Dyskusja wikipedysty:NalesnikLD


Dyskusja wikipedysty:NalesnikLD w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie bój się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz jakikolwiek błąd, poprawna wersja artykułu może zostać natychmiast odtworzona! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Po prostu wpisz tutaj {{Pomocy|Za kreską wpisz pytanie}}, a niedługo potem powinieneś poznać odpowiedź na dręczący Ciebie problem :)

Możesz wejść również na kanał IRC – po prostu kliknij tutaj.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia to encyklopedia – nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
 • Neutralny punkt widzenia Przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
 • Prawa autorskie Nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
 • Weryfikowalność Każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
 • Unikaj wyrażeń zwodniczych Unikaj nieprecyzyjnych wyrażeń typu "niektórzy ludzie mówią" czy "badania dowodzą, że" bez podania konkretnych źródeł;
 • Unikaj próżnych wyrażeń Zamiast mówić czytelnikowi, że coś jest ważne, piękne, głębokie, klasyczne, unikalne – użyj faktów, by to pokazać.
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
 • Zasady wstawiania linków zewnętrznych Linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało edytuj strony!

Masur juhu? 23:05, 8 sie 2009 (CEST)

Spis treści

Wektoryzacjaedytuj kod

Witam pana wektoryzatora. To super, ze chcesz pomoc w tej dziedzinie, bo tu zawsze brazkuje rak do pracy. Spojrz prosze na stronę wikiprojektu - jest tam nieco wytycznych.

A co do pliku: Plik:Okrąg 01.png, ktory wektoryzujesz - mozesz jako baze wykorzystac File:Circle with descriptions PL.svg - wystarczy dorysowac jeden element. Duza oszczednosc pracy :)

Nie zapominaj o poprawnym licencjowaniu plikow etc. Jak masz jakies pytania, czy potrzebujesz pomocy - wal do mnei śmiało Masur juhu? 23:05, 8 sie 2009 (CEST)

 • Plik:Eta Dirichleta.png - a ten plik z kolei nie jest uzywany w zadnym hasle i nie wiem czy jest sens go wektoryzowac. Chyba, ze zamierzasz go gdzies uzyc? Masur juhu? 07:59, 9 sie 2009 (CEST)
  • jeszcze tylko jak juz ladujesz na Commons, to pomysl o jakiejs przyjaznej, celnej nazwie pliku. Preferencyjnie po angielsku. Znacznie ulatwi to prace tym, kktory pozniej chcieliby wykorzystac plik na swoich wiki. No i super cztery wektory zrobiles! Masur juhu? 11:27, 9 sie 2009 (CEST)
   • ps. przepraszam, ze cie napastuje, ale jeszcze jedna rzecz - jak zrobisz wektor na Commons, na podstawie pliku na Commons, to przelinkuj w hasle na wektor od razu oraz, do herbow i flag polskich - stosuj prawidlowa licencje {{polishsymbol}} - popraw to prosze w plikach na Commons (File:POL gmina Ludwin COA.svg i File:POL gmina Ludwin flag.svg), gdyz musi to zrobic ladujacy. Co do innych plików, co prawda dajesz im PD, jako autor, ale rozwasz stosowanie: commons:template:PD-shape, commons:template:PD-trivial lub commons:template:PD-text. Jak masz pytania to wal smialo. Masur juhu? 11:43, 9 sie 2009 (CEST)
   • Widziałem, że "zakolejkowałeś" sobie większą porcję grafik. Superaśnie. To wielka pomoc. Proszę tylko, że jak już machniesz na Commons - nadaj im tam jakieś fajne, preferencyjnie angielskie nazwy. Np typu "Co_diagram.svg" (np. "Round flask_diagram.svg"). Akurat to szkło chemiczne może być z powodzeniem użyte i na innych wiki, więc miłoby było z twojej strony gdybyś im to ułatwił. Jak potrzebujesz pomocy z nazwami, albo z poprawna kategoryzacja - wal do mnie lub do Karola (chyba nawet lepiej). Masur juhu? 16:28, 15 sie 2009 (CEST)

Tarcze herboweedytuj kod

Naleśniku, bo ponownie cię wypatrzyłem jak zakolejkowałeś sobie tarcze - bo część z nich jest zrobiona, więc jakbyś swoje mógł zrobić w tym samym stylu (grubość kreski etc), żeby był cały zestaw. Patrz hasło Tarcza herbowa. Kategorie na Commons to [[Category:SVG coat of arms elements]] [[Category:Heraldic shields]]. Dzięki. Masur juhu? 06:42, 19 sie 2009 (CEST)

 • własnie nie bardzo :/ stad, zeby ladnie sie ukladaly w tych galeriach w hasle co ci dalem, ja swoje pliki robilem ze stala (350px, z malymi odchyleniami) szerokoscia. Czyli rozne tarcze, ale szerokosc ta sama (oczywiscie za tym szla proporcjonalnie wysokosc danej tarczy: por: Plik:English Escutcheon.svg i Plik:HerbTarczaPL XIIIa.svg). To tez pozwolilo mi na latwe standaryzowanie grubosci linii. Masur juhu? 12:55, 19 sie 2009 (CEST)

Informacja o haśle w naprawieedytuj kod

Edytowany Ciebie artykuł Pandemia_grypy_A/H1N1_w_2009_roku został zgłoszony do sekcji naprawy artykułu w poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.

Proponuję usunąć sekcje poświęcone poszczególnym krajom (sekcje numer 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8) ze względu na nieencyklopedyczną i zbędną szczegółowość, wygasłe linki do źródeł oraz niekompletne informacje (urywają się razem ze spadkiem uwagi mediów). Proponuję to tutaj gdyż oznacza to wykasowanie 75% hasła"

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1. -- Bulwersator (dyskusja) 08:40, 19 mar 2011 (CET)

Prośba o źródłaedytuj kod

Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Freeline_skates Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. Pamiętaj iż inne Wikipedie nie są wystarczającymi źródłami (jednak często wskazują na wartościowe źródła). W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, -- Bulwersator (dyskusja) 15:10, 31 mar 2011 (CEST)

Uzeboxedytuj kod

Sir Lothar (dyskusja) 14:55, 22 paź 2015 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:NalesnikLD" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy