Dyskusja wikipedysty:Marioosz


Dyskusja wikipedysty:Marioosz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Dodaj nową wiadomość


Spis treści

Powitanieedytuj kod

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam! – jozef-k ? 04:27, 30 paź 2006 (CET)

podpisedytuj kod

cześć. podpisać się jest bardzo prosto. wpisujesz cztery tyldy, one się automatycznie zamieniają na podpis. ;) możesz też kliknąć w miejscem które pokazuje drugi obrazek wklejony Ci podczas powitania (wtedy do podpisu zostanie dodane "--" na początku). pozdrawiam, – jozef-k ? 23:01, 30 paź 2006 (CET)

Kapitalizmedytuj kod

Przepraszam, masz rację, strona wygląda rzetelnie (ideowo, naukowo), więc już przywracam. Encepence śmiało dyskutuj 13:45, 31 paź 2006 (CET)

Podpisedytuj kod

Zobacz Szablon:Ntpodpis i podejrzyj sobie kod ;) |JKTpl przedyskutujmy to

Muzyka elektronicznaedytuj kod

Słuchaj, zdjąłem ten szablon i wyrzuciłem po prostu tę nieszczęsną sekcję "style i gatunki" w cholerę. (I tak ją próbuję od pół roku od nowa napisać, jak już do tego doszło, nie było sensu jej trzymać.) Reszta artykułu jest imho (już :) w porządku, jakbyś zobaczył coś nie tak, to po prostu popraw.

W sumie to dzięki za wsparcie i popchnięcie mnie do zrobienia w końcu czegoś z tymi bzdetami. Zobacz też może komentarz w dyskusji, chociaż w sumie się powtarzam tu i tu. Squeal 20:16, 8 lis 2006 (CET)

Gilotyna Hume'aedytuj kod

Jestem robotem, jedynym zresztą z uprawnieniami admina. Roo72 Dyskusja 03:39, 26 lis 2006 (CET)

Partii Demokratycznej?edytuj kod

Primo: wyluzuj

Secundo: Nigdzie na mej stronie nie ma deklaracji poparcia lub niepoparcia dla żadnej partii. Pozdr. --Starscream 07:00, 17 lut 2007 (CET)

Spokojnie, spokojnie. Każdy sąd na świecie, by Cię uniewinnił. Pozdr. --Starscream 15:30, 17 lut 2007 (CET)

prawicaedytuj kod

czy niema kogos kto mogłby zdefinijowac znaczenia prawica zamiast się kłocic]

Re:edytuj kod

Witam serdecznie. Uzasadnienie dałem w dyskusji artykułu, od razu po pierwszym rewercie. Dodam tylko, że moim zdaniem jest grubo za wcześnie na wprowadzanie takich informacji do artykułów - rankingi popularności stron w Polsce są raczej w powijakach, a blogami się dotąd pod tym kątem nikt poważnie nie zajmował. Pozdrawiam Szwedzki 01:01, 15 mar 2007 (CET)

Ulica Andrzeja w Łodziedytuj kod

Witaj. Usunąłem jeszcze kategorie z Ulica Lumumby w Łodzi. I będę się upierał - nie kategoryzujemy redirów (vide łacińskie nazwy gatunkowe zwykle są redirami do polskich nazw i nie mają żadnych kategorii), a tylko artykuły, do których prowadzą. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 17:01, 9 maja 2007 (CEST)

Syndrom studentaedytuj kod

A może znalazłbyś jakieś źródła?Masur juhu? 18:06, 17 maja 2007 (CEST)

  • Aha. No może wstaw go tak czy siak. Szkoda, że nie ma źródeł, bo wiesz - ta nazwa nei brzmi zbyt naukowo :) A poparta źródłami byłaby lepsza. Szkoda ze na enwiki też nie ma .Masur juhu? 09:41, 18 maja 2007 (CEST)

Pisowniaedytuj kod

Proszę o uzasadnienie tej edycji. Beno @ 18:21, 5 cze 2007 (CEST)

Kategoryzowanie redirectówedytuj kod

To że "można" to tylko kwestia techniczna. To czy się powinno to Wikipedyści muszą się sami dogadać. Osobiście nie mam na ten temat żadnego zdania. Taw<talk> 04:01, 11 cze 2007 (CEST)

Nie mam pojęcia czy ktoś o tym dyskutował. Ja się technikaliami zajmuję, nie polityką ;-) Taw<talk> 12:03, 14 cze 2007 (CEST)

Szanowny Panie Mariuszu,edytuj kod

Szanowny Panie Mariuszu, miło mi że się spotkaliśmy, dawno nie bywał Pan na stronie wikipedii. Jest szansa, że się coś ruszy ze stronami o szkole austriackiej, bo zmobilizowałem Instytut Misesa aktywnego zaangażowania się w tym zakresie. Jak na razie jestem ja, no i pan, ale może niedługo będzie nas więcej. Założyłem wikiprojekt. Może się Pan zapisze? Nie dodałem jeszcze do listy wikiprojektów, ale proszę kliknąć ten adres: [1], to Pan odnajdzie. Pana dotychczasowa działalność jest nieoceniona, tak jak i dalsza pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Karol.pogorzelski (dyskusja) 00:44, 20 sty 2008 (CET)

P.S. Tabela z linkami na stronie dyskusji jest dodawana nie przez system, ale przez innych wikipedystów (najczęściej administratorów). Nie kasuję jej, bo przydaje mi się do nawigowania po metastronach wiki, niestety dostęp do nich innymi ścieżkami jest trudny.

Cześć,

Widzę, że ostro wziąłeś się do roboty. Jestem pod wrażeniem, zaraz sobie dodam szablonik. Ja nie miałem ostatnio czasu pisać na wikipedii, bo cóż dziś o 20 miałem wykład dla trzydziestu żądnych wiedzy młodych adeptów szkoły austriackiej. Zachęcałem do wikipedii, ale ostrożnie bo jeśli chodzi o libertarian to łatwo się naciąć. Ich duży zapał do edytowania mógłby się skończyć niestety kompromitacją w postaci zbiorowego administracyjnego kasowania POV-ów ;-) Ale kropla drąży skałę i mam nadzieję, że uda się kogoś w wikipedię wkręcić a to byłaby duża pomoc. W każdym razie jestem ogromnie wdzięczny za Twoje zaangażowanie. Z przyjemnością uaktualnię dziennik wikiprojektu. Pozdrawiam Karol.pogorzelski (dyskusja) 00:34, 23 sty 2008 (CET)

Co do zmiany nazw, to nie mam jednoznacznego stanowiska. Wiem, że szkoła austriacka jest jedna i raczej nikt nie myli jej z żadną inną. W tym sensie przydomek (ekonomia) zgadzam się, jest niepotrzebny. Jest jedno ale. Otóż większość ludzi nie zna szkoły austriackiej i sama nazwa nic im nie mówi. Dlatego dodatek (ekonomia) ma za zadanie wskazać im dziedzinę, której szkoła dotyczy. Nie lekceważyłbym tego. Ale też nie upieram się. Zastanów się jeszcze przez chwilę nad tym a potem zmień lub nie, zgodnie z Twoim uznaniem. Zostawiam Ci wolną rękę. Co do wikipedysty Knawe, to mam mieszane uczucia. Pewnie warto go zaprosić bo interesuje się szkołą austriacką. Jednak jego edycje noszą znamiona niechlujstwa, pisze jak leci bez podawania źródeł, co gorsza pisze czasem rzeczy fałszywe. To wszystko jest oczywiście do nadrobienia. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale jak kiedyś oglądałem jego edycję, to zauważyłem, że był aktywny tylko jeden dzień, całą sobotę od piątej rano do 23 wieczór. Potem nic. Nie liczyłbym więc na jego uczestnictwo. A propos. Będziesz miał zapewne okazję ujrzeć mnie na portalu gazeta.pl. Jutro (czwartek) ma się ukazać materiał o przyczynach kryzysu finansowego. Byłem jedną z zaproszonych osób do wywiadu. Mam mieszane uczucia. Miałem 4 minuty, żeby powiedzieć coś mądrego i to na dodatek, praktycznie bez możliwości przygotowania. Co gorsza miało być dla szarego człowieka z ulicy. Powiedzieli mi, że nawet słowo "inflacja" jest zbyt trudne (sic! chociaz ostatecznie chyba go użyłem). Jeśli dodatkowo ten materiał potną, to może wyjść tragedia. Może jednak nie być tak źle. Pierwszy raz występowałem przed kamerą, więc może wyglądałem amatorsko, ale obejrzyj... zobaczysz jak wyglądam...Pozdrawiam Karol.pogorzelski (dyskusja) 20:47, 23 sty 2008 (CET)

Daniel Hannanedytuj kod

Artykuł oznaczyłem, choc normalnie bycie posłem i członkiem partii politycznej to za mało na haslo encyklopedyczne. Czy są jakieś przypisy, ktore by wskazywały na jego znaczenie? - te podane odnoszą sie do w zasadzie jednego głosnego wystapienia. Troche mało. Choc przyznaje, że te wystapienie i ilość hitów w 'tubie' zdecydowały o moim oznaczeniu. Usunąłem też link do jego blogu. Z zasady nie dajemy linków do osobowych blogów podmiotu. pozdrawiam,--emanek (dyskusja) 08:36, 23 kwi 2009 (CEST)

  • nie ma sprawy. dobrze, że napisałeś. ostatecznie więcej i gorszego drobiazgu jest na wiki, pozdrawiam, --emanek (dyskusja) 02:13, 24 kwi 2009 (CEST)

New Alcatraz Undergroundedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 02:29, 16 lip 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 15:15, 21 sie 2012 (CEST)

Re:DeLorean Motor Company...edytuj kod

Witam! Szczerze pisząc nic o tym nie wiem :) Zapewne jakiś błąd, z góry przepraszam. Pozdrawiam serdecznie. --FSO Dyskusja 16:04, 29 sty 2016 (CET)

Wikipedysta:Marioosz/brudnopis/stuby/bcachefsedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 22:42, 30 maj 2020 (CEST)

Brzytwa Hanlonaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł.

Pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:04, 25 wrz 2020 (CEST)

Proszę o bezwzględne unikanie wstawiania do przestrzeni głównej haseł łamiących zasadę weryfikowalności, a przed zapisaniem strony sprawdzać podgląd, by unikać błędów ortograficznych i gramatycznych. Jeśli chcesz pracować nad artykułem etapami, twórz go w swoim brudnopisie, a do main przenieś, gdy będzie gotowy. Ponieważ dawno regularnie nie edytowałeś, dobrym pomysłem byłoby generalne odświeżenie sobie zasad projektu. Ich nieprzestrzeganie może skutkować odebraniem uprawnień redaktora, a nawet blokadą konta. Pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:10, 25 wrz 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Marioosz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy