Dyskusja wikipedysty:PawełMM/Archiwum 12


Dyskusja wikipedysty:PawełMM/Archiwum 12 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:PawełMM Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwa: Rok 2005 i 2006Rok 2007Rok 2008Rok 2009Rok 2010Rok 2011 (styczeń-maj)Rok 2011 (czerwiec-wrzesień)Rok 2011 (październik-grudzień)Rok 2012 (styczeń-lipiec)
Rok 2012 (sierpień) – rok 2013 (styczeń)Rok 2013 (luty-czerwiec)

Spis treści

czy to wandalizm, czy zwykla zlosliwosc, co z tym zrobic?

uzytkownik omega933 w haslach dotyczacych wojny domowej w syrii - Wojna_domowa_w_Syrii i Bitwa_pod_Al-Kusajr, uparcie kasuje cytaty, ktore tam dodalem. wpisuje przy tym, ze to "drobne merytoryczne", albo "aktualizacja - szturm w Hims" (choc aktualizacja polega wylacznie na wycieciu cytatu". cytat nie odpowiada jego wizji hasla, wiec najpierw stwierdzal, ze jednozdaniowe cytowanie cudzego artykulu (przy podaniu zrodla, rzecz jasna) to naruszenie praw autorskich, a potem probowal edytowac cytat, zeby go dopasowac do swoich potrzeb. kiedy zwrocilem uwage, ze taka ingerencja w cytat to juz rzeczywiscie jest naruszenie praw autorskich, stwierdzil, ze w takim razie nie bedziemy uzywali tego cytatu i skasowal go po raz pierwszy. zazwyczaj po takich ingerencjach dodaje kolejna edycje polegajaca na zmianie spojnika, albo czegos w tym stylu, zeby utrudnic anulowanie jego edycji

probowalem znalezc mozliwosc zgloszenia takiego dzialania - wsrod odpowiedzi na czesto zadawane pytania znalazlem sugestie, ze moge sie zwrocic do ktoregos z redaktorow

wyslalem to najpierw do administratora na 'a' (adamt), ale potem zobaczylem, ze jestes wsrod tych, ktorzy wlasnie 'oznaczaja' cos na wikipedii, jesli dobrze pamietam, ze to sie nazywa 'oznaczanie' 87.111.177.25 (dyskusja) 13:09, 7 lip 2013 (CEST)

proponuje, zebys przeczytal haslo Prawo_cytatu. tam jest to dosc dokladnie wyjasnione. moj cytat wypelnia wyszystkie warunki korzystania z prawa cytatu w mysl prawa polskiego i miedzynarodowego 87.111.177.25 (dyskusja) 14:13, 7 lip 2013 (CEST)

Piotr Lenartowicz

Dlaczego cofnąłeś moją edycję?

Dodano podpis autora: Wikipedysta:Dawid Mazurek (dyskusja)

Po kolei:

"Edycję cofnąłem, bo naruszała zasadę neutralnego punktu widzenia." Nieprawda.

"Ocena działalności naukowej Lenartowicza należy do czytelnika, a nie do autora hasła." Nie oceniałem działalności naukowej, tylko oddzieliłem od niej działalność pseudonaukową.

"Zwłaszcza należy wziąć pod uwagę fakt, że z zamieszczonego opisu działalności nie wynika „pseudonaukowość”, jak w Twojej edycji." Kreacjonizm sensu anty-ewolucjonizm jest jak najbardziej pseudonauką. Obiektywnie!

"Możesz nie zgadzać się z kreacjonizmem, który i mnie jest obcy, ale nie upoważnia Cię to do takich ocen, jak w cofniętej edycji." Jako naukowiec i biolog zaświadczam: kreacjonizm sensu anty-ewolucjonizm jest pseudonauką. To nie kwestia punktów widzenia, tylko rozumienia pojęć

Dawid Mazurek (dyskusja) 00:19, 9 lip 2013 (CEST)

Mariusz Walter

Twoje edycje dotyczące artykułu o Mariuszu Walterze są skandaliczne i niedopuszczalne. Jak można uznawać wątki z jednej gazety, a drugiej już nie? Są to działania skrajnie nieobiektywne i polityczne.

Nie twórz nowej wersji historii i nie wypisuj swoich sądów historycznych bo one w edycji haseł na wikipedii są niedopuszczalne.

Zabezpieczyłam hasło, sugeruję dyskusję:) Farary (dyskusja) 09:55, 13 lip 2013 (CEST) Wiedza dziennikarzy to jedno, a brak źródła do twierdzenia o niewiedzy Waltera dyskwalifikuje informację do encyklopedii. Farary (dyskusja) 10:11, 13 lip 2013 (CEST)

Franciszek Blachnicki

Odnoszę wrażenie, że to właśnie strona parafii złamała prawa autorskie, ponieważ tekst pokrywa się z w dużej mierze z pochodzącym z 2005 roku. Tymczasem, strona parafii wygląda na powstałą w 2012. Tak myślę, chyba, że istnieją inne przesłanki, których nie znam. Pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 08:55, 16 lip 2013 (CEST)

Call of Duty 9 i 10

Co było błędnego w przekierowaniach artykułów Call of Duty 9 i Call of Duty 10, że je usunąłeś? 149.156.172.74 (dyskusja) 10:46, 18 lip 2013 (CEST)

A czy istnieją jakieś powody, przez które nie mogłyby one zostać przywrócone?. Każda część serii (poza pierwszą) odwołuje do pełnych tytułów; dodatkowo - nie jest tak tylko w PL edycji językowej wikipedii 149.156.172.74 (dyskusja) 11:12, 18 lip 2013 (CEST)

Jarosław Kaczyński szczera prawda, tekst: ostatni akapit artykułu w Gazecie Wyborczej "Bliźniaki do Senatu". Niesprawiedliwy zarzut o "fałszowaniu źródła"

Witam. Przesyłam tekst cytując artykuł z Gazety Wyborczej nr 1 z 8 maja 1989 roku, strona 5 "Bliźniaki do Senatu" w odpowiedzi na zarzut "fałszowania" źródła. Zob. ostatni akapit artykułu "Bliźniaki do Senatu" Gazeta Wyborcza nr 1 z 08/05/1989 str.5 cytuję: "Jarosław nie lubi mówić o tym, czego już dokonał. Ale to trzeba dodać: był on w 1979 r. jednym z pierwszych organizatorów akcji zbierania pod warszawskimi kościołami podpisów, wspierających żądanie nadawania w radiu mszy świętej co ostatecznie zostało osiągnięte w Porozumieniu Sierpniowym 1980 roku." koniec cytatu. Niesprawiedliwy zarzut o "fałszowaniu źródła".

tekst: "Bliźniaki do Senatu [podpis] W. G. Gazeta Wyborcza nr 1, wydanie z dnia 08/05/1989, str.5 Bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy, podobnie jak prezydent Reagan... [...] Niestrudzenie uczyli robotników, jak powinni korzystać z przysługujących im praw (to Lech) i co trzeba zrobić, aby prawa w Polsce były lepsze (Jarosław). Wieczorami (obaj) zasilali informacjami nieliczną grupkę wspierających strajk dziennikarzy. Cechy osobiste też mają identyczne: poczucie humoru, inteligencję, upór, skromność i flegmatyczny spokój, który nie opuszczał ich nawet w najbardziej dramatycznych momentach oblężenia stoczni. [...] Jarosław nie lubi mówić o tym, czego już dokonał. Ale to trzeba dodać: był on w 1979 r. jednym z pierwszych organizatorów akcji zbierania pod warszawskimi kościołami podpisów, wspierających żądanie nadawania w radiu mszy świętej co ostatecznie zostało osiągnięte w Porozumieniu Sierpniowym 1980 roku. W. G." koniec cytatu.

Skoro nie przeczytało się pełnego artykułu - dziwi zarzut "fałszowania źródła", proszę więc nie zarzucać "fałszowania źródła". To nie fair. Dostęp u dołu na wspomnianej stronie www - SMS.

O ile w początkowych akapitach nie ma o tym mowy, to w ostatnim akapicie dokładnie i konkretnie wykazane są działania Jarosława Kaczyńskiego w organizowaniu akcji zbierania podpisów w Warszawie przed kościołami z żądaniem mszy świętej w radio w 1979 roku. Zrealizowano je w Porozumieniach Sierpniowych 1980 roku.

Pełny tekst artykułu w "Archiwum" Gazety Wyborczej po wypełnieniu określonych warunków zamieszczonych na stronie www u dołu strony SMS do "Archiwum". Niesprawiedliwy zarzut o "fałszowaniu źródła".

Pozdrawiam

Bazzy (dyskusja) 12:11, 18 lip 2013 (CEST)

 • Artykuł. Nie wywiad. To po pierwsze. Po drugie: Wojciech Giełżyński to znany dziennikarz, podpisywał się W.G. w pierwszych numerach "Gazety Wyborczej", gazety opozycji demokratycznej. Panował wtedy jeszcze komunizm - przypominam 8 maja 1989 roku. Komunizm skończył się w Polsce, jak powiedziała pani Joanna Szczepkowska, znana i wybitna aktorka, dopiero 4 czerwca 1989 roku. Po wyborach 4 czerwca 1989 r. Nie każdy odważny był w komuniźmie tak jak Ty. Więc nie zarzucaj Wojciechowi Giełżyńskiemu i samej "Gazecie Wyborczej", że drukują informacje, które nie mogą być według Ciebie: "uznane za rzetelne i wiarygodnie uźródłowione". To artykuł. W trzeciej osobie (3 os.) autor opisuje dokonania Jarosława Kaczyńskiego w opozycji. Nie ma tam wypowiedzi J.Kaczyńskiego w pierwszej osobie o własnej działalności w zbieraniu podpisów (typu: zbierałEM podpisy). To słowa autora, dziennikarza Wojciecha Giełżyńskiego, który pisze, cytuję: "Jarosław nie lubi mówić o tym, czego już dokonał." Gazeta Wyborcza nr 1, 08/05/1989 str.5. Czyli to nie Jarosław Kaczyński opowiada o swoich działaniach w opozycji w zbieraniu podpisów. Autor zna dokonania Jarosława Kaczyńskiego, które były wtedy znane w powszechnym "obiegu", znane działaczom i dziennikarzom z opozycji. Więc uczciwie pisze w 3 osobie (to nie jest więc wywiad lecz artykuł!), że, cytuję: "...był on w 1979 r. jednym z pierwszych organizatorów akcji zbierania pod warszawskimi kościołami podpisów, wspierających żądanie nadawania w radiu mszy świętej co ostatecznie zostało osiągnięte w Porozumieniu Sierpniowym 1980 roku." koniec cytatu Gazeta Wyborcza nr 1, 08/05/1989 str.5. Nie zarzucaj "Gazecie Wyborczej", że drukuje informacje, które nie mogą być według Ciebie: "uznane za rzetelne i wiarygodnie uźródłowione".

Słowa wypowiadane przez Lecha i Jarosława Kaczyńskich dotyczą ich PRZYSZŁEJ pracy w Senacie po ewentualnym wyborze do Senatu 4 czerwca 1989r. (W PRZYSZŁOŚCI). Artykuł w "Gazecie Wyborczej" nr 1 z 8 maja 1989 roku, strona 5 "Bliźniaki do Senatu". Czyżby to jakaś Twoja niechęć do pana Kaczyńskiego? Proszę wczytać się w tekst artykułu zgodnie z zasadami języka polskiego w 3 osobie (...był on w 1979 r. jednym z pierwszych organizatorów...). To nie są słowa z "wywiadu". Może ktoś kto zna język polski lepiej niż Ty doczyta się, że to autor Wojciech Giełżyński w "Gazecie Wyborczej" nr 1 z 8 maja 1989 roku, strona 5 "Bliźniaki do Senatu" pisze w (TRZECIEJ) 3 OSOBIE (...był on w 1979 r. jednym z pierwszych organizatorów...). Bazzy (dyskusja) 02:00, 29 lip 2013 (CEST)

Odp:PdA

Odp:PdA

witam. cały czas nie mogę dodać linku. mam informację: "Filtr antyspamowy zadziałał ponieważ odnalazł tekst: http://library. logos. com". sama strona mi się otwiera bez problemu. chodzi o ten fragment: "The Codex Chisianus 87, first published at Rome in 1772, is for Susanna, as for Daniel, the sole authority for the Greek of the Septuagint. It is a ninth-century cursive, and at the end of Dan. 12 says it was copied from an exemplar with this subscription: ἔγραφη ἐκ τῶν τετραπλῶν ἐξ ὧν καὶ παρετέθη. Its text is thus only once removed from the recension of the LXX made by Origen c. a.d. 240. The Codex Chisianus receives important corroboration from the Syro-Hexaplar Codex, written in Alexandria a.d. 616–617 by Mar Paulus of Mesopotamia. The LXX text from Origen’s Hexapla is rendered literally into Syriac. The agreement of Chisianus with the Syro-Hexaplar gives assurance for the LXX text of Susanna as approved by Origen. The Old Latin versions and quotations in the Fathers do not suffice to fix a generally received text at an earlier period." ta treść pochodzi z "Proceedings of the Society of Biblical Archaeology, vol. [16, 1894, ‘The Unknown Aramaic Original of Theodotion’s Additions to the Book of Daniel,’ pp. 280–90, 312–17." ale nie mam innego dostępu do tej treści.

dla pewności jeszcze raz podaję link razem z jedną pauzą

http://library.logos. com/article/LLS$1.0.13?ArticleId=BK.SUS.INT.3&contentType=html - John Belushi -- komentarz 12:46, 20 lip 2013 (CEST)

myślę, że to tylko jakiś drobny błąd w nazwie bo Tobie się nie otwierała strona - John Belushi -- komentarz 14:41, 20 lip 2013 (CEST)

Twoje edycje

Bardzo proszę postaraj się edytować zgodnie z zasadami języka polskiego. Twoje ostatnie edycje mają błędy gramatyczne i składniowe, przez co są często niezrozumiałe. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 00:02, 25 lip 2013 (CEST)

dobry wieczór.
"Kategoria:Wykładowcy Uniwersytet w Poitiers" ma złe gramatyki?
Nezdek (dyskusja) 00:16, 25 lip 2013 (CEST) I zmienić
Nezdek (dyskusja) 00:23, 25 lip 2013 (CEST)

Tsh-art

witam co jest zlego w tsh-art?

T-60

Nie lepszy tamten?.Naturalnie do uzgodnienia.--J.Dygas (dyskusja) 13:37, 27 lip 2013 (CEST)

...i w tak dużo wikipediach?Dlatego zaakceptowałem.Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 15:06, 27 lip 2013 (CEST)

Ad:Wikipedia:Prośby_do_administratorów

Ad:Wikipedia:Prośby_do_administratorów

Cześć. Twoja ocena edycji jako "wandalizm" jest całkowicie sprzeczna z opisem takiego działania w WP:Wandalizm. Jako admini powinniśmy szczególnie precyzyjnie trzymać się obowiązujących tu definicji i nie zarzucać innym szczególnie złych intencji tam, gdzie nie może być o nich mowy. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:03, 27 lip 2013 (CEST)

Ad:Wikipedia:Prośby_do_administratorów

Ad:Wikipedia:Prośby_do_administratorów

Hej! Jeszcze to ;) Pzdr, MATEUSZ.NS dyskusja 23:26, 28 lip 2013 (CEST)

A nie, już załatwione :) MATEUSZ.NS dyskusja 23:28, 28 lip 2013 (CEST)

Usunięte zdjęcie w zakładce "dyskusja"

Panie Pawle dodałem nowe zdjęcie siedziby firmy METALPOL w zakładce dyskusja, ale widzę że Pan je usunął. Oczywiście wolałbym zamienić istniejące zdjęcie profilowe na nowsze ale chyba sam nie mogę tego zrobić bo nie jestem autorem wpisu o firmie. Jaka jest procedura w takim przypadku ? Dziękuję i pozdrawiam. Adalberte.

Oczywiście zdjęcie wrzuciłem na commons, wcześniej utworzyłem konto, ale tak jak pisalem - nie jestem autorem wpisu wiec nie wiem czy mogę zamienić zdjęcie na tymże wpisie. Poki co zwrocilem sie z prosbą o to do autora liczac na jego uprzejmość. Pozdrawiam --Adalberte (dyskusja) 11:00, 29 lip 2013 (CEST)Adalberte

Re: Twoje opisy edycji

"Opisy edycji to nie jest miejsce na wskazówki i pouczenia. Ewentualne uwagi dotyczące poprawności treści haseł i koniecznych zmian umieszczamy w ich dyskusji. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 12:09, 2 sie 2013 (CEST)"

Drogi Kolego, opisy edycji to miejsce na wpisanie komentarza do edycji, ja uznałam za stosowne wpisać taki a nie inny (wpisuję komentarz do tego co zmieniłam i dlaczego to zmieniłam) i Kolega powinien to uszanować. Bardziej powinien Kolegę zainteresować fakt iż poziom większości artykułów z biologii molekularnej (a zwłaszcza genetyki molekularnej lub ewolucjonizmu) jest żenujący, dotychczas każdy, który poprawiłam zawiera poważne merytoryczne błędy, już nie wspominając o polszczyźnie i terminologii. Platyna (dyskusja) 12:18, 2 sie 2013 (CEST) Pozwolę sobie jednak pozostać przy moim zdaniu na ten temat. Każdy projekt, w tym wikipedia, ma wypracowane pewne zasady. Opisów edycji dotyczą Wikipedia:Opis zmian. Proszę, zapoznaj się z nimi, a zwłaszcza z tym fragmentem. Jeśli zaś chodzi o Twoje uwagi dotyczące haseł biologicznych, to masz niewątpliwie rację i cenny będzie Twój wkład w ich naprawę. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 12:50, 2 sie 2013 (CEST) Oczywiście, szanuję Kolegi zdanie i przyjmuję do wiadomości. Cieszy mnie iż Kolega uważa, że mój wkład jest cenny i że mam rację - to jest najważniejsze bo w końcu w encyklopedii liczy się treść. Nikt mnie nie zatrudnia przy edycji tekstów więc pozwolę sobie robić to bardziej "my way", zwłaszcza iż przy dłuższych i nie związanych bezpośrednio z konkretną poprawką, wywodach korzystam ze strony dyskusji. Co do "zasad" i sążnistych wywodów na ich temat - to pytanie brzmi - czy to są przyjazne zalecenia czy też rygor? Jak wspominałam, nikt mnie nie zatrudniał, zamiast czytać długie wywody nt. zasad pisania komentarzy do edycji wolę poczytać długie wywody nt. terminologii w biologii molekularnej, by nie pisać artykułów takich jak ten Blotting DNA. Generalnie najwyższą zasadą powinna jakość artykułów i to jestem w stanie zaoferować. BTW: złożyłam wniosek o status redaktora, swoje długie komentarze umieszczam m. in. dlatego by zapobiec usuwaniu moich zmian. Platyna (dyskusja) 13:12, 2 sie 2013 (CEST) Nie rozumiem. Mam odpisywać bez cytatów na stronie Kolegi? Dziwny zwyczaj - bez cytatów jest to raczej nieczytelne. Poza tym nie często wdaję się w dysputy i nie interesowało mnie to. Platyna (dyskusja) 14:27, 2 sie 2013 (CEST)

Czy pan nie rozumie po niemiecku?

 • Wartheland - Kraj Warty
 • Reichsgau Wartheland - Okręg Rzeszy Kraj Warty
 • Warthegau - Okręg Warcki

Diabeł w pop-kulturze

Jak mniemam, nie zapoznał się Pan z kanonem filmów oraz lektur związanych z tematem. Wspomnę chociażby filmy "Adwokat diabła", azerską etiudę studencką "Gminny Szatan", czy nigdy nie wydaną, acz kultową wśród młodzieży Borneo metafizyczną powieść "Diabeł ubiera się w stringi".

towarzysze skasujcie strony tego burzuja

zwie sie on Roland vel Ronald van vel von Bagratuni

Tadeusz Wiśniewski(poseł)

Punkt 6 zasad ekspresowego kasowania :Usuwane są z przyjętych w projekcie względów technicznych, na przykład:

 • bez potrzeby dublują istniejące artykuły,--Krzych.w (dyskusja) 08:17, 9 sie 2013 (CEST)

Te nowe informacje - to raptem jedno zdanie.Plus bibliografia.Odnośnie nie kwalifikuje się do {{ek}} to punkt 6 zasad usuwania artykułów bardziej jednoznaczny chyba być nie może.--Krzych.w (dyskusja) 09:50, 9 sie 2013 (CEST)

 • Hasło Tadeusz Stanisław Wiśniewski istniało na wiki pół roku pół roku wcześniej, zgodnie z twoim rozumowaniem każde hasło można napisać od nowa. Istniejące artykuły powinno się rozbudowywać i uzupełniać a nie pisać po raz wtóry--Krzych.w (dyskusja) 10:11, 9 sie 2013 (CEST)

Zapytanie karnista....

Witam, czemu kasujesz hasła dla karnisty, cywilisty, administratywisty, to są nazwy specjalności prawniczych, o których się wie w kręgach prawniczych, ale "zwykli" ludzie często mi mówią, że niema czegoś takiego jak karnista...,więc napisałem artykuły, które Ty kasujesz...to, że jest za mało treści o niczym nie świadczy...ważne, że jest konkretne i na temat, nie każde hasło w encyklopedii musi mieć 30 stron...a jak słownikowe to trzeba było przynajmniej przenieść te definicje do słownika....pozdrawiam...

Odpowiedź IP tutaj: To były jednozdaniowe hasła słownikowe bez źródeł i na dodatek twórczość własna. PawełMM (dyskusja) 12:45, 9 sie 2013 (CEST)

czemu :((

Czemu usunąłeś śimbany? :(((

Ryszard Kaczorowski

Witam. Może by ukryć ten ostatni wandalizm, po co ktoś ma to czytać. Pzdr. :) Mmm5 (dyskusja) 23:22, 10 sie 2013 (CEST)

Stefania

Witam. Ja zgłosiłem ten biogram do poczekalni, skoro uznałeś, że to eksperyment, to usuń także tą stronę dyskusji. Mmm5 (dyskusja) 15:04, 11 sie 2013 (CEST) Pewnie i tak zostanie usunięty, ale niech to... zobaczymy... może coś ta pani jeszcze zrobiła... chociaż IP nie bedzie czuł się tak bardzo poszkodowanyMmm5 (dyskusja) 15:19, 11 sie 2013 (CEST)

Michnik

Nie wiem, Pawle, czy nie powinniście w gronie adminów rozważyć blokady hasła przed wandalizmami. Może blokada częściowa dla niezalogowanych? Historia zmian tego bioggramu to chyba już w 90% wandalizmy i rewerty. Wydaje mi się, że wszystko, co rzeczywiście merytoryczne już w tym biogramie jest, więc tak naprawdę nikt już nic nowego wnieść do tego nie jest w stanie. Ergo...

Julo (dyskusja) 18:42, 12 sie 2013 (CEST)

Ranking FIFA

Wrrrrrrrrrrrr!Coś ktoś przedemną poknocił zamiast tylko dodać 72 ,i teraz mam problemy,chodzi tylko o wycofanie do lipca i dodać 72 a kolor na 75 pomożesz?Popraw po mnie bo mnie szlag trafia:=)LOL.Pozdrawiam z berlina i oczywiście dziękuję z góry.--J.Dygas (dyskusja) 09:29, 15 sie 2013 (CEST)

Nie Pawełku,tylko ten kolor weg,pozdrawiam również ze słonecznego Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:04, 15 sie 2013 (CEST)

Wałbrzych

Witam - cofnąłeś [1], widocznie miałeś powód, żaden problem, ale mogłeś zauważyć, że w tej kategorii jest trochę niekonsekwencji [2], są powiaty, ale również Jelenia Góra i Legnica, a na dole Wrocław - 31.182.157.174 (dyskusja) 18:19, 15 sie 2013 (CEST)

Rafael Amargo

Dzień dobry, usunął, Pan, moje hasło dotyczące Rafaela Amargo. Autorem tekstu dotyczącego Rafaela jestem ja, link, który, Pan, podesłał to ten sam, również mój tekst. Pozdrowienia, Adam Gałczyński

Dodany podpis Paradam (dyskusja)

Paweł Słomka

Cześć. Odtwórz, jak możesz, to hasło. W wyniku nieporozumienia jeden z administratorów po prostu je usunął. Z góry dzięki. Pozdrawiam. Anonim WX (dyskusja) 13:02, 19 sie 2013 (CEST)

Dzięki za przywrócenie. Nie wmówisz mi jednak, że artykuł wymagał dopracowania. Fakt faktem stubstub, ale hasło nie było za krótkie. Ponadto napisane zgodnie z zasadami panującymi w Wikipedii. Poza tym Masti zbyt pochopnie podjął decyzję. Pozdrawiam. Anonim WX (dyskusja) 13:23, 19 sie 2013 (CEST) Jeśli stub Ci przeszkadza, nie ma nic przeciwko, abyś go rozbudował. Niestety nie dysponuję innymi źródłami. Nie ukrywam, że było trochę zachodu z samym znalezieniem podstawowych informacji o siatkarzu. Pozdrawiam. Anonim WX (dyskusja) 13:35, 19 sie 2013 (CEST) Nie zrozumiałeś mnie. Już Ci wyjaśniam. Poświęcam trochę czasu na zdobyciu prawie w ogóle niedostępnych informacji w Internecie, a te okazują się bardzo cenne. Każda informacja, niemal każde zdanie zawiera osobne źródło. ...Cytuję: -Zasady zasadami, jednak postarałbym się na Twoim miejscu trochę dodać. To nadal stub. To nie fair, że tak napisałeś. Trochę szacunku dla wysiłku innych. Pozdrawiam. Anonim WX (dyskusja) 16:49, 19 sie 2013 (CEST)

Aaron

Podejrzewam, że to Wikinger. To on powołując się na jakieś dziwne strony internetowe dodawał jakieś "genetyczne rodowody", m.in. w haśle o Tutanchamonie. Już nie mówiąc, że nie ma żadnych szczątków Aarona, więc ciężko byłoby badać jego DNA i jego pokrewieństwo z żyjącymi osobami... Hoa binh (dyskusja) 07:30, 21 wrz 2013 (CEST)

Paweł Piotr Reszka

Witam, usunął pan wczoraj hasło Paweł Piotr Reszka z powodu nieencyklopedyczności. Co było w tym haśle nieencyklopedycznego? Dziękuję!

Treśc hasła i źródła nie potwierdzały encyklopedyczności. Nie wystarczy być dziennikarzem, aby być encyklopedycznym. Odpowiedź do IP tutaj PawełMM (dyskusja) 08:25, 1 paź 2013 (CEST)

sg/wydarzenia

"4 paźdiziernika" ←—— sam pisałeś? się to trocha inaczej pisze... 95.40.43.153 (dyskusja) 18:06, 4 paź 2013 (CEST)

pas de probleme 95.40.43.153 (dyskusja) 18:32, 4 paź 2013 (CEST)

Tytuł artykuł o Umschlagplatzu

Hej Paweł, co sądzisz o komentarzu Alana? Nie masz nic przeciwko, żeby przeniósł pod Umschlagplatz w Warszawie? Pozdrawiam serdecznie, Boston9 (dyskusja) 20:04, 5 paź 2013 (CEST)

Usunięcie notki o dopingu, stawia zawodnika w złym świetle, nie otrzymał dyskwalifikacji ani nie został zawieszony czy w jakikolwiek sposób ukarany.

Informacja jest nieadekwatna do osiągnięć zawodnika, nie został zdyskwalifikowany a znajduje się w zestawieniu zawodników ukaranych za doping, jeżeli ma to być rzetelne źródło informacji, to 70% kadry narodowej zostało w ten sposób ukarane za błąd lekarza, który nieświadomie faszerował zawodników lekami zawierającymi niedozwolone środki. Zawodnik przez podaną tu informację będzie miał później problemy z dorosłym życiu, bo tacy laicy jak Ty między innymi nie widzą różnicy pomiędzy dyskwalifikacją za doping a ostrzeżeniem. Czy jeżeli w internecie znajdzie się źródło mówiące o tym, że ktoś zrobił kupę to również ta informacja musi się tu znaleźć tylko dlatego, że ma swoje "źródło"? Apeluje o logiczne podejście do tematu.

Dodany podpis: Poom (dyskusja)

Usunięcie notki o dopingu, stawia zawodnika w złym świetle, nie otrzymał dyskwalifikacji ani nie został zawieszony czy w jakikolwiek sposób ukarany.

W takim razie należy go usunąć z zakładki ukarani za doping gdyż nie został ukarany dyskwalifikacją. To po pierwsze. Tu masz przykład zawodnika ukaranego za doping:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Rogowski

2 letnia dyskwalifikacja a ostrzeżenie a ta sama kategoria?

Moim zdaniem informacja ta jest tendencyjna, negatywnie wpływa a wizerunek człowieka, a jak już wspomniałem, i co widzę między innymi po Tobie, zwykły użytkownik internetu widzi doping i już wystarczy, nikt nie będzie się zagłębiał w szczegóły. Nie wierze w specjalistów od wszystkiego a właśnie za takiego się masz. Nie wiem czy jest to sposób na kompensacje pewnych braków, czy problemów, czy zwykła złośliwość z Twojej strony, również spowodowana ww powodami.

Definicja hasła powinna mieć formę encyklopedyczną

Definicja hasła powinna mieć formę encyklopedyczną a informacje szczegółowe powinny znajdować się w artykule a nie w definicji. Pozdrawiam

Dodany podpis: Maolvido (dyskusja)

Twoje dotychczasowe redakcje zbliżają się do wandalizmu, a to kończy się na ogół blokadą.

Jeśli za poprawę w artykule stylu na encyklopedyczny i zamieszczenie tekstu z przypisem nazywasz wandalizmem i grozisz blokadą to chyba coś z tobą jest nie tak. pozdrawiam

Dodany podpis: Maolvido (dyskusja)

Karta kwalifikacji zawodowych

Witaj, mam pytanie, dlaczego temat Karta kwalifikacji zawodowych został przez ciebie usunięty ? Był on merytorycznie poprawny, wymagał jedynie uzupełnienia przeze mnie w najbliższym czasie. chasseur_daw

Dodany podpis: Chasseur daw (dyskusja)

karta kwalifikacji zawodowych

Witaj, poprawiłem temat, w związku z tym proszę o usunięcie tematu "karta kwalifikacji zawodowych" oraz o ewentualne przemoderowanie nowego tematu "karta kwalifikacji zawodowych kierowcy" pod adresem https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_kwalifikacji_zawodowych_kierowcy Dziękuję --Chasseur daw (dyskusja) 23:00, 12 paź 2013 (CEST)

PUA

Witam, zapraszam do zapoznania się z anglojęzyczną definicją tego słowa. Po za tym bardzo dobrze znam to środowisko zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki google w celu analizy danych zawartych w haśle.

Czystość optyczna.

Źródła dodane, to nie jest twórczość własna. Definicja, choć zwięzła, jest precyzyjna, a istnienie wielu odnośników między wpisami i wkład użytkowników wydaje mi się być istotą Wikipedii. Proszę o przeniesienie z brudnopisu. Stosunek enancjomeryczny i stosunek diastereoizomeryczny - j.w. Tonemath (dyskusja) 11:16, 13 paź 2013 (CEST)

Już poprawione i przeniesione. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:22, 13 paź 2013 (CEST)

Historia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zgodnie z sugestiami przeniosłem wpis tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_budowy_Pomorskiej_Kolei_Metropolitalnej . Zostawiłem co ważniejsze rzeczy i dałem linki bez źródeł z fb. Pozdrawiam, Nicolauskas (dyskusja)

DNU

Nie ma za co:) Farary (dyskusja) 20:06, 13 paź 2013 (CEST)

Proszę o wyjaśnienie w sprawie hasła Marek Wysocki

Dlaczego zostało ono najpierw poprawione ort. a później usunięte przez Pana?

Hasło Marek Wysocki nie było usuwane. PawełMM (dyskusja) 20:34, 15 paź 2013 (CEST)

wprowadzenie nowego hasła do bazy Wikipedii

Witam Czy opracowane przeze mnie hasło (Andrzej Walter) zostanie wprowadzone do bazy haseł Wikipedii? Czy powinnam się i to zwrócić. Przepraszam, że zadaję takie pytanie, ale jest to mój pierwszy artykuł w Wikipedii. Pozdrawiam. szakal (dyskusja) 12:12, 16 paź 2013 (CEST)

podziękowanie za wyrozumiałość w początkach "bycia Wikipedystą"

Dziękuję za wsparcie, pomoc i wyrozumiałość w pierwszej mojej pracy. Zabieram się za następną. Mam już zebrane materiały... Pozdrawiam serdecznie. 83.29.194.44 (dyskusja) 11:24, 17 paź 2013 (CEST)

prośba o pomoc...

Witam Dziś rano otrzymałam od Pana wiadomość, iż mój pierwszy artykuł "Andrzej Walter" wchodzi do Wikipedii. Była uszczęśliwiona i pełna zapału do następnych poczynań. Godzinę później otrzymałam wiadomość od Redaktora Elfhelm, że artykuł będzie usunięty. Treść wiadomości podaję poniżej:

Lokalny doradca podatkowy hobbystycznie wydający swoją poezję i lokalnie wystawiający zdjęcia. Większość hasła bez źródeł. Z BN wynika, że np. Fineko to "Wydawnictwo Fineko Jadwiga Walter", czyli firma żony (?). Wydawnictwo Tow. Słowaków to faktycznie "Wyd. i Drukarnia". Do tego w zasadzie większa część bez źródeł, zero informacji o zauważalności. ~ Elfhelm (dyskusja) 11:48, 17 paź 2013 (CEST)

Pozwoliłam sobie odpisać (tekst poniżej), ale nie jestem pewna czy dobrze to "umieściłam". Nie wiem, czy to jest "widoczne" w dyskusji. Przepraszam, że piszę do Pana, ale wydawało mi się, że Pan troszeczkę temat zna... Szczerze mówiąc trochę mnie to podłamało. Nie zrobiłem nic złego. Niczego nie zataiłam. Jeśli jest za mało przypisów, to mogę je uzupełnić, ale oglądałam inne strony Wikipedii i nie ma tam przypisów w ogromnej ilości. Zresztą osoby sprawdzające tego mi nie zarzucały. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc. Pozdrawiam Jadwiga Walter szakal (dyskusja) 14:30, 17 paź 2013 (CEST)

Witam Otrzymałam wiadomość, iż nad hasłem "Andrzej Walter" (którego jestem autorem) trwa dyskusja nad usunięciem. Redaktor polskojęzycznej Wikipedii w swojej wypowiedzi podaje nie prawdziwe informacje. W odpowiedzi wyjaśniam więc iż Andrzej Walter jest członkiem Związku Literatów Polskich od 2011 roku i przeszedł pozytywnie weryfikację literacką prowadzoną przez Komisję Kwalifikacyjną tego związku. Wg zasad określonych w statucie związku członkiem może zostać autor co najmniej trzech - pozytywnie ocenionych przez krytyków literackich - publikacji. Do dnia dzisiejszego wydał 7 tomików poezji, które otrzymały kilkanaście recenzji krytyczno-literackich. Myślę, że to stawia w szeregu poetów profesjonalnych, a nie amatorów czy "hobbystów". Ponadto stale publikuje teksty na e-tygodniku literacko-artystycznym Pisarze.pl. Ostatni tomik poezji "PESEL" został wydany przez warszawskie profesjonalne wydawnictwo Pisarze.pl (nota bene wydawnictwo to właśnie wydało almanach 42 Warszawskiej Jesieni Poezji. Nie wiem, co Pan Redaktor miał na myśli pisząc, iż Andrzej Walter jest "lokalnym doradcą podatkowym". Faktycznie. A ndrzej Walter Kancelarię Doradztwa Podatkowego prowadzi w Gliwicach, a kontrahentami (odbiorcami usług) są w większości firmy z Gliwic i okolicy. Wyjaśniam, iż w tego typu branży firmy korzystające z usług kancelarii preferują kontakt osobisty, a nie tylko mailowo-telefoniczny. Nie jest chyba grzechem, że oprócz aktywnej działaności literackiej pracuje się zawodowo ("... doradca podatkowy hobbystycznie wydający poezję..."). Jak wiadomo wielu wielkich poetów i pisarzy również aktywnie pracowało w swoim zawodzie. Przykładem może być Bolesław Leśmian, który pracował jako rejent lub laureat literackiej Nagrody Nobla - Tomas Transtromer - który pracował jako psycholog. Pan Redaktor również podaje, iż wystawy zdjęć były "lokalne". Czy wystawę w Stavanger (Norwegia), w Krakowie (Piwnica pod Baranami), w Warszawie (Galeria Krzywe Koło) i publikację zdjęć na portalu Wirtualna Polska można nazwać "lokalną"? Gwoli wyjaśnienia: Jadwiga Walter jest żoną Andrzeja Waltera i zarazem wydawcą dwóch pierwszych tomików poezji. Uważam, że nie jest to niestosowne. Następne tomiki wydawane już były przez inne wydawnictwa. Ostatnia moja uwaga dotyczy określenia "zero informacji o zauważalności". Jest to chyba wypowiedź wartościująca, a wg zasad Wikipedii powinniśmy tego unikać. Jadwiga Walter szakal (dyskusja) 14:30, 17 paź 2013 (CEST)

Odorek zieleniak

Witam,

czy dodanie dodatkowych informacji, nazewnictw + zdjęcia jest błędem, który należy wycofać?

Dodany podpis: Michal R123 (dyskusja)

Imionnik

Proponuję również usunąć hasła: Sztambuch i Almanach

Kasowanie dyskusji

Dzięki za zwrócenie uwagi, starą dyskusję przeniosłem do archiwum, mam nadzieję, że OK. marcin_f (dyskusja) 00:13, 19 paź 2013 (CEST)

Dodanie linku w haśle Horoskop

Panie Pawle, proszę o informację, dlaczego anulował Pan link dot. hasła Horoskop? Dotyczył on reprintu książki "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku", której autorem jest Jan Starża-Dzierżbicki. Autor książki był prezesem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, więc książka nie jest pierwszą lepszą pozycją dostępną na rynku i pisaną przez jakąś anonimową osobę.

W załączonym linku (http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,9872977,Parada_gwiazd_i_celebrytow_na_Mazowieckiej.html) może zapoznać się Pan z kolejnymi informacjami na temat autora.

Autor książki zmarł podczas wojny, a sama książka znajduje się w domenie publicznej. W chwili obecnej jest ona trudno dostępna nawet w antykwariatach, a ja osobiście uważam, że jest ona warta pokazaniu szerszemu światu.

Proszę więc o podanie informacji jakie powinny być spełnione warunki, aby wspomniany link mógł być ponownie widoczny.

Przejrzałem zasady wstawiania linków i nie doczytałem się faktu uniemożliwiającego wstawienia linku. Jeżeli się jednak mylę proszę o wskazanie mojego błędu.


Dziękuję za przywrócenie linku. Pozdrawiam Elded (dyskusja) 16:32, 24 paź 2013 (CEST)Elded

Pobyty.pl

Czemu reklama? Krótka informacja o portalu, jest kilka takich. Co decyduje, że wpis o jednym portalu jest reklamą a o innym nie?

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Dmytranka

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Dmytranka

Cześć. Nie wiem jaki szablon zamierzałeś wstawić, ale {{subst:npa-usunięte}} zdecydowanie nie działa, więc zmieniłem na {{subst:testNPA-rm}}. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:36, 25 paź 2013 (CEST)

koncentracja czy gęstość

Dotyczy [3]. W języku potocznym są to terminy do pewnego stopnia wymienne. Chociaż gdy spojrzymy na definicję gęstości, czy to encyklopedyczną, czy słownikową, to wymienność ta wydaje się problematyczna. W języku fizycznym powinna to być jednak koncentracja. W angielskim number density jest często skracane do samego density, co można traktować jako skrót myślowy lub po prostu niechlujstwo. U nas "gęstość elektronów" bywa używana, ale w przypadku koncentracji jest to błąd podwójny, ponieważ stwarza możliwość pomylenia z gęstością elektronową, która oznacza coś kompletnie innego - jest skrótem od gęstości prawdopodobieństwa wystąpienia elektronu w fizyce kwantowej. Tym bardziej, że często terminy "gęstość elektronów" i "gęstość elektronowa" używane są zamiennie. Pozdrawiam --Mpfiz (dyskusja) 22:17, 25 paź 2013 (CEST)

Tablice pamiątkowe Tchorka w Warszawie

Cześć! Cieszę się, że podobała Ci się prezentacja. Dziękuję bardzo za zgłoszenie hasła do medalu. Boston9 i ja chcieliśmy je zgłosić po uzupełnieniu wszystkich brakujących zdjęć ale może nie okaże się to przeszkodą do wyróżnienia. Zresztą głosowanie trwa 30 dni więc w razie czego damy radę :) Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!Dreamcatcher25 (dyskusja) 11:04, 27 paź 2013 (CET)

Daliśmy radę:) Mamy już 100% zdjęć. Ostatnie, to z Wesołej, zostało dodane dzisiaj (tablica inna niż wszystkie). Jeszcze raz dzięki Paweł! Boston9 (dyskusja) 18:27, 1 lis 2013 (CET) Dzięki wielkie!Dreamcatcher25 (dyskusja) 21:26, 27 lis 2013 (CET)

Bździągwa

I to ma być wolna encyklopedia? A jeżeli szukam "Bździągwy", a nie wiem jak się ona nazywa 'książkowo' to jak mam ją znaleźć jeśli usuwacie jej nazwę jak i odnośnik prowadzący do jej "biologicznej" nazwy, bo to określenie jest określeniem, które Ty nie musisz znać, ale ludzie tylko pod ta nazwą kojarzą! o ile mi wiadomo ta encyklopedia jest dla ludzi, a nie przeciw im… Michal R123 (dyskusja) 18:55, 27 paź 2013 (CET)

Excel

Likwidujesz moją edycję bez słowa wyjaśnienia - czy to był wandalizm? Ciekawe jak często to robisz? Dajesz kiepski przykład jako administrator, a powinieneś być wzorem do naśladowania. Nawet rewert typowego wandalizmu wymaga jakiegoś uzasadnienia - choćby jednym słowem np. "wandalizm". No nic tylko skrzyknąć ludzi i pozbawić cię tej funkcji.

Nazewnictwo

Pewnie dalej pójdą reverty... Dwa razy wpisałem się IPkowi w dyskusji, on mi nie odpisał. Zresztą ciężko będzie chyba o jakąkolwiek merytoryczną dyskusję z kimś, kto wkład wybitnego slawisty zbywa jako "fantasmagorie księdza", a nadto w swoich edycjach w hasłach przyporządkowuje go do XIX wieku (Atlas nazw geograficznych Słowiańszczyzny Zachodniej to dzieło z końca lat 30.)... Hoa binh (dyskusja) 14:33, 30 paź 2013 (CET)

 • I dobrze mówiłem. Co było pierwsze? Revert. Wywalił z hasła o Meklemburgii info o bitwie nad Święcianą, zastępując ją bitwą nad Schwentine. Oczywiście wszędzie w piśmiennictwie mediewistycznym jest Święciana a nie nazwa niemiecka czy zniekształcona łacińska, ale to przecież nieważne. Jakieś "fantasmagorie księdza"... 14:42, 30 paź 2013 (CET)
  • [4] usuwanie całych akapitów, usuwanie treści, odsyłanie w pasku zmian do hasła które nie ma podanych źródeł. ???
   • [5] kolejne bezczelne usunięcie całego akapitu z komentarzem nt. Święcian. !!!
   • [6] podawanie w pasku zmian przypisów oraz w dyskusji informacji o bitwie pod Bornhöved, prośba o zwrócenie temu userowi uwagi że hasło jest bez przypisów i źródeł, pole zmian i dyskusja nie wymają uźrodłowienia.

Napisałem IP-kowi kolejne wyjaśnienie w dyskusji, z obszernymi referencjami do współczesnej polskiej literatury mediewistycznej (Strzelczyk, Dulinicz, Słownik Starożytności Słowiańskich). Brak reakcji, dalsze reverty polegające na usuwaniu słowiańskiego nazewnictwa i zastępowanie go niemieckim. Ale to fantasmagorie księdza, przecież Połabie jest odwiecznie pragermańskie, a Obodryci byli Niemcami. Hoa binh (dyskusja) 15:14, 30 paź 2013 (CET)

Prośba

Pilotażowo zrobiłem w haśle Anklam nową sekcję, podając połabski źródłosłów i polskie rekonstrukcje ([7]). Docelowo chcę zrobić tak z większością haseł (ze wszystkimi się pewnie nie uda), podawanie tych nazw w nagłówku nie uważam za do końca trafne (ale to nie powód, by je w ogóle wywalać!). Mogę to sobie pomału robić, ale pod warunkiem że IPek wstrzyma się ze swoimi revertami i usuwaniem nazewnictwa (jak na razie nie odpowiedział na żaden z moich wpisów w swojej dyskusji) oraz przestanie zniemczać nazewnictwo stosowane w polskiej literaturze mediewistycznej (bo zaraz z Warcisława zrobi się nam książę Demmin zamiast księcia dymińskiego). Hoa binh (dyskusja) 16:14, 30 paź 2013 (CET)

 • Huh, dzięki. Na razie mam już gotowy Anklam, Demmin, Pasewalk, Rostock. Wszystkiego pewnie nie da się zrobić i w części haseł będzie musiała póki co pozostać status quo w nagłówku. Zerknij, czy tak może być. Przy większych miastach da się taką sekcję zrobić. Hoa binh (dyskusja) 16:51, 30 paź 2013 (CET)

solidne żrodla a propos bolka i lolka

czy skany oryginalnych dokumentów to solidne żrodła?

żrodla w Bolku i Lolku

Czy skany oryginalnych dokumentow beda uznane za źrodła?

Zrodła

Jeśli oryginalne dokumenty nie są źródłami, to co nimi jest?

zrodla

nie ma danych wrazliwych, jest oficjalne oświadczenie instytucji. Poza tym dokumenty sa juz opublikowane. proszę o umoz;iwieni mozliwości korekty artykulu lub ewentualną pomoc bo ma problem z linkowaniem. nie bardzo tez rozumiem ten strach i pośpieszne usoowanie informacji. Wszytko da sie udekumentować, analepiej podać żrodla bezpośrednie.

Bździągwa

Chyba rzeczywiście nie umiem szukać, bo szukam i jakoś nie znajduje mi tego określenia więc proszę szanownego moderatora o przesłanie mi bezpośredniego linku. Dodam, że nie interesuje mnie temat Poznańskiej gwary czy też Wikisłownik z odmianami przez przypadki lecz o robaka! --Michal R123 (dyskusja) 15:04, 31 paź 2013 (CET)

Odnośnie Warty Sieradz

Zdaję się, że masz rację. Dodałem to do strony Warty Sieradz i tak będzie lepiej. Niepotrzebnie otwierałem nowy temat, ale to przez to, ze zbytniego doświadczenia to ja tu nie mam. Dzięki za Twoje uwagi. Jasiek054

SAM JESTEŚ FUTUROLOGIA!

Przywróć to hasło! Europejska Akademia Filmowa oficjalnie ogłosiła miasto gospodarza ENF 2014!--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 21:16, 10 lis 2013 (CET)

Dziękuję. Na przyszłość proszę uważnie czytać zawartość hasła. Był podany link do oficjalnej strony Europejskich Nagród Filmowych, więc były wiarygodne źródła.--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 17:17, 11 lis 2013 (CET)

brudnopis

Witam! Zależy mi na dokończeniu i ostatecznie publikacji artykułu o IPMA. Czy w obecnym kształcie może już zostać umieszczony? Będę wdzięczny za pomoc! Dodam, że mam zgodę na cytowanie treści, która znajduje się na stronie IPMA.pl

Otrzymałem już pozwolenie

Ale wciąż nie potrafię wprowadzić spisu treści, ani przypisu: wyskakuje mi błąd związany z szablonem, którego też nie umiem wstawić. Szukałem sam informacji, ale jest tego tyle, że się pogubiłem... --Misztal11 (dyskusja) 14:36, 13 lis 2013 (CET)

Tołstoj

Dlaczego anulował Pan moją edycję? Rozumiem że podwójne podkreślenia pochyłym krojem i cudzysłowem można jeszcze jakoś wytłumaczyć ale pauza (półpauza) a dywiz mają swoje określone funkcje. Pozdrawiam

Ejdzej_no1

Mniej więcej rózni się na tyle, co np. Ania i Ania88; zbitka "ejdżej" jest mniej popularna, ale kiedyś musiała wystąpić "kolizja". Ja bym się nie przejmował na zapas. --<A.J.>--<?>-- 11:28, 14 lis 2013 (CET)

Dzięki za pomoc!

Dzięki! Faktycznie, teraz artykuł wygląda tak, jak powinien. Co prawda nadal nie wiem, jak wstawiłeś te szablony, (Czy po prostu wpisując kod) Jeżeli tak, to kod się wpisuje w edytuj, czy edytuj kod?). Czy to oznacza,że tekst może już zostać opublikowany w wiki? Dzięki za pomoc i cierpliwość! --Misztal11 (dyskusja) 12:37, 14 lis 2013 (CET)

Brno

Hej Prosiłbym Cię o pomoc w artykule Brno. W artykule tym Wikipedysta:SyrioForel wprowadził wartościowe zmiany, a przed ich przejrzeniem ip 79.160.91.112 wprowadził wandalizmy. Cofając wandalizmy wycofałem też wartościowe zmiany. Nie za bardzo wiem jak to rozwiązać więc zwracam się do kogoś bardziej doświadczonego. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Maciek Kwiatkowski (dyskusja) 16:04, 15 lis 2013 (CET)

Witam, pozwolę się wtrącić, gdyż sytuacja, którą opisuje Maciek Kwiatkowski się nie zmieniła i moja edycja z 4 lis 2013 w artykule Brno wciąż nie jest uwzględniona. Łącznie wprowadzałem 3 edycje do artykułu Brno, więc może stąd przeoczenie tej ostatniej w odpowiedzi na ten problem. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam SyrioForel (dyskusja) 10:14, 17 lis 2013 (CET)

ELAY-SCG

Pawel,

za szybko zaaprobowalem to haslo (brak źródeł) - jak sie wzialem do dodania źródła to już było usuniete (żródło poniżej). Czy mozesz je (artykuł) wznowić? Wydawnictwo znam, znam jego książki, nie ma chyba wątpliwości co do "encyklopedyczności". Przepraszam za złą kolejność działań.

http://www.imsig.pl/pozycja/2013/137/KRS/143812,ELAY-SCG_MARCIN_B%C5%81U%C5%9A,_S%C5%81AWOMIR_PIELA_SP%C3%93%C5%81KA_JAWNA

Szafranpl (dyskusja) 01:26, 18 lis 2013 (CET)

Dzieki za przesunięcie do poczekalni, mam nadzieję że tam zostanie dobrze przygotowane. Rozumiem "czujność", myślę że po prawidłowych redakcjach hasło się obroni, to jest poważna firma robiąca istotną robotę dla sportu szybowniczego w Polsce i na świecie (ma zdecydowanie światowy zasięg z jedną ze swoich książek), tu nie chodzi o reklamę. Choc każdy wpis dotyczący działającej firmy oczywiśce JEST też reklamą jakbyś tego nie pisał. Szafranpl (dyskusja) 09:11, 18 lis 2013 (CET)

Geneza

Witam, czemu usunąłeś to hasło? Nie minął kwadrans jak ustosunkowałem się do zarzutu słownikowości na stronie dyskusji. Proszę o przeniesienie hasła do poczekalni. Pozdrawiam, Lobos99 (dyskusja) 18:15, 18 lis 2013 (CET)

Dzielnica Francuska

Witam. Jak to zbędne przekierowanie!? Ta nazwa jest w Polsce nawet popularniejsza niż ta w artykule. Proszę o przywrócenie strony. Pozdrawiam, Lobos99 (dyskusja) 13:16, 19 lis 2013 (CET)

PRL i Geneva Summit

w czym jest problem?

proszę o zatwierdzenie. historia jest jedna oparta na faktach:


http://en.wikipedia.org/wiki/Geneva_Summit_(1985)

http://www.margaretthatcher.org/archive/Geneva.asp

http://www.apnewsarchive.com/1985/Polish-leader-pleasantly-surprised-by-U-S-visit/id-1d2196093653b51f089d36fd7a0e93a6

http://www.nytimes.com/1985/09/24/world/jaruzelski-s-appearance-at-un-highlights-the-economic-problems-faced-by-poland.html

Faszyzm

socjalizm rewolucyjny to odrębna ideologia od komunizmu... Poza tym III Międzynarodówka nie miała nazwy "III Międzynarodówka Komunistyczna" a socjaldemokracja była ruchem pacyfistycznym więc skąd informacje o agresywności??

Architekt

Witam. Proszę o przejrzenie zmian w tytułowym haśle. Pozdrawiam. --Skokovis (dyskusja) 15:42, 25 lis 2013 (CET)

Dyskusja:Magdalena Cybula

Witam, czy mógłbyś przekopiować pierwszy wpis z tej strony do mojej dyskusji? Napisałem autorowi hasła w jego dyskusji odpowiedź, mam nadzieję, ze się odezwie, a w razie czego chciałbym mieć dostęp do pełnej rozmowy. Z góry dziękuję, Eins (?) 16:12, 27 lis 2013 (CET)

Dziękuję uprzejmie, Eins (?) 16:20, 27 lis 2013 (CET)

Co muszę teraz zrobić, żeby artykuł był widoczny?

Witam! Po Twojej edycji artykuł jest już gotowy (dziękuję) ale co mam zrobić, żeby to było widoczne dla wszystkich? Pozdrawiam! --Misztal11 (dyskusja) 09:04, 28 lis 2013 (CET)

Dzięki za cierpliwość i za pomoc!

--Misztal11 (dyskusja) 09:12, 3 gru 2013 (CET)

Usunięcie strony Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Akademii Obrony Narodowej

Witam serdecznie,

Zwracam się do Pana z zapytaniem, dlaczego strona Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów AON została usunięta? Co należy zrobić, aby owa strona powstała na wikipedii?

Stowarzyszenie działa i ostatnio ufundowało paczki dla dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rembertowie. Jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Dodany podpis: Elżbieta Kujawska (dyskusja)

Czernidłaki

Dzięki za zmianę nazwy, ale trzeba to zrobić jeszcze raz - wkradł się błąd lit. Selso (dyskusja) 11:35, 9 gru 2013 (CET)

LearnPlace.pl

Cześć.

Stworzyłem swój pierwszy wpis na wikpedii - firma LearnPlace.pl - poprawiłem go, ale dalej widzę że nie spełnia on oczekiwań samych wikipedystów. Możesz podpowiedzieć mi, co mogę zrobić by został w encyklopedii? Absolutnie nie mam na celu pisania laurek firmy, a bardziej naświetlenie innowacyjności. Będę wdzięczny za informacje i dobrą wolę.

Pozdrawiam.

żart?

Dzień dobry – ta edycja to żart czy mała pomyłka? [8] 31.182.146.95 (dyskusja) 22:34, 9 gru 2013 (CET)

Mylę się, mylę – całe moje życie to wielka pomyłka, a moje pytanie nie miało być agresywne, więc sorry – 31.182.146.95 (dyskusja) 22:56, 9 gru 2013 (CET)

Inżynier budownictwa i architekt

Proszę o przejrzenie tych haseł. --Skokovis (dyskusja) 21:42, 10 gru 2013 (CET)

{{Alfabet łaciński}}

To stąd wzięłem. -XQV- (dyskusja) 18:45, 11 gru 2013 (CET)

Blisskf192

jeżeli jeszcze raz usunie mi pan mój opis wnoszę pozew sądowy o usuwanie mojego opisu w wikipedii

Dodany podpis: Blisskf192 (dyskusja)

Re:Linki wewnętrzne

Co to znaczy nie linkujemy do wszystkiego? Czy mógłbyś to szerzej wytłumaczyć i wskaż proszę gdzie zlinkowałem "do wszystkiego". Coś za bardzo generalizujesz, a to oznacz ża masz przymiarki na generała, czyż tak? KogliMogli (dyskusja) 17:44, 14 gru 2013 (CET)

Wikipedia:Prośby do administratorów

Bardzo dziękuję i pozdrawiam Politicus (dyskusja) 20:58, 15 gru 2013 (CET)

Jamna (Mikołów)

Mam problem,parę dni temu zostało podane w w "Zgłoś błąd" o dzielnicy Mikołowa,ja wysłałem E-Mail do Urzędu Miasta Mikołów.Dzisiaj przeglądając Mail zobaczyłem odpowiedź następującej treści "W odpowiedzi na Pana maila Referat Zagospodarowania Przestrzennego UM Mikołów, informuje, że stacja kolejowa “Jamna” położona jest w dzielnicy Kamionka, w rejonie ul.Leśnej w Mikołowie. Nazwa “Jamna” jest nazwą zwyczajową. Stacja kolejowa przyjęła więc nazwę zwyczajową tzn. powszechnie stosowaną dla tego obszaru Mikołowa.

W załączeniu parę informacji z portalu bazakolejowa.pl


Pozdrawiam Barbara Hasa inspektor w Referacie Zagospodarowania Przestrzennego UM Mikołów"

--J.Dygas (dyskusja) 10:17, 17 gru 2013 (CET)

Czyli wg.maila z Urzędu Miasta Dzielnica Jamna nie istnieje.Stacja znajduje się w dzielnicy Kamionka a nie Jamna.--J.Dygas (dyskusja) 08:53, 18 gru 2013 (CET)

Dobry pomysł,dzięki.--J.Dygas (dyskusja) 11:05, 18 gru 2013 (CET)

Promień Opalenica

witam, usunąć stronę łatwo, napisać nowy artykuł o wiele trudniej. Jak wynika z informacji na stronie klubowej, klub ten grał w III lidze.

http://kspromien.futbolowo.pl/menu,2,o-klubie.html

Pozdrawiam Biało-Zielony (dyskusja) 12:15, 18 gru 2013 (CET)

Jan Wejchert

Jan Wejchert

W Raport Macierewicza jest tylko o jednym przegranym procesie, chociaż migały mi w mediach informacje o większej ich liczbie, i o procesach wytoczonych głównie przez osoby wymienione w załączniku nr 16, który jest twórczością (interpretacją) autorów raportu. Ja dodałem informację ze źródła, które raport jedynie przytacza. Nie sądzę, żeby Macierewicz był tak głupi, aby fałszować dokumenty - zeznania z procesu. Informacje współpracownika służb specjalnych z kim współpracował zaliczam do najbardziej wartościowych źródeł, ponieważ posiada on najlepszą wiedzę na ten temat. Wiarygodność podnosi to, że zeznania były składane jako tajne, więc można wykluczyć chęć wpływu na opinię publiczną, czy chęć zaszkodzenia Wejchertowi. Prokuratura też chyba nie interesowała się Wejchertem, więc można wykluczyć chęć do układania się z prokuraturą. W artykule pojawiały się i znikały informacje na temat procesów wytoczonych przez Wejcherta, ale o ile nie mylę się, nie były one wytoczone Żemkowi, co jest dla mnie znamienne. Oczywiście jedno źródło nie wystarcza do stwierdzenia, że było tak, jak twierdzi źródło. Rozstrzyganie tego nie jest jednak rolą autorów WP, chociażby dlatego, że założeniem WP jest, że nie jest pisana przez zawodowców posiadających pełną wiedzę na opisywany temat, dlatego przytoczyłem możliwie najdosłowniej to co powiedział Żemek, a co, jak myślę, jest podstawą opinii o Wejchercie funkcjonujących i tak poza WP. Według mnie WP powinna zawierać podstawy takich opinii, aby czytelnicy mogli wyrobić sobie własne zdanie. Pozdrawiam PawełS (dyskusja) 14:41, 19 gru 2013 (CET)

Artykuł o Exlibirs (zespół heavy metalowy z Warszawy)

Witaj, z tego co sprawdziłem to Exlibris spełnia całkiem sporo wymogów encyklopedyczności podawanych przez Wikipedię (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Encyklopedyczno%C5%9B%C4%87_-_muzyka), więc nie wiem, dlaczego nie można umieścić o nim artykułu. Został wymieniony w wielu poważnych publikacjach w prasie i w mediach - Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Metal Hammer, AntyRadio, EskaRock - warunek 1., wprowadził utwór na listę przebojów (TurboTop w Antyradiu - najpopularniejsza radiowa lista przebojów rockowych w Polsce) - warunek 2., odbył trasę po Polsce - The Most Wanted Tour - warunek 4., jego członkami są członkowie Corruption, Leash Eye i Chain Reaction - warunek 6., spełni warunek 7., jeśli zaklasyfikujemy go jako warszawski power metal, warunek 11. - TurboTop w AntyRadiu, warunek 12. - żeby to raz - AntyRadio, EskaRock, Trójka, Radio Kampus, Bemowo FM, Radio Centrum. Jak widać zespół spełnia całkiem sporo punktów, a według wymogów wystarczy po prostu "któreś z kryteriów". Możesz mi powiedzieć, dlaczego ten artykuł jest mimo to wciaż usuwany?

Dodany podpis: Metalhead1993 (dyskusja)

Artykuł o Exlibirs (zespół heavy metalowy z Warszawy)

Artykuł do zespołu Exlibris jest gotowy, ale żeby go umieścić potrzebuję strony ujednoznaczniającej (ale może się nie znam, bo piszę od niedawna i nie znam wszystkich funkcji, więc jeśli się mylę to mnie popraw). Co do encyklopedyczności - podałem szereg kryteriów, które zespół spełnił, więc raczej JEST encyklopedyczny. Nie rozumiem jakie konkretnie warunki jeszcze musi spełnić, skoro już spełnił co najmniej połowę wszystkich podanych przez Wikipedię kryteriów (a wymagane jest ogólnie "któreś z"). Możesz mi powiedzieć co rozumiesz przez dalszą pracę nad encyklopedycznością? Czego konkretnie brakuje im do tego, żeby się doczekali artykułu na swój temat?

Artykuł o Exlibirs (zespół heavy metalowy z Warszawy)

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Artykuł utworzony, mam nadzieję, że teraz będzie wszystko w porządku. Wybacz spam, ale możesz mi powiedzieć jak można podzielić brudnopis? Chodziło Ci o sekcje, czy można go podzielić na oddzielne "artykuły"? Przy okazji - w jaki sposób utworzyć artykuł bez odnośnika zaznaczonego na czerwono, żebym nie robił w przyszłości niepotrzebnego zamieszania? Metalhead1993

Mariusz Jefimow

Panie Pawle,

dlaczego usuwa Pan mój wpis, który tworzę?

Pozdrawiam o. Mariusz Jefimow

Dodany podpis: Nastawnik2 (dyskusja)

zrobiłem gotowy artykuł. Proszę o umieszczenie w wikipedii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nastawnik2/Mariusz_Jefimow

pozdrawiam o. Mariusz Jefimow --Nastawnik2 (dyskusja) 17:42, 26 gru 2013 (CET)

Panie Pawle, proszę mi pomóc jak utworzyć / zamienić artykuł tak, aby wyświetlał się w innych językach, niż polski?

pozdrawiam o. Mariusz Jefimow --Nastawnik2 (dyskusja) 18:30, 26 gru 2013 (CET)

Stary artykuł

Panie Pawle, proszę mi pomóc jak utworzyć / zamienić artykuł tak, aby wyświetlał się w innych językach, niż polski?

pozdrawiam --Nastawnik2 (dyskusja) 18:43, 26 gru 2013 (CET)

Bukowina

Rumunizacja tych miejscowosci jest absurdem. Mamy haslo Paryz, a nie Paris itd. Miejscowosci Bukowiny maja swoje polskie nazwy, chocby w SgKP. Wulfstan (dyskusja) 19:50, 28 gru 2013 (CET)

Blokada dla pacynkarza

212.160.111.64 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Przyblokowałbyś? Zgłosiłem już w PdA z godzinę temu, ale odzewu brak, a gość dalej śmieci. PG (dyskusja) 22:39, 28 gru 2013 (CET)

Ad:Arthonia

Ad:Arthonia

Ach, dosłownie o sekundę byłeś szybszy. :P Openbk (dyskusja) 11:47, 29 gru 2013 (CET)

hasło Amphiprion

Witaj

Nie zaakceptowałeś moich zmian w artykule Amphiprion argumentując tym, że są skopiowane z innych źródeł. Będę bardzo wdzięczny za informację dlaczego tak sądzisz. Jestem akwarystą morskim i posiadam dość dobrą wiedzę na temat tych ryb. Nowy wpis jest w większości zbiorem informacji, które są w wikipedii w artykułach - Błazenki, Amfipriony i Amphiprion. Postanowiłem scalić te trzy hasła w jedno ponieważ moim zdaniem nie ma sensu, aby były trzy artykuły o tym samym. Dodatkowo chciałem, aby były przekierowania na stronę Amphiprion z tych dwóch artykułów cytowanych wcześniej, powyżej.

hubert kubasiewicz

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:PawełMM/Archiwum 12" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy