącznie wcześniejszymi informacjami w artykule na CSwiki ([6]). Tam były wymienione praktycznie wszystkie popularne nazwy, po za tymi co być może pochodzą od schmackostern, lub śmigać. Artykuł na CS wiki dotyczy na razie głównie bata, a nie zwyczaju, dlatego nie zostały tam wymienione tamte nazwy. Nazwa rózgi ze zwyczajem zazwyczaj jest tożsamiona, ale nie zawsze. Tożsamione jest zazwyczaj wtedy kiedy nazwa ma końcówkę: - acka. W tworach od smig zazwyczaj tego nie ma (za wyjątkiem: mrskacka)) Wikipedysta Bronto przeredagowywując temat w artykule Sibacka użył jeszcze jedno dodatkowe źródło: [7]. Ja to źródło pomyliłem ze źródłem które wcześniej znalazłem w googlach: [8], proszę, przeczytaj zawartość tych stron przez translator, jest akurat świetnie tłumaczone. Wystąpił więc tak jak widzisz - bardzo incydentalny zbieg okoliczności. Ja myślałem że zwyczaj śmigus, przetrwał do dziś w niektórych regionach; a to tak naprawdę jest jedna z wielu wersji Pomlazki. Nie posiadałem jeszcze wtedy tamtego jednego źródła i nieco mniej wiedziałem. W artykule na CSwiki nieincydentalnie akurat tylko te nazwy nie zostały wymienione, dlatego myślałem że jest to wciąż niezależny zwyczaj. Byłem siebie za bardzo pewny, myślałem że wszyscy przyjmą moje rewerty od razu, bez żadnych dyskusji. W artykule na CSwiki, zostały wymienione akurat dokładnie inne nazwy niż na SKwiki. Mając na myśli to że śmigus jest innym zwycajem - było jasne że jako pionier artykułu dokonam rewertów. Byłem wściekły że zostały uwzględnione nazwy spojujące częściowo zwyczaj smagania z oblaniem wody, a inne popularne nie. Ja tamte nazwy prędzej już bym dał do Oblewaczki, mimo pochodzenia nazwy, bo biorą w tamtym zakresie większą rolę na tle wszystkich nazw. No to tyle w tym temacie. Teraz przejdę do rzeczy.

Poprawa błędów na SKwikiedytuj kod

Na SKwiki należy poprawić 2 zasadnicze błędy.

źródło, które czerpie z PLwikiedytuj kod

 • Wszystko już wyjaśniłem na stronie dyskusji artykułu. Nie będę się znowu powtarzał. Zanim jednak przejdę do kolejnego problemu, chciałbym aby redaktorzy przyjęli moje przekonanie. Zostało ono niepodważalnie udowodnione i dobrze by też było żeby redaktorzy Słowaccy zrozumieli że to ja błędnie byłem pionierem tego źródła i chce się poprawić.

Neutralny punkt widzeniaedytuj kod

{{WEdycji|David2009}}

Dawid2009 (dyskusja) 16:16, 7 kwi 2013 (CEST)

Porty lotnicze w Polsceedytuj kod

Witaj,

różnice w ilości pasażerów na mojej mapce w stosunku do tych jakie podaje ULC mogą być wynikiem tego, że ULC zlicza tylko ruch regularny i charterowy, moje dane prawdopodobnie zawierały również ruch prywatny który z okazji Euro był dość znaczny. Dodatkowo, dane z ULC nie uwzględniają pasażerów tranzytowych. W każdym razie dane miałem z stąd: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=144387&page=282

i oczywiście podmiana mapki mi nie przeszkadza, w mojej nie dodałem Szyman, bo chciałem by była jak najbardziej minimalistyczna i czytelna.

pozdr!

Lotnisko Chopina w Warszawieedytuj kod

Przeniosłeś artykuł pod Port lotniczy Warszawa - Okęcie, ale twoje uzasadnienie tej zmiany jest dla mnie niezrozumiałe. Możesz ją rozwinąć i przybliżyć? Dlaczego to lotnisko ma występować pod historyczną nazwą. Bardzo serdecznie pozdrawiam. Gbylski (dyskusja) 22:21, 12 lip 2013 (CEST)

Flaga RPedytuj kod

Cześć, gdybyś mógł zajrzeć na tę stronę i wpisać swoją opinię, byłbym wdzięczny. Aʀvєδuι + 16:33, 22 lip 2013 (CEST)

Thanksedytuj kod

A Barnstar for you.

Thanks for the translation help on my user page. Here is the Rosetta Barnstar! :) Moe Epsilon (dyskusja) 14:23, 21 sty 2014 (CET)

Mareklugedytuj kod

Witaj,

na Wikipedii nie opisujemy samych siebie. Twoja strona Wikipedysty to nie jest bibliografia, bowiem nie jest ona niezależnym źródłem. Hoa binh (dyskusja) 11:19, 9 lut 2014 (CET)

Zapraszam więc do opisania artystycznej działalności Marekluga. Podam Ci rozmaite en:WP:RS, i pomogę uzupełnić jakiekolwiek mankamenty ds. meritum. Czy masz jakieś inne zastrzeżenia, poz wymienionymi, dotyczmacymi pl wiki tabu w temacie autorstwa? :) Jeżeli chodzi o sam artykuł, jest on napisany poprawnie, i potrzeba go tylko uźródłowić poprawnie. Nie miałem na to jeszcze czasu. Obecnie rozmawiam z użytkownikami russavia oraz yannf na kanale sieci Internet Relay Chat #wikimedia-commons w wprawie załadowania mediów dotyczących niniejszego artykułu. Być może ich obecność zmieni Twoje zdanie w temacie uźródłowienia czy autorstwa -- a jest to tylko Twoje przekonaie -- iż artykuł ten stanowi niewłaściwy dodatek do przestrzeni głównej polsko-języcznej Wikipedii. Z poważaniem, Marek Wojciech Ługowski (Lugowski) Chicago Działam jako "Mareklug" / "Sir_Designer" w ramach sieci IRC i gdzie indziej w Internecie. ...także jestem Wikipedysta:Mareklug na pl.wikipedia.org oraz pl.wiktionary.org ...jak i User:Mareklug na Wikimedia Commons, en.wikipedia.org oraz na czterdzieści-ośmiu innych projektach WMF-u. Mam za pasem ponad 30 tys. edycji (nie liczyłem ostatnio) ze stażem przeszło 9 lat na tychże Wikipediach Fundacji Wikimedia, San Francisco. http://mareklug.freeshell.org http://twice22.org/marek --> CV. Jestem ency, a jednak nie napisałem własnej biografii. Proszę o ścisłe odniesienie się do moich domniemanych przewinień jako wikipedysty, doświadczonego wikipedysty. :) http://asgp.org http://asgp.org/agnieszka.html --Mareklug talk 11:41, 9 lut 2014 (CET) Wikipedia to nie miejsce do promocji swojej osoby. To, że stworzyłeś hasło o samym sobie, w którym napisałeś na podstawie swojej strony Wikipedysty iż jesteś "osobistością internetową", to nie znaczy że jest to hasło encyklopedyczne. Zapoznaj się proszę z Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej. Hoa binh (dyskusja) 11:37, 9 lut 2014 (CET) A ja mam za sobą wiele publikacji w czasopismach papierowych i serwisach internetowych, co nie znaczy że muszę wobec tego napisać o sobie artykuł na Wikipedii, w którym jedynym źródłem będzie moje wysokie o sobie mniemanie. Hoa binh (dyskusja) 11:42, 9 lut 2014 (CET) Drogi kolego, Ależ ja ani nie napisałem hasła na podstawie mojej strony wikipedysty (na jakimkolwiek projekcie), ani nie przedstawiłem tzw. twórczości własnej, do którego przepisu i przestrogi mnie odsyłasz z uporem godnym lepszej sprawy. Tak naprawdę, opisałem działalność artystyczną osobowości pseudonimowej, czyli Marekluga z IRC'. Tamten Mareklug nie ma nic wspólnego w swojej działalności z jakimikolwiek edycjami Wikipedysty:Mareklug. Czy aby mówisz i rozumiesz po polsku natywnie? Nie chciałbym Ciebie urazić, Drogi Kolego, nie mniej dajesz mi bardzo mocne argumenty aby po prostu olać Twoje zastrzeżenia. Na moje szczere zaprosiny współpracy wikipedystycznej czyli wniesienia poprawek do artykułu lub napisania go od nowa (czemuż?) pod Twoim czy kogokolwiek innym autorstwem, odpowiedziałeś milczeniem. Proszę o odrobinę precyzji intelektualnej, Drogi Kolego Hoa binh. I nie licytujmy się, proszę, o to, który z nas jest bardziej ency jako człowiek, działacz, pisarz, poeta, tłumacz, informatyk, czy tam inna cholera. Bo to aż wstyd i nie na temat. --Mareklug talk 11:52, 9 lut 2014 (CET) Zapoznaj się proszę z Wikipedia:Źródła. Strona Wikipedysty i link do innej Wiki to nie są źródła. Radzę zasad Wikipedii nie "olewać". Hoa binh (dyskusja) 11:55, 9 lut 2014 (CET) Słuchaj, robocie. NIe każ zapoznawać się z elementarnymi help-page'ami wikipedii komuś kto mógłby Ci pieluszki zmieniać, w przenośni, wikipedystycznie, bo to zgroza. Powiedziałem Ci, że nie miałem czasu wstawić przypisów, i zrobię to rychło. Tymczasem, daj mi odpocząć i obejrzyć trochę olimpiady. Proszę, znajdź sobie jakiegoś wandala i jego maltretuj, okej? Nie pozdrawiam. --Mareklug talk 12:00, 9 lut 2014 (CET)

Blokada Ostatni wpis już zdecydowanie przekracza zasady współżycia w tym projekcie. Sam sugerujesz odpoczynek i oglądanie olimpiady. Przez jeden dzień wikipedia Ci tego nie zakłóci. PawełMM (dyskusja) 12:54, 9 lut 2014 (CET)

Mareklugedytuj kod

Twój artykuł nie nadaje się do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mareklug/Mareklug, gdzie możesz nad nim popracować.

Co brakuje:

 • źródła
 • przypisy

o czym doskonale wiesz.

Pozdrawiam, WTM (dyskusja) 12:27, 9 lut 2014 (CET)

Mareklug po dopracowaniuedytuj kod

sekcja ta została powielona ze strony dyskusji wikipedysty WTM aby pomóc w lustracji artykułu Mareklug, utrzymując całokształt dyskusji w jednym, logicznie wybranym miejscu, czyli stronie dyskusji jego autora --Mareklug talk 14:18, 11 lut 2014 (CET)

WTM, witam.

Dopracowałem artykuł, który to przeniosłeś do mojej przestrzeni użytkownika, skasowawszy go w głównej.

Przepraszam, że zajęło mi to ciut więcej niż obiecane "kilkanaście godzin".

Jeżeli po przejrzeniu dopracowanej wersji uważasz, że Mareklug jest gotowy do przenosin z powrotem do przestrzeni głównej, bardzo proszę o asystę, jako Twoje admińskie potwierdzenie zaistnienia adekwatnego jak na nasze normy, o ile jeszcze nie celującego, uźródłowienia artykułu, oraz wystarczającego doszlifowania stylistycznego, graficznego oraz merytorycznego. Zamierzam załączyć więcej rzetelnych źródeł, szczególnie w temacie działalności osobowości internetowej.

Udało mi się nawet upolować stronkę podróbek z tym osobliwym trybem wyświetlania tego czy owego w zależności od akcji/braku JavaScriptu. Bałem się, że ze zniknięciem "mojej strony podróbek" z sieci, to się niedałoby uźródłowić lub jakoś udokumentować. Pozdrawiam ...celująco :) --Mareklug talk 11:04, 11 lut 2014 (CET)

PS. Prawdopodobnie w temacie, przepraszam, jeżeli się mylę: https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Deletion_requests/File:Tea_Who_You_Yeah_Bunny_greeting_card_by_Mareklug,_reverse.jpg --Mareklug talk 14:15, 11 lut 2014 (CET)

Kwestia smakuedytuj kod

Proszę zaprzestać przywracania wulgarnych określeń na stronie użytkownika. Opis zmian, o którym wspomniałeś nie był najgrzeczniejszy, ale słowo "chamowaty" wyraźnie odnosi się do szablonu, a nie do Ciebie, więc podstaw do ukrycia nie widzę. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 10:52, 8 mar 2014 (CET)

 • Jeśli tak dokładnie śledziłeś historię edycji, to przyjrzyj się proszę temu komentarzowi. Sam chciałem siebie poprawić, przy omyłkowym skasowaniu całej wieży babel, ale Nedops po prostu mnie wyprzedził. ptjackyll (zostaw wiadomość) 12:08, 10 mar 2014 (CET)

Blokadaedytuj kod

Kilka dni blokady na ukojenie rozdygotanych nerwów wskutek niewielkiej zmiany technicznej, wprowadzonej przez Ptjackylla i Wulfstana na twoje stronie wikipedysty (co spotkało się z niedopuszczalną reakcją – niezgodną z Wikietykietą – z twojej strony, połączoną z nieudolnie zawoalowanymi atakami osobistymi na ww. administratorów), w rezultacie długiej, aczkolwiek konstrukcyjnej dyskusji w BARze na temat stosowania dwuznacznych, a zarazem nic nie wnoszących szablonów userów. Farary (dyskusja) 09:07, 10 mar 2014 (CET)

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Wikipedyściedytuj kod

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Wikipedyści

Nie jest dobrze ingerować w cudze wypowiedzi. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 09:47, 10 mar 2014 (CET)

Grafika - polskie porty lotniczeedytuj kod

Witam, proszę o aktualizację grafiki dotyczącej ruchu lotniczego w polskich portach, zgonie z danymi umieszczonym na wikipedii - po roku 2013. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poland_airports_2011.svg Proszę też u usunięcie zdublowanego portu IEG, na tej grafice. Pozdrawiam.

T Załatwione. Grafika została już umieszczona na polsko-języcznej Wikipedii, a wszystkie pliki w serii uzupełnione o jej istnienie. Należy jeszcze uaktualnić pozostałe wersje językowe i jakiekolwiek siostrzane projekty, które używają tego pliku z 2012 czy nawet wcześniej. Pozdrawiam. --Mareklug talk 06:01, 15 maj 2014 (CEST)

Bitwa morska u brzegu Abchazjiedytuj kod

Aotearoa dyskusja 13:18, 27 wrz 2014 (CEST)

Nazewnictwo artykułów o portach lotniczych/lotniskachedytuj kod

Witam. Przeczytałem twoją wypowiedź u Gbylskiego nt. nazenictwa . Czy możesz mi wskazać, gdzie taka zasada nazewnicza została przyjęta i zapisana w przestrzeni Wikipedia (a'la Wikipedia:Nazewnictwo artykułów? Czy możesz wskazać link dyskusji społeczności? Dziękuję za odpowiedź JDavid dyskusja 21:59, 15 lis 2014 (CET)

Nie mówię, że musi to być zawarte jako zalecenie edycyjne. Po prostu gdzie jest zapisana dyskusja i poparcie tej konwencji nazewniczej? JDavid dyskusja 23:55, 18 lis 2014 (CET) No sė. --Mareklug talk 00:05, 19 lis 2014 (CET)

Żaden prawdziwySzkot ⇶ (THREE RIGHTWARDS ARROWS) Żaden prawdziwy Szkotedytuj kod

Dzień dobry, opis zmian w tym haśle w zasadzie kwalifikuje je do natychmiastowego usunięcia, skoro sam podajesz, że to plagiat. I faktycznie jest, bo owszem, na podanym forum tekst jest w 100% identyczny. Przyznam, że nie rozumiem, dlaczego utworzyłeś takie hasło, skoro masz świadomość naruszenia prawa. Cancre (dyskusja) 19:17, 24 lut 2015 (CET)

Droga Cancre, miałem wystarczjąco czasu, aby sformułowaec artykuł, zaznaczyć go do przejrzenia, wprowadzić prawdziwy i pomocny opis zmian, i tym samym wzbogacić zbiór treści naszej wersji językowej o wyraźny brak. Skoro moje postępowanie jest zastanawiające, zamiast być zgoła oczywistym, bardzo proszę właśnie Ciebie o przeredagowanie skądinąd prostego sformułowania w nie-plagiat. Jednak, jeżeli uważasz, że usunięcie tego hasła, itd. jest lepszym administrowaniem/rozwijaniem/dozorowaniem polskojęzycznej Wikipedii... --Mareklug talk 19:23, 24 lut 2015 (CET) Popełnianie plagiatu przez doświadczonego użytkownika nie jest "oczywiste", wręcz przeciwnie - jest bardzo zastanawiające. W przypadku haseł naruszających prawo ich usunięcie zawsze będzie najwłaściwszym, jak piszesz, administrowaniem/rozwijaniem/dozorowaniem polskojęzycznej Wikipedii. I będzie to również działanie w Twoim interesie, bo jako doświadczony użytkownik z pewnością wiesz, że kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Cancre (dyskusja) 19:41, 24 lut 2015 (CET) Cancre, aczkolwiek przekopiowanie z forum tekstu jest co najmniej lekkomyślne (delikatnie mówiąc), to jestem zdziwiony, że nie pamiętasz o tym, że nie powinniśmy stosować tutaj tego rodzaju argumentów: czyli grożenia odpowiedzialnością karną za nasze wpisy. Ma to również uzasadnienie praktyczne, bo w przeciwnym przypadku należałoby rozpocząć dyskusję broniąc Marka, opierając się argumentami na przykład stąd albo czy też skądinąd, albo też na gruncie prawa polskiego. Po to mamy nasze pseudoprawne zasady – które są tylko pewnym przybliżeniem pewnego podzbioru prawa stanowionego w różnych państwach – żeby nie musieć stosować takich argumentów jak ten powyżej!  « Saper // dyskusja »  09:12, 17 kwi 2015 (CEST)

❡ CURVED STEM PARAGRAPH SIGN ORNAMENT Unicode: U+2761, UTF-8: E2 9D A1edytuj kod

Prosimy o trochę więcej samokrytycyzmu :)


@Cancre Popełnienie "plagiatu" zapewne jest srrrodze karalne, a i swoistą plamą o ile nie pełnokształtną literką "Ɐ" (LATIN CAPITAL LETTER TURNED A) — w szkarłacie — do obno-szywania na życie (nie mylić z rzycią! Deklinacja magnetyczna, +δ: "na czym, na kim?" "na rzyci") na piersi takoż obwiesz(cz)onego winowajcy. Amen. Niemniej, Moja Droga Cancre, plagiatem nigdy nie będzie zastosowanie w Wikipedii-cum-opisywanie nawet takiego jak moje zapożyczenia w pełniw pełni, dając przy tym nie tylko samoobwiniające odniesienie w sieci, czyli URL, z którego z ochotą wierutnie skorzystałaś-li? Plagiatem to może być tylko i wyłącznie ale to z megadozą autoironii, czy tam Przymróżeniem Oczęta Wikipedysty®. Ja tylko się wytłumaczam bo miesiącach, ponieważ dech mi zaparłaś, nie mówiąc o innym zaparciu. Poza tym, właśnie przeczytałem w temacie praw autorskich i zapożyczeń tekstowych w stronach pomocy anglojęzycznej Wikipedii. Nie służę odniesieniem, ponieważ uważam, iż w tej konkretnej (nie asfaltowej, ) sytuacji warto poszperać i przy okazji odśnieżyć swe własne ugruntowane przekonania, aby klepiskiem nie być, acz gruntem jędrnym, ponętnym — na nasienie — practicum admińskiego par excellence, czyli, jak ogólnie wiadomo, istnie niezmierzonej tajni. . . Akurat takie zapożyczenie jest dyskutowane jako zupełnie na miejscu, a nawet normalne. Wystarczy po dokonaniu zapożyczenia poprosić autora o zgodę na udzielenie treści ukradzionych i już wstawionych do przestrzeni głównej — na licencji wolnej. Voilà! To tyle w temacie po-pełniania przestępst, zamiat rozbudowywania treści Wikipedii w brakujące treści filozoficzne/techniczne, mea culpa sola. Jeżeli autor tekstu ulegnie perswazji takowej, czyli, się zgodzi, a nawet, inshallah, może zostanie nowym wikipedystą (!) — zostanie nim na miejscu, to gramy dalej. Jeżeli nie, to mówimy trudno, i kochamy się dalej: redagujemy ów "plagiat" aby nikogo nie skrzywdzić, ani autora, ani wikipedii, ani lexu, ani wkładu oraz czasu wikipedysty-kradzieja. Na pewno nie wycinamy tekstu z Wikipedii administracyjnie, ot co. I na pewno nie straszymy się nawzajem via :en:wp:legal threats. To tyle w temacie zadnego (sic) prawdziwego Szkota.

edytuj kod

Łączę wyrazy (w nawet calusieńkie paragrafy, §§❡❡) najwierutniej nieograniczonego Szacunku, Your Marek.
Mareklug talk 07:24, 17 kwi 2015 (CEST) Marku - niewiele rozumiem z tego co piszesz. Jedyne co zrozumiałem, to że uważasz, że przydałby się artykuł o tym sofizmacie. Może autor powinien (a może już jest?) zostać wikipedystą? Uważam, że można był zadać sobie trochę trudu i sformułować artykuł w lepszej formie. Ponadto przydałoby się sprawdzenie źródła cytatu. Ponadto: uważam, że forma Twojej odpowiedzi jest nieodpowiednia.  « Saper // dyskusja »  08:52, 17 kwi 2015 (CEST)

Lech Lutogniewskiedytuj kod

Politicus (dyskusja) 22:07, 26 lut 2015 (CET)

Lugrotrawleredytuj kod

Obawiam się, że to bardzo peerelowski (na dodatek nieudany) wynalazek. OK, widzimy się w sobotę :) Belissarius (dyskusja) 02:08, 17 kwi 2015 (CEST)

Markuedytuj kod

Z przyjemnością bym się z Wami spotkał, ale ja od pięciu lat mieszkam już w Krakowie!Dohaeng (dyskusja) 09:16, 17 kwi 2015 (CEST)

oops. Nie dam rady z ORD do Krakowa po Ciebie, i z powrotem, z Tobą, aby zdążyć samochodem na czas do Piotra. . . Nawet jeżeli zaparkowałbym na najdroższym piętrowym parkingu na naszym lotnisku, tuż przy terminalu z LOT-em czy Lufthansą. "en:And So It Goes" Szkoda, że niedane było nam się spotkać do tej pory. Może zawitam w takim razie wraz z moim nowiutkim polskim paszportem na Planty i do Muzeum Lotnictwa, no i do Ciebie w okolicy! :( --Mareklug talk 09:28, 17 kwi 2015 (CEST)

John Caleedytuj kod

Witaj! Hasło nie spełnia aktualnych standardów (brakuje przypisów w wielu miejscach, dyskografia wymaga wiele pracy). Poprawiłem sekcję o nagrodach, czy mógłbyś się zająć resztą? Eurohunter (dyskusja) 12:31, 22 kwi 2015 (CEST)

Nie szybko. Mam akurat wiele do zrobienia gdzie indziej. John Cale akurat był na tyle dopracowany, że został Dobrym Artykułem w 2012 (patrz powyżej), więc wybacz mi, ale jeżeli zmieniły się kryteria, to może i wypada zaprosić/zwerbować nowych wikipedystów do pracy/pomocy. John Cale, muzyk, stanowi również swoistą walijską instytucję w muzyce, toteż hasło należy pilnie dopracować, nie ważne kto do tego może się przyłożyć. Pozdrawiam, --Mareklug talk 12:46, 22 kwi 2015 (CEST)

Stefan Knapikedytuj kod

Teukros (dyskusja) 11:41, 29 cze 2015 (CEST)

Two ideasedytuj kod

1. Are you interested in adding Polish translations of the section headings to Commons:Chicago (such as "Skylines" etc.), along with the English, Spanish, and French? They can be converted into a langswitch parameter. 2. Are you interested in writing short stubs about Chicago topics in Polish? I'm still looking to see if anybody is interested in starting en:City Colleges of Chicago in Polish.

Thanks! WhisperToMe (dyskusja) 04:06, 24 gru 2016 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:18, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:30, 10 cze 2017 (CEST) 

Katarzyna Ewa Zdanowicz-Cyganiakedytuj kod

Gower (dyskusja) 20:58, 8 lip 2017 (CEST)

Szablon:Ostatnie testowe wydanie/SeaMonkeyedytuj kod

GregX21 (dyskusja) 21:52, 29 wrz 2018 (CEST)

Kategoria:Muzycy awangardowiedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:37, 29 sty 2020 (CET)

Metoda Schulzegoedytuj kod

Zgłosiłem ten artykuł do weryfikacji wyróżnienia. Gżdacz (dyskusja) 08:36, 26 kwi 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mareklug" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy