Dyskusja wikipedysty:Mludkiewicz


Dyskusja wikipedysty:Mludkiewicz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :) --Pablo000 (dyskusja) 18:08, 5 paź 2010 (CEST)

Spis treści

Wikipedysta:Mludkiewicz/brudnopisedytuj kod

Cześć! Hasło dotyczące ochockiej biblioteki już odnalazłem, przywróciłem i przeniosłem do twojego brudnopisu. Trzeba nad nim jeszcze popracować. W pierwszej kolejności dodałbym przypisy do wszystkich ważnych informacji w haśle (tak po jednym przypisie do każdego akapitu w sekcji Historia; oraz jeden przypis do struktury). Następnie zabrałbym się za linki wewnętrzne (Wikipedia:Linkowanie, Pomoc:Tworzenie linków w Wikipedii) do innych haseł w Wikipedii. Dalej rozbudowałbym hasło o działalność kulturalną i towarzyszącą, i dodał chociaż z jedną fotkę. To może być zresztą temat następnych warsztatów (Ilustrowanie Wikipedii) :) Jeśli pojawią się jakieś pytania lub problemy, proszę śmiało pisać na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 (dyskusja) 21:39, 23 paź 2010 (CEST)

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawyedytuj kod

Masur juhu? 12:56, 27 paź 2010 (CEST)

  • Czy zapoznałeś/łas się z terminem encyklopedyczność? Taka biblioteka, mimo wkładu w życie lokalne, nie ma wpływu na świat w większej skali. Nie różni się od tysięcy bibliotek w Polsce i setek tysięcy na świecie. Co innego biblioteka z ciągłością od stu (czy więcej) lat, jedna z największych (kilku) w kraju czy choćby odznaczona jakimś tytułem Biblioteki Roku czy co tam w branży mają. Ciacho5 (dyskusja) 13:36, 27 paź 2010 (CEST)
    • Cześć! Wypowiedziałem się na stronie dyskusji w poczekalni. Ciebie namawiam do postąpienia podobnie i dodatkowo do rozbudowania hasła o informacje (opisanie najważniejszych inicjatyw zamiast ich wylistowania), które poświadczą, że to nie jest biblioteka jakich setki. Proszę nie zapominaj o źródłach do dodawanych informacji. Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 20:28, 27 paź 2010 (CEST)
Proponuje znaleźć kilka elementów "naj..." lub "jako jedyna...". Oczywiście że źródłami. Wydaje mi się, że to może pomóc pokazać wyjątkowość.Marek M (dyskusja) 23:47, 27 paź 2010 (CEST) Więcej źródeł. Sugeruje przy każdej dacie co najmniej. Marek M (dyskusja) 09:46, 30 paź 2010 (CEST) PS: Przepraszam że w piątek się nie zjawiłem ale coś mi wypadło. Dziwne że ta płyta była pusta. Kiedy teraz mogę Cię zastać?

Ad:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawyedytuj kod

Ad:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Gdzie na podanej stronie jest że Ewa Wasilewska jest kierownikiem od 2001 roku?

Prawa autorskieedytuj kod

Witaj. Kiedy porównać wprowadzony przez ciebie wpis w artykule Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z wpisem na witrynie biblioteki, wychodzi na to, że duże fragmenty są skopiowane wprost lub niemal wprost. Być może władze biblioteki nie mają nic przeciwko temu (możesz być nawet autorem tego samego opisu na witrynie biblioteki), ale formalnie, jest to WP:NPA. Prędzej czy później ktoś to zauważy (ja zauważyłem już) i może po pierwsze wstawić brzydki szablon do artykułu, a po drugie usunąć bez pytania kwestionowane fragmenty. Dlatego lepiej w tej sytuacji zdobyć pozwolenie oficjalne i wysłać je na WP:OTRS. Po prostu wyślij mejla (zgoda "na gębę" będzie trudna do udowodnienia) do administratorów witryny biblioteki z prośbą o umożliwienie kopiowania treści. Trzeba zaznaczyć, że wykorzystywanie tych informacji nie może ograniczyć się "tylko na potrzeby Wikipedii", bo co się znajdzie w Wikipedii, ma prawo być powielane dalej (choć z podaniem autorstwa, tj. tego, co widać w historii edycji hasła). W razie odpowiedzi pozytywnej pisze się o tym tam. Ewentualnie trzeba hasło napisać własnymi słowami tak, żeby nikt nadgorliwy (a są na wikipedii tacy) się nie przyczepił. Aha, mechanizmy postępowania z NPA są dość skomplikowane i sam ich nie ogarniam, więc niestety nie oferuję wszechstronnej pomocy. ;-) Panek (dyskusja) 11:03, 9 lis 2010 (CET)

Na stronach Commmons jest taki szablon udzielenia zgody. Dotyczy co prawda grafik ale warto by myślę się na nim wzorować. a może w ogóle umieścić info na stronie biblioteki że jest tam tekst na wolnej licencji a nie na domyślnej Wszystkie prawa zastrzeżone. Marek M (dyskusja) 11:21, 9 lis 2010 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mludkiewicz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy