Dyskusja wikipedysty:Piastu


Dyskusja wikipedysty:Piastu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prośbaedytuj kod

Szanowni Państwo proszę przywrócić natychmiast moją stronę Rafał Matusz, nie ma żadnego naruszenia praw autorskich. To ja przesłałem swój biogram na teatrologię.info i jest on moją własnością. Rafał Matusz

Odp:82 Pułk Artylerii Polowejedytuj kod

Odp:82 Pułk Artylerii Polowej

Hasło miało krótką historię i jednego autora, więc uznałem przenosiny za korektę pomyłki przy tworzeniu. ~CybularnyNapisz coś ✉ 17:11, 8 sty 2020 (CET)

Wikipedysta:Brudnopis gościnny/Meczet Kubaedytuj kod

EK tam nie był pomyłką, to był czysty wygłup. Meczet z 435 roku? p.n.e? A brak opisania meczetu, jednego z najważniejszych, to faktycznie wstyd. Ciacho5 (dyskusja) 14:54, 11 sty 2020 (CET)

Re:User:Yugbosnaedytuj kod

Słusznie piszesz, coś mi się musiało pokopać, to nie dynamiczny IP, by go na 2 h. Dzięki :-) Mpn (dyskusja) 19:22, 11 sty 2020 (CET)

jak piszesz mpn, to pisz w calosci,l 2 h to tylko w twojej makuwie istnieje!

Ad:Cichociemniedytuj kod

Dziękuję za trafną uwagę. Było mnóstwo negatywnych opinii o tym serialu w sieci, nawet z tego co pamiętam wypowiezi osób z IPN. Poszukam w wolnej chwili i wtedy uzupełnię. Na razie walczę z ważniejszymi wątkami w tym haśle, bo jeszce mnóstwo do poprawienia, może będzie kiedyś medal :) Pozdrawiam serdecznie i sorki za niewłaściwy tryb odpowiedzi poprzednio RysMZ (dyskusja) 22:03, 11 sty 2020 (CET)

Dywizjon Okrętów Podwodnych (III RP)edytuj kod

 • głos do czerwonych linków w ogóle: dość ryzykownym jest stosować je masowo. Przy popularnych nazwiskach dochodzi do linkowania np botanika w artykule o okręcie podwodnym.
Podstawą jednak tego mojego konkretnego działania jest fakt, że nigdzie nie ustalono, ze dowódca dywizjonu (batalionu) okresu pokoju jest autoencyklopedycznym. Nawet ja, jakże łagodny w sprawach ency oficerów miałbym problem, by samego siebie do tego przekonać co do zasady. W indywidualnych przypadkach można oczywiście dyskutować. ps - sprawa daty urodzenia to oczywiście literówka--Kerim44 (dyskusja) 22:35, 24 sty 2020 (CET)

Walerian Zamiaraedytuj kod

Dzięki. Jurek281 (dyskusja) 17:30, 1 lut 2020 (CET)

Balcer HDedytuj kod

Cześć. W związku z tym, że miałeś już do czynienia z użytkownikiem Balcer HD uznałem za wskazane zawiadomić Cię, że po zdjęciu blokady użytkownik ten wrócił do edytowania i dalej robi to samo, co robił. Tj. dodaje informacje statystyczne bez źródeł. W związku z powyższym nałożyłem na niego kolejną blokadę, tym razem na 3 dni. Jeśli uważasz, że to za dużo, to nie będę miał absolutnie nic przeciw temu, żebyś ją skrócił. To tyle. Dobrej nocy! Pawel Niemczuk (dyskusja) 00:25, 4 lut 2020 (CET)

Odp:Odp:Shachar Samueledytuj kod

Odp:Odp:Shachar Samuel

Cześć. Faktycznie to dwie odrębne postacie. Odtworzyłem usunięte hasło i przeniosłem do brudnopisu celem dopracowania. Skrobnąłem też kilka słów z wyjaśnieniem i przeprosinami na stronie ich autora. Dzięki za wyłapanie mojego błędu i zwrócenie uwagi. Miłego dnia. Pawel Niemczuk (dyskusja) 15:48, 5 lut 2020 (CET)

Odp:Przywracanie strony dyskusji usera o wulgarnej nazwieedytuj kod

Odp:Przywracanie strony dyskusji usera o wulgarnej nazwie

Po pierwsze, na Wikipedii nie należy usuwać wpisów innych osób, gdyby Pachidencha wstawił ek, z uzasadnieniem że wycofuje wpis, sam bym usunął. Żaden z administratorów usuwających nie skontaktował się uprzednio z autorem wpisu. Po drugie uwaga jest zasadna, gdyż nazwa jest kompletnie niezgodna z zasadami. Z uwagi na IP trolla na bieżąco patroluję akcje w przestrzeni dyskusja wikipedysty. A przy okazji, nie zmieniałem, żeby nie robić afery, ale blokada jest błędnie ustawiona, gdyż według zasad niedozwolone jest blokowanie tworzenia konta w sytuacji, gdy jedyną przyczyną blokady jest nazwa użytkownika. Aby nie tracić czasu swojego i innych nie ingeruję w sprawę tej strony. ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:31, 6 lut 2020 (CET)

Z dotychczasowej obserwacji wiem, że w odczuciach administratorów blokady są bardzo delikatnym tematem w porównaniu z innymi i nawet niewielka zmiana ustawień bana bez dyskusji kończy się krytyką, podczas gdy porządkowanie dyskusji nie jest traktowane jako problematyczne. Zatem w tej kwestii blokad trzeba szczególnie uważać i akceptować werdykty innych, nawet jeśli są błędne. Gdybym uznał, że jakaś blokada jest rażąco szkodliwa, to zwróciłbym uwagę, ale tutaj mamy użytkownika, który najpewniej zarejestrował się i zniknął, więc robienie kilobajtów dyskusji o ustawieniach blokady byłoby mało sensowne. Ale jak już i tak piszę, to uzasadnię. W zasadach blokowania mamy napisane Jeżeli blokada została nałożona wskutek nieodpowiedniej (na przykład wulgarnej) nazwy użytkownika, możliwe jest założenie nowego konta o nazwie zgodnej z zasadami. Nie będzie to wówczas uznawane jako obchodzenie blokady, zatem automatyczna blokada IP, która ma zapobiegać pacynkowaniu, jest niewłaściwa. ~CybularnyNapisz coś ✉ 23:10, 6 lut 2020 (CET) @Cybularny czytaj ze zrozumieniem, a jeszcze lepiej między wierszami, a chodzi mi o dwa ostatnie zdania. Nie oznaczają one, że zablokowany "wulgarysta" ma mieć możliwość utworzenia nowego konta korzystając z obecnego. Chodzi o to, że tenże osobnik może sobie załozyć nowe "anielskie" konto i wtedy wszystkie grzeszki zostaną mu odpuszczone i zapomniane. Czy widzisz różnicę? Jckowal piszże 23:27, 6 lut 2020 (CET)

tłumaczenie maszynoweedytuj kod

To nie było tłumaczenie maszynowe. Po prostu wzorowałem się na innym artykule. Niemniej dziękuję za uwagę. Później poszerzę i poprawię. 83.21.1.143 (dyskusja) 17:48, 9 lut 2020 (CET)

Odp:Forsowanie informacje na podstawie filmu YTedytuj kod

Odp:Forsowanie informacje na podstawie filmu YT

Hej ;) To nie było forsowanie informacji na podstawie filmu YT ;) Sprawdź co pod linkiem ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 19:39, 9 lut 2020 (CET)

Blokadaedytuj kod

Zablokowałeś FIFASite.pl (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik). Ale zablokowałeś też możliwość tworzenia konta, co chyba nie jest słuszne, bo na wandala nie wygląda? Ciekawe też, że wpis w dyskusji podpisał ktoś inny? Nie przelogowałeś się? (to zresztą nieważne). Ciacho5 (dyskusja) 20:18, 12 lut 2020 (CET)

Odp:Jarocińskie metroedytuj kod

Odp:Jarocińskie metro

Ok... --Keyacom (💬 | 🖊) 21:42, 12 lut 2020 (CET)

Blokedytuj kod

Hej, w takim przypadku blokuj całkowicie. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 14:17, 18 lut 2020 (CET)

 • Jak mnie ostatnio się omsknął palec, to w diabły poszło tłumaczenie 27 stron A4, z pojedynczym odstępem. O mało co się nie popłakałem :D :D. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 14:22, 18 lut 2020 (CET)

Odp:Ad:Baza w At-Tanfedytuj kod

Odp:Ad:Baza w At-Tanf

Hej. Należałoby przenieść treść Baza Al-Tanf pod nazwę Baza At-Tanf, a pod Bazą Al-Tanf dać przekierowanie do Baza At-Tanf. Przepraszam za zamieszanie Jeremski (dyskusja) 20:48, 21 lut 2020 (CET)

Pradziadedytuj kod

Witam i dziękuję za dyskusję podjętą po wpisaniu współrzędnych przeniesionej do Niemiec wieży. Tyle, że w przypisie nr 18 tego artykułu jest udostępniona wcześniej mapa turystyczna tego terenu (Lehesten), z której można odczytać (GPS) dodane w uwagach współrzędne i również wiele innych danych (np. widok w 3D). Stąd moja interwencja. Na marginesie można powiedzieć, że przydałby się może nowy artykuł poświęcony tej przeniesionej wieży (może nawet tego wzgórza). Zachęcam do przemyślenia tej propozycji. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 21:22, 21 lut 2020 (CET)

Ad. Pagartedytuj kod

Jak nie będzie na widoku, to nie dotrze. A tego: nie ma powodu angażować w to wszystkich, którzy na zgłoszenie zwrócili uwagę, nie rozumiem. — Paelius Ϡ 21:59, 22 lut 2020 (CET)

Wiadomość dotarła i wzburzyła. Jakby była tylko na stronie dyskusji nie odniosłaby żadnego skutku. — Paelius Ϡ 22:17, 22 lut 2020 (CET) Moja druga wypowiedź tyczyła się Twojej wypowiedzi. — Paelius Ϡ 22:32, 22 lut 2020 (CET) Nie dogadamy się. U Ciebie miałem napisać moją wypowiedź z 21.28? A dlaczego Twoja wypowiedź z 20.09 mogła się znaleźć w DNU, a moja już nie mogła? Co je tak różni? — Paelius Ϡ 12:52, 23 lut 2020 (CET) O, nie. Tu: Ale ta zgłaszana wersja nie miała źródeł. Teraz są, więc zgłoszenie pomogło artykułowi i Wikipedii, nie ma prośby. — Paelius Ϡ 13:01, 23 lut 2020 (CET) Moja wypowiedź była odpowiedzią na te dwa zdania, które nazywasz uzasadnieniem. Trzecie zdanie jako nieistotne dla zgłoszenia i praktyki DNU, pominąłem. — Paelius Ϡ 13:13, 23 lut 2020 (CET)

Zamknięcie dyskusjiedytuj kod

Niestety, połączenie mi zerwało i już się nie udało połączyć w rozsądnym czasie (trochę spać też trzeba). Właściwie nie powinienem edytować, bo co chwila mnie rozłącza itp, ale wikipedioholizm robi swoje. Ciacho5 (dyskusja) 07:50, 23 lut 2020 (CET)

Teoria autopoiesisedytuj kod

Witam, Tekst zamieszczony na wikipedii ,,Teoria autopoiesies został przez Pana usunięty ze względu na prawa autorskie. Chciałabym poinformować że jestem autorem tego tekstu, i jest on fragmentem większej publikacji, która została wskazana pod tekstem, jako źródło. Proszę o kontakt w tej sprawie.

Jan Ślężyńskiedytuj kod

Dzięki za pomoc :) Arek1632 (dyskusja) 16:02, 23 lut 2020 (CET)

Odpowiedz w sprawie Teorii autopoiesisedytuj kod

Witam, Jest to moja pierwsza próba zamieszczenia opracowania na Wikipedii, w związku z tym nie jestem jeszcze zaznajomiona ze wszystkimi wymogami formalnymi, dziekuję za pana pomoc.

Co do uwagi o tekście o Systemie autopojetycznym, obecnym juz na Wikipedii... Teoria Autopoiesis nie jest tym samym co koncepcja systemu autopojetycznego. Teoria powstała na gruncie biologii, natomiast koncepcja sytemu autopojetycznego powstało w teorii systemów, jako koncepcja filozoficzna, cybernetyczna itd.Jest wiec juz zastosowaniem teorii autopoiesis na gruncie nauk społecznych. Teoria autopoiesis została użyta w kontekście definiowania życia, a system autopojetyczny jest przedmiotem tej teorii, dlatego warto wyjsc od samej teorii i jej źrodeł, a dopiero w dalszej kolejności charakteryzować system autopojetyczny- najpierw w kontekście neurobiologi a dopiero poźniej w kontekście ogólnej teorii systemów. Kolejną kwestia jest koncpcja wiedzy autopojetycznej, która się dotychczas w Wikipedii nie pojawiła.

Tekst który był publikowany przeze mnie w zeszytach naukowych, dotyczył wiedzy autopoietycznej, a to co chce zamieścić w wikipedii, dotyczy bardzo krótkiego fragmentu, odnoszącego się wyłącznie do teorii autopoiesis. Tekst który chce opublikowanić, nie jest dokładną kopią fragmentu tekstu z artykułu. Jest to tekst przetworzony na rzecz publikacji w Wikipedii. Nie podpisywałam żadnych umów majątkowych z wydawnictwem Politehniki Łodzkiej, nie jest to wydawnictwo komercyjne, zeszyty są publikowane w celach naukowych i udostępniane nieodpłatnie.

Mogę zamieścić odnośnik do artykułu w bibliografii, oraz dodać literature reprezentatywną dla zagadnienia.

Usunięcie dyskusji o usunięciu stronyedytuj kod

Witam, mam pytanie, na jakie zasadzie działa usunięcie dyskusji o usunięciu strony? Ponieważ na mojej stronie stronie pojawiła się taka dyskusja jednak strona ta została zaakceptowana, słusznie zwróciłeś mi uwagę, że nie można usunąć informacji o tej dyskusji z profilu strony, stad też mojej pytanie. Pozdrawiam --UfolodzyPolskaPlus (dyskusja) 17:58, 28 lut 2020 (CET)

Odp:Chyba do blokadyedytuj kod

Odp:Odp:Chyba do blokady

Nie łamie praw autorskich skopiowanie własnego artykułu, a nie możemy samowolnie kasować brudnopisów. Natomiast ten zakres jest od dawna nagminnie obsługiwany przez trolla, który nie po raz pierwszy wcina się w sprawy nowicjuszy, wprowadzając głównie konfuzję. ~CybularnyNapisz coś ✉ 10:59, 29 lut 2020 (CET)

ewentualne braki w Wikipedysta:Kotori Habane/Maluch Racer JUŻ uzupełnione z IP. w te sytuacji Wikipedysta:Kotori Habane/brudnopis zbędny, nie zawiera danych o wkładzie z IP, co łamie licencję.

Prey (gra komputerowa 2017)edytuj kod

Poprawiłeś artykuł o grze Prey, twierdząc, że Bioschocki nie przypominają tej gry. Muszę się niezgodzić. Gry mają prawie identyczne mechaniki, np.: walka kluczem francuskim, ulepszanie genetyczne swojego ciała. Tu mam link, który pokazuje jak bardzo podobne są obie gry. https://www.gram.pl/artykul/2017/05/08/mistrzowska-mimikra-recenzja-prey.shtml Bundaren (dyskusja) 18:25, 29 lut 2020 (CET)

Piaśnikedytuj kod

Witaj !!!

Wnioskowałem o usunięcie artykułu Piaśnik (Grabowo) gdyż odkryłem istnienie artykułu Piaśnik, który był ujednoznacznieniem artykułu Piaśnik (powiat stargardzki) (jedyny w ujednoznacznieniu). Aby nie powielać przekopiowałem artykuł Piaśnik (Grabowo) do Piaśnik. Błędem moim było niezmienienie przekierowania Piaśnik (powiat stargardzki) na Piaśnik. Obecnie to zrobiłem, więc nie ma sensu istnienie Piaśnik (Grabowo) z zawartością identyczną jak [[Piaśnik]. Można więc śmiało usunąć artykuł Piaśnik (Grabowo).

Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 07:10, 01 mar 2020 (CEST)

Typografia w przypadku odmian/kultywarówedytuj kod

Hej, tutaj zmieniłeś (przy okazji) Aucuba japonica 'Crotonifolia' na Aucuba japonica „Crotonifolia” – tymczasem pojedynczy cudzysłów górny jest standardowym, wymaganym oznaczeniem odmian stosowanym tak samo na całym świecie zgodnie z International Code of Nomenclature for Cultivated Plants. Nie czepiam się, bo to taki detal, że trudno wymagać, by ludzie o tym wiedzieli, ale może przyda Ci się taka informacja na zaś kiedyś. Pozdrawiam Kenraiz (dyskusja) 10:09, 7 mar 2020 (CET)

Wycofanie edycjiedytuj kod

Cześć! Mogę zapytać skąd to wycofanie? Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 15:31, 7 mar 2020 (CET)

User: Jmwpedytuj kod

Cześć, Dlaczego został usunięty wpis do bilbliografii na stronie mojego dziadka? Czy jakiś błąd techniczny?

Odp:Colter Bay Villageedytuj kod

Stworzyłem moją pierwszą miejscowość i do końca nie wiedziałem, czy jest dobrze, czy źle. Chciałem tylko sprawdzić, ale dzięki za przeniesienie na artykuł, jak będzie coś źle, to najwyżej jakiś inny wikipedysta mi to wyśle. Bociuno (dyskusja) 10:18, 27 mar 2020 (CET)

Tychy miasta partnerskieedytuj kod

Łap linka http://umtychy.pl/artykul/6112/oberhausen-nowe-miasto-partnerskie-tychow Dzięki

Podstrona projektów edukacyjnychedytuj kod

Cześć, nie minęła sekunda, a już usunąłeś całą moją dwugodzinną pracę ;) Tworzę zakładki do projektów edukacyjnych, jeśli coś nie tak umieszczam, daj znać. Klarqa (dyskusja) 18:56, 4 kwi 2020 (CEST) OK, to czekaj, jak możesz pomóc to chętnie pomoc przyjmę, bo mega źle się czuję dziś, a powstać to musi -- Chodzi o to, by ta treść wynikała z zakładki widocznej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Edukacja Tak jak malarz z projektem z NID zrobił (patrz: zakładka obok) :) Klarqa (dyskusja) 19:00, 4 kwi 2020 (CEST) O, super dziękuję! Postaram się wreszcie zapamiętać jak to ma być. Jak pożądasz poprawiania, to zawsze mam na podorędziu nowicjuszy z ich rzeczami do poprawy :) Pozdrawiam, miłego wieczoru Klarqa (dyskusja) 19:08, 4 kwi 2020 (CEST)

???edytuj kod

Ojej, bo kolega się popłakał? Sorry, nie mam zamiaru czytać czyichś dąsów i dziwacznych insynuacji, jakobym był niezadowolony z tego, że Wikipedia przekroczyła 1400000 artykułów i mam zamiar rzekomo skasować wszystkie możliwe hasła. To już jest zgodne z Wikietykietą, tak? Bez odbioru, bo coś piszę i mi przeszkadza dyskutowanie. Hoa binh (dyskusja) 19:15, 8 kwi 2020 (CEST)

Odp:Ad:Magdalena Ogórekedytuj kod

Odp:Ad:Magdalena Ogórek
nie, spokojnie edytuj. tu bardziej chodziło o pokazanie, ze nie ma zgody na niszczenie. masti <dyskusja> 20:28, 11 kwi 2020 (CEST)
 • Hej, no jednak, umieszczenie jej twórczości na głośnej medialnie wystawie to dokonanie godne odnotowania, nawet, jeśli sąd umorzył postępowanie (a może własnie dlatego). Ten poprzedni akapit o korespondencji faktycznie niewiele wnosi. Margoz Dyskusja 21:01, 11 kwi 2020 (CEST)

Pytanie o usunięcie i zmianę kategoriiedytuj kod

Przy czasopismach Wydawnictwa UŁ została zmieniona kategoria z "Uniwersytet Łódzki" na "Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego". Nie mam nic przeciwko, żeby "Czasopisma naukowe Uniwersytetu Łódzkiego" były podkategorią przy Wydawnictwie UŁ, ale w t6akim razie chyba trzeba uporządkować kategorię "Uniwersytet Łódzki"? Wydawnictwo jest jego jednostką, tak jak i Wydziały, tak jak Biblioteka UŁ, a nie jak "Bibliotekarze UŁ" (ci to chyba też raczej pod Biblioteką powinni się znaleźć?) czy "Absolwenci". Za to np. Zagadnienia Rodzajów Literackich to też czasopismo (chociaż współdzielone z ŁTN-em).

System Indywidualnej Segregacji Odpadówedytuj kod

Usunąłeś mój wpis za rzekomą treść reklamową. Szkoda bo jest to typ systemu oferowany przez 2 firmy w Niemczech (wdrożenie w Drezden), 3 firmy we Włoszech, 1 firma w Hiszpanii. Jest to nowy bardzo dynamicznie rozwijający się nurt - system w gospodarce odpadami dla którego warto tworzyć opis. Jakub Sprusiński (dyskusja) 20:05, 16 kwi 2020 (CEST)

Usunięcie artykułu o Nekomintoedytuj kod

Czy wy, wikipedyści moglibyście nie usuwać chociaż artykułu o Nekominto? Jest to gachatuberka która OSIĄGNĘŁA największą ilość subskrypcji w Polsce, a jak ostatnio pytałam się wikipedysty dlaczego usunął wpis o gachatuberce to on napisał że trzeba coś OSIĄGNĄĆ żeby pojawić się w wikipedii, a ona OSIĄGNĘŁA największą ilość subskrypcji z gachatuberek w Polsce.

 • Przepraszam, że się wtrącam, ale osiągnięcie NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI SUBSKRYPCJI Z GACHATUBEREK W POLSCE nie jest (przynajmniej według mnie) osiągnięciem na miarę encyklopedii. Poza tym, proszę, nie spamuj teraz tym o usuwaniu artykułu w każdej dyskusji użytkownika jaką znajdziesz. --MemicznyJanusz || Pokaż mi swoje towary 10:00, 17 kwi 2020 (CEST)
 • Tak, moglibyśmy. Gdyby artykuł spełniał podstawowe wymagania bardzo chętnie byśmy go nie usuwali. Bo my to w ogóle lubimy jak Wikipedia robi się większa. Ale rosnąć nie powinna kosztem jakości – jakość też lubimy. A ten artykuł (btw, nie ja go usuwałem), nie spełniał żadnych norm jakości – nie miał źródeł (pozwalających innym użytkownikom zweryfikować treść artykułu), nie miał poprawnej definicji, nie wskazywał encyklopedyczonści (bycie naj – nawet gdyby było uźródłowione, a nie było – może być podważane, bo raczej nie piszemy osobnych artykułów o yuotuberach będących naj w poszczególnych tematach) itp., pozdrawiam Piastu βy język giętki… 10:07, 17 kwi 2020 (CEST)

Olimpiada kontra igrzyskaedytuj kod

Owszem, dawno, dawno temu olimpiada była tylko nazwą okresu. Ale teraz to synonim igrzysk. Od co najmniej 40 lat, zapewne od jeszcze dawniej. Sprawdziłem w Słowniku Wyrazów Obcych PWN z1980 r., bo ten miałem pod ręką. Kggucwa (dyskusja) 18:31, 18 kwi 2020 (CEST) Również online: [1] Kggucwa (dyskusja) 18:40, 18 kwi 2020 (CEST)

Gjakovarusedytuj kod

Wikipedysta Gjakovarus został już w 2017 zablokowany na zawsze a tymczasem hasa sobie po Wikipedii do dziś, czyniąc różne szkody. Można tak?

Blokada była błędna i została zdjęta trzy minuty po nałożeniu, konto nie jest zablokowane. Piastu βy język giętki… 11:26, 23 kwi 2020 (CEST)

Wikipedysta:Adolf Zapotockiedytuj kod

Dzięki za cofnięcie, dawno nie zrobiłem czegoś tak głupiego :) za dużo artów do ek-owania jest ostatnio na OZ-etach. Pozdrawiam, Rw23 (dyskusja) 15:55, 24 kwi 2020 (CEST)

zabezpieczenie wątku Open Eyes Economy Summitedytuj kod

Zabezpieczyłeś wątek Open Eyes Economy Summit w związku z nieprawdziwą informacją Wikipedysta:Hoa binh Ponieważ wspomniany admin ma zarowno problemy z analizą źródeł jak i czytaniem w jezyku polskim, poniżej potwierdzenie w źródłach udziału w radzie OEES Żródło zwarte: Solidarni w rozwoju, Open Eyes Economy Summit, 2019, ISBN 978-83-953363-5-5 S. 19

link do publikacji elektronicznej https://www.slideshare.net/jkotarbinski/solidarni-w-rozwoju-gdask-polska-europa-wiat

link do stron w publikacji, zawierajacej skład rady OEES https://www.slideshare.net/jkotarbinski/skad-rady-oees

Proszę o przywrócenie rzeczywistego składu rady zgodnie z prawdą. --JKotarbinski (dyskusja) 09:47, 29 kwi 2020 (CEST)

 • Pierwszy link nie uźródławia niczego - jest to skan publikacji zbiorczej, w której znajduje się artykuł J. Kotarbińskiego. Na stronie 19 nic nie ma, chodziło pewnie o stronę 79, na której ten artykuł się zaczyna. Jest tam imię i nazwisko autora i początek artykułu, nie ma ani słowa o tym, kim autor jest ani że w jakiejś radzie zasiada. A jednak umieszczano to jako przypis. Bo autopromocja. Hoa binh (dyskusja) 10:21, 29 kwi 2020 (CEST)

Ad Marcelusedytuj kod

Ja z Marcelusem nic nie ustalę, bo on nie chce ze mną nic ustalać. — Paelius Ϡ 16:28, 29 kwi 2020 (CEST)

Jeśli uważasz, że teksty o traceniu czasu na rozmowy ze mną i brak odpowiedzi na moją uwagę, pomimo że wypowiedział się zaraz obok w przedmiocie związanym z hasłem, są podstawą do wspólnej rozmowy... — Paelius Ϡ 17:32, 29 kwi 2020 (CEST) A w przypadku Marcelusa od razu wyrobiłeś sobie zdanie (bez złożenia stosownych deklaracji), że zaczepki z mojej strony należy ignorować. Tak wygląda Wasza równość. [2]. Jak chemik rzeza po hasłach związanych z okołohistorycznych, to wam nie przeszkadza, ale jak historyk zaczyna w hasłach historycznych, to wielkie halo. — Paelius Ϡ 18:18, 29 kwi 2020 (CEST) Do tej pory Marcelus nie odpowiedział mi, dlaczego w haśle ma być zachwiana WP:WAGA, powodując, że jedynie jedna trzecia hasła jest na temat. Dwie trzecie hasła, co pisałem (jeśli już, to) należy wydzielić do osobnego hasła. Ale to ja mam skamleć, by zechciał (łaskawie) mnie wysłuchał. Bardzo miłe. — Paelius Ϡ 19:17, 29 kwi 2020 (CEST) Wbijanie szpilek idzie bardzo dobrze. Tylko szkoda, że nie odniosłeś się do rażącej nierówności w traktowaniu: [3]. — Paelius Ϡ 19:39, 29 kwi 2020 (CEST) Tak, bo prościej się zdystansować. Tylko, w takim razie, po co jesteś administratorem i po co wypowiadałeś się w poprzednim wątku, nie mam pojęcia. — Paelius Ϡ 19:59, 29 kwi 2020 (CEST) No więc udzielałeś się w pierwszym. A ja nadal nie mam pojęcia, dlaczego udzielając się w jednym, nie działałeś w drugim (ściśle związanym z pierwszym). — Paelius Ϡ 20:08, 29 kwi 2020 (CEST) Dziękuję. Przyznanie się do celowości pominięcia mi wystarczy. — Paelius Ϡ 20:22, 29 kwi 2020 (CEST)

Zasady Wikipediiedytuj kod

Piastu, Wikipedia opiera się na filarach, jednym z nich jest WP:WER. Jeżeli użytkownicy naruszają WP:WER i naruszają Wikietykietę, to należy wobec nich podjąć środki administracyjne. Usilnie próbuję podejmować dyskusję, ale jestem notorycznie obrażany (Marcelus, Adamt, także przez innych [4]), ostentacyjnie ignorowany (decyzje Adamta w sprawie rozstrzygnięć w Poczekalni, próba retraktowania mnie z dyskusji przez Swd [5]), a moje wpisy są rewertowane i przywracane są informacje niezgodne z WP:WER (rewerty Adamta i Marcelusa). Denar64 (dyskusja) 16:31, 29 kwi 2020 (CEST)

Podejmuję dyskusję, jednak moi dyskutanci nie zważają na zasady projektu (WP:WER) i obrażają mnie. Sprawę zgłosiłem nie po pierwszym, drugim czy trzecim obraźliwym wpisie, lecz w momencie, kiedy zaczęło odbijać się to na jakości projektu - usuwanie treści zgodnych z WER, wprowadzanie treści niezgodnych z WER, fałszywe informacje na temat rozstrzygnięć w Poczekalni. Znaczące jest, że nie piszesz w dyskusji Adamta (dyskutuje w sposób Zaczynasz zwyczajnie trollować), Swd (dyskutuje w sposób Nie Denarowi64 oceniać co jest ency, a co nie), Andersa1357 (dyskutuje w sposób Wpis użytkownika Denar64 jest naprawdę chamski), a zwracasz się do mnie. Apriorycznie zakładasz, że to konflikt na temat interpretacji zasad WP:WER, a nie ich przestrzegania i przestrzegania Wikietykiety czy, po ludzku, zwykłej kultury wypowiedzi. Szkoda. Denar64 (dyskusja) 16:48, 29 kwi 2020 (CEST) (ja do Niego zaufanie mam) – nie sprawdzałem diffów, które zamieściłeś. Denar64 (dyskusja) 17:08, 29 kwi 2020 (CEST) Nie sprawdziłeś diffów, ufasz Adamtowi, ale mimo to - nie znając wszak dyskusji - piszesz do mnie (a nie w Kawiarence, więc to uwagi skierowane do mnie), że kurczowe trzymanie się zasad i przypisywanie sobie ich jedynej słusznej interpretacji – może być odbierane jako trolling; a wypowiadanie sądów jako prawd ostatecznych utrudnia dyskusję. Nie wiem, dlaczego podjąłeś aprioryczne założenie, że to ja mam być adresatem takiego apelu, bo przecież nie sprawdziłeś diffów. Denar64 (dyskusja) 18:57, 29 kwi 2020 (CEST)

Kwestiaedytuj kod

ad [6] nie wydaje się to dobrym rozwiązaniem wpisywanie byłych i aktualnych członków władz w jeden spis. P. Kotarbińskiego nie ma w aktualnym spisie. Zwykle daje się tylko spis aktualnych włądz. Jesli poprzednich też to trzeba by wydzielić odrębną sekcję, coś a la "Poprzednie władze" i tam rocznymi kongresami. --Piotr967 podyskutujmy 18:44, 29 kwi 2020 (CEST)

Chyba już wiem. Porównaj z hasła: "międzynarodowy szczyt ekonomiczny odbywający się w Krakowie od 2016 roku" i "Poza jesienną krakowską edycją kongres ma także odsłonę całoroczną – Open Eyes Economy on tour. Jest to cykl mniejszych wydarzeń odbywających się w największych miastach Polski i wybranych miastach europejskich. Przypis dodany przez Ciebie będący postawą dopisania p. Jacka do rady Kongresu odnosi się do kongresu gdańskiego (tam jest wprost w linku wskazane, ze to kongres w Gdańsku), czyli jednego z tych drugorzędnych, pomniejszych, a nie do kongresów krakowskich, głównych. I p. Jacek był w składzie rady tego pomniejszego. Dlatego go nie ma na stronie organizacji, bo tam podają skład zasadniczy, nie imprez dodatkowych. Bym jednak cofnął i p. Jacka i ów przypis. Poza tym Formalnie to co na stronie oficjalnej jest oficjalnym składem. Pewnie, że www może być nieaktualna, ale to już ich problem. Też mam chęć ciachnąć cały ten wielki skład. Zwykle nie podaje się u nas składów rad redakcyjnych czy organizacyjnych nawet tak ważnych pism jak np. Nature, czy faktycznie międzynarodowego Światowe Forum Ekonomiczne, a co dopiero ledwie krajowej inicjatywy. I chyba to zrobię, jak sądzisz? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:26, 29 kwi 2020 (CEST) "jakieś zrozumiałe dla p. Jacek" cudów robić to ja nie potrafię ani nie mam znajomych cudotwórców, pomyliłeś Piotrów :) --Piotr967 podyskutujmy 19:55, 29 kwi 2020 (CEST) aaa, OK, przed skasowaniem wstawię sobie userbox "Wielki Guru i Nauczyciel Marketingu" w babelce. Na pewno go to przekona do mych kompetencji:) W końcu w czasach komuny i wszechbraku udało mi się kupić 20 tomów Kapitału Marksa po cenie deflacyjnej i wymienić na 10 rolek niezwykle wtedy deficytowanego papieru toaletowego (w ramach akcji papier za makulaturę). Nikt inny nie zdołał skapitalizować Kapitału:). Więc kompetencje to ja mam, tytułów naukowych i publikacji nie, ale sam Jacek pisał, że liczy się być praktykiem:) --Piotr967 podyskutujmy 20:07, 29 kwi 2020 (CEST)

Danuta Hajdukiewiczedytuj kod

Dziękuję za kolejną pomoc. Może jeszcze się wstrzymajmy. Postaram się coś jeszcze znaleźć Dariusz Hajdukiewicz (dyskusja) 00:13, 1 maj 2020 (CEST)

Odp:Pressdętydzi i odnyedytuj kod

Odp:Pressdętydzi i odny

Hej! Mam dokładnie odwortne odczucia odnośnie do odnów – uważam, że ominięcie użytecznego tytuły, a wpisywanie całkowicie zbednego roku wygląda kuriozalnie. :) Niemniej, dziękuję za informacje dot. Washington Post, postaram się to bezzwłocznie poprawić. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 17:28, 2 maj 2020 (CEST)

Brudnopis - Norbert Sarneckiedytuj kod

Proszę o przywrócenie strony Norbert Sarnecki. Przycisk Brudnopis został wciśnięty przez pomyłkę (a nazwa nie sugeruje, że nie można z niego wyjść i przywrócić publikacji).

Technologia ogniw kontaktowych MWTedytuj kod

Dlaczego strona została usunięta?

prośbaedytuj kod

Proszę o usunięcie strony Dyskusja:Fianna Fáil, ponieważ usunąłem szablony martwy link - dodałem w art. zarchiwizowane wersje stron. Qba0202 (dyskusja) 14:01, 13 maj 2020 (CEST)

Parafie w dekanacie Porajedytuj kod

Cześć, dzięki za zwrócenie uwagi i dokonanie edycji; dokonałem korekty treści o parafiach tak by nie naruszały praw autorskich. Pozdrawiam--Waraciła (dyskusja) 22:18, 14 maj 2020 (CEST)

Komitet Polityki Naukowejedytuj kod

Cieszę się znalazł Pan opublikowaną dzisiaj informację o wczorajszym powołaniu nowego składu komitetu. Skład zaprezentowany na stronie zakończy działalność 31 maja 2020 r., jest więc aktualny, a sugestia o konieczności dopracowania przedwczesna. Podsyłam cytat ze wskazanej przez Pana strony: W poniedziałek 25 maja Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek podpisał akty powołania członków Komitetu Polityki Naukowej (KPN), którego nowa kadencja rozpocznie się 1 czerwca, a zakończy 31 maja 2022 r. Może warto w przyszłości zamiast wstawiać ten czy inny szablon, spróbować samodzielnie uzupełnić artykuł? W końcu wszyscy mamy możliwość edycji Wikipedii... --Azymut (dyskusja) 19:55, 26 maj 2020 (CEST)

Lipnica Wielkaedytuj kod

Źródłem jest chociażby potwierdzenie tego że w Lipnicy są dwa ośrodki wypoczynkowe, liczne gospodarstwa agroturystyczne. Francuzik (dyskusja) 21:00, 27 maj 2020 (CEST)

Czy wiesz – Andrzej Szumigajedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ented (dyskusja) 19:36, 30 maj 2020 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:Prośby do administratorówedytuj kod

Faktycznie. Mój prywatny osąd nie ma tu znaczenia. Wykreśliłem tę swoją wypowiedź jako niestosowną. --Adamt rzeknij słowo 22:30, 4 cze 2020 (CEST)

Blokujesz artykuł o Dariusz Krupaedytuj kod

Szanowny Panie,

Blokujesz Pan artykuł o Dariusz Krupa w związku z czym nie można go uzupełniać o nowe fakty ani dodawać garść informacji o tym Panu. Proszę natychmiast stronę otworzyć i możliwość edycji przywrócić.

Przedstawicielstwo

 • Tak, blokuję. Zaraz po upłynięciu poprzedniej blokady (6 czerwca) pojawił się (7 czerwca) wpis wulgarnie wyrażający się o opisywanej osobie. Następne dwa takie wpisy pojawiły się dziś (11 czerwca) – widać to w historii edycji hasła. Za każdym razem musimy takie edycje cofać, a ich treść ukrywać. To niezbyt konstruktywne zajęcie. Przed poprzednią blokadą (w grudniu 2019) sytuacja wyglądała tak samo (lista zabezpieczeń strony). Póki tak to wygląda nie widzę możliwości zdjęcia zabezpieczenia. Edytować hasło może każdy, kto ma konto od co najmniej 4 dni i wykonał co najmniej 10 edycji – czyli hasło jest zabezpieczone na najniższym możliwym poziomie. Ewentualne uwagi do treści hasła można zgłosić w jego dyskusji. pozdrawiam Piastu βy język giętki… 20:20, 11 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Andrzej Szumigajedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:02, 17 cze 2020 (CEST)

SRSK i redakcjaedytuj kod

Napisałem maila na podany adres. Nie będę tu go kopiował, żeby nie zaśmiecać forum zdublowaną informacją. Update: dostałem kolejną informację - zdaje się odpowiedź wysłałem wcześniej mailem, stąd prośba o jego przeczytanie, bo wychodzi nam głuchy telefon ;-)

tworzenie Nowego wpisuedytuj kod

Witam nie jestem specjalista awrecz to moja pierwsza żalosna proba przywrocenia czegos z lat 70 PRL-u , obecnie interesuje sie serowarstwem i wyszukiwalem wszelkich informacji na temat produktu zwanego kiedys Serwowit probowalem dodac do woki to wyrazenie jednak niezbut znam sie na formatowaniu wpisow ( koniec koncow wpis zostal usuniety ) znalazlem kilka zrodel dla wyrazenia serwowit lub mleczny szmpan , lub tez szampan serwatkowy , znalazlem pierwszy wpis z biblioteki narodowej z ulotki z 1934 - Nowość! Sensacja! Przewrót w spozywaniu mleka

https://polona.pl/item/szampan-mleczny-musujace-mleko-inc-nowy-napoj-ktory-zachowuje-wszystkie-wartosci,MTY0Mjg2MzY/0/#info:metadata

znalazlem takze opis czesci kursu serowarstwa z 2013 r z pelnym opisem technologicznym z uwzglednieniem polskich norm z lat 70-tych

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7970-instrukcja-technologiczna-szampan-serwatkowy/

wizdizlame ze w latach wczesniejszych kilkakrotnie podejmowano proby dodania wpisu i kazdorazowo zostawal on usuniety , zapewne glownie ze wzgledu na problemy deycyjne a szkoda aby cos co jest jedna z czesci polskiego serowarstwa nie widnialo w wikipedii Moze z panska pomoca uda mi sie na stale utrwalic to wyrazenie na wiki

Pozdrawiam Pawel P. Kahmunra (dyskusja) 21:30, 9 lip 2020 (CEST)

Re:Henryk Hochmanedytuj kod

Może się pomyliłem, opierając się na zdaniu ekującego. Tak czy inaczej autor zdążył utworzyć raz jeszcze, nie będę powtórnie usuwał. Niech ktoś mądrzejszy rozpatrzy. Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 19:34, 12 lip 2020 (CEST)

Ok Mpn (dyskusja) 21:12, 12 lip 2020 (CEST)

Prośba o feedbackedytuj kod

Dzień dobry, Piastu!

Jakiś czas temu umieściłem na Wiki artykuł mówiący o polskim studiu filmowym East Studio. Został on usunięty ze względu na niespełnianie kryteriów encyklopedyczności. Odrobiłem zadanie domowe i utworzyłem artykuł ponownie, tym razem z dużo większą troską o dobre źródła i użyty język. Mam prośbę - czy mógłbyś rzucić na niego okiem, zanim go opublikuję? Stworzyłem go w brudnopisie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:PubliconPR/brudnopis

Dziękuję!

PubliconPR (dyskusja) 14:12, 14 lip 2020 (CEST)

Okej, w takim razie pozostaje poczekać na zdobycie nagród :) Dzięki za pomoc!

PubliconPR (dyskusja) 09:56, 15 lip 2020 (CEST)

New page about a personedytuj kod

Hello I want to make a new page about a person. This person is an author of books, speaker and has performed at TEDx. His name is Yaag Neshwaran and his website - yaagneshwaran.com. He asked me if I can help with creating a wikipedia page about him. I don't mean getting a backlink from wikipedia to his website - I mean only article about him and I want to ask if it's okay and possible? Thanks in advance

Patryk Kosik

Odp:Ad:Alicja Gronau-Osińskaedytuj kod

Odp:Ad:Alicja Gronau-Osińska

Nie mam pojęcia jak dodać źródło w postaci dynamicznie generowanego odpisu z KRS. Khan Tengri (dyskusja) 19:02, 21 lip 2020 (CEST)

 • Drugie imię jest na USOSie [7] i w paru innych miejscach, ale generalnie jestem przeciwnikiem ładowania przypisów w okolicach definiendum i tego nie zrobię. Khan Tengri (dyskusja) 19:16, 21 lip 2020 (CEST)

Zatwierdzenie tekstu oczekującego na przejrzenieedytuj kod

Cześć, chciałabym dowiedzieć się, co mogę zrobić, aby przyspieszyć zatwierdzenie zmian oczekujących na przejrzenie. Pytanie dotyczy hasła Lokum Deweloper, a sam charakter zmian ma wpływ na aktualność informacji dotyczących dewelopera.

Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam,


Martyna

Łódź Bajkowaedytuj kod

No to oczywiście byłsby niewąska przesada, tak samo jak oddzielny art dla każdego wrocławskiego krasnala :) Choć z drugiej strony – czy to nie u nas był opisany każdy pokemon? :D Natomiast większość pomników jest encyklopedyczna choćby jako tzw. landmarki, bo chyba nic bardziej się od nich do tego nie nadaje, choćby sam pomnik artystycznie był do rzyci i upamiętniał czort wie co :) Na wikipedii jest opisanych sporo ni to pomników ni to instalacji (patrz np. Kategoria:Rzeźby plenerowe we Wrocławiu) , jakoś dotąd nikt nie kwestionował ich encyklopedyczności. A co do pomnika wikipedysty w Słubicach – jest jednym z trzech, w charakterystycznym miejscu, unikalny co do tematu i ciekawy artystycznie – chyba starczy na ency? Z szacunkiem kićor =^^= 22:10, 26 lip 2020 (CEST)

Nowe hasło o dowódcy AKedytuj kod

Witam Pana serdecznie! Bardzo proszę o sprawdzenie hasła o moim przodku . https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Pitutn/brudnopis Jedynie relacja córki jest nieudokumentowana, bo była ustna, co zrozumiałe w PRL. Może to jakoś specjalnie zaznaczyć, że brak na to materialnych dokumentów, ale zostawić jako interesujący przekaz? A jeśli nie spełnia warunków, to można skasować. Proszę o sugestię, co usunąć lub przeredagować, aby hasło można było opublikować. Pitutn (dyskusja) 21:12, 1 sie 2020 (CEST)

esperantoedytuj kod

x

 • Skromność – zarówno formy jak i treści – powyższej wypowiedzi powoduje, że nie wiem jak mógłbym pomóc, pozdrawiam Piastu βy język giętki… 17:06, 2 sie 2020 (CEST)

Stworzenie biogramu polskiej łuczniczki, rekordzistki świata z 1972 roku.edytuj kod

Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc. Tworzę właśnie swój pierwszy wpis do wikipedii. Jest on tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Brudnopis_go%C5%9Bcinny/Gra%C5%BCyna_P%C4%99kalska

Został on tam przeniesiony do brudnopisu prawdopodobnie dlatego, że w formie w którego go opublikowałem wcześniej nie spełniał za pewne jakiś wymogów wikipedii. Niestety nie wiem jakich konkretnie, więc tym razem przed publikacją chciałbym kogoś doświadczonego prosić o rzucenie okiem na ten wpis i ewentualnie wskazanie co jeszcze mogę poprawić, żeby ponownie nie został usunięty.

Pani Krauzowicz to jedyna z ze znanych zawodniczek wymienionych na https://pl.wikipedia.org/wiki/Drukarz_Warszawa, która nie ma jeszcze swojego biogramu.

Pozdrawiam Japek1987 (dyskusja) 04:53, 3 sie 2020 (CEST)

 • Witam! Trochę się tu jeszcze gubię i nie wiem czy to dobre miejsce żeby odpisać, ale chciałem podziękować po pierwsze za rzeczową i pomocną odpowiedź, a po drugie za wprowadzone w biogramie poprawek, których sam nie umiałem zrobić. Zgodnie z sugestią dodałem tabelkę sportowca. Dodałem też zdjęcie. Choć przyznam, że miałem z tym duży problem - nie jestem pewien czy w kwestii praw autorskich spełnia ono wszystkie wymagania. Tzn. jest znany autor oraz źródło (strona archery.pl, należąca do Polskiego Związku Łuczniczego). Rodzina zawodniczki, z którą mam kontakt, dysponuje oczywiście wieloma zdjęciami oraz wycinkami prasowymi dotyczącej pani Grażyny, jednak o ile się orientuję w panujących na wikipedii zasadach, prywatne archiwa również nie są akceptowalne, mam rację? Dziękuję za pomoc!

Japek1987 (dyskusja) 02:00, 4 sie 2020 (CEST)

 • Bardzo dziękuję za obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Zdecydowałem się podmienić zdjęcie i wrzucić takie, które nie powinno budzić wątpliwości - ukazało się w 72 roku, znane jest pierwotne źródło i użyłem odpowiedniego szablonu. Wydaje mi się, że już powinno być wszystko OK. Dostałem tez powiadomienie, że poprzednie zdjęcie ze względu na braki licencyjne będzie usunięte za pare dni - sam bym to zrobił, ale nie umiem. Stronę już opublikowałem, jest tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra%C5%BCyna_P%C4%99kalska Bardzo uprzejmie dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego biogramu. W imieniu swoim i rodziny łuczniczki.

Utworzenie nowego artykułuedytuj kod

Dzień Dobry Na prośbę znajomego chciałem utworzyć mu stronę na wikipedii o nim i o jego życiu ( był wiele lat śpiewakiem operowym ) Jednakże po wrzuceniu informacji wyrzucało mi stronę i pisało że coś jest nie tak z bibliografią. Wie Pan może jak to rozwiązać ?

Bema pamięci żałobny rapsodedytuj kod

Usunąć myślnik? M.Tomma (dyskusja) 15:42, 16 sie 2020 (CEST) 2. Dzięki - pozdrawiam M.Tomma (dyskusja) 15:49, 16 sie 2020 (CEST) 3. To się tak mówi, a to i poeta kultowy i kultowa piosenka! C. K. Norwid = bez myślnika, a piosenka z myślnikiem! Niektórzy red. muz. go usuwali, ale najważniejszy jest tytuł na płycie. To było niby drobne, a b. ważne i celne spostrzeżenie (bez żadnej przesady) M.Tomma (dyskusja) 20:21, 16 sie 2020 (CEST)

Pomoc przy zaakceptowaniu zmianedytuj kod

Dzień dobry, Piszę z ogromną prośbą o pomoc przy edycji hasła "Polski Instytut Sztuki Filmowej" oraz "Radosław Śmigulski". Czy mógłbym prosić o przejrzenie moich zmian oraz doradzenie co zrobić, aby zmiany "popchnąć"? Z góry dziękuje Dobrego dnia :) Bartosz

Ad:Adam Bartnikiewiczedytuj kod

Bez urazy za naszą wymianę zdań w DNU. Według mnie za dużo ostatnio w naszym życiu obieranie wszystkiego w jakieś ideologie i zwyczajnie tego za dużo (LGBT, skrajna prawica, lepszy-gorszy). Bądźmy encyklopedią i oceniajmy ludzi pod tym kątem. Bartnikiewicz jest dziś dżwiękowcem, jest muzykiem, tworzy wiele różnych projektów muzycznych a to że wplata w nią swoje przekonania to inna sprawa ale tak - jest wręcz odwrotnie w tej chwili to on do muzyki dopasowuje treść a nie do ideologii muzykę. Nigdy tak nie było zresztą to szło w parze (to samo z punkrockiem, metalem itp) Zaskoczył mnie fakt że pracował przy Mój Vincent gdzie muzyka odgrywa znacząca rolę. Nie wiedziałem Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 20:14, 22 sie 2020 (CEST)

2 Wileńska Brygada AKedytuj kod

 Witam. Chcę poszerzyć info na temat dowódcy 2 Wileńskiej Brygady AK kpt Wiktora Koryckiego , pseud. " Kaziuk" ( rzadziej używał też ; " Mieczysław" i " Wiktor" ). Piszę brudnopis i nie wiem jak podać źródła, z których korzystałem a szczególny problem to umieszczenie info, którą uzyskałem z rozmów z żołnierzami tej Brygady oraz z dziećmi W. Koryckiego oraz z częstych Jego wizyt w naszym mieszkaniu. Jestem siostrzeńcem W. Koryckiego, więc dużo wiedzy mam ze spotkań rodzinnych. Czy takie źródła wolno podawać w Wikipedii? Pozdrawiam Marian MacutkiewiczWilnianin (dyskusja) 22:12, 23 sie 2020 (CEST) 

Eugeniusz Szparkowskiedytuj kod

Dziękuje ze zwróciłeś uwagę na styl i te wszystkie nieścisłosci. Szczerze mówiąc brakuje mi pomocy kogoś kto wychwyci te niedomogi. Byłbym bardzo zobowiązany za pomoc i korektę ..... jeśli mogę o nią prosić. Wstrzymam się na chwilę z dalszymi poszukiwaniami. Gdybyś mógł skorygować całość byłoby wspaniale. Będę miał też wzór na przyszłość którego będę starał się trzymać. Dziękuję

Super ! Bardzo bardzo dziękuję za korekty i pomoc ...... skorygowałem źródło do "mistrza rysunku" tak się starałem a jednak pomyliłem ze sobą dwie referencje. Jestem bardzo zobowiązany za pomoc. Bardzo zależy mi na tym żeby przywrócić jego postać do życia ..... będę się kontaktował przy okazji kolejnych edycji jeśli będę miał jakieś wątpliwości (a na pewno będą) :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie,


Dziękuję jeszcze raz dzisiaj kilka drobnych dodatków wstawiam 4 tyldy mam nadzieję ze podpis będzie widoczny :) Biokinetica~plwiki (dyskusja) 16:38, 25 sie 2020 (CEST)

Tak zgadza się również natrafiłem na te informacje ale nie do końca mogę je zweryfikować. Faktycznie trzeba byłoby odwiedzić bibliotekę ale to na razie nie jest możliwe. Zbieranie informacji o tej osobie to prawie jak śledztwo oparte na poszlakach .... mam nadzieję ze uda mi się skontaktować z jego rodziną zdobyć zdjęcie i jeszcze więcej faktów. Póki co staram się zebrać jeszcze jakieś drobiny w bibliotekach cyfrowych .... dzisiaj dwa drobne dodatki i korekta jednego zdanie w którym coś nie tak się poprzestawiało. Również korekta jednej z referencji. .... i jak zwykle podziękowania za czujność .... chciałbym żeby ten materiał był naprawdę pomocny i mocny. Może z czasem zachęci też inne osoby do poszukiwań dotyczących kolegów i koleżanek ES .... Pozdrawiam serdecznie Biokinetica~plwiki (dyskusja) 19:59, 26 sie 2020 (CEST)

Pisanie nowego artykułuedytuj kod

Witam, chciałbym prosić o pomoc. Chciałem zrobić miłą niespodziankę mojemu bratu, który stawia pierwsze kroki w seniorskiej półce nożnej w 3 lidze. Chciałbym stworzyć mu na wikipedii stronę taka jak mają bardziej znani piłkarze. Czy byłby Pan w stanie mi pomóc?

 • W samym tworzeniu artykułu – owszem. W stworzeniu artykułu o piłkarzu grającym (stawiającym pierwsze kroki) w 3. lidze – nie bardzo. Wikipedia nie opisuje wszystkiego, rzeczy osoby, zjawiska muszą być encyklopedyczne, czyli odpowiedni zauważalne, istotne. W przypadku piłkarzy istnieją dość precyzyjne kryteria encyklopedyczności – Wikipedia:Encyklopedyczność/piłkarze (proszę uważnie przeczytać). Gracz zespołu trzecioligowego (jeśli się nie mylę, to 4. klasa rozgrywek, kryteria za minimum uznają 30 meczy w drugiej) ich nie spełnia. Jeśli nie ma innych przesłanek świadczących o encyklopedyczności tej osoby (istotne nagrody, odznaczenia, zauważalna działalność publiczna, itp.) to artykuł nie zagrzeje miejsca na Wikipedii – z moją pomocą, czy bez. pozdrawiam Piastu βy język giętki… 23:12, 24 sie 2020 (CEST)

Proszę o sprawdzenie nowego artykułuedytuj kod

Dzień dobry, napisałem w moim brudnopisie artykuł poświęcony Krzysztofowi Bieńkowskiemu. Jest to związany z ziemią przasnyską aktywny samorządowiec, wybierany nieprzerwanie od 2006 roku, obecnie Starosta Powiatu Przasnyskiego. To mój pierwszy artykuł, w FAQ znalazłem zalecenie skontaktowania się z przewodnikiem, gdy uznam że artykuł jest już ukończony. Czy może Pan go dla mnie sprawdzić? Chciałbym móc go opublikować bezproblemowo. Starałem się wyszukać i dodać jak najwięcej źródeł do przypisów, są to wyłącznie źródła internetowe. W następnych artykułach chciałbym kontynuować przedstawianie osób z dorobkiem politycznym/kulturowym związanych z dzisiejszym Przasnyszem. --Cmiecznikow (dyskusja) 10:32, 25 sie 2020 (CEST)

Biogramedytuj kod

Cześć,

muszę stworzyć biogram Doroty Roszkowskiej i po opublikowaniu usunięto mój artykuł. Nie wiem, co w nim jest źle, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

zablokowanie nowego artykułuedytuj kod

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem. Zaczęłam własnie tworzyć swój pierwszy artykuł (Tytuł artykułu: Agralan), ale jego edycja została zablokowana i rozpoznana, jako kwalifikujaca sie do skasowania. Czy mogłabym poprosić o odblokowanie mi możliwości edycji, bym mogła poprawić artykuł, by spełniał wymogi i by nie był formą reklamy? Dziękuję i pozdraiwam, Katarzyna Głowacka-Korczak

Odp:Proszę o sprawdzenie nowego artykułuedytuj kod

Dziękuję za poprawienie artykułu! Poprzedni Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski posiada stronę na wikipedii, więc myślę że obecny również jest encyklopedyczny. Jeśli wszystko jest w porządku, a ja jeszcze nie mogę strony przenieść, czy mogę prosić Pana o przeniesienie do artykułów? --Cmiecznikow (dyskusja) 08:02, 27 sie 2020 (CEST)

Tamte diffyedytuj kod

Tamte linki do diffów to - zdaje mi się - po prostu powstały, gdy autor tego zgłoszenia wpisywał losowe cyfry na klawiaturze. Najnowsze wersje mają teraz ID 60746xxx, natomiast te, które on podał, to 60783792737745949 i 6078379273774r5949 (6078... to jednak trochę za wysoki nr dla ID wersji). Ten ostatni ciąg znaków ("r" między cyframi) świadczy IMO o trollingu osobnika (i tak już go Gdarin zbanował), który tę prośbę zgłosił. Poza tym nie oddzielił ich ukośnikami (XXXXXXXX/YYYYYYYY), gdzie nry wersji mają po 8 znaków. XaxeLoled AmA 19:54, 31 sie 2020 (CEST)

A CU nie mógłby tego sprawdzić? To, czy konto jest zablokowane, to dla CU nie powinno mieć IMO znaczenia. XaxeLoled AmA 20:35, 31 sie 2020 (CEST)

Growth team newsletter 14edytuj kod

Witamy w czternastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Sukces z mechanizmem "oprowadzanie"edytuj kod

Gwiazdka wskazuje tydzień, w którym wprowadzono "oprowadzanie".

15 czerwca wprowadziliśmy mechanizm "oprowadzania".

Ta funkcja przy wykorzystaniu panelu pomocy objaśnia co zrobić po wybraniu zasugerowanej propozycji edycji. Na przykład, jeżeli nowicjusz wybierze zadanie polegające na poprawkach redakcyjnych, zostanie on poinstruowany na jakie błędy zwracać uwagę. Zobaczą oni przykłady jak można przeredagować tekst. Tę funkcję można przetestować na test.wikipedia.org. Należy najpierw tam włączyć w preferencjach funkcję Strona domowa nowicjusza i panel pomocy.

Odkąd uruchomiliśmy "Oprowadzanie", zbierane przez nas dane pokazały dobre rezultaty (zobacz ilustrację). Możemy zauważyć, że więcej użytkowników dokonuje zasugerowanych edycji niż zanim wprowadzono funkcję wspomagania.

Zadania strukturyzowaneedytuj kod

Koncepcja zadania strukturyzowanego "dodaj link"

Zadania strukturyzowane to projekt polegający na podzieleniu procedury edytowania na serię kroków. Mamy nadzieję, że nowicjusze będą mogli wykonywać z łatwością te zadania.

W poprzednim newsletterze, prosiliśmy o wyrażenie przez społeczność zdania o tym pomyśle. Odbyliśmy zadowalające rozmowy w sześciu językach z 35 członkami społeczności (tutaj podsumowanie). Zamieściliśmy już nowe wizualizacje. Mamy nadzieję, że członkowie społeczności zapoznają się z tymi projektami i odniosą się do nich (w dowolnym języku). Obok nich znajdują się kluczowe pytania, które zadajemy sobie w miarę opracowywania naszych planów.

Inne nowości techniczneedytuj kod

Podgląd wariantu D strony domowej w wersji na komputery stacjonarne.
 • Obecnie pracujemy nad wariantami C i D (na zdjęciu obok) strony domowej. Celem jest zwiększenie liczby nowicjuszy, którzy rozpoczną przechodzenie zadań dla nowicjuszy. To jest obecnie główny projekt realizowany przez nasz zespół.
 • Ułatwiliśmy ukrywanie panelu pomocy gdy nie jest on potrzebny. [8]
 • Ankieta powitalna ma nowe pytanie skierowane do ludzi, którzy utworzyli konto: umiejętności językowe. Celem jest określenie, jak wielu nowicjuszy zna wiele języków, dzięki czemu dowiemy się, czy dobrym pomysłem będzie zintegrowanie Tłumaczenia Treści jako zadanie dla nowicjuszy. Aby zwolnić miejsce na umieszczenie tego pytania, usunęliśmy inne, którego już nie wykorzystujemy. [9]

Docieranie do społecznościedytuj kod

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.

11:33, 7 wrz 2020 (CEST)

Małkina - Małkiniaedytuj kod

Dziękuję - nie sprawdziłem linkowania przed EK-iem:(--Kerim44 (dyskusja) 19:50, 9 wrz 2020 (CEST)

 • :) poprawiłem tylko szablon- zapomniałem, że taki płodny byłem we wstawianiu błędnego linka:)--Kerim44 (dyskusja) 20:17, 9 wrz 2020 (CEST)

Jezioro Bodeńskie (film)edytuj kod

Witam. Z poprawionej wersji tabelek tego artykułu:

 1. znika wypośrodkowanie kolumny Lp.
 2. znika komórka nagłówka tabel stanowiąca integralną część tabelek
 3. znika zagęszczenie wierszy rozciągając niepotrzebnie długość tabelki
 4. znika cieniowanie linijek co drugą (ważne dla wersji mobilnej)

Z tego względu skasowałem poprawkę i moja rada jest taka by w przyszłości bardziej rozważnie dokonywać poprawek tabelek. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 18:39, 12 wrz 2020 (CEST)

Gotham (czasopismo)edytuj kod

Informacja o tym jest na en wiki z podanym źródłem, które rzeczywiście powinienien przytoczyć w opisie edycji. Ja uzupełniłem kategorię, a ponieważ Wikipedia jest zbiorowym wysiłkiem zapraszam do dalszej redakcji artykułu. --Fallaner (dyskusja) 20:36, 22 wrz 2020 (CEST)

Słusznie, usunąłem wątpliwą kategorię. --Fallaner (dyskusja) 21:01, 22 wrz 2020 (CEST)

Zdjęciaedytuj kod

Szanowny adminie. Odpisuję w czasie, bo i wiek mój sędziwy:) i nie ten już może refleks:), czas, pamięć:) i nie sposób być na wiki 24/24, bo i zdrowie już nie te:) itd. Powiadamiam, że zdjęcia zdjąłem tymczasowo, gdyż trwa dyskusja [10] i by nie było jakichkolwiek skojarzeń, to je zdjąłem. Przywrócę po decyzji co do hasła. Poza tym wszystkie owe zdjęcia są MOJEGO AUTORSTWA. Zdjęcie [11] moje, wykonane 18 sierpnia 2020 moim aparatem smartfonem Samsung SM-N960F (na zdjęciu to nie ja), zdjęcie [12] także moje wykonane smartonem Samsung SM-G935F, dalej zdjęcie [13] również moje, wykonane smartonem Samsung SM-G935F, następne [14] zdjęcie moje i moje prawa autorskie, wykonane aparatem Sony, dokładnie Sony DSC-HX100V, kolejne zdjęcie [15] także moje i moje prawa autorskie, wykonano w 1974 roku (moja klasa w technikum), aparatem fotograficznym Zorka Jupiter 8, z mojego orginału w dniu 7 maja 2020 wykonałem zdjęcie skan ( wytłumaczył mi to admin od Commons jak to wykonywać, gdyz były z tym problemy). Jestem od 1970 roku amatarem fotografem, potem zawodowym. Mam ogrom zdjęć ze swojej kariery fotograficznej. I nieraz bywało, że admin od Commons, gdy takie zdjęcia swoje pokazywałem, szczególnie te czarno-białe, miał zastrzeżenia. Potem okazywało się po moim szczegółowym wytłumaczeniu, że zdjęcia te były przywracane (były w trakcie, gdy miały szablon, admin powiedział co mam technicznie zrobić by zdjąć za jego zgodą szablon, jednocześnie pozostawiając zdjecia na Commons). I tym razem jest podobnie odnośnie zdjęcia czarno-białego. Pozostałe zdjęcia, włącznie z tym nie objaśnionym (mecz w koszykówki), są bezwzględnie MOJE. Są na nich znajomi, przyjaciele, rodzina w tym brat, szwagier, synowa itd. Zdjęcia przedmiotowe pstrykałem swoimi aparatami! Nieraz mam kłopoty z tymi zdjęciami w hasłach w okresie prawie 12 lat na wiki, ale cierpliwie wyjaśniam adminom Commons, a teraz Tobie. Mam aparatów, smartfonów mnogo, może i opisy nie do końca jasno przedstawiam w metadanie fotografii. I tego się dalej uczę. Absolutnie nia ma powodów usuwania zakwestionowanych zdjęć z Commons, fotografie mają podanego autora, jako praca własna i prawa autorskie do nich mam ja, czyli Keres 40 i z nimi się dzielę na Wikipedii! Fotografie po zakończeniu dyskusji będą przywrócone na mojej stronie profilowym, poprawię ewentualnie dla jasności opisy:) Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Keres 40 13:29, 23 wrz 2020 (CEST)

Pytanie Justyna85638 (11:49, 25 wrz 2020)edytuj kod

Cześć, do artykułu, w którym dokonałam zmian mam jeszcze zdjęcie, ale nie mogłam go dodać (zdjęcie nieprawidłowe) jaki mógł być powód odrzucenia? --Justyna85638 (dyskusja) 11:49, 25 wrz 2020 (CEST)

Podziękowanie - Andrzej Pągowskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:13, 5 paź 2020 (CEST)

Pytanie Marek Andrzej Goślicki (22:43, 11 paź 2020)edytuj kod

Witam, chcę utworzyć na wikipedii swój biogram w języku polskim i angielskim, nie wiem od czego zacząć. Pozdrawiam --Marek Andrzej Goślicki (dyskusja) 22:43, 11 paź 2020 (CEST)

Pytanie Nixola07 (18:56, 12 paź 2020)edytuj kod

czy mogę o czymś napisać na tej stronie ? --Nixola07 (dyskusja) 18:56, 12 paź 2020 (CEST)

Odp:Pilocarpaceaeedytuj kod

Odp:Pilocarpaceae
 • Można przelinkiować, ale pozostawiając dawną nazwę Byssolomataceae|Pilocarpaceae

Krzysztof Kotowskiedytuj kod

Broń Bożę nie neguję :) Jest ok. Korona mi z głowy nie spadnie jak spróbuję porobić to o czym mówimy, np jutro. Zainteresowałem się tym i zrobię to, ale widzę, że umieściłeś przed artykułem ramkę sugerującą, że mogą tam być informacje nieprawdziwe. Proszę i sugeruję abyś tego na razie nie robić, ponieważ zawarte tam treści są dość rzetelne, choć może skrótowe, napisane językiem neutralnym. Ponieważ notka jest o mnie - mogę chyba osobiście potwierdzić, że artykuł jest prawdziwy. Oczywiście w najbliższym czasie zostaną dodane odpowiednie źródła. Tak więc może chociaż na pewien czas zdejmijmy tę ramkę a w tym czasie zostanie wykonana praca dotycząca źródeł.

Krzysztof Kotowskiedytuj kod

Witam Cię serdecznie, wczoraj rozmawialiśmy o przypisach w artykule na mój temat napisanego przez kogoś dawno temu. Mógłbyś zerknąć jak mi idzie? Dziękuję :)

Krzysztof Kotowski - odnośnikiedytuj kod

Teraz zobaczyłem odpowiedź, dziękuję (trochę gubię się w tej Wikipedii). Strona SPP (to Stowarzyszenie Pisarzy Polskich! Najstarsza i najbardziej szanowana organizacja artystyczna w Polsce) działa bo sprawdziłem. Jeszcze raz zobaczę czy ja nie popełniłem błędu. Odnośniki działają, sprawdziłem na dwóch komputerach. Proszę sprawdź swoją sieć lub komputer. Naprawdę sporo się napracowałem. Poza tym to nie jedyny odnośnik

Dodanie artykułuedytuj kod

Witam,

Chciałabym dodać artykuł o firmie Mundivie na stronę Wikipedii. Chciałam się zapytać: - czy artykuł będzie widoczny od razu, czy trzeba będzie zaczekać na akceptację przez administratorów (albo wymagana jest jakaś opłata w celu przyspieszenia publikacji), - chciałabym także edytować dwa artykuły, jeden o Mioduli, a drugi o Tatarczówce skoczowskiej. Firma Mundivie jest producentem tych dwóch trunków i od ostatniej edycji artykułów zmieniła się nazwa Tatarczówki (nazwa, kształt butelki itd.), a Miodula ma szerszą historię i wiele rodzai (które chciałabym dodać i szerzej opisać). Proszę o pomoc w tej sprawie.

Zuzanna Wojcik (dyskusja) 15:29, 20 paź 2020 (CEST)

Krzysztof Kotowski - odnośnikiedytuj kod

Kompletnie nie rozumiem, to strona publiczna, od razu się otwiera, także z linka który wyżej mi przesłałeś. Czy mógłbym prosić abyś sprawdził to na innym komputerze? Poza tym reszta przypisów chyba powinna starczyć? To krótka notka o pisarzu. Są odnośniki do wydawnictw są ISBN-y, są notki o autorze w tych wydawnictwach. Co tu jeszcze można napisać w odnośnikach? W tej chwili jest na stronie 8 odnośników i książki - lepiej bo bezpośrednio przeze mnie opisane.

Problemedytuj kod

Witaj, nie widzę żadnego problemu poza jednym, równym traktowaniem wszystkich edytorów. Jeśli jeden z nich, blokowany jest za masowe wstawianie linków zewnętrznych do tego samego źródła, dalece niesprawiedliwe było by, gdybym przymykał oko na takie same działania innego edytora. Zasada na którą się powołuje nie rozróżnia „lepszych” i „gorszych” stron lub edycji-mówi o masowym wstawianiu linków. PozdrawiamTokyotown8 (dyskusja) 18:55, 21 paź 2020 (CEST)

 • Witaj, trafia do mnie argument o Polskim filmie. Czy mamy zatem jakieś zalecenia edycyjne dotyczące Polony?Tokyotown8 (dyskusja) 18:58, 21 paź 2020 (CEST)

Pytanie Jakamaruda (13:58, 22 paź 2020)edytuj kod

Cześć! Mam pytanie czy mogę sprawdzić, dlaczego mój artykuł został usunięty (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Brudnopis_go%C5%9Bcinny/Automatyzacja_UX)? Nie dostałam żadnego uzasadnienia, więc nie wiem, co konkretnie powinnam w nim poprawić --Jakamaruda (dyskusja) 13:58, 22 paź 2020 (CEST)

Prośba o źródła – Niedomice (przystanek kolejowy), Łukowa Tarnowska i in.edytuj kod

Dzięki za przypomnienie, źródła już dodane a w roztargnieniu zwyczajnie o nich zapomniałem. Gdy będę dodawał kolejne informacje do kolejnych artykułów będę starał się nie zapominać o źródłach. Jeszcze raz dziękuje Pozdrawiam i życzę miłego wieczora Jamnik z Tarnowa (dyskusja) 20:23, 23 paź 2020 (CEST)

LittleBigPlanet 3edytuj kod

LittleBigPlanet 3 naprawdę ISTNIEJE!! WIĘC NIE USUWAJ!!!!!!! Marcel Chwistek (dyskusja) 17:08, 25 paź 2020 (CET)

Dyskusja wikipedysty:Doxepinloveredytuj kod

Hej! Postanowiłem zostawić wiadomość na stronie dyskusji ww. użytkownika. Przy podglądzie zmian zauważyłem, że usunąłeś stronę dyskusji. Nie dziwię się takiej decyzji, mimo to postanowiłem zamieścić napisany już komentarz w dobrej wierze, licząc że może wywrze to jakiś pozytywny wpływ. Przepraszam, jeśli odczujesz to jako podważanie kompetencji administratorskich. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 13:01, 27 paź 2020 (CET)

Nowy artykuł na wikipediiedytuj kod

Dzień dobry, Chciałam stworzyć nowy artykuł na wikipedii i zależy by mieć potwierdzenie, czy "to nadaje się na wikpedie". Wcześniej tylko edytowałam artykuły, więc będzie to potencjalnie mój pierwszy wpis. Pod tym linkiem znajduje się projekt artykułu (google rozjechał grafiki, ale pewnie jak się w wordzie otworzy to będzie dobrze)

https://drive.google.com/file/d/1xggAPQxbhDicfyquoRS66O0qgPvZF0pg/view?usp=sharing

Pozdrawiam, Emilia Naw (dyskusja) 14:06, 28 paź 2020 (CET)

Growth team updates #15edytuj kod

Witamy w piętnastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Wdrożono warianty C i Dedytuj kod

Wariant D w portugalskojęzycznej Wikipedii

warianty C i D to nowe układy strony domowej nowicjusza. Mamy nadzieję, że pozwoli to zwiększyć liczbę użytkowników korzystających z mechanizmu proponowania edycji do wykonania. Obydwa umieszczają propozycje edycji w wyraźnie wydzielonym miejscu, gdzie nowicjusze mogą zacząć z poziomu tej strony. Różnią się one kolejnością pracy, ponieważ chcemy przetestować, który z nich jest lepszy. Te warianty zostały wprowadzone 19 października; każdy z tych wariantów został przyznany poszczególnym połowom grupy nowicjuszy. Po pięciu tygodniach przeanalizujemy dane pochodzące z tego eksperymentu. Mamy na celu ustalenie, który z tych sposobów bardziej pomaga nowicjuszom podjęcie sugerowanych edycji. Gdy określimy najlepszy wariant, zastosujemy go u wszystkich nowicjuszy.

Zadania strukturyzowane: dodaj linkedytuj kod

Koncept A dodawania linku.

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich newsletterach, pracujemy nad naszym pierwszym "zadaniem strukturalizowanym": "dodaj link". Po rozmowach ze społecznością odnośnie projektu, przeprowadziliśmy testy z udziałem użytkowników związane z wersją mobilną. Zdecydowaliśmy się na wybór konceptu A, nad którym będziemy dalej pracować. Teraz tworzymy właściwy mechanizm tej funkcji. Następnie przetestujemy z udziałem użytkowników projekt wersji na komputery stacjonarne.

Dowiedz się więcej na temat naszych wniosków.

Nowościedytuj kod

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.

11:10, 1 lis 2020 (CET)

Odp:Ad:Preriosuseł trawnyedytuj kod

Odp:Ad:Preriosuseł trawny

Ktoś już utworzył przekierowanie. Pozdrawiam. Arturo24 (dyskusja) 15:48, 1 lis 2020 (CET)

Spoko, widocznie źle zrozumiałem pytanie :) A przekierowanie jak najbardziej poprawne, przed rewizją taksonomiczną takson ten należał do rodzaju Spermophilus. Pozdrawiam. Arturo24 (dyskusja) 16:08, 1 lis 2020 (CET)

Konsensus?edytuj kod

Nie, nie szukam konsensusu. Wskazuję na możliwe nadużycie i to dwóch wikipedystów. Pzdr kićor =^^= 16:34, 1 lis 2020 (CET)

Co jaedytuj kod

napisałem antysemickiego?

User:Robert Miczkoedytuj kod

Mam jakieś bardzo, bardzo dziwne przeczucie, że może to być kolejna pacynka Hiroima88. To przeczucie pewnie wzięło się stąd, że ostatnio widziałem , jak Ptjackyll zablokował parę jego pacynek. No ale oczywiście mogę się mylić. Pozdr. XaxeLoled AmA 15:14, 2 lis 2020 (CET) Ja jestem tym kim jestem, nie jestem jakąś pacynkąto jest retoryka nazistowska, każdy człowiek ma prawo do szacunku. Mój ojciec o to walczył w czasie II wojny światowej.

Chyba ktośedytuj kod

Uwziął się na mnie i prowadzi przeciwko mnie kampanię oszczerstw i nienawiści na Wikipedii. To by się nadawało do prokuratury internetowej, gdyby takowa istniała...

Czemu Słowiańska Agencja Prasowa usunięta za nieencyklopedycznośćedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owia%C5%84ska_Agencja_Prasowa

Ad:Pniewiskiedytuj kod

Dobrze, rozumiem. Dziękuje za radę Jamnik z Tarnowa (dyskusja) 12:18, 6 lis 2020 (CET)

city hall, Rathaus, Ratusz, town halledytuj kod

czołem, czyli jak to ma być :) bo się pogubiłem. Jest dobrze? czy jest źle :))) --tadam (dyskusja) 13:22, 6 lis 2020 (CET)

wydaje mi się, że połączenie naszego Ratusza z angielskim Rathaus jest nieprawidłowe. W języku angielskim słowo Rathaus „is a non-English term” dlatego jest przekierowanie na zwrot angielski. Powinniśmy linkować bezpośrednio do "English term"... chyba... czyli do Town hall --tadam (dyskusja) 15:14, 6 lis 2020 (CET) poddaję się :) --tadam (dyskusja) 15:20, 6 lis 2020 (CET)

Hasła Pytka i dyskusje nad ich usunięciemedytuj kod

Dzięki za informację, zastosuje się do tego. A tak poza tym mogę jakoś pomóc w tej sprawie? Bardzo chętnie bym to zrobił. Mam jeszcze takie pytanie: czy zgłaszać totalne substuby PYTKA do poczekalni? Chodzi mi o takie artykuły jak o mitycznych królach Alba Longi, które składają się z jednego zdania i nie mają ani jednego źródła. Pozdrawiam Jamnik z Tarnowa (dyskusja) 17:08, 7 lis 2020 (CET)

Dobrze, wszystko rozumiem, myślę że od jutra zacznę coś szperać i poprawiać przy jakimś wybranym artykule, a może nawet dwóch lub więcej jeśli sprawnie pójdzie. Pozdrawiam! Jamnik z Tarnowa (dyskusja) 17:26, 7 lis 2020 (CET)

Wikipedysta:Miłoszewo/Giuseppe Iachiniedytuj kod

Dzień dobry nie rozumiem co do mnie piszesz w sprawie brudnopisu giuseppe iachini

Pytanie JakubBernacki (17:57, 10 lis 2020)edytuj kod

Witam, jak zaznaczyć, że w artykule potrzebny jest przypis? --JakubBernacki (dyskusja) 17:57, 10 lis 2020 (CET)

Odp:Ad:Młodzież Wszechpolskaedytuj kod

Odp:Ad:Młodzież Wszechpolska

A MW nie odpowiada tej definicji? Dodałem przypis dla uporczywego IP zmieniającego nacjonalizm na patriotyzm. Jeśli uważasz za błeędne - usuń. PawełMM (dyskusja) 14:15, 12 lis 2020 (CET)

Zabezpieczeniaedytuj kod

Witaj

Tak szybko chciałem zabezpieczyć, że zniosłem Twoje zabezpieczenie, ale zorientowałem się i poprawiłem. StoK (dyskusja) 18:46, 13 lis 2020 (CET)

Pytanie Dalmamanderuskamaszyna (14:21, 18 lis 2020)edytuj kod

Witam, jak mogę przenieść swój artykuł do "internetu" aby po wyszukaniu artykuł był widoczny? --Dalmamanderuskamaszyna (dyskusja) 14:21, 18 lis 2020 (CET)

Dodanie artykułu o Mundivie S.A.edytuj kod

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w utworzeniu artykułu o firmie Mundivie S.A. W swoim brudnopisie, utworzyłam wersję roboczą Wikipedysta:Zuzanna Wojcik/brudnopis. Nie wiem co mogłabym jeszcze dodać, albo skrócić, żeby artykuł został zaakceptowany przez Państwa administratorów. Starałam się wyszukać jak najbardziej rzetelne informacje. Szkielet jak i treści starałam się utworzyć zbliżone do funkcjonujących na serwisie artykułów. Z wyrazami szacunku Zuzanna Wojcik (dyskusja) 16:05, 19 lis 2020 (CET)

myriaedytuj kod

jeden przedrostek nie jest dwoma przedrostkami i na odwrót - poprawione, proszę przejrzeć.

Blokada IPedytuj kod

Odblokuj proszę ten zakres IP (83.20.0.0/16)... Ja nie mam nic wspólnego z tym wandalem, no może poza tym, że zdarza mi się go zgłaszać do adminów (a wtedy on usuwa moje wypowiedzi, przywraca, modyfikuje, dodaje ponownie spod własnego adresu IP). Nie dziwię się, że się w tym wszystkim gubisz, bo sam już czasami nie wiem, czy cofam do właściwej wersji... (XaxeLoled też już pomylił mnie z nim). Czasami chyba warto popatrzeć na resztę wkładu, kolega na W. używa bardzo charakterystycznych opisów edycji i zwykle nie wprowadza sensownych zmian. Ja natomiast poprawiam kwestie techniczne i tworzę stuby. Csijp (dyskusja) 17:07, 21 lis 2020 (CET)

Znając życie, to W. zaraz się tu pojawi, zrewertuje mój komentarz, coś tam zmodyfikuje i doda go z powrotem. Właśnie na tym polega jego wandalizowanie, na podszywaniu się pod innych i tworzeniu wielkiej zmyłki. Csijp (dyskusja) 17:11, 21 lis 2020 (CET) Problem w tym, że w ramach tego zakresu nie było żadnych wandalizmów, przynajmniej nie w ciągu ostatnich godzin – więc blokada jest błędna. Nie służy niczemu, tylko utrudnia edycję niezarejestrowanym użytkownikom. Csijp (dyskusja) 17:12, 21 lis 2020 (CET)

Re:Błędna blokadaedytuj kod

Wyjaśnij proszę, co miałeś na myśli, pisząc „Zabawa w kotka i myszkę z kontami, które budzą się do życia tuż po blokadzie zakresu również niczemu nie służy”. Zgadza się, moje konto zbudziło się do życia tuż po blokadzie wspomnianego zakresu – ale co w tym dziwnego? Utraciłem możliwość edycji Wikipedii spod normalnego adresu IP, więc zalogowałem się na swoje (rzadko używane) konto, aby w dobrej wierze zgłosić pomyłkę (każdemu się zdarza).

Jeśli chodzi o tę edycję, to ona chyba była błędna, sam już się pogubiłem w tych zabawach (myślałem, że to kolejna próba usunięcia wiadomości, wstawienia ich na nowo, czy jak to tam szło).

Moja walka z tą osobą zaczęła się w tym dniu – zajrzyj proszę do tej edycji (była to zwykła uwaga na temat przeglądania zmian). Prześledź, co się dzieje w paru kolejnych wersjach strony – to jest właśnie zabawa W., który nie lubi, jak się o nim pisze. Zareagowałem dopiero w tej edycji (i jeszcze w tej), po prostu rewertując bałagan, który został wprowadzony. Tutaj to też moja edycja i rewert kolejnych akrobacji. A w następnej wersji W. zaczął mnie naśladować (skopiował mój opis edycji, lekko go modyfikując)... i znowu wprowadził wandalizm, polegający na dziwnej ingerencji w mój komentarz. Skąd wiem o W.? Edytuję tu od paru lat, a informacje na temat tej osoby nietrudno znaleźć – a po stylu edycji łatwo go rozpoznać („łatwo” to nawet mało powiedzane).

Ja rozumiem, że możecie już nie ogarniać tego, co się dzieje, ale blokowanie czyjegoś konta za nic jest zwyczajnie nie w porządku. Wkład mam zupełnie prawidłowy, a pod tamtym adresem IP nie było wandalizmów. Poza tym sam często przeglądasz moje hasła, regularnie piszę stuby (ze starszych to np. Kaskus – patrz, kto przejrzał, z nowszych np. BioNTech, a dzisiaj zrobiłem to i to). Czy naprawdę blokada była konieczna? Mnie nie zależy do jej zdjęciu, ale nie podoba mi się takie traktowanie drugiej osoby. Nie ukrywam, że miło by było rozwiązać tę sprawę. Z drugiej strony wiem, że w takich przypadkach łatwo o pomyłkę, w końcu adresy IP są podobne (Orange), dlatego staram się być wyrozumiały i liczę tylko na jakieś przemyślenia. 2A01:11BF:505:6800:4467:8855:A080:9584 (dyskusja) 00:57, 22 lis 2020 (CET)

 • Przykro mi ani – twoja walka z tą osobą toczona z anonimowych adresów (?), ani przebudzenie konta tuż po blokadzie zakresu, ani powoływanie się na przeglądanie kiedyś tam jakichś artykułów nie zmienia mojej oceny wczorajszych blokad. Piastu βy język giętki… 12:27, 22 lis 2020 (CET)

Diffyedytuj kod

 • Nigdy nie odmawiam darmowego diffa, z którego nic nie wynika – serdecznie dziękuję, Piastu βy język giętki… 14:45, 25 lis 2020 (CET)

Artykuł o malarzu Romualdzie Malkowskimedytuj kod

Dzień dobry. Chciałbym napisać krótki artykuł o mało znanym malarzu Romualdzie Malkowskim. Zostałem o to poproszony przez mojego znajomego, dyrektora Muzeum Zamek Górków. W muzeum tym znajduje się galeria obrazów tego malarza. Założyłem konto, przygotowałem wstępnie artykuł i próbowałem go opublikować. Dzisiaj spróbowałem wywołać to hasło w wiki ale nie jest ono widoczne. Poproszę o pomoc w opublikowaniu tego artykułu. Dariusz Staszak (dyskusja) 10:44, 27 lis 2020 (CET)

Pytanie Agibob (21:16, 27 lis 2020)edytuj kod

Dzień dobry, Chciałam dodać nowy artykuł - o Józefie Bobrowskim. Dostałam informację, że nie nadaje się on jeszcze do publikacji m.in. przez brak przypisów. Przypis jest tylko w miejscu, w któym chciałam zacytować fragment z ksiażki opisujący postać. Józef Bobrowski był moim dziadkiem, więc częśc informacji np. o życiu zawodowym nie jest brana z ksiażek czy innych artukułów, lecz od żyjących członków rodziny - np. od mojego ojca ( syna Józefa), czy dokumentów będących w posiadaniu rodziny. Jak do tego podejść w tej sytuacji ? --Agibob (dyskusja) 21:16, 27 lis 2020 (CET)

Uprawnieniaedytuj kod

Z przykrością odbieram odebranie mi uprawnień redaktora po tylu latach żmudnej pracy i wielu poświęceń, bo z wieloma kwestiami się nie zgadzam. Nie do końca tegoż rozumię. Moje niektóre projekty może i faktycznie są rozbudowane, może mają elementy nie ency, czy też inne uwagi dotyczące chociażby Commons. Były i są oparte na źródłach, może w tej kwestii są jakieś błędy popełnione - dlatego to w czasie posprawdzam. Inny redaktor, a znam takie przykłady, byłby zniechęcony, zrezygnowany, wdawał by się w polemikę, a może i odwoływał by się itd. Ja widzę siebie tu dalej. Dlatego postaram się w czasie to sprawdzić i dokonać korekt, dlatego proszę o przywrócenie mi uprawnień. Jest wiele zarzutów do których obecnie nie jestem w stanie się odnieść z przyczyn zdrowotnych. Dlatego nie mogę się z tego powodu nakręcać, podnosić ciśnienia i do tego odnosić, analizować, polemizować, szukać w archiwum itd. W miarę czasu, zaczynając od dzisiaj, dokonam korekt opublikowanych haseł. Pozdrawiam Keres 40 Keres 40 21:27, 28 lis 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Piastu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy