Dyskusja wikipedysty:Mathel/Archiwum 2


Dyskusja wikipedysty:Mathel/Archiwum 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Mathel Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

kasowanie po bugbocie

hej, po bugbocie info lepiej ze 2-3 miesiące zostawiać, bo to istotna informacja, jak się jakiś zawodnik uweźmie co chwila dodawać :) te starsze, co zgłosiłeś, skasowałem, sierpniowych na razie nie ruszam (może inny admin to zrobi, ja sugeruję tylko na przyszłość nie wstawiać za szybko). Pundit | mówże 02:50, 10 wrz 2007 (CEST)

 • hi, hmm, ale przecież po to jest sugestia, by dawać tag "usunięto zgodnie z sugestią bota"... Trudno mi ocenić skalę tego, więc pewnie masz rację - ale z mojego punktu widzenia to przydatna informacja. Rzadko kiedy dokładnie przeszukuje się historię zmian w dyskusji artykułu (zwłaszcza, że potencjalny wandal wymieniony w niej nie będzie). Pundit | mówże 22:32, 10 wrz 2007 (CEST)

tresci reklamowe

Linki zewnętrzne, które wstawiłem do artykułu nie miały charakteru reklamowego. W anglojęzycznej wersji Wikipedii odnośniki do stron byłych oraz aktualnych członków zespołu są zamieszczone i nie ma z tym problemu. Poza tym nie wszystkie linki, które usunąłeś były do stron członków grupy. Część linków były to linki do anglojęzycznych stron poświęconych zespołowi, czyli jak najbardziej na temat. O ile jeszcze usunięcie odnośników do członków zespołu jestem w stanie zrozumieć, to tego drugiego przypadku już nie. Jeśli strona członka zespołu jest traktowana jako reklamowa i nie może być umieszczona, to jak rozumiem strona samego zespołu także?

Robiq (dyskusja) 20:14, 13 wrz 2007 (CEST)

Wikiprojekt spam-re

Jutro przejrzę, bo dzisiaj sił nie mam już. I proszę mi zaproszeń nie wysyłać żadnych, tylko "z automatu" wpisywać ;) Maikking dyskusja 00:31, 14 wrz 2007 (CEST)

dzięki za te drobne techniczne ;) ostateczny znak, że muszę iść już spać ;) Maikking dyskusja 01:06, 14 wrz 2007 (CEST) Witaj, super sprawa z Twoim tłumaczeniem. Przyspieszy to bardzo powstanie długo wyczekiwanego wikiprojektu Spam. Myślę, że chętnych do uczestnictwa w tym projekcie na pewno nie zabraknie, a dzięki tej inicjatywie będziemy mieli możliwość koordynacji działań poszczególnych "spam-fighterów" :) Obiecuję przejrzeć tłumaczenie i dokonać ewentualnych poprawek. Pozdrawiam i dziękuję. Pimke 08:40, 14 wrz 2007 (CEST)

Fajna sprawa, że się za to zabrałeś. Projekt trzeba jak najszybciej powołać, a szczegóły i tak się dotrą w praniu. Oczywiście, jak najbardziej piszę się na uczestnika. Pozdrawiam. --Mrug dyskutuj 17:45, 14 wrz 2007 (CEST)

przejrzałem nie wiem, jak zielone przetłumaczyć, dodałem polską czarną listę. Ogólne wrażenie - nieco przydużo tekstu i nie wszyscy zapałają ochotą na przeczytanie całości. Wnioski - wrzucać do przestrzeni głównej, dotrze się w praniu. Maikking dyskusja 17:53, 14 wrz 2007 (CEST) Witaj! Wikipedysta Mat86 chętnie powalczy wspólnie ze spamem :) Pozdro, Mat86 dyskusja 15:28, 15 wrz 2007 (CEST) pytanie takie-jak już zrobiłeś taki taki ładny szablonik "0", może pokusiłbyś się o test spamowy po angielsku? Maikking dyskusja 22:45, 16 wrz 2007 (CEST) odlinkowałem zasady, bo to faktycznie bez sensu jest. Mi się podobają. :) Gratuluję dobrej roboty i pozdrawiam, Maikking dyskusja 10:26, 19 wrz 2007 (CEST)

Z Poczekalni

Hej. proponuje przenieść do przestrzeni autora i tam rozbudować. Artykuł wygląda na dopiero tworzony i w tym celu mamy właśnie brudnopis - Mam prośbę, wróć do korzeni i przeczytaj jeszcze raz artykuły typu: Wikipedia:Zasady tworzenia wstępnych wersji artykułów, Wikipedia:Stub, wiki, a zwłaszcza {{To popraw}}. Nikt tam nie każe nikomu używać brudnopisu, lub wrzucać do przestrzeni głównej tylko rozbudowane artykuły. Chyba jest tam nawet napisane że ideą wiki jest ciągłe rozbudowywanie i wzbogacanie artykułów. I nikt nie zabrania zaczynać artykułu od razu w przestrzeni głównej. Pozdrawiam. --Egon 10:17, 18 wrz 2007 (CEST)

re:europa21.pl

Witaj. No więc usunąłem jeden link prowadzący do europy21.pl, i dostałem maila od administratora tegoż portalu, że dodał linki do kilkunastu haseł i uważa ich usuwanie za nieuzasadnione. Sprawdziłem - rzeczywiście linki dodawane są spod jednego IP, w związku z czym uznałem to za autopromo i usunąłem (ale kilka zostawiłem bo uznałem że uzupełniają artykuły).

On najwyraźniej uważa że ma prawo do dodawania tych linków do każdego hasła do którego ma ochotę. Napisał mi zresztą, że w redakcji porozumieli się i ustalili że to on się będzie zajmował dodawaniem linków na Wikipedii - czyli jest to działanie zamierzone (czyste autopromo).

Natomiast jego późniejsza korespondencja to już same wyzwiska: o tym że swoje poglądy mogę trzymać w domku albo że jak mi się strona nie podoba to mogę ją wydrukować na kartce papieru i używać w sraczu. Na takim poziomie dyskutować z nim nie zamierzam.

Nie wiem czy np. nie ma możliwości przedyskutowania i ustalenia stanowiska w takich sprawach w ramach nowego wikiprojektu który założyłeś? Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 10:56, 18 wrz 2007 (CEST)

domniemane spamlinki

Prośba o nie usuwanie linków w tematach Chóry w Polsce oraz Festiwale chóralne w Polsce.

Pozdrawiam Jurgens 16:46, 18 wrz 2007 (CEST)


Link do forum chóralnego

Prosiłbym jednak o jakieś merytoryczne uzasadnienie wykasowania linku. Odnoszę wrażenie, że czyścicie bez sprawdzania wartości merytorycznej linków. Powołujecie się przy tym na paragrafy, z tym że powołanie ma charakter POV - nie jest uzasadnione merytorycznie.

Link do forum, był tylko i wyłącznie na dwóch artykułach ze wszystkich artykułów które opracowywałem, lub pomagałem opracowywać.

Forum jako takie jest unikalne na tle tematyki chóralnej i stanowi jedno z głównych miejsc wymiany informacji w tej tematyce.

Jurgens 10:12, 19 wrz 2007 (CEST)

Spam

Dzięki za zaproszenie, jeżeli czas pozwoli to będę wyłapywał tego rodzaju sprawy, z tym, że ja raczej ograniczam się do artykułów napisanych przeze mnie. Pozdrawiam --Tompot 00:03, 22 wrz 2007 (CEST)

CreamPolo

Byłem pewien, że ktoś wstawi na SDU :-) Generalnie do napisania tego artykułu zainspirował mnie The Syntetic, który też nie spełnia warunków encyklopedyczności, ale stał się internetowym fenomenem. rdrozd (dysk.) 00:44, 22 wrz 2007 (CEST)

Zaproszenie...

Dzięki za zaproszenie, chętnie dołączę.

Staszek99 ( dyskusja) 01:12, 23 wrz 2007 (CEST)

twierdzenie cosinusów

przekonujące... dzięki! pozdrowienia, konrad mów! 01:26, 24 wrz 2007 (CEST)

Posocznica u ryb

 • witam, jako "nowicjusz" mam tu mało do gadania, mógłbym dać co nieco o pasocznicy u ryb, lecz nie czaję o co chodzi z tym "prawo autorskie", czytałem - nie qumam (mam dwa artykuły w moich książkach). Co zrobić? Czy mam rozumieć, że mogę te artykuły napisać "po swojemu" lecz nie wolno mi skopiować tak jak tam jest napisane? Hodowlaniec 20:25, 24 wrz 2007 (CEST)

dzięki, zredaguję sam i podam źródła. pozdrawiam Hodowlaniec 22:01, 24 wrz 2007 (CEST)

[1]

Mała prośba o więcej uwagi przy usuwaniu linków zewnętrznych. Skoro w artykule nie ma grafik link zewnętrzny do zdjęcia trudno uznać za spam. Pozdrawiam. Nemo5576 Dyskusja 09:09, 26 wrz 2007 (CEST)

Akurat zabezpieczenie działa od przypadku do przypadku. Mnie akurat udało się ten link bez problemu otworzyć. Zdjęcie z tej strony akurat trudno inaczej podlinkowac bo to galeria różnych lokomotyw. Dodatkowo w tym przypadku skoro nie memy żadnej grafiki zamiast usuwać link lepiej chyba podlinkowac inną grafikę? Nemo5576 Dyskusja 10:17, 26 wrz 2007 (CEST) Potwierdzam - ja też wszedłem na stronę tego zdjęcia bez problemu. PMG (dyskusja) 10:36, 26 wrz 2007 (CEST) Fakt - klikając na link nie wchodzi. Ale skoro to taka znana strona i sporo zdjęć na niej interesujacych jest ( a widziałem ją w wielu miejscach już) to moze napisać do admina czy by sie zgodził ze kliknięcia ze strony wikipedii by akceptował ? PMG (dyskusja) 21:39, 26 wrz 2007 (CEST)

Renesansowe Królestwa

Hej :). Jak możesz to wypowiedz się w poczekalni o tym arcie, bo chłopak już domaga się zdjęcia szablonu {{poczSDU}} a sprawa nadal nie wyjaśniona. Pozdrawiam :) Lothar (dyskusja) 19:56, 26 wrz 2007 (CEST)

Złote Globy

Hej, widze że dopisujesz nowe artykuły do Złotych Globów, jednak prosiłbym abyś zamieszczał polskie tytuły filmów - możesz je znaleśc na polskich portalach filmowych. Powodzenia

ron_whisky 17:26, 1 paź 2007 (CEST)

Rok 1949: All the King's Men to Wszyscy ludzie króla

Co do "Cienia Szakala" i "Cienia Szakala 2" - http://szorty.pl/news/?id=1592

Dzięki za korektę

Dziękuję za korektę w dyskusji z adminem Jersz. Nie zamierzony z mojej strony śmiech :) nie wiedziałem, że coś takiego może zaistnieć. No i oczywiście tam zapomniałem się podpisać. Tu już pamiętam :) Dzięki i pozdrawiam Hodowlaniec 21:07, 2 paź 2007 (CEST)

  • I jeszcze jedno skoro już tu zaglądam.. Jak możesz to zrób stronkę, ja jeszcze nie wiem jak to zrobić. Chodzi mi o nazwę posocznica - przechodzi tylko na sepsę. Ja natomiast napisałem artykuł posocznica u ryb i tego niestety nie widać po wpisaniu hasła w wyszukiwarce. Wiem, że jest taka możliwość aby wyświetliło obie te nazwy, ale jak tego nie wiem. Pozdrawiam Hodowlaniec 21:14, 2 paź 2007 (CEST)
 • Zauważyłem ten pasek u góry i myślę,że to wystarcza. Ważne, że inni to zauważą. Narka ;) Hodowlaniec 21:22, 2 paź 2007 (CEST)

Detektyw

Ciekawostka - usunąłeś spamlink (moim zdaniem 1 z 2) z artykułu Detektyw. Popatrz sobie na to: [2] (już go kiedyś usunąłeś) i kilka edycji dalej. :)))) przemo86dyskusja 21:45, 2 paź 2007 (CEST)

Miotła admińska

Zapytam wprost: nie myślałeś aby o ubieganiu się o uprawnienia administratorskie? Airwolf {D} 20:53, 3 paź 2007 (CEST)


ODP

"dodatkowe informowanie we wszystkich ostrzeżeniach dotyczących linków o możliwości dodania linku w tamtym katalogu" - myślę, że byśmy na tym nie ucierpieli :) Przykuta 23:25, 4 paź 2007 (CEST)

{{La}}

Super szablon. Stworzyłem podobny {{Lw}}; jeśli możesz spojrzeć – może warto go oprzeć też na {{Lx}}?  « Saper // @dyskusja »  15:57, 6 paź 2007 (CEST)

Odp.

Dziękuję za zaproszenie. Do projektu dołączę, w miarę możliwości (wszystko zależy od ilości wolnego czasu) będę działał:) Pozdrawiam. Monopol (dyskusja) 13:00, 7 paź 2007 (CEST)

PUA

Przyjmij te oto nożyczki do knotów. Tnij śmiało, lecz z rozwagą. Gratulacje :). Maire 22:46, 10 paź 2007 (CEST)

Kongratulejszyns (i nie zapomnij uzupelnic info na WP:A)--Szczepan talk 21:19, 10 paź 2007 (CEST)

Miotła, miotła, gdzie miotła?! Witaj w gronie zamiataczy i konsekwentnie z cieciowskiej perspektywy goń spamerów. Na pohybel! Wojciech Pędzich Dyskusja 21:26, 10 paź 2007 (CEST) Gratuluję i życzę powodzenia w sprzątaniu ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 21:53, 10 paź 2007 (CEST)

Gratulacje :) Mat86 ^^ 21:54, 10 paź 2007 (CEST)

Gratulacje i do roboty adminie! :) LeinaD dyskusja 22:34, 10 paź 2007 (CEST) Dziękuję wszystkim którzy się tu wpisali, a także tym którzy na mnie głosowali. Postaram się spełnić Wasze oczekiwania:) Mathel (dyskusja) 23:59, 10 paź 2007 (CEST)

cyferka

Wiem, że czasem ginie w tajemniczych okolicznościach :(

--WarX <talk> 17:18, 12 paź 2007 (CEST)

Linki w artykule Jurij Gagarin

Czy mógłbym prosić o przejrzenie i poprawienie linków w artykule Jurij Gagarin. Niestety te same linki mi się dublują. Może można to jakoś zgrabniej zapisać.LookingForTruth 17:56, 14 paź 2007 (CEST)

Dziękuję. Dokładnie takie poprawki w odnośnikach miałem na myśli.LookingForTruth 21:48, 14 paź 2007 (CEST)

Jednomandatowe okręgi wyborcze

jako fachowiec daj argumenty przeciw. Mnie wystarczy obserwacja rzeczywistości podobnie jak autorom haseł na wiki dotyczących seriali. Ja ich nie mogę sprawdzić bo ich nie ogladam. W wyborach uczestniczą lub mogą uczestniczyć wszyscy i wszyscy mogą oglądać wiadomości. Wystarczy wyciągnąć wnioski. Co z tego ze ktoś napisał ksiązkę że JOWy likwidują oligarchię skoro praktyka temu przeczy. Niedawno All Gore napisał w książce ze na Sląsku dzieci przed zatrutym powietrzem chowają się w kopalniach a przy wychodzeniu ich nauczycielki trzymaja w ręku ptaka aby sprawdzić czy juz można wyjść bezpiecznie. I co to ma być prawda? Wiedza o wyborach jest wiedzą ogólną dostępną wszystkim. Masz argumenty to je podaj a nie to nie kasuj cudzej pracy. --87.207.157.234 23:59, 18 paź 2007 (CEST) Wprawdzie z trudnością ale prosze bardzo to co pisze zgadza się poglądami profesora. http://wiadomosci.ngo.pl/x/207025?action=table.ToggleExpanded&ci=JUPEK_komentarze&did=208333&rowId=208334&tableId=1297 --87.207.157.234 00:12, 19 paź 2007 (CEST)

Pocałunek francuski

Cześć! Usunęłam ramkę, choć z żalem, bo tak było estetyczniej i uwypuklało treść edukacyjną, ale nieco wbrew zasadom Wikipedii. W zasadzie to czasami brakuje na Wikipedii spójności, bo w jednych artach ostrzegamy przed pseudonauką, a w innych nie wyczerpujemy tematu dotyczącego ryzyka zarażenia się trudnymi do wyleczenia chorobami. Przez ostatnie dni odwiedziłam wiele stron dla nastolatków i dla dorosłych, dotyczących życia seksualnego człowieka i wiem, że ludzie mają wiele pytań i wątpliwości, i szukają wiarygodnych źródeł informacji, stąd zdanie o tym, że od pocałunku francuskiego nie można zajść w ciążę. Dla niektórych banalne, dla innych niezwykle ważne. Zajrzałam do artu o seksie analnym i z przykrością stwierdzam, że nie podano wszystkich zagrożeń, być może skrajnych, jak trwałe uszkodzenie odbytu prowadzące do nietrzymania kału. Mówię o tym, bo naczytałam się listów zrozpaczonych ludzi w rubryce prowadzonej przez, moim zdaniem, świetną lekarkę - seksuolożkę. Mam nadzieję, że poza ramką, reszta jest w miarę w porządku. A, Kraków to też trochę moje miasto, chociaż już od lat tam nie mieszkam na stałe. Pozdrowienia. --Hortensja Bukietowa 21:24, 19 paź 2007 (CEST)

wandalizm

usunięcie informacji z wieży specjalności. 87.207.143.212 14:23, 24 paź 2007 (CEST). wpis nieuprawniony, wykreślam samodzielnie. 87.207.143.212 15:10, 24 paź 2007 (CEST).

Dziękuję za informację. Nie wiedziałem o toczącym się postępowaniu Komitetu i jego decyzji. Edycja tak ważnego elementu wydała mi się alarmująca. 87.207.143.212 15:10, 24 paź 2007 (CEST).

Pacyfikacja Małopolski Wschodniej

Czy mógłbyś z łaski swojej poprawić artykuł o Pacyfikjacji Małopolski, w tej formie merytorycznie i stylistycznie jest to nie do przyjęcie nie mówiąc już o jakieś pokracznej gramatyce zdań wikipedysty Birczanina, bardzo dziękuję .

Witaj, dziękuję za błyskawiczną odpowiedź i celne uwagi. Czy byłbyś tak łaska i zwrócił Birczninowi uwagę, że nie zwraca uwagi na zasady i blokuje edycję art. szablonami w edycji. Dzięki

::To jest celowe prowadzenie wojny przez nieg, zwróć uwagę, że szablon w edycji wstawił jeszcze przed godz 15, i nic przy art. nie robił, więcej, zajmował się poprawianiem innych art.?, dopiero po moich poprawkach zaczął wojnę edycyjną, usuwanie szablonów z zapytaniem o źródła, to jest przecież sytuacja wielce niepokojąca. Dzięki.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za przypomnienie do czego służy szablon w edycji, zwróć jednak uwagę, że nie było to przywracanie poprzednich wersji, tylko wandalizmy z jego strony a mianowicie usuwanie szablonów z zapytaniami o źródła, które w dziwny dla mnie sposób usuwał ? Dzięki za odpowiedź . Chciałbym jeszcze zapytać Ciebie jako administratora, czy wikipedia ma zbyt mały obszar pamięci serwera żeby zapenić wikipedystom dostęp do brudnopisów ?


 • Dzięki za przypomnienie, ale oba brudnopisy mam zajęte przez rozgrzebane duże artykuły, dlatego z nich nie skorzystalem. Pozdrawiam, Birczanin 21:57, 24 paź 2007 (CEST)
 • Bardzo dziękuję. Birczanin 22:14, 24 paź 2007 (CEST)
  • Że się tak wtrącę: mi też daj jakiś brudnopis! Mi też! Mi też! :) Miłego wieczoru, Galileo01 Dyskusja 22:17, 24 paź 2007 (CEST)
   • Z moją stroną wikipedysty to w ogóle długa historia, co tam się już nie znajdowało... No ale to już temat na zupełnie inną dyskusję ;) Galileo01 Dyskusja 22:22, 24 paź 2007 (CEST)

w sprawie linków na anarchiżmie indyw.

to nie jest linkowanie do wszystkiego co jest związane. podaje linki do twórców nurtu z kilku okresów historycznych i to jest moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie w tym przypadku - w ten sposób czytelnik może zapoznać się z całością, która nie może być udostępniona przez wklejenie "podstawę ideologii + jeden - dwa portale z informacjami". anarchiści tej odmiany mieli ze sobą mało wspólnego. to co było wspólne, jest niezwykle ważne. ale nie wyczerpuje tematu. poza tym, w zasadzie nie istnieją portale informacyjne tego nurtu. istnieje gazeta, wydawana gdzieś tak od lat 70tych, "The Match", ale nie ma wersji sieciowej i nie będzie miała - bo tak postanowił wydawca i redaktor naczelny. nie ma więc możliwości podania strony, która pozwalałaby być na bieżąco. a jednocześnie w sieci są teksty ważne i godne przeczytania, tyle, że rozrzucone. jeśli wkleić np. tylko Armanda, to będzie jak fałszerstwo. nie wiem, czy istniał jakikolwiek typowy indywidualista. wszyscy byli typowi, mieli wspólne cechy, tylko, że akurat one mało o nich "mówią" i podanie tylko podsumowania ich po prostu nie tworzy właściwego obrazu. a jednocześnie podanie tylko jednej wersji totalnie zawęzi perspektywę.

ostatecznie, jeśli nie wierzysz, po prostu przeczytaj. a potem wywal, jak chcesz, byle nie od razu wszystko i najlepiej powiedz dlaczego, to może się trochę pokłócę (ale obiecuję wstawić na nowo tylko wtedy, jeśli Cię przekonam). od razu mówię, że pijacka brygada jest niezbędna, bo tworzyli ją współcześni przedstawiciele. wycięcie jej było zwyczajnie nierozsądne i chyba wskazuje na to, że nie sprawdziłeś zawartości.

ogólnie, dzięki za uwagę, myślałem, że nikt tego nie rusza Mrocznypączuśzagłądy 21:26, 27 paź 2007 (CEST)

Pancerniki i podpis

Kwestią pancerników to pokazałem Voytkowi - może on coś zrobi - na moje to w pierwszym przypadku ktoś wstawił za dużo parametrów ale sie na tym dobrze nie znam.

Acha - byłbyś bardziej wiki gdybyś zamiast znaczników > <b> < w podpisie stosował > ''' <  :) PMG (dyskusja) 01:18, 28 paź 2007 (CEST)

nalegam

żeby przypisy zostały takie, jakie są. samemu było mi trudno je znaleźć. ktoś będzie chciał sprawdzić to co piszę - też mu nie będzie się chciało. równie dobrze mogłoby nie być przypisów, tylko same linki. przy czym przychylę sie do twojego zdania. Mrocznypączuśzagłądy 12:12, 29 paź 2007 (CET)


linki na stronie "gnome"

Cześć, mógłbyś nie kasować linków do portalu GNOME? Lub proszę podać powody ;]

czy nie doczekam sie nigdy odpowiedzi? nie mam zamiaru toczyć wojny na stronie gnome o link, ale w nieskonczonosc czekac nie będę! ps - ignorowanie mojego zdania jest złym sposobem na uniknięcie odpowiedzi ;) --barteks

jak masz problem ze zrozumieniem co to jest spam link

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Islam/Archiwum1

Tutaj masz dlugo dyskusje o portalu europa21.pl ktory postanowiles sobie pousuwac. Juz kiedys paru takich bylo i inni admini musieli blokowac strony przed wandalizmem usuwania linkow.

Odpisalem u siebie na panelu dyskusyjnym. Przepraszam jesli ktos kasuje cos automatycznie bez pomyslenia - ale naprawde mozna byc wscieklym siedzac o godzinie 2 w nocy przy komputerze. Az mi sie spac odechcialo.

znow odpisalem. Naprawde ja mam w tej kwestii racje. Nie chodzi o strone na poziomie "bloga o dojrzewaniu" tylko o powazny portal. I tak - cholernie sie wkurzam jesli musze o takie oczywistosci sie wyklocac. Czy to trudno zrozumiec? Nie kazdy ma 20 lat i sobie moze poswiecac czas na takie bzdety. Z calym szacunkiem - ale taka jest prawda.


Czy szanowny wikipedysta Mathel pofatyguje sie aby odpowiedziec o zaistnialym zamieszaniu? chcialbym naprawde te sprawe wyjasnic - nawet nie oczekuje przeprosin - ale jasnego postawienia sprawy czy mialem racje oraz czy moge liczyc na zakonczenie tego marnowania czasu

europa21.pl odpowiedz

Uddielilem obszernej odpowiedzi w dyskusji o spamlinkach. Jesli chodzi o ton maili to juz za niego przeprosilem i wyjasnilem jego powod. Uwazam ze zachowanie w stylu "przelot i kasacja wszystkiego co wpadnie pod klawiature" nie byla szczytem doskonalosci kulturowej.

Odpowiedz w temacie europy21.pl

kaźmierz

witam serdecznie,

potraktowałeś link do strony o Kaźmierzu - www.kazmierz.info jako spam - zdecydowanie sie z tym nie zgadzam

moja strona przedstawia Kaźmierz z punktu widzenia zwyklego mieszkanca nie sciskam sie z Wojtem i Proboszczem, ale potrafie porozmawiac z Przeciwnikami G8 ktorzy przemierzaja na rowerach Europe

poza tym robie zdjecia i umieszczam je w galerii - ostatnio moje zdjecie znalazlo sie na okladce miesiecznika wydawanego przez UG http://www.inter.media.pl/nt-bin/kazmierz/start.asp?page=artykul&tytul=Aktualnosci&dzial=Aktualnosci&nr=1838

poza tym link do mojej strony znajduje sie na stronie Urzedu Gminy http://www.inter.media.pl/nt-bin/kazmierz/start.asp?page=e_kazmierz&tytul=e-ka%BCmierz wiec dlaczego nie ma byc go na wikipedii ? czy to sie rozni od kazmierz.com.pl ?

moderuje rowniez na jedynym działającym forum Kaźmierza - http://forum.kazmierz.info

czy nadal podtrzymujesz swoje zdanie odnośnie spamu

pozdrawiam Tomasz mckornik Koryl

BREAKDANCE

strona stop-pajacom.prv.pl jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju ideologii tego tańca w Polsce , ważna szczególnie dla młodych aby zaczynając tańczyć nie przejmowali od razu złych wzorców...

bardzo proszę aby w treści artykułu Breakdance ona pozostała , jest bezpośrednio związana z tematem

mogę również przenieść kilka sentencji do samego artykułu ale nie chcę wprowadzać chaosu...

Eugen Drewermann

Ten "Eugeniusz Drewermann Urządzenia" wzywające do telefonu nie są spam, oprócz zapewnić zbiorczy i rozpowszechniony informacja u Drewermann's praca. Podobać się czynić nie usunąć! Ono dostarcza w jeden miejsce zbiorczy informacja , wliczając w to ogniwa wobec żyć Drewermann wideo i rewizja akta który jesteście inaczej twardy wobec znaleźć. Widocznie , ty czynić nie znać dużo około Drewermann. JA jestem pewien Drewermann uczeń. Wikipedia liście ten judgement od podległy treść wobec społeczeństwo który znać ono. Podobać się poważanie ten co - utworzenie od wiedza , pod kątem który wikipedia był wierzyciel. Dziękuję. To jest ten tylko zewnętrzny ogniwo ów Mam dodatkowy. JA silnie dowodzić ów ten zewnętrzny ogniwo wola współpracownik ten czytelnik rozumieć ten podległy treść dużo polepszyć. In English: I read your note to me and I do understand your concern about spam. The external link I added to the 'Eugen Drewermann' page is no spam. It is commen in Wikipedia to provide external links to sites that provide further in-depth information on the subject matter. I am a Drewermann scholar and know that the "Eugen Drewermann Pages" are a comprehensive site (still growing) on the work of Drewermann. Like no other site, it provides especially links to video and audio files in one spot which are otherwise very difficult to find. Wikipedia is an information database that is co-created by its members. I do question your judgment of deleting the link and kindly ask that you reconsider based on this discussion. Is there anyone else I can have recourse to? Sincerely, mabim2002.

Thank you for your decision not to remove the link. mabim2002.

Prawa autorskie do opracowan - Czasopisma komputerowe

Drogi Mathel,

Jestem początkującym wikipedysta.

Jestem autorem wszystkich opracowan/publikacji dodanych do http://pl.wikipedia.org/wiki/Czasopisma_komputerowe - teksty te zostały wcześniej przekazane zgodnie z prawem do ogólnodostępnych repozytoriów cyfrowych (inf. o tym jest zawarta w każdym opisie Dublin Core [Prawa] w jaki sposób mam sie wykazać ze dysponuje prawami, aby nie naruszać zasad Wikipedii?

Pozdrawiam http://ultra.ap.krakow.pl/~wmkolasa/

Spam????

Czy spamem jest dodanie do tematu o biathlonie linku do Centrum Polskiego Biathlonu? Proszę zobaczyc, że w linkach jest np. cos takiego: http://www.artek.zapraszam.pl/biathlon Nikt kto zna sie na biathlonie nie usunalby tego linku. Prosilbym jednak o anulowanie zmiany.

pozdrawiam

Jamrozowa

W dalszym ciagu nie zgadzam się z usunięciem linku do Jamrozowej z artykułu o biathlonie. Tym bardziej, że poza Jamrozowaa Polaną żadne z centrów biathlonowych w Polce nie ma swojej strony na której podaje m.in wyniki rozgrywanych zawodów! W artykule jest wiadomość, że w Dusznikach znajduje się centrum (a jest to najważniejsze centrum w kraju) Ty natomiast usunałeś bezpośredni link do tego centrum! Jeżeli dla Ciebie nieważne jest gdzie trenuje nasza reprezentacja narodowa i karda olimpijska, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski i Olimpiady Młodzież, NAJWAŻNIEJSZE rozgrywane w kraju zawody IBU to wybacz, ale z całym szacunkiem poddam pod wątpliwość Twoją wiedzę na temat dyscypliny sportu jaką jest biathlon.

Hołd podejrzenie o naruszenie praw autorskich

Informuję, że posiadam zgodę członków zespołu (twórców strony internetowej i tekstu zawartego na http://www.hold.art.pl/onas.html ) na opublikowanie tego tekstu na łamach strony internetowej www.wikipedia.org .

Tak jak trzeba było napisałem to na stronie dyskusji artykułu Hołd i na stronie Wikipedia:Lista NPA.

pomylka co do osoby

Chyba ktoś mnie pomylił z "wikipedystą" 62.29.173.46 W jakim celu wyslano do mnie prosbe o nie wstawianie linkow reklamowych skoro wstawial je 62.29.173.46 ? Ja jestem głownym autorem artykułu "Coleman Milne" i umieszczam w artykule tylko linki z informacjami na temat produktow tej firmy, zadnych spamowych linkow w swoim artykule nie umieszczam.

od nowicjusza

cześć jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o wikipedię, ale mam nadzieję że tak się odpowiada na uwagi (jak nie to proszę o wytłumaczenie jak ;) ). Chodzi mi o to co napisałeś mi w związku z hasłem Gmina Święta Katarzyna. JA dodałem jedynie linki do instytucji gminnych ważnych dla mieszkańców, a także dla osób chcących poznać gminę. Co do linku do portalu komercyjnego poświęconego powiatowi wrocławskiemu to nie moje dzieło, powinien wrócić bo jest tam wiele ważnych informacji co do aktualnego życia gminy. Pozdrawiam. Czekam na odpowiedż

C#

Poprawna wymowa to Ce płot.

sam jesteś wandal

zajmij czymś pożyteczniejszym zamiast niszczyć cudzą pracę , napisałem o wyborach 2011 w kontekście fabularnym , political fiction (co zresztą napisałem wytłuszczonym drukiem na samym końcu) ... po prostu , a w 2011 po wyborach, o ile by się odbyły, ktoś po prostu by zmienił na prawdziwy ich przebieg... nie użyłem żadnych wulgaryzmów i pomówień więc JAKI JEST PROBLEM ????

Problem z IP 80.72.39.98

Możesz zablokować ten adres IP? Ciągle wandalizuje hasło wiewiórek. S99pl 20:48, 29 paź 2007 (CET)

Fan Si Pan

Jestem tu nowy więc jeszcze nie za bardzo orientuję się jak to działa ale jak najbardziej jestem autorem zdjęć które umieściłem w artykule Fan Si Pan. Możesz je przywrócić? Działacie bardzo szybko - może lepiej najpierw się upewnić ze ktoś coś robi źle?

Dzięki,

Erafa 09:13, 30 paź 2007 (CET)

Proszę wyślij zgodę na publikację zdjęć na licencji GFDL na adres permissions-pl@wikimedia.org Mathel (dyskusja) 10:08, 30 paź 2007 (CET)
Korespondencja z permissions-pl@wikimedia.org w sprawie licencji GFDL


Drogi *****, Dziękujemy za Twoją wiadomość. Erafa napisał > Witam, > > Zamierzam napisac kilka artykulow o Wietnamie i wzbogacic je o moje zdjecia. > > Przykladowy artykul mojego autorstwa: > > http://pl.wikipedia.org/wiki/Fan_Si_Pan > > > Prosze o zgode na zamieszczanie fotografi na licencji GFDL.


To jakieś nieporozumienie. Jeśli jesteś autorem tych zdjęć to po prostu je w Wikipedii umieść z odpowiednim opisem. Jeśli nie jesteś ich autorem to Ty musisz zdobyć zgodę ich autora na umieszczenie ich pod wybraną przez nieg licencją. Z poważaniem, Tomasz G****** Erafa 12:16, 30 paź 2007 (CET) Ok, już wiem skąd to nieporozumienie. Artykuł na stronie http://wietnam2007.blogspot.com/2007/09/fansipan-how-to.html jest mojego autorstwa. Ten drugi użytkownik Wikipedii został stworzony przeze mnie ale potem zdecydowałem się używać loginu Erafa. Nie mam jeszcze doświadczenia w Wiki stąd te problemy. Jest możliwość przywrócenia skasowanych obrazków czy muszę je uploadować ponownie? Pozdrawiam Erafa 12:42, 30 paź 2007 (CET)

Wandal

Czesć. Zablokujesz upartego IP-ka. Pojawia się tylko żeby wandalizować i dodawać bezsensowne hasła. Arek1979 10:58, 30 paź 2007 (CET).

Körmend

Witaj. Dane pochodzą z artykułu komitat Vas. Pozdrawiam, --Anuluj 17:31, 31 paź 2007 (CET)

Szablony

Jak jesteś już taki mądry to zauważ że przeszkadzały kolory złoty i czerwony. Zostały zmienione na odcień żółtego i czerwieni. Może byś tak najpierw przeczytał historię? I nie anuluj moich edycji!

ron_whisky 17:59, 02 lis 2007 (CET)

Co do Chirurgów to nie zmieniaj kolorów na szary!! Ja jestem autorem tego szablonu i ja wybrał zielony na właściwy temu szablonowi!! Szary mają inne szablony i jeżeli wszystkie zmienisz na szary to będzie troche monotonnie!!! Smieszny jesteś sugerując że moje kolory kogoś rozpraszają. Jeśli je zmienisz zablokuję cię. Nie ty będziesz wybierał kolory. Pomyśl, jakbys przeczytał to co napisałem to byś zrozumiał że nieodpowiadały kolory złoty i czerwony i zostały one zastąpione odcieniami żółtego i czerwonego. I wszystko było dobrze dopóki ty nie zaczołeś ich usuwać

re: Biblioteka/Olsztyn

Hej! Słuszna uwaga, dzięki. serdelllSMS 14:52, 3 lis 2007 (CET)

Hopper

Witaj.Wspomniałeś w dyskusji nad tym hasłem że poprawisz jego treść. Jesteś w stanie to zrobić i uznać art za encyklopedyczny, czy w takiej formie wstawiamy ek? Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 12:01, 4 lis 2007 (CET)

Rząd Tuska

Wróżeniem z fusów jest stworzenie hasła które odnosi się do czegoś co nie istnieje. Skoro administratorzy Wikipedii na to pozwolili to racjonalnym staje się umieszczanie w nim dalszych spekulacji i przypuszczeń zaczerpniętych z ogólnodostępnych informacji medialnych. --Seba148 21:09, 5 lis 2007 (CET)

A czy ktoś oficjalnie potwierdził, że twór zwany rządem Tuska istnieje? Skoro się zgadzasz ze mną w tej kwestii to czemu blokujesz wprowadzanie informacji dotyczących składu osobowego w jakim ów rząd miałby się prezentować? Czy zabronione jest tworzenie spekulacji do spekulacji? Proponuję albo usunąć całe hasło albo wprowadzić do niego rozdział dotyczący przewidywanego składu. --Seba148 21:17, 5 lis 2007 (CET)

Sugeruję odblokowanie hasła i dodanie do niego uźródłowionych komentarzy co do przypuszczalnego składu Rady Ministrów. Na przykład rozsądnym jest umieszczenie tam Tuska, Pawlaka, Schetynę czy Sikorskiego gdyż te kandydatury mają największą siłę spekulacyjnego przebicia. --Seba148 21:27, 5 lis 2007 (CET)

Mea culpa

Dziękuje za cenne uwagi. Niestety czasem jest tak, że stare wandalizmy się przeoczy - w tym wypadku poprzedni wpis był z innego adresu IP. Postaram się jednak bardziej przyglądać rewertom, zwłaszcza że ostatnio zaliczyłem poważną wpadkę w postaci dania {{ek}} w zwandalizowanej stronie (która miała poprawną historię).
Jedno pytanie odnośnie podanych guzików. Ponieważ obecnie przekraczają one szerokość ekranu mojej przeglądarki, czy istnieje fizyczna możliwość przeniesienia nowych przycisków na nową linię (tak aby nie było na prawo od "komentarz" tylko jedną linię poniżej? Pozdrawiam :) Kkaktus 23:34, 6 lis 2007 (CET)

Dziękuję i wyrażam ogromny szacunek :) Tak dla mnie przynajmniej jest dużo wygodniej. Pozdrawiam - Kkaktus 23:43, 6 lis 2007 (CET)

Chce dodac artykul o firmie w ktorej pracuje (elde). Nazwa elde juz jednak istnieje i wskazuje na rzeke. Po dodaniu artykulu o nazwie elde (o mojej firmie) nie jest on wyswietlany po wyszukaniu nazwy elde, zostaje wyswietlona tylko rzeka. Prosze o pomoc i z gory przepraszam za moje niedouczenie ale nie potrafie sie jeszcze znalezc w wikipedii.

Politechnika Łódzka

Dlaczego usunąłeś zewnętrzne linki dot. jednostek pozawydziałowych?--Robert Borkowski 14:29, 10 lis 2007 (CET)

Blokada Wikipedysta:Kubek15

Witaj.

Mam do ciebie pytanie dotyczące wikipedysty, którego przed chwilą zablokowałeś, konkretnie chodzi o wymiar kary. Czy nie wydaje ci się, że kara, którą nałożyłeś na Kubę jest zbyt surowa (tydzień)?. Oczywiście nie ulega wątpliwości to, że na karę zasłużył wprowadzaniem nieencyklopedycznych treści do artykułów. Mam nadzieję, że nie czujesz się obrażony moimi zastrzeżeniami dotyczącej blokady.

Pozdrawiam serdecznie :) Hulek21 15:19, 10 lis 2007 (CET)


System SITA

Witaj. Dam chyba ten System SITA do poczekalni. Moim zdaniem to reklama nie majaca nic wspolnego z nauka. Pozdrawiam TvMsi 10:23, 13 lis 2007 (CET)

Suka biłgorajska

Witaj. Zmieniałeś w tym temacie, lecz nie do końca takl jak powinno. Za dużo i nieuważnie. W ostatnim zdaniu jest za dużo usunięte, i nie ta osoba n adanym miejscu. Przypatrz się historii. Usunąć najbardziej znaną kompozytorkę i odtwórczynię jaką ma Polska.. Pozdrawiam Hodowlaniec 12:15, 13 lis 2007 (CET)

 • Witaj ponownie. To, że wykasowałeś wpisy osobnika bez loginu pochwalam, niestety źle czytasz i wykasowując pozmieniałeś treść. Przeczytaj czy te osoby są tak jak powinny być. Kreśląc sam dałeś osobę nie tam gdzie powinna (nie ma nic wspólnego z lutnictwem), Poza tym... trochę poszperaj a znajdziesz... Do Ciebie też należy szukanie źródeł.. bez urazy :):) Pozdrawiam Hodowlaniec 22:26, 13 lis 2007 (CET)
  • :);) No właśnie.. Gdybyś poszperał tu w artykule, zobaczyłbyś swój błąd.. Gdy wycofałeś tego bez loginu nie zauważyłeś przeniesienia nazwiska Zbigniewa Butryna w miejsce gdzie nie powinien być. On jest muzykiem(grajkiem), nie lutnistą(co buduje). To po pierwsze.

Po drugie Maria Pomianowska .. Wydanie 14 płyt (albumów), trzy audycje w TVP, ukończyła AM im.Fr.Chopina, jest wykładowcą w Europejskiej Fundacji Mozartowskiej a poza tym.. eeeh szkoda pisać.. sam siebie sprawdź.. masz adres.. http://www.pomianowska.art.pl/htmpl/frameset.htm

 • 3 XI przebudowałem go.. najlepiej cofnąć do tej daty i wstawić Twój sub odnośnie nazwiska lutnisty {{fakt}}. Tu bym się zgodził, mało danych (choć wynajmowany np. przez muzea). Jednakże tej Pani bym nie podważał. To delikatny i mało znany temat..(również i dla mnie choć lubię muzykę z tego instrumentu). Poza tym przyjemnej pracy i wzajemnej współpracy. Hodowlaniec 00:02, 14 lis 2007 (CET)

Hej!

Nie chciałbym nadużywać Twojego czasu, więc jeśli byś chciał spełnić moją prośbę to tylko wtedy kiedy będziesz nie miał co robić :-) Streszczę mój problem. Często zdaża mi się wklejać dwa szablony: {{Wikipedysta:Kkaktus/test}} oraz {{Wikipedysta:Kkaktus/Witaj}}. Czy istaniałaby możliwość, aby zamiast ręcznego wpisywania tekstu była możliwość wklejania do treści jednym kliknięciem? Tak jak jest w Twojej wersji (na przykład klikając skasowane/zachowane)? Ułatwiłoby to nieco pracę, aczkolwiek nie jest to w żadnym wypadku konieczne :-) Kkaktus 16:44, 17 lis 2007 (CET)

Dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam - Kkaktus 00:38, 18 lis 2007 (CET)

wandal

Witam. Czy mógłbyś zareagować w sprawie tego wandala? Dzięki. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 23:51, 17 lis 2007 (CET)

G.I.Jo

"Zachęcona sukcesem figurek, firma Sunbow Productions w 1983 roku rozpoczęła produkcję animowanych przygód Joe’sów walczących z bezwzględną organizacją o nazwie Cobra." - zachęcony takimi hasłami na polskiej Wikipedii chcę dalej rozwijać jej stronę reklamową. roo72 Dyskusja 13:42, 18 lis 2007 (CET)

Piotrkowska Grupa Rowerowa a spamlink (!?)

Na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotrków_Trybunalski zamieszczono link do Piotrkowskiej Grupy Rowerowej, który nie jest spamlinkiem. Organizacja ta nie ma charakteru komercyjnego. Chciałem to anulować, ale Wasze urocze automaty na to nie pozwoliły... --bjfs 14:35, 19 lis 2007 (CET)

Sprawa rozwiązana, włączyłem serwis w katalog Open Directory Project --bjfs 12:08, 20 lis 2007 (CET)

usuniecie wpisu z http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dolina_Krzemowa - Anulowanie wersji nr 9492506

hej, mozesz napisac cos wiecej o przyczynach tego usuniecia, generalnie na en.wikipedia.org/SiliconValley jest siliconvaley.com, ktora mniej wiecj opisuej to co sie dzieje w dolinie, i tak tez jest z vortalem, który usunales, tyle ze ten byl po polsku.

Encyklopedie internetowe

Hasło według twojego zamysłu może zostać,ale z tego co wiem Encyklopedia PWN na wp.pl to nie to samo co Encyklopedia PWN umieszczona na liście.Poza tym czy pewne że niepodana w artykule liczba haseł leksykonów przekracza 500 Gabal 11:33, 20 lis 2007 (CET)

wEdycji

Możesz mi to wyjaśnić w logiczny sposób: usunięcie wEdycji? Joy dyskusja 23:03, 20 lis 2007 (CET)


Nie ma to jak admin sztywno trzymający się zasad - pomyśl czasem, proszę. Joy dyskusja 23:07, 20 lis 2007 (CET)


Po pierwsze: kto edytuje hasła o jednostkach wojskowych?

Po drugie kto edytuje hasło o BHMW?

Po trzecie: byłem zablokowany.

Po czwarte pomóc nie chce nikt - przeszkadzają wszyscy, lub większość!!!

Joy dyskusja 23:11, 20 lis 2007 (CET)

Ikona DA

Cześć, sam wszedłem żeby zmienić ale się powstrzymałem, zobacz Dyskusja wikipedysty:Galileo01#Jeszcze ikonka DA. ABX - (O mnie dyskutuj) 10:08, 23 lis 2007 (CET)

Ok, pomyślę, i tak jak pisałem Galileo, może poczekam na pierwszy niezależny głos że się zlewa, a jak on się nie zjawi to zwalę wszystko na własne przemęczone oczy ;-) Pozdrawiam serdecznie, ABX - (O mnie dyskutuj) 10:16, 23 lis 2007 (CET)

dzięki za uwagę

Znalazłem jeszcze dwa analogiczne błędy bota. ~malarz pl PISZ 23:30, 24 lis 2007 (CET)

Poprawa

Poprawianie, poprawianiem, nie o to mi tutaj chodziło. Jeśli się czyta spór użytkownika A i użytkownika B, w którym użytkownik A popełnia błąd ortograficzny, a użytkownik B poprawia go - w sposób bardzo rzucający się w oczy, mianowicie używając przekreślenia a następnie własnego podpisu po każdym błędzie - a właśnie tak było w tym wypadku, miałem mieszane uczucia. Można by odnieść wręcz wrażenie, że takie poprawianie czyiś błędów ma na celu ośmieszenie osoby, z którą jest się w sporze, zamiast wymiany merytorycznych argumentów. Osoby czytające spór z zewnątrz po stwierdzeniu, że ktoś nawet nie potrafi się wypowiedzieć mogą uznać "z urzędu", że nie ma też racji w zasadniczym sporze (nawet w niego nie wnikając).
Nie każda osoba ma przeglądarkę internetową podkreślającą błędne wyrazy, niektórzy zaś urodzili się dyslektykami. Nie mam nic przeciwko poprawianiu czyjegoś tekstu ; z tyłu można napisać smallem "błędy poprawił ..." - niektóre wypowiedzi najeżone błędami bardzo trudno się czyta.
Kkaktus 14:12, 25 lis 2007 (CET)

ReBot

Witam. Dostałem odpowiedź od Roberta, niestety jedyna kopia programu padła razem z maszyną, na której był uruchomiony. Według autora nie był to wyszukany mechanizm, jednak nie ma czasu na jego odtworzenie. pozdrawiam Beau (dyskusja) 11:50, 26 lis 2007 (CET)

Witam. Jeśli chodzi o mnie, to na razie jestem na etapie gromadzenia pomysłów na bota, a do realizacji pewnie jeszcze przez dłuższy czas się nie zabiorę. pozdrawiam Beau (dyskusja) 17:53, 26 lis 2007 (CET)

Link http://are.net.pl

Bardzo dziękuję za odnośnik do reguł, traktujących o dodawniu linków. Zanim umieściłem ten link próbowałem znaleźć, niestety bezskutecznie, informacje o tym czy mogę dodać tego typu link. Moim zdaniem brakuje w dziale "Pierwsze kroki" informacji, dotyczących tego, czego nie należy zamieszczać (jakiego typu informacji). Podobny błąd popełniłem z artykułem, dotyczącym mojej firmy (nie znalazłem informacji czy mogę dodać taką wzmiankę, znalazłem na Wikipedii artykuły o firmach, więc dodałem swój). Artykuł został usunięty, a jako uzasadnienie podano nieencyklopedyczność i odpowiedni odnośnik. W obu przypadkach powód był ten sam, maja niewiedza wynikająca z trudnego dostępu do takiej informacji. Oczywiście można to postrzegać jako brak wytrwałości w poszukiwaniu informacji z mojej strony. Wręcz można mi to zarzucić (dwie pomyłki), jednak mogę zapewnić, że nie lubię dorzucać komuś pracy (sam nie lubie, gdy ktoś mi dokłada kolejne zajęcia). Gdybym tylko mógł, to uniknąłbym tego. W związku z powyższym rada dla administratorów i możliwe, że zalążek dyskusji na temat tego, aby dodać do działu "Pierwsze kroki", czego na Wiki nie należy umieszczać. Myśle, że taki punkt potencjalnie oszczędzi masę pracy. W pewnym stopniu taką funkcję spełnia dział "Czym Wikipedia nie jest?", ale może przydałoby się to jeszcze jakoś dodatkowo wyeksponować (np. dodać podpunkt w tym, dziale widoczny od razu, gdy się kliknie w "Pierwsze kroki").

Pozdrawiam, Are 10:34, 30 lis 2007 (CET)

"ranking służący do promocji nie jest źródłem"

Ta edycja: [3] Możesz rozwinąć myśl? Jakie jest lepsze źródło statystyk oglądalności dla polskich sajtów? Aleksę odrzucono, bo komercyjna. Stat24 odrzucasz, bo "służy do promocji" (cokolwiek to znaczy). Gemius nie ma publicznych statystyk. Więc co jest Twoim zdaniem dobrym źródłem? I czy Twoje zdanie popiera większość redaktorów? Kro * 03:10, 2 gru 2007 (CET)

Pozostaje moje pytanie: jakie źródła są wiarygodne? Kro * 16:15, 2 gru 2007 (CET) To też pytam po raz trzeci jakie źródło w takim wypadku jest dopuszczalne i czy Twoje zdanie na ten temat jest zdaniem większośc wikipedystów. Kiedyś takim źródłem była Alexa, ale została podważona. Kro * 18:55, 2 gru 2007 (CET) Nie interesują mnie pośrednie odpowiedzi. Napisałem wyżej, że "Gemius nie ma publicznych statystyk" co więcej też nie indeksuje wejść na strony, które w badaniu Gemiusa nie uczestniczą. Pytam więc po raz czwarty o publiczne źródło wiarygodnych informacji. Proszę o odpowiedź bezpośrednią. Kro * 19:37, 2 gru 2007 (CET) Pytam po raz piąty: jakie źródła Wikipedysta uważa za wiarygodne? "Nie znam się" jest niezłą odpowiedzią i pozwoli mi cofnąć edycję. Kro * 19:50, 2 gru 2007 (CET) Szósty raz pytał nie będę. Dokonałeś edycji w dziedzinie, z której posiadasz braki w wiedzy - w końcu sugerowałeś Gemiusa (bo nie posądzałbym administratora o unikanie odpowiedzi, jeśli ją zna). Jestem zwolennikiem R3R i zamiast wdawać się w wojny skieruję sprawę do RFC. Mimo wszystko zawiedziony jestem Twoją postawą. Kro * 20:13, 2 gru 2007 (CET)

Re: Prośba

Witam Zapoznałem się z szablonem koordynaty ale nie bardzo wiem jak go użyć potestuję u siebie na brudnopisie i zobaczę może się nauczę :) jak mi się uda to poprawię na wszystkich stronach na których podałem współrzędne GPS :) Jeśli chodzi o źródła to postaram się ale nie obiecuję że znajdę wszystkie Kolejny temat to za mała ilość treści no owszem czasem mam po prostu tylko tyle informacji na dany temat albo w tych notatkach jest tylko tyle a w następnych jest co innego i jak tylko będę miał więcej to dopiszę poza tym mam nadzieję że ktoś choćby przypadkiem trafi na taki art. i dopisze to co wie na ten temat. Faktycznie nie jest najszczęśliwsze pojawianie się nagłówka OPIS pozmieniam przy kolejnej edycji arta Temat kolejny o odpowiedziach na stronie dyskusji pytającego tego nie wiedziałem i dzięki za info. Co do podpisywania się w dyskusjach to zawsze się podpisuję i nie rozumiem uwagi pozdrawiam Hublan (dyskusja) 02:53, 31 gru 2007 (CET)

Już się nauczyłem szablonu i poprawiam to co "popsułem" :) co do podpisu to ja sie nie obrażam jestem na to za stary :) a tak przy okazji: Wszystkiego Naj... w nowym 2008 Roku :)Hublan (dyskusja) 14:36, 1 sty 2008 (CET)

Indeks Konkurencyjności Wzrostu

Hej Mathel! Mam wątpliwości co do dużych liter w tym hasle. Poprosiłam o opinię Interpunka, którego zdanie bardzo sobie cenię. Jeszcze się odezwę przed zamieszczeniem hasła w czywieszu. Pozdrawiam Łeba «+» 13:57, 2 sty 2008 (CET)

Przeczytaj proszę w mojej dyskusji odpowiedź Interpunka. Okazuje się, że nie tylko duże litery budzą zastrzeżenia, ale myślę, że dałoby się to jeszcze dziś poprawić i mogłabym wstawić do rubryki; mamy mało haseł gotowych do zamieszczenia. Pozdrawiam Łeba «+» 19:00, 2 sty 2008 (CET)

Art-site.pl

Dlaczego wpis w ostatniej formie został uznany za reklamę? Pierwsza wersja, owszem, mogła zawierać takie cechy, ale ta druga? Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie, co było nie tak. JaqbS (dyskusja) 17:48, 2 sty 2008 (CET) JaqbS

meble

Redaguję ten artykuł od dawna i jakoś nikomu nie przeszkadzały dotąd linki do szkół zajmujących się meblami, ani do muzeów ze zbiorami mebli, wszystkie one w jakiś sposób poszerzają ten artykuł. Linki komercyjne usuwam. Nie bardzo rozumiem dlaczego Twój punkt widzenia lub punkt widzenia Roo72 jest lepszy od mojego?

--mNemoSine (dyskusja) 00:40, 23 gru 2007 (CET)

Szanuję zasady społeczności. Jeśli linków było za dużo, wytnij te które wg Ciebie nie wnoszą zbyt wiele do artykułu, ale nie wycinaj wszystkiego bo to też niezbyt zgodne z zasadami. --mNemoSine (dyskusja) 00:51, 23 gru 2007 (CET)

Łaskawco! --mNemoSine (dyskusja) 01:00, 23 gru 2007 (CET) 

WP:SK

Jeśli nie byłoby problemem (i masz chwilę czasu) możesz sprawdzić mój monobook? Mam drobny problem - w obecnej sytuacji nie jest dostępna dla mnie możliwość sprzątania kodu. Kiedy dodałem skrypt dający taką możliwość, FF wyświetlił komunikat o tym, że mam już taki skrypt i pojawił się komunikat o błędzie (Link z historii). Wtedy również w pasku edycji miałem dostępną ikonkę SK (i to w liczbie dwóch). Obecnie (po autorewercie) nie mam żadnej ikonki dającej mi możliwość sprzątania kodu. Jeśli miałbyś chwilę czasu..... :) Kkaktus 19:00, 23 gru 2007 (CET)

Oczywiście, że działa :) Dziękuję :))) Kkaktus 04:17, 24 gru 2007 (CET)

Grafika? Która?

Napisałeś ostatnio mi na dyskusji:


Wikipedia nie może przechowywać treści objętych prawami autorskimi sprzecznymi z licencją GFDL. Dlatego Twój wkład został usunięty. Jeżeli powtórzą się problemy z naruszeniem praw autorskich z Twojej strony, zostaną Ci odebrane prawa edycji Wikipedii.

O jaką grafikę chodzi, żesz do jasnej ciasnej? Kubek15 (dyskusja) 11:02, 24 gru 2007 (CET)

:)

Dziękuję serdecznie - także za głos na PUA. Dla mnie to zaszczyt tym większy :).

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt,
Random (dyskusja) 11:27, 24 gru 2007 (CET)

RE:Spieprzaj dziadu

Zgłosiłem to, gdyż m.in hasło jest nieencyklopedyczne. Tak samo, jak Kaczyzm. PurpleBloo Zostaw wiadomość po sygnale 10:54, 25 gru 2007 (CET)

encykliki

Stare przyzwyczajenie. To samo napisałem likwidując kategorię o dziełach Benedykta XVI. Pozdr. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 10:48, 28 gru 2007 (CET)

Tak czy owak, w każdej ze zgłoszonych jest po dwie. Definitywne ek, dopoki nie osięgnie czterech. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 10:50, 28 gru 2007 (CET)

Wikiminiatlas

Dla miast działa. To zdaje się jego główne zadanie. Przywróciłem go do listy gadżetów. Zawsze możesz autorowi zgłosić błąd. Ale dlaczego od razu usuwać? --kb (dyskusja) 17:00, 31 gru 2007 (CET)

:)

Dziękuję :) Pozdrawiam, Kkaktus 16:32, 3 sty 2008 (CET)

Czy nie za ostro?

Witam. Zajrzałem tu: Dyskusja wikipedysty:Radzmirowski. Czy to nie za ostra reakcja? Moim skromnym zdaniem wygląda to trochę obcesowo wobec początkującego wikipedysty, który wziął się za porządkowanie kategorii. – Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 12:40, 5 sty 2008 (CET)

 • Wiem, zauważyłem to. Weź pod uwagę, że poczatkujący wikipedyści mają zwykle kłopoty z poprawną komunikacją. Koleś może mieć dobre intencje. Szablon z ostrym tekstem należy się wandalom. Tutaj trzeba wstawić choć kilka zdań wyjaśnień. OK? :) – Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 12:50, 5 sty 2008 (CET)
  • "Nakrzyczysz" na człowieka i możemy go stracić. Jak widać jest dość pracowity i szkoda by było. Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ)

Porzucony Portal

Dobry pomysł z tym szablonem. :-) Jak myślisz, chyba można to wstawić do wszystkich portali oznaczonych na liście jako porzucone - choć np. przy Portal:Polska wahałbym się, bo on jest porzucony, ale w miarę kompletny... rdrozd (dysk.) 12:18, 6 sty 2008 (CET)

Witam mam pewien problem niedawno zacąłem edycję dla wiki i pomimo przeczytania tekstu na temat poprawności edycji nadal popełniam błędy czy może mi ktoś pomuc? Eytuję WiFi i od niedawna wyświetlił mi się tekst że moja edycja wymaga poprawek o co chodzi? proszę o pomoc .--RafalPol (dyskusja) 22:21, 8 sty 2008 (CET)

Leszek

Przecież nic nie usunąłem, przesunąłem tylko ze strony gdzie to hasło zostało skopiowane. roo72 Dyskusja 00:59, 13 sty 2008 (CET)

W czym przeszkadza? Ktoś chce się nauczyć formatowanie czy pisania haseł, najlepiej to robić we własnym brudnopisie. roo72 Dyskusja 01:02, 13 sty 2008 (CET)

Baryło

Przy skracaniu cierpień, może to przy okazji eknąć Wikipedysta:JozefSkrzek ? 0 edycji poza wklejeniem tego tekstu na stronę użytkownika. Elfhelm (dyskusja) 00:09, 14 sty 2008 (CET)

Blok

Zablokowałem tego IPeka za wandalizm w haśle paralizator, może zbyt szybko. Jak sadzisz? Filip em 00:41, 14 sty 2008 (CET)

właśnie staram się podpatrzeć jak to wygląda w praktyce:-) dzięki za odpowiedź. Filip em 00:47, 14 sty 2008 (CET)

Szablon:!-

Witaj,

czy uważasz szablon {{!-}} za potrzebny. Przecież można bez problemu ten sam efekt uzyskać poprzez {{!}}- (dotychczas istniejący szablon). ~malarz pl PISZ 22:14, 14 sty 2008 (CET)

SK

Ot, nawyk. ;) Też powodzenia życzę. Argothiel (dyskusja) 00:48, 17 sty 2008 (CET)

usunięcie edycji Parafia Kucharki

Naniesione poprawki nie były wandalizmem ale zostały naniesione za pomocą mniej skomplikowanego szablonu. Spowodowane to jest chęcią innego redagowanie strony niż to było. 77.253.147.240 (dyskusja) 23:38, 20 sty 2008 (CET)

Masaż bambusem

Hej. Przed chwilą dodałeś szablon {{źródła}} do tego artykułu. Zobacz co do mnie napisała autorka tego hasła [4] :-). Zdeczko niepoważne. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 00:52, 23 sty 2008 (CET)

Uważam ,że nie w porżadku jest usuwanie prawdy.

Operacja Tannenberg

Proponuję dodać następującą kategorię: " Ofiary represji Niemiec nazistowskich w Europie 1933-1945 " . Jest to logiczne zważywszy na inne pozycje w tej kategorii.--Klondek (dyskusja) 09:58, 24 sty 2008 (CET)

re:Żałoba

Nie walczę. S99pl 16:05, 24 sty 2008 (CET)

istotny link

Dodałem istotny link do artykułu o Świebodzicach. Dlaczego został usunięty?

Libertyn.pp9 (dyskusja) 19:45, 25 sty 2008 (CET)

link był około pół roku i nikt nie ruszał

a poza tym to dziwne, że oceniasz forum po ilości postów, a nie wartości informacji. To jest oficjalne forum miasta, z linkiem na portalu miejskim Świebodzice.pl i to istotny link.

Libertyn.pp9 (dyskusja) 19:50, 25 sty 2008 (CET)

blokada Joya

chociaż faktycznie zasłużył na blok, nie wiem, czy 2 tygodnie to jednak nie za długo. Pundit | mówże 00:59, 26 sty 2008 (CET)

Hej, cos mi mail nie dochodzi :) takze chyba sie jutro dopiero zgadamy, jakby co.. pozdrowiena Pundit | mówże 01:57, 26 sty 2008 (CET)

Portal Muzyka

Witam, w związku z tym, iż widnieje napis nad portalem Portal:Muzyka, że został porzucony, zaopiekowałam się nim. W moim brudnopisie Wikipedysta:Lilly_M/brudnopis można zneleźć poprawioną wersję tego portalu, po ewentualnych zmianach zostanie przeniesiony na oficjalną stronę. Zapraszam do współpracy i do edycji. Lilly M 12:01, 26 sty 2008 (CET)

Bot

Chodziło pewnie o trzy gwiazdki w tekście, no ale dla porządku zgłaszam - link. Kkaktus 21:34, 26 sty 2008 (CET)

Małpy

Niby artykuł luźny, niematematyczny, ale jednak jest w kategorii "Rachunek prawdopodobieństwa", a w artykułach na medal w dziale "Matematyka" a nie "Kultura". Ktoś tam zresztą postulował już w medalowej dyskusji, że jeśli ma być za, to tylko wtedy jeśli artykuł nie będzie w dziale "matematyka". Albo to jest matma, to niech będzie ścisła, albo nie jest, to niech jasno mówi że nie jest. Żangle (dyskusja) 01:57, 27 sty 2008 (CET)

Krzysztof Oloś

nieprawidłowy revert diff. masti <dyskusja> 15:43, 27 sty 2008 (CET)

Pomoc

Jeśli masz chwilę czasu proszę o pomoc. Usunąłem link zewnętrzny z hasła - Brudzyń (województwo wielkopolskie) dotyczący ochotniczej straży pożarnej działającej w tejże wsi, jednak jest on przywracany przez starszego stażem usera. Próba dyskusji nie powiodła się. Proszę Ciebie zatem jako założyciela Wikiprojektu Spam o ustalenie zasadności podanego linku. Dziękuję. Kkaktus 21:20, 27 sty 2008 (CET)

Ten starszy stażem user to ja:). Dla ułatwnienia tej sytuacji wyjaśniam moje rewerty. Strona, o którą był spór, służy jako bezpośrenie (oficjalne) źródło sekcji "Ochotnicza Straż Pożarna". Kkaktus, twierdząc, że link ten nie jest związany z tematem, usuwał go. Na moją prośbę Adamt na okres chwilowy zabezpieczył ten artykuł i umieścił ten serwis w przypisie. Pozdrawiam. KamStak23 dyskusja► 21:43, 27 sty 2008 (CET) Ok, dziękuję. Pozdrawiam, Kkaktus 21:46, 27 sty 2008 (CET) Kkaktusa napewno. Edycja, będąca rozwiązaniem tej sytuacji, została dokonana na moją prośbę. Pozdrawiam:)~. KamStak23 dyskusja► 21:48, 27 sty 2008 (CET)

pies = policja?

Usunąłem przekierowanie z hasła "pies" do hasła "Policja". Ja nie widzę związku między hasłami. Uważam to za bezsensowne i obrażające Policje. Dodatkowo uważam, iż nie ma sensu zostawiać tego przekierowania. Kto szuka psa szuka raczej hasła odnoszącego się go zwierząt, a nie funkcjonariuszy publicznych. Pozdrawiam. --Szakal 51 (dyskusja) 02:22, 28 sty 2008 (CET)

;-)

Nawet nie widziałem, że coś takiego istnieje. Pozdrawiam, Kkaktus 14:22, 28 sty 2008 (CET)

Nieprawidłowy rewert

Ponieważ testujesz, to zgłaszam. Pozdrawiam i miłego dalszego testowania, ten bot wyręcza patrolujących OZy :) Kkaktus 16:02, 22 sty 2008 (CET)

Twoja ostatnia edycja w artykule Lublin mogła nosić znamiona wandalizmu i została automatycznie wycofana przez Wikipedysta:ClueBot" APELACJA: Interwencja nadzorującego w „lotnika” była i jest powierzchowna i nieprofesjonalna UZASADNIENIE: Wprawdzie na tym ujęciu występuje niezidentyfikowany obiekt latający, ale jest mało prawdopodobne że ktokolwiek z Wikipedystów (przy tak dużym rozmiarze tego ujęcia - zgodnie z zaleceniami) samodzielnie zauważy ten niezidentyfikowany szczegół bez dodatkowej naprowadzającej informacji. Nawet jeżeli ktokolwiek odróżnia niezidentyfikowane szczegóły od martwych pikseli stratnych kompresji masowo obecnych na publikowanych zdjęciach miedzy innymi polskiej wersji Wiki, jego obecność nie powinna umniejszać wartości poznawczej żadnego ujęcia – w tym dokumentu o Lublinie. Celowo oddzieliłem znakiem HTML >br> bo jest to propozycja aktualizacji i modernizacji strony o Lublinie. UWAGI Moim zdaniem strona o Lublinie z uwagi na dostrzegalny nieprofesjonalny nadzór jest już nadmiernie przypadkowo rozbudowana z pominięciem ustalonych zasad prezentacji hipertekstowych World Wide Web, w rezultacie wytworzono powolny przeciążony nieciekawy jednoelementowy gigantyczny tasiemiec.--Obserwator PL (dyskusja) 12:48, 29 sty 2008 (CET)

Linki związane z zespołem Verba (prośba o zweryfikowanie)

Witam! ;)

Wikipedysta Kkaktus zakwestionował przydatność 2 linków związanych z zespołem Verba, które wg mnie są bardzo pożyteczne. Poradził mi o tym z Tobą porozmawiać, ponieważ jesteś założycielem WikiProjektu spam.

Obecnie w sekcji linki zewnętrzne artykułu Verba znajduje się jedynie jeden link prowadzący do oficjalnej strony zespołu. Z przykrością informuję jednak, że okropnie zaniedbana (oprócz rzadko pojawiających się tam newsów, ogólnie nie była aktualizowana od 2 lat). Od 1,5 roku boysband nie ma również fanclubu, do którego fani mogliby się wpisywać.

Na portalu Interia.pl natomiast w miarę często umieszczane są (przez dziennikarzy i osoby z wydawnictwa My Music) informacje o zespole, o nowych singlach, teledyskach, albumach itp., a także znajdują się tam wszystkie ich teledyski, wiele wywiadów i relacji z czatów oraz galerie zdjęć. Uważam, że w związku z zaniedbaną stroną główną, strona zespołu na Interia.pl jest warta umieszczenia w artykule, gdyż znacznie poszerza wiedzę o nim i zawiera oprawę multimedialną.

Drugą sporną kwestią jest blog o zespole. Umieściłem link do niego, ponieważ po przejrzeniu praktycznie wszystkich innych blogów nawiązujących do Verby, uznałem, że jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie (tzn. nie ma tam miejsca np. na jakieś osobiste zwierzenia autorki z jej życia prywatnego - strona poświęcona jest wyłącznie zespołowi). Jego niewątpliwą zaletą jest to, że jest on bardzo często aktualizowany, nawet do kilku razy dziennie. Umieszczane są na nim newsy pojawiające się z różnych stron w internecie (m.in. oficjalna, Interia.pl, Onet.pl, eMuzyka.pl, wydawnictwa My Music) oraz z innych mediów (szczególnie VIVA Polska, Radio Eska i młodzieżowe pisma, typu Bravo, Popcorn, gdzie zespół często się pojawia), a także informacje przekazywane bezpośrednio przez fanów (np. amatorskie zdjęcia i filmy z koncertów). Dzięki temu blog posiada ogromną bazę multimediów, zarówno zdjęć, filmów, piosenek, niepublikowanych materiałów oraz archiwum informacji z prasy, telewizji, radia i internetu. Dzięki możliwości wpisywania komentarzy (charakter bloga) stanowi on swoisty "funclub" - autroka ponadto ma bezpośredni kontakt z zespołem. Uważam, że zawartość tego serwisu jest wystarczająco bogata, by mógł on znaleźć się w linkach zewnętrznych artykułu Verba.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;) --Pawelooss Wyślij esa! 20:22, 28 sty 2008 (CET)


Chciałbym rozwiać niektóre wątpliwości. Otóż na Onet.pl jest o wiele mniej informacji niż na Interia.pl, przede wszystkim nie ma wszystkich teledysków (brakuje 3), newsy nie różnią się od tych z Interia.pl, ale są o wiele rzadziej umieszczane, a na stronie brakuje wywiadów, czatów i porządnej galerii (jest tylko parę zdjęć). Co do bloga - otóż na Wikipedii spotykałem się z takimi artykułami, w których był zamieszczony jakiś blog, czasem nawet oficjalny (lecz tak naprawdę, to nie artysta go prowadził - był to po prostu "funclub"). Zamieszczony przeze mnie blog zawiera skomasowaną liczę informacji z wielu mediów i pełni właśnie taką funkcję funclubu. Jeszcze jedno - proszę mi wierzyć - autorka ma naprawdę bezpośredni kontakt z zespołem, więc te informacje są weryfikowane. Pozdrawiam! ;) --Pawelooss Wyślij esa! 21:24, 28 sty 2008 (CET)

Rv

Nieprawidłowy rewert. Nie wiem również czy te ostrzeżenia "generowane" przez bota nie są zbyt ostre w tonie ;-) Pozdrawiam, Kkaktus 09:32, 29 sty 2008 (CET)

Propozycja

Witaj...Akurat jesteś to do Ciebie piszę...Chodzę po różnych stronach. szczegolnie tych co IP-kują.. zastanowiło mnie i mam propozycję.. Oczywiście z Twoją pomocą.. bo to by było tylko dla Was Adminów na Wiki... utworzenie wewnętrznej Waszej bazy kontrolnej co niektórych artykułó podejrzanych o .. no właśnie.. popatrz tu [6] zanosi się na wojnę Ip-ków. Gdybyście mieli swoją stronę byłoby łatwiej pnować nad nimi i takimi delikatnymi artkami jak ten.. co Ty na to?.. Może warte do przedyskutowania wśród Was?.. Pozdro Emkaffe (dyskusja) 19:40, 29 sty 2008 (CET)

To prawda, słuszna argumentacja.. temat godny do dyskusji.. może z czasem "wykluje" się jakiś pomysł wśród Was...ja w kawiarenkę raczej nie wchodzę...ale może gdzieś macie możliwość sobie o tym pogadać.. oczywiście bez zobowiązań.. na luzie :) Emkaffe (dyskusja) 19:51, 29 sty 2008 (CET)

Wyjaśnienia odnośnie usuwania

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

--83.20.132.40 (dyskusja) 15:34, 30 sty 2008 (CET)

Zły rewert

Bot zrobił zły rewert na stronie Śląski Kościół Ewangelicki Wyznania Augsburskiego w Republice Czeskiej. --Qasinka (dyskusja) 21:26, 30 sty 2008 (CET)

Ilość edycji

Witam, czy gdzieś można sprawdzić w łatwy sposób ilość swoich edycji? Chodzi mi o coś w rodzaju "statystyk" użytkownika.

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za kłopot. --Abdel (dyskusja) 12:42, 31 sty 2008 (CET)

Odp:Sowińska

Odp:Sowińska

żartujesz sobie - od kiedy to ilość linków w google jest wyznacznikiem ency? Na PRYWATNYM BLOGU nazwał kilka osób idiotami - to nie wystarcza aby do jej biografii to dorzucić w jakiejkolwiek encyklopedii. Pozdrawiam Esperal (dyskusja) 23:42, 31 sty 2008 (CET)

Bot

Na wypadek gdybyś nie zauważył na IRCu. Po chwili zrewertował to Bugbot, więc coś dziwną składnię użył IPek. nieprawidłowy rewert Link. Kkaktus 20:38, 1 lut 2008 (CET)

Pomóż mi

Witaj. Po raz pierwszy coś takiego robiłem...Wikipedia:SDU/Irydion (imię męskie) no i coś pokiełbasiłem :):)...coś bo nie wyszło.. pomóż mi? OK? :) Emkaffe (dyskusja) 21:53, 1 lut 2008 (CET)

Dziękuję.. może zapamiętam :) Emkaffe (dyskusja) 21:59, 1 lut 2008 (CET)

Wypukła otoczka

Dlaczego nazwa z nietypową dla języka polskiego kolejnością przymiotnik-rzeczownik jest lepsza? W internecie też otoczka wypukła jest o wiele popularniejsza niż wypukła otoczka. Żangle (dyskusja) 08:14, 2 lut 2008 (CET)

Kategorie

Dziękuję, sam już się zorientowałem i poprawiam. I nie zostawię to tego tak nieposegregowane. jestem w trakcie. Pozdrawiam serdecznie Gbylski (dyskusja) 12:11, 2 lut 2008 (CET)

ClueBot

Bot wycofał słuszną edycję IP-ka: [7]. Sprawdź co z botem nie tak. Pozdrawiam S99pl 16:34, 6 lut 2008 (CET)

Mapki

Dzięki za info. Zaraz wszystkim zrobię szablon Szablon:Ulica infobox (tak jak jest obecnie na Ulica Szpitalna w Krakowie) i będzie po problemie. RaNo

OK, zrobione, choć takie puste te szablony, a ja póki co nie mam czasu ich uzupełniać. Pozdrawiam! RaNo (dyskusja) 15:36, 7 lut 2008 (CET)

ClueBot

Znów jakiś dziwny revert bota: [8]. Pozdrawiam S99pl 20:19, 8 lut 2008 (CET)

ek: Konrad Celtes

Fakt ten ek był trochę zbyt pochopny. Enejsi Diskusjon 16:51, 9 lut 2008 (CET)

Mediacja

Jako osoba z wikiprojektu spam, oceń czy dodawany link jest spamem czy nie :)
Użytkownik Wikipedysta:Az2007 dodał linki : 1 2 3 4 5 6. Dodawany przez niego link to jest szachista.com. Moim zdaniem link nie wnosi nic nowego (czego nie wnoszą inne linki), a mógłby być niebezpiecznym precedensem - tutaj widać ile jest takich "potencjalnych" stron. Użytkownik też dodał linki (moim zdaniem) niezgodne z zasadami do innego artykułu - link. Oczekuje ostatecznego werdyktu :) Kkaktus 22:31, 10 lut 2008 (CET)

Ku pomocy idę :)

Witaj.. możesz zerknąć tu ZAŁOŻENIA I WŁASNOŚCI PREDYKCJI EKONOMETRYCZNEJ na pewno zmiana tytułu na mniejsze literki, a reszta?.. niestety zielono mi :) Pozdro Emkaffe (dyskusja) 21:54, 12 lut 2008 (CET)

OK. Dawaj, może się tam "spec" pojawi i zweryfikuje :) Emkaffe (dyskusja) 22:11, 12 lut 2008 (CET)

Reguła 1 rewertu

Bot nie rewertuje artykułów i użytkowników częściej niż raz na dzień. - o ile z artykułami to rzeczywiście jest to prawda, to użytkowników rewertuje chyba częściej niż raz? Kkaktus 15:30, 13 lut 2008 (CET)

Grafika Stefan Eriksson

Dzięki wielkie za odbanowanie.

MD (dyskusja) 22:41, 14 lut 2008 (CET)

Ubot432

Usunąłeś ubota, a ipek go ponownie wstawił. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 14:02, 14 lut 2008 (CET)

KS Cracovia Hokej Kobiet

Witam,

Dziekuje za wprowadzenie zmian. To moje pierwsze kroki w wikipedii i dopiero ucze sie jak tworzyc artykuly, zeby bylo zgodne z zasadami wiki. Chcialam tylko zwrocic uwage na jedna rzecz, zmieniles tresc w artykule o lidze kobiet z: 'w rozgrywkach BIERZE udzial...' na 'w rozgrywkach BRALO udzial...' Z tym ze sezon sie jeszcze nie zakonczyl,a to brzmi jakby sie zakonczyl. Nie wiem..?

dziekuje za pomoc i pozdrawiam,

Sabcik (dyskusja) 11:20, 19 lut 2008 (CET)Sabcik

orlygda.za.pl

dodalem ta strone i wywalilo mi komunikat o bledzie ze niby jakis wandalizm uprawiam. co jest grane???


dzieki za odpowiedz juz sie poprawiam


--Rpacewicz (dyskusja) 00:57, 20 lut 2008 (CET)

wiata przystankowa

Witam. Dziękujemy bardzo za "obronę" naszego artykułu. Chcieliśmy stworzyć niekomercyjną treść, tak aby zwiększyć stopień świadomości użytkowników i nabywców wiat. Pracowaliśmy długo nad uzyskaniem akceptowalnej przez środowisko wikipedystów treści i formy (przez ten niekomercyjny charakter w paru miejscach "strzelamy sobie sambója" rozpisując się o tym, czego nie mamy w swojej ofercie, czy pokazując konstrukcje w fazie produkcji, ale warto). Niestety, zaprosiliśmy do współtworzenia tej strony naszych konkurentów, prosząc ich o obiektywny i rzetelny wkład- niestety od tego momentu hasło to jest nieustannie atakowane- dodawane są linki reklamowe, usuwane są zdjęcia, które są i tak ciężko wywalczonym kompromisem (co gorsze, zdjęcia bywają też kradzione i wykorzystywane do niewłaściwych celów), edytowana bywa treść w sposób nieobiektywny, a prosiliśmy tylko o faktycznie wnoszący nowe wartości merytoryczne materiał :( Dziękujemy bardzo za czuwanie nad naszym hasłem i prosimy podtrzymywać tą działalność:)

--Budotechnika 08:03, 20 lut 2008 (CET)

Przekierowanie

Cześć. Nie dawałbym, gdyby nie to co podają linki zewnętrzne w artykule :):). Tylko dlatego zmieniłem :) Emkaffe (dyskusja) 18:07, 22 lut 2008 (CET)

Masz rację co do konfliktu z przeglądarką (usunąłem program, teraz tego nie ma). Jednek mimo woli trzeba by było coś zrobić z tym "konfliktem) kategorise a linki zewnętrzne..Jednak nie jest to to samo.. Złośliwi mogą "przeszkadzać" Lepiej jak między sobą załatwimy te różnice aby nie było sporów.. Może z autorem ktoś z Adminów by porozmawiał? Jak myślisz, warto drążyć ten temat? Pozdro Emkaffe (dyskusja) 18:43, 22 lut 2008 (CET)

monobook.js

Hey, Kkaktus mówił, iż dobrze znasz się na JS i mógłbyś mi pomóc w zainstalowaniu sobie skryptu szybkich revertów. Od niego dostałem taki kod ale po zainstalowaniu w moim monobooku zdaje się nie działać: if (location.href.match(/diff=/)) { // Get username of submitter var user1h = getElementsByClass('diff-otitle',null,'td'); user1 = user1h[0].getElementsByTagName('a')[2].innerHTML; var user2h = getElementsByClass('diff-ntitle',null,'td'); user2 = user2h[0].getElementsByTagName('a')[3].innerHTML; if (user2 == 'Dyskusja') { user2 = user2h[0].getElementsByTagName('a')[2].innerHTML; } document.getElementById('contentSub').innerHTML = '(<a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=' + _GET['title'] + '&action=edit&oldid=' + _GET['oldid'] + '&revert=1&user1='+user1+'&user2='+user2+'">Revert</a> | <a href="javascript:var message = getMessage(\'revert\', \+user1+'\', \+user2+'\');">Powód/Info</a>) (Ostrzeżenia: <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=1">test2</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=2">test</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=3">test1</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=4">spam</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=5">test4</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=6">testP</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=7">blok</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=8">testPE</a> | <a href="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk:'+user2+'-new&warn=9">testżart</a>)'; } else if (location.href.match(/revert=1/)) { document.getElementById('wpSummary').value = 'Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to [[Wikipedysta:'+_GET['user1']+'|'+_GET['user1']+']]. Autor wycofanej edycji to [[Specjalna:Contributions/'+_GET['user2']+'|'+_GET['user2']+']]'; document.getElementById('editform').submit(); } else if (location.href.match(/revert=2/)) { document.getElementById('wpSummary').value = 'Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to [[Wikipedysta:'+_GET['user1']+'|'+_GET['user1']+']]. Autor wycofanej edycji to [[Specjalna:Contributions/'+_GET['user2']+'|'+_GET['user2']+']] ('+_GET['message']+')'; document.getElementById('editform').submit();

Może mógłbyś jakoś pomóc ?

--Abdel (dyskusja) 11:17, 23 lut 2008 (CET)

Bot

Diff. Kkaktus 14:30, 23 lut 2008 (CET)

Dodawanie linków do angielskiej wikipedii

Byłeś szybszy... :) --KamilaChyla (dyskusja) 18:36, 23 lut 2008 (CET)

Szablon aktualności

Mam rozumieć, że "Toshiba zrezygnowała ze wspierania formatu HD DVD" jest o wiele ważniejszą informacją od rozpoczęcia ery nowych rozwiązań technologicznych w dostępie do Internetu? Goku122 ☼Gadu☼ 19:53, 23 lut 2008 (CET)

 • Ten satelita nie jest eksperymentem, tylko owocem rozwijanego od dłuższego czasu programu, który niedługo może zapoczątkować szereg nowych możliwości komunikacyjnych. Nie rozumiem Twoich kryteriów rozróżniania, która informacja jest "ważna", a która nie. Nawet jeśli takie kryterium istnieje, to obawiam się, że odbiega od neutralności. Goku122 ☼Gadu☼ 20:02, 23 lut 2008 (CET)
 • Poza tym mam wrażenie, że zostałem źle zrozumiany. Mi wcale nie zależy, aby jakiś artykuł mojego autorstwa był na stronie głównej, bo takich już trochę było. Uznałem tą informację za ważną pod względem rozwoju technologii internetowych, więc umieściłem ją w aktualnościach. Zresztą od dłuższego czasu ten szablon przedstawia się dosyć ubogo w porównaniu z innojęzycznymi Wikipediami, więc przydało by się trochę elastyczności. Goku122 ☼Gadu☼ 20:13, 23 lut 2008 (CET)
 • Jeżeli umieszczenie na orbicie pierwszego satelity, który ma takie rozwiązania technologiczne nie jest niczym ważnym, to... no cóż... życzę powodzenia Goku122 ☼Gadu☼ 20:31, 23 lut 2008 (CET)
 • Dużo pozycji w aktualnościach można podciągnąć pod "nie będące ważnymi wydarzeniami w sensie globalnym/Polski". Nie zamierzam interweniować w tej sprawie i udowadniać swoich racji - nie podoba mi się tylko, że Wikipedia przestaje być "źródłem wiedzy dla każdego", a zaczyna być "źródłem wiedzy dla wybranych". To, że dana dziedzina Cię nie interesuje / nie pasjonuje, wcale nie musi oznaczać, że inni również tak samo uważają. Ot, koniec mojego wywodu - pozdrawiam Goku122 ☼Gadu☼ 23:01, 23 lut 2008 (CET)

Bot - pytanie

Witam, widziałem, że bawisz się botami więc może mi pomożesz.jest jakieś ograniczenie, które sprawia iż nie mogę odczytać swojej strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Abdel/Bot za pośrednictwem HTTP Web Request? Normalne strony mogę odczytać ale już z namespacem użytkownika jest problem.

--Abdel (dyskusja) 15:50, 27 lut 2008 (CET)

 • Też na to wpadłem ale namespace "pomoc" czyta bez problemu. Więc to nie dwukropek. Wywal mi "{"The remote server returned an error: (403) Forbidden."}" i cholera nie wiem czemu. Sprawdziłem właśnie i

"twoją stronę" też czyta bez problemu. Hmm... dziwne. Niemniej thx za informacje. Powiedz mi jeszcze proszę co to jest flaga bota na wiki? Tzn. ona coś daje?

--Abdel (dyskusja) 16:00, 27 lut 2008 (CET)

  • Zupełnie nie rozumiem czemu na moje strony nie chce wejść a na Twoją i innych użytkowników wchodzi. Przy okazji - co by nie zaśmiecać - jest jakaś możliwość usuwania użytkowników na wiki ?
  • Miałbyś coś przeciwko gdybym w twojej przestrzeni utworzył sobie stronę dla bota i sprawdził czy ją widzi? Nie mogę dojść do źródła problemu.

--Abdel (dyskusja) 16:31, 27 lut 2008 (CET)

 • Już sobie poradziłem. Dzięki za całe info :-)

--Abdel (dyskusja)

zeroborder

Witam,

proszę o odblokowanie artykułu. musiała zaistnieć jakaś pomyłka, może poprzez odświeżenie strony

fraza tekstu 'wyzwalanie się,' została chyba zinterpretowana zbyt pochopnie?

pozdrawiam zimoch Zimoch (dyskusja) 23:25, 27 lut 2008 (CET)

Forum onetu

Mój wpis był ironiczny. Chciałem dać do myślenia osobom, które rozbawiły mnie swoimi wcześniejszymi obraźliwymi wpisami. Wojna polsko-polska... Corleone123 (dyskusja) 23:46, 28 lut 2008 (CET)

Uwaga

Proszę o przesłanie informacji o tej samej treści do wikipedysty Matrka- w przeciwnym razie uznam że jesteś stronniczy i nieobiektywny--Prometheus1 (dyskusja) 23:56, 28 lut 2008 (CET) Przykro mi ale nie zrobiłeś tego i uważam że świadczy to o twoim braku obiektywności--Prometheus1 (dyskusja) 00:07, 29 lut 2008 (CET)

 • "Budowanie Wikipedii nie polega na wypominaniu błędów i kpieniu z innych użytkowników" --Prometheus1 (dyskusja) 00:14, 29 lut 2008 (CET)
Poniżej dostałeś próbkę tego jak wygląda ostry atak osobisty- niemerytoryczny i fałszywy- proszę cię jako administratora o blokadę tego użytkownika bo ostrzeżenie już mu wysłałeś--Prometheus1 (dyskusja) 00:49, 29 lut 2008 (CET)

ad personam

Jakos tak sie sklada, ze tego typu problem nie od dzis mam wylacznie z tym jednym czlowiekiem, a nie tak dawno inny z czlonków Projektu Militaria, z powodu tego samego Wikipedysty chcial rezygnowac z udzialu w projekcie. Ale ok, juz w ogole nie bede sie odzywal w dyskusji tego projektu, bo tylko - jak dzisiaj - stracilem czas ktory mialem na edycje artykulow. --Matrek (dyskusja) 00:32, 29 lut 2008 (CET)

Spieraliśmy się 3 razy o nazwę artu AEGIS o nazwę artu Patriot i o nazwę artu okręty typu Virginia- w tych 3 przypadkach inni użytkownicy przyznali mi rację i błędne nazwy Matrka zostały poprawione- z projektu co chwile ktoś odchodzi lub grozi odejściem więc nic w tym dziwnego--Prometheus1 (dyskusja) 01:06, 29 lut 2008 (CET) Oczywiscie ma racje, przyznao mu racje, zostalem przeglosowany, wiec racja jest po jego stronie. Proponuje glosowanie nad teoria Kopernika, Dekalogiem, bądz zagadnieniami fizyki kwantowej. Tez byc moze bedzie. --Matrek (dyskusja) 02:24, 29 lut 2008 (CET)

Dyskusja wikipedysty:Corleone123

Czy mogę prosić o zwrócenie uwagi podpisującemu się Corleone123 aby zaprzestał przywracania tekstu na stronie mojej dyskusji ? Edycję której dokonałem usunął i mimo iż Gytha ją przywróciła i już kilka razy prosiłem od powstrzymania się od uwag w dalszym ciągu wandalizuje mi bez sensu dyskusję.--Klondek dyskurs 06:30, 29 lut 2008 (CET)

Rewert

Cześć Mathel. Twój bot zrobił rewert po IPku, który chciał dobrze, bo zostało utworzone nowe hasło Zamek kamieniecki. Mógłbyś zobaczyć? Pozdrawiam Łeba «+» 18:18, 26 lut 2008 (CET)

Pragnę się przypomnieć, bo w powyższej sprawie nie zadzałałeś. Co mam z tym zrobić? Pozdrawiam Łeba «+» 14:34, 1 mar 2008 (CET)

Siatka wielościanu

There was false vandalism undid in article Siatka wielościanu, where I added Russian interwiki. Regards, Demetriusz z Rosji (dyskusja) 08:56, 5 mar 2008 (CET)

Żart?

Kpisz sobie czy kolejny przykład tzw. "politycznej poprawności" która zaszła za daleko? Są zachowanie które należy nazywać po imieniu, i takimi są np. anonimowe plucie w innych. Prosiłbym o trochę rozsądku bo taki wpis do mojej dyskusji uważam za lekkie przegięci zdrowego rozsądku. roo72 Dyskusja 13:20, 5 mar 2008 (CET)

Mylisz się, są zachowania które należy nazywać po imieniu i odpowiednio traktować - takimi zachowaniami są np. wandalizmy. Nie wiem czemu miał służyć ten wątek bo dla mnie to była strata czasu. roo72 Dyskusja 13:41, 5 mar 2008 (CET) "Czymże jest nazwa? To, co zwiemy różą, Pod inną nazwą równie by pachniało." - czy w tym przypadku nie chodzi o różę i o smród, a nie zapach. Nienawidzę dulszczyzny i zakłamanie, jak powiedziała Judith Sheindlin (trawestując) jeżeli ktoś mi sika na buty, to nie będę udawał, że pada deszcz. roo72 Dyskusja 13:50, 5 mar 2008 (CET)

Hasło Manifa Śląska Manifa 2006 to nie jest wandalizm

Manifa bot uznał za wandalizm, jak w temacie. no more comments --Xanderek (dyskusja) 15:01, 5 mar 2008 (CET)

Prośba

Proszę, zablokuj - wstawia uporczywie niedziałające linki z wikitools http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/213.192.87.130 do dwu artów.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 10:05, 9 mar 2008 (CET)

Czy można witać...

Witam. Mam małe pytanko związane z witaniem nowych użytkowników: Czy można witać tych użytkowników, którzy mają 1 lub 2 drobne edycje np. poprawa literek. Proszę odp. Pozdrawiam Gęba09 (dyskusja) 13:05, 9 mar 2008 (CET)

Diff

Kkaktus (d*b*r) 14:56, 9 mar 2008 (CET)

Dzielnica XV Mistrzejowice

Bardzo proszę o przywrócenie strony, nad którą pracowałem. Usunąłem znaczną ilość niepotrzebnego materiału, który nie powinien był się tu pojawić, a który żywcem jest skopiowany bez pomysłu ze strony BIP Kraków. Większa część usuniętego materiału powinna znaleźć się pod hasłem "Mistrzejowice" nad którym również będę chciał popracować. Informacje dot. wsi Batowice i Dziekanowice (które również usunąłem z tej strony) już zostały umieszczone odpowiednio na swoich miejscach. Bardzo proszę o pozytywne ustosunkowanie się. Dziękuję.

--Saghat (dyskusja) 23:41, 9 mar 2008 (CET)

Blokada IZa

Były poważne podstawy i słusznie postąpiłeś, a z drugiej strony szkoda że zablokowałeś IZa. Zgodziłem się kandydować w nadziei, że IZ odsłoni twarz, częściowo to zrobił, ale został zablokowany i nie możliwości wykazania swych racji. Proszę, rozważ możliwość odblokowania go.

W moim PUA i otoczeniu produkuje się anonimowo oraz jako pacynka Elpasys.

Mam nadzieję, że moje PUA pokaże słabości obecnego systemu ochrony edytorów przed uciążliwymi a wręcz wandalizującymi użytkownikami.

Pozdrawiam StoK (dyskusja) 18:17, 10 mar 2008 (CET)

Sprawa BOT-a

Witaj, sprawdź proszę, czy poprawnie zrobiłem stronę z disambig. bo coś mi Twój BOT oskarża mnie o próbę wandalizmu!!! Staram się zrobić nowy art.. Skrzydła (film), robię disambig a tu BOT wyskakuje z tym czymś :( No i teraz nie wiem co dalej.. pisać art czy czekac na Twoją reakcją? Zalążek (dyskusja) 22:06, 10 mar 2008 (CET)

Prośba

Czy Tobie działa też Wikipedysta:ChP94/scripts/edithysteria.js - ten skrypt? Bo właśnie dzisiaj mi przestał, i nie wiem czy jest to problem globalny czy mojego monobooka. Pozdrawiam, Kkaktus (d*b*r) 22:26, 10 mar 2008 (CET)

Prośba

Witam. Proszę cię o drobną przysługę. Czy mógłbyś odblokowac moje stare archiuwum Dyskusja wikipedysty:Gęba09/Archiwum1 ponieważ chcaiłbym w nim coś poprawic. Wikipedysta Beau wpowadził zablkowanie poniewaz inni odpisywali mi właśnie w archiwum. Byłbym za odblkowanie bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Gęba09 (dyskusja) 13:42, 11 mar 2008 (CET)

Serdeczne dzięki. Jeśli niespariwło by ci to problemu to możesz spowrotem zablokować. Pozdrawiam! Gęba09 (dyskusja) 14:42, 11 mar 2008 (CET)

SymP

Dziękuję za informację. Ostatnia zmiana tekstu SymP wymaga ode mnie wyjaśnienia. Przy wstawianiu linków wewnętrznych do tekstu (tak jak mi wskazano w uwadze) pomyślałem sobie naraz, że szkoda nudzić czytelnika szczegółami implementacyjnymi z projektu SymP. Skróciłem więc test dla większej przejrzystości do informacji ogólnych i to był mój błąd!!!. Zapomniałem, że z testem tym mógłby chceć się zapoznać programista/projektant, dla którego te pominięte szczegóły są najbardziej wartościowe. Dlatego powróciłem do poprzedniej wersji uzupełniowej dodatkowo o linki wewnętrzne. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wskazanie błędu. Waldek (dyskusja) 20:13, 11 mar 2008 (CET)

dwa artykuły o domniemaniu

Problem polega na tym, że jak z jednego komputera wpisuję w wyszukiwarkę słowo "domniemanie", to otwiera mi artykuł w wersji, którą jako ostatni zredagowałem, z drugiego komputera natomiast otwiera mi wersję poprzednią, a wtedy ostatnią wersję mogę wtedy obejrzeć albo przez zakładkę edycji albo przez link przekierowania. Zaznaczam: po edycji wybrałem komendę "zapisz"!

Michaił Pawłowicz (dyskusja) 10:24, 9 mar 2008 (CET)

To raczej nie chodzi o cache'owanie. Zwróć uwagę że w wiki są artykuły o domniemaniu pod dwoma różnymi url: Domniemanie oraz Domniemanie

To już samo w sobie jest dziwne, a dodatkowo dochodzi fakt, że na jednym kompie pod oboma adresami jest ta sama treść, a na drugim - różna (zaznaczam, że to są tylko dwie wersje tego samego artykułu dotyczącego teorii prawa). A przy tym w obu artykułach jestem w rejestrze zmian.

--Michaił Pawłowicz (dyskusja) 21:15, 11 mar 2008 (CET)

JAnDbot

u stv w dyskusji dałem podejrzane edycje, ale jak sądzisz, że wsio ok to ok. Masur juhu? 06:56, 12 mar 2008 (CET)

Nieprawidłowy rewert bota w ind

Edycja była OK, tylko niekonwencjonalnie sfomatowana. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ind&diff=11705800&oldid=11705797 Zajmę się tym. Paszczakowna1 (dyskusja) 13:40, 12 mar 2008 (CET)

Protestuję przeciwko blokadzie mojego konta

Chciałbym niniejszym stanowczo zaprotestować przeciwko temu, że zablokowałeś moje konto. Nie zrobiłem niczego, co jest sprzeczne z zasadami Wikipedii. Uzasadniłem szeroko moje zmiany na stronie dyskusji artykułu Encyklopedia, zachęcałem innych do rozmowy i uzasadnienia ich stanowiska. Wikipedia powinna opierać się na zweryfikowanych danych pochodzących z wiarygodnych źródeł, staram się zachowywać wysokie standardy w artykułach. Dlaczego za to mnie ukarałeś? Proszę o wyjaśnienie na mojej stronie dyskusji. Kombajn Bizon (dyskusja) 17:51, 13 mar 2008 (CET)

???

Nie wiem dlaczego dostałem ostrzeżenie. Chciałem podzielić artykuł na 2 części, gdyż zwiększyła się jego treść.

13:43, 15 mar 2008 (CET) Kaka666 (dyskusja) 13:48, 15 mar 2008 (CET)Kaka666

ehh

a ja chcialem zeby bylo wiecej sympatykow wikipedii na naszej-klasie. Kamilandrych (dyskusja) 16:13, 16 mar 2008 (CET)

Szablon

Pytam o szablon, ponieważ jest w nim błąd - zobacz np. 1989 w polityce - pojawia się właściwy szablon nawigacyjny z prawej strony, ale też nad spisem treści pojawia się zupełnie zbędne: "Zobacz też * 1989 w polityce". I tak we wszystkich artykułach, więc chciałem to zmienić. Chodzi mi po prostu o to jak go edytować? TR (dyskusja) 16:23, 17 mar 2008 (CET)

O to mi właśnie chodziło, serdecznie dziękuję i pozdrawiam! TR (dyskusja) 16:31, 17 mar 2008 (CET)

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Witam, proszę o nie usuwanie zmian w temacie PKBWL. Dodałem do strony informacje dotycznące celów komisji, których wcześniej występująca tam sucha ustawa nie podawała. Materiały zostały zaczerpnięte z strony WWW Komisji (strona główna oraz dział "Zadania") celowo - w tej chwili jestem osobą odpowiedzialną za publikacje materiałów na stronie WWW Komisji i rozpowszechnienie jej na innych mediach (w tym na stronie wikipedii) należy do moich obowiązków. Więcej informacji (i ewentualnie dokładniesjsze) na kanale prywatnym (mail). Pozdrawiam, Piotr Miazga.

EDIT: W historii zmian mam zmianę dokonaną przez BOTa, następnie przywrócenie przez Ciebie strony, a następnie kolejne anulowanie zmian przez uzytkowniak roo72. Czy tak to funkcjonuje że dowolna osoba wprowadza zmiany i następnie dowolna inna osoba moze je anulować? Wysłałem wiadomość do drugiego użytkownika z prośbą o przywrócenie wersji, czy mam jeszcze jakieś inne możliwości na wprowadzenie mojej wersji artykułu? Pozdrawiam, Pmiazga (dyskusja) 11:39, 21 mar 2008 (CET)

ClueBot: fraza "seryjny morderca"

Witaj! Twój bot źle zinterpretował niniejszą edycję. Pozdrawiam serdecznie :-) Patrol110 dyskusja 18:40, 21 mar 2008 (CET)

plynnosc rynku

co ma zrobic ktos, kto niestety jest autorytetem w jakiejs dziedzinie / prekursorem - i chce pisac hasla do wikipedii - kazecie podawac jakies zrodla nawet tam gdzie one sa bez sensu, a jak podaje sie jako zrodlo ksiazke - to z kolei jest narzekanie na "spam" albo "kryptoreklame" Osobiscie dziala to na mnie demotywujaco 4tyldy Annakatarzynam (dyskusja) 11:38, 22 mar 2008 (CET)

Good bot

Good bot, have some oil. roo72 Dyskusja 12:02, 22 mar 2008 (CET)

Wikipedysta:Mathel/brudnopis

Witam. Podczas pisania artykułu w brudnopisie nie wstawiaj brudnopisu do kategorii, czyli zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu "wisi" w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać :-) Beau.bot (dyskusja) 19:44, 23 mar 2008 (CET)

Cenzura

Dlaczego pański program cenzuruje prawdę o Dariuszu Czajce? 78.88.227.254 (dyskusja) 12:53, 25 mar 2008 (CET)

Zmiany w biografii

Witam serdecznie Jestem nowy i zielony: Dokonałem zmian w w życiorysie Leona Chwistka i niestety wydaje mi się, że nieco niezgodnie z zasadami, ale z drugiej strony zmiany te są jak najbardziej prawdziwie i przydatne encyklopedycznie. Oto podalem miejsce pochówku artysty, dotychczas absolutnie nieznane (zero źrodeł), o tym gdzie leży dowiedziałem się bardzo niedawno z ksiąg cmentarnych w Moskwie, dodałem imię żony i zmieniłem na prawidłowy tytuł naukowy córki. Wiem to wszystko z tej prostej przyczyny, że Chwistek był moim pradziadkiem, jego żona moją prababką, a corka moją babką. Nie chciałbym by dane, ktore wprowadziłem zostały usunięte. Zostaną? z ukłonamiTilikum (dyskusja) 19:25, 25 mar 2008 (CET)

Koordynaty

Kurczę, skąd ty te koordynaty bierzesz? Wszystkie które sprawdziłem (a sprawdziłem około 5) było przesunięte o średnio 50-100 m od właściwej lokalizacji... Mógłbyś proszę być troszkę dokładniejszy? Bo na prawdę w przypadku np. Muzeum Katedralnego na Wawelu, lub Kościoła św. Benedykta totalnie wskazujesz w zupełnie niewłaściwe miejsca... Pozdrawiam. --RaNo (dyskusja) 22:48, 25 mar 2008 (CET)

No względem Google maps średnio o 1-2 sekundy pomyłki... na prawdę jest to mylące :-( --RaNo (dyskusja) 22:57, 25 mar 2008 (CET)

IRC

Jesteś może na IRC-u? Wiesz niby dlaczego nie mogę wejść na IRC? Za co ten ban? A mam sprawę. --Lukas Skywalker Dyskusja 20:47, 28 mar 2008 (CET) Można zdjąć? --Lukas Skywalker Dyskusja 20:51, 28 mar 2008 (CET)

asus eee pc

Proszę o wyjaśnienie dlaczego został usunięty link do oficjalnego Polskiego fansite asus eee pc (asuseeepc.pl) z opisu Eee PC ?

Prosiłem o dyskusję na ten temat już wcześniej na stronie dyskusji postu 'asus eee pc' a tu znów osunięte linki i zero dyskusji.

Polecam odwiedzić www.asus.pl www.asus.com/pl/ i zobaczyc ze po lewej stronie jest banner asuseeepc.pl - to chyba o czymś świadczy?

195.69.80.11 (dyskusja) 00:07, 31 mar 2008 (CEST) Z poważaniem, Michał

Milionerzy

Warto by jeszcze zmienić, że dotychczas padły cztery pytanie za mln. royas (dyskusja) 17:34, 31 mar 2008 (CEST)

Prima Aprilis

 1. To jest żart primaaprilisowy, a nie "hoax".
 2. Żartów pierwszokwietniowych się nie "konsultuje", a ten zresztą jest rezultatem pracy kilku osób.
 3. "Gola" sobie też dzisiaj strzelają wszystkie gazety na świecie? roo72 Dyskusja 10:55, 1 kwi 2008 (CEST)
  • Sofizmat rozszerzenia - a gdzie na napisałem, że każdy może pisać co chce albo usuwać elementy Wikipedii takie jak strona główna? Robienie primaaprilisowych dowcipów jest częścią naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego - przeczytaj proszę Prima aprilis. roo72 Dyskusja 10:59, 1 kwi 2008 (CEST)
   • Nie mieszaj pojęć na litość boską, już Ci napisałem, że to nie jest hoax ale dowcip na prima aprilis, to są bardzo różne rzeczy - to jest według Ciebie dowcip czy "hoax"? roo72 Dyskusja 11:06, 1 kwi 2008 (CEST)
    • Bardzo proste - hoax czy wandalizm anonimowego użytkownika to umyślne działanie na szkodę Wikipedii. roo72 Dyskusja 11:12, 1 kwi 2008 (CEST)

GTK+

Przeniosłem opis programu (który zresztą sam napisałem) do nowo powstałej książki w wikibooks - GTK+. W takim razie ten sam opis w wikipedii pod hasłem GTK+ jest zbędny. Grzesiek 84 (dyskusja) 23:29, 7 kwi 2008 (CEST)

Wikipedia:SDU/Kategoria:Odcinki serialu Świat według Kiepskich

Witam. Odcinki Kiepskich zostały po raz drugi zgłoszoe do SdU. W poprzednim głosowaniu zagłosowałeś za zostawieniem. Od tego czasu 10 pierwszych artów zostało przebudowanych. Jeśli nadal chcesz, aby te odcinki zostały, proszę, oddaj swój głos. Pozdrawiam--Zakfen (dyskusja) 20:45, 2 maj 2008 (CEST)

Wandalizm?

Ok to mój pierwszy artykuł, może popełniłem jakiś błąd (ortograficzny, interpunkcyjny, logiczny) ale żeby od razu oskarżać mnie o wandalizm?;-) Proszę przywrócić moje poprawki lub wyjaśnić za co artykuł został odrzucony (artykuł Przypadki)

ITER (dyskusja) 19:32, 5 maj 2008 (CEST)

Ad:Historia edycji "Trzmiel ogrodowy"

Ad:Historia edycji "Trzmiel ogrodowy"

Do szanownego Bota donoszę, że wandal został namierzony personalnie i otrzymał odpowiednią reprymendę. --Beentree >>> 12:46, 8 maj 2008 (CEST)

Wikipedia:Propozycje tematów

Czy możesz skonfigurować cluebota aby rewertował usunięcie zawartości tej strony? To chyba dość częste tam jest. Teoretycznie mógłbym się porządzić ;-) i dopisać go do listy, ale przypuszczam że przez takie propozycje: WHIRLPOOL - algorytm hashujący nie będzie anulował zmian. Pozdrawiam ciepło, louve/kaktus (RSVP * B * R) 13:30, 11 maj 2008 (CEST)

Anqing

Przerobiłem artykuł o tym mieście na podstawie angielskiej wersji wikipedii, a tu mi się pojawiło, że wandalizm/kolokwializm. Mogę wiedzieć za co? Jeśli chodzi o nazwy typów jednostek administracyjnych, to w różnych źródłach znajduje różne ich określenia i to chyba jedyne do czego można się przyczepić tam. Więc prosiłbym o zajrzenie tam i sprawdzenie. Pozdrawiam --Zwisamito (dyskusja) 23:36, 14 maj 2008 (CEST)

Atmosfera

Zmusiłeś mnie do przekopania piwnicy, ale trudno. Na twórczość własną w tej dziedzinie jestem za cienki--Z u. Mpfiz (dyskusja) 12:48, 16 maj 2008 (CEST)

Pytanie

Prośba nie jest w żadnym wypadku pilna. Natrafiłem przypadkowo na takie coś w en wiki. Zainstalowałem i korzystałem przez parę chwil (ma wiele dodatkowych opcji, typu nie widzisz osób które znasz) dzięki czemu OZy wyglądają pustawo :) Istnieje jednak ogromny problem - w wersji jar nie zapisuje konfiguracji (czyli m.in. "białej listy"), po rozpakowaniu nie mam pojęcia jak to uruchomić :/ Ściski, louve/kaktus (RSVP * B * R) 16:10, 14 maj 2008 (CEST)

Dziękuję za odpowiedź i za poświęcony czas. Pozdrawiam ciepło, louve/kaktus (RSVP * B * R) 12:20, 18 maj 2008 (CEST)

Cześć

wykreśliłeś mój głos. Czy możesz przybliżyć mi, moje dokonania? pozdrawiam --Liki23 (dyskusja) 15:38, 17 maj 2008 (CEST)

Tadeusz Tołwiński

Widzę, że cofnąłeś moje przeniesienie hasła o T Tołwińskim i załatwiłeś sprawę w znacznie prostszy sposób. Też chciałem to tak zrobić, ale nie wiedziałem jak się edytuje nazwy haseł. Mogę prosić o radę? Czy do tego potrzebne wyższe uprawnienia? Pzdr. --Aviv ben Jehuda (dyskusja) 15:37, 21 maj 2008 (CEST)

 • Dziękuję za szybką odpowiedź! Już sprawa jasna. Jeszcze raz dziękuję za uporządkowanie sprawy. Następnym razem przeniosę w profesjonalny sposób.--Aviv ben Jehuda (dyskusja) 16:08, 21 maj 2008 (CEST)

musztarda po obiedzie

Art był zbudowany na podstawie tego (przeklejone charakterystyki ras, lekko - spójniki itd - przeredagowane występowanie) Divino (dyskusja) 19:10, 21 maj 2008 (CEST)

Mitologie świata:Hindusi

Witaj!

Dlaczego usunąłeś ten artykuł? Zdaję sobie sprawę, że był on niedopracowany, ale przecież jego opublikowanie nie jest przecież równoznaczne z zakończeniem pracy nad nim. Chyba nie uważasz, by był on niepotrzebny?

Pozdrawiam, Bacus15 17:15, 22 maj 2008 (CET)

Rozumiem. Myślałem, że usunąłeś wersję obecną. Nad artykułem - jak napisałem - będę jeszcze pracował.

Pozdrawiam, Bacus15 17:23, 22 maj 2008 (CET)

{{Grupa szablonów}}

Świetna robota, moje gratulacje :) Pozdrawiam, pjahr @ 20:16, 24 maj 2008 (CEST)

Dołączam się do gratulacji i podziękowań! Powerek38 (dyskusja) 10:27, 25 maj 2008 (CEST)

skasowana bibliografia

Witaj. Skasowałeś Jezus Chrystus "czy Jezus był prawdziwym mężczyzną?". Sprawdziłem, że taka książka istnieje i prawdopodobnie nie jest jakąś głupotką i nie tweirdzi, że Jezus była kobietą. Czy nie należy cofnąć skasowania? Pozdrawiam Oreus (dyskusja) 22:14, 21 maj 2008 (CEST)

Rozumiem. Pozdro Oreus (dyskusja) 22:50, 27 maj 2008 (CEST)

dsykopatia

Witam tylko wstawiłem na powrót link, który został wykasowany wcześniej. Zamiast tego zostały wstawione linki organizacji komercyjnej nijak odnoszące się do tematu. Edycja cofnięta przez Bot. Proszę o zatwierdzenie linku --Spine (dyskusja) 20:55, 26 maj 2008 (CEST)

śląska wiki

Możesz zapuścić ClueBota na szl:wiki? na razie jest cisza ale kto wie. masti <dyskusja> 23:23, 27 maj 2008 (CEST)

Sami jesteście wandale. Źródło: wypowiedź Kazik Staszewskiego. Paranoicy.

Bot

Prosiłbym o skontrolowanie działania swojego bota - jest trochę... nadgorliwy. Lenwe Tasartir (dyskusja) 22:00, 2 cze 2008 (CEST)

Linki zewnętrzne

Witaj. Proszę o ocenę linków zewnętrznych w artykule Xiangqi (pod kątem przydatności dla projektu). Czy linkujemy do serwisów oferujących oprogramowanie i do serwisu, wymagającego rejestracji i logowania? Pozdrawiam pjahr @ 23:14, 3 cze 2008 (CEST)

Willa Oskara Zieglera

Hej, jest zgoda - zobacz: Wikipedia:Zapytania o zgodę na wykorzystanie#Łódź. Pozdrawiam. Arewicz @ 12:53, 4 cze 2008 (CEST)

Z tego co widzę, to te zgody są sprzed dwóch lat. Wydawało mi się, że od tamtej pory ktoś to musiał sprawdzać (tym bardziej, że przy każdej zgodzie istnieją adresy mailowe) i że jest to w OTRS, skoro zgody nadal są na tej liście. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości to możesz drążyć temat dalej. Wydawało mi się jednak, że jeżeli przez dwa lata nikt się tego nie czepiał, to zdejmowanie jednego z artykułów z czywiesza z tego powodu jest zbyt pochopne. Ale masz rację, lepiej sprawę wyjaśnić. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:11, 4 cze 2008 (CEST)

Dlaczego wandalizm?

Dlaczego proba przeniesienia textu zbigniew kruszczynski do zbigniew kruszczynski (pisarz) zostalo uzane za wandalizm? strone zbigniew kruszczynski powinna byc ujednoznaczniajaca, gdyz osoba o takim imieniu i nazwisku byla rowniez pilkarzem. pozdrawiam

sitek_lg stk (dyskusja) 16:33, 5 cze 2008 (CEST)

StigBot

Please unblock StigBot as I am currently trying to fulfill the requirements as stated here. It reads: «wykonać 20-30 testowych edycji po złożeniu wniosku.» or «Should make 20-30 test editions after the application is lodged on the proper page». StigBot has it's application here. Sorry for any unconvenience I am causing. --Stigmj (dyskusja) 01:56, 6 cze 2008 (CEST)

Grafika DW176

Witaj! Dlaczego z hasła Droga wojewódzka nr 176 usunąłeś grafikę? Praktycznie każde hasło o drogach na Wikipedii posiada tabliczkę z numerem trasy. Napisałem na Wiki bardzo dużo haseł o drogach i pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja by ktoś usunął takową tabliczkę. Kleszczu (dyskusja) 20:41, 6 cze 2008 (CEST)

Przypisy

Szablon {{przypisy}} ma tą zaletę że nie wyświetla się przy nim link do Edytuj - więc nie ma zdziwienia ludzi że jak klkną na edytuj przy normalnym references to nie mogą edytować przypisów. PMG (dyskusja) 09:12, 13 cze 2008 (CEST)

Dlaczego bez przykładów ?

 • Nikt nie jest doskonały . Będę próbował być ostrożniejszy z wpisami : bardziej precycyjny i chłodny.
 • Wobec Twojej podpowiedzi muszę też polemizować :
 1. projekt trwa od 20 kwietnia === czyli nie tacy nowi (oni są tu 3 miesiące). Np. W:Renata-anna startowała 22kwietnia
 2. 4 szablony bibliograficzne polecił im Opiekun od startu projektu w sekcji , którą ja objaśnieniami ( i rozpisaniem szablonu cytuj książkę ) rozbudowałem !!!
 3. przypisy też : Aby wiedza w Wikipedii była weryfikowalna, potrzeba jest uzupełniać źródła w wielu istniejących już artykułach. Możesz samodzielnie poszukać haseł, które nie mają podanych źródeł informacji i uzupełnić je, jak również znaleźć listę takich haseł w kategorii Strony do weryfikacji. Jeżeli znajdziesz tego typu artykuły, dodaj w nich Przypisy przy każdej istotnej informacji w tekście
 4. w sekcji "Zadania do realizacji" zapisano : Ważna informacja: Proszę, tworząc i rozbudowując hasła nie plagiatuj, ponieważ tego typu treści będą niezwłocznie usuwane, a konsekwencją będzie wykluczenie cię z projektu. Zawsze podawaj źródła informacji w formie przypisów lub cytowania publikacji.

staraj się pisać bardziej precyzyjnie

Ad. Twojej prośby o dokładniejsze podpowiedzi do uczestników, wklejam cytaty z mojej dyskusji. Proszę o ponowne sformuowanie/korektę Twojej nocnej uwagi pod moim adresem. Oczywiście mile widziane linki.

 1. chciałabym tylko nadmienić, że cenię sobie Twoją pomoc. to prowadzenie za rączkę, ale w dobrym kierunku. nie wszyscy "starzy wyjadacze" mają tyle cierpliwości (patrząc na ich komentarze w dyskusjach moich koleżanek i kolegów). dlatego dzięuję za wprowadzanie mnie na nowe tereny wiedzy:)))) pozdrawiam--Jag50 (dyskusja) 11:22, 11 cze 2008 (CEST)
 2. Jesteś dobrym nauczycielem - przyjaznym i konkretnym. Znakomicie "podpowiadzasz", życzliwie ale wymagająco. Albo jesteś "belfrem" z doświadczeniem, albo masz talent :). Miło takich ludzi spotkać. Oba projekty zakończa się do przyszłego tygodnia. Śmiało możesz się dopisać w wikipomocnikach. Ja od Ciebie również sporo się nauczyłem, także i w formie w jakiej pomagasz...--czachorek (dyskusja) 14:30, 12 cze 2008 (CEST)
 3. dziękuję za pomoc/cenne uwagi, no i podziwiam Twoją cierpliwość do nowicjuszy.--Katagal (dyskusja) 13:09, 12 cze 2008 (CEST)
 4. Dziękuję za podpowiedź. Jak zauważyłam podpowiadasz bardzo szczegółowo . Ja niestety edytując czy wprowadzając nowe hasła nie miałam takich dokładnych podpowiedzi, musiałam prawie do wszystkiego dojść sama, podglądać inne hasła itd. Gdy miałam wątpliwości pisałam do innych wikipedystów z prośbą o pomoc. Na stronie projektu również nie było tak dokładnych wyjasnień, jak obecnie. Ciągle jest ona udoskonalana. Gdybym miała wcześniej takiego "Podpowiadacza" - nie byłoby tych błędów. Renata-anna (dyskusja) 13:30, 12 cze 2008 (CEST)
ps. czy to nie dziwne:-), że wszystkie Wasze zarzuty o usmieszki i postawę pojawiły się nagle...po wskazaniu przeze mnie jak poprawniej można byłoby przygotowć taki projekt...? Miłego dnia --Indu ( विकिपीडिया ) 12:16, 14 cze 2008 (CEST)
  • Dziekuję Twoją za odpowiedz. --Indu ( विकिपीडिया ) 20:53, 14 cze 2008 (CEST)
   • Wróciłem , aby Tobie raz jeszcze podziekować : Szanowny W:Matel , dziękuję za mediacje na rzecz wiki-pokoju (= ale mnie zaskoczyłeś wpisem w dyskusji W:Renata-anna ). Podziwiam Twój talent w zakresie dyplomacji. Ukłony od Indu ( विकिपीडिया ) 02:00, 15 cze 2008 (CEST)

Re: zarzut

Dziękuję za dobre mediowanie i zapobieganie konfliktom. Czasem ktoś z boku łatwiej zapobiegnie niezamierzonym i niepotrzebnym nieporozumieniom. Oczywiście chodzi o uczestników projektu Rzeka Lega :) i wspomagających Wikipedystów. Podrawiam serdecznie --czachorek (dyskusja) 13:44, 16 cze 2008 (CEST)

Przepraszam bardzo.Postaram się żeby to się nie powtórzyło.

Nieprawidłowy rewert

[9] Barry Kent (dyskusja) 21:15, 19 cze 2008 (CEST)

aksjomaty

1)nikt nie wymaga by aksjomaty byly niezalezne.

2)nie wiem jak je formulowal kolmogorow

3)jesli zmieniasz najpierw przeczytaj co zmieniasz

4)to ty mnie rewertowales

Kbsc (dyskusja) 15:13, 21 cze 2008 (CEST)

Interferencja?!?

W życiu nie edytowałem artykułu pt. "Interferencja"! Dodałem jedynie do artykułu pt. "Bolesławiec (województwo łódzkie)" adres internetowy strony działającego tam Bractwa Prasalskiego (www.prasale.pl). Uznałem, że może to zainteresować czytelników, ponieważ jest to jedyne takie bractwo w Polsce, działające do dziś. Adres ten został usunięty, nie rozumiem z jakiego powodu. Czy to rzeczywiście był akt wandalizmu? Bardzo proszę o wytłumaczenie! Pozdrawiam! "Wandal" 83.18.41.146 (dyskusja) 00:37, 22 cze 2008 (CEST)

edycja: Peter Tosh

uzupełniłem infoboksa, a tymczasem bot twierdzi, że "Peter Tosh została zmieniona przez Zbychowiec (c) (t) wulgaryzmy 2008-06-22T10:06:55+00:00" jakie wulgaryzmy?? ja tam żadnych wulgaryzmów nie widzę pozdrawiam Zbychowiec (dyskusja) 12:10, 22 cze 2008 (CEST)

Laurens Janszoon Coster

Przepraszam bardzo ale jak to bez niezbędnych informacji??
Były najważniejsze i niezbędne informacje
A poza tym to był Stub
Proszę o odpowiedź

 Kryitanin (dyskusja) 13:00, 23 cze 2008 (CEST) 

Re: Strona główna

Poprawione :) LeinaD dyskusja 12:12, 24 cze 2008 (CEST)

Ossendowski

Jaki wandalizm!!! Zmieniłem nazwę Raport Sissona na Dokumenty Sissona bo ta nazwa jest bliższa prawdzie i zgodna z wersjami angielską en:Sisson Documents i rosyjską ru:Документы Сиссона. Nie uważam też za wandalizm dodanie linków do bezpłatnego serwisu www.literatura.net.pl gdzie można znaleźć pełny i BEZPŁATNY tekst kilku książek Ossendowskiego 213.17.166.147 (dyskusja) 09:47, 25 cze 2008 (CEST)

Re:ProgMan

User googl nie utworzył w swojej pierwszej edycji artykułu google a googlać i formy pochodne są już wykorzystywane w języku potocznym, są słownikowe. User:ProgMan wprowadził w swojej pierwszej edycji artykuł Progman, progmanować nie jest czasownikiem w języku potocznym. Uzasadnienie zostało podane w blokadzie, linki zawierają wskazanie że należy utworzyć konto ponownie z inną nazwą. Pozdrawiam serdecznie :) ABX - (O mnie dyskutuj) 13:47, 25 cze 2008 (CEST)

Świetny przykład! Wklepałem "Tvmsi" do szukaja i nie wyskoczył mi taki artykuł w głównej przestrzeni. Zajrzałem do jego pierwszych 500 edycji w przestrzeni głównej, nie zorientowałem się gdzie on pracuje. Nie wiem tego mimo że mi powiedziałeś że on coś o swojej firmie napisał. W tym przypadku cel konta w połączeniu z edycją jest jednoznaczny a dalsza możliwość edycji pod inną nazwą nie została zablokowana, można dokonać ponownej rejestracji oraz edytować z IP. Wracając do artykułu, był miesiąc temu w Poczekalni i "poleciał". Powrócił z dwoma źródłami więc spełnił warunki postawione w poczekalni. ABX - (O mnie dyskutuj) 14:06, 25 cze 2008 (CEST) Inaczej, wyobraźmy sobie optymistyczny scenariusz, użytkownik o nazwie zbieżnej z nazwą artykułu zaczyna być pozytywnym członkiem społeczności. Ktoś chce do niego napisać, ale nie ma do niego linku, wklepuje na ślepo w pole szukaj zapamiętany nick (ja tak robię kilka razy dziennie jak chcę sprawdzić usera, wpisuję w szukaj nawet numery IP czasem) i zamiast wyniku wyszukania z Wikipedysta:Nazwa wskakuje mu od razu artykuł Nazwa. Nazwa użytkownika stała się mechanizmem powodującym wyświetlenie artykułu a nie userpage a więc zachowała się jak wyskakująca reklama wypełniając zapis strony o nazwach użytkowników. Zakładam dobrą wolę tego użytkownika - że nie chce on by taki mechanizm w przyszłości miał zastosowanie, i z tego powodu zablokowałem tylko konto, nie możliwość ponownej rejestracji. (w pierwszej chwili zablokowałem rejestrację ale z rozpędu). ABX - (O mnie dyskutuj) 14:19, 25 cze 2008 (CEST) Aha, i zanim pójdziemy za daleko w dywagacjach, użytkownik nie zniechęcił się, jestem z nim w kontakcie. ABX - (O mnie dyskutuj) 14:25, 25 cze 2008 (CEST)

krowy pasać a nie pisać boty

które działają bez sensu

4G

Wrzuce wieczorem kilka zdan, ktore maja sens, tyle ze to bedzie stub. Niewiele czytalem o 4G, niestety nie mam czasu na pozadne opracowanie tematu, a nie chialbym sie podpisywac pod dlugim artykulem ktorego nie jestem do konca pewien. Pozdrawiam, Pan Camel (dyskusja) 08:15, 26 cze 2008 (CEST)

Game Maker Language

Huh, jeżeli słowo "preźroczysty" jest wulgaryzmem, to gratuluję wiedzy na temat j. polskiego...

Gnysek (dyskusja) 10:11, 27 cze 2008 (CEST)

Dioksyny

Proszę mi nie przeszkadzać i nie przywracać błędnych infpormacji. "Dioksyna" to związek chemiczny. A "dioksyny" to zwyczajowa nazwa polichlorowanych dibenzodioksyn. Pozdrawiam Nynyny (dyskusja) 11:53, 28 cze 2008 (CEST)

czerwień obojętna-czerwień metylenowa to nie to samo

czerwień obojętna-czerwień metylenowa to nie to samo chciałem usunąć przekierowanie, ponieważ jest błędne ;-]

MiniMedyk (dyskusja) 21:31, 28 cze 2008 (CEST)MiniMedyk

odp na przywitanie;)

dzięki za przywitanie;) a co do edycji to zapewne robię więcej zamieszania niż czegokolwiek innego na razie ale się staram:P i wszystko co mi nie wyjdzie grzecznie sprzątam po sobie;) Człowiek się uczy na błędach:D --Nefmm (dyskusja) 00:55, 29 cze 2008 (CEST)

Cystersi i cysterki

Moja edycja została automatycznie zmieniona przez bota. Uznałem, że nie słusznie została odebrana jako wandalizm. Usunąłem przekierowanie ponieważ chcę stworzyć artykuł Cysterki, a jest on przekierowywany do strony Cystersi.

Pozdrawiam serdecznie

Pater Michaelus (dyskusja) 12:14, 29 cze 2008 (CEST)

Dlaczego wy uważacie żebym cały czas rozmawiał z Patermem. Wiem, że on jest pallotynem ijest dużo dużo dłużej na wiki, ale to nie znaczy, że ja się zan mgorzej na zakonach. To jest moja pasja od kilku lat. Zrób coś dla mnie i popatrz na artykuły pallotynki i pallotyni i pomyśl jak by to wyglądało gdyby je złączyć. Dlatego cały czas proponuję żeby stworzyć 2 artykuły. Pozdrawiam serdecznie Pater Michaelus (dyskusja) 12:28, 29 cze 2008 (CEST) Ok, zaczekam wg twojej rady na zdanie Paterma. Pozdrawiam serdecznie Pater Michaelus (dyskusja) 12:38, 29 cze 2008 (CEST)

SQL - dlaczego bot anulował zmiany?

Wprowadziłem drobne poprawki na stronie SQL (głównie techniczne), ale z niewiadomych powodów zostały one anulowane przez bota. Zupełnie nie rozumiem co właściwie mogło mu się nie spodobać. Czy można coś z tym zrobić? 83.5.205.179 (dyskusja) 05:59, 1 lip 2008 (CEST)

Wybory prezydenckie w Zimbabwe w 2008 roku

 • Hej anulowałem wcześniejszą wersje bo nosiła ślady wandalizmu. Dlaczego ją przywróciłeś? --89.242.140.236 (dyskusja) 06:22, 1 lip 2008 (CEST)

Kategoria

 • Sprawę mam. "Proszę nie wstawiaj bezsensownych kategorii filmowych do kategorii o serialach które mają kilkunastu reżyserów." Podaj mi przynajmniej jeden powód, dla którego mam tego nie robić. Czy robienie seriali jest twoim zdaniem czymś gorszym? Czekam na odpowiedź.

Radosław10 (dyskusja) 11:57, 2 lip 2008 (CEST)

Dogoterapia

W Polsce funkcjonuje kilka terminów na określenie terapii z użyciem psa: dogoterapia - wprowadzona w 1996 roku, kynoterapia - od 2005 oraz sporadycznie kanisterapia.Edytowanie tekstu podstawowego nie nosiło znamion wojny edycyjnej, a tym bardziej wandalizmu. Osoby, które włączyły się w uzupełnianie terminu, teksty zaczerpnęły z fachowej literatury. Były to teksty przemyślane i mogące wyjaśnic wiele watpliwości, nie tylko w nazewnictwie. Działania osób blokujacych dostep do terminu"dogoterapia" i przekierowujace je do terminu "kynoterapia", to działania monopolistyczne, o bardzo prymitywnym podłożu--Dogolog (dyskusja) 11:03, 4 lip 2008 (CEST)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie

Witam,

Dodałem zdjęcie, tekstu nie ruszałem. W podpisie ("Autobusy Jelcz M125M/4 Vecto CNG #666 oraz Jelcz PR110M #424, należące do MPK Rzeszów stojące na pętli na osiedlu Zalesie w Rzeszowie.") wulgaryzmów żadnych też nie było.

Artnowo (dyskusja) 20:10, 8 lip 2008 (CEST)

Orchidea

Przepraszam na śmierć sobie o tym zapomniałem. Poprostu widziałem coś takiego i sprawdziłem czy to ma jakieś szanse na Wiki zapominając o historii i autorach. Jeszcze raz przepraszam za kłopot. Dawid Mrożek (dyskusja) 22:13, 11 lip 2008 (CEST)

Peter Wittgenstein

Zaproponowałem zmianę tytułu hasła z "Peter Wittgenstein" na: "Piotr Wittgenstein" i nie rozumiem dlaczego potraktowano mnie jak wandala. Wersję spolszczoną imienia Peter (-Piotr) uważam za poprawniejszą. Proszę zwrócić uwagę na te same hasła w innych językach. Oryginalne imiona i pełne nazwisko wynika dopiero z definicji hasła. Nikt nie nazywa cara Piotra Wielkiego Peterem Wielkim, ani kompozytora Piotra Czajkowskiego - Peterem Czajkowskim... no i jest jeszcze powieść pt.: "Piotruś Pan" (ma być: "Peter Pan"?)... Powiem więcej, jest wandalizmem według mnie przekierowywanie z hasła "Piotr Wittgenstein" na "Peter Wittgenstein". Pozdrawiam {{małą literą|zbigniewz}} (dyskusja) 23:58, 12 lip 2008 (CEST) Dziękuję za odpowiedź, jestem od niedawna, dopiero oswajam się z narzędziami. Proszę o podpowiedź jak założyć nowe hasło (artykuł). Do tej pory jedynie poprawiałem i rozbudowywałem istniejące artykuły. {{zbigniewz}} (dyskusja) 00:47, 13 lip 2008 (CEST)

Popraw mnie proszę

  • 1/Chętnie odpowiem skąd te wymogi zadania wstępnego : z obserwacji jakich umiejętności brakowało uczestnikom Psia/rzeka Lega i kiedy/co/DLACZEGO nieumyślnie wandalizowali. Każdy z podpunktów zadania ma nauczyć konkretnej umiejętności (np. konieczność wpisania wywołania referencji "Przypisy) lub dać konkretny porządany efekt (np. wymuszenie utworzenia brudnopisu). 2/Za przerost formy odpowiadam ja = Indu. Umowa jest taka, napisałem tyle ile powinien moim zdaniem umieć użytkownik zanim rozpocznie edycje haseł, ale bez jakiejkolwiek obrazy zakrywam dowolną część - którą tylko Inicjator projektu poleci.

Kolejne etapy Zadania wstępnego mają w założeniach przeciwdziałać następującym konkretnym nieporządanym działaniom :

 1. edycje z adresu IP (brak zalogowania)
 2. pusta strona wikipedysty,
 3. brak witaja - nieprzywitanie w wikipedii nowego użytkownika
 4. nieużywanie strony brudnopisu
 5. obcość strony kodowej hasła wikipedii
 6. błędy we wstawianiu grafik
 7. nieumiejetność stosowania infoboksów i szablonów cytuj
 8. nieumiejetnośc stosowania znaczników ref i wywołania "Przypisy"
 9. niestosowabie się do zalecenia w/s kolejności elementów sekcji końcowej
 10. niestosowanie sie do zalecenia w/s rozpoczynania hasła od DEFINICJI
 11. dublowanie haseł już istniejacych , pod alternatywnymi nazwami

3/Bardzo proszę W:Mathel : pytaj po co jest konkretne podzadanie którego koniecznośći nie akceptujesz oraz wskaż te napewno nieistotne w tym projekcie. Pomóż, podpowiedz, etc. 4/W:Bacus15 i tylko! godzina : proszę o Twój szacunek - ile czasu potrzebuje nowy user, NA SAMO CZYTANIE strony projektu, witaja i tego co jest niezbędne o wiki-normatywach ? . Z poważaniem uczący się wiki --Indu ( विकिपीडिया ) 06:30, 13 lip 2008 (CEST)

hala

dlaczego przerobiles na "ludowa" ?

oficjalnie jest "stulecia" tylko julo sie zawzial i nie zwracajac uwagi na argumenty rewertuje ze jest stulecia uwaza miasto, minister i UNESCO ze jest ludowa twierdzi julo (wiekszosc argumentow julo okazala sie falszywa)


przepraszam, nie zauwazylem uzasadnienia

Kbsc (dyskusja) 16:28, 13 lip 2008 (CEST)

Zakłady poprawcze w Polsce

Zobacz, tutaj cofnąłeś edycję. Należało by o tym powiadomić bota na stronie dyskusji. Już zrobiłem to za Ciebie, ale pamiętaj o takich rzeczach następnym razem.

Zwiadowca21 20:37, 13 lip 2008 (CEST)

Re: Projekt

W pełni podzielam Twoje uwagi i wątpliwości. Dla mnie również strona techniczna jest zbyt rozbudowana i będzie bez wątpienia odstraszającą bariera. Nie udało mi się jednak przekonać INDU :(. Kiedy zacząłem wspołpracę, teraz nijak mi się z niej wycofać. No cóż, trzeba "przetestować" na żywym ograniźmie. Twoja opinia jest dla mnie cenna, bo potwierdza moje odczucia. Myślę jednak, że i negatywne doświadczenia mogą nam być przydatne, aby inni nie popełniali tych samych błędów. Jeśli się projekt nie uda, będzie przestrogą przed nadmiernym formalizmem. Dla porównania z prostymi i udanymi projektami. --czachorek (dyskusja) 07:49, 14 lip 2008 (CEST)

Ankara

mam jedno pytanie: dlaczego dodanie linków do strony głownej miasta jest trakotwane jako dodanie spamu przez mnie? --Agewa79 (dyskusja) 13:05, 14 lip 2008 (CEST)

Wikipedia:SDU/Kategoria:LGBT (biografie)

W sprawie Twojego głosu na SdU. Od dawna funkcjonuje kategoria dla działaczy LGBT: Kategoria:Działacze na rzecz LGBT. AndrzejDyskusja▫. 17:09, 15 lip 2008 (CEST)

Jot

Czy jot nie powinno być raczej przekierowaniem na j? Markotek (dyskusja) 22:23, 15 lip 2008 (CEST)

No to skoro to hoax, który mówił, że to rodzaj joty, to czemu link prowadzi do "jota"? Jot to nazwa litery J, po co tu językoznawca? Markotek (dyskusja) 00:08, 16 lip 2008 (CEST) może w ogóle skasować przekierowanie ? jot linkuje do drugorzędnych stron (w sensie stron dyskusji). Tylko trzeba by zintegrować historię artykułu do "Joty". To chyba najbardziej kompromisowe wyjście. Pozdrawiam. - Beax 21:44, 18 lip 2008 (CEST)

Ścieżki i szlaki rowerowe w Warszawie

Chyba jednak nieporozumienie :) Mgog (dyskusja) 11:25, 19 lip 2008 (CEST)mgog

Wandalizm na wiki stronie o Brisbane

Nie wiem o co tu chodzi. Ja nie wierzę że to co ja zmieniłem to był wandalizm. Były takie rzeczy podane jak populacji miasta, czy gęstość bez przypisu. Ja tylko weszłem do angielskiego wiki o tym samym temacie i przekopiowałem nowe wartości które były inne niż tu podane na polskim Wikipedia. Np. Powierzchnia(Area) się nie zgadzała, a której kwoty uwierzyć chyba lepiej uwierzyć liczbę oficjalną a nie jakieś tam numerek z powietrza bez przypisu. Anton87 (dyskusja) 15:15, 20 lip 2008 (CEST)

Seks w wielkim mieście (ujednoznacznienie) - wandalizm

Uważam, że moja edycja została wycofana niesłusznie. Pozdrawiam :) Ispep (dyskusja) 23:43, 20 lip 2008 (CEST)

Chan (religia)

Nie bardzo widzę prawidłowość operacji dokonanych na tym haśle. IPek zrewertowany zrobił dwie edycje w pierwszej chyba faktycznie dokonał integracji bo raptem objętość artu się podwoiła. W drugim prawie wszystko skasowął. Rewert dokonano na jego dwóch operacjach w ten sposób coś 30 kb wiadomości uleciało. Następcy to zaakceptowali a dodatkowo skasowali art integrowany (czyli II część pierwszego). Może jakiś człowiek lepiej obeznany z mechanizmami Wiki to sprawdzi? --87.206.111.169 (dyskusja) 10:50, 22 lip 2008 (CEST)

Atest - niesłuszny revert

Atest - wstawilem szablon {{słownikowe}} zgodnie z zachętami z Wikipedysta:Przykuta/substuby3 i cluebot mnie zrevertował, choć w tym wypadku raczej niesłusznie - hasło w słowniku prawie identyczne z hasłem w wiki. Pozdrawiam! - VoSS1979 (dyskusja) 00:18, 23 lip 2008 (CEST)


Siedmiokąt foremny

1. Nie ma żadnych wulgaryzmów 2. Przeczytaj najpierw co usuwasz 3. Jeśli się na tym nie znasz to nie usuwaj

Napracowałem się i od razu widzę ostrzeżenie za rzekome wulgaryzmy...

emo(sLaNg:*:*)

Ej weźcie wyrzućcie ten głupi wątek emo (slang) z wiki bo oszukujecie tym samym ludzi ... Emo to nie żadna subkultura itp. to tylko muzyka ... Nie wiążą sie z tym żadne głupie rzeczy które są powypisywane w tym artykule typu: Ciecie sie , ubieranie sie na czarno , płakanie , grzywki , ogólnie bycie smutnym etc. www.youdontknowemo.tk polecam stronkę tym którzy pisali ten bzdurny artykuł ... i którzy tym samym oszukali miliony ludzi ...

Europejska_Stolica_Kultury

artykul zasyfiony, spam i reklamy. robie porzadki. a bot rewertuje. wyłączcie go dla tego artykulu --DJSA hahhahahahaahhahahahahahahahhaha syffffffffffffffffffff~! :D

Ja, wandal?!

Napracowałam się poprawiając informacje o miejscowości z której pochodzę a wyście to po prostu skasowali?!!? Jeśli tak i ktoś uznał to za WANDALIZM to się wypchajcie, już nic nie będę poprawiała. Nie pozdrawiam

mimo wszystko proszę o wyjaśnienie.

elaaaelaaa@o2.pl

Fenantrolina

Dodałem infoboxa przetłumaczonego z innych stron i bot wycofał zmiany

Kino KidsCO

Pod takim hasle znajduje sie film.

grafika kolonko.jpg

zobacz jesli mozesz - stale kasuja grafiki kolonki z odkrywania ameryki i strony glownej oraz stron korespondent - robia to stale ci sami ludzie blokujac strony jak trzeba. Wyglada mi to na naduzycia. czy mozesz pomoc?

thiomersal

Została wycofana moja wersja (uznana za wandalizm). Naniosłem poprawki oraz dodatkowe informacje zgodnie z aktulnym, obecnym zastosowaniem surowca farmaceutycznego.

Eliminacje Strefy Concacaf.

Nie wiem co oznacza "wandalizm"?? A wykrzykniki po prostu chciałem zaakcentowac ze mecz odbył się w tym samym miejscu co pierwszy (w nassau) ale w tym meczu to BAHAMY grały jako gość!!!````

Dreamlinux

Cześć! Pytałeś, skąd info o repozytoriach DreamLinuxa - otóż koresponduję od jakiegoś czasu z autorami systemu i prowadzę polski support tejże dystrybucji. Jednak aktualnie widzę, że nie działa - musieli znowu zmienić serwer. Pozdrawiam.

??

Z jakiej racji mój artykuł o Unblack metalu został skasowany?? jaki wandalizm w nim widzicie?? proszę o odpowiedź bo nie rozumiem decyzji serwisu. Czyżby pracowali tu niekompetentni ludzi?

NPA, nie wandalizm...

Hasło Kleje do drewna to jawne naruszenie praw autorskich.

Dlaczego mnie zablokowałeś?

Jaka wojna edycyjna? Jaka recydywa? Tydzień? Dlaczego? O co ci chodzi? Przecież z nikim nie prowadze wojny edycyjnej. ron_whisky, 17:40 11 kwi 2008 (CEST)

Dlaczego mnie zablokowałeś?

Jaka wojna edycyjna? Jaka recydywa? Tydzień? Dlaczego? O co ci chodzi? Przecież z nikim nie prowadze wojny edycyjnej. ron_whisky, 17:40 11 kwi 2008 (CEST)

Zablokowałeś mnie na tydzień, bo zmieniłem kolory? Zupełnie zapomniałem o tamtej sprawie, dodaje średnio 6 artykułów dziennie, zapomniałem! Dlaczego nie napisałeś do mnie żeby nie zmnieniać tego koloru, tylko mnie blokujesz, z kompletnym brakiem jasnego wyjaśnienia. Co ja mam się domyślać? Spójrz na moją listę edycji, dzisiaj aż 75 razy edytowałem, nie pamiętam wszystkiego. To nieprofesjonalne z twojej strony zachowanie. Nie zgadzam się z nim i prosze abyś mnie natychmiast odblokował. Nawet nie moge do ciebie normalnie napisać, tylko musze sie co chwila wylogowywać.

ron_whisky, 17:50 11 kwi 2008 (CEST)

Jestem na wikipedii codziennie, codziennie edytuje, codziennie dodaje nowe artykuły, kto by to wszystko spamiętał? Gdybym nie dodawał na swoją stronę dodane artykuły zapomniał bym o nich.

ron_whisky, 18:00 11 kwi 2008 (CEST)

Jaki znowu wandalizm!

Nie rozumiem? skoro jest haslo o Bash.org.pl to dlaczego usuwacie moje o drugim po bash.org.pl najpopularniejszym takim serwisie?! o kretyn.com ehh do tego jak napisalem w hasle Bash.org.pl o alternatywnym serwisie to uznano to za reklame... ZGROZA! przeciez jak pisze sie o np alternatywnym programie opensourcowym wobec programu komeracyjnego to nie nazywa sie to REKLAMA.


ostrzeglem przed zawirusowanym linkiem na wikipedi i mi to usuneli porazka.. skoro bezpieczenstwo uzytkownikow sie dla was nie liczy to po co jestescie w sieci a wrzucanie wirusow w siec jest zabronione i karale(nie mam zamiaru straszyc)tylko mam prosbe zeby zawirusowane linki tzn wszystkie linki byly antywirami sprawdzane!!

Usunięcie

Ktoś oskarżył mnie o npa, więc usunąłem całą zawartość, żeby mieć spokój!!Lorq5

WTF?!

Poprawiam artykuł, żeby był ciekawszy, siedze nad tym pól dnia, a wy pie****e że to wandalizm?! W porządku, róbcie sobie co chcecie!

artykuł dotyczący Stanisława Gała

Witam, artykuł pochodzi ze strony www.orla.com.pl , jestem pracownikiem Orli, jakis czas temu w kwietniu 2007 Orla orgaznizoawła wystawę fotografii Stanisława Gała. Nota powstała z potrzeby umieszczenia informacji o panu Stanisławie w folderach i zaproszneniach. Daty miejsca i fakty podał Pan Stanisław. czy muszę ją zmieniać?

zły bot cofnął mi zmiany w karze śmierci

ale powtórnej edycji już nie ruszył

wandalizm??

Nie rozumiem co wspólnego mam z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Nie pisałam ŻADNEJ notatki na temat tego parku. Prosze o wyjaśnienie, dlaczego informacja o wandalizmie mi sie ukazuje?

Zły rewert w artykule o Binczarowej

Nie rozumiem co złego jest w słusznym poprawieniu położenia miejscowości w infoboxie, trochę się napracowałem, sprawdziłem dokładne położenie w kilku lokalizatorach i jest prawidłowe, jeśli jakiś bot/wikipedysta uważa że coś jest nie tak to cały ten projekt jest do... wszyscy wiemy gdzie.

Zmiana

Usunąłem "Jewgienija Letleva" skopiowałem zawartośc :D i przeniosłem na "Jewgienij Letlew" Teraz usuń wpis "Jewgienij Letle"V" przez V... bo ja napisałem to samo, tzn. skopiowałem do "Jewgienij Letle"W" przez W :D

Usunąłem częśc artykuły Natali Oreiro ponieważ przeniosłem te wiadomościu do artykułu Dyskografia Natalii Oreiro! Prosze o przywrócenie moich zmian!

co to ma znaczyc?

Usunąłem częśc artykułu Natalia Oreiro gdyż przeniosłem te materiały do artykułu Dyskografia Natalii Oreiro i w tamacie Natalia Oreiro dałem link do tamtego tematu ale ktoś mądry znowu uznał że ejstem wandalem. Np. Britney Spears ma tak samo w swoim artykule więc w czym problem?

mrowkowy

dopisałem reakcje spalan i wlasciwosci a skasowal mi !!!!

wandalizm?

Poprawka dotyczyła omyłkowo podanej daty.

Strona ujednoznaczniająca

Ktoś niedoinformowany zrobił stronę pt. "Żądza krwi", a nie wiedział, że ta nazwa odnosi się do serialu, filmu i książki. Jako, że nazwa była zajęta, zrobiłam z tej strony Stronę Ujednoznaczniającą, a artykuł przeniosłam na zrobioną przeze mnie stronę pt. "Żądza krwi (serial)". Na "Żądza krwi" zastosowałam -disambigR- i dałam linki do tych trzech stron (serial, film, książka), ale wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Niesłusznie!

Wcale nie....

dostałem wiadomość że moja rozbudowa artykułu to wandalizm. niech sobie najpierw mości pan przeczyta a potem ocenia!!!


Żałosne!!

podaje wiadomość o kimś kogo już zna prawie cała Polska, a niedługo pozna świat, a jakiś bot pisze że to wandalizm?? doprawdy pusty śmiech mnie bierze....

Radiosupeł

hehe bot uznal ze zmiana nazw blokow muzycznych na obecznie funkcjonujace to wandalizm: "Twoja ostatnia edycja w artykule Radiosupeł mogła nosić znamiona wandalizmu i została automatycznie wycofana przez bota." Fazer18 (dyskusja)

link do ryszarda kuleszy

bot automatem usunal link, ktory dodalem, do poteznego artykulu o kuleszy z jednego z polskich portali pilkarskich - uwazam, ze w 100% nieslusznie!

regresja a recesja

prosze usunac termin "regresja lodowca" a pozostawic wraz z objasnieniem "recesja lodowca" - roznica drobna ale bardzo zasadnicza.

I na marginesie: prosze tego typu zmian nie nazywac wandalizmem.

pozdrawiam

wandalizm - edycja HyperTransport

Log dotyczący wycofanej edycji: HyperTransport została zmieniona przez Mczyzewski (c) (t) wulgaryzm/kolokwializm 2008-05-26T13:40:23+00:00

Linki nie działają, jeden poprawiony, jeden usunięty (producent magistrali usunął materiał ze swojej strony). Bot cofnął edycję, proszę o zatwierdzenie.

dlaczego bot skasował moją edycję hasła wandalizm?

Przeciez przykład był dobry.


h2o

dlaczego wycofałes moje zmiany przecierz wczystko było dobrze

natalia lesz dob

zwroc porsze uwage- ktos zmienia date urodzenia tej pani. Ja podaje poprawna date za artykulem w NYT ktory pisze o 21 letniej Lesz w 2001 roku.Zobacz cytowane przeze mnie zrodlo w przypisach zrodlo. To wiarygodne zrodlo przeciez.

data urodzin natalia Lesz

Zobacz prosze - znow ktos zmienia date urodzin tym razem na 1981. POdane przeze mnie zrodlo to New York Times ktory pisze o Lesz w 2001 roku podajac 21 lat a wiec 1980. Cy mozesz to poprawic na stale ? pozdro!

Mega Man

Zauważyłem że na Wikipedii jest lepszy artykuł na ten sam temat, więc postanowiłem go skasować. Za nieporozumienia przepraszam.

Autobiografia

Chciałem pod hasłem "Autobiografia" wprowadzić stronę ujednoznaczniającą z której były by odnośniki do obecnego artykułu "Autobiografia" przeniesionego pod hasło "Autobiografia (literatura)" oraz do hasła "Autobiografia (muzyka)" gdzie znalazł by się opis piosenki zespołu Perfekt.

Mecze reprezentacji Polski pod wodzą Leo...

No sorry bardzo, ale ja tam dodałem wszystkie szczegóły meczy Polaków na Euro usuwając (podmieniając) przy tym dwa i okazuje się, iż jestem WANDALEM

 • gratz inteligencji

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Dokonałem zmian w powyższym haśle, ponieważ tekst był ukradziony z zewnętrznego serwisu, po czym moje zmiany zostały anulowane przez bota. Proszę o natychmiastowe zaakceptowanie dokonanych przez mnie zmian tj. usunięcie zerżniętych słowo w słowo tekstów (całkowice bezmyślnie z poprzestawianymi akapitami ze względu na specyficznie umieszczone na stronie tabele, wystarczy porówanć z oryginałem) i zbanowanie osoby, która dokonuje takich praktyk.

Kibla

W artykule "Kibla" znalazło się urocze tłumaczenie "Meczet dwóch kibli". Ale bot wikipedii oparł się zmianom.

Exec zamiast EXec

Wykasowalem wpis EXec i uzupelnilem artykul Exec tak zeby pasowalo do konwencji nazewniczej innych hasel na wikipedii. Nie ma potrzeby dublowania tych hasel, dlatego prosze o usuniecie hasla "EXec".

Sitko to nazwisko nie wulgaryzm

Jak w temacie. Zmiana rektora uczelni nie koniecznie oznacza wulgaryzm ;) Sitko to nie wulgaryzm/kolokwializm.

Wiktor Vesselago

Usuń art Wiktor Vesselago, zamiast niego jest Wiktor Veselago (pisownia nazwiska)

Hull (Quebec)

To w takim razie jak uważasz - czy mam napisać to hasło, tak aby nie naruszało praw autorskich, czy też dać sobie z nim spokój.

OK. Napiszę, tak aby nie naruszało praw. Pozdrawiam.

[10]

Dlaczego moja edycja została zrewertowana ?

ARKA PRZYMIERZA

heh ktoś napisał że Ron Wyatt znalazł Arkę Przymierza.. Pfff on znalazł Arkę Noego. Zmieniłem to i dostałem wiadomość że to wandalizm i odrzucili to...

Mikołaj Onowałow

Kiedy zgłaszałem do skasowania nie byłem jeszcze pewien hoaxowatości tego artykułu. A później już było za późno. (Acz nawet zacząłem patrzeć jak poprawnie napisać Szablon:Fałszywka, z pewnością się przyda w przyszłości.)

chowder (serial animowany)

To nie był wandal(izm). To była prawda!

Michał Figurski

Napisałem tylko, że dawny tytuł jego programu radiowego (wspólnego z K. Wojewódzkim) to "DZIWKI NA TELEFON" jest to zgodne z prawdą. POhamujcie może trochę swoje boty, bo już nic popoprawiać nie można....

zborecque@op.pl

Muzykalia

Dzięki. Jestem kompletnym żółtodziobem, jeśli chodzi o wikipedię, a pomocy pewnie będę potrzebowała. Choć udało mi się nawet zdjęcia wstawić (nie wiem za to jak je skategoryzować i gdzie się to robi?). A tak na marginesie jestem muzykiem i psychologiem muzyki, a mieszkam na Śląsku. Obecnie poprawiam stronę zespołu PIN - tam było napisane, że jest to zalążek, więc chyba praw autorskich nie złamałam dopisując co nieco? Wpiszę się jeszcze gdzie trzeba - jak przebrnę przez wszystkie "literki". Pozdrowienia Muzykalia

czerwień obojętna-czerwień metylenowa to nie to samo

czerwień obojętna-czerwień metylenowa to nie to samo chciałem usunąć przekierowanie, ponieważ jest błędne ;-]

Wandalizm poprzez skrócenie wątku o listę która została przeniesiona.

Serdecznie witam! Bot uznał moja edycje w artykule Grand Theft Auto IV za wandalizm. Skróciłem artykuł o listę Soundtracku, która przeniosłem do oddzielnego artykułu pozostawiając odnośnik. Od decyzji bota pragnę się odwołać i proszę o przywrócenie mojej edycji.

Reakcja Perkina

Hasło niepotrzebnie znajduje się w propozycji tematów ponieważ istnieje juz artykuł "synteza perkina". Niestety odkryłem to po tym jak napisałem niepotrzebnie nowy artykuł... Wazka666 (dyskusja)wazka666

Kondensacja perkina

Chdzoiło mi o kondensacje perkina ten artykuł istnieje a reakcja perkina jest w propozycji tematów/chemia. Skad powinna być usunięta albo powinno być przekierowanie do kondensacji perkina. Wazka666 (dyskusja)wazka666

wandalizm!?

Chciałam pomóc, dodać informację do artykułu, bo każdy może mieć wkład w rozwój Wikipedii... Ale skoro uważa się mnie za wandala to dziękuję bardzo - ograniczę się tylko do korzystania z informacji zawartych w tym portalu, tylko szkoda, że niektóre artykuły nie wnoszą nic nowego, interesującego.

Marża - macie błędy, a ja jestem wandal?

Oto artykuł po mojej małej modyfikacji:

Marża jest to stosunek zysku ze sprzedaży do ceny sprzedaży (zysk to różnica między ceną sprzedaży, a kosztem pozyskania towaru).


Przykład 1: Koszt pozyskania towaru wynosi 100. Cena sprzedaży równa jest 125.

Marża = ((cena_sprzedaży - cena_zakupu)) / cena_sprzedaży) [%]

Marża wynosi więc 20% ((125-100)/125)[%].


Przykład 2: Koszt zakupu wynosi 100zł. Sklep sprzedaje z marżą 50%. Jaka jest cena sprzedaży?

cena_sprzedaży = cena_zakupu / (100% - marża)

cena_sprzedaży = 100 / (100%-50%) = 200 zł


Uwaga: Nie należy mylić marży z narzutem na cenę zakupu towaru !!!

wandal??? usuncie tego smiecia!!

przerobiam wpis bo było tak: 10 czerwca ma być nowa płyta ja napisałam 10 czerwca płyta panik http://www.panik-musik.de/ nie moja wina ze wiem wiecej o panik niz oni ://

Proszę usunąc stronę "Jerzy Gryz"

nie wolno mi umieszczać podanych na temat ww osoby informacji. Dziękuję.

Dźwięk Muzyczny

Usunięto moją edycję: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=D%C5%BAwi%C4%99k+muzyczny&diff=13333196&oldid=13284874 Chciałbym poprosić o jej przywrócenie, gdyż na miejsce bzdurnego zdania umieściłem dosyć wyczerpujące i sprawdzone wytłumaczenie.

wulgaryzmy?

jakie????? prosze o umieszczenie mojego artykulu, coraz wiecej osob uzywa tego slowa. pozdrawiam

wulgaryzmy?

jakie????? prosze o umieszczenie mojego artykulu, coraz wiecej osob uzywa tego slowa. pozdrawiam

Iczkeria

Mogę wiedzieć, dlaczego połączyłeś artykuł dot. Iczkerii (regionu geograficznego) z artykułem dot. Czeczeńskiej Republiki Iczkerii?? Stoigniew Dyskusja

To można to zrobić inaczej, a nie od razu kasować artykuł, nad którym się napracowałem Stoigniew Dyskusja OK, wielkie dzięki i przepraszam najmocniej za bałagan i związany z nim kłopot. Pozdrawiam! Stoigniew Dyskusja

KKSz Kraków

KKSz Kraków to po prostu Krakowski Klub Szachistów. Pozwoliłem sobie usunąć tekst pochodzący ze strony www.kksz.l.pl i podlinkować tę nazwę pod istniejącą od kilkunastu minut wersję artykułu o KKSz czyli Krakowskim Klubie Szachistów.

W sprawie głosowania na SdU

Dzień dobry, Piszę w sprawie głosowania na stronie SdU Wikipedia:SDU/Forumowisko.pl. Chciałem przesłać mały apel - Forumowisko.pl jest prawdziwym gigantem w swojej dziedzinie i określenie go jako jednym z wielu jest absolutnie błędnym. Może są inne fora ogólno-tematyczne, ale to się wybiło, a wikipedia jest właśnie miejscem na coś niecodziennego. Pół miliona użytkowników (wg badań gemius) i około 600-700tysięcy wg google analytics to naprawdę pokaźna liczba. Liczba odsłon jest kila/kilkanaście razy wyższa. O ile mi wiadomo forum ma kilka serwerów i wypuściło wiele serwisów, o których się dowiedziałem z hasła jak i samego forum. wg Alexa.com Forumowisko jest tak popularne jak bash czy wykop i bardziej popularna od poddanej glosowaniu gilda.pl - wiec bardzo proszę nie bagatelizujmy tego. Pozycja jest obowiązkowa dla każdego każdego forumowicza co więcej dobrze byłoby podać to forum jako przykład działającego na silniku IPB w temacie Forum dyskusyjne. Pozdrawiam i liczę na odzew/poparcie w tej sprawie. --Arek xx2 (dyskusja) 19:33, 25 lip 2008 (CEST)

Czemu ???

Czemu w "Totalnym Katakliźmie" dodanie filmu "RRRrr!!!" jest wandalizmem? Film się tak po prostu nazywa i to nie jest moja wina

212.76.40.94 (dyskusja) 07:59, 1 sie 2008 (CEST)

83.2.224.2

Recydywa. Albertus teolog (dyskusja) 13:03, 1 sie 2008 (CEST)

 • Nie zupełnie jest jak mówisz. W postępowaniu NPA zapisane jest: 2. Upewnij się, czy w historii strony nie ma wersji nienaruszającej prawa autorskiego. Jeżeli tak, przywróć ją i przejdź do punktu 6. To po pierwsze. Po wtóre - mówiąc recydywa miałem na myśli kolejna łemanie Zasad edycji. Proponuję tymczasową blokadę ipka. Albertus teolog (dyskusja) 13:48, 1 sie 2008 (CEST)
 • Myslę, że wygodniej jest oskarżać niż ominąć. Punkt, który cytujesz nie jest jasny. Sprawdź czy zgodnie z linkiem podanym w punkcie autor strony wyraził zgodę. Nie znajdziesz tam kopiowanej strony. W dyskusji również nie ma żadnych informacji o zgodzie. Forma warto wysłać nie jest twierdzeniem obligatoryjnym. Nie poczuwam się więc, do tego by w tak oczywistym przypadku łamania praw wysyłać zapytanie jeśli bez problemu mogę przywrócić wersję nie łamiącą prawa. Zakładam, że wygodnie będzie Tobie przedyskutować sprawę nowych zasad. Albertus teolog (dyskusja) 14:50, 1 sie 2008 (CEST)

Edytowałem stronę Koreańska Armia Ludowa

Po chwili zobaczylem, ze zostalo to uznane za wandalizm. Jednak staralem sie nie pisac nic takiego. podpis 82 (dyskusja) 12:07, 3 sie 2008 (CEST)

Wulgaryzmy???

Przepraszam, ale nie rozumiem tego działania. 1)Gdzie niby umieściłem jakiś wulgaryzm? 2)Magda Mołek naprawdę urodziła się w 1976 anie w 1978; źródło jest na www.plejada.pl na koncie Magdy Mołek. 3)Nie widzę powodów, aby uznać moją edycję za akt wandalizmu. Proszę odpowiedzieć w trybie pilnym. Dominicus (dyskusja) 17:30, 4 sie 2008 (CEST)

bot usunął moje poprawki

Starałem się poprawić iptables zgodnie z zaleceniami, ale zostałem potraktowany jako wandal, ze względu na usunięcie znacznego fragmentu tekstu (przykładu).

Pozdrawiam WZ (dyskusja) 16:19, 6 sie 2008 (CEST)

91.189.0.210

Ten uzytkownik napisal cos co jest nieprawda i moglby byc na Nonsensopedii. Prosze o interwencje--lansinho (dyskusja) 12:24, 10 sie 2008 (CEST)

TVP HD

Bot zachował się w wypadku tego hasła zupełnie bez sensu: dokonałem rozszerzenia informacji zawartych w haśle popartych odpowiednimi przypisami. Przeniosłem też link do serwisu kanału do szablonu. Zgłaszam więc błędny rewert i wnoszę o przedstawienie kryteriów jakimi kieruje się bot przy cofaniu wersji. Jstarpl (dyskusja) 00:59, 11 sie 2008 (CEST)

Re:Desysop

Witaj

Jak widzisz edytuję. :) A to o czym piszesz znam, bardzo dobrze mi się współpracuje z niektórymi użytkownikami o skrajnie odmiennych poglądach. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 21:29, 14 sie 2008 (CEST)

Owca Dolly

Od wtedy, kiedy ze starego nie wykorzystano nawet pojedyńczego słowa? Żeby nie wprowadzać niepotrzebnego szumu w historii? Zgodzisz ze mną? Równie dobrze mogłem napisać, że hasło usunięto decyzją poczekalni (co byłoby zresztą prawdą) albo, że usunięto za naruszenie zasad ikipedii (c także byloby prawdą) i napisać tam swoje. Przecież nigdy nie łączymy historii haseł skasowanych z nowymi na tym miejscu. A w tym wypadku nie była wykorzystana ŻADNA treść ze starego, a licencją GFDL objęta jest treść, a nie "akt tworzenia". Zresztą powodowałem tylko porządkiem - po co trzymać kilkadziesiąt starych wersji, które nie mają nic wspólnego z nową - to raz, a dwa biorąc pod uwagę mój wkład to ja jestem autorem hasła - zatem, patrząc na licencję, listowanie autorów sprzed mojej wersji to jej naruszenie. Masur juhu? 17:37, 17 sie 2008 (CEST)

 • słowo komentarza? Bo nie wiem czy dobrze prawię, czy tylko sobie tak bibrzę od rzeczy? Może byc też zdawkowe "odwal się" :) (o to mi chodzi: [11], że to nieprawda w tym momencie - znaczy to lista edytujących pod tym tytułem, ale wcale nie lista autorów (czyli wnoszących wkład) Masur juhu? 16:30, 18 sie 2008 (CEST)
 • prawie. A co z hasłami usuniętymi w poczekalni/SdU i napisanymi od nowa po jakimś czasie? Przeciez też mogą być linkowane do konkretnej (usunietej) wersji. Ja tylko mówię, że kasowałem historię (usunałem stare haslo), bowiem w nowym żaden element nie był wzięty ze starego. Stąd, ja nie naruszyłem licencji (nie użyłem wczesniejszych wersji w mojej, nie muszę podawać autora/źrodła=zachowywać historii), za to przywracając historię, sztucznie wydłużyłeś listę autorów i wersji - podczas gdy nie było między nimi kontynuacji. Zatem jest to sytuacja porównywalna z pocz/SdU. De facto, jak wspominałem, mogłem usunąc to z opisem, że poszło w poczekalni. Teraz to już mi nawet nie chodzi o tą historię - tylko sama ciekawość, czy mam rację ja, czy ty. Masur juhu? 23:26, 18 sie 2008 (CEST)
 • ok. eot. Nikt mnei de facto nei przekonał, ale nie ma o co kotów drzeć. :) Masur juhu? 00:09, 19 sie 2008 (CEST)

Katastrofa

W pełni się zgadzam, że duża, ale po prostu jeszcze za wcześnie na Wikipedię. Właściwie nic nie wiadomo, jaki był przebieg wypadku, ile jest ofiar... To nie jest encyklopedyczny artykuł. Poczekajmy kilka dni, i wtedy, w oparciu o sprawdzone i wiarygodne źródła, zrobimy artykuł encyklopedyczny. Na razie to jest tylko news. Nie jesteśmy serwisem newsowym, nie musimy być pierwsi. JoteMPe dyskusja 19:47, 20 sie 2008 (CEST)

Ale na razie to podpada pod WP:WER. Na dobrą sprawę wiadomo tylko, że katastrofa była i poważna. Cała reszta to są niesprawdzone newsy, wynalezione przez dziennikarzy nie wiadmo gdzie. I zmieniają się w dodatku co pare minut. Mamy podobno ambicję dostarczać rzetelne i sprawdzone informacje. JoteMPe dyskusja 19:52, 20 sie 2008 (CEST) Może dlatego, że ludzie usiłują zamiast tego każdy news w Wikipedię ładować... Może jakbyśmy wprowadzili zasadę że nie piszemy o wydarzeniach młodszych niż... nie wiem, 24 godziny? 72 może? to ludzie by zaczeli Wikinewsa używać. Tak, to mamy artykuł sprzeczny z ideą wikipedii, bo jest pewne, że informacje w nim zawarte ulegną zmianie. A oficjalny komunikat rządu też podaje tymczasową liczbę i zdążył się już 2 razy bodaj zmienić. A może nawet więcej razy, nie obserwowałem cały czas. JoteMPe dyskusja 20:01, 20 sie 2008 (CEST) Chyba jednak nie tylko moja... Dla mnie tu jest po prostu brak weryfikowalności. Opieramy się o źródła, które same o sobie mówią, że są wątpliwej wiarygodności. Pojutrze prawdopodobnie będize można na ten temat napisać encyklopedyczny artykuł. A za kilka miesięcy, gdy będzie zapewne znany wynik dochodzenia - artykuł medalowy. Tylko podejrzewam, że wtedy już się nikomu cnie będzie chciało :( JoteMPe dyskusja 20:23, 20 sie 2008 (CEST)

Flaga dla Ciasteczkowego Bota

Jwitosa mam pod obserwacją, jego bota też (działa po moim instruktażu). Flagę pewnie będzie chciał, ale ja chciałbym widzieć z 50-100 edycji najpierw. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:41, 21 sie 2008 (CEST)

Ależ mieszaj mieszaj, dzięki za czujność. Tylko podpowiedzieć chciałem. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:47, 21 sie 2008 (CEST)

Wspólnota mieszkaniowa

Bot usunął moje linki zewnętrzne. Dostałem też ostrzeżenie o "wandalizmie" (!).

Były to linki do serwisów poświęconych tematyce wspólnot mieszkaniowych:

1) na stronach Rzeczpospolitej http://www.rp.pl/temat/56663.html

2) w portalu zarządców nieruchomości http://www.zarzadca.pl/

oraz do tematycznych forów dyskusyjnych:

1) niezależne forum wspólnot mieszkaniowych http://www.wspolnota.net.pl/

2) forum gazety.pl http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=523

Wymienione serwisy i fora zawierają dużo ważnych informacji z omawianego tematu: przepisy prawne, orzecznictwo sądowe, wzory uchwał, umów, pozwów sądowych i innych dokumentów, porady praktyczne, przydatne zarówno dla właścicieli lokali we wspólnotach, jak i zarządców nieruchomości. Uważam, że np. na http://www.wspolnota.net.pl można znaleźć teksty lepsze merytorycznie i bardziej pogłębione, niż w kategorii "Prawo własności lokali" Wikipedii... Przy czym nie da się podać linka do konkretnego wątku, bo CAŁE forum jest poświęcone problematyce wspólnot mieszkaniowych, podzielonej na kilka działów.

Dlaczego nie udostępnić zainteresowanym osobom tych adresów dla pogłębienia wiedzy? Jest to tym dziwniejsze, że w innych wersjach językowych tego artykułu występują linki do podobnych stron (np. blog w wersji francuskiej, forum w wersji niderlandzkiej).

Czy mogę uzyskać odpowiedź na te pytania?

Owner (dyskusja) 14:10, 26 sie 2008 (CEST)

cluebot

ClueBot usunął mi przykład dla Whirla w artykule 99 Bottles of Beer. A do Malbolge musi być, a on też jest wielki... 81.190.101.133 (dyskusja) 11:50, 31 sie 2008 (CEST)

Reprezentacja Holandii w piłce nożnej

Wersja z uporem maniaka przywracana przez Klimodina i cluebota to kpina w żywe oczy Wikipedii: 1) składa się z samych niepotwierdzonych informacji, których nikt już nie uźródłowi (sam autor stwierdził, że nie jest w stanie tego zrobić), 2) jest fatalnie sformatowana - tekst jest zboldowany i wypośrodkowany nie wiadomo dlaczego, 3) art zawiera szereg nieaktualnych informacji (np. asystenci), które zaktualizowałem (Klimodin zaś cofnął moją zmianę). Szkoda patrzeć na to, co się dzieje z medalowym niegdyś hasłem. --83.24.207.13 (dyskusja) 20:57, 4 wrz 2008 (CEST)

Ludobójstwo Ormian

Cześć! Jestem tu nowa, więc nie wiem za bardzo jak postąpić... czy mógłbyś się przyjrzeć hasłu Ludobójstwo Ormian i zachowaniu wikipedysty Scio? Czy można usuwać z artykułu wszystko, co nie pasuje do jego punktu widzenia? Jak zachować się w takim przypadku? Nie chcę żadnych kłótni, bo nie po to tu jestem, ale nie wiem, jak się zachować, jeżeli usuwa np informację o zafałszowanych telegramach Talata... --Agewa79 (dyskusja) 19:30, 9 wrz 2008 (CEST)

Cluebot rozrabiaka

Cześć :) W haśle Pamięć o dostępie swobodnym Cluebot cofnął edycję IPka, który wcześniej anulował blanking innego IPka. W efekcie Cluebot przywrócił nieprawidłową wersję. Pozdrawiam, Mat86 ^^ 13:58, 15 wrz 2008 (CEST)

MiastoMuzyki

Witaj! Twój bot niesłusznie anulował zmianę ipka " 82.160.239.74" w haśle Miasto Muzyki. Pozwoliłem sobie anulować zmiany dokonane przez Twego bota. Kleszczu (dyskusja) 19:18, 18 wrz 2008 (CEST)

KAtalog

Witam

Czy mógłbyś ode mnie przejąć prowadzenie rozmowy z Wikipedysta:Paola-666 w sprawie [12] ? Dokonała ona u mnie takiego wpisu, a z racji tego że nie wiem jak w uprzejmy sposób wytłumaczyć jej problem reklamy (za jaką uznaję wpisywanie w takiej a nie innej formie tego portalu) wolałbym aby ktoś bardziej zaznany z zasadami się tego podjął. PMG (dyskusja) 16:10, 24 wrz 2008 (CEST)

bot

Już drugi raz Twój bot mnie rewertuje. Kiedyś zgłosiłem do usunięcia artykuł jako "ek" - on to cofnął. Dziś rozwinąłem pewien artykuł - on to cofnął. Oczekuję odwrotnego rewertu w artykule, przeprosin i usunięcia absurdalnych ostrzeżeń z mojej strony dyskusji.


Spójrz bot co robisz z artykułem o poecie i filozofie polskim jacku Ugliku? kwestionujesz dane bibliograficzne! czy ty masz rozum?

W ogóle ten bot to jakiś fajfus

81.190.78.242 (dyskusja) 23:57, 14 paź 2008 (CEST)

Chciałem zauważyć iż mnie też bezpodstawnie poprawiłeś. Poprawiłem dane w artykule Swarovski dotycząse liczby i miejsc cklepów. Do jasnej anielki, Ty mieszkasz w Gdyni i to 10 minut piechota od sklepu Swarovskiego, czy ja, gdzie regularnie kupuję dziewczynie biżuterię mieszczącego się w centrum handlowym "Klif". Oczekuję odwrotnego rewertu w artykule oraz przeprosin (na mail również-dominiksz1993@o2.pl) Więc albo wyłącz bota albo popraw go bo chyba jakiś kiepski programista go robił.

fabuła w Co Gryzie Jimmy'ego?

cztery wykrzykniki to już jest wandalizm?! Co co by było gdybym tam nabluzgał?! Cofnij tą edycje bo nijak nie można nazwać wandalizmem 4 wykrzykników! 83.20.96.55 (dyskusja) 16:21, 3 paź 2008 (CEST)

Zespół El D*pa

Witam, zapewne ze względu na podaną przez mnie pisownie zespołu El D*pa (El Dupa, nie wiem czy podanie tu tego też nie spowoduje usunięcia) została cofnięta edycja artykułu Mohamed Atta. Może zastosować pisownie El Doopa?

Szpaq (dyskusja) 23:27, 6 paź 2008 (CEST)

Second Life

Hej. Blokłem hasło, bo IPki notorycznie dodawały jakiś link do SLife-wiki czy coś takiego, gdzie 1szą informacją jest numer konta. Zerknij w moją dyskusję - masa wpisów, że dalej chcą dodawać. Wyczaiłem cię w projekcie Spam zatem piszę z tym do ciebie, bo zaczyna mnie to drażnić - można jakoś bota na ten link uczulić? Żeby rewertował? Masur juhu? 01:39, 11 paź 2008 (CEST)

Ad:Christoph Blocher

Ad:Christoph Blocher

Ten rewert jest nieco dziwny - bo nit lubi słowa "Bundesrat"? roo72 (dyskusja) 05:14, 20 paź 2008 (CEST)

Unblock

Odblokowalem Courriera. Mysle ze te pare godzin mu starczy. Mam nadzieje ze mnie nie zjesz o to :). Napisze mu pare slów. Tak czy inaczej musle, ze nie tylko on w tej sprawie jest winny i 1 dzien to troche za dlugo jak na pierwszy raz. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 00:40, 22 paź 2008 (CEST)

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE - za dużo informacji, skróciłem listę artystów wypisując najważniejszych, poprawiłem błędy, zmieniłem loga i zdjęcia, dodałem linki. Poprawa, nie wandalizm.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE - za dużo informacji, więc skróciłem listę artystów wypisując najważniejszych, poprawiłem błędy, zmieniłem loga i zdjęcia, dodałem linki. Poprawa, nie wandalizm.Silasrocks (dyskusja) 17:10, 25 paź 2008 (CEST)

German Footbal League

strone mozna usunac...lierowke popelnilem :) Poprawnie German Football League --85.176.25.126 (dyskusja) 09:59, 30 paź 2008 (CET)

ClueBot

ClueBot nie lubi uśmiszków [13]? roo72 (dyskusja) 08:56, 31 paź 2008 (CET)

Przypisy

No wiem, ale nie wiem do czego miała być ta uwaga. D kuba dyskusja 19:56, 5 lis 2008 (CET)

Wiem, ale nie dałeś mi dokończyć bo wyskoczył "konflikt edycji" jak poprawiałem, bo dałes już revert mojego reverta. Nie ma innych pilniejszych spraw na wikipedii? D kuba dyskusja 20:01, 5 lis 2008 (CET) A co mam pisać: "jeszcze chwilkę, bo robie korekty"? Jeśli ktoś nie jest w gorącej wodzie kąpany i wykazuje niewielką dozę cierpliwości, to jest o wiele łatwiej. D kuba dyskusja 20:06, 5 lis 2008 (CET)

Mikołaj Lizut - wyroki sądowe

A propos tego->[14]. Prosze o podanie mi powodow wycofania mojej edycji. Podalem wiarygodne zrodla i linki. Czego jeszcze brakuje? Pozdrawiam, Cron (dyskusja) 21:38, 6 lis 2008 (CET)

 1. W polskiej Wikipedii artykuly Lizuta sa podawane jako wiarygodne zrodla w biogramach zyjacych osob np. Targalski, Kobylanski. Na temat wiarygodnosci Lizuta toczy sie dyskusja na stronach dyskusji tych hasel. Niestety brak jest w tych dyskusjach rzeczowych argumentow. Dlatego podalem informacje o wyrokach wraz z linkami do zrodel. Prosze zerknac na strone dyskusji i poprawic co sie panu nie podoba. Po paru dniach zamierzam ponownie wstawic te informacje do biogramu Lizuta. Pozdrawiam i licze na wspolprace Cron (dyskusja) 22:28, 6 lis 2008 (CET)

Piosenka

Czy można się spytać dlaczego został usunięty tekst piosenki "O mój rozmarynie"? Zostało napisane, że nosi znamiona wandalizmu, a to tylko tekst....... Chesterx (dyskusja) 11:25, 10 lis 2008 (CET)

pismo gurmukhi

to "zastąpienie hasła krótkim tekstem " to redirect do artykułu. ujednolicenie dwóch identycznych. Dobert (dyskusja) 23:08, 10 lis 2008 (CET)

Uprawnienia redaktora

Witam. Patrzę tutaj i myślę co należy zrobić żeby dostać uprawnienia redaktora. Gudyś (dyskusja) 19:26, 17 lis 2008 (CET)

 • Dziękuję za dane mi zaufanie... ale niestety muszę przyznać, że nie ogarniam się w tych wszystkich wymaganiach, gdzie długi myślnik, a gdzie krótki, gdzie spacja, a gdzie nie... więc prosiłbym aby usunąć mnie z funkcji Redaktorów... dzięki temu wiem, jeżeli popełnię jakieś błędy to osoby bardzie kompetentne ode mnie mi je poprawią... pozdrawiam serdecznie adik7swiony (dyskusja) 01:11, 20 lis 2008 (CET) Jednak zauważyłem, że nie dzieje się to automatycznie po zaakceptowaniu zmian tylko trzeba odznaczyć wersję przejrzaną... więc mogę chętni odznaczać potem wersje już przejrzane wcześnie po jakiś zmianach... pozdrawiam adik7swiony (dyskusja) 12:41, 20 lis 2008 (CET)

to nie wandalizm

proszę o przywrócenie zmian pod Andrzej Czok , było przejrzyściej fakt nie użyłem brudnopisu ale efekt był podobny jak u Jerzego Kukuczki!!!--diaz

213.156.101.14 (dyskusja) 19:13, 1 gru 2008 (CET)myslalem ze to brudnopis

chicago bulls

Szanowny adminie, kolory bannerów w szablonach dotyczących mistrzowskich zespołów nba nie są dowolne. Zasadą przyjętą i w en-wiki i w pl-wiki jest wstawianie jako tła jednego z tzw. oficjalnych kolorów drużyny. W przypadku Bulls jest to kolor czerwony, zapraszam do sprawdzenia, np. en:Steve Kerr. Wydaje mi się, że właściwą reakcją redakcyjną jest w tym wypadku usunięcie niepotrzebnego linku, który zlewał się z tłem. pozdr --Zorro2212 (dyskusja) 08:51, 2 gru 2008 (CET)

Szanowny adminie, masz prawo do własnego zdania, choć miłośnicy NBA się zapewne z Tobą nie zgodzą. Aby jednak nie brnąć w idiotyczny spór, którego pewnie i tak nie wygram bo nie jestem adminem (co jest ważniejsze, poprawność techniczna czy merytoryczna) proponuję kompromis, który z trudem, ale jestem w stanie zaakceptować. Wśród barw Bulls oprócz firmowej czerwieni jest jeszcze czerń i biel. Czerń pewnie też odrzucisz, więc wstawiam biel. Na pewno nie może zostać kolor tła, jest to bezsensowne i powinno zostać poprawione. Na pożegnanie - mniej radykalizmu życzę. --Zorro2212 (dyskusja) 21:11, 2 gru 2008 (CET)

nie wandalizm

Proszę o przywrócenie zmian w artykule Zamieszki w Budapeszcie, 2006 ([15]). --Tomeczek 11:37, 7 gru 2008 (CET)

Dziękuję. --Tomeczek 13:14, 7 gru 2008 (CET)

dziwny jest twój boot

moja duszyczko ,przywróć moją wypowiedz !

Dlaczego usunięto ważne informacje z artykule o IPv6?

Niedawno dodałem informacje o DNS do artykułu o IPv6, a potem bot usunął ten wpis bez żadnego komentarza. Dlaczego? Czy tak ma wyglądać tworzenie polskiej wikipedii? Takie usuwanie wpisów jest po prostu wandalizmem. Grzegorz.Janoszka (dyskusja) 22:35, 7 gru 2008 (CET)Grzegorz Janoszka

Bot

nadgorliwość bota? :) Zjem ci chleb (dyskusja) 23:36, 8 gru 2008 (CET)

ClueBot i wersje przejrzane

Może warto pomyśleć nad dodaniem do bota oznaczania revertów do przejrzanej wersji jako przejrzanych po pewnym czasie (np. 1 dzień) --Li-on (dyskusja) 00:09, 9 gru 2008 (CET)

Krakowska 19 Lotnicza

Skoro już raz "przejrzałeś" ten artykuł to proszę byś zrobił to ponownie (po zmianie której dokonałem) Harclot (dyskusja) 13:04, 10 gru 2008 (CET)

Clue bot redaktorem

Czy nie można by czegoś poprawić tak aby po cluebocie nie trzeba było zaznaczać artykułów jako przejrzane? Mieciu K Whassup? 19:30, 13 gru 2008 (CET)

Proszę o przywrócenie zmian w "Yann Tiersen"

Uważam, że moje zmiany nie były wandalizmem. Nie wiem co tam mogło być źle. Proszę o szybkie przywrócenie strony z moimi zmianami. Bot mógł się pomylić, bo dodałam nowe linki wewnętrzne. Madlen101 (dyskusja) 02:16, 16 gru 2008 (CET)Madlen101

Proszę o przywrócenie moich zmian w artykule 'cykloaddycja'

Wprowadziłem jedynie poprawki polegające na umieszczeniu odnośników do prac naukowych zawierających dane, o których mowa w artykule. Nie wiem dlaczego robot zakwalifikował to jako wandalizm. Dziękuję za pomoc :) zwitterion

Załatwione. stv # 23:06, 16 gru 2008 (CET)

Dziękuję :-) Zwitterion (dyskusja) 00:03, 17 gru 2008 (CET)

AMPB 3.0 Skarabeusz

Witam. Prawdopodobnie zaszła jakaś pomyłka, ponieważ moja edycja została uznana przez bota za wandalizm. Nie mam pojęcia dlaczego program tak to zinterpretował, dlatego proszę o przywrócenie poprzedniej wersji (jestem autorem hasła). Pozdrawiam: 79.185.123.102 (dyskusja) 23:09, 18 gru 2008 (CET)

ClueBot

Moze by mu nadać uprawnienia redaktora, to przy rewercie nie bedzie trzeba wersji jeszcze raz oznaczyc. Widzialem przynajmniej 1 bota na innych projektach z takimi uprawnieniami. A pracy by troche oszczedzilo. Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 13:42, 19 gru 2008 (CET)

Równia pochyła

Witaj

Prosiłbym o konsekwencję, albo zarzucasz artykułowi niewiarygodność, albo oznaczasz go jako przejrzany, bo jedno z drugim kłóci się. StoK (dyskusja) 14:03, 20 gru 2008 (CET)


W czym wstawienie tego szablonu przyczyni się do rozwoju Wikipedii?

Otóż moim zdaniem niczym, a być może zaszkodzi. Szablon źródła podobnie jak szablon stub nic nie wnosi, to co no mówi to widać, bez szablonu, to tak jakby wstawiać szablon. W tym artykule brakuje obrazków.

Próbowałem kiedyś policzyć artykuły z wstawionymi szablonami źródła jest ich ponad 10000 i co z tego wynika? Czy wstawienie tego szablonu przyczynia się do poprawy tych artykułów, tak jak sądzili kilka lat temu twórcy tych szablonów?

 • Początkowo grupa edytorów uzupełniała źródła, obecnie nie zauważam takich działań.

O co chodziło IPkowi? Czy jemu chodziło o to by wstawić bibliografie lub przypisy?

 • Otóż, nie zachowa się tak jak zachował się w innych artykułach, na rzetelne odpieranie jego zarzutów odpowie Nie męcz.

Ten złośliwy IPek produkował się już w kilku dyskusjach, i zawsze znajdzie argument by wykazać się złośliwością.

Dziwi mnie, że nie zauważyłeś całej wypowiedzi IPka, a zwróciłeś uwagę na jego ostatnie zdanie. Sądzę że nie zrozumiałeś jego intencji, a Twoja edycje utwierdziła go w przekonaniu, że taki styl wypowiedzi odnosi skutek.

StoK (dyskusja) 17:51, 20 gru 2008 (CET)

Złośliwy Ipek pozwoli sobie na kilka słów do Stok'a na stronie Mathel'a. Jak pokazuje to powyższy wpis Stok'a on naprawdę nie łapie jaką rolę powinna spełniać jakakolwiek encyklopedia. Powtarza tu argumenty wcześniej głoszone na stronie dyskusji artykułu "równia pochyła" o szablonach, i mimo, że było mu to wyjaśniane, nie akceptuje faktu, że szablon taki jest istotną informacją dla czytelnika na temat weryfikowalności treści artykułu. Stok'u to naprawdę jest ważne dla czytającego. Dyskusje jakie trzeba prowadzić ze Stokiem i jego przyjaciółmi są męczące ponieważ są one natychmiast kierowane na obszary, gdzie panuje prymitywna dydaktyka. Tak jak w artykule o równi, uwaga na temat nieprecyzyjnych określeń w artykule spotkała się z wyjaśnieniem merytorycznym ... na stronie dyskusji, a artykuł pozostał zły. Dlatego jego wyjaśnienia opatrzyłem komentarzem "nie męcz", bo ile można tłumaczyć, że nie mnie ma Stok edukować tylko dbać o jakość wikipedii. Niestety taka postawa jaką prezentuje Stok jest, w moim odczuciu, powszechna w wikipedii w obszarze nauk ścisłych. Najprostsze hasła są zredagowane tak mętni, że włos się jeży, a próba jakiejkolwiek ingerencji wiąże się z wojnami edycyjnymi, inwetywami (czy Stok, nie zdaje sobie sprawy, że wyrażanie się o kimś per złośliwy IPek nie jest neutralne?). Ten złośliwy ipek w istocie produkował się w wielu miejscach i za każdym razem miał przynajmniej częściowo rację (tak jak w artykule o równi, wahadle itp.) i za każdym razem był besztany przez Stok'a i kompanów, a nawet banowany. Dla Stoka, nadmiernie uczulonego na punkcie - nieweryfikowalnej grzeczności - meritum dyskusji nie istnieje. Nawet w powyższej wypowiedzi, wbrew logice usiłuje mi przypisać działania obniżające poziom wikipedii - mimo, że już wiele razy miał postawione pytanie: "Czy naprawdę wierzysz, że moje działania obniżają poziom wikipedii - skoro w ich wyniku dokonujecie jednak poprawek?" Słowo do Mathel'a. Trochę się rozpisałem, ale wynika to z tego, że wreszcie ktoś podchodzi do zagadnień w sposób - moim zdaniem - racjonalny i uczciwy. Stok, jest aktywnym wikipedystą, ale jego aktywność jest zła. Koncentruje się on na działaniach represyjnych. Był okres kiedy śledził moje działania na wiki i je niejako z automatu usuwał. Myślę, że działa podobnie wobec innych. Nie pozwala poprawiać oczywistych niedociągnięć i sam ich nie poprawia - natomiast uporczywie i złośliwie obstaje przy niepoprawnych wersjach artykułów. Uważa się prawie za prawodawcę wikipedii. Uważa, że należałoby ograniczyć możliwość powszechnego dostępu do edytowania. Zmagania z jego działaniami są ciężkie i dlatego zniechęcił, mnie do współudziału w tym projekcie, a nawet doprowadził do ugruntowania opinii, że jest to projekt zły (ze względu na działania takich osób jak on). Storo znalazłem życzliwą duszę trochę się rozgadałem i tyle. Serdeczne życzenia Świąteczne i Noworoczne. 83.26.184.105 (dyskusja) 10:25, 22 gru 2008 (CET)

żle

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Nabicie_na_pal&action=history

popraw swojego robota bo żródła żle traktuje. Chyba w tym projekcie zależy na źródłach na serio a nie tylko dla picu. 07:24, 21 gru 2008 (CET)

Bot przegląda

Kilka razy spotkałem się z informacją, że strona została "[przejrzana przez użytkownika ArthurBot]" czy też jakiegoś innego bota, po czym okazuje się, że owi przeglądacze to programy. Ten akurat przejrzał "przemiana adiabatyczna". Czy to jest w porządku? W wyniku takiego działania, nie można poprawiać ewidentnych błędów w artykułach i nie można uruchomić szablonu o braku źródeł, ponieważ ingerencja jest zapisywana jedynie w szkicu, który jest później wykorzystywany przez jakiegoś edytora (przemiana izotermiczna oczywiście omnipotentny mpfiz), ale szablon

zgodnie z lansowaną przez Stoka ideą, do artykułu nie trafia. Uwierz mi, że jeśli chodzi o fizykę i matematykę to poziom artykułów jest żałośnie niski z tej przyczyny, że kilku gości uprawia tu rzeczywistą i szkodliwą twórczość własną, a następnie bronią tych swoich gniotów rozpaczliwie. Jedynie podawanie źródeł gwarantuje jaki taki poziom haseł w tym obszarze. Przecież oni (edytorzy) tego wszystkiego nie wymyślili. Wypisują różne bzdury, w przekonaniu, że są one oczywistością. Te artykuły są tworzone na poczekaniu i to widać po ich treści i formie. W zasadzie należałoby "z automatu" opatrywać je szablonem

o ile faktycznie nie ma w artykule przypisów bibliograficznych. Ważne jest by były przypisy w tekście, bo w artykule "wahadło matematyczne" albo Stok albo Mpfiz podał "na odczepnego" w bibliografii kilka podstawowych podręczników akademickich, które według mojej wiedzy, nie zawierają rewelacji w artykule podanych. Autorzy tych artykułów uważają, jak przypuszczam, że podawanie źródeł lub informacji o ich braku, obniża ich rangę edytorów. Rzecz w tym, że wypisują oni dość często ewidentne głupoty. Ja nie ganiam po wikipedii w poszukiwaniu błędnych haseł, tylko trafiam na nie przypadkowo, gdy chcę potwierdzić jakiś fakt, którego nie jestem pewien, np. wzór na energię elektronu w modelu atomu według Bohra (to przykład bo tam akurat nie zaglądałem jeszcze, ale wzór jest dość rozbudowany więc jakby mi był potrzebny to bym tam zajrzał). Więc jeśli w czasie takich przypadkowych wejść do artykułów dotyczących podstawowych haseł w około osiemdziesięciu procentach znajduję bądź ewidentne błędy, bądź grube niedociągnięcia, to nie jest dobrze. Ta statystyka się potwierdzi. Jeżeli zatem mam rację, że sygnowanie przez bota artykułu jako przejrzanego jest niewłaściwe, to proszę o interwencję. Rozważ też propozycję o automatycznym wstawianiu szablonu o braku źródeł, bo wydaje się to ważne ze względu na wiarygodność wikipedii, gdyż sprawy - jak mogę ocenić po sygnałach docierających od użytkowników - idą w złym kierunku. Wikipedia nie ma dobrej opinii. Może autorzy powinni podpisywać się własnym nazwiskiem? Pzdr.83.26.56.37 (dyskusja) 02:43, 24 gru 2008 (CET)

Tu masz przykład tego o czym pisałem w "Bot przegląda"

To jest klasyka ilustrująca dramatycznie złą jakość artykułu. Zapraszam do artykułu i na stronę dyskusji. Zajrzyj również do historii zmian. Zobaczysz między innymi nicki "aktywistów". http://pl.wikipedia.org/wiki/Spadkownica_Atwooda

Pozwolę sobie, ze względu na Twoje zmienne IP odpisywać u siebie w dyskusji. Twoje spostrzeżenia przeczytałem, postaram się do nich ustosunkować jak najszybciej, niestety w tym momencie nie mam już na to czasu. Pozdrawiam. Mathel (dyskusja) 23:45, 26 gru 2008 (CET)

Wypadek drogowy

Witaj! Faktycznie samemu też można zrobić sobie krzywdę, np. zasnąć za kierownicą i uderzyć w słup trakcji elektrycznej :-) Dziękuję za poprawienie! Moim zdaniem w obecnej formie artykuł wygląda i tak lepiej niż jeszcze kilka edycji wstecz, kiedy to zawierał absurdalne ograniczenia (max. 5 samochodów :|). Zupełnie odmienną kwestią jest fakt, że termin wypadek drogowy nie jest sprecyzowany przez polskie prawo i stąd mogą wynikać najprzeróżniejsze ORy. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 12:11, 27 gru 2008 (CET)

I znowu bot

Podczas redagowania uwag do hasła Wymiana cieplna nie opatrzonego żadną sygnaturą o "przejrzeniu" pojawia się nagle szkic a moje połączenie z internetem, totalna zwiecha. W historii hasła widać, że jakieś boty "przejrzały" je dwa dni temu. Istotna informacja o braku źródeł ląduje w jakimś szkicu, do którego nikt nie zajrzy, a nieścisłości w haśle będą jak na wystawie. Złośliwy IPek83.26.52.188 (dyskusja) 03:01, 28 gru 2008 (CET)

Najpierw opisałem przypadek, a potem zobaczyłem Twoją odpowiedź na mój poprzedni wpis. Tak więc nie oczekuję kolejnej odpowiedzi, a moją ostatnią informację traktuj jako ewentualny argument w dyskusji o tych sprawach. Pozdro. Złośliwy Ipek P.S. Jak edytowałem oficjalnie, to mnie nieustannie pouczali w stylu "Tylko proszę grzeczniej, Twoje wypowiedzi bardzo źle świadczą o tobie, Nawet uczeń gimnazjum wie..." itp. a następnie banowali:} 83.26.52.188 (dyskusja) 03:13, 28 gru 2008 (CET) Tak więc Twoja odpowiedź jak i reakcje na to co piszę, nacechowane spokojem i umiarem, sprawiły mi dużą przyjemność i satysfakcję wynikającą z faktu, że ktoś rozumie o co mi chodzi. Miłego Sylwestra i pomyślności w nowym 2009 roku. Złośliwy IPek:) 83.26.52.188 (dyskusja) 20:43, 28 gru 2008 (CET) Ktoś postanowił, w związku z moimi wpisami na Twojej stronie dyskusji, zabrać głos. Ponieważ wydaje mi się ważne to co mu napisałem (teks ten zawiera określenie problemu, o którym piszemy) podaję link. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Korbik#Wita_Z.C5.82o.C5.9Bliwy_Ipek83.26.52.188_.28dyskusja.29_23:03.2C_28_gru_2008_.28CET.29

83.26.52.188 (dyskusja) 23:10, 28 gru 2008 (CET)

Modelowy przykład ignorancji

W artykule Spadkownica Atwooda podany jest adres bibliograficzny Stefan Banach: Mechanika, Część I. Monografie Matematyczne 8, Warszawa-Lwów-Wilno, 1938 zawierający na stronie 197 prawidłowo opracowane zagadnienie, które w artykule jest przedstawione błędnie, w sposób pozostający bez związku ze wskazanym dziełem. Twórczość własna (nieudolna) połączona z wandalizowaniem dziedzictwa naukowego. To jest efekt liberalnego podchodzenia do przypisów bibliograficznych. Kolejny raz panowie Stok i Mpfiz zamieszczają bibliografię "na odwal sie", bez podawania w tekście przypisów. Niby bibliografia jest, szablon o nieweryfikowalności usunięty, ale artykuł jest nadal zły - mało - w kontekście opracowania stworzonego przez Banacha artykuł ten jest antytezą tego co ten Uczony napisał. Złośliwy IPek83.26.199.103 (dyskusja) 15:27, 30 gru 2008 (CET).

Edukacja i Dialog - spam

Zwracam się do Ciebie, jako administratora i uczestnika projektu spam. Czy możesz rzucić okiem na działalność tych dwóch anonimów - 83.24.236.41 i 83.24.223.248. (być może jest to jedna osoba). Masowo wstawiają linki do pisma "Edukacja i Dialog" - w większości luźno związane z tematem i niezbyt wysokiej jakości. Sam tego nie chciałem ruszać (to nie moja działka), a niewielu wikipedystów zna się na pedagogice (jak to wynika z ich wież specjalności). Bluszczokrzew (dyskusja) 21:30, 30 gru 2008 (CET)

 Komentarz: 
 Z góry przepraszam trochę za bardzo zapędził się nasz redaktor. Następuje zmiana serwisu edukacji i dialog i miały być poprawione linki zamiast ze strony vulcan.edu.pl/eid/ na strone eid.edu.pl Grono autorów edukacji i dialog tworzą ludzie związani z edukacją. Cenimy wikipedie i chcemy także zmienić myślenie o wikipedii w szkolnictwie Chcemy dzielić się naszą wiedza i współtworzyć ją w ramach wikipedii. Pismo edukacja i dialog działa od 85 roku. Prosze także o uwagi do treści merytorycznych. Wierzymy w moc społeczności :). Prosiłbym także o usunięcie adresu eid.edu.pl ze spamu. pozdrawiam w razie pytań proszę na priv. Guderian (dyskusja) 11:12, 31 gru 2008 (CET) 

Program ukryty

Proszę o wstawienie poprawnego linku Program ukryty

Zamiast

Przywrócic wersje http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Program_ukryty&diff=15345595&oldid=13973611

Strona na serwerach vulcan od stycznia przestanie funkcjonować, oficjalną strona wydawnictwa Edukacja i Dialog jest eid.edu.pl

Guderian (dyskusja) 10:57, 31 gru 2008 (CET)

A oto kolejny kwiatek z oślej łączki w obszarze fizyki

W artykule atom istnieje tylko jedyny przypis. Jest nim .... hinduska Bramacośtam (dzieło mniej więcej tak samo jednoznaczne i naukowe jak Biblia). Jednak szablon o braku naukowych źródeł i przypisów w tekście, jaki umieściłem został, po chyba niespełna 48 godzinach, usunięty. Artykuł z tym jedynym przypisem jest przykładem naruszenia wszelkich zasad naukowości i weryfikowalności, jakie obowiązują przy pisaniu encyklopedii (zresztą przy pisaniu czegokolwiek też). Wrzuć w odpowiedzi kilka odnośników do jakichś innych rozsądnych administratorów, to będę męczył wszystkich po równo. Pzdr. Złośliwy IPek 83.26.65.114 (dyskusja) 00:07, 3 sty 2009 (CET).

ClueBot - redaktor

Witam!

 • 14:38, 20 gru 2008 Mathel (dyskusja | edycje | zablokuj) zmienił/a uprawnienia użytkownika Wikipedysta:ClueBot (Boty oraz Redaktorzy → Boty) ‎ (nieprzydatne)

Chciałem zapytać dlaczego uważasz, że uprawnienia redaktora dla cluebota są nieprzydatne? Rewertuje on przecież dużo wandalizmów (np. [16]), dlatego w moim przekonaniu uprawnienia są mu potrzebne (nadałem je ponownie). Pozdrawiam, awersowy rewers 17:27, 3 sty 2009 (CET)

  • To jeszcze raz ja. Na #wikipedia-pl Beau wyjaśnił mi na czym polega niuans związany z odznaczaniem własnej edycji bota jako przejrzanej - w przypadku ClueBota jest to przecież rewert po nieprzejrzanej wersji, która czasem może być błędna, a czasami może być więcej wandalizmów w historii zmian, których bot nie wykrył i nie cofnął. Naprawiam swój błąd więc zdejmując flagę i przepraszam za to zamieszanie :). awersowy rewers 17:53, 3 sty 2009 (CET)

Wandal rlechowski

Drogi ClueBot'ie - już drugi raz Twój automat umieszcza na stronie mojej dyskusji notkę, że mogę być wandalem. A jakbym nie był, to żebym sobie usunął... To nieładnie - najpierw sprawdź, a potem komuś przylepiaj takie etykietki, jeśli mógłbym Cię prosić. Twój automat nie działa dobrze - ja nie zamierzam usuwać ze swojej strony Twojej etykietki, bo nie zasłużyłem sobie ani raz na nią i proszę - sam je usuń, bo nie jestem wandalem, a Takie traktowanie jest dla mnie wyjątkowo zniechęcające. Pewnie wiesz, że edycja wikipedii to dużo pracy bez żadnej gratyfikacji, czemu więc tak zniechęcać? To może trzy moje oczekiwania od Ciebie:
1. usuń obie etykietki, jakobym był wandalem
2. przywróć ostrzeżenie dotyczące sprzeczności między notkami na temat <Partia liberalno-demokratycznej (Japonia)> w polskiej i angielskiej wersji językowej, jako że Twój pomysł, by takie sprawy wyjaśniać w dyskusji poniósł fiasko (mój wpis w dyskusję - że wersje językowe są całkowicie sprzeczne - wisi tam bez odzewu od 7-go października 2008!)
3. pomóż proszę komuś, kto nie umie - były dwa artykuły <SMS PZPS I Sosnowiec> i <SMS PZPS II Sosnowiec>. Trzeba je było połączyć w jedno - <SMS PZPS I Sosnowiec> przeniosłem do <SMS PZPS Sosnowiec> (to było łatwe), ale jak zlikwidować ten drugi <SMS PZPS II Sosnowiec> nie wiem, nie wiem też, jak zrobić, by ten zlikwidowany przekierowywał do tego nowego, zbiorczego <SMS PZPS Sosnowiec>. Głowię się nad tym długo, co skończyło się niemiłą etykietką. Poradź, bo nie umiem, miast zniechęcać.
Mimo, że jestem teraz mocno zniechęcony, życzę Ci dobrej nocy i liczę na odpowiedź. Pozdrawiam! Rlechowski (dyskusja) 23:51, 3 sty 2009 (CET)

Partia Liberalno-Demokratyczna (Japonia)

nie żaden wandalizm tylko interwencja na poważną niezgodność z innym źródłem - wikipedią angielską. Na stronie dyskusji już dawno dawno temu to zgłaszałem i nic; uwaga w artykule to jedynie sposób na to, by czytelnikom dać znać, że informacje w treści są nieprawdzie (bo co najmniej w jednej z wersji językowej muszą być nieprawdziwe. Więc szanowny kolego/koleżanko - usuń swoje uwagi proszę z mojej karty, bo ja się nie wstydzę logować nazwiskiem i nie chcę zatem, by ktokolwiek kojarzył je z wandalizmem w jakiejkolwiek formie.Rlechowski (dyskusja) 23:51, 3 sty 2009 (CET)

BioShock - anulowanie edycji

Witam,

chciałbym prosić osobę sprawującą kontrolę nad botem, o zajęcie się sposobem jego działalności w ramach artykułu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/BioShock

Anulowana została moja edycja, która (w mojej ocenie) w żadnej mierze nie nosi znamion wandalizmu.
Zamieszczony przeze mnie tekst można zobaczyć w historii lub, w trochę starszej wersji, w moim brudnopisie.

W razie uznania, że rzeczywiście spełniał on wymogi formalne dla umieszczenia go, proszę o przywrócenie mojej edycji.

Joneleth (dyskusja) 16:21, 4 sty 2009 (CET)

Blok - ban

Czy uważasz, że blokada jaką założył niejaki Wpedzich na ret25 jest słuszna zakładając, że złośliwy IPek to właśnie Ret25 czyli ja, Tadeusz Malinowski, i że wszystkie moje uwagi (nie ukrywam - cierpkie) są uzasadnione - o czym świadczą dokonywane we wskazanych przeze mnie artykułach zmiany zgodne z tymi uwagami? To nie jest apel o zdjęcie tej blokady, bo jak ciągle powtarzam jakość projektu wikipedii w tym kształcie, jest mi obojętna - między innymi ze względu na łatwość uruchamiania tego typu restrykcji przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji (nie mylić z uprawnieniami). Natomiast każda niesprawiedliwa "kara" jest przykra (zwłaszcza pochodząca od ignoranta - sprawdziłem zasady blokowania nie ma tam wymienionej blokady za ataki osobiste - a moja wypowiedź do mpfiza nie była takim atakiem). Staram się pokazać Ci jak "z zewnątrz" wygląda funkcjonowanie tak zwanych mechanizmów wikipedii. W wikipedii można napisać i umieścić każdą głupotę, byle cukierkowo. Mpfiz, wielokrotnie dawał przykłady własnej ignorancji, odporności na argumenty i złej woli. Wtórował mu dzielnie Stok, ale się już lekko opamiętał i jego uwagi nie są już tak ostre jak jeszcze kilka tygodni temu. Jest jeszcze kilku takich "gigantów" w obszarze matematyki, fizyki i nauk technicznych. Przez uruchamianie różnych mechanizmów nazwijmy to "ochronnych" zawłaszczają sobie oni projekt. Stok w chwilach słabości dziękuje mi za cenny wkład itp.. To miłe, ale co on ma mi dziękować jak staruszka przeprowadzona przez jezdnię. Czy to jest jego wikipedia? Rzecz w tym, że on, mfiz czy ten wpedzich (ale i inni) uważają, że tak, że to ich wikipedyjka. Dlatego mpfiz spokojnie blokował możliwość edycji, uwagą o przejrzeniu artykułu, a następnie po drobnej przeróbce mojej poprawki zawartej w szkicu umieścił ją jako swoją. Nie miałbym nic przeciwko temu, ale wersja Mpfiz'a jest po prostu gorsza a o jakości jego tak zwanych przejrzeń może świadczyć artykuł przemiana adiabatyczna, w którym od tygodni (a może i od lat) nie zauważa ewidentnie niedokończonego równania, nie wspominając o błędach z którymi zwyczajnie nie jest w stanie sobie poradzić. Ale sygnaturę "przejrzano mpfiz" zamieszcza za każdym razem. W czasie dyskusji wielokrotnie nazywali mnie trolem (co jest w ich żargonie obraźliwe), "Złośliwym IPkiem" lub rozpocznali odpowiedź na postawione pytanie od "Wystarczy trochę pomyśleć..." i jest OK. Gdy ja rugnę jakiegoś wyjątkowo odpornego na wiedzę cymbała za wypisywanie ewidentnych, sprzecznych ze wskazanymi źródłami, głupot to natychmiast się pojawia jakiś anonimowy niedouczony wpedzich z banem. Jest tak, że autor (albo, ktoś kto uważa się za arbitra?) błędnej wersji decyduje czy poprawka będzie umieszczona w artykule, czy nie i czy jego oponent będzie mógł działać, czy nie (nie wierzę by wpedzich i mpfiz nie "znali się"). To tak jakby oprawca (wandal dziedzictwa naukowego) sam decydował czy jest winien czy nie. I to by było na tyle. Złośliwy IPek83.26.64.254 (dyskusja) 03:29, 8 sty 2009 (CET).

P.S. Kiedyś, autorzy książek naukowych lub popularnonaukowych podając jakiś adres kontaktowy (np. redakcji) umieszczali apel, w którym wyrażali prośbę i wyrazy wdzięczności dla czytelników, którzy zechcieliby wskazać na niedociągnięcia jakie mogłyby się pojawić w ich dziele. Wśród autorów wikipedii, nie ma nawet śladu takiej postawy (i uwierz mi nie chodzi mi o tę wdzięczność:), ale też nie akceptuję pochopnego blokowania). 83.26.64.254 (dyskusja) 03:48, 8 sty 2009 (CET)

Zapraszam do kawiarenki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Zdecydowana_poprawa_jako.C5.9Bci_wikipedii... Złośliwy IPek. 83.26.64.254 (dyskusja) 10:01, 8 sty 2009 (CET)

Uzupełnienia wandalizmem?

Potraktowanie moich uzupełnień w integralnej części artykułu zawierającej bibliografię osobową (nie mylić ze źródłami) Janusza Pasierba jako wandalizmu jest tak absurdalne, że nawet nie chce mi się z tym polemizować. Od lat interesuję się życiem i twórczością Janusza St. Pasierba, na bieżąco śledzę wszystko co publikuje się na jego temat, więc nanoszenie uzupełnień i poprawek w tym zakresie uważam wręcz za swój obowiązek. Nadmieniam, że to ja właśnie jestem autorem tych rozdziałów. Grożenie mi za to blokadą jest oburzające. 89.200.156.3 (dyskusja) 09:55, 16 sty 2009 (CET)ZC

Niesłuszne ostrzeżenie o "wandalizmie"

Witam! Chciałem zgłosić, że ClueBot niesłusznie cofnął moje zmiany w artykule „kwas tlenowy”, które polegały jednie na usunięciu zbędnych tagów HTML i poprawkach technicznych. Pozdrawiam, Maciejo93 (dyskusja) 21:28, 17 sty 2009 (CET)

Wolfgang

Przejrzałem ok. 150-120 edycji, z czego w ok 25-30 przywróciłem poprzednią wersję. Wyszło mi, że za dużo i nikt nie będzie tego poprawiał. Aczkolwiek większość była oczywiście poprawna. Mój wkład z wczorajszego wieczoru dotyczy tego. :) Dzięki za zwrócenie honoru, może się jeszcze przydać. ;) maikking dyskusja 09:26, 20 sty 2009 (CET)

Uprawnienia redaktora

Wklejam tylko cytat, który pochodzi zresztą z Wikipedii: "Wersja przejrzana (...) informuje (...) o tym, że któryś z regularnie edytujących wikipedystów z odpowiednimi uprawnieniami przejrzał daną wersję i oznaczył ją jako wolną od widocznych gołym okiem wandalizmów." Artykuły i fragmenty, które nie nadają się do encyklopedii, a które to zapewne parę razy zaakceptowałem, NIE SĄ wandalizmami. Chyba więc sami nie rozumiecie waszych własnych wymogów. Jak coś w tym artykule nie pasuje (np. za dużo linków, albo jest nieweryfikowalny), możesz przecież to zedytować. Ja ich nie przeglądam pod tym kątem (linki, weryfikacja), tylko wg zaleceń (wandalizm). A i tak czasami przeglądam pod innym kątem mimo to. Jeśli z Maikkingiem bierzecie pod uwagę inne wymogi i na tej podstawie blokujecie uprawnienia, to napiszcie na Wiki oficjalnie również o innych sprawach, a jak jest napisane tylko o wandalizmie, to ja się tego trzymam. Na koniec dodam, że wczoraj miałem akurat dość pracowity dzień, ponad 100 edycji, ok. 150 przywróceń - jest to robota czasochłonna, zajmująca i społeczna - że tak się wyrażę. I naprawdę nie sądzę, że moje błędy są aż tak rażące. Wolfgang (dyskusja) 09:50, 20 sty 2009 (CET)

Ok, tyle, że moje błędy wynikały z nie sprawdzenia merytorycznej poprawności tekstu (czego Wikipedia nie wymaga!, cytat powyżej), a nie np. zaakceptowaniu widocznych gołym okiem wandalizmów, co jest wymagane. Trzymałem się zasad, ale przed chwilą jeden z administratorów napisał mi, że sztywne trzymanie się reguł (co czyniłem) nie wpływa na podnoszenie jakości. Wybaczcie więc, że trzymałem się zbyt sztywno reguł, ale nie ja je ustalałem przecież... No a że przydałoby mi się więcej praktyki to chyba raczej jej już nie zdobędę, skoro jestem zablokowany. Jak komuś zachce się mnie odblokować, to i tak będę już oznaczał tylko artykuły, w które jestem zaangażowany i które sam edytuję, bo po tej całej akcji już mi się nie chce angażować w nic więcej. Poza tym myślę sobie, że jeśli na 150 artykułów zrobiłem 25 błędów, a zazwyczaj ludzie oznaczają po 20-30 art., to jakby moją pracę wykonało 6 osób, to zrobiłoby średnio po 4 błędy i nikt by nie został zablokowany z tego powodu. "Aaaa co tam 4 błędy, przy 25 edycjach" A jak ja zrobiłem 150 edycji, to 25 błędów wygląda już poważniej, a stosunek taki sam. Tak więc zostałem jakby ofiarą własnej nadgorliwości. Pozdr. Wolfgang (dyskusja) 18:50, 21 sty 2009 (CET)

Błędy w przeglądaniu stron

W artykule przejrzanym Andrzej Samson widniała bzdura, cytuję: "W tym czasie był związany z Kazimierzem (Kazikiem) Jankowskim, psychiatrą propagującym psychiatrię humanistyczną." (już poprawiłem) Chodzi mi o przydomek psychologa Jankowskiego, który nigdy nie miał przydomka Kazik - jest to wandalizm, ale bardzo ukryty. To tylko przykład rzeczy, jakie zatwierdzają inni redaktorzy, ale uprawnienia zabrano akurat mnie, osobie która wykonywała tę czarną robotę i zeszła z zaległości. Powiem szczerze: nie będę się usilnie upominał o przywrócenie mi uprawnień - zatwierdzanie stron to ciężka i niewdzięczna robota (jak się okazuje, bardzo niewdzięczna). Ktoś to może robić za mnie. Chciałem tylko pokazać, że nie tylko ja robię błędy. Wolfgang (dyskusja) 16:05, 21 sty 2009 (CET)

Strachy na Lachy

zgłaszam sprzeciw przeciwko mojemu oznakowaniu jako "wandal". artykuł do zespołu "Strachy na Lachy" pochodzi ze strony zespołu i stanowi materiał dla mediów (presspack) związany z kompletną historią tego zespołu. liczę na szybkie rozwiązanie tej spornej sprawy. moje uszanowanie Darrek88 (dyskusja) 13:47, 22 sty 2009 (CET)darrek88

Mieczysław Rakowski

Cześć Mathel :) Znów ja na skargę na ClueBota. W zasadzie chyba wiem, dlaczego cofnął, ale żeby mieć czyste sumienie podsyłam diffa: [17] Pozdrawiam, Mat86 ^^ 18:49, 23 sty 2009 (CET)

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowanie dla administratora Mathel za natychmiastową i profesjonalną pomoc w wyjaśnieniu niesłusznie nałożonej blokady edycyjnej. Oby więcej takich użytkowników! Dziękuje!

Artur Jemielita (dyskusja) 13:36, 24 sty 2009 (CET)

Odblokowanie

Dlaczego odblokowałeś Jemielitę bez konsultacji ze mną? Nadużyłeś uprawnień admina. Blokuję Cię ostrzegawczo. AndrzejzHelu (dyskusja) 15:15, 24 sty 2009 (CET)

Kolejna sprawa - przywróciłeś wymienionemu uprawnienia do oznaczania wersji przejrzanej twierdząc, że sprawdziłeś jego edycje. Taką również?

I taki tekst jest w/g Ciebie po polsku: "Ów wikariusz, ks. Koralewski, wraz z 2800 wyznawcami rzymskokatolickimi w wieku od 14. lat wzwyż świadomie i dobrowolnie podpisał deklaracje o przejściu do Kościoła Polskokatolickiego, zatrzymując klucze do kościoła w Kotłowie i Strzyżewie w tym przekonaniu, że cały majątek ruchomy i nieruchomy jest własnością ludu, który za własne pieniądze sam pobudował świątynie. Przy kościele rzymskokatolickim pozostał niewiele 400 osób, wygrali oni później proces w sądzie i zmusili zwrot kościoła zajmowanego przez polskokatolików. Dzisiaj jedni i drudzy mówią, że było to niepotrzebne i cierpią z tego powodu."

AndrzejzHelu (dyskusja) 22:47, 24 sty 2009 (CET)

Mógłbym odpowiedzieć tekstem Lindy, ale spróbuję inaczej. Z Twojego tekstu wynika dobitnie, że wcale nie przejrzałeś edycji zablokowanego usera. Blok dostał nie za usunięcie tekstu, tylko za wojnę edycyjną. Nadużyciem uprawnień z Twojej strony było działanie w jego sprawie bez konsultacji z blokującym adminem. Nie po polsku był artykuł, który łatwo byś znalazł, gdybyś rzeczywiście przejrzał 3-4 ostatnie oznaczenia inkryminowanego usera. Dałem Ci blok żebyś zwrócił uwagę na problem, a nie żebyś przestał edytować. To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że przemyślisz swoje postępowanie. AndrzejzHelu (dyskusja) 10:47, 25 sty 2009 (CET)

Nieprawidłowy rewert

Zdaje mi się, że to [18] było niepotrzebne. Chyba, że bot wykrywa NPA? Ciacho5 (dyskusja) 23:12, 13 lut 2009 (CET)

Translation needed

Hi. Your bot has left this message on my talk page. Could you explain its content in English or German to me? As the article in question is already deleted, for me there's no way of knowing what this is about. Could it be that I am warned here for having marked some "article" created by a vandal for speedy deletion? Because that's something I might have done: I'm active on this project. Thanks in advance, Wutsje (dyskusja) 08:17, 16 mar 2009 (CET)

Wikipedysta:Obserwator_PL/brudnopis#Uwagi Istnieje ustalona procedura

Istnieje ustalona procedura, więc na przyszłość proszę lipnych kont nie wykorzystywać aby wykasować pojawiające się uwagi np. w bezkrytycznych reklamach gier na wiki. Więcej powagi, to może być niekoniecznie jakaś tam niewinna wymian mediami organizowana przez smarkaczy. --Obserwator PL (dyskusja) 08:29, 25 wrz 2009 (CEST)

Akcja "Główki"

Cześć. Chodzi o Centralny Ukraiński Komitet Narodowy, bibliografia dodana. --Pernambuko (dyskusja) 17:24, 23 paź 2009 (CEST)

Desysopizacja

Dzieki za te wszystkie akcje admińskie. Bądź w pobliżu :) Wojciech Pędzich Dyskusja 09:48, 24 lis 2009 (CET)

Odebranie flagi bota

masti <dyskusja> 23:15, 6 maj 2010 (CEST)

Wikipedia:Encyklopedyczność - aktorzy erotyczni

Witaj, Mathelu! Zamierzam zarchiwizować utworzoną przez Ciebie propozycję Wikipedia:Encyklopedyczność/aktorzy erotyczni. Zachęcam do wypowiedzenia się w tej sprawie w Kawiarence. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 13:38, 8 paź 2011 (CEST)

Vi veri universum vivus vici

Ciacho5 (dyskusja) 18:00, 9 sty 2013 (CET)

Jot

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Grecka litera J/j it:Jod, la:Yot, he:יוט to nie jest żaden hoax, zatem jej zwalczanie to był błąd. Patrz: http://www.tlg.uci.edu/~opoudjis/unicode/yot.html#ancient Po prostu angole zrobili cię w konia.

grafitti

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Witaj To że testu politycznej, znaczy wikipedycznej poprawnosci nie przeszlo nazwanie rzeczy po imieniu (bo jak nazwac propozycje smarkacza: "Dzien dobry panie wlascicielu tej sciany, moze namaluje tu panu za pare zlotych jakis ladny obrazek zanim jacys wandale ja sprajami zapaskudza?"), ale ze przywrociles link do strony na ktorej jest tylko logo tej strony tego juz pojac nie moge... Chyba ze o to wlasnie chodzi, ze ta wielka galeria grafitti zawiera tylko to, czyli nic. Podpisu zdjecia zasiekow tez zrozumiec nie moge. Dlaczego pokretna gra slow omijac fakt, ze wlasciciel metra inwestuje znaczne srodki i sily by uchronic tabor przed jego oszpeceniem i dewastacja przez grupke chuliganow ktorym brakuje silnych wrazen, albo uroilo sie w glowkach, ze realizuja spoleczna misje naprawiania swiata? Pozdrawiam

Akcja Góral

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Witam i dzięki za uznanie dla chłopców z "Motoru" ;-)

 • jedna z najważniejszych akcji zbrojnych, wykonana 12 sierpnia 1943 w samym centrum Warszawy przez oddział dyspozycyjny Kedywu KG AK - "Motor". Jedna z najważniejszych akcji zbrojnych Motoru, czy polskiego podziemia w ogóle?

-polskiego podziemia wogóle.... ponieważ miała ważne znaczenie praktyczne - na długi czas dawała pieniądze na broń i łapówy dla Niemców....

 • Realizacja zadania miała zostać powierzona niedawno utworzonemu Oddziałowi Specjalnemu KG AK "Osa". a w kolejnym zdaniu Do akcji przystąpił Odział KG AK - "Motor" złożony z ok. 50 żołnierzy. Trzeba wyjaśnić co oba miały ze sobą wspólnego.

-spoko zabiorę się za to

 • Sekcja "uczestnicy akcji". Jest w niej tylko jedno nazwisko. Zamierzasz ją rozbudować? Jeśli nie, to wypadałoby ją zlikwidować i wpleść Kleczkowskiego w treść hasła.

-dopiszę inne nazwiska

Pozdrawiam Pernambuko, dyskusja

Arsacydzi

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Hej, gdzie jest forma mojego wandalizmu??? Czyżby Twój bot nie rozpoznawał pisma? Pilnuję swojego arta i tyle, To ktoś inny wanalizuje. Bot chyba uznał wpis mojego wyrazu <wandalizm> (w dyskusji arta) i pogubił się? :)

Domaradzka Kuźnia

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

W artykule o wsi Domaradzka Kuźnia dodałem jej historię, po czym została ona usunięta rzekomo z takich powodów: "wulgaryzm/kolokwializm/losowy ciąg znaków", co oczywiście nie jest prawdą.

Jaki WANDALIZM??

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Piszecie żeby pisać wiadomości, których tam jeszcze nie ma, człowiek chce pomóc, a wy tak go traktujecie??!! Mam was gdzieś, zachowujecie się niestosownie! Przez jedną głupią pomyłkę W Alfredzie Szklarskim, od razu WANDALIZM??!! Ja tak się z wami bawić NIE będę! A zresztą sami popełniacie BŁĘDY! Kto napisał taką bzdurę o Wojkowicach, że znajduje się w nich zakłady materiałów OGNIOTRWAŁYCH??!! Były, ale w ROGOŹNIKU, a nie w Wojkowicach!!

PSŻ Poznań

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

nie rozumiem dlaczego dodanie klubowego loga zostało uznane za, cytuję: "wulgaryzm/kolokwializm/losowy ciąg znaków" ? proszę o przywrócenie zmiany przezde mnie dokonanej i usunięcie komunikatu. pozdrawiam, 78.8.136.253. 17 sty 2009, 12:50

WHAT??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

yyy?? napisalam tylko ze to najpiekniejsze zwierze na swiecie.... no naprawde.. ale wandalizm... ;/ zal.pl

Niesłusznie wycofane (nie wandalizm)

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zes%C3%B3%C5%82_Szk%C3%B3%C5%82_nr_1_w_Sanoku Usunałem ten artykuł, bo jest klonem z literówką w nazwie (jest identyczne artykuł o poprawnej nazwie). Artykuł można spokojnie usunąć.

Jaki wandalizm???

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

W artykule o Gnaszynie było po prostu trochę zmian, lecz miały one na uwadze dobro artykułu- był ciekawszy i dłuższy.

Tu IPek raz jeszcze

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Przepraszam, powinienem moją odpowiedź dla Stoka umieścić na jego stronie dyskusji, co niniejszym czynię, i mam nadzieję, że już więcej nie będę Ci bałaganił, jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

pomylka

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

przez pomylke automatycznie zostal wykasowany moj wpis

Green Light: Freemasons EP połączony z Green Light

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Green Light: Freemasons EP połączyłam z Green Light.

Green Light: Freemasons EP połączony z Green Light

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Green Light: Freemasons EP połączyłam z Green Light.

Kawiarniany rewolucjonista

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Proszę o przywrócenie poprzednije wersji, skasowanej przez bota. W rzeczywistości nie ma tam wandalizmów, lecz nowe linki wewnętrzne.

Saga o Ludziach Lodu

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Witam

Edytowałam hasło 'Saga o Ludziach Lodu' gdyż było ono nieczytelnie zrobione. Dodałam jedynie wcięcia w tekście, nie zmieniając przy tym nawet słowa z artykułu. Może zanim cofnie się zmiany warto przejrzeć nowy tekst??

sejmik elekcyjny 2

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Nie wiem jakim trzeba być nieukiem aby po raz koelejny przywracać wersje zgodnie z którą sejmik elekcyjny to to samo co sejmik przedsejmowy. Kolego przeczytaj książkę (chociażby Bardacha) a potem bież się za edytowanie!!

sejmik elekcyjny

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Artykuł dotyczący sejmiku elekcyjnego zawiera brednie - szkoda, że tak je pielęgnujesz. Wielu uczniów i studentów może mieć przez Ciebie kłopoty

Zablokowana za usuwanie reklam?

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Zablokowana za usuwanie reklam? W kilku hasłach natknęłam się na reklame firmy x i usuwałam to... a jak nie szło usunąc to dodawałam opis ze to spam!!

UPR

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

"Jeśli uważasz, że Twoja edycja została wycofana niesłusznie, zgłoś ją tutaj i usuń to ostrzeżenie ze swojej strony dyskusji. Jeśli Twoja edycja nie była wandalizmem, możesz ją przywrócić po zgłoszeniu błędu. Log dotyczący wycofanej edycji: Unia Polityki Realnej została zmieniona przez Maniakalny (c) (t) wulgaryzm/kolokwializm/losowy ciąg znaków 2008-12-03T00:16:02+00:00"

Seledynowy

Wątek założony przed: 21:02, 30 sty 2013 (CET)

Dlaczego usunąłeś ten artykuł? [19] [20]

Szablon:MHP

Teukros (dyskusja) 20:27, 6 sty 2014 (CET)

Wikipedysta:Mathel/brudnopis1

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:07, 18 mar 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mathel/Archiwum 2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy