Dyskusja wikipedysty:Merfi z Marchwii


Dyskusja wikipedysty:Merfi z Marchwii w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Co tu się pisze?

 • Tutaj piszą osoby mające sprawy do Ciebie. Ty odpowiadasz (pytasz) w ich dyskusjach. Na swojej stronie Wikipedysty Wikipedysta:Merfi z Marchwii możesz podać kilka informacji o sobie (wiek, wykształcenie, zainteresowania, w czym sie orientujesz), zobacz strony innych Wikipedystów. Zobacz też poniższy zestaw rad i informacji dla początkujących. Ciacho5 (dyskusja) 23:24, 23 lut 2013 (CET)

Nam chodzi po prostu o komunikowanioe się z tobą.Nie wiedządz o czym chcesz pisać,i np.jakie znasz języki nie możemy się komunikować.Zobacz jak mają inni,np.ja.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:55, 24 lut 2013 (CET)

Spis treści

Rady i informacjeedytuj kod

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) oraz na Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Ciacho5 (dyskusja) 23:24, 23 lut 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Linia kolejowa Łask - Herbertówedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Linia kolejowa Łask - Herbertów. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

PKP Intercityedytuj kod

 1. Hej, po co w tym artykule linkujesz do: Tabor kolejowy? Therud (dyskusja) 17:51, 27 lut 2013 (CET)
 2. Przy zysku zamiast minusa lepiej użyć {{zmiana|spadek}}. Therud (dyskusja) 17:55, 27 lut 2013 (CET)
Tu nie chodzi o to czy to słowo jest zrozumiałe czy nie, ale o to, że szablon {{osobny artykuł}} służy do czego innego. Zobacz np. Metro warszawskie#Historia albo SKM Warszawa#Linia_S1. Therud (dyskusja) 17:57, 27 lut 2013 (CET) Masz racje z tym spadkiem. Niech zostanie jak jest. Therud (dyskusja) 20:33, 27 lut 2013 (CET)

EU07Aedytuj kod

Hej, nie możesz robić przypisu do innej strony wikipedii. Przecież jakbyś chciał to mógłbyś do obu artykułów dodać informację, że to jest turbo świnia i wyglądałoby, że jest źródło, choć wcale by go nie było. Jak najlepiej rozwiązać sprawę nazw żargonowych zerknij tutaj: EW58#Eksploatacja. Therud (dyskusja) 20:36, 27 lut 2013 (CET)

Głośnik plazmowyedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Merfi z Marchwii/Głośnik plazmowy, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Rozwinąć (kto i kiedy zbudował, jak jest zbudowany, gdzie stosowany)
 • Podać źródła

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie.

Kiedy nie możesz napisać od razu akceptowalnej wersji, najlepiej zaczynać pisanie w brudnopisie (albo piszesz w jednym, albo tworzysz sobie kolejne brudnopisy). Do przestrzeni głównej należy wstawiać artykuły akceptowalne. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 12:32, 28 lut 2013 (CET)

 • Oczywiście, każdy może śmiało edytować (nie musi), ale nie można akceptować substubów, ani postawy Ja wrzucam cokolwiek, a Wy rozwińcie]]. Ciacho5 (dyskusja) 13:14, 28 lut 2013 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Merfi z Marchwii" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy