Dyskusja wikipedysty:Podróżnik Wyprawa


Dyskusja wikipedysty:Podróżnik Wyprawa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.

Madeline 7 ^.^ dyskusja 21:29, 25 lut 2011 (CET)

Spis treści

Libiaedytuj kod

Witaj. Zastanawiam sie czy te dwa hasla: Dżabel Nefusa i Al-Dżabal al-Gharbi nie sa o tym samym miejscu i czy w zwiazku z tym nie nalezaloby ich zintegrowac. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 22:30, 3 mar 2011 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć. A. Bronikowski zostaw wiadomość 23:13, 3 mar 2011 (CET)

Musaid (Libia)edytuj kod

Witaj, mam problem ze zweryfikowanie źródeł dotyczących hasłą. Dwóch pierwszych książek na przykład nie mogę w ogóle znaleźć, Prosiłbym Cię w związku z tym o użycie szablonu cytuj książkę i podanie numeru ISBN. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że przetłumaczyłeś sobie tekst z enWiki, a źródła dodałeś z kosmosu. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 15:03, 9 mar 2011 (CET)

Nabi Salahedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 08:56, 25 lis 2012 (CET)

Kabauedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:10, 24 paź 2016 (CEST)

Musa’idedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:15, 24 paź 2016 (CEST)

Midunedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:17, 24 paź 2016 (CEST)

Dżabal Nafusaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:20, 24 paź 2016 (CEST)

Hammat al-Dżaridedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:23, 24 paź 2016 (CEST)

Dżaduedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:27, 24 paź 2016 (CEST)

Kasr al-Hallufedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 20:49, 22 maj 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Podróżnik Wyprawa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy