Dyskusja wikipedysty:Morrisor


Dyskusja wikipedysty:Morrisor w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj

Przejrzałem Twój wkład w Wikipedii i dostrzegłem, że jak na razie niemal wyłącznie zajmujesz się komentowaniem "co trzeba poprawić". Nie chce cię zniechęcać, być może te uwagi są całkiem słuszne i uzasadnione, ale obawiam się, że zupełnie nic merytorycznego nie wnoszą do Wikipedii. Tak się bowiem składa, że istniejące w Wikipedii braki i niedostatki nie są skutkiem czyjejś niesumienności, tylko po prostu tego, że ktoś, kto pisał hasło po prostu nie wiedział (nie miał materiałów źródłowych) tego, co komentujesz.

Przykład: dziś w dyskusji hasła "muszla klozetowa" napisałeś: A gdzie jest chociaż najmniejsza wzmianka o wynalazcy muszli klozetowej?? No niby słusznie, nie ma tam takiej informacji. A nie ma jej dlatego, że nikt z edytujących to hasło nie miał pojęcia, kim był ów wynalazca; wcale nie dlatego, że ktoś ją ukrywa, albo złośliwie nie napisał. Pamiętaj, że nikt z nas nie jest zawodowym researcherem i historykiem wynalazczości. Jeśli zaś ty masz jakieś informacje na ten temat, to po prostu tę informację podaj (nie zapominając wszak podać wiarygodne źródło pochodzenia tej informacji!). Jeśli tej informacji nie masz, to twój komentarz po prostu nie wnosi nic, kompletnie nic. I dlatego go wycofuję.

To samo spostrzeżenie dotyczy niemal wszystkich twoich wpisów w dyskusjach haseł; postuluję zatem: jak wiesz, to poprawiaj, jak nie wiesz - po prostu poczekaj aż poprawi kto inny. I nie ma najmniejszej potrzeby wstawiać sarkastycznie brzmiących uwag i pouczeń w dyskusjach.

Pozdrawiam Julo 23:47, 10 paź 2009 (CEST)

odyseuszedytuj kod

wiadomo jest jeden bog a nie wielu jak w mitach

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Morrisor" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy