Dyskusja wikipedysty:Matvilho


Dyskusja wikipedysty:Mathieu Mars w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Matvilho) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Piłka nożna - Zbigniew Długoszedytuj kod

Cześć! Jesteś jedynym użytkownikiem Wikiprojekt:Piłka nożna, którego kojarzę z OZ i z działalności na Wikipedii, dlatego zgłaszam się do Ciebie z tym artykułem. Nie mam najmniejszego pojęcia o piłce nożnej, o piłkarzach, ani o niczym z tym związanym, ale napotkałem ostatnio taki artykuł i stwierdziłem, że wymaga on naprawy. Zgłaszam go do Twojej uwagi, jeżeli Ty nie znajdziesz czasu, to może znasz kogoś kto doprowadzi go do porządku. Pozdrawiam i dzięki! Nadzik (dyskusja) 18:20, 3 sty 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Państw Nieuznawanych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Szefowie rządówedytuj kod

Odp:Szefowie rządów

Cześć, jakoś w ostatnich dniach grudnia zauważył, że brakuje kilku kanclerzy no i takie zrobiłem sobie postanowienie, że opracuję ich pierwszych :); zacząłem też uzupełniać przypisy czy raczej w ogóle treść w kilku już istniejących hasłach, potem doszli szefowie dyplomacji - więc temat jeszcze nie jest zamknięty. Ale, że czasu na Wikipedię nie mam dużo, a przede wszystkim chcę uzupełniać brakujących ministrów, parlamentarzystów (tutaj to już ograniczam się do Europy, Ameryki), którzy pojawiają się na liście zmarłych, to do prezydentów (są chyba jeszcze dwaj, którzy mają tylko informację, kiedy sprawowali urząd), kanclerzy i szefów dyplomacji powrócę. Mam nadzieję, że w tym roku dam radę uzupełnić brakujących europejskich premierów po 1918, a może i nawet z przełomu wieków XIX/XX (m.in. Holandia). Obok polityków też chciałbym dodać z tematyki mojego rodzinnego miasta np. kilku varsavianistów. Na jesieni dużo sprawdzałem propozycji do CW, DA, a to niestety dużo zabiera czasu z edytowania. A wracając do Twojej wiadomości, to miło, że się ucieszyłeś z uzupełnienia kanclerzy, no bo szefowie rządów powinni być. Jeśli jesteś Ciekaw, to myślę, że w pierwszej kolejności to będzie Europa Zachodnia i może republiki wchodzące w komunistyczną Jugosławię, bo tam działałem w 2007, 2010-11 i od tego czasu niewiele się zmieniło. A Ty też masz jakieś plany w temacie szefów rządów/polityków? pozdrawiam Witold1977 (dyskusja) 17:28, 18 sty 2020 (CET)

Odp:Ad:Lista skoczków narciarskich ze zwycięstwem w Pucharze Świataedytuj kod

Odp:Ad:Lista skoczków narciarskich ze zwycięstwem w Pucharze Świata

Cześć,

przepraszam za późną odpowiedź. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, same argumenty do mnie przemawiają, natomiast tylko w subiektywnym odczuciu obecna wersja jest mimo iż błędną, to lepszą alternatywą. Nie będę protestować przeciwko przebudowie tabeli zgodnie z tym co napisałeś, lecz trzeba to zrobić w całości, a nie usuwać jeden niepasujący element. Pozdrawiam → Snoflaxe (dyskusja) 20:39, 20 sty 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Południowokoreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

pełne imię i nazwisko u politykaedytuj kod

Zajrzyj do Wikipedysta:MalarzBOT/duplikaty. Są tam trzy/cztery błędy do poprawy. ~malarz pl PISZ 08:37, 27 sty 2020 (CET)

Dzisiaj masz cztery. ~malarz pl PISZ 08:55, 4 lut 2020 (CET) Znowu kilka. Wrzuć sobie do obserwowanych. ~malarz pl PISZ 09:24, 11 lut 2020 (CET)

Odp:Ad:Joseph Lunsedytuj kod

Odp:Ad:Joseph Luns

Hej, miałem taki zamiar + dodanie kilku odznaczeń, pozdrawiam Witold1977 (dyskusja) 19:38, 29 sty 2020 (CET)

 • Zauważyłem i dobrze, że uzupełniasz, jeszcze dodam przypisy, bo ten jego następca (z resztą stare moje hasło na podstawie en:wiki) wygląda fatalnie; ps. ostatnio dodałem dwóch francuskich ministrów ;) Witold1977 (dyskusja) 19:45, 29 sty 2020 (CET)

Steven Bergwijnedytuj kod

[1] Wprowadziłeś złą kategorię. Prawidłowa to Piłkarze Tottenhamu Hotspur. Na przyszłość proszę sprawdzaj swoje edycje przed zapisaniem. 89.229.131.195 (dyskusja) 09:51, 31 sty 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Gambii, Republiki Zielonego Przylądka oraz Senegaluedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

???edytuj kod

W artykule o jednostkach w Chorwacji w parametrze siedziba coś pozmieniałeś w spacjach. Dobrze to widać jak się wyróżni zmiany w css, np.:

.diffchange { border: 2px solid orange !important; background-color: yellow; padding: 1px; } 

Wynikiem tego jest niewyświetlanie siedziby w infoboksie. ~malarz pl PISZ 09:57, 1 lut 2020 (CET)

Może jakieś SK. Może jakieś znajdź i zamień. Może coś kopiowałeś z jakiegoś innego edytora. Nie wiem co robiłeś. Z opisu edycji to nie wynika. ~malarz pl PISZ 10:01, 1 lut 2020 (CET) Chyba tylko jeden artykuł. Początkowo wydawało mi się, że dwa takie znalazłem. Nie mam żadnego pojęcia skąd się bierze. Znalazłem już w sumie kilka/kilkanaście podobnych błędów i nie wiem co jest och przyczyną. W większości były one dziełem przypadkowych edytorów, więc nie było o co ich pytać. Ale Ciebie można męczyć pytaniem co robiłeś :-) ~malarz pl PISZ 10:07, 1 lut 2020 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Maitakeedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Maitake

To była próba rozwiązania tego zgłoszenia. Maitake (dyskusja) 12:42, 4 lut 2020 (CET)

Ad:Larry Traskedytuj kod

Ad:Larry Trask

No naprawdę Robert Lawrence „Larry” Trask? A co to był, rapowiec, używający ksywki Larry? Przecież on się nigdy nie podpisywał Robert Lawrence „Larry” Trask, taka wersja pozbawiona jest całkowicie sensu, w takiej pełnej formie nigdzie się to nie pojawia. W paszporcie miał Robert Lawrence Trask, a publikacje sygnował Larry Trask. Te dwie wersje są całkowicie rozłączne. Maitake (dyskusja) 12:48, 4 lut 2020 (CET)

 • Szanowny Panie, zapis Robert Lawrence „Larry” Trask właśnie sugeruje, że taka pełna forma była czy jest przez kogoś używana. Pisze Pan: „jest akceptowalnym sposobem uwzględniania zdrobnienia” – to natychmiast pojawia się pytanie: akceptowalnym przez kogo? Bo takiego zastosowania cudzysłowów interpunkcja polska nie zna, polecam lekturę tej strony. Maitake (dyskusja) 13:32, 4 lut 2020 (CET)

Re: wikidaneedytuj kod

Z tego, że nie wymyśliłem wyjątku, wg którego nazwy żupani powinny się odmieniać. Dla większości herbów i flag, które nie mają polskiej etykiety brak odmiany nazwy jest ok. ~malarz pl PISZ 10:14, 12 lut 2020 (CET)

Cały raport bota jest w Wikipedysta:MalarzBOT/wikidane bez opisu/rejestr, a to czego nie potrafił wymyślić jest w Wikipedysta:MalarzBOT/wikidane bez opisu. ~malarz pl PISZ 10:37, 12 lut 2020 (CET)

Olešniceedytuj kod

Jest ta Olešnice, nie są ty Olešnice.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Czarnogórskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Stary Baredytuj kod

Według Encyklopedi PWN z 1995 roku w Czarnogórze jest miejscowość Bar, który dzieli się na Stary i Nowy Bar.(Nowy Bar powstał w 1908 roku). Czyli Stary Bar jest częścią miejscowości Bar. Jotjotem (dyskusja) 08:37, 17 lut 2020 (CET)

Ad:Arzamasedytuj kod

No cześć. Ale zdajesz sobie sprawę że hasło Skłodowska (krater marsjański) jest w drzewie Kategoria:Państwa świata? I tu absurdu nie widzisz? Bo ja nie - za to brak konsekwencji jak najbardziej. Pozdrawiam Duży Bartek / Hmmm? 21:51, 17 lut 2020 (CET)

Bałagan, IMHO, tworzą kategorie tematyczne, nie jako takie, ale upór żeby robić z nich oddzielne drzewo. A na razie spójnych zaleceń brak, a już na pewno takich które można by uznać za standard, więc do błędu się nie poczuwam. Duży Bartek / Hmmm? 23:35, 17 lut 2020 (CET) Znam. Zwróciłeś uwagę na kategorię zalinkowanej strony? Propozycje zaleceń Wikipedii. Również pozdrawiam. Duży Bartek / Hmmm? 20:14, 26 lut 2020 (CET)

Re: Bałkany/ex-Jugosławiaedytuj kod

Jestem zainteresowany uczestniczeniem w takim projekcie :) Interesuję się krajami słowian południowych i wszystkim co z nimi związane – historią, sztuką, wojnami, polityką etc. Boli mnie słabość polskiej Wiki w tym aspekcie, dlatego jestem jak najbardziej za. --Michal0803 (dyskusja) 20:13, 18 lut 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Malijsko-Mauretańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Uczestnicy wojny w Bośniedytuj kod

Odp:Uczestnicy wojny w Bośni

Dzięki za zwrócenie uwagi ;) postaram się bardziej zwracać na to uwagę w kolejnych bio Jeremski (dyskusja) 12:55, 24 lut 2020 (CET)

Przy okazji, jest gdzieś opisane na Wikipedii poprawne sortowanie artykułów? Miałem 8 letnią przerwę od pisania i przyznam, że nie wiem czy dobrze rozumiem sortowanie, przenoszenie interwiki do wikidanych i KA, dlatego ten aspekt zazwyczaj zostawiałem EmausBotowi, który zazwyczaj momentalnie to po mnie poprawiał Jeremski (dyskusja) 14:11, 24 lut 2020 (CET)

Odp:Ad:Oued Seguellîledytuj kod

Odp:Ad:Oued Seguellîl

Cześć. Nie jestem przekonany, bo nazwy w transkrypcji pewnie nie znajdziesz w żadnym źródle, co z resztą nie jest niczym zaskakującym w przypadku nazw arabskich z obszaru północnej Afryki, gdzie nie znajdziesz porządnych opracowań wydawanych po arabsku a jedynie z nazwami arabskimi przemielonymi przez francuszczyznę. Tę transkrypcję dodałem raczej jako ciekawostkę i to też drżała mi przy tym ręka, czy aby nie popełniam OR ;) Khan Tengri (dyskusja) 22:40, 25 lut 2020 (CET)

ListeriaBotedytuj kod

Już dziś z mastim na ten temat rozmawiałem. Bot będzie omijał (w większości przypadków) strony generowane przez ListeriaBota. ~malarz pl PISZ 13:24, 4 mar 2020 (CET)

Doszła jeszcze jedna zmiana w konfiguracji bota. Bota odplokowałem. Daj znać jutro czy zadziałało. Chcę doprowadzić do sytuacji aby poza sporadycznymi sytuacjami bot nie dotykał list generowanych przez Listerię. ~malarz pl PISZ 10:57, 11 mar 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szkockiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikipedysta:Mathieu Mars/brudnopis1edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:00, 7 mar 2020 (CET)

Re: szablony nawigacyjneedytuj kod

Jeżeli są to nazwy artykułów to tak, jeżeli są to nazwy miejscowości to trzeba będzie je poprawić (być może da się to zrobić półautomatycznie). Wyślij @ to zobaczę. ~malarz pl PISZ 14:59, 9 mar 2020 (CET)

Czekam na @ ~malarz pl PISZ 15:01, 9 mar 2020 (CET) Wrzuciłem to co dostałem do Wikipedysta:Malarz pl/brudnopis/miejscowości. Są tam dwie kolumny (link do miejscowości, link do jednostki). Na szybko znalazłem tam kilka linków do przekierowań i kilka linków do disamabigów. Warto by je poprawić przed botowaniem. Poprawiaj na tej liście bo to ona posłuży za dane dla bota. Te linki specjalnie nie mają opisu (bot zawsze jest w stanie na bazie nazwy artykułu wygenerować nazwę miejscowości przez obcięcie nawiasu). ~malarz pl PISZ 19:23, 10 mar 2020 (CET) Usunąłem opisy linków, one zaburzają całą tabelę. Dodałem jeszcze kolumnę z linkiem do potencjalnego szablonu. Czekam na info jak skończysz poprawiać. ~malarz pl PISZ 20:27, 10 mar 2020 (CET)

Na końcu listy umieściłem jeden wygenerowany navbox. Kolejność miejscowości w szablonie jest ustalona zgodnie z kolejnością na liście. W tytule wstawiam po prostu link do artykułu o jednostce. Nie bardzo chcę je zmieniać automatem na dopełniacze, ale mogę spróbować. Czy coś w tym wzorze zmienić? ~malarz pl PISZ 22:28, 10 mar 2020 (CET)

Przepuściłem bota przez niebieskie artykuły z zestawienia i poniżej jest lista przypadków, w których było coś innego niż Chorwacja:

W kilku kolejnych bot nie znalazł parametru państwo w infoboksie, więc w większości są pewnie ok, ale nie sprawdzałem; Sopot mi jakoś znajomo wygląda :-):

Nie sprawdzałem też innych jednostek w infoboksach. Dopóki główne nie będą się zgadzać, nie ma co sprawdzać kolejnych jednostek podziału administracyjnego. ~malarz pl PISZ 21:16, 11 mar 2020 (CET)

To samo zestawienie teraz:

~malarz pl PISZ 00:15, 13 mar 2020 (CET)

Wypatrzyłem dwa istniejące, ale w przypadku {{Gmina Baška Voda}} ma on inną zawartość niż wynikałby z zestawienia. Bot może je pominąć albo nadpisać. W drugim przypadku będzie można zajrzeć co jest inaczej i poprawić ręcznie. ~malarz pl PISZ 14:48, 13 mar 2020 (CET)

To ja je nadpiszę. ~malarz pl PISZ 15:03, 13 mar 2020 (CET)

Bot właśnie wstawia kolejne szablony. Jak dasz mi znać, że wszystko z nimi jest OK, to włączę wstawianie tych szablonów do artykułów, wymienionych w szablonach. ~malarz pl PISZ 00:27, 14 mar 2020 (CET)

Bot porządkuje wywołania. Z rzwczy szczególnych - usunął szablon Szablon:Gmina Baška Voda z dwóch artykułów. Widzę, że poprawiasz niektóre szablony. Jeżeli poprawisz dotychczasowy niebieski link na coś innego, to pieć minut po poprawie zajrzyj jeszcze raz do etgo artykułu czy przypadkiem bot nie wstawił go tam. Bot dostał listę szablonów i kolejno je czyta (bieżącą wersję, nie tą którą tworzył) i aktualizuje jego wywołania na bazie zawartości: dodaje do artykułów, które występują w szablonie oraz usuwa z artykułów, których nie ma w szablonie. ~malarz pl PISZ 10:19, 14 mar 2020 (CET)

Bot - Hvatskiedytuj kod

JHej niektóre hasła o Chorwacji zawierAją info o szablonie a on nie istnieje.--Lukasz2 (dyskusja) 21:03, 15 mar 2020 (CET)

Artykuły utworzone przez botaedytuj kod

Hej, fajnie że artykuły o chorwackich wsiach tworzy bot. Kiedy więc będą dodane brakujące wsie (czerwone linki w szablonach wiejskich)? Była Feministka (dyskusja) 13:33, 16 mar 2020 (CET)

OK. Jak skończysz i bot zrobi swoje, to mogę sobie pozwolić zamówić nowe artykuły z tego i tego? W ogóle coś o podziale administracyjnym ChRL, przydałoby się :) Była Feministka (dyskusja) 14:39, 16 mar 2020 (CET) Niestety, nie znam się na tworzeniu baz danych do Wikipedii. Była Feministka (dyskusja) 11:19, 17 mar 2020 (CET)

bot wstawia nieistniejące szablonyedytuj kod

Specjalna:Linkujące/Szablon:Gmina_Župa_dubrovačka. ~malarz pl PISZ 08:50, 17 mar 2020 (CET)

Twój bot cały czas tworzy wywołania nieistniejących szablonów. ~malarz pl PISZ 12:25, 23 mar 2020 (CET)

Trzeba było mi wcześnie, że tego pierwszego brakuje. A co do reszty to lepiej nauczyć bota używania właściwych nazw szablonów, albo zmienić nazwy tym szablonom na właściwe (jeżeli to bot używa teraz właściwe). ~malarz pl PISZ 19:20, 23 mar 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Słoweńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Problemy przy przeniesieniu artykułuedytuj kod

Hej, przeniosłam artykuł Victor Entertainment pod JVCKenwood Victor Entertainment. Niestety, w tym nowym artykule nie ma odnośników do innych wersji językowych a poza tym inne artykuły kierują nadal pod Victor Entertainment. Mógłbyś jakoś pomóc? Była Feministka (dyskusja) 19:40, 21 mar 2020 (CET)

Dzięki. Jednak nadal np. Triptykon ma wpisane Victor Entertainment zamiast JVCKenwood Victor Entertainment i do tego pierwszego ma odnośnik. Była Feministka (dyskusja) 19:46, 21 mar 2020 (CET) Co zrobić, żeby linki się zmieniały? Da się jakoś botem? Nawet nie wiadomo, w których artykułach jest Victor zamiast JVCKenwood. Była Feministka (dyskusja) 19:50, 21 mar 2020 (CET) Cześć. Zauważyłam, że artykuł Urojenia prześladowcze nie ma odnośników do innych wersji językowych. Na angielskiej wiki jest opisany jako en:persecutory delusion. Uprzejmie proszę o naprawienie tego. Była Feministka (dyskusja) 17:10, 22 mar 2020 (CET)

---edytuj kod

Skoro, jak sam przyznajesz, nie zajmujesz się historią, to proponuję nie zabierać głosu na przyszłość, skoro nie masz o tym pojęcia. Zwłaszcza, jeśli masz atakować poszkodowanego (czyli mnie) i stosować tzw. victim blaming w trzech z czterech zdań swojej wypowiedzi. Andrzej1993 (dyskusja) 17:13, 24 mar 2020 (CET)

 • Ależ ja Ci niczego nie odbieram. Ja jedynie proponuję, ponieważ możesz nie mieć pełnego oglądu sytuacji i kierować się uprzedzeniami (co, jak widzę, i tak już ma miejsce). Ńie zacząłem żadnej wojny edycyjnej. Moja edycja została zatwierdzona i oznaczona jako przejrzana. To ten osobnik ją anulował, bo tak. Co do czasu społeczności - pardon moi, ale kiedy ja użyję słowa prostak, to dostaję bana. Kiedy jakiś osobnik rzuca coś o moich zdolnościach manualnych i intelektualnych, to koledzy administratorzy grożą mu jedynie paluszkiem. Rozumiem, że mam pozwalać na obrażanie mnie przez różnych anonimowych osobników, bo administracja i tak będzie im pobłażać? Andrzej1993 (dyskusja) 18:31, 24 mar 2020 (CET)

Nazwa artykułuedytuj kod

Witaj.

Czy tworząc botem artykuły o wsiach mógłbyś sprawdzać, czy istnieją już miejscowosci o takiej nazwie ale z wyróżnikiem? Już kilka przeniosłem.

StoK (dyskusja) 07:44, 25 mar 2020 (CET)


Nie przyjmuję tego tłumaczenia. Nie chodzi mi o to że pojawią się nowe, ale przynajmniej wyeliminuj istniejące. Przenoszenie, odkręcanie linkujących to 1000 razy tyle roboty. W kodzie bota możesz zamieścić co sprawdza czy jest artykuł rozpoczynający się na nazwa tworzona + " (", jeśli jest to do ręcznej weryfikacji. StoK (dyskusja) 11:04, 25 mar 2020 (CET)


Dziękuję za ugodowy styl czego arbitralnie przyjmować bądź też nie. Napisałem jasno i wyraźnie StoK (dyskusja) 12:50, 25 mar 2020 (CET)

Patedytuj kod

Witaj, mógł jednak nie wiedzieć, że Andrzej jest zablokowany [2]. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:30, 27 mar 2020 (CET)

 • Hej, pewnie masz rację, zwłaszcza argument o wpisie pod informacją o blokadzie. Tym niemniej, minimalna szansa, na to iż nie widział, dla zasady w moim odczuciu istniej. Nie ulega wątpliwości jednak wpis o charakterze ataku osobistego. Z drugiej strony, to też nie jest zdrowa sytuacja, iż jeden z edytorów wraca do edytowania Wikipedii dopiero jak inny będzie miał 3 blokadę. Nie ukrywam, że i ja bywam tym zmęczony. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:28, 27 mar 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Libańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Ramkeen Islandedytuj kod

Odp:Ramkeen Island

Hej. Poprawny zapis to Dżazirat Ramkin. Przy okazji widzę, że ktoś się wziął za transkrybowanie Dżuzur an-Nachil, ale zrobił to bez pojęcia... Khan Tengri (dyskusja) 21:38, 28 mar 2020 (CET)

Kategoria:Nieznana data urodzeniaedytuj kod

Mam mieszane odczucia, odnośnie boota wstawiającego kategorię Nieznana data urodzenia.

Często data urodzenia jest powszechnie znana. Występuje w dziesiątkach źródeł, internetowych też, a że autor hasła bazował na jednym źródle, to w haśle jej nie zamieścił. Czy nie kłóci się to trochę z rzeczywistością? Pozdrawiam Braniewiak (dyskusja) 22:18, 29 mar 2020 (CEST)

Szybkie palceedytuj kod

Moim zdaniem zbyt pospieszne: [3]. Zwłaszcza w kontekście [4]. — Paelius Ϡ 21:19, 1 kwi 2020 (CEST)

W obecnych warunkach nie widzę możliwości. Uźródławianie na podstawie tego jest Ersatzem o tyle, że nie mamy wersji polskiej. — Paelius Ϡ 21:42, 1 kwi 2020 (CEST)

Re: przenosinyedytuj kod

Da radę. Pytanie tylko czy poprawiać linkujące, czy sam to zrobisz. Wydaje mi się, że część z linkujących jest błędna (powinny linkować do innych artykułów). ~malarz pl PISZ 23:47, 2 kwi 2020 (CEST)

Miałem dzisiaj trochę problemów, ale chyba wszystko przeniosłem (poza tym co już sam zrobiłeś). ~malarz pl PISZ 19:27, 3 kwi 2020 (CEST)

1,4kkedytuj kod

Hej Prosiłbym cię byś nie puszczał bota teraz zanim pl.wiki nie przekroczy 1.400.000. Bo pomimo tego że bardzo cenię te hasła (dziękuję za ich stworzenie, jestem przekonany że będą dobrze służyły), to jakoś wydaje mi się że będzie lepiej jak ludzie napiszą to jubileuszowe hasło. PMG (dyskusja) 18:08, 3 kwi 2020 (CEST)

Armen Arslanianedytuj kod

Jesteś pewien tej edycji - [5]? --Maattik (dyskusja) 01:07, 4 kwi 2020 (CEST)

Odpowiedź: Josip Riđanovićedytuj kod

Poštovani g. Mars, hvala Vam na poruci. Možete li, molim Vas, nadopunti članak prema ovom i ovom izvoru. Dziękuję! :) Serdecznie pozdrawiam, --Dominik Tomić (dyskusja) 11:29, 4 kwi 2020 (CEST)

Odličan! Mnogo hvala! Dziękuję! --Dominik Tomić (dyskusja) 01:04, 5 kwi 2020 (CEST)

Johannes Baptista von Albertini i inniedytuj kod

Wstawiasz miejsca ur. i śmierci do pierwszego akapitu. Uważam to za zbędne powtórzenie - ta informacja jest w tekście art. oraz w infoboksie. Selso (dyskusja) 13:47, 6 kwi 2020 (CEST)

 • Jakiś czas temu masowo poprawiano moje arty dopisując do lat skrót r. Otrzymałem naukowe wyjaśnienie z cytatami ze słowników encyklopedii etc., że przy podanych datach należy używać skrótu r. Zastosowałem się do tego. Teraz poprawiasz daty usuwając ten skrót. Edytowano też arty usuwając powtórzenia z mądrym objaśnieniem, że powtórzenia są zbędne. Teraz wstawiasz powtórzenia. Przyznam, że wkurza mnie takie ciągłe edytowanie artów, które niczego nowego nie wnosi i nic nie poprawia. Wygląda to albo na forsowanie własnego poglądu, albo nabijanie licznika edycji (tylko po co?). Nie lepiej zrobić coś bardziej użytecznego ?14:39, 6 kwi 2020 (CEST)
  • nie ma czegoś takiego jak "twoje arty" – ale są arty napisane przeze mnie. I to jest zwykłe czepialstwo bez pokrycia. Reszta bez zmian. Pozdrawiam Selso (dyskusja) 16:38, 6 kwi 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Ameryki Centralnej IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykułyedytuj kod

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły

Udzielam upomnienia, że na Wikipedii oceniamy hasła, a nie ludzi i nigdy nie jest dozwolone nazywanie kogoś głupim, także w stosunku do osób zablokowanych. ~CybularnyNapisz coś ✉ 14:51, 8 kwi 2020 (CEST)

To tak nie działa. Przyjęte jest, że zgodnie z Wikietykietą, nie oceniamy osób (osobą jest Karpiak), lecz hasła (np. hasła Karpiaka). Ty napisałeś, że Karpiak jest głupi, czyli odniosłeś się do osoby, z kolei w odpowiedzi do mnie wyciągasz wnioski o osobie na podstawie oceny artykułów, podczas gdy należy ograniczać się tylko do tego drugiego. Nigdzie też nie napisałem, że zarzucam Ci obelgi. Nic takiego nie miało miejsca, natomiast gdybym kogoś przyłapał na stosowaniu obelg, to nałożyłbym blokadę bez upominania. ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:04, 8 kwi 2020 (CEST) To też będzie mój ostatni komentarz, bo i tak nikt z nas nikogo wzajemnie nie przekona, ale sprostuję, że jako obelgę rozumiem poważniejsze obrażenie kogoś np. nazwanie osoby przy pomocy mocnych wulgaryzmów, a nie każde złamanie WP:E. Zmiana rzeczownika na przymiotnik nie wpływa w tym przypadku na znaczenie wypowiedzi. Stwierdzenia X jest głupi oraz X cechuje się głupotą są całkowicie równoważne. Problem poruszony w dyskusji nie był tematem mojej wypowiedzi, gdyż w tej sprawie nie kwestionuję Twojego zdania, zgadzam się że wkład RK był szkodliwy i nadal jest co sprzątać. Nie widzę również znamion ataków osobistych w stosunku do Ciebie w żadnej mojej wypowiedzi. Nigdzie Cię negatywnie nie oceniam, jedynie odnoszę się do konkretnej edycji, a nawet gdybym miał oceniać, to uważam Cię za wartościowego edytora. Odnośnie listy, nie jest prawdą, że lista związana jest z oceną twórcy i jego niskich umiejętności. Lista związana jest z poważnie złą jakością haseł tego Wikipedysty. Tak nawet wynika z opisu tej listy. ~CybularnyNapisz coś ✉ 16:03, 8 kwi 2020 (CEST)

Jacex122345edytuj kod

Witam. Zablokowałem w kilka sekund po tym jak Ty to zrobiłeś. Nie wiedząc, że to robisz. Koincydencji i czas na wpis uzasadnienia. Raczej nie widzę powodu na krótszą blokadę niż bezterminowa. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 12:46, 10 kwi 2020 (CEST)

Kovilovoedytuj kod

Kovilovo to część Belgradu, nie osobna wieś. Napisz do mnie (Marcowy.Czlowiek@gmail.com

--Marcowy gość (dyskusja) 23:25, 10 kwi 2020 (CEST)


Racja, przepraszam za brak profesjonalizmu, dopiero zaczynam przygodę z edycją i nie wiedziałem, że takie źródła są niedozwolone. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam --Marcowy gość (dyskusja) 12:02, 11 kwi 2020 (CEST)

Bot wstawił WP:DUPLIKATYedytuj kod

Bot dodał dwa pola do infoboksu flaga i dopełniacz nazwy, które już tam były: [6], [7]. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:04, 11 kwi 2020 (CEST)

navboksy BIHedytuj kod

Tak jak poprzednio, wrzuciłem tabelkę do Wikipedysta:Malarz pl/brudnopis/miejscowości. Ja tam widzę trochę disambigów i redirectów. Warto by to najpierw powyjaśniać. ~malarz pl PISZ 21:22, 11 kwi 2020 (CEST)

Zrób dla kilku bo ni wiem o co chodzi. Zresztą w ogóle na przyszłość to przygotowuj dane w tabelkach wiki. Mniej problemów będzie wychodziło. ~malarz pl PISZ 23:03, 11 kwi 2020 (CEST) Zrobione Dwa artykuły: Dobrinja i Teočak nie mają w infoboksie BIH (albo nie mają infoboksu). ~malarz pl PISZ 17:52, 13 kwi 2020 (CEST)

Właśnie zabrałem się za wstawianie infoboksów do linkowanych artykułów. Przy okazji poprawiam przekierowania. ~malarz pl PISZ 14:13, 18 kwi 2020 (CEST)

Bot pracuje. Skończy pewnie do wieczora. Ja bym nie kasował przekierowań, tylko je edytował wstawiając disambig. Mniej roboty, efekt ten sam a w historii widać, co było przenoszone i gdzie. ~malarz pl PISZ 13:18, 20 maj 2020 (CEST)

Re:Kübra Ardıçedytuj kod

Witam. Nie ma problemu, ale ktoś już poprawił. Zapamiętam na przyszłość. Bettor (dyskusja) 11:16, 14 kwi 2020 (CEST)

Re:Zllataredytuj kod

Nie ma sprawy. Tutaj są wszystkie edycje z zakresu 83.28.x.x, możesz zaznaczyć kwadracik "Pokazuj edycje tworzące nowe strony". Pzdr, tufor (dyskusja) 12:48, 14 kwi 2020 (CEST)

Podziękowanie - Josip Riđanovićedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:01, 17 kwi 2020 (CEST)

botedytuj kod

Nie wiem o co chodziło w edycjach bota w Čapljina i Medziugorie. Obydwie zrewertowałem. IMO tam nic prawidłowego nie było. ~malarz pl PISZ 19:21, 17 kwi 2020 (CEST)

Tam była też zmiana nazwy przypisu i fragment adresu internetowego. Ja wychwyciłem to przez zepsute grafiki, ale trzeba wszystkie te zmiany, które robiłeś przejrzeć. ~malarz pl PISZ 19:28, 17 kwi 2020 (CEST)

DNUedytuj kod

Hej! Dałem się wykazać komuś innemu ;) Swoją drogą jeden hoax jest dla mnie gorszy od 100 haseł niespełniających kryteriów, ale z prawdziwymi danymi. Pzdr! Nedops (dyskusja) 23:17, 17 kwi 2020 (CEST)

Wikidaneedytuj kod

Zajrzyj do: Kategoria:Szablony lokalizacyjne - współrzędne spoza mapy. To jest efekt podpięcia tych artykułów do złych elementów WD (Białoruś, Rosja, Polska). Wczoraj poprawiłem jeden czy dwa. Teraz jest tego tyle, że zostawiam to tobie. ~malarz pl PISZ 08:52, 18 kwi 2020 (CEST)

Nie znam tych narzędzi, ale chyba powinno być ograniczenie do szukania tam, gdzie P17 jest równe "Bośnia i Hercegowina". Tutaj byłoby dużo mniejsze pole do błędów. ~malarz pl PISZ 10:08, 18 kwi 2020 (CEST)

Andrzej Strumiłłoedytuj kod

Witaj, wprowadziłeś w tym arcie podział na kolumny. Na moim telefonie komórkowym wygląda to fatalnie. Może warto wrócić do poprzedniej wersji? Pozdrawiam --Etup45 (dyskusja) 11:55, 18 kwi 2020 (CEST)

Dzięki za szybką odpowiedź i zrozumienie. Być może w wolnej chwili przeredaguję, a co do Kawiarenki – to, masz rację, dobrze by było ten problem tam poruszyć, choć nie jestem właściwą osobą do tego (humanista). --Etup45 (dyskusja) 12:38, 18 kwi 2020 (CEST)

przekierowaniaedytuj kod

Kiedyś chyba była jakaś opcja WP:SK. Nigdy jej nie używałem. Jak jest tego więcej to zrób mi ładną wypunktowaną ich (szablonów) listę to przelecę botem. ~malarz pl PISZ 14:06, 18 kwi 2020 (CEST)

Dołączyłem i tę listę. Potrwa to dłuższą chwilkę. ~malarz pl PISZ 14:19, 18 kwi 2020 (CEST) A ja myślałem że już skończyłeś. Ten mój bot raczej nadaje się do porządków na koniec. ~malarz pl PISZ 14:27, 18 kwi 2020 (CEST) Co robić z takim szablonem: Szablon:Gmina Berkovići. Jest linkowany z Brštanik (Republika Serbska), którego nie ma w tym szablonie? Podejrzewam, że jest tego więcej. Najchętniej przy tej ilości szablonów bym ustawił stałą decyzję dla wszystkiego. ~malarz pl PISZ 19:13, 18 kwi 2020 (CEST) Bot nie będzie usuwał takich linków. Jak rozumiem są to rzeczy do posprzątana na twojej liście, więc wcześniej czy później na nie trafisz. Po posprzątaniu wszystkiego (8k artów) ewentualnie przygotuję ci listę takich przypadków. ~malarz pl PISZ 19:39, 18 kwi 2020 (CEST) Zrobione ~malarz pl PISZ 20:11, 29 kwi 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Kongijskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Krzysztof Zimnochedytuj kod

Cześć. Przebudowałem cały artykuł o tym pięściarzu Krzysztof Zimnoch. Czy byłaby możliwość przejrzenia przez ciebie tego artykułu i ewentualnie zgłoszenia go jako kandydata do DA? Nie jestem pewny czy mogę to zrobić sam, gdyż edytuję tylko od tygodnia. Bettor00 (dyskusja) 22:06, 18 kwi 2020 (CEST)

Hotel paradiseedytuj kod

Witaj Mam wielką prośbę do ciebie, czy mógłbyś zabezpieczyć artykuł hotel paradise? Bo ludzie go edytują i niszczą. Liczę ze go zabezpieczysz. Mati12398 (dyskusja) 07:48, 21 kwi 2020 (CEST)

Re: Jednostka administracyjna infoboxedytuj kod

Tam jest jakiś automat dla commons. ~malarz pl PISZ 10:31, 24 kwi 2020 (CEST)

Tam był link do strony commons podanej jako interwiki. Teraz dorobiłem w tym szablonie link do zdefiniowanej P373 (kategorią commmons). Nie wiem, czy to nie będzie miało jakiś skutków ubocznych. ~malarz pl PISZ 20:41, 25 kwi 2020 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Okbumer (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Hej, widzę, że jesteś dostępny. Mógłbyś zablokować w/w? Upodobał sobie wstawiać wygłupy w Głowy państwa w Rosji i pomimo mojej prośby, nadal to robi. Pozdrawiam, Rw23 (dyskusja) 12:12, 24 kwi 2020 (CEST)

Usunięciaedytuj kod

Witaj, usunąłeś ostatnio kilka artykułów, które zgłoszono do poczekalni. Niech reprezentatywnym przykładem będzie np. to. Sam też uważam, że temat chyba nie jest ency (ale nie sprawdzałem, ufam zgłaszającemu). Problem polega na tym, że wg. Regulaminu poczekalni: Ocena strony: 3. Zgłoszenie, które nie doczekało się komentarza, jest przenoszone do załatwionych. Przedmiotowa strona pozostaje wówczas w Wikipedii. Z drugiej strony WP:ZR podpowiada, że po .... trzymać nieency tematy. Na to jest rozwiązanie, dodajesz swój komentarz, że temat nieency bo to i owo, a inny admnin kasuje (a nawet, jeśli dyskusja trwa długo, a będzie tylko zgłaszający i twój głos za usunięciem, to każdy doświadczony użytkownik może to zrobić (posiłkując się szablonem EK, bo może przeprowadzić odpowiednie czynności w poczekalni, ale sam "skasować" artykułu nie może)). Ponadto: 6. Każda decyzja dotycząca losu strony musi być uargumentowana. Ten wymóg również został złamany, o ile "obejście" pkt. 3 na upartego można zgodnie z WP:ZR uznać za zasadne na zasadzie, że też masz argumenty o usunięciu, to jednoczesny brak wymaganego uzasadnienia, to już moim zdaniem w porządku nie jest. KamilK7 01:42, 25 kwi 2020 (CEST)

 • Nie strzelam z żadnej armaty, przecież podjęcie dyskusji na stronie Wikipedysty, to chyba najłagodniejsza forma rozwiewania wątpliwości (jak znasz łagodniejszą, to podaj proszę). Właśnie dlatego, że długo bywam w poczekalni, wiem, że to, co napisał zgłaszający nie zawsze jest prawdą. Jeśli posiłkiem ma być twoja opinia, to należy ją podać. Gdybyś podał, to nie możesz być sędzią w sprawie, w której angażowałeś się w dyskusję. Ale... no przecież nie podałeś, bo twoje stanowisko jest zbieżne z wnioskodawcą, to już wtedy bycie sędzią w wprawie, w której ma się pogląd, nie ma znaczenia... ? A pkt. 3. oceny strony jest właśnie na wypadek, jakby zgłoszenie się miało nie doczekać komentarza, a tutaj mogło, osiedle dokładnie nazywa się Kopaliny-Jagiełły, są źródła: jest powoływany przewodniczący, są uchwały (np. Uchwała nr XLV(312) 2006), inne źródło na istnienie osiedla tutaj), tutaj w BIP jest wprost wymienione jako osiedle. Jest tego mnóstwo więcej. Być może temat nie jest ency, ale to powinno się w dyskusji wykazać, a nie przez zamykanie zgłoszeń, na które nikt nie zdążył odpowiedzieć, w trybie niezgodnym z pkt. 3 oceny strony poczekalni - wcale tutaj nie jest takie oczywiste, że temat na pewno nie jest ency. Nie rozumiem uwagi związanej z OR (wg mnie to tylko podanych źródeł, a nie zmyślone informacje). KamilK7 23:57, 26 kwi 2020 (CEST)

Ad: Puszkinedytuj kod

Ale tytuł hasła jest "Aleksander Puszkin", tj. w postaci spolszczonej. Czytelnik spod IP 95.171.116.27 miał prawo czuć się zagubiony i w dobrzej wierze uzupełnić brakującą /w jego mniemaniu/ literę. Warto się zastanowić nad ujednoliceniem tytułu hasła i definiendum w jedną albo drugą stronę. --46.76.102.97 (dyskusja) 10:31, 27 kwi 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Polonii i Osób Pochodzenia Polskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

efekty użycia WP:SK w Balowie herbu Gozdawaedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59608316) wykonanej 2020-04-29 09:01:05 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Balowie herbu Gozdawa zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 2 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 30 kwi 2020 (CEST)

infoboksyedytuj kod

Zajrzyj do dyskusji projektu infoboksowego. W kilku wątkach podjąłem dyskusję, ale brak odzewu, w tym zgłaszającego :-(. ~malarz pl PISZ 23:37, 30 kwi 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Stefan Nemaniaedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59623339) wykonanej 2020-04-30 08:40:24 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Stefan Nemania zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (TAG ZAMYKAJĄCY BEZ OTWIERAJĄCEGO?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 2 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 1 maj 2020 (CEST)

Artykuł o TVN7edytuj kod

Witaj Czy mógłbyś przejrzeć artykuł o tvn7 i pozostawić tak jak ja zrobiłem bo tak jest o wiele lepiej niż było przedtem. Mati12398 (dyskusja) 16:41, 4 maj 2020 (CEST)

Bashkim Shalaedytuj kod

Kolejny artykuł kosowsko-piłkarskiego IPka. Zagrał 25 meczów w najwyższej lidze Kosowa (wg. Transfermarkt), więc nie spełnia WP:PILKA. W infoboxie jest bardzo dużo nieprawdziwych informacji. Jak to skomentujesz? DNU: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2020:05:05:Bashkim_Shala. Pozdrawiam. --Mister Jakub (dyskusja) 10:11, 5 maj 2020 (CEST)

Możesz zakończyć dyskusję i usunąć hasło Bashkim Shala? Same hoaksy. --Mister Jakub (dyskusja) 13:33, 7 maj 2020 (CEST) Dziękuję. Trzeba pilnować tych haseł kosowsko-piłkarskiego IPka. --Mister Jakub (dyskusja) 13:40, 7 maj 2020 (CEST)Mister Jakub

botedytuj kod

Wygląda na to, że twój bot ma poczucie misji. Sławek Borewicz, → odbiór 18:00, 5 maj 2020 (CEST)

To racja. Już od paru lat nie mogę się zebrać, żeby skończyć przygotowania bazy cieków do utworzenia. Sławek Borewicz, → odbiór 21:52, 6 maj 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Anais Maliedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59679904) wykonanej 2020-05-05 10:35:40 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Anais Mali zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał -[[Kategoria:Osoby pochodzenia polskiego]]; +[[Kategoria:Ludzie urodzeni w Tulonie]] za pomocą [[WP:Narzędzia/HotCat|HotCat]], [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 6 maj 2020 (CEST)

Ad:Canal du Centreedytuj kod

Ad:Canal du Centre

Cześć. Dlaczego przeniosłeś hasła o Kanale Morza Północnego i Kanale Centralnym? Khan Tengri (dyskusja) 14:07, 7 maj 2020 (CEST)

 • Ok. Nie rozumiem jednak zwyczaju dodawania przypisów do nazw, które w żaden sposób nie są kontrowersyjne, a także powszechnie występują w źródłach. Khan Tengri (dyskusja) 14:39, 7 maj 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Pierluigi Pairettoedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59709003) wykonanej 2020-05-07 21:53:02 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Pierluigi Pairetto zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 8 maj 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu II wojny światowejedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad. Fergus Suteredytuj kod

Przepraszam, kliknąłem przypadkowo przy scrollowaniu obserwowanych. Twoja edycja jest ok, nie mam zastrzeżeń. Pozdrawiam (dyskusja) 21:51, 15 maj 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Slavoljub Marjanovićedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59828997) wykonanej 2020-05-18 12:09:46 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Slavoljub Marjanović zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 19 maj 2020 (CEST)

re: przekierowaniaedytuj kod

Przykład 1:

 1. ABC - przekierowanie do "ABC (pierwszy)"
 2. "ABC (pierwszy)" - jeden artykuł
 3. "ABC (drugi)" - drugi artykuł

Bot stwierdzi, że mu brakuje linku do "ABC (drugi)" w "ABC";

Przykład 2:

 1. ABC - nic (skasowane przekierowanie)
 2. "ABC (pierwszy)" - jeden artykuł
 3. "ABC (drugi)" - drugi artykuł

Bot stwierdzi, że mu brakuje linku do "ABC (pierwszy)" w "ABC" oraz linku do "ABC (drugi)" w "ABC";

Moim zdaniem nie ma za bardzo różnicy. Poza tym jak masz listę artykułów, to jesteś w stanie przygotować zestawienie bez mojego bota. ~malarz pl PISZ 13:31, 20 maj 2020 (CEST)

Jak dasz mi listę haseł to może botem je potworzę na podstawie pierwszych zdań z artykułów. ~malarz pl PISZ 14:53, 20 maj 2020 (CEST)

Ad:Krylboedytuj kod

Przyznaje rzeczywiście może tu ciut niedopatrzenie. Info o stacji wziąłem stąd Avesta Krylbo - to artykuł powstały już w 2014. Co do powierzchni i ludności. W większości artykułów zastosowanie ma ten plik źródłowy. co do Krylbo rzeczywiście popełniłem błąd. Jacmu (dyskusja) 14:42, 21 maj 2020 (CEST)

Ten link powyżej to tylko przykład jednego z plików xls dostępnych na stronie urzędu statystycznego scb. Postaram się bardziej uważać na przyszłość. Dziękuję za zwrócenie uwagi Jacmu (dyskusja) 15:03, 21 maj 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Jamajskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

efekty użycia WP:SK w Ivana Miličevićedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59868203) wykonanej 2020-05-22 15:31:51 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Ivana Miličević zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał -[[Kategoria:Bośniacy]]; ±[[Kategoria:Chorwackie aktorki filmowe]]→[[Kategoria:Amerykańskie aktorki filmowe]] za pomocą [[WP:Narzędzia/HotCat|HotCat]], [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 23 maj 2020 (CEST)

Odp: Kontrola autorytatywnaedytuj kod

On umieszczał szablon we wszystkich artykułach. Jedynie progi były inne dla biografii, a inne dla pozostałych haseł. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:42, 25 maj 2020 (CEST)

Odp:Odp::-/edytuj kod

Odp:Odp::-/

Nazwa tego konta jest w tym diffie wraz z komentarzem Cybularnego - trochę musiałem pogrzebać w historii, by go znaleźć. Pinguję również @ptjackyll. XaxeLoled AmA 21:22, 28 maj 2020 (CEST)

Odp:Odp:Herb Dynowaedytuj kod

Odp:Odp:Herb Dynowa
w sumie już z nim skończyłem wszelkie rozmowy :) pozdrawiam serdecznie --tadam (dyskusja) 10:55, 29 maj 2020 (CEST)

dobra tylko w brudnopisieedytuj kod

Możesz skasować to hasło za które dostałem od ciebie ochrzań? --Lukasz2 (dyskusja) 16:38, 29 maj 2020 (CEST)

Postaram się by te hasła były lepsze. Nie chce znowu dać ciała. --Lukasz2 (dyskusja) 16:45, 29 maj 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Estakada w Chorzowieedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (59938744) wykonanej 2020-05-29 11:25:58 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Estakada w Chorzowie zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 30 maj 2020 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Abstrahując od wniosku. Ciekawią mnie technikalia. Piszesz "byłoby wezwać zainteresowanego do tej dyskusji". Czy jeśli nick usera wyświetla się na niebiesko czyli jest linkiem wewnętrznym to nie jest to tożsame z tym, że zobaczy on u siebie ten dzwonek wywołania na górze? Bo wygląda identycznie jak przy szablonie typu {ping|nick? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:52, 30 maj 2020 (CEST)

Tak, wystarczy link do strony użytkownika i podpis na końcu. --Wargo (dyskusja) 10:15, 1 cze 2020 (CEST)

Odp:Ad:Kategoria:Powiat Humennéedytuj kod

Odp:Ad:Kategoria:Powiat Humenné

Dzięki. --The Polish (query) 17:04, 1 cze 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu o Karpatach i Sudetachedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

"zapraszam wraz z pierwszym śniegiem"edytuj kod

Unikałbym tak nieprecyzyjnych sformułowań w encyklopedii, zważywszy, że pierwszy śnieg tej zimy... był u mnie w marcu. :) Gdarin dyskusja 15:47, 5 cze 2020 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Nie ma to znaczenia ani dla samej blokady, ani dla kwestii tytułu hasła (tu zgadzam sie i z Tobą i z Gdarinem), ale dla ciekawości: "Wykroczenia to podzbiór przestępstw" - faktycznie? Zawsze mi się zdawało, że to oddzielne zbiory. Parę razy dostałem mandat za np. przejście na ulice w miejscu niedozwolonym (a ściślej za niezauważenie policjanta w okolicy:), ale nigdy się nie spodziewałem, że czyni to ze mnie przestępcę. Hm, w zasadzie gorzej - przestępcę - recydywistę, bo mam tych mandatów kilka:) --Piotr967 podyskutujmy 20:49, 7 cze 2020 (CEST)

Zastrzeżeniaedytuj kod

W odpowiedzi na [8].

Przepraszam, nie zauważyłem, że wstawiłem dane odwrotnie. Szablony wstawiam półautomatycznie i nie zauważyłem, że dane są źle podlinkowane. Jakby Hoa binh zwróciłby mi uwagę, to bym je poprawił, ale widocznie się nie domyśliłem. A co do ich powtarzalności. To są hasła o jednostkach administracyjnych, podobnych do siebie. Są podstawowe dane statystyczne, infobox, przypisy, współrzędne, utworzone szablony nawigacyjne i dodane listy i mapki w artykułach prefektur. Dane statystyczne są uźródłowione. Na en.wiki też są używane takie źródła (co nie znaczy, że kopiuję je 1:1 bez sprawdzenia). Jeżeli hasło istnieje, a ma starsze dane – uzupełniam. Poza tym hasła spełniają kryteria Wikiwyzwań.--Zielu20 (dyskusja) 22:23, 7 cze 2020 (CEST)

Gminy w Austriiedytuj kod

W tych kategoriach znalazłem prawie 2000 artykułów Wikipedysta:Malarz pl/brudnopis/lista, w tym m.in. Zamek Hartheim. Ten ostatni na pewno nie jest gminą. Czy na pewno nie ma tam artykułów o miejscowościach? ~malarz pl PISZ 10:25, 8 cze 2020 (CEST)

Może raport coś ci pomoże: Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Miejscowość infobox. Jakbyś jakieś hasła chciał usunąć z listy botowania to edytuj wczęsniej wskazaną listę w moim brudnopisie. ~malarz pl PISZ 11:57, 8 cze 2020 (CEST) Zrobione ~malarz pl PISZ 20:42, 8 cze 2020 (CEST)

Odp:Elyes Fakhfakhedytuj kod

Odp:Elyes Fakhfakh

Zrobione. Trzeba linkowania ogarnąć jeszcze. Khan Tengri (dyskusja) 15:41, 8 cze 2020 (CEST)

Mailedytuj kod

Jakby coś, to odpisałem ;-). Pozdr. XaxeLoled AmA 23:30, 8 cze 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Bradley Wigginsedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (60036994) wykonanej 2020-06-08 22:46:27 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Bradley Wiggins zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (ODSTĘP?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]], drobne redakcyjne. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 9 cze 2020 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Wąż kociedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (60029364) wykonanej 2020-06-08 09:27:50 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Wąż koci zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał Anulowanie wersji 60029353 autorstwa [[Special:Contributions/91.235.230.15|91.235.230.15]] ([[User talk:91.235.230.15|dyskusja]]) używamy naukowego nazewnictwa, [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 9 cze 2020 (CEST)

re:Filtr nadużyćedytuj kod

Pod względem technicznym, oczywiście. Z tym, że nie jestem pewien, czy nie byłoby zbyt wielu przypadków, że to jednak nie jest wandalizm, a dobra edycja (tzn. artykuł został zamieniony na przekierowanie/autentycznie był zły/rewert czyjejś złej edycji, w tym autorewert). Pobieżnie przejrzałem wyniki tego filtru i znalazłem kilka przykładów nie-wandalizmów: klik1, klik2 (nie IP, ale świeże konto), klik3 (zapewne ta sama osoba, inne konto), klik4. Wiadomo, że wandalizmów jest znacznie więcej niż dobrych edycji, ale jako, że jakieś występują to miałbym obawy przed utworzeniem takiego filtru. Pozdrawiam, tufor (dyskusja) 14:27, 10 cze 2020 (CEST)

Zamianę na przekierowania dałoby radę wykluczyć, jakieś autorewerty możliwe że też, ale patrząc na pierwszą i czwartą edycję, którą Ci podlinkowałem, naprawdę nie wiem w jaki sposób mógłbym sprawić, by nie były wychwytywane przez taki filtr. Moim zdaniem filtr nr 5 i tak dosyć dobrze działa. Działa już od edycji -2000b i przy jego aktywacji wyświetla się informacja MediaWiki:Abusefilter-warning-usuwanie-tekstu, przez którą część osób sobie odpuszcza. W przypadku zapisania edycji, poprzez odpowiedni znacznik my dostajemy rzucającą się w oczy informację na ostatnich zmianach, że należy na coś rzucić okiem i względnie szybko reagujemy. Nie jestem pewien czy da się zrobić to co proponujesz tak, by nie blokować IPków dokonujących dobrych edycji. Ja się obawiam za to brać (odpowiedzialność idzie przecież na osobę, która tworzy filtr), ale może @Masti miałby jakiś pomysł? BTW ostatnio myślałem, by zwiększyć minimalny wymagany poziom bajtów nowego artykułu (tylko main) do przynajmniej 120 (filtr nr 2). W praktyce wszystko poniżej i tak jest usuwane. Pozdrawiam, tufor (dyskusja) 15:00, 10 cze 2020 (CEST) @Tufor przekierowania są wykluczone z działania filtru. Działa na autoconfirmed stąd łapie i IP i nowych userów. Czy da się załapać autorevert to muszę popatrzeć. Natomiast nie ma jak odróżnić dobrej od złej merytorycznie edycji. Filtr działa na tekście plus parę zmiennych, które mozna sprawdzić. Czy edycja jest dobra musi ocenić człowiek. masti <dyskusja> 20:10, 10 cze 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Włoskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Admin weredytuj kod

Odp:Admin wer

Tak wówczas planowałem, ale z uwagi jak w ostatnim czasie wyglądają relacje między użytkownikami za bardzo stresuje mnie bycie w tej kategorii, przynajmniej na razie. Mam nadzieję, że kiedyś będę znów mógł do niej dołączyć. Natomiast proszenie mnie o to, nie zgadza się z ideą dobrowolności tej inicjatywy. Odpowiedzialności nie boję się. Jeśli ktoś uzna, że robię coś szkodliwego dla Wikipedii, to zawsze może to w dokładny i bezstronny sposób sprawdzić Komitet Arbitrażowy. Mam do niego większe zaufanie, niż do inicjatywy, której dowolna osoba z jakichkolwiek pobudek może zmówić się w trójkę i przedstawić zmanipulowane zarzuty, które kupi 21% społeczności. W KA nie ma na to szans. Ponadto, w przypadku gdybym w bardzo poważny sposób zaszkodził projektowi, to zgłosiłbym się sam do weryfikacji bez KA, nie wykluczam też poddania się weryfikacji raz na kilka lat bez poważnych podstaw, w zastępstwie kategorii admin-wer. ~CybularnyNapisz coś ✉ 14:54, 14 cze 2020 (CEST)

botedytuj kod

Bot popsuł trochę współrzędnych. ~malarz pl PISZ 21:51, 14 cze 2020 (CEST)

Number format changes in Hungarian settlement articlesedytuj kod

Hi! Thanks for adding more accurate categories. However, your bot changed number formats in a few articles where it should have not (e.g. in coordinates and URLs). Please go through your edits and fix numbers as needed. Thanks in advance, —Tacsipacsi (dyskusja) 21:58, 14 cze 2020 (CEST)

Odp:Kategorie o Denverzeedytuj kod

Odp:Kategorie o Denverze

Masz ukrytą aktywność cały czas :) Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 12:45, 18 cze 2020 (CEST)

PUAedytuj kod

Już się poprawiłem w kolejnym opisie :P Swoją drogą – 36 głosów "za" to chyba rekord (małego poparcia) od wielu, wielu lat, jeśli chodzi o pozytywny wynik PUA. Pzdr! Nedops (dyskusja) 18:07, 19 cze 2020 (CEST)

ad Aklavikedytuj kod

Czy teraz jest już odpowiednio? — Paelius — (Wypowiedź jest moją opinią, chyba że zaznaczono inaczej) — dyskusja 22:56, 21 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Kopalnia soli Turdaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:45, 23 cze 2020 (CEST)

Anulowanie edycjiedytuj kod

Hej, mam głupie pytanie :) Jakiego narzędzia używasz do anulowania edycji? Ja mam od zawsze pusty opis zmian przy jednoczesnym anulowaniu więcej niż jednej edycji, natomiast Ty w tej edycji masz w opisie wygenerowanych autorów i liczbę anulowanych edycji. Z góry dzięki :) → Snoflaxe (dyskusja) 19:49, 23 cze 2020 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Marokańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:Лонги́н Цеге́льськийedytuj kod

Odp:Лонги́н Цеге́льський

Cześć. Лонги́н Цеге́льський to Łonhyn Cehelski, ale to tylko jedna z form imienia, pod którymi występuje, bo są publikacje, gdzie widnieje jako Льонгин - Lonhyn i Льонґін - Longin. Dodatkowo, np. w encyklopedii PWN, jest zapisany jako Lonhin. Jeśli chodzi o -нг-, to nie ma tu żadnego wyjątku. Bardzo możliwe, że imię faktycznie wymawiało się przez g, z tym że nierzadko w piśmie nie jest to oznaczane. Khan Tengri (dyskusja) 11:58, 26 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Matvilho" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy