Dyskusja wikipedysty:Masol


Dyskusja wikipedysty:Musp w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Masol) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że do nas dołączyłeś! Na początek polecamy przydatne informacje:

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź portal wikipedystów!

Zapraszam do zadawania pytań na mojej stronie dyskusji. --WarX <talk> 22:57, 27 lip 2005 (CEST)

Microsoft Windows Vistaedytuj kod

Ta zmiana wydała mi się nonsensowna - wzorowanie interfejsu na czymś, co ma 10 lat. Poza tym tu jest już wszystko wyjaśnione: Najbardziej podstawowy interfejs graficzny oferowany przez Windows Vista, obecny również w Windows 2000 albo Windows XP (z wyłączoną obsługą Luny). Jeśli uważasz, że się pomyliłem, to popraw. Ponton msg 23:30, 17 lut 2006 (CET)


Uważam, że proponowany przez Ciebie fragment na temat firewalla jest co najmniej niedopowiedzeniem. Albo piszmy o zupełnie nowej zaporze albo o drastycznej modyfikacji. To nie jest "znana z systemu windows xp" zapora ani jej wzbogacenie. Proponuję uzgodnienie tego sformułowania tak, żeby nie wprowadzało w błąd.--Gtworek (dyskusja) 15:17, 29 sty 2009 (CET)

OK. wychodzi na to, że dzięki współpracy końcowy efekt jest lepszy, choć nie uważam, żeby do jego osiągnięcia było potrzebne twoje wycinanie szczegółów z wersji pośredniej.--Gtworek (dyskusja) 16:32, 29 sty 2009 (CET)

IE i standardy.edytuj kod

Hej.

Zauważyłem, że zmieniłeś komentarz do Netscape'a. Polecam Ci serwis http://osiolki.net - to oczywiście żaden przytyk do Ciebie, po prostu tak się nazywa ten serwis, a zajmuję się on tępieniem zachowań niektórych (szczęśliwie w Polsce nielicznych) Webmasterów witryn blokujących przeglądarki inne niż Internet Explorer, albo nie zważających na standardy internetowe (patrz W3C). Obejrzyj też sobie wyniki testu Acid2, ale ostrzegam - obrazki są szokujące ;).

Pozdrawiam, Nux >dyskusja< 21:36, 5 mar 2006 (CET)

nPortaledytuj kod

Hmmmm jest taki problem z tym że nie wiadomo co się stanie ze starymi serwisami (serwis nSport = Onet.pl Sport) ;> i czy nie przypadkiem nowe zostaną dodane do innych kanałów np. do TVN Meteo zostanie przyczepiony Onet.pl Pogoda, a nPortal będzie takim połączeniem wszystkiego w jeden. Jest za mało danych o tym i wiem jak to wydytwować by było prawidłowo >.< -ShadowriverTALK? 20:14, 27 paź 2007 (CEST)

Gdybym miał lepszy pomysł, to bym tak zrobił. ;-) Myślę, że jest OK - gdy będzie więcej szczegółów, to się najwyżej połączy te dwie listy w jedną.--Masol 22:58, 27 paź 2007 (CEST)

Tlen.pledytuj kod

gdyż aktualny wpis jest wynikiem konsensu. Proszę wskazać miejsce ustalenia tego konsensus, bo jakoś go nie widzę... Pozdr, Lothar (dyskusja) 14:29, 21 mar 2008 (CET)

Faktycznie, jest w licencji - sprawdziłewm :). Z drugiej strony jednak freeware rozumiem jako darmowy program bez wyświetlania reklam (autor software'u nie zarabia na nim). Adware za to też nie ma opłat, ale użytkownik musi zgodzić się na wyświetlanie reklam - na których autor zarabia. Więc IMHO adware != freeware :). Pozdr, Lothar (dyskusja) 14:50, 21 mar 2008 (CET) No właśnie, jest to więc kwestia sporna. Z definicji jest to program adware, ale licencja mówi jasno, że jest freeware.--Masol (dyskusja) 15:43, 21 mar 2008 (CET)

Sprawa przecinków w listachedytuj kod

Zgodnie z Zasada unikania podwójnych wyróżnień#Zalecenia_czysto_pisarskie uważam, że przecinki są zupełnie zbędne w liście. Samo wypunktowanie już mówi, że coś jest wyliczeniem i przecinki są nadmiarowe --faxe (dyskusja) 14:23, 28 paź 2008 (CET)

Ad:Wikipedia:Narzędzia/Navigation popupsedytuj kod

Ad:Wikipedia:Narzędzia/Navigation popups

Tego typu zmiany nie mają sensu, tym bardziej, że przegapiłeś drugie przekierowanie. Więcej znajdziesz tutaj. --Nux (dyskusja) 01:25, 6 gru 2008 (CET)

Odp:Komentarz do mojej anulowanej zmianyedytuj kod

Odp:Komentarz do mojej anulowanej zmiany

Nie wierz we wszystko co przeczytasz na wiki ;). W większości znanych mi opracowań jest to określane jako technologia, albo zbiór technologii. Technika to zresztą dla mnie coś konkretnego, a AJAX to raczej zbiór pomysłów, które możesz zrealizować w ten czy inny sposób (tą czy inną techniką). --Nux (dyskusja) 23:13, 8 gru 2008 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Adamtedytuj kod

Witaj Widzisz jak szybko można poprawić styl, nie trzeba od razu dla jednego zdania wstawiać szablon. --Adamt rzeknij słowo 11:42, 22 lut 2009 (CET)

zwijana listaedytuj kod

Cześć! Tak, masz rację. Też na to zwróciłem uwagę jakiś czas temu i już nie wstawiam tego. Pozdrawiam, Mat86 ^^ 21:27, 27 lut 2009 (CET)

Re: Szablon:Stacja telewizyjna infoboxedytuj kod

Efekt nie był zamierzony, choć spodziewałem się czegoś takiego. Tylko stwierdziłem, że to nie ma znaczenia, bo długości nazw platform nie są jakoś kosmicznie długie. Pokaż przykładowe wywołanie (z tymi parametrami) to znajdę jakąś wersję pośrednią (mała liczba colspan i rozbicie szerokości). ~malarz pl PISZ 16:57, 22 cze 2009 (CEST)


szablon:Dopracowaćedytuj kod

Biedronka zastąpiona zielonym fuj :) Przykuta (dyskusja) 10:14, 26 cze 2009 (CEST)

Szablon:PrzedPoedytuj kod

~malarz pl PISZ 09:20, 29 cze 2009 (CEST)

Re: Polskie platformy cyfroweedytuj kod

Witam. Osobiście zauważyłem, że sporo tabel kolorujesz, o ile w formatach nadawania i w sposobie odbioru jest to do zaakceptowania, o tyle w tabeli zestawiającej utrudnia to identyfikacje. Kiedy tworzyłem tę tabelę, miom zamiarem było, aby była jak najbardzej 'klasyczna' i czytelna, a szczerze mówiąc kolory tak jaskrawe utrudniają to. Może mógłbyś użyć kolorów jaśniejszych, ale nie jaskrawych? Co do liczby kolumn masz rację i zaraz to poprawię. Pozdrawiam Truszek (dyskusja)

  • Super, obydiwe są bardzo dobre :) Wielkie zaskoczenie, że chociaż raz ktoś chce współpracować. Wybierz która bardziej ci się podoba i jeśli chcesz mogę pomóc Ci edytować Truszek (dyskusja)

Ceny Windows 7edytuj kod

- nie usuwaj oficjalnych cen Windowsa 7 bo to przydatna informacja dla wielu czytelników. 

VOD na platformie nedytuj kod

Lukasz Lukomski (dyskusja) 01:50, 5 lip 2009 (CEST)

Digital TVPedytuj kod

Byłem przekonany, że taka jest poprawna nazwa. Już przywróciłem właściwą wersję. -- kocio 13:17, 28 sie 2009 (CEST)

[1]edytuj kod

?... Mógłbyś to wyjaśnić ? Pzdr.,Sir Lothar (dyskusja) 13:40, 3 paź 2009 (CEST)

Zmiana nazwy strony Telewizja na kartęedytuj kod

Witaj !

Sprawdziłem raz jeszcze stronę internetową "Telewizji na Kartę" i generalnie w wielu miejscach małymi literami pisana jest cała nazwa oferty, jednak znalazłem tam też i pisaną w sposób, w jaki zmieniłem jej nazwę na Wikipedii. Przykład: [2], gdzie w sekcji komunikatów dla użytkowników oferty, jej nazwa podana jest jako "Telewizja na Kartę". W taki sam sposób nazwę tą podają również popularne serwisy internetowe poświęcone tematyce TV-SAT. Tak więc uważam, że nazwa oferty pisana w sposób, w jaki ją zmieniłem, jest poprawna.

Pozdrawiam!

Barti 81 (dyskusja) 01:11, 5 lut 2010 (CET)

Al.edytuj kod

Zob. wykaz na PKW. Al. piszą dużą, a ul. małą. Pozdr., Pawmak (dyskusja) 20:16, 7 maj 2010 (CEST)

Szablon wyborczyedytuj kod

Witam! W dyskusji wikiprojektu politycznego rozmawialiśmy ostatnio o tym szablonie. Doszliśmy do wniosku, że należałoby jednak oddzielić od tego szablonu zagadnienia związane z Rzeczpospolitą sprzed rozbiorów - tzn. wolne elekcje i sejmiki ziemskie. Najlepiej chyba stworzyć osobny szablon. Widzę, że zajmowałeś się tym szablonem i dodawałeś go przy elekcjach. Zająłbyś się tym? TR (dyskusja) 22:35, 9 maj 2010 (CEST)

Szablon Galeriaedytuj kod

O co ci chodziło z tym "wyglądem na wydruku" szablonu {{Galeria}}? Pzdr., Ency (replika?) 23:25, 20 maj 2010 (CEST)

Ok. Ency (replika?) 14:08, 23 maj 2010 (CEST)

zmiana nazwyedytuj kod

Witaj, w związku ze zmianą nazwy i Twoją dużą ilością edycji, poinformuj proszę o zmianie nicka na [[WP:TO]. konto globalne musisz utworzyć od nowa. maikking dyskusja 21:07, 2 lip 2010 (CEST)

Zmiana nazwy na pl.wikibooksedytuj kod

Cześć. Właśnie zmieniłem twoją nazwę użytkownika na pl.wikibooks. Sorry, że tak długo to trwało, ale nie jestem już aktywny na tym projekcie. --Derbeth talk 11:18, 18 lip 2010 (CEST)

Microsoft Windows 7edytuj kod

Czemu mi anulowałeś edycję?? Ludzie będą chcieli znaleźć tą stronę, odpowiedz mi czemu tak zrobiłeś.

--Kot2 (dyskusja) 21:40, 15 sie 2010 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Będę o tym pamiętał.

--Kot2 (dyskusja) 07:12, 16 sie 2010 (CEST)

Re: Usuwanie wpisów z powodu nieodpowiedniej formyedytuj kod

Masz rację, że usuniętego nie da się poprawić. Jednak nie wszystko nadaje się do poprawiania. Zasada sergregacji interfejsów to był tekst niespójny, nie tłumaczył pojęcia, a jedynie opisywał wyobrażenia autora o nim. James Frey - trivia na dotatek przepisane skądś, czyli npa. Moim zdaniem nie nadają się poprawy, a tym bardzie do odtwrzania, gdyż i tak trzeba by było pisać od nowa. Nawiasem mówiąc jestem raczej inkluzjonistą, więc nie usuwam tekstów rokujących jakąś nadzieję.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 08:22, 21 lut 2012 (CET)

Re: Wycofanie edycji w artykule Autostrady i drogi ekspresowe w Polsceedytuj kod

Dziękuję za wyjaśnienie! Pozdrawiam, --Daniel749 •Dyskusja 22:08, 15 maj 2012 (CEST)

Mapa drógedytuj kod

Dzięki za poprawki, jestem teraz offline i nie mogłem zareagować (nie wiem skąd mi się wzięło tam S89 zamiast S69). Jakiego fonta użyłeś w legendzie? Zwęziłeś zwyczajnego Drogowskaza? Ja użyłem oficjalnej (podobno) wersji "Drogowskaz light", można ją zaciągnąć z tej strony link

wikipodróżeedytuj kod

Przzeniosłeś Szablon:Wikivoyage do Szablon:Wikipodróże, ale artykuł cały czas istnieje pod Wikivoyage a nie Wikipodróże. Trzeba to jakoś ujednolicić. ~malarz pl PISZ 08:08, 18 lut 2013 (CET)

Szablony do siostrzanych projektówedytuj kod

Cześć. Ostatnio maczałeś palce w szablonach z kategorii Szablony siostrzanych projektów. Mamy taki zbiorczy szablon: {{Siostrzane projekty}}. Sprawdza się w artykułach. Ale w przypadku kategorii nie ma analogicznego systemu kategoryzacji w Wikispecies, Wikiversity w j. polskim nadal nie zostało założone. Utworzyłem na swojej podstronie propozycję dla takiego szablonu, który by się dodawało na stronach kategorii: Wikipedysta:Sławek Borewicz/siostrzane kategorie. Jest w nim mniej tekstu. To po to, aby nie był zbyt narzucający się na technicznej stronie kategorii (wyświetla się zawsze na górze). Oprócz tego użyłem favikonek (jeśli były), zamiast logotypów. Czy mógłbyś spojrzeć nań krytycznym okiem? Z ukłonami. Sławek Borewicz (dyskusja) 16:40, 20 cze 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule TVN24 Biznes i Światedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu TVN24 Biznes i Świat. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Zalew Chechłoedytuj kod

Skad masz informacje o powierzchni jeziora? Na oficjalnych stronach zalew ma powierzchnie 54ha. --tadekptaku (dyskusja) 10:44, 9 lut 2014 (CET)

Ok, z tym że tam jest tylko powierzchnia lustra wody. Zalew znacznie zarasta i np miejsce gdzie wpływa do niego rzeka to obecnie obszar trzcinowisk. Kiedyś (i ja to jeszcze pamietam :) ) bylo tam otwarte lustro wody. Rzuć okiem choćby na mapy satelitarne w guglu. --tadekptaku (dyskusja) 10:00, 10 lut 2014 (CET)

Mapy w infoboksach Rosji i Ukrainyedytuj kod

Nie Commons ustala zasady na plWiki i od tego co tam sobie Commons ustali nie jesteśmy w jakikolwiek sposób zależni. Commons to osobny projekt, który rządzi się swoimi, często dość absurdalnymi, prawami. Obowiązuje nas zasada przedstawiania neutralnego punktu widzenia, w związku z tym obszar sporny należy przedstawiać jako obszar sporny, a nie forsować czyjś (nieistotne że słuszny) punkt widzenia. Infoboksy nie są wyłączone spod działania tej zasady. Aotearoa dyskusja 16:42, 23 mar 2014 (CET)

Plik:Docelowy uklad drog.svgedytuj kod

Przy okazji jakiejś kolejnej zmiany zmień czeskie tabliczki R11 i R48 na D11 i D48. ~malarz pl PISZ 15:06, 30 maj 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Masol" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy