Dyskusja wikipedysty:Michigod


Dyskusja wikipedysty:Michigod w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie. Śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- The Polish (query) 13:31, 14 cze 2018 (CEST)

TS Gwarek Tarnowskie Góryedytuj kod

TS Gwarek Tarnowskie Górypolski klub sportowy założony 1953 roku w miejscowości Tarnowskie Góry.

Historiaedytuj kod

Protoplastą Towarzystwa Sportowego „Gwarek” było założone w 1953 roku Koło Sportowe Zrzeszenia Sportowego „Górnik”,które rozpoczęło działalność przy Tarnogórskiej Fabryce Urządzeń Górniczych „TAGOR”. KS „Górnik” był klubem dwusekcyjnym – oprócz piłki nożnej istniała również sekcja tenisa stołowego. Skład pierwszego Zarządu Koła Sportowego „Górnik”:

Eugeniusz Osowski – prezes Franciszek Kosmala – wiceprezes Henryk Anderski – sekretarz Alfons Madeja – skarbnik Lesław Pindelski – kierownik sekcji piłki nożnej Józef Mańka, Erwin Kitel, Wincenty Gawliczek – członkowie zarządu

W początkowych latach klub borykał się z wieloma problemami – od finansowych po organizacyjne. Był to czas przemian w sporcie, zostały między innymi zlikwidowane Zrzeszenia Sportowe. Klub przechodził różne przeobrażenia, miał nawet zostać zlikwidowany. Po fuzjach z innymi klubami przez pewien czas funkcjonował pod nazwami „Śląsk” oraz „Kolejarz„.


„Kolejarz” Tarnowskie Góry W roku ….. następuje awans do klasy A Podokręgu Częstochowa. Piłkarze Kolejarza grali wtedy w następującym składzie: H.Bąska, E.Blondzik, J.Gierak, J.Gogolin, W.Gowik, H.Hain, E.Kitel, J.Labus, Z.Lenartowicz, J.Malocha, H.Mańka, H.Miklis, A.Miller, P.Musiałek, R.Piątek, S.Świerc, J.Woloszczyk, A.Wloka, B.Wanglosz

W 1966 roku pojawiają się nowi „sponsorzy” klubu. Opiekę nad klubem Gwarka obok TAGOR-u obejmują: – Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych „FASER” – Śląskie Zakłądy Przemysłowe (obecny „Chemet”) – Elektrokarbon – Zakłady Mięsne – Zakłady Przemysłu Odzieżowego „TARMILO” Kilka lat później dołączyła do nich jeszcze Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych „FAZOS”.Pod opiekę tych zakładów pracy nieduży przyzakładowy klub sportowy przekształcił się w klub międzyzakładowy. Zmieniono wtedy nazwę stowarzyszenia na Międzyzakładowy Klub Sportowy „Gwarek” Na czele klubu stanęli: Eugeniusz Osowski – prezes Stanisław Matejczyk – wiceprezes Krzysztof Dąbrowski – wiceprezes Henryk Anderski – sekretarz Alfons Madeja – księgowy Herbert Miglus – skarbnik Antoni Sowa, Jerzy Kaleta, Ryszard Gola, Lesław Pindelski, Feliks Busz – członkowie zarządu W związku ze wspieraniem zakładów opiekuńczych i stabilizację organizacyjną powołane zostały dwie nowe sekcje: tenisa ziemnego oraz szachową. Przełomowym wydarzeniem w życiu sportowym Tarnowskich Gór był awans drużyny piłkarskiej do Ligii Okręgowej w 1969 roku.Stało się to faktem po dramatycznym meczu barażowym z Polonią II Bytom.


Obecny składedytuj kod

Skład TS Gwarek

aktualny na dzień 31 stycznia 2018

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Michigod" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy