Dyskusja wikipedysty:Mithoron


Dyskusja wikipedysty:Mithoron w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Xett Dyskusja 20:13, 26 kwi 2007 (CEST)

Spis treści

Hasłoedytuj kod

Zapomniałem lub utraciłem hasło, wcisnąłem przy logowaniu wyślij nowe ale nie doszło, e-mail podałem... co robić?

A email był poprawny? Dostałeś potwierdzenie rejestracji? Bo jeśli nie, to konta nie da się odzyskać. Póki co spróbuj ponownie wygenerować hasło. --Xett Dyskusja 22:42, 29 maja 2007 (CEST) Ściślej: nikt na polskiej wikipedii nie ma uprawnień, aby ci hasło przywrócić. Natomiast mogą tego dokonać developerzy na Meta-Wiki, o ile zechcą (jeśli przekonasz ich, że to konto należy do ciebie) --Xett Dyskusja 23:06, 29 maja 2007 (CEST)

Już jest OK. Mithoron 21:27, 30 maja 2007 (CEST)

No to całe szczęście :) Rada na przyszłość - odpisuj na mojej stronie dyskusji, te wpisy znalazłem właściwie przypadkiem. Pozdrawiam --Xett Dyskusja 12:28, 31 maja 2007 (CEST)

Ziemiomorzeedytuj kod

Na wikipedii jest tyle miejsca że dla każdego się znajdzie coś do roboty. Najwidoczniej do te pory nikt się nie wziął za te książki, pracowalii wszyscy nad innymi rzeczami. Jeśli chcesz zacząć - proszę bardzo. Przyda się pomoc :) Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 08:54, 31 maja 2007 (CEST)

Ściany Nocyedytuj kod

W Wikipedii mogą znaleźć się informacje dotyczące świata fikcji, ale musisz postarać się, by było oczywiste, z jakiego uniwersum pochodzą. Zobacz na przykład, jak wygląda artykuł Czatownik z Wody. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem i wcześniej nie edytowałeś Wikipedii, proszę, przeczytaj o zasadach Wikipedii. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skorzystaj ze stron pomocy albo zadaj pytanie na pytaniach nowicjuszy.

Naszą zasadą jest usuwanie treści nieencyklopedycznych oraz niezgodnych z przyjętymi zaleceniami. Pozdrawiam i liczę, że mimo początkowych kłopotów będziesz z nami rozwijać Wikipedię :)Masur juhu? 17:40, 13 cze 2007 (CEST)

 • Nie no, nie musisz przepraszać :) ale na przyszłość już wiesz i to jest najważniejsze. Masur juhu? 21:00, 13 cze 2007 (CEST)

Iedytuj kod

Witam

Też zastanawiałem się nad zgłoszeniem EK na stronie dyskusji ITER, produkuje się na niej jakiś pseudonaukowiec o o zaburzonej psychice. Całe szczęście że produkuje się tylko w dyskusjach, gdyby usunąć jego zapisy maże zacząć wypisywać swe odkrycia w artykułach, co byłoby tragiczne. Właśnie z tego powodu nie odpowiadam w dyskusji artykułu. Chociaż można zaryzykować i usunąć, zobaczyć co będzie się działo. Moim zdaniem jedynym sposobem na tego typu osobowości jest ignorowanie ich wypowiedzi, ewentualnie przedstawienie stanu nauki w tej dziedzinie.

StoK 21:07, 13 lip 2007 (CEST)

A zobacz jeszcze na końcówkę Dyskusja:Pseudonauka StoK 21:16, 13 lip 2007 (CEST)

Literówkaedytuj kod

W artykule siłownia okrętowa poprawiłeś popełnioną przeze mnie podczas wysyłania pliku literówkę. Niestety jest to tytuł zdjęcia i poprawienie nazwy skutkuje zniknięciem fotki z artykułu. Zamiast niej pojawił się czerwony link. Już poprawiłem podlinkowanie, literówkę w tytule nie ;) Całe szczęście, że jest widoczna tylko podczas edycji :) Pozdrowienia --MaciejKa 21:13, 30 lip 2007 (CEST)

Nic się nie stało i nikt nie ma o to pretensji - spokojnie :) To ja skopałem tę nazwę grafiki. Dzięki Tobie prześlę ją już z dobrą nazwą na commons i będzie po kłopocie. Życzę dużo udanych edycji --MaciejKa 20:51, 6 sie 2007 (CEST)

Wikipedia:WikiFaktoria/Pierścień i Różdżkaedytuj kod

Witam ! Jako że jesteś fanem twórczości Tolkiena może zainteresuje cię gra Pierścień i Różdżka. Zasada jest bardzo prosta: pisze się artkuły o świecie Tolkiena (lub Rowling, jak wolisz), które ocenia się wedle skali punktacji widocznej na stronie (zwykle raz na dwa miesiące). Uczestnicy gry wzajemnie oceniają swoje artykułu i wpisują punkty. Jeśli jesteś zainteresowany, odpisz. Pozdrawiam --Frangern 17:22, 17 wrz 2007 (CEST)

Witam ! Miło mi że dołączyłeś do gry :) Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało. Jak do tej pory to wyglądało, możesz zobaczyć na stronie gry, w tej zakładce "historia i autorzy". Podliczanie punktów, pierwsze w nowej edycji, wypadnie 17 listopada. Pozdrawiam ! --Frangern 16:00, 21 wrz 2007 (CEST)

Nanotechnologiaedytuj kod

Chyba przesadziłeś z tą technologią. Nie ma jeszcze układów scalonych, które byłyby wielkości 45 nm. Układy są znacząco większe. IMHO to nie jest nanotechnologia. A może masz jakiś link do info o układzie scalonym, który byłby wielkości 45nm? Midge 18:15, 10 paź 2007 (CEST)

Dlatego właśnie to NIE JEST IMHO nanotechnologia. Polecam też dbałość o ścisłe wyrażanie się, zwłaszcza, jeśli chcesz redagować hasła z dziedzin ścisłych. Zdanie "Taki wymiar mają najnowsze procesory Intela." powinno brzmieć "Taki wymiar mają najnowsze ścieżki w procesorach Intela." :-) Midge 16:29, 14 paź 2007 (CEST)

Gededytuj kod

Choćby dlatego, że jest to główny bohater cyklu. Uważam, że zasługuje na własne hasło. A co do formy - korzystałem z tekstów stworzonych przez siebie. Jeśli nie zauważyłeś - ja stworzyłem wszystkie hasła dotyczące utworów o Ziemiomorzu. Nie widziałem potrzeby tworzenia na potrzeby "biogramu" Geda nowych sformułowań. Ale, oczywiście, nie mogę Tobie tego zabronić. Jeśli więc potrafisz lepiej - popraw.--Zorro2212 (dyskusja) 09:02, 17 paź 2008 (CEST)

No to masz wielkie pole do popisu. Potencjalnych artykułów do zrobienia jest cała masa - jest jeszcze parę mniejszych utworów do opisania, wiele postaci, miejsc geograficznych, artefaktów. Szczerze mówiąc, zrobiłem główne powieści i postaci, ale w tej drobnicy nie chciało mi się za bardzo dłubać. Co ważniejsze podlinkowałem tylko i teraz straszą na czerwono... Muszę zrobić jeszcze na pewno moją ulubioną postać - Tenar.
Zgadzam się, że musi to zaistnieć - cykl o Ziemiomorzu to jeden z najważniejszych cykli fantasy wszechczasów, myślę, że jeszcze doczeka się uznania, jakim teraz cieszy się choćby Śródziemie. Ale do tego chyba potrzeba, jak widać, udanej ekranizacji... --Zorro2212 (dyskusja) 11:44, 17 paź 2008 (CEST) Kolego, cieszę się, że masz dużo zapału, ale nie edytuj bez sensu! Zanim zaczniesz kasować znaki przestankowe, naucz się ich używać. Poczytaj też trochę o formatowaniu linków wewnętrznych.--Zorro2212 (dyskusja) 23:43, 20 paź 2008 (CEST) Widziałeś jak wyglądał ten "poprawiony" link do Coba po Twojej edycji? Nie zostawiaj po sobie niechlujstwa - nie będzie revertów. A co do przecinków - jestem filologiem, moim zdaniem jest ich tyle, ile trzeba.
Zresztą, naprawdę nie jestem niewolniczo przywiązany do tych haseł; z wielką ciekawością otworzyłem "Opowieści", ale to co po sobie zostawiłeś moim zdaniem, wymagało interwencji. Może naprawdę, stwórz coś własnego --Zorro2212 (dyskusja) 18:25, 21 paź 2008 (CEST)

neutrinoedytuj kod

Pomyliłeś się, neutrino nie emituje promieniowania Czerenkowa, ponieważ nie ma ładunku. Ale nie zrażaj się, każdemu zdarza się czasem pomylić. Pozdrawiam (ja też jestem fanem Tolkiena)--zu. Mpfiz (dyskusja) 18:42, 3 mar 2009 (CET)

OK, że w efekcie rejestrowane są fotony i Czerenkow ma z tym związek (chociaż Compton to jednak trochę coś innego). Jednak tak, jak było, to był zbyt duży skrót myślowy i byłoby mylące dla czytelnika. Miłego dalszego błądzenia w fascynujących meandrach fizyki --zu. Mpfiz (dyskusja) 16:30, 6 mar 2009 (CET)

Tom Bombadiledytuj kod

No wszystko, kurcze, wskazuje na to, że masz rację. Nie wiem, nie pamiętam dokładnie dlaczego tak zadziałałem. Jak widzisz z opisu (lit.ort), to było moim głównym celem. Być może przez pomyłkę wyedytowałem starą wersję. W każdym razie przepraszam i życzę miłego tolkienowania--zu. Mpfiz (dyskusja) 18:59, 24 mar 2009 (CET)

A źródło? Bo ja znam takie [1] --zu. Mpfiz (dyskusja) 15:40, 3 mar 2010 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:30, 27 maj 2010 (CEST)

Vingeedytuj kod

Witaj, była już dyskusja na temat odmiany nazwiska z kol. Airwolfem 1 i 2. Muszę Cię zmartwić, ale nie masz racji (podobnie jak ja wcześniej). Wobec reguł instynkt filologiczny musi ustąpić. sł. PWN. pozdr --Zorro2212 (dyskusja) 22:14, 30 lis 2010 (CET)

Nortowieedytuj kod

Z uwagi na to, że temat nie jest popularny, a Ty akurat zajmujesz się hasłami tolkienowskimi, zwracam się do Ciebie z prośbą o opinię i zagłosowanie. Tar Lócesilion (dyskusja) 21:39, 21 sty 2011 (CET)

Dzięki za poprawę imienia Vidumavi, ponawiam prośbę co do oceny i zagłosowania. Jeszcze tylko kilka dni, a dopiero 2 głosy za i 0 przeciw. Tar Lócesilion (dyskusja) 17:16, 31 sty 2011 (CET) Co do rozszerzenia sekcji o hobbitach, poprawiłem i odpowiedziałem na Propozycjach. Tar Lócesilion (dyskusja) 09:23, 2 lut 2011 (CET)

Odp dot. "Postaci zła..."edytuj kod

Witam! Faktycznie, nazwa Postacie zła w Śródziemiu nie brzmi najlepiej, ale przyznam, że nie potrafiłem wymyślić niczego lepszego. Pomyślę nad wersją ze sługami. Chyba, że użyć określenia siły zła? Jeszcze dziś postaram się poprawić nazwę tej kategorii Pozdrawiam Frangern (dyskusja) 12:06, 16 mar 2011 (CET)

 • Witam! Właśnie zastanawiam się nad Twoją propozycją i przyszedł mi do głowy inny pomysł. Co byś powiedział o nazwie Siły zła w Środziemiu? Brzmi, jak mi się wydaje, lepiej niż Postacie zła, a ponadto jest tak samo "pojemna", tzn. można w niej uwzględnić także istoty/rasy, powstałe przez działalność Morgotha czy Saurona. Generalnie, kiedy zakładałem nową kategorię właśnie o to mi chodziło, zebrać w niej nie tylko negatywnych bohaterów, ale wszystkie istoty Środziemia, niejako złe z gruntu swej natury. Daj znać, co sądzisz o moim pomyśle. Pozdrawiam Frangern (dyskusja) 14:21, 17 mar 2011 (CET)

odp: Balrogedytuj kod

 1. o Wojnie Gniewu, cytat z Silmarillionu, podałem w przypisie stronę: „wytępieni zostali Balrogowie, tak że ledwie kilku uciekło i skryło się w niedostępnych jaskiniach u korzeni ziemi”.
 2. o Zgubie Durina, cytat z WP, też podałem stronę: „z wolna wstąpił na most (...) a rozpostarte skrzydła wypełniły przestrzeń od ściany do ściany”. Nie stawiałbym tezy, że jeśli miał skrzydła, to by latał, bo przecież Ainurowie upodabniali się tylko z wyglądu tylko do Dzieci Iluvatara, nie zwierząt, więc skrzydła nie musiały służyć do latania. Tar Lócesilion|queta! 14:56, 11 kwi 2011 (CEST)
Faktycznie dalej jest porównanie cienia do skrzydeł, ale za pierwszym razem autor nie czyni ze skrzydeł elementu figury retorycznej, więc piszę, jak jest napisane w WP. Można ew. dodać według tekstu Władcy Pierścieni..., jeśli Tolkien zmienił koncepcję. Natomiast obcojęzyczne wersje wiki nie są wiarygodnymi źródłami samymi w sobie, więc musiałbyś udowodnić na podstawie oryginalnych tekstów Tolkiena, że jest inaczej. Tar Lócesilion|queta! 15:11, 11 kwi 2011 (CEST)

Odp:Dwurodnikedytuj kod

Odp:Dwurodnik

Faktycznie, wygląda na to, że takiego rozróżnienia u nas nie ma, jednak wg słownika chemicznego zarówno bi-, jak i diradical tłumaczy się na "dwurodnik". Poprawiłem zgodnie ze słownikiem. Lepszej literatury nie mam, a w publikacjach dostępnych w Internecie widzę, że termin "birodnik" bywa stosowany dla tlenu, więc na to nie będę się raczej powoływał. Dzięki za czujność, pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:09, 13 kwi 2011 (CEST)

Khandedytuj kod

Z takimi wątpliwościami najlepiej do Paszczakowny, ona ma sporą półkę Tolkiena i spośród tych, którzy mogą pomóc, pomoże najszybciej. Foster ani mapka WP faktycznie nie znają tych nazw. Tar Lócesilion|queta! 10:52, 11 maj 2011 (CEST)

lasy Amanuedytuj kod

Napisałem w czasie teraźniejszym, jak zresztą konsekwentnie w różnych miejscach o Amanie i Valarach, żeby podkreślić, że wg mitologii Tolkiena Aman istnieje, Orome ćwiczy te swoje zwierzęta itd. Co sądzisz o tym rozwiązaniu? Tar Lócesilion|queta! 14:14, 19 lip 2011 (CEST)

Mithril i Galvornedytuj kod

Dlaczego anulowałeś zmiany kategorii? Wydaje nam się (tzn. mi i bratu), że nauka o kruszcach podpada pod ogólnie pojętą geografię (czy geomorfologię itp.) Tar Lócesilion|queta! 17:45, 24 paź 2011 (CEST)

Sprawa już nieaktualna. Na potrzeby wygodnej kategoryzacji zmieniłem nazwę kategorii :) Tar Lócesilion|queta! 19:54, 24 paź 2011 (CEST) Jak wiesz, przeprowadzam stopniową integrację haseł ze Śródziemia, także obecny stan jest bardziej tymczasowy, niż docelowy. Spychanie w głąb kategorii służy efektywniejszemu zbieraniu integrowanego materiału. A nie wykluczam, że utworzę hasło z sekcją dajmy na to kruszce i metalurgia czy coś w ten deseń. Tar Lócesilion|queta! 20:21, 25 paź 2011 (CEST)

zaproszenieedytuj kod

Tar Lócesilion|queta! 19:36, 2 lis 2011 (CET)

Eoledytuj kod

Czy mógłbyś podać źródło, na którym bazowałeś pisząc o tym, że Eol miał być Avarem? Tar Lócesilion|queta! 13:36, 16 sty 2012 (CET)

W takich sytuacjach lepiej nie dodawać nieweryfikowalnej informacji, niż zostawiać ją bez przypisu. Tar Lócesilion|queta! 12:22, 17 sty 2012 (CET) Dobrze, wypadałoby też przetłumaczyć to, co nie jest dosłownym cytatem z książki. W końcu to jest plwiki. Tar Lócesilion|queta! 12:27, 17 sty 2012 (CET)

Odp:Boraksedytuj kod

Odp:Boraks

No faktycznie - nie wiem jakim cudem doliczyłem się 4-, teraz wychodzi mi 2-, co oczywiście zgadza się też z podaną strukturą 3D. Chyba jeszcze spałem. Dzięki za czujność! Michał Sobkowski dyskusja 12:57, 1 lut 2012 (CET)

artefakty Śródziemiaedytuj kod

Użyłem tu słowa artefakt w znaczeniu słownikowym, czyli fikcyjny przedmiot. Na pewno chcę uniknąć tworzenia zbyt wielu list, ponieważ mogą one być nieencyklopedyczne. Większość i tak balansuje na skraju encyklopedyczności. Nie wiem, na ile orientujesz się w zmianach w Wikipedii, ale od kilku lat powoli odchodzimy od skrajnego inkluzjonizmu, który pozostawiamy przedsięwzięciom typu wikia. Tar Lócesilion|queta! 13:04, 29 lut 2012 (CET)

Rozumiem Twoje intencje, ale encyklopedyczność lub jej brak nie stoi w sprzeczności z wp:zr, integracja przebiega stopniowo (czasem mam wrażenie, że zbyt powoli), i specjalnie przeprowadzam ją w opcji soft: nie łączę historii edycji, żeby potem, gdy wdrożymy zasady encyklopedyczności bytów fikcyjnych, dana lista mogła np. rozpączkować, i wtedy połączę historię edycji. Tar Lócesilion|queta! 13:42, 29 lut 2012 (CET) Zwracam też uwagę, że cofamy zmiany jedynie wtedy, kiedy są to wandalizmy. Wyjaśnienie masz na górze strony, przy szablonie witaj redaktorze. To nie był wandalizm. Pozdrawiam. Tar Lócesilion|queta! 13:46, 29 lut 2012 (CET)

Czatownik z Wodyedytuj kod

Określenie Dawne Dni jest nieneutralne, bo stosowano je jakby w czasach pisania Czerwonej Księgi i dla Bilba, Froda, Sama czy rodziny Elanor czasy sprzed Czwartej Ery były Dawne. Finwë by ich tak nie określił. Jako że z kontekstu wynika, że Czatownik żył przed Trzecią Erą, drugie określenie, w dodatku nieneutralne, wydaje się zbędne. Tar Lócesilion|queta! 16:05, 23 mar 2012 (CET)

PLOedytuj kod

Po prostu sformułowanie "pod ochroną" kojarzy mi się bardziej z jakimiś zwierzętami w rezerwacie, których nie można zabijać. W Midgaardzie obowiązywał zakaz ingerencji w obcą kulturę, czyli coś o wiele silniejszego. Jeśli ktoś nie zna książki, to IMHO z artykułu nie zrozumie, o co chodzi. Pozdrawiam, Esserath (dyskusja) 17:33, 14 sie 2012 (CEST)

Ad:Grupa_metylenowaedytuj kod

Ad:Grupa_metylenowa

Cześć. Właśnie natknąłem się na Twój stary wpis, więc przekazuję tylko uwagę, że błędną grafikę najlepiej po prostu usunąć, a nie wstawiać ramkę z komunikatem o błędzie. A jeśli masz wątpliwości co do usuwania, to skuteczniejsza jest notka na stronie dyskusji hasła (strony dyskusji haseł chemicznych są pod nadzorem), a jeszcze lepiej w Wikiprojekcie Chemia. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:41, 24 lut 2013 (CET)

Pan Lodowego Ogroduedytuj kod

Mnie chodziło o to, że zwierzęta mogą być pod ochroną, w wypadku cywilizacji pod ochroną, to dziwnie brzmi po prostu. Esserath (dyskusja) 21:31, 18 cze 2013 (CEST)

Ad:Karbinedytuj kod

Ad:Karbin

Cześć. Napisałeś: "...nie udało się też ww. eksperymentów otrzymywania cerafitu i istnienie ''białego grafitu'' uznane zostało za wysoce nieprawdopodobne<ref>D.W. McKee, Annu. Rev. Mater. Sci. 1973, 3, 195</ref>". Czego to dotyczy? Wcześniejsze partie tekstu poparte są nowszymi publikacjami! McGee nie mógł zakwestionować eksperymentów, które jeszcze nie zostały przeprowadzone! :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:33, 2 lis 2013 (CET)

Ad. Sauronedytuj kod

Owszem, ale to też nie oznacza, że ta jego postać to było "pełnoprawne" ciało - jako widmo takie jak z "Niezwykłej podróży" też mógł korzystać z Palantira, no i jakieś palce też miał. Nie zapominajmy, że nie miał Pierścienia, co znacznie obniżało jego możliwości "kondensacji". Myślę, że jego kształt, zanim stał się Okiem, to właśnie taki upiór, bądź coś trochę tylko "twardszego". Ale to, czy pojawi się materialny w Bitwie, zależy właściwie tylko od wizji PJ, bo nikt mu ni emoże tego zabronić.--Silmaril (dyskusja) 19:19, 14 gru 2013 (CET)

Myślę, że wszystko sprowadza się do posiadania - lub nie - Pierścienia. Wszak zaraz po jego utracie praktycznie się rozleciał. Pewnie gdyby go odzyskał, utworzenie nowego ciała byłoby dziecinnie proste, a tak prawdopodobnie musiał się mozolnie budować atom po atomie - stąd ta mglista, widmowa postać.--Silmaril (dyskusja) 23:17, 14 gru 2013 (CET)

Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo#Dwie Wieże (powieść)edytuj kod

Witam! Ponieważ zajmujesz się tematyką tolkienowską, to może zajrzysz na tę dyskusję i ewentualnie zabierzesz głos. Sądzę, że warto się nad tym zastanowić. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 10:48, 20 gru 2013 (CET)

Pustkowie Smauga - dubbingedytuj kod

Jako, że zajmujesz się artykułami tolkienowskimi, może uzupełnisz nowe postacie i aktorów dubbingowych w artykule Hobbit (trylogia filmowa)? Oto lista aktorów dubbingujących "Pustkowie...", zawierająca tez nowe postacie: http://dubbingpedia.pl/wiki/Hobbit:_Pustkowie_Smauga

Ja sam słabo odnajduję się w edytowaniu tabel. Byłoby fajnie, gdybyś zgodził się to zrobić. Prosiłem już o to Tar'a, ale jakoś go ostatnio nie widać. --Silmaril (dyskusja) 17:08, 21 gru 2013 (CET)

 • Cóż, trudno, trzeba będzie poczekać aż ktoś to zrobi :( --Silmaril (dyskusja) 01:28, 28 gru 2013 (CET)

Odp:reakcja Suzuki(ego)edytuj kod

Odp:reakcja Suzuki(ego)

Cześć, bardzo słuszna uwaga! Poprawiłem hasło i przeniosłem pod nazwę poprawną gramatycznie. Niestety w literaturze pokutuje "reakcja Suzuki", na szczęście znalazłem też prace, gdzie nazwisko jest poprawnie odmienione. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:05, 14 sty 2014 (CET)

Iron Man 3edytuj kod

Witaj, staram się pomóc, tak jak tylko mogę. Bzdurne są flagi w infoboksach, skoro po dyskusjach są one albo usuwane z artykułów, albo już zostały. To, że są w wielu artykułach naprawdę nic nie znaczy, i trzeba to kiedyś naprawić, i to, że od czasu do czasu coś poprawię jest ok. Nie chodzi tylko o brak przypisu, a polonocentryzm. Basshuntersw (dyskusja) 09:05, 9 lut 2014 (CET)

Najszczersze dzięki za pomoc. Nie wiem, kiedy Basshuntersw wreszcie pojmie, że jego "zasady" to bzdury, wg. których - tak jak piszesz - trzeba by było usunąć 50% Wikipedii. --Silmaril (dyskusja) 13:16, 9 lut 2014 (CET) Być może, ale mnie odpycha głównie jego podejście do innych. Ja również nie mam najmniejszej ochoty prowadzić konfliktu, i jeśli Basshuntersw zamierza dalej wcielać w życie swoej dziwne założenia - proszę bardzo. Moim jedynym celem było to, aby przestał niszczyć artykuł o IM3. --Silmaril (dyskusja) 15:21, 9 lut 2014 (CET) Jasne, ale to jest taki problem, że jeżeli umieszczę tylko Polskę w tekście to będzie polonocentryzm, to ma być zrobione tak jak tutaj, aja nie utworzę za każdym razem za kogoś całej sekcji o wydaniu. Basshuntersw (dyskusja) 14:43, 9 lut 2014 (CET)

Odp:Postaci z Wiedźminaedytuj kod

Odp:Postaci z Wiedźmina

Co do zawracania głowy, to oczywiście nie ma problemu. Integracja sama w sobie byłaby dość prosta, tylko musiałby to zrobić ktoś zorientowany, żeby np. przyjąć optymalne kryterium integracji (wiedźminów można zintegrować do listy biogramów wiedźminów, ale czy miałaby sens lista biogramów szlachty Nilfgaardu?). Czytałem Wiedźmina, ale nie mam go w domu, więc kwestia łatwego uźródłowienia odpada. Chyba musiałby to ogarnąć ktoś inny, ja mogę pomóc przy technikaliach. Tar Lócesilion|queta! 03:21, 11 lut 2014 (CET)

Odp. Psychotronikedytuj kod

Dzięki za pomoc. Proszę też o wyrozumiałość. To mój pierwszy artykuł na Wikipedii. Jego kształt wynika też z tego (będę szczera), że napisanie artykułu na Wikipedię na minimum 10 tys. znaków bez spacji, jest moim zadaniem na studiach. A ponieważ uwielbiam Trylogię o Kocie, a internet nie ma zbyt wiele informacji na jej temat, chciałam pomóc tym, którzy może, tak jak kiedyś ja, będą szukali takich danych, które zamieściłam. Widziałam, że są na Wiki artykuły o książkach, które zawierają streszczenia. Wydaje mi się to bardzo przydatne, kiedy szukasz np. konkretnego cytatu, a dzięki rozdziałowi, jesteś w stanie w przybliżeniu trafić na interesujący się fragment książki. Ponad to sama Trylogia nie jest łatwo dostępna w Polsce, i choć jako miłośnik książek jestem przeciwna takim zabiegom, to wiem, że streszczenia potrafią pomóc. Daj znać, jeśli Cię nie przekonałam, spróbuję jeszcze raz. ; ) Pozdrawiam, Ozanna (dyskusja) 10:47, 20 lut 2014 (CET)Ozanna .

Kosmiczni Marinesedytuj kod

Dobry wieczór. Przywróciłem hasło. Wierzę, że dalej będziesz je poprawiał. Jednak niezbędne są niezależne źródła. Strony fanowskie, czy wikia fanowska nie są źródłami w rozumieniu Wikipedii. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 22:59, 20 lut 2014 (CET)

Iron Man 3edytuj kod

Witaj! Tak szczegółowe informacje na temat wydanie polskiego są zbędne. Przypisu nie dodajemy w nazwie sekcji. Basshuntersw (dyskusja) 14:44, 18 mar 2014 (CET)

Witaj! Pod tym linkiem znajdziesz dyskusję na ten temat, zachęcam do wypowiedzenia się. Basshuntersw (dyskusja) 22:07, 7 kwi 2014 (CEST)

re: edycje Amandyedytuj kod

Adminem na fr.wiki jest na pewno (a nie podobno) i wiedziałem o tym zanim wycofałem te edycje. A wracając do sprawy - zajrzyj do Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Interwiki do przekierowań. To że Wikidata nie obsługuje takich iw to nie znaczy że my je musimy uznawać. ~malarz pl PISZ 16:20, 25 mar 2014 (CET)

Jakoś nie mogę wyczytać w kawiarence o tych uzasadnionych przypadkach. Tam jest tylko napisane, że Wikidata takich interwiki nie przyjmuje. ~malarz pl PISZ 16:38, 25 mar 2014 (CET)

prędkość grupowaedytuj kod

", lecz nie zawsze tak jest." nie można ograniczać się do takiego stwierdzenia.

To nie może tak pozostać.

Modele w fizyce materiałów są zawsze ograniczone, dlatego nie obowiązują dla wszystkich sytuacji. Jeśli piszemy, to opisujemy dany problem, o ograniczeniach powinniśmy napisać na końcu.

StoK (dyskusja) 23:16, 25 mar 2014 (CET)

Odp:Problem z przekierowaniemedytuj kod

Odp:Problem z przekierowaniem

Teraz jest ok? Tar Lócesilion|queta! 00:16, 16 kwi 2014 (CEST)

Betainaedytuj kod

A to ciekawe, bo z tego co pamiętam betaina jest aminą IV-rzędową (czyli tak jak kolega słusznie zauważył solą amoniową) ale oprócz tego zawiera grupę karboksylową a więc jest trimetylowanym aminokwasem. Zuzanna K. Filutowska (dyskusja) 00:01, 7 maj 2014 (CEST)

Nazywane są też aminami IV-rzędowymi, ale faktycznie w podręcznikach częściej spotyka się formę "czwartorzędowe sole amoniowe" i faktycznie wydaje się to bardziej poprawnie. Jednak w końcu Kolega dotknął sedna mojej edycji. Jeśli czyta Kolega moją dyskusję z Kolegą Sobkowskim to już pewnie Kolega wie że chodzi właśnie o ten nieszczęsny jon obojnaczy - i właśnie on mi się nie podoba. Jeśli jest jon obojnaczy to musi istnieć zakres lub punkt izoelektryczny - bo niemożliwe jest aby jakaś substancja była jonem obojnaczym w każdym pH (ja w każdym razie takiej nie znam) a właśnie betainy są bardziej uważane za surfaktanty kationowe niż amfoteryczne i myślę że jeśli bym wywaliła ten jon obojnaczy wraz z punktem izoelektrycznym a kolega dodałby tam swoje wyjaśnienie to artykuł byłby bardziej akuratny i mniej kontrowersyjny. Również życzę dobrej nocy. Zuzanna K. Filutowska (dyskusja) 00:27, 7 maj 2014 (CEST) Nie lubię się wykłócać ale nie lubię też jak ktoś mi robi rewerty bez żadnej dyskusji a później usiłuje manipulować wyjątkami z moich edycji by mnie ośmieszyć i przemawia do mnie z pozycji wszechwiedzącego podczas gdy w artykule jest wyraźna nieścisłość. Wystarczyłoby kulturalnie podyskutować jak wyedytować artykuł by był jak najściślejszy. Zuzanna K. Filutowska (dyskusja) 19:53, 7 maj 2014 (CEST) Ze względu na karygodne zachowanie edytora (brak zachowania kultury rewertów) adminów i złamanie przez nich fundamentalnych zasad opisujących ich funkcję (primo: brak zachowania kultury rewertów, secundo: admin powinien łagodzić spory a nie je zaogniać, tertio: admin nie powinien stosować blokady jako kary) po dziewięcu latach w projekcie postanowiłam go opuścić. Zuzanna K. Filutowska (dyskusja) 11:00, 13 maj 2014 (CEST)

Re:Amerykańscy autorzy fantastykiedytuj kod

Cześć, Do kategorii Amerykańscy autorzy fantasy staram się dodawać zarówno tych pisarzy amerykańskich, którzy specjalizują się tylko w gatunku literackim fantasy jak i też tych, co cokolwiek napisali w nurcie fantasy. Ulv80 (dyskusja)

Stalker (postać fikcyjna)edytuj kod

Witam. Dlaczego anulowałeś moją edycję w haśle Stalker (postać fikcyjna)? Po usunięciu hasła decyzją z Poczekalni, odlinkowanie jest rzeczą naturalną. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 11:03, 16 maj 2014 (CEST)

Ok, Dziękuję. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 06:49, 20 maj 2014 (CEST)

Niesamowity Spider-Manedytuj kod

Witaj! Dodawaj przypisy przed znakiem interpunkcyjnym, jesteśmy na polskiej wersji Wikipedii. Basshuntersw (dyskusja) 14:08, 27 maj 2014 (CEST)

Poprawiłem to i kilka innych rzeczy, sprawdź poprawki. Basshuntersw (dyskusja) 14:11, 27 maj 2014 (CEST)

Odp:Soleedytuj kod

Odp:Sole

Definicji soli jest tyle, ile źródeł. :-) Trochę poprawiłem hasło, mam nadzieję, że teraz jest w miarę jasno. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:14, 11 sie 2014 (CEST)

Recepcjaedytuj kod

"Recepcja twórczości" jest pełnoprawnym terminem literackim:

http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%82ownik_termin%C3%B3w_literackich/69827-recepcja_dzie%C5%82a_literackiego.html

i jest dodatkowo bardziej "ency". Wandalizmem było z pewnością uzasadnienie edycji przez "recepcję w hotelu". Dodatkowo wpis z IP zmienił tylko "recepcję za granicą" - "recepcję w kraju" pozostawił bez zmian. --Lemofil_gg (dyskusja) 14:26, 27 sie 2014 (CEST)

Dzięki!edytuj kod

Hej, dzięki za miłe powitanie. :) Mam nadzieję, że się do czegoś przydam. --Piotrwasiak (dyskusja) 17:16, 27 sie 2014 (CEST)

Odp:Laniakeaedytuj kod

Odp:Laniakea

Czy to miało być do mnie? pzdr -- C12 (dyskusja) 21:03, 9 wrz 2014 (CEST)

 • OK, o którą zmianę Ci chodzi? Czy to: [2]? Jaki ma to związek z Czy Wiesz, w którym miejscu? pzdr -- C12 (dyskusja) 08:52, 10 wrz 2014 (CEST)

Coënedytuj kod

Odtworzyłem. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 19:00, 2 paź 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Lista postaci ze świata wiedźminaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Lista postaci ze świata wiedźmina. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Przepraszam za mój błąd. Zupełnie zapomniałem że robisz listę, a admini jak zwykle usuwają hasła zbyt szybko. Tym razem to ja wyjeżdżam i nie będę nic psocić. Życzę powodzenia z dalszą integracją, a te usunięte hasła z DNU może przywrócić jeden z adminów. Daj znać jak skończysz czystkę. Sidevar (dyskusja) 14:29, 14 paź 2014 (CEST) Witaj, super, że zajmujesz się tą listą. Nie wiem, jakie kryteria przyjąłeś jeśli chodzi o dalszoplanowość bohaterów, pragnę dorzucić dwie ważne postaci z "Pani Jeziora": Condwiramurs (Tilly) i Nimue (pojawia się chyba we wcześniejszych tomach). D kuba (dyskusja) 20:40, 14 paź 2014 (CEST) Dopisałem te dwie dziewczyny. Przejrzę sagę i spróbuje jeszcze coś wrzucić. A przed usunięciem pomogę uchronić, jakby co:) D kuba (dyskusja) 20:55, 15 paź 2014 (CEST) PS. Pilnie trzeba dorzucić przypisy. Dodałeś sporo informacji tylko z jednym. D kuba (dyskusja) 20:56, 15 paź 2014 (CEST) Obecnie mam tylko "Panią Jeziora", którą wypożyczyłem jako przypomnienie przed "Sezonem Burz", do którego się przymierzam. Wszystkie części sagi są raczej dobrze dostępne w bibliotekach, nawet osiedlowych. D kuba (dyskusja) 13:46, 16 paź 2014 (CEST)

Wikipedysta:Mithoron/brudnopisedytuj kod

Hej, proszę zastąp szablon {{ref}} innym szablonem bo na ta chwile nadaje się tylko do usunięcia bo nie działa i nie jest już używany. --ThePolish 23:27, 7 lis 2014 (CET)

Obrona przeciwkosmiczna‎edytuj kod

Czy w tym artykule jest podana literatura czy też nie? Kogo obchodzą przemyślenia wikipedysty (z sensem czy bez sensu?). Wikipedia opiera się na źródłach i prywatne, nawet najbardziej sensowne opinie nie maja tu zastosowania --Kerim44 (dyskusja) 00:21, 10 lis 2014 (CET)

 • powinieneś zapoznać się z zasadą weryfikowalności. W wikipedii nie piszemy "prawdy", a jedynie to, co wyczytamy w źródłach. Leksykon jest źródłem. Twoja (moja) logika i wiedza źródłem nie jest--Kerim44 (dyskusja) 01:27, 10 lis 2014 (CET)
  • moze i niewiarygodne, moze wiarygodne:) Paru profesorów, paru pułkowników. Pozostałych nie znam. Razem z 50 autorów haseł. Ale...wikipedysta wie lepiej;). Reasumując...hasło jak hasło. --Kerim44 (dyskusja) 02:02, 10 lis 2014 (CET)

Wiedźmin - powtórzenieedytuj kod

Hej, to powtórzenie w wiedźminie 3 to nie błąd. W artykułach o grach (a może nawet we wszystkich) początek artykułu to streszczenie całości. Tego typu "powtórzenia" są w dobrych i medalowych artykułach, a ja poprostu powielam ten styl. Sidevar (dyskusja) 10:10, 11 lis 2014 (CET)

Odp.: Krayt i inniedytuj kod

Cześć, jeśli będę miał czas w najbliższych dniach to mogę coś takiego zacząć. Myślałem wstępnie o listach Jedi i Sithów z podziałem list na „kanonicznych” i „legendarnych”, skoro taki został nam narzucony. Ale masz rację, że w takim razie z co poniektórymi ludkami nie wiadomo co zrobić (Ventress?). Enwiki ma po prostu listę postaci z SW, nota bene opatrzoną niesympatycznym szablonem u góry. A źródła obszernie wymienia Wookiepedia, która -jak każdy taki projekt- nie jest bezbłędna, ale na pewno wskazuje gdzie szukać. Szczureq (π?) 10:31, 11 gru 2014 (CET)

Odp:Pierwiastek organicznyedytuj kod

Odp:Pierwiastek organiczny
Racja - z tymże to nie mój artykuł, trochę w swoim czasie starałem się go jakoś "ucywilizować" bo była dyskusja nad nim mailowo. Sam miałem co do niego wątpliwości: Dyskusja:Pierwiastek organiczny. Polimerek (dyskusja) 20:14, 27 mar 2015 (CET)

Odp:Pierwiastek organicznyedytuj kod

Odp:Pierwiastek organiczny
To jest pewnie kalka z a angielskiego, gdzie jednak też od dawna się tego pojęcia nie używa.. [3]. Źródła tam podane wskazują tylko na angielski termin. W jęz. polskim nie słyszałem, żeby ktoś tak mówił... Polimerek (dyskusja) 01:46, 28 mar 2015 (CET)

Odp:Bohaterowie Pieśni Lodu i Ogniaedytuj kod

Odp:Bohaterowie Pieśni Lodu i Ognia

To można będzie wówczas poprawić. Andrzei111 (dyskusja) 07:16, 13 kwi 2015 (CEST)

To podaj bardzo proszę nazwiska aktorów wcielających się w te role, aby było "kompatybilne" z resztą hasła. Andrzei111 (dyskusja) 18:11, 13 kwi 2015 (CEST)

Komputer kwantowyedytuj kod

Jaki był powód usunięcia akapitu o korzystaniu Google z 512-kubitowego komputera kwantowego? [4] ::Daroooo:: (dyskusja) 16:01, 24 maj 2015 (CEST)

Odp:Pieśń lodu i ognia‎‎edytuj kod

Odp:Pieśń lodu i ognia‎‎

@Andrzei111 pozwolisz, że odpiszę w jednym miejscu. Z tego co mówią źródła, te z haseł jak i inne, nie ma jednoznacznej pewności, że tu chodzi konkretnie o miecz. Możemy tu wymieniać więcej: dobro i zło, północ i południe, Inni (biali wędrowcy) i smoki, itd. I dopóki nie mamy tej pewności potwierdzonej źródłami to zwykły lód i ogień. Stanko (dyskusja) 17:08, 26 maj 2015 (CEST)

Wiedzminskie wpisyedytuj kod

Czy mozesz zintegrowac reszte nie-ency tematow? Bo zeby nie marnowac czasu, ja moge sie wstrzymac z nominacjami (na dzis planowalem kolejne kilka). Np. jesli w ciagu tygodnia moglbys scalisc te art., ktore nie uwazasz za ency, ja potem zobacze co zostanie. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 04:19, 19 cze 2015 (CEST)

Linki zewn.edytuj kod

Ja w tym widzę sens. Według mnie wygląda to lepiej. Ciężko mi to zdefiniować. Nie jestem do końca pewien, co powiedzieć, ale osobiście uważam, że w ten sposób bardzo pomagam Wikipedii. Poza tym dodaję więcej linków, by było więcej źródeł. Nie robię nic złego. Nie chcę robić nic złego. Warto jest dodawać więcej źródeł. Osobiście stwierdzam, że szablony są niepotrzebne. Dlatego to robię. Tbeyor (dyskusja) 20:03, 23 lip 2015 (CEST)

Szablonedytuj kod

Dodałem jeszcze jeden szablon - Type - i wstawiłem go dla przykładu do Yody. Mustafar29 (dyskusja) 20:23, 24 lip 2015 (CEST)

Twarde spacjeedytuj kod

W tej edycji wprowadziłeś encje twardej spacji w miejsce istniejących tam niewidocznych znaków Unicode 160. Czy orientujesz się, co to spowodowało? Bo na pewno zrobiło to Twoje oprogramowanie automatycznie (przy okazji całkowicie bez sensu). Beno @ 21:23, 24 lip 2015 (CEST)

To tylko problem estetyczny. Teoretycznie gadżet ujawniający z niewidocznego w kodzie 160 na widoczne w kodzie nbsp jest pożyteczny, o ile chce się komuś potem te ujawnione znaki sprzątać, bo niestety bardzo często te znaki są w niepoprawnych miejscach i kwalifikują się do usunięcia. Dopóki jednak ich nie widać, nie wiemy o ich istnieniu i nie mamy z tym problemu :-). Beno @ 01:14, 25 lip 2015 (CEST)

Geografia Ziemiomorzaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Mithoron/Geografia Ziemiomorza, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • Całkowity brak źródeł, opisanie tylko dwóch wysp

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów.

Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 16:14, 25 lip 2015 (CEST)

Re: Szablonedytuj kod

Fajnie, że umiem robić szablony?? No bardzo fajnie, a nawet super, gdyż toś w końcu chciał się zająć podzieleniem Kanonu i Legend. Tyle szablonów było i żadne nie wypaliły... Może więc, zamiast krytykować moje dzieła sami byście nad tym pomyśleli??

PS: Fajnie by było, gdybyś następnym razem używał czegoś takiego jak cztery tyldy (~~~~).

--Mustafar29 (dyskusja) 16:20, 26 lip 2015 (CEST)

Ad:Bohaterowie_Pieśni_lodu_i_ogniaedytuj kod

Ad:Bohaterowie_Pieśni_lodu_i_ognia

Cześć, wytłumaczysz mi przyczynę tej edycji? Poprzednia wersja był bardziej "user friendly", ponadto, co najmniej kilka postaci (np. Jon czy Tyrion) będzie miało kiedyś (jak sobie zgromadzę pod ręką książki i mat. źródłowe), osobne hasła i linkowanie wówczas będzie przydatne Andrzei111 (dyskusja) 13:49, 29 lip 2015 (CEST)

Skelligeedytuj kod

Jeszcze sie Skellige ostalo -> Geografia świata wiedźmina. Dzieki za integracje, --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 04:51, 3 wrz 2015 (CEST)

Ping? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 05:02, 7 wrz 2015 (CEST) Tak, do pustych kategorii po prostu wstawiasz {{ek}}. Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 22:29, 9 wrz 2015 (CEST)

Re:postacie Pratchettaedytuj kod

Nie bardzo rozumiem. Agnes Nitt zgłosiłem za pomocą odpowiedniego gadżetu, stosowne powiadomienia dotarły do wikiprojektu i autora. Sirmann (dyskusja) 20:59, 11 wrz 2015 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

--PNapora (dyskusja) 23:29, 10 mar 2016 (CET)

Gra fabularnaedytuj kod

Co do mojej modyfikacji tego hasła, która została usunięta. Jak sami informujecie: artykuły należy pisać w sposób neutralny. W artykułach, gdzie istnieje różnica opinii, poglądy odmienne powinny znaleźć swoje miejsce i powinny być potraktowane uczciwie. Fragment, który usunąłem, był z tym postanowieniem niezgodny, gdyż przedstawiał stanowisko teatralno - immersanckie jako jedynie obowiązująca, a ani ja, ani inni grofabularniacy nie mamy obowiązku go wyznawać, bo możemy na przykład lubić kostki i reguły. Poza tym nawołujecie do śmiałego tworzenia i modyfikacji haseł, więc byłoby dobrze, gdybyście stosowali się do własnych zasad. Mam nadzieję, że moja modyfikacja zostanie przez Was wprowadzona.

78.8.148.137 (dyskusja) 07:49, 4 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Wiki Westerosedytuj kod

Witam.

Prowadzę osobny projekt Wiki Westeros www.westeros.com.pl Może chcesz się przyłączyć? Zapraszam TraaBBIT (dyskusja) 13:31, 5 lip 2016 (CEST)

Amberedytuj kod

Zawsze miałam wrażenie że kwestia eków i przekierowań wiąże się z tym, ile i jakich do danego artykułu kieruje linkujących, a w tym przypadku jedyne linki miały związek z wikiprojektem, dlategoteż eka wstawiłam. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 22:56, 23 lip 2016 (CEST)

disFixera używam od dawna. ;-) Nie widzę co ma on do rzeczy w przypadku, gdy pozostawione przekierowanie z byłego artykułu (zintegrowanego) i tak nie posiada linkowań w głównej przestrzeni wiki, więc nie ma co w tym przypadku naprawiać (zawsze przed wstawieniem eka sprawdzam linkowane). Po za tym argument nr 2 w twojej wypowiedzi mnie kompletnie nie przekonuje - wg mnie jak coś integrujesz, to robisz to w pełni a nie "zostawiasz coś na później w historii integrowanej strony", że tak powiem. Ad 3: W tym przypadku, te artykuły nie posiadały swoich odpowiedników w innych wiki. Osobiście wierzę w pewien balans w stosowaniu przekierowań - są takie, które wypada zostawić bo są przydatne i konieczne chociażby ze względu na zachowanie ciągłości i możliwości trafienia na nie przez przypadkowych użytkowników, a są takie, o których stworzeniu nikt, gdyby nie nieencyklopedyczny stub, by nie pomyślał, ze względu na minimalne znaczenie zagadnienia w kontekście całości. Taka jest moja opinia. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 00:20, 24 lip 2016 (CEST) Jak robi się integrację na miękko, to faktycznie wstawia się autorów, bo nie integruje się historii zmian. I jak widać nie ingeruje w twoją decyzję. Wracając do głównego tematu - integrowania bohaterów natomiast się nie podejmę, nie wiem kto jest ważniejszy, kto mniej ważny, kogo w ogóle usunąć, w jakiej powinni być kolejności. Scaleniem artykułu „Amber (świat)” mogę się zająć, ale i tak prosiłabym cię później o przejrzenie treści, czy czegoś nie sknociłam. Pozdrawiam. Alvea (dyskusja) 15:43, 26 lip 2016 (CEST)

Pepperoniedytuj kod

Przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian zapoznaj się ze źródłami artykułu (bo tutaj bardzo niewikipediową rzecz zrobiłeś, wręcz złamanie wp:wer). Szczegóły są zresztą na DNU hasła (link w dyskusji), z czym też zawsze warto zapoznać się przed wprowadzaniem zmian bez źródeł. Laforgue (niam) 00:38, 25 lip 2016 (CEST)

Przyznawanie uprawnieńedytuj kod

Hej, co tu się porobiło? :) Kaffeemuehle (dyskusja) 13:54, 3 wrz 2016 (CEST)

Kwas p-toluenosulfonowyedytuj kod

Dlaczego skasował Pan moją edycję? Kwas tozylowy nie jest tak mocny jak siarkowy. Proszę zapoznać się z artykułem o mocy kwasów. Informacja podana na stronie kwasu tozylowego nie ma źródła - albo należy ją podkreślić linią przerywaną (że wymaga źródła i jest wątpliwa) albo zupełnie usunąć, gdyż jest nieprawdziwa. Kwasy arylosulfonowe są mocnymi kwasami, ale z pewnością są o wiele słabsze od kwasu siarkowego. Dla kwasów tak mocnych i bezwodnych jak stężony kwas siarkowy, nie można używać pKa, gdyż parametr ten opisuje kwasowość rozcieńczonych kwasów. Pozdrawiam --Synthesium (dyskusja) 04:57, 20 lis 2016 (CET)

Zadania w projekcie Chemiaedytuj kod

Usunął Pan moje zgłoszenie problemu z błędnym opisem sekcji w infoboksie. Zamiast usuwać, mógł Pan wstawić prawidłowo do tabelki, jeżeli Pan potrafi obsługiwać te nowe pluginy edycyjne (mnie się nie udało utworzyć nowego wiersza tabeli). Pozdrawiam --Synthesium (dyskusja) 04:59, 20 lis 2016 (CET)

 • Witam bardzo serdecznie. Dziękuję za odpowiedź i pouczenia. Również śpieszę wyjaśnić, iż: (1) My z kolei na Wikipedii piszemy per Pan/Pani, a gdy nie mamy pewności co do płci to sugerujemy się formą nicka lub domyślnie piszemy per "pan" (w końcu to nikomu krzywdy nie robi). Na życzenie możemy pisać też w innej formie np. "panie profesorze" lub "panie hrabio". Wikipedia to projekt wspólny, więc nie wiem dlaczego wypowiada się Pan w imieniu jakby wszystkich wikipedystów. Prawdopodobnie (bo nie znam Pana wieku) jestem stażem dłużej wikipedystą niż Pan, a wbrew pewnym niezdrowym trendom panującym na Wikipedii, ja wciąż uważam, że jedyną słuszną zasadą tej społeczności jest hasło "edytuj śmiało", które niestety zostało usunięte. (2) Artykuł o kwasowości (a raczej artykuł Moc kwasu) nic mi nie namieszał. Jest to profesjonalnie przygotowany artykuł, który przedstawia stan rzeczy jakiego uczono mnie na studiach chemicznych. pKa dotyczy tylko równowagi reakcji dysocjacji i trudno to odnieść wprost do mocy kwasów stężonych czy tzw. superkwasów. Dodatkowo pKa to logarytm, a więc liczby z pozoru podobne (2,8 i 3) de facto oznaczają, iż pewien parametr różni się kilkukrotnie (w tym przypadku ponad 1,5 raza)... Ja nie przekreśliłem samej liczby pKa dla kwasu tozylowego (bo nie mam podstawy by uważać, że jest błędna) tylko wniosek, iż kwas tozylowy jest prawie tak mocny jak kwas siarkowy. Chodzi tylko o ten wniosek. Wydaje się, że wystarczy napisać, że kwas tozylowy należy do grupy mocnych kwasów, bez porównywania do jakiegoś konkretnego kwasu, bo powoduje to przekazanie pewnej półprawdy, a Wikipedia powinna być precyzyjna. (3) Chętnie nie wykreślałbym (czy raczej przekreślał) frazy budzącej wątpliwość. Dawniej była opcja podkreślania przerywaną kreską treści niepewnych (do poprawienia lub do uzupełnienia źródeł), ale niestety ostatnie zmiany na Wikipedii spowodowały, że nie wiem jak uzyskać ten efekt. Miałem nadzieję, że jakiś redaktor (czyli właśnie Pan) poprawi to do wersji właściwej. Narzędzie do wyróżniania treści wątpliwych lub pozbawionych źródeł, powinno być dostępne z menu, bo przecież to ważne narzędzie edycyjne - pozwala zachować cudzą edycję (bez jej cofania) z jednoczesnym wskazaniem, że edycji tej czegoś brakuje. Prawdopodobnie nie będziemy się rozumieć, gdyż ja jestem inkluzjonistą, a Pan delecjonistą (co widać już w praktyce) - mamy więc inną wizję Wikipedii... Mimo wszystko pozdrawiam.--Synthesium (dyskusja) 17:47, 22 lis 2016 (CET)

Poczekalniaedytuj kod

witam, zacznijmy od tego, że nie tylko 1 artykuł mój dotyczący gw mi usunięto :) było więcej, tak chciałbym zrobić listę, zrobić redirekty ale te hasła są średnie i właściwie trzeba by je pisac od nowa żeby były encyklopedycznie napisane i miały dobre źródła, i to nie jest atak dodawania tylko ja bym to bardziej nazwał sprzątaniem tego. zgłaszam tylko te które wydają mi się nieency i poddaję pod dyskusję mogę się mylić co do ich encyklopedyczności a mogę mięc rację i nie rozumiem dlaczego mam nie wstawiać nic do DNU, to może robić każdy, i rozumiem że w niektórych napisałem po prostu nieency, ale poza tym wszystko było ok -- lansinho (dyskusja) 09:23, 5 sty 2017 (CET)

Atlas chmur (powieść)edytuj kod

Dodałbyś chociaż 1 źródło? Ktoś to może zEKować. Sidevar (dyskusja) 16:35, 5 lut 2017 (CET)

Anulowanie edycjiedytuj kod

Witam,
Chciałbym poznać powód anulowania mojej edycji w artykule Shangri-La. Jeżeli w artykule istnieje dział na gry, a samej Wikipedii opisywane są modyfikacje, to nie widzę powodu dla którego podana przeze mnie informacja nie może zostać.

PS. Ku swojemu zaskoczeniu, poprzednie edycje nie należą do mnie.

Pozdrawiam,
83.4.135.182

 • No coż, widać parę problemów z tą edycją 1) literówka w tytule 2) nieciekawy styl; no i 3) brak przypisu. Ogólnie sekcje "w kulturze" są niczym hydra której odrastają dwie głowy w miejsce odciętej; tam powinny być ścisłe kryteria wyboru co się właściwie kwalifikuje na listę. Sądzę, że gdyby kryteria były, ta edycja prawdopodobnie by ich nie spełniała. Mithoron (pedo mellon) 23:24, 2 mar 2017 (CET)
  • Literówkę (jakakolwiek by ona nie była), można poprawić. Nieciekawy styl brzmi, z całym szacunkiem, ale jak argument na siłę; równie dobrze mógłbym stwierdzić, że Pański/Twój stój styl jest... nieciekawy. Co do ostatniego, to się zgodzę. Spodziewałem się, że informacja może być zbyt cząstkowa, ale z drugiej strony jest to kraina, którą gracz w istocie może zwiedzić, a w pierwotnej wersji występuje tylko wzmianka o tym w formie skarbu ("Zaginione informacje o Shangri-La", czy coś w podobny deseń). Co do przypisów, to proszę napisać, jak mógłbym się do nich odnieść... Strona autorów jest obecnie w trakcie przebudowy, a podawanie się na Fandom nie byłoby chyba wystarczająco wiarygodnym źródłem (?). 83.30.174.169 (dyskusja) 01:42, 3 mar 2017 (CET)
   • Ech, ja raczej nie (w przeciwieństwie do niektórych Wikipedystów) nie lubię dłuższych dyskusji. 1) Na Wikipedii zwykle mówimy sobie na ty 2)Jeśli ta Shangri-La z gry była by nie tylko z nazwy ale faktycznie podobna do oryginału to może by miało sens 3)tak przypis powinien być do jakieś "konkretnej" nie fanowskiej strony.

Jeśli Ci faktycznie zależy to zedytuj jeszcze raz i co będzie to będzie. Mithoron (pedo mellon) 20:46, 7 mar 2017 (CET)

Iluzja (film 2013)edytuj kod

Witaj. Sprawdź poprawki, które wprowadziłem do dodanej przez Ciebie sekcji. Eurohunter (dyskusja) 22:11, 15 mar 2017 (CET)

Wikipedysta:Mithoron/Caitriona Balfeedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:39, 21 mar 2017 (CET)

Ad:Trinitrobenzenedytuj kod

Ad:Trinitrobenzen

Cześć. To była poprawna edycja. Pamiętaj o wypełnianiu pola "Opis zmian", zwłaszcza przy anulowaniu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:01, 28 kwi 2017 (CEST)

Akiraedytuj kod

Tak, wydanie z gazetą to była polska premiera DVD, żadnej innej nie było, a w kinach film nie leciał. Przy okazji, czemu usunąłeś informacje o polskim wydaniu mangi, jak najbardziej "tradycyjnym" (żadne tam "z gazetą")? Uważam, że powinieneś przywrócić tę sekcję, chyba, że to ten przypadek, że "oeasupolonocentryzm" i nie piszemy o tym, co u w Polsce, bo "trzebabynapisaćiowęgrachirumunii"? PZDR godaidajesz 09:22, 7 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:20, 10 maj 2017 (CEST)

Re: sprecyzowaniaedytuj kod

Okej, tylko mimo wszystko nie uważam tego za "botową" robotę. Nie wszędzie chodzi o prędkość światła w próżni. Oprócz tego czasami trzeba przeformułować całe zdanie dla jasności. --Tarnoob (dyskusja) 16:13, 10 maj 2017 (CEST)

Zoltan Chivayedytuj kod

Hej, jak to możliwe że w Zoltan Chivay dałeś przekierowanie, a na liście go już nie ma? Schował się? :) Sidevar (dyskusja) 01:24, 5 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:32, 10 cze 2017 (CEST) 

Batman: Odważni i bezwzględniedytuj kod

Witaj!

Dlaczego wycofałeś część tekstu w sekcji "Wersja polska" w artykule Batman: Odważni i bezwzględni? Zawierała ona informacje m.in. o tym, kto jest reżyserem dubbingu. Proszę o wyjaśnienie. Sylwia1988 (dyskusja) 19:35, 15 cze 2017 (CEST)

Present Perfectedytuj kod

Proszę, nie nazywaj czasu Present Perfect teraźniejszym dokonanym, bo to jest nieprawda i od tego nazewnictwa się odchodzi. I've lived in Taunton for 15 years - gdzie tu aspekt dokonany? Już pomijam Present Perfect Progressive. kićor Dajesz! 21:20, 16 cze 2017 (CEST)

PS Teraźniejszy dokonany postępujący - naprawdę? To dokonał się czy postępuje??? kićor Dajesz! 21:22, 16 cze 2017 (CEST) PPS Może zareagowałem trochę za ostro, ale faktem jest, że odchodzi się od tego nazewnictwa, zwłaszcza w gramatyce dydaktycznej. Pownie zauwałyłeś, że już nikt nie używa formy continuous, zastąpił ją progressive, który lepiej oddaje relację zdarzenia do czasu. Podobnie jest z 'perfect" w języku polskim, ostatnio nawywa się ten czas czasem teraźniejszo-przeszłym bądź podobnie. Głównie z uwagi na to, że jego zadaniem jest informowanie o uprzedniości a nie o dokonaniu. Jest sporo przykładów na to, że perfect nie niesie za sobą faktu skończenia zdarzenia. Pozdrawiam. kićor Dajesz! 21:30, 16 cze 2017 (CEST) Uźródłowione. Co prawda netowo, bo poza Prejbiszem nie mam żadnej innej gramatyki po polsku (tam nie tłumaczą), a nie zamierzam podawać pozycji z pamięci. Do innych polskich książek raczej nie mam dostępu, bo tutaj łatwiej o książki po angielsku :) Nazwy się zmieniają i w tym przypadku może istotnie lepiej podać obie (co też i uczyniłem). A nazewnictwo gramatyczne jeszcze nieraz się zmieni. Pozdrawiam. kićor Dajesz! 22:16, 16 cze 2017 (CEST)

Przypisyedytuj kod

No właśnie w historii edycji widziałem, że tam coś z tymi przypisami porobiło, ale myślałem że to normalne. Może jakaś porada jak efektywnie dodać jeden przypis do listy? Po prostu poprzez kod? Pozdrawiam!

Re: Captain America: Pierwsze starcieedytuj kod

Odnośnie wersji Swetoniusza, to stworzenie długiego zdania, nie uważam za korzystniejsze, lepsze są krótsze. Poza tym staram się trzymać tego samego samego standardu we wszystkich artykułach MCU. A w kwestii, jak to ująłeś "przepchnięcia" przez DA, to pisałem Kobrabonesowi, że nie mam czasu teraz na odpisywanie w dyskusji zgłoszenia, a tym bardziej zająć się poprawkami. Mam mało czasu obecnie na wikipedię, a zakopany jestem w innych artykułach i planowałem się zająć tym artykułem w późniejszym terminie i zgłosić ponownie do AnM po poprawkach i uzupełnieniu treści. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 11:04, 10 sie 2017 (CEST)

Strażnicy Galaktyki vol. 2edytuj kod

Dzięki za poprawki literówek, późna pora mi nie służy ostatnio ;) Mam problem jednak z dwoma zmianami, a nie chcę się wywołać wojny edycyjnej: zmiana liczby mnogiej „Celsestiali” na pojedynczą „Celestial” i zmiana w zdaniu „Uczy on Quilla manipulacji mocą Celestiali.” na „Uczy on Quilla manipulacji mocą, której źródło znajduje się we wnętrzu planety.”. Zasadniczo moc związaną z byciem półcelestialem Quill już posiadał, tylko o niej nie wiedział, natomiast we wnętrzu planety nie znajdowała się moc, a mózg Ego. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 21:57, 29 sie 2017 (CEST)

Jego stary był tą planetą, osobnik grany przez Russella był czymś w rodzaju awatara. Sądzę, że nie ma co wspominać, że we wnętrzu planety, kiedy kilka zdań później jest „Strażnicy dostają się do wnętrza planety w poszukiwaniu mózgu Ego, aby podłożyć tam bombę.” Poza tym zdanie jest akurat tłumaczone z en wiki, gdzie nad streszczeniem siedziało kilku wikipedystów: „He teaches Quill to manipulate his Celestial power.” Z drugiej strony, nie ma pewności, że Quill nie posiada po zniszczeniu mózgu żadnych już mocy. Nie wiem, jak z polskim tłumaczeniem, ponieważ oglądałem film w UK :P Mike210381 (dyskusja) 00:48, 30 sie 2017 (CEST) A po co ma ją zwężać? Bo nie za bardzo rozumiem. Mike210381 (dyskusja) 22:28, 2 paź 2017 (CEST) Nadal nie rozumiem. Wygląda na to, że coś masz z przeglądarką lub jej ustawieniami. Sprawdzałem na kompie i na telefonie – zdjęcie nie wychodzi poza sekcję streszczenia fabuły. Może wyjściem jest dać je wyżej w sekcji, podobnie jak tu? Czy tu lub tu masz ten sam problem? Mike210381 (dyskusja) 22:43, 2 paź 2017 (CEST) Jak zwinę spis treści, to rzeczywiście tak się robi... Jednak moim zdaniem nie powinno, zdjęcie jest umieszczone w konkretnym miejscu w tekście streszczenia, więc teoretycznie po zwinięciu spisu treści powinno się przesunąć razem z tekstem. Jeżeli tu jest na wysokości 3. akapitu streszczenia (i tak też jest w kodzie), to po zwinięciu spisu też powinno być przy 3. akapicie, a nie ostatnim. To raczej nie jest wina mojego umiejscowienia, ale kwestia techniczna. Mike210381 (dyskusja) 23:12, 2 paź 2017 (CEST) Kombinowałem trochę i przyczyna jest jeszcze inna: grafika automatycznie wchodzi zaraz poniżej infoboksu i nie można jej dać nigdzie w tekście na jego wysokości. Czyli po zwinięciu spisu automatycznie ląduje na wysokości, jak tylko kończy się infoboks. Nie wiem czy to błąd czy specjalne ograniczenie? Mike210381 (dyskusja) 00:18, 3 paź 2017 (CEST) To niestety nie rozwiąże problemu, bo na urządzeniach mobilnych grafika będzie przy wstępie, a nie przy streszczeniu. Poza tym info MCU w założeniu miało być zaraz pod infoboksem, jako jakby jego część. Widzę dwie możliwości: albo rozbuduje trochę wstęp artykułu i spróbuję ciut skrócić info w infoboksie, tak, aby grafika przy zwinięciu nie wchodziła w sekcję obsada (+ ewentualnie zmniejszenie trochę grafiki) lub poruszę temat w kawiarence (może jest na to łatwiejsze rozwiązanie?). Mike210381 (dyskusja) 22:01, 3 paź 2017 (CEST) Możesz tu pokazać mi o co dokładnie chodzi? Przy okazji zobaczę, jak to wyjdzie w przeglądarce na telefonie. Mike210381 (dyskusja) 23:17, 3 paź 2017 (CEST) Tak jak myślałem, wersja mobilna się rozjeżdża kompletnie... trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Mike210381 (dyskusja) 23:29, 3 paź 2017 (CEST) No to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej już nic się nie rozjeżdża w ani na kompie ani w telefonie :) Zaraz zajmę się resztą artykułów. Mike210381 (dyskusja) 23:42, 3 paź 2017 (CEST)

Recenzjeedytuj kod

Niestety, ale Ty piszesz "dziwnie". Na przykładzie filmu To: "Agregujący recenzje filmowe serwis Rotten Tomatoes, w podał, że z dwustu czterdziestu czterech recenzji, 85 procent było pozytywne[4]. Analogiczna witryna, Metacritic, oceniła film na siedemdziesiąt punktów na 100." To nawet nie jest język polski. "W podał"? Przecinek po "Rotten Tomatoes"? Przecinek przed "85"? "Z dwustu czterdziestu czterech, 85 procent było pozytywne"? "(...) Oceniła film na siedemdziesiąt punktów na 100". Nie Metacritic ocenił, a ocenili krytycy filmowi i wyciągnięta została średnia. Plus w jednym zdaniu nie powinny pojawiać się te same przyimki ("na", "na"). Błąd na błędzie, bardzo źle się czyta. Może Wikipedia nie jest dla Ciebie? Przywracam swoją wersję. AngelOfDestiny (dyskusja) 12:37, 26 wrz 2017 (CEST)

Odp:norobiłem bałaganuedytuj kod

Odp:norobiłem bałaganu

Cześć! Zwróć uwagę, że polskie wydanie zostało nazwane właśnie Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza. Brakuje wprawdzie wyróżnika VIII, więc to ew. można zmienić. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 23:24, 12 paź 2017 (CEST)

Przepraszam, ale ja chyba kompletnie Cię nie zrozumiałem. Podałem link do strony wyd. Albatros, więc nie była to żadna strona producenta, ale pierwszego polskiego wydawcy (strona producenta to było by chyba tutaj). I na tejże stronie Albatrosa jest podany i tytuł, i opis. A projekt okładki jest robiony w zależności od wydania, zatem niewiele ma tu do rzeczy (np. na tym projekcie okładki występuje tytuł Mroczna Wieża). Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:31, 13 paź 2017 (CEST)

Zdjęcia w infoboxachedytuj kod

Wydaje mi się, że infoboksy są skonstruowane tak, aby nie używać formatu portretowego. Spójrz na hasła takie jak Lena Headey czy Maisie Williams. Zdjęcia portretowe zostawiają nieestetyczne białe pasy po bokach. Tymczasem zdjęcia w orientacji poziomej (lub kwadratowe) ładnie się wpasowują. (air)Wolf {D} 15:19, 16 paź 2017 (CEST)

Sprawdziłem na ekranie mojego telefonu. Portretowa Lena Headey ma głowę o szerokości 10 mm, poziomy Johnny Galecki – 11 mm. Wszystko zależy od kompozycji danego zdjęcia (pomińmy już to, że na mobilnych ogólnie kiepsko się ogląda zdjęcia na wiki). Dla mnie jednak ważniejsze jest co innego: wyraz twarzy danej osoby. Idealnie powinien być neutralny, ale jeśli nie mamy takiego zdjęcia, a zarazem mamy do wyboru kilka innych – powinniśmy stawiać raczej na uśmiech czy zaciekawienie, a nie zdziwienie czy zaskoczenie (zwłaszcza jeśli mówimy o zdjęciu niepozowanym, ale pstrykniętym w czasie, kiedy osoba coś mówi). Innymi słowy: jeśli nie mamy ujęcia neutralnego, powinniśmy wybierać korzystne, a nie niekorzystne. (air)Wolf {D} 15:44, 16 paź 2017 (CEST) No to zerknij teraz, załadowałem przycięte zdjęcie Debbie Woll, tak aby było mniej zbędnej przestrzeni. (air)Wolf {D} 16:01, 17 paź 2017 (CEST)

Nice Guys. Równi gościeedytuj kod

Proszę o wskazanie źródła polskiego tytułu.Xx236 (dyskusja) 09:44, 14 gru 2017 (CET)

Taka informacja powinna być w artykule.Xx236 (dyskusja) 10:36, 15 gru 2017 (CET)

Odp:Rachel Kelleredytuj kod

Odp:Rachel Keller

Ktoś zrobił to jako redirect do The Ring (film 2002). Hasło o aktorce oczywiście potrzebne :) Andrzei111 (dyskusja) 21:33, 14 gru 2017 (CET)

Ad. Niesamowity Spider-Man 2edytuj kod

Film Spider-Man: Homecoming już miał swoją premierę, więc wzmianka o "powstającym" reboocie serii jest nie tylko zbędna, ale też nieaktualna. Proszę o odrobinę rozsądku. --Silmaril (dyskusja) 16:58, 27 gru 2017 (CET)

Wikipedysta:Mithoron/brudnopis 3edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 04:20, 7 sty 2018 (CET)

Dobrev/Dobrevedytuj kod

Zgoda, niemniej z Bonewą Dragomirą vel Michelle Bonev też jest ten problem. Warto to rozstrzygnąć na poziomie admińskim, bo robi się bałagan :) Invisible kid (dyskusja) 19:14, 9 sty 2018 (CET)

Aminyedytuj kod

Cześć! Nie jestem chemikiem, więc chciałbym dopytać czy w kwestii nierozpuszczalności i powinnowactwa moje źródło jest błędne? Bo nie wskazałeś innego. Dzięki NH2501 (dyskusja) 06:09, 17 sty 2018 (CET)

Rozumiem. Dzięki za komentarz! NH2501 (dyskusja) 11:16, 18 sty 2018 (CET)

90. ceremonia wręczenia Oscarówedytuj kod

Wikipedysto Mithoron skopiowałeś wyniki Złotych Globów 2018-popraw to wykorzystując moją edycję i spolszcz tytuły. Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 23 sty 2017 19:10 (CEST)

 • Poprawiłem dwie kategorie,które błędnie nazwałeś.

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 24 sty 2017 21:30 (CEST)

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 26 sty 2017 15:30 (CEST)

 • Zaktualizowałem hasło dodając informację, że będzie to dla Kimmela drugi raz, dzięki czemu stał się pierwszym prowadzącym galę rok po roku od czasu gdy w latach 1997 - 1998 prowadzącym galę 2 razy pod rząd był Billy Crystal.

Pozdrawiam serdecznie :) Pinkfloyd3 (dyskusja) 1 mar 2017 18:10 (CEST)

Odpowiedź na wiadomość o artykułach z Belerianduedytuj kod

Witaj!

Z jednej strony rozumiem Twój punkt widzenia, że artykuły dotyczące mniej znaczących fraz z twórczości Tolkiena dobrze, aby były zintegrowane w jeden artykuł, z drugiej jednak myślę, że oddzielne strony dla każdego pojęcia, o którym da się napisać coś więcej niż krótką definicję, są także dobrą opcją, przynajmniej z mojego punktu widzenia (nie wiem, czy zostało to jakoś odgórnie założone; jeśli tak, to proszę tutaj o wybaczenie). Przede wszystkim pozwala to na bardziej dogłębne zajęcie się tematem, opisanie wydarzeń (również tych mniej ważnych) związanych z postacią, miejscem, czy chociażby opinie danej społeczności co do frazy, czego w przypadku list zapewne trudno by oczekiwać. Przy tym oczywiście tworzy się swego rodzaju bałagan, ale jednocześnie rozłożenie informacji na poszczególne artykuły ma także swoje plusy. Jeżeli w związku z tym były już jakieś dyskusje lub podjęto założenia, co do tego, jak się do tego odnosić, to przepraszam za kłopot i prosiłbym o odesłanie do źródła.

Pozdrawiam, Thingoln (dyskusja) 19:31, 23 sty 2018 (CET)

Witaj! Rozumiem, że miałeś na myśli dyskusję o encyklopedyczności hobbitów. Sam popieram takie rozwiązanie, jednak moim zdaniem artykuły dotyczące geografii lub historii Ardy powinny być odrębne od siebie. Myślę, że oddzielenie od siebie poszczególnych fraz jest odpowiedniejszym wyjściem. Strony o postaciach, które zostały jedynie wymienione z nazwiska i pochodzenia nie mówią zbyt dużo, jednak opis krain geograficznych (również tych mniejszych) pozwala na zebranie już większej ilości informacji; w przypadku mniejszych terenów można je zawrzeć w artykułach o obszarach, do których należą. Taka jest moja opinia, nie znalazłem również dyskusji o integracji fraz innych niż hobbitów (istnieje oczywiście szansa, że przeoczyłem).
Odnosząc się jeszcze do przypisów, czy tworzenie ich do jednej książki, a nawet rozdziału (na przykład z podaniem strony) ma sens, czy raczej lepszym rozwiązaniem jest tworzenie jedynie bibliografii z danym tytułem? Z jednej strony takie przypisy pozwalają łatwo odesłać czytelnika do źródła, bardzo precyzyjnie, z drugiej jednak później tworzy się lista z powtarzającą się większością zawartości, gdzie zmienia się tylko numer strony. Pozdrawiam, --Thingoln (dyskusja) 23:15, 25 sty 2018 (CET)

Hobbitedytuj kod

Hej, dzięki za komentarz. Dobrze że ktoś faktycznie czyta i sprawdza informacje. Niestety w moim źródle nie ma nic o krasnoludach więc pisałem to co było na angielskiej wiki. Nie wiem czy angielskie "And although Tolkien denied allegory" odnosi się do ostatniego zdania o kalendarzu czy całej sekcji. Bez posiadania źródła nie chcę tłumaczyć w ciemno. Sidevar (dyskusja) 14:10, 4 lut 2018 (CET)

Katheryn Winnickedytuj kod

Hej. Raczej tu nie ma co poszukiwać ukraińskiego zapisu, bo urodziła się w Kanadzie (z kanadyjskim obywatelstwem) i zarejestrowano ją pod nazwiskiem pisanym alfabetem łacińskim. A większość źródeł podaje jednak rzeczywiście formę Katerena. Elfhelm (dyskusja) 16:28, 8 lut 2018 (CET)

T. Chalanetedytuj kod

Jeżeli jeszcze raz skasujesz moją edycję w nowoutworzonym przez mnie artykule, to będę zmuszony przenieść dyskusję do kawiarenki. Polecam Ci też powiększyć wiedzę na temat edytowania biografii aktorów. --Czyz1 (dyskusja) 02:44, 9 lut 2018 (CET)

Re: Aquaman i reszta ;)edytuj kod

Hej, Aquamana mam nadal w brudnopisie i leży odłogiem ;) Muszę złapać natchnienie, wtedy 1-2 dni i gotowe. Co do Postaci MCU, to w pełni się zgadzam, dlatego planuję docelowo, jak na razie wydzielić: T.Starka, Rogersa, Thora, Bannera, Coulsona, Fury'ego, Romanoff i Carter do oddzielnych artykułów, po zakończeniu III fazy dojdą z pewnością kolejne do wydzielenia (wstępnie typuję Barnesa, Rhodesa, Bartona, Selviga, Wilsona, W.Maximoff, Langa, Strange'a, Parkera, T'Challę i może Potts, Lokiego, Quilla, Gamorę i Draxa). Z drugiej strony można też zawsze podzielić na Lista postaci przedstawionych w filmach Fazy I Marvel Cinematic Universe, Lista postaci przedstawionych w filmach Fazy II Marvel Cinematic Universe itd. Na początek chcę uzupełnić opisy każdej z postaci, a to trochę zajmuje. Kryterium nie specjalnie chciałbym zmieniać, wydaje mi się ono dość jasne. Jak nagle zacznę wywalać jedną czy drugą postać, to trzeba wymyślić do tego sensowny powód. Niby takiego Camerona Kleina można ze strony wyrzucić, ale takich postaci jak on dużo nie ma i właściwie dużo nam to w objętości listy nie zmieni. Zarazem przydałoby się pouzupełniać braki w artykułach wersji komiksowych tych postaci, bo jak wydzielę przykładowo Peggy Carter (Marvel Cinematic Universe) czy Nick Fury (Marvel Cinematic Universe), to przydałyby się też Peggy Carter (Marvel Comics) czy Nick Fury (Marvel Comics). Chcę zamknąć temat postaci MCU w jednym rzucie, mam w brudnopisie też listy postaci poszczególnych seriali i chcę wszystko wrzucić w przestrzeń publiczną za jednym zamachem. Będę miał niedługo ciut więcej czasu, więc może uda mi się temat ugryźć do premiery Infinity War. Gorzej z artykułami odpowiedników komiksowych, ewentualnie można pomyśleć o jakiś stubach na początek, choć nie specjalnie jestem ich zwolennikiem :P Temat rzeka... Czym więcej sugestii i pomysłów tym lepiej, co dwie głowy to nie jedna, więc, jak coś Ci przychodzi do głowy to dawaj ;) Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 23:09, 24 mar 2018 (CET)

Hugoedytuj kod

Nie do końca się zgadzam. Tutaj tabelę szereguje się samodzielnie, przez co sformułowanie 'obok siebie' traci sens. Poza tym w tej chwili tu nie ma reguły - uszereguj w różnych układach (zwłaszcza wg nazwisk) a zobaczysz, że niektóre nazwiska są traktowane bardzo różnie. Connie Wilis ma 8 nominacji i wszystkie są podlinkowane, Silverberg - 8 w tym 7 linków - dlaczego akurat to jedno nie? Robert Reed 1 link na 3 wystąpienia, itd itd. Nie ma zasad, chyba więc lepiej podlinkować wszystko? Dlaczego niektóre nazwiska w ogóle nie mają linków? Nie uważasz, że to niedobrze? Pozdr--Zorro2212 (dyskusja) 21:03, 25 mar 2018 (CEST)

Wielkość ilustracjiedytuj kod

Kiedyś było normą, i do dziś wielu wikipedystów nie zmieniło zdania, że szerokość ilustracji powinna być ustawiana na sztywno: z podaną liczbą pikseli. Jednak biorąc pod uwagę, że są różne urządzenia, już nie tylko komputery, lepiej ustawić samo thumb albo mały. Każdy może sobie ustawić w preferencjach domyślną szerokość ilustracji. Takie rozwiązanie nie wpływa na czytelność u wszystkich innych. Tar Lócesilion (queta) 11:36, 27 mar 2018 (CEST)

Meguminedytuj kod

Witam. Dlaczego anulowałeś edycję w haśle Czarodziej? Megumin jest postacią znaną fanom japońskich light novel/mangi/anime, która spełnia kryteria bycia magiem, więc nie uważam, aby informacja o niej w tym artykule była nieodpowiednia. Winksbouts (dyskusja) 23:32, 1 kwi 2018 (CEST)

Ad:Salli Richardsonedytuj kod

Ad:Salli Richardson

Witam

Uzupełniłeś hasło Salli Richardson o dodatkowe informacje. Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie uzupełnione. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy dodawaniu informacji do haseł proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Najlepiej dodaj do tego fragmentu dokładny przypis. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:23, 6 kwi 2018 (CEST)

GW: ep. IXedytuj kod

Artykuł powstał w ramach wikiwyzwania, a tam trzeba pisać nowe artykuły. Samo hasło uznaję za ency, o 7 i 8 też wcześnie pisaliśmy. Zresztą jak mamy takie Letnie Igrzyska Olimpijskie 2028 to film z 2019 to nic :) Sidevar (dyskusja) 19:24, 15 kwi 2018 (CEST)

Ready Player Oneedytuj kod

Witaj. Film nie ma tytułu w języku polskim, więc obowiązuje tytuł oryginalny. Eurohunter (dyskusja) 12:08, 7 maj 2018 (CEST)

Poza tym, jeżeli dodaje się informację, że jest to adaptacja należy dodać przypis, co postaram się uczynić. Eurohunter (dyskusja) 12:09, 7 maj 2018 (CEST) Tak, ale w artykule nie ma sekcji o produkcji, gdzie można by wspomnieć, że jest to adaptacja, dlatego w takim przypadku należy dodać przypis. Tytuł pod jakim film jest wyświetlany w Polsce nie ma związku z językiem polskim, dlatego pozostanę przeciwko tej zmianie. Oryginalny tytuł powinien zostać przywrócony. Eurohunter (dyskusja) 16:51, 7 maj 2018 (CEST) Nie tworzymy ujednoznacznień dla dwóch artykułów (wystarczy dodać szablon w jednym z artykułów). Nadal uważam, że zmiana nazwy jest błędna. Eurohunter (dyskusja) 22:09, 11 maj 2018 (CEST) W związku z brakiem polskojęzycznego tytułu zamierzam przywrócić film pod oryginalną, prawidłową dla Wikipedii nazwę "Ready Player One". Eurohunter (dyskusja) 16:50, 22 maj 2018 (CEST)

Gra o Tronedytuj kod

Szybkie pytanie - co ma inkluzja identycznej tabeli z artykułu nr 2 do artykułu nr 1 do niedopracowania artykułu nr 2? Twoje wycofanie edycji w tym przypadku uważam za bezpodstawne. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 22:37, 16 maj 2018 (CEST)

a czy sprawdziłeś także, że przypis był wstawiony błędnie bo odnosi się do reżyserów serii szóstej, a nie siódmej i pojawia się w tabeli wyżej? ;) Alvea (dyskusja) 23:00, 16 maj 2018 (CEST)

Odp:A(y/jj)elet Zureredytuj kod

Odp:A(y/jj)elet Zurer

Czyli Michaiła Barysznikowa będziesz podawał jako Mikhail Baryshnikov? Andrzei111 (dyskusja) 09:26, 6 cze 2018 (CEST)

Zerrikaniaedytuj kod

Położenie Zerrikanii jest sprecyzowane w Alfabecie Sapkowskiego i bynajmniej nie jest żartem, notatki autora to najważniejsze źródło. Sam skorzystałem z tych informacji na Wiedźmin Wiki. Poza tym położenie kraju na Południu zostało potwierdzone na mapie CD Projekt RED, która była konsultowana z samym Sapkowskim. Pozdrawiam, Rutt Ruttom (dyskusja) 23:19, 10 cze 2018 (CEST)

Faktycznie, mea culpa.
Ruttom (dyskusja) 06:40, 11 cze 2018 (CEST)

Brytyjskośćedytuj kod

Tak, ale wydaje się, że podkreślenie u części Brytyjczyków czy np. Hiszpanów również regionu jest zasadne z uwagi na odrębności regionów i ich ścisłe związki. Elfhelm (dyskusja) 08:01, 25 cze 2018 (CEST)

Odp:Opisy fabułyedytuj kod

Odp:Opisy fabuły
Też się wahałem, ale uznałem, że hasła tylko z danymi formalnymi są do bani. Co to za hasło o książce, która podaje tylko suche dane: autora, wydawnictwo itp? A co do lubimyczytać - nie znalazłem innej, powiedzmy, bazy podającej dane tak wielu książek. Zauważ, że nagłówek opisu każdej pozycji nie jest recenzją, tylko najczęściej cytuje dane wydawcy. I nimi się posługuję. Recenzje czytelników, subiektywne i trudne do uznania za źródła, są poniżej. Pozdr --Zorro2212 (dyskusja) 23:48, 3 lip 2018 (CEST)

Wikipedysta:Mithoron/brudnopis 5edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 06:30, 14 wrz 2018 (CEST)

Re: Venomedytuj kod

Źródło podaje sumę 100 milionów dolarów, a nie około 100 milionów dolarów, z dochodami podaję pełne wartości, jakie są podane na stronie, która jest jego źródłem, więc też nie ma powodów ścinania. Co do „produkcji filmu”, to użyłem tego określenia w każdym z artykułów (w tym trzech wyróżnionych medalem) i nikt nie zwrócił na to uwagę. Pomimo, tego kto ma w tym temacie rację, to produkcja filmu nie oznacza producentów. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 19:18, 26 wrz 2018 (CEST)

Re: Deadpooledytuj kod

Hej, Deadpool ma to wspólnego z Loganem, że są w tym samym uniwersum... Moim zdaniem chronologia produkcji franczyzy i podkreślenie mimo wszystko przynależności jest istotniejsze od serii wchodzących w jej skład... jaką dać kontynuację, tudzież poprzednika w przypadku Nowch mutantów czy ewentualnie powstałych: Gambita czy Multiple Mana? Od samego początku szablon nawigacyjny MCU miał służyć do MCU. Jest on skierowany do prawie już 50 produkcji (licząc sezon serialu jako 1 produkcję), natomiast w X-Men mamy ich zaledwie 13 (z tymi, co nakręcone) i wiemy, że dużo więcej ich już raczej nie powstanie... Twoje porównanie „Trochę jak seriale (poza Agentami Tarczy) w stosunku do filmów MCU.” jest ciut chybione. Agentka Carter jak najbardziej ma nawiązania do filmów. Seriale Netflixa również dość mocno do nich nawiązują, może nie tak mocno jak Agenci, ale jednak. W MCU mamy też dodatkowo krótkometrażówki... Na tej postawie uznałem już na samym początku, że szablon nawigacyjny chronologii MCU, nie powinien być rozszerzany na inne franczyzy. Za kilka lat można pomyśleć o wprowadzeniu go do DCEU, o ile przetrwa... Zawsze można podyskutować... Mike210381 (dyskusja) 12:00, 28 paź 2018 (CET)

Używanie IMBd jako źródłaedytuj kod

Hej, swego czasu była taka dyskusja. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 01:07, 3 gru 2018 (CET)

ODP:edytuj kod

Chyba troszkę przesadzasz, nawet na en wiki, gdzie mają znacznie bardziej rygorystyczną politykę dotyczącą źródeł nikt nie wpada na tak paranoidalne pomysły, jakie właśnie mi zaserwowałeś... Mike210381 (dyskusja) 18:14, 29 gru 2018 (CET)

A gdyby, tak na przyszłość, podkusiło Cię znowu użycie mataritic jako źródła dla obsady, to polecam zerknięcie na stronę tego filmu, znajdują się 3 nazwiska, które nie pojawiły się w filmie. Mike210381 (dyskusja) 18:52, 29 gru 2018 (CET)

WSPANIAŁA PANI MAISELedytuj kod

Jest poski tytuł. Pod tym tytułem serial ten występuje na Amazon Pime Video. Jestem na nartach i nie mam komputera, źle mi się edytuje. Jak wrócę to zrobie redira.Drozdp (dyskusja) 09:24, 14 lut 2019 (CET)

Uzupełniłem listę odcinków.Drozdp (dyskusja) 19:24, 17 lut 2019 (CET)

Który z koleiedytuj kod

Do tego anulowania: Jeśli liczymy "też jakieś nieamerykańskie", to nie da się stwierdzić, że czwarta, bo może szósta. A że trzecia - tak jest w en:A Star Is Born (2018 film). Pozostawienie artykułu bez przeredagowania tej kwestii sugeruje, że wikipedyści uznają każdy film za swój pierwszy remake. 89.66.236.85 (dyskusja) 20:03, 25 lip 2019 (CEST)

Dziękuję. 89.66.236.85 (dyskusja) 22:27, 25 lip 2019 (CEST)

Wikipedysta:Mithoron/brudnopis 6edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 00:42, 27 sie 2019 (CEST)

Wiesz, co ja sądzę o tabelach?edytuj kod

Uważam, że tabele zawierające obsadę aktorską powinno się środkować.Temuera (dyskusja) 11:15, 31 sie 2019 (CEST)Temuera

Ad:Travis Knightedytuj kod

Ad:Travis Knight

Cześć. Nie zapominaj proszę po tego typu przenosinach poprawić linkujące Andrzei111 (dyskusja) 13:35, 21 wrz 2019 (CEST)

Usuwanie słowa "rok"edytuj kod

Hejka, nie rozumiem, co to za mania z usuwaniem słowa "roku"? Mike210381 (dyskusja) 00:26, 3 lis 2019 (CET)

Ad:Sophia Taylor Aliedytuj kod

Ad:Sophia Taylor Ali

Cześć. Celowo utworzyłeś przekierowanie do nieistniejącej strony, czy to pomyłka? Pawel Niemczuk (dyskusja) 18:17, 7 lis 2019 (CET)

Znaczy się trafiłem podczas przeglądania oz na ten krótki czas pomiędzy utworzeniem redira, a utworzeniem hasła :) 3maj się, dzięki za wiadomość. Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:42, 7 lis 2019 (CET)

Ad:77. ceremonia wręczenia Złotych Globówedytuj kod

Ad:77. ceremonia wręczenia Złotych Globów

Cześć. Czy aby na pewno 2019 rok? Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 03:38, 10 gru 2019 (CET)

Ad:Wielki Wybuchedytuj kod

Ad:Wielki Wybuch

Wskazałbyś mi jakąś pracę, w której ostatecznie potwierdzono prawdziwość tego modelu? IOIOI2 19:28, 25 gru 2019 (CET)

Re: Silver Chairedytuj kod

Nie byłam zaangażowana w tworzenie tego artykułu, i nie przyglądałam się szczegółom istniejącym poza artykułem. Trafiłam na niego przypadkiem i zauważyłam jedynie, że wg uźródłowionego info podanego w arcie, premiery jeszcze nie było, więc polski tytuł uznałam za nieuzasadniony, więc zmieniłam. Jeśli uważasz, że należy go zgłosić do usunięcia lub zrobić redir, to możesz to zrobić przecież bez jakieś zgody z mojej strony...? Jeśli jednak napisałeś by poznać moją opinię – to jeżeli film faktycznie nie powstanie, artykuł możnaby usunąć, ale jednak z pozostawieniem części treści w sekcji o adaptacjach filmowych jako porzucony projekt, bo mimo, że nie projekt pozostał niezrealizowany, otrzymał dość spore nagłośnienie w mediach z tego co widzę. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 22:37, 3 sty 2020 (CET)

Sam artykuł jest uźródłowiony, więc myślę, że jeśli nie ma miejsca, by przekleić treści w sensowne miejsce, to może na razie zostać tak jak jest. Może poprawię tę sekcję w Opowieści z Narnii#Kino, zwłaszcza że jak widzę wspomnienie o tym filmie już w tej sekcji jest, to wtedy się przerzuci. Ale na to potrzebuję trochę czasu. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 14:08, 5 sty 2020 (CET)

Dzięki chłopieedytuj kod

Słuchaj dzięki za to że usunąłeś całą moją pracę ze strony o postaci Rey z Gwiezdnych Wojen, prawodopodibnie nawet nie oglądałeś filmu. Mam nadzieję że możesz to jakoś cofnąć.

Po pierwsze to przepraszam za nazwanie chłopie :) Po drugie Film w Polsce miał premierę 19 12. Więc w artykule nie powinno być błędu, jeśli jednak to musiała być to drobna literówka/zmiana cyferki.

Prawa autorskieedytuj kod

Hej, widziałem, że wycofywałeś edycje z postaci o Wiedźminie dodające nowe grafiki z serialu. Chciałem się z czystej ciekawości dopytać jak się mają do tego wspomniane przez Ciebie prawa autorskie, chodzi o to że użytkownik wstawiający samo zdjęcie nie ma do niego praw czy jest jakieś głębsze znaczenie Twych słów? --MemicznyJanusz (dyskusja) 17:56, 7 sty 2020 (CET)

Dzięki za rady, Człowiekuedytuj kod

Dobrze, że dajesz mi rady, wszystkie z pokorą przyjmuję. Wiem, że źródła są lepsze i gorsze, ale Variety, Deadline Hollywood czy Hollywood Reporter to nie wszystko. Już mi się dostało kiedyś, że po czesku lub portugalsku. No i co? Jest to czytelne, np. nazwy szkoły, drugie imiona czy miejsce urodzenia. Ale będę się starał, cały czas się uczę, a wykonałem sporo roboty, bo na tych hasłach poza kilkoma filmami nic nie było. Pozdrawiam Elster (Elster) 22:03, 15 lut 2020 (CET)

Wiedźminedytuj kod

Dobra, poniosło mnie trochę ;) Ale to z patriotyzmu lokalnego! Pozdr --Zorro2212 (dyskusja) 18:21, 22 lut 2020 (CET)

Re: infobox grafikaedytuj kod

Każde zdjęcie można uznać za małe. Panoramy też są za wąskie i niewiele widać. Ustawienie 240x240 jest w miarę sprawiedliwe jeżeli chodzi o powierzchnię zdjęć. Generalnie portrety jak i poziome widoki mają dzięki temu podobną powierzchnię. I wcale nie trzeba ich przycinać. Swego czasu wydłużenie w pionie obrazków w infoboksach okrętowych do 240x300 doprowadziło do tego, że w część infoboksów kolejowych została poszerzona do 300, aby analogicznie umożliwić wstawienie grafik poziomych o wymiarach 300x240. Aktualnie udało się doprowadzić szerokość infoboksów do jednej wielkościS.

Weź też pod uwagę, że większość osób ogląda wiki przez telefony komórkowe i ładowanie im początku artykułu zdjęcia wielkości ekranu jest raczej bez sensu. ~malarz pl PISZ 21:04, 6 mar 2020 (CET)

re: Wiedźminedytuj kod

Z calym szacunkiem, dlaczego do ciebie? Skad mam wiedziec, ze art. o Widzmienie sa 'twoje'? Tak czy owak, moim zdaniem to mozna w wiekszosci zintegrowac. Najlatwiej przeniesc wszystko co nie jest zwiazane z tematem 'wiedzmin (postac)' czy raczej 'wiedzmin (zawod)' (czyli wszystko z tego hasla od sekcji 'Cykl wiedźmiński' w dol)? do tego artykulu o sadze. Choc w sumie to tez zle, bo saga to chyba tylko ksiazki, a juz cala ta 'franczyzna' to cos nadrzednego. W zasadzie ja bym proponowal zrobic art. 'Wiedzmin (franczyzna)' i tam przeniesc takie rzeczy. Na marginesie, na en wiki 'Witcher saga' to jest redirect do en:The_Witcher#Saga. Inna obserwacja: u nas jest Wiedźmin (str. uj.), i glowne haslo to Wiedźmin (postać) . Na en wiki jest en:Wiedźmin (disambiguation), no i glowny art. to The Witcher. Proponowalbym tez tak to zrobic, tj. przeniesc nasza strone uj. pod Wiedźmin (ujednoznacznienie), a hasla o sadze i postaci scalic do glownego hasla, ktore powinno byc pod Wiedźmin. O, mysle, tak bedzie dla czytelnika tez najlepiej, bo pod haslem oczekiwanym znajdzie przeglad wszystkiego, a nie odylacz do 10 roznych hasel. Ew. zostanie nam jeszcze to haslo 'wiedzmin (postac)' w formie dwoch pierwszych sekcji, ale mozemy o tym pomyslec na koncu, czy to ency, czy zintegrowac z czyms. Grunt, ze w hasle o postaci nie ma sensu opisywac np. gier karcianych czy planszowych. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 03:56, 25 mar 2020 (CET)

Bojana Novakovicedytuj kod

Cześć, pozostałe wiki mówią, że jest serbsko-australijską aktorką -Pumpernikiel90 (dyskusja) 21:44, 14 kwi 2020 (CEST)

Bronxedytuj kod

Dzień dobry.

Skoro masz pewność, zleć odpowiednie działanie operatorowi bota. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 15:39, 10 maj 2020 (CEST)

Ponownie kwestia rokuedytuj kod

Możesz mi wytłumaczyć, czemu notorycznie usuwasz z artykułów słowo "rok"? Mike210381 (dyskusja) 19:56, 3 cze 2020 (CEST)

Ani Ty, ani Chrumps nie jesteście w stanie podać odpowiednich argumentów. Na zasadzie, bo mam rację. Sam nie widzisz, że często robisz to od czapy. Tak jak w przypadku Chrumpsa, nie było konsensusu w tej sprawie podczas dyskusji w kawiarence, więc nie widzę powodu, aby usuwać. Poza tym mógłbyś dodać źródła do swojej edycji w Legionie samobójców. Mike210381 (dyskusja) 21:28, 3 cze 2020 (CEST) Odsyłam Cię do tych dyskusji [5], [6], [7]. Ponownie, nie ma konsensusu w tej sprawie od wielu lat, więc przestań z uporem maniaka poprawiać coś, co poprawy nie wymaga. Mike210381 (dyskusja) 23:12, 3 cze 2020 (CEST) Nie jesteśmy encyklopedią papierową, więc oszczędność znaków nie jest potrzebna. Rozumiem, że przykładowo w podręcznikach do historii też są Twoim zdaniem błędy stylistyczne lub zbędne powtórzenia słowa "roku". To Ty masz tendencje do poprawiania dla samego poprawiania wg własnego widzimisię. W języku polskim datę w tekście zapisuje się "12 października 2017 roku", niezależnie co sam uważasz. Anulowałem tylko usunięte przez Ciebie słowa roku i usunięcie podmiotu w zdaniu w sekcji o box offisie. Reszta Twojej edycji pozostała bez zmian. I nie, nie przekonują mnie Twoje argumenty. Ostatniego Twojego zdania nie mam siły komentować, ale jeżeli już coś "poprawiasz" to może dodawaj źródła, bo to co zrobiłeś z Legionem samobójców to OR. Mike210381 (dyskusja) 00:39, 4 cze 2020 (CEST) A Ty ponownie swoje, to jest encyklopedia. Anuluję Twoją edycję, bo teraz to już robisz złośliwie. Nie masz monopolu na rację. Mike210381 (dyskusja) 21:13, 26 cze 2020 (CEST) O podmiocie domyślnym, radzę poczytać poza Wikipedią: "Zdania z podmiotem domyślnym występują również w 3. osobie i są używane, gdy tylko nie zachodzi możliwość nieporozumienia. Jeśli w takich zdaniach występuje zaimek on, może on mieć funkcję wskazującą (on = ten) lub anaforyczną (nawiązującą do poprzedniego stwierdzenia)." Poza tym, zanim zaczniesz mi wskazywać domniemane błędy, jak w przypadku "roku" (które skonsultowałem z polonistą i okazało się, że błędem nie jest), to zamij się swoimi błędami, które również popełniasz. Mike210381 (dyskusja) 21:28, 26 cze 2020 (CEST) Strona dyskusji służy do komunikacji, jednak Ty nie potrafisz się komunikować. Nie muszę zrozumieć zagadnienia, może do Ciebie dotrze: konsultowałem z polonistą zagadnienie użycia słowa "roku" i nie jest ono błędem, jak próbowałeś mi wmówić. Również w tej kwestii nie ma konsensusu w polskiej Wikipedii. A Ty dalej swoje! Nie wiem, jaki masz ze mną problem i mało mnie to interesuje. To jest tylko i wyłącznie Twój problem. A jeżeli uważasz, że czegoś nie rozumiem, to może naucz się przedstawiać argumenty i słuchać kontrargumentów. Mike210381 (dyskusja) 22:38, 26 cze 2020 (CEST)

W sumie masz rację, szanowny kolegoedytuj kod

Niepotrzebnie straciłem czas.Temuera (dyskusja) 18:33, 29 cze 2020 (CEST)Temuera

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mithoron" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy