Dyskusja wikipedysty:Matma Rex/archiwum2


Dyskusja wikipedysty:Matma Rex/archiwum2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Matma Rex Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Cząstka infobox

Witaj, no miło że zintegrowałeś szablony, tylko ta moja wersja nie była jeszcze gotowa: planowałem jej dalszą rozbudowę i poprawki bo na razie nie spełnia standardów infoboxu. A później dopiero integrację. Dlatego była zostawiona pod dziwaczną tymczasową nazwą, żebym mógł eksperymentować na jednym rzadko oglądanym artykule, bez wpływania na wszystkie używające szablonu Mpfiza. Szkoda, że nie skontaktowałeś się ze mną najpierw... JoteMPe dyskusja 15:14, 27 lip 2008 (CEST)

Tak, stary był dolinkowany do czterech artykułow, ale takich, do których mnóstwo innych linkuje i które zapewne są często oglądane (proton, elektron...). Więc chciałem uniknąć grzebania w nim, żeby im wyglądu nie psuć, bo moje doświadczenie z infoboxami jest takie umiarkowane bardziej. Te dwa moje z testowym szablonem, to były takie bardziej dwa razy dziennie oglądane. Prawdopodobnie chciałbym jeszcze dodać jakieś parametry, tylko nie takie całkiem trywialne, muszę pomyśleć jak. No i linia tytułowa tego infoboxu jest do niczego. JoteMPe dyskusja 15:38, 27 lip 2008 (CEST)

Infoboksy

Witam. Szkoda, że dyskutujecie na listach (na które nie zaglądam i nie zamierzam zaglądać) zamiast na wiki, bo może zabrałbym głos w dyskusji :(. Mam takie narzędzie - http://tools.wikimedia.pl/~beau/cgi-bin/infobox.pl, nie zostało ono ukończone, ale może do czegoś się przydać. Beau (dyskusja) 15:28, 29 lip 2008 (CEST)

Nie ma, wszystko jest pobierane z wiki, jedynie lista infoboksów używana przy wstawianiu jest cachowana. Beau (dyskusja) 16:52, 29 lip 2008 (CEST) No tak... jest na stronie, tyle, że nie podlinkowane - biblioteki (Ciebie zainteresuje extract_templates z MediaWiki::Parser) oraz http://tools.wikimedia.pl/~beau/tmp/infobox.pl.txt Beau (dyskusja) 17:00, 29 lip 2008 (CEST) Algorytm (extract_templates) składa się z czterech wyrażeń regularnych, niestety nie jest on najlepszy, ale sprawdza się w większości przypadków
 1. /\{\{((?:[^\{\}]*(?:\{\{.*?$\}\})?)*)\}\}/ służy do wyodrębnienia wszystkich wywołań szablonów - niestety głupieje przy magicznych słowach
 2. /^\s*(.+?)\s*(?:\|(.*?)|)$/ służy do oddzielenia nazwy szablonu i argumentów
 3. /((?:[^\|\{\}\[\]]*(?:\{\{[^\{\}]*\}\}|\[{1,2}[^\[\]]*\]{1,2}|))+)\|/sg służy do cięcia argumentów - głupieje jeśli w argumentach występuje szablon zagnieżdżony w innym czyli przy czymś takim {{infobox|arg1={{tutaj jakiś szablon={{a tu drugi|arg}}}}}}
 4. /^\s*([^=]+?)\s*=[ \t]*(.*?)\s*$/s tnie konstrukcje typu nazwa=wartość, jeśli tego się nie da dopasować, to trzeba przydzielić indeks numeryczny np. {{ek|powód}} jest tym samym co {{ek|1=powód}}
Jeśli chodzi o pobieranie dokumentacji, to skrypt ściąga trzy strony: Szablon:Nazwa, Szablon:Nazwa/opis, Dyskusja szablonu:Nazwa i usiłuje znaleźć tam znacznik <pre>. To tak w skrócie :) Beau (dyskusja) 17:16, 29 lip 2008 (CEST) Może Wikipedysta:Beau/brudnopis to się przyda?:) Beau (dyskusja) 18:27, 29 lip 2008 (CEST) Wrzuciłem także Wikipedysta:Beau/infobox.js - dodałem mniej więcej funkcjonalność tego co robił mój skrypt CGI w perlu, miłej zabawy. Beau (dyskusja) 20:11, 29 lip 2008 (CEST)

Skopiowałem do siebie Twój skrypt i sprawdziłem. Po dokonaniu takiej zmiany, infobox był normalnie dodawany do artykułu. Daj znać czy jeszcze czegoś potrzebujesz. Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 19:25, 4 sie 2008 (CEST)

Problem z infobox.js

Witaj! Na wstępie wielkie dzięki za powyższe cacko :) Koniec z copy&paste z brudnopisu. Odnośnie problemu: nie wszystkie parametry są edytowalne za pomocą Twojego skryptu. Na przykład infobox Program telewizyjny i parametr typ, który nawet nie jest pokazywany przez skrypt :( Czy można to zmienić? Z góry dzięki! Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 22:02, 8 sie 2008 (CEST)

modułowe WP:SK

Poprawiłem w WP:SK błąd w module sortowania interwiki. Teraz chyba działa. A z &nbsp; jest ten problem, że teraz zmienia wszystkie spacje, więc z powrotem wykomentowałem. I jeszcze poprawiłem kilka znaków i blok try...catch. Do tego zaznaczyłem Twój wkład. Mógłbyś to przenieść do swojej wersji? BartekChom (dyskusja) 00:06, 9 sie 2008 (CEST)

Odcinki serialu Czarodziejki

Witaj, zgodnie z wynikiem głosowania Wikipedia:Encyklopedyczność/odcinki telewizyjne pousuwałem artykuły o odcinkach, jako nie spełniające kryteriów. Te, które były w miare sensownie napisane, odkopiowałem do prywatnej przestrzeni tutaj (sklejone razem w jeden artykuł). Informuję Cię, bo widziałem, że niektóre z nich pisałeś i może będziesz chciał wykorzystać ten materiał do robienia jakichś artykułów o sezonach, albo coś. Pozdrowienia, JoteMPe dyskusja 18:49, 9 sie 2008 (CEST)

Odp:Dodawanie infoboksów

No niestety próbowałem już wszystkiego: odświeżania monobooka, wkleiłem kod skopiowany z linka i ciągle nic. Czyli pojawia mi się okienko z linijkami do wypełnienia ale nie jest ono wstawiane w tekst edycji. Czy tylko ja mam z tym problem? Używam Firefoxa 3.0.1 Pozdrawiam --Verwolff (dyskusja) 22:51, 10 sie 2008 (CEST)

defaultsort

Dlaczego Twój skrypt zamienia miejscami kategorie i interwiki? Po użyciu skryptu interwiki wskakuje nad kategorie. Chyba nie powinno tak zamieniać? Equadus 23:47, 10 sie 2008 (CEST)

problem z defalutsort

Witaj!
Tak przy okazji wpisu na TO przypomniało mi się że chciałem z kimś skonsultować ostatnie edycje młodego na wiki Wikipedysta:Mmoonniiaa - i jego wkład. Chodzi mi szczególnie o edycje takie jak te:[1] [2] [3] [4], [5], [6] w których z uporem maniaka próbuje pozbyć się problemu złego sortowania alfabetycznego polskich liter - co myślisz o takich działaniach? Wiem, bug zgłoszony już dawno i jakoś chyba nikt go nie naprawi:/ Pozdrawiam!--Wiher dyskusja 00:48, 11 sie 2008 (CEST)

Odp:Dodawanie infoboksów

Tutaj masz zrzut (przesadziłem z rozdzielczością, ale chyba da się odczytać)
Plik infoboksy.jpg
Pozdrawiam.--Verwolff (dyskusja) 10:28, 11 sie 2008 (CEST)

Odp:Dodawanie infoboksów

Mam go! Winowajcą jest skrypt z gadżetów o nazwie WikEd. Miałem włączone wszystkie i metodą selekcji negatywnej doszedłem do tego skryptu. Mam nadzieję, że teraz to poprawisz tak aby się oba skrypty nie gryzły. Daj znać kiedy to się stanie. Póki co ja wyłączyłem wikEda i działa mi infoboks (wyrzuciłem też wszystko z monobooka (całego Nuxa)). Pozdrawiam. --Verwolff (dyskusja) 11:27, 11 sie 2008 (CEST)
PS. Przeglądałem sobie w międzyczasie Twoja twórczość i znalazłem spory błąd merytoryczny. W skrypcie dotyczącym konwersji miedzy jednostkami masz 1 cal= 2,54mm a w rzeczywistości to 2,54cm albo 25,4 mm.

Odp:101 SACD i 101 (album)

Dlaczego twierdzisz, że w albumach są różne informacje? Tytuł jest ten sam (101) - to swego czasu dosyć znany album. Ten drugi jest tylko po prostu reedycją w formacie SACD. A, że ktoś go policzył za kolejny album, to już nie moja wina. Z tym, że takie liczenie nie jest prawdziwe, bo wiele płyt miało wiele reedycji w różnych latach. Dlatego ja uważam, że należy oba arty zintegrować. Tak jest zresztą zrobione na en.wiki. Pozdrawiam. Verwolff (dyskusja) 22:04, 11 sie 2008 (CEST)

Błąd bota

Nie wiem na ile to istotne, ale w tej edycji bot popsuł infobox... (Na razie nie znalazłem więcej gór z wykorzystaniem pola szablon mapy w infoboxie, więc trudno mi stwierdzić czy to sporadyczny błąd czy systematyczny; natomiast zastanawiająca jest też edycja np. [7]). --Segu (dyskusja) 15:05, 17 sie 2008 (CEST)

Modułowe WP:SK 2

Przepraszam. Poprawiłem kilka błędów w modułowym WP:SK. Wikipedysta:BartekChom/wpsk.js Czy mógłbyś je uwzględnić? Chyba, że coś chcesz zrobić inaczej. BartekChom (dyskusja) 22:04, 18 sie 2008 (CEST)

Właściwie tak - różnice. Czyżbyś nie miał już ochoty pracować nad tym? BartekChom (dyskusja) 18:50, 19 sie 2008 (CEST) To pewna metoda. Na razie chcę dodać swoje najnowsze funkcje do wersji modułowej. Jak potem Ty wprowadzisz jakieś zmiany, to napiszesz i zrobię przekierowanie do Ciebie. Co Ty na to? Zresztą największy problem jest chyba z wersją Nuksa. Ma teraz funkcje, których nie ma w Twojej wersji? Cel długoterminowy to stworzyć taką wersję z kłopotliwymi funkcjami, żeby Nux uznał, że jest bezpieczna, tak? BartekChom (dyskusja) 13:52, 20 sie 2008 (CEST)

Wikipedia:Zadania dla botów#Zamiana szablonu dla dziekanów kolegium kardynalskiego

Wyjaśniłem (mam nadzieję) na stronie zadań dla botów. Dzięki! --Planetnik (dyskusja) 07:05, 19 sie 2008 (CEST)

Dziękuję za zmianę! --Planetnik (dyskusja) 06:59, 20 sie 2008 (CEST)

Błędy

Ten bot to istnego diabelstwa narobił. Widząc jak wyglądają 2 ostatnie tabelki na stronie Giulio Maria della Somaglia (i innych hasłach), albo co się działo w haśle Benedykt XVI, zgorszenie człowieka bierze. Klejas (dyskusja) 10:55, 20 sie 2008 (CEST)

Poprawianie redirów

Hej, oczywiście, że pamietam. Dwie uwagi:

 1. Mój skrypt nadawał się do zainstalowania w GreaseMonkey - GreaseMonkey narzuca kilka ograniczeń, ale pozwala trzeba się zastanowić nad ładniejszym kodem. Polecam przeróbkę!
 2. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że automatyczna zamiana przekierowań to zły pomysł. Niestety, nie mamy rozróżnienia na "twarde" i "miękkie" przekierowania. Na przykład, nie zamieniałbym Minister Spraw Zagranicznych na Ministerstwo Spraw Zagranicznych czy Szkoła Główna Planowania i Statystyki na Szkoła Główna Handlowa. Wydaje mi się, że skrypt powinien proponować zmianę i działać tylko za potwierdzeniem.  « Saper // @dyskusja »  16:31, 21 sie 2008 (CEST)

Różnice wymienione są m. in. w DiveIntoGreasemonkey, albo artykule "Avoid Common Pitfalls in Greasemonkey How the History of Greasemonkey Security Affects You Now" Marka Pilgrima i w opisie XPCNativeWrapper: nie można korzystać z obiektów globalnych tylko najlepiej z funkcji anonimowych; nie ma dostępu do niektórych własności obiektów na stronie więc trzeba korzystać np. z addEventListener a nie z onclock, co zresztą jest bardziej zalecane. Na począku wydawać się to może dziwne, ale później ... ja nie wyobrażam sobie powrotu do starego stylu programowania w JavaScripcie.

Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek było możliwe stworzenie listy wyjątków do przekierowania. Po prostu MediaWiki musiałaby jakoś odróżniać "twarde" i "miękkie" przekierowania.  « Saper // @dyskusja »  15:35, 26 sie 2008 (CEST)

Tabelki

12 Dywizja Polowa Luftwaffe - otabelkowałbyś to ? Acha - Grupa Armii Północ. PMG (dyskusja) 18:05, 21 sie 2008 (CEST)

[8]. PMG (dyskusja) 13:15, 22 sie 2008 (CEST)

Wyrównanie w pionie a komórka tabeli z obrazkiem

Problemem jest vertical-align:middle. W efekcie końcowym albo będzie grafika wyrównana do lewej strony albo tekst do środka. Nie znajduję sposobu aby uzyskać w prosty sposób oba te elementy. Warto teraz sprawdzić jak wyglądają inne art. z tym infoboksem. Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 02:13, 26 sie 2008 (CEST)

zmiany żołnierzy

Nie wiem czy widziałeś. PMG (dyskusja) 17:03, 2 wrz 2008 (CEST)

Zbór infobox

A ja proponowałbym jednak zachować parametr nabożeństwo w obu przypadkach (parafia infobox i zbór infobox), gdyż dostarcza on cennych informacji o zborze/parafii. Godzina nabożeństw to rzecz jak najbardziej obiektywna, więc o naruszeniu neutralnego punktu widzenia też nie może być mowy. Nie wiem, czemu służyć miałoby usuwanie tego parametru. W końcu godziny nabożeństw nie zmieniają się często - może raz na dziesięć, piętnaście lat, a w większości przypadków jeszcze rzadziej. Ale co Ty o tym myślisz? 7puritan (dyskusja) 21:53, 9 wrz 2008 (CEST)

Ja myślę, że ta dyskusja nad szablonem zboru nie nabrała rozgłosu tylko dlatego, że dotyczyło to szablonu zboru, a nie parafii. Łatwo jest porozumieć się co do problemów haseł/szablonów, którymi nie interesuje się wiele osób, a w zasadzie prawie nikt. Bo protestantyzmem na wiki (oprócz mnie) zajmuje się dosłownie kilka osób i to też od przypadku raczej. Dlatego uważam, iż należy przedyskutować poważnie najpierw szablon parafia (i sens istnienia tam pól np. odpusty, doba eucharystyczna, nabożeństwa i wiele innych - dla niektórych kontrowersyjnych) i wtedy dostosować ustalenia podjęte w sprawie szablonu parafia do szablonu zboru. Bo teraz podejmowanie takich decyzji w stosunku tylko do zboru, bez odniesienia do parafii nie byłoby uczciwe (przynajmniej w moim mniemaniu). Choćby dlatego, iż (jak podejrzewam) w obronie pola "nabożeństwo" itp. w szablonie parafii znajdzie się przynajmniej kilka osób, a w przypadku zboru to raczej nikogo za bardzo nie będzie obchodzić, co się z tym stanie. Wiesz, z drugiej strony także istnienie pola "liczba wiernych" w szablonie parafii czy zboru może budzić kontrowersje i to nawet większe od godziny nabożeństw, jako że codziennie ludzie umierają i codziennie nowi są chrzczeni. I z tym jest raczej większy problem - powiedziałbym. Problem zaś co do nabożeństwa zaistniał dlatego, bo ktoś zgłosił błąd i to było impulsem. I OK. Fajnie, że ktoś zgłosił błąd - ale dla mnie jest to bodźcem do poprawy tego błędu, a nie usuwania tego pola z szablonu. Wiesz, warto się w ogóle zastanowić nad celem tworzenia haseł o zborach, czy parafiach, skoro nie uwzględni się w nich godziny nabożeństw. Znaczna część haseł o parafiach i zborach zawiera najważniejsze informacje - adres i godzinę nabożeństw. Bo oprócz historii i adresu danej parafii/zboru jest to praktycznie jedyna istotna informacja pojawiająca się w każdym z tego typu haseł. Z resztą - co z tego, że usuniemy pole nabożeństwo z szablonu, skoro i tak w większości haseł o zborach/parafiach pojawia się godzina nabożeństwa w treści artykułu? W przypadku warszawskich zborów jest w większości tak, że oprócz adresu informacja o godz. nabożeństw jest praktycznie wszystkim, co zawiera hasło. Moim zdaniem już lepiej zostawić godzinę nabożeństw w szablonie, a pousuwać z treści artykułu adresy i nabożeństwa. Szablon bardziej pasuje do prezentowania danych "ścisłych", a w treści hasła to rzeczywiście głupio wygląda godzina nabożeństw (jak tablica przed kościołem), czy adres (jak w książce adresowej). A szablon jest właśnie takim miejscem, gdzie nie wygląda to głupio - moim zdaniem. Przemyśl to jeszcze, ja też będę myślał :-) Pozdrawiam 7puritan (dyskusja) 15:52, 10 wrz 2008 (CEST)

Miasta świata według liczby ludności

Miasta świata według liczby ludności - zająłbyś się tym ? PMG (dyskusja) 17:29, 10 wrz 2008 (CEST)

Odp:Hotcat

Przepraszam za to. Popiep... sprawę. Odkręcam to wszystko teraz i mam nadzieje że wszystko naprawię --Adamt rzeknij słowo 21:49, 10 wrz 2008 (CEST)

Ping...

Pewien bot na IRC mówił mi, że kolega mnie szukał? Wojciech Pędzich Dyskusja 08:18, 11 wrz 2008 (CEST)

Chyba coś związanego z botowaniem, nie pamiętam dokładnie. Jakby było ważne, to bym napisałe wiadomośc. Nie było sprawy :) Wojciech Pędzich Dyskusja 15:21, 11 wrz 2008 (CEST)

Disambigi

Hmm, o tym nie pomyślałem.. chyba tak skoro nie mieli prawdziwych nazwisk :) roo72 Dyskusja 23:35, 17 wrz 2008 (CEST)

Aha, wrzuć to proszę wszystko jako "podstrony" Wikipedia:Tworzenie stron ujednoznaczniających dla nazwisk , tylko niech to bot potnie aby strony nie były większe niż powiedzmy 50-100k. roo72 Dyskusja 10:10, 18 wrz 2008 (CEST)

Szablon:Biogram infobox

Witam, czy mógłbyś dodać ww. infobox do swojego skryptu infobox.js? Czasami brakuje mi stosownego infoboxy i "biogram" byłby wówczas idealnym rozwiązaniem :) Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 dyskusja 12:24, 18 wrz 2008 (CEST)

Dziękuję :) Pozdrawiam! Patrol110 dyskusja 20:09, 18 wrz 2008 (CEST) Teraz to już nic nie mam na rozwijanej liście "wybierz infobox:" :D Btw, proszę nie zapominaj podpisywać się na user talk :> Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 20:58, 21 wrz 2008 (CEST) Dzięki :) Ogólnie nowa wersja wzbudza podziw ze względu na funkcjonalność (zwłaszcza wczytaj infoboks z art.) Pozdrawiam! Patrol110 dyskusja 21:31, 21 wrz 2008 (CEST)

Re: Wikipedysta:Matma Rex/table.css

Faktycznie wykomentowania pomieszały mi się, ale o dziwo poskutkowało. Zmiany dokonałem na prośbę Karola007, bo faktycznie tekst był ciut mały. LeinaD dyskusja 18:07, 18 wrz 2008 (CEST)

Potencjalny bug

Proszę sprawdź, dlaczego ta edycja bota zniszczyła formatowanie tabeli? duch Qblika seansik? 16:33, 19 wrz 2008 (CEST)

Odp:Bot

Odp:Bot

Błąd w regexpie, pracuję nad tym. Dodek D 19:41, 19 wrz 2008 (CEST)

Jednak bot jest defective by design, musiałbym posiedzieć dużo dłużej żeby to zrobić, a właściwie od nowa napisać, a teraz nie mam kiedy :/ Dodek D 20:16, 19 wrz 2008 (CEST)

Re: Wikipedysta:Beau/infobox.js

Zrobione. Jak czegoś nie będziesz wiedział - pytaj. Beau (dyskusja) 21:41, 25 wrz 2008 (CEST)

Nooo... ponoć jestem, ale ostatnio mam trochę więcej czasu. Za chwilę zaczyna się rok akademicki, więc znowu mogę go nie mieć - nie warto usuwać szablonu :-) Beau (dyskusja) 21:43, 25 wrz 2008 (CEST)

Jedna wersja

Czy bardzo jesteś przywiązany do modułowej wersji WP:SK? Może lepiej upowszechnić wersję ToStera z rozszerzeniem funkcjonalności. BartekChom (dyskusja) 13:43, 26 wrz 2008 (CEST)

Uklad dwoch tabel

Witam. Polecił mi Ciebie w tej sprawie PMG, wiec przychodze po prosbie z pytaniem. W jaki sposob umiescic w tekscie dwie tabele obok siebie? Mam na mysli jakis "bardziej cywilizowany" sposob niz zamknięcie ich w jednej -trzeciej tabeli. --Matrek (dyskusja) 00:02, 9 paź 2008 (CEST)

Poki co. dziekuje. Jakby co, zwroce sie do Ciebie :) --Matrek (dyskusja) 16:34, 9 paź 2008 (CEST)

Mechanizmy obronne (psychologia)

Witam

Mechanizmy obronne (psychologia) - taka tabelka że mi oko zbielało. PMG (dyskusja) 13:46, 10 paź 2008 (CEST)

Ty .... delecjonisto :) Acha - [9] - mam nadzieje że wiedziałeś o tej stronie i tych wszystkich tabelkach do zmiany. PMG (dyskusja) 16:33, 10 paź 2008 (CEST) No tak ale GNOME Office, albo Gen letalny, albo GNOME, a już w ogóle medalowy GSM to ze swoimi zdolnościami to byś mógł poprawić :). PMG (dyskusja) 17:34, 10 paź 2008 (CEST) Chyba stąd że takiego szablonu jak w Tyberiusz Klaudiusz Gemellus nie można łatwo zastosować. PMG (dyskusja) 18:09, 10 paź 2008 (CEST) {{Familytree}} - Ten szablon służy do łatwego renderowania Drzew genealogicznych, za pomocą parametrów przypominających ASCII-Art. Stwierdziłem że mimo wykształcenia informatycznego wolałbym rysować asciarty niż wypełniac ten szablon. PMG (dyskusja) 23:27, 10 paź 2008 (CEST)

Genealogia

Witam! Zobaczyłem właśnie Twoją dyskusję z PMG na temat drzewek genealogicznych. Moim zdaniem najlepsze są drzewka stosowane np. w haśle Zofia Holszańska (uwzględnia rodziców, dziadków, współmałżonków i potomstwo). Odpowiedni link do skryptu ([10] generującego drzewka znajduje się też na stronie Wiktoryna, który zna się na nich lepiej ode mnie i może udzielić na ich temat więcej informacji. Maglocunus (dyskusja) 13:12, 11 paź 2008 (CEST)

Pod względem optycznym - to które jest tutaj podane wyżej. Ale nie wiem zupełnie jak je wypełnić. Natomiast co do tych twoich - do tego z twojego brudnopisu nie ma przykładu. Tree kiepsko wygląda w Adolf Hitler. A tamten trzeci w miarę dobrze i sensownie w Kazimierzu Wielkim. Na razie ten z Kazimierza - bo ten z brudnopisu twojego nie ma instrukcji itp. PMG (dyskusja) 22:47, 11 paź 2008 (CEST) Właśnie - a dzieci ? PMG (dyskusja) 22:48, 11 paź 2008 (CEST)
 • Co do instrukcji - rzeczywiście przydałaby się. A nie jest on tak bardzo skomplikowany - choćby dlatego, że osoba o moim pojęciu o informatyce i technikaliach posługuje się nim bez większych problemów. Myślę, że napisanie instrukcji nie jest czymś niewykonalnym, z kolei graficznie uważam go za lepszy - jest dość bliski tablicom stosowanym m.in. w serii "Biblioteka Genealogiczna", a w literaturze genealogicznej rzadko poszczególne postacie umieszcza się w prostokątach (co znajduje się w szablonie podanym przez Ciebie w mojej stronie dyskusji). Maglocunus (dyskusja) 00:04, 12 paź 2008 (CEST)

Odp:Bot

Odp:Bot

Jasne, mogę się za to zabrać. Pozdrawiam, Dodek D 14:35, 14 paź 2008 (CEST)

Odp:Bot a WP:ZDBOT

Odp:Bot a WP:ZDBOT

Nie, po updacie bot przestał zupełnie działać, a mi sie tak strasznie nie chce go naprawiać :) Dodek D 14:05, 16 paź 2008 (CEST)

Odp:Dekanat infobox

Odp:Dekanat infobox

hejka, tak przy okzaji, to dałoby rade botem jeszcze jedną sprawę pociągnąć? serdelll (dyskusja | edycje) 17:27, 17 paź 2008 (CEST)

No, jak możesz to zsubstuj {{PoczSDUinfo}} w dyskusjach. Yarl 17:44, 17 paź 2008 (CEST) Chodzi o to, aby do {{PoczSDUinfo}} dodać nagłówek z nazwą artykułu. Obecnie po dodaniu tego, w dyskusjach ludzie będą mieli po dwa nagłówki. Ten drugi szablon i tak jest substowany. Yarl 21:50, 17 paź 2008 (CEST) IMO też, w końcu to nie mój pomysł. {{PoczSdU/info}} jest tylko szablonem pomocniczym i nie jest wstawiany tylko substowany. Yarl 21:57, 17 paź 2008 (CEST) chodzi o to, że są dwa zbieżne szablony, różniące się jedynie nagłówkiem. IMO powielanie treści jest zbędne i można je ujednolicić. -- serdelll (dyskusja | edycje) 16:01, 18 paź 2008 (CEST)

Szkuner

Witaj

Spłyń tym szkunerem w tabelkę :). PMG (dyskusja) 22:51, 18 paź 2008 (CEST)

Re: {{Pierwiastek infobox}}

Krótki odwik na inne prace. ABX - (O mnie dyskutuj) 10:33, 20 paź 2008 (CEST)

Wikipedysta:Matma Rex/brudnopis4

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 19:24, 20 paź 2008 (CEST)

Odp:Zakładki na dole

Odp:Zakładki na dole

To jest właściwie głównie skrypt, który ma być włączony dla anonimów i początkujących, więc nawet nie chciałem za bardzo kombinować. Ale pomyślę. --Nux (dyskusja) 21:43, 23 paź 2008 (CEST)

Okręt rozszerzony

Hej

Czy mógłbyś tak zmodyfikować infobox okręt rozszerzony (i pewnie typ okrętów) aby nie pokazywał takiego niebieskiego pola jakie teraz pokazuje w U-125 (1941) ? --PMG (dyskusja) 21:56, 23 paź 2008 (CEST)

przylaczam sie do prosby, a takze dodaje nową, o ewentualna korekte techniczną tego i-boxu Okręt podwodny infobox --Matrek (dyskusja) 22:22, 23 paź 2008 (CEST)

Infoboks pierwiastków

Hej, będziemy mieli jeszcze trochę pracy przy nim, ja wrócę w niedzielę wieczorem (z uczelni), myślę, że nikomu nie przyjdzie do głowy go wstawiać teraz, jakby co to krzycz:) Na IRCu powiem o szczegółach, teraz tylko tyle, że trzeba będzie dodać parę parametrów oraz automatyczne dopisywanie jednostek skasować, bo będziemy wszystko refować (z polim rozmawiałem), bo błędów tam jest od metra, będę to wszystko weryfikował. Pozdrawiam Karol007dyskusja 00:35, 24 paź 2008 (CEST)

Tak, czekałem na Ciebie, tam gdzie mamy automatyczne przeliczanie jednostek, to trzeba zostawić, ale z tym nie będzie problemu. Trzeba tą zagnieżdżoną tabelę dla izotopów rozciągnąć na cale dwie kolumny, edytowałem przed chwilą ale nie działa, trzeba też zablokować na sztywno szerokość kolumny (jak najwięcej zostawić dla wpisywanych danych), bo w tej chwili po wpisaniu jakiejś liczby 80% szerokości boksu zajmuje lewa kolumna. Ponadto, myślę, że warto dodać datę odkrycia, odkrywcę i/lub miejsce odkrycia, numer CAS jak to jest w chemicznym (i na en). Na końcu na nowo poukładamy parametry, na nowo je zorganizujemy. Karol007dyskusja 16:26, 27 paź 2008 (CET) OK, nie wiem czy później nie trzeba będzie się przesiąść na większą szerokość boksu, przede wszystkim ze względu na izotopy, ale to się okaże w praniu. PS. wysłałem maila na wikirobotę, dot. refowania w infoboksie. Karol007dyskusja 17:01, 27 paź 2008 (CET) Ja linkuję w związkach tak jak tu: Aldehyd anyżowy, na en wiki też najczęściej CAS linkują tam. W pierwiastach tego nie robią, ale IMHO można. W związkach chem. linkuję ręcznie bo czasem nie ma tych związków tam. Myślę, że pierwiastki powinny być wszystkie, więc warto to podlinkować. PS. może jako osobny zagnieżdżony szablon? Bo może się przydać gdzieś indziej. Karol007dyskusja 17:07, 27 paź 2008 (CET)

Są jeszcze 3+1 większych spraw w infoboksie.

 1. Chciałbym zrobić możliwość podawania kilku wartości prężności pary nasyconej, podobnie jak jest to tutaj: en:Hydrogen, czyli w takiej zagnieżdżonej tabeli, z tą różnicą, że jeśli jest podana tylko jedna wartość to wyświetla się to standardowo, a dopiero przy drugiej wartości włącza się tabela zagnieżdżona, nie pokazując pustych pól.
 2. Drugą sprawą jest zagnieżdżona tabela dla charakteru chemicznego tlenków, zamiast parametru stopnie utlenienia. Tutaj będzie analogicznie do izotopów, w pierwszej kolumnie stopień utlenienia, w drugiej wzór tlenku na kolorowym tle (niebieski - zasadowy, czerwony - kwasowy,żółty - amfoteryczny, zielony - obojętny, biały - brak danych w literaturze, bądź nie można określić charakteru chemicznego z uwagii na nietypowy przebieg reakcji z kwasami i zasadami), a opis w zwijanej legendzie. W typowym stopieniu utlenienia będzie się boldowało czcionkę (choć boldowanie ramki samej komórki byłoby lepsze). Czasem będzie sam tylko stopień utlenienia.
 3. Energia jonizacji tutaj: en:Sulfur jest lepiej rozwiązana, bez zbędnych powtórzeń w kolumnie pierwszej.
 4. Jeszcze muszę rozwiązać pewną sprawę z konfiguracja elektronową, ale napisze o tym później.
 5. Zobacz tutaj: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dyskusja_wikipedysty:Saper&diff=prev&oldid=14623749 to będzie bardziej uniwersalne rozwiązanie, tym bardziej że jest kilka opisanych, nieodkrytych jeszcze pierwiastków, a i cały czas odkrywają nowe. Poza tym będzie można dodać kilka bajerów w późniejszym terminie (już nawet wiem co:-).
 6. Dodatkowe informacje zwiniemy. Na razie to tyle, następna partie poprawek (już bardziej kosmetycznych) napiszę później, lub na IRCu:) Pozdrawiam Karol007dyskusja 13:45, 28 paź 2008 (CET)
Tak, zwijanie tak jak w chemicznym, co do szablonu z de wiki to w danym pierwiastku pokazuje się czarna ramka, więc jest ładnie. Co do szerokości to chyba jednak trzeba będzie przeskoczyć na 300px, tak jak chemiczny, bo wiele danych będzie się łamać, a zagnieżdżone tabele będą się lepiej mieścić (na en i de wiki też musieli szerzej zrobić). Karol007dyskusja 15:32, 28 paź 2008 (CET) Tłumaczenie jest dobre, a te niemieckie oznaczenia będziemy zmieniać? Mogę przetłumaczyć nazwy pierwiastków. Karol007dyskusja 16:24, 28 paź 2008 (CET)
 1. 6 sztuk, tak jak na en wiki, bo stamtąd będę dane czerpał w pierwszej kolejności.
 2. Wyjaśnię, np. na IRCu:) przy czym zastanawiam się jeszcze nad szczegółami.
 3. dzięki
 4. nie mogę, bo częściowo sprawa prezentacji danych i muszę to koncepcyjnie rozwiązać.
 5. napiszę łącznie z 4 jutro
 6. dzięki

Jutro będę pisał, bo bardzo ciekawe rzeczy teraz będę chciał zrobić, nie licząc nudnej pozycji 4. Karol007dyskusja 23:30, 29 paź 2008 (CET)

Kolejna seria poprawek

Zatem kolejną serię poprawek uruchamiam:)

 1. Po wcześniejszych poprawkach nagłówki strasznie grube wyszły, nie wiem dlaczego. W przyszłości pewnie usuniemy zwijanie właściwości atomowych, fizycznych i chemicznych (ten nagłówek, który będzie dość krótki, będę robił po konsultacji z Polimerkiem, żeby nawet podział właściwości był merytoryczny)
 2. Zrobiłem ujednoznacznianie linków (za niemiecką wersją) [11] ale to mi nie działało, bo w Szablon:Tablica Mendelejewa/pierwiastek nie było warunku, że jeśli to jest podane to ma linkować to, a nie nazwę. Zrobiłem to, ale rzuć okiem czy czegoś nie skopałem.
 3. Pod szablonem Tablicy Mendelejewa, jest podpis: "Położenie w układzie okresowym pierwiastków", a pod nim bardzo dużo białej przestrzeni, nie da się czegoś z tym zrobić? Podobna sytuacja jest z prawej strony szablonu. Wyjściem z tej sytuacji mogłoby być zautomatyzowanie całego szablonu z funkcjami poprzednie/następny w okresie/grupie (podobnie położenie tych linków, patrz punk niżej). Myślę, że to trudne nie jest, najwyżej ręcznie dopisze się warunek do Szablon:Tablica Mendelejewa/pierwiastek, żeby za symbolem czy liczbą atomową, automatycznie to robił, wtedy w artykule nie trzeba będzie tego robić. A żeby szablon zachował uniwersalność, to gdy tego nie włączymy (jakimś parametrem "tak" przy wywołaniu szablonu Tablica Mendelejewa, to się nam to nie wyświetli. Poza tym dobrze by go było rozciągnąć na całą przestrzeń w boksie.
 4. Linki: poprzednie/następny w okresie/grupie, najlepiej zrobić dużą kolumnę przez scalenie komórek w pionie i wiersz przez scalenie komórek w poziomie. Wtedy zawsze na środku te linki będą.
 5. Szablon:Tablica Mendelejewa/pierwiastek trzeba będzie dopracować kolory i najlepiej zmienić skróty (mogę się tym zająć w głównym szablonie potem)
 6. de:Vorlage:Erweitertes Periodensystem - u nas można ten nasz od razu do tego dostosować, z tą różnicą, że wprowadzimy tylko następny okres i dwa pierwsze pierwiastki 119 i 120:-)
 7. Przydadzą się również podstawowe dane dot. środków ostrożności jak na de wiki: de:Chlor. To można zrobić przez zwykłe kopiuj/wklej z chemicznego, z drobną różnicą, którą też bym w chemicznym wprowadził. W de wersji treść oznaczeń jest wyświetlana pod piktogramami. U nas też by się tak dało, rozsunąć delikatnie i powiększyć o kilka pikseli i mniejszą czcionką władować te oznaczenia pod piktogramy - powinny się zmieścić. wtedy do zlikwidowania będzie parametr "klasyfikacja UE", co również skróciłoby trochę wywołanie infoboksu.
 8. No i znów de wiki: tabela z danymi NMR, będzie zadowalała bardziej zaawansowanych w wiedzę czytelników. Od razu nagłowek do zwinięcia. Tłumaczenie kolumn: Symbol, spin, współczynnik żyromagnetyczny, czułość, precesja Larmora.
 9. U nas nad szablonem tablicy nie wyświetla się symbol pierwiastka z małym indeksem stechiometrycznym liczby atomowej
 10. - jest tutaj element pokazujący strukturę krystaliczną, mamy serię grafik tutaj: en:Crystal system i można by to było zautomatyzować, jeśli w strukturze krystalicznej padnie nazwa struktury to szablon sam wstawi odpowiednią grafikę, problemem mogą być jedynie sytuacje gdy mamy więcej niż jedną odmianę alotropową (np. siarka), ale na en wiki i tak się jedna wyświetla. Zastanów się proszę jak to zrobić łatwo i tak żeby było maksymalnie automatyczne.
 11. Powłoki elektronowe Ci już odpadły - lista dyskusyjna wikirobota:D
 12. - tą grafikę można umieszczać przy radioaktywnych izotopach i gdzieś u samej góry obok przyszłego symbolu pierwiastka w szablonie tablicy mendelejewa, lub pozycjonowane z poziomu infoboksu:)
 13. Zauważyłem że energie jonizacji sypią się gdy jakiejś wcześniejszej się nie poda - nie wyświetlają się te podane. Może da się prosto zrobić tak, żeby wyswietlały się te podane, bo o ile w większości przypadków bądą po kolei podawane, o tyle jesli nie będzie danych wiarygodnych to po prostu może zajść konieczność podania wyrywkowo tych danych.
 14. Pozostają te nieszczęsne tlenki i konfiguracja elektronowa, ale nadal nie rozwiązałem kwestii wizualizacji danych.

Mam nadzieję, że nie są to przytłaczające zadania, wszelkie niejasności czy nieścisłości będziemy konsultować na IRCu. Pozdrawiam Karol007dyskusja 15:20, 30 paź 2008 (CET)

Masz jeszcze siłę, czy kogoś innego pomęczyć wykończeniem? Karol007dyskusja 23:57, 5 lis 2008 (CET)

Odp:Kategoria:Szablony dominium

Odp:Kategoria:Szablony dominium

Masz rację, szablony tabelek władców brzmi właściwiej, jezeli możesz pociągnąć temat botem, to bardzo fajnie ;) Pozdr, -- serdelll (dyskusja | edycje) 14:47, 25 paź 2008 (CEST)

familytree

Ja chcę dojść do tego, żeby drzewo genealogiczne nie pojawiało się kilka lini niżej, tak jak to jest/było w artykule o Eragonie. Artha (dyskusja) 16:17, 25 paź 2008 (CEST)

U mnie się wyświetla. Sprawdź na samym dole artykułu. Artha (dyskusja) 16:23, 25 paź 2008 (CEST) Ja już chyba wiem o co chodzi. Przed szablonem Familytree/end musi być "{|", żeby wszystko było dobrze. Tylko nie wiem gdzie to umieszcić, żeby wszystkie drzewa genealogiczne były dobrze ustawione w artykułach. Artha (dyskusja) 16:34, 25 paź 2008 (CEST) Chyba doszedłem do tego czemu był problem. Ponieważ w szablonie Family/end powinno być </ table > (bez spacji), czyli zakończenie szablonu Familytree/start. Artha (dyskusja) 16:51, 25 paź 2008 (CEST)

Asy myśliwskie

Hej Tłumaczę medalowe Wikipedysta:PMG/brudnopis3. Mógłbyś mi powiedzieć jak zrobić taką legendę jaka jest na en.wiki ? Bo nie wiem jak to zrobić z tym polem fioletowym przed tabelką. U nas nie ma ichniego odpowiednika szablonu "legend2" więc jestem w kropce. PMG (dyskusja) 21:27, 25 paź 2008 (CEST)

[12]

Dzięki. Eteru (dyskusja) 17:46, 26 paź 2008 (CET)

Odp:{{Zbór infobox}}

Zgadza się i biję się w pierś, że źle zrobiłem. Zasugerowałem się terminologią obowiązującą w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (w tym przypadku najlepszy byłby infobox o parafii a nie infobox o zborze), a nie zwróciłem uwagi na inne związki wyznaniowe. Sądzę, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie anulowanie tej mojej wersji. Co o tym sądzisz? Westborder (dyskusja) 15:02, 27 paź 2008 (CET)

Informuję, że anulowałem swoje zmiany w szablonie i w opisie do szablonu. Westborder (dyskusja) 15:41, 27 paź 2008 (CET)

irc-ping

Czesc. Mamy do Ciebie prosbe o zbocenie {{test... na {{subst:test... w przestrzeni dyskusji wikipedysty. Pingnij mnie lub mathel_ ... Pozdrawiam, --Mareklug dyskusja 23:34, 1 lis 2008 (CET)

Tak o to chodziło (nawiązując do irca), gdybyś mógł to zrobić, to można by spokojnie zmieniać testa bez obawy o stare wywołania. PS chodzi tylko o szablon {{test}} inne na razie nie. Mathel (dyskusja) 17:05, 2 lis 2008 (CET)

?

Cześć. Zauważyłem Twoje uproszczenie kodu nowo dodanego przeze mnie w {{biogram infobox}}. Wytłumacz mi, proszę, żebym był na bieżąco, jak obecnie działa {{infobox wiersz dodaj}} czy {{infobox nagłówek dodaj}}. Kiedy pierwotnie napisałem ten kod z otaczającym motywującym komentarzem, jako dodatek do {{artysta muzyczny infobox}} dodanie parametru do istniejącego i używanego już infoboksu powodowało rozkrzaczenie jego starszych instancji (tych bez nowego parametru), co powodowało potrzebę natychmiastowego zbocenia wszystkich użyć tego szablonu. Kod mój obchodził tę potrzebę: i stare i nowe wyświetlania działały z ręki, niczego nie psując i nie wymagając interwencji ani bota ani admina. Rozumiem, że obecnie jest to już niepotrzebne, i można dodawać parametr opcjonalny właśnie przez proste wstawienie jednego z dwóch ww. "dodajów"? :) Pozdrawiam serdecznie, --Mareklug dyskusja 22:25, 3 lis 2008 (CET)

Dziękuję ślicznie. To w sumie bardzo proste. Przejrzałem Pomoc:Infoboks i Pomoc:Parametry i to co mi tak przejrzyście napisałeś świetnie by uzupełniło pierwszą pomoc ("Infoboks"), jeżeli nie obie (piję tu do sekcji "Parametry warunkowe" w "Parametrach"). Przy okazji, mam nadzieję, że nikt nie zaoponuje przeciwko zaistnieniu przekierowania z czerwonolinkowego "Pomoc:Infobox", które to właśnie dorobiłem (używamy "infobox" w nazwach infoboksów). Pozdrawiam serdecznie, --Mareklug dyskusja 19:52, 4 lis 2008 (CET)

Infoboxy znowu

Tak jak pamiętasz kiedyś nadal nie działa u mnie możliwość wstawiania infoboksów. To znaczy sytuacja jest dokładnie jak była wcześnie. WikEd gryzie się z twoim kodem (pusty ciąg znakow przekazany do getElementById).

Nie wiem co z tym ircem byłem tam cały czas i widziałem Twoją odpowiedź ale mój tekst nie dochodził do Ciebie. Pozdrawiam --Verwolff (dyskusja) 16:19, 5 lis 2008 (CET)

Dzięki za takie rozwiązanie. Pomimo, lekkiej uciążliwości związanej z kopiowaniem i wklejaniem zawsze to przyspiesza sprawę. Pozdrawiam.--Verwolff (dyskusja) 19:37, 5 lis 2008 (CET)

Żegnaj bannerze

Gwiazdka dla Ciebie, z podziękowaniem za Twoją życzliwość i pomoc w trudnej i przyziemnej rzeczywistości Wikipedysty :-)) - Beax 19:48, 5 lis 2008 (CET)


Szablon:Kolumny

Cześć :) Wydaje mi się, że po tej edycji szablon nie obsługuje 3. kolumny. Możesz na to spojrzeć? Ark (strona dyskusji) 18:28, 7 lis 2008 (CET)

Szlak SVK

Dzięki wielkie za przelecenie tych ładnych paru artykułów, a tym bardziej za listę :) Mam tylko dwie uwagi:

 1. Zgodnie z przebiegiem dyskusji o standaryzacji bot raczej nie powinien rozbijać współrzędnych geograficznych na osobne wiersze - wystarczy, żeby w infoboksach po tym co robi kasował newline'y przed parametrami "minutX" i "sekundX"
 2. Bocik zgodnie z WP:SK pokasował dodatkowe linie przed szablonami nawigacyjnymi jak tutaj. Zostawiałem je specjalnie, bo efekt jest taki, że bibliografia czy co tam jest włazi na ten szablon - lepiej jest tak. Zdaję sobie sprawę, że to jest obejście problemu i w sumie dobrze, że tych linii nie będzie, ale trzeba zlikwidować przyczynę, a nie skutek. Z tego co wypatrzyłem, to problemem jest chyba za mały dolny margines przy listach czy coś takiego. Mógłbyś spróbować pomóc? :) Pozdrawiam ToSter→¿? 21:58, 8 lis 2008 (CET)
Dzięki wielkie :) To nie zapomnij o tym Stolarczyku :) Pozdrawiam ToSter→¿? 10:43, 11 lis 2008 (CET)

"Pogoniłem" Nuxa, wstawił to do Common.css, a ja efektów nie widzę. To trzeba do monobooka? Dzięki za ujednoznacznienie i pozdrawiam ToSter→¿? 10:29, 12 lis 2008 (CET)

Ano rzeczywiście, trochę się zmieniło. Ale nie do końca w wymarzony przeze mnie sposób ;) Teraz przed każdym szablonem nawigacyjnym jest przerwa, nawet jeśli jest ich >= 2 bez "BoxenVerschmelzen" (czemu to po niemiecku?) jak w Świnica. A lepiej, żeby był większy odstęp tylko przed pierwszym, bo Dolina Kieżmarska nadal wygląda tak sobie. Poza tym - nie wiem, czy to nie złudzenie - najgorzej to wygląda po listach, może powinny one mieć jakiś margin-bottom? Pozdrawiam ToSter→¿? 21:14, 12 lis 2008 (CET)

Wdecki Park Krajobrazowy - bot namieszał

Twój bot nieco namieszał w artykule Wdecki Park Krajobrazowy. Fatalnie to teraz wygląda. Zastanawiałem się jak to naprawić, aby było jednocześnie estetycznie i zgodnie z zamiarem bota, ale nie znalazłem rozwiązania. Może zerknąłbyś i poprawił co trzeba? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Kosiarz-PLDyskusja 22:10, 8 lis 2008 (CET)

imieniny.js

Witam. Mam nadzieję, że zechcesz mi pomóc. Wymyśliłem sobie, że będzie wyświetlało mi się na mojej stronie w Wiki kto dzisiaj obchodzi imieniny. W związku z powyższym znalazłem sobie skrypt javy (działając sprawny, na licencji GNU )i tylko nie potrafię go uruchomić. Jak byś mógł na to zerknąć i mi podpowiedzieć co robię nie tak, byłbym wdzięczny. Teraz w kilku słowach, to co zrobiłem.

 1. Skopiowałem skrypt i wkleiłem go na stronę Wikipedysta:Verwolff/brudnopis/imieniny.js
 2. Dodałem wpis do mojego monobooka.js w celu zaimportowania skryptu (zaraz pod Twoim) Wikipedysta:Verwolff/monobook.js
 3. Wypisałem kod który standardowo należało umieścić w pliku HTML w sekcji BODY na docelowej stronie Wikipedysta:Verwolff/brudnopis.
  No i niestety nie działa. Czyżbym jakoś źle zaimportował kod, daj znać jakbyś mógł mi pomóc. Pozdrawiam. --Verwolff (dyskusja) 12:36, 10 lis 2008 (CET)

Super. Dziękuję pięknie. Niestety nie działa. W konsoli błędów mam znajomy komunikat "Pusty ciąg znaków przekazany do getElementById". Tym razem nie pomgło wyłączanie gadżetów. No cóż, chyba muszę sobie ten wodotrysk darować. Pozdrawiam.--Verwolff (dyskusja) 23:50, 11 lis 2008 (CET)

Odp:Zmiana nazwy kategorii

Odp:Zmiana nazwy kategorii

Nie zapomniałem. Czekałem na ewentualne wątpliwości, które widzę, że jednak się pojawiły w Kawiarence :). Equadus 19:33, 12 lis 2008 (CET)

Infobox - park

Witam! Myślałem kiedyś o zrobieniu infoboxu dla parków miejskich. Niestety nie mam doświadczenia w kwestiach technicznych przy infoboxach i nie chciałbym namieszać, więc zwracam się do członka wikiprojektu z prośbą o pomoc. Moja propozycja jest obecnie tutaj, proszę mi powiedzieć czy to "ma ręce i nogi" i czy do tego wypada dołączyć jakąś instrukcję. TR (dyskusja) 21:51, 17 lis 2008 (CET)

Dzięki za pomoc, infobox już jest, o tutaj, prosiłbym tylko o tę instrukcję. Pozdrawiam! TR (dyskusja) 22:06, 17 lis 2008 (CET) Raz jeszcze dziękuję, pozdrawiam. TR (dyskusja) 17:58, 18 lis 2008 (CET)

Konrad Okoński

Felix Polon

Felix Polon - uznałeś tą wersję poprzednio za przejrzaną. Chyba nieco za szybko. PMG (dyskusja) 12:01, 19 lis 2008 (CET) [13]. PMG (dyskusja) 15:54, 19 lis 2008 (CET)

RKM Rybnik

Mógłbyś zerknąć do RKM Rybnik ? Na samym dole troche się rozsypuje bo tabelka cos nie domaga.

PMG (dyskusja) 21:48, 19 lis 2008 (CET)

Re; Sprawdzone

Dzięki za uwagę. Będę się bardziej pilnował, w szczególności uważając na błędy ort.

Pozdrawiam Przemek (dyskusja, e-mail) 16:10, 21 lis 2008 (CET)

Infobox - państwo w UE

Witam ponownie! Mam tu projekt kolejnego infoboxu - "Państwo w UE" (do powstającej serii artykułów "Państwo w Unii Europejskiej"), jakbyś miał chwilkę to przejrzyj, czy pod względem technicznym wszystko się zgadza. TR (dyskusja) 15:42, 22 lis 2008 (CET)

Nie, one nie mają zastępować infoboxów w artykułach typu Polska, ale przydadzą się do artykułów typu Polska w Unii Europejskiej (w momencie gdy takowe powstaną, bo na razie z tym krucho). Ale mam nadzieję, że ta przyszłość nie będzie zbyt odległa. Dzięki za sprawdzenie, jak nadejdzie moment wrzucenia to dam znać, ale to pewnie jeszcze trochę. Pozdrawiam! TR (dyskusja) 18:02, 22 lis 2008 (CET)

Szablon:Postać ze Śródziemia infobox

Hej

Ostatnio były zmiany w Szablon:Postać Śródziemie infobox. Problem jest taki że po wstawieniu tego do Thorin I po tym tłumaczeniu frąców jest pusta linia. Mógłbyś swoimi zdolnościami to poprawić ? Bo ja w to patrzę i nic nie widzę. PMG (dyskusja) 12:04, 25 lis 2008 (CET)

zadania

tak są aktualne. a że wszystkie szablony są oznaczone jako przejrzane przez redaktora to tym bardziej przydałoby się to wygenerować i poprawić (mogę poprawiać) żeby ktoś doświadczony to robił. PMG (dyskusja) 13:29, 25 lis 2008 (CET)

Z tymi zakończeniami to chodzi o to samo co z dodatkową linią po infoboksie tylko w szablonach.
{{uniwersalny szablon nawigacyjny ..... kategoria=karty }} <noinclude> [[EN:Template:kartony]] </noinclude> 
no i jakieś zbędne spacje - ale to nie wiem jak wyfiltrować. Generalnie zgodnie z zasadami to powinno być
... kategoria=karty }}<noinclude> .... 
PMG (dyskusja) 13:43, 25 lis 2008 (CET)

przjerzyj.js

Dodaj jeszcze dwie rzeczy i będzie super (czytaj: dodaj do gadżetów:):

 • Zniknięcie standardowej ramki do oznaczania jako przejrzane (chyba rozsądne, aby nie trzeba było tego ręcznie w CSS wyłączać, jak już dodasz do gadżetów, ew. dodać możliwość ustawienia opcji w pliku JS skórki, który to z powrotem włącza)
 • Integracja z dolnymi zakładkami :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 21:26, 25 lis 2008 (CET)

 • + wykrywanie, czy jest już przejrzana (jeżeli się da) i wyświetlanie w tedy odp. linku?

--WarX <talk> 21:30, 25 lis 2008 (CET)

Jak by się dało - może być ostatnia (i mała) to czyszczenie (to coś z purge w adresie do pojedynczej strony). Bo często tego szukam. PMG (dyskusja) 23:34, 25 lis 2008 (CET)

Dzięki wielkie - na pewno się przyda. Teraz czekam już tylko na te wyniki do zadań dla botów. PMG (dyskusja) 16:34, 26 lis 2008 (CET)

BeFour

BeFour - zerknąłbyś ? Nie wiem dlaczego ale jest pokopane a nie umiem w tych tabelkach wiki robić. PMG (dyskusja) 15:45, 27 lis 2008 (CET)

Problemy

Nie wiem dlaczego rozsypał się Szablon:Konwerter/opis. PMG (dyskusja) 20:05, 27 lis 2008 (CET)

Burning Up Tour

Mamy coś do trasy koncertowej ? PMG (dyskusja) 13:19, 28 lis 2008 (CET)

BCD

Hej

Tym razem nie techniczna a matematyczna sprawa. Zrobiłem to a później było to. Pomijając formę - czy uważasz że te przeliczenia mają być? Jeżeli tak to prosiłbym o przywrócenie ich.

No i pytania: czy mógłbyś odświezyć tamtą listę z szablonami (Bo wszystkie przerobiłem i chcę sprawdzić czy czegoś nie pominąłem) oraz czy inne zadania będziesz robił ? Ale to matematyczne ważniejsze. PMG (dyskusja) 22:03, 28 lis 2008 (CET)

prosba

Witam. Czy moglbys zajrzeć do i-boxu Szablon:Okręt podwodny infobox i poprawic, aby nie straszył widocznymi polaciami kolorów przy niewypelnionych polach? --Matrek (dyskusja) 22:33, 28 lis 2008 (CET)

Dziekuję. --Matrek (dyskusja) 19:35, 29 lis 2008 (CET)

Szablon

Istotnie chodzi o nowy Szablon:Aktor infobox, próba tego co mi się udało wydusić jest w moim brudnopisie - Patrz. No ale, ciągle pojawia się jakiś problem, a mi już cierpliwość się wykańcza.

Pozdrawiam

ron_whisky 14:48, 29 list 2008 (CET)

Szablon 3. Zobacz chodzi mi o to żeby commons, strona oficjlana nie była wklejona do Nagrody i pokazana tylko wtedy gdy jest rozwinięta, lecz żeby były widoczne pod Nagrody. Jeśli umiesz to zrób tak w moim brudnopisie.

ron_whisky 16:42, 29 list 2008 (CET)

Nawet nie wiesz jak ci pięknie dziękuje, jestem naprawdę wdzięczny!! Niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku, ja się z tym męcze już ponad półtora tygodnia. Pozdrawiam

ron_whisky 17:00, 29 list 2008 (CET)

Zobacz co się stało po zastosowaniu szablonu: Zsa Zsa Gabor.

ron_whisky 20:38, 29 list 2008 (CET)


jak skończycie to zatwierdz zmiany bo ja się boję. PMG (dyskusja) 20:52, 29 lis 2008 (CET)

Zapomniałeś w tych naprawach po-Ronowych przywrócić parametr link_do_zdjęcia, przez co np. Megan Williams przestała być ogladalną (jej fotka raczej nie pojawi się na wolnej licencji). No i oczywiście w tej chwili opis szablonu kłamie. :) --Mareklug dyskusja 21:51, 29 lis 2008 (CET)

Jestem ci naprawde wdzięczny Matma Rex za twój wkład. Bez Ciebie nic by się nie udało. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

ron_whisky 22:07, 29 list 2008 (CET)

Prowincja Północno-Zachodnia (RPA)

Prowincja Północno-Zachodnia (RPA) - zobacz jak wygląda mapa. PMG (dyskusja) 21:28, 29 lis 2008 (CET)

Re: WP:Kanon

Witaj, dzięki za pomoc techniczną przy sprawdzaniu Kanonu. Myślę że możnaby go podzielić. Proponuję zostawić na jego stronie głównej (WP:Kanon) hasła ogólne, zaś resztę podzielić na podstrony:

 • Biografie
 • Historia
 • Geografia i przyroda
 • Społeczeństwo
 • Kultura
 • Nauka i technika

Nie mam pomysłu, co zrobić z kategorią Pożywienie i napoje - za mała, żeby robić dla niej osobną podstronę. Może włączyć ją do podstrony "Społeczeństwo"?

Czy możesz zająć się podziałem Kanonu i wstawić linki do utworzonych podstron na jego zasadniczej stronie? Będę wdzięczna. Nutaj (dyskusja) 12:21, 1 gru 2008 (CET)

Odp:pipe'y i <includeonly>

Odp:pipe'y i <includeonly>

Mimo wszystko uważam, iż infobox powinien być widoczny. Opis nie zawsze bywa aktualny a poza tym po prostu lepiej widać zmienne. Yarl 18:44, 1 gru 2008 (CET)

Szablon:Konwerter

Hej

Nie wiesz czemu tamto jest rozsypane w przykładzie ? PMG (dyskusja) 10:21, 3 gru 2008 (CET)

I czy Szablon:Tolkienowie mógłbyś ścisnąć tak żeby zmieścił się na stronie. PMG (dyskusja) 10:31, 3 gru 2008 (CET) Szablon:Unia Europejska - oś czasu - tak samo. PMG (dyskusja) 10:32, 3 gru 2008 (CET)

Chorągiew Krakowska ZHP

Jak znajdziesz trochę czasu to zajmij się tymi harcerskimi tabelkami Chorągiew Krakowska ZHP PMG (dyskusja) 18:22, 10 gru 2008 (CET)

Szablon:Liga infobox - mógłbyś go naprawić ? Sporo haseł ma go a nazwa ligi się nie wyswietla i dość brzydko to wygląda z tym "title". PMG (dyskusja) 22:10, 10 gru 2008 (CET)

Edycje bota

Tak patrząc na CHECK i twoje edycje chciałem się spytać które działy możesz naprawić twoim botem. Chodzi o to żebyśmy się nie dublowali skoro możesz zrobić to o wiele szybciej. PMG (dyskusja) 22:12, 10 gru 2008 (CET)

Z tego co pamiętam robiłeś też Nagłówki rozpoczynające się pojedynczym "=" (a tego sporo jest i nadal przybywa) oraz Hierarchia nagłówków . JA bym wziął się za wstawianie szablonu przypisy bo wiem ze to sporo roboty jest a trzeba to ręcznie robić. PMG (dyskusja) 01:17, 11 gru 2008 (CET)

Żaglowiec infobox

Hej

Istnieje sobie Szablon:Żaglowiec infobox. Jest on dość wkurzający bo dodaje sporo rzeczy sam (jednostki i formatowanie). Chciałbym pousuwac te automatyczne formatowania ale obawiam się że (a) popsuję (b) trzeba powstawiać zaraz te jednostki do haseł. Czy mógłbyś przygotować sobie gdzieś na boku nową wersjętego szablonu bez automatycznych jednostek i gdy jużbędziesz miał to powiedziec mi ? Jednego dnia przeleciałbym przez wszystkie żaglowce i pozmieniał te parametry (znaczy wrzucił do treści) a ty wtedy zaraz byś wprowadził nową wersje infoboksu i przestało by zaraz dublować parametry.

Bo teraz jak jest to jest zbyt mało elastyczny. PMG (dyskusja) 01:13, 11 gru 2008 (CET)

Barbie

Hej, nie rozumiem, czemu sądzisz, ze to ujednoznacznienie jest zbędne. IMHO to normalne ujednoznacznienie... Laforgue (niam) 14:20, 13 gru 2008 (CET)

 • Z dwóch haseł też mamy bardzo dużo ujednoznacznień. O ile wiem, ta kwestia (tzn. kiedy daje się disambigi w haśle, a kiedy na osobnej stronie) nie jest rozwiązana, ani nie była omwaiana. Ale IMHO na osobnej unika się POV. Pozdr. Laforgue (niam) 14:27, 13 gru 2008 (CET)

Odp:Wikipedysta:Nux/wp sk.js

Odp:Wikipedysta:Nux/wp sk.js

Może byłoby lepiej, ale z drugiej strony czasem zasadny byłby plik, a z trzeciej strony teraz wszystko nazwy się Plik:... Jak chcesz możesz zrobić głosowanie, mi tam w sumie wsio rawno. --Nux (dyskusja) 19:11, 13 gru 2008 (CET)

Na Wspólnej

Odznaczając wersję jako przejrzaną dopuściłeś do widoku wszystkich taki o to wpis:

Honorata Kobieta,która spowodowała kolizję z Romanem Hofferem. Nosi na szyi chustę, która zakrywa jej ślady po kolizji. Jest wyrywna. Ma krótkie czarne włosy. Prowadzi sklep spożywczy. Maria uważa że ją i Romana coś łączy. Ma syna.

Nie brzmi to dobrze po polsku. Sprawdzaj proszę dokładnie hasło przed jego oznaczeniem.

Nie odpieraj proszę tego jako upomnienia, wręcz przeciwnie, też czasem zdarza mi się coś przeoczyć. W naszej "pracy" musimy jednak czasem wszystko robić dokładnie, bo czasem ktoś zwróci na to uwagę. Serdecznie dziękuję, za wysłuchanie, to znaczy przeczytanie. Pozdrawiam --Szymon Żywicki Podyskutujemy? 20:06, 13 gru 2008 (CET)

Dzięki za zrozumienie. Pozdrawiam --Szymon Żywicki Podyskutujemy? 20:11, 13 gru 2008 (CET) Przy okazji. Mam do Ciebie pytanie o Twoją odpowiedź. Otóż na początku pojawił się link to mojego pytania na stronie Twojej dyskusji, jak to zrobiłeś? --Szymon Żywicki Podyskutujemy? 20:22, 13 gru 2008 (CET) Dzięki--Szymon Żywicki Podyskutujemy? 20:36, 13 gru 2008 (CET)

Feel

Hej

Ktoś spróbował wstawić tam tabelę - i nie zbyt wyszło. Feel. PMG (dyskusja) 12:40, 16 gru 2008 (CET)

PZL.37 Łoś

Witaj

Nie potrafię zrobić w PZL.37 Łoś tabeli takiej że wiersz z tytułem znajduje się w środku tabeli. Mógłbyś to poprawić dla mnie ? PMG (dyskusja) 01:36, 18 gru 2008 (CET)

Tak o ot. Ale teraz pytania - jak wycentrować całą tabelę nie używając znaczników center i jak wycentrować wartości w czterech kolumnach wariantów (Bo ta pierwsza z lewej może byc "do lewej"). PMG (dyskusja) 16:03, 18 gru 2008 (CET)

LightSteelBlue i te pe

LightSteelBlue, drogi Matmo reksie (czyli gra słów/niuansowość nt. światła nadal jeszcze niebieskiego, light still blue, a dosłownie, barwa jasnoszaroniebieska). Przez momencik, myślałem, że zrobiłem tu typowe "thinko" czyli literówkę mózgową. :) Jednak nie. Odsyłam Cię do Pomoc:Tabele, gdzie jest to klarownie wyłożone. Ludzkie, jako że można się pokapować, o co chodzi z nazwy, czyli ludzkie zamiast cybernetyczne. Poza tym, łatwiej się takie dane przenosi, kiedy nie ma pod ręką kopiuj-wklej (a ja często nie mam). Po czwarte, to są to oficjalne nazwy WC3 w specyfikacji CSS3 X11 names, i co za tym idzie, jest raczej wysokie prawdopodobieństwo, ze się wyświetla najlepiej w porządnych (i wszystkich nowych) przeglądarkach. Specyfikacja ta dozwala formę bez wyróżnień leksykalnych, czyli wszystek małymi literami... Ale czytelniej jest tak, szczególnie dla osób, które nie czytają po angielsku, i nie wiedzą, gdzie się konczy jeden wyraz a zaczyna drugi. Po czwarte, LightSteelBlue jest ładniejszym, spokojniejszym, i mniej bijącym po oczach niebieskim. Po czwarte be :), od pewnego czasu dążę metodami borg ("we will assimilate you") do uproszczenia i ujednolicenia, oraz graficznego "uprofesjonalnienia" naszej szaty graficznej w pomocach nawigacyjnych. Od wielu miesięcy lotniska są LightSteelBlue. Mam tu również sprzymierzenie Sapera. :) Proszę o wyrozumiałość. You will be assimilated. Jeżeli to Khaki Ci się nie podoba, DarkKhaki? Potrafię odstąpić w tym przypadku. :) Bo w końcu nie idzie o my precious, nieskazitelny LightSteelBlue. Heaven forbid. Pozdrawiam serdecznie, mrugając jak świnoujska latarnia morska, --Mareklug dyskusja 10:53, 21 gru 2008 (CET) Zapewniam Cię, ze nazwy te są calkiem CCSowe. W koncu W3C je załączył w specyfikacji CSS3, korzystając specyficznie z tego źródła: [14], jak widać m.in. w przypisach tej wersji specyfikacji: [15] (patrz sekcja 9.2 Informative [X11COLORS]). Poza tym, przeginasz. "Br" dla breaku nic nie daje, a ColorTakiCzyOwaki, owszem: łatwiej nie pomylić się z wstawieniem czy wycofaniem hashu. Jeżeli koniecznie musisz mieć lightsteelblue zamiast LightSteelBlue, ja to z kolei owszem, mogę to kodowo przeboleć. Takie coś mi tylko ułatwia życie, bo od razu rzuca się w oczy w kodzie, i trudniej tu ukryć literówkę. No i ułatwi życie osobom z en-0. Jest to jedyny element wyróżniony w ten sposób w typowym kodzie wg CSS3. Nie widzę tu nagminnego popadania w składnię Pascal czy Java, heaven forbid. :) --Mareklug dyskusja 11:35, 21 gru 2008 (CET) light still blue... Jesteś wspanialszy. Niniejszym przypieczętowuję moją sromotną wygraną wycofowanym przez Herr Krissa neoczerwonym kropkiem, czyli mego stworenia Plik:Steel pog.svg! Howgh. --Mareklug dyskusja 11:50, 21 gru 2008 (CET)


Odp:Podpis

Odp:Podpis

Dobrze, mogę się podpisywać bez pomocy szablonu. Dzięki, że zwróciłeś mi istotną uwagę. Pozdrawiam --Omega933 (dyskusja) 14:20, 23 gru 2008 (CET)

[//pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia
Zadania_dla_bot%C3%B3w&oldid=15278164#bodyContent Ad:Wikipedia:Zadania dla botów

[//pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia
Zadania_dla_bot%C3%B3w&oldid=15278164#bodyContent Ad:Wikipedia:Zadania dla botów

Zajrzyj, napisałem jak ma być. Stoigniew >pogadaj< 10:23, 24 gru 2008 (CET)

błędy !

Witaj. Zerknąłem tylko na edycje Twojego bota i generuje on byki! http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Mistrzostwa_Zwi%C4%85zku_Radzieckiego_w_szachach&curid=815661&diff=15301798&oldid=13966609 \nPrzypisy|stopie�= ===] i http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Grigorij_Lewenfisz&curid=1307375&diff=15301714&oldid=13046212 [[j�zyk rosyjski|ros.]. W innych też są... Co jest grane? pjahr @ 19:56, 26 gru 2008 (CET)

Zapiski

Witam. Mam pytanie - jesli oczywiscie nie zajmie Ci to zbyt duzo wlasnego czasu. Czy, a jesli tak, to w jaki sposob mozna wprowadzic do wlasnego CSS mozliwosc dokonywania prywatnych, wyroznionych innym kolorem (np. niebieskim) zapiskow bezposrednio w tekscie (w brudnopisie)? Chodzi o zapiski w rodzaju przypomnien o koniecznosci sprawdzenia jakiejs informacji w pozniejszym czasie, czy tez powrotu do danego watku w celu uzupelnienia go w pozniejszym czasie, itp. --Matrek (dyskusja) 23:11, 28 gru 2008 (CET)

Nie chodzilo mi o jakies zapiski redakcyjne, np. Informacja ABC (zapisek <<sprawdzic>>) Taki zapisek ginie w tekscie - zwlaszcza jakims dlugim, jego np. niebnieski kolor zwracalby natychmiast uwage, przypominając o koniecznosci sprawdzenia tej Informacji ABC. Chodzi o zapiski w samym tekscie., w srodku zdania. --Matrek (dyskusja) 15:36, 29 gru 2008 (CET) A czy moge w css zdefiniowac swoje wlasne "skróty", jak np "["["tekst"]"]" jest zrobione globalnie linków wewnętrznych wikipedii, np "<[tekst]>" dajmy na to dla moich wlasnych zapisków, jakas definicją opartą na divach lub span? Lub moze jakims makrem w javascript? Nie denerwuj sie jesli pisze glupoty, bo moja wiedza o programowaniu www jest zerowa --Matrek (dyskusja) 19:15, 29 gru 2008 (CET)

Szablony

Czyścimy szablony nieużywane. Wulfstan (dyskusja) 00:13, 30 gru 2008 (CET)

Jest generowana lista wszystkich szablonów, które nie są używane w ani jednym artykule w Wikipedii. I co pewien czas się ją czyści. Wulfstan (dyskusja) 00:16, 30 gru 2008 (CET) Powtarzam, jeśli szablon nie jest użyty na żadnej stronie, ani nie pełni żadnej funkcji aktualnie, jest usuwany. Drogą administracyjną, trochę, jak podwójne przekierowania czy zerwane przekiery. Wulfstan (dyskusja) 00:21, 30 gru 2008 (CET)

OStatni komentarz

HEj

Mała prośba. Czy mógłyś popawić ten jeden smutny ostatni komentarz [16] z wp:check ? Bo nie znam tak dobrze tych skryptów żeby to logicznie tam poprawić.

niezalogowany PMG 14:34, 1 sty 2009 (CET)

[17]

Wjasnisz co na celu maja takie kosemtyczne zmiany? Juz tyle razy bylo mowione, zeby nie zabijac tym serwerow. Wstrzymaj sie wiec z takim botowaniem. Herr Kriss 22:50, 2 sty 2009 (CET)

Bot zepsuł kilka artykułów

Bot zepsuł kilka artykułów:

itd, pozdrawiam Siedlaro ¿? 23:14, 3 sty 2009 (CET)

hurtowa poprawa...

Do wszystkich (nie licząc przym. w stylu nowotarski czy nowodworski), ale nad pozostałymi staram się panować ręcznie, przy okazji poprawiam inne błędy, więc nie ma potrzeby stosować bota Siałababamak (dyskusja) 17:37, 8 sty 2009 (CET)

Błędne zmiany linków

Witam, Twojemu botowi zdarza się zmieniać linki w stylu: [[klasa okręgowa]] na [[Klasa okręgowa]] co powoduje błąd ortograficzny

pozdrawiam, Siedlaro ¿? 22:28, 9 sty 2009 (CET)

disambigi

Dzieki! Zaraz sie wezme i przejrze co tam jeszcze zostalo. Lukasz Lukomski (dyskusja) 14:09, 12 sty 2009 (CET)

Daloby rade znowu przeleciec botem po nastepnej kategorii? Kategoria:Rezerwaty przyrody mają disambiga rezerwat, który trzeba by zmienic na rezerwat przyrody. Lukasz Lukomski (dyskusja) 11:51, 13 sty 2009 (CET)

Mam nadzieje ze mnie nie przegonisz z nastepnym - kolejne pare disambigów do poprawienia. GKS Jastrzębie w kategorii Kategoria:Piłka nożna w Polsce trzeba by zmienic na GKS Jastrzębie (piłka nożna). Lukasz Lukomski (dyskusja) 20:45, 13 sty 2009 (CET)

Re: disFixer, MediaWiki:Gadget-mark-disambigs.js

Hej. Niestety obecnie nie mam czasu na Wikipedię, jak znajdę chwilę, to wrzucę Twoją poprawkę. pozdrawiam Beau (dyskusja) 17:46, 12 sty 2009 (CET)

Odp:disFixer

Odp:disFixer

Co prawda testowałem tylko optycznie, ale wygląda ciekawie. Jak rozumiem dla każdego z linków disambowych tworzy się osobny dropdown, co razem daje formularz do podmian - całkiem sprytne. Tylko, że nie widzę ograniczenia do odpalania skryptu, bo jeśli to jest na wejściu na każdą stronę (a nie np. tylko przy pierwszej edycji strony), to będzie strasznie zamulać serwery. W WP:SK dodałem nawet zabezpieczenie, które powoduje, że przy drugim podglądzie nie są sprawdzane redirecty (weź pod uwagę szablony, których nie da się zmienić, a są widoczne w treści artykułu).

Strukturalnie ostatnio staram się tworzyć wszystko na jednym obiekcie lub klasie (tak jak w wp_sk). Dzięki temu masz przejrzysty układ i "za darmo" prefiks, który gwarantuje, że nie zakleszczysz się z innymi skryptami. To ostatnie jest szczególnie ważne przy ciągłym wzroście najróżniejszych skryptów na wiki. Takie rozwiązanie to w sumie bardziej kwestia gustu, ale oddaję Ci pod rozwagę ;-).

Aha, nie polegałbym na importScripcie, że zadba Ci, czy coś było już wywołane, a coś nie. Niektóre osoby... mogą mieć skrypty dołączane bardziej bezpośrednio, więc lepiej byłoby się zabezpieczyć podwójnie (np. sprawdzić typeof wp_sk podobnie jak to zrobiłeś z getElementsByClassName). Innymi słowy pojawiłby się u mnie komunikat o konflikcie nazw :-).

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 21:09, 12 sty 2009 (CET).

Odp:disFixer

Intrygujące, będę pamiętał, żeby co jakiś czas dodać tam spację ;->. A tak serio, to nie łatwiej by Ci było usunąć to ciasteczko? Poza tym przy pierwszej edycji (gdy masz włączony podgląd), to działa bez ograniczeń czasowych - możesz sobie otworzyć 20 artykułów do edycji naraz i we wszystkich sprawdzi.

Bardzo fajna rzecz, ten skrypt :) Co ciekawe, zadziałał mi dopiero teraz, mimo że wsadziłem do monobooka od razu po powstaniu - nie miałem czasu meldować i uznałem, że wina po mojej stronie - używam Opery 10 alpha, a to jeszcze niestabilna wersja. Może to ma związek z najnowszą aktualizacją Opery. Tak czy siak, skrypt psuje wielkość pierwszej litery (zob. [24]) - jak jest już pierwsza mała, to powinien ją zachować. Może to też wina Opery? Pozdrawiam ToSter→¿? 17:49, 14 sty 2009 (CET) No i jest cacy ;) Jeszcze dwie rzeczy:
 1. jak tekst w linku zaczyna się od małej, to można i nazwę strony dawać małą chyba
 2. lepiej nie produkować linków typu "[[klan (antropologia)|klanów]], tylko tę końcówkę już włączyć do środka.
Ale to już drobiazgi:) ToSter→¿? 18:21, 14 sty 2009 (CET) 2. A to ciekawe, chyba się to samo poprawia przy zapisie, bo nie jestem w stanie tego napisać :D chodzi o linki typu [ [kot (zwierzę)|kot] ]ami ToSter→¿? 18:29, 14 sty 2009 (CET)

Książka infobox

Czołem! Widziałem, że coś poprawiłeś w tym infoboksie - czy w takim razie mógłbym Ciebie poprosić zdanie w sprawie, którą poruszyłem w Kawiarence i ewentualne wprowadzenie poprawek? Pozdrawiam, awersowy rewers 20:18, 13 sty 2009 (CET)

 • Chodziło mi głównie o to, że nie chciałem zepsuć szablonu, który jest linkowany na setkach stron... Ale jakoś udało się (chyba... :). Pozdrawiam, awersowy rewers 00:51, 14 sty 2009 (CET)

Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Matma Rex

Przeszedłem do czynów, teraz Twój krok, proszę o wyrażenie zgody, dopisanie parę słów i włączenie zegara :) LeinaD dyskusja 21:31, 14 sty 2009 (CET)

Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że nie zrazisz się do projektu i nadal będziesz robić swoje. Pozdrawiam cieplutko - Beax 20:34, 19 sty 2009 (CET)

 • Też mam nadzieję, że się nie zrazisz. Jednocześnie chciałbym, żebyś jednak zwrócił uwagę, że nie chodzi jedynie o politykę i polityczną poprawność wypowiedzi, ale o pewnego ducha praworządności, który admin w swoich pisemnych wypowiedziach (a są one jedynym sposobem interakcji na Wiki) powinien przejawiać. Jestem pewien, że za jakiś czas przejdziesz jednogłośnie i będziesz dobrym adminem - ale pomyśl do tego czasu, czy nie warto jednak choć odrobinę bardziej restrykcyjnie podchodzić do zasad (lub, jeżeli są złe, lobbować aktywnie za ich zmianą). Pozdrowienia Pundit | mówże 21:09, 19 sty 2009 (CET)
Po tym PUA sam zastanawiam się, czy nie rezygnować... Przecież nie nadaję się na admina... Beau (dyskusja) 21:11, 19 sty 2009 (CET) Bardzo wielu z nas się nie nadaje. Ale społeczność była przekonana, że się nadajesz, w momencie głosowania. To też jest, wbrew pozorom, istotne :) Pundit | mówże 21:13, 19 sty 2009 (CET)

Jestem trochę zdziwiony histeryczną reakcją niektórych głosujących na coś co w sumie uważam za niewielkie "przejęzyczenie". Mam nadzieję, że to chwilowe niepowodzenie nie zrazi Cię do dalszej, bardzo pożytecznej działalności. Pozdrawiam serdecznie. duch Qblika seansik? 17:17, 20 sty 2009 (CET)

Odp:Historia edycji „Absztyfikant”

Odp:Historia edycji „Absztyfikant”

Mogę wyjaśnić. :) Wpisując sam szablon, bot - jako że ma mniej niż 35 znaków - oznacza go do skasowania. subst-owując omijam ten problem. :) Zwiadowca21 20:31, 20 sty 2009 (CET)

A oto odpowiedź:
Ad:Dyskusja wikipedysty:Zwiadowca21
Zwiadowca21 20:52, 20 sty 2009 (CET)

Jeszcze disFixer

Bardzo przyjemnie się używa. Przydałaby się jeszcze może opcja poprawienia linku na dowolny, czasem na stronie disambigu nie ma tego, co trzeba. Niestety problem z "Wikimedia Foundation - Błąd" nadal istnieje, pojawia się raczej przy dużych stronach. Zobacz np. Linux (jądro). Skąd się właściwie takie błędy biorą?

PS. Mnie też zadziwił przebieg głosowania, jednak Wikipedia to specyficzny twór jest. Szkoda, bo przydałoby Ci się do dłubania mieć uprawnienia. Pozdrawiam ToSter→¿? 14:51, 21 sty 2009 (CET)

Pytanie

Hej, mam pytanie, czy znalazł byś chwile czasu, żeby mi pomóc. Chciałbym poprawić Szablon:Film infobox i mam pewien problem z linkami zewnętrznymi. Chciałbym jak na wzór infoboxu na en wiki, aby były one skupione obok siebie, bez zbędnych rubryk - Przykład. Jak tu widać "Official website • IMDb • Allmovie" są ładnie wyśrodkowane, a nie potrafię tego samego zrobić u nas, choć próbowałem - Patrz. Twoja pomoc byłaby znowu na wage złota. ron_whisky 11:19, 27 sty 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Matma Rex/archiwum2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy