Dyskusja wikipedysty:Masur/23


Dyskusja wikipedysty:Masur/23 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Masur Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum dyskusji Masura od 2201 do 2300. 8.XII.09.-18.I.10. w encyklopedii

Pliki na commons - prawa autorskie

Jeśli mogę, chciałbym zapytać o kwestię okładek książek, widzę że na anglojęzycznej się pojawiają na zasadzie takiej dziwnej licencji, której nie mogę odnaleźć np. tutaj w:Dangerous_Visions z kolei w angielskich helpach nie jest jednoznacznie powiedziane na jakiej zasadzie można dawać covery. Akurat w przypadku haseł dotyczących książek jest to bardzo istotne żeby znalazła się tam okładka. --Cezarix (dyskusja) 13:12, 14 sty 2010 (CET)

Złoty Znak ZOSP RP i Strażak Wzorowy

właśnie zauważyłem że skasowałeś oby dwie grafiki jakie zamieściłem w tych artykułach. No i jednocześnie w następstwie tej akcji postanowiłem zakończyć swoją karierę na wikipedii bo mam dość tych wszystkich moderatorów, administratorów i poprawiaczy wszelkiej maści. Ile to można razy coś robić żeby ktoś 2 tygodnie później wszystko popsuł bo ma wizję lepszego świata. Chyba wikipedia nie jest dla wszystkich. A bynamniej ja już mam dość pracy którą i tak szybciej czy później ktoś skasuje Pozdrawiam i mam nadzieję że kasowanie plików sprawia Ci przyjemność!

daro998

Statuetka sfinks 1.jpg i 2

OK rozumiem (przynajmniej z grubsza. Wrzucamy na Commons (to jest dość niejasne - przynajmniej na pierwszy rzut oka). Rozumiem mail na permissions-commons-pl@wikimedia.org - ma wysłać autor??!! pracy/rzeźby (jutro prześle). Niestety jak widzę jest to bardzo zbiurokratyzowane - cóż bywa - oto polska właśnie (zaświadczenie a nie oświadczenie). Nie do końca jest dla mnie jasne pojęcie źródła i autora (?? autor rzeźby / autor zdjęcia) bardzo proszę tutaj o wyjaśnienie, jak również rodzaju licencji w tym przypadku. I kolejna wątpliwość wstaw link do strony www, z której pochodzi zaczerpnięty tekst lub grafika nie pochodzi z żadnej! Wystarczy nazwa pracy - w tym przypadku rzeźby? Tym bardziej, że w opisie umieściłem informację o autorze samej statuetki. Wydawało mi się, że w dotychczasowej praktyce stosowania praw autorskich nic mnie nie zaskoczy - a jednak. Będę wdzięczny za możliwość ew. zapytania w przyszłości o kolejne niejasne dla mnie problemy. Pozdrawiam Cezarix (dyskusja) 23:55, 28 gru 2009 (CET)

Ul. Jerzego Kukuczki (Gorzów Wielkopolski)

Proszę! Nie usuwaj moich stron, bo uznałeś wpis za "nieencyklopedyczny". Skoro Uważasz, że jest "nieencyklopedyczny" to podaj chociaż jeden powód. Pozdrawiam Kociak2. Kociak2 (dyskusja) 20:10, 17 gru 2009 (CET)

Dariusz Szendel

Proszę, nie usuwaj artykułu Dariusz Szendel, dlatego, że uważasz artykuł za nieenceklopedyczny. Ta osoba naprawdę jest producentem filmowym. Jeśli chcesz, to wpisz hasło do wyszukiwarki Google. Pozdrawiam Kociak2. Kociak2 (dyskusja) 17:24, 17 gru 2009 (CET)

Plik:Jozef Paronski.jpg może zostać usunięty

Szanowny Wikipedysto. Bardzo dziękuję za informacje i uwagi odnośnie fotografii, którą zamieściłem w artykule w Wikipedii. Jest to fotografia mojego dziadka, wykonana przez moją babcię, która była fotografem. Zdjęcie jest moją własnością i ja posiadam wszystkie prawa zarówno do zdjęcia, jak i wizerunku. Nie jestem doświadczonym wikipedystą, toteż być może opisałem zdjęcie w niewłaściwy sposób lub zaznaczyłem niewłaściwą licencję. Jeśli tak, to proszę o informacje-wskazówki. Pozdrawiam.~~

Fotostop

To są programy imprez - tak, jak programy teatralne, filmowe, filharmoniczne, wystawowe, targowe i inne są weryfikowalnym źródłem encyklopedycznym. Jeśli masz ochotę się zapoznać, napisz maila do organizatorów (np. polecam maile info maup tpwp krop pl lub mietek krop pompa maup interia krop pl). Te maile nie trudno sobie wyguglać (jeśli to jedyny sposób poszukiwania informacji, jaki znasz) na wskazanych stronach (TPWP, PCC Rail Rybnik). Jako twórca encyklopedii nie powinieneś ufać tylko jednemu źródłu - wyszukiwarce. Możesz też poprosić mnie o wysyłkę kopii (za opłatą za skserowanie). MOs810 (dyskusja) 12:43, 9 gru 2009 (CET)

  • Źródła mają być wiarygodne i weryfikowalne - tak głoszą w skrócie zasady. ISSN/ISBN nie jest jedynym i niekwestionowanym elementem weryfikowalności. W ten sposób wszystkie wydawnictwa bezdebitowe (np. Tygodnik Solidarność w podziemiu), programy imprez (np. premiery filmu z lat 70-tych) i setki innych można by sobie darować. Źródła podane przeze mnie są wiarygodne i weryfikowalne - tyle, że trzeba zadać sobie trud większy niż kliknięcie myszą. Ja sobie ten trud zadałem i tyle. Takie dyskusje jak ta są na co drugim artykule, więc są lekko nudnawe i można je po prostu przeklejać (może warto by napisać jakiś szablon takiej dyskusji i tylko zmieniać tytuł). Ziewam już, więc pozwolisz, że zajmę się czymś innym i bardziej twórczym. MOs810 (dyskusja) 13:08, 9 gru 2009 (CET)
 • A ja to widzę tak: źródła, o których pisze MOs810 są niewiele warte i jedyną ich funkcją jest zamknięcie ust wikipedyjnym delecjonistom. Często powtarzam, że to nie źródła są istotne, tylko weryfikowalność per se. Mając google możemy łatwo przekonać się czym jest fotostop, tzn. że istnieje, w jakim kontekście słowo to jest używane i co z grubsza oznacza. Czy to nie jest weryfikowalność? Czy jest możliwe, że te wszystkie nienaukowe wpisy na forach dyskusyjnych i stronach muzeów parowozów maja na celu zrobienie nas w balona? Albo, że piszą o tym sami dyletanci, a prawdziwe znaczenie fotostopu jest zgoła odmienne, lub wręcz nie istnieje? Oczywiście, przydałyby się lepsze źródła - jakieś opracowanie, najlepiej naukowe, ale póki co pewnie trudno je znaleźć. Czy w związku z tym uważasz, że artykuł należałoby skasować, albo coś w tym stylu? Mam nadzieję, że nie. PS - z ciekawych "opracowań" na ten temat[1]. Pozdrawiam - Tescobar/dyskusja 21:21, 13 gru 2009 (CET)

Rower poziomy

Mam prośbę, obejrzyj tego diffa, a w szczególności różnice między podejściem do umieszczania wielu plików graficznych w samym tekście w wersji Borysa, oraz zgrupowanych na końcu w galerii w mojej ostatniej wersji. Czy są odnośnie takich ciągów obrazków jakieś zalecenia edycyjne? Zaznaczam, że te obrazki bezpośrednio ilustrują tekst (w połączeniu z podpisami), więc całkowite ich wyrzucenie i zostawienie linka do galerii commons nie jest dobrym pomysłem. Co myślisz? Tescobar/dyskusja 20:43, 9 gru 2009 (CET)

 • Może spróbuję zrobić galerię po swojemu, ale przeniesioną wyżej, żeby nie była na końcu hasła, tylko bliżej definicji. A o zalecenia pytałem właśnie dlatego, że ciężko się dogadać - jednemu się podoba jedno, innemu drugie. Jak to rozstrzygnąć bez zaleceń? Głosowaniem? Pomijam już fakt, że Borysa edycje są pod wieloma innymi względami nie w porządku - np. usunął niebieskie linki, które były potrzebne, i wyrzucił szablony źródeł, których bynajmniej nie dodał. Spróbuję go jeszcze przekonać, ale wygląda na silnie zmotywowanego do lansowania swojej wersji :-)Tescobar/dyskusja 01:05, 10 gru 2009 (CET)

Plik:TorChat 2.png

Witam! Nie sądziłem, że to takie istotne, więc obrazek wgrałem tam, gdzie wydawało mi się to łatwiejsze ;) Rozumiem, że jest jedno repozytorium grafik dla wszystkich wersji językowych i to ma sens. Zastanawiam się jednak, po co w takim razie dawać wybór przy przesyłaniu grafiki - tu albo tam - a potem przenosić je z jednego miejsca w drugie?

Przepraszam za kłopot i pozdrawiam. Henryk Kwiatek (dyskusja) 23:24, 9 gru 2009 (CET)

JRN

Oficjalne poparcie dla koalicji SD z Solidarnością i ZSL masz w: "Pro i contra", Tygodnik Demokratyczny, nr 35 (1880), 27 sierpnia 1989, s. 30. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 23:40, 9 gru 2009 (CET)

 • Może zamiast w sposób mało przemyślany rewertować zmiany, zapoznałbyś się najpierw z rzeczonym artykułem, czy szerzej – z publicystyką JRN na łamach TD, KP i IKP z roku 1989? Warschauer (dyskusja) 14:24, 10 gru 2009 (CET)

YLUT IZRAEL

To mi teraz z łaski swojej podpowiedz, co i gdzie mam napisać żebyś przestał mi grozić kasowaniem, jeśli to zdjęcie zrobiłem sam cztery tygodnie temu.

JRN i blokada

Witaj. Odblokowuję Warschauera z uwagi na jej bezzasadność. Dodany fragment sprawiający wrażenie faktu opiera się w rzeczywistości na prywatnej opinii jednego z posłów - bez powołania się na źródła pierwotne, a do tego wypowiedzianej po 25 latach. Wartość tego jest więc co najmniej mocno wątpliwa. Co więcej w wersji wycofywanej nie było to zaznaczone (co zresztą sam zauważyłeś - uzupełniając tę kwestię później). Sama zaś opinia posła SD z czasów późniejszych nie niesie za sobą większej wartości. Swoją drogą użytkownik powinien oceniać istotność informacji i wartość źródła - hasła o Adamie Michniku właśnie z tego powodu nie refujemy twórczością JRN. Proszę Cię o większy umiar przy blokowaniu tak doświadczonych użytkowników w przyszłości w sytuacji, gdy dokonywane przez nich zmiany nie są wandalizmem. Pozdrawiam. Elfhelm (dyskusja) 17:40, 10 gru 2009 (CET)

Kościół Jezusowy

Plik nagrywałem 4 lata temu, już nie pamiętam szszegóły. Dlatego, że autor nie był na widokówce podany i widokówka jest z 1. dziesięciolecia XX wieku, jest ewidentnie w public domain, więc nie przywiązywałem uwagi do opisu widokówki. Prawdopodobnie nic na jej rewersie napisane nie było. Jej status prawny jest pewny na podstawie znanych w.w. informacji.--Qasinka (dyskusja) 19:42, 10 gru 2009 (CET)

A co po mnie chcesz, żeby zweryfikować? Na widokówkach z pocz§tku XX w. z reguły nie ma nic napisane nt. wydawcy itp. Jak mogę podać coś, cp nikt nie zna?--Qasinka (dyskusja) 19:50, 10 gru 2009 (CET) A udało mi się odnaleźć: Jedyne napisy na widokówce na jej awersie są: "Teschen a. d. Olsa" i "Evangelische Gnadenkirche".--Qasinka (dyskusja) 20:02, 10 gru 2009 (CET)

wikicommons

jak pan przenosi grafiki do wikicommons i one znikaja wskutek pana dzialan to niech pan z laski swojej zadba by w art byly jakies zdjecia nadal, tym razem juz jako File:---jpg itd

LM PArafia

Mogę dopracować o parafii LM. Posiadam zdjęcia oraz historię parafii. przeglądałem to i widze że jakieś tutaj problemy były. A zdjęcie Starego kościoła także posiadam(od dziadków)i fotografię obecnego kościoła.

Gladiatorzy gra

Hej. Przyjrzyj się proszę czy aby Tobie nie zakłóciłem eka. W tym czasie cjak przenosiłem do Gladiatorzy (gra) ty kasowałeś gladiatorzy gra jako nieency. Czy zamierzałeś całość wykasować, czy tylko tę wykasowaną? Pozdrawiam Daystrips (dyskusja) 15:20, 11 gru 2009 (CET)

Werdykt KA

Komitet Arbitrażowy opublikował decyzję w sprawie, której jesteś stroną. Proszę o zapoznanie się z treścią werdyktu. — Awersowy <talk> 14:04, 12 gru 2009 (CET)

Odp:Plik:Provisional20092010afterUK.jpg

Odp:Plik:Provisional20092010afterUK.jpg

Planuję użyć tej tabelki w kilku hasłach więc aby być w zgodzie z zasadą DRY - miałem do wyboru dwie opcje: użyć jej jako szablonu lub jako zdjęcia. Wybrałem to drugie rozwiązanie, jako że już raz wprowadziłem tabelkę jako szablon i ją includowałem do kilku haseł - i to też się komuś nie spodobało. AndrzejDyskusja▫. 13:09, 14 gru 2009 (CET)

Ale ten plik nie wymaga edycji i nie zmieni się, przedstawia sytuację rankingową po danym turnieju. Dane się nie zmienią w przyszłości. Zmieniłem czcionkę na mniejszą. Commons też tutaj odpada, ze względu na zastosowany język polski. Moim zdaniem w sytuacji gdy nie istnieje potrzeba edycji pliku (ze względu na to, że dane się na pewno nie zmienią) to obrazek jest tak samo dobry jak tabelka. AndrzejDyskusja▫. 13:17, 14 gru 2009 (CET)

Rozumiem, że na Commons można ładować każdą grafikę: ale po to się ładuje na Commons by ilustracja mogła zostać wykorzystana w kilku wersjach językowych. Jeżeli jest zrobiona po polsku - to nie jest to już możliwe, wg mnie nie każda grafika musi być na Commons - w innym wypadku po co byłaby dostępna opcja przesyłu na wersję lokalną? Po drugie: fakt PD jest lepsze, po trzecie: przekształcenie w tabelkę ma ten minus, że jeżeli będę chciał jej użyć jeszcze gdzieś to po prostu ta sama treść zostanie niepotrzebnie powielona. W językach programowania to jest złamanie zasady DRY (don't repeat yourself). Gdyby na Wikipedii była możliwość tworzenia tabelek w postaci osobnych obiektów np. w formie [[table:nazwa_tabelki]] to pewnie by to uprościło ten problem. Na chwilę obecną współdzieloną przez wiele haseł tabelkę co prawda można wgrać w szablony - ale już tak kiedyś zrobiłem, i wtedy malarz miał uwagi: Dyskusja_wikipedysty:Andrzej19/Archiwum12#Szablon:Snookerzysci_porownanie. AndrzejDyskusja▫. 13:30, 14 gru 2009 (CET)

Wolni Farmerzy

Witam, wczoraj usunąłeś hasło Wolni Farmerzy uznałeś go jako nieencyklopedyczne. Ja się pytam co robi hasło Zielone Imperium? Bricker (dyskusja) 08:13, 15 gru 2009 (CET)

Prośba

Proszę nałożyc blokadę na tego IP-ka. Omega933 (dyskusja) 08:36, 15 gru 2009 (CET) Tu też możesz dać blok. Omega933 (dyskusja) 09:09, 15 gru 2009 (CET)

RN-VAdm-shoulder.gif

Przepraszam- troszkę za wcześnie mi się kliknęło. Zapomniałem dodać, że ten plik znajduje się na angielskiej wiki, skąd też go przeniosłem.

Derivativki

Rozumiem, ale da sie to jakos latwo zautomatyzowac? Zreszta linia to derivka File:RzeczpospolitaII.png (ktora potrzebuje informacji o byciu dervika w tekscie - obecnie jest tylko niedokladne info w uploadzie...). A od dawna mnie irytywalo ile osob wrzuca zdjecia na lokalne projekty zamiast na Commons, wiec chetnie bym z tym pomogl na powazniej - co rusz znajduje cos fajnego na pl wiki, ktore wyglada Commons-legalnie... --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 18:13, 15 gru 2009 (CET)

Jak jest podane, ze np. Plik:Litwa Srodkowa.gif opiera się na Plik:Rzeczpospolita Central Lithuania.png to jest jakis latwy sposob na skopiowanie historii/licencji - cos w dodatku to "Do Commons"? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 00:33, 16 gru 2009 (CET) Dalej nie jestem calkiem pewien, czy brak zrodla jest problemem w przenoszeniu - na Commons jest w czorta i troche mapek bez zrodel (calkowicie sie przy tym zgadzam, ze takie mapki sa problememe, ale nie sadze, ze jest to wysarczajacym powodem by je kasowac - lub ich nie przenosic). Niemniej na razie bede priorytezowal przenoszenie rzeczy ze zrodlami :) Wczoraj przenioslem Plik:PolWaz.gif -> Plik:PolskaWazów.gif i Plik:Plebiscyt na Górnym Śląsku-mapa.gif.v Dzis zabieram sie za więcej :) --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 15:51, 16 gru 2009 (CET) A, rozumiem, chodzi ci o to, ze w niektorych przypadkach nie jest 100% jasne ze Mix sam stworzyl obrazek? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 15:59, 16 gru 2009 (CET)

Hmm. Plik:Zakierzonski.png jest na podstawie grafiki usuniętej z Commons ([2]), ale na tyle zmienione, ze tylko kontury granic pozostaja - a te sie raczej nie klasyfikuja do copyrightu. Zgodzisz sie, ze mozna przeniesc jako originalne dzieło Mixa? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 16:35, 16 gru 2009 (CET)

Chyba z powodu braku licencji; tak czy owak wydaje mi sie ze kontury granic mozna z niego wziasc. A propo, jestes adminem na pl wiki? Te obrazki po przenoszeniu chyba warto kasowac... :) PS. Jesli wrzucajacy plik uzywa szablonu self, to czy mozna domniemywac, ze jest autorem, czy trzeba go prosic by to wyraznie zaznaczyl poza szablonem? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 16:48, 16 gru 2009 (CET)

ws. mojej galerii

Oczywiście, że wyrażam zgodę :) Jeśli to ma pomóc ;)

Sebek2d

EFI24.com

Witam, czy mogę się dowiedzieć dlaczego hasło EFI24.com zostało uznane za spam, skoro istnieją takie hasła jak inwestycje.pl czy onet.pl? Pozdrawiam MEkonomia

Order Sztandaru Pracy

Witaj. Plik ten został stworzony przeze mnie z zdjęć oryginału orderu zrobionych przeze mnie. Wpisałem tam licencje PD-self, ale po twojej uwadze zmieniałem licencje na CC. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 15:23, 16 gru 2009 (CET)

Zdjęcia składowe są także moje. Smat (dyskusja) 16:29, 16 gru 2009 (CET)

Plik z medalem XL-lecia PRL usunęłem, a w to miejsce wrzuciłem nowe plik, z nowymi lepszymi zdjęciami na bezpośrednio na commons. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 15:45, 17 gru 2009 (CET)

Plik:Zamojski.JPG może zostać usunięty

Zadam Ci pytanie, czy przyszły Pan doktor dodatkowo się dowartościowuje na wikipedi, niszcząc czyjąś prace i wkład w jej rozwój ? Już Ci powtarzałem i pisałem na wszelkie mejle odnośnie ów praw autorskich. Powtarzam po raz kolejny prawa do zdjęć należą do mnie, specjalnie zmieniłem ich rodzaj aby taki ktoś jak Ty nie stwarzał problemów. Niestety ... nieboskiej komedii a raczej tragedii ciąg dalszy ... Pan przyszły doktor musi mimo wszystko upierać się przy swoim nawet, jeśli nie ma racji. Skoro ustawiłem opcję ... zrzeczenie się praw autorskich, to jest to mój wybór. A teraz żeby wszystko było w 100 % jasne PRAWA AUTORSKIE DO ZDJĘĆ NALEŻĄ DO MNIE. Część z nich zrobiłem sam, a część kolega, moim sprzętem, jak Ci wcześniej wspomniałem. Widać jednak język polski jest mało zrozumiały nawet wśród rodaków. Wiesz co usuń moje konto, to ulżysz i mnie i sobie. Ciekawe czy faktycznie sam tak przestrzegasz praw i przepisów, jak próbujesz je tutaj anonimowo egzekwować. Pamiętaj, że jakiekolwiek formy zastraszania czy innych represji nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Tak więc czyn swoją powinność, bo jeśli masz być częścią polskiej inteligencji i postępujesz w ten sposób, to po prostu brak mi słów. Ja rozumiem, że wraz z rozwojem intelektu pojawia się ego, a potem ignorancja, mania wyższości i popęd do władzy. Tylko chyba nie tędy droga. Pozwoliłem sobie na tę personalną wycieczkę, ponieważ przypomniałeś mi czym jest irytacja. No cóż samo życie tyle ode mnie.

Ek

Trochę się wahałem. Dla ostrożności usunąłem treść. Pozdrawiam, --Mktos532 (dyskusja) 16:39, 17 gru 2009 (CET)

Zobacz

Zobacz proszę tutaj - zwróć uwagę na podpis. Może warto czasem zapytać w dyskusji użytkownika, aby nie zrażać nowych uczestników projektu. Okoliczności mogą być różne - brak wstawionej licencji nie zawsze oznacza, że ktoś narusza prawo autorskie, często oznacza, że edytujący nie rozumie zasad lub nie umie wybrać odpowiedniej licencji. sp5uhe dyskusja edycje 21:38, 17 gru 2009 (CET)

Odznaczenia

Witam. Przeniosłem te fotki na Commons. Co do odznaki Wzorowy Kierowca - jeśli ktoś się przyczepi, spróbuję odnaleźć mail do autora... Pibwl ←« 00:16, 18 gru 2009 (CET)

File:Białasy pow sierpecki cmentarz ewangelicki brischke.jpg

Sa jakieś problemy z powyższym plikiem który przeniosles na Commons. Czy możesz na to popatrzeć. Pozdrowienia --Jarekt (dyskusja) 14:46, 18 gru 2009 (CET)

Chyba u wszystkich to nie działa: "rozmiar pliku: 0 B, typ MIME: text/plain". Pewnie trzeba przywrocic polska wersje i przeniesc na Commons jeszcze raz. Jest tez dyskusja na ten temat na Commons:Administrators_noticeboard. --Jarekt (dyskusja) 16:03, 18 gru 2009 (CET)

Las Polski - grafika

Dziękuję za wyjaśnienia. Zamieszczając materiały graficzne będę starał się postępować wg wskazówek, które mi przesłałeś. Pozdrawiam - Makaruk_Fr

badger

To był plik z enwiki, niestety nie umiałem zrobić tego inaczej niż naokoło. Jak się linkuje już istniejące grafiki do haseł? --Beniamin1 (dyskusja) 15:34, 19 gru 2009 (CET)

Jak zdobyć zgodę na umieszczenie w Commons

Witam! Znalazłem w bezpłatnym dodatku do gazety codziennej bardzo ciekawy rysunek. Rysunek nie ma napisanego autora. Dokładnie to rysunek przedstawia anatomię żółwia. Ponieważ jestem uczestnikiem projektu Zoologia. Uważam, że rysunek byłby bardzo cenny w artykule o żółwiach (na razie jest tam tylko szkielet). Czytałem jak prawidłowo sformułować zapytanie o prawa autorskie ale ponieważ prawa Autorskie do rysunku należą do dużego wydawcy chcę się najpierw skonsultować. Czy w ogóle jest sens wysyłać takie zapytanie ale rysunku przedstawiającego anatomię żółwia nie znalazłem nigdzie indziej.

--Bobek 121 (dyskusja) 17:34, 19 gru 2009 (CET)

Dzięki za podpowiedź co uczynić. Widziałem podobny obrazek na zdjęciu gabinetu weterynaryjnego w tle była plansza naukowa z anatomią żółwia. Jeszcze pomyślę nad tym tematem. Pozdrawiam --Bobek 121 (dyskusja) 17:50, 19 gru 2009 (CET)

Odpowiedź

Niestety 2 wykresy zostały wysłane. Ale już więcej nie będę ich ładował. Jeśli uznasz za stosowne to je wykasuj. Japanriver (dyskusja) 19:45, 20 gru 2009 (CET)

Logo ZNTK "Stargard"

To mam pytanie do ciebie. Na jakiej licencji mogę (jeśli w ogóle mogę) umieścić logo nieistniejącego przedsiębiorstwa?Politykstargard (dyskusja) 11:58, 21 gru 2009 (CET)

mówisz i masz?

Jeśli to żaden problem, to czemu sam tych źródeł nie uzupełniłeś, albo nie napisałeś do mnie, że brak źródeł? Bo co meritum, tzn zbyt pośpiesznego posługiwania się przyciskiem "kasuj" pisałem do Ciebie tyle razy, że nawet nie chce mi się wierzyć, że to może być kiedyś skuteczne. Twego wadliwego nastawienia "co podpada, to do kubła" nie sposób zmienić...
Delecjonizm jest dobry przy pornoaktorach i szarpidrutach jednej piosenki, a nie przy grafikach. Howgh! Julo 12:43, 21 gru 2009 (CET)

Odp:s

Odp:s

Jeżeli uważasz za słuszne, śmiało rewertuj moją edycję. Mi się podoba, ale to tylko subiektywne odczucie. Mysla przewodnią zmian było uczytelnienie tekstu pomiędzy nawiasami... Pozdrawiam, serdelll (dyskusja · edycje) 21:01, 22 gru 2009 (CET)

sp 38 w lublinie

chyba nie mieszkasz w lublinie i nie wiesz co to za szkoła a p. Halina Iwanicka wpisz w Google to zobaczysz

Re: HalberstadtDII.jpg

Witam. Fotka ta znajduje sie w angielskiej Wikipedii, wiec powinna spelniac wymogi. Pozdrawiam i dziekuje za uwage:)Zala (dyskusja) 16:31, 23 gru 2009 (CET)

Życzenia

Cześć! Z okazji ŚWIĄT życzę Ci najlepszego, zdrowia i wikipowodzenia. Pozdrawiam świątecznie! Mariusz76 dialog 12:11, 8 gru 2009 (CET) 11:19, 24 gru 2009 (CET)

ss mani

ok, opravil jsem zdroje. jsou od mého stríčka z polska... já umim číst vaše texty, tak doufám že to funguje i obráceně :-) hele, doufám že to tak zůstane... byla by škoda kdybys ty soubory smazal --Fredy.00 (dyskusja) 10:05, 25 gru 2009 (CET)

licencja

Witam! Słabo się znam na licencjach, mógłbyś podpowiedzieć? Więc tak: stara pocztówka, jestem jej właścicielem, sam ją zeskanowałem. jaka to licencja? Ile lat musi mieć pocztówka, aby wygasły prawa autorskie/majątkowe jej autora/wydawcy? pzdr. pawelboch (dyskusja) 11:07, 25 gru 2009 (CET)

Na "starych" pocztówkach regułą jest brak nazwy wydawnictwa, często jest to tylko skrót lub skrótowiec. Pół biedy jeśli jest to znany wydawca, mozna go zidentyfikowac, choć oczywiście dawno już nie istnieje. Najczęściej nie ma też autora grafiki/fotografii oraz daty produkcji. Często pocztówki posiadały liczne "reedycje". I jeszcze kwestia "pocztówek fotograficznych" - jest to de facto odbitka fotograficzna, z liniaturą na rewersie, zwykle niesygnowane ew. jakimś znaczkiem i inicjałem. Pocztówki fotograficzne były wydawnictwami lokalnymi, nawet efemerycznymi, np. wydawanymi jednorazowa z okazji czegoś, przez lokalną pracownię fotograficzną. W sumie dlatego nie ładuję tych skanów bo nie wiem jak to się gryzie. Mógłbyś podać jakiś link, gdzie znajdę te niuanse w przystępnej formie? pzdr. świątecznie pawelboch (dyskusja) 11:41, 25 gru 2009 (CET)

Grafiki - Reytan

Hej! Nie mam już tyle czasu na projekty Wikipedii, co kiedyś. Proszę posprzątaj po mnie wedle własnego uznania usuwając ankietę i nieużyteczne grafiki. Chciałbym zostawić na swojej stronie własne zdjęcie, chociaż jeśli w tym zakresie zmieniły się wytyczne, to bardzo proszę usuń je również. Pozdrawiam świątecznie! --Reytan (dyskusja) 13:06, 25 gru 2009 (CET)

słabi mnie te zgoda na wykorzystanie. Oczywiście, że mam zgodę na wykorzystanie. W przypadku Książa z Commons poprosiłem o taką zgodę, to samo będzie dotyczyło jedno z moich zdjęć. Doszliśmy do absurdu, gdy dawne starania zostały całkowicie unieważnione. To bardzo zniechęca do Wikipedii, przynajmniej mnie. Reytan (dyskusja) 13:17, 25 gru 2009 (CET)

Grafiki - Zuber

Witam. Co do zdjęć i grafik. To wygląda to następująco.

Niedoskonała mapa Będzina do końca XVIII wieku jest mojego autorstwa , więc jeśli tylko jest potrzebna, można z nią robić wszystko.

Grafiki dotyczące św, Jadwigi, Piotra Własta, Henryka Probusa, klasztoru w Trzebnicy oraz Anny Czeskiej i Henryka Pobożnego, pochodzą z książki : Zygmunt Boras, Książęta Piastowscy Śląska, Katowice 1982, brak tam podania źródła pochodzenia, czy też jakiśkolwiek zastrzeżeń.

Mam problem z monetą przypisywaną Przemysłowi II.Na pewno skanowałem ją z jakiegoś wydawnictwa z czasów PRL, ale teraz niestety już sobie nie przypomnę jakiej.

Pieczęcie Mieszka Starego, 2 Leszka Białego, Konrada MAzowieckiego, 2 Głogowczyka, Bolesława Wstydliwego, oraz Rogatki pochodzą z Poczet Królów i Książąt Polskich, Czytelnik, pod red. Andrzeja Garlickiego, Warszawa 1984, bez podanie źródła, czy zastrzeżeń w kopiowaniu.

Tam gdzie słaba jakość to moje "dzieła" z dawnych czasów. Można jej spokojnie usunąć jeżeli nie są potrzebne.

Oryginalnie zdjęcia Będzina pochodzą z lat 1910-1941, a więc ich autorzy z pewnością już dawno nie żyją, grafiki te były też częściowo prezentowane: Bed005s.jpg, Bed005p.jpg, Bed005i.jpg w pracy Włodzimierza Błaszczyka, Będzin przez wieki. Dzieje miasta i jego rozwoju urbanistyczno-przestrzennego od średniowiecza do połowy XX – wieku na podłożu osadnictwa w starożytności i wczesnym średniowieczu", Poznań 1982.Pozostałych z Będzina tam nie ma, lecz wszystkie ściągałem ze strony Urzędu Miasta Będzina, za zgodą osoby które je tam zamieściła (było to jednak w 2004 roku).

Co do grafik Pabianickich do niestety nie wiem. Swego czasu umieściłem je na prośbę doktora Tomasza Pietrasa, tak więc jego by trzeba pytać.

Zdjęcie faceta z szalikiem przedstawia mnie, więc chyba można je skatalogować jako własnego autorstwa.

Wreszcie cztery ostatnie nie pamiętam źródła pochodzenia.

Pozdrawiam Zuber odpowiadaj śmiało 19:15, 25 gru 2009 (CET)

Pytanie

Cześć. Mam jedno pytanie: Czy można na wikipedii zamieścić materiały z własnej pracy magisterskiej lub innych prac naukowych? Czy nie będzie potem z tym problemów? Pozdrawiam. Tournasol7 (dyskusja) 20:40, 25 gru 2009 (CET)

Myślę, że nie powinno być innych problemów, bo przecież do pracy też korzystałem z pewnych źródeł, które też można podać. Obronę miałem 18 maja b.r., więc jest już więcej jak 6 miesięcy. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. Tournasol7 (dyskusja) 14:10, 26 gru 2009 (CET)

Stefan_Miler.jpg

Proszę o pomoc z jaką licencja mogę umieścić zdjęcie pradziadka Stefana Milera skoro nie znam autora, zdjęcie zostało zrobione przez fotografa na zamówienie pradziadka, zdjęcie stanowi pamiątkę rodzinna i znajduje się w naszym archiwum.

 • Zdjęcie pochodzi z roku 1916 więc mineło 70 lat od śmierci autora. Lubomir Wójcicki (dyskusja) 00:18, 26 gru 2009 (CET)
  • Rozumiem i dziękuje za wyjaśnienia. Czy w takim razie mogę umieścić te zdjęcie z inna licencją? Uprzejmie proszę o poradę co zrobić aby zdjęcie pradziadka jednak znalazło się w Wikipedii. Zależy mi na tym bardzo. Lubomir Wójcicki (dyskusja) 00:22, 26 gru 2009 (CET)
   • Z ustaleń z moją babcią Grażyną Miler wynika ze autorem zdjęcia był fotograf z Zamościa Pan Wincenty Suchowierz. Odnalazłem publikacje na jego temat z której wynika , że zmarł 1 sierpnia 1917 r. (http://www.pe.zam.pl/edycja/pdf/Archiwariusz%20Zamojski%202006.pdf). Czy w związku z tym faktem mogę opublikować zdjęcie? Jakiej licencji użyć? Dziękuje za pomoc Lubomir Wójcicki (dyskusja) 09:34, 26 gru 2009 (CET)
    • Dziękuję za pomoc, zdjęcie dodałem wg wskazówek zaopatrzone w odpowiednia licencję i opis. Lubomir Wójcicki (dyskusja) 11:02, 26 gru 2009 (CET)

Plik:Zoran-4.gif

Mam wyraźną zgodę dysponentów praw autorskich i adres wwww, ale już się pogubiłem i nie wiem, gdzie go dodać http://www.runa.pl/blog/node/25#comment-181. Czy wystarczy, że dokleiłem go przy źródłach grafiki? Hebius (dyskusja) 22:08, 25 gru 2009 (CET)

Odp:Plik:Zoran-4.gif może zostać usunięty

Mam adres wwww, ale już się pogubiłem i nie wiem, gdzie go dodać http://www.runa.pl/blog/node/25#comment-181 Hebius (dyskusja) 22:08, 25 gru 2009 (CET)

OK, napiszę do Niny żeby przesłała do Wikipedii formalną zgodę. Hebius (dyskusja) 12:24, 26 gru 2009 (CET)

Wypadek przy pracy - nie miałem doświadczenia z dyskusjami na Wikipedii :) Teraz już będę wiedział, że trzeba korzystać z opcji odpowiedz. Chociaż chyba nadal coś robię jeszcze nie tak. Hebius (dyskusja) 12:37, 26 gru 2009 (CET)

   • Chyba już wiem o co chodzi :) Korzystanie z odpowiedz powoduje powstawanie nowych wątków Hebius (dyskusja) 12:59, 26 gru 2009 (CET)

Wykresy

Jak można wstawiać wykresy na wikipedię? Wiem, że można przez Commons, ale jak tam załadować plik np. z Excela? Pozdrawiam. Tournasol7 (dyskusja) 14:20, 26 gru 2009 (CET)

Dzięki za pomoc. Tournasol7 (dyskusja) 15:12, 26 gru 2009 (CET)

Usunięte grafiki

Witaj,

Mam pytanie - czy te grafiki, które usunąłeś przerzuciłeś wcześniej do commons, czy tylko wywaliłeś? ->,.

Pozdr Red_81 (Dyskusja) 18:29, 26 gru 2009 (CET)

commons

Hej. Zareagujesz? [3]. Pozdrawiam, pjahr @ 11:06, 27 gru 2009 (CET)

Kamienny ogród japoński w Tychach

Witam. Już dawno przeniosłam treść do Mini Parku Raj - proszę sprawdzić i po sprawie - Pozdrawiam Kera (dyskusja) 19:20, 27 gru 2009 (CET)

Re: Szablon DNU

Zrobione (powiedzmy). Przepraszam, że tak długo, ale przez święta nie bardzo miałem kiedy się za to zabrać. Lampak Dysk. 13:35, 28 gru 2009 (CET)

Zrodlo... czy nie?

Plik:Anna Czeska i Henryk II Pobożny.jpg jak wiesz nie ma zrodel. Sa na nim dwie postacie. Jedna jest w tym fragmencie na commons: File:Anna Ceska.jpg; ma zrodlo 404, znalazlem nowe zrodlo tutaj: [4]. Nie moge znalezc informacji o autorze ani nic wiecej. Ciachamy tez ten z Commons? :( --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 18:35, 28 gru 2009 (CET)

Usunięte pliki związane z taborem madryckiego metra

Witam. Usunąłeś pliki związane z artykułem Metro w Madrycie. Nie mogłeś ich przenieść na Commons? Tam można znaleźć tylko najnowszą z lokomotyw/składów (typ 8000). Czy można je jakoś odtworzyć? Chcę je użyć raz jeszcze, postaram się znaleźć źródło informacji związanej z taborem. Pozdrawiam, Pan Camel (dyskusja) 22:03, 28 gru 2009 (CET)

No nie, wyrzuciłeś też plik z fasadą katedry w Sigüenza. To ujęcie było dobre, trudno zrobić "z ziemi" lepsze, ponieważ bardzo blisko są inne budynki i nie można odejść dalej, aby złapać lepszą perspektywę (no jest lepsze niż inne podobne wrzucone na Commons). Przywróć proszę, też ten plik. Pan Camel (dyskusja) 23:30, 28 gru 2009 (CET)

File:Proethica.jpg

Uprzejmie proszę o informacje czy zamieściłem plik prawidłowo (licencja). Przepraszam za kłopot. Lubomir (dyskusja) 23:53, 28 gru 2009 (CET)

Sierra Leone (znowu)

Oni na prawdę myślą, że ta nasza wersja herbu Sierra Leone została ściągnięta z Vector-images.com. Teraz ktoś załadował jakąś uproszczoną wersję i usunął wcześniejsze: Plik:Coat of arms of Sierra Leone.svg. Osobiście uważam, że lepiej już jak nie ma herbu niż jest taka własna wersja bo to jest OR. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 11:31, 29 gru 2009 (CET)

Zdjęcie Zorana Krušvara

Witam. Proszę, odpowiedz na pytania sprawie wymagań formalnych (kto i w jaki sposób ma udzielić zezwolenia) w dyskusji: Dyskusja_pliku:Zoran-4.gif

Dodam (bo może to nie jest całkiem jasne), że Runa otrzymała od autora jego zdjęcia tylko i wyłącznie w celu zamieszczenia ich na stronie [5] i nie ma do nich praw autorskich. Gdy ktoś chce zamieścić któreś z tych zdjęć jako ilustrację tekstu o autorze na jakiejś stronie www lub opublikować w czasopiśmie papierowym, pisze do nas, my pytamy o zgodę autora, a po jej otrzymaniu piszemy zainteresowanej osobie, że może użyć zdjęcia. W tym wypadku było podobnie, z tą różnicą, że zgoda autora i Runy została opublikowana na stronie www, a nie wysłana mailem. Mogę poprosić Zorana Krušvara, aby wysłał swoją zgodę mailem do Wikipedii, ale on ma konto w domenie yahoo.com i już widzę zastrzeżenia w rodzaju "to darmowy serwis, każdy może tam założyć konto, skąd mamy wiedzieć, że to naprawdę on?".

Może pomogłoby, gdyby autor zamieścił to zdjęcie na swoim profilu na Facebooku? Naprawdę nie wiem, jak to rozwiązać, a chciałabym.

Pozdrawiam, Antonina Liedtke

 • przepraszam nie moge pomoc, bowiem nie wiem komu i gdzie mam odpisac. Masur juhu? 22:46, 29 gru 2009 (CET)
  • Nie jestem Wikipedystką, ale wydaje mi się, że strona dyskusji pliku graficznego, który zakwestionowałeś, jest dobrym miejscem do dyskutowania o nim. Podałam link: Dyskusja_pliku:Zoran-4.gif. Jeśli się mylę, wskaż, proszę, miejsce, które uważasz za odpowiedniejsze.
  • A co do "komu" - podpisałam się imieniem oraz nazwiskiem, a na w/w stronie dyskusji pliku graficznego także stanowiskiem i miejscem pracy. Jakie jeszcze dane są Ci potrzebne, aby wiedzieć, komu odpisujesz?
  • Pozdrawiam, Antonina Liedtke

Grafiki

Witam. Nie, mam tam konto, mam wiele zdjęć, ale myślałem że można też skorzystać z polskiej Wikipedii. Jak zrobiłem coś złego ładując zdjęcie na Wiki to przepraszam. Furido / JFZ^^ Dyskusja. 12:11, 30 gru 2009 (CET) Skoro tak, to przepraszam. Furido / JFZ^^ Dyskusja. 12:13, 30 gru 2009 (CET)

Stadion Poznań - grafika

Autor zdjęć Marek Kaczmarczyk, wyraził zgodę na umieszczenie jego zdjęć w mailu o następującej treści:

"29 grudnia 2009 17:31 od "mkacz" <mkacz@op.pl>

Proszę bardzo wraz z podpisem zamieszczonym na każdym zdjęciu.

Pozdrawiam

Marek Kaczmarczyk"

Lecz na twoja prośbę wysłałem maila, który powinien zawierać pkt. z [6] --Adam9b9b (dyskusja) 12:19, 30 gru 2009 (CET)

 • Pytanie: na każdą grafikę należy uzyskać osobne pozwolenie, czy w przypadku gdy obie prace należna do jednego autora wystarczy jedno pozwolenie z informacjami o obydwóch grafikach? --Adam9b9b (dyskusja) 16:29, 1 sty 2010 (CET)
  • Dostałem maile ze zgoda mam go wysłać na permissions-commons-pl@wikimedia.org czy wystarczy wkleić treść pod grafikami?--Adam9b9b (dyskusja) 12:27, 2 sty 2010 (CET)

Plik:Władysław Dąbrowski II Września 68 PP 1935r.jpg może zostać usunięty

Witam, jest to zdjęcia - jak napisałem - z archiwum rodzinnego. Zapewne robione przez jakiegoś fotografa przedwojennego, ale teraz nikt nie dojdzie do tego kto ani w jakim "studio fotograficznym" wykonał to zdjęcie. Proszę mi podpowiedzieć, jeżeli moje informacje są niewystarczające, jak mam opisać zdjęcie kpt Władysława Dąbrowskiego, żeby zostało zaakceptowane. Dziękuję i pozdrawiam, Jerzy Dąbrowski - Jurek_dab

Witam, po zapoznaniu się z Pana wyjaśnieniem dotyczącym zamieszczonego zdjęcia mam pytanie, czy mogę zamieścić inne zdjęcie Ojca, kpt Władysława Dąbrowskiego wykonane w 1935 roku na którym jest wyciśnięty napis: Fr. Włosik. Września Zamkowa 1.Jednocześnie wiem, że zdjęcie zostało opublikowane w albumie oficerów 68. Pułku Piechoty,na podstawie dokumentu Sygn. Akt I 320.68.23.27-38 w CAW Warszawa Rembertów."Rozkaz Dzienny Nr 54. Września 5 marca 1935. W związku z mającym nastąpić otwarciem sali pamiątkowej Pułku,celem stworzenia albumu oficerów i podoficerów zawodowych pułku,oficerowie i podoficerowie zawodowi dostarczą adiutantowi pułku w terminie do 12 bm.swoje fotografie -rozmiar pocztówkowy." Egzemplarz takiego zdjęcia, podpisanego przez Ojca datą luty 1935 zachował się w albumie rodzinnym.Dziękuje za pomoc i pozdrawiam. Jurek_dab

Art. 10.

Prawo autorskie do utworów fotograficznych lub otrzymanych w podobny do fotografji sposób, do filmów kinematograficznych i do przeróbki utworów muzycznych na instrumenty muzyczne służy przedsiębiorcy, w razie zaś zamówienia dzieła — zamawiającemu.

Rozumiesz dlaczego praktycznie wszystkie zdjęcia do 1952 są w domenie publicznej. Jeśli było to zdjęcie legitymacyjne to właścicielem praw był zlecający zdjęcie (osoba lub instytucja), jeśli zdjęcie prasowe - wydawca gazety czy czasopisma (który nie istnieje od 70 lat i nie ma następców prawnych :)) jak np. IKC. Prawo autorskie do zdjęcia, czy filmu nie przysługiwało fotografowi, czy operatorowi kamery, tylko zamawiającemu dzieło.

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2010 Roku. Andros64 (dyskusja) 13:55, 31 gru 2009 (CET)

Husejn Pasza a Kara Mustafa Paşa

Widziałem, że usunąłeś grafikę z artykułu Bitwa pod Chocimiem (1673), ale problem jest głębszy, bo z niewiadomych mi przyczyn Husejn Pasza jest przekierowaniem do Kara Mustafa Paşa. Obawiam się, że to nie jest ta sama osoba, bo Pasza nie jest nazwiskiem, a tytułem. Nie mam źródła aby sprawdzić kim był Husejn a może Husajn Pasza dowodzący w bitwie pod Chocimiem w 1673. Nie bardzo też rozumiem dlaczego Paşa nie jest zapisane Pasza skoro to tytuł, a nie nazwisko. sp5uhe dyskusja edycje 12:59, 30 gru 2009 (CET)

A dziś pytanie z innej beczki :)

Hej. Czy ja mogę zrobić zdjęcie okładki tej encyklopedii i wstawić na commons? Jeśli to jest ważne, to książki są z 1986 i 1987, więc może można podpiąć pod {{PD-Polish}}, gdybym nie mógł jako {{PD-self}}. Wolę zapytać, bo gdzieś mi dzwoni, że okładek książek nie można ładować, choć nie szukając za długo znalazłem np. takie zdjęcie. Więc jak: można, czy nie można? Pozdrawiam życząc samych sukcesów w Nowym Roku :) pjahr @ 18:34, 30 gru 2009 (CET)

Widzę, że plik wyleciał, czyli nie można ładować. Ale same grzbiety można? ([7] [8] i wiele podobnych w tej kategorii) :) pjahr @ 10:01, 31 gru 2009 (CET)

Plik:Wiadukt29122009.jpg

Czy ty możesz mi podać jakiekolwiek przytomne uzasadnienie likwidacji tego pliku?! Prawidłowo oznaczony, z premedytacją wysłany akurat tylko do polskiej wikipedii, a ty go bezceremonialnie likwidujesz bez komentarza, bez zawiadomienie mnie. Żądam natychmiastowego przywrócenia go, i to w polskiej wikipedii, bo jest on zarazem materiałem szkoleniowym w mojej korespondencji z początkującym wikipedystą (przykład na to "jak ładować pliki"), jak i ilustracją przygotowywanego artykułu. Ale gdyby nawet nie te dwa argumenty, to nie wolno ci tego robić. Julo 17:29, 31 gru 2009 (CET)

 • Sprawa nieaktualna - na razie chłopaki mi go tymczasowo przywrócili. Za tydzień możesz go skasować, w tym czasie moja uczennica może opanuje podstawy i zacznie przesyłać na Commons (albo się wystraszy i w ogóle przestanie), więc ten plik będzie tu już zbędny. Ale następnym razem jak widzisz, że ktoś z 30 tysiącami edycji i trzema tysiącami grafik na Commons, z pięcioletnim wikistażem, administrator commons, wysyła jakiś pliczek do pl:wiki - to chwilę pomyśl, zanim klikniesz, bo może on po coś to akurat tak robi?. należało po prostu spytać...
  Syndrom szybkich palców znów ci się kłania. Julo 17:53, 31 gru 2009 (CET)

Najwyraźniej nie umiesz się ustawić w pozycji kogoś, kto nigdy nic nie edytował w Wikipedii. Dla takiego kogoś komunikat "31 gru 2009 Masur (dyskusja | edycje | zablokuj) usunął Plik:Wiadukt29122009.jpg (File:Wrocław-ul Reymonta wiadukt.jpg" jest tak samo nowy i nic nie mówiący jak wszystko inne, łącznie z kolorami wyświetlanych liter. Osoba, która do mnie pisze (kopiuję z maila):

Zarejestrowałam się w wikipedii imieniem i nazwiskiem. Chciałabym dodawać zdjęcia, bo przy wielu hasłach brakuje ilustracji. Ale przeraża mnie instrukcja ich dodawania. Spróbuję kiedyś. 

nie nadaje się na śledczego, który będzie rozważał, dlaczego pod przesłanym jej adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Wiadukt29122009.jpg widzi zupełnie inny obrazek, niż to jej opisałem. A poza tym nie o to tu chodzi, żebym ja się przed tobą musiał tłumaczyć, po co wysyłam pliki akurat tak , a nie inaczej! Już sto razy przerabialiśmy ten sam temat: lecisz na masówkę po łebkach i nie zastanawiasz się w ogóle nad tym co robisz. Śpieszysz się z tą swoją pracą tak bardzo, że przypominasz mi gościa biegającego na budowie z pustymi taczkami tam i z powrotem, bo ma tyle pracy, że mu nie starcza czasu na ich załadowanie. Zwolnij, to ukochane przez ciebie przenoszenie na Commons nie jest najważniejszą czynnością w Wikipedii. Napisz lepiej jeden artykuł zamiast przenosić sto grafik. To wprawdzie jest w statystykach twojego wkładu o wiele mniej, ale ma znacznie większą wartość, niż ten do niczego niepotrzebny wyścig. Tym bardziej, że ani odrobinę nic nie oszczędzasz w ten sposób, bo miejsca na serwerach na Florydzie twoje operacje wcale nie oszczędzają. Wręcz przeciwnie. Julo 20:27, 31 gru 2009 (CET)

 • W napisanym przed chwilą przeze mnie artykuliku ulica Reymonta we Wrocławiu jest z premedytacją ilustracja z nazwą Plik:Wiadukt29122009.jpg, tak ma być, bo w ten sposób będę mógł tej nowicjuszce pokazać, jak się zamieszcza ilustracje. Pamiętaj o tym fakcie za parę dni, gdybyś kasował tę wersję, żeby przelinkować na wersję commons. Albo mnie po prostu uprzedź, tak jak zawsze powinieneś zresztą czynić w sytuacjach nieoczywistych. Julo 22:09, 31 gru 2009 (CET)

Kociak2

Polecam Twojej uwadze wyczyny tego wikipedysty w Poczekalni. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 12:46, 1 sty 2010 (CET)

Good day

as im see, your editin a page with artcile of "Edward Gierek" please, transfer this file an commons, to enprove this article!

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Edward_Gierek_%26_Ceauşescu.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Edward_Gierek_(fototeca.ro).jpg many thnaks! --77.48.153.172 (dyskusja) 10:38, 2 sty 2010 (CET)

Pociągi z madryckiego metra

Przerzuciłem pliki z artykułu Metro w Madrycie (niektóre w lepszej rozdzielczości) na Commons. Zdjęcia pociągów widoczne w tej wersji artykułu [9] można już usunąć z pl:wiki. Pozdrawiam, Pan Camel (dyskusja) 22:33, 3 sty 2010 (CET)

Szablon:LQ

Która ze stron linkujących tak bardzo potrzebuje tego przekierowania? --Mariusz dyskusja 19:59, 4 sty 2010 (CET)

ok... W takim razie przepraszam. Szedłem wedłyg listy Wikiprojekt:Sprzątanie_szablonów/redirecty i likwidowałem te z małą ilością przekierowań. Skoro musi niech zostanie. Pozdrawiam Mariusz dyskusja 20:07, 4 sty 2010 (CET)

Kopiowanie haseł o albumach

no wiesz, to nie do końca ctr-c ctr-v, może nie jest to przekład władcy pierścieni, ale jakieś jednak tłumaczenie. Nie ma sprawy, będę wstawiał szablon zespołu jak go zrobię, to i pousuwam te komentarze. Joker (dyskusja) 20:06, 5 sty 2010 (CET)

Władysław Dąbrowski II

Witam Pana, Zdziwiło mnie usunięcie przez Pana pierwszego akapitu dotyczącego przebiegu służby, który posiadał przypisy - dzienniki personalne. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego nie uważa ich Pan za wiarygodne źródła, skoro w wielu biografiach oficerów np. właśnie szkoły SPP są one powszechnie stosowane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Alf-Tarczy%C5%84ski http://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Porwit ... Drugie moje pytanie dotyczy w ogóle usuwania przez Pana danych dotyczących przebiegu służby, skoro w innych biografiacch można spotkać (np w http://pl.wikipedia.org/wiki/Gracjan_Fr%C3%B3g): ... Okres przedwojenny [edytuj] Był synem Stanisława Froga i Bronisławy z domu Pawłowska. Uczęszczał do gimnazjum w Tarnobrzegu, w którym w 1930 r. zdał maturę. Następnie służył w Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie-Ostrowi Mazowieckiej, którą ukończył ..... Pozdrawiam, Jurek_dab >dyskusja< 20:51, 5 sty 2010 (CET)

staw kąpielowy

Nie mam raczej wątpliwości, że postąpiłeś słusznie likwidując to hasło (choć go nie zdążyłem przeczytać, to w świetle tej historii wydaje się to decyzja uzasadniona. Powstał jednak drobny problem w związku z przesłanym niedawno na OTRS tym oświadczeniem. Wydaje mi się, że byłoby wskazane, byś panu architektowi (czy też jego asystentce) wyjaśnił w trzech zdaniach, o co chodzi (o ile wiem, to masz na OTRS uprawnienia i jesteś w stanie to oświadczenie podejrzeć - jest w załączniku do maila). Facetowi najwyraźniej mocno zależy, możesz mu zasugerować by napisał to-to raz jeszcze, ale niech najpierw wyjdzie z siebie, stanie obok i spojrzy na temat na zimno, wywaliwszy wszelką autopromocję. W styczniu na zimno patrzeć na stawy (zwłaszcza "kąpielowe") może łatwiej?

Julo 21:28, 5 sty 2010 (CET)

Załadowane przez ciebie grafik

Postaram uzupełnić. Topory (dyskusja) 15:18, 6 sty 2010 (CET)

Uzupełniłem dla przykładu:

Plik:Sprzeg srubowy.jpg 

Topory (dyskusja) 16:27, 6 sty 2010 (CET)

Plik Jerzy abp of Lodz.jpg

Witaj, mam prośbę o przywrócenie tego pliku. Został on usunięty z Commons przez usera Shizhao 26 listopada br. z powodu braku danych do licencji. Zdjęcie to jest reprodukowane w książce Kazimierza Urbana Kościół prawosławny w Polsce 1945-1970 z informacją, że pojawiło się bez podania autora w Kalendarzu prawosławnym metropolii warszawskiej na rok 1962. Podpada zatem pod pd-polish i może zostać. Pozdrawiam i z góry dzięki, Loraine (dyskusja) 17:50, 6 sty 2010 (CET)

Jacek Kryg

Witam, przez ostatnie dwie godziny próbowalem zrobić haslo dotyczące Jacka Kryga, gdy juz praca zaczynala zbliżać się ku końcu wikipedysta Masur usunąl te haslo. Czym zaslużylem na tą przysluge?

Pytanie

Ponieważ mamy lub mieliśmy zatarg (niepotrzebne skreśl) Mam pytanko: Czy to jest na Wikipedii w zwyczaju posługiwanie się innymi link w wysyłaniu ostrzeżeń mających znamiona pogróżki. Nie lepiej osobiście, po co wysyłać [parlamentariuszy ? Wiki Omen (dyskusja) 19:23, 6 sty 2010 (CET)

cray-x/mp

dlaczego usunąłeś grafikę cray-x/mp?

12:38, 16 gru 2009 Masur (dyskusja | edycje) usunął Plik:CRAY X-MP.jpg (zbędny/nieużywany plik)

jeśli grafika była wykorzystywana na stronie cray-x/mp?

Radekk (dyskusja) 23:02, 6 sty 2010 (CET)

Plik:SonyA900ukos.jpg

Witam. Bardzo przepraszam za tą wpadkę. Jestem tutaj nowy i jak na razie próbuje ogarnąć wszystkie zasady ;)

Pozdrawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi.

--MrNeo (dyskusja) 21:49, 8 sty 2010 (CET)

Beksiński

Helo! Dziękuję za pliki związane z Malarzem. Jestem pod wrażeniem: jak Ci się udało przekonać do CC Muzeum w Sanoku? Pozdrawiam serdecznie. Paterm >Odpisz< 20:57, 9 sty 2010 (CET)

Mam o ZB trzy książeczki, więc coś tam popoprawiam. Paterm >Odpisz< 21:51, 9 sty 2010 (CET)

89.191.165.64

Wikipedysta:89.191.165.64 rewertuje głupoty proszę o zablokowanie go J A P A N R I V E R (dyskusja) 17:54, 10 sty 2010 (CET)

Wikipedysta 83.12.174.146 dokonuje wandalizmów w haśle Czesław Piątas proszę o interwencjęJ A P A N R I V E R (dyskusja) 21:14, 10 sty 2010 (CET)

Lekcja muzyki (obraz)

Ano mam :-) Wiesz, hasło pisałam 2 lata temu, więc wtedy były nieco inne standardy. Zresztą to zdanie jest na tyle enigmatyczne, że można je usunąć bez specjalnej straty dla całości. Pzdr, Cancre (dyskusja) 19:33, 10 sty 2010 (CET)

Gog i Magog

Przeczytałem w wikiprojekcie Biblia, więc odpowiadam:

Artykuł Gog powinien nosić tytuł Gog i Magog, natomiast artykuł o obecnym tytule Gog i Magog nie ma racji bytu. Zawiera on interesujące cytaty z Powieść minionych lat które należałoby przenieść do tego właśnie artykułu. Twórca tego artykułu uważa prawdopodobnie, że każdy lud północny można podciągnąć pod "Goga i Magoga", prawdopodobnie jest też rusofobem i wierzy - wierzy w to wielu amerykańskich fundamentalistów - że Rosjanie rozpętają ostatnią wielką wojnę, o której wspomina Ezechiel i Apokalipsa. W roku 1721 interpretację taką przedstawił Vitrigna w swoim komentarzu do Apokalipsy (Campegio Vitringa, Ανακρισις apocalypsios Johannis apostoli, Amsterdami 1721). Żyjemy jednak w XXI wieku. Od Ezechiela do Powieści minionych lat mija 1500 lat, ludy przemieszczały się. Czy potrzebujemy aż tak wątpliwych i mało prawdopodobnych interpretacji. Z nauką nie ma to nic wspólnego. Co zrobić? Cytaty - ciekawe i wartościowe - przenieść do bardziej odpowiedniego artykułu, artykuł "Gog i Magog" jako nonsensowny usunąć, a następnie artykuł Gog przekierować na Gog i Magog. Leszek Jańczuk (dyskusja) 01:12, 11 sty 2010 (CET)

Obrazy Beksińskiego

Cześć!

To że właściciel galerii wyraził zgodę na zamieszczenie reprodukcji, może być niewystarczające. Posiadanie na własność obrazów nie oznacza prawa do swobodnego nimi dysponowania. Bez osobnej umowy, wolno mu jedynie to:

Art. 32. Właściciel egzemplarza utworu plastycznego może go wystawiać publicznie, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych. Art. 52. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, przeniesienie własności egzemplarza utworu nie powoduje przejścia autorskich praw majątkowych do utworu.

Tymczasem mamy tu do czynienia z digitalizacją i rozpowszechnianiem przez sieć komputerową (osobne pole eksploatacji), a poza tym licencja dopuszcza wykorzystanie komercyjne. Proszę o kontakt!

--<A.J.>--<?>-- 16:59, 11 sty 2010 (CET)

Aaa, dopiero zawuażyłem w layoucie (copyrights inherited by Muzeum Historyczne w Sanoku). Zatem co do praw autorskich uprawnionym może być tutaj zarządca muzeum i jeśli jego zgoda jest w pełni formalnie i prawnie umocowana, to jest to wielki sukces który by należało wykorzystać propagandowo :) Ale chciałbym najpierw zaspokoić ciekawość co do tego, kto i na jakiej podstawie zgody udzielił. --<A.J.>--<?>-- 17:17, 11 sty 2010 (CET)

No toż to szok! Kiedy córka Daniela Mroza łaskawie udostępniła jedną grafikę, to myślałem że długo się nie doczekam podobnej gratki. W takim razie to trzeba roztrąbić :) Może najpierw w "Biuletynie" Wikimedii? --<A.J.>--<?>-- 21:07, 11 sty 2010 (CET)

Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA

Hm, a może tak nie od razu usuwać tylko dać jakiś czas na dodanie informacji, co? Tak to można usunąć większość zaczętych stron bo zawierają infoboxy + 2-3 zdania.

 • Dzięki. Tak, wiem że SA to skrót od Spółka Akcyjna, chyba z rozpędu już zazwyczaj dodaje.
  O źródłach pamiętam, przy okazji w artykułach pozaznaczałem miejsca gdzie brakuje źródeł. --zur887 (dyskusja) 12:55, 12 sty 2010 (CET)

wandal

Mógłbyś zerknąć: Specjalna:Wkład/87.206.58.6. Merdis <dyskusja /> 17:26, 12 sty 2010 (CET)

Siemien Ławoczkin

Czy mógłbyś umieścić ten artykuł pod literą Ł w kategorii Rosyjscy konstruktorzy lotniczy, Siemien to tylko imię.--Wikipedysta:Hermod Hermod 22:34, 12 sty 2010 (CET)

Re: Plik:Straz1.jpg może zostać usunięty

Witam, z tego co pamietam zdjecia ze strony Senatu byly udostepniane na licencji GNU FDL. Moze teraz sie cos zmienilo, ale wowczas taki byl opis na stronie Senatu. pozdrawiam PALLADINUS talk 09:01, 13 sty 2010 (CET)

Grafiki

Co do rysunku Gersona przedstawiającego Denhoffa to można go skasować, bo lepszą wersję już załadaowałem do commons [10]. Zaruskiego też, bo lepsze jego zdjęcie jest już na commons, co do Rodowicza to ile pamiętam było to zdjęcie z Kamieni na szaniec, możesz skasować jak znajdę książkę to załaduję na commons z licencją PRL old, Baal szem tow to na pewno on zobacz podpisaną grafikę [11] pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 09:10, 13 sty 2010 (CET)

Baal. To nie jest strona z której to wziąłem tylko pokazałem, że jest tak podpisany razem z grafiką, a to wygląda na skan z jakiejś książki. pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 09:22, 13 sty 2010 (CET) Ta grafika jest także w księżce Andrzeja Żbikowskiego Żydzi, na stronie 45, więc jest weryfikowalna. pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 09:24, 13 sty 2010 (CET)

Załadowałem Beszta na commons [12] tak, że możesz go skasować. pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 09:41, 13 sty 2010 (CET)

Kurek- ofiara dla bóstwa pól, zdjęcie wykonane w Zelkówku pod Słupskiem w latach 30- tych XXw.jpg

Autorem tego zdjęcia był Walter Witt. Znalazłem jego ostatni ślad pracy w muzeum w Hamburgu na początku lat 70- tych, publikował tam wśród innych autorów, Witt publikował informację o słupskich znaleziskach archeologicznych przed 1945 toku. Dalsze losy Waltera Witta są mi nieznane, lecz jeśli uzbroisz się w cierpliwość to może będziemy znali jego datę śmierci. Pomaga mi w ustaleniu życiorysu Waltera Witta kompetentny znajomy z Niemiec. Niestety, jak dotąd tylko tyle wiem. Walter Witt z pewnością swoją pracą zasłużył na własną stronę w Wikipedii, z pewnością taką napiszę po zebraniu wszystkich dostępnych jeszcze informacji.

Byłoby bardzo dużym uszczerbkiem dla Wikipedii rezygnować z publikacji tego zdjęcia.

Pozdrawiam --Władysław Goliński (dyskusja) 15:06, 13 sty 2010 (CET)

 • Licząc dość zgrubnie to Walter Witt gdyby żył to powinien mieć około 110 - 120 lat. A to już trochę jest. Zawsze jest dużą komplikacją usuwanie i przywracanie zdjęcia związanego z treścią samego artykułu.- proszę o pozostawienie zdjęcia. Pozdrawiam, --Władysław Goliński (dyskusja) 13:26, 14 sty 2010 (CET)

Bruegel

Zauważyłem błąd na Commons w informacjach o tym obrazie [13]. Otóż, nie znajduje się on w Kunsthistorisches Museum we Wiedniu, ale w Muzeum w Brukseli. Niestety na Commons nie widzę opcji „Zgłoś błąd”. Dlatego piszę do ciebie bo wiem że zajmujesz się grafikami. Corso.

  • Twoje źródło jest do bani, bo to nieaktywny link. A wystarczyło trochę się wysilić by znaleźć [14] (podpowiadam że trzeba wpisać "Bruegel"). Corso.
    • a wiesz, ze rozmiawamy o dwoch roznych obrazach? Ten co jest na Commons to kopia. Zreszta jest to napisane w jego opisie: plik:Pieter Bruegel d. Ä. 107.jpg (Kopie nach Bruegel d. Ä., Pieter. Zugeschrieben an: Pieter Brueghel d. J.). Oryginal i moze jest w Brukseli :) Masur juhu? 19:23, 15 sty 2010 (CET)

Pytanie o skasowane zdjęcia

Witam. Skasowałeś ostatnio zdjęcie Hala_miz_schronisko.jpg. Nie jestem pewien, ale to chyba wrzucił mój brat dawno temu (AvantaR). Co z tym zdjęciem było nie tak, że poszło do kasacji? --Pudelek (dyskusja) 13:08, 14 sty 2010 (CET)

Odp:Grafika

Odp:Grafika

Testowałem Cię :P

A na serio - muszę przestać tagować po nocach - jak widać gorzej wtedy widzę! Lukasz Lukomski (dyskusja) 14:18, 14 sty 2010 (CET)

Kabaret IPN

Chciałbym się dowiedzieć, bo było takiego "nieencyklopedycznego" w artykule o Kabarecie IPN, że został on usunięty?

?

Robią nam sjp z wikipedii

Witaj od paru minut obserwuję na OZ, jak ktoś wlepia do artykułów o wsiach tabelki z danymi słownikowymi, niektóre z tych edycji zostały już nawet oznaczone! Zerknij na nie jak możesz [15], czy można z nich coś zachować, czy nadają się jedynie do usunięcia? Farary (dyskusja) 22:06, 14 sty 2010 (CET)

Dzięki, IRC będzie rzeczywiście szybszy na przyszłość:) Farary (dyskusja) 07:31, 15 sty 2010 (CET)

uwaga w dyskusji pliku - skan obligacji plik:Obligacja1929Krakow210.jpg

napisałem do autora uwagi: i wstawiłem EK do dyskusji pliku Julo 10:30, 15 sty 2010 (CET)

 • Poprawiłem. Nie sprawdzałem i nie zastanawiałem się szczerze mówiąc, czemu on to napisał w dyskusji do pliku w pl.wiki, ale mniejsza o to. Julo 11:02, 15 sty 2010 (CET)

Pawlik98

Cześć! To konto, jak się wydaje, należy do wandala. Pozdrawiam. --CudPotwórca (dyskusja) 10:57, 15 sty 2010 (CET)

"super mod"(wandal)

Pracowałem nad artykułem i chciałem dodać rysunki do niego, ale nasz "super mod"(wandal) kasuje takie pliki przed dodaniem do treści. W ten sposób tylko zniechęcasz kolejne osoby do pisania. --Bartek444 (dyskusja) 00:35, 17 sty 2010 (CET)

Parasolka n.gif

Hej! 28 grudnia 2009 usunąłeś. Był używany w haśle Batalion Parasol (prawy, górny róg) i teraz go brakuje. --WTM (dyskusja) 16:42, 17 sty 2010 (CET)

Talafusy

Zbyteczne dodawanie szablonu "Linki do map Polski". Już są dwa linki do koordynatów przysiółka. U góry "współrzędne" i jak klikniemu na "Talafusy" na mapce. Jeżeli wolisz "Linki do map Polski" to usuń koordynaty z infoboxu. Pozdrawiam. --WlaKom (dyskusja) 19:29, 17 sty 2010 (CET)

Sedes

Przecież mnie nie chodziło o to, jak oni grają i czy w ogóle grają, a o to, że sedes służy bardzo określonym czynnościom, ale na pewno nie graniu. Ze względu na swój wiek mogę się na tej muzyce nie znać, ale w tym konkretnym wypadku idzie o tzw. dobry smak. Moja wypowiedź była - to oczywista - nie na temat, ale nie mogłem oprzeć się wyrażenia swego obrzydzenia takimi nazwami zespołów. Za tzw. moich czasów bulwersowały nazwy takie jak "Trzeci oddech kaczuchy", czy "Kaczki z naszej paczki" i to wcale nie dlatego, że brzydkie, ale że za długie, bo była moda na krótkie nazwy... No to tyle. Uśmiechnij się! belissarius (dyskusja) 04:48, 18 sty 2010 (CET)

Candida viswanathii

Grzyb patogenny, gdy wstrzykiwany myszom, ale wyłącznie gdy podawano im kortyzon. - czegoś tu brakuje, ale nie wiem czego, bo sam bym poprawił:) Pozdrawiam, Farary (dyskusja) 07:03, 18 sty 2010 (CET)

Re: ad. Dyskusja Wikipedii:Warsztat graficzny#Czas poprawiania grafik

Witam, całkowicie zgadzam się z Twoimi propozycjami. Po ustaleniu zasad powinniśmy jeszcze je umieścić w widocznym miejscu warsztatu. Pozdrawiam i dzięki za odzew, Chrumps 12:55, 18 sty 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Masur/23" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy