Dyskusja wikipedysty:Przemek2547


Dyskusja wikipedysty:Przemek2547 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Prośba o źródła w artykule Lista odcinków serialu Miś Uszatekedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Lista odcinków serialu Miś Uszatek. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Ad:Latoedytuj kod

Ad:Lato

Witam. Cieszę się że dołączyłeś do Wikipedii. Czytając twój opis w artykule lato mam wątpliwości czy nie nie jest on zbyt poetycki. Zastanawia mnie co to mam być różnorodność gatunków? Bo raczej nie bioróżnorodność. "różnorodności gatunków i form życia" też mnie dziwi - czum są tu formy życia? Fragment "kiedyś ten zwyczaj był bardzo popularny" jest nie uźródłowiony. Co o tym myślisz? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:37, 17 sie 2012 (CEST)

Ad:Wiosnaedytuj kod

Ad:Wiosna

To nie jest infoboks. Infoboks to taka tabelka z prawej strony z podstawowymi informacjami. "Obecnie" nie powinno się pojawiać w encyklopedii. OK? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:38, 17 sie 2012 (CEST)

Ad:Lato 2edytuj kod

Witam. Forma dodanych prze zemnie informacji jest raczej przyrodnicza, a nie poetycka. Co do różnorodności gatunków; znaczy to że na ziemi żyje ogrom zróżnicowanych (różnych) form życia (roślin, zwierząt, bakterii...). Takie jest moja opinia (może trochę subiektywna). Co do fragmentu: "kiedyś ten zwyczaj był bardzo popularny" - zasugerowałem się stroną Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - to tam została podana taka informacja. Pozdrawiam Przemek.

Marek Mazurkiewiczedytuj kod

A co sądzisz o zmianach dokonanych w sekcji: Jesień (ta strona była bardzo zapuszczona) i Zima. Chciałem nadać tym czterem porom roku, wiernie podobnego szablonu. Co o tym myślisz.

Lista odcinków serialu Miś Uszatekedytuj kod

Następnym razem zastosuj się proszę do następujacych zaleceń: Wikipedia:Jak unikać podejrzeń o NPA#Wydzielanie części tekstu do oddzielnego hasła. SpiderMum (dyskusja) 19:00, 17 sie 2012 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewiczedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

Na wiadomości z Twojej strony dyskusji odpowiadaj stronie dyskusji rozmówcy - taki tu mamy zwyczaj. Zgadzam się że pory roku powinny być opisane wg tego samo szablonu. Nie bardzo podoba mi się podział na "Zima w świecie roślin i zwierząt" i "Człowiek zimą" jak gdyby człowiek nie był zwierzęciem. "Większość roślin zimuje w formie nasion" to wymaga przypisu, poza tym nie podano czy chodzi o większość gatunków czy większość biomasy czy większość osobników. "strona na której znajdziemy" - ten zwrot nie bardzo pasuje do encyklopedii, podobnie jak.

" raczej przyrodnicza, a nie poetycka" "na ziemi żyje ogrom zróżnicowanych (różnych) form życia (roślin, zwierząt, bakterii...)." - "ogrom" to zdecydowanie poezja a nie nauka. "różnorodność gatunków" nie zależy od pory roku. Co najwyżej możliwość obserwacji przez człowieka.

"Takie jest moja opinia (może trochę subiektywna). " Na Wikipedii nie ma miejsca na opinie Wikipedystów o ile wcześniej nie zostały opublikowane w źródłach.

"to tam została podana taka informacja." - jest nie wskazane przenoszenie informacji z jednego artykułu do drugiego jeśli ta informacja nie ma podanego źródła.

Jeśli odniosłeś wrażenie że Cię atakuje to źle się wyraziłem. cała ta wypowiedz ma na celu wspólne wypracowanie lepszej formy artykułów. Co sądzisz o moich uwagach? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:45, 17 sie 2012 (CEST)

Odp:Ad:Dyskusja Przemek2547edytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja Przemek2547

Człowiek rozumny jest zwierzęciem (niezwykłym ale jednak) dlatego proponuje Co do nagłówków proponuje:

1) == Rośliny == == Zwierzęta == === Człowiek === 2)albo: == Biologia == == Kultura == 3)albo: == Człowiek == == Inne zwierzęta == == Rośliny == 

(opcje ponumerowałem dla lepszej komunikacji)

Co do różnorodności proponuje usunąć tekst: "Lato jest okresem największej różnorodności gatunków i form życia w przyrodzie." Po pierwsze na "największej" konieczny byłby przypis, po drugie nie jest jasne czym się różnią gatunki od form życia.

Co do obrazków to "Krajobraz wiosenny" czy "Letni wieczór" nie bardzo pasują (chodzi mi o podpis a nie ilustracje) bo encyklopedia powinna być pisana w sposób uniwersalny (WP:POV). Czy tak samo wygląda dana pora roku w Niemczech, USA, Rosji czy Argentynie? Podobnie nie piszemy "w naszym kraju..." lecz "w Polsce..." w nadziej że ktoś obok dopisze "na Ukrainie..."

"informacje podane prze zemnie pochodzą z innego źródła, którego nie możliwe jest poparcie przypisem" Są dwie opcje: 1) sam wymyśliłeś/zaobserwowałeś/usłyszałeś na ulicy - wszystko jedno tutaj albo 2) przeczytałeś/usłyszałeś w źródle do którego zainteresowany może zajrzeć (nawet jeśli to jest jedyny egzemplarz na drugim końcu świata to teoretycznie może choć lepiej by było gdyby było to bardziej dostępne). Pierwsza opcja została odrzucona w podstawowych zasadach Wikipedii (WP:NOR) druga nie może nie dać się umieścić w przypisie. Czy odpowiedz rozwiewa wątpliwości co do przypisów?

Podpisujemy się za pomocą ~~~~

Cieszę się że pozytywnie przyjmujesz moje uwagi. Czy doszliśmy do konsensusu? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 00:55, 18 sie 2012 (CEST)

Odp:Dyskusja Przemek2547edytuj kod

Odp:Dyskusja Przemek2547

A własnoręcznie robiłeś te zdjęcia? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 04:06, 18 sie 2012 (CEST)

Odp:Dyskusja Przemek2547edytuj kod

Odp:Dyskusja Przemek2547

Gdzie na tejże jest napisane że materiały z niej są na licencji CC BY-SA 3.0. Przy ładownio plików oświadczyłeś że są twoją pracą własną. Jest to złamanie praw autorów tych materiałów. W stopce strony jest zapisane: All wallpapers retain their original copyright by author/creator. The website is copyright Alpha Coders. a nawet gdyby nie było to w Polskim prawie (nie ma znaczenia że zagraniczna strona) wszystkie materiały które nie zostały nie zostały oznaczone inaczej są zastrzeżone czyli nie wolno ich wykorzystywać zwłaszcza w Wikipedii - wolnej encyklopedii. Mam nadzieje że to są jedyne twoje złamania prawa autorskiego. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:48, 18 sie 2012 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewiczedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

Spokojnie :) Myślę że jeszcze nie zasłużyłeś na bana. Nie ładuj po prostu więcej zdjęć których sam nie zrobiłeś, usuń zdjęcia naruszające prawo z artykułów, na commons administratorzy skasują załadowane przez Ciebie zdjęcia (jeśli jakieś jeszcze nie zostało oznaczone (wpis w kodzie strony na commons: {{delete}} daj podgląd i wypełnij parametr "reason =", daj znać gdyby był problem. Masz jakiś komunikator? Do mnie gg znajdziesz na mojej stronie użytkownika. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 11:05, 18 sie 2012 (CEST)

Odp:Dyskusja Przemek2547 05edytuj kod

Odp:Dyskusja Przemek2547 05

Można dodawać materiały wytworzone przez kogoś ale nie można ich oznaczać jako wykonane przez siebie (zrzut ekranu nie daje Ci praw do materiału). Trzeba też uzyskać zgodę autora (a dokładniej właściciela praw autorskich) o czym możesz przeczytać tutaj: Wikipedia:Pozwolenia na wykorzystanie. Jednak polecam nabrać najpierw więcej doświadczenia w Wikimediach zanim spróbujesz ładować cudze zdjęcia. Mam nadzieje że rozumiesz jak ważna jest ochronna prawnoautorska. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 11:15, 18 sie 2012 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewiczedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz

W takim razie myślę że warto byś zwrócił uwagę, jeśli otrzymasz zgodę, żeby nie była ona "na wykorzystanie w Wikipedii" czy rozumiesz dlaczego? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:16, 18 sie 2012 (CEST)

Ad:Wiosnaedytuj kod

Ad:Wiosna

Do jakiego kraju przybywają bociany? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 14:49, 21 sie 2012 (CEST)

Odp:Paliusz papieski wariantedytuj kod

Odp:Paliusz papieski wariant

A Watykan podał oficjalny podział alb, albo ornatów? To są tylko elementy stroju. Albertus teolog (dyskusja) 08:40, 27 mar 2013 (CET)

Dobór zdjęćedytuj kod

Cześć - w sprawie Twojej edycji hasła Tramwaje w Krakowie. Możesz mi wytłumaczyć, jak się ma dokonana przez Ciebie zamiana zdjęcia lepszej jakości na zdjęcie gorszej jakości do zaleceń edycyjnych uporządkowanie materiału fotograficznego? Natomiast co do loga MPK - prawa autorskie, znak towarowy. Na wikipedii niestety, ale umieszczenie tego typu elementów jest niezgodne z prawem. --Zyx (dyskusja) 07:37, 15 wrz 2013 (CEST)

Hej. Dzięki za odpowiedź. Doceniam chęć dbania o jakość, ale zastanawia mnie, dlaczego w trzech zdaniach wyjaśniających dwukrotnie zaprzeczyłeś samemu sobie. Zdjęcie wykadrowałem tak, by właśnie było widać głównie tramwaj, a nie tło za nim (zwłaszcza po przekształceniu w miniaturkę) i najpierw twierdzisz, że jest w nim za mało tła i drzewa nie pasują do aury, a zaraz potem piszesz, że najlepsze zdjęcia powinny skupiać uwagę na tramwaju, a nie na niebie czy drzewach. Więc jak? Mam w końcu wrzucać inny kadr z większą ilością tła kosztem tramwaju czy zostawiać istniejący? We wspomnianym zdjęciu Macha głównym problemem jest perspektywa. Jeśli dobrze zrozumiałem, twierdzisz, że obiekt powinien być dokładnie na linii biegnącej poziomo przez środek zdjęcia. Taki sposób kadrowania sprawdza się jednak tylko w nielicznych przypadkach; w większości o wiele lepsza jest reguła trójpodziału i jakoś ciężko nazwać to symetrią. Nawet zdjęcie 12-ki nie ma symetrii, o której piszesz, ale właśnie regułę trójpodziału. Oddzielna kwestia to to, że to jest encyklopedia, a nie galeria zdjęć czy prognoza pogody. Usuwanie zdjęcia "bo nie pasuje do aury" wskazuje na brak rozumienia tej różnicy. Identyczna fotografia, tyle że przedstawiająca GT8S, (ba, nawet zrobiona w tym samym miejscu i w tym samym czasie i mająca identyczne parametry) dostała status Grafiki wysokiej jakości, czyli takiej, która spełnia kryteria ilustrowania artykułów: dobry kadr prawidłowo odwzorowujący ukazywany przedmiot, dobre naświetlenie, dobre odwzorowanie barw, dobrze złapana ostrość, wysoka rozdzielczość, brak ziarna. Kompozycyjnie wspomniane zdjęcie dwunastki jest OK, ale przegrywa mocno stroną techniczną. Tak więc na razie przedstawione przez Ciebie argumenty kompletnie się nie bronią, zwłaszcza że są w nich sprzeczności. Aczkolwiek, żeby nie było, poprawki w kadrowaniu mogę zrobić od ręki, jako że mam oryginał, tylko właśnie chciałbym jakiś spójny konkret zobaczyć. --Zyx (dyskusja) 22:38, 16 wrz 2013 (CEST)

Latoedytuj kod

porównaj te dwa zdjęcia Pola uprawne w Hamois latem. Droga w Hucie Żelechowskiej

Cześć, czemu zaczynasz wojnę edycyjną przy artykule lato? Wycofałam Twoją edycję, gdyż uważam, że zdjęcie pól w Hamois lepiej ukazuje, czym lato jest. Jest piękne, kolorowe i do złudzenia przypomina pola pszenicy na Kujawach. Natomiast zdjęcie przedstawiające drogę jest smętne i na pewno nie chciałabym, by z takim widokiem kojarzyło mi się lato. Dlaczego zmieniłeś to zdjęcie i dlaczego się przy nim upierasz? Marycha80 (quaere) 15:56, 4 sie 2014 (CEST)

To zakrawa o polonocentryzm. Nie wiem, czy zauważyłeś, czym różni się lato i wiosna od zimy i jasieni. Chodzi o to, że lato próbowałam rozbudować w ten sposób, by jak najbardziej pokazywał czym lato jest. Moim zamierzeniem (ofc niezrealizowanym) jest wykazanie wszystkich świąt na całym świecie związanych z latem, opis stroju letniego z przekierowaniem do głównego artykułu - poprawionego przeze mnie ostatnio stroju kąpielowego. Do tego typy aktywności ludzkiej i zwierzęcej. Wakacje w różnych państwach i pewnie inne tematy z tym związane. Bardzo bym Cię prosiła o zaangażowanie się w rozbudowę tego artykułu i doprowadzenie go do DA. Pozdrawiam, Marycha80 (quaere) 22:50, 4 sie 2014 (CEST) No ok. Ale to może najpierw jeden artykuł doprowadźmy do wyróżnienia, a pozostałe trzy róbmy według wyróżnionego wzoru, co? Marycha80 (quaere) 23:46, 4 sie 2014 (CEST)

Odp. Lista postaci serialu Miodowe lataedytuj kod

Z tego co mi wiadomo (Wikipedia:Źródła) to Wiki nie reguluję tego skąd mają być źródła. Jest tylko napisane, że powinny być one rzetelne i wiarygodne. Moim zdaniem w przypisach można umiejscawiać odcinki, bo niby skąd mamy brać przypisy na temat treści serialu (żadne strony tego nie opisują). Lepiej podać odcinek z którego wyłapałeś daną informację. O więcej informacji zapytaj któregoś z adminów. Pozdrawiam! :) !KrzysiekBu! (dyskusja) 18:04, 8 maj 2015 (CEST)

Wikipedysta:Przemek2547/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:07, 17 cze 2015 (CEST)

Uta Kargel, Lucy Schereredytuj kod

Zobacz moje poprawki: [1] [2]. Nie ma potrzeby linkować do oczywistości, takich jak nazwy miesięcy: dziecko wie co to listopad, zbędne jest wstawianie linku do artykułu listopad. Nie spiesz się, w wielu miejscach zauważyłem pozostawione niemiecki słówka Regie: (reżyseria:), als (jako), in, im (w). Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 10:01, 17 cze 2015 (CEST)

Podziękowanie - Microsoft Edgeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:04, 23 cze 2015 (CEST)

Your Face Sounds Familiaredytuj kod

Witaj, "Your Face Sounds Familiar" to format (!) telewizyjny, który został oficjalnie zarejestrowany przez Endemol i pod taką nazwą sprzedaje go do innych krajów [3]. Natomiast "Tu cara me suena" to pierwszy program (!) o tej formule realizowany w Hiszpanii, ale hasło opisuje format, a nie wersję hiszpańską programu. Lokalne wersje programów różnią się tytułami, bowiem są najczęściej tłumaczone na dany język, jednak w Wielkiej Brytanii, ale również w Holandii producenci dla swoich wersji zostawili sobie nazwę formatu, nie ma obowiązku zmiany (np. w USA mimo iż mówią tam po angielsku swoją wersję zatytułowali "Sing Your Face Off"). Mimo że pierwszy show tego typu został zrealizowany w Hiszpanii pod hiszpańskim tytułem to Endemol opatentował tę formułę w języku angielskim "Your Face Sounds Familiar", co jest zrozumiałe sprzedając go na rynku międzynarodowym. Jak dotąd w polskiej Wiki opisana jest tylko polska wersja formatu "Twoja twarz brzmi znajomo", ale jeśli chcesz możesz napisać hasło o hiszpańskiej "Tu cara me suena" bądź innej. Temat może być mylący, ale jest to podobna sytuacja co z formatem Dancing with the Stars, pierwsza wersja programu realizowana w Wielkiej Brytanii nazywała się "Strictly Come Dancing", ale format programu został jednak zarejestrowany pod inną nazwą. Pozdrawiam ѕuperÞOWER 23:56, 12 wrz 2015 (CEST)

Odp: Hiper/Chimeraedytuj kod

Oceny to trochę mało, ponieważ różni recenzenci stosują różne systemy oceniania, poza tym muzyka jest zjawiskiem o wiele zbyt złożonym, żeby goła liczba mogła odzwierciedlić opinię o danym wydawnictwie. Dlatego parę warto przytoczyć parę słów wybranych krytyków, tak jak w tym przypadku. Byleby tylko nie przesadzić z cytatami. Jednak usuwanie takiej sekcji w całości jest moim zdaniem błędem. PG (dyskusja) 15:34, 26 wrz 2015 (CEST)

  • Dyskusja zwykle wiele spraw ułatwia, ale jeśli ktoś nie chce jej prowadzić, to nie ma możliwości, żeby go do tego zmusić. Masz rację, że do opinii trzeba podchodzić z dystansem, dlatego właśnie mówię, żeby nie przesadzać z cytatami, jednak nie oznacza to, że takich opinii w ogóle nie powinniśmy zamieszczać. PG (dyskusja) 15:53, 26 wrz 2015 (CEST)
    • Zrobiłeś w nim też trochę dobrych edycji, więc dobrze, że się wtrąciłeś, a sytuacje konfliktowe uczą współpracy, co ważne w Wikipedii. PG (dyskusja) 22:02, 26 wrz 2015 (CEST)

Czy wiesz – Microsoft Cortanaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:32, 15 gru 2015 (CET)

Odpowiedziałem tutaj: [4]. Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 14:31, 4 sty 2016 (CET)

Microsoft Office 2016 dla komputerów Macedytuj kod

Sidevar (dyskusja) 19:38, 13 sty 2016 (CET)

Podziękowanie - Cortanaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:58, 17 sty 2016 (CET)

Czy wiesz – Real Heroedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Zsuetam (dyskusja) 10:27, 21 lut 2016 (CET)

Podziękowanie - Real Heroedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:17, 15 mar 2016 (CET)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[survey 1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[survey 2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.


Weź udział w ankiecie teraz!


Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:10, 13 sty 2017 (CET)

  1. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
  2. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

(Sorry to write in English)

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!

O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:01, 23 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:23, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:36, 10 cze 2017 (CEST) 

Kantata Polskaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 17:49, 5 maj 2020 (CEST)

  • Witaj. Możesz wyjaśnić dlaczego dodajesz do haseł związanych z Rubikiem nieprawdziwe informacje jakoby wydał płytę w 2018 roku Kantata polska? --Pablo000 (dyskusja) 06:30, 17 maj 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Przemek2547" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy