Dyskusja wikipedysty:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL)


Dyskusja wikipedysty:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Natalia Szafran-Kozakowska!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej. Na początek przedstawiamy kilka informacji o tym, jak włączyć się do tworzenia największej encyklopedii świata.

Jak tworzyć artykuły?

Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:

Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).

Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!

Gdzie szukać pomocy?

Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.

Jak się komunikować?

Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

Czy powyższy komunikat powitalny jest dla Ciebie przydatny/pomocny? Swoją opinię możesz wyrazić tutaj.

-- H.Rabiega (dyskusja) 12:25, 3 wrz 2016 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 10:30, 11 wrz 2016 (CEST)

Konto "Bitwy Świata" na Facebookuedytuj kod

Dzień dobry. Działa Pani w wikipedycznym stowarzyszeniu, które aktywne jest na fejsbuku również. Dlatego pod uwagę poddaję tamtejsze konto o nazwie "Bitwy Świata" [1]. Gros ichniejszych postów to opisy bitew, żywcem zerżnięte z polskiej wikipedii, bez podania źródeł tekstu czy ilustracji. Czy ze swej strony stowarzyszenie zamierza podjąć jakieś działania w tej sprawie? Proszę o odpowiedź via Pani strona dyskusji, bowiem mój nr IP co kilka dni ulega zmianie. Z poważaniem. IP-ek. --176.103.166.108 (dyskusja) 21:19, 7 lis 2016 (CET)

Dzień dobry :) Przede wszystkim bardzo dziękuję za wyłapanie tego. Przyjrzałam się stronie i myślę, że co prawda jej twórcy najprawdopodobniej mają dobre intencje, ale problem istnieje. Z doświadczenia wiem, że bardzo często tego typu działania wynikają z nieświadomości, dlatego napiszę do administratorów strony, informując ich o kwestiach licencji i prosząc o zamieszczanie źródła. To najczęściej wystarczy i miejmy nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku. Jeśli nie, to będziemy się zastanawiać.Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie na to uwagi - sygnały o tym, jak Stowarzyszenie może zadziałać na rzecz społeczności i projektów są dla nas zawsze bardzo, bardzo cenne. Pozdrawiam serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 22:21, 7 lis 2016 (CET) Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam. --176.103.166.108 (dyskusja) 00:03, 8 lis 2016 (CET)

Prośba na facebookuedytuj kod

Cześć!

Napisałem i systematycznie rozbudowuję artykuły Cezary Skoryna i Ulica Olszowa w Warszawie. Przypadkiem odnalazłem na facebooku użytkownika, który najwyraźniej ma w dyspozycji ciekawe materiały ilustracyjne. Czy WMPL mogłoby zwrócić się do właściciela tego konta z prośbą o udostępnienie ilustracji na potrzeby Wikipedii? Sam nie mam konta na fb, a i prośba od Stowarzyszenia będzi emilasz i bardziej nobilitująca niż od prywatnej osoby.

Pozdrawiam,

Gżdacz (dyskusja) 12:21, 8 sty 2017 (CET)

Konferencja Wikimedia 2017, ?edytuj kod

A może w Bydgoszczy, tam była propozycja bodajże przed dwoma laty. --J.Dygas (dyskusja) 19:04, 15 lut 2017 (CET)

Szczecin jest już fix? Czy jeszcze coś dojdzie?Gdyż w tej chwili jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, mieszkam (jak wiesz chyba) w Berlinie, mam 2 godziny do Szczecina.:-) Odpowiedz mi proszę. Pozdrawiam serdecznie z Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 01:38, 2 mar 2017 (CET)

Wikiwyzwanieedytuj kod

Witam, poprawiłem interwiki w haśle Capixaba. Wcześnie była to strona przekierowująca, a nie artykuł o gminie. Pozdrawiam, Tournasol Słucham :) 21:40, 3 mar 2017 (CET)

Zebranie Wikimedia polska 2017edytuj kod

A więc w Bydgoszczy, jak do tego doszliście? Bydgoszcz jest też ok bo z Berlina mam dobry dojazd. Może być :-) ok, zauważyłem że już napisałaś o tym że Bydgoszcz, no to zobaczymy się w Bydgoszczy. Dzięki serdeczne. Pozdrawiam serdecznie z Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 22:20, 20 mar 2017 (CET)

 • Hallo, czy mogłabyś mi podać, jak będziesz miała czas konto do Wikimedii, to w najbliższych dniach jak będę w Polsce to już prześlę wam forsę na konto. Dzięki z góry i pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 12:11, 28 mar 2017 (CEST)#

Witam, mam pytanie. Bo ja się nie znam na tym, (jak wiesz mieszkam w Berlinie). Czy mogę zapłacić w Polsce,w tym wypadku w Kostrzynie na poczcie, normalnie wpłacając te 50 złotych,czy to zadziała?--J.Dygas (dyskusja) 14:29, 21 kwi 2017 (CEST)

 • Tak tak, to wiem, dziękuję za odpowiedź i oczywiście do miłego zobaczenia w Bydgoszczy.--J.Dygas (dyskusja) 15:20, 21 kwi 2017 (CEST)

Muszę poprosić panią na poczcie jak to zrobić.=:)--J.Dygas (dyskusja) 16:49, 21 kwi 2017 (CEST)

Jestem w Kostrzynie, będę wysyłał dzisiaj te 50złotych, tylko jest taki problem że nie mam e-maila będzie bardzo dokładnie wypełnione. Przypuszczam że będziecie to mieli za jakieś 2-3 dni na końcie. Meila, tzn swojej str. Mailowej. Pozdrawiam serdecznie z Kostrzyna.--J.Dygas (dyskusja) 12:42, 4 maj 2017 (CEST)

 • Wysłane, jutro dostaniecie. Tak mi powiedziano na poczcie. Zobaczymy się w Bydgoszczy. Pozdrawiam serdecznie z...tym razem Kostrzyna Pogadamy. Jak mówiłem nie mam maila. Sorry! :-) --J.Dygas (dyskusja) 16:23, 4 maj 2017 (CEST)
 • Poprosiłbym o wpisanie mnie na listę uczestników. Dzięki serdeczne z góry. Pozdrawiam serdecznie z Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 23:14, 8 maj 2017 (CEST)

Nie mam strony E-mail.--J.Dygas (dyskusja) 14:02, 9 maj 2017 (CEST)

 • pozatym nie wiem co mam zrobić na tej stronie, przerzuca mnie tam gdzie te sprawy organizacyjne (samochody) . Nie rozumiem tego poco?--J.Dygas (dyskusja) 14:30, 9 maj 2017 (CEST)

Pieniądze już dostaliście, to wiem. A więc w czym problem , nie rozumiem tego. Możesz mnie wrzucić na listę. --J.Dygas (dyskusja) 14:37, 9 maj 2017 (CEST)

Nie dotrę do żadnego @ Wikipedia bo muszę mieć pin, a go nie mam. Podaje mi po niemiecku bym napisał stronę moją i pin. To bardzo nie wygodne. Jeśli chcesz to ci to pokażę w Bydgoszczy, ale muszę być pewny że będę zarejestrowany, Tak jak wcześniej było, było wygodniej. O co wam chodzi bym wypełnił. Może przeŝlij mi to tu a ja wam powiem co chcecie wiedzieć, chyba chodzi wam o to 2 noce ( tak) wyżywienie (tak) . Czyli standard z zewnątrz. Informacja dla was, (chyba błąd) bo przenosi na "sprawy organizacyjne" tam gdzie są prośby o przewóz np. z Warszawy. Powerkobus itd nic nie ma wspólnego z rejestracją. Może coś błędnego? --J.Dygas (dyskusja) 18:19, 10 maj 2017 (CEST)

 • Próbuje wszystko i mnie przerzuca na "sprawy organizacyjne" wiem że Ania ma dużo pracy, jestem jej wdzięczny za to oczywiście, ale ja też próbuję co mogę i nic innego mi nie wychodzi, najlepiej jak poprosiłabyś biuro o pomoc. Jak przyjadę to może wy mi pomożecie jak to funkcjonuje. Przepraszam za zamieszanie, i oczywiście dziękuję za twoją pomoc, będę ok. 17:00 w hotelu. Pozdrawiam serdecznie całe Stowarzyszenie. Anię i do zobaczenia w Bydgoszczy. --J.Dygas (dyskusja) 10:15, 11 maj 2017 (CEST)
 • Wysłałem,dziekuje za pomoc.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 17:20, 14 maj 2017 (CEST)

Przekaż Serdeczne dzięki Ani podziękowanie za trudną pracę dla naszej Wikimedii. Nareszcie udało mi się zarejestrować, to był po prostu problem pomiędzy językami, część wiadomości była po polsku,część po niemiecku. I mi nie pasowało. Nawet przy wysyłaniu dawało mi błąd. Hmm, ale teraz jest w porządku. Dziękuję ci jeszcze raz. Fajnego tygodnia. Życzenia z gorącego Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 14:00, 15 maj 2017 (CEST)

CEE Spring 2017edytuj kod

Hej! Właśnie piszę hasło o słowackiej tyczkarce ;) Wygląda na to, że będzie miało mniej niż 2kb. Wiem, że do punktacji się nie wlicza, ale w sumie tworzę je w ramach akcji: wrzucać szablon do dyskusji i art do listy haseł? ;) Pzdr, Nedops (dyskusja) 01:32, 22 mar 2017 (CET)

Świetnie ;) Każda taka akcja jest motywacją do tworzenia haseł, bez nich czasami się po prostu nie chce ;) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 19:32, 23 mar 2017 (CET) Cześć. Cieszę się, że wreszcie nadeszła nowa edycja CEE Spring. :) Widzę, że wartości nagród zmalały nieco w porównaniu do poprzedniego roku. Czy jednak zasady punktacji pozostają niezmienne – 1/100 długości dodanego tekstu? Czy do "minimum 10 haseł" (wymóg do spełnienia kryterium dla drobnych nagród) wliczają się hasła poprawione czy tylko te nowo utworzone? Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:00, 26 mar 2017 (CEST)

Wyniki Wikiwyzwaniaedytuj kod

Witam. Może warto zrobić jakieś zestawienie wyników Wikiwyzwania? Zgłoszono 1166 haseł, w tym 1164 punktowane od 0 do 900 pkt. Surowe dane:

Jakieś podsumowanie, wykresy zawsze pozwalają nacieszyć się efektem i utrwalić poczucie wspólnego sukcesu. Pozdrawiam Wiklol (Re:) 21:07, 28 mar 2017 (CEST)

CEE Spring 2017edytuj kod

Hej! Dziękuję za wyróżnienie, z fakturami poczekam na końca konkursu. A teraz działam dalej! Miłego dnia :) Serecki (dyskusja) 12:23, 29 mar 2017 (CEST)

Cześć! Najprawdopodobniej zrobię tak, jak współzwycięzca i znajdę sobie jakieś nagrody na koniec. Zwłaszcza, że tak jak Serecki, nie odkładam klawiatury :) Cieszę się, że biogram królowej Dragi się spodobał, zwłaszcza, że to hasło o zamachu majowym było w komplecie do niej, a nie odwrotnie (sądziłam zresztą, że ktoś już to hasło dawno zrobił, a tu niestety). W aktualnym tygodniu mam wprawdzie źródła głównie o tematyce cerkiewnej (kupione w Tallinnie specjalnie z myślą o Wiki :D), ale zamierzam poszukać jakichś intrygujących i niesłusznie nieznanych Estonek czy estońskich Rosjanek. Pozdrawiam serdecznie Loraine (dyskusja) 12:47, 29 mar 2017 (CEST)

Odp:CEE Spring 2017edytuj kod

Odp:CEE Spring 2017

Dziękuję. :) W tym roku, nauczony doświadczeniem, na pewno załatwię wszystko szybciej niż w ubiegłym. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:48, 5 kwi 2017 (CEST)

Hej. Czy na stronie Wikipedia:CEE Spring 2017/Nagrody lub gdzieś indziej mogłabyś co jakiś czas publikować aktualną listę osób z >10 zaliczonymi hasłami w danym tygodniu + listę autorów haseł wyróżnionych podczas CEE Spring? Ułatwiłoby to zorientowanie się w sytuacji nagród dodatkowych. :) Mam piąty tydzień z min. 10 hasłami, ale nie mam pewności, czy wszystkie będą wzięte pod uwagę (wszystkie mają źródła i >2 kB, ale większość to stubiki). Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 11:07, 23 kwi 2017 (CEST) Super, nie mogę się doczekać. :) A po zakończeniu całej edycji zrobię statystyki podobne do Wikiwyzwania. Może przyda się to do jakiejś szerszej analizy. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:21, 24 kwi 2017 (CEST)

Emailedytuj kod

Dostałem ileś godzin temu powiadomienie o wysłanym emailu, ale do teraz nic nie doszło. Coś chyba nie zadziałało. Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres ziarnek[malpa]poczta[kropka]onet[kropka]pl Kenraiz (dyskusja) 21:48, 6 kwi 2017 (CEST)

Odp:Jeszcze w sprawie bota...edytuj kod

Odp:Jeszcze w sprawie bota...

Podobno botem wszystko da się zrobić, ale to już dość szczegółowa analiza i niestety chyba mnie przerasta. :( Szoltys [Re: ] 11:01, 7 kwi 2017 (CEST)

Odp:20 kwietniaedytuj kod

Odp:20 kwietnia

witam. rzuć oko na to: "która odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2017 w Bydgoszczy. Termin rejestracji mija 19 maja" :) może chodzi o czerwiec? - John Belushi -- komentarz 15:19, 20 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:20, 10 maj 2017 (CEST)

CEE Spring tydzień ostatniedytuj kod

Witam, Co się dzieje z obecnym tygodniem? W tym, prócz moich 4 artykułów,są tylko 2 inne. W poprzednich tygodniach nie było czegoś takiego, żeby praktycznie nikt nie dodawał artykułów. Czy to może ja robię coś źle?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 21:53, 25 maj 2017 (CEST)

Witaj, mam pytanie techniczne: Czy artykuł zrobiony na potrzeby CEE Sprning 2017 musi ważyć minium 2kb, by być zaliczony, czy może mieć mniej i być zaliczonym? Proszę o odpowiedź, ponieważ zostało już mało czasu :D

Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 11:07, 27 maj 2017 (CEST)

Pisało też, że każdy, kto napiszę 10 artykułów w 5 konkursach, dostanie nagrodę za aktywność. W tym mi chodzi. Luki4812 (dyskusja) 23:01, 27 maj 2017 (CEST)

Re:CEE Spring 2017edytuj kod

Cześć, dziękuję za wszelkie pochwały :) Nagrody już prawie wybrane, jeszcze dogranie szczegółów i gotowe. Pozdrawiam Budd Le Toux (dyskusja) 18:35, 5 cze 2017 (CEST)

Wyniki cee springedytuj kod

Cześć, kiedy całkowite wyniki cee spring 2017 ? (Zelialex (dyskusja) 09:13, 6 cze 2017 (CEST))

Odp:Ja do bota! ;)edytuj kod

Odp:Ja do bota! ;)

Hej. Jasne, zajmę się tym. Wystarczą takie statystyki jak przy Wikiwyzwaniu czy potrzeba jeszcze czegoś więcej? Szablony CEE bardzo pomogą. :) Odnośnie zlotu – czemu nie. Jeżeli tylko czas pozwoli, to bardzo chętnie. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:35, 7 cze 2017 (CEST)

Jasne, taka statystyka oczywiście będzie (zamiast Wikiwyzwaniowego podziału na hasła wg liczby interwiki). Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:48, 8 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:33, 10 cze 2017 (CEST) 

TT/Wybór nagródedytuj kod

Witam;) Bardzo proszę o zaakceptowanie nagród za zwycięstwo w Tygodniu Krajów Wybrzeża Niewolniczego i Tygodniu Artykułu Tajlandzkiego. Z góry dziękuję;) Zala (dyskusja) 15:09, 12 cze 2017 (CEST)

Facebookedytuj kod

Hm "Zdobywcą największej liczby Rekordów Guinessa jest amerykanim Ashita Furman" - napisałbym jednak Amerykanin :) To na 200%. I chyba (na 97%) rekordów a nie Rekordów, bo nie jestem pewny, czy da się to określić jako nazwę własną imprezy. No, chyba, że słowniki każą pisać dużą? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:24, 21 sie 2017 (CEST)

I pisownia nazwiska: Guinness, księga rekordów Guinnessa: podwójne N, podwójne S. --WTM (dyskusja) 19:40, 21 sie 2017 (CEST)

Kwestia nagrody za udział w TT ZEAedytuj kod

Witaj, brałem udział w tygodniu tematycznym o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety, nie miałem możliwości "dożyć" w nim do końca. W dniu 23 sierpnia, około 16, w czasie burzy w moim mieście, piorun uderzył w nadajnik Hot Spot, który należy do gminy. Ja, z tego powodu, iż korzystam z darmowego internetu miejskiego, nie miałem możliwości, aż do dziś (czyli 31 sierpnia 2017) zrobić czegokolwiek związanego z internetem, a o sprawdzeniu Wikipedii już nie mówiąc. Moje pytanie jest proste - czy za konkurs dostanę nagrodę? (mówię o 3 "uczestnikom najbardziej aktywnym w tworzeniu nowych artykułów i znaczącym poprawianiu starych" oraz "3 uczestnikom najbardziej aktywnym w tworzeniu artykułów powyżej 5 kb (z dobrym uźródłowieniem)") Ja osobiście (w komunikatach ani na swojej stronie) tego nie mogę znaleźć. Z mojego toku rozumowania wynika, że chyba mi to przysługuje (zrobiłem 2 hasła powyżej 5kb, 9 powyżej 2kb, jedno mniej niż 2kb i 2 kategorie). Proszę o szybką odpowiedź w tej sprawie, ponieważ, nieukrywając, na prawdę zależy mi, by dostać swoją pierwszą gwiazdkę za konkurs w mojej przygodzie z Wikipedią :D

Jeżeli coś pominąłem, proszę również o uzupełnienie moich niepewności.

Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 15:21, 31 sie 2017 (CEST)

Ad:Odp:Podsumowanieedytuj kod

Hej,
nie ma sprawy :) Dzięki za poprawę, i mogę się tym zajmować, nie ma problemu. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 11:55, 13 wrz 2017 (CEST)

Prośba o wypowiedźedytuj kod

Cześć,

Zamieściłem wpis w kawiarence ze sprawą która dot. WMPL Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne#IBUK_Libra_i_Stowarzyszenie_WMPL

Pozdrówki,
Kpjas φ 12:41, 2 paź 2017 (CEST)

Losowanie nagródedytuj kod

Czy mogłabyś gdzieś zaznaczyć/zapisać, żeby mnie w losowaniach nagród nie uwzględniać? Zapomniałem (mea culpa) o tym, pisząc to jedno jedyne hasełko tygodnia biol. a czasami nie mam łączności, żeby się (jak poprzednio) wypisać osobiście. Ciacho5 (dyskusja) 13:53, 25 paź 2017 (CEST)

Re: Mailedytuj kod

Dzień dobry. Napiszę wprost, przez stronę wiki, to nie jest nic poufnego. Chciałem tylko zwrócić uwagę na licznik artykułów pl-wiki, który zbliża się do wartości 1,250 mln (obecnie 1 248 625) i najprawdopodobniej osiągnie ją jeszcze w pierwszej połowie listopada. --WTM (dyskusja) 14:24, 6 lis 2017 (CET)

Re: Odp:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Weekend Artykułu Lesotyjskiegoedytuj kod

Cześć! Dokładnie z tego wynikało moje pytanie i napiszę wprost – wolałbym, aby w kwestii losowania zostało wszystko po staremu ;). A odnośnie zlotu zimowego, no niestety mój przyjazd jest raczej mało prawdopodobny, bo w tych okolicach mam egzaminy na uczelni. Tak poza tym, gdybyśmy kiedyś się spotkali, to z pewnością byś mnie zapamiętała, bo mam dwa metry wzrostu ;p. Jedyny osobisty kontakt z ludźmi piszącymi na Wikipedii miałem przy okazji czerwcowo-lipcowego Wikicampu w Armenii, nawet można znaleźć fotki ze mną (taki mafioso w czarnych okularach xD). Pozdrawiam serdecznie! Karol 1111 dyskusja 18:49, 8 gru 2017 (CET)

Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszeniaedytuj kod

Witaj. W ogłoszeniu powinno się znaleźć przede wszystkim zwycięskie zdjęcie konkursu lub czołowa trójka, nie 24. lub inne miejsce. Jeśli chcesz podkreślić, że zwycięskie zdjęcie z lokalnego konkursu Wakacji z Wikipedią zajęło 24. miejsce w globalnym Wiki Loves Monuments to ogłoszenie powinno być napisane inaczej. Dodam, że nie wiem, które zdjęcie rzeczywiście zwyciężyło, strona konkursu na pierwszy rzut oka tego nie mówi. Eurohunter (dyskusja) 15:31, 15 gru 2017 (CET)

Tygodnie tematyczneedytuj kod

Witaj ponownie! Pisałem w tej sprawie maila do zarządu stowarzyszenia, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc zapytam tutaj. Chodzi mi o przerwy wiosenno-letnio-jesienne, mianowicie planuję w przyszłości je zlikwidować. Ich likwidacja będzie się jednak zapewne wiązać z przybyciem kilku nowych akcji (pewnie około sześciu-siedmiu), stąd moje pytanie – czy w budżecie przeznaczonym na konkursy TT znajdą się na to środki? Pzdr. Karol 1111 dyskusja 10:24, 16 gru 2017 (CET)

Konkursedytuj kod

Hej. Odebrałaś mojego maila? (jeszcze sporo przed BN wysłałam, na "oficjalny" adres). Pozdr. Gytha (dyskusja) 10:00, 1 sty 2018 (CET)

Zabawaedytuj kod

Punkt 3. (rozpoczynanie nazwy hasła od W) w przypadku biografii dotyczy imienia czy nazwiska opisywanej osoby? ;) 99kerob (dyskusja) 14:06, 13 sty 2018 (CET)

Konferencja Wikimedia2018edytuj kod

Cześć,czy już coś się dzieje w tym temacie? Pozdrowienia dla wszystkich pracowników. --J.Dygas (dyskusja) 11:16, 12 lut 2018 (CET)

 • Mam taką prośbę,czy przy wyborze miejsca konferencji Wikimedia Polska 2018 możecie tak wybrać by była też możliwość pobytu dla ludzi z Rollatorem, gdyż niestety ja tak chodzę,pomyślnie nad tym proszę. Dzięki serdeczne.--J.Dygas (dyskusja) 12:44, 19 lut 2018 (CET)

Czy jest już znane miejsce zlotu Wikipedystów w czerwcu 2018.--J.Dygas (dyskusjaУ) 07:35, 4 mar 2018 (CET)

 • Dzięki.Pozdrowienia do Polski.--J.Dygas (dyskusja) 17:57, 9 mar 2018 (CET)

Od kiedy będzie się można zarejestrować na konferencję?--J.Dygas (dyskusja) 08:09, 24 mar 2018 (CET)

 • No pewnie.--J.Dygas (dyskusja) 17:52, 24 mar 2018 (CET)
 • wyslalem wam forse, bedziecie mieli w piatek, ale ja nie mam strony Internetowej i nie chce zadnej miec, zróbcie cos bym byl na liscie, dziekuje i pozdrowienia z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 19:24, 2 maj 2018 (CEST)

odp. Losowania Tygodni Tematycznychedytuj kod

Witam. Jakiś czas temu stwierdziłem, że nie kolekcjonuję gwiazdek, ani innych tego typu nagród, więc usunąłem się z listy losowania, aby dać szanse pozostałym uczestnikom na zdobywanie nagród. Jest to decyzja na każde kolejne tygodnie. Przy okazji zapytam: czy rozdajesz gwiazdki (Barnstar) za poszczególne tygodnie? Nie wiem do kogo należy to zadanie i czy każdy zwycięzca tygodnia je otrzymał. Wcześniej robił to Karol 1111, ale teraz mniej aktywny. pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 16:32, 9 mar 2018 (CET)

Trochę się podepnę pod pytanie. W tym roku gwiazdki chyba tylko za jeden tydzień zostały przyznane. Jak coś to mogę zrobić listę, ale nie wiem kto je przyznawać powinien --katafrakt () 23:00, 20 mar 2018 (CET) Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, ale podejrzewam że spora część zainteresowanych ma konflikt interesów: mogliby się zająć przyznawaniem gwiazdek, ale przy okazji nikt nie przyzna im (a sami sobie, zgodnie z zasadami, nie mogą). I szczerze mówiąc myślę że jest to jakiś aspekt, w którym ktoś (no, niekoniecznie Stowarzyszenie) mógłby zainterweniować. Ale rozumiem w pełni że nie jesteś właściwą osobą, by obciążać tym zadaniem (z punktu widzenia zadać Stowarzyszenia). Po prostu wydawało mi się, że jakoś tam sprawiałaś pieczę nad Tygodniami ;) --katafrakt () 23:31, 20 mar 2018 (CET)

Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarzedytuj kod

Patrzę na Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarz i widzę trochę problem: Litwa jest dwa razy (26.03-1.04 oraz 30.04-6.05), nie ma w ogóle Estonii, która była w poprzednich latach (oraz chyba Finlandii, choć nie jestem pewien). Na pewno ten kalendarz jest ok? --katafrakt () 23:03, 20 mar 2018 (CET)

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarzedytuj kod

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarz

Hej. Czy celowo pierwszy tydzień trwa 5 dni, czy to jakaś pomyłka? ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:53, 22 mar 2018 (CET)

Hej raz jeszcze. Może w związku z tymi "krótszymi tygodniami" udałoby się wprowadzić u nas lokalną zmianę w kalendarzu? Ten ostatni "tydzień" obejmuje 3 kraje, podczas gdy Bułgaria i obszar doński (który z dużym prawdopodobieństwem może być u nas małym niewypałem jak erzja czy esperanto w ostatnich latach) mają pełne 7 dni. Może by je zamienić? :> Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:30, 25 mar 2018 (CEST) Hej raz jeszcze. :D Nie wiem, czy to celowe, ale w naszym kalendarzu brakuje erzji i Tatarstanu. Ponadto w kalendarzu na meta Armenia z ostatniego tygodnia została przeniesiona na bieżący tydzień. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 02:30, 31 mar 2018 (CEST) Hej. Myślę, że to dobre rozwiązanie. Dzięki! :) Szoltys [Re: ] 12:40, 5 kwi 2018 (CEST)

Tydzień żeglugi i hydrotechnikiedytuj kod

Witam. W tygodniu tamatycznym żeglugi i hydrotechniki, zdobyłem nagrodę losową. Zapisałem książki, na stronie konkursu, które chciałbym dostać. Oto one Dinozaury encyklopedia ilustrowana 36 zł, Jak zdobyto dziki zachód 29 zł, łącznie 64 zł. Przelew za kupno książek w własnym zakresie dostanę, gdy wyślę fakturę na adres stowarzyszenia? Drzewianin (dyskusja) 22:31, 26 mar 2018 (CEST)

Wikiwyzwanieedytuj kod

Cześć. W regulaminie wikiwyzwania zostały stare zasady punktowania i ramy czasowe poprzedniej edycji. Jako że to oficjalna publikacja stowarzyszenia, to nie modyfikuję sam, a sygnalizuję. Pozdrawiam :) Torrosbak (dyskusja) 11:58, 14 kwi 2018 (CEST)

Kategorie CEE Springedytuj kod

Jakiś szablon wstawia dyskusje do kategorii typu Kategoria:Artykuły z CEE Spring 2018 o kraju Austria. Niestety nikt tych kategorii nie tworzy na czas. Czy one są w ogóle potrzebne? Może przestać wstawiać do nich dyskusje artykułów. ~malarz pl PISZ 10:09, 15 kwi 2018 (CEST)

Masowe substuby w CEE Spring 2018edytuj kod

Witaj. Zwróć proszę uwagę na substuby składające się z jednego zdania i infoboksu, które X-domin już trzeci tydzień masowo zgłasza do konkursu CEE Spring 2018. Czy na pewno o taką jakość artykułów nam chodzi? Fiszka (dyskusja) 15:00, 15 kwi 2018 (CEST)

CEE Spring 2018edytuj kod

Mozesz zaktualizowac sekcje o rankingach tego konkursu? 94.254.150.136 (dyskusja) 23:56, 18 kwi 2018 (CEST)

Wikipedia:Wikiwyzwanie 2918/Rankingedytuj kod

Cześć! Mam pytanko. Na stronie Wikipedia:Wikiwyzwanie 2018/Hasła pod datą 17 kwietnia hasło mojego autorstwa Anthony Wayne zostało sklasyfikowane jako 25-punktowe. Tymczasem liczba interwiki wynosi 13, czyli powinno być 169 punktów. Chyba nic nie pomyliłem? :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:55, 23 kwi 2018 (CEST)

Ciekawostka: nawet pomimo tej nieścisłości coś nie gra. :) Po dwóch dniach miałem przyznane 297 pkt. (to się zgadza), a po trzecim – 331 pkt., czyli za trzeci dzień przyznano mi 34 pkt. Nawet przyjmując nieprawidłową punktację za ww. hasło, to tych punktów powinno być 58. (po korekcie: 202). :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:04, 23 kwi 2018 (CEST) Absolutnie się nie gniewam, zatem i Ty przejmować się nie powinnaś. :) Wiadomo, że jak się liczy ręcznie to o pomyłkę nietrudno. Własne punkty liczyłem i dlatego to wyłapałem, ale widzę, że bot już ruszył, także teraz nie powinno być problemu. No cóż, trzeba wracać do pisania – Eurohuntera raczej już nie dogonię, ale może chociaż załapię się na wikigadżet. :) Pozdrowienia! ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:16, 24 kwi 2018 (CEST)

Wikipedia:CEE Spring 2018/Austria, Serbia i Estoniaedytuj kod

Cześć. Właśnie poprawiłam/ pogrubiłam trzy tytuły moich artykułów napisanych w ramach propozycji od Estonii, jako że podczas wpisywania ich na listę nie zawsze o tym pamiętałam. Aktualny mój estoński bilans: 24 artykuły, w tym 18 zaproponowanych przez Estonię. Pozdrawiam, Fiszka (dyskusja) 10:44, 27 kwi 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018edytuj kod

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018

Ja psze Pani chciałem zapytać o to zdanie: "A osoby, które ukończą je w pierwszej połowie 2018 roku mogą zgłosić się się po specjalną wersję dla zaawansowanych, na drugą połowę roku!" :) Bo tam już dziesięć osób w matriksie siedzi ;) A jak jeszcze nie masz poukładanego zadania na drugą połowę, to przyszedł mi pomysł na Wikiscrabble. W scrabblach układa się po 1 słowie, a tu mogłoby chodzić o tworzenie / poprawianie artykułów, których tytuły składają się z jednego słowa. Hmmm, dlaczego tak - bo to bardzo często terminy podstawowe. No, poza nazwami miejscowości, filmów itd., ale można by ograniczyć "wielkość planszy" tak, aby po kolejnych dodanych / poprawionych artykułach następne musiały być krótsze... (tzn. coraz trudniej byłoby utworzyć dłuższe). A na końcu takie pycie-krótkie: byt, dom, lód, wat :)) Ewentualnie niedozwolone (mniej punktowane) byłyby nazwy własne... Technicznie, to jeszcze nie wiem jak to zrobić - można by przesłać na Commons pustą planszę, a kolejni zawodnicy zamieszczaliby słowa i nadpisywali :-) Hedger z Castleton (dyskusja) 17:03, 30 kwi 2018 (CEST)

Bim bam bom. Technicznie robienie wikiscrabbli byłoby chyba łatwiejsze, niż mi się wydawało:
| | | d | | | | | | p | o | t | | | | | | m | o | l | | | | | | r | ó | d | | | | | | d | | | | | | | | | 
A pod planszą można wpisywać nick i link do artykułu :)) Kolejność dopisywania słów można wylosować, albo kto pierwszy się wpisze... Aby nie było konfliktów edycji, każdy może sobie wybrać "okienko czasowe" - powiedzmy 15 minut w ciągu doby. Okienka nie mogą się na siebie nakładać, a każdy może dodać jedno słowo na dobę. Jak co najmniej 4 litery znajdą się na brzegu planszy, powiększamy je o 2 kolumny (po bokach) i 2 wiersze (góra, dół). Hedger z Castleton (dyskusja) 13:09, 21 maj 2018 (CEST) Można i tak, o ile każdy będzie dysponował sprzętem do fotografowania. Poza wspieraniem Commons, można też wspierać Wikisłownik. Np. mogą być inne formy gramatyczne (poza rzeczownikami w mianowniku, jak przystało na hasła encyklopedii), jeśli dane słowo ma także swoją stronę w Wikisłowniku, a więc można wtedy wpisać "domu", "potem" itd. :) Formy przestarzałe z kolei mogłyby być wpisane, jeśli znajdują się w utworach opublikowanych w Wikiźródłach. Hedger z Castleton (dyskusja) 10:15, 3 cze 2018 (CEST) I jak tam. Może od września? Teraz chyba "za gorąco" ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 09:50, 7 lip 2018 (CEST)

Nagrodyedytuj kod

Hej

Jak rozumiem z powiadomień Wikipedysta:A.Matusiak próbuje przesłać mi maila, ale już utraciłem ten adres. Jeśli można - rezygnuję z nagród zarówno w Portugalskim TT jak i Spring. Są dużo bardziej wartościowe arty do nagrodzenia, no i wikipedyści, którym się książki przydadzą dużo bardziej;). Pozdro. Divino (dyskusja) 18:13, 4 cze 2018 (CEST)

Ja z kolei z pytaniem o to - jaki jest termin na realizację tej nagrody? ;) 99kerob (dyskusja) 16:59, 13 cze 2018 (CEST)

Konferencja Wikimedii Katowiceedytuj kod

Czy juz mozna zobaczyc zdjecia z Konferencji?--J.Dygas (dyskusja) 10:57, 16 cze 2018 (CEST)

CEE Spring 2018/Nagrodyedytuj kod

Cześć. Nie ma mnie w statystykach nt artykułów tematycznych, a ja napisałem jeden artykuł tematyczny (o Bułgarii) – Obszar Chronionego Krajobrazu Strandża. Proszę o uzupełnienie, pozdrawiam. Drzewianin (dyskusja) 11:58, 17 cze 2018 (CEST)

Wikiwyzwanieedytuj kod

Dzięki. Chętnie wziąłbym udział w zimowej edycji, gdyby pojawiła się taka możliwość. Nagrodę przekazuję następnemu w kolejce:) Eurohunter (dyskusja) 14:01, 22 cze 2018 (CEST)

Wikiblogedytuj kod

Na wikiblogu jest oczywisty błąd w info o nowym zarządzie Stowarzyszenia: "Tomasz Ganicz był członkiem Stowarzyszenia od samego jego powstania... a od 2018 – jako prezes.". Wiem, że nie Ty jesteś autorką, ale autorka - rzeczniczka Stowarzyszenia na wiki jest na stałe nieobecna, a mnie z kolei nie ma na liście dysk. Stowarz. więc nie zgłoszę tam. A że Ty jesteś i tu i tam, to nieśmiało zgłaszam propozycję poprawy - eksprezes był jednak prezesem ciut dłużej niż ostatnie 5 miesięcy:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:29, 22 cze 2018 (CEST)

Tydzień Artykułu Kanadyjskiego IIIedytuj kod

Witam, czy w sprawie wygranej w Tygodniu Artykułu Kanadyjskiego III została już podjęta jakaś decyzja? Bo zakończył się on 18 lipca, mam najwięcej haseł pow. 5KB znaków, ale nie mam żadnego potwierdzenia w sprawie nagrody. Wiroid (dyskusja) 08:05, 27 lip 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2018/Nagrodyedytuj kod

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2018/Nagrody

Hej! Odnośnie artykułów wyróżnionych – artykuł o Słowacji na ZIO 2010 rozbudowałem w ramach zeszłorocznego CEE Spring (dokończyłem w ramach konkursu z Meta), więc nie łapie się do statystyk. :) Można natomiast zaliczyć tę listę. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:13, 27 lip 2018 (CEST)

Raport 1edytuj kod

Hej! Na Commons wrzuciłem wersję roboczą raportu z pierwszego tygodnia Wikiolimpiady (niestety tabelkę z listą artykułów trzeba ręcznie powiększyć – nie mieści się na ekranie). Czy według Ciebie jeszcze coś warto dodać w takich zestawieniach? Wszelkie sugestie mile widziane. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:08, 9 wrz 2018 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasłoedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza/Wybierz hasło

Nie zgadzam się :) Jedyne co można zrobić to przekierowanie ze strony z dywizem do poprawionej przeze mnie. Wtedy linki będa trafiać, czyż nie? I jeszcze jedno: piszesz że ważniejsza jest "klikalność/łatwość/osiągalność" strony od poprawności pisowni? Przecież jesteś polonistką i twarzą Wikipedii, więc jak możesz tak rozumować! A tak już całkiem serio, to jedyne co można zrobić to pogodzić przyjemne z koniecznym, czyli tak jak wyżej napisałem – poprzez redir. Pozdrawiam. Jckowal piszże 22:44, 12 wrz 2018 (CEST)

Biogram Władysława Żeleńskiego w kontekście konkursu Wolna Polska – Wolna Wiedzaedytuj kod

Cześć. Ostatnio znacznie rozbudowałam i uźródłowiłam biogram Władysława Żeleńskiego, w ramach integracji z biogramami z Encyklopedii muzycznej PWM (zgoda OTRS #2011122910020701), którą to integracją właśnie się zajmuję, zgodnie z harmonogramem realizacji wikigrantu (WG 23/2018). Zrobiłam to nie mając pojęcia o planowanym konkursie Wolna Polska – Wolna Wiedza, ani o liście z biogramami przeznaczonymi do konkursowej rozbudowy. Innymi słowy biogram Władysława Żeleńskiego jest już zrobiony i moim zdaniem należałoby go wykreślić z konkursowej listy. Przy okazji obiecuję, że do rozpoczęcia konkursu nie będę integrować biogramów z tej listy, żeby nie mieszać :) Pozdrawiam, Fiszka (dyskusja) 15:24, 14 wrz 2018 (CEST)

Nagroda Tygodniu Artykułu Duńskiegoedytuj kod

Witam! Cieszę się z wygranej w losowaniu, ale że jako to moja pierwsza nagroda, chciałbym się dowiedzieć co i jak muszę zrobić, by ją otrzymać. Pozdrawiam, 1player (dyskusja) 19:16, 19 wrz 2018 (CEST)

Ogłoszenie, drobna edycjaedytuj kod

Hej, pozwoliłem sobie nieznacznie zmodyfikować Twoje ogłoszenie -> KLIK. Jeśli oczywiście uważasz, że to zbędne to anuluj edycje. Informuje, bo to ostatecznie Ty się tam podpisujesz :) Pozdrawiam. Strazak sam (dyskusja) 16:50, 2 paź 2018 (CEST)

Odp. Wolna Polska – Wolna Wiedzaedytuj kod

Przyznaję, że oba hasał wybierałam nie kierując się kanonem, więc i tak dobrze, że przynajmniej z jednym się wstrzeliłam. Dramat Bolesław Śmiały praktycznie mam skończony, więc to bardziej mobilizacja, a o Jasienicy czytam akurat książkę i gdy spojrzałam co jest na wiki to mnie serce zabolało, tym bardziej, że niektóre informacje są nieprawdziwe. Offeliaa (dyskusja) 20:16, 19 paź 2018 (CEST)

Tygodnie tematyczneedytuj kod

Witam. Z tego co widzę na Wikipedii, pojawił się pomysł, żeby zlikwidować nagrody w postaci dofinansowania do zakupu materiałów przyznawane w Tygodniach Tematycznych, przy czym byłoby to motywowane tym, że sporo namieszałem w ostatnich konkursach i wytworzyła się niemiła atmosfera.

Przykro mi, bo nie chcę, żeby ktoś był przeze mnie pokrzywdzony. Nagrody, szczególnie te losowane, na pewno zachęcają do pisania. Proponuję więc, że zrezygnuję z udziału w konkursie o nagrody już od Tygodnia Śląskiego. Jeżeli napiszę coś, to tylko jako IPek, żeby już więcej nie mieszać :)

Wiroid (dyskusja) 18:18, 20 paź 2018 (CEST)

Witam ponownie :)

Skoro nie ciąży na mnie odpowiedzialność za ewentualne zrezygnowanie z przyznawania nagród, postanowiłem się podpisać własnym nickiem przy nowym haśle i wziąć udział w konkursie Tygodnia I Wojny Światowej. Wiroid (dyskusja) 13:22, 6 lis 2018 (CET)

Tydzień Gwinei Równikowejedytuj kod

Witam, chciałbym się zrzec nagrody głównej za zwycięstwo w Tygodniu Gwinei Równikowej. --MP2002 (dyskusja) 14:24, 7 lis 2018 (CET)

Również, dziękuję MP2002 (dyskusja) 14:38, 7 lis 2018 (CET)

Odp:Odp:Nagrodyedytuj kod

Odp:Odp:Nagrody

Trochę to trwało (skleroza nie boli i zapomniałem :P), ale wybrałem w końcu książkę w ramach nagrody losowanej za TT Wenezuelski. Pamiętam, że po losowaniu ktoś ze stowarzyszenia wysyłał mi maila ze szczegółami jak krok po kroku prawidłowo to zrobić, żeby później wszystko rozliczyć - dałoby radę podesłać to jeszcze raz, bo gdzieś zaginęło w czeluściach mojej skrzynki? 99kerob (dyskusja) 14:56, 7 lis 2018 (CET)

I cóż że do Szwecjiedytuj kod

Cześć Natalia, niestety nie będzie mnie na zimowym WikiZlocie. Nie dostanę urlopu w tym terminie. Ale jeśli go nie dostanę teraz, to znaczy, ze go dostanę kiedy indziej. Prawdopodobnie będzie to sierpień. Wiem, że to odległy termin, ale ja już o tym myślę :) Wiem też, że w sierpniu odbędzie się WikiMania w Sztokholmie. Zastanawiam się czy by tam nie pojechać. Uczestniczyłaś może w tym wydarzeniu we wcześniejszych latach? Wiesz mniej więcej jak to wygląda? Będzie ktoś tam z Polski? Pozdrawiam i życzy miłego dnia wieczoru! :) Tournasol Napisz do mnie! 17:03, 14 gru 2018 (CET)

Najbardziej aktywni w CWedytuj kod

Hej!

Od przyszłego roku planuję prowadzić statystyki najbardziej aktywnych autorów haseł wyeksponowanych w Czywieszu (mniej więcej w ten sposób, tu dane dla 2018 roku). Trójkę najbardziej aktywnych edytorów w danym miesiącu planuję "wyróżniać" na tablicy ogłoszeń (w podobny sposób do tego, jak Kenraiz informuje o najbardziej aktywnych przeglądających).

Może warto pomyśleć o jakichś comiesięcznych nagrodach dla najbardziej aktywnych Czywieszowców?

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 03:10, 17 gru 2018 (CET)

Hmmm, a może po prostu akcje specjalne przynoszą lepsze rezultaty, bo odbywają się rzadko i są atrakcyjne dla społeczności? Świetny pomysł z pocztówkami! :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:08, 19 gru 2018 (CET)

Nagroda - pytanieedytuj kod

Cześć! Nie jestem za bardzo na bieżąco, bo nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło, ale wylosowałem nagrodę w Tygodniu roku 1918 i nie za bardzo wiem o co chodzi... Jaka to nagroda i jaka jest procedura? Czy to jest zgodnie z tym artykułem: Nagrodę losową, o której mowa w § 3. pkt 2.2., stanowić mogą wszelkie źródła informacji i wiedzy w szczególności książki (w tym również e-booki), czasopisma, płatny dostęp do baz danych itp., nieprzekraczające kwoty 75 PLN.? Pzdr. MOs810 (dyskusja) 15:32, 17 gru 2018 (CET)

Odp:Odp:Nagroda - pytanieedytuj kod

Odp:Odp:Nagroda - pytanie

A czy możliwy byłby zakup np. Samochodowego Atlasu Polski 2018/2019? Nie jest to bezpośrednio źródło do haseł, ale korzystam z niego niezwykle często planując i realizując podróże po Polsce, nie tylko w ramach Wikigrantów, ale też na zwykłe ekspedycje, z których powstają potem hasła i ładuję zdjęcia na Commons. Polska powiatowa to mój konik, więc ww. projekty mają z tego ogromny pożytek :) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 13:17, 18 gru 2018 (CET)

 • Dzięki. Rozważę zatem zakup atlasu. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 14:09, 18 gru 2018 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Efektywnośćedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Efektywność

Droga Natalio, nie trudź się, ja to wszystko podsumuję korzystając z Excela, ale na koniec roku, gdy w tabeli będą wszystkie TT;) Pozdrawiam Zala (dyskusja) 12:12, 19 gru 2018 (CET)

Też się cieszę, z pewną dozą ciekawości i niepewności, jak to przy pierwszym razie;)))) Zala (dyskusja) 12:31, 19 gru 2018 (CET)

Promowanie CzyWieszaedytuj kod

Pomysł nie mój, ale nie pamiętam, kto go gdzieś kiedyś zgłosił. Żeby nie zaginął, odświeżam: Jakiś mechaniźmik, generujący link do jednego z pytań do wstawienia sobie w sygnaturkę na różnych forach itp. Ciacho5 (dyskusja) 18:26, 19 gru 2018 (CET)

Re:Wolna Polska - Wolna Wiedzaedytuj kod

Dziękuję :) Ironupiwada (dyskusja) 21:20, 5 lut 2019 (CET)

I ja dziękuję :) Macedo (dyskusja) 00:21, 6 lut 2019 (CET)

Tygodnie Tematyczne, nowa odsłonaedytuj kod

Serdecznie witam, jak będą wyglądały te nowe zasady w TT? Miała być informacja na początku stycznia. Tydzień szwedzki już niebawem, a żadnych informacji nie zauważyłem (chyba, że przeoczyłem). Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 22:08, 5 lut 2019 (CET)

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź i szczegółowe informacje. Całkiem niezły pomysł. Te pieczątki, od razu skojarzyły mi się z jedną z sieci stacji paliw, która kiedyś organizowała akcję, w której dawano stempelki i nagrodami były też m.in. kubki. U nas jest podobnie, no i zatankować też można: wiedzę i pozytywną energię zawartą w projekcie, nie tylko TT. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 19:19, 8 lut 2019 (CET)
 • Witam, może mógłbym jakoś pomóc przy projekcie. Niestety, w tej chwili nie przestrzegamy nowego regulaminu nagradzania w TT. Zala widzę, też się wyłączył. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 14:03, 7 mar 2019 (CET)
 • @Four.mg Nie wyłączył się, tylko ma taki zap@#$%^ w pracy, że... Niepodsumowany jest tylko ostatni Brytyjski, zrobię to do jutra. Zala (dyskusja) 14:20, 7 mar 2019 (CET)
 • Mam pytanie: brałem udział w Szwedzkim III i w Brytyjskim II - ale w tabelce "Stan pieczątek" mnie nie ma - czy coś muszę dodatkowo spełnić? Gurthg Shae (dyskusja) 17:27, 15 mar 2019 (CET)
  • Już widzę, punkty się nie przenoszą, a było ich za malo na pieczątkę ;-) Gurthg Shae (dyskusja) 17:32, 15 mar 2019 (CET)

(Nie)znane kobiety Wikipediiedytuj kod

Hej. W sekcji pomocy akcji Wikipedia:(Nie)znane kobiety Wikipedii można też mnie dopisać:-) Hubert (specjalizacja: kwestie techniczne, biogramy, przypisy, poprawki redakcyjne). Kontakt także telefoniczny: 888 538 798. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 10:42, 26 lut 2019 (CET)

Nierozliczone "stare" TTedytuj kod

Hej;) Mając ostatnio nieco więcej czasu przejrzałem podliczenia kilku ostatnich TT i zauważyłem, że nie przyznano nagród głównej i losowanej w Wielkopolskim, losowanej w Peruwiańskim II oraz głównej i losowanej w Chilijskim II. Jeśli się mylę, proszę o wybaczenie;) Zala (dyskusja) 18:18, 19 mar 2019 (CET)

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Kalendarzedytuj kod

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Kalendarz

Cześć :) Tak dopytam. Nie ma w tym roku Polski? Chyba do tej pory była. Emptywords (dyskusja) 18:13, 20 mar 2019 (CET)

 • W sumie racja. Dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 23:37, 20 mar 2019 (CET)

Odp:CEE Spring 2019edytuj kod

Odp:CEE Spring 2019

Hej. Bardzo dziękuję. :) Tak naprawdę zawalczyłem o ten voucher z ciekawości, żeby zobaczyć jak to działa. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:50, 29 mar 2019 (CET)

Odp: Konkurs CEE Spring 2019edytuj kod

Bardzo dziękuję za wyróżnienie! Przeczytałam o nim w drodze na warsztaty Art+Feminism, więc to dla mnie dodatkowa motywacja na dziś. GiantBroccoli (dyskusja) 13:08, 30 mar 2019 (CET)

Odp. Słupsk po kaszubskuedytuj kod

Widzę to w ten sposób, że Fundacja zasygnalizuje Radzie JK problem, którym ta zajmie się na swoim posiedzeniu (najbliższe już jutro!), a rezultat opublikuje zwyczajowym kanałem. Nie uważam, żeby to była jakaś ingerencja merytoryczna w Wikipedię, bo przecież WmPl niczego nie będzie narzucać - ewentualne zmiany w artykułach wprowadzą sami wikipedyści, tak jak zawsze kiedy pojawia się przełomowe źródło. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 16:55, 2 kwi 2019 (CEST)

Odp:CEE Spring 2019edytuj kod

Odp:CEE Spring 2019

Dzięki za sygnał - wiem, że CEE trwa, ale z uwagi na ramy czasowe robię tyle ile mogę, ledwie czasu mi starcza na TT. Wiosenne czyszczenie szaf ze źródeł powoduje, że chce wykorzystać to co mam i oczyścić półki :) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 14:54, 9 kwi 2019 (CEST)

Odp:CEE Spring 2019edytuj kod

Odp:CEE Spring 2019

Dzięki za przypomnienie ale tak jakbym miał trochę mniej czasu tej wiosny. CEE Spring 2019 jeszcze trochę potrwa więc może nadejdą takie piękne dni, że nie będę miał dużo zajęć i napiszę kilka lub kilkanaście hasełek w konkursie. Pozdrawiam. Ciszema (dyskusja) 15:13, 9 kwi 2019 (CEST)

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Nagrodyedytuj kod

Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Nagrody

Cześć, moja drobna uwaga: w tygodniu 2 CEE Spring udało mi się utworzyć 4 nowe artykuły, a nie jak pisze w tabelce 2. Wiem, że to tylko zabawa, ale jakby połowy nie było :)

Pozdrawiam Kokodyl (dyskusja) 22:30, 10 kwi 2019 (CEST)

Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019edytuj kod

Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019

Hej. Czy ta kategoria nie powinna obejmować raczej stron dyskusji? ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:36, 11 kwi 2019 (CEST)

Odp:Dwie sprawyedytuj kod

Odp:Dwie sprawy

Cześć. Co do CEE, to może nawet wezmę udział jeszcze w tym tygodniu. Znam parę gatunków ryb, które żyją tylko w tych krajach na bardzo niewielkich powierzchniach. A co do poznańskich spotkań, to chętnie :) Nie mam motywacji do edytowania ostatnio, a takie spotkanie byłoby niewątpliwie dość motywujące. Dzięki za wiadomość. Pozdrawiam! Torrosbak (dyskusja) 10:44, 12 kwi 2019 (CEST)

Re: Odp:Re: Liczba haseł bez przypisówedytuj kod

Hej :) Wysłałem na e-mail propozycję konkursu (roboczo nazwany "Dla u-botów", sam szkic do dopracowania). Pozdrawiam Wiklol (Re:) 16:02, 23 kwi 2019 (CEST)

Oczywiście cel kooperacji jest taki, by nie-operatorzy botów mieli również szansę wziąć udział w konkursie. Wyślę za chwilę dalsze propozycje zapisów do regulaminu. Wiklol (Re:) 23:00, 23 kwi 2019 (CEST)

Dziękujęedytuj kod

Moneta dotarła, bardzo dziękuję! Gżdacz (dyskusja) 16:50, 25 kwi 2019 (CEST)

CEE Spring – kraje spoza kalendarzaedytuj kod

Hej!

Mam takie pytanko. W konkursie CEE Spring na Meta uwzględniane są również kraje spoza kalendarza, np. Czechy, Kazachstan czy Słowenia. Inne Wikipedie tworzą artykuły o tych krajach i wliczają je do konkursu, stąd w statystykach są wyżej od nas (np. Węgrzy o Czechach mają 67 artykułów!). Czy zatem jeżeli utworzę np. artykuł o Słowence czy Czeszce, to mogę wstawić szablon CEE Spring z parametrami Słowenia/Czechy? Interesuje mnie to zwłaszcza w naszym międzywikipediowym wyścigu, ale również w kontekście artykułów wyróżnionych (konkretnie mam tu na myśli Polskę), bo wiadomo, że do tygodniowych statystyk taki wkład nie będzie wliczany.

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:09, 4 maj 2019 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Hej, na wypadek problemów m emailami: potwierdzam, że na konferencji będę i głosić też będę:) Wpłaty dokonałem 23 V. Reszta w mailu, który Ci wysłałem przed chwilą. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:23, 5 cze 2019 (CEST)

WP:Badanie Wikipediiedytuj kod

Witaj!

Na stronie Badanie Wikipedii znajduje się link do strony użytkownika Julii Kamin. Niestety jest on czerwony. Prawdopodownie chodzi o jakiś błąd w adresie (user:User:Juliakamin(cs)). Mogłabyś poprawić tak, aby wskazywał na odpowiednią stronę?

Zrobiłbym to sam, ale nie chcę pokierować przez przypadek uczestników badania nie tam, gdzie powinni. Z góry dziękuję ;) Msz2001 (dyskusja) 17:33, 17 cze 2019 (CEST)

Wikipedia:CEE Spring 2019/Nagrodyedytuj kod

Cześć, trzeba uzupełnić nagrody, także za hasła o kobietach i wyróżnione. A na wikisłowniku rozliczyć konkurs urodzinowy. Nawet sporo osób wzięło tam udział, może warto o tym napisać w Biuletynie, to jeszcze ktoś dołączy. Gdarin dyskusja 09:20, 2 lip 2019 (CEST)

Odp. Wikiwyzwanieedytuj kod

Jak działa mechanizm "wyślij e-mail"? Nigdy z niego nie korzystałam. W kwestii CEE Spring 2019 - jest jakiś problem? Nie dostałam żadnego vouchera ani informacji o ewentualnych opóźnieniach. Offeliaa (dyskusja) 18:26, 16 lip 2019 (CEST)

MWAedytuj kod

Odp:Stały TT

Hej! Wspomniałaś, że we wrześniu planowany jest MWA. Czy to aktualne i czy wiadomo już coś więcej na ten temat? :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 11:20, 12 sie 2019 (CEST)

Wierz lub nie, ale wczoraj wieczorem pomyślałem właśnie o tym, że przydałaby się jakaś lista dyskusyjna. :) Bardzo się cieszę, że akcja się odbędzie i oczywiście bardzo chętnie pomogę, śmiało pisz! Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 11:51, 12 sie 2019 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Czy będzie spotkanie w Krakowie na 18 urodziny wikipedii? Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 11:16, 14 sie 2019 (CEST)

 • Ooh, dzięki za informacje, przyjadę.--J.Dygas (dyskusja) 12:06, 14 sie 2019 (CEST)

Czy to będzie takie spotkanie jak we Wrocławiu, tzn. piątek - niedziela?--J.Dygas (dyskusja) 07:14, 16 sie 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie

Cześć Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL),

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach. [2]

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim). [3]

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. [4] Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 18:22, 10 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:35, 11 wrz 2019 (CEST)

Nagrody TTedytuj kod

Cześć, zbliża się termin wysyłki nagród wypracowanych podczas Tygodni Tematycznych. W związku z tym mam pytanie o procedury techniczne, gdzie zgłaszać np. rozmiar t-shirtu i adres do wysyłki? Czy ktoś się będzie mailowo odzywał do poszczególnych osób? Jeśli chodzi o tabelę pieczątek i tabelkę nagrody wszystko jest na chwilę obecną zaktualizowane. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 15:27, 18 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL),

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 22:10, 20 wrz 2019 (CEST)

Ankietaedytuj kod

Cześć. Dostałem zaproszenie do udziału w ankiecie. Czy ten link jest bezpieczny? Link jest w mojej dyskusji. Jeszcze drugie pytanie: czy ankieta jest w języku polskim? --Autori76 (dyskusja) 22:54, 23 wrz 2019 (CEST)

Hej, dzięki za zaproszenie. Chętnie odpowiem na pytania w ankiecie. Mam jednak jedno poważne zastrzeżenie do "wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie": czy tego zaproszenia, całego tekstu wiadomości dotyczącej ankiety, nie dało się napisać poprawnie po polsku? Może warto kontynuować ulepszanie naszej Wikipedii, a takie wysiłki czynić trzeba koniecznie, kładąc większy nacisk na posługiwanie się, także w korespondencji, staranną a przynajmniej poprawną polszczyzną? Z pozdrowieniami DaL (dyskusja) 14:03, 25 wrz 2019 (CEST)

Mam podobne wrażenia jak powyżej. Jeśli tak ma wyglądać darmowa amerykańska pomoc, to może jednak lepiej z niej nie skorzystać. Przykładowo nie dziwię się, że potrzebna jest pomoc do (wy)tłumaczenia pytań - mimo iż są po polsku.... Nieźle znam angielski i pytania z pierwszej strony są pytaniami do amerykańskiego odbiorcy. Tylko mechanicznie zmieniono język. Musiałem więc (prze)tłumaczyć sobie je na angielski i zgadywać co autor(ka) pytania miała na myśli w kontekście kulturowym USA... Dobrze, że ankieta była taka krótka. Zgroza! Ewidentnie wygląda na to, że Wikimedia Polska nie miała wyboru. Podnieście mnie / nas chociaż na duchu deklarując oficjalnie, że Wikimedia Polska nie ma obowiązku dostosowania się do tego co wymyślą twórcy tej ankiety. Aha, byłoby bardzo miło, gdyby odpowiedzi nie wylądowały na naszych stronach dyskusji tylko tutaj, tak jak to zrobił pan Wojciech Pędzich. Szczerze Pani współczuję Absolwent (dyskusja) 20:58, 25 wrz 2019 (CEST)

 • Zgodnie z prośbą @Absolwent odpowiadam na swojej stronie dyskusji. Jeśli chodzi o ankietę, to faktycznie tłumaczona była automatycznie. Inne materiały związane z tym projektem były korygowane przez nas przed publikacją, żeby były bardziej po polsku, ale tu po prostu zabrakło czasu i autorzy badania puścili jak jest. Niemniej wnioski badania mogą nam naprawdę pomóc w rozpoznaniu jak poprawić Wikipedię, więc zachęcam, żeby się nie zrażać. Co do tego, czy wnioski z ankiety są obowiązkowe do wprowadzenia: ani Wikimedia Polska, ani tym bardziej autorzy badania nie mogą wprowadzać w polskiej Wikipedii żadnych rozwiązań bez zgody, woli, chęci społeczności wikipedystów i wikipedystek, która to społeczność zarządza tym projektem :) Tak więc spokojnie - wnioski z ankiety mogą stanowić punkt wyjścia do przemyślenia sobie jak tworzyć lepszą Wikipedię i szukania nowych pomysłów, inicjatyw i poprawek. Ale to My, wikipedyści i wikipedystki (piszę My, bo jako Magalia jestem przecież wikipedystką :) ) decydujemy jak i czy zmieniać Wikipedię. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:34, 2 paź 2019 (CEST)

Odp:Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Odp:Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?


NIE Kotara 13:08, 1 paź 2019 (CEST)

Ciekawostkaedytuj kod

Może Ci się przyda do różnych wikiciekawostek, bo publikujesz zestawienia licznie odwiedzanych wikihaseł. Jest taka wyludniająca się i b. mało znana wioska Krajanów, i ta mała znaność (neologizm) przejawiał się na wiki: miała ona zwykle kilka odsłon dziennie. Ponieważ jednak mieszka tam ubiegłoroczna noblistka, to jak tylko zaczęto mówić w prasie, że jest kandydatką liczba odsłon w ostatnich 3 dniach wzrosła do kilkudziesięciu, a wczoraj 10 X wystrzeliła do ponad 14 tys. ! [5]. Żeby było śmieszniej - liczba odsłon biogramu samej laureatki w ostatnich dniach też b. wzrosła, ale osiąga "zaledwie" 1 600 - 2 400 (8, 9 X, o dziwo brak danych dla 10 X) Tokarczuk. I to jest dopiero szokujące, że to, gdzie mieszka noblistka jest 7x bardziej poczytne niż to, kim jest:) Zakładając, że to nie jest jakaś awaria statsów i że jak się pojawią dane za 10 X nie wyjdzie skrajny skok. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 21:17, 11 paź 2019 (CEST)

Witam,edytuj kod

Czy polska wikipedia mogłaby się w oficjalnym piśmie zwrócić do pana Marcina Bosackiego, czy mógłby pozwolić na umieszczenie w jego notce biograficznej tego zdjęcia -> https://pbs.twimg.com/profile_images/1121522938862239765/dAa-k88l_400x400.jpg z jego twittera? Bo to nasze niezbyt dobrze wygląda https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Bosacki#/media/Plik:Ministru_prezidents_Valdis_Dombrovskis_tiekas_ar_Polijas_%C4%81rlietu_ministru_Radoslavu_Sikorski_(8470199305).jpg . Jeśli nie, to trudno :). Qba0202 (dyskusja) 15:48, 14 paź 2019 (CEST) ODP: Dzięki, że odpisałaś. Moim zdaniem raz na dwa tygodnie to w sam raz. Wystarczająco czasu na poczytanie. Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 16:21, 17 paź 2019 (CEST)

Re:Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!edytuj kod

Dziękuję. Mpn (dyskusja) 15:52, 5 lis 2019 (CET)

Odp:Ogłoszenia lokalneedytuj kod

Odp:Ogłoszenia lokalne

Witaj Natalio, dziękuję za wiadomość :) Mnie się w ogóle nie zdarza "protestować gwałtownie" ;) a co do meritum, to widzę że faktycznie mamy inne podejście. Moim zdaniem do szablonu powinny trafiać tylko te informacje, które mają realny wpływ na ogólny kształt Wikipedii i wszystkich wikipedystów (zmian w szablonach, zasadach, zaleceniach, layoutu, "zamykania" nieaktywnych przestrzeni, wyborów, dyskusji nad poważnymi zmianami w funkcjonowaniu, etc. etc.). Szukanie przez WMPL rezydenta raczej nie ma takiego wpływu, a już na pewno nie umieszczenie ogłoszenia w sekcji "Akcje" ;), i to niezależnie kto nim będzie. Wstawienie ogłoszenia o naborze zdecydowanie nadaje się na TO, a argument o tym, że na TO "łatwo coś przegapić" jest równie dobrym argumentem dla tych wszystkich ogłoszeń, które są umieszczane na TO, a mogłyby być w szablonie (bo czemu nie?) ;) "Do szablonu powinny iść rzeczy ważne" - no tu punkt widzenia zależy od "punktu siedzenia", bo "ważne" jest również to, co jest na TO ;) Jako niespotykanie spokojny człowiek rewertować nie będę, ale jeśli już, to proszę dodaj po punktorze "Informacje". Pzdr. serdecznie :) Ented (dyskusja) 12:15, 6 lis 2019 (CET)

Ależ to nie były „warunki”, jeno prośba :) Dzięki za zaproszenie, raz jeszcze pzdr. :) Ented (dyskusja) 12:43, 6 lis 2019 (CET)

Re:Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!edytuj kod

Dziękuję :) Ironupiwada (dyskusja) 19:06, 30 lis 2019 (CET)

Re:MWAedytuj kod

Cześć! Nie żebym narzekała bo za mało, ale jak z łańcuchami? Też mam zgłoszoną serię wróbli tam ;) Soldier of Wasteland (dyskusja) 14:29, 1 gru 2019 (CET)

Re: Lista haseł na edyton w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonieedytuj kod

Czy ta impreza już się odbyła? Trudno znaleźć w internecie jakieś informacje. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 17:28, 2 gru 2019 (CET)

J.Dygasedytuj kod

Cześć: Tu Jurek, zapomniałem kod, poproszę mi zniknął, nie wiem jak się dostać do niego. Pomożesz mi? Pozdrawiam serdecznie z Berlina --2A00:20:4036:2A11:0:35:B9C2:8F01 (dyskusja) 20:24, 7 gru 2019 (CET)

Odp:7 grudniaedytuj kod

Odp:7 grudnia

Witaj. Czy nie uważasz że Nobel, pokojowy oczywiście, dla całej społeczności wikimedian by się już przydał. Chyba żaden z obecnych projektów nie ma takiej oddolnej siły oddziaływania i łączenia ludzi we wspólnym pokojowo-edukacyjnym działaniu dla dobra ludzkości. Może czas zgłosić ten pomysł pod rozważenie Komisji Noblowskiej, chyba że już ktoś o tym pomyślał a ja nie wiem :) Jckowal piszże 21:57, 8 gru 2019 (CET)

 • Popieram. Rzecz godna rozwagi. Wreszcie sensowny Nobel pokojowy. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 22:02, 8 gru 2019 (CET)

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszeniaedytuj kod

Ad:Wikipedia:Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia

Cześć. Zwrot "niespełna 900 zdjęć" sugeruje, że autor uważa tę liczbę za dość niską. Zob. http://lpj.pl/index.php?op=31&id=6. Sugeruję zmianę na "blisko 900 zdjęć". :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:29, 10 gru 2019 (CET)

Błąd na wiki bloguedytuj kod

Znamy wyniki konkursu fotograficznego Upamiętnienie! Miejsce drugie, opis "Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, nagrobek Józefa Bachledy Szeliga". Szeligi. Drugi człon nazwiska też winien być odmieniony. Pozdrawiam. --Kriis bis (dyskusja) 14:34, 12 gru 2019 (CET)

Re:I jeszcze jedna odznaka z okazji MWA!edytuj kod

Oj, byłby... Może Belissarius jest gdzieś tam dumny, może jest :-) Dzięki Mpn (dyskusja) 19:07, 12 gru 2019 (CET)

Odp:Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!edytuj kod

Odp:Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!

Miło mi. Dziękuję. Tylko czy to nie jest jakaś pomyłka? Mam nadzieję, że nie. Hortensja (dyskusja) 11:41, 21 gru 2019 (CET)

(Nie)znane kobietyedytuj kod

Czy nie tak miało być? Jckowal piszże 18:03, 24 lut 2020 (CET)

Kubekedytuj kod

Dzięki za kubek - już zaparzony został :)

MOs810 (dyskusja) 23:07, 5 mar 2020 (CET)

Pamiątki z TTedytuj kod

Cześć! Czy zostały już wysłane upominki za ostatni kwartał TT 2019 roku? Wypełniałem już jakiś czas temu formularz jakie nagrody chciałbym dostać, ale nie doszły do mnie. Pzdr. Karol 1111 dyskusja 16:43, 12 mar 2020 (CET)

Góryedytuj kod

Bardzo dziękuję za zachętę. Nie jestem pewien, czy zdołałem dosłownie zacytować to zdanie, ale formularz przesłałem. Dziękuję też za rozmach, z jakim troszczysz się o dobrostan polskojęzycznej Wikipedii. Marcowy Człowiek (dyskusja) 19:53, 12 mar 2020 (CET)

Wikimedia CEE Spring 2020edytuj kod

Witam. Czy w tegorocznej akcji CEE Spring bierze udział słoweńska część Wikipedii? --Maattik (dyskusja) 13:26, 13 mar 2020 (CET)

Formularzedytuj kod

Witaj. Wypełniłem wczoraj formularz "Opowiedz swoją historię z Wikipedią", lecz pominąłem w nim miejsce na podanie linku do pliku. Po namyśle chciałbym aby tam było to, będę wdzięczny. Zawarte jest na nim wszystko, i mój znak, i moja umiłowana dziedzina nauki. Pozdrawiam. Jckowal piszże 17:42, 14 mar 2020 (CET)

CEE_Spring_2020/Austria_i_Słoweniaedytuj kod

Propozycje haseł o Słowenii są podlinkowane z poprzedniej edycji 2019. Jotjotem (dyskusja) 16:56, 21 mar 2020 (CET)
Zauważyłam jeszcze jeden błąd na stronie głównej jest " W 2019 r. odbędzie się piąta już edycja konkursu"Jotjotem (dyskusja) 13:47, 22 mar 2020 (CET)

CEE Spring 2020 - zasady punktacjiedytuj kod

Cześć, na stronie szablonu jest info o podwajaniu punktów za hasła zaproponowane. Tymczasem nie ma o chyba tym mowy na żadnej innej stronie w tym w regulaminie. Czy to znaczy, że w tym roku propozycje haseł będą... mało znaczące? :) Pozdrawiam, Tom Ja (dyskusja) 17:33, 23 mar 2020 (CET)

CEE Spring - co z Bułgarią?edytuj kod

Dzień dobry! Nie widzę jednego z moich ulubionych krajów w kalendarzu CEE Spring w tym roku... czyżby Bułgaria nie brała tym razem udziału? Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 22:25, 25 mar 2020 (CET)

Cześć! Ależ wspaniała wiadomość! Tylko dlaczego w jednym tygodniu z Rosją, teraz nie będę wiedziała, co pierwsze edytować :) Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 14:58, 1 kwi 2020 (CEST)

CEE Spring 2020/Węgry i Erzjaedytuj kod

Propozycje haseł o Erzji są z ubiegłego roku. Podobny błąd jest w następnym tygodniu - propozycje haseł o Rosji.Jotjotem (dyskusja) 11:50, 30 mar 2020 (CEST)

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Kalendarzedytuj kod

Odp:Odp:Ad:Wikipedia:CEE Spring 2019/Kalendarz

Czyżby jednak w tym roku z Polską? :) Emptywords (dyskusja) 11:04, 2 kwi 2020 (CEST)

Kalendarz CEEedytuj kod

Witam. Dlaczego w kalendarzu CEE nie ma Bośni i Hercegowiny, Tatarów Krymskich, Tatarstanu, Łużyc, Czarnogóry, Republiki Serbskiej i Donu? Z tej listy wynika że wikipedysci z innych wersji językowych piszą o tych państwach i regionach w ramach CEE. --Maattik (dyskusja) 21:28, 8 kwi 2020 (CEST)

(Nie)znane kobiety Wikipediiedytuj kod

Dziękuję, ale postanowiłam jednak odmówić nagrody. Formularz wypełniłam i wysłałam! Z pozdrowieniami, Milagros aal (dyskusja) 22:31, 9 kwi 2020 (CEST)

Bardzo dziękuję, wypełniłem i wysłałem formularz. Pozdrawiam Buldożer (dyskusja) 05:14, 10 kwi 2020 (CEST) Dziękuję, formularz wypełniony! Pozdrawiam, GiantBroccoli (dyskusja) 11:51, 10 kwi 2020 (CEST)

Strona użytkowniczkiedytuj kod

Zaktualizuj proszę: Z projektami Wikimedia jestem związana od 2008 roku. Jestem edytorką, administratorką i rewizorem polskiej Wikipedii. Pozdrawiam. Jckowal piszże 13:12, 10 kwi 2020 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Cześć. Mam pytanie w sprawie formularza z nagrodami do CEE Spring - co mam zrobić, jeśli zmieniam niedługo miejsce zamieszkania? Pozdr. Karol 1111 dyskusja 00:30, 17 kwi 2020 (CEST)

Konkurs edycyjny CEE Spring 2020edytuj kod

Good day! I'm sorry for writing in English in your encyclopedia. The section "27 kwietnia – 3 maja" is not contain "Tatarstan", although the pages of other member languages do. If it is mistake, I hope you will correct it. --Фәрһад (dyskusja) 08:15, 25 kwi 2020 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Witaj ponownie! Czy jeśli chciałbym brać udział w konkursie na najwięcej napisanych haseł o kobietach, to czy np. hasła o Polkach muszą być stworzone w tygodniu, w którym odbywał się tydzień powiązany z Polską? Czy mogę takowe hasła tworzyć do końca trwania konkursu? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;) Karol 1111 dyskusja 22:39, 27 kwi 2020 (CEST)

To bardzo dobra informacja, bo chciałem potworzyć trochę hasełek o polskich strzelczyniach, osiągających przecież niemałe sukcesy na światowych zawodach, a w sumie mocno już zapomnianych (na tyle niestety, że ciężko znaleźć w internecie nawet ich datę urodzenia – tak samo jest zresztą w przypadku panów). Nie są to może najciekawsze hasła, ale takie artykuły też są przecież potrzebne ;). Pozdrawiam ciepło i serdecznie! Karol 1111 dyskusja 23:00, 27 kwi 2020 (CEST)

CEE SPRINGedytuj kod

Dziękuję bardzo za wyróżnienie za wkład w CEE Spring. Chciałbym być bardziej aktywny, ale obecnie ze względu na sytuację musiałem podjąć się innych zajęć. Czy ta nagroda 80 PLN za dwa tygodnie jest dalej aktualna? I jak to działa?

Życzę miłego dnia. Bettor00 (dyskusja) 12:36, 13 maj 2020 (CEST)

Wikizeszytyedytuj kod

Cechujesz się wyjątkowym entuzjazmem i zarażasz nim wszystkich dookoła! Aż sam się sobie dziwię (może troszeczkę), ale podłubałem trochę w jednym z tych wikizeszytów. Możliwe, że doprowadziłem go do względnego stanu używalności. Trochę mnie uspokaja, że — jak mówisz — mają na to oko jacyś nauczyciele, może będą potrafili wskazać, co należy zmodyfikować, aby projekt mógł być rzeczywiście przydatny w edukacji. Niestety, nie widzę w sumie wielkich nadziei na tę „kompleksową i dobrze opracowaną całość”, bo to wymagałoby wielu uczestników, znających się na różnych zagadnieniach, a także jasno opracowanych zasad projektu. W tym momencie każdy może wpisać, co mu ślina na język przyniesie, brak mechanizmów kontroli treści. Znam się na geografii tylko odrobinę, wchodzę do zeszytu geograficznego i od razu widzę błędy. Kiedy tam wejdzie geograf-profesjonalista, na pewno dostrzeże różne bzdury, które mnie się udało przeoczyć. Ogółem, jak widzisz, robótka wydaje mi się dosyć czasochłonna i mało perspektywiczna. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby w tym czasie napisać nowy artykuł w Wikipedii, choćby bardzo niszowy. Piszesz jeszcze, że „zawsze, w miarę rozwoju projektu, będziemy mogli do nich wrócić i coś jeszcze rozbudować”. Wnioskuję zatem — mam nadzieję — że Stowarzyszenie nie planuje jakiegoś radosnego ogłoszenia sukcesu w stylu „od teraz wspomagamy polską edukację tworzeniem skryptów edukacyjnych, pobierajcie i korzystajcie”? Marcowy Człowiek (dyskusja) 20:34, 16 maj 2020 (CEST)

Odp:Szkolenie dla redaktorówedytuj kod

Odp:Szkolenie dla redaktorów - Bardzo dziękuję za zaproszenie. Niestety nie będę w tym brał udziału - brak czasu i brak potrzeby regularnego ulepszania swoich umiejętności pisania w Wikipedii. Piszę "z doskoku", raczej reaguję na to co już jest napisane, piszę niewiele i nie mógłbym wziąć na siebie odpowiedzialności związanej z jakąś poważną pracą w projekcie. Zdarza się, że potrzebuję wskazówki, rady jak coś zrobić, zapisać i na takie okoliczności przydał by się "telefon do przyjaciela", ale niestety tak to nie działa, a opisy zawarte na stronach są skomplikowane i szczegółowe, wymagające skupienia się i czasu. Nie piszę nowych artykułów, robię błędy ort., int. i wszystkie inne i chciałbym mieć pewność, że zostaną poprawione (nie są celowe), przez kogoś innego, a nie wykorzystane do kpin itp. Chciałbym żeby piszący w Wikipedii kierowali się zasadą, że poprawiają coś, co komuś innemu nie wyszło najlepiej - bez rywalizacji. O tak
„Staram się pisać jak najlepiej i mam pewność, że jeżeli zrobię jakiś błąd, to kolega/koleżanka mnie poprawią, bo piszemy przecież w jednym projekcie encyklopedycznym”. Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam serdecznie - M.Tomma (dyskusja) 22:19, 17 maj 2020 (CEST)

Odp:Szkolenie dla redaktorów, Dziękuje Natalia za zaproszenie. Uważam że to cenna inicjatywa, wszyscy popełniamy błędy ale szczególnie w przypadku takich projektów jak Wikipedia warto poznać jak najlepiej dobre praktyki. Jeżeli tylko nie wydarzy się nic niespodziewanego na pewno dołączę dzisiaj wieczorem. Pozdrawiam Pufacz (dyskusja) 08:13, 18 maj 2020 (CEST)

CEE Spring 2020edytuj kod

Bardzo proszę o przeliczenie ponowne IX tygodnia CEE Spring 2020 bo rachunki nam się lekko rozmijają, naliczyłam też 59 haseł o kobietach Jotjotem - swoją drogą muszę jej pogratulować, bo mnie motywowała do pisania ;) Offeliaa (dyskusja) 21:20, 3 cze 2020 (CEST).

W tym roku też nie miałam za wiele czasu, ale przyznaję otwarcie, że Jotjotem wzbudziła we mnie nutkę rywalizacji ;) Offeliaa (dyskusja) 21:29, 3 cze 2020 (CEST)

Ostatnie szkolenie?edytuj kod

Zaplanowane jest jeszcze "Dlaczego hasła są kasowane z Wikipedii?" --Wargo (dyskusja) 13:32, 8 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 06:48, 9 cze 2020 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Cześć. Miałem jedną nagrodę (80 zł) w tygodniu bodajże o Węgrach, ale nie wypełniałem wtedy formularza z nagrodami, bo byłem w trakcie przeprowadzki (o czym pisałem wtedy ;p). Przeszukiwałem ostatnio moją pocztę i nie wiem jakim cudem, ale nie mogę znaleźć tej wiadomości, którą mi wysłałaś (z formularzem nagród do wypełnienia). Wobec tego mam pytanie, czy ta nagroda jest nadal aktualna? Dziękuję z góry za odpowiedź ;). Pzdr. Karol 1111 dyskusja 09:48, 19 cze 2020 (CEST)

PS Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa (chociaż tutaj piszę z mniejszą nadzieją na powodzenie). Chyba w marcu została do mnie wysłana nagroda za Tygodnie tematyczne za rok 2019 (tam był chyba termos i kubek, nie jestem pewien). Niestety nie wiem dlaczego, ale ona do mnie nie dotarła. Czy ta paczuszka wróciła może do Was do Biura i czy ona jeszcze gdzieś tam się kurzy? Obstawiam, że nie, ale wolę zapytać i oczekiwać z nadzieją :).

Witaj ponownie. Niestety, mimo tego, że dostałem komunikat o wysłaniu do mnie maila, to w ogóle nie dotarł on na moją pocztę (nie ma go w żadnej zakładce). Napisałem do Ciebie z Gmaila, spróbuj jeszcze raz mi podesłać ten link na adres mailowy, który tam mam. Może coś z Onetem jest nie tak. Pzdr. Karol 1111 dyskusja 10:31, 19 cze 2020 (CEST) Cześć, przepraszam że Cię tak męczę, ale chciałbym rozwiązać ostatecznie sprawę CEE Spring. Proszę Cię o ponownie podesłanie mi tego linka. Zmieniłem ustawienia na moim koncie (przerzuciłem się na gmaila), więc jak wyślesz mi z Wikipedii maila jeszcze raz, to powinno być już wszystko w porządku. Z góry dziękuję i przepraszam za nieprzewidziane onetowe kłopoty ;). Pzdr. Karol 1111 dyskusja 12:33, 20 cze 2020 (CEST)

Odp:23 czerwcaedytuj kod

Odp:23 czerwca

Hej, czy na pewno chodzi o stronę w domenie http://wmpl.dev.phareios.com? Wygląda jak wersja testowa, dlatego pytam dla pewności :) Pozdrawiam, Przemub (dyskusja) 22:48, 23 cze 2020 (CEST)

Wikipedysta:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL)/szkolny nagłówekedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 23:15, 28 cze 2020 (CEST)

rozszerzenieedytuj kod

Odp:21 lipca

Myślę, że warto napisać o tym też w WP:BAR. Nie każdy zagląda do TO tak często jak do BARu. ;) Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 12:21, 21 lip 2020 (CEST)

regulaminedytuj kod

hej, zauważyłem, że numeracja w regulaminie się posypała. [6] Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 16:09, 23 lip 2020 (CEST)

Odp:Odp:6 sierpniaedytuj kod

Odp:Odp:6 sierpnia

A może też to się przyda ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 08:05, 7 sie 2020 (CEST)

Można, można :) Portal wikipedystów, gdzie z tej strony losowane są porady dnia, jest chyba też losowo klikany z menu bocznego, a biuletyn przez już świadomych wikimedian ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 07:06, 8 sie 2020 (CEST)

nieudany pingedytuj kod

tu. SpiderMum (dyskusja) 22:44, 2 wrz 2020 (CEST) ping-pong? SpiderMum (dyskusja) 01:00, 30 wrz 2020 (CEST)

Mapa WLZedytuj kod

Jest drobny błąd na mapie do Wiki Lubi Zabytki – link w lewym górnym rogu prowadzi pod nieaktualny adres strony konkursu. ~CybularnyNapisz coś ✉ 00:02, 5 wrz 2020 (CEST)

Re: Gratuluję zwycięstwa w konkursie Wikipedia na zastępstwie!edytuj kod

Dziękuję :) Ironupiwada (dyskusja) 14:20, 8 wrz 2020 (CEST)

Odp:Wyróżnienie w konkursie Wikipedia na zastępstwieedytuj kod

Odp:Wyróżnienie w konkursie Wikipedia na zastępstwie

Dziękuję za dobre wieści. Tak, niestety, gdy dostaję zbyt dużo powiadomień z Wikipedii, to chyba przez jakieś zabezpieczenia antyspamowe mój mail się w jakiś sposób rozłącza... Zaraz wyślę wiadomość. Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 05:38, 9 wrz 2020 (CEST)

Kategoryzacja w Kategoria:Wikiprojekt Kobietyedytuj kod

Witaj Natalio :) Na kanwie zgłoszenia się do mnie Zoedyty (w ramach pomocy udzielanej przez przewodników) natrafiłem na trochę nietypową (a na pewno niespójną) kategoryzację w Kategoria:Wikiprojekt Kobiety. Ponieważ jest to ogólnie projekt wspierania nowicjuszy i zachęcania do pisania haseł w ramach konkretnego wikiprojektu dlatego podzielę się tutaj swoimi spostrzeżeniami i ewentualną prośbą o komentarz ;) Zasadą jest, że w haśle dodajemy tylko kategorie związane z przestrzenią haseł (pomijam kategorie generowane przez szablony typu "fakt", "dopracować" itp.), ale nie działań wikipedystów w ramach różnych przedsięwzięć np. Wiki lubi zabytki, GLAM, Tygodni tematycznych, czy też innych. Dla zasygnalizowania, że dane hasło zostało stworzone w ramach przedsięwzięcia służy strona dyskusji hasła i to tam wstawiamy informacje z tym związane. I tak np.:

Zatem mamy dość niespójny system: raz kategoryzujący w hasłach, a raz w dyskusjach haseł. Imo należałoby to ujednolicić, i uporządkować kategorie tak aby pojawiały się tylko w dyskusjach haseł (zgodnie z niepisanym uzusem, że kategorie różnych przedsięwzięć wikiprojektów wstawiamy w dyskusje haseł). Ponieważ ewentualne uporządkowanie wiązałoby się z przekategoryzowaniem sporej liczby haseł (i utworzeniem nowych szablonów lub modyfikację tak aby np. mbox "Wikiprojekt:GLAM/Kolektyw Kariatyda/info" dodawał automatycznie kategorie w dyskusjach) nie chcę zmieniać na razie nic bez uzgodnienia. Stąd moje pytanie: czy utworzenie jako kat. ukrytych w hasłach było celowe i wcześniej uzgodnione (może jest coś czego nie wiem), czy też poszło trochę na żywioł ;) i jednak należy poprawić (zważając, że z biegiem czasu zarówno haseł jak i nowych kat. będzie przybywać)? Trochę przydługo, ale dobiliśmy do brzegu ;) Jesteś doświadczoną wikipedystką więc może przykłady nie były konieczne, ale podałem je informacyjnie również dla @Zoedyta, @Celina Strzelecka (WMPL) :) Ufff... ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 00:57, 30 wrz 2020 (CEST)

Ha! Czyli jednak było coś o czym nie wiem ;) Pzdr. :) Ented (dyskusja) 20:10, 11 paź 2020 (CEST)

Odp:23 wrześniaedytuj kod

Odp:23 września

witam. top 600 (wystarczy odsiać boty) - pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 21:53, 1 paź 2020 (CEST)

Akcja Medal 15/10/5edytuj kod

Dziś rano przesyłka dotarła do adresata. Dziękuję za pamięć i miłą pamiątkę. Pozdrawiam, Kggucwa (dyskusja) 13:36, 7 paź 2020 (CEST)

Odp:27 październikaedytuj kod

Odp:27 października

witam. na stronie wsparcia jest informacja: "dbamy, żeby media pisały o Wikipedii zgodnie z prawdą". w związku z Wikipedia zakazała poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa i rodziny (wpis w Kawiarence) dobrze było by to sprostować. raczej proste to nie będzie - John Belushi -- komentarz 17:48, 27 paź 2020 (CET)

Discordedytuj kod

Hej, a co z tym kanałem na Discordzie o którym była mowa na ostatnim spotkaniu online? Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 20:10, 27 paź 2020 (CET)

Odp:1 listopadaedytuj kod

Odp:1 listopada

Ta azjatycka zabawa to chyba jednak startuje dzisiaj (a przynajmniej tak stoi na stronie konkursu) ;). 99kerob (dyskusja) 11:38, 1 lis 2020 (CET)

Trwający Asian Monthedytuj kod

Witam serdecznie mam pytanie. Czy do Asian Month wlicza się również naukowców zajmujących się japonistyką, koreanistyką itp? Arek1632 (dyskusja) 15:47, 3 lis 2020 (CET)

Asian Month - pytanieedytuj kod

Dzień dobry. mam do pani pytanie. Czy do Asian Month wliczają się artykuły o azjatyckich lotniskach i liniach lotniczych? Jestem tego bardzo ciekawy bo mam kilka przygotowanych artykułów o azjatyckich przewoźnikach lotniczych, i chciałbym dowiedzieć się czy można je zgłaszać , i czy ewentualnie się zakwalifikują się do akcji. Pozdrawiam! Jamnik z Tarnowa Napisz coś 16:22, 13 lis 2020 (CET)

Pytanie do akcji medal Wikipediiedytuj kod

Dzień dobry,

mam pytanie do akcji medal, bowiem nie ma tam żadnej informacji na temat sposobu wysyłki, jedynie w ramach formularza dochodzi się do punku związanego z wysyłką, z którego wynika, iż jedynym sposobem otrzymania medalu jest przesyłka kurierska. Moje pytanie brzmi czy są inne możliwości otrzymania medalu (paczkomat lub Poczta Polska)? Wynika to z faktu, że odbiór przesyłki od kuriera jest w moim przypadku zawsze problematyczny, a wymienione przeze mnie sposoby umożliwiają odbiór w punkcie kiedy jest taka możliwość, bez ewentualnej konieczności jechania całe kilometry na podmiejską wieś niemal bez komunikacji do jedynego punktu oddawczego - o ile w ogóle dana firma ma takowy. Pozdrawiam Joee (dyskusja) 07:30, 16 lis 2020 (CET).

 • Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli rozumiem, że potem można wskazać sposób wysyłki. Szkoda, że nie ma tej informacji na stronie. Pozdrawiam Joee (dyskusja) 12:01, 16 lis 2020 (CET).

Pytanieedytuj kod

Cześć. Może się orientujesz czy mamy jakiegoś rezydenta w Muz. Narodowym w Krakowie? Miałbym zamówienie na foto jednego obiektu. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 15:14, 22 lis 2020 (CET)

dziękuję, napisałem do Celiny. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 17:25, 22 lis 2020 (CET)

Konkurs Wiki lubi zabytkiedytuj kod

Sygnalizuję tu, że skoro zdjęcie uzyskało 3. nagrodę (jest genialne, dla mnie 1. miejsce), to warto zmienić nazwę, bo to w końcu będzie reklamowane teraz, więc powinno wyglądać cacy. Tymczasem w tytule mamy parę literówek. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:59, 27 lis 2020 (CET)

Pytanie o medaledytuj kod

Szanowna Pani,

9 listopada złożyłem wniosek o przyznanie medalu za staż na Wikipedii (w grudniu mija 15 lat) i nadal nie otrzymałem przesyłki. Będę wdzięczny za wyjaśnienie sprawy. W razie czego dysponuję formularzem zgłoszeniowym.

Pozdrawiam, Marek Teler Marekos (dyskusja) 19:33, 3 gru 2020 (CET)

hej, ponieważ sygnalizowałaś Markowi, że miałaś problemy z przesyłkami medalowymi nie tylko jego i prosiłaś go o potwierdzenie odbioru, to na wszelki wypadek informuję, że medal do mnie dotarł dziś cało i zdrowo:) Bardzo ładny medal trzeba przyznać. Przez chwilę zastanawiałem się go czy nie warto było zaprojektować dziurki na mocowanie (klejenie do ściany odpada ze względu na posiadanie ozdobnych dwóch stron medalu), ale nie - jedno z wycięć b. dobrze pasuje pod gwóźdź:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 12:42, 8 gru 2020 (CET) "wystającym puzzelkiem da się otwierać piwo" - a wiesz ... faktycznie! Warto pamiętać i mieć pod ręką:) --Piotr967 podyskutujmy 12:54, 8 gru 2020 (CET) Medal otrzymałem, jest piękny. Jak rozumiem, można się nim pochwalić w mediach społecznościowych? Marekos (dyskusja) 22:27, 9 gru 2020 (CET) Już dwa razy wypełniałem formularz (w połowie września i w połowie listopada), uzupełniałem nazwisko (dwa tygodnie temu), pisałem na Telegramie (3 tyg. temu). A medalu nie ma. A za 10 dni trzaśnie mi 14 lat. Co robić... jak żyć? Kelvin (dyskusja) 12:51, 18 gru 2020 (CET) Wyglądałem na święta, po świętach, po Nowym Roku i... nic. Czy mam wypełnić formularz po raz kolejny? Do trzech razy sztuka. Kelvin (dyskusja) 14:39, 11 sty 2021 (CET) Mam. Dziękuję bardzo. Kelvin (dyskusja) 17:53, 27 sty 2021 (CET)

Mailedytuj kod

Widzę, że napisałaś do mnie maila, ale miałem w Wikimedia podpięty adres mailowy, do którego nie mam dostępu. Przestawiłem już na prawidłowy, ale niestety nie wiem co napisałaś. sp5uhe dyskusja 22:05, 11 gru 2020 (CET)

Odp:MWA 2020edytuj kod

Odp:MWA 2020

Bardzo dziękuję! Dedykacje mam przygotowane, wrzucę je w najbliższych dniach. :) PS Ha, dotrzymałem złożonego Ci słowa – 1 wyróżniony artykuł dziennie przez cały miesiąc! To było trudniejsze niż sesja egzaminacyjna. :P Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:57, 21 gru 2020 (CET)

Odp:MWA 2020edytuj kod

Pięknie dziękuję za te PIĘĆ odznaczeń ;) I działam dalej... Zala (dyskusja) 19:39, 22 gru 2020 (CET)

Dziękuję ja również :-). Co prawda w kwestii merytorycznej nie do końca bym się zgodził, powiedziałbym raczej, że dinozaury nie wyginęły, bo wyewoluowały w ptaki i mają dziś 10000 gatunków (co prawda żadnego z nich nigdy nie zgłosiłem do żadnego wyróżnienia). Cieszę się, że udało mi się poprawić Łańcuch względem zeszłego roku, Belissariusa tym razem się nie udało, ale to, co zrobił Szołtys, jest rzeczywiście zdumiewające i dość przerażające :-0. Dziękuję bardzo i obiecuję, że kolejne będą :-) Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 20:40, 22 gru 2020 (CET)

Ja także dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :) Mike89 (dyskusja) 22:15, 22 gru 2020 (CET)

Ja również bardzo Ci dziękuję, dobrych świąt :) → Snoflaxe (dyskusja) 21:46, 23 gru 2020 (CET)

Odp: MWA 2020edytuj kod

Serdecznie dziękuję :) Wprawdzie Eroica to głównie dzieło Fararów i Gdarina, lecz dobrze, że kolejny film polski doczekał się AnM :) Teraz muszę nadrobić zaległości związane z Wikigrantem i hasłami o kinematografiach narodowych, o co będzie trudno, zważywszy na moje obowiązki służbowe. Może jednak dam radę :) Serdeczności! Ironupiwada (dyskusja) 09:45, 23 gru 2020 (CET)

A myśmy się głowili, za co te gwiazdki :) Dzięki. Farary (dyskusja) 20:37, 30 gru 2020 (CET)

Wikipedia Asian Month 2020 Postcardedytuj kod

Dear Participants, Jury members and Organizers,

Congratulations!

It's Wikipedia Asian Month's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2020, the sixth Wikipedia Asian Month. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the Wikipedia Asian Month International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2020. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap!

 • This form will be closed at February 15.
 • For tracking the progress of postcard delivery, please check this page.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.01

Do ewentualnego wykorzystaniaedytuj kod

Wraz z noworocznymi życzeniami, aby ten rok był lepszy od poprzedniego i żebyśmy wreszcie pożegnali się z namordnikami.

Przypomniałem sobie, że mam aparat...

A nawiasem mówiąc, Tobie też taki medal już chyba się należy.

Pozdrawiam serdecznie PawełMM (dyskusja) 14:23, 4 sty 2021 (CET)

Wikipedia Asian Month 2020 Postcardedytuj kod

Dear Participants and Organizers,

Kindly remind you that we only collect the information for Wikipedia Asian Month postcard 15/02/2021 UTC 23:59. If you haven't filled the Google form, please fill it asap. If you already completed the form, please stay tun, wait for the postcard and tracking emails.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.01

Wikiurodzinyedytuj kod

Hej. Interesuje mnie to - Panel dyskusyjny "Fake newsy, manipulacje i postprawda. O wyzwaniach dzisiejszego internetu i roli Wikipedii", tyle tylko, że nie mam pojęcia jak się na to zapisać, jak w tym uczestniczyć? Co? Gdzie? Kiedy i dlaczego tak drogo? :) Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:19, 13 sty 2021 (CET)

Szkolenie z mediacjiedytuj kod

Natalio, w formularzu b. by się przydała ostatnia część pt. "Uwagi" lub jakoś tak. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 21:39, 13 sty 2021 (CET)

Dziękuję. Warto zawsze takie cosio mieć w ankiecie, bez względu na to, czy będą jakiekolwiek wpisy :-) - czasami będą. A zgłoszenie wysłane. O! Z uszanowaniem, Ency (replika?) 15:32, 21 sty 2021 (CET)

Grafika i info na Wikipedia:Wikipedia20edytuj kod

Ahoj, Natalio

Na mobilum, więc krótko:

1. Grafika Twa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:MobileDiff/61949997 szwankuje.

2. Dodałem URL do Twej zajawki https://pl.m.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Wikipedia20&diff=62010094&oldid=62010026 - dobre docelowe?

3. Ale dalej niepewnym, więc Dyskusja_Wikipedii:Wikipedia20

Poprawisz bądź objaśnisz?

Pośpieszne ukłony

Zezen (dyskusja) 13:46, 14 sty 2021 (CET)

Autopoprawka: ta grafika: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Prze%C5%9Blij_plik?wpDestFile=Knowledge_transfer_WP20.png

Zezen (dyskusja) 13:50, 14 sty 2021 (CET)

Pytanieedytuj kod

Dzień dobry. Piszę do Ciebie, gdyż jesteś adminką na FB grupie dyskusyjnej plWikipedia. Ok. 5 dni temu przesłałem prośbę o dopisanie mnie do tej grupy, jednak do dziś nie mam odpowiedzi ani tak, ani nie. Czy mógłbym więc spytać jak została rozpatrzona ma prośba, a jeśli jeszcze nie została, to kiedy będzie. Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (dyskusja) 22:57, 31 sty 2021 (CET)

przepraszam, zmylił mnie jak się okazuje kafkowski klimat tej grupy. Bo tak: tutaj [7] pisze: "Mareĸ i 4 innych członków są administratorami", wśród owych 4 (plus zielona papuga) jesteś wymieniona i Ty (nie jako Magalia a imieniem i podwójnym nazwiskiem, w dodatku w dymku ukazuje się jeszcze "Pracuje w Wikimedia Polska", czyli wszystko się zgadzało i Ty i WM, ba jeszcze jest tam i foto - też identyczne z Twą twarzą. A w dodatku grupa, której wg tej strony jesteś adminką nazywa się tam plWikipedia - choć niżej jest dopisek grupa prywatna, ale pamiętając, że nazwa Wikipedia jest zastrzeżona prawnie i nie można zakładać żadnych stron czy innych inicjatyw z jej nazwą bez zgody WF + wszystko w/w + często deklarowana transparentność WF i WMPL byłem pewny, że to grupa oficjalna Wikipedii, a tyś tam adminką z ramienia WMPL lub WF. Stąd post do Ciebie na to konto tutaj (tam nie mogłem, nie będąc w grupie). A tu proszę ... aż strach się pytać kolejnych adminów tej grupy, bo też okaże się, że są tam tylko na obrazku i nie wiedzą:) Być może ten klawisz "Dołącz do grupy" wraz z małym formularzem pytań typu "Kto ty jesteś" to taka plwikipediowa "Poczta na Berdyczów":) Ładnie to by tłumaczyło brak odpowiedzi ze strony kogoś, kto tym (nie)zarządza. Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (dyskusja) 23:45, 1 lut 2021 (CET)

Odp:Twój medal wikipedystyedytuj kod

Odp:Twój medal wikipedysty

Dzięki, ale medal tutaj jest ostatnią rzeczą, o której marzę... VanWiel (dyskusja) 20:30, 10 lut 2021 (CET)

Nowicjuszeedytuj kod

Hej! Tak się złożyło, że wróciłem na Wiki. Zrobiłem porządek na mojej stronie dyskusji, zaarchiwizowałem ją. Dzisiaj napisał do mnie nowicjusz z pytaniem, zerknąłem sobie na historię mojej strony dyskusji. Każde pytanie od nowicjusza jest oznaczone jako "Pytanie zadane przez moduł przewodników". Co to oznacza?

Kurczę, nie chcę zawieść nowicjuszy nie odpowiadając im. Może ich to zrazić do edytowania, a to naprawę nie jest moim zamiarem. Wypisałem się z funkcji przewodnika, a mimo to nadal gdzieś widnieję, a nie wiadomo gdzie i dlaczego.

Pozdrawiam Bart0012 (dyskusja) 16:24, 11 mar 2021 (CET)

Aparatedytuj kod

Dotarł - Dzięki :) MOs810 (dyskusja) 17:00, 11 mar 2021 (CET)

Nieśmiałe przypomnienie o Mecieedytuj kod

Ahoj Natalio mobilnie z dżdżystego przystanku.

Przypominam tu, w mej polwikowej inkarnacji, o mym meta zapytaniu, które i naszej wiki dotyczy: czy Confimed ID zapobiegnie tzw. JOEJOBs czyli złośliwym pseudopacynkom, sapienti sat i q.v. tam. Czy odpowiesz? Mogę ew. po naszemu Ci to wyłuszczyć lub privem, patrz tam ma propozycja takowa.

Ukłony i dzięki za działalność, w tym za te konferencje wieczorne z nami gadułami :)! Zezen (dyskusja) 14:17, 16 mar 2021 (CET)

Pytanie o medaledytuj kod

Cześć Natalio, czy możesz pomóc w sprawie medalu? Dostałam maila od Ciebie na początku lutego i wypełniłam formularz niestety nic nie dostałam, a sprawiłby mi wielką radość Tremendo (dyskusja) 11:19, 28 mar 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy