Dyskusja wikipedysty:Masur/22


Dyskusja wikipedysty:Masur/22 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Masur Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum dyskusji Masura od 2101 do 2200. 28.X.09.- 8.XII.09. w encyklopedii

plik WincentyCzajka_czerwiec_1945.png

zdjęcie Wincentego, które wykasowałeś/aś jest prywatnym zdjęciem tegoż żołnierza - rodzinną pamiątką przechowywaną przez kilkadziesiąt lat. Podobnie, jak drugie: zbiorowy portret żołnierzy. O jakich prawach więc mówimy? Bo jeżeli o pozwoleniu córki na publikację w wikipedii to zapewniam, że jest. Ustalenie autora? W większości tego typu przypadków ustalenie autora nie jest możliwe. Czasem był to ktoś z oddziału, czasem członek rodziny, a czasem sprowadzony z pobliskiego miasteczka fotograf. Materiały te dostępne są również w teczkach osobowych w IPN jako dowody rzeczowe, zgromadzone przez urząd bezpieczeństwa. Bo jeżeli np. mam w zbiorach domowych zdjęć, zdjęcie z dzieciństwa, z wycieczki z kolegami do lasu, na którym widnieję i nie mam pojęcia, który kolega zrobił mi fotkę to, czy mogę opublikować swój wizerunek czy nie? Być może przykład odbiega nieco od konsultowanej sytuacji ale jednak wiele ma z nią wspólnego. Kolejną rzeczą jest rzekome przypisanie sobie przez publikującego "autorstwa". Otóż w opisie jest wyraźnie napisane autor: nieznany. Publikując to nawet do głowy mi nie przyszło przypisywanie sobie autorstwa. Jeżeli wrzuciłem to do domeny publicznej, zrobiłem to na zasadzie na jakiej udostępniają do użytku zdjęcia, notatki, różnego rodzaju dzieła, najbliżsi, rodziny, syn czy córka. Mają oni prawo do wizerunku ojca, matki, ze zdjęcia, które było przechowywane przez nich i powtarzam jeszcze raz jest pamiątką rodzinną, która ma również historię urzędową. Rodzina bezsprzecznie wyraża zgodę na publikację tych zdjęć. Skoro naświetliłem sytuację, proszę o podpowiedź w jaki sposób legalnie mogę takie zdjęcia opublikować? pozdrawiam pollytaglia

plik 3pplot.png

ten plik nie jest skanem żadnego z obrazów zawartych na jakiejkolwiek stronie internetowej, nie jestem również jego autorem (tzn. grafiki, bo pliku zdecydowanie tak), ale pracowałem tam i statmtą on pochodzi, zaręczam, że nikt nie będzie miał żadnych roszczeń z tytułu zamieszczenia tego na stronach wiki, pozdrawiam, banqan dyskusja 8 list 2009

Okladka Emma Popik PLAN

Ja jestem autorem tej grafiki. Ludzie pytaja sie jak wyglada ostatnia ksiazka pani Emmy. Chce ja umiescic na wikipedii. Moge udowodnic moje autorstwo grafiki. Posiadam pliki z ktorych jest zrobiona. Jesli mozesz udowodnij mi ze nie jestem autorem tej grafiki lub podyskutuj ze mna, a nie od razu ja zdejmujesz. Niestety mam malo wolnego czasu i nie moge przestudiowac dokladnie warunków wszystkich licencji. Prosze powiedz mi co mam zrobic zeby zamiescic ta okladke na wikipedii tzn. ktora licencje wybrac jesli jestem autorem tej okladki i chce zeby byla w Wikipedii? Jak to zrobic najszybciej? Rpacewicz (dyskusja) 22:18, 6 lis 2009 (CET)

Uzyskanie zgody wydawcy nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu. W jakiej formie ma byc podana? Poza tym wydawca jeszcze mi nie zaplacil i nie mam z nim pisemnej umowy. Mam umowę ustną z autorką. Na dzień dzisiejszy wszelkie prawa posiadam ja.

Wszystko zalatwiala autorka ksiazki i tylko z nia jako powiedzmy przedstawicielka wydawnictwa mam umowę ustną. Także na dzień dzisiejszy wszystkie prawa do tej grafiki mam ja. Mam 2 pytania: 1. Jak sadzisz czy rozsadnym byloby tak zawrzec umowe z wydawca zeby okladka byla "wolna"? Jak sformulowac taki zapis w umowie? 2. Piszesz że: "kazda wolna licencja zaklada mozliwosc dowolnego, w tym komercyjnego, wykorzystania grafiki". Czy WSZYSTKO co jest w wikipedii jest na zasadach wolnej licencji o której piszesz? Które licencje mają ograniczenia. Mi chodzi tylko o to żeby podawali mnie jako autora.... CZy moge zatem użyć: "licencja GFDL, autorem jest ładujący plik (nie trzeba podawać źródła)".


Rpacewicz (dyskusja) 22:40, 6 lis 2009 (CET)

Logo Łapa 2009

Logo otrzymałem od organizatora Przeglądu Łapa do własnego użytku, mam za zadanie stworzenie plakatu przeglądu oraz wykorzystanie loga do promocji. Artykuł na Wikipedii jest tego rodzaju promocją, więc myślę, że nie powinno być problemów.

Szablony

W szablonach to ja nie jestem dobry. Jak potrafisz to mi pomóż. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 11:54, 29 paź 2009 (CET)

Pozwolenia na wykorzystanie treści

Witaj, ponawiam pytanie, bo ktoś się dopisał do wątku i nie zauważyłeś mojego wpisu:

Wysłałem zapytanie, dopisałem je do listy i teraz sprawa techniczna: Jeśli przyjdzie zgoda na wykorzystanie materiałów a zostanie ona tylko wysłana na permissions-pl, to czy jest jakaś szansa żebym się o tym dowiedział nie zaglądając codziennie na stronę listy z uzyskanymi pozwoleniami? Jak to w praktyce działa? Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 12:40, 29 paź 2009 (CET)

Dopisałem się tutaj na listę z wysłanymi zapytaniami. Napisałem o pozwolenie na wykorzystanie grafik i zdjęć do Zarządu Głównego NSZ Marmale (dyskusja) 13:25, 29 paź 2009 (CET) Hmmm.. No zobaczymy co oni na to. Wydaje mi się, że Związek może być w wielu przypadkach jedynym właścicielem/spadkobiercą praw autorskich. Pewnie część z osób, które robiły te zdjęcia już nie żyje. W zasadzie teraz nie liczyłoby się kto trzyma oryginały tych odbitek? Może mają jakąś komisję historyczną, która się zajmuje gromadzeniem takich materiałów, często anonimowych? Jeszcze się z nimi nieoficjalnie spróbuję skontaktować, poza Wikipedią. Marmale (dyskusja) 13:53, 29 paź 2009 (CET)

Commons

Skąd wiedziałem, że zauważysz tę moją incydentalną i ty razem usprawiedliwioną wyższą koniecznością aktywność dosłownie w ciągu sekund?

 1. Pliki przesylamy na Commons... Nie ma takiego obliga - na stronie Specjalna:Prześlij wyraźnie jest napisane zaleca przesyłanie się plików do Wikimedia Commons (przy okazji warto by poprawić ten tekst - ja nie mogę, strona jest dostępna do edycji tylko dla aminów)
 2. dzieki, ze pamietasz, ze niektorzy je codziennie tam przerzucaja. Nie muszę pamiętać, z powodu jak wyżej. Każdy robi to, co go pasjonuje.
 3. Nie zapomnij o zgodach do plikow. Zgadnij, czy nie zapomnę/nie zapomniałem?
 4. Plik:Dyplom_nagrody_specjalnej_PTI_2009-10-13.JPG - a ten kasujesz od razu? Przeciez to CV. Ja nic nie kasuję. Przy okazji co to jest CV - curriculum vitae? Widzę, że już powklejałeś tam szablony. Chodzi Ci zapewne nie o prawa autorskie do fotki (no chyba że wątpisz, że ja ją zrobiłem, ale na to nic już nie poradzę i nie zamierzam tego Ci udowadniać), ale do samego realnego dyplomu. Pomijając inne kwestie realny jedyny egzemplarz dyplomu jest własnością społeczności polskiej wikipedii, czyli nikogo, czyli wszystkich, i będzie/jest zdeponowany w stowarzyszeniu Wikimedia Polska. Ja wobec takiej sytuacji nie widzę sensu powklejanych szablonów do opisu tego zdjęcia, więc też nic zrobić/dodać nie mogę, ale to moje zdanie, więc jak masz głębokie przekonanie o wadzie prawnej tej fotki, to ją kasuj. Będzie zabawna sytuacja - na polskiej wikipedii nie może być umieszczone zdjęcie dyplomu dla polskiej wikipedii. Przy okazji, jak z legalnością zdjęcia, na którym ja i Ptj trzymamy dyplom i dość wyraźnie go widać? Też to zdjęcie wyleci?

Ency (replika?) 22:06, 29 paź 2009 (CET)


Ok., tak mi wyglądało, że dość szybko pisałeś :-)) . Zgoda jak widzisz na zdjęcia wykonane moim aparatem ale nie przeze mnie (choć mógł być statyw i samowyzwalacz ;-) ) jest :-)) . Co do dyplomu, to chyba będę musiał się tym zająć, choć to dość głupawe zajęcie. Postać graficzna dyplomu jest autorstwa Piotra Fuglewicza i jednego z jego pracowników zdaje się Arkadiusza Prokopa (firma TiP, nie ma związku z PTI poza osobą prezesa firmy, czyli Fuglewicza), wykonywane to było na zamówienie PTI, ale nie na piśmie i przeniesienia praw majątkowych pisemnie też nie było. Wzór jest powtarzalny, nie jest nigdzie zgłoszony. Więc kto i co ma udzielać? Pzdr., Ency (replika?) 22:58, 29 paź 2009 (CET)

Wszystko co piszesz jest bardzo sensowne, m.in. kwestia kategoryzacji i np. wstawiania zdjęć do biuletynu (wczoraj się z tym zderzyłem :-) )). Ale nie zmienia to faktu - akurat tu niewystępujących - innych problemów z Commons, tyle że to jest do innej dyskusji. Z dyplomem jest jeszcze jeden szkopuł - teraz to sobie uświadomiłem. Występuje na nim logo PTI. Co z tym fantem poradzisz zrobić? Wg mnie to zamyka możliwość licencji zezwalającej na komercję, no chyba żeby PTI się zgodziło uwolnić dla komercji logo. Pzdr., Ency (replika?) 09:08, 30 paź 2009 (CET) Słuchaj, jeszcze musimy uściślić - w przypadku udzielania (udostępniania na) licencji mówimy o prawach autorskich majątkowych, prawda? Wobec tego jeśli twórcy zbyli/przenieśli na PTI całość praw autorskich majątkowych, to kwestie praw autorskich osobistych mają znaczenie tylko jako konieczność werbalnego wskazania twórców. Jak to ustalimy, to będę sprawę już prowadził z PTI. Aha, co do kropki nad i, to oczywiście że ja postawię :-)) . Pzdr. Ency (replika?) 14:59, 30 paź 2009 (CET) Ok., to mamy jasność, więc zaczynam działać. Przy okazji tej twórczej (dla mnie ;-) ) dyskusji - chyba przeczuwałem, że tak się potoczy sprawa zdjęcia dyplomu po załadowaniu na Wikipedię, ale bez tego (załadowania) tak szybko bym niuansów nie wyjaśnił. Więc też dzięki Ci za konsultacje i obszerne wpisy :-)) . Pzdr., Ency (replika?) 15:27, 30 paź 2009 (CET)

Pomijam dywagacje na temat „granic trywialności”, bo podobno dyskusje personalne na Wikipedii dozwolone nie są (i słusznie), ale odnoszę wrażenie w ramach mojej prawnej niekompetencji, że podobnym profesjonalizmem, jak poczuciem estetyki (mercedes to ma dopiero trywialne logo) charakteryzują się wywody para-prawne Kolegi. Sytuacja faktyczna wygląda tak, że autorem dzieła jest Arkadiusz Prokop, który przekazał majątkowe prawe do pracy w ramach umowy o dzieło. Ja byłem czymś w rodzaju producenta tego dokumentu, bo to ja zatwierdzałem wypłatę i wnosiłem swoje uwagi, co do kształtu. Będące elementem dyplomu logo PTI jest ponaddwudziestopięcioletnie, zostało wykonane przez zawodowego artystę plastyka oraz opłacone, tyle, że dokumentacji tych wydarzeń nie ma w archiwach PTI. Można zawsze powołać trzech świadków, może nawet sobie przypomną, jak się artysta nazywał. Co do czcionki, która złożony jest dyplom, to prawa majątkowe do niej posiada Microsoft Corp. Tak samo, jak MS udostępnia fonty, tak i PTI publikuje logo, w tym między innymi celu, aby było powszechnie znane. Na przykład na stronie konferencji w Mrągowie, można je sobie pobrać. Zaniedbaliśmy określenia rodzaju licencji, ale nie czujemy z tego powodu szczególnego dyskomfortu. Wydaje mi się, że żądanie podejmowanie uchwały przez ZG PTI w sprawie udostępnienia dokumentu na stronie Wiki, byłoby ze strony Wikimedia F. pewnego rodzaju przejawem pychy. Ale znalazłem rozwiązanie, jako że ZG udzielił mi pełnomocnictwa, w zakresie realizacji konferencji, podczas której przyznano dyplom, a koszty poniesione były z budżetu konferencji, wyrażam zgodę na użycie go. Problem, że pełnomocnictwo jest dwuosobowe, więc jeszcze trzeba złapać Janusza Trawkę – prezesa Oddziału Górnośląskiego PTI i już wszystko będzie w porządku. Wyraz mojego stosunku do zwyrodnienia tzw. prawa autorskiego, które preferuje pośredników, dyskryminując twórców i odbiorców, dawałem gdzie indziej, i nie tu miejsce na rozwijanie tematu. Poza tym chętnie prześlę natywną wersje dzieła we właściwej rozdzielczości. Pozdrawiam --pwf 02:43, 14 lis 2009 (CET)

kpt. Mamert Stankiewicz

dostałem zgodę autora na publikację zdjecia (...Oczywiscie masz zgode na publikacje zdjecia nagrobka Mamerta...), nie bardzo wiem jak to opisać [1] ładujac opisałem jako praca własna - tyle, że nie moja. A chetnie bym go wymienił, jako autora. Będe wdzięczny za pomoc pozdrowienia Stefs (dyskusja) 12:41, 30 paź 2009 (CET)

Awatar

Dzieki za ostrzezenie. Skad jednak wiesz, że nie udzielaja takiej licencji? Szukalem tej informacji na stronie producenta programu, a nawet wyslalem maila z pytaniem w tej sprawie. Nie dostalem zadnej odpowiedzi, wiec uznalem, ze jest im wszystko jedno. --Culmensis (dyskusja) 12:17, 31 paź 2009 (CET)

Plik:Psp-go.jpg

Dzięki, że usunąłeś ten plik, omyłkowo wysłałem na PlWiki >miało być na EnWiki<. Mam nadzieję, że nie będą wyciągnięte konsekwencje wobec mnie Tashi Dyskusja 15:44, 31 paź 2009 (CET)

ok ;). P.S. Nie wiedziałem, że na EnWiki też działasz :) Tashi Dyskusja 15:48, 31 paź 2009 (CET) Na pewno nie chciałem nikogo urazić a jeżeli tak się stało to z góry przepraszam. a wysłałem tą grafikę na EnWiki, bo myślałem, że tam nie ma takich ograniczeń jak na Polskiej Wiki Tashi Dyskusja 15:58, 31 paź 2009 (CET)

Szablon

A których informacji nie znalazłes w linkach zewnętrznych lub przypisach w artykule o Pameli Anderson? Jeżeli takie są to można wstawic szablon {{fakt}}. Szablonomania w tym przypadku jest nie na miejscu --90.233.143.85 (dyskusja) 20:27, 31 paź 2009 (CET)

To chyba nie czytasz przypisow, a polecam--90.233.143.85 (dyskusja) 20:32, 31 paź 2009 (CET) Chociażby ten [2]--90.233.143.85 (dyskusja) 20:34, 31 paź 2009 (CET)

Ten szablon pasuje lepiej co jednak nie zmienia mojego zdania o szablonomanii. --90.233.143.85 (dyskusja) 21:07, 31 paź 2009 (CET)

Czt teraz jest lepiej? Usunąłem również POViaste zdanie--90.233.143.85 (dyskusja) 22:43, 31 paź 2009 (CET)

Odp:Wikiprojekt:Na Commons!

Odp:Wikiprojekt:Na Commons! Od wczoraj przerzucam grafiki za pomocą bota, ale polityków się nie dało, bo bot nie umiał rozpoznać licencji. Baczniej będę sprawdzał kod. Marcello002 (dyskusja) 17
39, 1 lis 2009 (CET) 13:44, 1 lis 2009 (CET)

Dyskusja pliku:Slováci.JPG

to dlaczego on nie jest skasowany?--Dismember (dyskusja) 11:37, 2 lis 2009 (CET)

Pliki

Witaj Masur! Cz te pliki (1, 2, 3, 4, 5) mogę wykorzystać do swojego artykułu nad którym pracuję. Pozdrawiam! Mariusz76 (dyskusja) 14:50, 2 lis 2009 (CET)

 • Moim źródłem jest całkiem nowa książka pt."DOLINA IA DRANG 1965" Piotra Tarasa ponad 200 stron z bogatą ilustracją, bardzo szczegółowa jeżeli chodzi o te wydarzenia. ​ISBN 83-7237-132-6​. Ps. Możesz ten 1 wrzucić na Commons byłbym wdzięczny. Pozdrawiam. Mariusz76 (dyskusja) 15:22, 2 lis 2009 (CET)

Poczekalnia

Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 16:17, 2 lis 2009 (CET)

Re: Schizosaccharomycetes

Nie nie. Jak dowiedzialem sie w Wikiprojekcie:Botanika - jesli takson jest monotypowy (znaczy zawiera tylko jeden podtakson) to robi sie je razem, przeciez charakteryzowaly sie beda tym samym, tylko ze wzgledow nomenklatorycznych sa wydzielane. Ma to sens. Czsami jest tak ze typ ma tylko jedna klase ktora ma tylko jeden rzad... I wtedy sie opisuje je "za jednym zamachem" z przekierowaniami. Zauwaz ze infobox tez wyglada inaczej. Zrobili jakiestam kiedys glosowanie i tak jest przyjete. Wszystko gra. Spike, godz. 19:15, 2 listopada 2009 r.


Herb Niemiec

czytaj proszę uważnie!

Zdjecie jest OK, ale umieszczenie go w artykule "Herb Niemiec" chyba mija się z celem. nie wiem kto to zrobił, zwracam tylko uwagę, że nie przedstawia tego co sugeruje podpis w artykule. Autor nie odpowiada na razie. Może ty wiesz co z tym fantem zrobić? Nie kasuj też proszę uwag jeżeli nie wiesz dokładnie o co chodzi. Pozdrawiam. Behemot53 (dyskusja) 00:30, 3 lis 2009 (CET)

Pliki na Commons

Witaj Masur. :) Nie mam teraz zbyt wiele czasu,więc bez zachowania reguł wiki: Piszesz: "czy jest cos niejasnego w przesylaniu plikow na Commons? Czy w czyms trzeba pomoc? Masur juhu? 07:55, 3 lis 2009 (CET)". Jestem zarejestrowana na Commons,ale mam problemy z kategoriami od początku.Nie znajduję właściwych dla swoich plików.Są tam nazwy pomieszane i zbieżne,ale różne zarówno w j.ang jak i j.pol.Nie umiem się dostać do podkategorii.Dla zdjęcia "Metro Group" nie znalazłam w ogóle kategorii,więc dlatego dałam je na Wikipedii.Pamiętaj,że w dalszym ciągu jestem nowicjuszem i cały czas uczę się.Pozdrawiam. (Tanja5 (dyskusja) 10:27, 3 lis 2009 (CET))

Pozycja Pingwinia

Witam. Czy możesz mi powiedzieć dlaczego usunąłeś artykuł Pozycja pingwinia. Jeśli myślisz że jest zbędny to się mylisz.

Ale przecież artykuł standing carry nie ma źródeł. A taki może być?: {{cytat| {{Do weryfikacji|w tym artykule do wszyskiego podchodź z [[Wikipedia:Weryfikowalność|rozwagą]].}} '''Pozycja pingwinia''' - [[pozycja seksualna]] w której [[kobieta]] leży na stole. Oplata stojącego partnera wokół pasa i wykonuję [[pompoir]] jego [[Prącie|prącia.]] Przydatna kiedy brak miejsca na inne układy, jednak potrzebny jest stół. == Rola w chińskim [[daoizm]]ie == To jedyna kultura wschodnia (z wyjątkiem Białorusi ), która akcteptuje tę pozycje. W daoizmie jako główny cel w życiu uważa się dążenie do długowieczności. Używanie tej pozycji zwiększa i oszczęzdza ch'i, pierwotny oddech życia. == Rola na [[Republika Białorusi|Białorusi]] == {{sekcja stub}} [[Kategoria:Pozycje seksualne]] }} Ale nadal nie powiedziałeś co z standing carry --Ggg 13:23, 3 lis 2009 (CET)

Zdjęcie pana Aurelio

Witam. Mam pytanie: czy zdjęcie File:Aurelio Lampredi e Gioachino Colombo.jpg można dodać do artykułu (Aurelio Lampredi na polskiej wiki? Ma tam jakieś zastrzeżenia licencyjne, z których niewiele rozumiem (w sensie merytorycznym) :-) --Motilla (dyskusja) 19:07, 3 lis 2009 (CET)

RM-70

Cześć, ten RM-70 pojawił się kolejny raz, wstawiłem eka....i nagle wyszło, że ja jestem autorem tego badziewia????? Jak to możliwe?--Tokyotown8 (dyskusja) 15:13, 4 lis 2009 (CET)

 • To "autorstwo" upośledza moje dobre samopoczucie z faktu pisania dobrych artykułów! :) :)...pozdrawiam (może faktycznie sam napiszę o tej przeklętej wyrzutni :) )--Tokyotown8 (dyskusja) 15:17, 4 lis 2009 (CET)

Naprzód Jędrzejów

Naprzód jest encyklopedyczny, w sezonie 2007/08 grał w III lidze [3] PS Discussion 17:14, 4 lis 2009 (CET)

Naprzód w sezonie 07/08 grał w ówczesnej trzeciej lidze, trzecim szczeblu rozgrywek (Ekstraklasa, II liga, III liga). W następnym sezonie spadł i grał w nowej III lidze, czwartym szczeblu rozgrywkowym. PS Discussion 18:57, 4 lis 2009 (CET)

Dodawanie plików do commons

W haśle en:Netsentron są umieszczone pliki z tej samej orginalnej strony producenta. Jak mam je dodać? Bo właśnie je usunąłeś zacharyjos (dyskusja) Dzięki, średnio mi idzie z anglika. zacharyjos (dyskusja) 23:34, 4 lis 2009 (CET)

Plik:Filip Golarz Logo.jpg

Ale to jest grafika, tworzona moją ręką, ale idealne, co joty, bez żadnych zmian, udziwnień, ulepszeń Loga jakie widniało w filmie Akademia Pana Kleksa, gdy bohater filmu poszedł po "świerze piegi". Zatrzymałem kadr, zrobiłem grafikę. To nadal fan art?? Jbilski (dyskusja) 12:29, 5 lis 2009 (CET)

Wikipedysta:Kera

Witam. Czy ja muszę odczekać 2 miesiące by być redaktorem? Sprawdź to proszę bo widzę, że z tego powodu już jest problem. Pozdrawiam. Kera (dyskusja) 21:57, 5 lis 2009 (CET)

Wikipedysta:Shrek78

Proponuję blokadę za zawsze, same edycje-wygłupy [4]. Pozdrawiam, pjahr @ 13:09, 7 lis 2009 (CET)

Nie wiem, czy miesiąc coś da... Wróci za dwa albo za pół roku (tak jak ostatnio) i znowu coś wykręci. I znowu trzeba będzie anulować i prosić o bloka. Ja bym dał forever :) pjahr @ 13:17, 7 lis 2009 (CET)

Białasy

Tak wiem, że pierwsza fotka jest słaba. Nie mam lepszej tak żeby był widok ogólny. W najbliższych dniach postaram się coś wyskrobać. Co do ładowania na commons Trochę mnie wkurza, że nie mogę od razu z mojego konta na wikipedia.pl wrzucać na commons. Tu jestem użytkownikiem Michelangelo, a tam mam założone Michelangelo3. Nie mam siły logować się co chwila to na jedno, to na drugie konto żeby zapisywać fotki, później je ładować i tak wkoło macieju...

-)
 • Zdjęcie cerkwi załadowałem nowe. Z herbami się poddaję. Zdjęcie wsi postaram się zrobić nowe. No i myślę, że jeśli znów mnie leń nie złapie to będę wrzucał pliki na commons.

pozdrawiam --Michelangelo (dyskusja) 15:31, 7 lis 2009 (CET)

Nuty

Hej! Dysponuję programami Guitar Pro i Tux Guitar, które mogą być przydatne przy zadaniu które podałeś w dyskusji projektu WP:MM. Proszę, napisz mi o jakie konkretnie grafiki tobie chodzi, a postaram się pomóc. Webmajstr (dyskusja) 11:00, 8 lis 2009 (CET)

 • Ok, biorę to, stopniowo, bo na nadmiar wolnego czasu nie narzekam, ale możesz na mnie liczyć:) P.S. Szczerze mówiąc Commons to dla mnie czarna magia, dlatego wolałbym ew. podsyłać tobie grafiki na maila i prosić Ciebie o upload, no chyba że objaśnisz mi wszystko dokładnie co i jak:) Pozdrawiam Webmajstr (dyskusja) 11:50, 8 lis 2009 (CET)
 • [5], sprawdź czy o to Tobie chodziło. Odwzorowanie [6]. Co prawda na svg konwertowałem (nie dało się wyekspotrować bezpośrednio do svg), ale chyba wyszło dobrze.Webmajstr (dyskusja) 21:49, 8 lis 2009 (CET)
 • Jak to, nie napisałem:) Cytując maila:

"Plik tango.pdf zawiera rytm, więc powinieneś usunąć tam pięciolinię i klucz wiolinowy. Przy reszcie (skale), poproszę Ciebie o usunięcie tylko i wyłącznie cyferek oznaczających metrum"

To znaczy że w tango.pdf trzeba wyciąć pięciolinię i klucz wiolinowy, a w reszcie tylko cyferki oznaczające metrum (czyli zostawiasz pięciolinię i kluczyk). Webmajstr (dyskusja) 18:08, 12 lis 2009 (CET)

Barwy flagi Polski

Usunąłeś moje pytanie o barwy flagi Polski, uzasadniając, że kiedyś już taka dyskusja była. Gdzie mogę się więc z nią zapoznać? --piecu (dyskusja) 14:35, 8 lis 2009 (CET)

Re: Grafiki

Hej. na pewno nie trzeba zaznaczać, że są już na commons? A jeśli ktoś za chwilę będzie chciał ponownie przenieść dane zdjęcie? Tak przynajmniej widnieje informacja, że już to jest zrobione :) pjahr @ 19:49, 8 lis 2009 (CET)

Commons Helper nie chce przenieść tych dwóch plików ([7], [8]), ze względu na licencje. Możesz uczynić to za niego? pjahr @ 19:01, 10 lis 2009 (CET) Grafiki kilka dni temu przeniesione na commos wciąż u nas widnieją ([9] - [10] - 6 dni), nie podoba mi się to. Ten czas, który "stracę" na próbę przeniesienia mógłbym przeznaczyć na kolejny plik. Kategoria powinna być maksymalnie szybko odświeżona, dlatego uważam, że powinniśmy wstawiać szablon. To ułatwienie dla mnie i innych. pjahr @ 19:42, 10 lis 2009 (CET)

Usunięcie zdjęcia Czarnocin_most1.png

Hej - piszę apropos zdjęcia Czarnocin_most1.png. Jak mam je opisać żeby nie zostało usunięte? Zdjęcie pochodzi z archiwów Gestapo, przejętych przez Komisję Główną Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce, kopia z której był wykonany skan prawdopodobnie pochodzi ze zbiorów prywatnych osób które w latach 60-tych pisały artykuł o akcji w Czarnocinie i szperały w archiwach. Od kogo mam dostać pozwolenie na publikację? - gestapo już nie istnieje ;-) Byłbym wdzięczny za wyjaśnienia, zwłaszcza że chciałbym umieścić jeszcze ze 2 zdjęcia z tego samego źródła.

Pozdrawiam Paweł Pałucha

Emma Popik zdjecie pisarki

To jeszcze raz ja. Mamy jeszcze nie rozwiązany problem ze zdjęciem pisarki. Nie moge dotrzec do autora obecnego zdjecia. Pochodzi ono z archwum pisarki wiec wpisalem ze autorem jest ona. Żeby jednak nie przeginać zrobi ona nowe zdjęcie. Pytania: 1. Czy najlepiej zamieścić je na zasadach Creative Commons BY, tak jak pisałeś to w dyskusji o okładce? 2. Jak zweryfikujecie zgodę autora (jeszcze nie wiem kto będzie robił zdjęcie pisarce)? Czy przy wrzucaniu podać mail autora? Jak to zrobić od strony technicznej? Jakie są niezbędne dane?

Rpacewicz (dyskusja) 21:50, 8 lis 2009 (CET)

Dzięki za podpowiedź. Mam jej zdjęcie, ale nie mam maila autorki tego nowego zdjęcia. Nawet jeśli go dostanę to podejrzewam że nie będzie go na żadnej stronie. Czy w takim razie jeśli zgoda na publikację może pójść na adres permissions-commons-pl@wikimedia.org z mojego konta to czy ma być tam jakiś skan tego oświadczenia co mi podałeś czy też może to być zwykły mail? To zdjęcie nie bedzie publikowane na zadnej stronie www. Autorka fotki zgadza sie na publikacje.... Rpacewicz (dyskusja) 23:56, 14 lis 2009 (CET)


Już wrzuciłem na commons nazywa się EmmaPopik_2009.jpg Autorka zdjecia Magda Hetmanowska ma nadeslac zgode sama. Mozesz zerknac czy wszystko jest ok?

Rpacewicz (dyskusja) 16:22, 19 lis 2009 (CET)

A jak to sprawdzic czy autorka juz wyslala zgode? Moze wyslala ale bez linka, wlasnie do niej pisze w tej sprawie....

pzdr rp

Pani Magda - autorka zdjęcia - napisała mi wczoraj: "Witam, zgodę, o którą Pan prosił wysłałam kilka dni temu na podany adres (drugi raz) i zostało mi to potwierzone w mojej skrzynce. pozdrawiam Magda H." Przy pliku nadal jest wielki wykrzyknik że coś nie tak. Możesz to sprawdzić proszę?

Rpacewicz (dyskusja) 21:51, 26 lis 2009 (CET)

Hej. Już jest ok. Miałeś rację w adresie zabrakło jednej literki. Dzieki za pomoc Rpacewicz (dyskusja) 23:16, 30 lis 2009 (CET)

Na Commonsach wyskoczylo mi cos takiego "Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Commons images are used by editors on many projects in many languages. Each image is put into categories. This helps other editors find them. Please add categories to each image you upload" Nie bardzo wiem do jakiej kategorii przypisac to zdjecie i jak sie to robi. Mozesz pomoc

94.78.184.128 (dyskusja) 22:28, 4 gru 2009 (CET)

Plik:Hassan II mosque4 (js).jpg

Copyright? Albertus teolog (dyskusja) 15:20, 9 lis 2009 (CET)

Właśnie pytam się specjality. Jak byk na zdjęciu stoi © Albertus teolog (dyskusja) 15:34, 9 lis 2009 (CET) Skoro tak twierdzisz to tak mui być :-) Myślałem, że znak wodny z zastrzeżeniem praw autorskich (osobowych) bez równoczesnego wskazania wolności licencyjnej pliku jest nieakceptowalny. Generalnie zdęcie eleganckie :-) Albertus teolog (dyskusja) 15:43, 9 lis 2009 (CET)

ibidem

Masz chyba rację jesli chodzi o wikipedię.W oprac. drukowanych tego kłopotu po prostu nie ma. Wydaje mi się, że to system, który był bliższy tradycjonalistom wychowanym na pewnych zasadach i formach. Ja go osobiście lubie, bo sekcje przypisów nie wyglądaja wtedy, jak powtarzające się ozdbóki na choince. Po prostu schludniej. Jest sposób grupowania odnośników, może byłoby dobrze upowszechnic go i wprowadzic do przycisków w pasku edytorskim? Zwłaszcza w art. trudnych i kontrowersyjnych, gdzie jest troche dziecinny zwyczaj wprowadzania przypisów w każdym prawie zdaniu. Czasem te sekcje przypisów sa dłuższe od hasła! Wygląda to śmiesznie pompatycznie, jakby to miało nadawać specjalna wagę treści. Co jest naturalnie pozorem, bo uźródłowić bogato mozna zarówno hasła dobrze napisane jak i te, które są fatalnie skonstruowane. pozdrawiam, --emanek (dyskusja) 21:59, 9 lis 2009 (CET)

Do redakcji

Jasne, że jeszcze nie czytałem. Napisz mi co jest autotranslator, może skorzystam. Zresztą możesz poprawić jak widzisz, że brakuje słów lub szyk zdania jest przeniesiony mechanicznie. Nie wiem czemu napisałeś tylko o ostatnim akapicie. Przecież więcej zdań jest mechanicznie tłumaczona i wymaga sporo pracy. Proste pytanie: chcesz pomóc?--Pisum (dyskusja) 09:47, 11 lis 2009 (CET)

Kiedyś wstawiałem podczas pisania taki szablon wedycji2. Mając nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc. Teraz nie wstawiam, bo głownie znajdowali się tacy, co uważali, że szablon to zniechęcanie do edycji. Nie wiem, dlaczego nie chcesz pomóc i tak musiałeś znaleźć czas żeby przeczytać, skoro masz uwagi. Redagowanie czyjegoś tekstu jest dużo łatwiejsze od redagowania swojego. Od razu zauważa się skróty myślowe. Moje zaproszenie jest nadal aktualne, jednak może dopiero jak tekstu do redakcji będzie nieco więcej. Wiem co to jest translator, chyba możesz mi wyjaśnić czym różni się od autotranslatora.--Pisum (dyskusja) 10:01, 11 lis 2009 (CET)

Zdjęcie Radaru

Tak strona do tego obrazka rzeczywiście nie działa. Raczej organizacja MDAA usunęła to, jak i inne zdjęcia z swojej strony. Co do licencji to na razie jej nie znalazłem na tej stronie - widać wprowadzili zmiany. Chyba będziesz musiał tą grafikę wyrzucić, jak ją załadowałem na wikipedię to wtedy było wszystko z nią w porządku, oraz ze stroną MDAA też.

Nie jestem jej twórcą i nie mam do niej praw autorskich. Lew zawodowiec (dyskusja) 23:47, 11 lis 2009 (CET)

Maciej Kazimierz Sarbiewski

załadowałem nową wersję zdjęcia [11] chciałbym by ją było widac (chodzi o znicze, które wyznaczają zarys mogiły pod alejką) Nie bardzo udało mi sie z tym poradzić więc prosze uprzejmie o pomoc z góry dziękując pozdrowienia Stefs (dyskusja) 10:36, 12 lis 2009 (CET)

Szklana pułapka (film 2008)

Usunąłeś wpis Szklana pułapka (film 2008), który oznaczyłem jako NPA. Autor właśnie zaczął go poprawiać, zastępował tekst NPA swoim; może warto czasem przymknąć oko na używanie artykułu zamiast brudnopisu? EK jest niemiłym przeżyciem dla początkujących. mulat(napisz) 12:03, 12 lis 2009 (CET)

Dzięki za zrozumienie intencji ;-). Staram się zawsze chronić początkujących, bo znam takich, co się zniechęcili. Z drugiej strony obserwuję na co dzień OZ i wiem, że trochę nie ma czasu się zastanawiać, bo ucieknie. W tym konkretnym przypadku człowiek już trochę napisał o filmie, i NPA to raczej z dobrych chęci. Jak tylko zwróciłem mu uwagę - zaczął przerabiać, i aktualna wersja ma ręce i nogi. A hasło potrzebne IMO. mulat(napisz) 12:38, 12 lis 2009 (CET)

Commons

Szukałem na Commons zdjecia pokazującego sztorcklapę lub handreling i nie znalazłem żadnego dobrego (to są elementy jachtów i na paru zdjęciach widać je, ale w natłoku innych). Wziąłem więc dwa obrazki cudze i opracowałem nieco graficznie. Teraz szukam, jak je znów umieścić i jakoś nie mogę znaleźć (pl lub en). Jeden plik jest na CC-BY-SA-2.0-DE, drugi zaś ma wpisane GFDL • CC-BY-SA-3.0-migrated • CC-BY-SA-2.5,2.0,1.0. Ciacho5 (dyskusja) 12:48, 12 lis 2009 (CET)

 • Hał łonderful, jak powiedział pewien Anglik wsiadając na piętrowy rower. Dzięki. BTW, kiedy najadę myszą na Twój podpis (juhu) pojawia się podglądzik strony, a tam obrazek, którego nie widać na Twojej stronie dyskusji i którego wiele osób nie chciałoby mieć na swoich stronach. Ciacho5 (dyskusja) 13:38, 12 lis 2009 (CET)

Laurasia-Gondwana_pl.svg

Dzięki. AndrzejMily (dyskusja) 18:52, 12 lis 2009 (CET)

Wal europejski

czemu OR?? kuba dyskusja 13:11, 13 lis 2009 (CET)

No w zasadzie tak, tylko takich grafik na Wikipedii jest masa. kuba dyskusja 14:20, 13 lis 2009 (CET)

Johnny

[12] Dlaczego to zrobiłeś? --83.10.24.105 (dyskusja) 19:14, 13 lis 2009 (CET)

Sulimy

Witam. Oczywiście wiem, że same się tam nie przeniosą, ale ja nie mam do tego głowy teraz:) Co do ich licencjonowania. Wydaje mi się, że są to wycinki skanów tych oryginalnych książek, dostępnych w różnych bibliotekach cyfrowych. Jak postąpić w takim wypadku? Avalokitesvara (dyskusja) 12:54, 14 lis 2009 (CET)

 • Okazuje się, że autor załadował fragmenty swojej własnej pracy naukowej, której stosowne strony w formacie pdf udało mi się wyszukać tu. Czy takie źródło jest odpowiednie? Avalokitesvara (dyskusja) 22:48, 14 lis 2009 (CET)

Plik:Logo DA.JPG

A prawa autorskie twórcy? Albertus teolog (dyskusja) 13:36, 14 lis 2009 (CET)

Icy Tower

Tą zgodę uzyskałem 2005-06-26. Jak teraz się zastanowić, to oprócz tego co wymieniłeś (chociaż sądzę, że autor oprogramowania prawdopodobnie, orientuje się co to jest licencja GNU FDL, niemal na pewno, ktoś próbował go przekonać, by całą grę udostępnił na GNU GPL i przy tej okazji pewnie się licencjami zainteresował), nie jest jasne, czy zgoda dotyczy wszystkich Wikipedystów i tego, czy dotyczy też przyszłych wersji gry.

W czasie gdy ją uzyskiwałem, nie zdawałem sobie jednak z tego sprawy. Teraz po prostu wkleiłem ponownie zgodę, ponieważ moja oryginalna grafika została skasowana wraz z treścią zgody i zastąpiona nową. Sądzę, że to lepiej, niż gdyby w ogóle żadnych informacji jak to się stało, że dana grafika jest na GNU FDL.

Trochę się z prawami autorskimi w ogóle na Wikipedii od tamtego czasu pozmieniało. Nie można już używać w artykułach tekstów na GNU FDL (co z tego co pamiętam, było możliwe, choć z tego nie korzystałem). Jeżeli możesz, to napisz proszę zapytanie do autora zgodnie z regułami Wikipedii, ja nie czuję się na siłach. Conr.PL Dyskusja 15:26, 14 lis 2009 (CET)


%% cernenko %%

Nie wiem na czym polega problem jest moim przyjacielem. Hej, pozwolenie było "Rus2008" Nie mogę uznać, że nie poradzi sobie Polska Wikipedia (fotografia yeah, np.: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jeńcy1.jpg)

Przywracanie pliku lub utworzyć wersję na Commons.

Můžeš psát jak česky tak poslky, umím oba jazyky. --Fredy.00 (dyskusja) 16:02, 15 lis 2009 (CET)

Bożena Garbacz

Zapomniałem podac źródło - http://www.samoobrona.org.pl/wybory/03.Kandydaci/OKW_5.pdf, już je dodałem! Sądzę, że jest ency, ponieważ jest p.o. szefa dużego związku - ok. 90 tys. członków - i pełoni funckję kilka lat, więc jest ency, tak jak szefowie związków, którzy urzędują tylko kilka lat, reprezentuje Polskę w COPA COGECA, jest ważnym politykiem partii Samoobrona, mało znana, gdyż włąsnie zajmowała się kierowaniem związkiem SO. Związek powstawał na przełomie lat 1991/1992 - rejestracja w sądzie była w styczniu 1992, ale przecież związek nie był tworzony z dnia na dzien. Pozdrawiam. 19:08, 15 lis 2009 Politolog 200

Błękit_Pruski_(koło_naukowe)

Autor usunął z art szablon zgłoszenia do Poczekalni. Odtworzyłem i poinformowałem go, że to nieładnie. Miej oko. Pozdr. mulat(napisz) 10:01, 16 lis 2009 (CET)

Zgoda na materiały ze strony www.vivetargi.pl

Witam.

Wysłałem do Klubu Vive Targi Kielce zapytanie o zgodę na wykorzystanie ich materiałów. Odesłali mi maila z pozytywną odpowiedzią, którą przesłałem na OTRS na permisions-pl itd... W związku z tym mam zaczekać, aż ktoś obsługujący OTRS doda zgodę na stronie [13] czy mam sam dopisać ?

Pozdrawiam.  Staszek Szybki Jest   14:54, 16 lis 2009 (CET)

 • Hej. Napisałeś do nich jeszcze raz maila o wyrażenie zgody, tak żeby przesłali odpowiednią formułkę? Czy ja mam to zrobić? Mogę ewentualnie wyszczególnić listę obrazków o które głównie chodzi. Chociaż jeśli zgoda by nie ograniczała się tylko do tych kilku fotek to byłoby jeszcze lepiej.  Staszek Szybki Jest   07:28, 17 lis 2009 (CET)

Grafiki do Sulimy i Jana Muskaty

Witam. Pieczęcie umieszczone w artykule o biskupie Janie Muskacie to skany z książki F. Piekosińskiego, Pieczęcie polskie wieków średnich, wydanej w 1899 r., podobnie pieczęć Andrzeja z Wawrowic i kilka innych w artykule o herbie Sulima. Z Paprockiego sam robiłem skan (reprint wydania z XIX wieku), ale Niesieckiego nie miałem pod ręką, więc wykorzystałem jakieś zaproszenie z muzeum w Oporowie (bazujące na Niesieckim). Skan ze Stemmata Polonica - źródło wydane w 1926 r. przez Helenę Polaczkównę. Herb Sulima z Herbarza Złotego Runa opublikowała też dawno Polaczkówna - H. Polaczkówna, Materiały do heraldyki polskiej, “Archiwum Komisy Historycznej Akademii Umiejętności”, t. 11, 1909-1913, s. 32-115. Te z herbarza Lyncenich i Bergshammar - Adam Heymowski: A. Heymowski, Herby polskie w sztokholmskim Codex Bergshammar, “Studia Źródłoznawcze”, t. XII, 1967, s. 73-111; idem, Herby polskie w brukselskim Armorial Gymnich, recte Lyncenich, “Studia Źródłoznawcze”, t. XXIX, 1985, s. 95-124. Część zdjęć jest mojego autorstwa, a część pochodzi z różnych publikacji naukowych. Te własne mogę Ci wysłać na e-mail (bo sam nie mam czasu ich umieszczać na Commons). Niektóre pieczęcie i tablice z herbem Sulima sfotografowałem w Krakowie, Gnieźnie, Włocławku... Herb Schuttenbachów pochodzi z rosyjskiego archiwum, zdjęcie wykonał genealog z którym jestem w kontakcie (czy wykonano je dla niego). Mojego autorstwa są też wszystkie zdjęcia z Aleksandrowa Łódzkiego, w tym nagrobek pastora Tuve. Te łódzkie to skany z książki Łódź. Dzieje miasta, red. R. Rosin [śp. już niestety], t. I, Warszawa Łódź 1980. A pieczęć Pabianic z XVI w. odnalazł w jakimś archiwum dr Marek Adamczewski i opublikował w swoim doktoracie pt. Heraldyka miast wielkopolskich do końca XVIII w., Warszawa 2000. Rozstrzygnięcie tych dylematów prawnych i ew. zmianę opisu grafik pozostawiam bardziej doświadczonym Wikipedystom. Pozdrawiam: --Tomek Pietras (dyskusja) 19:40, 16 lis 2009 (CET)

Pochopne usuwanie grafik

Protestuję przeciwko usuwaniu grafik, które nie naruszają praw autorskich. Zdjęcie kościoła z Czerniczyna, oraz epitafium z tamtejszego kościoła były mojego autorstwa, a zostały usunięte. Również właściwie opisane zdjęcia, które są własnością Parafii Rzymskokatolickiej w Czerniczynie były zgodnie z prawem autorskim zamieszczone. Dlatego też zachęcam do większej uwagi co wyrzucasz, bo moderowanie nie polega na niszczeniu pracy innych "z rozpędu",ale używania rozumu.

Szablon:Dzielnica infobox

Witaj, należałoby w pow. szablonie poprawić dwie rzeczy: 1.|miasto (dopisałbym lub gmina oraz umożliwiłbym dopisanie nazwy po |) bo zobacz jak to wygląda Ahlbeck (Heringsdorf); 2. należy dodać linijkę |w_granicach_gminy. A jak będzie ciężko to chyba prościej będzie stworzyć szablon osobno dla gmin i osobno dla miast.Pozdr--Cojan (dyskusja) 19:28, 17 lis 2009 (CET)

Dąb szypułkowy

Tutaj przesadziłeś. Równie dobrze możesz od razu skasować kilkadziesiąt tysięcy haseł bez przypisu. Nie prościej jest skontaktować się z Wikipedystą i poprosić o uściślenie źródła? Nie wydaje mi się, by odzieranie artykułu z grafiki w momencie gdy toczy się dyskusją nad tą grafiką było działaniem pożądanym. Zasada uźródłowiania powinna być stosowania "z automatu" w momencie gdy istnieje podejrzenie nieprawdziwości informacji, a w tej sytuacji po prostu zubożyłeś hasło niezbyt przemyślanym działaniem. Nie prościej było porównać tą mapę z jakąkolwiek inną publikacją? AndrzejDyskusja▫. 21:36, 18 lis 2009 (CET)

Informacja o pliku Plik:Marek Czekalski.jpg

No, wreszcie. W łódzkiej Partii Demokratycznej zmieniły się władze na bardziej przychylne Internetowi i zgoda, o którą smęciłam u władz poprzednich od kwietnia, obecnie została rozpatrzona pozytywnie w trybie ekspresowym. Szczegóły tutaj. Czy mógłbyś rzucić okiem, czy wszystko jest jak należy? Dzięki Sosna (dyskusja) 21:47, 18 lis 2009 (CET)

Mapki

Aleś człowieku up.. arty :-) "Podkład" map wykonałem sam. Podane źródła danych topograficznych są wystarczające do rozpoznania, że to nie kopia jakiejśtam mapy, tylko topografia zrobiona od zera. Mogor (dyskusja) 15:49, 19 lis 2009 (CET)

commons

Hej. Przeniesiony przed chwilą plik został od razu zaznaczony do usunięcia [14]. pjahr @ 17:10, 19 lis 2009 (CET)

Wikipedia:Kawiarenka/Propozycje

Ktos wkleił, że zdjęcia CIR można wykorzystywać bezpłatnie. Dalej jest niestety, że nie wolno wykorzystywać komercyjnie, więc myślę, że dla nas się nie nadają. Ale nie chciałem znów pisać nie będąc pewnym. Tymczasem szybkie wyjasnienie jest potrzebne, zanim koś w dobrej wierze zarzuci Commons tymi zdjęciami. A może można? Ciacho5 (dyskusja) 23:14, 19 lis 2009 (CET)


Zdjęcia szkła laboratoryjnego

Przykuta poinformował mnie, że chcesz fotografować szkło i inny laboratoryjny sprzęt w laboratorium w którym pracujesz (robisz doktorat). Tak się składa, że też mam dostęp do laboratorium co prawda z innej dziedziny (metalurgia) ale szkło mamy podobne :)!. Przykuta wspominał również, że chciałbyś zrobić wypad do laboratorium w Dreźnie i zrobić pełną dokumentację fotograficzną z profesjonalnym sprzętem. Mam za soba kilka sesji reklamowych a fotografowanie szkła (w różnej postaci) to dość ciężka praca (pojawiają się odblaski, ciężko ustawić ostrość na obiekcie, trzeba pokombinować jakie wybrać tło i zrobić zdjęcia bezcieniowe... a i prespektywa jest ważna). Poeksperymentuję tutaj z tym co będe mogła zabrać do domu i będę mogła się przygotować i wyciągnąć wnioski z fotografowania takich obiektów (szkoda, że nie wezmę eksykatora ;) hehehe). Jest spora szansa, że dołączę do waszej grupy w Dreźnie:). - Pozdrawiam! Lilly_M 23:29, 19 lis 2009 (CET)

Re:UK AFC itd...

Tak, wiem - testuję wersje beta na wiki i commons i zagapiłem się - miałem załadować baretkę na commons - właśnie to poprawiam.

Jeśli możesz - usuń proszę tą, załadowaną omyłkowo.

pzdrwm Mboro (dyskusja) 08:50, 20 lis 2009 (CET)

Bitwa w dolinie Ia Drang

Witaj Masur! Swego czasu pisałeś, że czytałeś książkę o w/w bitwie Moore'a. Dzisiaj puściłem ten art na główną i w miarę czasu będę rozbudowywał. Miałbyś może ochotę przeredagować według swojej książki (jeśli masz czas i chęć oczywiście)? Pozdrawiam! Mariusz 76 dialog 15:22, 20 lis 2009 (CET)

Czy francuzkie prawo obowiązuje na polskiej Wikipedii?

Skasowałeś mój plik odwołując się na prawo francuzkie.Czy ono obowiązuje na polskiej Wikipedii? Dlatego lepiej najpierw zbadać a potę kasować. Proszę o odpowiedź. --Qasinka (dyskusja) 18:57, 20 lis 2009 (CET)

Bardzo dobrze rozumiem, co zakazuje francuzkie prawo. Mówisz, że polityka jest taka, ze grafika musi byc wolna zarowno w USA, jak i w kraju pochodzenia. A jednak na angielskiej wikipedii jest mnóstwo grafik, które spełniają tylko wymogi prawa USA (n. p. fair-use grafiki) a nie prawa kraju, gdzie objekty były zfotografowane. Chętnie podporządkuję się regulom wikipedii, ale proszę mi udowodnić, że one istnieją. (Bo francuzkie prawo nie obowiązuje w miejscu, gdzie dochodzi do użycia dzieła chronionego prawem autorskim, skoro to miejsce jest poza Francją. I konwencja berneńska zróżnicowanie przepisów w tej dzeidzinie expressis verbis przewiduje. A prawie USA istnieje freedom of panorama w stosunku do dzieł architektonicznych.) Proszę o udowodnienie, że jest taka polityka wikipedii, że grafika musi byc wolna zarowno w USA, jak i w kraju pochodzenia. Dziękuję z góry za odpowiedź.--Qasinka (dyskusja) 10:51, 21 lis 2009 (CET) Pan w swojej odpowiedzi argumentuje francuzkim prawem, które nie ma żadnej mocy wiążącej skoro użycie grafiki następuje w USA. Jeżeli więc nie ma przeszkód prawnych, pytam się, czy istnieją przeszkody w rodzaju zasad poslkiej wiki - a pan odsyła mnie na zasady Commons. A przecież sam twierdzi, że każda lokalna wiki ma swoje zasady, więc nie obchodzą mnie na polskiej wiki zasady Commons. Więc albo pan dowiedzie, że prawo USA zakazuje użycie mojej grafiki, albo że istnieje na polskiej wiki zasada, która to zakazuje. Jeżeli to pan nie udowodni, to będę pańskie skasowanie mojej grafiki uważał za bezpodstawowe.--Qasinka (dyskusja) 11:25, 21 lis 2009 (CET) W swoim dodatku pisze pan znów respektuje sie prawo kraju pochodzenia - na podstawie którego postanowienia prawa amerykańskiego lub na podstawie której z zasad polskiej Wiki? Dziękuję.--Qasinka (dyskusja) 11:29, 21 lis 2009 (CET) P. S. W prawie obowiązuje zasada terytorialności, rozciągnięcie moc obcych prezpisów prawnych jest możliwe tylko drogą ustawy lub konwencji międzynarodowej. --Qasinka (dyskusja) 11:37, 21 lis 2009 (CET) Przepraszam, ale wydaje mi się, że się mijamy w swoich wypowiedziach. Ja rozumię politykę stosowaną na Commons. Ale pytam się, na podstawie czego ta polityka obowiązuje (czy ma obowiązywać) na polskiej Wiki. I tego mi doteraz nie wyjaśniono. To że system od zawsze działa na wikipedii nie jest argumentem. Zresztą jaką wikipedię ma pan na myśli? Przecież inne narodowe wikipedie mają odmienne zasady, co już zresztą poruszaliśmy. A jeżeli to jest zwyczejem na polskiej wiki, to nie jest to podstawą do kasowania plików, skoro ten zwyczaj nie ustalono jako obowiązującą zasadę. W skrócie: wymagam podanie podstawy prawnej lub zasady, która uniemożliwia danie mojego pliku na polską wiki. Dziękuję.--Qasinka (dyskusja) 14:21, 21 lis 2009 (CET) Kilka uwag: 1) Na podanej stronie jest napisane, że w związku z tym, że pliki załadowane do polskiej Wikipedii mogą być używane wyłącznie na niej, rekomendowanym działaniem jest umieszczenie ich w Wikimedia Commons. Rekomendowany nie jest przecież obowiązujący, albo się mylę? 2) Twoja intuicja, że kraje respektuja nawzajem swoje prawa autorskie przeciez jest fałszywa. Przy ochronie praw autorskich stosuje się zasadę terytorialności (zobacz n.p. tutaj (pkt. 1.2)). Żadne państwo nie respektuje prawa innego państwa, chyba że tak nakazuje jego ustawa lub konwencja międzynarodowa. Konwencja berneńska, podstawowa konwencja w dziedzinie prawa autorskiego, stanowi w art. 5, że obcokrajowcom przyznaje się prawo tylko na równi z obywatelami danego kraju. Francuz więc nie może domagać się w USA lub w Polsce większych praw, niż by to mógł uczynić Amerykanin resp. Polak. Zdjęcie francuzkiej budowli może być więc swobodnie szerzone w państwach, które mają freedom of panorama - czyli w USA lub w Polsce. Z powyższego mi ciągle wynika, że nie ma przeszkody prawnej bądź przeszkody polegającej na obowiązującej zasadzie polskiej Wiki, która uniemożliwiała by uploadowanie mojej grafiki. --Qasinka (dyskusja) 15:45, 21 lis 2009 (CET)

temat Jakub Osika

Witam przegladając Wikipedię znalazłem temat Radio Bieszczady i imię i nazwisko założyciela Jakuba postanowiłem uzupełnić informacje o założycielu bo go znam i on wyraził na to zgodę. Nie rozumiem usunięcia wpisu z Wikipedii. Takie działanie zniechęca mnie jako użytkownika do wpisywania treści rozumiem, że nie jest to może jakaś gwiazda typu Agnieszka Frykowska, która znajduje się w Wikipedia a jedynym jej osiągnięciem w życiu była kąpiel w wannie. Jakub przyczynił się do rozwoju radiofonii w Polsce i wolnych mediów.

Dlatego też bardzo proszę o dodanie mojego wpisu do Wikipedii jeżeli informacje zawarte są nie wystarczające bardzo proszę o taką informację

pozdrawiam Tomek Jankowski

GoldieLocks

Witam!

Piszę z zapytaniem, dlaczego w tym artykule (GoldieLocks) któryś z administratorów żąda uzupełnienia źródeł, skoro one są wyraźnie wyróżnione i podane.

Pozdrawiam,

ELCO.

Dionizy.JPG

Hej, grafika jest reprodukowana w książce Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i południowym Podlasiu z informacją, iż została wykonana w latach 30. i pochodzi z archiwum metropolitalnego. W jaki sposób mam doprecyzować informację o grafice, żeby wszystko było OK? Loraine (dyskusja) 14:42, 22 lis 2009 (CET)

2008. Loraine (dyskusja) 17:50, 22 lis 2009 (CET)

napisałam do redaktorów portalu cerkiew1938.pl, na którym też jest ta grafika (też tylko z podaniem ogólnego źródła i czasu powstania). Liczę, że odpowiedzą jakoś szybko. Loraine (dyskusja) 23:11, 22 lis 2009 (CET)

Gubin1.jpg

Skasował mi Pan grafikę ze schematem linii tramwajowej działającej przed wojną w Gubinie. Praca jest moim dziełem na podstawie strony niemieckiej. Jeśli chodzi o jakość, to proponuję udoskonalać, nie od razu kasować.

pozdrawiam Wikipedysta:Chadżi

OTRS

Dobra, ryzykuję kolejny raz, dodając coś nieswojego ;) http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kolektyw_1_Konrad_Oko%C5%84ski.jpg

Wysłałem maila z OTRSem, powinno być OK, gdyby nie, daj znać.

Pozdrawiam, godaidajesz 15:38, 23 lis 2009 (CET)

Poległem na detalach, jak zwykle ;) Dzięki. Tak, to ten od komiksu. Nadal zresztą rzeźbi, czasem jeden, czasem drugi projekt. --godaidajesz 16:02, 23 lis 2009 (CET)

Hubert Czerepok

Witam proszę o konsultację i sprawdzenie tego artykułu. Pozdrawiam. (Kera (dyskusja) 17:27, 24 lis 2009 (CET))

P_96glin

Proszę Cię odblokuj mnie!!!!!!!!! Bardzo, ale to bardzo, bardzo proszę Cię odblokuj mnie!!!

Dzwonek ręczny-propozycja do DA

Nie rozumiem Twojego pierwszego komentarza w dyskusji (Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Dzwonek ręczny). Mogę prosić o wyjaśnienie? Pozdrawiam, Eyellineck (dyskusja) 06:30, 25 lis 2009 (CET)

Ad. uprawnienia redaktora

Dzięki :) pokładanego we mnie zaufania nie zawiodę :) Lemofil_gg (dyskusja) 14:34, 25 lis 2009 (CET)

antyakademicka forbia

coś się nie udało? Jakieś złe wspomnienia? Ale to nie powód by zgłaszać dobre hasła do kasacji, tylko dlatego, że dotyczą środowiska akademickiego.

Wikisky-NGC 1-NGC 2.jpg

Wiem i przepraszam! Pozdrowienia. Kokorik (dyskusja) 17:26, 25 lis 2009 (CET)

Plik:193447id.gif

Faktycznie nie mogę tego znaleźć - to już prawie 4 lata jak go załadowałem, a wtedy zbyt nie przejmowałem się dobrym opisem licencji. Został skasowany w czerwcu 2006 [15] ale dlaczego nie wiem. Można go spokojnie skasować zastępując plikiem [16] – jest na enWiki, ale chyba można przenieść go na Commons.

Oznaczyłeś sporo moich map do przeniesienia na Commons. Czy mógłbyć jednak nie zmieniać ich nazw i pozostawić pod dotychczasowymi. Aotearoa dyskusja 18:57, 25 lis 2009 (CET)

Nabój .45-70

Jak pewno zauważyłeś artykuł jest tylko zalążkiem- jestem zdania, że skoro wikipedia jest zbiorowym dziełem, to kolejni użytkownicy dołożą coś do siebie, poprawią błędy itp. Wydaje mi się także, że nie można też robić zamieszania, z powodu drobnej niezręczności językowej i błędu fleksyjnego, jaki popełniłem w pierwszym zdaniu artykułu. Co się zaś tyczy kalki- nie jest ona błędem merytorycznym, bo zaadaptowałem tylko obcojęzyczną nazwę, którą inny wikipedysta najwyżej sprawdzi sobie w wersji en. Dziękuję za informację a propos posiłkowania się en wiki jako źródłem- nie byłem pewien. pozdrawiam Hoodinski (dyskusja) 10:49, 26 lis 2009 (CET)

Okay- rozumiem. Jeszcze tylko sprostowanie- nie deklaruje się jako znawca języków (znam się na lingwistyce, a to troszkę inna sprawa)- infobox wyraźnie mówi, o znajomości języka angielskiego na poziomie profesjonalnym (prawdę mówiąc polski odpowiednik jest troszkę wybrakowany, ale to osobny temat)- myślę, że jako zawodowy tłumacz (także literacki) mogę uzurpować sobie prawo do używania takiej plakietki. pozdrawiam Hoodinski (dyskusja) 11:42, 26 lis 2009 (CET)

Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej

Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej to dotychczas 15 grubych tomów opisujących kilkaset zabytków. Co ma do tego fikcja literacka? Xx236 (dyskusja) 13:27, 26 lis 2009 (CET) Wikipedia:Encyklopedyczność/utwory literackie - zupełnie nie na temat. Proszę o przywrócenie artykułu i ewentualne zgłoszenie do poczekalni.Xx236 (dyskusja) 13:29, 26 lis 2009 (CET) Dziękuję za Twoje uwagi, nadal proszę o przywrócenie porządnego "substubu".Xx236 (dyskusja) 13:39, 26 lis 2009 (CET)

obóz w VII forcie

rozumiem ze można było usunąć mój dodatek (zreszta nie bylo to nic wielkiego, strzepek rozmowy) o tym co sie dzialo w obozie ze wzgledu na stylistyke, ale doprawdy nie rozumiem dlaczego kryterium byl pana zdaniem brak mozliwosci sprawdzenia prawdziwosci tej informacji. wydaje mi sie ze praca (dostepna online) na podstawie ktorej powstal artykuł nie jest praca naukowa o czym swiadczy brak przypisow. czyli jesl wiec umieścił bym dowolną informacje na internecie i podpisał ja to stala by sie wiarygodnym zrodlem? ponato dziwie sie ze najwyrazniej nie zwrocono sie z opisem do ludzi ktozy byli w nim uwiezieni albo do tych ktorzy ich tam pilnowali.

co prawda to prawda, notka od muzeum powinna byc wystarczajaco wiarygodna. ale z drugiej strony jest w niej duzo przypuszczeń. np "noworodki byly prawdopodobnie zabijane" dziwi mnie fakt ze organizacje ktore dostajana ten cel dotacje używają przypuszczeń zamiast gromadzić zeznania wiarygodnych świadków (ciezko o lepsze zrodlo jesli spalono archiwa), bo ciezko uwiezyc ze nikt o niczym nie wiedzial - zawsze ktos wiedzial i zapewne komus opowiedzial... szczerze mówiąc dziwi mnie taka zgadywanka

Autografy na Commons

Hej. Tak mi się przypomniało, że miałam Cię spytać - jak są traktowane (i jakie licencje można im ew. nadać) na Commons autografy (czyli podpisy typu imię i nazwisko)? Pytanie dotyczy, oczywiście, osób nie podpadających pod PD-old, ale wydaje mi się, że żadnych znamion utworu taki podpis nie ma... Pytam, bo jak się wreszcie zabiorę za porządki w odziedziczonych papierach, powinnam tam mieć trochę podpisów ency osób, które mogłabym poskanować, ale najpierw muszę wiedzieć, czy to ma sens ;-). Pozdr. Gytha (dyskusja) 22:54, 27 lis 2009 (CET)

Jeszcze raz o prawie do zdjęć

Prowadzę samochód, daję pasażerowi aparat, proszę o pstryknięcie przydrożnej kapliczki, mówię mu, że chce dać na Commons (do Wikipedii) na wolnej licencji. Mogę nawet opowiedzieć o prawach i poprosić o ustne przekazanie praw mi. Delikwent zgadza się pstryknąć. Czy mogę wpisać go jako autora czy w takim razie musiałby on pisać na OTRS, że pozwala mi zamieścić zdjęcie? Czy można załatwić rzecz hurtem (Ja Iksiński pozwalam Ciacho5 na przesłanie moich zdjęć na Commons na licencji CC-...)?

Wiem, że mogę napisać, że zdjęcie zrobiłem sam, osoba pstrykająca raczej nie będzie wnosić sprzeciwów, ale dla porządku..Ciacho5 (dyskusja) 12:00, 29 lis 2009 (CET)

John Finnis

Piszę artykuł o tym współczesnym filozofie prawa. Na enwiki jest zdjęcie ze zgodą w OTRS (tutaj). Czy można je wrzucić na commons? Bluszczokrzew (dyskusja) 13:29, 29 lis 2009 (CET)

Jerzy Robert Nowak

Bardzo proszę o nieprzywracanie już informacji – jawnego POV – o "przybudówce PZPR". Pozdr. Warschauer (dyskusja) 16:21, 29 lis 2009 (CET)

 • Skąd wziąłeś informację o tym, że Nowak był przeciwny koalicji z "Solidarnością"? Zajmuję się trochę SD i mam informacje zupełnie inne, podejrzewam, że bardziej wiarygodne od tych z "Polityki". Warschauer (dyskusja) 01:26, 30 lis 2009 (CET)
  • Nie twierdzę, że Polityka czy GW nie są wiarygodnymi źródłami w ogóle, ale w przypadku Nowaka – nie bardzo. Podobnie jak elaboraty jego i jego zwolenników. Warschauer (dyskusja) 12:58, 30 lis 2009 (CET)
   • W przypadku dokonywania zmian w artykule, prosiłbym również o dokładniejsze ich opisywanie. Ostatnia zmiana w ogóle nie dotyczyła relacji PZPR z SD, tylko rzekomego stosunku Nowaka do koalicji z "Solidarnością". Jeśli zaś chodzi o Łukasiewicza, nie wiem, czy miało chodzić o "jedynego bonza" SD, czy "jednego z..."? Przy okazji takiego słownictwa też nie powinniśmy stosować na Wiki, bo to POV. Warschauer (dyskusja) 13:01, 30 lis 2009 (CET)
    • Informację o braku poparcia dla koalicji "S"-SD-PSL wycofałem, bo nie ma sensu jej trzymanie, skoro brak wiarygodnego źródła. Wiele świadczy za tym, że JRN taka koalicję popierał (bo przecież nie sojusz z PZPR). "Polityka" wiarygodnym źródłem nie jest. Gazeta ta od dawna prowadzi, nazwijmny to, "spór", z Nowakiem. Nie chcę wchodzić w to kto ma rację. Na takiej samej zasadzie możnaby pisać artykuł o Adamie Michniku na podstawie "Gazety Polskiej" (nie nam oceniać...) czy Jerzym Urbanie na podstawie "Naszego Dziennika" (nie nam oceniać...) tylko po co? Wiarygodnym źródłem mogłyby być artykuły JRN dla TD, KP, IKP etc., wypowiedzi na posiedzeniach CK, i trzeba będzie do tych materiałów zajrzeć zamiast przytaczać info z artykułu, który jest... nazwijmy to subiektywnym portretem JRN autorstwa "Polityki". A my nie umieszczamy tutaj czyichś impresji, tylko piszemy encyklopedię. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 14:02, 30 lis 2009 (CET)
     • Chyba nie do końca zrozumiałeś co miałem na myśli, ale już nieważne. Chodziło mi o to, żeby biogramu Nowaka nie pisać ani na podstawie jego hagiograficznych książek, ani na podstawie pamfletów na jego osobę, tylko oprzeć się na źródłach NPOV. Do wypowiedzi z okresu 1989–1991 można łatwo dotrzeć. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 19:31, 30 lis 2009 (CET)

pliki

Jeśli jesteś już tak skrupulatny zauważ że większość plików z chorągwiami w artykule bitwa pod Grunwaldem ma te samo źródło co plik Rawiczska vlajka.png. Ale widocznie twoją cechą jest działać wybiórczo i skupiać się na pojedynczych edycjach.

--Pacos (dyskusja) 15:35, 29 lis 2009 (CET)

Dionizy

Hej. Przy usuwaniu zwracaj uwagę na linkujące/występowanie grafiki. Został czerwony link w artykule na medal, który w dodatku trafił dziś na główną z tym czerwonym linkiem właśnie. To drugie akurat mogłeś przeoczyć, bo szablon rotuje się automatycznie, więc mogło go nie być w linkujących w chwili, gdy usuwałeś, ale już sama dziura w infoboksie medalowego hasła wyglądała a feee. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 01:43, 30 lis 2009 (CET)

Odp:Przenoszenie na Commons.

Ok, ale czy linkowanie do nieistniejącej strony ma jakiś sens?--Fizykaa (dyskusjaE-mail ) 16:41, 30 lis 2009 (CET)

centymorgan

Hello. Zmieniłeś definicję centymorgana wprowadzając czas przeszły. To sugeruje, że jednostka nie jest obecnie używana. Wypadałoby zatem napisać czym ją zastąpiono, czego używa się obecnie w tym samym charakterze. Skądinąd użycie googla pokazuje, że centymorgan nadal jest często używany we współczesnych pracach. Wobec tego, do tezy o nieaktualności jednostki przydałyby się jeszcze jakieś źródła. Pozdrawiam - Tescobar/dyskusja 23:25, 30 lis 2009 (CET)

Pytanko

Witaj. Mam pytanko o to zdjęcie. Twórca strony, krewny posiada to zdjęcie w zbiorach (ale nie jest autorem), pozwala na wrzucenie tego zdjęcia. Jaki OTRS zaznaczyć?--Paweł5586 (dyskusja) 09:58, 1 gru 2009 (CET)

A jak jego wujek poszedł przed wojną strzelić fotę do dokumentów (był tylko orginał bez kopii), potem zmarł w 1990 i została fotka po nim, której jedyny egzemplarz ma właśnie ten potomek a autora nie da się ustalić to co wtedy? Przecież tylko krewny dysponuje tym zdjęciem. To tak hipotetycznie bo napisałem do niego o wyjaśnienie. --Paweł5586 (dyskusja) 10:09, 1 gru 2009 (CET)

To zdjęcie przedwojenne, 70 lat minęło na pewno. Skoro to zdjęcie ma tyle lat to raczej pewne że nie było dobrej jakości i też nie wiadomo w jakim stanie się przechowało, musiał je skanować niedawno, stronka www z 2009.--Paweł5586 (dyskusja) 10:19, 1 gru 2009 (CET)

Flaga Białorusi

Witaj. Widzę, że jesteś w tej chwili aktywnym adminem:) Spójrz tutaj. To jest zgłoszenie artykułu do medalu, z tym że dyskusja już się toczy od 29 listopada. Pomyłka? Farary (dyskusja) 14:45, 1 gru 2009 (CET)

Dzięki:) Pozdrawiam. Farary (dyskusja) 14:50, 1 gru 2009 (CET)

Re:Niezidentyfikowane grafiki

Tak, te grzyby można skasować, ale zostawić Plik:Sosna błotna szyszka 01.JPG. Choć jest on właściwie niewykadrowaną wersją pliku File:Pinus rotundata young cone.JPG (ale czy to dobrze przycięte jest to ja sam się zastanawiam). Jakby usunąć ten parasol (z niewykadrowanej wersji) to można coś dalej z tym zrobić. Crusier dyskutuj! 16:59, 1 gru 2009 (CET)

Chociaż właściwe Tobie chodziło o te niezidentyfikowane, a tamto jest więc nie wiem po co ja to napisałem. Crusier dyskutuj! 17:02, 1 gru 2009 (CET)

Andrzej Wilczkowski

Hej. Zadziałaj proszę w tym arcie.. nie chcę ponownie cofać edycji. Autorowi wpisałem uwagę na ten temat, niestety przywrócił ponownie. Pozdrawiam. Daystrips (dyskusja) 09:42, 2 gru 2009 (CET)

Przemiłów

Dlaczego został usunięty artykuł o wsi Przemiłów? Domagam się informacji. To jest moja ciężka praca i godzi się żeby ktoś ją od tak sobie usuwał.

"załaduj plik"

Pewnie się powtórzę, ale co mi tam:

 1. Co nie jest zabronione jest dozwolone
 2. Nie chce mi się babrać w commons

Prościej nie potrafię. Pozdrawiam :) Pa3Widzi 20:35, 2 gru 2009 (CET)

wyhamuj zdeka :) Pa3Widzi 09:52, 3 gru 2009 (CET)

użyłbym bardziej dosadnego określenia na Twoje zachowanie niż "wykazanie braku cierpliwości", ale po co? lepiej odejdź na chwilę od komputera, zaparz sobie mielisę, otwórz okno, zrób 20 przysiadów, dotleń mózg – wiesz "te sprawy" ;) pozdrawiam i życzę bardziej tolerancyjnego spojrzenia na projekt i innych jego twórców – nie jesteś nadużytkownikiem, jesteś taki sam jak my :) Pa3Widzi 10:06, 3 gru 2009 (CET)


Masurze, "jestes zwyklym, zlosliwym, zalosnym i upartym trollem", co to za tekst? Żadna sytuacja nie usprawiedliwia obrażania adwersarza na Wikipedii, a w przypadku administratora jest to absolutnie niedopuszczalne! Na przyszłość ugryź się porządnie w klawiaturę zanim napiszesz coś podobnego, bo nie będzie zmiłuj się. Michał Sobkowski dyskusja 11:50, 3 gru 2009 (CET)

Odpowiedź: Alfabet Moon'a

Mam dwie wersje, może tylko jedna działa? W każdym razie mógłbym ci to jakoś przesłać, bo jak mówiłeś - nie chcę eksperymentować... Jantoś (dyskusja) 17:12, 3 gru 2009 (CET)

Odp: Lem

Rzeczywiście, trochę się rozpędziłem z bibliografią. Ale przydałaby się sekcja w artykule o Lemie pod nazwą roboczą "Literatura przedmiotu", tym bardziej, że nie ma dużo tych pozycji. Co o tym sądzisz?

Obiecuję, że zajmę się bliżej tą stroną, jeżeli chodzi o weryfikację danych. Lemofil_gg (dyskusja) 09:52, 4 gru 2009 (CET)

John Finnis

Przeniosłem zdjęcie o które Cię pytałem. Czy możesz rzucić okiem tutaj, czy wszystko jest OK? Bluszczokrzew (dyskusja) 12:38, 4 gru 2009 (CET)

obrazki w artykule SSTV

Witaj, dlaczego skasowałeś obrazki, na umieszczenie których miałem zgodę ich właściciela? --Lubicz talk 09:26, 6 gru 2009 (CET)

User:Pawo93

Pawo chwalił się, że została wysłana zgoda na wykorzystanie grafik. Jak już dojdzie, to możesz dać mu znać, ok? :) Zwiadowca21 15:11, 6 gru 2009 (CET)

Hezbollah

Chyba jednak kasowanie plików należałoby przedyskutować. Tym bardziej, że podany przez Ciebie powód nie jest oczywisty i jednoznaczny. A zważywszy, że np. flaga Hezbollahu (Plik:Flag of Hezbollah.svg), która jest wg mnie ewidentnym "dziełem" podlegającym ochronie prawnej, gdyż jest to logo partyjne mające swojego autora, w dyskusji na Commons uznana została za coś zupełnie innego [17] ("grafika nie zawierająca oryginalnego wzornictwa, lecz jedynie kształty używane powszechnie"), to również Twoje odczucia odnośnie skasowanych zdjęć moghłyby w dyskusji zostać uznane za błędne. Aotearoa dyskusja 11:06, 7 gru 2009 (CET)

Proszę Cię jednak o przywrócenie tych grafik. Jeżeli masz wątpliwości co do ich licencji, to powinieneś to zgłosić w grafikach do usunięcia. Twoje uzasadnienie skasowania ("brak freedom of panorama w Libanie") nie pozwala na zastosowanie trybu EK. Tymbardziej, że to tylko Twoja, wg mnie błędna, interpretacja prawa. Ponieważ jestem autorem tych zdjęć, to do nich stosuje się polską ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych – art. 5 pkt 1 (Przepisy ustawy stosuje się do utworów których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim), a nie prawo libańskie. Polska ustawa nie ma ograniczeń terytorialnych powstania dzieła i chroni wszystkie dzieła obywateli Polski powstałe gdziekolwiek na świecie. Art. 33 ustawy stwierdza, że "Wolno rozpowszechniać utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku" – tu również nie ma jakiegokolwiek ograniczenia terytorialnego. Zatem, zgodnie z ustawą, mam pełnię praw do tych zdjęć i moch praw nie ograniczają jakiekolwiek majatkowe prawa autorskie osób trzecich. Aotearoa dyskusja 07:36, 8 gru 2009 (CET) Zauważ, że skasowałeś grafikę nie z Commons, a z plWiki. Już wielokrotnie było to omawiane, że Commons jest osobnym projektem z osobnymi wikipedystami i osobnymi zasadami. Commons sobie ustala zasady wg własnego widzi mi się (wskazałem na flagę Hezbollahu jako przykład typowej falandyzacji zasad) i nie jest tak, że wszystko co ustali Commons jest automatycznie obowiązującym prawem na plWiki, czy na innych Wiki. Jeżeli taką rygorystyczną zasadę jak piszesz (wolność grafiki w kraju autora, kraju p[owstania, USA i jeszcze kraju języka grafiki jeśli są na niej napisy) przyjmiemy na plWiki to ok, ale jak do tej pory to takiej chyba nie ma. Przykład flagi Hezbollahu był podany jeszcze z tego powodu, że nawet oczywiste, wg jednych, naruszenia licencji powinny być przedyskutowane, bo może się okazać, że nie jest to sprawa oczywista. Poza tym w przypadku tych grafik nie spełnione były Wikipedia:Zasady ekspresowego kasowania, więc nie należało ich kasować w tym trybie. Aotearoa dyskusja 09:21, 8 gru 2009 (CET)

Dzięki, że przywróciłeś te zdjęcia. Uważam, że warto rozpocząć na naszej Wikipedii szerszą dyskusje na temat tego jakie grafiki można przesyłać i jak traktować zasady ustalane na Commons. Jak już pisałem uważam, że zasady, które są ustalane, często w trakcie długich dyskusji, na jednym projekcie nie mogą być z automatu przyjmowane w innym projekcie (ile razy to już dyskutowliśmy np. o fair use). Warto aby zabrać wszystkie zasady jakie są na Commons i jedna po drugiej je przeanalizować – większa część z nich jest zapewne już u nas przyjęta, natomiast te pozostałe należałoby przyjmować (lub odrzucać) pojedyńczo w wyniku dyskusji wśród naszych wikipedystów (poglądy wikipedystów z Commons nie muszą być podzielane u nas). Każdą zmianę obowiązujących zasad przyjętą na Commons, również powinniośmy u nas akceptować lub odrzucać. Jeżeli uznamy, że jakieś zasady nam nie pasują, to niemamy jakiegokolwiek obowiązku ich przyjmowania (przy róznicy zasad na plWiki i Commons powróci oczywiście kwestja grafik, które będą ładowane tylko na plWiki jako spełniające nasze zasady, a nie spełniające zasad z Commons). Zauważ też, że nie wszystkie rozwiązania z Commons są zgodne z polskim prawem autorskim – chodzi mi tu o udzielenie licencji. W zasadach Commons mamy podane: "Generalna zasada: jeżeli umieścisz własną twórczość na zasadach wolnej licencji, nie możesz potem unieważnić udzielonego zezwolenia" [18] co jest niezgodne z naszym prawem (nie przewidującym dotychczas "wolnych licencji", choć to ma podobno się zmienić) – art. 68 przewiduje udzielanie licencji na czas oznaczony albo na nieograniczony w czasie ale z możliwością cofnięcia licencji po pięciu latach od jej udzielenia z terminem wypowiedzenia na rok naprzód, na koniec roku kalendarzowego. Aotearoa dyskusja 11:01, 8 gru 2009 (CET)

Parafia św. Stefana w Lipnicy Małej

Ad:Dyskusja wikipedysty:Zwiadowca21

Prosimy autorów komentarzy o podpis! (~~~ - sam podpis; ~~~~ - podpis i data)

Jeśli chodzi o obecny kościół to jak najbardziej. Ale jak sprawa wygląda ze starym kościołem? Nie znamy autora praw autorskich ale ich właścicielem jest niejako parafia. Zwiadowca21 11:34, 7 gru 2009 (CET)

A kronika jest jedynym źródłem parafii, więc jest najlepszym źródłem. Zwiadowca21 11:39, 7 gru 2009 (CET) Czy uważasz, że kapłan który przy każdym ważnym wydarzeniu parafialnym sięgał po pióro, i dopisywał informacje jest kłamcą? Czy uważasz że ksiądz, osoba duchowna pisała w kronice parafialnej nieprawdę? Zwiadowca21 12:02, 7 gru 2009 (CET)

Parafia św. Stefana

Dlaczego skasowałeś to co napisałem?

Mało ci źródeł? Kronika jest jedynym źródłem, w którym jest opisane o parafii. Autor zdjęcia pierwszego kościoła jest nieznany. A jeśli nie wierzysz to przyjedz do Lipnicy i obejrzyj sobie kronikę. Sam jej w rękach nie miałem, własność do niej i dostęp ma tylko i wyłącznie proboszcz proboszcz. I tyle ;


Plik:Zamojski.JPG może zostać usunięty

... odnośnie praw do zdjęć oświadczam, że defakto należą one do mnie, ponieważ zdjęcia zostały wykonane moim aparatem, przez kolegę podczas meczu Olympiacos Pireus vs Prokom Trefl Sopot. Ja ogladąłem mecz, a ów kolega robił zdjęcia moim aparatem, jego imię i nazwisko umieściłem grzecznościowo i ku jego uciesze. Tak więc wszystkie z wyżej wymienionych zdjęć są umieszczone w 100% prawnie na portalu przeze mnie i odpowiednio obrobione. Zaznaczone przeze mnie licencje jeśli nie odpowiednio lub nie dostatecznie opisują powyższą sytuację, to prosiłbym o dowolną ich zmianę, jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości. Wszystko jest w 100 % legalne, jest to moja własność i chciałbym aby pozostało tak, jak jest i zaznaczyłem to w opisie. Chyba, że jak wcześniej wspomniałem nie odpowiada to w jakiś sposób osobom prowadzącym serwis. Tyle ode mnie. Pozdrawiam. Ów wiadomość wysłałem również na podany przez Ciebie e-mail. B-X 1:41, 8 gru 2009 (CET)

Streaking

Cześć. Jestem w pracy :) rano spojrzałem, a potem zapomniałem. Dziękuję. --Pablo000 (dyskusja) 12:44, 8 gru 2009 (CET)

Commons

Hej. Przeniosłem, ale znów ten sam gość zgłosił do usunięcia [19]. Zadziałaj proszę. pjahr @ 17:12, 8 gru 2009 (CET)

Mimo wszystko poproszę Cię o głos w tej sprawie [20], bo Aotearoa w mojej dyskusji na commons [21] zgłasza zastrzeżenia do praktyk przenoszenia na commons, a ani ja, ani on nie czujemy się na siłach do dyskusji z adminem commons w obcym języku :) pjahr @ 18:54, 8 gru 2009 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Masur/22" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy