Dyskusja wikipedysty:Pierre L'iserois


Dyskusja wikipedysty:Pierre L'iserois w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

dieriewniaedytuj kod

Konkretnie gdzie niedawno czytałeś? Na Białorusi i Ukrainie zunifikowano „wieś” jako typ miejscowości, w Rosji jest dwojakiego rodzaju (długo się to nie zmieni) i na etapie tworzenia to rozróżnienie jest konieczne. W innym użyciu określenie „wieś” absolutnie ma sens (na przykład w ujednoznacznienieniu). Nie w każdym, bo zdarza się np. sieło i dieriewnia o tej samej nazwie i byłoby encyklopedyczną nierzetelnością niezauważenie tego. Skoro uważasz (wraz z grupą historyków), że to jest niedopuszczalne „Kawiarenka:Nazewnictwo” jest właśnie od rozwiązywania takich spraw. ThWiki1910 (dyskusja) 00:55, 6 maj 2021 (CET)

Wprowadzenie nazw sieło i dieriewnia bez konsultacji nie mogło wchodzić w rachubę. W wąskim gronie, ale się odbyły. Założenie było takie, że nie będą to osobne hasła słownikowe i nie będą to archaizmy rodem z Ukrainy (uźródłowione sioło i derewnia), a właśnie transkrypcje z rosyjskiego (bo dotyczą wyłącznie Rosji). I tak jest: link kieruje do sekcji z opisem, a nie do osobnych stron. Na to, że cała Wasza grupa historyczna ma nieuzasadnioną awersję do transkrypcji, nie poradzę. ThWiki1910 (dyskusja) 00:55, 7 maj 2021 (CET) Pod reakcje administratora podpadają wasze bezmyślne wandalizmy. Stanowisko użytkownika Khan Tengri. Zmieniacie coś czego zwyczajnie nie ogarniacie. ThWiki1910 (dyskusja) 22:50, 8 maj 2021 (CEST)

Wioski w Rosjiedytuj kod

dyskusja AB (dyskusja) 13:09, 9 maj 2021 (CEST)

Re.: Wsie i szablonedytuj kod

Hej. Pewnie, że zmieniaj. Szablon nie jest mój - ja tam tylko zmieniałem linkowania. Jeśli uważasz, że należy go usunąć/przerobić, to jestem za - te Twoje rzeczywiście są bardziej szczegółowe. Pozdrawiam Tomasz91 (dyskusja) 16:24, 13 maj 2021 (CEST)

Pławnoedytuj kod

Artykuły:

mają złe ujednoznacznienia. Obydwie miejscowości wg artykułów są/były położone w rejonie szarkowszczyńskim i w sielsowiecie Łużki. ~malarz pl PISZ 14:16, 5 lip 2021 (CEST)

Za wzór możesz wziąć np. parę: Dunajek (osada w gminie Gołdap) i Dunajek (wieś w gminie Gołdap). ~malarz pl PISZ 09:19, 13 lip 2021 (CEST)

Lazaret (Litwa)edytuj kod

Khan Tengri (dyskusja) 22:39, 14 lip 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Pierre L'iserois" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy