Dyskusja wikipedysty:Masur/24


Dyskusja wikipedysty:Masur/24 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Masur Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum dyskusji Masura od 2301 do 2400. 18.I.09.-24.II.10. w encyklopedii

MoonEdit

Jestem autorem MoonEdit'a. Polskie hasło MoonEdit zostało utworzone przez fanów/użytkowników. Jest jednym z pierwszych edytorów kolaboracyjnych. Nie sprawdzam co 5 minut czy hasło jest czy nie ma, szczerze mówiąc nie przyszłoby mi nawet do głowy, że jest zagrożone. Przejrzałem dyskusję w Wikipedia:Poczekalnia, niestety zwolennicy usunięcia wykazali się dużą ignorancją. Główny zarzut to "brak źródeł, które świadczą o unikatowości". Podaję przykładowe źródło: Adler, A., Nash, J.C., Noël, S. (2006), Evaluating and implementing a collaborative office document system. Interacting with Computers, 18 (4), 665-682

Dom Kredytowy NOTUS S.A.

Co niestosownego jest w tym wpisie że uważasz go za reklamę - nagłówek, historię, czy link zewnętrzny? Wpis każdej firmy można traktować jako reklamę - http://pl.wikipedia.org/wiki/Expander , http://pl.wikipedia.org/wiki/GETIN_Bank itd a jednak one są i będą. Proszę o podanie informacji dlaczego wpis został usunięty.

Nowy kościół w Podwołoczyskach

Z historii hasła Podwołoczyska wynika, że skasowałeś grafikę Pidvolochisk new church.jpg z powodu jak braku danych licencji. Nie było na ten temat nawet dyskusji. O ile dobrze pamiętam, podstawę udostępnienia jako własność publiczna dobrze opisałem, o czy świadczy pozostający ślad w googlach: Plik:Pidvolochisk new church.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia Kościół w Podwołoczyskach. Źródło. Skan widokówki z początku XX wieku. Data. ok. 1900-1915. Autor. Nieznany. Warunki udostępnienia. własność publiczna ...pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pidvolochisk_new_church.jpg . Może i doszukałeś się jakiejś nieścisłości być może wymagającej poprawki, ale już na pierwszy rzut oka widać było, że nikt do umieszczonej w Wikipedii fotografii pretensji by nie miał. Treść artykułu, moim zdaniem, przez tą kasację znacznie ucierpiała. Powiadają, że nadgorliwość jest gorsza... Autor nieznany??? Co za problem skoro obecnie musiałby mieć co najmniej sto kilkanaście lat, a samo dzieło nie jest czymś o co warto by kruszyć kopie. Na upartego w wielu utworzonych przez Ciebie hasłach można by się zastanawiać czy zawarte treści nie zawierają czegoś, co mogłoby naruszać czyjeś dobra intelektualne. Niedobrym zatem by było niszczenie podejrzanych treści na wszelki wypadek, bo 80% wspaniałego dzieła jakim jest Wikipedia wylądowała by w koszu, a autorów zniechęciłoby do dalszego pisania. Na temat Podwołoczysk nie było nic w Internecie, ani w literaturze. Tworząc to hasło długo zbierałem skąpe informacje na ten temat. Niedawno pojechałem osobiście zobaczyć Podwołoczyska, zebrać więcej informacji na miejscu, porobić fotki. Nie mam specjalnie innych powodów by się temu tak poświęcać. Jak widać nie wrzuciłem tego do hasła jak do teczki z aktami, by nie zrobić śmietnika. Na pewno dołożę jeszcze coś, bo przywiozłem wiele ciekawych informacji. Tu wspomnę, że jestem inżynierem odlewnictwa, a nie historykiem czy geografem. Wiele utworzonych przeze mnie haseł doczekało się bardzo rozwiniętych i dojrzałych edycji. Dlatego mi tej fotki żal, bo pojechałem 120 km by wykonać jej skan. Niszczyć jest łatwo. --Orio (dyskusja) 10:21, 26 sty 2010 (CET)

Re: Pliki

Jak Ty to znalazłeś? Przeszukałem te wszystkie kategorie wzdłuż i wszerz i nie zauważyłem... :) Tak czy inaczej, zlecenie przyjęte, szefie ;) Doxepine ‡ ...pisz... ‡ 11:45, 19 sty 2010 (CET)

Święty granat ręczny

Witaj! Usunąłeś z artykułu Święty granat ręczny fragmenty, które są cytatami. Przeczytałem, że można cytować, podałem skąd było to brane, polskie tłumaczenie i czyjego autora. Co jeszcze trzeba dodać aby mogło by to zostać? Przytoczone cytaty są moim zdaniem ważną częścią artykułu gdyż pozwalają na wyjaśnienie "zjawiska" jakim jest święty granat ręczny. Chciałem także dodać opis zdarzeń dziejących się wcześniej przed tym co zacytowane by ułatwić czytającenu całe zagadnienie. Kondziu15 (dyskusja) 12:47, 19 sty 2010 (CET)

Opisy plików

Masz rację. Zresztą takich edycji miałem raptem parę. Jednak błąd pozostaje błędem. Z Wiki na Commons są czasem przenoszone także te błędne opisy. Na Commons też poprawiłem kilka. To by było na tyle. Kzk (dyskusja) 16:03, 19 sty 2010 (CET)

Autoreviewer (en)

Hey there. Back in December of 2008, I posted a request to Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień for being granted the autoreviewer flag (or whatever its Polish equivalent is). I was wondering if I could get the flag now, and I'm asking you since you're the one that replied to my horribly-translated request saying that I wasn't eligible yet[1]. I've got over 250 edits mainspace edits here now,[2] though I'm not sure if this wiki is willing to grant the flag to non-Polish speakers.

Now, obviously, I'm not around all that much for it to be a huge deal. I just don't like that someone has to waste time approving my edits, which are usually just interwiki link fixing.[3][4] (and sulutil:EVula will show you that I've got the flag on a couple other projects as well)

Thanks in advance. :) EVula // dyskusja // 23:03, 19 sty 2010 (CET)

Hasła Ipka 88.156.34.75 [5]

Sprawa jest poważna. Jakiś ipek stworzył kilka haseł o obrazach podając jako źródło Malarstwo Polskie. Warszawa: AURIGA, 1976. Np. tu Portret prymasa Michała Poniatowskiego. Okazało się że to nie ten portret, ale inny ipek nie podał źródła. Znalazłem tę reprodukcję i rzeczywiście to obraz Bacciarellego. Tokarski namalował ten [6]. Być może ipek pomylił tylko obrazy, ale nie wiadomo czy treść jest weryfikowalna. W ogóle czy dozowlone jest by arty ipków były oznaczane jako wersje przejrzane? pozdrawiam Mathiasrex (dyskusja) 20:08, 20 sty 2010 (CET)

Prośba o przeniesienie strony Milionerzy (polska edycja) do strony Milionerzy

Witam. Chciałbym, żeby artykuł Milionerzy (polska edycja) został przeniesiony do Milionerzy, bo po przejrzeniu podobnych artykułów, gdzie opisywane są dwie wersje jakiegoś formatu tv, doszedłem do wniosku, że nie są tam stosowane takie nazewnictwa jak w tym przypadku (np. Taniec z gwiazdami nie występuje pod nazwą Taniec z gwiazdami (polska edycja), a pod stroną "Taniec z gwiazdami" nie ma disambiga do pl wersji i Strictly Come Dancing). Niestety sam zrobić tego nie mogę, gdyż strona Milionerzy zawiera już treść, trzeba ją skasować. Za pomoc z góry dzięki. ;) Qgn111dyskusja 22:00, 20 sty 2010 (CET)

Wikiwykresy

Witam. Mam pewnien problem z wykresem. Wszystko jest z nim niby dobrze oprócz wartości x. Ten wykres znajduje się tutaj. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Tournasol7Demande-moi! 12:56, 21 sty 2010 (CET)

Odp: Szablony

To bardzo sprytny szablon, który o niebo upraszcza budowanie wiązań chemicznych. Pytałem się o niego w Kawiarence i reakcje były pozytywne, nie było żadnych obiekcji.

Przekierowania i mnóstwo podstron wynika z mechanizmów skrywających się za szablonem. Nie robię niczego własnowolnie, tak jest na angielskiej wiki i tak też to zamierzam zaimplementować.

Pozdrawiam, Von.grzanka - chrupnij grzankę 18:51, 21 sty 2010 (CET).

 • No domyślam się. :) Cały czas Nowy podszablon, Nowy podszablon... Nie omieszkam go upowszechnić, tylko najpierw muszę załapać gdzie to zrobić. Aha, pewnie boisz się też, że "ponaciapkam, ponaciapkam i pójdę". No cóż, nie mogę zupełnie wykluczyć, że gdzieś zrobiłem błąd, albo że nie zadziała od razu, jednak to raczej mało prawdopodobne.

Logo litewskiej telewizji publicznej

Cześć. niespecjalnie orientuje się w zasadach umieszczania grafik w polskiej wikipedii, dlatego chciałem się skonsultować. W artykule Lietuvos nacionalinė televizija jest dodane logo stacji telewizyjnej (Plik:LTV - logo.jpg). W opisie pliku jako źródło podano: plik pochodzi z litewskiej wikipedii. Logo przedsiębiorstwa na pewno nie jest dostepne na wolnej licencji - czy to możliwe, żeby litewska wiki korzystała z takich materiałów? --WTM (dyskusja) 18:59, 21 sty 2010 (CET)

Prośba.

Jako stosunkowo mało doświadczony użytkownik jeszcze nie bardzo orientuję się w stronach "zaplecza" Wikipedii. Wspominałeś coś o propagowaniu tego szablonu. Gdzie mógłbym to zrobić?

Szablon działa, ma stronę opisu, jest skategoryzowany. Przy okazji musiałem stworzyć też trzy inne szablony {{su}}, {{sup}} i {{sub}}.

Co robić teraz?

Von.grzanka 20:40, 21 sty 2010 (

Re:Stare banknoty

Na razie poprawiam opis tutaj. Na Commons jest garsc tutaj, pod roznymi licencjami. Czy mozna wszystkie przerobic na PD-old? Wlasciwie, do ktorego roku jest PD-old, a potem co - PD-Poland, PolishSymbol? No i czy przyjac sposob nazwenictwa obecny w wiekszosci banknotow tam? Trzeba by zmienic nazwy na niektorych... ale wiekszosc stosuje system nominalcyfra zl a/b (lata) -> np. 1000zl a (1950-1978).jpg. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 00:34, 22 sty 2010 (CET)

Zrobione. Rzuc kolejna galeria :) --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 18:28, 24 sty 2010 (CET)

Igor Bancer

Niestety, nie wszystkie biogramy można napisać na podstawie źródeł pisanych (książek, gazet) albo dostępnych w sieci. Dotyczy to zwłaszcza tematyki Polaków na Wschodzie. Tak się składa, że nie ma w Polsce dobrego słownika biograficznego współczesnych Białorusinów ani działaczy polonijnych, w którym zamieszczane byłyby takie życiorysy jakie próbuję umieszczać w kategorii Członkowie Związku Polaków na Białorusi (niektórych działaczy znaleźć można w "Polak w świecie. Leksykon Polonii i Polaków za granicą", Warszawa 2001, ale to raczej wyjątki). Rozumiem, że idealną sytuacją byłoby spisanie biogramu z jakiejś książki (co trochę podchodziłoby pod NPA, choć pewnie nie byłoby OR-em), ale co zrobić, jeśli żadna książka ani nawet publikacja prasowa życiorysu danej osoby nie przedstawia? PS. Możesz napisać do Igora Bancera i skonfrontować informacje dostępne w Wikipedii, z tym co poda on. Gwarantuję, że nic nie wyssałem z palca, bo i po co? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 14:25, 22 sty 2010 (CET)

 • Zreszta to dosc "nieladnie" wyglada, jesli chodzi o innego wikipedyste, prawda? – nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli, proszę o większą precyzję. Przy okazji – jak do zasady weryfikowalności ma się korzystanie z prywatnych stron np. parlamentarzystów albo informacji (b. często nieprawdziwych, np. na temat znajomości języków obcych) zamieszczanych przez stronę Sejmu RP? Warschauer (dyskusja) 15:19, 22 sty 2010 (CET)
  • Nadal nie wyjaśniłeś sensu swojej pierwszej wypowiedzi. Natomiast co do języków obcych był to tylko przykład, chodzi mi o biogramy zamieszczane przez osoby zainteresowane w sieci, na podstawie których tworzy się później odpowiednie hasła w encyklopedii. Tutaj też nie ma gwarancji, że znajdą się informacje na 100%, ani nawet na 50%, prawdziwe. Do wszystkich źródeł, tak ustnych, jak i pisanych, trzeba mieć dystans, to oczywiste. I prosiłbym o mniej mentorski ton. Pozdr. Warschauer (dyskusja)

Plik:Stanislaw Siemaszko 2010.jpg

W dniu dzisiejszym o godzinie 8:36 czasu polskiego wysłałęm na adres permissions-commons-pl@wikimedia.org swą pisemną zgodę na wykorzystanie mego zdjęcia. Mam nadzieję fakt, że tym razem zdjęcie nie zostanie usunięte z Wikipedii? belSHARP (dyskusja) 08:41, 23 sty 2010 (CET)

CCR5

Cześć. Czy mógłbym Cię prosić o sprawdzenie tego hasła? Nie czuję się mocny w tego typu tematach, a przetłumaczyłem trochę z en wiki i dodałem hasło do propozycji czywieszowych. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 19:50, 23 sty 2010 (CET)

Dziękuję za poprawki. Nie przejmowałem się pojedynczymi zdaniami we wstępie, które nie były uźródłowione na en wiki, jako że ogólnie mają bardzo dobrze uźródłowione hasło i w związku z tym zaufałem całej treści. Postaram się jednak znaleźć na to źródło. kauczuk (dyskusja) 20:40, 23 sty 2010 (CET)

Grafika na niemieckiej wiki

Witaj! Japanriver zwrócił się do mnie z problemem z jedną grafiką, używaną na niemieckiej wiki: [7], które to zdjęcie próbował (bezskutecznie) załadować w tym haśle. Jeżeli dobrze rozumiem, to jest ona wrzucona tylko lokalnie na de wiki, nie ma jej na naszej wikipedii, nie ma jej na commons, więc nie można jej użyć na polskiej wikipedii. Słabo znam się niestety na licencjach grafik i standardowym postępowaniu, czy jeżeli autor zdjęcia wrzuci je na commons z odpowiednią licencją to będzie można jej używać także u nas? Czy prośby o wrzucanie na commons są w dobrym tonie? ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:26, 24 sty 2010 (CET)

Dzięki :) Nedops (dyskusja) 17:55, 24 sty 2010 (CET)

pergola (hasło w wikipedii)

________________ Czy można prosić o zaakceptowanie wersji roboczej hasła

PERGOLA ? 

Chodzi o zaakceptowanie definicji pergoli jako elementu architektonicznego.

"Pergola stosowana była w architekturze modernistycznej ....."

pozdrawiam!

24.01.2010 Jan ________________

Poczekalnia

No może sie trochę zagalopowałem z tymi hasłami. Po prostu chciałem by je ktoś rozbudował bo jednozdaniowe hasła po prostu rażą w oczy. Fakt jest ich od cholery. Nawet przez losuj stronę wyskakuje masa obrzydliwych stubów. Co będę mógł to sam uzupełnię ale wszystkiego po prostu fizycznie nie da rady. Dlatego zgłosiłem je do poczekalni.J A P A N R I V E R (dyskusja) 22:31, 24 sty 2010 (CET)

Historia Belgii

Zamierzam to hasło wstawić do poczekalni bo swoją formą po prostu razi i jest napisane pobieżnie i niedokładnie a temat jest dość ważny.J A P A N R I V E R (dyskusja) 00:36, 25 sty 2010 (CET)

PZTS

Mam tą korespondencję. Przenoszeniem i załatwieniem OTRS już się zajmę sam. Pozdrawiam! --<A.J.>--<?>-- 10:22, 25 sty 2010 (CET)

OK :) Dziś wieczorem mogę być już zbyt padnięty, do 2 w nocy liczyłem VAT... --<A.J.>--<?>-- 10:31, 25 sty 2010 (CET)

Plik

Masz rację. Zawsze mnie to myli, że jak kliknę wyślij plik to domyślnie wysyła na Wikipedię. Pewnie już usunąłeś. I skoro jesteś administratorem na commons to bądź uprzejmy usnąć też ten plik:Photosynthesis - CO2 concentration graph(pl).png--Pisum (dyskusja) 17:30, 26 sty 2010 (CET)

Żródło

Jeżeli fotografia pochodzi ze zbiorów rodzinnych, a wykonana została np. 100 lat temu, co jakie źródło mam wpisać? I jaki skrót?

Prawa autorskie

Rozumiem. Mam jednak pytanie odnośnie pliku Alicja.jpeg . Obrazek wykonała moja koleżanka z klasy, a zgodę dostałam ustną(napomnę, że mi podarowała). Czy w takim razie nadal jestem zobowiązana poprosić ją o umieszczenie gdzieś takiej zgody, tudzież wysłanie maila? --AzaGuilli (dyskusja) 20:08, 26 sty 2010 (CET)

 • Czy jeśli plik nie był wcześniej publikowany(bo jak mi się zdaje - portale społecznościowe zbyt dobrym oparciem nie są), czy link do obrazka może być z tinypica, tudzież podobnego ustrojstwa nadającego adres?

--AzaGuilli (dyskusja) 20:41, 26 sty 2010 (CET)

 • Tego już nie wiem, z jakiego maila wysłała owego emaila. W każdym razie dziękuję za doinformowanie i wyrozumiałość. :)

--AzaGuilli (dyskusja) 21:35, 26 sty 2010 (CET)

Gorg.jpg

Musisz kasować? Wystarczyło spytać, zgodę mam na skrzynce. W przypadku plików załadowanych przed powstaniem systemu OTRS pytać powinieneś obligatoryjnie. Szwedzki (dyskusja) 23:33, 26 sty 2010 (CET)

przenoszenie obrazków

Sory, że Ci zawracam głowę ;) ale siedzisz w tym więc pytam u źródła :)) Jest sobie taki obrazek, czy ja mogę przenieść go na Commons, tak by zilustrował artykuł na plwiki? a zmodyfikować? (lekko obrobić). Na co konkretnie zwracać uwagę w opisach grafik? jak to potem oznaczyć? pzdr. pawelboch (dyskusja) 09:46, 27 sty 2010 (CET) P.S. A z moją pocztówką zrobię lada dzień porządek, szczególnie że poskanowałem dużo ciekawych i szkoda tego nie wykorzystać.

Dzięki! szkoda... poszukam u siebie, choćby na wspomnianych pocztówkach. Tak na marginesie, czy Ty pracujesz w wikipedii? ;) czy tylko akurat siedziłeś przy necie i zupełnie przypadkiem ;)) miałeś otwarte wiki? pzdr. pawelboch (dyskusja) 10:04, 27 sty 2010 (CET)

Re: grafiki

Witaj, z tą baretką to było na zasadzie "kopiuj-wklej" bez zastanowienia ;), natomiast obrazek Plik:Plk andrzej kubiak.jpg pochodzi z archiwum 61 BROP (dzisiaj 61 prOP) i rzeczywiście kiedyś był na stronie jednostki ale to zamierzchłe czasy. Jeśli to za mało - skasuj i będzie po krzyku ;) --Lubicz talk 19:21, 28 sty 2010 (CET)

Znaczek

Hej. Możesz ściąć co trzeba? [8]. Pozdrawiam, pjahr @ 20:25, 28 sty 2010 (CET)

Fotosynteza

Hej, artykuł jest wręcz medalowy i dowiedziałem się o nim przypadkiem w dyskusji do głosowania nad Aloesem. Art nie dostał DA przez jeden głos przeciw, w którym wypisane błędy zostały poprawione w czasie głosowania. Pisałem do Panka żeby go zgłosił ponownie(minął rok) ale on tylko oferuje swój głos. Wiem, że zgłoszenie artu oznacza po części poprawianie ew. błędów, a botanika to nie za bardzo moja działka. Ty głosowałeś wtedy za, mógłbyś sprawdzić czy teraz nadaje się do DA? Podobno zmieniły się tylko grafiki.... Pozdrawiam Rw23 (dyskusja) 11:01, 29 sty 2010 (CET)

Accumulated Campaign Service Medal

Witaj, czy korzystając z tego źródła mógłbyś zrobić lub zlecić wykonanie baretki w SVG? --Lubicz talk 12:13, 29 sty 2010 (CET)

Dzięki :) już powstawiałem gdzie trzeba. --Lubicz talk 19:30, 29 sty 2010 (CET)

Re:Plik:OsiedleJanaOstrorgaMapa.jpg może zostać usunięty

Zdjęcia na commons

Witam. Proszę abyś przesłał pliki Plik:Kronenberg.jpg i Plik:Wielopolski.jpg na commons. Sam nie zakładam tam konta gdyż zdjęcia wrzucam tylko okazyjnie. Pozdrawiam, Mariochom (dyskusja) 22:34, 29 sty 2010 (CET)

No dobra, za parę minut się tym zajmę. Pozdrawiam, Mariochom (dyskusja) 00:45, 30 sty 2010 (CET).

Plik:Legiony3pp.jpg / Plik:Zarzadcowka rafajlowa.jpeg / Plik:Pantyr droga budowa.jpeg

Cześć. 1. Jeśli chodzi o odznakę(Plik:Legiony3pp.jpg), to faktycznie kierowałem się tym, że jest to oficjalny symbol wojskowy sprzed 95 lat. Skąd miałem zdjęcie już nie pamiętam. Nie sądzę bym sam robił, bo choć oglądałem ją wielkorotnie ze względu na rodzinne historie, to nie pamiętam bym ją fotografował. Nie wiem, pewnie będzie trzeba wywalić plik.

2. Plik:Zarzadcowka rafajlowa.jpeg to mój skan pocztówki z lat 20. Nie wiem jak to oznaczyć?

3. Plik:Pantyr droga budowa.jpeg to fotografia wykonana przez jednego z legionistów. Fotkę skopiowałem przed laty z walizki pełnej pamiątek legionowych znajomych których krewny też tam walczył. Autor źródłowego zdjęcia sprzed 95 lat jest nieznany i z pewnością nie żyje.

We wszystkich tych przypadkach przyjąłem że to własność publiczna. Poradź jak to rozwiązać. Spraw oznaczeń praw nie łapię. Stąd wczorajsza próba poprawek. Jacek555 (Dyskusja) Jacek 08:49, 30 sty 2010 (CET)

Pocztówki Zarzadcowka rafajlowa.jpeg jescze nie znalazłem, więc nie dam rady na razie przesłać Ci dowodu że mam ją własną. Trochę mnie to zresztą zniechęca. Póki co korygując artykuł o bitwie pod Rafajłową wycofałem to zdjęcie budynku 'zarządu leśnego' i zastąpiłem innym zdjęciem co do którego znam autora i wiem kiedy zmarł. Na marginesie przyznam Ci się że Twoje zdanie "moj dziadek, ktory juz nie zyje, opowiadal mi ze tak bylo" trafiło w mój czuły punkt. Mój pradziadek zginął bowiem właśnie w czasie tej bitwy tuż obok owej 'zarządcówki'. Nie mógł mi nic opowiedzieć. Za to historię bitwy i okolicy znam lepiej od wielu historyków. Na ustalenie konkretnego autora Plik:Pantyr droga budowa.jpeg chwilę muszę poczekać. Fotki miały na odwrocie adnotacje, ale ze względu na rozwód obecnych ich posiadaczy mam utrudniony dostęp. A sprawa Plik:Legiony3pp.jpg jak widzę po wpisie obok jednak nie mnie dotyczy? Jak wspomniałem, nie pamiętałem bym tę odznakę fotografował. Po Twoim wpisie nie zaglądałem w metrykę pliku, bo losy 3 pp. były mi bliskie. Teraz nie da się zweryfikować kto wstawiał, ale jak czytam o usunięty plik upomina się wikipedysta Atomek66 i twierdzi że on go wstawiał. Czy tak? Jacek555 (Dyskusja) Jacek 21:59, 1 lut 2010 (CET)

[9]

Witaj. Czemu cofasz zmiany na nos? Widzisz w tym sens? Mzopw (dyskusja) 09:08, 30 sty 2010 (CET)

Microsoft Windows

Przepraszam, cię za to ale się pomyliłem :). Jednak zaraz swój błąd naprawiłem. Mam nadzieję że wybaczysz ;P. Plogi Dyskusja 17:47, 30 sty 2010 (CET)

p_96glin

Dlaczego usunąłeś ofertę Vectry? Ty to się nie nadajesz na redaktora, czy kim tam jesteś! Wcześniej też mi usunąłeś jakiś artykuł!

Ale w tym punkcie co mi podałeś (Katalogi, panoramy firm, programy radiowe czy TV, oraz inne ogólnie pojęte informacje biznesowe) nie ma nic o ofertach telewizji i wogóle to artykuł taki jak Multimedia Polska czy UPC mają napisaną ofertę programową! Jak na razie nikomu to nie przeszkadza, a wręcz pomaga! Tobie się tylko to nie podoba.

Dobry Świat

Proszę o więcej kultury. Twój rutynowy tekst zachowaj proszę dla siebie, bo ja nie śmiecę.~~

UPC polska

Mam nadzieję że ty coś tam szykujesz i to tak nie zostanie bo usunąłeś połowę ważnych informacji ale to tylko taka uwaga :P Pozdrawiam Arti xD

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i klasztor franciszkanów w Wilnie

W zeszłym tygodniu, dodając ilustracje w dziale Wilno oraz świątynie wileńskie, chyba trochę przesadziłem próbując "na siłę" skategoryzować swoje fotografie (za co nawet dostałem kilkugodzinnego bana :-( . Gdy dodawałem zdjęcia w WikiMedia, nie było problemu, utworzyły się kategorie (po angielsku). Tego samego po polsku już nie potrafiłem zrobić. Czy to znaczy, że ta sama fotografia może być skategoryzowana po angielsku, a po polsku może kategorii nie mieć? I druga rzecz - aby utrzymać porządek - co byś mi doradził: czy lepiej tworzyć galerie, czy kategoryzować po angielsku na WikiMedii? Wolę zapytać, niż znowu coś zamieszam (opisy na Wikipedii nie do końca mi wszystko wyjaśniły). FC

re: Plik:Portret-Ambrozy Skarzynski.jpg

Witaj,

dodałem plik do wikimedia commons i wstawiłem go do artykułu o Ambrozym w miejsce dotychczasowego pliku z wikipedii.

Pozdrawiam, Stefan Cieśla

Legiony3pp.jpg

Witam, usunąłeś ten plik. Zdjęcie to wykonałem osobiście, przedstawia ono KOPIĘ odznaki, która jest w moim posiadaniu. Co było nie tak, jak być powinno? Pozdr., --Atomek66 (dyskusja) 18:36, 1 lut 2010 (CET)

Mofa

Witam. Mofa co prawda jest motorowerem, ale wiele osób w Polsce nie jest świadome tego, że istnieje taka klasa motorowerów która osiąga tylko i wyłącznie 25 km/h. Ludzie kupują takie pojazdy z Niemiec i są w wielkim szoku że nie można uzyskać prędkości większej niż 30 km/h. Czytam czasami na forum:
- Simson wyciąga tylko 30 km/h, wszystko ma sprawne, co z nim jest?
- To mofa i ma prędkość maksymalną 25 km/h. Aby jechał szybciej, musisz powymieniać wiele części.
- Jak to 25 km/h, przecież przy tej prędkości nie da się utrzymać równowagi, nie wyobrażam sobie jazdy z taką prędkością, pewnie całkiem zajechany jest, normalnie musi 60-70 km/h jechać %)
Z tego powodu proszę o zwrócenie na to uwagi. Banan van Dyk (dyskusja) 13:58, 2 lut 2010 (CET)

Masz rację, przepisy polskie tego nie tłumaczą, o czym wspominałem w haśle, nie ma więc wiarygodnych źródeł w języku Polskim. O mofie wspomniane jest m.in. w de:Mofa, en:Moped, http://www.fahrlehrerverband-bw.de/07-FSKl/Kl_Motorrad.htm Banan van Dyk (dyskusja) 15:49, 2 lut 2010 (CET)

mhm

Witaj, podaj internetowe adresy tych plików Imperial (dyskusja) 10:06, 3 lut 2010 (CET)

konto do reklam?

Wikipedysta:Fpp Konsulting

Terroir

Ja rozważałem, żeby przenieść część informacji z Winnicy, ale tamta część dotyczy ściśle terroir'u w winiarstwie, więc mi się wydaje, że nie ma co wyrzucać. Mogę przenieść część treści do ogólniejszego (mojego) hasła. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 18:33, 3 lut 2010 (CET)

witaj

Założyłem watek w kawiarence. Informuję cię gdyż byłeś stroną w opisywanym problemie link Pozdrawiam Tenautomatix (dyskusja) 21:01, 3 lut 2010 (CET)

Lem - mieszają nam na liście dzieł

Proszę cię o pomoc - mieszają nam na liście dzieł Lema - na razie anulowali moją edycja w sprawie Sknocony kryminał - twierdzą, wikipedia nie może zawierać antologii dzieł, tylko pojedyncze dzieła (szczegóły na mojej stronie dyskusji). Lemofil_gg (dyskusja) 12:16, 4 lut 2010 (CET)

 • Ok, chociaż trochę mi się pomieszało w głowie ;) Tym niemniej w tym wydaniu (jedynym) oprócz Sknoconego kryminału i Korzenia były jeszcze Dyktanda.

Lemofil_gg (dyskusja) 12:46, 4 lut 2010 (CET)

  • Widziałem, kawał dobrej roboty! A na liście brakuje tylko opisu do Jachtu Paradise. Masz może dostęp do tej pozycji?

Lemofil_gg (dyskusja) 13:03, 4 lut 2010 (CET)

   • Po namyślę stwierdziłem, że za łatwo się poddaliśmy "humanistom" ;) Tak samo można się przyczepić do Powtórki, Inwazji z Aldebarana, Polowania (że nie wspomnę o Moim poglądzie na literaturę, Lubych czasach, Bombie megabitowej i innych zbiorach felietonów). Wg mnie konieczne jest stworzenie artykułu Sknocony kryminał (zbiór dzieł) i podanie tam odnosników do odpowiednich pozycji. W tabeli dzieł będzie link do tego nowego artykułu oczywiście. Co o tym sądzisz?

Lemofil_gg (dyskusja) 08:28, 5 lut 2010 (CET)

   • No nie wiem, nie wiem. Mam wrażenie, że czepiają się tylko dlatego, że Sknocony kryminał jest w kategorii Polskie utwory literackie... ;) Dlaczego się nie przyczepili do Powtórki? Identyczna sytuacja... Tytułowy utwór po raz pierwszy plus dwa nowe scenariusze radiowe??? A jeśli ktoś teraz zrobi artykuł o samej Powtórce ??? Ale Powtórka (zbiór dzieł) nie jest w "ich" kategorii ;) Może "wyciąć" tę kategorię? ;) i będzie po kłopocie? ;) Ich upór psuje całą koncepcję tej tabeli - pierwsze wydania dzieł opublikowanych drukiem zwartym... Jeżeli przyjąć ich punkt widzenia, trzeba będzie zreorganizować całą listę i zamienić ją na listę samodzielnych dzieł... (jak np. w artykule o Lemie na wikipedii rosyjskiej lub angielskiej) Lemofil_gg (dyskusja) 09:46, 5 lut 2010 (CET)
   • Jeszcze jedno - samą koncepcję tej tabelki uważałem do tej pory za genialną - tylko tak można opanować całość bibliografii Lema - teraz świat mi się zawalił ;) I to przez ludzi, którzy nie wnieśli nic nowego do projektu, tylko marudzą i hamletyzują :) Lemofil_gg (dyskusja) 09:50, 5 lut 2010 (CET)

Edycje opisów plików

W takim razie - postępując tym tokiem rozumowania, chyba wstrzymam się z robieniem czegokolwiek - do czasu aż wszystkie pliki znajdą się na Commons.:) Kzk (dyskusja) 16:16, 4 lut 2010 (CET)

Twierdza Poznań - link zewnętrzny

Witam :)

Chciałbym odnieść się do tej zmiany: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Twierdza_Pozna%C5%84&diff=prev&oldid=19874851

Dodałem tam link do strony Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Przeczytałem dokładnie dział dotyczący listy negatywnej i mam wątpliwości, czy mój link podpada pod któryś z punktów.

4. Nie wolno wstawiać linków, których jedynym celem jest promocja danego serwisu internetowego.

Nie jest :) Celem jest przyciągnięcie ludzi na spotkania, na których planujemy i wdrażamy w życie projekty rewitalizacji poznańskich fortów. Sam zacząłem swoją przygodę z PTPF właśnie dzięki rzeczonej stronie. Od tego czasu mocno też pogłębiłem swoją wiedzę (pozwoliłem sobie dokonać paru uzupełnień w artykule wiki o Twierdzy Poznań). Jeśli więc nawet jest to promocja danej strony, to dla fortyfikacji poznańskich ze wszech miar pożyteczna.

6. Nie należy wstawiać linków do fan-klubów i forów dyskusyjnych.

Fan-klub to nie jest, forum też nie.

8. Nie należy wstawiać linków do stron, które często ulegają zmianie, są widoczne publicznie tylko przez krótki czas (...).

Strona jest wprawdzie zawieszona (powstaje nowy serwis PTPF), lecz w momencie edycji była jedynym miejscem, w którym ukazywały się informacje o spotkaniach PTPF.

Chciałbym zapytać, co myślisz o dodaniu do artykułu linka do nowej strony PTPF, która będzie łączyła funkcje serwisu edukacyjnego i bazy wiedzy ze stroną informacyjną. Nie widzę żadnego powodu, dla którego nie miałaby się znaleźć na Wiki. Pozdrawiam!

Cochlear

Cześć. Proszę o przywrócenie hasła i zgłoszenie do poczekalni. Ja tam reklamy nie widziałem, a przynajmniej nie w 100% hasła. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 20:37, 4 lut 2010 (CET)

Edward Arlamowski 1960.jpg

Hej. Swego czasu usunąłeś podobną grafikę (Bogdan_Sliwa_1960.jpg) z opisem PD-PRL not applicable (image is not photography, ten plik kwalifikuje się do tego samego. Pozdrawiam. pjahr @ 07:22, 5 lut 2010 (CET)

edycja

można wiedzieć dlaczego anulowałes zmianę w artykule o państwie Wielka brytania , ja dododałem poprzednie państwo tj. jest w innych artykułach o państwachw w których taka informacja istnieje --Bozto (dyskusja) 11:51, 5 lut 2010 (CET)

Twoja strona wikipedysty

Rany, jak fajnie, że wstawiłeś na swoją stronę szablon z grafiką, którą stworzyłem (Smoki.JPG). Dzięki, to wielki zaszczyt, zawsze chciałem, by ktoś docenił moją grafikę! --A M I J K (dyskusja) 20:10, 5 lut 2010 (CET)

Zdjęcia z strony WBM

Te archiwalne zdjęcia były już prezentowane na (pierwszej) stronie internetowej poświęconej WBM (strona już nie istnieje) w latach 1997 - 1999 i jako takie uzyskały akceptację ze strony ludzi zrzeszonych w WBM, dlatego je umieściłem (być może z powodów bardziej sentymentalnych niż racjonalnych - autora zdjęć znam). Twoja argumentacja jest jednak przekonująca (przynajmniej od strony formalno - prawnej). pozdrawiam --Drakken (dyskusja) 15:24, 6 lut 2010 (CET)

Osobowicka

Głównym źródłem jest Encyklopedia Wrocławia (hasła "Osobowice" i "Osobowicka ulica", w moim wydaniu z 2000 r. oba na stronie 599 oraz hasło "Mosty Osobowickie" na str. 530, a także jeszcze strzępki informacji z innych haseł, m.in. o kolejach i o cmentarzu), oraz plany Wrocławia z końca XIX i początków XX wieku (sporo ich reprodukcji można znaleźć na portalu Wratislaviae Amici).
Co do kwestionowanego ostatniego zdania (o wzmożonym ruchu) - no cóż, wystarczyłoby przejrzeć pięć albo sześć ostatnich roczników lokalnych gazet, by poczytać o kłopotach komunikacyjnych w tym rejonie (i ich przyczynach) od czasu otwarcia mostu Milenijnego. Pisano o tym dużo i często, choć nie wiem czy dziś uda mi się wskazać jakiś jeden czy dwa konkretny artykuł. Postaram się tym "zasadom" uczynić zadość, ale widzę że coraz częściej obracają się one w swoją karykaturę... Julo 17:46, 6 lut 2010 (CET)

PS pierwszy link z brzegu: http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/ulicy+osobowickiej Julo 17:48, 6 lut 2010 (CET) i jeszcze jeden, znacznie lepszy: http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/293837,ulica-osobowicka-najgoretsze-miejsce-wroclawia-1-listopada,id,t.html Julo 17:50, 6 lut 2010 (CET) Dodałem, mam nadzieję, że to jest wystarczające.
Dodam jeszcze Ci jedną uwagę, którą powtarzam każdemu, kto do mnie coś pisze o "obowiązkach" spoczywających na wikipedystach. Otóż nie jest tak do końca, jak piszesz. Doskonale wiesz, że projekt Wikipedia oraz pokrewne oparty jest na założeniu dobrowolnej darmowej pracy tysięcy ludzi. Innymi słowy, w projekcie tym nikt nie ma żadnych obowiązków!. Nie sposób domagać się od kogokolwiek, aby dodał czy zmienił jakikolwiek przecinek w haśle, którym się kiedyś w jakimkolwiek stopniu zajął. Można te osoby ewentualnie o to prosić, ale nigdy w życiu nie wolno się posługiwać argumentem o rzekomym "obowiązku".
Tę prostą prawdę niestety mało kto z Wikipedystów sobie uświadamia, co zauważyłem w ostatnich dniach, czytając wypowiedzi kilku różnych osób, piszących o jakichś "obowiązkach". Nie ma ich, a żeby nie spierać się na ten temat (i nie używać na przyszłość tego nietrafnego argumentu) wykonaj prosty eksperyment myślowy: wyobraź sobie, że nie odpisałem na Twój wpis, nie dodałem tych źródeł do hasła, w ogóle nie kiwnąłem palcem. Co by się stało? Nic by się nie stało. Ktoś ewentualnie mógłby (w ekstremalnym przypadku) skasować to hasło całkowicie z powodu braku źródeł (byłoby to oczywiście absurdem), albo gruntownie je zmienić lub skrócić. Co by się stało? Nic by się nie stało... Zatem, jeśli ja bym tego rzekomego "obowiązku" nie spełnił (z dowolnego powodu: wyjazdu do dżungli Konga, choroby obłożnej lub psychicznej, napadu lenistwa, odsiadki albo dowolnej innej), to i tak w żaden sposób nikt nie byłby zdolny ode mnie wyegzekwować jego spełnienia. Wynika z tego niezbicie, że argument o obowiązkach jest po prostu nietrafny. A jak już tak jest, to unikajmy szermowania takim argumentem. Piszmy inaczej, łagodniej i bardziej w duchu współpracy, a nie grajmy na strunach zbliżonych do przymusu, a taką struną jest "obowiązek". Julo 19:49, 6 lut 2010 (CET)

Teraz pojawił inny problem związany z uźródławianiem: wprawdzie z jednej strony ja przeoczyłem, jak ktoś kiedyś wpisał w infoboksie (jak ja nie cierpię infoboksów!!) wziętą z księżyca długość 5 km i rzeczywiście należało to poprawić, ale z drugiej strony, pomimo iż rzeczywiście w gazecie podanej jako żródłowa artysta-dziennikarz wpisał, że ma ona "niespełna 6,7 km", to tak naprawdę - co można sprawdzić korzystając z innych źródeł i narzędzi (od papierowego planu miasta i linijki, poprzez mapy Systemu Informacji Przestrzennej z wbudowanym narzędziem pomiaru długości do Google Earth; wszystkie te źródła wykorzystałem przed chwilą raz jeszcze) - można się przekonać, że dziennikarz-artysta się myli, bo od mostu Osobowickiego do przepustu nad kanałem, na którym przechodzi ona w ulicę Wedkarzy jest około 6,2 km, a do skrzyżowania z Szachistów (według niektórych innych map ul. Wędkarzy zaczyna się właśnie od tego miejsca) - niespełna 6,4 kilometra. Długość 6,7 jest na pewno nieprawidłowa. Proponuję zatem, byś na pewno fałszywą liczbę 6,7 zastąpił albo bliższą prawdzie wielkością 6,4 (którą podałem pierwotnie w moich edycjach), albo określeniem "ponad 6", albo "niespełna 6,5", albo "niespełna 6½" z ewentualnym przypisem, wskazującym na ewidentny błąd w gazecie. Nie ma powodu by poprzez Wikipedię powielać cudze pomyłki. Julo 22:57, 6 lut 2010 (CET)

Dzięki za ten link z długościami, sam go szukałem już dawniej przy opracowywaniu innych ulic, ale jak widać niedostatecznie skutecznie. Będę mógł sobie zweryfikować też inne ulice. Co do Osobowickiej, to różnica pomiędzy Twoim i moimi pomiarami od Bałtyckiej do Szachistów a tym, co jest w tabeli ZDIUM-u dowodzi niezbicie, że Osobowicka kończy się na tym przepuście nad kanałem, dwieście metrów bliżej miasta niż ulica Szachistów (zob. moja mapa, nota bene jak się pobawisz w przesuwanie punktu "B" w prawo i w lewo to zobaczysz, że twórcy Google Maps zaliczają odcinek między przepustem nad kanałem a ulicą Szachistów także do Osobowickiej, choć wg innych publikacji jest to już Wędkarzy), i od tego miejsca zaczyna się Wędkarzy. Czyli powinno być 6,1 km, a reszta to czyjeś pomysły nie wiem skąd. Nawet trudno podejrzewać, że ktoś wliczył omyłkowo do ulicy ten parking przy cmentarzu (formalnie się zalicza, ale trudno go uznać za część ulicy), bo ma grubo ponad kilometr, i wówczas wyszłoby im ponad siedem. Poprawiłem, zobacz teraz jak to widzisz. Julo 10:32, 7 lut 2010 (CET) Zachodzę w głowę skąd pani Beata Maciejewska z "Wyborczej" wzięła te 6615 metrów i nasuwa mi sie taka oto hipoteza: tekst był pisany półtora roku temu i być może od tego czasu rozbudowano sięgacz do parkingu przy cmentarzu: dziś ma oficjalnie 1264 metry, a może w 2008 roku miał tylko 510 metrów? Innej możliwości chyba nie ma, bo te dwieście metrów w rejonie Szachistów to za mało na taki gruby błąd. Pewnie nigdy się nie dowiemy, gdzie ona taką długość dostała, a jest to dość rzetelna, jak mi się dotąd wydawało, dziennikarka. Julo 10:54, 7 lut 2010 (CET)

Odp:Plik:Wawrzyniec podrzucki 2010.jpg

Odp:Plik:Wawrzyniec podrzucki 2010.jpg

Mam już oficjalną zgodę - przesłałem właśnie maila na adres permissions-pl@wikimedia.org Hebius (dyskusja) 20:36, 6 lut 2010 (CET)

Ewa Braun (scenograf)

Teraz z innej beczki.

Zobacz sobie w OTRS dwa żądania skasowania: #2010020410038681 #2010020410038859, obydwa napisane z darmowego adresu ebraun na poczie onetu. Jakkolwiek żądanie skasowania fotografii umieszczonego w publicznym miejscu w Polsce grobu jest absurdalne i można je uznać za całkowicie pozbawione sensu (choć rozumiem, że ktoś widząc niewykończony w kwietniu 2009 nagrobek osoby zmarłej jesienią 2008 może ocenić to niezbyt korzystnie), to czym innym jest sam wizerunek pani Braun. Z jednej strony jest osobą publicznie znaną, fotografię wykonano w publicznym miejscu (co widać na oryginale), w dodatku sama do tego zdjęcia, jak widać, pozowała. Z drugiej strony... sam nie wiem.

Byłem niejednokrotnie świadkiem deletion requests, na których zgłaszane były fotografie jakichś osób; żądania te na ogół - jeśli zdjęcie zrobione było na ulicy - bywały odrzucane. Nie wiem, czy w ogóle ten temat podejmować.

Na to wszystko nakłada się ten darmowy adres mailowy: każdy może sobie założyć taki adres i podszywać się pod innych...

Julo 11:46, 7 lut 2010 (CET)

Plik:Groeling Wappen.JPG

Witaj! dzięki za info. nawet raz udało mi się przerzucić obrazek na wikicommons ale, że rzadko coś obrazkowego dokładam na wiki, to już straciłem notatki jak to zrobić i jak się nazywa moje konto. sorki. --AK-P (dyskusja) 22:31, 7 lut 2010 (CET)

Henry Vandyke Carter

hej, o książce pamiętam, mam mały problem z komputerem do którego mam podłączony skaner. Na razie mam ten artykuł z czasopisma, a książkę zamówiłem w czytelni. Pozdrawiam! Filip em 11:45, 9 lut 2010 (CET)

KoNaR

Co jest nieencyklopedycznego w haśle Koło Naukowe Robotyków? Przykłady innych kół, które są na wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Studenckie_Ko%C5%82o_Naukowe_Prawnik%C3%B3w_UMCS http://pl.wikipedia.org/wiki/PTOP_Salamandra http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Biblioteki_S%C5%82uchacz%C3%B3w_Prawa_Uniwersytetu_Jagiello%C5%84skiego To pytanie, dlaczego KoNaR nie może być?

Plik:Janez Jalen.jpg

Autor udostępnił fotografię w public domain, przeniosłem na Commons :) Timpul dyskusja 11:45, 10 lut 2010 (CET)

Już. Timpul dyskusja 12:02, 10 lut 2010 (CET)

Plik: Jan Nepomucen Lewandowski.jpg

Przepraszam, ale dlaczego ten plik został usunięty z Commons? Opisałem go zgodnie z uwagami... A tu nagle plik został skasowany.

Chodorowska

Masur, dzień dobry. Z jaką wyrozumiałością i cierpliwością by tego nie rozpatrywać, praca jest tutaj maksymalnie utrudniana i budzi coraz większą niechęć. Z całym zrozumieniem dla wszystkich, którzy są administratorami i pomagają, jeżeli wałkuje się jeden wątek, albo sprawę jednego naprawdę zwyczajnego pliku po raz enty - to proszę mi wierzyć, że to nie jest ani dobre, ani budujące. Plik ze zdjęciem muszę co tydzień przesyłać na nowo, jakbym nie miał żadnych innych zajęć oprócz pilnowania, czy czasem szanowni harcerze nie wykopią pliku z hasła. Coś niewiarygodnie odpychającego. Biegam, załatwiam , przesyłam na Wiki i Commo i maile, i licencje - i wreszcie (korespondencja poczta e-mail) poświadczenie autorstwa wraz z zgodą i podpisem autora i właściciela zdjęcia !!! (wg szablonu "Niniejszym zaświadczam, ze jestem twórcą i/lub jedynym właścicielem wyłącznych praw autorskich do PRACY ..." itp itd...), a mimo to znowu plik usunięto. Uważam, że to nie jest pomoc, ani praca. Mało tego, brak szacunku dla współtworzących, a już żadnego - dla Poważnych Ludzi, jakimi są Postaci z haseł oraz ich Rodziny. Nie wolno po tysiąckroć żądać przesyłania zaświadczeń i dokumentów. Jeżeli w systemie nie widać wszystkiego, co jest wykonane zgodnie z wymogami - to proszę to sprawdzić, a nie "upominać jak uczniaka". I nie twierdzę, że wiem wiele. Chętnie skorzystam zawsze z rad. Ale w tej jednej sprawie zbyt dużo jest nieprawidłowości i nadużyć. A sprawa ciągnie się trzeci miesiąc !!! Ile razy mam jeszcze wysyłać wszystko na Commo i Wiki ??? To niepoważne i nieprofesjonalne. Jeżeli rzeczywiście słowa Twoje o chęci pomocy są szczere - to wykorzystaj nadpisany plik i faktycznie pomóż technicznie go osadzić. Jeśli naprawdę są ku temu powody.WSZYSTKO WG WYMOGÓW ZOSTAŁO WYSŁANE NA ADRES permissions-commons-pl@wikimedia.org. OSTATNI PRZESYŁ 31.01.2010 oraz 02.02.2010. Z poważaniem --weberos 21:55, 10 lut 2010 (CET)Weber1--weberos 21:55, 10 lut 2010 (CET) (weberos)--weberos 21:55, 10 lut 2010 (CET)

Umiejscowienie było świadome i celowe. Zmęczenie materiału zrodziło potrzebę wypowiedzi dla szerszego grona (bez zamykania się w punktach i podpunktach). Może inni mają podobne odczucia co do "wspierania". No i właśnie...Oprócz riposty, dalej nic. Żadnej konstruktywnej propozycji. A ja nie potrafię tak jak pan i pana koledzy bezwstydnie ponawiać prośbę o wypełnienie po raz kolejny oświadczenia poważnej osoby, która może nie wypełniła szablonu poprawnie ? Ale tego się nie dowiedziałem z pana wypowiedzi. --weberos 21:39, 11 lut 2010 (CET)

C903

Dopiero się uczę obsługiwać Wikipedię od strony "budującej", troszkę się pogubiłem po prostu ^^'

 • w pewnym momencie po wrzuceniu zdjęcia na Common i odświeżeniu zdjęcie się nie wyświetlało i myślałem że coś namieszałem, stąd na pl wiki drugie zdjęcie. dzięki za linkę :) Najodleglejszy (dyskusja) 21:52, 11 lut 2010 (CET)

Odp:Plik:Karol Szajnocha1.png

Odp:Plik:Karol Szajnocha1.png

uzupełnione, Vednar (dyskusja) 01:26, 12 lut 2010 (CET)

Szablon:Kraje na dwóch kontynentach

OK, zgadzam się z Twoją argumentacją. Można to usunąć. (JotDee (dyskusja) 10:29, 12 lut 2010 (CET))

Licencja

A na jaką licencję mam zmienić, bo nie za bardzo wiem?

Dziękuję za pomocne informacje. Pawello071

Poprawiłem licencję pliku. teraz tylko nie wiem, gdzie mam wpisać stronę UM Wrocławia, z której korzystałem.

Prośba o kontakt

Prosiłbym o kontakt za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu (11451267) lub e-maila (SorehPL@yahoo.com) w sprawie wyjaśnienia sprawy z prawami autorskimi do zdjęcia do artykułu o "39 Pułku Strzelców Lwoskich" które poprosiłem swojego przyjaciela - mtzielinski - o zamieszczenie w moim imieniu, a które Pan usunoł dwukrotnie.

Your attitude on other project

Hi, Masur,

You don't reply to my first message, and refusing proper communication, thus I wrote message here.

Your attitude on the other project has many problems.

 1. Please use correct English word on English discussion. Geek'ish abbreviation such like a "sth" or "pls" cause many troubles on discussion. (Is it Polish words ? Sorry, I can't understand polish.) If you are not familiar with English, please use spell checker before you submit message. I always use it.
 2. Your attitude on the issue is out of manner. I wrote message on your page, but you just ignore it, and revert again, then wrote message on my talk page. It is out of manner.

Please re-consider your attitude on discussion. I expect your reply. --Shoulder-synth (dyskusja) 12:16, 13 lut 2010 (CET)

Re: Poprawki plików

Dziękuję za duchowe wsparcie. W przyszłości postaram się podawać sugerowane nazwy plików do commons. Niestety pozostałe pliki wkategorii "Grafiki o słabej jakości" już nie za bardzo kwalifikują się do poprawy (są zbyt małe lub fatalnej jakości). Jeśli coś się będzie nadawało do obróbki, postaram się zrobić.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 13:10, 13 lut 2010 (CET)

Chyba masz rację. Małe pliki są zbyt ubogie w szczegóły i ich poprawa nie daje oczekiwanego efektu. Do tej pory zająłem się głównie plikami, które moim zdaniem było trudno powtórzyć. PawełMM (dyskusja) 10:02, 15 lut 2010 (CET)

Plik:Przykladowa melodia.ogg

Właśnie pracuję w moim brudnopisie nad docelowym szablonem Szablon:Posłuchaj na wzór szablonów w innych Wikipediach np. Template:Listen. Dziękuję za przypomnienie oprawach autorskich. Plik Przykladowa melodia.ogg, który umieściłem jest fragmentem jednej z moich produkcji. Ale dobrze, wykorzystam istniejące dźwięki z Commons w czasie testów. Pozdrawiam sappy (dyskusja) 15:27, 13 lut 2010 (CET)

Udało mi się zaimplementować uproszczony, ale na obecne potrzeby wystarczający szablon Posłuchaj melodii, i zarazem jest tam polski, rdzenny przykład muzyczny. Będę pamiętał o Twojej cennej wskazówce, żeby w przyszłości udostępniać materiały na Commons

sappy (dyskusja) 00:26, 14 lut 2010 (CET)

Odp:Plik:Baszta plebanska Biecz.JPG może zostać usunięty

Odp:Plik:Baszta plebanska Biecz.JPG może zostać usunięty

Wow, niezłe czystki przeprowadzacie :) Dałem znać kumpeli aby wysłała maila na ten adres z pozwoleniem :)

PS. Czy skany (tfu, zdjęcia!) stron z książek są dozwolone na Wiki? Z tego co mi wiadomo, to nie... Zajmujecie się grafikami ze wskazanym w opisie pozwoleniem, a takie kwiatki jak np. to leżą już 2 lata... :)

Pozdrawiam, Micgryga Dyskusja 22:21, 13 lut 2010 (CET)

Miło... :) Pozdrawiam gorąco, Micgryga Dyskusja 22:50, 13 lut 2010 (CET)

Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Wikipedysta:Masur

Prawdopodobnie do Ciebie, wklejam tu bo nie wiem czy przeglądasz WP:ZB.

Dlaczego usunąłesz fotografię Majora Biegi? Ja umieściłem tą fotografię z zbioru rodzinnego. Zgłosił: syrenab (dyskusja) 03:14, 14 lut 2010 (CET) 

Abronikowski (dyskusja) 13:13, 14 lut 2010 (CET)

Re:Lokomotywa (wiersz)

[10] W internecie nie znalazłem żadnych informacji o historii wiersza, jak powstał i gdzie. Z tego powodu takie małe. No ale rozumiem. Jak coś wygrzebie to zamieszczę na nowo. Ananas96 (dyskusja) 08:59, 15 lut 2010 (CET)

Re:Uzrodlawianie

[11] Rozumiem zaraz poprawię. Ananas96 (dyskusja) 09:28, 15 lut 2010 (CET)

Teksty z zewnątrz ws. wiarygodności wikipedii

Witaj Masur.
Kilka dni temu przeczytałem na jednym z serwisów (w wordpressie.com) serię bardzo ostrych wypowiedzi na temat wiarygodności wikipedii. Owszem, errare humanum est i każdy człowiek pomylić się może. Błędy znajdą się wszędzie, nawet na bardzo szanowanych serwisach.
Moje pytanie brzmi: na ile informacje wikipedii są chronione przed złośliwą edycją zwykłych wandali z zewnątrz? Czy nie lepiej byłoby wprowadzić zasadę, że edytować teksty mogą tylko zarejestrowani użytkownicy (wiele forów wyznaje podobną regułę)? I druga rzecz - najnowsza, lutowa Akcja Batuty czy ogólne sprzątanie wikipedii. Wiadomo, że gros pracy wykonują wolontariusze. Co jednak ma zrobić biedny wolontariusz w sytuacji, jeśli jakieś hasło jest nie do końca "poprawne politycznie" (przykład: polski Kopernik na pl i europejski Kopernik na en). A śmialiśmy się na Seksmisji, że "Kopernik była kobietą". Jak zamierzacie pogodzić sprzeczne informacje haseł w różnych językach? Pozdrawiam. Fczarnowski (dyskusja) 12:20, 15 lut 2010 (CET)

Odp:

Odp:

hehee, najpierw usunąłem potem zerknąłem... serdelll (dyskusja · edycje) 21:36, 15 lut 2010 (CET)

damy radę ;) serdelll (dyskusja · edycje) 21:38, 15 lut 2010 (CET) poprawiłem szablon, strony wikipedystów oraz ich brudnopisy. Strony ich dyskusji zostawiam do odlinkowania B.B. Pozdr, serdelll (dyskusja · edycje) 21:50, 15 lut 2010 (CET)

Smoki.JPG

No i wszystko zepsułem! Przywróć wersję ze skrzydłami, ale żeby była w poprzednich rozmiarach! --A M I J K (dyskusja) 11:35, 16 lut 2010 (CET)

Plik:Lampetra fluviatilis.jpg

OK, dziękuję! Xpicto (dyskusja) 14:45, 16 lut 2010 (CET)

Masakra

Tylko tyle powiem, chyba wszystkie moje(!) zdjęcia i mapy zostały usunięte przez Ciebie lub użytkownika o loginie "Lukasz Lukomski". Niektóre z tych map zabrały mi ładnych kilka godzin życia i nie mam ich kopii. Dam sobie głowę uciąć, że przy uploadowaniu ich na wiki zaznaczałem typ licencji na jakich były one udostępnione. Pytanie na jakiej podstawie zostały one usunięte, czy nie powinno być tak, że grafika zostaje usunięta gdy wzbudza uzasadnione podejrzenie o to, że została wykorzystana bezprawnie ? Czy tak ciężko zajrzeć w exif pliku i sprawdzić że duża część tych zdjęć była zrobiona telefonem komórkowym ? Kto przy zdrowych zmysłach stosuje restrykcje licencyjne na zdjęcia wykonane telefonem komórkowym których jakość pozostawia wiele do życzenia? W moim profilu stoją jak wół email oraz numer gg wystarczyło się skontaktować w tej sprawie bezpośrednio na email czy gg i sprawę wyjaśnić. Nie każdy zagląda regularnie do swojego profilu w wiki a Wy odwaliliście zwyczajnie masówkę (dla poprawy swoich statystyk?). Naprawdę nie rozumiem, tego działania. Takim sposobem, partycypacja w Wikipedii staje się zajęciem wymagającym zwyczajnie zbyt dużego zachodu i zniechęci ludzi do uzupełniania braków. Maddox84 moow 16:02, 16 lut 2010 (CET)

grafiki

nie było okazji na ircu więc chcę podziękować za pomoc z licencjami na Commons, wielkie dzięki i pozdrawiam DX Dyskusja 19:08, 17 lut 2010 (CET)

Martin Künzle

Ciekaw jestem, jakie to treści wpisane przeze mnie zostały skopiowane z innych źródeł. Wprowadziłem drobne poprawki redakcyjne. Być może nie sprawdziłem, czy to hasło zostało skopiowane z netu ale jest różnica między popełnieniem plagiatu, a wprowadzeniem poprawek redakcyjnych do plagiatu. Zanim zaczniesz straszyć, warto być samemu precyzyjnym. pozdr.--Tarabosh (dyskusja) 15:26, 18 lut 2010 (CET)

"Kasowanie zbędnych przekierowań"

Proszę wstukać Euros i poszukać jakichkolwiek odniesień do największej rzeki w Grecji ? Nie ma ? ... Więc przekierowanie hasła "Euros (rzeka)" może było nieidealnie trafione, ale przydatne ? Gdybym sam nie szukał, nie wstawiłbym go... Proszę więc wstawić coś innego w jego miejsce, a przynajmniej ujednoznacznienie na Eurosa. Pozdrawiam ! --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 19:36, 18 lut 2010 (CET)

Powiem tak: była to prowokacja. Wiedziałem, że ktoś te przekierowania usunie, ale miałem nadzieję, że wstawi coś lepszego (nie jestem dość doświadczony). Oczekuję więc teraz na część drugą rozwiązania i dziękuję z góry :) --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 19:50, 18 lut 2010 (CET) Dzięki ! --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 19:59, 18 lut 2010 (CET)

zdjęcie z archiwów KPG

Historyk poradził, by umieścić zdjęcie pod licencją najbliżej odpowiadającą prawdzie... Gdyż niema odpowiedzniej na 100% kategorii, taka nie istnieje.

A propos prawdy, to mam pytanie, czy mój ojciec od 1949 roku przebywający w Polsce oraz jego koledzy, redagujący międzynarodową gazetę komunistyczną "Rizospastis", "organ KC na wychodztwie", od razu projektowane do grupy krajów, a nie dla jednego tylko kraju... A w Polsce przebywało wtedy najwięcej (14 tysięcy spośród 60 tysięcy...) uczestników wojny domowej, posługujących się przy tym jedynie polskimi dokumentami osobistymi... często pierwszą szkołę kończących dopiero w Polsce... więc czy to nie jest "w Polsce" wydawane ?

W takim razie, czy drukowany w Moskwie (to wiadomo) "Manifest PKWN", to nie jest dokument polski ? Filozoficznie może nie być... niemniej prawnie nie możesz chyba powiedzieć, że nie jest on polski ?

Ale kto ma o tym decydować, że wolno ? Autor nieznany lub nie chciał się ujawnić, oddał zdjęcie archiwum swej partyzantki... czy raczej jakaś rodzina, niekoniecznie znająca autora ? były pseudonimy, zakłady fotograficzne też nie ujawniały się, by uniknąć nalotu bojówek faszystowskich ?

--Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:29, 18 lut 2010 (CET) Autor mógł być emigrantem, ale jego rodzina pozostawała w Grecji... przeczytaj w DSE cyfry ile osób aresztowano, torturowano, a nie napisałem (bo nie mam jeszcze na to papieru), że także skazywano za wyssane z palca zarzuty, na 20 lat. Więc zdjęcie znane, a autor był nieznany... --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:33, 18 lut 2010 (CET)

A kto może, w braku autora, a gdy znane jest archiwum z oryginałem i archiwum mówi OK, publikowane jest wszędzie ? --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:36, 18 lut 2010 (CET) To nie było pytanie retoryczne... --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:40, 18 lut 2010 (CET)

Kto może wydać zgodę na publikację fotografii w polskiej Wiki, wobec okoliczności, że autor jest nieznanyi były po temu bardzo poważne powody, a oryginał zdjęcia jego właściciele złożyli do archiwum Komunistycznej Partii Grecji, które to archiwum nie ma nic przeciw udostępnianiu go do publikacji o DSE? --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 20:50, 18 lut 2010 (CET)

pytam, więc uczę się, próbuję też rozwiązać tę zagadkę jakie i od kogo zdjęcia mogę zamieszczać ? Bo co z tego, że wyrwę z pracy jakieś godziny, po kilka razy, na przekonywanie opiekunów zbiorów w archiwach... którzy mają przekonać jakieś inne gremia, a na końcu może zrobią wyjątek i udzielą pisemnej zgody (w Grecji publikuje się to i koniec, jest to faktyczna domena publiczna)... a potem okaże się, ze nie tę zgodę potrzebowałem załatwić ? W innych wypadkach jedziemy z rodziną i pstrykamy własne fotki, ale tu się nie da, brak wehikułu, przewożącego w 1946 rok :) --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 21:01, 18 lut 2010 (CET)

to jest przyczyna, dla której archiwa KPG nigdy nie wydają żadnych pisemnych zezwoleń, ale często mówią "możesz publikować, nie mamy obiekcji". Nie chcą nigdy, żadnych sporów sądowych. Niemniej mogliby (co dotyczy obu archiwów czyli KC KPG oraz ASKI - lewicowi konkurenci KPG) zebrać się i wskazać pisemnie kilka bardzo znanych fotografii, jako dopuszczonych do celów ściśle encyklopedycznych. Może nawet w tym celu reprezentowaliby ukrytego autora lub rodzinę. W KPG wczoraj nie wykluczono, a w ASKI obiecano mi to. Ale jeśli Wiki takich warunków, z ograniczeniami, nie akceptuje, to tylko ośmieszę się występując o nie :(. O public domain niema mowy, gdyż jaki byłby wtedy sens istnienia archiwów ? --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 05:49, 19 lut 2010 (CET) przekazałem im to dziś (historykowi z KC KPG), że muszą dotrzeć do rodzin/spadkobierców i uzyskać ich zgodę. Prosił zadzwonić za tydzień... --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 09:24, 19 lut 2010 (CET)

Wiesz, rozważyłem z punktu widzenia i prawa i logiki takiej, jakiej uczono mnie na polskiej uczelni i tzw. chłopskiego rozsądku. Jeśli właściciel praw autorskich da zgodę, na użycie fotografii w Wikipedii (zwykle będzie to zgoda na użycie w konkretnym artykule o...), to znaczy, że mogę publikować to w Wikipedii (w owym konkretnym artykule...). Wszelkie inne podejścia są... NIELEGALNE, czyli niezgodne z prawem. A jeśli ktoś inny to skopiuje, cóż ! Tak samo kraść może te zdjęcia z innej książki lub artykułu lub strony internetowej. Piszę to, gdyż jedynie o takiej zgodzie są skłonne rozmawiać ze mną wszystkie wydawnictwa, publikujące niegdyś te zdjęcia legalnie. Pozdrawiam: --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 17:30, 22 lut 2010 (CET)

Właśnie jestem w Grecji (dosłownie), byłem dziś w archiwach, następnie dzwoniłem pod wskazane adresy wydawnictw i wszędzie powiedziano tak samo: Najpierw proszę złożyć pisemny wniosek, wtedy rozważymy zgodę na publikację. Nikt nie wspominał, że publikację jednorazową. Mówiono, że w określonym wydawnictwie (np. w encyklopedii, w Polsce) i w celu zgodnym z tematem danego zdjęcia czy książki. Nikt nie da na te zdjęcia licencji typu public domain, gdyż wtedy odbieraliby sobie chleb na przyszłość. Ale też są szanse na zgodę dla Wiki, nie tych, to innych wydawnictw i osób. --Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 21:58, 22 lut 2010 (CET)

Jasne, czytałem, ale tam jest tylko tyle: W Polsce fotografie korzystają z nieograniczonej ochrony prawem autorskim dopiero od roku 1994. Wcześniej, na podstawie ustawy o prawie autorskim z roku 1926 i art. 2 ust.1 ustawy o prawie autorskim z roku 1952 korzystały tylko fotografie posiadające "wyraźnie zastrzeżenie prawa autorskiego". co automatycznie nie porusza tematu starych i dawno publikowanych fotek. Ponadto, jak wspomniełeś już chyba, istotne jest prawo greckie. Jeśli prawo greckie dopuszcza więc (za takową, konkretną zgodą) publikację w Wiki, to jest to właśnie OK.--Dimitris (dimkoa) (dyskusja) 22:15, 22 lut 2010 (CET)

nowcommons

Widziałem czerwone linki do zdjęć, które przeniosłeś na Commons z jednoczesną zmianą nazwy. Trudno jest potem dojść do nowej nazwy i poprawić w artykule.

redaktor

Dzięki za redaktora. Postaram się nie zawieść zaufania. Bartek444 (dyskusja) 21:21, 19 lut 2010 (CET)

Loga urzędów

Mamy coś takiego Plik:GUGiK logo.svg, a pewnie jakby poszukać to znajdą się i inne loga polskich urzędów czy instytucji. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że logo takiej instytucji jest PD – oznaczałoby to, że każdy sobie może je wykorzystać w dowolnym celu (np. na mapach własnej produkcji zamieszczać sobie to logo). W ustawie mapy zapisane „Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego: 1) akty normatywne lub ich urzędowe projekty, 2) urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole, (...)”, jednak zaliczenie logo, będącego pewnego rodzaju znakiem formowym, do „znaków i symboli” jest raczej nadinterpretacją tego zapisu ustawy. Wg mnie ten plik nie może być zamieszczony w Wikipedii. Aotearoa dyskusja 17:42, 20 lut 2010 (CET)

Masz rację z tą konsekwencją – albo godzimy się na wszystkie tego rodzaju loga, albo wszystkie powinniśmy wykasować, a to chyba nie ma jednak sensu. A co do PD, to uważam, że w szablonie powinna być wyraźna informacja czym jest „własność publiczna” (z szablonu mamy przekierowanie do artykułu domena publiczna, gdzie mamy podane „W polskim systemie prawa autorskiego pojęcie domeny publicznej zasadniczo nie występuje wcale”[!]) i czego nie można z taką grafiką robić – obecnie to pozostaje zostawione domysłowi użytkownika, a ten jak zobaczy zapis „własność publiczna”, to stwierdzi, że można z tym robić wszystko. Aotearoa dyskusja 18:49, 20 lut 2010 (CET) Zobaczyłem, że engielski tekst commons:Template:PD-Polishsymbol ma tekst "However in some instances the use of this image in Poland might be regulated by other laws" nie występujący w polskiej wersji szablonu. Polski tekst proponowałbym zmienić na Zgodnie z art. 4 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90 poz. 631) nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego akty normatywne, ich projekty, urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole. Powyższa grafika należy do tej grupy. Jednak w niektórych przypadkach wykorzystanie tej grafiki może być w Polsce ograniczone na podstawie innych obowiązujących przepisów. – pominąłbym chyba, jako niejednoznaczne, odwołania do "domeny publicznej"/"własności publicznej". I tak zmiany ja nie wprowadzę, bo edycja szablonu jest zablokowana, a poza tym nie miałbym pojęcia jak edytować taki wielojęzyczny szablon... Aotearoa dyskusja 19:25, 20 lut 2010 (CET) Tak – Commonsowy "polishsymbol". Dzięki. Aotearoa dyskusja 19:36, 20 lut 2010 (CET)

Podziękowania

Dziękuję serdecznie za zwrócenie uwagi zablokowanemu czasowo i dotąd nieodblokowanemu użytkownikowi. Z wcześniejszej dyskusji wynika, że wszystkie niezbędne formalności odnośnie zdjęcia zostały dopełnione. Dlaczego użytkownik nie został wpierw odblokowany, a dopiero potem poproszony o uzupełnienie? Dlaczego zdjęcie należało akurat teraz w ekspresowym tempie usunąć, choć przez pięć lat nikt nie dopatrzył się uchybień i nie poinformował o jakichkolwiek brakach - nie wiadomo. Można jedynie domniemywać, że po czasie dodawania treści do Wikipedii nastał czas odejmowania.

Plik Książę_Popiel.jpg

Chciałbym poinformować, iż plik Książę_Popiel.jpg jest jedynie mniejszą wersją pliku Plik:PopielBis1581.jpg. Proszę więc wstawić tabelę z informacjami, gdyż wiem jak to zrobić. Tak więc informacje i licencja są takie same jak w pliku Plik:PopielBis1581.jpg. -- Eru Iluvatar - 19.02, 20.02.2010 (CET)

Re: Physostygmine

Dzięki, ta grafika jest nawet estetyczniejsza od mojej. Mk1981 (dyskusja) 20:20, 20 lut 2010 (CET)

Pośpiech

Po prostu patroluję OZ i czasem zrobię coś za szybko jak w tym wypadku. Generalnie to dobry pomysł tylko szkoda że tak późno wprowadzony w życie ale lepiej późno niż wcaleJapanriver (dyskusja) 10:25, 21 lut 2010 (CET)

Nie ma to jak admińska zapobiegliwość Japanriver (dyskusja) 10:27, 21 lut 2010 (CET)

Kryteria encyklopedyczności dla artykułów o oprogramowaniu

Cześć! W ramach Wikiprojektu Informatyka rozpocząłem dyskusje na temat minimalnych kryteriów encyklopedyczności artykułów o oprogramowaniu. Zachęcam do zabrania głosu! Matek M (dyskusja) 08:53, 22 lut 2010 (CET)

Odp:Plik:Karol Szajnocha1.png

Odp:Plik:Karol Szajnocha1.png

Dlaczego tytuł jest teraz czerwony, jak z opisami petaflopów ? Vednar (dyskusja) 06:18, 23 lut 2010 (CET)

To zmień bo nie mogę go znaleźć.

Szukaj szukaj ? - nie ma sprawy. Vednar (dyskusja) 08:20, 23 lut 2010 (CET)

Re: Plik:Baner250x250.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Najagody#Plik:Baner250x250.gif Witaj. Posiadam zgodę Bałtyckiej biblioteki Cyfrowej na dodanie logo do artykułu na wiki. Jak mogę tego dokonać bez posądzania o łamanie praw autorskich? Jakaś forma dokumentacji dołączona do pliku? Dzięki z góry za pomoc.

Odp:Plik:Schematy reakcji.png

Odp:Plik:Schematy reakcji.png

Cześć, znam Doxepine, bo już kilkukrotnie konsultował ze mną kwestie chemiczne. Znam też szablon "PD chem", mam jednak wątpliwości, czy przeniesienie schematu Polimerka do PD bez jego zgody jest właściwe. IMHO PD-chem dotyczy wzorów pojedynczych cząsteczek, natomiast opracowanie dość skomplikowanego schematu reakcji to jest już jakaś twórczość własna i produkt niekoniecznie podpada pod oczywiste PD. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:34, 23 lut 2010 (CET)

Podpis

Ok, zrobione :) Pozdrawiam! Lahcimnitup (?) 16:47, 23 lut 2010 (CET)

tabela nad infoboxem

Witam! Dzięki za zwrócenie mi uwagi - moja wina:-( Nie sprawdziłem że nietypowo umieszczona tabelka nie niesie żadnej informacji. Postaram się być bardziej czujnym i ostrożnym przy przeglądaniu edycji mniej doświadczonych Wikipedystów. Jednocześnie dziękuję Ci za tak dokładne opisanie sytuacji i mego potknięcia. Każda uwaga czy rada pozwala mi lepiej wypełniać obowiązki redaktora. Serdecznie pozdrawiam z lekko przybielonej śniegiem Bydgoszczy +0,1°C :-) --mirek jakubowski 19:56, 24 lut 2010 (CET) Mirek46 (dyskusja)

Blokada - Rafał Dratkowicz

Zablokowałeś wczoraj w/w wikipedyste za łamanie praw autorskich. On tweirdzi (wg wiadomości wysłanych mi na gg) że to jego brat wstawił te zdjęcia na jego koncie. Wiem, ze blokada jest trzydniowa i niedługo się kończy, ale on jest jeszcze niedoświadczonym wikipedystą - ten sposób może się zniechęcić d Wiki. Rozumiem, ze łamanie praw jest karane na wiki - myślę jednak, że skoro zalezy mu na edytowaniu to można cofnąć blokadę. Pozdrawiam Rw23 (dyskusja) 20:46, 24 lut 2010 (CET)

Zdjęcie Magday Parus

Odp:Plik:2010 MagdaParus.jpg może zostać usunięty

Łatwiej się dodaje pliki na Commons, jak już są w polskich zasobach Wikipedii - można wtedy jednym kilknięciem skopiować cały opis, z zatwierdzoną zgoda etc. Bo maila z potwierdzeniem zgody na wykorzystanie zdjęcia autorka powinna dosłać lada chwila bezpośrednio na adres permissions-commons-pl@wikimedia.org Hebius (dyskusja) 20:59, 24 lut 2010 (CET)

Już dostałem kopię zgody, więc mam nadzieję że przynajmniej z tej strony będzie wszystko OK. Hebius (dyskusja) 21:08, 24 lut 2010 (CET) Ostatnio już wrzucałem jedno zdjęcie bezpośrednio na Commons, ale tu była dodatkowo zgoda i fotografa i pisarki, więc wolałem nie ryzykować korespondencji po angielsku w razie jakichś wątpliwości :)

Hebius (dyskusja) 21:18, 24 lut 2010 (CET)

Aaaa, no to fakt - niepotrzebnie dodawałem roboty. Nie wiedziałem, że zgody i tak lądują w polskim dziale Wiki. Na przyszłość będę mądrzejszy. Hebius (dyskusja) 21:25, 24 lut 2010 (CET)

Nowe polskie gwiazdy

Witaj, kolejna prośba o zmajstrowanie baretek w odpowiednich kolorach, bo wstążki z "Rozporządzenia" nie są odzwierciedleniem ich opisu z tegoż: Gwiazda Morza Śródziemnego, Gwiazda Konga, Gwiazda Czadu. Pozdrawiam --Lubicz talk 09:51, 26 lut 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Masur/24" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy