Dyskusja wikipedysty:PawełMM


Dyskusja wikipedysty:PawełMM w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwa: Rok 2005 i 2006Rok 2007Rok 2008Rok 2009Rok 2010Rok 2011 (styczeń-maj)Rok 2011 (czerwiec-wrzesień)Rok 2011 (październik-grudzień)Rok 2012 (styczeń-lipiec)Rok 2012 (sierpień) – rok 2013 (styczeń)Rok 2013 (luty-czerwiec)Rok 2013 (lipiec-grudzień)Rok 2014 (styczeń-czerwiec)Rok 2014 (lipiec-grudzień)Rok 2015 (styczeń-lipiec)Rok 2015 (sierpień-grudzień)Rok 2016 (styczeń-czerwiec)Rok 2016 (lipiec-grudzień)Rok 2017 (styczeń-czerwiec)Rok 2017 (lipiec-grudzień)Rok 2018 (styczeń-lipiec)Rok 2018 (sierpień-grudzień)Rok 2019 (styczeń-czerwiec)Rok 2019 (lipiec-grudzień)

Spis treści

2020edytuj kod

Szczęśliwego Nowego Roku.--Kshywy (dyskusja) 01:31, 1 sty 2020 (CET)


Włocławek w latach 1989-2019edytuj kod

Jeżeli już podważasz cudzą pracę to proszę wysil się na odrobinę uwag do których można się odnieść. Bezsensowne ogólniki to strata mojego czasu. Na przyszłość prosiłbym o konkrety. Rozumiem, że skasujesz kalendarium dla np. Łodzi lub Wrocławia. Dokładnie jest tam to samo. Z PRZYJEMNOŚCIĄ ODSZUKAM PODOBNE WPISY NA WIKIPEDII, A TAKŻE PRZEJŻE TWOJE. Pokaż wpierw tylko o jakie wpisy ci chodzi.Niektóre treści są przekopiowane z innych OPUBLIKOWANYCH artykuł Wikipedii, więc papugowanie zdania bez argumentów może być wesołe. Skoro cały artykuł do skasowania do wszystkie zdarzenia są do niczego? Rjendrzejewski (dyskusja) 00:33, 2 sty 2020 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 19/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 19 • grudzień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • ostatnie dni na rejestrację na Zlot Zimowy
  • początek roku z Dniem Domeny Publicznej
  • grudniowe szkolenia
 • wieści z Wikipedii a w nich:
  • za nami (bardzo długi) Miesiąc Wyróżnionego Artykułu
  • o dobrym roku polskiej Wikipedii
  • liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 1 000 000
  • co najchętniej czytano w Wikipedii w 2019 roku?
 • wieści z Wikisłownika, a w nim:
  • nadchodzi pierwszy Słowotok
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • dużo naukowych multimediów!
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • 40 zdjęć załadowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  • o współpracy z Instytutem Grotowskiego
  • oraz z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego
  • nowe grafiki z Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
  • niedługo będzie można Poużywać sobie!
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:03, 3 sty 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Milkeffektedytuj kod

Dobry wieczór, chciałabym zrozumieć dlaczego usunięta została stworzona przeze mnie strona firmy Milkeffekt? Dane dotyczące firmy i jej działalności są poprawne, czy za autopromocję uznane zostały wylistowane produkty lub nagrody? Usunęłam wprowadzone wcześniej linki do podstron produktów, bo to rozumiem, że mogło budzić wątpliwości, oraz źle wprowadzone przypisy (błędy edycyjne, zrozumiałe). Oglądam wpisy innych firm i znacząco się nie różnią, więc będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości - chciałabym utworzyć nowy wpis i uniknąć błędów (zaznaczam, że zasady przeczytałam ze zrozumieniem)

Renata -- niepodpisany komentarz użytkownika Renata Pyzio (dyskusja | wkład)

Artykul europaedytuj kod

Możecie przejrzeć artykuł Europa? 2A01:111F:E1A:A400:D845:DB99:E020:51E5 (dyskusja) 08:14, 16 sty 2020 (CET)

Sikawa Curling Classicedytuj kod

Trudno się zgodzić z nieencyklopedycznością tego artykułu. To obecnie najmocniej obsadzony turniej w Polsce, z najbardziej rygorystycznymi przepisami i ze zdecydowanie najwyższą pulą nagród. Jak na podstawie 60-sekundowych oględzin można podjąć taką decyzję? Jeśli jest na Wikipedii coś takiego jak https://pl.wikipedia.org/wiki/Golf_na_Island_Games_2011 albo https://pl.wikipedia.org/wiki/Orlen_Cup_2013, to naprawdę nie rozumiem w czym Sikawa jest gorsza. -- niepodpisany komentarz użytkownika Trotwood (dyskusja | wkład)

informacja normalizacyjnaedytuj kod

proszę o sprawdzenie brudnopisu jeszcze raz. -- niepodpisany komentarz użytkownika Klaudiawachala (dyskusja | wkład)

Boromeuszkiedytuj kod

Tak, usunęłam bibliografię, bo kiedyś ją tam dodałam, teraz już jest nieaktualna i wycofana z publikacji. Sama tą książkę napisałam, a hasło i tak nie było na jej podstawie opracowywane. (dyskusja) 15:04, 20 sty 2020 (CET)

-- niepodpisany komentarz użytkownika 2a02:a311:243f:6180:20c0:86c4:17ba:bcfa (dyskusja | wkład)

Floyd Collinsedytuj kod

Dzień dobry. Czy mógłby Pan przejrzeć i zatwierdzić mój artykuł o Floydzie Collisnsie Floyd Collins? Dziękuję i pozdrawiam -- niepodpisany komentarz użytkownika Bundaren (dyskusja | wkład)

Zrobiłem to o co Pan prosił. Czy może Pan teraz zatwierdzić?

Ad: Cyberchondriaedytuj kod

Oznaczyłeś jako przejrzaną edycję będącą ewidentnym WP:NPA, co widać po przekopiowanych odnośnikach w formie liczb w poj. nawiasach kwadratowych. To jest moje kolejne upomnienie. Przeglądanie edycji służy właśnie po to żeby wycofywać tak ewidentne pogwałcenia naszych zasad, a tym razem także prawa. Carabus (dyskusja) 16:09, 28 sty 2020 (CET)

Narodowe Siły Zbrojneedytuj kod

Witam,

Otóż, nie, nie są. W rozlicznych dyskusjach na Wikipedii, np. w haśle Bitwa pod Rząbcem administratorzy wielokrotnie podkreślali, że gazety źródłem nie są, szczególnie gazety opiniotwórcze, o zorientowanej linii politycznej. Analogicznie było w haśle Josip Broz Tito i Józef Stalin Skoro w wyżej wymienionych hasłach gazety źródłem być nie mogą, a w haśle o Narodowych Siłach Zbrojnych już mogą być, to ja dostrzegam tu rażącą sprzeczność.

Mogą, czy nie mogą?

Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 20:32, 28 sty 2020 (CET)

Założyłem wątek w Kawiarence - chętnie przeczytam Twoje stanowisko - [1]. Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 21:12, 28 sty 2020 (CET)

Witam. Jednakowoż nalegałbym o zabranie przez Ciebie głosu, zwłaszcza że jesteś niejako mecenasem status quo. Pomogłoby to wypracować jakieś stanowisko - w mojej ocenie cały fragment powinien zostać usunięty, a przynajmniej gruntownie wyedytowany (np. do postaci: Część badaczy uważa, że..., Niektóre jednostki NSZ są oskarżane o...). Pozwoli nam to zachować obiektywizm i skalę wydarzenia. Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 16:16, 29 sty 2020 (CET)

Witaj, ta edycja [1]. Dlaczego przejrzałeś edycję usera KJS63, który dla bardzo mocnych tez użył jako źródeł jedynie publicystyki? Pytam, bo tę Twoją wcześniejszą edycję anulował @Wojciech Pędzich. Ciekawostką jest to, że i Twoja cofnięta edycja, i edycja KJS63, którą przejrzałeś, zawiera tę samą publicystykę z oko.press. Wojciech Pędzich zwrócił Ci uwagę w opisie, że „do uźródłowienia tego typu informacji - tego kalibru - powinno się znaleźć źródło książkowe, nie publicystyczne”. Czy coś od sierpnia 2018 do października 2019 roku się zmieniło, że podważasz wcześniejszą decyzję innego administratora i zatwierdzasz edycję z mocnymi tezami, ale za to zwielokrotnioną publicystyką? Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 00:35, 4 lut 2020 (CET) Witaj, już 11 dni temu napisałem Ci to, co powyżej. Myślę, że minęło już dużo czasu, by przygotować odpowiedź, na którą nie mogę się doczekać. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 12:52, 15 lut 2020 (CET) Witaj, dlaczego piszesz do mnie w sposób opryskliwy („Zapomniałeś chyba o tym, że udział tutaj jest całkowicie dobrowolny. Stąd nie na każdy wpis w dyskusji muszę odpowiadać, a zwłaszcza z czegokolwiek się tłumaczyć.”)? Myślę, że za podobny wpis miałbym przynajmniej ostrzeżenie. Ale do rzeczy i jeszcze raz: dlaczego zatwierdziłeś edycję usera ze źródłem z oko.press, w przypadku którego Wojciech Pędzich zwrócił Ci uwagę ponad rok wcześniej, że jest publicystycznym i nie powinno się pojawić jako uźródłowienie dla tak mocno formułowanych tez? Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z 4 II, więc uprzejmie i grzecznie proszę, byś się odniósł do niego. Sprawa jest zbyt poważna i myślę, że żaden redaktor nie mógłby sobie pozwolić na unik w takiej sytuacji. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 22:26, 15 lut 2020 (CET) Witaj, skoro doszło do pomyłki - jak piszesz - to zawsze tę pomyłkę można naprawić (a na marginesie - dobrze wiesz, jakie połajanki mają miejsce tutaj za mylne zatwierdzenie edycji). Wątek możesz zamknąć i Ty, i ja. Ale sprawa tej edycji jest ciągle otwarta. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 22:03, 16 lut 2020 (CET)

Bruno Miecugowedytuj kod

Wydaje mi się że jednak powinno być jest ojcem. Śmierć nie przekreśla ojcostwa. Poza tym wyjaśnienie, że było dobrze bez żadnego argumentu nie jest nie jest dobrym wyjaśnieniem 20:55, 2 lut 2020 (CET)~-- niepodpisany komentarz użytkownika Pklasa (dyskusja | wkład)

Bruno Miecugowedytuj kod

Jak sam zauważyłeś "zdarzenia z przeszłości ..." natomiast bycie ojcem jest relacją która pozostaje również po śmierci. Natomiast pisanie ja mam rację i to wystarczy jest po pierwsze dziecinne a po drugie nie uprzejme nawet jeśli rzeczywiście masz rację. Pklasa (dyskusja) 23:13, 2 lut 2020 (CET)

Kim larsenedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Wszystko
 • Linki wewnętrzne
 • Źródła
 • Styl
 • Piszemy po polsku

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 23:49, 3 lut 2020 (CET)

 • Hm....chyba jednak nie o to mi chodziło, sorki :)-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:50, 3 lut 2020 (CET)
  • Posprzątałem, jeszcze raz sorki i Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:53, 3 lut 2020 (CET)

nie usuwaj oljega gamingowa prosze bo nam sie nudzi na pszyrce no proszeedytuj kod

siedzimy na pszyrce facetka cos gada a my sie nudzimy i po prostu chcielismy cos napisac cos wyregedagowac po prostu no i wikipedia sie okazala najlepsa bo sie nie trzeba bylo logowac na emaila mamy

Schahar Samueledytuj kod

Cześć. Zakończyłem przed czasem zainicjowaną przez Ciebie DNU z racji tego, że hasło zostało utworzone ponownie chwilę po przeniesieniu do brudnopisu. Autor nie wprowadził postulowanych zmian, jedyne, co zrobił, to zmienił tytuł. Uważam, że w swojej obecnej formie jest ono oczywiście nieency. Jeśli uważasz moją decyzję za pochopną, to nie będę protestował jeśli hasło odtworzysz i przywrócisz dyskusję. MIłego dnia Pawel Niemczuk (dyskusja) 15:23, 5 lut 2020 (CET)

Wojna i pamięćedytuj kod

Po upływie prawie roku odpowiadam, bo w międzyczasie byłem rok w Chinach, skąd nie byłem w stanie niczego nawet czytać w Wikipedii, nie mówiąc już, że edytować. Mam nadzieję, że sprawa się rozwiązała, bo prawdę powiedziawszy już nie pamiętam, o co chodziło. Pozdrawiam Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 17:42, 5 lut 2020 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 1/2020)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich, że:
  • odbył się Zlot Zimowy 2020 i towarzyszące mu nadzwyczajne Walne Stowarzyszenia Wikimedia Polska
  • nastąpiła zmiana na stanowisku skarbnika i w formule spotkań Zarządu
  • bibliotekarze z całego świata weryfikują Wikipedię
  • a Wikimedia Polska funduje źródła i wyprawy fotograficzne
  • nasz członek zarządu działa aktywnie w KOED i doradza Open Heritage Foundation
 • nowe kanały komunikacji dla osób edytujących
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • polskie zdjęcia odnoszą sukces w międzynarodowym finale Wiki Loves Monuments
  • można już podziwiać znakomite zwycięskie fotografie polskiej edycji Wiki Science Competition
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • przegląd najczęściej czytanych haseł w styczniu 2020
  • i ranking najaktywniejszych redaktorów
 • wieści z Wikiźródeł, a w nich:
  • czy wikiskrybowie z całego świata przyjadą do Polski?
  • witamy nowych administratorów
  • i nowe publikacje
 • za nami pierwszy Słowotok czyli spotkanie wikisłownikarzy i wikisłownikarek
 • czy Wikimedia Foundation stanie się Wikipedia Foundation?
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • rekomendacje strategiczne Ruchu Wikimedia - jak brzmią i po co nam one?
  • rozpoczęły się wybory stewardów
  • przymiarki do stworzenia jednolitych zasad współpracy społeczności Wikimedia
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:27, 6 lut 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Strona se16nedytuj kod

Witam, czemu usunął Pan stronę SE16n sp. z o.o.? Nie mogę jej teraz odzyskać w żaden sposób? Czy jest możliwość przywrócenia tekstu? Przeniosę go do wersji en, a tutaj wpiszę tłumaczenie - ale takie wyedytowałabym, a nie od razu usunięcie czyjejś pracy. -- niepodpisany komentarz użytkownika Magda Weblify (dyskusja | wkład)


Dzięki za odpowiedź. Jestem tutaj początkująca, na przyszłość będę wiedziała, poprawnie wyedytuję wszystkie wpisy. Pozdrawiam

Agia Napaedytuj kod

Nie wiem jak się wymawia, ale zdecydowanie pisze się inaczej, co jest widoczne na każdym drogowskazie prowadzącym do tego kurortu.

Powstanie wielkopolskieedytuj kod

Ja w sprawie zatwierdzenia zmian wikipedysty Krater15: zamieścił on bardzo kontrowersyjną opinię (wyliczanką zwycięskich powstań, bez przyjęcia kryterium) i oparł ją trzech źródłach/przypisach - dwóch felietonach (z bloga na salon 24 i niezależnej.pl) w których była to poboczna opinia na marginesie krytyki współczesnych polityków oraz jednym artykułu/reportażu z polskiego radia, w którym jednak w cale nie ma takiej informacji. Pozwoliłem sobie anulować obie edycje. --PawelNorbertStrzelecki (dyskusja) 00:30, 8 lut 2020 (CET)

Zatwierdzenie edycjiedytuj kod

Hejo, proszę o zatwierdzenie moich edycji w haśle Jakub Paleolog, z góry dziękuję. -- niepodpisany komentarz użytkownika 188.146.135.29 (dyskusja | wkład)

Podziekowanieedytuj kod

Dzieki za szybka blokade artu. Atak tlumu o poranku odparty. Dobrze, ze przynajmniej czytajac wikipedie mozna odpoczac. -- niepodpisany komentarz użytkownika 37.128.15.176 (dyskusja | wkład)

Saint Ouenedytuj kod

Dlaczego moja wersja zostala usunieta. Raz jestem mieszkancem tego miasta, dwa mam i podaje zrodla bezposrednie w jezyku francuskim, w tym wlasnie archiwalne gminy. Czego wiec brakuje? -- niepodpisany komentarz użytkownika Audonius (dyskusja | wkład)

Nie bardzo zrozumialem powrot do statystyki poprzedniej kiedy wpisalem ostatnia z 2016 co do ludnosci. Zrodlo - to ostatnie dane INSEE (dostepne w internecie). Co do przypisu 4 poprawilem ale nadal nie rozumiem. Przeciez to pierwsze zrodlo informacji: merostwo, archiwa miejskie. Co do dynamizmu to prasa francuska (a rowniez wiedza autora zyjacego w tym miscie). Pozdrawiam

To może sprawdzisz co piszesz bo nie bardzo rozumiem. Podałem dane z 2016 roku z INSEE. To jest biuro statystyk oficjalnych francuskie jeśli nie wiesz. Podaję też źródła bezpośrednie z merostwa czego można jeszcze więcej oczekiwać. Przepisy dotyczą wydań oficjalnych pochodzących z merostwa i z archiwów miejskich. Audonius (dyskusja) 23:00, 15 lut 2020 (CET)

Hej Nadal nie ma mojej poprawionej wersji bo czeka na poprawienie przez Ciebie czy juz kto inny jest odpowiedzialny za to. Jeszcze raz powtarzam, ze przypisy sa na dole i sa to zrodla bezposrednie. Dodalem jeszcze raz zmieniony kierunek linii autobusowej 85 z linkiem do niej. Dlaczego od lutego nie reagujesz? Cos sie stalo? Pozdrawiam Audonius (dyskusja) 17:23, 13 maj 2020 (CEST)Audonius

Strona Andrzej Wyżykowskiedytuj kod

Witam otworzyłem stronę związaną z osiągnięciami w lekkiej atletyce mojego ojca , jaki jest powód zamknięcia ? -- niepodpisany komentarz użytkownika 188.146.35.23 (dyskusja | wkład)

@188.146.35.23, @188.146.40.221 To był zalążek artykułu bez jakichkolwiek źródeł. W tej postaci nie nadawał się do Wikipedii. PawełMM (dyskusja) 08:33, 15 lut 2020 (CET)

Ad:Niewolnictwoedytuj kod

Ad:Niewolnictwo

Cześć. Przywrócenie tłumaczeń było błędem. Nie ma żadnego powodu, aby w encyklopedii podawać definiendum w różnych językach. IP miał rację, od tego jest Wikisłownik (a także interwiki). Do tego opis edycji, który trudno nazwać uprzejmym... Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:26, 16 lut 2020 (CET)

Łabowiec (schronisko turystyczne)edytuj kod

Witaj

Jest oficjalnie taka miejscowość o rodzaju schronisko turystyczne, ot taka specyfika miejscowości w Polsce. Wszystkie miejscowości z podanym SIMC są weryfikowane przez MalarzBot i nie usuwaj ich. StoK (dyskusja) 22:46, 17 lut 2020 (CET)


Coś ostatnio cytowanie polityków takie modne jest, niektórzy z nich podkreślają jak to się zawsze i wszędzie uczą. ;) StoK (dyskusja) 08:14, 18 lut 2020 (CET)

Could you edit this image?edytuj kod

Could you edit the brightness of this image to make the illustration look more like this versions (i.e. with a sharper contrast between black, grey and white + less blury)? Veverve (dyskusja) 00:46, 23 lut 2020 (CET)

Thanks again for your previous edit. Could you also make this image brighter without denaturing it? Veverve (dyskusja) 03:28, 9 mar 2020 (CET) Also, could you make this image more readable, i.e. making it easier to see what is written in black/fading black/grey? Veverve (dyskusja) 04:09, 9 mar 2020 (CET)

Bibliografia: Korpyś Józefina, Korpyś Ireneusz: Żołnierze Wyklęci, cz. 1, Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, Częstochowa 2020, ​ISBN 978-83-8077-101-7edytuj kod

Wykonywana przez Ciebie praca anulowania źródeł bibliograficznych nie ma uzasadnienia. Pozorny argument, że muszą to być źródła wykorzystane przy tworzeniu strony, nie dotyczy moich wpisów bibliograficznych, gdyż najpierw zapoznałem się z treścią strony, a następnie dokonałem konfrontacji ze źródłem: Korpyś Józefina, Korpyś Ireneusz: Żołnierze Wyklęci, cz. 1, nie znajdując powodu do ingerowania w treść strony. Gdyby taka potrzeba zachodziła w oparciu o to źródło, to z całą pewnością dokonałbym jakiejś korekty wpisu - tak czy inaczej brałem udział w tworzeniu strony. Na marginesie zdumiewa mnie pośpiech, z jakim dokonujesz zmian, myląc przy tym nazwisko autorów (Kopryś zamiast Korpyś),zwłaszcza że intencja zubożania źródeł bibliograficznych jest sprzeczna ze zdroworozsądkową zasadą budowania wiedzy encyklopedycznej. O co zatem chodzi - trudno sobie wyobrazić, by administrator Wikipedii działał przeciwko własnej firmie...--Luxetowiec (dyskusja) 12:06, 23 lut 2020 (CET)

Zatwierdzenie edycjiedytuj kod

Dziekuję za szybkie zatwierdzenie edycji. Byłbym wdzięczny za dodatkowe zatwierdzenie ostatnich edycji w hasłach:

Edycja 1 Edycja 2

Z góry dziękuję. Historica~plwiki (dyskusja) 17:43, 23 lut 2020 (CET)

 • Dziekuję za szybkie zatwierdzenie edycji. Byłbym wdzięczny za dodatkowe zatwierdzenie ostatniej edycji w haśle: Edycja 3. Z góry dziękuję. Historica~plwiki (dyskusja) 10:00, 24 lut 2020 (CET)

Mord pod Borowemedytuj kod

Witaj, ta edycja [2]

Uważam, że IPek miał całkowitą rację, usuwając sekcję. Mamy zdanie: „Pomimo iż mord pod Borowem został potępiony przez władze Polski Podziemnej już w okresie okupacji, po 1989 i transformacji ustrojowej pojawiło się wiele prób relatywizacji lub gloryfikacji tych wydarzeń przez środowiska prawicowe i nacjonalistyczne” i trzy przypisy (12, 13 i 14). Czy mógłbyś podać, w którym miejscu te źródła potwierdzają tezy zawarte w uźródłowionym zdaniu? Ja tego nie dostrzegam, dlatego proszę Ciebie o pomoc. Podobnie drugie zdanie: „Zbrodnię dokonaną przez oddział NSZ negował w swoich publikacjach np. Piotr Gontarczyk. Do relatywizacji i gloryfikacji mordu pod Borowem przyczynia się także Instytut Pamięci Narodowej” i tutaj jeden przypis. Też nie widzę, żeby uźródławiał myśl przedstawioną w zdaniu. Jeśli się mylę – popraw mnie.

I na koniec: autorem tej sekcji jest KJS63, objęty bodaj jeszcze blokadą, a jego edycję przejrzałeś Ty. Uważam, tak jak Ipek, który opisał usunięcie sekcji: „Likwidacja ze względu na brak merytoryczności, tekst był subiektywnym odczuciem nie mającym na celu poszukiwanie prawdy historycznej”. Reasumując: sekcję należy usunąć. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 21:58, 23 lut 2020 (CET) Ps. W naszej dyskusji o NSZ przyznałeś się do błędu – każdemu się zdarza – ale nie widzę, by został on naprawiony.

Turystyka kultury wysokiejedytuj kod

Zagadnienie było opracowane w jako tako weryfikowalnej formie i wygląda na encyklopedyczne, tak więc do EK-a się za bardzo nie kwalifikowało. Tak więc proszę przywrócić (urwaną mi w trakcie edycji artykułu) historię edycji. W razie głębszych wątpliwości stosowny byłby tu tryb przez DNU. --Alan ffm (dyskusja) 16:34, 24 lut 2020 (CET)

A co z tą usuniętą historią edycji?--Alan ffm (dyskusja) 23:17, 24 lut 2020 (CET)

User:Mareczek Cukiereczekedytuj kod

Kolega wyraził skruchę na IRC-u więc dam mu drugą szansę, jeśli nie masz nic przeciwko. Odblokowałem. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:43, 25 lut 2020 (CET)

Bana dostałem od Jckowala. Fragmenty przytoczyłem, bo nie byłem pewien, co zostało uznane za wandalizm(artykuł, czy aktywność w dyskusji). Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mareczek Cukiereczek (dyskusja) 01:15, 26 lut 2020 (CET)

Młodzieżowy Ruch Niepodległościowyedytuj kod

@PawełMM Najwyraźniej umknęło Pańskiej uwadze, że obecny artykuł oparty jest właśnie o źródło wtórne - obszerną publikację o twórcy MRN - "Jacek Jerz - Przewodnik wolności", zamieszczoną w miesięczniku historycznym prof. Jana Żaryna wSieci Historii, nr 3/2019, str. 64-66 wSieci Historii, nr 3/2019 (70), zawierającą podane w niniejszym artykule informacje o MRN. Zarzut co do braku źródeł wtórnych (oraz że uźródłowienie nie uległo zmianie od poprzedniej wersji artykułu) jest więc po prostu nieprawdziwy. Konfederat73 (dyskusja) 18:01, 28 lut 2020 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2020)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich:
  • kiedy odbędzie się Konferencja Wikimedia Polska 2020
  • jak możecie pomóc nam w kampanii 1% podatku
  • że mamy budżet na 2020 (i sporo się w tej kwestii zmieniło)
  • jak bibliotekarze uzupełniali przypisy...
  • ...a wikipedyści się spotykali
 • wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • o pierwszym (i nie ostatnim!) wikipedyście-rezydencie w 2020 roku
  • FindingGLAMs Challenge
  • o tym, że można sobie poużywać (na warsztatach kolażu)
  • Kariatydy Kolektywnie edytują (a liczba haseł o kobietach rośnie)
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • ruszyły (Nie)znane kobiety Wikipedii - piszcie hasła o kobietach, wygrywajcie Bardzo Wyjątkową Nagrodę
  • wybieramy nowych członków Komitetu Arbitrażowego
  • nowe hasła dzięki studentom Artes Liberales
  • polityka, wirus i popkultura - czyli czego szukali czytelnicy Wikipedii w lutym 2020?
 • wieści z Wikisłownika, a konkretnie:
  • o edytujących studentach z Uniwersytetu Śląskiego
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • składajcie stypendia na Wikimanię 2020
  • pożegnanie z Wikimedia Space
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • dyskusje strategiczne zakończone (a odbiór pozytywny)
  • Wikimedia Summit na żywo odwołany z powodu koronawirusa
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 14:35, 4 mar 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Usunięcie strony wikipedii S&S Violinsedytuj kod

Drogi użytkowniku. Dlaczego usunął pan/usunęła pani artykuł o zespole S&S Violins ? Pozdrawiwm StaszekBo (dyskusja) 16:09, 4 mar 2020 (CET)

Narodowe Siły Zbrojneedytuj kod

Co to znaczy nie oceniamy źródeł? Pokusiłem się o sprawdzenie tych przypisów. Żadnych konkretnych informacji - po prostu wrzucone zdanie i tyle. Przytoczę zasady użycia szablonu:

 informacje z podanych źródeł są sprzeczne mimo użycia wiarygodnego źródła, informacje podane za nim budzą wątpliwości lub są trudne do weryfikacji (np. źródło jest bardzo trudno dostępne) informacje ze źródła mogły zostać przeinaczone lub źle zrozumiane kontrowersyjna informacja wymaga podania większej liczby bądź bardziej wiarygodnych źródeł 

Wytłuszczenie moje. W jaki sposób to jest ocena źródeł i w jaki sposób narusza zasady wiki? Bonusowe pytanie brzmi, z jakiej racji skasowałeś fragment o przynależności Popławskiego do PKB? Andrzej1993 (dyskusja) 16:54, 7 mar 2020 (CET)

1) Nic nie przedstawiłeś, odmówiłeś udziału w dyskusji nie bo nie. 2) Zwracano ci już uwagę, że stosowanie oko.press jest niezgodne z zasadami Wikipedii - zrobił to @Wojciech Pędzich w sierpniu 2018 roku: [1]. Czy od sierpnia 2018 roku wprowadzono jakieś nowe zasady uźródławiania tekstów polegające na wklejaniu linków do pozbawionych źródeł artykułów publicystów lewicowych z portali politycznych? Chyba nie, bo jeszcze w październiku 2019 roku gazety były niedopuszczalnymi źródłami. Dlaczego zatem siłowo forsujesz swoje zdanie? 3) W dyskusji w Kawiarence, w której odmówiłeś uczestnictwa, stwierdzono, że gazety nie są żadnym źródłem: [2]. W dodatku wstawiasz artykuły ludzi, którzy nie są nawet historykami, co w mojej ocenie jestp odyktowane narzucaniem własnego zdania. 4) Podajesz nieprawdę, że nie usuawałeś nic na temat Popławskiego. Wyofując moją edycję skasowałeś także informację, że Popławski był członkiem PKB: [3]. Jeśli rzekomo nie pasowały Ci szablony (co jest całkowicie niezrozumiałe, bo, jak wyżej udowodniłem, miałem prawo je zamieścić), to nie trzeba było kasować całej edycji, tylko fragment sporny.

Andrzej1993 (dyskusja) 17:40, 7 mar 2020 (CET)

Język rosyjski.edytuj kod

Witam. Anulowałeś moje zmiany w artykule „Język rosyjski”. Nie skończyłem wypełniać sekcji. Proszę o obejrzenie rosyjskojęzycznego odpowiednika artykułu. Faktem jest, że istnieje pomieszanie językowe z nazwami „rosyjski” i „risski” między językami polskim i rosyjskim (a także ukraińskim). Język rosyjski miał różne imiona: „русский”, „российский”, „великорусский” (dosłownie - „russki”, „rosyjski”, „wielki ruski”. W wersji rosyjskiej cała sekcja poświęcona jest nazwie języka. Jest to ważne dla artykułu (w tym i dla polski). - TheMixCat, 15 marca 2020, 23:52 (czas moskiewski).

Horyzonty Techniki dla Dzieciedytuj kod

Hello, the first issue of Horyzonty Techniki dla Dzieci was 1956-12 please see: https://archive.org/details/Horyzonty.Techniki.Dla.Dzieci.Wszystkie.Roczniki.1956-1970 -- niepodpisany komentarz użytkownika DB1BMN (dyskusja | wkład)

KATOFLIXedytuj kod

Czemu strona dotycząca KATOFLIXA jest notorycznie usuwana?

J. K. 2A01:115F:664:7600:B9E1:9F58:D93D:C93C (dyskusja) 23:04, 18 mar 2020 (CET)

Odpowiedź dla IP: Coś, co powstało w tym miesiącu dalekie jest od tego, żeby być uznane za encyklopedyczne. Wikipedia nie jest katalogiem czy też serwisem reklamowym. PawełMM (dyskusja) 07:21, 19 mar 2020 (CET)

Liczba edycji w przestrzeni głównejedytuj kod

Witam! Dzisiaj (22 marca) odmówił mi Pan przyznania uprawnień redaktora z powodu: Za mało edycji w przestrzeni głównej.. W artykule Wikipedia:Wersje przejrzane/Przyznawanie uprawnień jest napisane, że można złożyć wniosek po 150 nieusuniętych edycji w artykułach encyklopedycznych. Później jest informacja (sprawdź swój wkład!). Klikając na ten link dowiedziałem się, że mam 168 nieusuniętych edycji. Jak sprawdzić ilość edycji w przestrzeni głównej? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Kfiatek4300 (dyskusja) 18:21, 22 mar 2020 (CET)

Dżul w kaloriiedytuj kod

Owszem, jest. Ale w artykule o kalorii nie ma znaczenia, czy jest główną, czy pochodną. Wartościowa jest informacja, że w SI to dżul jest jednostką. Natomiast wpis pochodną można zrozumieć, że pochodzi od kalorii, więc zdecydowanie błędnie. W sumie dopisana informacja jest prawdziwa, ale zbędna i może w błąd wprowadzić, dlatego usunąłem. Ciacho5 (dyskusja) 07:59, 23 mar 2020 (CET)

Przysiółekedytuj kod

Witam, czy mógłbym prosić o przejrzenie artykułu pn Przysiółek w Wikipedii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Przysi%C3%B3%C5%82ek) ?. Rozbudowałem tekst wzbogacając o informacje dodatkowe, których nie ujęto wcześniej. Dziękuję i pozdrawiam. Z wyrazami szacunku Pr.Krzysztofiak (dyskusja) 14:08, 24 mar 2020 (CET)

Masakry w Kandanos i Kondomariedytuj kod

Cześć. Mam pytanie. Zabezpieczenie tego hasła mija za tydzień. Tymczasem właśnie się zorientowałem, że w konsekwencji m.in. wojny edycyjnej Andrzej1993 dostał blokadę na 3 miesiące. Nie za bardzo jestem więc w stanie uzgodnić z nim kompromisową wersję treści... Co z tym fantem teraz zrobić?Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:51, 24 mar 2020 (CET)

Władysław Bobińskiedytuj kod

Naprawdę podobało Ci się to co zatwierdziłeś?

Potężne zdjęcia - galeria - facebook :). - od tego jest commons, gdyby tak wszyskie zdjecia Sikorskiego w jego artykule...starach się bać:). Warto młodego pouczyć --Kerim44 (dyskusja) 22:32, 25 mar 2020 (CET)

Prącie człowiekaedytuj kod

Proszę o zablokowanie możliwości edycji dla Wikipedysta:Mateusz0907, który wciąż zmienia grafiki w artykule z nagłówka. Jak już napisałem przy zatwierdzaniu zmian:

Proszę zostawić te grafiki kolego Mateo. Może Twoje preferencje co do członków są inne, ale te obrazki są według mnie mniej wulgarne, a proszę pamiętać, że na Wikipedię wchodzą też osoby poniżej 18 rż. czy po prostu chłopcy, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o swoim ciele.

Odpowiedź w kolejnej edycji była następująca:

Proszę nie zmieniać ta zmiana jest o wiele lepsza od poprzednich.

Mam nadzieję, że coś uda się wskórać.Ethize (dyskusja) 20:08, 27 mar 2020 (CET)

Arthur Seyss- Inquartedytuj kod

Witam, przesyłem link do informacji potwierdzającą moją edycję hasła. https://dziennikpolski24.pl/wyrok-w-norymberdze/ar/3280696. Kolejnym faktem jest dokument Sensacje XX wieku Bogusława Wołoszanskiego, odcinek 12 pierwszego sezonu .https://vider.info/vid/+fnc1sme to link do odcinka. Pozdrawiam Damian Świderski. -- niepodpisany komentarz użytkownika Damian Świderski (dyskusja | wkład)

Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Gdańskuedytuj kod

Poprawiłem co się dało, przynajmniej można coś przeczytać. Proszę o zatwierdzenie by już nie straszyło... -- niepodpisany komentarz użytkownika 37.30.3.176 (dyskusja | wkład)

Przeglądanie zmianedytuj kod

Dolaczego zatwierdzileś tę zmianę? Przecież te informacje wymagają źródeł. kićor =^^= 13:12, 29 mar 2020 (CEST)

Stanisław Wilczyński - Wachmistrz Szwoleżerów Rokitniańskichedytuj kod

Witam, Chciałbym prosić o zmianę obecnej fotografii mojego dziadka Stanisława Wilczyńskiego na starszą fotografię w pełnym umundurowaniu Wachmistrza 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Na zdjęciu, dziadek jest w mundurze z nowszymi epoletami wachmistrza. Chciałbym więc też zmienić epolet. Z góry dziękuję. -- niepodpisany komentarz użytkownika Jmwp (dyskusja | wkład)

Stanisław WIlczyński - Wachmistrzedytuj kod

Dziękuję za zmianę, ale chyba coś pokręciłem bo nic się nie zmieniło i zostały "stare" epolety i zdjęcie?!Jmwp (dyskusja) 15:37, 6 kwi 2020 (CEST)

Stanisław Wilczyński - Wachmistrzedytuj kod

Przepraszam za kłopot, umieściłem, tym razem, właściwą wersję. Dziękuję

 • Dziękuję za szybkie zatwierdzenie edycji! --Jmwp (dyskusja) 19:08, 6 kwi 2020 (CEST)

instytut xredytuj kod

artykuł został zdjęty, chciałam zapytać co w jego treści miałoby wskazywać na reklamę? -- niepodpisany komentarz użytkownika Equabomb (dyskusja | wkład)

Aborcjaedytuj kod

Dzien dobry, wy możesz pisz objaśnienie pod mapą w polski. Rozumiem polski, ale nie mówię po polsku. --Whiny15 (dyskusja) 20:31, 7 kwi 2020 (CEST)

Usunięcie mojej edycji-- Jednostka artytmetyczno-logicznaedytuj kod

Cześć, dlaczego usunąłeś moją edycję? Czy coś było niepoprawne merytorycznie? Jeśli coś napisałem źle, to proszę napisz co dokładnie było źle. Dawid Bieżuński (dyskusja) 11:12, 10 kwi 2020 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 3/2020)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:45, 10 kwi 2020 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Olkusz, Wolbrom, Warszawaedytuj kod

Dzień dobry. Piszę do Pana w sprawie mojej zmiany w historii Olkusza, którą Pan niedawno wycofał. Mam do Pana prośbę, aby przeczytał Pan moją argumentację za przeprowadzonymi zmianami, która znajduje się w dyskusji Tokyotown. Mam nadzieję , podzieli Pan moje stanowisko i pozwoli na wprowadzenie niewielkiej ale istotnej zmiany w nazewnictwie. Nie wiem jak prowadzić dyskusję w kawiarence (gdzie ona jest?), stąd taka forma przesłania wiadomości Pozdrawiam Pan X

Olkuszedytuj kod

Dzień dobry. Piszę do Pana w sprawie mojej zmiany w historii Olkusza, którą Pan niedawno wycofał. Mam do Pana prośbę, aby przeczytał Pan moją argumentację za przeprowadzonymi zmianami, która znajduje się w dyskusji Tokyotown. Mam nadzieję , podzieli Pan moje stanowisko i pozwoli na wprowadzenie niewielkiej ale istotnej zmiany w nazewnictwie. Nie wiem jak prowadzić dyskusję w kawiarence (gdzie ona jest?), stąd taka forma przesłania wiadomości Pozdrawiam Pan X 37.47.38.43 (dyskusja) 11:01, 13 kwi 2020 (CEST)

Brzezówka (powiat kolbuszowski)edytuj kod

Witaj, czy mogę prosić o pomoc w przejrzeniu artykułu (rozbudowano artykuł, poprawiono błędy) Pozdrawiam Pr.Krzysztofiak (dyskusja) 20:03, 13 kwi 2020 (CEST)

Usunięcie artykułu o Gachatuberachedytuj kod

Proszono mnie o stworzenie tego wpisu bo wiele osób nie wiedziało co to gachatuber, a ty to usunąłeś. Na pewno osoby które chciały się tego dowiedzieć ci BARDZO PODZIĘKUJĄ.

Blokada ipkaedytuj kod

Hej! Coś ta blokada założona na ipka 5.188.0.114 średnio działa. --MemicznyJanusz || Pokaż mi swoje towary 12:13, 21 kwi 2020 (CEST)

Ipek szaleje po różnych adresach i omyłkowo zablokowałem Ciebie, już odblokowałem. Beno @ 12:24, 21 kwi 2020 (CEST)

 • Hej, odfajkowałeś "mój" wątek (pod nazwą Ban) jako załatwiony, ale "mojego" ipka chyba przegapiłeś? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 20:12, 26 kwi 2020 (CEST)

Taniec ludowyedytuj kod

Hej, to przejrzenie [3], może o czymś nie wiem ale jednak pozwoliłem sobie usunąć tą edycję. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 16:28, 28 kwi 2020 (CEST)

Zbigniew Namokeledytuj kod

NaZoliborzu (dyskusja) 10:09, 29 kwi 2020 (CEST) Proszę o wsparcie w utworzeniu hasła "Zbigniew Namokel" więzień Auschwitz. Strona została przez Pana usunięta.

podstrona Joanna Giza do https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Gizaedytuj kod

Panie Pawle, mam prośbę, czy pomoże mi Pan utworzyć moją podstronę i ją poprawić, dziś pracuję głównie jako psychotraumatolog- psycholog ds interwencji kryzysowej i terapeuta EMDR, to ważna informacja w obecnej sytuacji, a moi pacjenci mają przez tę rozbieżność coraz więcej wątpliwości. Tutaj o mnie więcej (informacje zweryfikowane, dokumenty są zresztą na stronie w formie skanu) - https://www.znanylekarz.pl/joanna-agnieszka-giza/psycholog-psychoterapeuta-terapeuta/warszawa Nie rozumiem też, dlaczego przy informacji przy mojej siostrze też nie ma źródeł, a u mnie mają być potrzebne? Taką argumentację kiedyś usłyszałam od was. Poza tym i jej hasło jest niepełne, bo jest głównie psychoterapeutą i dr n.medycznych psychologii i psychologiem klinicznym. Jej hasło także mogłabym uzupełnić. Bo robi wiele ważnych rzeczy. Proszę o odpowiedź na adres: joanna.giza@vp.pl - dofinansowuję Państwa pracę, więc mam nadzieję, że mogę liczyć na taką pomoc

-- niepodpisany komentarz użytkownika 188.146.96.144 (dyskusja | wkład) PawełMM (dyskusja) 13:26, 2 maj 2020 (CEST)

Ekstrakcja zebaedytuj kod

Witam,

Czemu zostal usuniety moj opis dodany do hasla Ekstrakcja zęba ? Polewkowe (dyskusja) 12:49, 3 maj 2020 (CEST)

Prawa autorskieedytuj kod

Panie Pawle,

Aby uniknąć błedów z naruszeniem praw autorskich i dodać informację na wikipedii, to dobrze rozumiem, że powinienem dodać przeredagowany artykuł, który nie będzie skopiowany z innej strony ale z oznaczeniem źródła?

Z góry dziękuję -- niepodpisany komentarz użytkownika Polewkowe (dyskusja | wkład)

Artykul o tvn7edytuj kod

Witaj Czy mógłbyś przejrzeć artykuł o tvn7. I zostawić tak jak ja zrobiłem bo tak jest o wiele lepiej. Mati12398 (dyskusja) 11:50, 4 maj 2020 (CEST)

NADGORLIWOSC GORSZA OD FASZYZMU!!!edytuj kod

Bylem w srodku uzupelniania tej strony! Ponad godzina poszla w smietnik bo nie chcialo Ci sie nawet zapytac co dalej! Nie rozumiem takiego zachowania! Wez znajdz sobie ccos pozytecznego do roboty zamiast niszczyć czyjeś poswiecenie i prace! Sam jestes eksperymentem edycyjnym... Juz tej nadgroliwości polskich adminow mam po dziurki w nosie. Bawcie się sami w swojej piaskownicy. Mi ta wikipedia do niczego nie jest potrzebna. -- niepodpisany komentarz użytkownika Borys Banecki (dyskusja | wkład)

Godzine pracy mi zmarnowales przenoszac artykul. Wszystkie linki, przypisy i tekst nie mogly zostac zapisane bo artykul zmienil lokalizacje, wiec wyskoczyl tylko komunikat bledu. Oczywiscie, ze te dwa zdania nie zajely mi godziny. Nie bede poswiecal swojego czasu komus kto naduzywa wladzy i nie szanuje autorow. Udanej reszty dnia i psucia nerwow innym autorom. Dalsze pouczanie mnie sobie mozesz darować bo nie mam zamiaru więcej tracić czasu na coś takiego

Karmeliciedytuj kod

Witam, chciałem zapytać o powód anulowania mojej edycji w haśle Karmelici. Sekcję o utraconych klasztorach przeniosłem do hasła Polskiej Prowincji, której ściśle dotyczy. Pozdrawiam -- niepodpisany komentarz użytkownika Kcprglnsk (dyskusja | wkład)

Saint Ouenedytuj kod

Witam Dyrektora Dlaczego moj tekst jest nadal nie "sprawdzony" i jeszcze w dodatku wymaga sie przypisow do informacji dostepnej na kazdej stronie miasta albo artykule w prasie francuskiej dotyczacej tegoz miasta? Ktos tam jest? Jeszcze poprawilem kierunek linii autobusowej bo jeszcze raz zmienione na Châtelet. A przypisy moje przeciez sa na dole !!!! Nic nie rozumiem. Pozdrawiam -- niepodpisany komentarz użytkownika Audonius (dyskusja | wkład)

/* Saint Ouen */ pytanie zadane do Pawel MMedytuj kod

Hej napisalem do Ciebie na stonie dyskusji Saint Ouen. czy moge oczekiwac odpowiedzi? Rozszerzylem artykul o Saint Léger Vauban. To tez czeka na przeczytanie przez Ciebie, ponoc. Pozdrawiam --Audonius (dyskusja) 17:32, 13 maj 2020 (CEST)Audonius

Grecja, podziałedytuj kod

Cześć. Wycofałeś edycję, podającą wyjaśniającą Polakom obiektywną i niekontrowersyjną oczywistość dla każdego w Grecji. Stare nazwy pozostały, a mniej jest jedynie urzędów (i przecież o to chodziło reformującemu). Żaden Grek (ani jeden) nie powie "Jadę do Rodopi", każdy powie że jedzie albo do Komotini, albo do Evros. W żadnym sklepie internetowym nie znajdziesz w wyborze adresów "nomos Rodopi", znajdziesz Komotini lub Evros. Zobacz sobie w dzisiejszej, nie w żadnej starej, a w dzisiejszej greckiej Wikipedii:[4] i tylko z dodatkowym wyjaśnieniem, że jest to nie wojewódzka jednostka administracyjna, a Περιφερειακή ενότητα. I to jest właśnie typowa wiki-choroba. Ludzie niemal nie znający tematu, podejmują o nim decyzję, gdyż brak jest linku do jeszcze mniej znającego temat, ale za to jakiegoś dziennikarza. Innymi słowy - NIE SPRAWDZACIE - może i nie umiecie, a może po prostu ideowo ograniczacie Wiki do wiedzy swojej własnej. Stąd ta bardzo niska przydatność informacyjna takiej Wiki. Potem nie chce się już nic, nic, nic, nic edytować. Nikt nie lubi, by jego praca miała podlegać cudzej ignorancji i to zupełnie automatycznie, bez zapytań nawet. --Grb16 (dyskusja) 07:34, 14 maj 2020 (CEST)

Źródło na co ? Że prócz długości listy płac nic się nie zmieniło ? No bo nie zmieniło się. Oto oferowana i dziś (czyli w iks lat po reformie) klasyczna szkolna i urzędowa mapa Grecji, taka wieeelka, ścienna: [5] --Grb16 (dyskusja) 14:56, 14 maj 2020 (CEST) Tam był podpis "pomoce szkolne", "szkolna mapa", a tutaj masz nawet podpisane "mapa ścienna", kategoria: "mapy polityczne Grecji", "Mapa Grecji z województwami". Tak, oczywiście że to są strony komercyjne. Czyli jakoby "nieźródłowe". --Grb16 (dyskusja) 15:06, 14 maj 2020 (CEST) Link do strony komercyjnej ? Podobne linki zawsze mi kasowano. Zresztą ta oferta handlowa, tej konkretnej mapy, pod tym adresem internetowym, za kilka miesięcy zapewne nie będzie nawet istnieć. Natomiast nie podając tej uwagi o województwach, "bo brak źródła" - choć zachodzi oczywistość - Wikipedia jest rozsiewcą informacji błędnych. Wracamy tym samym do sedna - osoby bez pojęcia o tematyce nie powinny...... --Grb16 (dyskusja) 23:11, 16 maj 2020 (CEST)

Salem Blandedytuj kod

Hello, PawełMM. You have new messages at Talk:Salem Bland.
Message added 06:08, 18 maj 2020 (CEST). You can remove this notice at any time.

Ewzoniedytuj kod

Witam. Mam problem techniczny - nie potrafię dopisać do przypisu tak, by było to dla czytelnika widoczne, że linkowana relacja prasowa zawiera także film video. --89.210.225.62 (dyskusja) 19:33, 19 maj 2020 (CEST)

Usuniecie textu w j. angielskim - Oficerskie Szkoly Samochodoweedytuj kod

Zauwazylem, ze ok. rok temu calkowiecie usunales moj text w j. angielskim pod artukulem n.t. mojego ojca Zygmunta Korzeniowskiego.

Wersja z 07:14, 27 cze 2019 (edytuj) (anuluj edycję) (podziękuj) PawełMM (dyskusja | edycje) (Anulowanie wersji 56963470 autorstwa USLEADER (dyskusja) us. tekst po angielsku)

Ja napisalem ten text w calosci w j.polskim i j.angielskim, i za niego odpowiadam. Jestem amerykaninem. Uprzejmie prosze o wyjasnienie dlaczego moje texty byly usuniete z Wikipedii.

Wiktor Korzeniowski, syn Zygmunta -- niepodpisany komentarz użytkownika USLEADER (dyskusja | wkład)

Prośba o ponowne przejrzenieedytuj kod

Bardzo dziękujemy za uwagi o przypisach i prosimy o ponowne przejrzenie strony Tomasz Sowiński (fizyk). 148.81.44.253 (dyskusja) 14:53, 20 maj 2020 (CEST)

Chronienie wandalizmówedytuj kod

co to ma znaczyć

Artykuł "Dusza (teologia katolicka)"edytuj kod

Dzień dobry, Z jakiej racji usunął pan moją poprawkę, dzięki której informacja przekazywaną przez "wiszące" samotnie zdanie w "Krytyce" stała się rzetelna? Uprasza się szanownego pana o poszanowanie wobec poświęcającego swój czas w celu zminimalizowania ryzyka wprowadzenia w błąd czytelnika i chociaż podanie powodu, dla którego po kilku minutach od jego edycji kasuje pan wszystkie wprowadzone przezeń zmiany. Jak można pozostawiać sekcję "Krytyka" wypełnioną jedynie zdaniem mogącym sugerować, jakoby ksiądz występując za życia jako ksiądz mógł kwestionować naukę katolicką? Pozdrawiam. -- niepodpisany komentarz użytkownika 176.221.125.151 (dyskusja | wkład)

Odpowiedź: Twórczość własna, opinia autora wpisu nie poparta źródłem. PawełMM (dyskusja) 14:11, 29 maj 2020 (CEST)

usunięcie strony Cashback Worldedytuj kod

Paweł usunołeś strone z Wikipedi która była już klika lat. Brawo dla Ciebie - oczywiście za brak profesjonalizmu.Bez ataków osobistych!

-- niepodpisany komentarz użytkownika Jakub Walaszczyk (dyskusja | wkład)

Jaki w tym jest atak osobisty? Aktualizacja strony spowodowała jej usunięcie?

Zamiast dopracować wątek została usunięta.

Interfejs Wikipedi jest do poprawy.

Paweł dziękuję raz jeszcze za brak owocnej współpracy. Musisz się Jeszce wiele nauczyć. Pozdrawiam Jakub Walaszczyk (dyskusja) 15:51, 3 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PawełMM" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy