Dyskusja wikipedysty:Mian


Dyskusja wikipedysty:Mian w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam, kilka rzeczy krtore sie przydadza:

Spis treści

Mian - witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się z nowego uczestnika projektu! Na początek polecam kilka przydatnych informacji:

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.

Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź w wolnej chwili portal wikipedystów!

Pozdrawiam, Rumun999 10:05, 4 sie 2005 (CEST)

spacjeedytuj kod

Witaj! Mam ważną uwagę dotyczącą interpunkcji: przed znakiem interpunkcyjnym typu kropka, przecinek itd. nie stawiamy spacji - wyłącznie po nich. Proszę, pamiętaj o tym, bo wszystkie usterki tego typu trzeba teraz poprawiać. Pozdrawiam i życzę miłej pracy w Wikipedii. Selena talk 09:13, 6 sie 2005 (CEST)

Dziękuję za radę. Pozdrawiam. Mian

Stanisław Noakowskiedytuj kod

w zadnym przyapdku - zauwaz ze przenioslem to cytat do siostrzanego projektu wikipedii Wikicytaty (tutaj i w artykule zostawilem link do wikicytatow (teraz w wikicytatach mozna dodawac nowe). Oczywiscie jezeli jakikolwiek cytat w artykule Wikipedii jest potzrebny na podparcie pewnego stanowiska to powinnismy go zostawiac. Jezeli ten cytat jest tam jedynie jako przyklad jego tworczosci - wlasciwszym miejscem dla niego sa wikicytaty. --Rumun999 12:40, 6 sie 2005 (CEST)

Wikipedysta:Bibliografia Mariawityzmuedytuj kod

Powinieneś był raczej założyć artykuł Wikipedysta:Mian/Bibliografia Mariawityzmu, jeśli jest to twój brudnopis. Przenieść? Pozdrawiam, Shaqspeare 15:51, 13 gru 2005 (CET)

Jedna uwaga - widzę, że pracowicie zbierasz bibliografię, naszym celem tutaj jest jednak raczej pisanie artykułów. Nie tworzymy bazy bibliograficznej, a encyklopedię, a bibliografie przy artykułach mają za zadanie raczej wskazanie źródeł, na podstawie których można zweryfikować treść tych artykułów. Obawiam się, że tak obszerna bibliografia jako samoistny artykuł lub 90% artykułu o mariawityzmie może mieć problemy z przetrwaniem w encyklopedii. Z drugiej strony - zachęcam do rozszerzenia bardzo krótkiego w tej chwili artykułu o wyszperane informacje. Shaqspeare 12:36, 14 gru 2005 (CET)

Hej. Mogę się spytać skąd wytrzasnąłeś/wytrzasnęłaś takie obszerne informacje dot. biografii mariawityzmu? Normalnie szczęka mi opadła jak to zobaczyłem. Masz dostęp do tych rzadziej spotykanych pozycji? Genialna robota, gratuluje :) Zalewskimichal 23:53, 6 sie 2006 (CEST)

mariawityzmedytuj kod

widzę, że jesteś bardzo zainteresowany mariawityzmem. i świetnie, bo jest kilka artykułów do napisania w tej działce. kiedyś o tym pisałem, bo siedziałem w tym temacie, ale teraz nie mam za dużo czasu. mam nadzieję, że dokończysz po mnie ;) i uzupełnisz, jeżeli coś brakuje. Pozdrawiam serdeczenie!! Miłej pracy na Wikipedii!!! --slawojar 小山 19:31, 14 gru 2005 (CET)

Jeszcze jedna uwaga. Jeśli piszesz o wydarzeniach z przeszłości, używaj proszę czasu przeszłego. Taki jest standard ogółem przyjęty w wikipedii. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Shaqspeare 19:21, 14 gru 2005 (CET) Raczej nic nowego ci nie powiem. Nie znam żadnej innej pozycji spoza tych które ty wymieniłeś w bibliografii. Pozdrawiam! --slawojar 小山 19:31, 14 gru 2005 (CET)

Honorat Koźmińskiedytuj kod

Jak sam byłeś łaskaw zuważyć "w ostatnich 20-30 latach" - no właśnie ustalenia sprzed 20 lat są już raczej przestarzałe. A fakt współpracy Mateczki z Ochraną stwierdzono jeszcze przed wojną. Mathiasrex

Korzystałem z pracy Krzysztofa Mazura "Mariawityzm w Polsce" Warszawa 1991, m. in. s. 38 i z ustaleń na seminarium prof. Tadeusza Krawczaka na UW. Pozdrawiam Mathiasrex.

Chorągiew Łowiczaedytuj kod

Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z GFDL. Dlatego Twój artykuł został oznaczony jako naruszający prawa autorskie. Należy wykazać się prawami autorskimi, zezwoleniem autora lub przebudować go tak, aby nie naruszał tych praw. W przeciwnym przypadku artykuł zostanie usunięty, a Ty możesz stracić prawo edycji.

Przy takim stażu na Wiki powinieneś wiedzieć :/ --Ananael 19:07, 5 lis 2007 (CET)

Strona Głównaedytuj kod

Witaj! Mógłbyś sprecyzować, co miałeś tutaj na mysli? Strona główna zawiera sporo elementów i trudno zgadnąć na pierwszy rzut oka, o co chodzi. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 09:55, 8 lis 2007 (CET)

Geopolitykaedytuj kod

Bo obecnie kategoria jest nie do końca przemyślana. Z jednej strony terminy, z drugiej biografie. Nie wygląda to składnie. Moczulski napisał książkę "Geopolityka", ale poza tym z artykułu nie wynika nic, by jakoś z tym pojęciem był związany. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 09:49, 3 lis 2008 (CET)

Friedrich Ratzeledytuj kod

Witaj w Wikipedii. Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego.
Proszę, przeczytaj, jak stworzyć dobry zalążek artykułu oraz zapoznaj się ze szkicem zasad encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby hasło miało swe miejsce w Wikipedii, opisz je szerzej.
Dla pewności przeczytaj stronę → Twój pierwszy artykuł.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj ze stron pomocy lub zgłoś się do wiki-przewodników. --JDavid dyskusja 17:06, 12 lis 2008 (CET)

Zaproszenie do Wikiprojektu Unia Europejska | edytuj kod

TR (dyskusja) 18:35, 22 lis 2008 (CET) 

Tekst na Wikiźródłachedytuj kod

Witaj! Zamieściłeś na Wikiźródłach s:List Pasterski Arcybiskupa Jana Marii Michała Kowalskiego w sprawie wprowadzenia małżeństw mistycznych. Jak jednak wynika z biogramu, osoba ta zmarła w 1942 r., a więc jej utwory (także listy) nadal objęte są autorskimi prawami majątkowymi. Z tego względu, teskt został oznaczony jako NPA. Jeżeli możesz, postaraj się uzyskać zgodę następców prawnych na publikację na wolnej licenji; jeżeli to się nie uda, niestety tekst trzeba będzie usunąć. Pozdrawiam, i dziękuję za zrozumienie --Teukros (dyskusja) 15:38, 6 cze 2009 (CEST)

Adolf Maria Bocheńskiedytuj kod

Super :-)!Gratuluję. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 17:39, 6 lis 2016 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 00:15, 7 lis 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mian" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy