Dyskusja wikipedysty:Pnapora


Dyskusja wikipedysty:Fallaner w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Pnapora) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spis treści

PetScanedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. W zakładce "Wikidata" trzeba wpisać plwiki w polu "Site links". Daje to w tym przypadku dla głębokości 5 taki rezultat. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 07:45, 5 sty 2020 (CET)

Odp:Pałac Leipzigera we Wrocławiuedytuj kod

A racja Opisu nie zmieniłem i zaraz to poprawię. Zmieniłem bo na poprzednim zdjęciu nic nie było widać. Wiem że pałac jest w remoncie teraz ale może lepiej poczekajmy aż go odnowią. Pokazywanie pałacu z placem budowlanym jakoś nie przekonuje mnie:). Nawet nie widziałem że jesteś autorem tego zdjęcia. Jak czujesz że jednak lepsze jest Twoje to nie będę o to się spierał. --Adamt rzeknij słowo 15:57, 5 sty 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Państw Nieuznawanych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Południowokoreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp:ferrous sodium citrateedytuj kod

Odp:ferrous sodium citrate

Cześć. "Cytrynian sodu żelaza(II)". Końcówek "-awy", "-owy" już się nie stosuje. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 07:01, 24 sty 2020 (CET)

Cześć. Jeśli chodzi o mebicar, to brak grup hydroksylowych upraszcza nazwę do "tetrametyloglikoluryl". Z kolei latanoprostene bunod nazwałbym raczej "latanoprost bunod", za Dorota Szumny, Nowe trendy w farmakoterapii jaskry. To jest analog latanoprostu, z inną grupą estrową. Aczkolwiek trudno przewidzieć, czy przyjmie się ta nazwa, czy "latanoprosten bunod", to tylko nazwy zwyczajowe. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:58, 26 sty 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Gambii, Republiki Zielonego Przylądka oraz Senegaluedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Gwarki Tarnogórskieedytuj kod

Ad:Gwarki Tarnogórskie

Po co dodawać koordynaty do wydarzenia, które odbywa się w różnych miejscach miasta? Ja sam dodałem swego czasu współrzędne[1], ale później się z tego wycofałem[2], doszedłszy do wniosku, że to nie ma sensu... Gabriel3 (dyskusja) 17:31, 5 lut 2020 (CET)

Ok, rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam, Gabriel3 (dyskusja) 13:52, 7 lut 2020 (CET)

Obózedytuj kod

Mam problem z tym [3], konkretnie z filią Gross Rosen. OK, dałeś źródło, ale jednak autorka to nie jest specjalistka od obozów ani wydawnictwo naukowe (Tow. Mił. Wroc.?). A ja mam pracę - nowszy od tej pani katalog filii Gross Rosen wydany i napisany przez speców z Muzeum Gross Rosen (2008) na bazie multum prac naukowych i kwerendy, gdzie Sołtysowic brak (tej pani w bibliografii) - sprawdzałem i pod niemieckimi i innymi nazwami. Są inne 3-4, ale nie ten. A to w końcu był wielki obóz, nie mogli przegapić. W katalogu jest ponad 90 filii, wszystkie które autorzy uznali za udowodnione filie - jest ok. 10-30 obozów których podległość Gross Rosen budzi wątpliwości, być może to jeden z nich. Czy miałbyś coś przeciw by jednak rozdzielić te dwa źródła: tzn. opisać obóz jako obóz pracy niepodległy Gross Rosen z powołaniem na "moje źródło" z tego hasła, a potem dać oddzielne zdanie, że zdaniem "Twojego" źródło była to w latach ... filia Gross Rosen? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:33, 7 lut 2020 (CET)

dziękuję za odp. Poczekam jeszcze 1-2 dni ze zmianami, bo chciałbym znaleźć to źródło, na bazie którego pisałem i sprawdzić, czy tam coś użytecznego w w/w kwestii pisze. O ile pamiętam tam pisało, że oprócz funkcji czysto roboczej dla okolicznych fabryk, był to (jak i inne duże obozy Wrocławia) obóz segregacyjny, stąd kierowano więźniów do innych obozów. I mój domysł - zapewne b. wielu, a może i większość z nich lądowała w Gross Rosen - głównym lub filiach, bo w końcu to był jedyny KL "obsługujący" Dolny Śląsk i miał pajęczą sieć filii na całym obszarze. Stąd zapewne się wzięło to przekonanie autorki, że była to filia GR, w istocie jednak ani komendantura, ani strażnicy ani sam obóz Sołtysowice nie podlegały GR. A już od 1940 to na pewno nie - GR w tym roku dopiero powstawał sam, a filie zaczął tworzyć bodajże od 1942 (masowo od 1944). Zresztą i w 1942 w zasadzie nie tworzył filii, a po prostu przejmował znacznie wcześniej powstałą odrębną sieć obozów dla Żydów. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 16:07, 7 lut 2020 (CET) Poprawiłem zgodnie z w/w, spójrz proszę czy tak może być. Info o Gross-Rosen usunąłem z infoboksu, bo to nie jest pewna (w sensie powszechnie akceptowana w licie) informacja, a tam nie ma miejsca na wyjaśnienia, że źródło 1 mówi tak, a inne nie. Całą kwestię przedstawiłem w głównej części hasła. To, że na końcu, to z tego że nie miałem pomysłu gdzie to można w innej sekcji dać. Jeśli osądzisz, że lepiej będzie w innym miejscu to OK. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:44, 9 lut 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Czarnogórskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Odp.edytuj kod

A dokładnie o co chodzi, tzn. jak powinna wg Ciebie wyglądać zawartość tego przypisu? Zwróć uwagę, że w przyp. nr 1 jest pełna wersja bibliograficzna. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:24, 14 lut 2020 (CET)

szablony są poza moim zasięgiem, nie mówiąc o tym, że generują nielogiczną kolejność i np. przy kopiowaniu jakiejś pozycji z netu czy pdf trudno ją przerobić na szablon. W dodatku jest to utrudnianie życia, zabieranie czasu i tworzenie kolejnej bariery wejścia dla nowych. A nie wnosi żadnych danych nowych względem zwykłej bibliografii. Co do bibliografii - racja - tak zrobię, jak skończę. Na razie z monografii wielowątkowej przenoszę informacje do 3 pokrewnych haseł. Kolejne rozdziały innych autorów mogą uczynić powołanie na wcześniejsze zbędne i wówczas te ostatnie wylecą zastąpione nowymi. Dopiero jak skończę zobaczę co się ostało i dam bibliografię. --Piotr967 podyskutujmy 23:36, 14 lut 2020 (CET) Kos J.(ewent. pełne imię), 2015: Tytuł. Wydawca (nr czasopisma), strony. To jest maks. proste i dla czytelnika i dla edytora, a jednocześnie wyczerpuje wszystkie dane konieczne by każdy mógł zidentyfikować i znaleźć publikację i wiedzieć np. o aktualności danych w tej pracy. Dla książki można jeszcze ISBN, choć on nic wartościowego dla czytelnika nie wnosi, powielając jedynie w/w dane. --Piotr967 podyskutujmy 23:57, 14 lut 2020 (CET) Szablony nie są obowiązkowe. — Paelius Ϡ 00:07, 15 lut 2020 (CET) Dyktat. — Paelius Ϡ 00:14, 15 lut 2020 (CET) Jest różnica między ogólnie przyjętą zasadą wikipedii a propozycją, która nie uzyskała konsensusu. — Paelius Ϡ 00:19, 15 lut 2020 (CET)
  • "Nie uciekniesz od wstawiania przypisów przy użyciu szablonów" ale wspaniale uciekam - dotąd ani 1 nie użyłem:) I o ile admini nie zaczną banować za brak szablonów to uciekać będę, a jak zbanują to automatycznie ucieknę:) I ad. Twego wpisu u Paeliusa: WER a szablony to dwie różne rzeczy: konieczność naukowa versus sztuka dla sztuki. Interes czytelnika ma się dobrze bez szablonów. A jednolitość - w różnorodności siła! --Piotr967 podyskutujmy 00:34, 15 lut 2020 (CET)
dzieki za życzliwe podejście do sprawy. Ja zapewniam, że jak skończę te 4 hasła okołoelżbietańskie to sprawdzę czy jest właściwa bibliografia nawiązujaca do skrótowych przypisów. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 20:21, 15 lut 2020 (CET)

Geotermia Toruńedytuj kod

A mi się wydaje, że anulowanie usuwania uźródłowionego tekstu nie wymaga dyskusji, a skoro chcesz dyskutować to nie ma sprawy.

System wersji przejrzanych nie służy do oznaczania wersji artykułów uźródłowionych, co do których mamy wątpliwości.

Fakt niskiej temperatury wody geotermalnej jest powszechnie znany, jeśli uznałeś to źródło informacji za niewiarygodne, to znajdź zaprzeczające lub lepsze.

Gdyby informacje podane przez to źródło były niezgodne z innymi informacjami, to należy tak to ująć w artykule, by opisać zdania zgodne i różnice.

Teraz taki POVik.

Jeżeli temperatury są poprane, temperatura wody powracjąjącej będzie tak między 30 a 40 stC, to w najlepszym układzie mamy (60 - 30)/(130 - 30) = 30% ciepła będzie pochodziło z geo, a 70% dogrzewania. Sprawność będzie jeszcze gorsza, bo wymienniki ciepła nie oddają wody o temperaturze źródła tylko o kilka stopni mniejszej, do tego dochodzą straty cieplne i energia na przesył wody z ciepłowni do miasta i z powrotem.

StoK (dyskusja) 16:15, 23 lut 2020 (CET)


No wiesz lepszy rydz niż nic, do tego część danych (61 st) jest w innym miejscu artykułu. Niestety, gdy ambicje pewnych osób mieszają się z polityką, to ekonomia leży. I to powinno być obszernie opisane w tym artykule.

Gdyby ta geotermia miała zasiać lokalny basen kąpielowy, lokalne budynki, to pomija się jeden wymiennik ciepła, czyli zmniejszamy wymagania o 20 - 30 st, do tego można w takiej sytuacji dostosować system ciepłowniczy tych obiektów do zasilania chłodniejszą wodą, ale ambicje poszły dalej i kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy.

StoK (dyskusja) 16:56, 23 lut 2020 (CET)

Strona nieaktualnaedytuj kod

Strona stała się zbytecznaNazwaNr1 (dyskusja) 18:13, 23 lut 2020 (CET)

Uprzejma prośbaedytuj kod

Przepraszam ale nie bardzo kojarzę, o którą stronę chodzi. Dziś cały dzień walczę z WikiNazwaNr1 (dyskusja) 18:20, 23 lut 2020 (CET)


Sprawa się wyjaśniła. Istniała (i znikła!) strona "Miara (ujednoznacznienie)" i wtedy strona "Miara" była zbyteczna - jest niekompletna. W obecnej sytuacji uzupełnię stronę "Miara" i chyba będzie OK?NazwaNr1 (dyskusja) 18:32, 23 lut 2020 (CET)


Właśnie tak to zrobiłem. Teraz wszystko jest chyba OK?NazwaNr1 (dyskusja) 18:46, 23 lut 2020 (CET)

Avengersedytuj kod

Nie wiem, czy dodawanie, że "na całym" jest potrzebne, jak zdanie zaczyna się od słów "w sumie". Mike210381 (dyskusja) 18:43, 23 lut 2020 (CET)

Nadal uważam to za zbędne słowo, USA czy Kanada to też świat, gdyby było reszta świata, ale było "w sumie ... a na świecie". Mike210381 (dyskusja) 23:01, 23 lut 2020 (CET)

Podglądedytuj kod

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Keyacom (💬 | 🖊) 18:46, 23 lut 2020 (CET)

geotermiaedytuj kod

No nieprawdopodobne! też mnie podkusiło robić tę edycję, ale po prostu nie mogłem uwierzyć, że ktoś takie herezje wprowadził. Jak masz czas to załóż wątek w Kawiarence, dołączę się bo moje "ścisłe" serce krwawi. pzdr. pawelboch (dyskusja) 20:18, 23 lut 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Malijsko-Mauretańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szkockiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Złamanie rzekomeedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Kenraiz (dyskusja) 11:16, 12 mar 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Słoweńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wrocławskie krasnaleedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś w wolnej chwili zaktualizować artykuł i usunąć z niego martwe linki. Chętnie bym go wyeksponował na SG, ale martwe linki muszą zniknąć. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 00:26, 18 mar 2020 (CET)

Dzięki za szybką reakcję. Hasło pojawi się na SG w kwietniu, ale na tą chwilę nie powiem dokładnie w którym tygodniu. ;) Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 06:08, 27 mar 2020 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Libańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Złamanie rzekomeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:18, 28 mar 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Pnapora" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy