Dyskusja wikipedysty:Pnapora


Dyskusja wikipedysty:Fallaner w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Pnapora) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwaniaSpis treści

Chorągiew Podkarpacka ZHPedytuj kod

Zamieszczone przeze mnie uzupełnienie znajduje się już w artykule Rada Harcerzy Starszych. Pierwszym namiestnikiem ChRHS byłem osobiście, więc informacja jest pewna. -- niepodpisany komentarz użytkownika Toperek1 (dyskusja | wkład) 2018-03-01

Podziękowanie - Żegluga (sonet)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:08, 5 sty 2018 (CET)

Systemy edukacji prawniczejedytuj kod

Prośba o ponowne przejrzenie edycji

Zgodnie z zaleceniem poprawiłam definicje

Izabela Staniak -- niepodpisany komentarz użytkownika Izabela Staniak (dyskusja | wkład) 2018-01-06

Systemy edukacji prawniczejedytuj kod

zgodnie z instrukcją dodałam krótką definicję, informującą o tym co znajduje się w artykule. nie wiem czy dalsza część powinna znajdować się po tej krótkiej definicji czy dać jej osobny podrozdział? -- niepodpisany komentarz użytkownika Izabela Staniak (dyskusja | wkład) 2018-01-06

Konstytucja Republiki Cypryjskiejedytuj kod

Zgodnie z zaleceniami poprawiłam wszystko, i bardzo proszę o ponowne przejrzenie mojego artykułu. -- niepodpisany komentarz użytkownika Martyna Dzikowska (dyskusja | wkład) 2018-01-06

Konstytucja Republiki Cypryjskiejedytuj kod

Ponownie poprawiłam definicję, myślę, że teraz będzie spełniała wymogi, gdyz wzorowałam sie na jedenej z konstytucji zatwierdzonej na Wikipedii. Odnosnie przypisów, widziałam na Wikipedii artykuł dot. konstytucji jednego z państw który posiada jeden przypis tuż przy tytule, czy ja również mogę tak zrobić, skoro tamten artykuł jest przejrzany ? -- niepodpisany komentarz użytkownika Martyna Dzikowska (dyskusja | wkład) 2018-01-06

Prośba o przejrzenie artykułuedytuj kod

Witam, zwracam się z prośbą o sprawdzenie artykułu i wskazanie ewentualnych błędów.

Nihilizm prawny

Maciej Trzebiatowski (dyskusja) 19:36, 8 sty 2018 (CET) Maciej Trzebiatowski

Prośba o publikację artykułu.edytuj kod

Czy można udostępnić publicznie artykuł o Hal Scardino znajdujący się w moim brudnopisie? Gdyż chciałbym, jeśli to możliwe, rozpocząć pracę nad nowym artykułem o game developerze i/lub uzupełnić informację w tych już istniejących. -- niepodpisany komentarz użytkownika Serek17 (dyskusja | wkład) 2018-01-20

Linkiedytuj kod

Witam! Widziałem, że Pan usunął 2 moje edycje na stronach Hołosków i NGC 4879. Według mnie niesłusznie. Linkowanie jest przecież potrzebne. Pan tłumaczył to, że nie linkujemy rzeczy trywialnych. A nie dla każdego słowo mgławica, rok lub niebo to rzecz znana, lub ktoś chce zobaczyć co się działo tego dnia (jeśli chodzi o linkowanie dat). TheTNT1500 20:52, 20 sty 2018 (CET)

Dobrze, rozumiem (co do dat). TheTNT1500 19:55, 22 sty 2018 (CET)

Maria Ślązakedytuj kod

Uprzejmie proszę o akceptację zmodyfikowanej przeze mnie wersji (wersja do przejrzenia z dn 14.01.2018r.), o zmianę taką prosiła bezpośrednio M.Ślązak. Z góry dziękuję za pomoc.

ATC R03DA12edytuj kod

O rany, daj mi chwilę, pomyślę. Wostr (dyskusja) 12:38, 18 mar 2018 (CET)

Nie wiem, czy to jest na pewno związek, czy może mieszanina? lek złożony? W każdym razie, gdyby to była pochodna teofiliny (czyli coś takiego) to najprościej wychodziłoby teofilino-7-octan (...) [nie googluje się, ale forma kwasowa już tak, np. kwas teofilino-7-octowy, skrótowo pewnie teofilinooctan [googluje się tylko przez patenty, więc tyle co nic]. Z dwojga złego raczej teofilino-7-octan mepyraminy. Ale wcześniej spróbowałbym jakichś indeksów leków/farmakopei/czegokolwiek, bo może jest na to jakaś bardziej ludzka nazwa nie mająca zbyt wiele wspólnego z mepyramine theophyllinacetate. Wostr (dyskusja) 12:52, 18 mar 2018 (CET) Hm, Wikidane podpowiadają za PubChemem – mepifylline (Q27253461). Więc po polsku pewnie mepyfilina, ale zupełnie nieobecne w Internecie; mepifilina już tak, ale nie po polsku. Chyba każda nazwa będzie przynajmniej częściowo ORem, bo każda to jakaś forma tłumaczenia i dostosowania do polskiej nomenklatury; najmniej pewnie ten teofilino-7-octan mepyraminy (bo to jedynie funkcjonalizacja według powszechnie stosowanych reguł: kwas teofilino-7-octowy [obecny w kilku źródłach] → teofilino-7-octan [mepyraminy]. Chyba nic więcej nie wymyślę. @Michał Sobkowski? Wostr (dyskusja) 13:00, 18 mar 2018 (CET) Okej, więc w PubChemie jest to samo, co w tym artykule; jest to związek chemiczny, sól kwasu teofilino-7-octowego i mepyraminy. Niezgrabną kalkę z angielskiego bym odrzucił od razu (typu: mepyramina-teofilina-octan), ale nie zdziwię się, że różne tego typu wersje pojawią się w j. polskim, jak już zostanie ten lek zarejestrowany. Wostr (dyskusja) 13:10, 18 mar 2018 (CET) @Wostr, myślę, że można dać spokojnie pod "mepifilina" lub "mepyfilina", obecnie raczej jest nie do ustalenia, która nazwa ewentualnie się przyjmie (możliwe, że obie). Nazwa chemiczna to raczej teofilino-7-octan mepiraminy niż teofilino-7-octan mepyraminy. W nazewnictwie farmaceutycznym funkcjonuje zarówno, "mepyramina", jak i "mepiramina", ale chemicznie to pierwsze wywieść można z pyridine, a drugie z pirydyny, więc skłaniam się ku drugiemu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:04, 18 mar 2018 (CET)

@Wostr, @Michał Sobkowski Jest jeszcze ATC V03AE10 sodium zirconium cyclosilicate --Fallaner (dyskusja) 13:16, 18 mar 2018 (CET)

Cyklokrzemian sodowo-cyrkonowy. Z tego, co widzę, to nie jest konkretny, zdefiniowany związek chemiczny, więc i raczej nie trzeba do tego stosować ściśle nomenklatury chemicznej. Wostr (dyskusja) 13:21, 18 mar 2018 (CET) Popieram, to dobre tłumaczenie. Michał Sobkowski dyskusja 18:04, 18 mar 2018 (CET) @Wostr, @Michał Sobkowski I co więcej się googluje jako polska nazwa. Dziękuję za pomoc. --Fallaner (dyskusja) 18:06, 18 mar 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Otwartych i wolnych treściedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

FETAedytuj kod

Wybacz Piotr, ale czy w tym wypadku masz pojęcie o czym mówisz?? Kto ma wydać zgodę - sami sobie mają ją wydać?? A może sam chcesz zadzwonić i się upewnić?! --jasc (dyskusja) 23:11, 29 mar 2018 (CEST)

czy będziesz uprzejmy odpowiedzieć na pozostałe pytania na Wikipedia:Prośby_o_przejrzenie_edycji#Międzynarodowy_Festiwal_Teatrów_Plenerowych_i_Ulicznych_„Feta”? --jasc (dyskusja) 00:56, 30 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Zespół Levy’ego-Hollisteraedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:23, 7 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Zespół Levy’ego-Hollisteraedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 23 kwi 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Portugalskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Izraelskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Medycyny IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Lewamizoledytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:08, 29 maj 2018 (CEST)

Iwermektynaedytuj kod

Hej :) Zerknij na drugie zdanie w sekcji Mechanizm działania, bo jest tak zaplątane, że nie umiem go poprawić. ;) Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 22:32, 29 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Iwermektynaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 08:53, 30 maj 2018 (CEST)

Szablon:Klasyfikacja ATC/P02edytuj kod

[potrzebny przypis]. I chemicznie, i z googla wydaje się, że właśnie dietylo. Wostr (dyskusja) 12:11, 30 maj 2018 (CEST)

Ja bym zostawił dietylo. Niestety w wydawnictwach medycznych o wiele częściej niż w chemicznych dochodzi do nieprawidłowych kalek z angielskiego (np. diethyl- – dietyl-, zamiast dietylo-). @Michał Sobkowski? Wostr (dyskusja)` Wostr, potwierdzam, w polskiej nomenklaturze podstawniki alkilowe mają końcówkę "o", w angielskiej nie mają, a więc angielskiemu "ethyl-" odpowiada polskie "etylo-", np. "ethylamine" vs "etyloamina". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:40, 30 maj 2018 (CEST) @Michał Sobkowski, @Wostr Zatem umieszczam lek pod dietylokarbamazyna a przekierowanie pod dietylkarbamazyna. --Fallaner (dyskusja) 19:03, 30 maj 2018 (CEST) Dzięki, nawet nie zauważyłem do tej pory, że to jakaś grubsza akcja. Fajnie, że powstanie przy tym kilka nowych artykułów także z chemią związanych :) Wostr (dyskusja) 00:30, 31 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Walgancyklowiredytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Salicyna (dyskusja) 16:48, 4 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Iwermektynaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:58, 9 cze 2018 (CEST)

Tydzień Medycyny IIedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Medycyny II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:12, 9 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Artezunatedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:28, 11 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Lewamizoledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:12, 16 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Artezunatedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:42, 21 cze 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Cypryjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Sonet 111 (William Szekspir)edytuj kod

Dobry wieczór. Gratuluję wytrwałości w opisywaniu sonetów mistrza ze Stratfordu. Jedno zdanie mnie trochę zastanawia. "W sonecie 111 widoczny jest wpływ sonetu 15 Johna Miltona". (?) Szekspir zmarł w 1616, a urodzony w 1608 Milton miał wtedy osiem lat. Jak już, to Szekspir wpłynął na Miltona. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 00:40, 26 cze 2018 (CEST))

Podziękowanie - Walgancyklowiredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:43, 28 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Skala SOFAedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Salicyna (dyskusja) 13:46, 1 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Sonet 112 (William Szekspir)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 02:32, 6 lip 2018 (CEST)

Ad:Sofosbuwiredytuj kod

Ad:Sofosbuwir

Cześć! Nie wiem skąd pomysł na fosforylację oksydacyjną, to zupełnie inny proces. Sofosbuwir jest pronukleotydem. Po wniknięciu do komórki, obecne w niej karboksyesterazy hydrolizują wiązanie estrowe w aminokwasie do anionu karboksylanowego, który w wewnątrzcząsteczkowym nukleofilowym ataku na atom fosforu powoduje eliminację grupy fenolowej i utworzenie pośredniej oksazafosfolidyny, będącej cyklicznym, pięcioczłonowym mieszanym bezwodnikiem. Związek ten jest nietrwały i w wyniku ataku cząsteczki wody na atom fosforu lub karbonylowy atom węgla szybko hydrolizuje do amidofosforanu nukleozydu. Jest on substratem dla fosforoamidaz komórkowych, hydrolizujących go do 5'-fosforanu analogu nukleozydu. Ten z kolei jest fosforylowany dwukrotnie przez kinazy komórkowe do trifosforanu - właściwego związku aktywnego. Nieźle to wymyślili! :-)

Piszę niestety tylko z głowy. Jak znajdę czas, to poszukam źródeł i uzupełnię hasło. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:37, 13 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Sonet 113 (William Szekspir)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 19:28, 15 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie - Skala SOFAedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:33, 16 lip 2018 (CEST)

Odp:Sonet 113 (William Szekspir)edytuj kod

Odp:Sonet 113 (William Szekspir)

Przepraszam najmocniej, ale nie rozumiem. Czy zechciałby mi Pan wskazać, o którą moją edycję chodzi? Jeśli o , to brak spacji po przecinku jest zwykłym błędem, bez względu na epokę (trudno powiedzieć, że to interpunkcja współczesna), natomiast pozostawianie przecinka na końcu incipitów jest sprzeczne ze zwyczajami filologicznymi, jeszcze tym bardziej że na podanej przez Pana stronie pierwsza linijka kończy się średnikiem, a nie przecinkiem (no i spacja po pierwszym przecinku tam oczywiście jest). Maitake (dyskusja) 08:57, 18 lip 2018 (CEST)

  • Szanowny Panie, proszę robić, jak Pan uważa. Według mnie przecinek na końcu incipitu jest absurdalny, podobnie jak brak spacji po przecinku (zresztą w starodrukach, a w zasadzie do momentu wprowadzenia składu komputerowego, obecność lub brak spacji jest często nie do stwierdzenia, bo spacje wstawiane były ręcznie i miały najróżniejszą szerokość). Poza tym uwaga w kodzie strony mówi o tym, że to „tytuł zgodn[y] z wersją Quatro”… Mnie to hasło jest najzupełniej obojętne. Maitake (dyskusja) 09:16, 18 lip 2018 (CEST)

Parafia św. Michała Archanioła w Giebułtowieedytuj kod

i Parafia św. Michała Archanioła w Osetnie. Wyświetlał się błąd nieużywanych przypisów, więc tymczasowo je zakomentowałem – możesz zobaczyć o co chodzi i poprawić? Dzięki! tufor (dyskusja) 12:08, 19 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Bromek umeklidyniowyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 15:46, 19 lip 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Północnokoreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Kwas folinowyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:29, 26 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Krew pełna konserwowanaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Salicyna (dyskusja) 23:02, 30 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Burza (sonet)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 18:17, 31 lip 2018 (CEST)

Podziękowanie - Sonet 112 (William Szekspir)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 01:49, 1 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Eddie Polo (aktor)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 01:34, 3 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Sonet 115 (William Szekspir)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:13, 5 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Bromek umeklidyniowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:15, 6 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Sonet 113 (William Szekspir)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 8 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Piedra białaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:01, 9 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Kwas folinowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:19, 10 sie 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Motoryzacyjnymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wikipedysta:Fallaner/Leki bez źródełedytuj kod

Czy wiesz – Siarczek selenuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 23:33, 17 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Krew pełna konserwowanaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:10, 19 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Burza (sonet)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 22 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Kwas jotroksowyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 14:06, 23 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Sonet 115 (William Szekspir)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 11:57, 24 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Sonet 117 (William Szekspir)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 14:01, 25 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Objaw Cabreryedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 19:39, 26 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Piedra białaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 15:21, 29 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Skala Ferrimana-Gallweyaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:42, 29 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Lilly Dubowitzedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:47, 29 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Franciszek Głódedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:51, 29 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Zygmunt Szymanowski (bakteriolog)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:57, 29 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Kwas diatrozowyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:11, 30 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Ida Ørskovedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:25, 30 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Joheksoledytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 00:28, 30 sie 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Palestyńskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Sonetedytuj kod

Jeszcze jeden sonet:

Dwa wielkie domy w uroczej Weronie,
Równie słynące z bogactwa i chwały,
Codzień odwieczną zawiść odnawiały,
Obywatelską krwią broczyły dłonie.

Lecz gdy nienawiść pierś ojców pożera,
Fatalna miłość dzieci ich jednoczy;
I krwawa wojna, co z wieków się toczy,
W cichym ich grobie na wieki umiera.

Miłość kochanków śmiercią naznaczona,
Wściekłość rodziców i wojna szalona,
Zerwana późno, nad mogiłą dzieci,

Przed waszem okiem na scenie przeleci.
Jeśli nas słuchać będziecie łaskawi,
Błędy obrazu chęć nasza naprawi.
Tłum. Leon Ulrich

Źródło: Wikiźródła. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 16:19, 30 sie 2018 (CEST))

Czy wiesz – Zespół Johanson-Blizzardaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 15:55, 31 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Deklaracja z Ałma Atyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:55, 31 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Kalaminaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:58, 31 sie 2018 (CEST)

Deklaracja z Ałma Atyedytuj kod

Artykuł o POZ przeniosłem do POZ w Polsce, bo był ciut zbyt polonocentryczny. Pod nazwą POZ jest artykuł typu stub, trzeba go sensownie rozbudować. Mix321 (dyskusja) 17:06, 2 wrz 2018 (CEST)

Czy wiesz – Roztwór do dializy otrzewnowejedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:05, 2 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Eddie Polo (aktor), Siarczek selenuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:19, 3 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Kwas jotroksowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:29, 5 wrz 2018 (CEST)

Sonetedytuj kod

Przyznam się, że o istnieniu tego sonetu zapomniałem. Całość dramatu jest na Wikiźródłach.

Twarde pióro autora, w daremnym mozole, Dotąd wielkich wypadków kreśliło wam dzieło, W małej przestrzeni mężów potężnych zamknęło, Ich chwały nieskończone zacieśniło pole. Gwiazda Anglii świeciła nie długo lecz jasno; Ostrzem ręką fortuny kutego bułata Podbił francuską ziemię, raj naszego świata, Zostawił ją synowi w dziedzictwie jak własną. W kolebce Henryk Szósty dwie korony nosił; Lecz nieład mnogich rządców, co kraj ten zamącił, I berło mu francuskie z słabych rąk wytrącił, I angielskie dzielnice krwią angielską zrosił. Obraz ten widzieliście nieraz na tej scenie, Dla dzieła też naszego miejcie uwzględnienie. (tłum. Leon Ulrich.)

Zobacz też Sonnets in the plays. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 13:07, 9 wrz 2018 (CEST))

Zygmunt Szymanowski (bakteriolog)edytuj kod

Literówka się przemkła, że był w KC od 22 grudnia 1958. Poprawiłem na 1948, ale czy dobrze? Ciacho5 (dyskusja) 21:20, 11 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Objaw Cabreryedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:13, 12 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Kalaminaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 13 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Skala Ferrimana-Gallweya, Lilly Dubowitzedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:30, 14 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Deklaracja z Ałma Atyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:41, 16 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Kwas diatrozowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:37, 17 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Zespół Johanson-Blizzardaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:11, 18 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Zygmunt Szymanowski (bakteriolog)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 11:28, 20 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Joheksoledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:36, 21 wrz 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Biologicznym Vedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Roztwór do dializy otrzewnowejedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:24, 23 wrz 2018 (CEST)

Podziękowanie - Sonet 117 (William Szekspir)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 24 wrz 2018 (CEST)

SnatchBotedytuj kod

Cześć, Fallaner. Dziękuję za zainteresowanie artykułem SnatchBot. Bardzo proszę o pomoc - jest napis "Brak wersji przejrzanej". Jak można temu zaradzić? Ljulka (dyskusja) 12:11, 26 wrz 2018 (CEST)

Czy wiesz – Objaw Kucheraedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:02, 29 wrz 2018 (CEST)

Czy wiesz – Benralizumabedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:08, 29 wrz 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z muzyką IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Leki współczesnej terapiiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 13:10, 21 paź 2018 (CEST)

Czy wiesz – Pałac Leipzigera we Wrocławiuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 11:51, 24 paź 2018 (CEST)

Czy wiesz – Międzynarodowy Festiwal Organowy „Non Sola Scripta”edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 12:25, 31 paź 2018 (CET)

Podziękowanie - Objaw Kucheraedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:09, 2 lis 2018 (CET)

Podziękowanie - Leki współczesnej terapiiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:58, 5 lis 2018 (CET)

Podziękowanie - Pałac Leipzigera we Wrocławiuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:49, 7 lis 2018 (CET)

Podziękowanie - Międzynarodowy Festiwal Organowy „Non Sola Scripta”edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:29, 14 lis 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Peruwiańskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Śląskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Śląskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:34, 15 gru 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Wielkopolskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Argentyńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:ATC 2019edytuj kod

Odp:ATC 2019
Twoja nazwa jest wiernym tłumaczeniem wersji angielskiej, brakuje tylko jednego "o": imidazoliloetanoamid kwasu pentanodiowego. PubChem jako nazwę podstawową podaje Ingavirin. Ale to tylko tak przy okazji, bo to nie jest nazwa ATC. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:56, 8 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – Inhibitory białka NS5Aedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 10:00, 12 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Księga Esteryedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 17 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Inhibitory białka NS5Aedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:13, 24 sty 2019 (CET)

uwagiedytuj kod

Zamieniłem w twoim brudnopisie przypisy z serii "nav" na "mini". Wariant "nav" został przygotowany z myślą o navboxach i kilka elementów ma specjalnie zrobionych "dziwnie". Wariant "mini" został przygotowany właśnie głównie z myślą o tabelach (jak w brudnopisie). ~malarz pl PISZ 21:35, 27 sty 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z literą Oedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Inhibitory proteazy serynowej NS3/4Aedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 17:26, 30 sty 2019 (CET)

Ad:Oksazolidynonyedytuj kod

Ad:Oksazolidynony

Cześć. Czy oksazolidynony nie powinny być scharakteryzowane jako antybiotyki bakteriostatyczne (w treści napisałeś nawet o niektórych z nich jako o antybiotykach) i znaleźć się w Kategoria:antybiotyki? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:20, 4 lut 2019 (CET)

Czy wiesz – Ciągłe pozaustrojowe natlenianie krwiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 08:55, 6 lut 2019 (CET)

Czy wiesz – Widok gór ze stepów Kozłowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 21:33, 7 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szwedzkiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Inhibitory proteazy serynowej NS3/4Aedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:13, 15 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Brytyjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Ciągłe pozaustrojowe natlenianie krwiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:13, 25 lut 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Urugwajskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Widok gór ze stepów Kozłowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 5 mar 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Hiszpańskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Zabytków IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Gdańsku i inneedytuj kod

Witaj!

Ponieważ nastąpiły w ubiegłym roku zmiany w podziale administracyjnym Gdańska i należało zaktualizować kategorie, też ubolewam nad faktem że jeszcze te dwie kategorie nie istnieją, ale trzeba od czegoś zacząć. Pozdrawiam

Jakub10193 (dyskusja) 06:44, 17 kwi 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Sztukiedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Holenderskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

PiSedytuj kod

Moje poglądy? Jedna gazeta? Hmm, coś się nie zgadza... [1]. A wikipedyczną wersję terminu „afera” ("kontrowersyjna sprawa w mediach o dużym zasięgu") sprawa wypełnia w 100%. Są afery mniejsze i większe, a ta do tych większych nie należy, ale sprowadzanie tematu tylko do tego, że media doniosły o powiązaniach między spółką a partią, to kompletne wymazywanie kontekstu, a nie czysty NPOV. I tak całe szczęście, że swego czasu powstrzymałem szaleństwo w tej sprawie, czego przez 3 dni nikt inny nie zrobił, a wersja z sekcją „Kontrowersje” była jak gdyby nigdy nic oznaczana i edytowana. Co do grafiki, to kto stwierdził naruszenie praw autorskich? Przy stwierdzeniu naruszenia natychmiast się usuwa i cała masa grafik jest usuwanych, a zgłosić do usunięcia może każdy. Kwestia interpretacji, a jeżeli coś przez 2 miesiące od zgłoszenia nie zostało usunięte, a wisi od prawie 6 lat, to trudno zakładać, że nie można z tej grafiki tymczasowo korzystać... Pawmak (dyskusja) 20:40, 27 cze 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Litewskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Dyskusja wikipedysty:Kauczukedytuj kod

Mógłbyś nieco zelżyć z zabezpieczeniem strony? Blokuje powiadamianie projektu medycznego w przypadku zgłoszeń do poczekalni przez nieadminów. A przy okazji - może masz jakieś publikacje z zakresu historii medycyny do uźródłowienia hasła Keratometr? Sławek Borewicz, → odbiór 22:26, 6 lip 2019 (CEST)

Dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 22:43, 6 lip 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Chemicznego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Pnapora" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy