Dyskusja wikipedysty:Masur/28


Dyskusja wikipedysty:Masur/28 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Masur Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum dyskusji Masura od 2701 do 2800. 12.VIII.10.- 6.X.10. w encyklopedii

kontakt (mail)

Witaj.

Czy dotarł do Ciebie mój mail? Czy może mam pytanie, ktore chcialem Ci zadac napisac tutaj? Pozdrawiam Rael (dyskusja) 14:20, 12 sie 2010 (CEST)

Czy zatem przesyłać plik Rohatka3.jpg

Witam, Nie mam zdjęcia, które dotyczyłoby hasła Rohatka a nie było powieleniem innych ujęć. Jeśli to zdjęcie jest wstawienia to go prześlę do Wikimedia Commons. Jeśli nie to prosze o usunięcie zdjęcia. Pozdr. Tomasz O. (dyskusja) 14:55, 12 sie 2010 (CEST)

Najbliższe moemu zdjęciu jest ujęcie File:Magas-Tátra, Rovátkáról lefelé DSC03095.JPG; jest natomiast wykonane poniżej poziomu klamer. Pozostawiam decyzję odnośnie wysłania Tobie. Pozdr. Tomasz O. (dyskusja) 15:06, 12 sie 2010 (CEST)

Nie pd?

[1] i [2], prawda? :( --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 17:59, 12 sie 2010 (CEST)

Języki kareńskie

Witaj ! Dziękuję za wiadomość, miałem "chwilkę" przerwy. Sprawdziłem na próbę jeden z nieprzejrzanych arów tego IP o językach z Birmy : Języki kareńskie . Taki język tam istnieje, czy ma aż tyle odmian i w tym np. Kayah czyli Język kayah - tu już źródeł pod ręką nie posiadam. Link zewnętrzny wygląda sensownie, art lekko dowikizowałem i zatwierdziłem. Może znajdę czas jutro , to sprawdzę dalsze języki. Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 22:51, 13 sie 2010 (CEST)

Yu-ghi coś tam

Wyprzedziłeś mnie dosłownie o sekundę, proszę o jeszcze jeden ek ;) Paweł Zawiślakodpowiedz 13:51, 14 sie 2010 (CEST)

Mapka Jastrzębia

Prawie wcale nie edytują Wikipedii więc z góry przepraszam jeśli odpisuję w złym miejscu. Odnośnie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Niurek Tak, w pełni świadomie jest to 100% moja praca. Wykonana znanym programem graficznym firmy Adobe. Dane karto i odwzorowanie za google maps.

Odp:Kadencyjnosc adminow

Odp:Kadencyjnosc adminow

Jeżeli miałoby być głosowanie w sprawie odbierania uprawnień nieaktywnym użytkowników, to musiałoby się odbyć jakoś we wrześniu, teraz jest czas wakacyjny i mniejsza frekwencja. Co do inicjatywy kadencyjności, jestem lekko zdezorientowany, gdy np. czytam Lajsikonika: "ale czy nie lepszą drogą niż bezustanne głosowania nie byłaby reforma KA i upoważnienie tegoż do rozpatrywania przypadków rażącego nadużywania uprawnień administracyjnych? Jakiś uproszczony tryb, i to KA decydowałby o albo odebraniu uprawnień, albo decydowałby o poddaniu administratora procedurze weryfikacji.", podczas gdy w marcu pisałem: "Jeżeli składający wniosek dodatkowo żądałby sprawdzenia czy administrator nadużył uprawnień - wówczas wniosek byłby de facto rozbijany na dwie części - pierwsza w trybie przeze mnie opisanym + druga w trybie normalnym (jeżeli KA orzekłby, że nałożona blokada jest niesłuszna). Do tej pory często zdarzały się wnioski dt. słuszności blokady - stąd też skrócony tryb postępowania w takich sprawach wydaje się być potrzebny." Niedawno też Plogi poddawał pod dyskusje odbieranie prawa głosu w PUA nieaktywnym userom, wygląda na to, że moje pomysły wydają się być super, ale dopiero po kilku miesiącach od ich zaproponowania... Andrzej19@. 18:06, 14 sie 2010 (CEST)

Hmm, kadencyjność spowodowałaby praktycznie automatyczne odebranie uprawnień nieaktywnym. Aktywna liczba administratorów to obecnie około 70 osób + 30 wykonujący kilka czynności miesięcznie, pozostałe 66 osób nie robi nic. Oczywiście można by było temat pociągnąć, ale nie pamiętam gdzie u Leinada spoczęła ta propozycja, stąd też miło by było jakbyś mi zalinkował. Andrzej19@. 18:43, 14 sie 2010 (CEST)

Spaliłem nieco te włoskie zasady. Teraz jeszcze raz je obejrzałem i są one sensowniejsze niż te co przedstawiłem na początku. Wygląda to tak, że co roku admin musi złożyć wniosek o przedłużenie kadencji. Jeżeli nie zbierze się 15 osób przeciwko - wówczas kadencja jest przedłużana automatycznie (bez PUA), jeżeli zaś zbierze się 15 osób przeciwko administratorowi - to zobligowany jest on przejść normalne PUA, przy czym PUA po włosku to podobnie jak u nas wymóg 80% za (czas trwania dwa tygodnie). W tym wniosku o przedłużenie kadencji wpisują się TYLKO i wyłącznie osoby przeciwko - nie ma miejsca na głosy zwolenników danego admina, czyli wszystkie osoby, które nie mają zastrzeżeń po prostu mogą sobie zignorować takie coś i w ogóle się tym nie interesować. Takie coś wydaje się być sensowne, prawda? Andrzej19@. 19:05, 14 sie 2010 (CEST) Napisałem w propozycji poprawne brzmienie systemu włoskiego, mógłbyś dodać do obserwowanych (obok "Propozycje zmian w regulaminie Poczekalni ") tę dyskusję? Myślę, że przyjmując model włoski możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: usunąć nieaktywnych administratorów a jednocześnie nie zabrnąć w niepotrzebne głosowania. Andrzej19@. 19:07, 14 sie 2010 (CEST)

re: Podpis

 • czy "niezalecane" nawet wysoce, oznacza niedozwolone? Chciałbym mieć ścisłość. zgodnie z globalną interplanetarną zasadą co nie jest zakazane jest dozwolone, moj podpis jest jednak MOIM podpisem. Na poczcie Pani nie wnika czy piszę długie jot z wywijasem czy kreską i czy najpierw daję nazwisko czy imię. Na wikipedii wszak posługujecie się nickami nazwami kont, często czyniąc sobie zabawne do niego dopiski itp. Moja strona nawet po kliknięciu i tak nic nie mówi, więc mój podpis tym bardziej. Natomiast uzywany w tej formie konsekwentnie zaczyna zyć właśnym życiem i lepiej identyfikuje uzytkownika niz jego wlasciwa strona. Vide pseudonim :) Może chcę rozdzielić moją twórczość na dyskusjach od konta?...czekam na argumenty. --Furia Wenturia (dyskusja) 19:15, 14 sie 2010 (CEST)
ps. nie trzeba klikać. wystarczy najechać myszką. Wiki prawidłowo podaje alternative text i title do każdego linku podpisu. W linuxowym lynx również ładnie się wyswietla wlasciwa nazwa pod pseudo. Wiec utrudnienie wzrokowe jako argument trochę PŻ. --Furia Wenturia (dyskusja) 19:19, 14 sie 2010 (CEST)
  • ps2. proszę spojrzeć powyżej na Pana stronę dyskusji. doliczyłem się kilku wysoce niewskazanych niezalecanych modyfikacji podpisu. To oczywiście nie myli. Ważne że można się mnie znowu beznadziejnie czepić. --Furia Wenturia (dyskusja) 19:29, 14 sie 2010 (CEST)
  • argumenty częściowo przyjąłem pokornie. Jednak brak odniesienia się do innych przykładów modyfikacji swojego podpisu, uznaję za sprytne obejście tematu i przeniesienie siły argumentacji zupełnie na inny obszar. Dlatego też, jednak pozostanę przy obecnym kształcie podpisu. Właściwie nazwa konta była określona w czasie dość znikomej wiedzy nt. wiki. Jako że usunąć nie można, zmienić nazwy konta nie można, to korzystam z technicznej możliwości posługiwania się podpisem zmodyfikowanym. Jak się okazuje nie będę ani pierwszym ani pewnie ostatnim. --Furia Wenturia (dyskusja) 20:09, 14 sie 2010 (CEST)

DrPZ (podpis)

Ha! Wiedziałem, że padnie wkrótce ta propozycja; widziałem gdzieś niedawno wątek na ten temat. Nie ma to dla mnie różnicy, chociaż trochę dziwny jest zakaz (zasada? zalecenie?), aby nie używać funkcji, która jest implementowana bez ograniczeń w system. Paweł Zawiślakodpowiedz 20:21, 14 sie 2010 (CEST) Tfu! Tzn.: DrPZodpowiedz 20:22, 14 sie 2010 (CEST)

Wałach (nazwisko)

To fakt że "nazwiskologia" na plwiki jest na dość niskim poziomie ale tu tniesz akurat treści które są weryfikowalne i które łatwo uźródłowić. Jestem za podnoszeniem jakości ale pozostawienie takiego kikutka ;) jak po Twojej interwencji, raczej wiki nie pomaga. Albo EKować, albo zostawiać na zmiłowanie, a jeszcze lepiej szukać osób do poprawiania takich artykułów. Już nie wspominając o tym, ze najlepsze byłyby "zasady" dla artykułów o nazwiskach. O ile pamiętam nazwisk jest w samej Polsce tak pod 0,1M więc jest się nad czym zastanowić. A wracając do Wałacha to najchętniej bym Cię rewertował ale nie chcę przepychanek. pzdr. pawelboch (dyskusja) 13:14, 15 sie 2010 (CEST)

Pytanie o wrzucanie plików na wiki

Witam. Tak jak prosiles wklejam tu to pytanie ktore Ci wyslalem mailem. Wiem ze moze brzmieć dość głupio, ale jestem jak narazie początkującym laikiem w kwestiach wiki.

Jakiś czas temu usunąłeś mój plik z wikipedi (herbwieża.jpg - na mojej dyskusji znajdziesz szczegóły). Myślę ze mógłbyś mi pomoc w pewnej sprawie. Otóż chciałem zuploadowac nowy plik - poprzednim razem dyskutowaliśmy o tym czy ten plik ma status godła wolnego od praw autorskich i jak wyjaśniłeś mi - nie miał. Chciałbym teraz wrzucic plik, który z pewnością takie cechy posiada. Ale, śmieszna sprawa, zupełnie zapomniałem jak to zrobić - tzn. chcialem wrzucic poprzez http://commons.wikimedia.org/, ale w wyborze licencji nie ma tam nic o godłach i herbach. Podejrzewam, że rzeczony plik herbwieza.jpg, wrzucałem w jakiś inny sposób, ale coś mnie zaćmiło i nie pamiętam jak :P (wiem ze to głupio wyglada, ale tak właśnie jest:P, zwlascza, że na Commons musiałem założyć inny login, bo Rael był zajęty, więc zastanawia mnie jak byś poprzednio trafił na moją stronę dyskusji w sprawie tego pliku, jeśli na commonsach wrzucałem poprzez inny login.) Czy mógłbyś mi pomoc i powiedzieć jak ja "to zrobiłem" ze zuplodowalem plik herbwieza.jpg oznaczając go jako herb, godło dostępne do powszechnego użytku? Czy angielskie commons to jedyna droga wrzucania grafiki?

A jak jest z kontami na commons? Są one odrębne od tych na polskiej wiki? Mialbys mozliwosc przesledzic historie tego pliku, który usunales i powiedzieć mi z jakiego konta był wrzucony :)? Rael (dyskusja) 13:49, 20 sie 2010 (CEST)

Kolejna konurbacja

Widzę, że doskonale poradziłeś sobie beze mnie – bawiłem na krótkich wczasach, stąd mój brak odpowiedzi. Oczywiście decyzja poczekalni słuszna, o takim czymś nie słyszałem, co nie znaczy, że kiedyś nie powstanie (choćby w dokumentach urzędniczych). Aotearoa dyskusja 19:45, 15 sie 2010 (CEST)

proszę o ponowne sprawdzenie

Kazimierz Maciejewski - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Maciejewski

"Szeregowy działacz opozycji - żadnych ponadprzeciętnych dokonań, żadnej polityki. Przynajmniej hasło nic nie wspomina. Poza stroną WZZ Wybrzeża, brak innych (niezależnych) źródeł, a ze względu na powszechność imienia i nazwiska ciężko coś wykopać. Nic nie linkuje. Masur juhu? 07:40, 10 cze 2009 (CEST)"

Herbowni

Cześć, mimo, że na Wiki jestem już trochę, to całkiem nie znam się na botach. A mamy z Avalokitesvarą taką botową robótkę. Chodzi o wstawienie we wszystkich hasłach z kategorii Herby szlacheckie w sekcji herbowni tekstu informacyjnego (wytłuszczoną czcionką w w dyskusji Avalokitesvary). Kto mógłby to zrobić? Może Ty? Pozdrawiam, steifer (dyskusja) 20:15, 16 sie 2010 (CEST)

TXS! steifer (dyskusja) 17:40, 10 wrz 2010 (CEST)

media

kasujesz moje pliki, a już nie mam siły z tym walczyć, --Tecra dyskusja 20:20, 16 sie 2010 (CEST)

Ijon Tichy

Excuse me, but why did you delete the Links in Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik? Okay, the Youtube-link (the polish trailer) may be inappropriate, but the second link was to the production team of Ijon Tichy and the second season has been finished and is now in post production. --Langsamkommenlassen (dyskusja) 21:40, 16 sie 2010 (CEST)

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych

Proszę mi wyjaśnić powody usunięcia strony stowarzyszenia.--Skitof (dyskusja) 23:08, 16 sie 2010 (CEST)

Nie do końca zgadzam się z Twoją argumentacją. Nie wiem jakie było poprzednie hasło, więc nie mogę go porównać to tworzonego przeze mnie. Skasowałeś to hasło w trakcie jego edycji. Nie byłem w stanie uzupełnić go nawet o infobox, grafikę czy sekcje końcowe. Tym niemniej hasło zostało zredagowane w oparciu o zasady encyklopedyczności. Wikipedia to nie jest trywialna literatura popularna, wręcz przeciwnie prezentuje ona różnorakie aspekty życia społecznego, również te nieelektryzujące ogół społeczeństwa. Na wikipedii są tysiące haseł opisujących związki, stowarzyszenia czy towarzystwa, łącznie z tymi - wydawać by się mogło - bardziej egzotycznymi (Bractwo Kaphornowców, Polskie Towarzystwo Taneczne, Sekcja Rowerzystów Miejskich, Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Polski Klub Psa Rasowego i.in.) - wszystkie te hasła jednoczy przede wszystkim zaangażowanie ludzi w zamianę luźnej idei w zorganizowaną i sformalizowaną aktywność mającą wpływ na rzeczywistość. Weź pod uwagę, że na wikipedii jest cała masa dużo bardziej kuriozalnych haseł nijak związanych z polską rzeczywistością (Kategoria:Piłkarze południowoafrykańskich klubów, Kurka Wodna: Wielkanocne Jaja - przykłady można mnożyć, bo jest mnóstwo haseł o ludziach czy produktach w Polsce niemal nieznanych). Fakt, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Polsce warzy piwo to nie jest hasło encyklopedyczne, to po prostu news, dane statystyczne. Taka informacja może być na pierwszych stronach gazet, w dziennikach tv, ale to tylko niesformalizowane zjawisko społeczne. Jeśli natomiast ci ludzie zakładają stowarzyszenie, wydają czasopismo, zakładają stronę internetową, przeprowadzają lub zlecają naukowe analizy prowadzą działalność na rzecz rozwoju tego ruchu i odradzają i krzewią kulturę rzemieślniczego wyrobu piwa jako spuścizny polskiej tradycji kulinarnej (Historia piwa) to jest to już zjawisko, które jak najbardziej nosi znamiona hasła encyklopedycznego. Zaznaczam, że nie zakładałem tego stowarzyszenia, nie należę do niego, nie warzę nawet piwa w domu. Jestem po prostu obserwatorem piwowarskiej sceny w Polsce. Dlatego proszę Cię jeszcze raz o przeanalizowanie całego zagadnienia dotyczącego stowarzyszenia, uwzględnienia szerszych aspektów całego zjawiska i danie mi szansy na napisanie rzetelnego hasła, bo tak naprawdę problemem wikipedii nie jest to co w niej jest, lecz to czego w niej nie ma. Skupmy się na tworzeniu i rozwoju, nie na destrukcji.--Skitof (dyskusja) 10:22, 17 sie 2010 (CEST) Polecam dzisiejszą audycję w Programie I PR w Sygnałach Dnia i artykuł na stronie PR. Audycja wyemitowana zostanie również w PR III.--Skitof (dyskusja) 12:47, 17 sie 2010 (CEST)

Prośba

Witaj

Przez moje roztargnienie zapomniałem zmienić proponowaną przez commons nazwę pliku Plik:Czechy 031.jpg na konkretniejszą np Vodopády Stříbrného potoka2.jpg. Czy jako administrator commons mógłbyś zmienić nazwę pliku? StoK (dyskusja) 23:21, 16 sie 2010 (CEST)

Kalendarz liturgiczny

Dzień dobry! Wiadomość tej samej treści wyślę do kilku osób, które najbardziej udzielają się w sekcjach "do usunięcia". Chciałbym zapytać każdego o odrębną opinię ws. kalendarza liturgicznego jaki chciałbym stworzyć.

Przeredaguję wiadomość jaką wysłałem Tanji5:

I tak dalej. Podstawą byłaby tabelka ze strony podanej przez Tanję5. Ona też podsunęła mi tę stronę. Potem można by dodać inne obrządki (bizantyjsko-ukraiński, ormiański, koptyjski itd.), kalendarze z innych krajów, wraz z nowymi źródłami lista byłaby poszerzana (mam kilka książek plus można w biogramach poszczególnych świętych poszperać). Żeby nie mieszać za bardzo chciałbym się ograniczyć tylko do kościoła rzymskokatolickiego, a więc tylko do tych wspólnot, które uznają prymat papieża Rzymu (prawosławie mogłoby utworzyć własny odrębny kalendarz). Odrazu zaznaczam, że docelowo rzecz dotyczyłaby tylko kościoła rzymskokatolickiego, a więc kościoła łacińskiego i wszystkich katolickich kościołów wschodnich. Po pierwsze jest to / byłoby pracochłonne - nie chcę, by po ukończeniu czerwca nie okazało się, że Masur chce ją usunąć, bo jemu hasło Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego w zupełności wystarcza, a klasyfikowanie ze względu na daty "jest bez sensu". Na wstępie zatem zapytam Was, czy takie coś przejdzie? Proszę o jasną klarowną odpowiedź na stronie mojej dyskusji (bez wypowiedzi typu: "zależy", ewentualnie proszę o merytoryczne wypowiedzi nt. co możnaby jeszcze ująć w tabeli, co jest zbędne, właściwe tytuły). Dziękuję i pozdrawiam.--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 08:56, 17 sie 2010 (CEST)

Masur jesteś zwykłym ignorantem

W moim artykule nie było żadnych nieobiektywnych wstawek To ze organa ścigania i UOKiK (trudne słowo) zgłosiły zastrzezenia do tej firemki nie iznacza, że artykuł nie ejst obiektywny Wszystko było oparte na źródłach Jesli jest to dla ciebie za duze wyzwanie żeby zrozumieć co zostało napisane to może zajmij sie chłopie tym swoim doktoratem

Licencja

Tego języka pewnie nie znasz, ale ikona licencji na pewno nie jest Ci obca. Czy dobrze kumam, że ten rysunek nie może być u nas wyświetlany? Ark (dyskusja) 19:16, 17 sie 2010 (CEST)

masur dla mnie temat z OSP jest bardzo wazny bo sam jastem w strazy. A ci z Rzezawy czemu maja tak napisane i nic im nie robisz wiec nie czepiaj sie szczegolow

zdjecie

witam. nigdy tego nie robilem, jestem poczatkujacym wikipedysta. posiadam zdjecie do artykulu Benedykt Musiał. zdjecie zostalo wykonane przez jego corke, matke mojego serdecznego przyjaciela i nie bedzie zadnych problemow z kwestiami wlasnosci praw autorskich. co mam robic, zeby zdjecie dodac do artykułu?

Pliki na Commons

Spróbuje tak jak radzisz. Nie mniej sądzę, że troche wywalasz pochopnie, wszystko muszę robić raz jeszcze. Wiadomo z nauką tak bywa. Myslę jednak ze naleza mi sie wyjaśnienia. Jakie kryteria przyświecaja temu, że dwa pliki o jednakowych parametrach opisu ich pochodzenia, traktowane sa inaczej. Jeden wyrzucasz drugi zostaje. Zobacz w metadanych z aparatu. Są nawet robione w tym samym czasie. Przepraszam, ale nie chce mi sie tutaj robic polskich znakow. Prosze o odpowiedz po polsku :) Pozdrawiam Behemot53 (dyskusja) 01:26, 19 sie 2010 (CEST)

Zgłoszenie

Chciałbym zawiadomić o popełnieniu wandalizmów przez jednego z użytkowników. Użytkownik Kimodin dopuszcza się nieuprawnionych wandalizmów poprzez ciągłe kasowanie danych w takich artykułach jak: Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji, Sojusz Sił Prawicowych, Jedna Rosja, Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, Związek Wolnych Demokratów, Węgierskie Forum Demokratyczne, Węgierska Partia Socjalistyczna, Fidesz. Proszę o szybką interwencję w tej sprawię.100mk (dyskusja) 12:31, 19 sie 2010 (CEST)

Wandalizm

IP o 78.88.18.114 za dużo wandalizmu dał w tabelach w sezonach o F1. Proszę zablokuj go by nie trzeba było patrzyć co on robi wandalizm. Lispir słowa to potęga 13:21, 19 sie 2010 (CEST)

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu

Witam. Przeglądając Wikipedię natrafiłem na pewien artykuł. Chciałbym abyś mi pomógł odpowiedzieć na pytanie: Czy skopiowanie historii szkoły ze strony oficjalnej placówki jest zgodne z redagowaniem na Wikipedii?

A oto o co mi chodzi:

 • Zamieszczona historia szkoły na Wikipedii: II LO - Historia
 • Zamieszczona historia szkoły na oficjalnej stronie: [3].

Proszę porównaj obie treści i odpowiedz na moje pytanie (wymienione wyżej).

Pozdrawiam!

Patrykp5 dyskusja 21:25, 19 sie 2010 (CEST)

 • Chyba źle mnie zrozumiałeś. To nie ja skopiowałem żywcem tą historię. Dlatego Twój artykuł został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich. - to nie ja jestem autorem tegoż artykułu. Wybacz, ale po prostu natrafiłem na art przypadkiem. Chciałem się dowiedzieć czy aby na pewno historia jest zgodna z regulaminem Wiki.

Pozdrawiam!

Patrykp5 dyskusja 20:52, 20 sie 2010 (CEST)

 • OK. Dzięki za pomoc. :)

Patrykp5 dyskusja 21:10, 20 sie 2010 (CEST)

 • Aha. Dzięki za zauważenie mojego błędu. :) Patrykp5 dyskusja 10:02, 21 sie 2010 (CEST)

Stanisław Lem

Zacząłem rozwijać twórczość. Rzeczywiście było to dosyć kiepsko napisane do tej pory, w zasadzie tłumaczenie z angielskiej wikipedii... Jak to oceniasz, czy idę dobrą drogą? ;)--Lemofil_gg (dyskusja) 21:53, 19 sie 2010 (CEST)

wandalizm

witam, proszę o zablokowanie kolegi Tenautomatix ponieważ usuwa opisy herbów Ostrogski oraz Wyssogota a w zamian nie dodaje żadnego opisu, to jest jawny wandalizm--Dedo (dyskusja) 17:03, 20 sie 2010 (CEST)

Wikipedysta Dedo

--Tenautomatix (dyskusja) 17:20, 20 sie 2010 (CEST) Jak nauczy się podawać źródła zaprzestanie przepisywac w książek całych akapitow zacznie pisać poprawmą polszczyzną zacznie się stosować do zasad zaprzestanie usuwać teksty innych oraz to zaprzestanę ingerować. Pisze w komórki jak dostanę się jutro do komputera to podań więcej szczegółów

herby

nie przepisuje akapitów z książek!!!!!!! a pisze wg zasad ustalonych przez Alfreda Znamierowskiego, pierwsze słyszę, żeby do opisów herbów powinny być podane źródła!!! widzę, że wikipedia to nie encyklopedia a przewodnik turystyczny!!!!--Dedo (dyskusja) 17:30, 20 sie 2010 (CEST) i niech kolega tenautomatix przestanie głupio się tłumaczyć--Dedo (dyskusja) 17:32, 20 sie 2010 (CEST)

Czywiesz

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Lord Ag.Ent podyskutujmy 23:23, 20 sie 2010 (CEST)

:-)

[4] Gratulacje :-) Filip em 12:18, 21 sie 2010 (CEST)

Stara mapka - pomoc

Cześć, właśnie redaguję bitwę u ujścia Yalu i mam do niej ładny artykuł, do którego jest też mapka. Na mój rozum prawa wygasły i można spokojnie podładować na Commons, a stamtąd do artu, ale poproszę wpierw o fachową opinię. :)--Felis domestica (dyskusja) 20:53, 22 sie 2010 (CEST)

Harta to nie wiem czy znajdę, ale artykuł, do którego ta ilustracja jest z 1895, a jego autor, na podst. którego szkicu Hart mapę przerysował strzelił sobie w głowę w 1897. Całość jest zeskanowana i dostępna także online w Cornell University tu, na moje wyczucie chyba ok--Felis domestica (dyskusja) 21:30, 22 sie 2010 (CEST)

Głosowanie

Witaj ! Jestem za całkowitym usunięciem punktu trzeciego w sekcji "Ocena artykułu" regulaminu Poczekalni - zagłosowałeś przeciw, czyli aby punkt został nadal.
Rozumiem to tak: jako autor piszę art specjalistyczny o świętym z dna kastowego hinduizmu stanu Maharasztra o imieniu Widja, ktoś go zgłasza do usunięcia, a Ty będąc za podtrzymaniem zapisu Do oceny nie jest brany bezpośrednio pod uwagę ... głos autora zgłoszonego artykułu podtrzymujesz preferowanie głosów innych nie-specjalistów od hinduizmu aktywnych w Poczekalni nad mój ( jako pierwszego autora ). Dlaczego taką decyzję podjąłeś, możesz mi to naświetlić ? Moim zdaniem w przypadku , gdy autor ma pojęcie o tematyce artu większe od przeciętnego admina, zapis jest krzywdzący . Pozdrawiam serdecznie --Indu ( विकिपीडिया ) 09:16, 23 sie 2010 (CEST)

Wylęgarnia promocji ???

Czy wy wikipedyści naprawde macie monopol na wiedzę o wszystkim. Zastanawiam się nad sposobem waszego myśłenia. Usuwacie informacje o prasie internetowej, istniejącej na rynku przez 5 lat, nagrodzonej przez władze miasta, zawierającej historie wszystkich wydarzeń kulturalnych w mieście na przestrzeni tych lat, a zostawiacie kretyńskie wpisy wykazy szkół w mieście które tylko zajmują miejsce. Jakim kryterium kierujesz się o wszechwiedzący pozostawiając wpisy o innych mediach, które, jak mniemam nie są Ci wogóle znane. Wiesz co to prasa? wiesz, że istnieje prasa internetowa? Na tych samych prawach, co papierowa? I nie docierają do Was żadne argumenty, czy to jesteście z Wrocławia, czy z Gdańska, czy z Lublina. Albo żyjecie w zamierzchłych latach 50 tych, albo uważacie się za alfy i omegi. Już pomijam nazwanie zwykłej gazety tygodnikiem opiniotwórczym, podobnie, jakjaworznicki portal społecznościowy - prywatne, komercyjne media. Czyli co, jednych można promować idąc za Twoim tokiem myślenia, innych nie? Człowieku poczytaj trochę, poznaj najpierw, a potem edytuj i kasuj.

KS Warka

Zapoznaj sie prosze z każdym akapitem Wikipedia:Encyklopedyczność/polskie kluby piłkarskie. Szczególnie w kontekście Twoich edycji właśnie w KS Warka. Ponadto proszę o informację, co akurat ja mam wspólnego z KS Warka? --Jakas1 (dyskusja) 10:26, 24 sie 2010 (CEST)

Plik:Darlowo poland stimoroll rd ar.jpg

Cześć,

wstyd przyznać że nie wiem jaka jest praktyka - tę wersję wrzuciłem jako alternatywę podczas głosowania nad odebraniem medalu oryginałowi. Może by tak podmienić po prostu oryginał, bo ta wersja jest odszumiona i wyrównana. rdrozd (dysk.) 10:37, 24 sie 2010 (CEST)

Zdjęcia i licencja

Witaj, dziękuję za wiadomość. Mam zatem pytanie: na jakiej licencji mogę zamieścić zdjęcia pochodzące ze stron rządowych/ministerialnych? Sądziłem, że jest to licencja publiczna, wszak strony rządowe są chyba publiczne... Chciałem zaktualizować parę zdjęć, bo te, które są, nie są zbyt dobrej jakości... Bardzo proszę o pomoc i dzięki :) --NGT6 (dyskusja) 11:37, 24 sie 2010 (CEST)

Ok. To na jakiej licencji mogę zamieścić zdjęcie ministra np. ze strony MEN? --NGT6 (dyskusja) 11:44, 24 sie 2010 (CEST)

Ok. W takim razie, czy mogę zamieścić zdjęcie z Flickra? Licencja, jaka przy nim widnieje to "Attribution-ShareAlike 2.0 Generic". Dzięki. --NGT6 (dyskusja) 12:29, 24 sie 2010 (CEST)

Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie - na stronie Ewy Kopacz w jej galerii jest kategoria "zdjęcia dla prasy" (czyli jak rozumiem udostępnia je w publicznym celu). Czy zatem mogę jedno z nich wrzucić na Wikimedia? --NGT6 (dyskusja) 13:10, 24 sie 2010 (CEST)

No a skąd mam wiedzieć, czy dane zdjęcie jest na "wolnej licencji"? Gdzie to jest napisane? Na danej stronie? Na danym zdjęciu? Jak odróżnisz zdjęcie na "wolnej licencji" od nie wolnej? Przecież w otoczeniu zdjęcia nie ma ani słowa o żadnej licencji. --NGT6 (dyskusja) 14:34, 24 sie 2010 (CEST)

Hej, to jeszcze raz ja. Mam pytanie dotyczące tego zdjęcia: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Komorowscy.jpg . Źródło widnieje jako "Oficjalna strona Prezydenta RP". Licencja: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license. Czyli jednak można zamieszczać zdjęcia z oficjalnych stron urzędów państwowych? --NGT6 (dyskusja) 19:27, 8 wrz 2010 (CEST)

Zgłoś błąd

Cześć. Dokończyłem (a w każdym razie tak mi się wydaje) skrypt zgłoś błędu. Teraz zgłoszenia powinny pojawiać się na górze, dzięki czemu artykuły mogą bez problemu być pierwsze. Skrypt jest tutaj, możesz przetestować. Pozdrawiam, Lampak Dysk. 12:56, 24 sie 2010 (CEST)

 • Tak, tak, jak się wklei na miejsce obecnego skryptu, to będzie działać dla wszystkich. Ten skrypt jest tylko na testy, żebyś mógł zobaczyć jak to wygląda i czy w ogóle działa. Lampak Dysk. 14:47, 24 sie 2010 (CEST)

Jak to skrypty, do User:Masur/monobook.js

importScript('Wikipedysta:Lampak/Wikibugs.js'); 

I tak, będzie korzystało z tego mojego ZB. Ale to się da łatwo zmienić. Lampak Dysk. 14:54, 24 sie 2010 (CEST)

 • A to znaczy, że coś nie działa. Dzięki temu, że zgłoś błąd nie działa dla adminów, mój skrypt nie ma z czym kolidować (u siebie musiałem to trochę obchodzić). Ale jak nie działa to znaczy że coś jest nie tak. Odświeżyłeś pamięć przeglądarki (ctrl-f5)? Jest coś ciekawego w konsoli błędów (ctrl-shift-j)? Lampak Dysk. 15:03, 24 sie 2010 (CEST)
  • Dziwne to. Ten akurat fragment kodu nie zmienił się od oryginału. Jak działa formularz na stronie, to ten z paska po lewej też powinien. Spróbuj ctrl-f5 i jeszcze raz. Lampak Dysk. 15:17, 24 sie 2010 (CEST)
  • I jak ma kolejność wyglądać? Najpierw artykuły czy grafiki? I nowe zgłoszenia na górze czy na dole? Bo to się da bez problemu zmienić. Lampak Dysk. 15:22, 24 sie 2010 (CEST)
   • No właśnie nie wiem, czy taka kolejność to dobry pomysł, bo najczęściej będzie się zapewne szukać nowych zgłoszeń nt. artykułów. W takim przypadku będą gdzieś w środku. Nie lepiej, żeby były gdzieś na samym dole lub na samej górze?
   • A to zgłoś/popraw to wina Przykuty: [5] Lampak Dysk. 15:31, 24 sie 2010 (CEST)
    • Zrobione Lampak Dysk. 09:24, 25 sie 2010 (CEST)
     • Nie wiem, jak bardzo późny wieczór masz na myśli, ale chyba może być. A do Leinada zaraz napiszę. Lampak Dysk. 20:57, 4 wrz 2010 (CEST)
 • Niby zrobione... Kategoria wyświetla się na dole Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule, ale nie wiem, czemu ZB nie pojawia się w kategorii... Może trzeba poczekać? Lampak Dysk. 09:44, 18 wrz 2010 (CEST)

Odp:Gniewczyna Tryniecka i Gniewczyna Łańcucka

Odp:Gniewczyna Tryniecka i Gniewczyna Łańcucka

Witaj

Opis dotyczył wsi Gniewczyna Łańcucka, treść mniej więcej się potwierdza ale na razie wstawiłem {{źródła}} - jestem w pracy i nie mam czasu wstawiać refów. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 12:14, 25 sie 2010 (CEST)

Pytanie o usuniętą stronę

Witam, proszę o dokładne wyjaśnienie co było nie tak ze stroną o GPNT? informacje oraz zdjęcia zostały zaczerpnięte ze strony internetowej Parku, czyżby prezentacja była zbyt kolorowa? Czy jest możliwość odzyskania utworzonych już materiałów, tak aby ewentualnie dostosować je do Pańskich wymogów? Pozdrawiam Edytor12

Masur, zamieściłam nową wersję dotyczącą info o GPNT. Proszę Cię również o pomoc. Nie wiem jak zakończyć możliwość edytowania tekstów które dodałam? tzn. jak pozbyć się "edycji" przy każdym punkcie z treści--Edytor12 (dyskusja) 11:05, 26 sie 2010 (CEST)Edytor12

Nazwy polskich nagrań na commons

Mam taką sprawę: Tutaj jest lista, zrobiona przez Azureusa, nagrań polskich słów, które mają złą nazwę na Commons. Ma to o tyle znaczenie, że na wikisłowniku (tak polskim jak i chyba niektórych innych) chodzą boty, które automatycznie dodają wymowę do artykułu, o ile jest prawidłowo zlinkowana. Ja się nie znam na tym, jak wydawać polecenia Commons Delinkerowi, zresztą zdaje się trzeba do tego admina Commons. Skoro jako jedyny chyba admin Commons zaglądasz czasem na Wikisłownik, więc zwracam się do Ciebie. Pozdrawiam, Olaf @ 19:12, 25 sie 2010 (CEST)

Wiesz co, nie ja konstruowałem tę tabelę, poproszę autora, żeby się z Tobą skontaktował i rozstrzygnął wątpliwości. Dzięki. Olaf @ 20:30, 25 sie 2010 (CEST)

Hej. Jeśli w dwóch kolumnach są niebieskie linki do są dwa wyjścia:

 1. jeden z linków jest przekierowaniem - trzeba poprawić linki do tego przekierowania i usunąć je (chociaż nie znam za bardzo polityki commons, nie wiem czy usuwacie przekierowania)
 2. pod każdym z linków jest nagrany plik, jednak przez dwie różne osoby (ale różnie go nazwały, jedna dobrze, druga źle), wtedy zdaję się na wyczucie dobrego smaku przez admina - jeśli stwierdzisz, że plik błędnie nazwany jest gorszej jakości, to trzeba poprawić do niego linki i usunąć (zostaje tylko plik dobrze nazwany), a jeśli stwierdzisz, że plik dobrze nazwany jest gorszy (też tak bywa), to usuń go i plik błędnie nazwany (ale lepiej nagrany) przenieś w jego miejsce

W razie kolejnych pytań o listę, śmiało pisz na commons lub przywołaj mnie w dyskusji na irca. Azureus (dyskusja) 21:54, 25 sie 2010 (CEST)

Pokombinuję i może uda mi się zautomatyzować wstawienie szablonu AutoWikiBrowserem. Może nawet dzisiaj mi się uda. Jeśli nie, trzeba będzie robić ręcznie (albo chociaż półautomatycznie). Czy na commons w miarę szybko rozpatrywane są takie zgłoszenia czy długo się czeka? Jeśli długo to czy mogę z twojej strony liczyć na w miarę częste (2-3 razy dziennie) odwiedzanie kategorii ze zgłoszeniami zmiany nazw? Do końca tygodnia chciałbym mieć całą listę z głowy i zająć się nagraniami. Azureus (dyskusja) 12:23, 26 sie 2010 (CEST)

Zmiana planów. Zróbmy tak: najpierw uprzątnę listę, przesieję całą, potem do błędnych plików na raz wstawię szablony i dam ci znać, że skończyłem. Nie chcę, żebyś był uzależniony od mojej cząstkowej pracy. Azureus (dyskusja) 12:43, 26 sie 2010 (CEST) Nie myśl o tym. Podeślę ci ostateczną listę, jak nie w tym, to w przyszłym tygodniu. Dzięki, tego właśnie potrzebowałem - deklaracji admina :). Jesteśmy umówieni. Azureus (dyskusja) 13:06, 26 sie 2010 (CEST)

Powoli wstawianie szablonu będzie szło... Nie mogę tego zautomatyzować całkowicie. Muszę patrzeć co wstawia i sprawdzać nazwy. Tak więc od czasu do czasu możesz zajrzeć do kategorii zleceń :). Azureus (dyskusja) 00:07, 27 sie 2010 (CEST)

Nieaktualne. Idzie elegancko. Druga sprawa - wiem, że ci to nie leży, ale pracę Jarka wypadałoby poprawić. Okazuje się, że skutek jego działań jest widoczny w większości plików wymagających ingerencji (mimo, że pisał mi, że dał do przemiału tylko część mojej listy - okazuje się to całkiem spora część...). Sprawdziłem, na 162 pliki wymagające przeniesienia (brak pliku pod poprawną nazwą, tylko jeden niebieski link w tabeli) tylko 6 nie znalazło się na liście jego zleceń dla CommonsDelinkera. Chyba przypadkiem... Z dobrych wiadomości powiem, że przesiew swojej listy zakończyłem :). Na razie powstawiam {{rename}} do tych 162 plików, potem zajmę się wyborem plików "jeden z dwóch". Jak będziesz w stanie, zaglądaj do Category:Media requiring renaming i wypatruj głośniczków :) Azureus (dyskusja) 01:47, 27 sie 2010 (CEST)

OK

Akysz, akysz, akysz! Do roboty

Zaproszenie

Cześć!

Niedługo wystartuje projekt Wikiksiążki, który będzie realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. W związku z tym poszukuję do pomocy osób dobrze znających jeden z następujących języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub rosyjski. Tak się dobrze składa, że Ty jesteś właśnie taką osobą. Twoja znajomość języków może okazać się bardzo pomocna w tworzeniu publikacji o Fryderyku Chopinie. Dlatego też proszę Ciebie o wsparcie i pomoc przy projekcie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie projektu. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę śmiało pytać. Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 (dyskusja) 16:02, 26 sie 2010 (CEST)

Blok

Cześć. Możesz zablokować IP, ciągle wandalizuje mimo ostrzeżeń. Omega933 (dyskusja) 19:27, 26 sie 2010 (CEST)

Kandydat do wydania skryptu DNU

Sądzę, że skrypt DNU jest gotowy. Przetestujcie go jeszcze, czy na pewno działa. Teraz po kliknięciu dowolnego przycisku powinien wywalić dyskusję ze strony DNU i wstawić ją do testowego archiwum 24, jak to w DNU. Lampak Dysk. 22:00, 26 sie 2010 (CEST)

 • Do zgłaszania miał być zmodyfikowany skrypt Nuxa - ten, który przez pewien czas działał w Kawiarence.
importScript('Wikipedysta:Lampak/SubEd.js'); 

W mojej wersji nie powinno być trzeba nic dodatkowo klikać - podstrona dodawałaby się automatycznie przy zapisywaniu. Jeszcze to może trochę doszlifuję.

Poza tym napisałem skrypt dla bota do podziału poczekalni na podstrony. Jak się go lekko zmodyfikuje, to może posłużyć też do odwrócenia kolejności zgłoszeń na ZB. Ale to dopiero w niedzielę?

I jeszcze taki drobny szczegół: przez jakiś czas po wprowadzeniu nowej wersji skryptu do zgłaszania błędów ludzie mogą mieć u siebie w pamięci starą wersję. Czyli będą wrzucać zgłoszenia w stary sposób. Czyli może być trochę bałaganu :/ Lampak Dysk. 12:46, 27 sie 2010 (CEST)

 • Em, jakby to powiedzieć. Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że wymyśliłem, jak przynajmniej częściowo zmniejszyć problemy z cachem. Pomysł jest taki, żeby teraz wprowadzić nowy skrypt, który bez tych komentarzy na początku sekcji artykułów/grafik będzie działał praktycznie jak stary. Po, dajmy na to, trzech dniach (nie wiem, ile trzyma cache) ludzie powinni mieć już nowszą wersję i wtedy będzie można podmienić ZB. I te trzy dni to jest ta zła wiadomość. No i grafiki przez ten czas mogą lądować razem z artykułami. Lampak Dysk. 14:58, 29 sie 2010 (CEST)
  • OK, nie spieszy się :) Lampak Dysk. 19:19, 29 sie 2010 (CEST)

Moje prawa do zdjęć KTO

Jestem autorką zdjęć zawartych na stronie http://www.frascati.kijowski.pl/mapa.html Jak i znacznje części opracowania graficznego tej strony. Pracowałam na zlecenie Pana Kijowskiego. Jak mam udowadniać swoje prawa ? Czy mam wysłać meila czy ma to zrobić pan Kijowski ? Nie wystarczy zgodne z prawdą oświadczenie ? Ten problem występuje zawsze, gdy zdjęcie umieszczone w Wikipedii pojawi się też gdzie indziej. Nota bene w Wikipedi były one bodaj wcześniej niż na stronie !!!!

--Poezja (dyskusja) 04:22, 27 sie 2010 (CEST)

Żeby nie było wątpliwości wysłałam właśnie e-maila

From: Poezja [6] Sent: Friday, August 27, 2010 5:26 AM To: 'permissions-pl@wikimedia.org' Subject: Zdjęcia z Frascati

Niniejszym udzielam zgody na publikowanie w Wikipedii na licencji Creative Commons wszystkich plików graficznych zawartych na stronie www.frascati.kijowski.pl

Wanda Adamska ( współpracownik ) ( Wikipedystka Poezja) Byłabym wdzięczna za anulowanie zastrzeżeń i potwierdzenie rozwiązania problemu na powższy adres frascati@kijowski.pl - gdyż bardzo już rzadko loguję się na polskiej wikipedii. Pozdrawiam

--Poezja (dyskusja) 05:35, 27 sie 2010 (CEST)

Licencja Commons - Przecież tę decyzję podjęłam osadzając pliki Nie znam się na tym dobrze czy to OTRS ?

Brzmi. ( Praca własna zrzeczenie praw autorskich) Ja, twórca tej pracy, udostępniam ją jako własność publiczną. W przypadku, gdy nie jest to możliwe z powodów prawnych: Zapewniam każdemu prawo do użycia tej pracy w dowolnym celu, bez żadnych ograniczeń, chyba że te ograniczenia są wymagane przez prawo.

Teraz tylko dowiodłam prawdziwości oświadczenia. Proszę o wycofanie zastrzeżeń i przywrócenie powyższych licencji

--Poezja (dyskusja) 17:44, 28 sie 2010 (CEST)


Wciąz widzę zastrzeżenia do plików, przy których jest przecież bardzo wyraźna licencja

Ja, twórca tej grafiki, udostępniam ją jako własność publiczną. W przypadku, gdy nie jest to możliwe z powodów prawnych zapewniam każdemu prawo do użycia tej pracy w dowolnym celu, bez żadnych ograniczeń, chyba że te ograniczenia są wymagane przez prawo. Napisał do mnie zresztą ktoś,z permision że nie muszę pisać listów tylko dać informację w stopce. Szczerze mówiąc nie wiem o co tu chodzi. Czy mogę prosić po prostu o zniesienie zastrzeżeń do tych plików, czy mam to zrobić sama. Informując może, że takowa zgoda na permission została wysłana ?

--Poezja (dyskusja) 14:44, 30 sie 2010 (CEST) Własnie się ktoś ( Paweł Zienowicz) zajął i napisał

Pisałem o stopce strony na której zamieszczone są fotografie. Wystarczy tam napisać: Zdjęcia udostępnione na zasadach domeny publicznej. Wtedy żadna przesłana zgoda nie będzie konieczna

Nadal nie do końca jest dla mnie jest jasne co jest Stopka strony (kal rozumiem w tym wypadku Konkursu Teatrów Ogródkowych). Gdzie mam wkleić ten tekst "Zdjęcia udostępnione na zasadach domeny publicznej". Gdzieś pod kategoriami ? Tam gdzie odsyłacze do galerii ?. Nie wiem - chyaba zresztą stworzę galerię. Może tak będzie najprościej - wtedy na Commonsie dam wszystkie zgody. Jak sądzisz ?--Poezja (dyskusja) 18:02, 30 sie 2010 (CEST)

Wykomentowywanie na DNU

Przyznaję, pomysł był durnawy (zresztą go nie powtarzałem i powtarzać go nie będę) Bulwersator (dyskusja) 18:03, 30 sie 2010 (CEST)

Dynamiczne IP nie powiadamiamy, stałe już tak - a przynajmniej tak jest według Wikipedia:Poczekalnia/RegulaminBulwersator (dyskusja) 00:05, 31 sie 2010 (CEST)

Mała prośba :)

Witaj. Miałbym do Ciebie małą prośbę jako, że jesteś adminem na commons :). Mógłbyś usunąć ten plik. Ja jestem autorem i chciałbym usunąć je z serwerów :). Z góry dziękuję Tashi dyskusja 20:25, 1 wrz 2010 (CEST)

warakomska

Czesc - moglbys prosze rzucic okiem na te strone. Czlowiek zabezpieczyl argumentujac ze pwoluje sie w zrodlach na wiki ( nei wiem dlaczego nie )ale przeciez jesli juz - powoluje sie na wiki tylko raz na kilka inncyh wprowadzonych i uargumentowanych zrodlami zmian ktore powinny zostac wprowadzone. Jego argumentacja blokujaca edycje jest bezzasadna i bezprawna. siema

To ja zabezpieczyłem artykuł przy próbie wojny edycyjnej. W sprawie interweniował również Karol, tłumacząc dlaczego nie powołujemy się na wikipedię. Przy okazji zerknij na "źródło" na jakie powoływał się wikipedysta (jest w mojej dyskusji). Odebrałem to jako próbę dodania słabo uźródłowionej informacji, mogącej potencjalnie godzić w dobro osoby opisywanej a Wikipedię narazić na proces o pomówienie. kićor wrzuć jakiś txt! 05:17, 2 wrz 2010 (CEST) PS. Wikipedysta, który nie podpisał się, nazywa się Las80.

Gwiazda

- za wysprzątanie grafik. kićor wrzuć jakiś txt! 13:17, 2 wrz 2010 (CEST)

No ale już prawie koniec. Masz awansem :) kićor wrzuć jakiś txt! 13:19, 2 wrz 2010 (CEST)

dedo

kolego, możesz mnie blokować ile chcesz, choć by na 1000 lat mnie zablokuj--79.186.132.191 (dyskusja) 08:21, 3 wrz 2010 (CEST)

Najszybsze samochody świata

A kasuje sobie chłopie w ten sposób napewno pomożesz wikipedii w kwestii i dziale Motoryzacja, artykuł był kilka dobrych lat, ba sam go stworzyłem. Jeśli informacje zawarte w tym artykule są jakieś nieweryfikowalne to proponuje szukać w innych artukułach a nie przyczepiać się do czegoś do czego od 4 lat ludzie dają jakieś wkład a informacje zawarte w nim są w conajmniej 80% prawdziwe. Tak najlepiej wyj..., skasować bo tak łatwo. Chcesz coś pożytecznego zrobić to sam szukaj tych weryfikacji zrobisz coś na czym wielu ludzi skorzysta, a nie szukać pierdół i dziury w całym jak polscy politycy. Wikipedysta:Lotus Omega (dyskusja) 23:30, 3 wrz 2010 (CEST)

Podpis

już zrobione. Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 19:37, 4 wrz 2010 (CEST)

licencja

Czy ten plik można dodać pod taką licencją? A raczej czy w ogóle można dodawać zdjęcia plakatów umieszczonych w miejscu publicznym? Ta dyskusja zasugerowała mi, że można. Marek M (dyskusja) 01:22, 5 wrz 2010 (CEST)

Odp:Plakat

Czy taki tekst jest właściwie sformułowany i jeśli się zgodzą w urzędzie to będę mógł zdjęcie zamieścić? Marek M (dyskusja) 12:50, 5 wrz 2010 (CEST)

Odp:Plakat

Lepiej? Marek M (dyskusja) 13:20, 5 wrz 2010 (CEST)

Dostałem odpowiedz pozytywną. Nie jestem pewien czy formalności stało się za dość. Przekazałem kopie mojego pytania (temat:licencja plakatu) i odpowiedzi (temat:zgoda na umieszczenie plakatu) na adres permissions-pl(at)wikimedia.org czy mogę teraz wgrać na commons? Czym może muszę ich nakłonić by odpowiedzieli wg jakiejś formułki? Marek M (dyskusja) 15:19, 7 wrz 2010 (CEST)

Meteoryt Morasko

Witam, 4 września wysłałem na adres "permissions-commons@wikimedia.org" wiadomość z wyjaśnieniem pochodzenia serii plików związanych z meteorytem Morasko. Mimo to pliki zostały dziś usunięte, pomimo iż szczegółowo opisałem skąd się wzięły. Zakładam jednak, że wiadomość (tytuł: "For Masur - Meteoryt Morasko") nie dotarła, zgadza się? Proszę o pilną odpowiedź. Klapi (dyskusja) 10:30, 5 wrz 2010 (CEST)

Chrostowski

 • Eh, wlasnie ten artykul usuwalem, jest juz pod ostoja-chrostowski :)

Odp:Augustow

Odp:Augustow

Rynek cykałem, ale wyszedł dziadowsko, albo prorodzinnie więc nie do Wiki :-) Przy okazji proszę, byś w wolnej chwili zmienił nazwę pliku Plik:Augustow - najstarsza budynek.JPG, bo walnąłem literówkę. Z góry dziękuję. Albertus teolog (dyskusja) 16:39, 6 wrz 2010 (CEST)

LWP

LWP to nie jest określenie encyklopedyczne, tylko wytwór propagandy; w tym haśle prawidłowy jest jedynie pierwszy akapit, reszta hasła winna znaleźć swoje miejsce pod prawidłowymi nazwami. --AndrzejzHelu (dyskusja) 11:44, 8 wrz 2010 (CEST) nie do końca rozumiem Twój tok myślenia, ale spróbuję się dostosować --AndrzejzHelu (dyskusja) 12:07, 8 wrz 2010 (CEST)

Odp:2.1 Plik:Human skull side complete pl.svg

Odp:2.1 Plik:Human skull side complete pl.svg

Dziękuję! :) //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 15:35, 8 wrz 2010 (CEST)

encyklopedyczność stowarzyszenia

cześć

Chciałbym poprawić hasło jakie uznałeś za nieencyklopedyczne. Pisałem na podstawie Grupa Pewnych Osób, SARP, Rozbrat, przed przeczytaniem porad. GPO robiła więcej eventów i dała linki do nich do gazet i moim zdaniem tylko tym różni się od mojego wpisu. Nie za bardzo wiem co miałbym dodać by wpis był uznany za dobry.

 • i nie wiem gdzie się mój materiał podział, czytałem że komuś innemu mówiłeś, że w brudnopisie, ale tam nie widzę - mam nadzieję, że nie muszę pisać od zera?
  • mój przewodnik poinformował mnie "Zasadniczo bowiem, nie usuwamy od tak sobie artykulow, nawet jesli sa nieencyklopedyczne - lecz wstawiamy do miesca nazywanego "poczekalnią", w ktorej decyzja o usunieciu calego artykulu nastepuje po publicznej konsultacji, czasem po przeprowadzeniu w tym samym miejscu glosowania, jesli opinie są zbyt rozbieżne. W tym wypadku, dysponujacy uprawnieniami administratora (czyli dostepem do pewnych administracyjnych narzedzi ktorych nie posiadaja redaktorzy bez tych uprawnien) wikipedysta Masur, nadużył tego uprawnienia"

Mógłbyś go proszę zawrócić na właściwą ścieżkę, bo jak mam pisać coś od nowa i ktoś ma mi znów usunąć dając niejasne dla mnie powody to się poddaję z tą wikipedią

 • piszę w moim brudnopisie http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Cfalek/brudnopis Wziąłem sobie pewnie zły wpis stowarzyszenia na wzór, stąd pewnie problem.Dodałem moim zdaniem wiarygodne źródła, tak by nie linkować tylko na jedną stronę. Ogólnie chodzi mi o rozwijanie materiałów dotyczących partycypacji społeczeństwa w zagospodarowaniu wspólnej przestrzeni publicznej tak by żyło się w miastach przyjemnie by jakoś zastopować rozlewanie się miastEksurbanizacja, chcę przetłumaczyć parę angielskich rzeczy np. [1]. Daj znać jak idę w dobrym kierunku to rozwinę materiał o stowarzyszeniu dalej, a później będę rozwijał rzeczy do jakich się odnoszę i linkował pomiędzy istniejącymi. Nie mam wykształcenia urbanisty i prościej mi to wszystko jest zrobić wychodząc od strony stowarzyszenia. To tyle.

otrs jeszcze raz

Wysłałem OTRS #2010091010004156, licencje zmieniłem wg dzisiejszych standardów.

Z Krzyżem Oświęcimskim jest trochę gorzej, bo plik załadowałem w sierpniu 2005 podczas obowiązywania w Wikipedii jeszcze innych norm, i kiedy pocztę przypisaną do mojego konta w Allegro miałem jeszcze nie w Gmailu, tylko na Wirtualnej Polsce. Człowiek, który - o ile sobie przypominam - wystawił ten krzyż na sprzedaż przesłał mi swoją zgodę właśnie najprawdopodobniej poprzez pocztę WP i nie mam już jej w archiwum skrzynki mailowej.

Julo 12:01, 10 wrz 2010 (CEST)

Zgłośbłąd: archiwum

Kiedyś na ZB były linki do archiwów. Teraz (rozumiem, że po waszych przebudowach) wyleciały, nie wiem gdzie szukać starych zgłoszeń (szczególnie archiwum zgłoszeń grafik, potrzebuję odtworzyć starą dyskusję). Mam nadzieję, że nadal są archiwizowane... Możesz dodać linki? Pozdrawiam, mulat(napisz) 14:52, 10 wrz 2010 (CEST)

PS: Już prawie przyzwyczaiłem się do nowego ZB ;-) I nawet zgłosiłem jeden obrazek, żeby nie było, że nikt nie zgłasza :P.

 • Oops. Miałem wrażenie, że było tak, jak w Poczekalni: co najmniej link Załatwione, gdzie stare zgłoszenia leżą jeszcze parę dni. Taki bufor jest potrzebny jak się pracuje nad zgłoszeniami. Ja osobiście często obserwuję różne stare sprawy i niekiedy ktoś wywali jako załatwione, a tam są istotne (dla mnie) informacje (np. kto zgłosił, albo jakiś link). Może w takim razie wprowadzić jakąś formę przejściowej archiwizacji? ZB wydłuża się niezmiernie i nie ma mowy o trzydniowym trzymaniu zgłoszeń – np. dziś załatwiłem coś z 5 września, a jakby wyleciało po 3 dobach, to by nikt nie poprawił. Jak jeszcze będzie więcej zgłoszeń grafiki, ciężko będzie pracować, i nawet nie chodzi o to, że rzadko się tam usuwa załatwione, po prostu zgłoszeń jest dużo. mulat(napisz) 15:21, 10 wrz 2010 (CEST)
  • Przenoszenie zgłoszeń do dyskusji artykułu oznacza dla mnie, że nigdy ich nie znajdę (tak samo w sumie mógłbym przeszukiwać historię edycji ZB...). W praktyce szybciej zrezygnuję. Nie jestem taki systematyczny, żeby drążyć aż tak głęboko. Zwłaszcza, że często pamiętam tylko, że było jakieś zgłoszenie, ale nie pamiętam nawet dokładnie jakiego hasła dotyczyło. Ale rozumiem, że pewnie nie da się archiwizować tak, jak w Poczekalni. Może dało by się wymyślić jakąś maszynkę usprawniającą takie rzeczy? Swoją drogą, wygląda na to, ze nasz mechanizm ZB działa i tak dość sprawnie i jest nadal wyjątkowy w skali globalnej WP. Jak na razie znalazłem, że zgłaszanie błędów jest tylko w eswiki, ruwiki i białoruskiej (ale tam chyba słabo działa). Ciekawe, czy na jakichś innych wersjach jęz. też będzie? mulat(napisz) 16:22, 10 wrz 2010 (CEST)

"Pliki (0)"

Gratuluję :) ToSter→¿? 11:56, 13 wrz 2010 (CEST)

Odp:SG

Odp:SG

Czołem. Oczywiście, strona główna wymaga kilku poprawek technicznych. U mnie np. też pojawia się pasek przesuwania na dole w przeglądarce, sprawdzałem to na komputerze stacjonarnym Magalii i tam też się on pojawia. Wygląda to na jakiś bug w kodzie. Co do drugiej kwestii - niestety nie wiem dlaczego tak jest, nie brałem udziału w technicznym tworzeniu tej strony (w sensie budowania konstrukcji opartej na szablonach). Założę zaraz wątek na stronie dyskusji SG o bugach i poprawkach. Pozdrawiam i cieszę się oczywiście, że layout się podoba :-), chociaż ja tylko wykonałem parę kliknięć, nie jestem autorem ani współautorem tego projektu. — Awersowy <talk> 22:41, 13 wrz 2010 (CEST)

 • O ile zrozumiałem dyskusję, lewa kolumna miała mieć błękitne tło. Co do oznaczania wersji - nie wiem, nie zwróciłem uwagi wcześniej. — Awersowy <talk> 22:43, 13 wrz 2010 (CEST)

Re: Plik:JezioroUmultowskie.jpg

Czemu nie na Commons od razu, bo jakoś mi nie po drodze do tego projektu; ale następnym razem postaram sie wrzucic odrazu tam gdzie trzeba. pozdrawiam --Adam9b9b (dyskusja) 13:21, 14 wrz 2010 (CEST)

 • Usuwając całą sekcję z jakiegoś hasła (np. Jezioro Umultowskie) nie ujmuj tego w opisie zmian jako drobne techniczne. Zastosuj opis bardziej zgodny z przyjętymi zasadami, np. usunięcie sekcji lub jakoś tak. Zastosowany przez Ciebie opis jest mylący i może wprowadzać w błąd odbiorców. W przypadku encyklopedystów precyzja jest bardzo istotną cechą. Proszę o zrozumienie. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 16:55, 14 wrz 2010 (CEST)

Pozwolenia OTRS

W jaki sposób umieścić na Commons zdjęcie wykonane przez kogoś innego? Chodzi mi o sytuację, w której będę miał zgodę autora zdjęcia na publikację, przy czym niekoniecznie będzie to zdjęcie, które jest opublikowane na jakiejś stronie www. Czy najpierw umieścić zdjęcie na commons, a potem przesłać mailem pozwolenie autora (wtedy będzie można podać jako odnośnik lokalizację zdjęcia na commons), czy też może zdjęcie bez wypełnionej rubryki pozwolenie jest automatycznie usuwane? Czy w przypadku gdy chodzi o zespół muzyczny konieczna jest zgoda wszystkich sfotografowanych osób? - Henry25 (dyskusja) 19:07, 14 wrz 2010 (CEST)

pytanie

Cześć Masur! Pomyślałem, że możesz mi pomóc. Ciekawe jest narzędzie np. na Commons do przeglądania pdfów strona po stronie. Znasz może coś takiego poza Commons? Żebym mógł wykorzystać do prywatnych celów? Mat86 ^^ 16:29, 15 wrz 2010 (CEST)

I co będziesz robił, jak już grafik ni ma?

Wikipedia:Wieża aktywności - może coś znajdziesz :) Przykuta (dyskusja) 13:53, 18 wrz 2010 (CEST)

Stare foty

Siema. Jak wrzucić stare zdjęcia do commons i umieścić je na strone w wikipedii? Z góry thx.

Moja artykuły o tv (zwłaszcza o VectraMedia)

Witam. Czy aby na pewno dobrym rozwiązaniem jest wywalanie wszystkiego co nowe i mniej encyklopedyczne zamiast poprawienie tego? Jeśli chodzi o informacje dotyczące polskich stacji telewizyjnych, to na Wikipedii nie jest to zbyt rzetelnie zrobione, bo prawie wszystko co napiszę o jakimś mniej popularnym ale ważnym kanale, umieszczane jest w koszu. Mało kto też pali się do tworzenia takich haseł, bo nie jest to łatwe. Ludzie, poczytajcie sobie portale i fora intenretowe takie jak Media2, Mediaboss, EmSoft, czy Sat Kurier i zobaczcie jaka uboga w wiedzę w tym temacie jest Wikipedia w porównaniu z nimi. Dla wielu, poznanie jak najpełniejszej listy istniejących (lub już nieistniejących) polskich/polskojęzycznych kanałów TV jest cenne. Jako pasjonat telewizji ubolewam zatem nad takim postępowaniem administratorów Wikipedii. Każdy kto pisał cokolwiek o jakiejś mniej popularnej stacji TV wie, jak ciężko sklecić coś fajnego i opatrzyć to językiem nauki za pierwszym razem. Sądzę że na Wikipedii powinny być przynajmniej zaczątki informacji o takich kanałach TV. Poza tym, niestety prawda jest taka, że tego czego nie ma na Wikipedii, niejako nie istnieje wcale, więc zafałszowywanie rzeczywistości poprzez usuwanie mniejszych haseł na temat telewizji nie jest rzetelną praktyką pisarską. Sądzę że hasła dotyczące tych stacji tv o których zwykle piszę, powinny zaistnieć, by inni użytkownicy mogli je rozwijać i żeby nie wyrabiali sobie błędnego mniemania o rzeczywistości medialnej, okrojonej do zaledwie kilkunastu podstawowych nazw o których traktuje Wikipedia. Ble..Ble..Ble...nieencyklopedyczne, mizernie skonstruowane itd... Wiem to wszystko... ale administracja powinna chyba trochę pomagać a nie tylko kasować na oślep. 93.105.156.105 (dyskusja) 21:24, 21 wrz 2010 (CEST)

GNU Free Document License za biolib.de

Cześć. Podpowiedz proszę, czy info które jest na dole strony: http://caliban.mpiz-koeln.mpg.de/brehm/band2/high/IMG_7449.html upoważnia do tego by przedstawioną rycinę wprowadzić do wikimedia? Wydaje mi się, że tak. Jak to wtedy oznaczyć? Jacek555 08:26, 22 wrz 2010 (CEST)

Dzięks. A książka jest z 1900, ale skan z którego chcę skorzystać jest przecież świeży. Stąd było moje pytanie. Jacek555 09:34, 22 wrz 2010 (CEST) Tak, przestarzała. To Octodon degus, czyli Koszatniczka pospolita. Ale do art chcę wstawić taką starą ryciną z zaznczeniem, że to stary synonim. Do wikimedia już załadowałem. DZ. Jacek555 09:49, 22 wrz 2010 (CEST)

Lüt torpedo running pattern

Czesc. Mam prośbę. Z tego co widzę, jestes autorem schematu "Lageunabhangiger Torpedo - running pattern.svg". Mógłbys przerobic go w taki sposób, aby ujety był jedynie w skali szarości? Piszę obecnie artykuł o U-bootach typu XXI i chetnie wykorzystałbym bym ten schemat - bo torpedy Lüt przeznaczone były w pierwszym rzedzie dla nich, jednak kolorystyka tego schematu nie bedzie pasowala do kolorystyki reszty artykulu. Moglbym oczywiscie zmienic kolory samodzielnie, ale uznalem ze przyzwoiciej bedzie zwrocic sie z tym do Ciebie, jako autora. --matrek (dyskusja) 10:26, 22 wrz 2010 (CEST)

Dzieki. A'propos. Wiesz moze jaka jest polska nazwa stosowanego przez Anglikow decoya Foxer do oszukiwania niemieckich torped naprowadzanych akustycznie? --matrek (dyskusja) 11:23, 22 wrz 2010 (CEST)

Gdzie

Proponuję skopiuj/przenieś całą tę dyskusje do Dyskusja kategorii:Miasta Nepalu. Dla rozeznania w tamtych wiki może byc Ci pomocna Wikipedia:Transkrypcja pisma dewanagari. Wrócę na net późnym wieczorem. Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 13:04, 22 wrz 2010 (CEST)

Zdjęcia koleżanki.

Witam. Zostawiłam Ci 4 dni temu wiadomość na commons,ale...jak widzę nie zaglądałeś tam. Ponawiam więc tutaj pytanie. Czy jesteś w stanie podpowiedzieć mi, jak rozwiązać problem z daniem zdjęć na commons mojej koleżanki, która wyraża na to zgodę? Nie chciałabym ich dawać,jako swoją własność bo są dostępne na serwerze fotosik.pl a obie tam mamy konto (Malsek i moje). Próbuję Ją namówić na zarejestrowanie, bo posiada bogate zbiory zdjęć z Polski z ciekawych miejsc, ale na razie z miernym wynikiem. :( Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 19:20, 22 wrz 2010 (CEST)

 • Fotosik ma swoje licencje, ale jak zakładałyśmy w 2006 roku konta żadna z nas nie znała się na tym i wszystkie zdjęcia mamy, jako "zastrzeżone". Mówiąc szczerze ani na fotosiku ani na commons do dzisiejszego dnia ich nie rozszyfrowałam. :( Podpowiedz, którą licencję wybrać na Fotosiku, aby pogodzić z commons i aby był ślad, że to są zdjęcia koleżanki o nicku Malsek. Tanja5 (dyskusja) 19:48, 22 wrz 2010 (CEST)

No tak...akurat to 2.zdjęcie było zaznaczone "dla znajomych". Dzięki za wskazówki i poradę. Tanja5 (dyskusja) 20:31, 22 wrz 2010 (CEST)

 • Próbuję z jednym zdjęciem Dom Sybiraka w Szymbarku. Koleżanka zmieniła już licencję zdjęć. Pomocy: przy przesyłaniu pliku nie ma na commons w "licencji" do wybrania "Cc-by-sa-2.0". Gdzie mam to wpisać? :( Tanja5 (dyskusja) 21:07, 22 wrz 2010 (CEST)
 • Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Przy okazji: musiałam jednak wybierać jakąś licencję, bo nawet przy zaznaczeniu opcji "ignoruj", zdjęcia nie można było przesłać na commons. No ale przy okazji nauczyłam się czegoś nowego a o to przecież chodziło i chodzi. :-) Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 21:10, 23 wrz 2010 (CEST)

Status prawny grafik/licencje

Potrzebuję przerobić logos Pythona, żeby została ikona bez napisu Python, jaka jest wtedy licencja? Może to tylko kwestia nieznajomości licencji, a nie paw autorskich jako takich. To już druga taka bezsensowna blokada moich grafik. Czy admini Wikipedii nie słyszeli o prawach do cytatu itd?? Czu może w przypadku przeróbki pliku powinienem jednak napisać, że to ja jestem autorem i sam wtedy określić licencję wg własnego widzi mi się ?? I jeszcze 1 przerobiłem grafikę tą, co była na polskiej Wikipedii, która podobno jest na wolnej licencji, więc jak to jest z tą wolnością?? Jest, czy jej nie ma??

Z logosem MoneyBookers było jeszcze śmieszniej, Otóż na angielskiej Wikipedii jest logos, a tutaj ten sam plik, tylko przeniesiony już jest nielegalny, więc może przesadzasz z tą ochroną, Ewentualnie może da się podlinkować grafikę z angielskiej Wikipedii.

Może czas kończyć z absurdalną polityką polskiej Wikipedii, która tylko ogranicza ekspresję twórców, nic w zamian sensownego nie dając. I tak się dziwię, jakim cudem logos PayPala znalazł się w tym repozytorium.

Chodzi mi o tą grafikę:

Plik:Python logo and wordmark.svg.

Napis Python totalnie psuje mi proporcje w szablonie userboxa, więc potrzebuję zostawić samą ikonkę. Dlaczego muszę toczyć taką batalię o taki drobiazg?

Witam serdecznie!

W artykule wikipedysty Jarenty na temat "I Narodowego Zlotu Harcerskiego w Warszawie zamieściłem uzupełnienie przez dodanie programu zlotu. Ponieważ w zlocie tym brał udział nieżyjący już mój Ojciec Antoni Rychel i jestem w posiadaniu Jego albumu ze zdjęciami, chciałbym w/w artykuł uzupełnic przez dodanie paru zdjęć z tego zlotu. Część z nich napewno wykonał mój Ojciec. Ponieważ od chwili ich wykonania upłynęło już 96 lat wydaje mi się, że nie powinno być przeszkód formalnych w tym zakresie. Ponieważ jestem początkującym wikipedystą, pozwalam sobie zawracać Ci głowę tym pytaniem. Pozdrawiam Krzysztof Rychel (dyskusja) 14:30, 23 wrz 2010 (CEST)Krzysztof RychelKrzysztof Rychel (dyskusja) 14:30, 23 wrz 2010 (CEST)

 • Serdeczne dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia i rady z których nie omieszkam skorzystać. Podziwiam rzeczowość i szybkość odpowiedzi. Zasługujesz na dużą pochwałę za cierpliwość dla nowicjuszy wikipedystów. Serdeczne pozdrowienia Krzysztof Rychel (dyskusja) 17:13, 23 wrz 2010 (CEST)Krzysztof RychelKrzysztof Rychel (dyskusja) 17:13, 23 wrz 2010 (CEST)

Re: Plik:Herb Gnieszawa.svg

Hej. Strzała wygląda na moją, ale z którego rysunku pochodzi nie jestem w stanie powiedzieć. Pawie pióra oczywiście WarXa no i tarcza z hełmem, koroną i labrami Gajla, zwektoryzowane przez Bastiana. Reszta nie mam pojęcia skąd, mogę przeszukać parę kategorii na commons. Nawiasem mówiąc rysunek pełen błędów technicznych i z jednym merytorycznym więc chyba nie ma sobie co zaprzątać głowy specjalnie tylko zrobić od nowa, poprawnie i od razu na commons. Pozdrawiam. Avalokitesvara (dyskusja) 23:07, 23 wrz 2010 (CEST)

File:StadionPoznan2.jpg

Niechcący wrzuciłem na Commons puchar za mistrzostwo polski pod tą nazwą StadionPoznan2.jpg, możesz skorygować mój błąd. pozdrawiam --Adam9b9b (dyskusja) 23:24, 23 wrz 2010 (CEST)

Jeszce mam takie pytanie jak wygląda korzystanie ze zdjęć (ilustracji) zamieszczonych w publikacjach rządowych, konkretnie chodzi mi o to - str. 11, z góry dzięki za odpowiedz, --Adam9b9b (dyskusja) 15:42, 24 wrz 2010 (CEST)

Zdjęcia z logotypem

Witaj! Skierował mnie do Ciebie Ciacho5. Czy moge przekazać zrobione przezemnie zdjęcie do którego mam pełne prawa autorskie, jesli robiłem je dla firmy, a czas użytkowania przez nich wynosił 5 lat. Mineło lat prawie 7 i mogę robić z tymi zdjęciami co mi się podoba, bo są moje. Chciałbym je podarować "światu". Jest tylko jeden problem, nie posiadam już oryginalnych zdjęć tylko kopie z firmy dla której je robiłem. Na zdjęciach jest ich logo. Czy takie coś nadaje się pomimo tego logotypu do przekazania w świat? Oni nie mają nic przeciwko temu aby poszło z ich logo. dj pm7 (dyskusja) 01:27, 24 wrz 2010 (CEST)

Literki

To nie czcionki ale wikipedia.Oddaliło mi po prostu wszystko.Mogę dać screena.Chodzi o to że wczoraj odrabiałem zadania i kilka książek leżało na klawiaturze.Teraz jestem na innym kompie i jest OK. --Orbwiki107 (dyskusja) 06:23, 24 wrz 2010 (CEST)

Plik:VfR v. 22.08.1910.jpg (3).jpg

W/w zdjęcie zostało zrobione przed ponad 100 laty!!!--christian1 18:02, 24 wrz 2010 (CEST)

Plik:TSP herb.jpg

Dziękuję za zajęcie się porządkowaniem grafik związanych z Podbeskidziem Bielsko-Biała, bo sam gubię się trochę w regułach gry na Commons. Chciałbym spytać, w jaki sposób zdjęcie Plik:TSP herb.jpg – zdjęcie herbu klubu umieszczonego przy wejściu na stadion – naruszał prawa autorskie, a nie naruszają ich np. Plik:Arsenal logo at the Emirates Stadium.jpg czy Plik:Herb Polonii nad wejściem do SKK.jpg? Kłaniam się, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:04, 24 wrz 2010 (CEST)

Zdjęcia

Witam. Chciałbym prosić o usunięcie zdjęć użytkownika 19Jakub96 z Commons, gdyż wszystkie pochodzą z Internetu (m.in. z Allegro; część pochodzi z Panoramio, natomiast brak linków do oryginałów nie pozwala sprawdzić czy są na wolnej licencji), w dodatku zamieszczone na licencji sugerującej, że przesyłający jest autorem. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 11:30, 25 wrz 2010 (CEST)

Prośba do Admina

User:Blue 2010

Hej. Co sądzisz o wkładzie tego użytkownika? Widzę, że jedno jego (?) zdjęcie już usunąłeś... Pozdrawiam, pjahr @ 15:17, 27 wrz 2010 (CEST)

Odp. poczekalnia

A no tak, trochę się w kwestii poczekalni ostatnio leniłem, ale szkoda, żeby dotychczasowy kod się zmarnował :) Zacząłem przystosowywać do naszych potrzeb commonsowe zgłaszanie z poziomu strony. O dziwo idzie gładziej niż myślałem. To znaczy na razie. Lampak Dysk. 16:05, 27 wrz 2010 (CEST)

 • OK, to coś już działa. Trzeba jeszcze trochę dopracować i potestować, ale jak chcesz się pobawić, to:
importScript('Wikipedysta:Lampak/AjaxQuickDelete.js'); //skrypt do zgłaszania z poziomu strony importScript('Wikipedysta:Lampak/SubEd.js'); //skrypt do zgłaszania z poziomu Poczekalni (nie wiem czy nie zostanie zastąpione tym pierwszym) importScript('Wikipedysta:Lampak/DelReqHandler.js'); //skrypt do obsługi Poczekalni 

Testowe DNU jest tutaj, jakąś stronkę do testowego zgłaszania najlepiej stwórz. Lampak Dysk. 20:47, 28 wrz 2010 (CEST)

 • Nagłówek drugiego stopnia dodaje, dodawanie zgłoszenia do obserwowanych da się wyłączyć dopisując w swoim monobooku/vectorze.js:
window.AjaxDeleteDontWatchRequests = true; 

A ekspresowe kasowanko u mnie działa :/ Poza tym dodałem opcję powiadamiania wikiprojektów (na razie tylko dwóch testowych). Lampak Dysk. 13:34, 29 wrz 2010 (CEST)

Zaproszenie

tymon21 (dyskusja) 17:56, 27 wrz 2010 (CEST) 

Stona główna w oczach urzydkownika Opery

Wyświetla się niepoprawnie urządzeniach mających oprogramowanie z rodziny Opera. Ten wielki pasek wyszukiwarki jest zdublowany i na dodatek wyświetlają się jakieś krzaczki typu @#$@ generalnie psuje estetykę strony. Nie wspominając o mieniu bocznym Dla czytelników,Dla edytorów, Drukuj eksportuj, Narzędzia i W innych językach które to pozycje nie wiedzieć czemu w Operze nie działają są zwinięte i nie można ich otworzyć edytując i przeglądając Wikipedię spod IP. tak, że nie mogę wejść ze strony głównej np. na en.wikipedia lub inny projektów, nie mogę zgłosić błędu, nie mogę wydrukować, ect. A nie mam możliwości zainstalowania innego programu do przeglądania stron web z przyczyn ode mnie niezależnych . --83.27.25.18 (dyskusja) 20:14, 27 wrz 2010 (CEST)

Pytanko

Przy okazji mojego zainteresowania artykułem MPK Wrocław natknąłem się na art. Linie tramwajowe we Wrocławiu. Autor postarał się o źródła ale: Rozmiar tej strony przekracza 34 kilobajty zapewne przez użycie ozdobników, tak więc mój smartphone wysiada. W kontekście uwag IP'ka: Sam artykuł jest też chyba dość problematyczny gdyż przedstawia sytuację bieżącą stary wkład który odzwierciedlał sytuację z 2009 roku został skasowany przez autora. Czytelnik (mało zorientowany jak poruszać się po Wikipedii - chodzi mi o takiego co nie wie do czego służy link historia i autorzy) nie ma możliwości zapoznania się z sytuacją jaka była sytuacja w 2009 roku. To tak jakby w hasłach o Wałęsie czy Kaczyńskim wykasować ich biografię do 2010 roku. Czy nie należało by go zgłosić do DNU|naprawa a może Kawiarenka a może coś innego proszę o radę. I czy materiał jest w takiej formie ency (nadaje się na Wikipedię) gdyż Wrocław ma takie szczęście, że komunikacja tramwajowa zmienia się praktycznie co kwartał bo wyskoczy jakiś remont a EURO 2012 tuż tuż. I czy może nie należało by zwrócić uwagę autorowi tych edycji gdyż to on głównie tam działa (kasuje stare informacje), nie sprawdzałem jego wkładu bo nie mam czasu ale jeśli tak postępuje z innymi artykułami to działa na szkodę Wikipedii --Tenautomatix (dyskusja) 22:21, 27 wrz 2010 (CEST)

Programy religia.tv

Czemu nie może istnieć ten artykuł, skoro istnieje np. Lista programów TVN czy Lista programów TVN24? Konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja!

Odp:Plik:1280px-Czech W-3 Sokół 8496 cropped-corr.jpg

Odp:Plik:1280px-Czech W-3 Sokół 8496 cropped-corr.jpg
Doceniam Twoją pracę, ale też nie chce "zaśmiecać" Commons plikami na jeden dzień, a tu mogę plik wykasować i zamierzam to zrobić. Gdyby było wyraźnie napisane, że tak nie wolno... Pozdrawiam, Chrumps 11:23, 29 wrz 2010 (CEST) To proszę wyjaśnij mi w jakim celu istnieje strona Specjalna:Prześlij i link do niej menu bocznym? Nie byłoby uczciwiej, prościej dla wstawiających i usuwających uzupełnić tekst "UWAGA! Pliki zaleca się przesyłać do Wikimedia Commons" o "ale i tak Ci go zaraz usuniemy"? :) Chrumps 11:33, 29 wrz 2010 (CEST)

Rozumiem Twoją argumentację. Dyskusję na temat, o którym piszesz, śledziłem w miarę możliwości i odporności, i będąc administratorem już jakiś czas myślę, że "ogarniam" zasady, nie musisz mi ich tłumaczyć. Nie rozumiem jednak czemu nie napisać na stronie uploadu "PROSIMY NIE PRZESYŁAĆ TU PLIKÓW!!! - lokalny upload musi być możliwy ze względu na pewne zagadnienia techniczne", zamiast bajdurzenia "Pliki zaleca się przesyłać... blah, blah", z którego zupełnie nic nie wynika. Drogi Masurze, piszesz mi estetyce zapominając o logice, no sorry. To tyle, będę więc wszystko słał Commons, pamiętając że to tylko zalecenie :D Pozdrawiam serdecznie. Chrumps 12:19, 29 wrz 2010 (CEST)

Plik:SLT.svg

Już chyba jest dobrze :) przynajmniej taką mam nadzieje. MrNeo (dyskusja) 19:20, 30 wrz 2010 (CEST)

Zdjęcia

Nie rozumiem. W artykułach na temat polonijnej parafii niezależnej w St. Louis i jej proboszcza poznikały zdjęcia. Z tego co wiem była zgoda tego związku wyznaniowego na ich umieszczenie w wikipedii. Tak utrzymywał przynajmniej ten kto je tam umieścił. Kmiecik (dyskusja) 09:57, 3 paź 2010 (CEST)

Zwróciłem uwagę ponieważ dyskutowałem kiedyś z wikipedystą Mateuszem Szymkiewiczem na temat tych zdjęć i napisał mi, że zamieścił je za zgodą autora.Kmiecik (dyskusja) 10:23, 3 paź 2010 (CEST)

Odp:Przeciw

Odp:Przeciw

Cześć. Trochę mnie uderzyło, że zwracając się do Andrzeja Matrasa na PUA piszesz "Ty" z małej litery. Mógłbyś to poprawić? Andrzej19@. 23:39, 3 paź 2010 (CEST)

Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny

Witam. Pozwoliłem sobie przywrócić moją wersję artykułu, z trzech powodów:

 • W miejscach urodzin pojawiają się zasadnicze błędy merytoryczne (np. wg artykułu jedna z osób urodziła się w 1899 w RPA; w 1899 roku nie istniała ani Republika Południowej Afryki ani nawet poprzedzający ją Związek Południowej Afryki).
 • Część informacji jest zbędna (np. Willem Einthoven będąc synem Holendrów, urodził się w Holenderskich Indiach Wschodnich, ale w wieku 10 lat przeniósł się do Holandii. Tak więc fakt urodzenia w tej kolonii nie ma najmniejszego znaczenia w przypadku jego narodowości. (Nawet, gdyby spędził tam całe swoje życie byłby Holendrem i z narodowości i z kraju rezydencji, a informacja o miejscu urodzenia byłaby zbędna.))
 • Informacje i tak były niekompletne (np. Ronald Ross nie urodził się w Wielkiej Brytanii)

Do tego dochodzi szereg innych błędów, w postaci flag z liściem klonowym Kanady czy niepodległych Indii w przypadku osób, które urodziły się na początku XX wieku.

Przy okazji, by było bardziej czytelnie, zmieniłem nazwę kolumny z "Kraj" na "Kraj rezydencji/narodowość" (kolejność odpowiada kolejności państw w przypadku osób z dwoma państwami).

Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 17:08, 4 paź 2010 (CEST)

Jeżeli przy ogłaszaniu laureatów podawana jest narodowość, to jak najbardziej jestem za tym, żeby to ona widniała w artykule. Nie udało mi się jednak znaleźć na stronie żadnych informacji dotyczących poszczególnych osób poza miejscem urodzenia i miejscem pracy w momencie przyznania nagrody. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 14:13, 5 paź 2010 (CEST) Cóż, w obecnej wersji artykuł podaje takie same państwa jak artykuł na en-wiki, a tam jest przypis, że są one podane zgodnie ze stroną organizacji, więc myślę, żw artykuł można zostawić tak jak jest. Delta 51 (dyskusja) 18:09, 5 paź 2010 (CEST)

I znów sprawa prawa

Plik:Fundacja lc heart - logo 250.gif jest logiem fundacji i pewnie nie chcieliby, aby ktoś się nim pieczętował, więc usunąłem z artykułu Fundacja Leszka Czarneckiego (niedokładnie, zostało w infoboksie:(). Ale na stronie w Commons są różne zastrzeżenia, być może pozwalające na użycie w pl-Wiki (mi wyglądają na rodzaj fair-use). Możesz zobaczyć i ocenić? Ciacho5 (dyskusja) 17:23, 5 paź 2010 (CEST)

Szablon:Witaj redaktorze

Cześć! Czy mógłbyś podmienić grafikę na Plik:Przycisk_oznaczania_wersji_przejrzanej_(Vector).png w {{Witaj redaktorze}}? Jest edit=sysop. Pozdrawiam, --Mikołka (dyskusja) 21:00, 5 paź 2010 (CEST) Dzięki! --Mikołka (dyskusja) 21:26, 5 paź 2010 (CEST)

:) Dodaj do Editnotice swojej strony dyskusji, tak jak tutaj. Zajrzałem do Nowa#Zanotowane problemy. Zauważyłem już wcześniej te rzeczy, które opisałeś. Niestety, ostatnio nie miałem czasu, żeby się tym zająć. Spróbuje poprawić co się da. --Mikołka (dyskusja) 22:59, 5 paź 2010 (CEST) Zmieniłem sekcję z linkami do projektów siostrzanych i stopkę w testowej. Sprawdź, proszę, jak to wygląda. --Mikołka (dyskusja) 07:30, 6 paź 2010 (CEST)

Szymon Starkiewicz i Witold Starkiewicz - stare zdjęcia

Witam! Bardzo, bardzo proszę o radę i pomoc. Chciałabym wzbogacić kilkoma zdjęciami biogramy mojego Dziadka (twórcy Sanatorium "Górka" w Busku-Zdroju) i Ojca (okulisty, pomysłodawcy modyfikacji elektroftalmu Noiszewskiego). Wydaje mi się, że zdjęć z rodzinnych albumów nie mogę wykorzystać, bo nie znam autorów. Czy mogę skorzystać z tych, które zostały opublikowane:

 • w książce Danuty Bieńkowskiej "Ludzie z Górki", Książka i Wiedza 1973 (zdjęcia z lat 1921-1936: portret Sz. Starkiewicza, grupa pracowników "Górki", sanatorium w namiocie besemerowskim w r. 1921, sanatorium letnie, młody sad owocowy wokół nowego budynku Sanatorium, łóżeczka na werandzie w r. 1930 ...),
 • w Czasopiśmie lekarzy i studentów "Medyk", październik 1991; podpis zdjęcia: Jeden z uczniów prof. Starkiewicza, dr W. Kuprianowicz i techn. F. Petruczenko - przy zakładaniu elektroftalmu na głowę pacjentki (1969r.).

W obu źródłach nie znalazłam nazwisk autorów zdjęć. Bardzo proszę o opinię, czy to takich sytuacji Template:PD-Polish? Niestety nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tego przypuszczenia (jestem Wikipedystą bardzo "zielonym"). Czy dobrze się domyślam? Gdzie można znaleźć opis (krok po kroku - dla przedszkolaków), jak się wysyła takie pliki, jeżeli wysłać można? Na razie opanowałam tylko drogę najprostszą - wysyłanie prac własnych.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 23:15, 5 paź 2010 (CEST)

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź błyskawiczną (a w dodatku pomyślną :)). Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:50, 6 paź 2010 (CEST) Bardzo dziękuję! Przykład jest dla mnie niezwykle cenny. Mam nadzieję, że terez sobie poradzę... Serdecznie pozdrawiam. --Joanna Kośmider (dyskusja) 08:42, 6 paź 2010 (CEST) Przepraszam, że jeszcze raz. Z podniecenia związanego z "przełamywaniem barier" - zrobiłam błędy. Widzę, że chyba nie zamieściłam tego szablonu, o który pytałam (PD-PRL), tam gdzie należy, a tylko wybrałam licencję "domena publiczna z powodu wieku", co skutkuje "term of life of the author plus 70 years". Tego nie jestem pewna..., więc - czy mój błąd można/trzeba jakoś poprawić??? Bardzo mi przykro, że się za bardzo pośpieszyłam i znów muszę prosić o pomoc. --Joanna Kośmider (dyskusja) 11:56, 6 paź 2010 (CEST) Wielkie dzięki za cierpliwość i lekcje. Już się czuję trochę mądrzejsza (praca z poradnikami/samouczkami była bezowocna). Może nawet za śmiało sobie dzisiaj poczynam (trzeba wszystko sprawdzić przed zapisaniem!). Myślę, że poprzednio wpisałam PD-PRL (z przykładu) zamiast PD-polish, a "on" (Commons) tego nie zrozumiał? Spóbuję opanować nerwy i nie robić dalszych błędów (niestety nie mogę tego zagwarantować). Serdecznie pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 13:25, 6 paź 2010 (CEST)

Mariola Szulc

Dlaczego zalążek został usunięty? Jest prawdziwy i encyklopedyczny, bo mówi o śląskiej polityk platformy. Czym różni się np. od tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Dziuba_(samorz%C4%85dowiec)

 • Dziuba jest prezydentem miasta. Masur juhu? 10:05, 6 paź 2010 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Masur/28" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy