Dyskusja wikipedysty:Next122


Dyskusja wikipedysty:Next122 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) oraz na Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Mimo wszystko witam serdecznie--PNapora (dyskusja) 15:53, 29 wrz 2014 (CEST)

Spis treści

Prośba o źródła w artykule Research cloudedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Research cloud. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Research cloudedytuj kod

PNapora (dyskusja) 15:05, 29 wrz 2014 (CEST)

Proszę wybaczyć ale potraktuję pytanie o różnice pomiędzy Millward Brown a Research cloud jako retoryczne. Również informuję, iż umieszczanie firmowego logo jako własnej pracy i do tego na licencji cc-bb-sa 3.0 (czyli pozwalającej każdemu na korzystanie z niego oraz na dowolne modyfikowanie) jest niezgodne z zasadami Wikipedii. Proszę również o podpisywanie wpisów na stronie dyskusji czterema tyldami. --PNapora (dyskusja) 15:53, 29 wrz 2014 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therudedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Zgłosiłem artykuł o tamtej firmie do debaty o usunięciu. Therud (dyskusja) 15:57, 29 wrz 2014 (CEST)

Research cloudedytuj kod

Przepraszam, ale logo umieściłem wyłącznie po to, aby dodać je w infoboksie. Licencja została wpisana nieświadomie i przez pomyłkę. Chętnie zmienię to według zasad / proszę o podpowiedź/. Przepraszam też za nieumiejętne odpisywanie w dyskusji. Nie mogę się doczytać jak robić to prawidłowo. Jestem tutaj pierwszy dzień. Next122 (dyskusja) 16:04, 29 wrz 2014 (CEST)

Skierowanie artykułu do poczekalni niczego nie implikuje, bo musi jeszcze zostać osiągnięty konsensusu odnośnie usunięcia. Therud (dyskusja) 16:19, 29 wrz 2014 (CEST)

Research cloudedytuj kod

No cóż w takim razie mam nadzieję, że jednak wpis zostanie. Różnice pomiędzy SMG a Research Cloud są oczywiste, ale nie mogą być powodem dyskryminacji. Ja oczywiście mogę opisać ile badań i jakich powstało w firmie RC, jakie metodologie stosujemy, produkty itd. No ale wtedy byłby to chyba wpis reklamowy. Next122 (dyskusja) 16:35, 29 wrz 2014 (CEST)

Podał Pan przykłady stron bytów niedoskonałych. Ma Pan prawo zgłoszenie ich do usunięcia z podaniem merytorycznego uzasadnienia. Szkoda że nie podał pan takich stron z działki którą zajmuje się Pana firma. Wikipedii kieruje się własnymi zasadami a określenie strony jako nieencyklopedyczna jest sprecyzowane tutaj WP:ENCY. Pana firma tych kryteriów nie spełnia. Wikipedia jest Encyklopedią opisującą byty najważniejsze a nie wszystkie. Pisanie, iż usunięcie artykułu jest "jawną dyskryminacją i pogwałceniem prawa dostępu do informacji" jest populistycznym frazesem niedziałającym na administrację Wikipedii. Jeżeli firma chce zaznać wolności słowa proszę poprosić redaktorów portali informacyjnych (Onet, Interia) lub stron internetowych ogólnopolskich czasopism. Na pewno chętnie opiszą Pana firmę a wówczas i Wikipedia będzie mogła coś więcej napisać o firmie niż jedno zdanie. Adamt rzeknij słowo 08:11, 30 wrz 2014 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Next122" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy