Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 2


Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 8/2019 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Mpn‎ | 2019 8(Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 2) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Archiwum dyskusji:

Spis treści

Złoty wiek (mitologia)edytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Ktoś tam dołożył literaturę, ale trudno określić, czy pozycja robi za uzupełnienie, czy na jej podstawie uzupełniano to hasło. Czekało to u mnie w kolejce do zgłoszenia do poczekalni, ale teraz pewnie to pominę, bo jednak niewykluczone, że ta "literatura" to "bibliografia". Nie wiem, czy jeszcze znajdziesz na czas na pozostałe hasła, ale może zerkniesz do powyższego? Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 19:42, 2 lut 2019 (CET)

Dziękuję, najwyżej się przypomnę. Sławek Borewicz, → odbiór 19:49, 2 lut 2019 (CET) Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 20:33, 4 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Katopsbataredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:38, 3 lut 2019 (CET)

auritaedytuj kod

Nie, nie. To nie od aurum, a auris. https://pl.wiktionary.org/wiki/auris Panek (dyskusja) 16:25, 4 lut 2019 (CET)

Kryzys migracyjny w Europieedytuj kod

To ja wstawiłem wiadomość o Włoszech do sekcji "Węgry" i chcę ją usunąć. Wstawiłem ją w złe miejsce. Mogę jednak prosić o jej usunięcie? (89.73.65.199)

Dowód dla rozszerzeń Galoisedytuj kod

Poprawiłem już błędy merytoryczne, które wychwyciłem (niestety było ich jeszcze kilka) oraz wprowadziłem również troszkę poprawek stylistycznych. Sprawdź, czy zgadasz się z wprowadzonymi przeze mnie poprawkami. ;) Musisz też uważać w przyszłości na przekształcanie języka symbolicznego na opis słowny, bo łatwo tu o popełnienie błędu. Np. w książce było napisane symbolicznie: ψ ( L ) = L {\displaystyle \psi (\mathbb {L} )=\mathbb {L} } . Ty napisałeś na podstawie tego w artykule: Izomorfizm ten przekształca ciało L {\displaystyle \mathbb {L} } w to samo ciało, a powinno być: Izomorfizm ten przekształca ciało L {\displaystyle \mathbb {L} } na to samo ciało. Twój zapis oznaczał jedynie ψ ( L ) L {\displaystyle \psi (\mathbb {L} )\subset \mathbb {L} } . Jedno słówko, a całkowicie zmienia znaczenie. ;) I musisz też pilnować bardziej symboliki. W książce niektóre symbole miały kilka różnych znaczeń. Np. symbol G miał dwa znaczenia, caaaałkowicie różne, w zależności od kontekstu. Ty niestety chyba tego nie zauważyłeś i bez zrozumienia napisałeś np. L G ( L / K ) {\displaystyle \mathbb {L^{G(L/K)}} } , mimo że taki zapis kompletnie nie ma sensu. :P Aby uniknąć takich nieporozumień, wyraźnie odróżniłem od siebie te symbole i teraz mamy wyraźnie: G {\displaystyle \mathbb {G} } oraz Gal {\displaystyle {\mbox{Gal}}} . Podobnie zrobiłem z a {\displaystyle a} , które też miało dwa znaczenia. Tu co prawda nie było już błędu merytorycznego, ale dla czytelności zapisu wprowadziłem oznaczenie alg {\displaystyle {\mbox{alg}}} . Możesz przejrzeć dowód i sprawdzić, czy czegoś nie pominąłem lub przypadkiem nie przeinaczyłem. :) Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 14:54, 10 lut 2019 (CET)

Czemu trudniejszy? :P Nie było to moim celem. ;) Możesz coś pozmieniać, żeby było prościej. Tylko najlepiej wcześniej skontaktuj się ze mną, bo czasami niektóre zdania musiałem dość mocno przebudować właśnie dlatego, by przedstawiały dokładnie to co było w książce. Np. w jednym z wniosków o których pisałeś, przez przypadek stworzyłeś implikację, mimo że wniosek jest dużo silniejszy - jest równoważnością. Nom, trudną działkę sobie wybrałeś. Ja bym się tego nie podjął. :D Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 21:33, 10 lut 2019 (CET) "W tej dziedzinie", czyli w teorii Galois, czy w matematyce? Teoria Galois to bardzo trudny temat, więc nie polecam, ale ogólnie w matmie bardzo się przydasz. Twoje edycje są bardzo wartościowe. :) Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 17:28, 12 lut 2019 (CET)

Pomocedytuj kod

Jeden z wikipedystów uparcie dodaje w czynnikach ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej szczepienia. Nie wiem czy jest to prawda, bo nie jestem lekarzem, dlatego proszę Cię o opinie. W haśle znajdują się już informacje, które przeczą informacji podanej przez tego wikipedystę. Nowy15 (dyskusja) 22:03, 13 lut 2019 (CET)

Nona (mitologia)edytuj kod

Na najbliższy weekend mam coś takiego. Sławek Borewicz, → odbiór 21:41, 14 lut 2019 (CET)

Mark Hanna Watkinsedytuj kod

Teraz jakieś boty zgłaszają te artykułu, bo minęły może jakieś trzy minuty odkąd dodałem go na Wiki :P Tashi dyskusja 13:33, 17 lut 2019 (CET)

Odp: Zamachedytuj kod

Cytowałem za źrodłem: Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, trafi na obserwację psychiatryczną do zamkniętego szpitala. Z pozdrowieniami, Mitrovitz (dyskusja) 17:40, 20 lut 2019 (CET)

Odp.edytuj kod

  • Wg mnie lepiej nie zdrabniać, a dać: "soczewy mułowców"
  • "centra display internal camellate texturing (tamże). Mają strukturę jamistą?" chyba nie. B. wiele zauropodów ma kręgi szyjne pneumatolityczne, o nich wszystkich można by powiedzieć, że mają str. jamistą. A camellate to jeden z kilku rodzajów takiej struktury. Niestety jak zwykle w tak detalicznych kwestiach brak polskiej nazwy, więc chyba zostawiłbym pod angielską podając tylko w nawiasie objaśnienie. A to masz tutaj - struktura plastra miodu itd.: "The centra and neural arches of anterior and middle caudal vertebra of Saltasaurus and Rocasaurus have a camellate (“honeycomb”-like) internal structure consisting of a large number of small (~5–20-mm-diameter) internal chambers (camellae) that are observed on broken and abraded surfaces ..."[1] (gdyby ten art Ci się nie otwierał daj znać, a prześlę go na priwa) --Piotr967 podyskutujmy 20:39, 23 lut 2019 (CET)
zrobione, daj proszę znać czy dotarło, bo nie chcę dłużej trzymać pdfa niż potrzeba. --Piotr967 podyskutujmy 20:50, 23 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Złoty wiek (mitologia)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 26 lut 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Mpn/2019 2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy