Dyskusja wikipedysty:Oless


Dyskusja wikipedysty:Oless w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Witaj2 - Pimke 17:39, 27 kwi 2006 (CEST)

Spis treści

Pytaj śmiałoedytuj kod

Bo w Wikipedii nie usuwamy informacji, które są dobrze uźródłowione, a w całym tym artykule jest to jedyna dobrze uźródłowiona informacja. Polimerek 14:47, 1 gru 2006 (CET)

I obecnie jest to opisane w jednym, krótkim zdaniu na końcu artykułu, więc w czym problem? Polimerek 15:01, 1 gru 2006 (CET)

Ja ze swojej strony przepraszam, za nadpisanie Twojej wersji. Nie zauważyłem wstawki o mitologii greckiej. Przywróciłem Twoją wersję wstępu oraz zdanie o mitologii greckiej. Co do części o chrześcijaństwie - to IMHO ona była napisana poprzednio mało encyklopedycznie i z licznymi powtórzeniami tego samego oraz bardzo mętnie. IMHO najsensowniej byłoby to zrobić tak jak jest w Wikipedii-en: to znaczy przeznaczyć mniej więcej tyle samo miejsca wszystkim ważniejszym religiom w tym artykule, a rozbudowywać treść o poszczególnych religiach w osobnych artykułach. Polimerek 15:25, 1 gru 2006 (CET)

Zaproszenie do odnowionego Wikiprojektu Polityka | edytuj kod

Witaj!

Zapraszam serdecznie do udziału w Wikiprojekcie Polityka. Chcemy wspólnie rozbudowywać polityczne strony Wikipedii i ulepszać artykuły dotyczące szeroko rozumianej polityki i stosunków międzynarodowych. Zachęcam do współpracy! Pozdrawiam, Powerek38 (dyskusja) 19:31, 29 maja 2007 (CEST)

Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witam, czy Kolega życzy sobie posiadać uprawnienia redaktora? Pozdrawiam! Paterm >Odpisz< 10:32, 3 cze 2009 (CEST)

  • od ręki!

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Paterm >Odpisz< 18:45, 3 cze 2009 (CEST)

Guillermo Gonzalezedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 14:04, 4 maj 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Oless" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy