Dyskusja wikipedysty:Palladinus/archiwum1


Dyskusja wikipedysty:Palladinus/archiwum1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Palladinus Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archiwum od 2 czerwca 2005 do 2 października 2005

Spis treści

Uwagi w opisie zmiamedytuj kod

Hej, opis zmian ma służyć, jak sama nazwa wskazuje, opisowu zmian, nie umieszczaj tam proszę komentarzy tego typu jak [1] ten ostatni, a szczególnie staraj się unikać wulgaryzmów proszę (tak, tak, wiem, "cholera" to bardzo delikatne słowo i wszystkich czasami bierze ale jednak staraj się tego wystrzegać proszę). Jeżeli masz jakieś problemy z edycją hasła, to umieść te uwagi w dyskusji, a nie opisie zdań. Pozdrawiam serdecznie, Roo72  dyskusja 01:41, 2 cze 2005 (CEST)

No witam, tylko wiesz, zanim dyskusje na temat normy Frobeniusa ktosby przeczytał, to minęłyby wieki, a tak ktoś może zrobi to od ręki bo ja się dobrą godzine nad tym męczyłem P A L L A D I N U S 01:49, 2 cze 2005 (CEST) P.S. Jak zrobiłeś żeby obok podpisu od razu wyskakiwał Ci link do Twojej dyskusji? Zdziwiłbyś się ile osób takie rzeczy obserwuje na żywo i stara się pomagać :) [[Wikipedysta:Roo72|Roo72]] [[Dyskusja_Wikipedysty:Roo72| <sup><small>dyskusja</small></sup>]]Zmień sobie odpowiednio imię wikipedysty etc i wklej to w Twoich "preferencjach" w polu "Twój podpis" i upewnij się, że pole "Podpis bez automatycznego linku" jest zaznaczone. Pozdrawiam, Roo72  dyskusja 01:52, 2 cze 2005 (CEST) OK, sorry poniosło mnie. Postaram się już więcej tego nie robic. :) P A L L A D I N U Sdyskusja 02:08, 2 cze 2005 (CEST) Nie ma sprawy :) Robisz świetną robotę z matematyką, mam nadzieję, że będziesz miał jeszcze dużo zapału i długo u nas zagościsz bo roboty na tym poletku jest naprawdę dużo. Pozdrawiam, Roo72  dyskusja 02:09, 2 cze 2005 (CEST)

"Elementy"edytuj kod

No witam. Chyba zaszła pomyłka, bo ja nigdy nie komentowałem tego artykułu, a już w ogóle nie oskarżałem nikogo o plagiat.P A L L A D I N U S dyskusja 10:12, 2 cze 2005 (CEST) Ups - BARDZO przepraszam! Pozwól proszę, że wykasuję powyższe aby w oczy nie koliło. Kajam się i raz jeszcze przepraszam - za dużo tabów otwartych w jednym oknie przeglądarki. Pozdrawiam serdecznie, Roo72  dyskusja 10:26, 2 cze 2005 (CEST)

Edycja wzorówedytuj kod

W związku z Twoimi kłopotami przy artykule Norma (matematyka) polecam opisy po polsku (niedopracowany): Wikipedia:Edycja wzorów i po angielsku: m:Help:Formula.
CiaPan 10:52, 2 cze 2005 (CEST)

W trakcie edytowania tych wzorów czytałem ten artykuł, ale jakoś nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. Moze dlatego, że była 2 w nocy :) Pozdrawiam
P A L L A D I N U S dyskusja 10:58, 2 cze 2005 (CEST)

Normaedytuj kod

Podejrzałyśmy Twoją dyskusję z CiaPanem. Dowód, że te trzy warunki gwarantują nieujemność normy jest taki: 0=|x+(-x)|<=|x|+|-x|=|x|+|-1|*|x|=2|x|. Pozdro, 4Cuwagi 19:26, 2 cze 2005 (CEST)

No OK, to wyprowadzenie się zgadza, ale tylko pod jednym warunkiem. Mianowicie, że norma jest nieujemna, bo jeśli nie to może się okazać, że prawa strona nierówności wcale nie jest większa od lewej. Więc nie można udawadniać czegoś, co się najpierw uznaje za założenie. Dlatego też nieujemność normy musi być warunkiem koniecznym. Czy może się myle? :)
P A L L A D I N U S dyskusja 22:03, 2 cze 2005 (CEST) Nieujemność normy jest konsekwencją wyłącznie nierówności trójkąta - |0|=|0+0|<|0|+|0| skąd 0<|0| i dalej jak poprzednio: 0<|0|=|x-x|... 4Cuwagi 08:09, 3 cze 2005 (CEST)

Norma - zbędny warunekedytuj kod

Zobacz moją odpowiedź w dyskusji wikipedysty Nimdil. CiaPan 07:53, 3 cze 2005 (CEST)

Skonsultowałem się w sprawie tego "zbędnego warunku" z profesorem matematyki i potwierdził moją teorię. Nie potrafie dosłownie przytoczyć jego toku dowodowego, ale twierdzenie o nadmiarowości pierwszego warunku normy jest poprawne tylko wtedy, gdy zdefiniujemy ją jako pierwiastek z iloczynu skalarnego. Wówczas to wszytskie właściwości normy są oczywiście pochodnymi właściwości iloczynu skalarnego lub choćby samego pierwiastka. Ale generalnie można tworzyć normy w dodolnej przestrzeni i może się zdarzyć, że będzie ona spełniać warunek drugi i trzeci, ale niekoniecznie pierwszy. Dlatego też jest on niezbędny i aby być poprawnym matematycznie musimy pozostać przy wcześniejszym zapisie. Przepraszam za niemoc podania dowodu dosłownie, ale z uwagi na to, że jestem inżynierem, to takie zawiłości matematyczne, mimo że z pewnością bardzo interesujące, są mi jednak dość obce. Ale się staram :) Pozdrawiam P A L L A D I N U S dyskusja 19:50, 8 cze 2005 (CEST)

Krak des Chevaliersedytuj kod

Piszesz w dwóch artykułach, że Krak des Chevaliers był ostatnią twierdzą pozostającą w rękach krzyżowców a przecież Margat został poddany dopiero w 1285. --Paweł Choiński 08:35, 11 cze 2005 (CEST)

Wprawdzie napisałem tak w artykule o Joannitach, ale to dla tego że przeczytałem o tym najpierw tą informacje artykule o rak des Chevaliers, nie ja. No ale rzeczywiście to mój błąd, bo powinienem najpierw sam to sprawdzić w niezależnych źródłach, ale jak widzisz mechanizmy wiki działają dobrze i znajdują się ludzie tacy jak Ty, którzy poprawiają takie błędy. W w każdym bądź razie dzięki za info i obiecuje, że to się wiecej nie powtórzy :) Pozdrawiam P A L L A D I N U S dyskusja 09:57, 11 cze 2005 (CEST)

Upss... Rzeczywiście w Krak des Chevaliers to nie Ty, przepraszam. W takim razie ide "czepiać się" Siałababamak. Jeszcze jedna uwaga techniczna :) Na dyskusje lepiej odpowiadać nie na własnej stronie tylko na "przeciwnika" :) wtedy on dostatnie powiadomienie, że dostał wiadomość. Pozdrawiam! --Paweł Choiński 10:09, 11 cze 2005 (CEST)

Spis Szablonówedytuj kod

Na stronie dyskusji Niki K zadałeś pytanie o spis szablonów. Taki spis istnieje na stronie Wikipedia:Szablony. Obecnie zawiera wszystkie najważniejsze szablony. Dalsze porządkowanie zbioru trwa. Pozdrawiam, TOR 11:06, 11 cze 2005 (CEST)

  • No właśnie. Skopiowałam tamtą stronę bo była użyteczna, a zobaczyłam, że TOR zmienia jej formę. Potem jednak przywróciłam, bo zanim strona Wikipedia:Szablony powstanie do końca musi być możliwość skorzystania z innej. Kiedyś uaktualnię. (po obronie). A po pierwsze i najważniejsze będę zobowiązana za zwracanie sięd do mnie w odpowiednim rodzaju - żeńskim (Niki to kobieta, K mężczyzna). Pozdrawiam Niki 16:56, 11 cze 2005 (CEST)
Heh... Niki wzięła to z poprzedniego spisu szablonów, który znajduje się tutaj: Wikipedia:Niestandardowe komunikaty MediaWiki. Do tej strony jest link na Wikipedia:Szablony, więc mogę chyba śmiało powiedzieć, że kolektywnie te dwie zawierają wszystkie najważniejsze i sporą część tych szczegółowych (używanych do serii artykułów, etc.). Pozdrawiam, TOR 11:25, 11 cze 2005 (CEST) Nie, nie ma takiego. Wypisanie parametrów takiego szablonu zajęłoby ci więcej czasu niż ręczne wklepanie tabeli. Musisz się po prostu przyzwyczaić do mechanizmu i składni. :) Powodzenia. TOR 11:43, 11 cze 2005 (CEST)

Pomocedytuj kod

Dzięki wielkie za pomoc. :) Pozdrawiam.

pbqvx 09:13, 15 cze 2005 (CEST)

bez sensuedytuj kod

Bezsensem jest ignorowanie podawanej wiedzy. Jak ktoś cos pisze, i pisze treściwie - to jest sens powstania hasła. Pozdrawiam Joymaster 23:49, 22 cze 2005 (CEST) BTW: masz kompleks bo nie możesz opisać swego osiedla?

Skoro nie zauważyłeś odnośnika w haśle Bydgoszcz do osiedli to pjest mi niezwykle przykro. ale czuję się w powinności poinformować Cię o następującym fakcie: musisz udać się do okulisty!!!! Joymaster 23:54, 22 cze 2005 (CEST)

Dziękuję za pomysł. Opiszę swój pokój już niedługo. Powklejam grafiki (nie naruszając licencji) dodam swój opis i będzie extra. A jeśli juz naprawdę zamierzasz mieć jakieś pretensje to zerknij na hasełko: Piaski-Szczygliczka i porównaj je z moim (czytaj: opisanym przeze mnie) osiedlem Leśnym. Jeśli nadal uważasz, że coś jest nie tak z tym hasłem, to wybacz, ale nie życzę sobie dalszej wymiany poglądów, gdyż będzie bezcelowa. Joymaster 23:15, 23 cze 2005 (CEST)


Cześć. Do polskiej Wikipedii nie ładujemy zdjęć chronionych prawami autorskimi ani fair use (np. John Nash). Proszę, sprawdzaj to. / tsca 15:11, 23 cze 2005 (CEST)

WP:NPAedytuj kod

Dlaczego dales 30 dni na odp. na emaile ??? Normalnie wystarczy 7 bo 30 dni to dajemy na przerobienie art. na WP:NPA. MatthiasGor Talk 18:37, 23 cze 2005 (CEST)

Już doszedłem co zrobileś. Już Ci tlumaczę.

Strony podejrzane o NPA trafiają na WP:NPA, jeżeli nikt się nimi nie zajmie przez 30 dni zostaje wtedy pojęte działanie (wysłanie emaila lub wpis do dyskusji, jeżeli nalezy do oczywistych NPA, np. Onet to ek).
Na odpowiedź lub głosy w dyskusji czeka się 7 dni. Jeżeli jest zgoda przerabia się NPA na, np. DoPracowania, w każym innym przypadku wstawia się ek. Lepiej usunąć 10 dobrych art. niż zostawić jeden NPA.
Zobacz Propozycja zaleceń..
Pozdrawiam MatthiasGor Talk 18:52, 23 cze 2005 (CEST)

Dokładnie. Czekamy 30 dni i wtedy szukamy maili. Juz czesto mi sie zdarzylo ze po 30 dniach strony byly przerobione, tylko wpisu nikt nie usunal. Zawsze trzeba uwazac na dyskusje w art. gdyz tam sa wklejane informacje o zgodzie na publikacje. Na odp zawsze czekamy 7 dni. MatthiasGor Talk 20:06, 23 cze 2005 (CEST)

Bo to nie sa zalecenia tylko propozycje nzalecen. MatthiasGor Talk 20:07, 23 cze 2005 (CEST)

Uswiadomiles mi ze trzeba to zglosic. Zapraszam do wypowiedzenia sie. Zasady postępowania w wypadku podejrzenia o NPA Pozdr. MatthiasGor Talk 20:18, 23 cze 2005 (CEST)

Czy to oznacza, że nie każda grafika z innych wikipedii może być używana u nas? Tak, dokładnie to. Pozdrawiam, tsca GFDL, PD, CC-BY, CC-BY-SA, CC-BY-SA-2.0

Dochodzi 30 cze. Dostałeś jakąs odp. w sprawie NPA z WP:NPA? MatthiasGor Talk 23:49, 29 cze 2005 (CEST)

Określ licencję grafikedytuj kod

Drogi wikipedysto, poniższa lista została wygenerowana automatycznie przez bota.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o określenie licencji, na podstawie której poniższe grafiki zostały umieszczone w Wikipedii. Na stronie Wikipedia:Opisy licencji grafiki znajdziesz szablony, których możesz w tym celu użyć. Uprzedzamy, że grafiki o niejasnym statusie prawnym mogą być usuwane bez ostrzeżenia.

Elf (Środziemie)edytuj kod

Hasło które zgłosiłeś do EK miało strony linkujące: należało je zamienić na redir lub poprawić linki. Pozdrawiam! A.J. 11:41, 22 lip 2005 (CEST)

Palantiredytuj kod

Skoro hasło powinno być w Wikipedii w liczbie pojedynczej - sypię głowę popiołem, mea culpa, nie wiedziałem. A przeniosłem je w dobrej wierze wzorując się na Encyklopedii Śródziemia Fostera. Ta mamy hsła palantíry czy Silmarille. Wikipedysta:Frangern 17:29, 9 wrz 2005 (CEST)

EKedytuj kod

Mogę wiedźieć jakie były powody zgłoszenia bezglutenowy do skasowania?--Bartrust 02:24, 11 wrz 2005 (CEST)

Ekedytuj kod

To nie to samo, bezglutenowy odnosi się do produktów które się poprostu tak nazywa, do diety ciężko chorych ludzi.

WikiRPGedytuj kod

Punkty przyznają WikiMistrzowie :) Przykuta 11:37, 14 wrz 2005 (CEST)

Bobolice (powiat myszkowski)edytuj kod

zajmę się tym popołudniu :) --VindicatoR ۞ 12:40, 15 wrz 2005 (CEST)

Wielki mistrzedytuj kod

Czy mógłbyś wytłumaczyć nam w kilku słowach dlaczego tworzysz artykuł, w którym od razu wstawiasz szablon {DoPracowania}? Tym bardziej, że nigdzie nie wyjaśniasz co należy dopracować i jak?

  • Przykro nam ale damy to do usunięcia i odpowiednio obsmarujemy. 4@ 18:47, 17 wrz 2005 (CEST)

Witam, piszę w sprawie WikiRPG/Błękitne mury stolicy oraz WikiRPG/Brakujące woluminy. Uważam, że hasła "Do Zrobiebnia" z poszczególnych Wikiportalów nie powinny się zaliczać ani tu ani tu. (Jest więc kolejne zadanie.) Pozdrawiam Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

Wikipedia:SDU/Korkonetedytuj kod

Proszę, zagłosuj jeszcze raz Andrzej z Helu LIST 11:17, 21 wrz 2005 (CEST)

Wikipedia:SDU/Hiroyoshi Nishizawaedytuj kod

Proszę, zabierz głos ponownie po reorganizacji SdU... Andrzej z Helu LIST 13:14, 21 wrz 2005 (CEST)

Pyrlandiaedytuj kod

Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia Radomil dyskusja 17:13, 22 wrz 2005 (CEST)

Przygotowany szablonedytuj kod

Na szablonie Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerzy Świętej Mwryji Panny Domu Niemieckiego widnieje krzyż. Zawiera on błąd - jest wzięty zapewne z jakiejś reprodukcji chorągwii spod Grunwaldu. Otóż na chorągwi krzyż jest oczywiście wydłużony, ale w takim przedstawieniu - godłowym - wszystkie 4 ramiona winny być równe (jest to zasadą heraldyki. Zobacz Heraldyka_kościelna#heraldyka_zakonna oraz Zakon krzyżacki#Od upadku państwa do dzisiaj. Z innej beczki: aktualnie trwa dosyć mocna deabta nad limitowaniem tego typu szablonów, ale to już inna sprawa. Pozdrawiam, Wulfstan 20:21, 23 wrz 2005 (CEST):Rozumiem, że chciałeś by było ładnie, ale powino tez być endyklopedycznie (czytaj heraldycznie: jeśli któraś noga dłuższa, to dolna - albo żadna). Co do dyskusji, to co pewien czas na liście dyskusyjnej przewalają się gromy nad rozwojem zbytnim szablonów... Pozdrawiam, Wulfstan 20:41, 23 wrz 2005 (CEST)

PUAedytuj kod

No, ale chyba jakieś przyzwyczajenia masz i możesz pisać bez patrzenia na klawiaturę, ja w pracy też mam brytyjską, gdzie wszystkie prawie znaczki są pomieszane a nie tak, jak w US. Czyżby administracyjnie mieli zablokowaną możliwość dodawania ustawień językowych, to chyba każdy user może, nie jest to przy średnim poziomie zabezpieczeń blokowane? -PioM Dyskusja 12:31, 24 wrz 2005 (CEST)

to może przychodź z bootowalnym CD z Knoppixem ;), dla chcącego zawsze coś się da wykombinować. OK, żartuję tylko. Pozdrawiam. -PioM Dyskusja 12:47, 24 wrz 2005 (CEST)

Hej! Zadałem Ci pytanko na WP:PUA - odpowiesz? Joy

Czy Ty kandydujesz na ciecia, czy tylko sondujesz jak głosowanie by przebiegło (jestrem po lekturce listy). Joy

SdUedytuj kod

Ja to zrozumiałem, że tylko głosuje się przez tydzień. Tak samo doszedłem do wniosku, kiedy tłumaczyli mi ludzie na IRCu. Jeśli popełniłem gafę, to przepraszam. Na swoje usprawiedliwie podam, że napisałem po tej akcji do Andrzeja z Helu, który opiekuje się stroną, i mu wszystko przedłożyłem. Wiktoryn 13:48, 27 wrz 2005 (CEST)

Krasnoludowieedytuj kod

Używam tej formy z dwóch powodów. Primo - uważam ją za bardziej elegancką (rzecz do dyskusji). Secundo - jak najbardziej pojawia się w tłumaczeniu Marii Skibneiweskiej i z tego co pamiętam jest też w przekładzie Frąców. Z tego jak mi się zdaje nie pojawia się taka forma w słowinkach (podobnie jak elfowie). Jednak podobnie rzecz ma się z wersją angielską - Tolkien używał formy dwarves zamiast powszechnie przyjętej dwarfs. Te formy nieregularne miały sugerować wysoki styl. Tolkien toczył zażarte boje z korektorami książki o zachowanie tego. Dlatego też używam formy krasnoludowie. PS. Pozwolę sobie zauważyć zę forma elfowie (choć nie pojaiwa się w słownikach) byłaby całkiem dobra jako kategoria. Sprawa ma się podobnie jak z krasnoludami. Jako że się nieco spieszę więcej nie piszę, ale następnym razem przytoczę parę argumentów. Frangern 14:41, 27 wrz 2005 (CEST)

Poza Śródziemiemedytuj kod

Uważam, że poza światem z powieści Tolkiena, te formy (elfy, krasnoludy) można w zupełności używać. Frangern 15:05, 28 wrz 2005 (CEST)

KDUedytuj kod

Czy przypadkiem nie pomyliłeś Kategoria:Wyszukiwarki intranetowe z Kategoria:Wyszukiwarki internetowe? Pytam się bo mi się to przydażyło, a z twojego pytania na KDU nie bardzo można zrozumieć o co chodzi :) A_Bach - ΣΦ 17:32, 28 wrz 2005 (CEST)

Elfy zamiast Elfowieedytuj kod

Wyjaśniłem szczegółowo moje stanowisko w dyskusji. Przepraszam, że tak bezpardonowo potraktowałem hasła, które miałeś WEdycji, ale mam nadzieję, że nie wyjdzie im to na złe ;). Pozdrawiam, --Viol8or 18:01, 28 wrz 2005 (CEST)

Ciąg dalszy z PUAedytuj kod

Uczyłem się w LO MM (Marynka błędnie zwana Magdalenką). A takim malutkim, ale to bardzo małym, prawie nieistniejącym plusem jest to, że jesteś z Poznania. I Poznań teraz już ma (mogę to już chyba powiedzieć) trzech administratorów! ;) Wiktoryn 21:10, 1 paź 2005 (CEST)

Palladinus... no niemożliwe... Dokładnie, Łukaszek mnie uczył... Nie no... w chwili wolnej wskakuj na IRCa, musimy pogadać, no i trochę obgadać Radomila (bo on jest z Marcinka  ;)) Mam nowy kalendarz Marynki, ale jaja :D Wiktoryn 21:26, 1 paź 2005 (CEST)

Gratulacjaedytuj kod

Gratulacje adminie, niech Ci ziemia lekką będzie, tfu, chciałem napisać - niech Ci się dobrze działa jako admin i niech Twoje życie będzie bezkonfliktowe, a już szczególnie jeżeli chodzi o złe miesiące... Roo72 Dyskusja 00:05, 2 paź 2005 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Palladinus/archiwum1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy