Dyskusja wikipedysty:OstojA10


Dyskusja wikipedysty:OstojA10 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.

Olos88 (dyskusja) 21:27, 2 wrz 2010 (CEST)

Spis treści

PZL M-2edytuj kod

Witam. Dobry start. Gratuluję. Jedna mała formalna uwaga, która może spowodować uniknięcie niepotrzebnych zgrzytów na Commons. [1] - czy sam narysowałeś ten samolot? Pewnie opracowałeś ze skanu, z którejś z podanych pozycji literatury. Wtedy dobrą licencją, która nie powoduje usunięcia rysunku i jest poprawna prawnie jest {{PD-PRL}}

, a nie {{self|GFDL|cc-by-sa-all}}. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 06:59, 26 paź 2010 (CEST)

Andrzej Abłamowiczedytuj kod

Cofnąłem zmiany. Zgodnie z zasadami źródło ma być ogólnodostępne. Czyli książka, gazeta, poważna strona internetowa. Informacje z dokumentów będących w archiwach, w posiadaniu rodziny czy z ksiąg parafialnych niestety traktujemy jako nieuźródłowione. Ciacho5 (dyskusja) 18:22, 30 gru 2014 (CET)

  • Piknie. Źródła trzeba dodać w formie przypisów. Chcesz się tym zająć samodzielnie? Jeżeli tak, przeczytaj ten tekst małą czcionką

Zobacz Pomoc:Przypisy. A najłatwiej wstawia się przypisy używając narzędzia, które powinieneś mieć na pasku edycji.Kliknij na ten przycisk (pokazany na poniższym obrazku). , Wybierz, co cytujesz, a następnie wypełnij prostą tabelkę. Pamiętaj, aby przed kliknięciem na przycisk ustawić kursor we właściwym miejscu (na końcu uźródławianego tekstu, przed kropką). Nie masz takiego przycisku? Pisz do mnie, powiem jak włączyć.

Jeżeli uważasz to za zbyt skomplikowane (u osób z Twoim stażem występuje czasami strach przed "zepsuciem czegoś", ochrzanem i blokadą. Strach niesłuszny, bo za działania w dobrej wierze nie ma kar ani blokad, zepsuć zaś trwale nie da się, wszystko łatwo się naprawia) daj znać w mojej dyskusji, dopisując miejsce i rok wydania, wydawnictwo, ISBN/ISSN (jeśli możesz). Zwłaszcza tej pierwszej pozycji nie bardzo rozumiem, co jest książki tytułem, co rozdziału (?) czy jak. Wstawię źródła przywracając Twoje zmiany.

I jeszcze drobiazg: Zwyczajowo zwracamy się per Ty, choćby z powodu nieznajomości płci rozmówcy. Ciacho5 (dyskusja) 22:17, 30 gru 2014 (CET)

  • Zrobione. Zobacz niżej o podpisie. Ciacho5 (dyskusja) 23:16, 30 gru 2014 (CET)

Gdzie odpowiadać i jak podpisywaćedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
  • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Ciacho5 (dyskusja) 23:16, 30 gru 2014 (CET)

Lim-6edytuj kod

Witaj, Twoja ostatnia edycja w tym haśle Lim-6. Pojawiły się wątpliwości co do użytego przez Ciebie źródła. Brak numeru ISBN uniemożliwia znalezienie pozycji, brak jakichkolwiek odwołań do książki w sieci czy katalogu Biblioteki Narodowej wzbudza wątpliwości. Jednak moje największe obawy dotyczą...czy pamiętałeś o tym aby przestrzegać zasad zawartych na tej stronie Wikipedia:Strony podejrzane o naruszenie praw autorskich?. Mocno podkreślam, iż wyrażam jedynie swoje wątpliwości i tylko wątpliwości. Będę wdzięczny jeśli ustosunkujesz się do moich wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 13:59, 17 maj 2018 (CEST)

Tadeusz Derengowskiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł należy jeszcze podzielić na sekcje. Obecnie jest bardzo mało czytelny. --The Polish (query) 07:38, 22 lut 2020 (CET)

Michał Goszczyńskiedytuj kod

Mam pytanie o miejsce urodzenia Goszczyńskiego. U Pawlaka i Krzystka podane jest Przybyłowo, woj. poznańskie. Ty podajesz Przybojów – możesz podać źródło? Pawlak i Krystek piszą też o służbie w 301 DB, tylko bez okresu. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 16:26, 15 mar 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:OstojA10" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy