Dyskusja wikipedysty:Minpis


Dyskusja wikipedysty:Minpis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Minpis/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! Paweł ze Szczecina 12:56, 31 mar 2007 (CEST)

Moda na sukcesedytuj kod

Nie dodawaj logo serialu do infoboksu - w polskiej Wikipedii nie można prezentować materiałów objętych wyłacznym zastrzeżeniem prawa autorskiego. Logo jest w angielskiej Wikipedii ponieważ tam akceptowane jest fair use, niedozwolone w polskiej Wiki. Arek1979 21:59, 3 maja 2007 (CEST).

Opis edycji "Seriale Telewizyjne"edytuj kod

Pohamuj się trochę z używaniem takich wyrazów jak "huj". Wulgaryzmy, nawet jako reakcja na działanie wandala są niedopuszczalne. Pozdrawiam i życzę udanych edycji Phoven 12:50, 19 lip 2007 (CEST)

Za następny opis edycji w tym rodzaju "jakiś dziad niszczy ciągle moje edycje. Zróbcie coś, żeby teg0 nie robił :P" zostaniesz zablokowany, jeżeli masz z kimś lub z czymś problem to zgłoś to jakiemuś administratorowi, opis zmian służy jak sama nazwa wskazuje do opisu zmian, a nie uzewnętrznianiach swoich emocji.roo72 Dyskusja 11:21, 5 sie 2007 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu LGBT | edytuj kod

Witaj! Mam przyjemność zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie LGBT. Jeśli uznasz, że chcesz brać w nim udział, zapisz się proszę na listę uczestników oraz wstaw na swoją stronę szablon: {{user projekt LGBT}}.

Pozdrawiam serdecznie,

Dawid dyskusja 21:13, 26 lip 2008 (CEST)

Przy okazji - w kontekście artykułu Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Afryce - stworzyliśmy pewne standarty tworzenia podobnych artykułów, możesz je przeczytać tutaj. Pozdrawiam, Dawid dyskusja 21:16, 26 lip 2008 (CEST)

ciemnogródedytuj kod

[1] - bardzo proszę, żebyś powstrzymał się od opisów zmian, które mogą kogokolwiek urazić. Filip em 17:19, 29 sie 2008 (CEST)

zmiany w artykule o grze Daggerfalledytuj kod

Polecam upewnić się, czy to prawda, co wpisałeś do artykułu. Wg. angielskiej wiki powierzchnia świata Daggerfall wynosi 161,600 km², gdzie powierzchnia Wielkiej Brytanii to 244,820 km². Spinnaker (dyskusja) 21:21, 30 lis 2008 (CET)

Serial telewizyjnyedytuj kod

Czy to naprawdę trzeba co dwa dni aktualizować, a nie np. co miesiąc? maikking dyskusja 11:24, 9 sty 2009 (CET)

Ad:Moda na sukcesedytuj kod

Ad:Moda na sukces

Witaj! Proszę, nie usuwaj informacji umieszczonych w znacznikach <!-- -->, gdyż są one ważne i pomagają w edycji użytkownikom. Jeżeli masz inne dane dotyczące zmian w obsadzie serialu, to dopisz niżej dni, w których odcinka nie będzie (aby zapobiec konfliktom edycji). Pozdrawiam, Micgryga Dyskusja 22:10, 9 mar 2009 (CET)

Źródłaedytuj kod

Witaj. Mam prośbę: wstaw do hasła Sytuacja prawna osób LGBT w Libanie informację o źródłach, z których korzystałeś. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. -- Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 22:25, 9 kwi 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.


Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 00:58, 14 kwi 2009 (CEST)

Seriale telewizyjneedytuj kod

Witam,

czy mógłbyś mi podać bibliografię, z której korzystałeś przy genialnym opracowaniu kategorii dot. seriali telewizyjnych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Serial_telewizyjny )?? Będę bardzo wdzięczna!

ankagrabowska@hotmail.com

LGBT w Indiachedytuj kod

Cześć. Rozwinąłem trochę stworzone przez Ciebie hasło. W tej chwili nie mam czasu nad tym przysiąść, ale gdybyś chciał je jeszcze rozwinąćo opis sytuacji społecznej, warto sięgnąć do świeżych badań antropologicznych: Kabir Orłowski, Queer po indyjsku, "(op. cit.,)" nr 30-31 (3-4/2006). Pozdrawiam! Meo Hav (dyskusja) 11:16, 26 maj 2009 (CEST)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Polsceedytuj kod

Będziesz tak długo prowadził tę wojenkę? Za takie rewerty bez komentarza pracujesz na blokadę. Zamiast tego może powiesz mi, dlaczego zdanie wyrażone przez jakiegoś anonimowego "Filozofa" na lokalnej stronie Lambdy w Bydgoszczy, która sama o sobie pisze: Oficjalnie działamy jako grupa nieformalna. Jesteśmy w trakcie rejestracji organizacji jest encyklopedyczne? Czy opinia anonimowej osoby umieszczona na stronie niezarejestrowanej organizacji jest na tyle istotna, aby ją umieszczać w artykule? Bukaj Dyskusja 15:36, 31 maj 2009 (CEST)

Reedytuj kod

POV polega na prezentacji wszystkich punktów widzenia i badań naukowych niezależnie od wyników jakie generują; dlatego w artykule zawarte są różne punkty widzenia. Usunięcie uźródłowionego tekstu - przykro mi ale psycholog nie jest osobą kompetentną w sprawach medycyny, jest wręcz często głęboko niekompetentną ; mogę dać źródła GLMA podającą inne dane. Ponadto API up2dateowało swoje stanowisko, więc zostało ono usunięte jako nieaktualne. Pozdrawiam i proszę przedyskutuj swoje plany zmian artykułu, zwłaszcza jeśli opierają się na usuwaniu uźródłowionych treści. louve (dyskusja) 20:20, 24 cze 2009 (CEST)

Nie zamierzam tracić czasu na rozmowy z Tobą, widzę wyżej że jesteś pacynką bawiącą się w wojny edycyjne. Proszę poważnie potraktuj ten wpis. louve (dyskusja) 21:33, 24 cze 2009 (CEST)

Wojny edycyjneedytuj kod

Witaj. Proszę o nietoczenie wojen edycyjnych ([2]). Zwłaszcza, że twoje edycje nie znajdują odzwierciedlenia w opinie zmian (por. WP:Opis zmian), co w ogóle nie pozwala ocenić, jaki był ich powód. Tym bardziej, że usunięte zostały informacje posiadające źródła. Takie edycje zwłaszcza w drażliwych tematach powinny być przedyskutowane (są ku temu odpowiednie miejsca). Myślę, że przyjmiesz powyższe do wiadomości. Elfhelm (dyskusja) 22:11, 24 cze 2009 (CEST)

Jerzy Zawieyskiedytuj kod

Proszę o nie rewertowanie kategorii, która budzi kontrowersje. Przypominam, że toczy się dyskusja na ten temat. Warschauer (dyskusja) 00:11, 25 lip 2009 (CEST)

Blankowanieedytuj kod

Mogę prosić o wyjaśnienie tej edycji ? [3] --Adamt rzeknij słowo 09:11, 3 sie 2009 (CEST)

Ostrzeżenieedytuj kod

Witam! W związku z tą Twoją edycją chciałbym coś zakomunikować. Jeśli jeszcze raz dopuścisz się wybielania dyskusji wikipedysty poniesiesz konsekwencje swoich działań. W przypadku gdy masz podejrzenia co do wpisów na stronach dyskusji, należy bezzwłocznie skontaktować się z którymkolwiek z administratorów, a nie podejmować działania na własną rękę. Dziękuję za zrozumienie, Patrol110 dyskusja 21:53, 16 sie 2009 (CEST)

Usuwać można wandalizmy, wulgaryzmy i wyzwiska. W pozostałych przypadkach ingerencje w cudze wypowiedzi lub ich kasowanie jest niedopuszczalne. Jesteś już doświadczonym wikipedystą i należy oczekiwać od Ciebie odpowiedzialnych edycji, więc nie dziw się zdecydowanej reprymendzie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:57, 16 sie 2009 (CEST) Nie chciałem tego powiedzieć, ale swoim zachowaniem właśnie mnie sprowokowałeś. Powiem szczerze, gdyby Louve rzeczywiście zgłosił się do mnie po Twojej edycji, to dostałbyś blokadę w trybie natychmiastowym. Natomiast prawda jest taka, że moje ostrzeżenie dostałeś dopiero wczoraj, tuż po tym jak ukończyłem lekturę wniosku do Komitetu Arbitrażowego, w którym to wniosku została przytoczona Twoja edycja. Dalsza dyskusja wydaje się być zbędna, tym bardziej, że kolega Michał Sobkowski wytłumaczył powyżej, jak należy interpretować zalecenie, na które powoływałeś się usuwając cudze wypowiedzi. Na zakończenie tylko dodam od siebie, że oprócz zaleceń i zasad istnieje również przyzwoitość. Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie, Patrol110 dyskusja 21:56, 17 sie 2009 (CEST)

Bülent Ersoyedytuj kod

Witaj. Czy mógłbyś uzupełnić to hasło o jakieś przypisy? W obecnej formie nie wygląda ono za dobrze i wcześniej czy później ktoś zarzuci Ci OR. Pozdrawiam. -- Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 19:12, 25 sie 2009 (CEST)

Werdykt KAedytuj kod

Ponieważ nie byłeś stroną wniosku (13/2009) Louve - Grimsson, więc możesz nie śledzić jego losów, to pragnę Cię poinformować, że w werdykcie KA znalazłeś się wśród osób, wobec których zastosowano środki. Proszę zatem, abyś zapoznał się z wydanym werdyktem. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:31, 25 sie 2009 (CEST)

re:Informacjaedytuj kod

Witam, Nie używam gg. Proszę o kontakt na stronie dyskusji lub mailem. Pozdrawiam,Psychology (dyskusja) 18:36, 6 wrz 2009 (CEST)

Rape and revengeedytuj kod

Dodaj proszę źródła do tego artykułu.Plushy (dyskusja) 22:23, 6 wrz 2009 (CEST)

Tamakichi Anaruedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 15:14, 19 wrz 2009 (CEST)

biografieedytuj kod

zwróć uwagę proszę [4] (nr tematu 41), pozdrawiam serdecznie --emanek (dyskusja) 23:23, 25 wrz 2009 (CEST)

Blue Peteredytuj kod

hej :) proszę o dodanie źródeł do artykułu. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 17:12, 29 wrz 2009 (CEST)

Video nastyedytuj kod

Hej :) Dałbyś może radę rozbudować trochę ten artykuł i (przede wszystkim) - dodać do niego źródła? Chciałam go zaproponować do czywiesza, bo wydaje mi się ciekawy, ale przydałoby się go trochę w tym celu dokarmić i uźródłowić. Jeśli nie dasz rady sam, mogę pomóc coś tam dorzucić z enwiki :) Pozdrawiam serdecznie Magalia (dyskusja) 14:11, 23 paź 2009 (CEST)

Rozumiem. Ale będę dyskretnie trzymać kciuki, żebyś się zgodził jednak ;) Pozdrawiam serdecznie. Magalia (dyskusja) 20:07, 23 paź 2009 (CEST) W porządku, nic na siłę :) Może sama zobaczę czy da się coś z enwiki przetłumaczyć (ale tam jest chyba jakiś problem ze źródłami), a jeśli nie, to trudno, nie można mieć wszystkiego :) Pozdrawiam serdecznie Magalia (dyskusja) 20:12, 24 paź 2009 (CEST)

filtr nadużyćedytuj kod

Hej, przepraszam za filtr w Dyskusja wikipedysty:Magalia. Właśnie założyłem nowy filtr na wandala i była pewna nieścisłość, ale teraz już nie powinno być problemu. LeinaD dyskusja 19:29, 24 paź 2009 (CEST)

Splatterpunkedytuj kod

Witaj. Sprawdź, czy tak może być i daj znać w poczekalni. Pozdr. Gytha (dyskusja) 21:41, 25 paź 2009 (CET)

Pytanie o przyszłośćedytuj kod

Pan potrafi przepowiadać przyszłość? I wie ci się stanie za rok? louve (dyskusja) 20:29, 22 gru 2009 (CET)

Rozumiem ten punkt widzenia ale trochę dziwnie to wygląda - Kraje, które zalegalizowały a później ten rok 2010. Jeśli jednak ma Pan pewność ~ 100% to można zostawić, choć ja bym się z tym wstrzymał do oficjalnego potwierdzenia. louve (dyskusja) 20:41, 22 gru 2009 (CET)

Poprawkiedytuj kod

Cześć. Byłbym wdzięczny, gdybyś zadbał/a o to, aby Twój styl był bardziej encyklopedyczny. Możesz spojrzeć na poprawki, które dokonałem w kilku Twoich ostatnich hasłach. Błędnie używasz apostrofu – na temat prawidłowego użycia możesz przeczytać tutaj. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 14:47, 6 sty 2010 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

TR (dyskusja) 19:25, 9 sty 2010 (CET)

Są artykuły bez źródeł i jeszcze krótsze - faktycznie kilka takich było. W poczekalni przedstawiłem propozycję rozwiązania tej kwestii, proszę o zwrócenie na nią uwagi. Przy okazji - poruszyłem jeszcze jeden temat (artykuł biograficzny) w dyskusji wikiprojektu LGBT, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam! TR (dyskusja) 01:17, 10 sty 2010 (CET)

Nepaledytuj kod

Widziałem, że zostało usunięte. Odtworzyłem i przeniosłem do Twojego brudnopisu (Wikipedysta:Minpis/brudnopis/Nepal). Może się przyda do uzupełnienia. Tak na marginesie Szablon:Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Azji - sporo tu haseł wygląda źle (nie Twojego autorstwa) - Uzbekistan czy Turkmenistan na wstępie. Pozdr., Elfhelm (dyskusja) 21:49, 9 sty 2010 (CET)

blokadaedytuj kod

Krótko - kolejny taki numer będzie wiązał się z blokadą liczoną w miesiącach. Bukaj Dyskusja 22:51, 25 sty 2010 (CET)

Poczekalnia DNUedytuj kod

TR (dyskusja) 00:05, 2 paź 2010 (CEST)

Ampersand (dyskusja) 11:04, 19 mar 2011 (CET)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Japoniiedytuj kod

TR (dyskusja) 00:54, 26 paź 2012 (CEST)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Izraeluedytuj kod

TR (dyskusja) 20:07, 27 paź 2012 (CEST)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Indonezjiedytuj kod

TR (dyskusja) 20:20, 27 paź 2012 (CEST)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Kambodżyedytuj kod

TR (dyskusja) 22:19, 27 paź 2012 (CEST)

Dottie's Magic Pocketsedytuj kod

Sciencedigger (dyskusja) 20:02, 21 paź 2013 (CEST)

Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Japoniiedytuj kod

TR (dyskusja) 00:08, 10 lis 2013 (CET)

Vince Desiedytuj kod

Sidevar (dyskusja) 13:28, 22 lip 2015 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Minpis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy