Dyskusja wikipedysty:Michal.sfinks


Dyskusja wikipedysty:Michal.sfinks w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Michal.sfinks/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! Martixx Dyskusja 09:33, 23 sie 2007 (CEST) 14:11, 10 maja 2006 (CEST)

Zaproszenie do WikiProjektu:Łódźedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w WikiProjekcie:Łódź:

Pozdrawiam, HuBar (dyskusja)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Beyond Good & Eviledytuj kod

Polimerek zmienił swój głos. Mógłbyś zweryfikować swoją opinię, nt. tej propozycji AnM? Hołek ҉ 10:11, 10 gru 2006 (CET)

Wodnicha gołąbkowaedytuj kod

Szablon:Czywieszautor Roo72 Dyskusja 01:17, 25 gru 2006 (CET)

Tworzenie typów zalążkówedytuj kod

Witaj, Michal.sfinks! Zauważyłem, że stworzyłeś nowy typ zalążka, którym jest {{Grzyby stub}}. Bardzo dobrze, że chcesz stworzyć kategorię z zalążkami o temacie interesującym dla Ciebie. Jednakże, aby zapobiec niepotrzebnym przekierowaniom i cofaniom zmian, proszę, abyś przedyskutował każdy nowy typ zalążka, jaki chcesz stworzyć, na stronie Wikipedia:WikiProjekt Sortowanie stubów/Propozycje. Ten projekt ma na celu ułatwienie poruszania się po kategoriach zalążków, natomiast tworzenie typów zalążków bez uprzedniego umieszczenia ich na stronie Propozycji może w przyszłości powodować kompletny rozgardiasz. Dlaczego? Miesięcznie przez Propozycje nie przechodzi 6 typów zalążków. Niedużo, prawda? Ale: pomnóż 6 razy 12 i wyjdzie Ci ilość zalążków, które nie przechodzą weryfikacji w ciagu roku. 72 typy zalążków! Już dziesięć nowych kategorii potrafi zrobić bałagan, a co dopiero siedemdziesiąt dwie kategorie.

Twój zalążek zostanie umieszczony na stronie Wikipedia:WikiProjekt Sortowanie stubów/Odkryte zalążki, skąd sam bedziesz mógł go "uratować". Jeżeli w ciągu miesiąca umieścisz ten typ zalążka na stronie Propozycji, zalążek zostanie usunięty z listy odkrytych zalążków. Jednakże jeśli nie zrobisz tego, stworzony przez Ciebie zalążek zostanie usunięty, a artykuły oznaczone danym szablonem zalążka ({{Grzyby stub}}) zostaną oznaczone naprawdopodobniej szablonem {{stub}}.

Adoomer disputatio 21:45, 28 gru 2006 (CET)

{{Grzyby stub}}edytuj kod

Szablon:SS przyjęty Logolego Dyskusja 13:39, 5 sty 2007 (CET)

Większość czynności wykonałeś już wcześniej, więc zostało ci dodać zalążki z drugiej listy oraz punkty 4 i 5. Logolego Dyskusja 13:41, 5 sty 2007 (CET)

PUA Szoltysedytuj kod

Witaj. Głos z Twoim podpisem na PUA kol. Szoltysa oddał ktoś niezalogowany. Zakładam, że zapomniałeś się zalogować, ale proszę o potwierdzenie i prawidłowy głos - z konta. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 18:36, 19 lut 2007 (CET)

Zabezpieczenie stronyedytuj kod

Witaj! Zabezpieczyłem Twoją stronę na razie na tydzień. Przez ten czas mogą ją edytować tylko zarejestrowani użytkownicy. Jeżeli po wygasnięciu blokady kłopoty się powtórzą - skontaktuj się ze mną (lub innym administratorem) ponownie - założę kolejną na dłużej. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 08:53, 23 lut 2007 (CET)

Rumuńscy pisarzeedytuj kod

Witaj. Mam drobne uwagi co do twoich edycji. Po pierwsze jeżeli wpisujesz, że to są stuby z dwóch lub więcej dziedzin używaj uniwersalnego szablonu np. {{Unistub|||biografia|Rumunia}} a nie dwóch {{Biografia stub}}, {{Rumunia stub}} efekt jest taki sam - zobacz Vasilie Alecsandri. Druga uwaga to nie wpisuj kategorii nadrzędnych do hasła - nie jest to potrzebne. Kategoria:Rumuńscy pisarze mieści się w Kategorii:Rumunia, więc jej wpisanie jest zbędne. Pozdrawiam. Smat 16:46, 2 mar 2007 (CET)

Dziękujęedytuj kod

Bardzo tobie dziękuję za oddanie głosu w głosowaniu aby mojemu artykułowi (Maria Szarapowa) przyznać medal.Spain07 15:08, 6 mar 2007 (CET)

Głosowaniaedytuj kod

Ktoś (może Ty) używając adresu ip 81.219.125.149 "głosował" na strony do usunięcia. Wszystkie głosy usunąłem. Zgodnie z zasadami [1] (..) każdy zalogowany wikipedysta (...) ma prawo zagłosować za lub przeciw usunięciu. Jeśli te edycje pochodziły od Ciebie, zaloguj się i zagłosuj ponownie, jeśli nie... Houston, mamy problem! Pozdrowienia od Wnuk-pl 23:59, 12 mar 2007 (CET)

PS Głosując nie zmieniaj proszę skreślonych "głosów", tylko wpisuj nowe.

Nichita Stănescuedytuj kod

Jak może być być najbardziej oklaskiwanym (POV?) poetą rumuńskim skoro nie żyje od 24 lat? - RKlisowski (Odpisz) 09:49, 18 mar 2007 (CET)

Sorkiedytuj kod

Witaj, przepraszam, jakoś niezarejestrowałem szablonu w edycji w literaturze rumuńskiej, dorzuciłem tylko Carmen Silvę innych zmian nie robiłem, przepraszam i pozdrawiam--steifer 11:42, 3 kwi 2007 (CEST)

Adam Opel AGedytuj kod

Wybacz, pospieszylem się z tym "ek"... Anduril (dyskusja) 15:43, 3 kwi 2007 (CEST)

SDUedytuj kod

Hej. Chyba Cię wylogowało [2]. Pozdrawiam, Maire 16:33, 9 kwi 2007 (CEST)

Wikipedysta:Cracofedytuj kod

Witam. To chyba była pomyłka. pozdrawiam Beau (dyskusja) 18:13, 9 kwi 2007 (CEST)

PUAedytuj kod

Niniejszym dziękuję za kredyt zaufania dotyczący przyznania mi uprawnień administratora Polskiej Wikipedii!!! Z tej okazji przysłowiowa i symboliczna lampka szampana :)

Nowe przyciski zdecydowanie się przydadzą! Licząc na dalszą owocną współpracę, --Hiuppo (zagadaj) 20:02, 9 kwi 2007 (CEST)

Portal:Google oraz Wikiprojekt:Googleedytuj kod

Widzę, że w temacie najlepszych wyszukiwarek internetowych się zgadzamy =D. Zapraszam cię, abyś zainteresował się tymi przedsięwzięciami. Trzeba pomóc innym ludziom odkrywać rzeczy piękne ;-) pozdrawiam Maćko 22:23, 9 kwi 2007 (CEST)

Google oprócz wyszukiwarki stworzył wiele innych produktów... Gdy będziesz miał trochę wolnego czasu, to pamiętaj, że portal i projekt czeka na ciebie z otwartymi rękoma ;-) Maćko 22:52, 9 kwi 2007 (CEST)

IPedytuj kod

Ja nie wprowadzam zadnych nonsensownych informacji. Szkoda, ze zarzadzajacy tak powazna encyklopedia nie wykorzystuja tzw. IP wewenetrznego i nie loguja go, za to mysla, ze 1 IP = 1 user. Niestety, panowie, sa sieci osiedlowe gdzie jedno IP ma wiele wiele wiele osob...

Witanieedytuj kod

Hej! Z tym witaniem to nie jest takie proste :). Witaj tylko tych użytkowników którzy mają choć jedną edycję i przed wstawieniem witaja przeglądnij ich wkład, bo niektórym trzeba trochę pomóc, a inni zasługują wyłącznie na ostrzeżenie. Pozdrawiam —  EMeczKa dyskusja 14:57, 10 kwi 2007 (CEST)

Przywitałeś moją dzisiaj założoną pacynkę. Mario58 -- Skrobnij zdanko 18:48, 10 kwi 2007 (CEST)

Naprawdę nie ma sensu witania kogoś, kto nie ma ani jednej sensownej edycji... Pozdrawiam i życzę wszelkich sukcesów. Paterm >Odpisz< 20:05, 11 kwi 2007 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Dziękuję za fair play. A przede wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Jestem do dyspozycji: bagratun@freestart.hu - Szczęść Boże! Wikipedysta: Roland von Bagratuni

podziękowaniaedytuj kod

Serdecznie dziękuję za oddanie głosu w moim PUA i okazane zaufanie. A teraz pora zabrać się do jeszcze bardziej wytężonej pracy czyli łopaty, znaczy miotły w dłoń :) masti <dyskusja> 12:59, 12 kwi 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Ingarden & Ewy Architekciedytuj kod

Porównaj to hasło: Ingarden & Ewy Architekci z tymi dwoma: Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý. Teraz widać, że to reklama, a hasło o biurze jest zbędne. Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 18:55, 15 kwi 2007 (CEST)

Muchoedytuj kod

Cześć. Czyżby ktoś się zabawiał z Twojego konta? Pozdrawiam kauczuk 12:09, 20 kwi 2007 (CEST)

Może ktoś miał dostęp do konta przez komputer z którego korzystasz? (zwłaszcza jeśli jesteś stale zalogowany) kauczuk 00:31, 21 kwi 2007 (CEST)

Contemporanul i inneedytuj kod

Mam pytanie: czy masz prawa autorskie treści zawartych w opracowaniu H. Mirskiej-Lasoty, "Mały słownik pisarzy rumuńskich", wyd. Warszawa 1975? Zauważyłem, że przepisujesz poszczególne hasła do wikipedii nie wnosząc najmniejszych zmian do orginalnego tekstu! Przecież tak nie można! To czysty plagiat! Zgłosiłem te hasła do npa, ale zauważyłem, że popełniłeś o wiele więcej plagiatów, przepisując hasła poświęcone rumuńskim poetom! Widzę że masz ponad 2 tys. edycji ale to co robisz z tym słownikiem chyba nie najlepiej o Tobie świadczy. Mam nadzieję, że wszystkie te hasła zostaną usunięte, bo to po prostu łamanie prawa. Leonard Waffelstein 23:27, 24 kwi 2007 (CEST)

Owszem, mam ten słownik przed oczyma. Porównuję i oczom nie wierzę! Widzę, że bez najmniejszego skrępowania przepisujesz słowo w słowo! Różnice są minimalne, np. dodajesz słowo "rumuński" przy informacji o tym, że chodzi o pisarza, nowelistę, itp. Za plagiat odbierane są tytuły profesorskie, a to co robisz, to po prostu czysty plagiat! Nawet nei zmieniasz rzeczy, które się zdążyły zdezaktualizować, nie sprawdzasz, czy dana gazeta jeszcze wychodzi, itp. Przecież obrzydliwa rzecz, bo potem się pod tym podpisujesz, wciągając na swoją stronę usera "hasło" które niby napisałeś. Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie rozwiązana i hasła usunięte, bo przecież tak nie można! Leonard Waffelstein 09:41, 25 kwi 2007 (CEST)


Wikipedia:Grafika na medal - propozycje/Pszczolaedytuj kod

Hej. Odrobine wyretuszowalem niedoskonalosci pszczoly. Czy moglbys jeszcze raz zobaczyc ta grafike (czy lepiej wyglada)? Teraz wyjezdzam w góry także też może coś ciekawego umieszcze :-P Gang65 18:11, 26 kwi 2007 (CEST)

Kopiowanie słownika...edytuj kod

Zaniepokojona doniesieniami jednego z użytkowników, że skopiowałeś kilka artykułów z książki Mały słownik pisarzy rumuńskich, wypożyczyłam ją z biblioteki i skonfrontowałam z podejrzanymi hasłami. Wynik jest prosty - wszystkie hasła z kategorii:literatura rumuńska oprócz hasła literatura rumuńska (czyli łącznie 9) są przepisane słowo w słowo z tegoż słownika. I wiem co mówię, bo sprawdziłam to dokładnie mając słownik przed oczami. Weszłam też do kategorii z pisarzami rumuńskimi i juz pierwsze hasło także okazało się być stamtąd skopiowane. Nie przejrzałam reszty, bo jest tego za dużo, ale jak na razie znalazłam łącznie co najmniej 10 naruszających prawa autorskich haseł rzekomo Twojego autorstwa.

Nie jesteś nowicjuszem, wręcz przeciwnie, masz prawie 2,5 tys. edycji, więc powienieneś wiedzieć, jakie tutaj panują zasady. Najsmutniejsze jest to, że w tej edycji kłamiesz w żywe oczy i wypierasz się faktów. Zapewniam Cię, że sprawdziłam te hasła na tyle dokładnie, by stwierdzić, że nie wprowadziłeś najmniejszych zmian poza rozwinięciem inicjałów na pełne imiona oraz wstawieniem kropek zamiast średników.

Nakładam zatem na Twoje konto 2-miesięczną blokadę za rażące naruszenie praw autorskich. Wykorzystaj proszę ten czas na zapoznanie się z przepisami o prawie autorskim i przemyślenie swojego postępowania. Cancre 09:20, 27 kwi 2007 (CEST)

prawidłowe zapisywanie wzorów chemicznychedytuj kod

Witam, nie bardzo wiem jak w sposób prawidłowy wpisywać wzory chemiczne. Jesli mógłbyś mi powiedzieć, gdzie znaleźć to, co w "Wordzie" funkcjonuje jako indeks dolny i górny. Pozdrawiam--Klass 06:47, 6 maja 2007 (CEST)


Chełmża, pocztaedytuj kod

Michale z Łodzi czemu głosujesz za usunięciem poczty, która leży przy starym szlaku z epoki brązu. Wszystko przecież wskazuje na to, że w okresie Piastów "płynęły" tędy towary przywiezione przez łodzie wikingów np. z Hedeby, Sigtuny. Powinieneś zamiast skreślać to dopisać tam cokolwiek. Patrz również Grodzisko słowiańskie w Słupsku. Pozdrawiam. --Władysław Goliński 22:49, 1 cze 2007 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Michal.sfinks" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy