Dyskusja wikipedysty:Michael Tav


Dyskusja wikipedysty:Michael Tav w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Artykuł nominowany do medaluedytuj kod

Podziękowanie - Spoliczkowanieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:25, 30 wrz 2018 (CEST)

Poncjusz z Cimiezedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś wydłużyć wstęp w ww artykule. Jest on zbyt krótki jak na wstęp w artykule Medalowym. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 23:18, 16 paź 2018 (CEST)

Widzisz, przyjęło się, że hasła wyróżnione powinny mieć dłuższy wstęp streszczający artykuł. Teraz wszystko wygląda elegancko i oddaję głos. Pozdro! ;) Kobrabones (dyskusja) 18:10, 20 paź 2018 (CEST)

Odp:Gabriel Bömelnedytuj kod

Odp:Gabriel Bömeln

Moim zdaniem w artykule biograficznym nie trzeba dodawać specjalnego przypisu dowodzącego, że Gdańsk należał do państwa X czy Y. Kwestia narodowości jest, jak zwykle w przypadku mieszkańców dawnego wielonarodowego Gdańska, skomplikowana. Podobny problem jest z Heweliuszem. Nie czuję się na tyle kompetentny w tej materii żeby stawiać tezę. Na pewno każdy przypadek należy traktować indywidualnie, tak więc sama w sobie przynależność państwowa Gdańska nie może automatycznie przesądzać o "narodowości" jego wszystkich obywateli. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 15:50, 21 sty 2019 (CET)

prośbaedytuj kod

spojrzysz? https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdolne https://pl.wikipedia.org/wiki/Foros https://pl.wikipedia.org/wiki/Krasnohwardij%C5%9Bke https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy https://pl.wikipedia.org/wiki/Achille_Emana https://pl.wikipedia.org/wiki/Risto_Vaher https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Bo%C5%BCego_Narodzenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Wakefield https://pl.wikipedia.org/wiki/Barnsley https://pl.wikipedia.org/wiki/Leeds https://pl.wikipedia.org/wiki/Risto_Vaher

Jakub Duninedytuj kod

Dziękuję. Obraz dodałem do zbioru, nie potrafię go obrócić i w ten sposób zapisać. Rzeczywiście wpisałem kategorię "moje własne dzieło" bo żadna inna nie pasowała. obraz jest z przełomu XVII i XVIII wieku.

  • Dziękuję. Należę do rodu Duninów. Moja Mama była Duninówną. Obraz jest po renowacji. Oczekuje jeszcze na werniksowanie, które ma odbyć się za kilka miesięcy. Dlatego też zdjęcie, mimo że zrobione telefonem, wyszło bardzo dobrze bo werniks dałby odblask. Jest w tej chwili w Krakowie i stanowi moją własność. Autor nieznany. Dysponuję dokumentacją konserwatorską oraz ekspertyzą z DESY.

Poruszanie się po edytorze oraz język tego typu to jest dla mnie czarna magia. Żeby to poznać, trzeba to robić często, a nie jeden raz w życiu. Pozdrawiam Michał

Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożejedytuj kod

Szkoda, że nie masz egzemplarza. Dobrze to by było wyjaśnić. Data pierwszego oryginalnego wydania na szablonie to moim zdanie ważna rzecz. Gregok (dyskusja) 18:58, 30 sty 2019 (CET)

Suganamiedytuj kod

Witam. Oczywiście, z przyjemnością.--Accomer (dyskusja) 17:20, 3 lut 2019 (CET) Ciekawa postać. Musze jeszcze o nim poczytać. Sprawy religii wyglądają w Japonii inaczej, dlatego trochę zmieniłem.--Accomer (dyskusja) 18:10, 3 lut 2019 (CET)

  • Gratuluję wyczucia i spostrzegawczości. Tak właśnie jest. (1) Ten jegomość jest "podpadziochą" dla Japończyków z co najmniej dwóch głównych powodów: niejasnej działalności świeckiej i wyznaniowego odejścia od japońskości, ale to duży temat. (2) Japońska religia to synkretyzm: shintō i buddyzm plus konfucjanizm i taoizm. To przeplata się w ich życiu. Dlatego myślałem też o innym ujęciu fragmentu "...a ojciec wyznawcą tradycyjnej religii japońskiej". Słowo "wyznanie" nie bardzo tu pasuje. To jest m.in. rodzaj kodeksu etycznego, tradycji, kultu przodków, ceremonii itp. --Accomer (dyskusja) 11:41, 5 lut 2019 (CET)
    • Sorry, troszkę poszukałem i wyszły głównie nieścisłości. Usunąłem zdjęcie ponieważ generała na nim nie ma. Siedzi Chōsei Oyadomari (親泊朝省), a stoi Saburō Suganami (brat). Właściwy podpis pod tym samym zdjęciem przyjaciół jest na chińskiej wiki (https://zh.wikipedia.org/wiki/%E8%A6%AA%E6%B3%8A%E6%9C%9D%E7%9C%81) i w japońskim tekście w przypisie. Nigdzie nie znalazłem danych o jego działalności w Ottawie i HK. Dziwne jest zestawienie: nawrócenie, wiara, tajne służby w Mandżurii, współpraca nie wiadomo z kim i na jakich zasadach. Całość artu wypada wyjątkowo dziwacznie. Sugerowałbym ew. znaczne skrócenie do kilku zdań albo usunięcie.--Accomer (dyskusja) 04:39, 6 lut 2019 (CET)

Wydawnictwo Naukowe Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawieedytuj kod

Bardzo dziękuję za sprawdzenie hasła Studia i Dokumenty Ekumeniczne. Czy mógłbyś jeszcze przejrzeć moją edycję artykułu: Wydawnictwo Naukowe Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie? Będę wdzięczny. Z góry dziękuję, ChAT2017 (dyskusja) 12:41, 5 lut 2019 (CET)

  • Mógłbyś rzucić okiem na moje dzisiejsze edycje? Dziękuję. ChAT2017 (dyskusja) 11:04, 6 mar 2019 (CET)

Fałszedytuj kod

Przejrzałbyś?

Antyszczepionkowcyedytuj kod

Jak nie zapomnę to zerknę po pracy SomeRandomSigns (dyskusja) 10:42, 26 mar 2019 (CET)

Zamieściłem swoje zdanie na ten temat w dyskusji (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/artyku%C5%82y/2019:03:23:Antyszczepionkowcy) SomeRandomSigns (dyskusja) 19:59, 26 mar 2019 (CET)

@Michael Tav Zerkniesz? https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Homoseksualizm#Skasowa%C4%87_fragment_definicji
@Michael Tav https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Antyszczepionkowcy#Zmiana_definicji

Cumyedytuj kod

  • Złośliwie: To nazwij jeszcze Dar okrętem (bo słowniki podają, że można).

Merytorycznie: Poprawiłem na podstawie ORu, a ten mam spory. Owszem, własnoręcznie zarzucałem cumy, ale o rząd wielkości mniejsze niż Daru. I można to technicznie opisać zarzucaniem, ale technologicznie to podawanie. Nie przytoczę tu źródeł, ale też powiem, że słownik, który mówi, że cumy służą do holowania jest .... daleki od prawdy.

Po trzecie: Mamy się o co spierać? Ciacho5 (dyskusja) 17:45, 28 mar 2019 (CET)

  • Na serio mam prośbę: Nie rób tego żeby bardziej morsko brzmiało. Jeszcze bardziej morsko brzmi refuj bukszpryt, ahoj i parę innych, ale encyklopedia to nie miejsce na poezje i powinniśmy raczej trzymać się zrozumiałego języka fachowego. Ciacho5 (dyskusja) 18:39, 28 mar 2019 (CET)
  • Żeglarz może cumę podać, może i zarzucić. Ale, uwierz mi, statek podaje cumy (i rzuca, kiedy odchodzi od kei). Coś w rodzaju fabryki produkującej (chociaż produkują pracownicy). Ciacho5 (dyskusja) 20:11, 28 mar 2019 (CET)

Cesacjonizmedytuj kod

Jeżeli już to "zielonoświątkostwo", nie "zielonoświątkowstwo" (tak mają Reformowani.info). "Zielonoświątkostwo" to ubecki termin. Oni go stosowali i rozpowszechniali. Zapewne wiesz, że wśród protestanckich ugrupowań za najbardziej wrogie traktowano właśnie zielonoświątkowców. Tak było w roku 1956 i aż do końca PRL-u. Plany Departamentu IV MSW zostały opublikowane jeszcze w 2008, możesz tam sprawdzić, kogo najbardziej nie lubili. Również z archiwów AAN wynika wrogi stosunek władzy do zielonoświątkowców. Dlaczego Wikipedia miałaby powielać ubecką terminologię, w sytuacji, gdy szanujące się wydawnictwa stosują termin "pentekostalizm". I tak powinno zostać.

Spór pomiędzy cesacjonistami, a zielonoświątkowcami to wewnątrzewangelikalny spór. Tymczasem artykuł nadaje mu rangę ogólnochrześcijańską i zostało to nadmiernie rozdmuchane. Luter nie był cesacjonistą, jego poglądy w tej sprawie były takie same jak wielu Ojców Kościoła. Czy w literaturze przedmiotu Luter nazywany jest cesacjonistą? Mam na myśli naukowe publikacje. Nie jest. Cesacjonizm powstał dopiero w XX wieku, jako reakcja na pentekostalizm. Wcześniej można mówić tylko o ukrytym cesacjonizmie, bądź o prekursorach cesacjonizmu. Nie było czegoś takiego jak trzy fale wpływu protestanckiego cesacjonizmu na katolicką teologię. A artykuł tak twierdzi i to jest OR. Nawet sam spór pomiędzy cesacjonistami a zwolenników charyzmatów prawie nie dotyka sfery akademickiej. Dla teologów sam pomysł, że charyzmaty ustały po śmierci ostatniego apostoła jest na ogół absurdalny. Dary są albo zawsze, albo nigdy. W naukowych pismach stanowisko cesacjonistów jest prawie nieobecne. Byłbyś w stanie podać choć jedną taką publikację w języku polskim? "Słowo Prawdy", organ prasowy polskich baptystów, już w roku 1935 skrytykowało cesacjonistów. Cesacjoniści nie tylko, że nie mają dostępu do naukowych wydawnictw, to jeszcze mają problem z uzyskaniem poparcia organu prasowego baptystów, a baptyści są zwykle postrzegani jako główny bastion cesacjonizmu. Większość polskich baptystów nigdy ich nie popierała. Nawet przed wojną. U wolnych chrześcijan jest więcej cesacjonistów niż wśród baptystów. Oczywiście w USA cesacjoniści są bardziej widoczni niż w jakimkolwiek innym kraju świata.

Reformowani.info są najczęściej cytowanym źródłem. Wszystkie ich artykuły są słabe i z licznymi błędami. Sam trafiłem jak dotąd tylko na dw artykuły pozbawione błędów. Ich poglądy na krytykę tekstu zatrzymały się na XVIII wieku. Oni próbują twierdzić, że rzekomo Burgon miał takie poglądy jak oni, ale gdyby go poczytali, to przeżyliby szok. On chciał dokonać gruntownej rewizji Textus receptus. 180 zmian w samym Mateuszu, Nie uznawał Commy, która tak jest im droga. To, co wypisują na temat ekumenizmu, to nonsensy, ma się nijak do rzeczywistości. Demonizują KRK. Nie można korzystać z takie nieprofesjonalnego źródła. To, co piszą o Parhamie jest odrzucane przez wszystkich liczących się badaczy. Nikt tych rewelacji nie traktuje poważnie. Parham jest ponadto traktowany jako twórca pentekostalizmu. Naukowe opracowania traktują go jako jednego z prekursorów. Church of God powstał jeszcze w 1896 roku, chilijski pentekostalizm jest całkowicie niezależny od amerykańskiego, tak samo pentekostalizm koreański i w kilku innych krajach. Nie jest też dobrze jeżeli w artykule jest przerost cytatów, tutaj zakłócone zostały te proporcje. Część cytatów należało usunąć. Można je wrzucić do Wikicytatów.

Na angielskiej wiki artykuł też pozostawia dużo do życzenia. Na żadnej wiki artykuł ten nie wygląda za dobrze. Jest jeszcze kilka innych spraw związanych z artykułem, ale w tej chwili nie mogę dłużej tym się zająć. Trudno będzie taki artykuł napisać porządnie, zwłaszcza, że nigdzie nie jest napisany porządnie. Przejrzałem go crosswiki. Teksty o Augustynie bardziej by się nadawały do artykułu o charyzmnatach, jak i do samego artykułu o Augustynie. Na ogół w naukowych opracowaniach Augustyn traktowany jest jako osoba niechętna do charyzmatów. Jeżeli są teksty wskazujące , że zmienił swe zdanie, to wypadałoby o tym pisać w recenzowanych publikacjach, nie na Wikipedii. Najlepiej skrócić ten artykuł, przedstawić perspektywę cesacjonistów, oraz ich krytyków. LJanczuk qu'est qui ce passe 15:30, 4 wrz 2019 (CEST)

OK, zgoda co do Augustyna, nie przemyślałem tego dokładnie. Informację tę warto dodać do artykułu o Augustynie. Źródło jest dobre. Chyba się dogadaliśmy. Do następnego spotkania w jakimś innym artykule. LJanczuk qu'est qui ce passe 21:39, 4 wrz 2019 (CEST)

Odp:Rejon Tajynszaedytuj kod

Odp:Rejon Tajynsza

Można. W dokumentach urzędowych i innych publikacjach pojawiają się także formy tajynszański i tainszyński. Nie ma sensu tego wszystkiego dodawać, bo wyszłoby tego więcej niż samej treści tego stuba. Khan Tengri (dyskusja) 09:54, 18 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Michael Tav -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 16:51, 28 wrz 2019 (CEST)

Kociewiacyedytuj kod

Ty wiesz co? Musiało mnie jakoś zaćmić solidnie. Jak ja mogłem napisać o paru tysiącach, skoro tam jest kilka większych miast? Najmocniej przepraszam. Ciacho5 (dyskusja) 18:41, 14 lis 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Michael Tav" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy