Dyskusja wikipedysty:Miraculuś Official


Dyskusja wikipedysty:Miraculuś Official w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Openbk (dyskusja) 22:56, 31 paź 2019 (CET)

Odpowiedźedytuj kod

Spis odcinków w artykule głównym jest bez sensu i miejscem odpowiednim jest osobny artykuł. Rozpocząłem wątek w Kawiarence i pomimo tego nadal fanatycy się upierają swoich wersji. Nie chcę wywoływać wojny edycyjnej, bo to nie moja wina, tylko wszczynają te osoby, które ciągle anulowują prawidłowe edycje i uznają to za stosowne. Proszę więc wpierw uzyskać konsensus w Kawiarence (vide Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Miraculum: Biedronka i Czarny Kot) i wszelkie zmiany będą wprowadzone po dyskusji. Na razie wycofuję do wersji sprzed wojny edycyjnej w celu uniknięcia komplikacji. Pozdrawiam, Pachidensha (dyskusja) 23:27, 1 lis 2019 (CET)

 • Lista odcinków to ważna rzecz. Poprzednia zajmowala dużo miejsca wiec ja przenioslem do innego artykułu a w głownym by nie było pusto zostawilem skrocona. Moim zdaniem tak wlaśnie powinno byc i wygląda estetycznie. Miraculuś Official (dyskusja) 23:29, 1 lis 2019 (CET)

EKedytuj kod

Na ekspresowe kasowanie musi być merytoryczny powód. powód do natychmiastowego usunięcia nie jest uzasadnieniem merytorycznym, a EK stosujemy tylko w nagłych przypadkach (artykuł nieency, charakter reklamowy). Więcej informacji: Wikipedia:Zasady ekspresowego kasowania. Pachidensha (dyskusja) 23:41, 1 lis 2019 (CET)

Miraculum: Biedronka i Czarny Kotedytuj kod

Zasada weryfikowalności się kłania. Jest ona bardzo ważna w Wikipedii i nikt nie wyobraża sobie podawanie treści do artykuł niepopartych źródłami. Służą one po to, aby łatwiej można było zweryfikować podane informacje. Do podawania źródeł służą przypisy (zobacz Pomoc:Przypisy). Na podstawie WP:WER każda edycja bez podanych źródeł będzie wycofywana, a dalsze przypadki naruszenia zasady weryfikowalności mogą doprowadzić do blokady możliwości edycji. Nadmienię jeszcze fakt, iż źródła do dat premier odcinków (np. trzeciej serii) w Polsce muszą być tylko wiarygodne (zobacz Wikipedia:Wiarygodne źródła), czyli z oficjalnych źródeł (np. profil na Facebooku czy strona WWW nadawcy). Takie typu spis programów na dany dzień do wiarygodnych już się nie zaliczają. Jeśli źródła nie ma, to czekamy aż nadejdzie emisja, i dopiero wtedy możemy cokolwiek aktualizować. Własne przewidywania na temat dat emisji, daty premiery czy finału serii podchodzi pod łamanie WP:KULA i WP:OR, które nie jest dopuszczalne w Wikipedii i często skończyć się może na blokadzie. Proszę zatem o rozważne edycje i zgodne z zasadami, a także tym, co wyżej napisałem.

Pachidensha (dyskusja) 01:22, 9 lis 2019 (CET)

Kösemedytuj kod

Czyś Ty widział, żeby były artykuły pod tytułem Król Stefan Batory albo z innymi tytułami (nie mówię o wyróżnikach, w nawasie)? Nie ma takiego zwyczaju na Wiki i nie wprowadzaj, przynajmniej bez solidnej dyskusji w Kawiarence. Ciacho5 (dyskusja) 17:58, 29 sty 2020 (CET)

Star Voice. Gwiazdy mają głosedytuj kod

Chciałbym zwrócić Ci uwagę na to, że w niektórych artykułach w infoboksie występują nawet dwa tytuły programu, a to ze względu na to, żeby zachować historię emisji pod wieloma tytułami. Taka sama sytuacja tyczy się Agenta czy Tańca z gwiazdami - też występują oba tytuły. W tym przypadku (Star Voice. Gwiazdy mają głos) usunięcie pierwotnej nazwy programu (Jak oni śpiewają) było całkowicie typowo nietrafne. Z tego powodu byłem zmuszony wycofać Twoją edycję. Tak samo w przypadku Kabaretu na żywo – zmiana nazwy artykułu na tą z dopiskiem według Paranienormalnych (jesienią 2018) było też trochę bez sensu. Najbliższa seria będzie emitowana z dopiskiem Przystanek Radość, który jest tylko podtytułem Kabaretu na żywo i niczego w tym nie zmienia. Mam nadzieję, że będzie to już bardziej zrozumiałe dla Ciebie. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 15:38, 7 mar 2020 (CET)

Marta Dylewskaedytuj kod

Artykuł nie podaje żadnych źródeł. Mpn (dyskusja) 16:24, 25 kwi 2020 (CEST)

No to przecież trzeba te źródła podać w artykule, najlepiej w formie przypisów :-) Mpn (dyskusja) 16:31, 25 kwi 2020 (CEST) Przecież sekcja Linki Zewnętrzne nie podaje źródeł, tylko linki do innych, dodatkowych informacji, które można znaleźć w Internecie... Mpn (dyskusja) 16:34, 25 kwi 2020 (CEST)

Magdalena Herman-Urbańskaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • źródła, jest tylko 1 przypis z filmwebu, do wszystkich informacji powinny być przypisy, a to czego się nie da opatrzyć przypisem, powinno zostać usunięte
 • dodaj kategorie


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gower (dyskusja) 20:47, 26 kwi 2020 (CEST)

Szkolenie dla redaktorówedytuj kod

Hej! Piszę do Ciebie, ponieważ masz uprawnienia redaktora polskiej Wikipedii. W poniedziałek 18 maja o godz. 19.00 odbędzie się zdalne szkolenie z uprawnień dla redaktorów - z przeglądania zmian i z wersji przejrzanych, które poprowadzi PMG. Podzieli się dobrymi praktykami, swoimi sposobami na lepsze przeglądanie i odpowie na wszystkie pytania. Szkolenie jest tak zrobione, żeby pomogło i zupełnie początkującym redaktorom i redaktorkom, i takim, którzy już mają z tym doświadczenie, ale chcieliby to usprawnić i polepszyć. PMG odpowie też na wszystkie inne pytania związane z edytowaniem. To świetny sposób, żeby rozwinąć swoje wiki-umiejętności. Szkolenie odbędzie się pod tym linkiem. Nie trzeba się zapisywać, ale będzie mi bardzo miło, jeśli dasz mi znać, czy będziesz. Pozdrawiam Cię serdecznie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 17:10, 16 maj 2020 (CEST)

Raczej będę Miraculuś Official (dyskusja) 19:41, 16 maj 2020 (CEST)

Źródła i encyklopedycznośćedytuj kod

Wszystkie podane informacje w artykułach muszą mieć źródło. Nie wszystkie informacje są również uznane za encyklopedyczne. Zwróć uwagę, że bazy filmowe tworzone przez społeczności takie jak Filmweb i IMBD nie są uznawane za rzetelne i wiarygodne źródło. Dubbingopedia też nie jest uznawana jako wiarygodne źródło. Lista zalecanych źródeł dotycząca artykułów z zakresu kinematografii i seriali jest pod tym linkiem Wikipedia:Biblioteka/Sztuka/Kinematografia. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 21:18, 15 lip 2020 (CEST)

The Voice of Polandedytuj kod

Moim zdaniem w tym przypadku estetyczniej wygląda wyróżnienie delikatne, a nie pogrubienie.

Zmiana kolejności trenerów była niezgodna z przyjętym schematem.

DS limak (dyskusja) 16:17, 14 sie 2020 (CEST)

W tym wypadku eatwtyczniej wygląda pogrubione, bo to ładnie oddziela Miraculuś Official (dyskusja) 23:45, 14 sie 2020 (CEST)

Jeśli zaletą ma być oddzielanie, to raczej byłaby to opcja bardziej praktyczna, nie bardziej „eatwtyczna”. Natomiast propozycja z mniejszą czcionką również spełnia swoje zadanie, a przy okazji nie rozwleka już i tak sporego infoboksu i – według mnie – wygląda po prostu lepiej (wystarczy porównać przedwczorajszy i obecny infoboks w artykule Jak oni śpiewają).
Poza tym odpowiadać na wpisy należy na stronie dyskusji osoby, do której się zwracasz – po to, by mogła ona zobaczyć powiadomienie o pojawieniu się odpowiedzi.
DS limak (dyskusja) 00:50, 15 sie 2020 (CEST)

Mniejsza czcionka jest niewygodna dla osób mających problemy ze wzrokiem. Normalna wielkość wygląda bardzo dobrze. Miraculuś Official (dyskusja) 02:49, 15 sie 2020 (CEST)

Bez przesady, różnica nie jest aż tak wielka. A pogrubiona czcionka nie wygląda w tym przypadku dobrze.
DS limak (dyskusja) 08:16, 15 sie 2020 (CEST)

Właśnie wygląda dobrza i rzuca się w oczy, już kiedyś było tak zrobione i było dobrze. Tutaj nie ma powodu by zmniejszać czcionkę czy dodawać przecinki lub średniki bo to niepotrzebne zmiany Miraculuś Official (dyskusja) 11:14, 15 sie 2020 (CEST)

Właśnie – rzuca się w oczy – i to nadmiernie. Mogę nie pamiętać dobrze, ale chyba sam dawno temu wprowadziłem tę pogrubioną czcionkę (lub ją podchwyciłem), ale już wtedy mnie to drażniło, a nie umiałem zrobić niczego innego. ;) A w regulaminie, który przed chwilą pobrałem jeszcze raz, widnieje wyraźnie:
Odcinki Live rozpoczynają się 14.11.2020 r. i zakończone są Finałem, który odbędzie się dnia 5.12.2020 r. 
DS limak (dyskusja) 12:28, 15 sie 2020 (CEST) PS. A przecinki (i ew. średniki) teoretycznie powinny być przy wyliczeniach.
DS limak (dyskusja) 12:30, 15 sie 2020 (CEST) PPS. A dodaniem tego loga naruszyłeś prawa autorskie kilku poważnych, nie tylko polskich, firm.
DS limak (dyskusja) 12:33, 15 sie 2020 (CEST)

W ingoboksach odchodzi się od stosowania wyliczeń, ponieważ traktowane jest to jako "punktowanie". A geubsza czcionka ładnie się komponuje wizuaknie i graficznie. Gdy jest pogrubione sekcyjnie wyhląda uporządkowanie i przyjemniej dla oka, niż z przecinkami, pomniejszoną i jeszcze pisaną "Obecnie:" i "Dawniej:" z małych liter mimo, że powinno być z dużych Miraculuś Official (dyskusja) 13:58, 15 sie 2020 (CEST)

Uwagaedytuj kod

Zaprzestań wprowadzania nic nieznaczących zmian oraz dokonywania edycji łamiących prawa autorskie, bo narażasz się na nałożenie blokady lub inne represje.
DS limak (dyskusja) 23:10, 15 sie 2020 (CEST)

Zdjęcia pochodzą z commosa, wstawione przez inne osoby. Natomiast ta edycja nie jest nieznacząca, bo ma duże znaczenie wizualne. Miraculuś Official (dyskusja) 23:12, 15 sie 2020 (CEST)

Odp:The Voice of Polandedytuj kod

Odp:The Voice of Poland

A to nie jest dokładnie tak samo, jak było po Twojej ostatniej edycji? --Pit rock (dyskusja) 23:45, 15 sie 2020 (CEST)

Wtedy było powiększone do normalnej wielkości, co przeszkadzało DS limakowi. Teraz jest pogrubienie i pomniejszenie do 90% - to co wprowadził Miraculuś Official (dyskusja) 23:46, 15 sie 2020 (CEST)

font-size90% (u mnie i na pewno nie tylko) przy dodatkowo pogrubionej czcionce w infoboksie nie modyfikuje w ogóle rozmiaru czcionki – wygląda dokładnie tak samo. Proponuję przywrócić do rzeczywistego kompromisu, a nie pozorne modyfikowanie kodu źródłowego bez realnych (wizualnie) zmian. Dodam, że najważniejsze, aby, oprócz czytelności dla potencjalnego odwiedzającego artykuł, formatowanie tekstu było jak najbardziej ograniczone. Tu dodajecie pogrubienie, pomniejszenie rozmiaru czcionki, etc. Celowo ograniczyłem te modyfikacje w kodzie źródłowym wartości podanych w infoboksie. Mam nadzieję, że to ostatni mój wpis w tej sprawie. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 23:52, 15 sie 2020 (CEST)

Co mi się nie podobaedytuj kod

Nie było mnie trzy dni (mimo że miało być dłużej).

Nie uznaję za przypadek tego, że część Twojego ostatniego wkładu to edycje w artykułach o teleturniejach, którymi ja się zajmuję, a których Ty nie edytowałeś wcześniej ani razu („Gra słów. Krzyżówka”, „Va banque”, „Milionerzy”, „Jeden z dziesięciu”).

 • The Voice of Poland:
  • link do edycji Po co pusty wiersz? Żeby świecił nieuzupełnieniem przez cały kwartał?
 • The Voice Kids:
  • link do edycji Jeśli już bardzo nie mogłeś się powstrzymać przed zaokrąglaniem, to powinieneś był to zrobić do 80–90 minut, bo w drugiej edycji wszystkie pierwsze części bitew trwały ok. 83 minut, w trzeciej edycji za pierwszym razem również, dopiero dwie ostatnie bitwy trwały 90 minut.
 • The Voice Senior (Polska):
 • Va banque (teleturniej):
  • link do edycji Usunąłeś dopisek „obecnie”, sugerując, że teleturniej ten był przez cały czas swojej emisji emitowany od poniedziałku do piątku o 18.30, a to nie jest prawda! Usunąłeś bezpodstawnie „potrzebny przypis” przy liczbie odcinków starej edycji – masz jakieś potwierdzenie na to, że tych odcinków faktycznie było 566? Czas trwania odcinka również został celowo doprecyzowany, gdyż odkąd jest on krótszy, ma to wpływ na przebieg rozgrywki.
 • Jeden z dziesięciu:
  • link do edycji Widziałeś, jaka ta tabela jest ponownie gigantyczna? W wersji dla przeglądarki chyba nie mieści się w oknie, a przeglądając Wikipedię mobilnie trudno się ją czyta, bo więcej się przesuwa ekran niż widzi, co tabela zawiera.
 • Gra słów. Krzyżówka:
  • link do edycji, link do edycji Nie, pomniejszona czcionka nie jest bez sensu, ponieważ daty nią zapisane nie oznaczają ani początku, ani końca serii, wyznaczają jedynie przedziały czasu, w których przerywano emisję z przyczyn innych niż przerwa sezonowa (to samo tyczy się tej edycji). Ponadto   to nie są jakieś niepotrzebne ciągi znaków, tylko twarde spacje (to samo tyczy się tej edycji).

Naprawdę, odechciewa mi się przez to pracy na Wikipedii. „To nie edytuj”? Boję się, że zatwierdzane będą edycje takie, jak ta (ona została błędnie zaakceptowana!!!). A sam wiesz, że na pewnych forach (875 chyba coś Ci mówi?) Wikipedia nie uchodzi za jakiekolwiek źródło informacji ze względu na m.in. ciągłe zatwierdzanie błędów.

I – choć nie chciałem do tego wracać – to nie jest tak, że w infoboksach chciałem koniecznie mniejszej czcionki, tylko lepiej było się pozbyć tego pogrubienia, bo przez swoją tłustość w tych przypadkach infoboksy wyglądały mniej estetycznie (potem ty używałeś tego słowa – wojowałeś nie swoim mieczem) oraz pogrubienie służy (raczej może służyć) do wyróżnienia ważniejszych elementów, a pomniejszona czcionka subtelnie i delikatnie rozdzielała dwie treści (obecnie, dawniej – duża litera niepotrzebna, bo to nie początek zdania, ni nazwa własna). I bez przesady – to zmniejszenie tylko do 90%, nie do jakichś 50%, które faktycznie uniemożliwiałoby odczytanie tekstu. Zresztą sam to pomniejszenie zastosowałeś tutaj! Mam też nadzieję, że takie coś było tylko nieznajomością kodu, a nie marną zagrywką, żeby osiągnąć swój cel.

DS limak (dyskusja) 14:42, 19 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

1. Odnosnie Voice Senior jest info, że program został wydłużony - będą o 4 przezłuchania w ciemno więcej.

2. Mniejsza czcionka jest bez sensu, bo to tylko kombinowanie i edytowanie infoboxów, które powinny być jak najmniej edytowane i pisane standardowo. Bez pogrubień, pochyleń, pomniejszeń i powiększeń. Miraculuś Official (dyskusja) 15:01, 19 sie 2020 (CEST)

Odnośnie "Va Banque" - poprzednie pory emisji można łatwo sprawdzić w sekcji spis treści. Gdyby wypisać wszystkie pory emisji, tabela byłaby dużo większa. Miraculuś Official (dyskusja) 15:04, 19 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak
„Voice Senior”
Wciąż brak odpowiedzi na pytanie – skąd ta informacja? Dlaczego nie ma źródła w artykule?

„Va banque”
No tak, ale nie na to zwróciłem uwagę. Usunąłeś słowo „obecnie” i przez to, patrząc na infoboks, czytelnik nie jest informowany i innych porach emisji w żaden sposób (choćby odnośnikiem).

Kombinowanie? Dopiero co sam wszystko po kolei pogrubiałeś… Jakoś kod <small> nikomu nie przeszkadzał. Chyba po to stworzono te wszystkie funkcje, żeby ich używać. Nie sprzeciwiałbym się wersji pozbawionej formatowania, ale moim zdaniem ładniej wygląda (!), zajmuje mniej miejsca (!!) i potrafi dzielić i rozróżniać (!!!) opcja z małą czcionką.

Do pozostałych punktów się nie odniosłeś – rozumiem, że się ze mną zgadzasz. Mam zamiar poprawiać te zmiany.

DS limak (dyskusja) 16:38, 19 sie 2020 (CEST)
Odp. – Miraculuś Official

Przy infoboxach to inna kwestia, bo tam formatowanie jest mile widziane. Natomiast przy tabelkach czytelniej wygląda bez bajerowania. Co to "Va banque" to zaraz będzie odnośnik. Miraculuś Official (dyskusja) 20:28, 19 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Napisałem wyżej i nie tylko tam, jakie są funkcje tych zmian-„bajerów”; one właśnie poprawiają czytelność (w jaki sposób poprawiają czytelność? – napisałem wyżej i nie tylko).
DS limak (dyskusja) 21:12, 19 sie 2020 (CEST)

PS. Dobrze, że przeczytałem całość jeszcze raz. O piętnastej napisałeś: Mniejsza czcionka jest bez sensu, bo to tylko kombinowanie i edytowanie infoboxów, które powinny być jak najmniej edytowane i pisane standardowo. Bez pogrubień, pochyleń, pomniejszeń i powiększeń; po dwudziestej natomiast: Przy infoboxach to inna kwestia, bo tam formatowanie jest mile widziane. Czy Ty chcesz mi po prostu robić na złość?
DS limak (dyskusja) 21:38, 19 sie 2020 (CEST)
Odp. – Miraculuś Official

Tak z tym że tamgo sformułowanie dotyczyło tabeli, takich jak spis serii itp, natomiast w infoboxach głównych formatowanie jest mile widziane Miraculuś Official (dyskusja) 21:41, 19 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Ewidentnie napisałeś infoboksów. Nawet jeśli…
To co oznacza, że „formatowanie jest mile widziane”? A raczej, że nie jest w przypadku zwykłych tabel. To właśnie tabele najczęściej poddaje się formatowaniu: rozróżnianiu komórek zwykłych od komórek nagłówka, łączeniu komórek, kolorowaniu ich i zmianie wielkości, grubości itp. tekstu i innych. Jeśli formatowanie tabel nie byłoby zalecane, to czemu z łatwością da się połączyć bądź pokolorować komórkę lub zmienić wielkość tekstu (nie korzystając z rozwiązań na około typu <span style=…), w jakim celu ktoś napisał Pomoc:Tabele? A ja dokładnie wyjaśniałem Ci, czemu używałem dostępnych formatowań.
DS limak (dyskusja) 21:58, 19 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Wiem, jednak też wyjaśniam tobie dlaczego te formatowania wyhlądają nienaturalnie. Po co zmieniać tekst, który jezt mały na kompie na jeszcze mniejszy. Nic to nie daje a rodzi kłopoty. Miraculuś Official (dyskusja) 23:51, 19 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Nie pisz, że nic to nie daje, bo wymieniałem wiele drobnych różnic merytorycznych, które można dzięki formatowaniu tabeli uchwycić (zamiast niepotrzebnego rozpisywania się na ich temat). A jeśli już w pierwszej technikum litery na komputerze są dla Ciebie za małe, to powinieneś poważnie zacząć dbać o swoje oczy. Ja gdy korzystam z Wikipedii na komputerze, to pomniejszam okno do (tak się akurat składa) 90%, bo problemów w odczytaniu to nie rodzi, a widać więcej treści; w mobilnej wersji pomniejszenie tabeli jest koniecznością, bo – jak już pisałem – więcej człowiek przewija ekran na prawo i lewo, niż czyta. Poza tym nie mówimy o radykalnym zmniejszeniu całego tekstu, tylko symbolicznej zmianie jego niewielkiej części, często tylko paru wyrazów lub liczb! (p. „Gra słów. Krzyżówka”), która ma swoje uzasadnienie merytoryczne (i wcale nie wygląda gorzej).
DS limak (dyskusja) 08:16, 20 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Nie mówię osobie, tylko na przykład o moich dziadkach. A w mobilnej weraji jest łatwiej bo przewijasz po prostu w dół. Jednak jak powiedział jeden z administratorów: "Dodam, że najważniejsze, aby, oprócz czytelności dla potencjalnego odwiedzającego artykuł, formatowanie tekstu było jak najbardziej ograniczone. Tu dodajecie pogrubienie, pomniejszenie rozmiaru czcionki, etc. Celowo ograniczyłem te modyfikacje w kodzie źródłowym wartości podanych w infoboksie", więc trzymam się jego słów i ograniczam modyfikowanie - nie mówię, że go nie używam, bo owszem - ale w mniejszym stopniu i jak już to tylko jedno Miraculuś Official (dyskusja) 08:34, 20 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

A czy Twoi dziadkowie przeglądają Wikipedię?

Zmiana wielkości czcionki jest nieznaczna! Jeśli ktoś jest w stanie przeczytać tekst standardowej wielkości, to nie będzie miał problemu z przeczytaniem odrobinę mniejszego tekstu (dlaczego? – bo różnica nie jest znaczna; przykład – ja), a jeżeli ma problemy ze wzrokiem, to i tak będzie musiał w jakiś sposób tekst powiększyć/przybliżyć, nawet tekst standardowej wielkości (a różnica między ok. 90% a 100% nie jest duża!; przykład – Twoi lub inni dziadkowie).

Administrator nie widział potrzeby pisania czcionką inną, niż zwykła słów „dawniej” i „obecnie”. A formatowanie, które wycofałeś w tabelach było uzasadnione; gdyby nie było potrzebne (a było – by uchwycić różnice w znaczeniu dat), to niestosowałbym go (pisałem o tym!). Chyba że mówimy o zmniejszeniu rozmiarów dużych tabel, które nie mieszczą się na ekranie w wersji mobilnej (a w przypadku „Jednego z dziesięciu” nawet w wersji komputerowej!!) – to nieprawda, że jest łatwiej bo przewijasz po prostu w dół, ponieważ – jak już pisałem milion razy – im większa tabela, tym bardziej trzeba kręcić palcem we wszystkie strony, żeby cokolwiek odczytać.

DS limak (dyskusja) 09:43, 20 sie 2020 (CEST)

Odp.: The Voice of Polandedytuj kod

Nie, nie robię tego specjalnie. I tak przymknąłem oko na parę edycji, które z chęcią bym wycofał. Już wcześniej zwracałem uwagę na te duże litery.

 1. Którym zasadom języka przeczy użycie małych liter? Konkretnie. Nie ma tam zdania, nazwy własnej itp.
  • Brak przecinków przy wyliczeniu Ci nie przeszkadzał…
 2. I znowu różnimy się gustem – mnie w tym miejscu duża litera (tym bardziej pogrubiona) nie pasuje.

DS limak (dyskusja) 17:28, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

1. W infoboxach nie stosuje się wyliczeń.
traktowany jest jako punktator. 2. Duża litera lepiej współgra. Nawet w poprzednich wersjach typu (Patrz sekcja ...) wszystko zaczynało się od dużej litery. Użycie w tym miejscu małej pasuje tak jak zapisanie imienia, nazwiska czy nazwy programu z małej. Miraculuś Official (dyskusja) 17:31, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak
 1. Jak w infoboksach nie stosuje się wyliczeń? To niby czym jest wymienienie np. wszelkich nazwisk jurorów programu?
  Podaj mi, proszę, definicję słowa „punktator”, bo ja nie umiem jej znaleźć.
 1. Ale w tym rzecz, że słowo „obecnie” nie jest ani nazwiskiem, ani tytułem (czyli nazwą własną); nie widzę więc powodu, by pisać je od dużej litery (w infoboksach nie widuję zdań – poza uwagami i przypsiami). Dlaczego innych pól w takim razie nie zaczyna się od dużej litery (teleturniej, polski, sobota)?
  Zresztą infoboks jest pewnego rodzaju tabelą, a w nich zaczynamy pisanie zazwyczaj od małych liter.

I, może to nie jest merytoryczny argument, ale patrząc na wszystkie Twoje literówki, małe litery na początku zdania, zapisy typu „livy”, trudno mi być zdania, że wiesz, co mówisz.

DS limak (dyskusja) 18:05, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Livy to liczba mnoga wyrazu "live". Punktator natomiast stosowany jest bardzo często w dokumentach tekstowych Word. Polega on na stosowaniu kilku prostych znaczników: "1, 2...", "•" czy też "▪︎". Jest to inaczej wypunktowanie wszystkich "argumentów" z danej dziedziny. Dzięki temu nie trzeba stosować przecinków czy też innych znaków. Miraculuś Official (dyskusja) 18:11, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Liczba mnoga od „live” to „live’y”. Zresztą po co taki potworek, skoro można po polsku „(odcinki) na żywo”?

A to nie jest przypadkiem „punktor”? Podtrzymuję swoje stanowisko, z tymi samymi argumentami.

DS limak (dyskusja) 18:25, 22 sie 2020 (CEST)

A te kolory w spisie serii to pierwsze lepsze czy według jakiegoś schematu? Po co je dodawać przy zwycięzcach? I po kiego ten pusty wiersz przy 11. edycji?
DS limak (dyskusja) 18:28, 22 sie 2020 (CEST)
Odp. – Miraculuś Official

Punktator według języka informatyków Miraculuś Official (dyskusja) 18:28, 22 sie 2020 (CEST)

Kolory w spisie serii i zwycięzcach wyglądają profesjonalnie i ładnie. Dopierane były tak, by w miarę się komponowały. Natomiast pusty wiersz, ponieważ po finale będzie on uzupełniony. Potwierdzono 11 sezon więc muszą być odpowiednie rubryki w każdej sekcji. Miraculuś Official (dyskusja) 20:09, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Profesjonalnie i ładnie? Kto tak powiedział? No właśnie – pusty wiersz, który będzie pusty przez ponad kwartał. Nie można go po prostu dodać razem z nazwiskiem zwycięzcy, gdy już ten zwycięzca będzie?
DS limak (dyskusja) 20:45, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Tak wygląda lepiej + ten krit był stosowany od 8 edycji włącznie z pustym kwierszem Miraculuś Official (dyskusja) 21:55, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

1. Nie wygląda lepiej, nie widzę w doborze tych kolorów jakiegoś schematu bądź oznaczenia różnic w seriach / kolorystyki programu. 2. To znaczy, że już od paru lat ktoś dokonuje niewłaściwej edycji.
DS limak (dyskusja) 22:19, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Kolorki ładnie wyglądają i każda seria ma inny. Miraculuś Official (dyskusja) 22:25, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Kiedyś (18 stycznia br.) napisałem na Dyskusji Wikipedysty Nocne igraszki swoje poglądy dotyczące kolorów w spisach serii. Dla Wikipedii jest to w zasadzie sprawa ostatniorzędna, ale ja lubię, gdy ktoś dopracowuje szczegóły. Jeśli masz zamiar to przeczytać, to uprzedzam, bo brzmi jak trójkowa praca na przedmiot humanistyczny. Jest w sumie jeszcze jakiś odgórny zestaw kolorów w szablonach przy serialach, ale mnie – to osobista opinia – nie zawsze on odpowiada.
DS limak (dyskusja) 22:30, 22 sie 2020 (CEST)

I wyjaśnisz mi, czemu w infoboksie w Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami jedne mininagłówki Polsat i TVN mają mieć linki, a drugie nie? Czemu taka niekonsekwencja? Czemu tytuł wcześniejszy jest umieszczony po późniejszym? I znowu te duże litery i pogrubiona czcionka…
DS limak (dyskusja) 22:40, 22 sie 2020 (CEST)
Odp. – Miraculuś Official

Już wszystkie mininagłówki mają odnośniki. Po drugie musimy być konsekwentni i trzymać się jednego stylu. Po trzecie odnośnie tego artykułu nie podoba mi się, że są 2 tyruły w nagłówku infoboxu. Powinien zostać tylko ten obecny "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Ponieważ ten poprzedni jest w nim zawarty oraz wyraźnie odkleślony przy opisie programu na początku. Miraculuś Official (dyskusja) 22:58, 22 sie 2020 (CEST)

A twoja opinia jest przy jakim temacie? Będzie łatwiej szukać, ponieważ chętnie przeczytam. W sensie w jakim nagłówku ją napisałeś. Z góry dzięki. Miraculuś Official (dyskusja) 23:02, 22 sie 2020 (CEST)

Ok mam już Miraculuś Official (dyskusja) 23:04, 22 sie 2020 (CEST)

Opinia jest bardzo dobra. Rozumeim twoje stanowsko, jednak przy 11 edycjach programu stosowanie odcieni, w przypadku Voica - koloru czerwonego byłoby bardzo monotoniczne, nie sądzisz? Miraculuś Official (dyskusja) 23:06, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Spójrz na The Cube (brytyjski teleturniej). Zawsze można zmierzać ku bardzo ciemnej czerwieni, może nawet czerni(?).
DS limak (dyskusja) 23:12, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

W sumie racja, jednak patrząc na inne pozycje, w których stosowany był ten zabieg - w większości są stosowane kolory nie z tej samej odmiany - tak jak obecnie w Voice of Poland, Voice Kids i Voice Senior. Miraculuś Official (dyskusja) 23:16, 22 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak
Bardzo śmieszne, sam dzisiaj zmieniłeś układy kolorów.
Jeśli będziesz miał zamiar jeszcze eksperymentować, to nie rób tego na żywo w artykule, tylko skopiuj sobie tabelę np. do brudnopisu i eksperymentuj tam.
DS limak (dyskusja) 23:31, 22 sie 2020 (CEST)
Odp. – Miraculuś Official

Sam zmieniłem kolory Voiceów. Natomiast nie mówię o tym, tylko o innych programach/serialach. Miraculuś Official (dyskusja) 00:48, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Których programach? W większości teleturniejów kolory są odpowiednio dobrane (i nawet myśl o ich zmieniamiu), sporo artykułów tych kolorów nie ma (bo najwyraźniej nie są im potrzebne).
DS limak (dyskusja) 08:27, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lwia_Strażhttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klub_Winxhttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/K.C._nastoletnia_agentkahttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/Miraculum:_Biedronka_i_Czarny_Kot Miraculuś Official (dyskusja) 17:21, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

To są same seriale dla dzieci. W większości teleturniejów (oraz części riality szołów i jeszcze do wczoraj w paru talent szołach) kolory są dobrane odpowiednio do programu. Tak jak pisałem, widziałem jakiś tam schemat kolorów do seriali, ale nie wiem skąd on się wziął. W Voice Senior kolory były dobre, w Voice Kids było dobrze zaczęte, ale potem nikt nie zwrócił uwagi na fiolet w drugiej edycji, a w dorosłym Voicie najwyraźniej brak kolorów nikomu nie przeszkadzał (tym bardziej że, jak sam zauważyłeś, jest już 11 wierszy, i pewnie będzie więcej) – ja mam poczucie chaosu, jak tam teraz patrzę. Nie mam też zielonego pojęcia, po co kolory w tabelach ze zwycięzcami.
DS limak (dyskusja) 18:09, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Kolory w tabelach ze zwycięzcami, żeby pokrywało się to z seria. Tzn. każda seria ma inny kolor. I tak jest według mnie lepiej, niż monotoniczność tego samego koloru.

+ to są seriale, ale nie wszystkie dla dzieci zwłaszcza "Raven na chacie"

A i pisze sie "reality show" - "reality showów" Miraculuś Official (dyskusja) 19:19, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

1a. Ja zauważam analogię, ale w sekcji ze zwycięzcami ta kolorowa kolumna jest całkowicie zbędna.

1b. Od uniknięcia monotoniczności są różne odcienie – od niemal bieli do niemal czerni. Napakowanie wielu niełączących się ze sobą, w dodatku dość intensywnych, kolorów nie wygląda dobrze.

2. (+) Ale z Disney Channel – jeden diabeł. Możliwe, że wiek opiekunów tych artykułów jest odpowiednio niższy, ale tam te kolory nie są przynajmniej tak nieprzyjemnie intensywne, jak obecnie w Voice’ach.

3. Skąd niby wziąłeś tę odmianę? Nie było moim celem zapisanie tych słów poprawnie (co, wydawało mi się, zaznaczyłem wyraźnie); wyraz „show” pozostaje dla użytkowników języka polskiego nieodmienny (tak przynajmniej twierdzi Wikisłownik).

DS limak (dyskusja) 22:11, 23 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Show w angielskim odmieniamy, w polskim jest podobnie, tylko działa trochę inaczej. Miraculuś Official (dyskusja) 00:41, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Rzeczywiście bogata ta odmiana… show, shows i koniec (bo rozmawiamy o rzeczowniku). W polskim się odmienia? Potrzebne źródło.
DS limak (dyskusja) 09:00, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

Jeszcze jest showed i shown + z -ing'iem. Miraculuś Official (dyskusja) 10:35, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Ale to dla czasownika, a nie rzeczownika. Czyli jednak nie ma „showów”?
DS limak (dyskusja) 11:40, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – Miraculuś Official

U nas można odmienić na: "reality showy" "reality showów" "reality showach" Miraculuś Official (dyskusja) 16:41, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Ale źródła tych informacji nie podałeś.
DS limak (dyskusja) 17:17, 24 sie 2020 (CEST)

Odp. – DS limak

Wiedziałeś co zrobił ten „Czerwony Kapturek”: wkład IP-eka? Jakby czytał, co tu się działo!
DS limak (dyskusja) 13:52, 28 sie 2020 (CEST)

Va banqueedytuj kod

link do edycji

Pomijając nieprawidłowości techniczne i językowe, czy to ty liczyłeś te odcinki? Czy zaglądałeś do historii hasła, aby zobaczyć, kto dodał tę informację?

DS limak (dyskusja) 17:36, 22 sie 2020 (CEST)

Nie ja liczyłem te odcinki - przypis na podstawie informacji pod tabelą w sekcji spis serii Miraculuś Official (dyskusja) 17:37, 22 sie 2020 (CEST)

Dopisek pod tabelą wstawiłem ja, sam, osobiście i dotyczy on – co jest wyraźnie napisane – tylko pierwszej serii (wiosenno-letniej).
DS limak (dyskusja) 18:08, 22 sie 2020 (CEST)

The Voice Senioredytuj kod

Nie było ani nie ma w planach nawet jednej premiery w 2020 roku. Napis „od 2019”, ze względu na to, że jest w infoboksie, wprowadza w błąd.
DS limak (dyskusja) 18:37, 22 sie 2020 (CEST)

PS. Ciągłość emisji lub jej brak nie ma znaczenia – porównaj chociażby „The Voice of Poland”.
DS limak (dyskusja) 18:38, 22 sie 2020 (CEST)

Na początku planowano Voice Senior w grudniu jak rok temu, jednak przesuwając premierę Voice of Poland, którego finał odbędzie się prawdopodobnie 12 grudnia, zdecydowano na emisję w styczniu po to by nie emitować 2 przesłuchań w ciemno i robić przerwę świąteczną. Natomiast od 2019 nie wprowadza w błąd, bo program jest bez przerwy emitowany co sezon od 2019. Miraculuś Official (dyskusja) 20:07, 22 sie 2020 (CEST)

Ale w 2020 roku nie było i nie będzie ani jednego odcinka!
DS limak (dyskusja) 20:43, 22 sie 2020 (CEST)

Ale nie ma to znaczenia, bo nie było przerwy w nadawaniu Miraculuś Official (dyskusja) 21:54, 22 sie 2020 (CEST)

Właśnie że jest przerwa i to całoroczna! Nie możesz przecież powiedzieć, że program ten był (bądź będzie) emitowany w 2020 roku.
DS limak (dyskusja) 22:16, 22 sie 2020 (CEST)

To prawda, jednak nie ma przeray między emosjami sezonów. Bo nie było info że program zawieszony albo coś. Po pierwszej edycji Voice of Poland była informacja, iż program na razie nie będzie kontynuowany. Format powrócił w 2013 więc tam jest poprawnie zapisane, natomiast tutaj mamy doczynienia tylko z przeniesieniem emisji. Miraculuś Official (dyskusja) 22:26, 22 sie 2020 (CEST)

Przerwy* Emisjami* Miraculuś Official (dyskusja) 22:58, 22 sie 2020 (CEST)

„Jaka to melodia?”edytuj kod

Wprowadzenie do infoboksu podziału na „obecnie” i „dawniej” nie jest potrzebne przy krótkiej liście prowadzących. Zmieniając rozmiar czcionki, nie zachowałeś różnic pomiędzy znaczeniem dat. Tabela z prowadzącymi już kiedyś była, nie trzeba jej przywracać, gdyż opis wyczerpuje temat.
DS limak (dyskusja) 11:39, 29 sie 2020 (CEST)

Wiem, że była ale zmodyfikowałem teraz, zmniejszyłem i dołożyłem uporządkowane zdjęcia, przez co wygląda lepiej, bo nie ma pustych miejsc po bokach i długiej kolumny zdjęć Miraculuś Official (dyskusja) 12:08, 29 sie 2020 (CEST)

Niewłaściwe zmianyedytuj kod

Nie zmieniaj tego, co jest ułożone dobrze. Ponownie pozostawiłeś po sobie sporo błędów: redakcyjnych, technicznych i merytorycznych.
DS limak (dyskusja) 13:55, 29 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

Zmieniłem wszystko dobrze. Zmniejszyłem tabelę spisu serii i zrobiłem nową sekcję. Ponadto uporządkowałem godziny emisji poszczególnych sezonów itp. Miraculuś Official (dyskusja) 14:24, 29 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak

Nie, tak jak napisałem – pozostawiłeś błędy merytoryczne (!), redakcyjne i techniczne. Wszystkie informacje też były uporządkowane, podane szczegółowo, a przede wszystkim poprawnie. Ponadto informacje lepiej podawać chronologicznie.
A jeśli za wszelką cenę nie chcesz się dostosować do sposobu działania dyskusji Wikipedystów, to chociaż wywołaj mój nick („pinguj”), żebym dostał jakąkolwiek informację o tym, że mi odpisałeś.
DS limak (dyskusja) 14:42, 29 sie 2020 (CEST)

Czy Ty naprawdę nie widzisz, że publikujesz informacje wprowadzające w błąd? A o znaczeniu &nbsp; już wspomniałem!
DS limak (dyskusja) 16:50, 29 sie 2020 (CEST) Ja się tą tabelą z prowadzącymi w „Kole Fortuny” zajmę, ale nie mam zamiaru tracić jeszcze więcej czasu na poprawianie oczywistych błędów.
DS limak (dyskusja) 16:54, 29 sie 2020 (CEST) I używanie w nagłówkach słowa „ramówka” zamiast „sezon” też nie jest do końca dobre; gdzieś kiedyś na Wiki była na ten temat krótka rozmowa.
DS limak (dyskusja) 16:57, 29 sie 2020 (CEST) Jednak się nią nie zajmę, bo nie wiadomo, w którym konkretnie sezonie byli Kopczyński, Wawrzecki i Bończak i nie da się tej niepewności w takiej tabeli zawrzeć. Chyba że Ty masz jakiś pomysł, który jednoznacznie uwzględnieni niepewność.
DS limak (dyskusja) 17:03, 29 sie 2020 (CEST)
Odpowiedź – Miraculuś Official

Można ich zapisać przy sezonach 3 i 4, czyli tych w których byli zastępcami Pijanowskiego. A informacje przy kole fortuny, no oprócz tego nie wprowadzają w błąd. Wszytko jest jak należy, zarówno w tabeli jak i prowadzących Miraculuś Official (dyskusja) 18:56, 29 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak

Dlaczego psujesz chronologię opisu? Po co stosujesz wielkie litery tam, gdzie nie trzeba? Czemu przenosisz istotne informacje do przypisów (i to jeszcze nie uwag!), a w przypadku tabel dodatkowo dlaczego nie skracasz ich o wtedy zbędne wiersze? Gdzie informacja o Annie Samusionek – czemu wyparowała? Dlaczego uznałeś prowadzenie teleturnieju przez Kopczyńskiego, Wawrzeckiego i Bończaka za zastępstwo? Dlaczego Mikulski trafił do zastępstwa?! Mam pytać dalej?
DS limak (dyskusja) 20:59, 29 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

Mikulski zanim zaczął prowadzić program, zastępował Pijanowskiego. Tak samo jak Borkowski zastepował Janowskiego w JTM. Miraculuś Official (dyskusja) 21:35, 29 sie 2020 (CEST)

Odnośnie uwag przyznaję ci rację, te informacje powinny być w uwagach, zatem zostały tam przeniesione. Pojawiła się informacja o Annie Samusionek, która została przeoczona wcześniej. Za te 2 uwagi dziękuję Miraculuś Official (dyskusja) 21:44, 29 sie 2020 (CEST)
Odpowiedź – DS limak

Z wielką chęcią zobaczyłbym w artykule o „Kole Fortuny” właściwą tabelę z prowadzącymi i asystentkami, ale po co umieszczać taką jak w obecnym kształcie, skoro co drugi wiersz ma adnotację „nie wiadomo w której konkretnie serii ta osoba się pojawiała”?
DS limak (dyskusja) 09:37, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

To można tą informacjŕ wyrzucić z tabeli i napisać to pod nią. Że pojawiły się osoby, które w kilku wydaniach zastępowali obecnych gospodarzy. Miraculuś Official (dyskusja) 13:24, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak

[Stanisław Mikulski] program prowadził w zastępstwie zanim został oficjalnym gospodarzem programu. – skąd to wiesz?
Umieszczenie Pijanowskiego w serii 4. jest błędem, bo już w marcu 1995 pojawiły się odcinki z Wawrzeckim (jeden znajduje się na YouTubie). Nie ma jednak pewności, w której serii pojawił się Mikulski.
Choć pewnie istnieją inne sposoby wstawiania galerii, to akurat taka tabela ze zdjęciami wizualnie mi się podoba.
DS limak (dyskusja) 15:19, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

Mi tabela ze zdjęciami też się podoba. Bo wyglada dość smukło. A z tego co wiem to odcinki z marca z Wawrzeckim to już są te, w których Pijanowski był zastapiony. Jednak oficjalnie nadal pozostawał gospodarzem 4 edycji, więc dlatego takie info. Miraculuś Official (dyskusja) 19:39, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak
 1. Jakim cudem Pijanowski mógł być prowadzącym czwartej serii (1995/1996), skoro odszedł w grudniu 1994, czyli jeszcze w trzeciej??? Pojawił się jeszcze kiedykolwiek na stanowisku prowadzącego w 1995?
 2. Pijanowski odszedł w trzeciej serii, następnie był zastępowany przez Kopiczyńskiego, Wawrzeckiego i być może Bończaka (ale nie wiem, w jakiej kolejności), lecz nie wiadomo do kiedy, tj. czy Mikulski pojawił się przed końcem sierpnia 1995 (seria trzecia – 1994/1995), czy jednak występował dopiero od września bądź października, może listopada (czyli od serii czwartej – 1995/1996).
 3. Wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie skąd wiesz, że Mikulski najpierw miał status zastępcy, a dopiero potem zasadniczego prowadzącego (zresztą, co za różnica, skoro prowadził nieprzerwanie, to nie ma co rozdzielać).

Proszę, abyś odniósł się do wszystkich trzech punktów.

DS limak (dyskusja) 20:03, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – Miraculuś Official

1. Takie info było w tabeli ze spisem serii, po prostu spisałem. 2. Dlatego jest wymieniony jako zastępca, a jako oficjalny prowadzący dopiero w serii 5. 3. Jako oficjalny prowadzący zadebiutował w 5 serii. Seria 4 była bardzo ruchoma i miała wielu prowadzących - dlatego użycie słowa zastępca.

Z tego co wiem to Pijanowski poprowadził ok. 10 wydań serii 4. Potem dopiero został zastepowany innymi. Jednak ta informacja nie jest pewna, ponieważ pochodzi z informacji przekazanych mi przez moich dziadków i rodziców. Miraculuś Official (dyskusja) 20:46, 30 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak
 1. Nie – pierwotnie (dawno temu) była tabela z podziałem na lata, z której wyczytać można było, że Pijanowski urzędował w latach 1992–1995, trio zastępców przewijało się w roku 1995, a Mikulski gospodarzył sobie w latach 1995–1998. I niedawny spis serii to właśnie uchwycał – nie było doprecyzowane, czy Pijanowski był w czwartej serii, czy nie (a teraz możemy stwierdzić że na 98% nie był).
 2. Ale w takim razie nie wiesz, o czym mówisz. Mikulski był gospodarzem teleturnieju i tyle, nie żadnym zastępcą, tylko nie wiadomo, kiedy zaczął (ale – patrz punkt 4.). Chyba że masz jakieś oficjalne źródło, które powie, że Mikulski miał – nie wiem – umowę na zastępstwo.
 3. Widocznie opierasz się na danych z danego spisu serii. A tak się składa, że sam ją układałem. Jakim sposobem – opisałem w pkt 1.
 4. Wiemy na 80%, że Pijanowski wycofał się w grudniu 1994 (seria 3.). Następnie byli Kopiczyński, Wawrzecki i być może Bończak, którzy poprowadzili – tu źródła są raczej zgodne – tylko kilka–kilkanaście odcinków; nawet jeśli rozciągałoby się to na aż po dwa miesiące dla każdego, to i tak Mikulski musiałby zacząć przed wrześniem 1995 (przed rozpoczęciem serii 4.). Możemy więc – tak mi się wydaje – stwierdzić, że Mikulski zaczął już w trzeciej serii.
  • Jeśli twierdzisz, że Pijanowski był jeszcze w serii 4. (sezon 1995/1996), to znaczy, że byłoby to już po debiucie Mikulskiego. Wydaje mi się, że raczej tak by się nie stało.

DS limak (dyskusja) 21:08, 30 sie 2020 (CEST)

Odp.: Prośbaedytuj kod

A czy Magda Masny i Marta Lewandowska pojawiały się w napisach końcowych jako prowadzące czy asystentki? Wydaje mi się, że to drugie. Zresztą w „Kole Fortuny” (chyba na całym świecie) tradycją jest podział na mężczyznę prowadzącego i kobietę asystentkę. Ja bym pozostawił tak, jak było zawsze.
DS limak (dyskusja) 16:10, 31 sie 2020 (CEST)

A jeszcze w sprawie prowadzących – nie podoba mi się to „bz.” tam, gdzie brak zdjęcia. Ale nie chciałem pozostawiać niepełnych tabel. Może Tobie uda się znaleźć jakieś zdjęcia na Wiki?
DS limak (dyskusja) 16:24, 31 sie 2020 (CEST)
Odpowiedź – Miraculuś Official

Może znajdziemy i wgramy z poszanowaniem praw autorskich?

I tak pierwsze 2 Panie pojawiły się jako "hostessy". Jednak ze stanem na dzień dzisiejszy Izabella Krzan jest prowadząca nie hostessą - tak wynika z tyłówki programu od 2017 roku. Więc może po prostu Izę tylko przenieść? Miraculuś Official (dyskusja)

Odpowiedź – DS limak
 1. Nie możesz tak po prostu wgrać zdjęcia, które znajdziesz w Internecie. Jeśli licencja nie pozwala na jego dowolne użycie (a nie wydaje mi się, żeby na takich zasadach Super Express je udostępniał), to droga zablokowana. Poszanowaniem praw autorskich nie będzie tylko wskazanie autora i źródła, ale używanie go na takich warunkach, na jakich żąda właściciel praw.
 2. Nie usuwaj szablonu „fakt” (potrzebny przypis) tam, gdzie nie ma potwierdzonej danej informacji.
 3. Jeszcze raz: ciąg znaków &nbsp; tworzy twardą spację (spację niełamliwą), która pozostawia w jednej linijce np. dwa wyrazy (dzięki czemu możemy na przykład uniknąć pozostawienia wyrazów jednoliterowych na końcu linii). Ja często używam go do celów – nazwijmy to – plastycznych.
 4. Uważaj na literówki, które zdarzają Ci się nader często.

DS limak (dyskusja) 17:27, 31 sie 2020 (CEST)

A, jeszcze o Izie Krzan. Jej rola w programie rośnie systematycznie, na początku – o ile mnie pamięć nie myli – w zasadzie tylko odsłaniała literki i powiedziała coś na rozpoczęcie i zakończenie odcinka. Jak odejdzie od tablicy i stanie przy uczestnikach na stałe, to wpisze się ją do prowadzących.
DS limak (dyskusja) 17:39, 31 sie 2020 (CEST)
Odpowiedź – Miraculuś Official

Usunąłem twardą spację po to by zwęzić tabelkę. Dodałem przypis do Jerzego Bończaka i usunąłem puste pola bez zdjęć.

PS Iza jest prowadzącą - według wszystkich źródeł. Musimy się trzymać informacji przekazywanych przez program, a teraz ona jest jedną z prowadzących program. A my w wikipedii musimy się trzymać informacji podawanych przez twórców, a nie tworzyć fanaberie.

Magda i Marta wpisane były jako "hostessy" w tyłówce, natomiast Iza już jako prowadząca więc musimy to zmienić. Miraculuś Official (dyskusja) 18:07, 31 sie 2020 (CEST)

Odpowiedź – DS limak

Dobrze, niech nie będzie pustych miejsc na zdjęcia. Ale zmniejszając szerokość kolumny (bardzo nieznacznie), dwukrotnie wydłużyłeś wysokość dwóch wierszy (w wersji mobilnej), przez co oznaczenie kolorami przy Kopiczyńskim i Mikulskim wygląda okropnie. Źródło jest złe – ewidentnie jego autor korzystał z Wikipedii; potrzebne jest takie źródło, którego nie będzie można w żadnym stopniu o to posądzać. „De domo Lewandowska” pozostawiam tam dlatego, że ta pani w latach 2007–2009 nosiła takie właśnie nazwisko; wszędzie indziej w artykule jest Piekarska.
DS limak (dyskusja) 18:23, 31 sie 2020 (CEST)

A tutaj się z tym zgodzę, że wyglądało dziwnie. Jednak teraz tak samo wygląda to w przypadku Marty Piekarskiej. Może poprostu dać w uwadze jej poprzednie nazwisko, przez co zmniejszyłoby się pole?

PS I dziękuję, że stanąłeś w mojej obronie na stronie sporu zgłoszonego przez Pachidensha. :) Miraculuś Official (dyskusja) 22:15, 31 sie 2020 (CEST)

Re:Uzasadnienieedytuj kod

Nie będę wnikał w to, co było rok temu. Nie zajmuję się już od długiego czasu artykułami o programach i serialach produkcji polskiej. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 22:22, 31 sie 2020 (CEST)

Jednak nalegałbym na jakieś wytłumaczenie. Bo to trochę nie fair, że jednych edycje akceptujesz, a innych nie - mimo tego, że są TAKIE SAME!! Miraculuś Official (dyskusja) 22:55, 31 sie 2020 (CEST)

Ale spokojnie, gdy ja rok temu dodawałem rzeczone „dawniej”/„obecnie”, to również spotykało się to z cofaniem przez Pachidenshę. Zresztą mieliśmy sporo różnych opinii, więc ja faworyzowany się nie czuję.
DS limak (dyskusja) 23:02, 31 sie 2020 (CEST)

Postaw na milionedytuj kod

Były już wielodniowe dyskusje na ten temat i pozostawiłem formatowanie, na które przystałeś. Nie zmieniaj go zatem.
DS limak (dyskusja) 09:07, 18 wrz 2020 (CEST)

Formatowanie dotyczyło innych programów nie "Postaw na milion". Każdy artykuł może mieć inne i im prostsze tym lepsze - zwłaszcza w tabelkach!! Miraculuś Official (dyskusja) 21:45, 18 wrz 2020 (CEST)

„Hotel Paradise” – nowa godzina emisjiedytuj kod

Zwróć uwagę na uwagę w tabeli ze spisem serii.
DS limak (dyskusja) 15:24, 4 paź 2020 (CEST)

Jednak w spocie teleeizyjnym mówią o stałej zmianie, tj: 20.00 BrzydUla 2 20.45 Hotel Paradise Miraculuś Official (dyskusja) 15:27, 4 paź 2020 (CEST)

Nie wiem, o którym spocie mówisz. Można go zobaczyć w Internecie? Wszystkie przewodniki telewizyjne (włącznie z tym dostępnym na stronie TVN7) potwierdzają wersję, która jest obecnie w artykule.
Ponadto, jeśli odpisujesz na swojej stronie dyskusji, to użyj chociaż pingu, abym dostał powiadomienie o odpowiedzi.
DS limak (dyskusja) 16:04, 4 paź 2020 (CEST)

@DS limak https://youtube.com/hHisSZbY65g Miraculuś Official (dyskusja) 20:27, 4 paź 2020 (CEST)

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=hHisSZbY65g Miraculuś Official (dyskusja) 20:28, 4 paź 2020 (CEST)

W tym spocie nie ma informacji, że Hotel został przeniesiony na 20.45 na stałe, tylko że będzie emitowany „zaraz po BrzydUli”. Na planszy na końcu widnieje tylko „poniedziałek”, a nie „od poniedziałku do czwartku/piątku”.
DS limak (dyskusja) 20:54, 4 paź 2020 (CEST)

Seria „Voice”edytuj kod

Wyjaśnisz, czemu zmniejszasz czcionkę we wszystkich tabelach – nawet tych, w których nie jest to potrzebne, bo nie przerażają swoimi rozmiarami? I dlaczego wycofujesz kolory, które pasują do formatu (i wprowadził je IP-ek!)?
DS limak (dyskusja) 12:25, 5 paź 2020 (CEST)

1. Zmiejszyłem tabelki żeby były bardziej czytelne. 2. Ponieważ ja jestem przeciwny takiej monotoniczności kolorystycznej. Kolory muszą być żywe i jasne, a odmiana czerwieni tak trochę słabo pasuje. Miraculuś Official (dyskusja) 18:07, 6 paź 2020 (CEST)

@DS limak Miraculuś Official (dyskusja) 18:08, 6 paź 2020 (CEST)

1. Przecież były czytelne. Zmniejszanie małego to utrudnianie.
2. Jakiś czas temu zgodziłeś się, że najlepiej, aby kolory odpowiadały danemu programowi, a wstawiłeś jakieś przypadkowe. Tobie podobają się kolory żywe i jasne, a komuś innemu stonowane lub ciemne, ale forsujesz to, co przypada do Twojego gustu; kolory dopasowane do formatu są rozwiązaniem bardziej obiektywnym. Jeśli nie podoba Ci się monotoniczność, to możesz zwiększyć różnice między poszczególnymi odcieniami (to chyba można modyfikować, rozszyfrowując system szesnastkowy).
DS limak (dyskusja) 18:48, 6 paź 2020 (CEST)

Nie, nie zgodziłem się - tylko podkreśliłem, że taka opcja jest m.in. przy "Postaw na milion". Natomiast przy Voicie mogą być wszelakie kolory, ponieważ nie wiem czy wiesz podczas wszystkich etapów światło w studio i na trenerskich fotelach ma różną kolorystykę. Więc nie jest powiedziane, że musi to być tylko i wyłącznie czerwony. Miraculuś Official (dyskusja) 22:25, 6 paź 2020 (CEST)

Zgodziłeś się, 22 sierpnia. Wspomniałeś jednak o monotoniczności jednego koloru. Różne kolory w studio pojawiają się tylko podczas występów, domyslną opcją jest czerwień (momentami zmienia się na niebieski – podczas „trudnej decyzji” trenera). Czerwone są ponadto czołówka, logo (trafniej po angielsku: titlecard), grafiki na ekranie – i to chyba we wszystkich wersjach na świecie. Tak, jak wyżej – możesz pokombinować z rozstrzałem między odcieniami.
Przypominam o oznaczaniu.
DS limak (dyskusja) 09:07, 7 paź 2020 (CEST)

w sprawie cofania edycjiedytuj kod

W sprawie cofnięcia tej edycji sprzed chwili. Informuję, że poprawna pisownia to ciemnoniebieski a nie ciemno-niebieski. Braniewiak (dyskusja) 22:29, 11 gru 2020 (CET)

Źródłaedytuj kod

Chciałbym Ci przypomnieć, że jedną z podstawowych zasad Wikipedii jest weryfikowalność podawanych informacji. Twoja edycja w Król Lew (film 2019) była pozbawiona jakichkolwiek źródeł, więc została przeze mnie anulowana. Mike210381 (dyskusja) 22:29, 24 gru 2020 (CET)

Marta Dylewskaedytuj kod

Mike210381 (dyskusja) 23:07, 24 gru 2020 (CET)

Marta Czarkowskaedytuj kod

Mike210381 (dyskusja) 23:08, 24 gru 2020 (CET)

Główna obsadaedytuj kod

Informację na temat głównej obsady filmu czerpiemy ze stopki, a nie z napisów końcowych i zaprzestań proszę wojny edycyjnej. Mike210381 (dyskusja) 20:21, 2 sty 2021 (CET)

Niemniej jednak informacja o aktorach "głównych" hien powinny znaleźć się w sekcji OBSADA. Miraculuś Official (dyskusja) 21:11, 2 sty 2021 (CET)

Właściwe źródłaedytuj kod

Odnośnie do tej edycji

Przypominam, że Instagram nie jest źródłem, z którego korzystamy na Wikipedii (zobacz koniecznie WP:WER). Do pory emisji również należało było dodać źródło; za dużo na Wikipedii wandali, którzy zmieniają później co popadnie i wprowadzają w błąd czytelników. Dobrą praktyką jest opakowanie przypisu w odpowiedni szablon (np. Szablon:Cytuj stronę) – nie są one trudne w użyciu – zamiast wstawienia gołego linku.

Ambiroz (dyskusja) 10:26, 8 lut 2021 (CET)

Przeznaczenie: Saga Winxedytuj kod

Cofanie poprawnie wykonanych edycji? Poważnie? Ja uważam, że "wyliczanka" z dużą ilością pogrubień wcale nie jest schludniejsza niż jedno proste zdanie, i wcale lepiej nie wygląda. I pomimo iż dyskutujemy tu o gustach (najwyraźniej...), i każdy ma swoją własną wizję, to nadal uważanie czegoś za "schludniejsze" (wyłącznie w swojej własnej opinii) nie stanowi podstawy do cofania czyiś edycji. Apeluję do ciebie - przestań. Po drugie - tabelka z "przeglądem sezonów" jest tu kompletnie niepotrzebna. Odcinków jest sześć, wszystkie wydane tego samego dnia i są niżej w tabelce. Gdyby odcinków albo serii było więcej, wydanych przez jakiś okres i w różnych dniach, a same odcinki w osobnym arcie - to rozumiem sens takiej tabeli z podsumowaniem. Obecnie ta tabelka jest tu zbędna i jest przerostem formy nad treścią. Alvea (dyskusja) 09:55, 13 lut 2021 (CET)

Obsadę zazwyczaj zapisuje się za pomocą wyliczeń. I to nie tylko w serialach ale również filmach z dubbingiem - są wyliczenia! Nie używa się całych zdań. A już tymbardziej skopiowanych ze strony. Miraculuś Official (dyskusja) 21:58, 13 lut 2021 (CET)

Po pierwsze - proszę odpisywać na mojej stronie dyskusji, nie na własnej - takie panują na wiki zasady. Dopiero teraz zobaczyłam twoją odpowiedź na moją prośbę gdy tu weszłam, a mogłabym odnieść się do tego znacznie wcześniej. Zatem odpowiem na to co wyżej napisałaś/eś: nie zwracałam tobie uwagi na samą obsadę aktorską w formie wyliczenia, bo to jak widać cały czas zostawiłam jak było. Chodzi o ekipę produkcyjną dublażu, którą z wyliczenia przekształciłam w jedno proste zdanie, a także o zbędnych pogrubieniach w owych wyliczeniach, które nagminnie przywracasz, a które niczemu nie służą. Piszesz że Nie używa się całych zdań. Niby dlaczego nie? To encyklopedia, a nie indeks osobowy. Dalej piszesz A już tymbardziej skopiowanych ze strony. Źródło z którego pochodzą dane o dublażu jest w formie artykułu. Wszystko jest tam wypisane zdaniami, nawet obsada aktorska. Więc co to za argument w ogóle? Po drugie - czy ty w ogóle patrzysz na to co wycofujesz?! Wycofałaś/eś edycję w której dodałam całą sekcję "odbiór"! Cofnęłaś/eś poprawną edycję i usunęłaś/eś całą sekcję tylko dlatego, że nie podobało ci się usunięcie zbędnej tabeli! Takich rzeczy się nie robi. I co to w ogóle za argument akurat ta tabela nie jest zbędna. Nawet przy WoW ona jest? Wypisałam wyżej tobie argumenty dlaczego ta tabela jest tu niepotrzebna. Kontrargument sprowadzający się do "nieprawda", to nie argument. podobnie "bo jest w innych artykułach" też nie. Nie odniosłeś/aś się w żaden logiczny sposób to mojej sugestii powyżej, ani nie podałaś/eś żadnych przesłanek dlaczego powinnam zmienić nastawienie wobec usunięcia tej tabeli. Przestań wycofywać poprawne edycje tylko dlatego, ci się nie podobają. Alvea (dyskusja) 14:49, 20 lut 2021 (CET)

Więzień miłościedytuj kod

Witaj, postanowiłem anulować Twoją edycję dot. odcinków 3 sezonu, które w Turcji nie zostały wyemitowane, ponieważ najprawdopodobniej zostaną one wyemitowane w Polsce (wynika to: z faktu ilości odcinków pozostałych do emisji, z sumarycznej liczby odcinków przewidzianych do emisji w Polsce oraz z programu telewizyjnego, który przewiduje datę finału). Nie wprowadzałem przewidywanej daty emisji ostatniego odcinka, ponieważ tego typu edycje dokonuje się po fakcie, a więc już po emisji, z racji iż data ta może ulec w każdej chwili zmianie przez sytuacje niezależne od nadawcy. Dodatkowo jeśli jednak okaże się, że w/w odcinki nie zostaną wyemitowane w naszym kraju, powrót do Twojej edycji będzie uzasadniony. Pozdrawiam Davs77 (dyskusja) 21:26, 22 lut 2021 (CET)

Dance Dance Danceedytuj kod

Ale tych informacji było multum, nawet w ciągu jednego wieczora. Jeszcze się wszystko może zmienić kilka razy w ciągu tygodnia.
Ambiroz (dyskusja) 22:50, 14 mar 2021 (CET)

PS. Facebook to słabe źródło, pozostaje tylko w ostatecznych sytuacjach, a wielu bardziej doświadczonych Wikipedystów w ogóle go nie uznaje.
Ambiroz (dyskusja) 22:51, 14 mar 2021 (CET)

Wyjaśnienie

Tak jak napisałem – postów było kilka, jeden z nich podłapał nawet RMF: [1] – informacja sprzed 16 godzin mówi o piątku. Jakoś inne portale nie rozpisują się o nowej porze emisji. Decyzja TVP może się zmienić jeszcze niejednokrotnie, tak jak to się działo do tej pory. Wikipedia nie jest kryształową kulą – przeczytaj w regułach platformy WP:KULA. Informacje dotyczące przyszłości powinny być dodawane warunkowo i z mocnymi źródłami (a w praktyce w kontekście artykułów o telewizji okazuje się to mocno naginane), a w tym przypadku tak naprawdę jeszcze dużo nie wiadomo. Trzeba zatem poczekać tych kilka dni – nic się od tego nie stanie.
Ambiroz (dyskusja) 11:46, 15 mar 2021 (CET)

Po co ten pośpiech?

Nie lepiej wstrzymać się te cztery–pięć dni i uzupełnić artykuł o daty, w których programy na pewno będą emitowane? O zmianach nie pisze prawie nikt – ani Wirtualne, ani Telemagazyn, ani profile audycji na Facebooku, nawet program dla prasy Telewizji Polskiej (!); jedynie na podstawie jednego z kilku postów na Instagramie czy Facebooku napisały RMF i Eska (ta druga wcale moim zdaniem aż tak wiarygodnym źródłem nie jest!) i jeszcze jakieś podrzędne plotkarskie ścieki.
Po co zatem ten pośpiech, ta – modne ostatnio na Wikipedii słowo – bieżączka?
Ambiroz (dyskusja) 23:44, 15 mar 2021 (CET)

Ostrzeżenie

W pewnym serwisie społecznościowym pojawił się post z kolejną zmianą pory emisji rzeczonego programu. Oznajmiam, że do dnia faktycznej emisji będę anulowywał/wycofywał każdą edycję wprowadzająca datę i/lub porę emisji, powołując się na WP:KULA i wahania nastroju TVP.
Ambiroz (dyskusja) 23:20, 16 mar 2021 (CET)

Voice Kids

Ponad ćwierć serii poleciało w piątki, ponad pół sezonu w systemie piątek i sobota – dlatego nie powinno to być schowane w uwadze; a różnice pięciominutowe należy pominąć – zobacz, jak kiedyś wyglądał infoboks w Tańcu z gwiazdami.
Ambiroz (dyskusja) 22:33, 19 mar 2021 (CET)

Też mi się wydawało, że to „tylko” 4 odcinki, ale porównując z 14 – wychodzi 28,5% serii. Zatem nie jest to chyba zdarzenie incydentalne…
Ambiroz (dyskusja) 08:12, 20 mar 2021 (CET) No, ta różnica dwa a cztery odcinki jest całkiem przekonująca. Tylko czy aby na pewno warto rozwarstwiać się na różnice pięciu minut?
Ambiroz (dyskusja) 16:15, 20 mar 2021 (CET) Ale kochanieńki, to tylko pięć minut – praktycznie żadna różnica; słówko „około” pasuje do np. Ttbz, której pora emisji skakała znacząco. Poza tym standardem w TVP jest rozpoczynanie programów równo 3 minuty po zaplanowanej porze.
Ambiroz (dyskusja) 22:24, 20 mar 2021 (CET)
12. edycja The Voice of Poland

Eska pisze:

The Voice of Poland 12 - kiedy rozpocznie się edycja? Odpowiedzi na te pytanie szuka bardzo dużo osób, jednak na ten moment nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne informacje. 

oraz

Choć w sieci nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne informacje na temat następnej edycji The Voice of Poland 12, być może powinniśmy spodziewać się jej na jesieni, tak jak było to w przypadku 11. edycji programu. 

Nic odkrywczego, tyle to mógłby napisać każdy. Dlatego twierdzę, że ich portal nie nadaje się na źródło dla Wikipedii, a już na pewno nie na potwierdzenie przyszłych wydarzeń. Obecnie tym bardziej, bo pandemia…
Ambiroz (dyskusja) 18:17, 21 mar 2021 (CET)

Zmiana pory emisji

[2] – potrzebne źródło, proszę pana. Przypominam też o rozróżnianiu przypisów i uwag.
Ambiroz (dyskusja) 21:59, 14 kwi 2021 (CEST)

Re: kawiarenkaedytuj kod

A ja przeniosłem z dyskusji o kawiarence do właściwej kawiarenki. ~malarz pl PISZ 23:43, 1 kwi 2021 (CEST)

Nowe YCDedytuj kod

Skąd wziąłeś nazwę formatu … The New Generation? Skąd wzięły się tak szczegółowe informacje o castingach, które nawet się nie odbyły? Popraw błędy redakcyjne w sekcji Zasady programu: literówki, błędne odmiany wyrazów, wyrażenia potoczne (m.in. „do przyniesionej przez siebie muzyki”, „na USB”), przypisy należy stawiać przed kropką; uzupełnij brakujące źródła! i dodaj, w miarę możliwości, istotne informacje.
Ambiroz (dyskusja) 07:13, 17 maj 2021 (CEST)

1. Ja nigdzie nie widzę nazwy „The New Generation”. Dlatego właśnie nie powinieneś tylko „znajdować [informacji] na internecie”, ale i podawać do nich źródła. Nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, trzeba dodać przypis → WP:WER. 2. Nie widzę również żadnej uwagi. Jest przypis, nie ma go przy akapicie z CD i USB. Ponadto przeklejając żywcem treść jakiejś strony internetowej, łamiesz prawa autorskie osób, które ją napisały. W związku z tym, że po usunięciu skradzionej treści, hasło będzie niemal puste, przenoszę je do Twojego brudnopisu celem dopracowania (uwagi ode mnie masz w tutejszej dyskusji i w samym artykule).
Ambiroz (dyskusja) 15:19, 17 maj 2021 (CEST)

You Can Dance – Nowa generacjaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Uzasadnienie w sekcji wyżej i w samym artykule, np. w postaci szablonów.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ambiroz (dyskusja) 15:19, 17 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Miraculuś Official" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy