Dyskusja wikipedysty:MonteChristof


Dyskusja wikipedysty:MonteChristof w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Witaj w polskiej Wikipedii! | edytuj kod

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Nie zapomnij się podpisać (znaczek 4 tyld: ~~~~ wstawi automatycznie Twój podpis).
Zapraszamy również na kanał IRC wikipedia-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Możesz dopisać swój nick do Atlasu wikipedystów, a także podać identyfikator na komunikatorach internetowych. Poświęć też chwilę i napisz, skąd wiesz o Wikipedii!

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź portal wikipedystów! Roo72 Dyskusja 02:01, 23 paź 2005 (CEST)

pmóżcie jeszcze dziś!edytuj kod

Dlaczego na Grenlandii żyje bardzo mało ludzi? 15:54, 2007 sty 2 217.153.161.149

Ponieważ surowe warunki klimatyczne na to nie pozwalają? Dodatkowe info w artykule Grenlandia, ponadto mieszka tam całkiem sporo ludzi - wszystko zależy od tego kto i pod jakim kątem pyta :]. MonteChrist... DMC 19:16, 2 sty 2007 (CET)

TOedytuj kod

A myślałam :), tylko najpierw chciałam zainteresować kilka osób, które nie wiem czy czytają TO. Nova (dyskusja) 23:49, 9 sty 2007 (CET)

Nie no, napisałam do trzech sztuk, to chyba jeszcze nie masa :P Nova (dyskusja) 23:52, 9 sty 2007 (CET)

Re: Czego nie da się obecnie zaprogramowaćedytuj kod

Na pewnym, przybliżonym, poziomie są w stanie tłumaczyć. Poziom ten jest niski, jednak zadowalający dla wielu użytkowników. A to że google translator nie tłumaczy jeszcze en|pl i ma problemy z rozpoznaniem SVO od OVS w tłumaczeniach de|en, etc... to nie znaczy że tego się nie da obecnie zaprogramować.

Te kilka zdań nie podawało żadnych źródeł ani sensownych odniesień do innych artykułów (choćby i brakujących). Stwierdzenie takie jak: "Żaden program nie potrafi..." wymaga podania przynajmniej źródeł cytatu, wydaje mi się, że wikipedia nie jest medium opiniotwórczym.

(...) "szkicowe tłumaczenie" (...), może z tych czy innych względów nie podobać się ludziom, (...) bardziej utrudnia niełatwą już pracę komputera. (...), na pewno można by było to ująć zgrabniej...

Ten akapit pasowałby raczej do artykułu Czego nie udało się jeszcze zaprogramować, to, że czegoś nie da się obecnie zrobić wymaga odpowiedniego dowodu/uzasadnienia. Dotychczasowy tytuł artykułu wskazuje, że mówimy o braku możliwości zaprogramowania, a nie o braku umiejętności. Wydaje mi się że zostawienie tego akapitu przyniosłoby więcej szkody niż pożytku.

Pozdrawiam, Dreamer_ 02:14, 10 sty 2007 (CET)

Fakt, że coś nie zostało jeszcze zrobione, nie oznacza że nie da się tego obecnie zrobić. Jeżeli rzeczywiście coś konkretnego stoi na przeszkodzie to należy powołać się na odpowiednie źródła a nie efemrycznie powoływać się na "niemożność wyłapania kontekstu". Czy możemy przenieść tę dyskusję do dyskusji artykułu? Dreamer_ 15:22, 10 sty 2007 (CET) Nie rozumiem czemu piszemy elaboraty na temat kilku źle napisanych, nie powołujących się na źródła zmian. Nigdzie nie napisałem, że jakiś program potrafi wiernie tłumaczyć, napisałem tylko że niektóre programy jako tako sobie radzą. Zresztą to było powodem usunięcia owego nieszczęsnego akapitu. Ze wszystkich zmian w tym artykule tłumaczę się na bieżąco w Dyskusja:Czego nie da się obecnie zaprogramować. Dreamer_ 18:25, 10 sty 2007 (CET)

Henry Hitchcockedytuj kod

Witaj!

Proszę o likwidację tego przekierowania. Ponieważ w haśle William Wyatt Bibb prowadzi do biografii kogoś kto zył grubo ponad sto lat później. pozdr. --Starscream 23:00, 10 sty 2007 (CET)

Czy napewnoedytuj kod

witam :) dziekuje za odpowiedz do dyskusji na temat artykulu o Aleksandrze Wielkim, nie jestem przekonany czy byla to pprawa linkowania (raczej jego popsucie), ponadto podobne adresy ip juz wczesniej wanadalizowaly ten artyku. Jestem na wiki od niedawna w wielu rzeczach jeszcze sie nie orientuje i przepraszam za tego "capsa" :) pozdrawiam Wikipedysta:Molimo

Reedytuj kod

Warto spojrzeć w dyskusję innych Wikipedystów :/ Np. Joymaster'a... Kasowanie mało pochlebnych komentarzy jest specjalnością innego Wikipedysty!

Alexvonfedytuj kod

A co powiesz o jego dyskusji?

Architoredytuj kod

Witaj, w głosowaniu na SDU wypowiedziałeś się przeciw pozostawieniu artykułu - słusznie, gdyż był w fatalnym stanie. Pozwoliłem go sobie rozbudować. Ostatnio na SDU pojawiło się wiele nowych artykułów, a tamto głosowanie spadło na dalsze, mniej eksponowane miejsce. Dlatego jeśli nie miałeś okazji widzieć wersji poprawionej, proszę, zajrzyj do niego, a jeśli uznasz, że warto - zmień głos :) Jeśli zaś już go widziałeś i nadal uważasz, że nie warto trzymać tego artykułu - przepraszam za zawracanie głowy :) Pozdrawiam Avtandil 19:26, 12 sty 2007 (CET)

Re: Nie łam sięedytuj kod

Dzięki za dobre słowo ;) Orlica Are you talkin' to me? 21:45, 13 sty 2007 (CET)

Obrazki (potrzebna pomoc)edytuj kod

Cze, wiem wiem... Jesteś na urlopie :-) Ale widziałam że się udzielasz, więc pozwoliłam sobie pozawracać ci gitarę. Chodzi mi o obrazki na wiki i ich licencje, o których czytam już tydzień i po prostu nie rozumiem. Kiedyś przy okazji Arabeli rozmawialiśmy, że screen z filmu nie jest wolną licencją i prawa należą się twórcom filmu. To rozumiem.
Ale co jeśli film jest przedwojenny ? czy nadal jest chroniony ? skąd mam wiedzieć czy są spadkobiercy ? Czy jak minie dłuuuugi czas to prawa autorskie nie wymierają ? no właśnie tego nie wiem i mam prośbę do Ciebie czy mógłbyś sprawę wybadać.
Chodzi mi (bardzo konkretnie) o polskie filmy przedwojenne, a jeszcze ściślej o artykuły: Stanisław Sielański, Michał Znicz, Antoni Fertner. Artykuły które bez zdjęć są bardzo ogólne - bo nikt nie kojarzy tych nazwisk, ale wystarczy jedno spojrzenie na zdjęcie .. i już wiadomo.
Widziałam zdjęcie http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Bodo_eugeniusz1.jpg które jest domeną publiczną, i tu gdzie jest opis Fot. Dział Dokumentacji ZASP. I zaczęłam się zastanawiać - a nuż jednak da się coś z tym zrobić i jakimś cudem wydobyć zdjęcia naszych prześwietnych aktorów.
Co o tym myślisz ? Może ktoś na wiki ma już doświadczenie w takich sprawach ? Daj znać jak się czegoś dowiesz... prooooszę :-) --Beax 14:13, 14 sty 2007 (CET)

no i odbierasz mi ostatnią nadzieję .... myślałam, że może ktoś już odbył drogę wydobycia czegoś z archiwów i ma w tym zakresie jakieś doświadczenia ... bo w tej sytuacji to szukanie na chybił-trafił, a ja na dodatek nie jestem prawnikiem i nie znam nikogo takiego - no cóż, dzięki jednak za szybką odpowiedź, pozdrawiam --Beax 16:33, 14 sty 2007 (CET)

Witamedytuj kod

Przepraszam bardzo jestem autorem artykulu Indianer i to wygłupy nie były.

wyznam ci coś tak to ja spamowalem na wikipedi umiem zmieniac ip... ale indianer byl już na serio zrob ze mna co uważasz

Listy budynkówedytuj kod

Po prostu chcę najpierw zrobić te najważniejsze , a potem zająć się mniej ważnymi, a z tego względu że nie nadążyłbym ze zmianami więc wolałem na raie zwiększyć poziom do 150 metrów:) Jak już skończę to, to wtedy się wezme za niższe:) A grafiki poprawie,:)Pozdro:) --GŁeRj conversacione 01:34, 16 sty 2007 (CET)

Witajedytuj kod

Zebrałem wszystkie proponowane linki (oprócz czerwonych) i zrobiłem surowy szablon do rozbudowy - proponuję nie przesadzać z objętością ;) Formułkę powitalną każdy może sobie spersonalizować. Ważne są linki. Wikipedia:Komitet powitalny/Lepszy witaj. Przykuta 17:53, 16 sty 2007 (CET)

No, właśnie o to chodzi, żeby to nie był taki suchy szablon, ale żeby to też nie była zbytnio rozbudowana (na dwa ekrany) treść. Nie mam pomysłu co do szablonu {{pomocy}} i podpisywania się. Może zrezygnować ze sreenshotów (jakoś się szybko dezaktualizują ;) i dać pod schematem i szablon pomocy i krótkie, zwięzłe info o podpisywaniu się. Szablon pomocy w formie {{pomocy}} czy {{pomocy|tu napisz czego potrzebujesz}} A co do screenshotów, to one by były pomocne na stronach pomocy... Jakkolwiek się nie zmieni Witaj, chciałbym ze starych dac do niego redirecta, w szczególności z {{Witaj}} (ech, przecież tam przeniesiona będzie treść obecnej propozycji), który i tak jest schematyczny i z Witaj3, bo to właściwie rzadko używana forma. Przykuta 20:48, 16 sty 2007 (CET) Ok, ja bym dał jeszcze na stronie komitetu kilka linków + info by jak ktoś chce tworzyć swoje własne szablony na podstronach użytkowników (byleby tylko je wstawiać z subst:) Przykuta 10:14, 17 sty 2007 (CET)

Rybkiedytuj kod

Pamiętam ten pomysł... ale "Moje pierwsze akwarium" to taki nudny temat. Co tam pisać elaboraty na temat wlewania wody? Do tego musisz wiedzieć, że mam taki dziwny charakter robię to co mi się w danej chwili przyjdzie do głowy i na co mam ochotę. Trzeba mieć do mnie dużo cierpliwości :). Nie mówię nie, ale kiedy to będzie tego nie wiem? Pozdrawiam Ewkaa 15:04, 17 sty 2007 (CET)

Serialeedytuj kod

Zobacz na odcinki Zagubionych - są o wiele lepiej zrobione, ale też nieency. Po prostu trzeba ocinki seriali zintegorwać w hasła zbiorcze, a wiele z tych haseł będzie całkiem fajne. Laforgue (zieew) 17:32, 19 sty 2007 (CET)

Ja to proponuję raczej zrobić głosowanie zbiorcze o wszystkich serialach ("zasady encyklopedyczności odcinków seriali"), choćby dlatego że mi się nie chce głosowac nad każdym przypadkiem :). Laforgue (zieew) 17:53, 19 sty 2007 (CET)

Ale miały miejsce głosowania w kwestii zasad (sławne pokemony), to by było głosowanie nad zasadą Wikipedii. Można by też dodać punkt o rozdziałach książek - bo były już takie hasła. Może zrobię projekt. Laforgue (zieew) 18:18, 19 sty 2007 (CET)

Jeszcze ja: zobacz Włatcy móch i konwencję, którą tam zaproponowałem, chociaż nie wiem, czy pomogła, tzn. zapobiegła powstawaniu serii artykułów o poszczególnych odcinkach. Bynajmniej mając to w obserwowanych jestem w stanie doprowadzać poszczególne streszczenia do w miarę przyzwoitej formy. W sumie to wolałbym napisać z tego recenzję, ale mam pewne obawy, że to podchodziłoby pod OR. Pozdrawiam! Maly LOLek 18:29, 19 sty 2007 (CET)

No zrobiłem coś takiego - zajrzyj do kawiarenki [1], tam są linki do propozycji. Na razie nie mam czasu pisać o tym więcej, bo idę pić. Laforgue (zieew) 20:58, 20 sty 2007 (CET)

Inżynieriaedytuj kod

hehehe :-)) dobrze już dobrze... ja się nie upieram przy swoim. Mówię tylko że co innego inżynier a co innego naukowiec. Oczywiście w hierarchii przydatności społecznej i posiadanej wiedzy inżynier stoi o niebo wyżej od naukowca-teoretyka :-) Wygłupiam się... A tak na serio im bardziej przygladam się tym kategoriom, tym bardziej nie rozumiem co w której powinno być i jak to o czym mam pojęcie (artykuły bliskie moim zainteresowaniom zawodowym) podzielić na poszczególne z nich. Pomyślałm sobie, że na początek zajmę się edycją - a kategorie później, jak już sobie wyrobie zdanie na ten temat. Ale sam wiesz jak to jest .. jak widzisz, że jest źle to przy okazji poprawiasz .. niekoniecznie dobrze, bo bez wiedzy globalnej co-gdzie-i_dlaczego_nie_?
postaram siem nie psocić --Beax 21:13, 20 sty 2007 (CET)

To był żart. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe.--Beax 21:23, 20 sty 2007 (CET)

W sprawie artykułu "Cannonball"edytuj kod

Jestem załozycielem tego artykułu, i pare chwil po jego założeniu zauważyłem że ktoś (czytaj Ty :D) wprowadził tam pare zmianek. Dziękuję, bo prawie wszytskie są dobre oprócz jednej, ktorą usunołem. Mianowicie napisałeś "...doczekał się kontynuacji Wyścig Cannonball 2...", i chce tu powiedzieć że jest to błąd. Wyścig Cannonball 2 jest kontynuacją filmu - Wyścig Cannonball - a to całkiem co innego, te Cannonball-e ze słowem "Wyścig" w tytule mają ten sam temat (rajd od LA do NY), ale są bardziej sparodiowane i nie są w żadnym wypadku kontynacją "Cannonball". W "Wyścigu Cannonball" główną role gra Burt Reynolds.

Pozdrawiam, Fiete.

szablon Arizonaedytuj kod

Witaj!

Nastapiła pomyłka. Nie zwandalizowałem szablonu Arizona. Ktoś go zepsuł Wygląda jak poczekalnia w celi śmierci. A jego pierwotna wersja jest przesliczna. --81.190.69.229 00:56, 29 sty 2007 (CET)

Witajeedytuj kod

Jak używasz dwójki, to zmień w wolnym czasie tego screena bo jest nieaktualny - inaczej wygląda portal wikipedystów i zmienił się układ sidebaru. pozdrówka Przykuta 09:04, 29 sty 2007 (CET)

Nie tylko - mała kosmetyczna zmiana, ale widoczna w tym screenie - to nowy szablon nawigacyjny. Przykuta 16:11, 29 sty 2007 (CET)

Mandarynyedytuj kod

Jak jesteś na urlopie to nie pisz :) wrzucę wyniki do Excela i podsumuję w tym tygodniu po czy ogłosimy nowy konkurs - już chyba wiem jaki. Roo72 Dyskusja 20:27, 30 sty 2007 (CET)

Podpisedytuj kod

Podpis dałem pod nową nazwę bo przenoszę konto. LMP 22:03, 31 sty 2007

Mam pytanie, jak daje się podpis w preferencjach? Wpisałem w preferencjach w polu "Twój podpis" treść: {{subst:Wikipedysta:LMP/podpis}} ale przy podpisywaniu się czterema tyldami na wikipedii nie ma podpisu tylko ta treść z tego pola w preferencjach. Inaczej ujmując, po wpisaniu czterech tyld (jako mój podpis) nie wyświetla się mój podpis w edytowanym artykule, tylko wpis z preferencji: {{subst:Wikipedysta:LMP/podpis}}. Co mam więc zrobić? Aby udowodnić podpisuję się tu czterema tyldami: {{subst:Wikipedysta:LMP/podpis}} 21:34, 4 lut 2007 (CET) Więc sam widzisz. Przypominam, że moje konto zostało przeniesione. Teraz, mój podpis jest tutaj. Zrobiłem dokładnie co napisałeś, tylko zamiast LP jest LMP. No i jak nie działało, nie działa :( Zaznaczyłem pole "Podpis bez automatycznego linku". Teraz już działa :) Przepraszam za kłopot i dziękuję za pomoc :) LMP<dyskusja> 18:10, 5 lut 2007 (CET)

Re: zlosliwe oprogramowanieedytuj kod

revertowalem przez popups...
wydal mi sie wandalizmem i tyle... a ze wczesniej byl tez wandalizm nie wiedzialem... przepraszam

Marcimon zrobilem coś źle?? 18:52, 1 lut 2007 (CET)

Drobnostkaedytuj kod

Zajrzyj proszę na pocztę. Pozdrawiam Ewkaa 16:38, 4 lut 2007 (CET)

Czy i jak zmienić nazwę artykułu Bolivar (waluta)edytuj kod

Witam!

Zaprosiłeś mnie na stronie mojej dyskusji do zadawania pytań, więc pytam:

Mamy artykuł Bolivar (waluta). Zgodnie ze Słownikiem Wyrazów Obcych PWN waluta Wenezueli to boliwar (http://www.swo.pwn.pl/haslo.php?id=3416) (taką pisownię stosuje także NBP: http://www.nbp.pl/Kursy/KursyB.html). Z drugiej strony w Encyklopedii PWN stosuje się pisownię bolívar (http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=4169175).

 1. Czy w takich sytuacjach stosuje się pisownię jak w Słowniku?
 2. Jeśli tak, to jak zmienić nazwę artykułu? Nazwy walut w treści artykułu oczywiście wiem jak zmienić :)

Pytanie dot. tegoż zadałem wcześniej na stronie dyskusji hasła Dyskusja:Bolivar (waluta), ale bez odzewu. Chyba to nie jest dobre miejsce na takie pytania...

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

--Diligens 22:11, 7 lut 2007 (CET)

testedytuj kod

Zerknij {{test}} ;) - nie dla wandali :) Przykuta 23:18, 12 lut 2007 (CET)

Anselm Grün/Publikacjeedytuj kod

"To jest chwilowe rozwiązanie..", no a ta chwila trwa od 23 grudnia :) Jak rozumiem, ta propozycja upadła, mógłbyś zatem coś z tym zrobić? :) Dzięki, Cancre 10:41, 14 lut 2007 (CET)

Hm, nie wiem, nie wiem... Osobiście wydaje mi się, że w niektórych przypadkach po prostu nie da się wszystkiego umieścić w jednym haśle i siłą rzeczy trzeba tworzyć jakieś podstrony. Na pytanie, czy lepsza jest nazwa Anselm Grun/Publikacje czy Publikacje Anselma Gruna czy jeszcze coś innego odpowiedziec nie umiem i nie mam w tej kwestii żadnego stanowiska. Uzyskanie jakichś wiążących decyzji spoęłczności byłoby mile widziane, ale zdaję sobie sprawę, że kawiarenka ma to do siebie, że niektóre dyskusje wzbudzają niezwykły entuzjazm i ciągną się dość długo, a inne upadają po jednej odpowiedzi. Może póki nie ma zgody na taką formę zapisu przenieść to pod nazwę tradycyjną, typu Publikacje Anselma Gruna albo Lista publikacji Anselma Gruna, a nowe rozwiązanie jeszcze raz spróbować (mimo wszystko) przedyskutować? Cancre 10:41, 15 lut 2007 (CET) No cóż, moje stanowisko w tej sprawie jest neutralne, natomiast osoby wypowiadające się w kawiarence miały różne zastrzeżenia. Ale rzecz jasna dyskusję można wznowić, czemu nie :) Pzdr, Cancre 19:11, 15 lut 2007 (CET)

Dzięki za miłe powitanieedytuj kod

Przy okazji mam dwa pytania. Pierwsze, wybitnie techniczne: powiedzmy, że stworzyłem artykuł i chcę napisać jego wersję w innym języku (bądź chciałbym przetłumaczyć już istniejący), na przykład angielskim. Czy potrzebuję do tego oddzielnego konta w angielskiej wersji językowej? Jeśli tak, to czy musi mieć ono identyczny login jak to w polskiej? Drugie pytanie natomiast brzmi: powiedzmy, że popracowałem trochę nad artykułem (bądź stworzyłem go od podstaw), jednak nie należy on do popularnych i jest mała szansa, że ktoś go odwiedzi i oceni. Czy w takim wypadku isnieje w Wikipedii miejsce, gdzie mogę poddać artykuł ocenie (merytorycznej, technicznej, etc.) by sprawdzić czy spełnia wymogi i czy jest po prostu dobry? 22:22, 2007 mar 3 User:Kmieciu86

Wez sie ode mnie odpipaj jełopie 01:50, 2007 mar 4 User:Paatrykk

Wikipedia:Ogłoszeniaedytuj kod

To ja się przypipam :D (ale to nie jest atak osobisty ;).Tak sobie myślę, do czego wykorzystać twój pomysł na rozciągane okienka w Wikipedii (overflow) - w niektórych portalach już są, sam zaproponowałem by tak wrzucać zdjęcia panoramiczne. Ale twoja koncepcja na kawiarenkę cały czas mi chodziła po głowie. Z tym, że kawiarenka służy nie tyle ogłoszeniom (przeglądaniu), co dyskusji. I tak sobie wykombinowałem, że tablica ogłoszeń to za mało, a przynajmniej rzadko się z niej korzysta. A ogłoszenia to powinno być coś większego i lepiej poukładanego. Nowinki techniczne częściej ogłasza się na liście dyskusyjnej niż na Wikipedii, kwestii administracyjnych prawie wcale się nie ogłasza. Na TO jest groch z kapustą i po miesiącu się zapycha. A można by ładniej :)

Jak to widze - w skrócie:

 • Na górze
  • po lewej stronie na górze - tablica ogłoszeń z "overflow" takie "kupię - sprzedam", czego potrzebuję, do czego zapraszam;
  • po prawej informacje o samej Wikipedii - media, promocja, wydarzenia związane z Wikipedią, nowe koncepcje promocyjne itd. - też część informacji ze stron stowarzyszenia powiedzmy z linkiem do strony relacjonującej zebrania zarządu.
 • Pośrodku
  • po lewej stronie box z informacjami dotyczącymi społeczności - zloty, TOP 600, nowe meta-strony społecznościowe itp.;
  • po prawej - ogłoszenia administracyjne, czyli ustalenia z wikiadmins, info o nowych adminach, o blokach aktywnych userów itp. ważne sprawy
 • Na dole
 • po lewej stronie kooperacja - nowe inicjatywy kooperacyjne, nowe wikiprojekty itp.
 • po prawej - ogłoszenia techniczne - nowinki techniczne, nowe narzędzia, szablony specjalne itd.

Co ty na to? overflow dałbym tylko do TO, bo zakładam, że pozostałe boxy raczej aż tak dynamicznie na początku nie będą się rozwijać. Pozdrawiam Przykuta 13:11, 7 mar 2007 (CET)

Dot.Porostnica różowaedytuj kod

Witam.Redagowałem artykuł o motylu Porostnica różowa i pomyłkowo zapisałem go przed zalogowaniem, chciałem wprowadzic ponownie po zalogowaniu,ale wcześniej uprzedzieś mnie. Przepraszam "MIT"(Timaska o1:48 9.03.2007

Re:Kladogramyedytuj kod

Dzięki za wskazówkę :) Tworzenie grafik i szczegóły z nimi związane nie są moją mocną stroną. BTW, czy takie struktury mogą być zastosowane w Wiki? Spodobał mi się ten pomysł Rursusa, ale przy rozbudowanych kladach wczytywanie tylu grafik dość długo trwa i zastanawiam się, czy angażować się w taką metodę, czy poszukać innej, bardziej wydajnej, choć wizualnie gorszej? Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 07:59, 10 mar 2007 (CET)

Grafikaedytuj kod

Witam chciałbym byś mi poradził w sprawie grafik, co nie tak robię i jak powinienem, bo nie chcę powtórzyć swego błędu. Grafika nie jest moją mocną stroną ale w artykułach jakie tworzą są bardzo potrzebne. Chodzi mi o ogólną pomoc między innymi z pieczęciami, które nie mają prawa autorskiego lub starymi drzeworytami albo miedziorytami.

Wielkie dzięki z góry z udzieloną pomoc i nawigację.

Pozdrawiam--Malyadik 14:25, 13 mar 2007 (CET)

Rozumiem, wcześniej myślałem że takie drzeworyty itp można kopiować z internetu hmm, a jeśli w książce nic nie ma mowy o prawie autorskim itp? Bo z tego co widzę dzieła Crowleya są rozprowadzane przez internet legalnie bo Crowley nie zastrzegał sobie do nich praw, gdyż uważał to za objawienie tak jakby własną biblie, Bóg nie życzy sobie prawa autorskiego do Biblii... a jeśli nie można z internetu to czy można np. robić zdjęcia tym starszym książką, ich ilustracjom, a jak można to na jakiej licencji mam to umieszczać, a jak nie można to czemu? Pytam się bo widzę na stronach i to nawet poważnych, skany np. tych pieczęci które Crowley wykonał... skany, anie własne grafiki, skany to są te z numerkami, które Crowley ponumerował, są one w rogu--Malyadik 17:07, 14 mar 2007 (CET)

Kurcze trudna sprawa, a więc zdjęcia odpadają? A w przypadku książek które mają kilkaset lat? --Malyadik 10:33, 15 mar 2007 (CET)

Dobrze teraz rozumiem, jednakże jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje, otóż jeżeli jest w internecie zamieszczony np obrazek,który ma dajmy na to 200 lat, jest on ryciną z książki, czy więc mogę tą grafikę, rycinę użyć w wikipedii czy może w grę wchodzi tylko własne zdjęcie?

Wielkie dzięki za pomoc, w razie problemów i niepewności nie omieszkam zapytać Ciebie o zdanie. Pozdrawiam--Malyadik 22:48, 15 mar 2007 (CET)

Echnatonedytuj kod

Z tego co zauważyłem jesteś zainteresowany powiązaniami Echnatona z Mojżeszem. Oto więc moja wiedza. Po pierwsze w dziele Józefa Flawiusza Przeciw Apionowi możemy przeczytać, że Mojżesz był kapłanem egipskim w Heliopolis,a przy imieniu Amenhotepa IV widnieje (Amon-jest-rad-Bóg-władca-Heliopolis) już samo to jest interesującą wzmianka, gdyż jak sama nazwa świadczy były tam czczone bóstwa solarne (s.26,27), również jest tam mowa iż Mojżesz jest Egipcjaninem. Wzmianki, że jest to Egipcjanin możemy doszukać się w Piśmie Świętym, w Księdze Wyjścia (2:19), drugą sprawą jest etymologia imienia Mojżesz, po hebrajsku Moszeh lub Mosze i według powszechnej opinii wywodzi się od słowa hebrajskiego mosche, czyli wydobyty, jednakże Nawet Freud w swoim dziele z 1939 Der Mann Moses und die monotheistische Religionwątpi w tą dziwną teorie, zastanawiał się nad tym jak egipska księżniczka, która nadała mu imię mogła znać etymologię hebrajską, Freud, James Henry Breasted i Ahmed Osman twierdzą że imię Mojżesz wywodzi się od egipskiego słowa mose który oznacza dziedzica lub potomka. Według Ahmeda Osmana Echnaton został wypędzonyz Egiptu około 1361 r.p.n.e. przypomnijmy że Mojżesz żył prawdopodobnie w XV-XIV wieku p.n.e, a więc data się pokrywa. Wówczas pozbawiony władzy,a przypomnijmy wzmianki między innymi na Discovery o tym mówiono iż był on bardzo hojnym faraonem, rozdawał wiele złota ludziom ubogim,a nie bogatym, przeszkadzał on tylko wyższej warstwie społecznej, a dokładnie kapłanom, którzy go zdetronizowali, stąd jego dalsze poparcie prostych ludzi, którzy go uważali za prawowitego króla, uważali go właśnie za Mose, Mosis. Może właśnie wówczas uciekł on z Egiptu do Izraela, bo jak wiadomo znaleziono jego grobowiec w Egipcie jednakże pusty, a jak dobrze wiemy, każdy grobowiec był budowany za życia, ciała nie ma więc prawdopodobna uciekł z Egiptu. W podanej przeze mnie książce Freuda on sam jest zdania że Mojżesz ma coś wspólnego z Echnatonem.--Malyadik 15:07, 16 mar 2007 (CET)

Oczywiście jestem świadom tego iż do końca nigdy się tego nie udowodni, bo np inni będą brali za podstawowy dowód Biblie a inni kroniki. Najciekawsza wzmianka jest u Flawiusza, to iż Mojżesz był egipskim kapłanem w Heliopolis, to jest dla mnie jak i dla historyków ważna informacja, bo po pierwsze pochodzi ze starożytnych źródeł, po drugie jest to punkt widzenia wykształconego starożytnego Żyda, który wśród historyków ma poważanie do dziś. Nie chcę by w artykułach byłą mowa o tym że Echnaton to Mojżesz, a u Mojżesza że to Echnaton, Chodzi mi tylko tu o wzmianki, że są takie przypuszczenia i tyle ;-) I widzę że w artykule Echnatona już taka wzmianka jest, jednakże można ją rozbudować,a zabrałem głos w tej sprawie bo pisałeś że zastanawiasz się nad skreśleniem tej informacji. Co do Allaha, chyba nie masz wątpliwości że to Jahwe? Przecież tutaj nie ma żadnej wątpliwości że to ta sama osoba. --Malyadik 12:56, 17 mar 2007 (CET)

Jakie to zapiski? Flawiusz opierał się na zapiskach Aegyptiaca Manethona. Trzeba dodać że Flawiusz był z rodu kapłańskiego i to nie byle jakiego więc z jego kwestiami wiary trzeba się liczyć, nie trzeba uznawać ale liczyć... Zależy jak patrzeć bo przecież Allah to Bóg Abrahama, a bóg Abrahama z tego co wiem to Jahwe. W Koranie jest o tym mowa. Z drugiej strony Allah ma starszą historię i ma odwłoania wcześniejsze, jednakże Jahwe też ma historię i to jeszcze starszą, badacze utożsamiają go np z Enlilem, no więc czy powinniśmy mówić że Jahwe to Enlil? Ja lubię patrzeć w korzenie ale korzenie nie zgadzają się z dzisiejszymi zagadnieniami...--Malyadik 14:13, 17 mar 2007 (CET)

Zgadzam się z Tobą,ale mam nadzieję że wzmiankę iż są przypuszczenie że to Mojżesz nie usuniesz ;-) Pozdrawiam--Malyadik 14:31, 17 mar 2007 (CET)

No ładna:P i właśni o to mi chodzi. Ja bym właśnie tu dodał tą wzmiankę u Flawiusza że był kapłanem egipskim podobnie jak Echnaton, i można dodać że nie ma, bo nie można się doszukiwać Mojżesza bo według Egipcjan nie było żadnego Mojżesza któy był tak wysoko w hierarchii a więc powinno się poszukać pod innym imieniem niż Mojżesz, i tu pasowałaby ta wzmianka, bo Echnaton też był kapłanem w Heliopolis, można też odnieść się do dzieł Freuda bo to nie byle kto no i raczej to wszystko...tak jak mówisz nie powinno się rozpisywać, a Ty co proponujesz?--Malyadik 22:17, 17 mar 2007 (CET)

No tak Freud nie uznawał Mojżesza za Echnatona, tylko za Egipcjanina z królewskiego rodu. No ale już to samo daje do myślenia. Może się tym później zajmę, nie wiem mam ostatnio dużo pracy, ale przed publikacją tych informacji podam Ci właściwą wersję, którą zatwierdzisz lub nie ;-) Pozdrawiam

No właśnie i jest tylko zasadnicze pytanie, jak nazywali Mojżesza Egipcjanie. No i pytanie jeszcze jest jak się znalazł na dworze egipskim, bo pismo święte raczej tą historyjkę zmyśliło, bo jak można sobie wyobrazić by bezdzietna córka faraona adoptowała dziecko, a co lepsza nie ma o tym wzmianki w egipskich zapiskach, a że tak sie wyrażę gdyby to była prawda wówczas na pewno była by to wielka kontrowersja, a więc może dziecko w sitowiu jest po prostu zmyślone by zwiększyć ważność wydarzenia, by je uwznioślić. Na dodatek bardzo dziwna jest sytuacja w której córka faraona zawołała matkę dziecka...skąd ja znała? skąd wiedziała że to ona? Dużo nasuwa się w tej historii pytań, a każda odpowiedz przysparza nowe pytania.--Malyadik 14:03, 18 mar 2007 (CET)

Faktycznie, dobrze mówisz zapewne tam pracowali. Ale porzuciła dziecko gdyż faraon kazał zabijać męskich potomków Hebrajczyków (podobna historia jak z Herodem).

Grafikaedytuj kod

-czy obrazek który masz na swojej głównej stronie można ustawić jako tapetę na swoim komputerze?? strasznie ładna panorama!!! Gratuluję --Ignacy 16:31, 17 mar 2007 (CET)

no to prawda ten obrazek to screen-shot z Google Maps mogę go skasować i dać link. tak będzie dobrze? eh niestety nie umiem dobrze "szablonować". może Ty to zrobisz? albo ktoś inny. Pozdrawiam --Ignacy 23:02, 17 mar 2007 (CET)

hmm... rzeczywiście. Jestem Ci bardzo wdzięczny!! Pozdrawiam! --Ignacy 23:27, 17 mar 2007 (CET)

Jedno pytanieedytuj kod

Witam, dlaczego bez przerwy ktoś usuwa przekierowanie z Wlk. Brytania na Wielka Brytania? Ostatnim razem skasował to Chrumps, zostawiłem post na jego stronie dyskusji, ale niestety, do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi.

Ciała kodowegoedytuj kod

Chyba coś nie tak z tytułem strony. Pozdrawiam PawełMM 21:25, 18 mar 2007 (CET)

Bojleredytuj kod

Cze :-) to znowu ja. Tym razem mam pytanie o bojler. Bo to potoczna nazwa, a ja nie wiem tak dokładnie co oznacza. Wg przytoczonej definicji w haśle to podgrzewacz pojemnościowy (u mnie się mówi na to "terma"). Ale jest/był odsyłacz do junkersa - w ktorym pisze, że to pogrzewacz przepływowy i on spowrotem linkuje do bojlera. Zagmatwanie trochę piszę. Ogólnie chodzi mi o to czy "bojler" to "podgrzewacz cwu" czy to "pojemnościowy podgrzewacz cwu" ?
Po drugie - wybacz, ale wykasowałam galerię z commons, bo była trochę dziwna 1, oprócz obrazka z "bojlerem dla osłów" (?), nie jestem w stanie stwierdzić czy to podgrzewacze pojemnościowe czy przepływowe. Do przepływowego znalazłam śliczny obrazek tu, ale najpierw mi powiedz co to jest boiler :-) to naprawie co popsułam. pozdrawiam serdecznie --Beax 01:13, 21 mar 2007 (CET)

dzięki za wyjaśnienia, trochę mi rozwiałeś wątpliwości, ale nie do końca :-) Poszukam jeszcze w literaturze i wtedy się jeszcze odezwę. Ale po weekendzie, bo teraz mam w robocie prawdziwy sajgon i wracam do domku prawie w nocy. Tak swoją drogą, moja ciocia bojlerem nazywa takie urządzenie do gotowania ziemniaków świnkom (to się chyba parnik fachowo nazywa). Muszę się jeszcze zastanowić jak to sprytnie ująć, bo moim zdaniem "podgrzewacz pojemnościowy"="bojler"="terma" "podgrzewacz przepływowy"="junkers". Ale to może zależeć jeszcze od regionu Polski i naleciałości choćby niemiecko-junkerskich :-) A nie wiem czy jest sens dzielić to na dwa hasła ? zastanowie się i po weekendzie tam ci znać do jakich wniosków doszłam. Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam --Beax 00:12, 22 mar 2007 (CET) nie mogę zabrać się za ten bojler :-) ale za to wreszcie napisałam HVAC - looknij jakby co, bo pisałam z głowy i może być nie dokońca po polskiemu --Beax 22:08, 10 maja 2007 (CEST)

Maladyedytuj kod

Dlaczego usunąłeś ten artukuł? Zespół NIE ma strony, info na angielskiej wikipedii też nie ma, bo nikt nie napisał, a dyskografia.. wystarczyło przeczytać tekst.

Skończ proszę usuwać ten artykuł, jeśli masz wątpliwości co do jego "encyklopedyczności", to poczytaj to: Wikipedia:Encyklopedyczność/muzyka. No i myślę, że lepiej gdybyś się zajmował prawdziwym wandalizmem czy trollingiem, a nie sensownymi artykułami. Pozdrawiam 83.22.112.6 18:17, 6 kwi 2007 (CEST)W dalszym ciągu uważam, że artykuł może się tutaj znaleźć. Spełnia przynajmniej dwie z proponowanych zasad, podchodzi także pod kryteria dla wykonawców poza mass-mediami. Poza tym są to jedynie propozycje kryteriów, "nie oznacza to że artykuł nie spełniający poniższych kryteriów musi ostatecznie zostać skasowany". Na węgierskiej wikipedii artykuł istnieje bez żadnych zarzutów. A co do głosowania, to nie padł tam żaden argument przemawiający za usunięciem artykułu. Ponawiam moją prośbę, abyś go więcej nie kasował. 83.22.112.6 20:29, 6 kwi 2007 (CEST)

Plik:Gwp.jpgedytuj kod

Fakt. Miałam intencję nie funkcjonowania bardzo tymczasowego tej grafiki ale z pewnościa nie jest niezbędna. Niki K dyskusja 01:22, 1 kwi 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/Szablon:Potrzebny przypisedytuj kod

Hej. Jak usuwasz szablon po głosowaniu na SDU nie zapomnij go potem odlinkować z artykułów ;-). Ten zamieniłam na {{fakt}}, coby czerwienią nie ziało. Pozdrawiam i wesołego zająca, Maire 13:57, 6 kwi 2007 (CEST)

Trzymam kciuki, żeby ten Lord Zakalec tylko na przepisach poprzestał, a ciasta w spokoju zostawił ;-). Jeszcze raz spokojnych Świąt, Maire 18:50, 6 kwi 2007 (CEST)

Spoileredytuj kod

Dlaczego wycofałeś edycję Yarla? Jego wersja ma lepszy wygląd, w en wiki mają taki sam. Pozdrawiam KamStak23 dyskusja► 17:40, 20 kwi 2007 (CEST)

Może przedyskutujmy w kawiarence na ten temat. Pozdrawiam KamStak23 dyskusja► 18:43, 20 kwi 2007 (CEST)

Teoria obwodówedytuj kod

Może to drobiazg mało istotny, ale Teoria obwodów nie dotyczy tylko Elektroniki (ale równiez Elektrotechniki i Elektroenergetyki)i dlatego był to "technika - stub". Prąd elektryczny nie płynie tylko w Elektronice. Pozdrowienia Gbylski 08:02, 24 kwi 2007 (CEST)

Egipskie hieroglifyedytuj kod

dwa pytanka: 1) wiesz może gdzie znajdują się grafiki wstawiane pomiędzy znaczniki hiero ? bo nie ma wszystkich na stronie, a nie wiem czy wogle są i 2) o co chodzi z tym T11 w dyskusji pisma hieroglificznego - przecież pochodzi z listy Gardiner'a - no nie - więc czemu niby jest podejrzany i że niby o co ;-) i jaki z niego falsyfikat ?? --Sidriel.13 22:16, 25 kwi 2007 (CEST)

DZIęKI--Sidriel.13 23:04, 27 kwi 2007 (CEST)

W sprawie zablokowanego IPedytuj kod

Dzięki za odzew i wyjaśnienia! Sprawa jest o tyle dziwna, że z mojego komputera nikt poza mną nie korzysta, więc na pewno to nie z niego ktoś nabroił na konto mojego IP. Najwyraźniej tak jak napisałeś, mam dynamiczne IP - zauważyłam, że czasem, gdy nie jestem zalogowana, mam blokadę i komunikat o byciu wandalem, a czasem nie ;) Na szczęście po zalogowaniu wszystko działa. Jeszcze raz dzięki! --212.76.37.160 19:43, 26 kwi 2007 (CEST)

Grafika z angielskiej Wikipediiedytuj kod

elo, wiesz może jak umieścić grafikę z angielskiej Wikipedii na naszej lub zrobić odwołanie do niej ? - konkretnie chodzi mi o: [2] z góry dzięki ►wikikonwersacja Sidriel.13 13:16, 13 maja 2007 (CEST)

DZIĘKI - z twoją pomocą dotarłem do celu :-) ►wikikonwersacja Sidriel.13 14:03, 13 maja 2007 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:35, 26 kwi 2007 (CEST)

HVACedytuj kod

Dzięki za sprawdzenie art. Ten piękny odpowiednik :-) to może "kontrola/utrzymywanie zadanych parametrów mikroklimatu wewnętrznego" ? nic bardziej kwiecistego nie przychodzi mi do głowy. Nie bardzo wiem jak to jeszcze rozbudować, bo poszczególne składowe (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) są w osobnych artykułach. Może jak google zacznie indeksować te hasło to ktoś zauważy i coś dopisze. Jeszcze raz dzięki. :-))--Beax 13:19, 13 maja 2007 (CEST)

Blokadaedytuj kod

proszę o blokadę wandala o numerze IP 217.153.15.162

Pozdrawiam --Malyadik 11:15, 21 maja 2007 (CEST)

ten użytkownik wklepuje bezsensowne sentencje proszę samemu sprawdzić, oto kilka przykładów, w artykule o Pamela Anderson z Pamela Denise Anderson zrobił Pamela Denise rson, w artykule Tristan i Izolda (legenda) dodał takie informacje : "Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} Parser nie mógł rozpoznać (błąd składni): {\displaystyle W tym miejscu wprowadź wzór} "

Myślę że w jego wkładzie znajdą się inne ciekawe ingerencje.

Pozdrawiam--Malyadik 09:57, 22 maja 2007 (CEST)

Możliwe że robił to przez przypadek ;-), dobrze że już przestał. Pozdrawiam --Malyadik 20:19, 22 maja 2007 (CEST)

Złe Mięsoedytuj kod

Witam! Czy doprawdy Uważasz że przywrócony przez Ciebie wpis typu "Mieszkają tam sympatyczni i mili ludzie tacy jak..." jest ENCY?. Jeżeli to Zrevertowałeś z rozpędu ... to Używaj uważniej swoich narzędzi. Pozdr.! 213.39.131.115 21:55, 22 maja 2007 (CEST)

MAILedytuj kod

Hejka jako że jesteś adminem i to jak na razie najbardziej sympatycznym jakiego znam, gdyż pomagasz jeszcze noobom Wikipedii, tak więc mam jeden problem, a dokładniej potwierdzenie adres e-mail. Zgodnie z instrukcją wysłałem maila na mój adres i doszła do mnie wiadomość, w której by aktywować swój adres musiałem kliknąć na podany przez nich link : http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna , no i kliknąłem i nic... wiesz może jak uaktywnić swój mail?

Dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam--Malyadik 12:14, 24 maja 2007 (CEST)

Niestety poprosiłem o drugi kod, został on wysłany i kliknąłem go w IE. Niestety po kliknięciu pojawia mi się strona na której jest : Specjalna Z Wikipedii nawigacji, szukaj W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu pod taką nazwą. Masz do wyboru: utworzyć nowy artykuł Specjalna umieścić to hasło w propozycjach tematów

.... nie wiem co jest grane niby robię wszystko z instrukcją a ciągle brak potwierdzenia...

pozdro --Malyadik 10:00, 26 maja 2007 (CEST)

Wielkie dzięki za podanie tego linka, już wszystko załatwione i wszystko działa. Naprawdę wielkie dzięki.

Pozdro--Malyadik 14:29, 26 maja 2007 (CEST)

Grafiki...edytuj kod

Witam :) W mojej dyskusji napisałeś, że screenshoty z gier naruszająprawa autorskie. A co jeśli gra jest darmowa ? Np. na angielskiej wersji wikipedii są screeny z tej właśnie gry... Pozdrawiam Tyndel 18:34, 31 maja 2007 (CEST)Tyndel

Przeprosinyedytuj kod

Jakiś czas temu w kawiarence przedstawiłeś pomysł na podstrony, wtedy na gg byłem przeciwnikiem i w niezbyt elegancki sposób napisałem, że twoja koncepcja nie ma szans być przyjęta. Dodatkowo wyraziłem dezaprobatę w kawiarence. Przepraszam. Jeśli z kimś byłeś w zatargu, to też proszę wybacz mu/jej i zapomnij. Dziś jest szczególny dzień - nasze święto - dzieci Wikipedii, bo jak dzieci po omacku próbujemy się w niej poruszać. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji nad sposobami rozwiązywania konfliktów tutaj. Przykuta 12:22, 1 cze 2007 (CEST)

Re: Prosbaedytuj kod

To nie bot, ręcznie to robie. A i flaga bota by nic nie dała, bo czynności administratorskie i tak lądują w OZ, z flagą czy bez (o ile dobrze się orientuję). Starałem się w miarę grupować, aby jak najmniej zakłócać OZ. Usunę, to co mam otwarte w zakładkach już i przełożę sprzątanie na później. Pozdr. LukKot 19:13, 3 cze 2007 (CEST)

przeniesienie grafiki na Commonsedytuj kod

elo, już raz mi pomogłeś z grafiką, tym razem mam trochę inny problem, a mianowicie: chciałem przenieść tą grafikę z angielskiej Wiki na Commons - tylko nie wiem czy mogę i jaką licencję podać - pomożesz ? dzięki ►wikikonwersacja Sidriel.13 21:43, 7 cze 2007 (CEST)

Mały skandaledytuj kod

I Pułk szwoleżerów gwardii, zgłoszony przez BaQu dostał wczoraj późnym wieczorem medal od... BaQu!

To trochę zatrąca prywatą, nieobiektywnością i lekceważeniem dyskutantów gdy zgłaszający admin przyznaje medal i to wbrew moim zarzutom (art jest dobry ale niedoskonały by mógł zasługiwać na medal), np.: brak Ordre de Bataille, brak sekcji o dowódcach (która występuje w większości niemedalowych artów). Admin pokazuje siłe, bo wszystko może...

W sekcji "Początki" znajduje się szablon, że artykuł wymaga dopracowania. Z resztą ten szablon nie został wstawiony przeze mnie, wątpliwości co do medalowości arta mam więc nie tylko ja.

To link do dyskusji nad medalem: [3]

Proszę o interwencję bo to moim zdaniem skandal. Poznaniak1975 14:17, 23 cze 2007 (CEST)

Wzgórzeedytuj kod

Mam pytanie do pana Jerzego Opioła: gdzie zostało zrobione zdjęcie 'Wzgórze.jpg' [4] do artykułu 'Wzgórza morenowe' [5] ?

Marian mgembel@wp.pl

Help!edytuj kod

Sorry for writing in English,

I am very active on the English Wiki and decided to create a Polish account. I accidently put my Babel on my "moja dyskusja" page, so I had to blank it. Could you please officialy delete the page for me, or leave a message there, so it isn't blank? Thanks, --MosheA 21:43, 27 lip 2007 (CEST)

Spis odcinków "Latającego cyrku Monty Pythona"edytuj kod

Dlaczego ten artykuł miałby zostać przeniesiony do Wikiźródeł, podczas gdy wszystkie inne seriale ujęte w kategorii Listy_odcinków [6] zostają? --Caligo listownia 01:00, 31 lip 2007 (CEST)

Re: Listy serialiedytuj kod

Wielkie dzięki za wyjaśnienia.--Caligo listownia 16:37, 31 lip 2007 (CEST)

P.S. W takim razie dobrze, że powstała ta kategoria, bo ułatwi to sprawę przy przesuwaniu artykówłów do Wikiźródła

Ze strony podanej przez ciebie Wikipedia:Encyklopedyczność/części utworów:

Można tworzyć zbiorcze hasła główne dla niektórych haseł zależnych, takie jak "lista odcinków serialu X" czy "bohaterowie komiksu X". Jeżeli encyklopedyczność utworzonego w ten sposób hasła zbiorczego pozostaje wątpliwa, nadal może ono zostać poddane procedurze SDU.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1. .

Na podstawie tego z tym przesuwaniem do wikiźródeł bym sie wstrzymał. --PMG (dyskusja) 16:57, 31 lip 2007 (CEST)

Nie wiem gdzie masz ze większośc przystała na przenoszenie do źródeł tutaj wprawdzie nie uchwalono że zostają - ale za nic nie uwierzę że jeden głos na przenoszenie do źródeł to "uchwalenie" że przenosimy. Poza tym - przeczytaj sobie dwie przedostatnie wypowiedzi na tej stronie. Jakoś nie widzę tam pochwały dla przenoszenia do WikiZródeł.Gdybyś pokazał miejsce gdzie mowa że jednak przenosimy to WikiŻródeł to byłbym wdzięczny. Bo jak na razie nie spotkałem sie z takim twierdzeniem poza tym głosowaniem. W którym to głosowaniu ludzie nie byli za przenoszeniem.--PMG (dyskusja) 17:31, 31 lip 2007 (CEST)Mnie to trochę zaskoczyło, jako że we wszystkich pozostałych wikipediach w tym angielskiej takie listy odcinków powstają, niestety ostatnio mam zbyt mało czasu na wgłębianie się w ustalenia wikipedystów, ale wiem, że żadna wikipedia nie jest bezpośrednio zależna od jakiejś wzorcowej (np. angielskiej), więc uznałem te wyjaśnienia za wystarczające.--Caligo listownia 18:16, 31 lip 2007 (CEST)No niestety takie to już są problemy otwartych projektów w stylu wiki. Nie da się ukryć, że większość userów niezbyt mocno wgłębia się w zawiłości wszelkich ustaleń czy propozycji dotyczących zmian na wiki (nie sądzę, że dzieje się to wyłącznie z czystego lenistwa, ale też często z braku czasu) i po prostu wzoruje się na tym, co już w wikipedii jest. Osobiście nie należę do ludzi narzekających, po prostu nieco mnie to zaintrygowało i zaciekawiło, tak więc dzięki wielkie za tak szczegółowe wyjaśnienia. --Caligo listownia 00:23, 3 sie 2007 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Proszę o blokadę użytkownika o numerze IP 86.20.224.206 z powodu wandalizmu na stronie Ewangelia Marii Magdaleny

Pozdrawiam Malyadik 08:41, 24 sie 2007 (CEST)

Ekologiaedytuj kod

Czym zajmuje się ekologia?

Strona wikipedystyedytuj kod

legendarnego odobrodusznego barbarzyńcy - to specjalne ? PMG (dyskusja) 14:23, 14 wrz 2007 (CEST)

Pomocyedytuj kod

Cześć! Mam bardzo poważny problem. Nie wiem jak dodaje się grafikę lub zdjęcie na jakiejś stronie. Pomóżcie mi, jaki trzeba wpisać odpowiedni kod. Serdecznie pozdrawiam.

Dodawanie nowych odcinkówedytuj kod

Cześć! Mam pytanie a mianowicie: Nie wiem gdzie można znaleźć ikonkę "edytuj" na stronie "Lista odcinków serialu Detektywi". Bardzo chciałbym dodać nowe odcinki, które nie ma wymienione w tabeli. Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam!


ok, przed chwilą znalazłem odpowiedź na to pytanie, z góry przepraszam, za pomyłkę ;) ---------------------

Steklin a Biskupinedytuj kod

Witaj, w tej edycji dodałeś wkład z linkiem do Biskupina, sęk w tym że jeśli dobrze rozumiem w tym samym województwie są aż dwa Biskupiny i nie jest jasne o który chodzi. Czy jesteś w stanie ujednoznacznić to miejsce? Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 16:42, 6 lis 2007 (CET)

Jak wskazuje opis było to uzupełnienie artykułu o wkład animowego użytkownika który powielał ten artykuł tworząc wpis w przeznaczonym do skasowania artykule "Gród w Steklinie" lub "Gród stekliński". Najprawdopodobniej autorowi chodziło o Biskupin (stanowisko archeologiczne) - tak wynikałoby z kontekstu zdania (szczególnie że Gród Biskupina i Steklina nie są od siebie aż tak oddalone). Pozdrawiam MonteChrist... DMC 20:07, 24 lis 2007 (CET)

kubarotfl, odpowiedźedytuj kod

Ej, po pierwsze, to nie "artykół", tylko "artykuł", tak? A poza tym to skąd możesz wiedzieć, czy to, co dodaję do Wikipedii faktycznie nie istnieje? Podałem treść encyklopedyczną. Pomyśl trochę i wyluzuj, gdyby to ode mnie zależało, wikipedii nie tworzyliby tacy jak ty... To należy do wszystkich, komuna, może do niej nie dojrzałeś, idź pograj w call of duty Kubarotfl

Re: wandalizmedytuj kod

Witam. Weryfikowałem wpis bugbota, który prawidłowo dokonał rewertu. Jeśli chcesz mieć ataki osobiste na swojej dyskusji to ok, przepraszam za nadgorliwość. pozdrawiam Beau (dyskusja) 11:37, 26 lis 2007 (CET)

Przepraszamedytuj kod

Przepraszam, ale ja to wymyśliłem i to mój wpis... Zajmij się czymś... Nie psuj moich wpisów. Pozwól mi popracować. Wypij sobie piwo... Bo popsują Ci się oczy.

Revertedytuj kod

Proszę o uzasadnienie tej edycji. Ark (strona dyskusji) 12:19, 27 lis 2007 (CET)

Bądź tak dobry i przeczytaj uzasadnienie mojej edycji, zajrzyj do powołanego tam linku (Gadus) i porównaj obydwie edycje, zanim zarzucisz mi nieumyślny wandalizm, niszczenie, czy brak rozwagi. Ark (strona dyskusji) 12:43, 27 lis 2007 (CET) Któryś z nas czegoś tu nie rozumie (pewnie o mnie chodzi :-) Gadus napisałem jakiś czas temu i to jest poprawne hasło. Dorsz po dyskusji artu z PAnM utworzono i rozwinięto do tej postaci - poprawnie, choć nie wyczerpuje całości tematu. Odoaker błędnie zmienił dorsza, a z Gadus zrobił redir. Te zmiany rewertowałem podając uzasadnienie. Nazwa rodzaju to Gadus, polska nazwa zwyczajowa "dorsz" nie jest jednoznacznie przypisana do rodzaju Gadus, dotyczy również podgatunków, co w treści artu jest wyraźnie opisane oraz innych gatunków, (o czym hasło nie wspomina), np. Arctogadus. Przywróciłem swoją wersję mając nadzieję, że to wyjaśnienie jest wyczerpujące. Ark (strona dyskusji) 13:16, 27 lis 2007 (CET)

hlpedytuj kod

Dobra mistrzu, chcę wstawić grafikę do hasła, nie mogę, bo nie jestem adminem. Pomożesz? robię tyldy. Kubarotfl 23:43, 28 lis 2007 (CET)

zwódedytuj kod

Witam

Twoje przeniesienie hasła piorunochron na zwód (elektryczność) jest niepoprawne. Zwód jest elementem piorunochronu. Niepoprawne jest też to co napisałeś że piorunochron jest potoczną nazwą zwodu. Hasło zostanie przeniesione z powrotem pod poprawną nazwę.

StoK (dyskusja) 07:34, 11 lut 2008 (CET)

A czy przypadkiem piorunochron, nie jest częściej utożsamiany z instalacją odgromową. Drażni mnie ta dążność do nowomowy, tworzenie nowych pojęć, bo te stare są zbyt potoczne, nazywania wszystkiego jak najdokładniej. W ten sposób powstają instalacje odgromowe w miejsce piorunochronów, a później nie wiadomo, czy piorunochronem jest tylko ostrze i do tego jeszcze opis "z definicji opisany równaniami formy pośredniej między układem odniesienia stożkowym i sferycznym" - co to jest "układ odniesienia stożkowy i sferyczny", co to znaczy "z definicji opisany równaniami formy", a bez definicji zwód nie istnieje? itd...

StoK (dyskusja) 16:02, 11 lut 2008 (CET)

Tak, jest to nowomowa i chodzi tu o udziwnianie, bo stare jest już oklepane.

Pierwszy raz słyszę o "układ odniesienia stożkowy" - sprawdź układ odniesienia.

Co to jest "potencjał elektromagnetyczny"? a jego "wartości"? (proponuję 10 zł)?

Określenie "piorunochron" jest we wszystkich internetowych encyklopediach, papierowym Słowniku języka polskiego PWN. Nie ma w nich zwód w tym sensie jaki podałeś.

Podobnie jest z "gniazdo wtykowe" ranking jest prawie wyrównany ale bije je na głowę "gniazdko"

Według norm językowych które lansujesz "gniazdko telefoniczne" należy zamienić na "gniazdo wtykowe telefoniczne" itd.

W Twojej wypowiedzi jest jeszcze kilka innych sformułowań, które są nowomową.

Wybacz że tak ostro, ale brakuje tu tylko ulubionych zwrotów jednego z wikipedystów "proces" i zwrotu "jest funkcją procesu", wpisaną ot tak sobie ale byle w pierwszym zdaniu.

StoK (dyskusja) 18:17, 11 lut 2008 (CET)


Piszesz "Jeśli podasz mi źródła oprócz artykułów w kilku niefachowych gazetach, opisujących co i jak - będziemy mogli uzyskać jakiś konsensus." - przecież podałem encyklopedie internetowe i papierowe, we wszystkich jest słowo piorunochron, a zwód oznacza zagrywkę piłkarską. Czy PWN nie jest wiarygodnym fachowym wydawnictwem? StoK (dyskusja) 19:11, 11 lut 2008 (CET)

Usuwaczedytuj kod

Usuwasz posty nt. akcesorii. Niby gdzie widzisz tam treść NPA? ;/ User:83.8.41.154

Republika Srpskaedytuj kod

Wypraszam sobie pouczający ton Pana.--Alexvonf (dyskusja) 12:25, 14 lut 2008 (CET)

SDUedytuj kod

Witaj, byłeś pierwszym autorem tego hasła (dawno temu) i chyba miałeś bezpośredni dostęp do źródła, które jest teraz kwestionowane (bo PKP zmieniło stronę). Czy możesz się wypowiedzieć w głosowaniu? Pozdrawiam, rdrozd (dysk.) 20:25, 26 lut 2008 (CET)

KAedytuj kod

Bardzo mi przykro. Tym bardziej, że za sprawą mojego zgłoszenia spotkały Cię nieprzyjemności. Ostatnio coś dziwnego dzieje się z ludźmi (wpływ księżyca ? osłabienie wiosenne ?). Mam nadzieję, że nie zrazisz się zupełnie do projektu i po prostu będziesz robić swoje. Pozdrawiam ciepło - Beax 23:01, 10 mar 2008 (CET)

re: witamy...edytuj kod

Dzięki za powitanie. Cieszę się, że jesteś zachwycony moim powrotem ;-) Pozdrawiam i życzę Zdrowych, Pogodnych Świąt. Ewkaa (dyskusja) 23:45, 20 mar 2008 (CET)

Tak się złożyło, że ja też zajrzałam do tego podręcznika o akwarystyce ;-) Pozdrawiam Ewkaa (dyskusja) 09:54, 21 mar 2008 (CET)

Etalonedytuj kod

Witaj. Utworzyłeś kiedyś przekierowanie etalon (metrologia), przypuszczalnie dlatego, że nazwa etalon była zajęta przez francuską wioskę (później przeniesioną pod właściwą nazwę Étalon). Ponieważ redir ten jest obecnie zbędny, a ekowanie się nie powiodło, chciałbym poprosić Ciebie jako autora o jego usunięcie lub ewentualnie wyjaśnienie jego obecnej użyteczności (choć wydaje mi się oczywiste, że użyteczności żadnej nie ma). Pozdro --Filemon (dyskusja) 15:33, 21 mar 2008 (CET)

Akurat w tym przypadku można było zostawić etalon jako przekierowanie, bo to słowo ma tylko jedno znaczenie (seria satelitów geodezyjnych nosi nazwę Etałon (Эталон), a nie Etalon) i jest ono wyraźnie ważniejsze od znaczeń wyrazów o zbliżonej pisowni. Mnie jednak chodziło o stronę etalon (metrologia). Ponawiam prośbę o jej skasowanie, bo jest ona całkowicie bezużyteczna. --Filemon (dyskusja) 21:55, 21 mar 2008 (CET)

Kościół św. Karola Boromeusza we Wrocławiuedytuj kod

A propos tej edycji: co to jest "tujat"?
Julo 22:57, 26 kwi 2008 (CEST)

 • A ja szukalem jakigos pojecia z dziedziny liturgii... Julo 08:47, 27 kwi 2008 (CEST)

Szyfr blokowyedytuj kod

Zajrzyj proszę tutaj, bo chyba faktycznie coś tu nie gra. Olaf @ 10:01, 25 maj 2008 (CEST)

Śrem (żużel)edytuj kod

Cześć. Nie rozumiem czemu anulowałeś moją wersję, a nie wiem gdzie indziej w artykule o Śremie mógłbym dać linka do Sparty Śrem. Możesz mi to wyjaśnić ?

62.87.136.242 10:17, 21 cze 2008

Przepraszam, skierowałem pytanie do niewłaściwej osoby ;)

62.87.136.242 10:51, 21 cze 2008

Your question about NEO/NEAedytuj kod

NEO—near Earth objects include (near Earth) asteroids, meteoroids and comets. Ruslik0 (dyskusja) 20:22, 30 lip 2008 (CEST)

Apopedytuj kod

Witaj ! Z dostępnych mi źródeł oraz wiedzy wynika, że Apop i Apophis (czy też Apofis lub Apopis)to to samo bóstwo. Można wiec zintegrować te dwa arty, zwłaszcza, że Apophis jest substubem. Pozdr. --NeferKaRe (dyskusja) 18:43, 31 lip 2008 (CEST)

Pałac w Kokoszycachedytuj kod

Poprawiłeś art. ok, ale szablon zdjąłem wcześniej bo źródłem była Wiki. Autor obiecał, że nad tym jeszcze popracuje więc wszystko odbędzie się z zyskiem dla Wiki. Pozdrawiam Klondek dyskurs 17:50, 2 sie 2008 (CEST)

Imięedytuj kod

Witaj. Twoje imię zapisane greckim alfabetem to raczej nie jest Κρςψσςτοφ, tylko Χριστοφερως, z tego co się orientuję. Bo ta obecna wersja byłaby przeczytana Krspssstof. Pozdrawiam, Timpul dyskusja 15:34, 4 sie 2008 (CEST)

linki do wikisłownikaedytuj kod

[7]. Dlaczego wstawiasz szablon, skoro nie ma takiego hasła na Wikisłowniku? Przynajmniej wydaje mi się, że nie ma. Equadus (dyskusja) 15:56, 5 sie 2008 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witaj Krzysiu, mam propozycję, pomóż mi stworzyć hasło technologia cyfrowa. Ja osobiście utworzyłem Kategorię:Technologia cyfrowa, ale brakuje tu terminu technologia cyfrowa, pozdrawiam, Stepa @dyskusja.pl 20:51, 10 sie 2008 (CEST)

Anselm Grün/Publikacjeedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:46, 16 sie 2008 (CEST)

Re:Technologia cyfrowaedytuj kod

Napisałeś do mnie, że: "...Prawidłowość tego hasła jest mylna i bardzo dyskusyjna. Technologia cyfrowa nie jest raczej terminem naukowym ale technologicznym używanym w dziedzinie produkcji i zdaje się być nie używana w takim sensie - chyba że chodzi o konkretną pracę instytutu nad maszyną. Poprawniejsza wydaje się być technika cyfrowa więc użycie słów "dziedzina wiedzy" i "nauki" jest raczej nieadekwatne. Potrzebne byłyby uźródłowienia bowiem słowo przypomina raczej pseudonaukowy zlepek literacji stosowany przez dziennikarzy odnośnie wszystkich cyfrowych produktów, tak by nadać swojej wypowiedzi naukowy ton. Byłbym raczej ostrożny w rozwijaniu mylnych informacji względem tego typu nowomowy." Podsumujmy więc o co ci chodzi: a) "termin naukowy", a "technologiczny" tzn. ??? b) poprawniejsza wydaje się być "technika cyfrowa", ale względem czego?, tzn czy technologia cyfrowa to to samo co technika cyfrowa, czy o to chodzi? c) nie ma źródeł, bo to są terminy nowe i podstawowe. Wypowiem się na temat c) tzn braku źródeł. Zapytajmy matematyka co to jest "zbiór" i czy są do tego potrzebne jakieś źródła. Odpowie nam że to jest pojęcie pierwotne, czyli nie można powiedzieć co to jest zbiór, a źródeł tego faktu jest multum. A teraz zapytajmy fizyka co to jest "energia", powie nam że jest to ..., może mieć z tym trudności i również we wskazaniu źródłosłowu. A teraz pytamy się elektronika co to jest elektronika cyfrowa?, a czy gdzieś jest podane źródła, a technika cyfrowa?, a źródła?, Stepa @dyskusja.pl 00:23, 17 sie 2008 (CEST)

Napisałem do ciebie Krzysiu, bo ty byłeś autorem hasła "technika cyfrowa", zresztą osobiście uważam że jest to ważny i potrzebny termin i nie powinien być integrowany z elektronika cyfrowa, jak to uważa kolega Wikipedysta:Gbylski. Zresztą to on namówił mnie do utworzenia hasła technologia cyfrowa, więc nie miałem wyboru. Gdy wpiszemy w googlach: technika cyfrowa - 295 tys stron techologia cyfrowa - 862 tys stron elektronika cyfrowa - 983 tys stron więc termin technologia cyfrowa jest z pewnością w obiegu powszechnym, należy go tylko zdefiniować. Ja dokonałem tylko próby, to znaczy napisałem to co wiem i jak ja ten termin rozumię. Dlatego też zwróciłem się do ciebie o pomoc, Stepa @dyskusja.pl 00:37, 17 sie 2008 (CEST)

Szablon:8x8edytuj kod

Może zrobisz też szablon do warcabów stupolowych?--83.25.215.241 (dyskusja) 20:08, 21 paź 2008 (CEST)

Podpis.edytuj kod

Witam. Potrafiłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób stworzyć taki ładny, kolorowy Podpis ? :)

{{subst:user:Furido^^/podpis}} (dyskusja) 15:47, 20 lut 2009 (CET)

podpisedytuj kod

Dziękuje za rade :) Furido^^ Dyskusja. 16:48, 21 lut 2009 (CET)

Dewinowieedytuj kod

Cześć. W artykule wisi wstawiony przez ciebie kiedyś szablon {{Dopracować}}. Mógłbyś zajrzeć do niego i wpisać w wywołaniu szablonu - co dopracować. Opis z nowymi parametrami szablonu :) na stronie szablonu. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 08:33, 29 cze 2009 (CEST)

Wikibooksedytuj kod

Witaj! napisałem Tobie info (jako administratora) na stronie dyskusji na Wikibooks. Pozdrawiam i czekam na info! --Karol Dąbrowski (dyskusja) 14:31, 6 lis 2009 (CET)

Aktualnościedytuj kod

Bieg drużynowy, podlinkuj pod to Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - bieg drużynowy kobiet. Omega933 (dyskusja) 23:24, 27 lut 2010 (CET)

Zgadza się niesamowity dzień, z tego kibicowania to mnie teraz gardło boli:) Pozdrawiam Omega933 (dyskusja) 23:29, 27 lut 2010 (CET)

Plik:Electra.png może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, MonteChristof! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Electra.png. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 07:48, 8 lip 2010 (CEST)

Ad:Proch bezsiarkowyedytuj kod

Ad:Proch bezsiarkowy

Witaj! Pamiętasz może, skąd wziąłeś tę reakcję? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:58, 5 sie 2010 (CEST)

Chyba nie pamiętasz. Usunąłem. Michał Sobkowski dyskusja 08:13, 8 paź 2010 (CEST)

Luise Rogéeedytuj kod

Po 4 latach odpowiadam: Luise v. H., geb. Rogée.Xx236 (dyskusja) 15:51, 17 sie 2010 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Cześć!

Niedługo wystartuje projekt Wikiksiążki, który będzie realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. W związku z tym poszukuję do pomocy osób dobrze znających jeden z następujących języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub rosyjski. Tak się dobrze składa, że Ty jesteś właśnie taką osobą. Twoja znajomość języków może okazać się bardzo pomocna w tworzeniu publikacji o Fryderyku Chopinie. Dlatego też proszę Ciebie o wsparcie i pomoc przy projekcie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie projektu. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę śmiało pytać. Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 (dyskusja) 16:03, 26 sie 2010 (CEST)

Dziękuję za odpowiedź! Muszę napisać dzisiaj FAQ, gdyż wiele pytań się powtarza i powoli zaczyna to męczyć ;-) Publikacja, którą planuję przygotować będzie zbiorem haseł z różnych Wikipedii, które zostały doszlifowane i dopracowane w ramach tego projektu na potrzeby niniejszej publikacji. Ze względów praktycznych nie zamierzam publikować książki na Wikibooks, gdyż nie będzie ona typową książką. Prace nad publikacją będą odbywać się na wiki stowarzyszenia. Właśnie przygotowuję grunt dla prac. Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 16:10, 27 sie 2010 (CEST)

Odp:Przenoszenie na Wikibooksedytuj kod

Odp:Przenoszenie na Wikibooks
Już się zdążyłem zorientować. Najważniejsze to nowe artykuły. Dzięki za uwagę :). Pozdrawiam Klondek dyskurs 16:01, 9 lis 2010 (CET)

TAAedytuj kod

Zapraszam cię do przyłączenie się do akcji TAA. Lispir słowa to potęga 12:23, 23 lip 2011 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Stryperedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Stryper. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Cholewa (część buta)edytuj kod

Wiklol (Re:) 13:43, 18 mar 2013 (CET)

Kraje rozwijające sięedytuj kod

Muffi (dyskusja) 17:05, 11 kwi 2013 (CEST)

MonstersGameedytuj kod

FJ_1 (dyskusja) 11:36, 11 maj 2013 (CEST)

Wikiekspedycja 2013edytuj kod

Witaj. Piszę do Ciebie w sprawie Wikiekspedycji - corocznej fotograficznej wyprawy wikipedystów, która w tym roku będzie miała miejsce na terenie województwa dolnośląskiego (http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikiekspedycja_2013). Znalazłem Twój nick w Atlasie Wikipedystów z tego województwa i chciałem spytać, czy masz ochotę przyłączyć się do naszej wyprawy - wskazać jakieś interesujące miejsca warte sfotografowania, przyłączyć się w charakterze lokalnego przewodnika lub pomóc nawiązać kontakt z lokalnymi organizacjami? Będziemy się poruszać po terenie od Zgorzelca do Dzierżoniowa w dniach 19-28 lipca. W razie interesowania, poproszę o kontakt. :) --CLI (dyskusja) 19:27, 25 cze 2013 (CEST)

Wikipedysta:MonteChristofedytuj kod

(...) Na chrzcie nadano mi łacińskie imę Χριστοφερως (...)

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Chyba greckie a nie łacińskie (łacińskie to raczej kopia z greki). :)

Może chciałbyś to jakoś poprawić w ramach "wikipedyczności"?

I jeszcze imę na imię?

Nie czepiam się za bardzo? Pozdrawiam serdecznie -- C12 (dyskusja) 15:49, 27 sie 2013 (CEST)

Zodiak egipskiedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 19:01, 2 paź 2013 (CEST)

Szkarłatny kwiat (powieść)edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:MonteChristof/Szkarłatny kwiat (powieść), gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 22:50, 2 lis 2013 (CET)

Krystyna Panasikedytuj kod

O co chodzi z usunięciem strony? Wlomis

 • Proszę się zalogować - na stronie wikipedysty podano informacje o przeniesieniu. MonteChrist... DMC 22:35, 5 lut 2014 (CET)

Potrzebne źródłaedytuj kod

Dobry wieczór administratorze, tu są założone przez Ciebie artykuły nieposiadające źródeł (najstarsze): Dr. Drago's Madcap Chase, Heavy Metal: F.A.K.K.², Abonament, Dysan. A tu jest strona powstała z inicjatywy wikipedystek Marychy80 i Soldier of Wasteland: Wikipedia:BATUTA 2014. Panie obawiają się, że same nie dadzą rady z doprowadzeniem ich pomysłu do odpowiednich rezultatów. Czy mogą liczyć na wsparcie z Twojej strony, mimo że ograniczyłeś działalność? Został jeszcze tydzień na przygotowania. Kłaniam się nisko, Sławek Borewicz (dyskusja) 01:26, 28 kwi 2014 (CEST)

Young Digital Planetedytuj kod

--ThePolish 22:56, 2 sie 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Mr. Jackedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Mr. Jack. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Przyznawanie uprawnień Pavrooedytuj kod

Witam czy zechciałbyś oddać głos w sprawie uprawień na admia lub wypowiedzieć się odnośnie tej kandydatury pozdrawiam --Janusz88pl (dyskusja) 15:54, 16 lis 2014 (CET)

Kategorie dworców kolejowych w Polsceedytuj kod

Therud (dyskusja) 19:02, 1 gru 2014 (CET)

Ad:Pia_Hagmaredytuj kod

Ad:Pia_Hagmar

witam. zapewne zainteresuje Ciebie pytanie nr 4 w tym głosowaniu. - John Belushi -- komentarz 19:06, 6 gru 2014 (CET)

Oraz ten wątek. Swoją drogą zastanawiam się, czy dostałeś powiadomienie o pingu? Tar Lócesilion|queta! 01:18, 7 gru 2014 (CET)

Odebranie uprawnień redaktoraedytuj kod

Witaj, w związku z zarzutami postawionymi w Kawiarence, m. in. wielokrotne łamanie zasady WP:WER, odbieram Ci uprawnienie redaktora. Rozważam także blokadę Twojego konta. --Pablo000 (dyskusja) 09:54, 7 gru 2014 (CET)

Słowo kodoweedytuj kod

PG (dyskusja) 20:57, 30 kwi 2015 (CEST)

Cosa nostraedytuj kod

Tim Ocean (dyskusja) 23:50, 8 lip 2015 (CEST)

World Wide Waitedytuj kod

PG (dyskusja) 16:24, 12 lip 2015 (CEST)

Wild Wooly Webedytuj kod

PG (dyskusja) 16:31, 12 lip 2015 (CEST)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji do 10 listopada 2015 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, PG (dyskusja) 20:20, 29 paź 2015 (CET)

Zork Implementation Languageedytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 09:44, 13 lis 2015 (CET)

Odebranie uprawnień administratoraedytuj kod

Cześć.

W związku z przyjętą zasadą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom Wikipedii, Twoje uprawnienia zostały odebrane. Oczywiście możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PUA. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój Wikipedii i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 22:46, 13 lis 2015 (CET)

Zydeco (informatyka)edytuj kod

PG (dyskusja) 12:28, 21 lis 2015 (CET)

Biathlonistaedytuj kod

Pozdrawiam (dyskusja) 18:21, 9 mar 2016 (CET)

CapitanCookedytuj kod

Wostr (dyskusja) 16:04, 23 kwi 2016 (CEST)

Teledacjaedytuj kod

Sidevar (dyskusja) 20:15, 25 maj 2016 (CEST)

Dr. Drago’s Madcap Chaseedytuj kod

Sidevar (dyskusja) 17:33, 26 maj 2016 (CEST)

Komora ciszyedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 22:31, 12 kwi 2017 (CEST)

Twoje uprawnienia administratora na pl.wikibooksedytuj kod

Cześć. Globalna społeczność ustaliła w 2013 politykę dotyczącą odbierania „zaawansowanych uprawnień” (administratora, biurokraty itp.). Zgodnie z tą zasadą stewardzi weryfikują aktywność na wiki, które nie mają własnych zasad dotyczących nieaktywności.

Spełniasz kryteria nieaktywności (brak edycji i akcji w czasie dłuższym niż dwa lata) na wiki przedstawionej wyżej. Skoro ta wiki nie ma własnych zasad dotyczących nieaktywności, stosujemy globalną politykę.

Jeżeli chcesz zachować swoje uprawnienia, powinieneś poinformować społeczność swojej wiki o tym, że stewardzi wysłali do Ciebie informację o Twojej nieaktywności. Jeżeli społeczność prowadzi dyskusję na ten temat i chce, żebyś utrzymał uprawnienia, prosimy, skontaktuj się ze stewardami na ich tablicy i podlinkuj tam lokalną dyskusję, w której wyrażono wolę utrzymania uprawnień.

Jeżeli chcesz zrezygnować z uprawnień, możesz odpisać tutaj albo zgłosić prośbę o odebranie uprawnień na Meta-Wiki.

Jeżeli po około miesiącu nie pojawi się odpowiedź, stewardzi odbiorą Twoje uprawnienia administratora lub biurokraty. W wypadku wątpliwości ocenią odpowiedź i zwrócą się do lokalnej społeczności z prośbą o komentarze. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się ze stewardami. --Rschen7754 04:05, 13 cze 2017 (CEST)

World66edytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:14, 20 cze 2017 (CEST)

Narciarzedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 14:44, 27 sie 2018 (CEST)

Hokeistaedytuj kod

Pozdrawiam (dyskusja) 18:37, 28 gru 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:MonteChristof" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy