Dyskusja wikipedysty:Mordex


Dyskusja wikipedysty:Mordex w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Kung-fu

Uprzejmie proszę administratora o utworzenie hasła "Kung-fu". Obecnie jest ono automatycznie przekierowywane na "Wushu". Z tym nie do końca można się zgodzić, gdyż "Kung-fu" jest pojęciem szerszym, obejmującym całokształt dorsobku człowieka (w tym kulturę), natomiast "Wushu" systematyzuje określone sztuki walki. Oczywiście nie zwracam się jako wybitny znawca tematu, ale o "Kung-fu" można napisać coś jeszcze. Dziękuję- Mordex.

  • Tego rodzaju uwagi umieszcza się w dyskusji haseł - nikogo niestety nie można zmusić do napisania hasła, trzeba czekać, aż ktoś to zrobi. Nie można też samodzielnie zrywać przekierowań - zostają wtedy puste strony, "sierotki". Jeśli sądzisz, że przekierowanie jest złe, skontaktuj się z jego autorem albo przekonaj o tym jakiegoś administratora lub inne zainteresowane osoby. Pozdrawiam, Laforgue (zieew) 23:23, 11 lut 2007 (CET)

Powitanie i odpowiedź odnośnie Kung-Fu

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

A poza tym śmiało edytuj strony!


A po co chcesz usuwać tą stronę. Żeby zamiast przekierowania był normalny artykuł wystarczy edytować tą stronę. kliknij tu. Następnie kliknij na zakłedkę "Edytuj" na górze. Pojawi się pole edycji. Będzie tam tekst

#REDIRECT [[Wushu]]

To tag odpowiadający za przekierowanie. Wykasuj go. W tym miejscu zacznij pisać artykuł. Pomogą Ci w tym te linki:

Naprawdę radziłbym zapoznać się z tymi stronami chociaż pobieżnie. Ale szczególnie ostatnią warto dokładnie przeczytać - bardzo ciekawe informacje.

Mam nadzieje, że rozwiązałęm problem. Jeśli nie, lub masz jakieś inne problemy - pisz. Aha i na drugi raz podpisuj się pod wiadomościami podpisem "wikipedyjnym". Wpisz ~~~~. Pojawi się coś w stylu tego co zobaczysz na końcu wiadomości. Tyle że mój podpis jest nieco zmodyfikowany od standardu, wygląda tak: Logolego Dyskusja 17:37, 15 lut 2007 (CET)

Kręgi guziczne

Witaj. Fragment o zwichnięciu był napisany raczej mało merytorycznie i językiem zbyt potocznym. Poza tym, chyba lepiej byłoby, żeby to był osobny artykuł - zwichnięcie kości guzicznej. W kręgach guzicznych natomiast można zrobić odniesienia do niego. Pozdrawiam. --Mrug 22:39, 15 lut 2007 (CET)

Prąd średniej częstotliwości

Hej. Jednak wypadałoby, żeby hasła były hasłami-definicjami. To nie jest. Masur 13:10, 14 mar 2007 (CET)

Minóg strumieniowy

Witam.

Niech spojrzę...

A tak. Już widzę. Strona Minoga byłą już przenoszona pod Minóg. 12 stycznia 2006 przez użytkownika o nazwie Pe7er (jak powód podał "popr. nazw."). Tylko czemu jej tam niema? Bo niejaki Sobol spowrotem przeniósł Minóg do Minog (bez uzasadnienia).

Nie można przenieść strony dlatego, że strona pod taką nazwą już istnieje? Jest to przekierowanie. Jeśli wejdziesz do artykułu Minóg strumieniowy zarówno tytuł jak i treść będą należały do artykułu "o". Jedyną różnicą między nimi będzie malutki napis zaraz pod tytułem: "(Przekierowano z Minóg strumieniowy)". Mogłeś go nie zauważyć. Kliknij teraz na link do niego (lub kliknij tu). Wyświetli się strona z dużym napisem (tytułem strony do której przekierowanie prowadzi). Kliknij edytuj. (lub tu). Będzie tam tekst:

#REDIRECT [[Minog strumieniowy]]

Tag "#REDIRECT" odpowiada za wywołania przekierowania.

Ale co zrobić, żeby wreszcie przenieść tą stronę? Trzeba by usunąć stronę przekierowującą by później pod jej nazwę przenieść artykuł. IMHO jednak prościej i łatwiej byłoby przenieść "nieprzepisowo". Wejdź do artykułu Minog, kliknij edytuj i skopiuj cały kod strony. Następnie wykasuj wszystko. I zamiast tego wpisz:

#REDIRECT [[Minóg strumieniowy]]

Podaj stosowne uzasadnienie w opisie zmian, zapisz i wejdź na stronę, na którą od teraz będzie przekierowywać Minog . Ta strona też będzie wtedy przekierowanie więc mogą wystąpić problemy. Dlatego lepiej, jeśli wejdźiesz na nią używając tego linku. Wykasuj tag przekierowujący i wklej tam całą treść artykuły. Pod stosowne uzasadnienie i zapisz. Teraz strony będą "zamienione".

To tyle, jeśli chodzi o kwestię techniczne. Proponowałbym zastanowić się jednak nad zasadnością tego przekierowania. Zobacz Kategoria:Minogi. Żeby utrzymać ład trzeba by przenieść też inne Minogi jak i zmienić nazwę kategorii. Może lepiej zostawić tak jak jest? Fakt faktem, że Google daje więcej wyników dla Minóga. Proponuje najpierw skonsultować sprawę z Sobolem lub Arkiem i Orlicą (głównymi botanikami Wikipedii).

Ale się rozpisałem. To na koniec podam jeszcze tylko dwa linki: Pomoc:Zmiana nazwy strony; Pomoc:Przekierowanie. Pozdrawiam, Logolego Dyskusja 10:57, 17 mar 2007 (CET)

Ikonka

Witaj :) Wykorzystujesz niewinną Orlicę, zamiast zwrócić się bezpośrednio do 'winowajcy' ? Otóż uznałem, że ochroną w Polsce objęte są gatunki występujące ... w Polsce, a artykuły opisują wyższy takson, wszystkie gatunki, również te, których u nas nie spotykamy. Dlatego usunąłem ikonkę. IMO powinna być wyłącznie przy opisie gatunku. Mam nadzieję, że nie zraziłem Cię. Zawsze otwarty na wymianę opinii Ark (dyskusja) 22:08, 23 mar 2007 (CET)

Potwierdzam Arka przy okazji przypominam, że botanik jest od roślin, od zwierzaków to zoolog :). Chociaż widzę, że raczej powinnam to mówić do Logolego :) Orlica Are you talkin' to me? 22:11, 23 mar 2007 (CET)

Źle zrozumiałeś :) . Oboje z Arkiem jesteśmy od zoologii, z tą "niewinnością" chodziło jedynie o to, że nie znam motywów postępowania Arka, więc jeśli dziwi cię jego zachowanie, to lepiej spytać o nie jego, nie mnie. A jeśli chodzi o specjalizację - też bardzo lubię przyrodę, ale jeśli chodzi o rośliny, potrafię jedynie odróżnić marchewkę od dębu :). Więc wzięłam się za zwierzaki. Z innych dziedzin - pracuję czasem nad religią i mitologią, niekiedy co nieco z geografii albo małe tłumaczonko z angielskiej wiki. Poza tym sporo tekstów stworzyłam, bo mi tak podeszły materiały. Tak więc aż tak wyspecjalizowana nie jestem - zajmuję się po prostu tym na czym się choć trochę znam. Pozdrawiam - Orlica Are you talkin' to me? 22:52, 24 mar 2007 (CET)

Wikipedysta:Mordex/brudnopis

Ja widzę całą tabelkę poprawnie wygenerowaną. To musi(ał) być jakiś błąd wiki. ~malarz pl PISZ 23:01, 2 kwi 2007 (CEST)

Copa America

Nie zmieniłem rezultatów, tylko zmieniłem kolejność tak, aby reprezentacja Peru była na pierwszym miejscu, ponieważ jest gospodarzem, taka zasada jest zachowana także we wszystkich poprzednich edycjach. Pozdrawiam!--62.21.92.118 22:59, 25 kwi 2007 (CEST)

Grafika

Sorry, nie wiem, ja jestem od ortografii :-))) pzdr. Beno @ 00:39, 11 cze 2007 (CEST)

Obawiam się kolego, że nie dasz rady umieścić jej na polskiej wiki. To zdjęcie jest zapisane na niemieckiej wiki, a nie niestety na commonsie.  :(
Tak, a'propo to spójrz na swój podpis, bo chyba jest z nim coś nie tak. ;)
--Zwiadowca21 Skreśl słówko 21:58, 19 cze 2007 (CEST)

A5

Cześć. Nie mam w tej chwili żadnej z autostrad "na warsztacie", tak że śmiało wklejaj to co masz już przygotowane. Balcer 01:32, 8 lip 2007 (CEST)

niemieckie autostrady

Witaj,

Podziwiam, jak w ciągu 31 sekund przetłumaczyłeś 11 artykułów :-)

A tak na poważnie to mam kilka uwag:

  • Anschlussstelle należy tłumaczyć na węzeł,
  • Rasthof tłumaczyłbym na MOP - ale tutaj nie będę się upierał
  • dlaczego pochylasz wszystkie nazwy poza nazwami węzłów - pochylenie w większości przypadków oznacza nie ukończoną budowę trasy (ptrz legenda)

Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy. ~malarz pl PISZ 08:27, 28 lip 2007 (CEST)

  • ws węzeł/przyłącze polecam węzeł drogowy, [1]. Taka tez terminologia jest używana we wszystkich dokumentach w Polsce, często ze skracaniem węzeł drogowy do węzeł. Jest top też nazwa używana często w prasie (choć niektórzy redaktorzy używają różnych dodatkowych śmiesznych określeń).
  • oryginalne nazwy mostów są jak najbardziej pożądane. Kiedyś padł pomysł aby węzły oznaczać oryginalnymi nazwami miast (Lübeck a nie Lubeka). Został milcząco zaakceptowany, ale jest jeden problem - nikt tego nie pilnuje (a boty czasami rozwalają).
  • nazwanie Raststätte i Rasthof zajazdami jest pewnym uproszczeniem. To nie są jedynie knajpy (z parkingiem). W prawie w Polsce są zdefiniowane Miejsca Obsługi Podróżnych - i tak wypadałoby je nazywać. Tylko, że ta nazwa nie jest potocznie przyjęta i brzmi strasznie.
~malarz pl PISZ 07:34, 29 lip 2007 (CEST)

szablon

Ja tam widzę cały szablon poprawnie. Problemem może być to, że dziś miały miejsce zmiany w szablonach do tworzenia szablonów nawigacyjnych i aby wszystko poprawnie się wyświetlało trzeba mieć aktualną wersję CSS. Naciśnij CTRL-F5 (lub odpowiednik) aby przeładować wszystkie pliki odpowiedzialne za wyświetlanie strony. I w razie potrzeby napisz co konkretnie jest przez co zasłonięte. ~malarz pl PISZ 22:54, 19 sie 2007 (CEST)

Autostrada A8 (Niemcy)

Artykuł jest bardzo ciekawy i dobrze napisany (to chyba pierwszy artykuł związany z drogami, który kandyduje do "dobrego artykułu" , ale mam pewne pytania co do infoboksu. Np taka inkonka: została zastosowana. Co ona znaczy? Dlaczego nie został zastosowana po prostu ikonka węzła WB: . Dlaczego oprócz ikonki mostu została zastosowana ikonka zielonego mostu. Przydało by się także (mogę to zrobić) dodanie nowego rodzaju do AS-obiekt: punkt informacji turystycznej, kościół. Pozdrawiam, Wikiped22 pisz :-) 14:44, 27 sie 2007 (CEST).

Fajnie, że nadal pracujesz nad artykułem, ale niestety na chwilę obecną nie mam podstaw do zmiany głosu. Mógłbym nawet "podarować" ten infobox, bo to akurat nie ma bezpośredniego związku z hasłem, ale inne - ważniejsze - błędy redakcyjne nie zostały poprawione, a z chęcią bym wówczas sprzeciw wycofał. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 20:41, 29 sie 2007 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Autostrada A8 (Niemcy)

Ale ja nie jestem adminem - o ile znalazłeś gdzieś tą informację, proszę powiedz gdzie, bo muszę to poprawić. Tak, zwykle takie rzeczy należą do adminów, ale nie krępuj się zrobić tego samemu jak wiesz jak i wszystko się zgadza. Masur juhu? 23:03, 2 wrz 2007 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Autostrada A8 (Niemcy)

A mogłeś do malarza iść, w końcu na drogach się zna lepiej niż ja. No ale rozumiem, że tutaj nie o drogę chodzi, a o głosowanie i jego wynik. Spytałem się oponenta głównego, czy to ok wyszło, odpisał mi tutaj. Jak napisano w odpowiedzi - wiki to nie demokracja, a poważne zastrzeżenia w tym przypadku, to poważne zastrzeżenia chociażby jednej osoby. Troszkę zastanawiające jest to, że nie podjąłeś działań, żeby podjąć naprawę, czy jej próbę. W moim osobistym odczuciu - Twój adwersarz miał rację. Ale to moje osobiste odczucie. A z problemem chyba faktycznie najlepiej zwrócić się do malarza - niech się wypowie, czy chce taki artykuł, jako wzór, czy nie. Chociaż m.in. długość infoboxu wskazuje, że ten artykuł ciężko przerobić będzie tak, aby nie był on dwa razy dłuższy niż reszta. Pozdrawiam, Maikking dyskusja 00:37, 14 wrz 2007 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 08:00, 9 mar 2012 (CET)

Usuwanie wpisów w dyskusji

Cześć. Zgodnie z zasadami nie usuwamy wpisów w dyskusji. Można je archiwizować (opis tamże). Pzdr, Doctore→∞ 12:35, 25 gru 2015 (CET)

Sprzeczność

Czy niniejsza strona to archiwum czy wersja bieżąca? Jest tu pewna sprzeczność. Proszę się zdecydować! 83.31.189.247 (dyskusja) 01:41, 19 sty 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mordex" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy