Dyskusja wikipedysty:Myszczywydra


Dyskusja wikipedysty:Myszczywydra w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Myszczywydra/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!


Re: Singin' Birdsedytuj kod

Dot. wpisu.

Witam. Tak jak napisałem, Wikipedia:Pięć filarów, punkt 1 mówi, że nie może tu być artykułów promocyjnych. Dlatego generalnie nie jest mile widziana autopromocja. Zapewne jest tak zapisane w tej nadrzędnej zasadzie, by Wikipedia nie była wykorzystywana w celach komercyjnych oraz by uniknąć zalewu artykułów promujących coś lub kogoś.

Jeśli uważacie, że artykuł wypełnia wymogi encyklopedyczności dla zespołów muzycznych, to:

  1. wykażcie to w samym artykule
  2. piszcie o tym w dyskusji nad jego usunięciem (Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2013:11:18:Singin' Birds), a nie w na stronach dyskusji osób biorących w niej udział

Można przy tym wykorzystać krytyczne uwagi z tej dyskusji (zastosować się do nich) oraz podejrzeć, jakie argumenty miały znaczenie w innych dyskusjach nad usunięciem podobnych artykułów. Pozdrawiam --Wiklol (Re:) 23:45, 18 lis 2013 (CET)

Singin' Birdsedytuj kod

"piszcie o tym w dyskusji nad jego usunięciem, a nie w na stronach dyskusji osób biorących w niej udział" - nie mam pojęcia jak to zrobić. Dlatego odpisujemy w ten sposób... Czy możesz nas pokierować?

Swój wpis umieszczasz na dole dyskusji (zwykle po gwiazdce lub dwukropku), a na końcu podpis jako ~~~~ --Wiklol (Re:) 00:01, 19 lis 2013 (CET)
  • Dodałem swoje odpowiedzi, mam nadzieję, że jest ok.Myszczywydra (dyskusja) 00:03, 19 lis 2013 (CET)
  • Właśnie tak to się robi :) Dobranoc --Wiklol (Re:) 00:06, 19 lis 2013 (CET)
  • Przepraszam, że znów zawracam Ci głowę, ale najszybciej mi odpisujesz i w ogóle odpisujesz, więc chciałem zapytać co dalej... Akcja usuwania naszego artykułu stoi w miejscu. Nie wiem jaka jest dalej procedura, wiem, że dyskusja może trwać maksymalnie tydzień. Zmieniłem artykuł tak, żeby spełniał warunki stawiane przez Wikipedię, ale nie wiem czy zrobiłem to dobrze i wystarczająco. Co teraz? Na coś czekamy? Czy już nie mamy na co czekać, mamy się pogodzić z usunięciem artykułu? Pomocy! :) Myszczywydra (dyskusja) 15:04, 19 lis 2013 (CET)
Żeby użytkownik otrzymał wiadomość, trzeba dać mu znać, np. takim kodem: {{re|Wiklol}}, albo wejść na jego stronę dyskusji i tam się wpisać. A zanim go zawołacie, podrzucam stronę: Wikipedia:Encyklopedyczność/muzyka. Nie została zaakceptowana jako zalecenie, ale można przeczytać, czego się w tej Wikipedii oczekuje. Kłaniam się. Sławek Borewicz (dyskusja) 19:29, 19 lis 2013 (CET)
  • Tak, jak napisał Sławek Borewicz: Aby z kimś się komunikować, wpisujemy komunikat na jego stronie dyskusji (ja na twojej, ty na mojej - może to dziwne, ale tak to robimy: jedna rozmowa w 2 miejscach). U mnie akurat jest zrobiony nietypowy link (Re:) za moim nickiem - klikasz i tam edytujesz (jak to już raz z resztą zrobiłeś, możesz kontynuować już tam wstawiony temat). Na razie jestem dość zapracowany, więc niewiele mogę pomóc. Spójrz na wspomnianą propozycję kryteriów. Pozdrawiam --Wiklol (Re:) 21:43, 19 lis 2013 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Myszczywydra" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy