Dyskusja wikipedysty:Qblik/3


Dyskusja wikipedysty:Qblik/3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Qblik Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania ...

Archiwum 1-100Archiwum 101-200

Qblika możesz nie zastać, ale jego duch często tu straszy.

Spis treści

Archiwizacjaedytuj kod

Cześć! Patrzę na Twoją archiwizację i coś mi nie gra... Czy ty masz konta: "Qblik", "Qblik 1" i "Qblik 2"? ABX - (O mnie dyskutuj) 19:46, 4 lip 2008 (CEST)

Załatwione :) ABX - (O mnie dyskutuj) 19:53, 4 lip 2008 (CEST)

Powstanie Układu Słonecznegoedytuj kod

Witam

Czy mógłbyś dokończyć tłumaczenie tego artykułu?

Po tłumaczeniu chciałbym rozbudować fragment o powstawaniu planet.

StoK (dyskusja) 19:46, 4 lip 2008 (CEST)

13. poprawkaedytuj kod

Zerknij proszę, czy ta poprawka w poprawce nie zmieniła sensu? ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:54, 14 lip 2008 (CEST)

W sumie ten czas teraźniejszy to ja nieopacznie wprowadziłam, oops. Ale teraz jest przynajmniej jaśniej. Dzięki. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:43, 14 lip 2008 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:59, 15 lip 2008 (CEST)

Dakotaedytuj kod

Tak, byłem w obu Dakotach, Wyoming i Montanie, narobiłem furę zdjęć (niektóre się teraz przydają) nazbierałem mnóstwo materiałów drukowanych (stąd np. Cmentarz Mount Moriah), a cała wycieczka była pod hasłem 6 stanów w 90 godzin, bo mieliśmy z synem zaledwie 4 dni wolnego. Ale warto było. Drogi (jechaliśmy tam po I-90, wracaliśmy po I-94) puste. Im dalej na zachód tym mniej samochodów, a od granicy Minnesoty z South Dakota znikają całkowicie trucki. No ale nic dziwnego - benzyna tak jak u nas (nawet ciut tańsza), ale za to ropa 4.60 za galon! Pod Mt. Rushmor nawet dość sporo ludzi (a był to weekend przed 4 lipca), ale bez porównania z tym sprzed 4 lat, pod Devils Tower żadnych kłopotów z parkingiem, a w samych Blach Hills pustki... Najgorsze wrażenie - Indianie. Nigdy przedtem nie zapuszczałem się do rezerwatów i wygląda na to, że miałem rację: z gęby Indianin, na koszulce "Lakota Nation", a zachowanie, sposób mówienia - czysty Redneck! A za dwa tygodnie planuję wypadzik do Kentucky (Mamoth Cave, Fort Knox z muzeum Pattona i skarbcem) i Missouri (miejsca związane z Danielem Boonem i Markiem Twainem). Zobaczymy, czy się uda. Pozdrawiam serdecznie belissarius (dyskusja) 00:24, 18 lip 2008 (CEST)

He he! Ja tamte strony, czyli Grand Canion, mesas i Four Corners, zostawiam sobie na przyszły rok :) belissarius (dyskusja) 00:36, 18 lip 2008 (CEST)

Mam pytanieedytuj kod

Czy mógłbyś umieścić w swojej dyskusji szablony do infoboxów? Bo w sumie wpisać same dane jest łatwiej niż przepisywać całego infoboxa. I tak przy okazji. Czy możesz poprawić infoboxa w artykule "Lima (Ohio)"(próbowałem parę razy i nic mi z tego nie wyszło)?

Kik24 (dyskusja) 22:53, 20 lip 2008 (CEST)

Grafikaedytuj kod

Dlaczego taka zmiana ? PMG (dyskusja) 10:19, 22 lip 2008 (CEST)

Ok - nie zwróciłem na to uwagi. Tak jak jest jest dobrze. PMG (dyskusja) 15:50, 22 lip 2008 (CEST)

Odp:Prowincje Włochedytuj kod

Odp:Prowincje Włoch

Dobra, w tym tygodniu to załatwię :). Yarl 22:52, 22 lip 2008 (CEST)

Re:Parkiedytuj kod

Witaj

Niestety dzisiaj nie dam rady, nie jestem u siebie a na tym sprzęcie wyskakuje mi jakiś błąd przy próbie otwarcia pdfa. Wolałbym tym razem zapoznać się dokładni z tematem zanim coś zrobię. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 23:02, 24 lip 2008 (CEST)

Chyba wyprostowałem, dzięki za przypomnienie. Lajsikonik Dyskusja 10:36, 27 lip 2008 (CEST)

Kontaktedytuj kod

Czy można się z Tobą skontaktować mailowo? Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:55, 24 lip 2008 (CEST)

Odp:Parki narodowe Sekwoi itd.edytuj kod

Odp:Parki narodowe Sekwoi itd.

Witaj

Przeglądając artykuły bez kategorii trafiłem na napisany przez Wikipedysta:Barosz II [1] który to artykuł Borosz II wyblankował z komentarzem "(Usunięcie artykułu (dublowanie).)". W tej sytuacji zwróciłem sie do Lajsikonika [2] odpowiedział: [3] tak wiec stworzylem jeden zbiorczy art przez przeniesienie jednego parku, redirowanie drugiego i przeniesienie tresci. Widze, ze zrobilo sie zamieszanie :-( Widze, ze Lajsikonik sie zajmie naporawianiem balaganu. Przepraszam i pozdrawiam TvMsipisz 10:44, 25 lip 2008 (CEST)

Teoria ekspandującej Ziemiedytuj kod

Czy mógłbyś podać argumenty dlaczego usunąłeś moją edycję? --Jurgens (dyskusja) 11:23, 25 lip 2008 (CEST)

Jesse Helmsedytuj kod

Hej, jeśli przeredagowujesz, usuwasz tekst z NPA, wejdź (najlepiej przez wstawiony szablon) na stronę WP:Lista NPA i odhacz, że problem jest załatwiony. Będzie mniej pracy dla osób sprawdzających NPA :) A przy okazji - na górze tej strony nadal jakiś duch straszy, a ja widzę, żeś ty żyw ;) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 14:39, 25 lip 2008 (CEST)

Można by to było robić na stronach dyskusji, ale wtedy by trzeba przeglądać dziesiątki stron, a tak wszystkie uwagi są właśnie na tej liście. Kategoria jest dobra, bo czasami ktoś zapomni wpisać na listę i można to wyłapać :) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 20:58, 25 lip 2008 (CEST)

Wyróżnienieedytuj kod

Dzięki piękne. To zaowocowały moje ostatnie wakacje :) Nie byłoby tego wszystkiego, gdybym nie zobaczył tych terenów na własne oczy. Mam do napisania pewnie jeszcze ze 20-30 artów w tej materii. Myślę, że nasza współpraca - bo Ty też masz wspaniały wkład - przyniesie jakieś efekty. Nasze zadanie główne to opisanie Ameryki, jak sądzę. Ty zajmujesz się głównie Wschodem, więc ja obrabiam Zachód. Dobrze jest! Pozdrawiam serdecznie belissarius (dyskusja) 07:50, 26 lip 2008 (CEST)

Odp. :)edytuj kod

No, cieszę się! Gdy zgłaszałem hasło pod ocenę na medal, miałem nadzieję, że tego rodzaju sugestie i wskazówki, jakie dałeś pozwolą na rozwój biogramu Dzikiego Billa Hickoka w kierunku tego co aktualnie mamy (i dalej). Ten proces publicznego dopinania ok hasła do stanu artykułu znacznie lepszego jest najważniejszym atutem głosowań PAnM i DA. Doping jest (nie tylko dla mnie) ważnym bodźcem do pracy. Dziekuję! Pozdrawiam serdecznie, --Mareklug dyskusja 08:01, 26 lip 2008 (CEST)

Zachódedytuj kod

Zachód jest inny niż nasze "Stany". Góry dają to, że nawet w najgorętsze dni jest całkiem chłodno. No a poza tym to sama historia. Gdzie byś nie był tam ociera się ona o Ciebie. Mam trochę żal do samego siebie, że dopiero po powrocie zacząłem grzebać w tym materiale. Ale wiem przynajmniej w czym się grzebać... A tak á propos Wschodu - polecam Ci na wakacje "Rodanthe", taką małą wiochę koło Cape Hatteras, gdzie mieliśmy przez dwa lata cały motel z basenem i 17 mil cudownej plaży tylko dla siebie. Wyobraź sobie plażę na 100 metrów szeroką, "dyżurne" pelikany i delfiny, tysiące krabów biegających z falą, wodę ani za ciepłą ani za zimną i zero człowieka. Paradise! belissarius (dyskusja) 08:12, 26 lip 2008 (CEST)

Ankonaedytuj kod

Zmieniłem mapkę dla Włoch. Ankona wciąż jest minimalnie wysunięta w morze, ale to dlatego, że miasto leży na małym półwyspie. --Botev (dyskusja) 13:17, 26 lip 2008 (CEST)

zgłoś błądedytuj kod

postaram się, żeby nie było zbyt dużych zaległości :) masti <dyskusja> 19:26, 26 lip 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Łeba «+» 22:30, 26 lip 2008 (CEST)

Mapka Niemiecedytuj kod

U mnie mapa wygląda na dobrze zdefiniowaną. Z którymi miejscowościami jest problem? Może to tam źle podano współrzędne? --Botev (dyskusja) 08:00, 27 lip 2008 (CEST)

Michael A. Monsooredytuj kod

[4] - czytam enwiki, i tam wyraźnie jest napisane, że 1. siedzieli na dachu. Dach nie ma drzwi, wejść i wyjść (przynajmniej intuicyjnie, bowiem mówiąc "wyjście" rozumiemy jakaś klapę). Była za to lina ewakuacyjna i rzeczywiście Monsoor był jednym z drużyny, który miał do niej błyskawiczny dostęp, jednak 2. nei jest napisane, że mógł uniknąć/ucieć przed wybuchem. I jeśli tak pomyśleć to nawet jest to sensowne, bowiem musiałby po tej linie zjechać. Zatem jego bohaterstwo nie polegało, na rzuceniu się na granat, bo mógł ucieć (czy też, pomimo że mógł uciec), ale w ogóle, poprzez rzucenie się na granat. Masur juhu? 08:08, 27 lip 2008 (CEST)

  • autopoprawka. W cytowaniu nadania medalu mówią o tym. Zwracam honor :) Masur juhu? 08:09, 27 lip 2008 (CEST)
    • poza tym jakiś zmulony jestem skoro mi z "route" wyszło "rope". Sorx. Masur juhu? 08:11, 27 lip 2008 (CEST)
      • No akurat tu mieli gęsto przypisy, zatem można było zaufać. Niemniej jednak, przepraszam raz jeszcze. Chyba idę spac z tego z wszystkiego :) Masur juhu? 08:15, 27 lip 2008 (CEST)

Konstytucjonalizm amerykański poczekalnia SDUedytuj kod

Tak by się mogło wydawać, ale to nie ja jestem autorem tego artykułu. Kiedyś jego treść stanowiła całość artykułu Ustrój polityczny Stanów Zjednoczonych. Przeniosłem ją jednak do Konstytucjonalizm amerykański. Wtedy jeszcze byłem początkującym wikipedystą i nie wiedziałem, że można w tym celu użyć przycisku "przenieś". Zrobiłem więc to ręcznie - stąd wrażenie, że to ja jestem autorem tego eseju. Pzdr Shalom (dyskusja) 10:30, 27 lip 2008 (CEST)

topologia, grupa podstawowaedytuj kod

Miło mi że jesteś miło zaskoczony (czyli nie siedzisz w matematyce lub topologii po uszy :-). Jak Ty, cenię odnośniki. Niestety, nie mam dostępu do bibliotek, a moja własna została spustoszona z powodu wielu przeprowadzek w ciągu 40 lat (jaka szkoda, bo miałbym cenną kolekcję rzadkich książek i źródło cytatów).

To, że Poincare wprowadził grupę podstawową jest podstawowym faktem. Mój obecny odnośnik jest tak niskiej jakości, że nie miałem ochoty go wstawiać, mająć nadzieję że ktoś wstawi współrzędne pracy Poincarego, która ukazała się drukime w roku 1894 - owszem, przestawiłem dwie cyfry, już to dzięki Tobie poprawiłem, dziękuję. Na razie można zajrzeć do biografii Poincarego na stronie:

http://www-groups.dcs.st-and.ac.uk/~history/Biographies/Poincare.html

Gdybyś chciał zapoznać się z (lepszymi :-) przykładami mojego wkładu matematycznego do polskiej wikipedii, to zajrzyj do artykułu rozmaitość topologiczna oraz liczbyb pierwsze. Angielska wikipedia ma 4 dowody twierdzenie Eulera o sumie odwrotności liczb pierwszych, a nasza tylko jeden, za to o niebo ładniejszy!

Co do nazwisk topologów polskich, to, z całą sympatią i szacunkiem dla Charatonika, dodałem osoby, które są w tej samej lidze lub wyższej, nawet gdy są mało znani wśród niefachowców. W szczególności Hanna Patkowska uzyskała wynik pierwszej klasy, bardzo trudny. Podobnie, w topologii nieskończenie wymiarowej było z Andrzejem Szankowskim (Anderson twierdził, że uzyskał tenże wynik, ale jego dowody były niejasne, a nawet czasem wątpliwe, mimo że był głównym pionierem i propagatorem topologii nieskończenie wymiarowej). Uczeń Andersona, West, piał na konferencji nad dowodem Szankowskiego ("beautiful argument!") i krzywił nad swoim nauczycielem Andersonem ("horrible argument!") - sympatycznie! Dziękuję za wspomnienie Pawła Krupskiego. Nie znam młodszych ludzi. Ale teraz zajrzałem na jego stronę i już o nim wiem. (Z tego rozxpisania się, aż strąciłem magnetyczxne szachy na podłogę; w kilka minut pozbierałem figury, i tylko biała wieża gdzieś wsiąkła i nie ma jej, nimo, taki los).

Pozdrawiam -- Wlod (dyskusja)

Grafikiedytuj kod

Na Wikimedia Commons są zdjęcia do artykułów ale jak je ściągać? Proszę odpisz szybko bardzo pilne.

Re:Szablon władcaedytuj kod

Witaj. Na razie całkiem cofnęłam kategorię, ale chyba trzeba podziałać w bazującym na "Władcy" szablonie "Poprzednik następnik", przerwy i tak zostawały mimo usunięcia linii. Pozdrawiam, Maire 09:12, 1 sie 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 02:08, 4 sie 2008 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:47, 4 sie 2008 (CEST)

Z propozycji do czywieszaedytuj kod

Cześć :) Mam małą prośbę byś jeszcze raz zajrzał do Ekspedycja Lewisa i Clarka. Umówiliśmy się swego czasu w czywieszku że jako rubryka strony głównej będziemy dbać o prawidłowo wydzielone sekcje źródeł (bibliografi, literatury, przypisów, jak zwał tak zwał) i dlatego mam prośbę żebyś wydzielił z linków zewnętrznych do sekcji źródeł te z linków które posłużyły bezpośrednio do napisania tych artykułów. Podejrzewam, że są to wszystkie z tych linków ale nie chciałbym wychodzić przed szereg. Dasz radę? ;-) Pozdrawiam serdecznie, ABX - (O mnie dyskutuj) 14:42, 4 sie 2008 (CEST)

Dziękuję, ABX - (O mnie dyskutuj) 15:34, 4 sie 2008 (CEST)

Parki stanoweedytuj kod

Oczywiście, ufam Ci jak najbardziej. To o czym piszesz ma sens. W tym układzie możnaby w listach stanowych zawrzeć wszystkie, a w ogólnej tylko po kilka najważniejszych (najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, najbardziej znanych itd). Ruszaj do boju. Ja na razie odpuszczam, bo pod wrażeniem ostatniej wycieczki "przeniosłem się" do Montany, Wyomingu, Indian, bitew i ludzi Dzikiego Zachodu. :) belissarius (dyskusja) 17:51, 4 sie 2008 (CEST)

Ekspedycja Lewisa i Clarkaedytuj kod

Dzięki Ci za to. Sam się od dawna do tego przymierzałem, bo bezsensem było stworzenie osbowych haseł obu podróżników bez hasła głównego. No ale teraz mamy komplet. Super! belissarius (dyskusja) 07:02, 5 sie 2008 (CEST)

Dziękiedytuj kod

Dzięki, jeszcze z 4 miesiące i przejrzę wszystkie porzucone.

Nawet zapomniałem o tym tłumaczeniu, miałem zamiar zebrać coś z najnowszych poglądów na temat powstawania planet i wpleść w artykuł, ale jakoś zeszło. StoK (dyskusja) 16:04, 8 sie 2008 (CEST)

Nominacjaedytuj kod

Nie miałem wyboru ;) ABX - (O mnie dyskutuj) 10:14, 1 wrz 2008 (CEST)

Dziękiedytuj kod

Dzięki duchu, jak mi wczoraj napisała pewna mądra osoba, nie pozwól na to aby Twoja własna przyjemność tworzenia Wiki była w jakiś sposób zepsuta przez [ocenzurowano wyrażenia nieparlamentarne] osoby i ich własne frustracje. roo72 Dyskusja 10:58, 2 wrz 2008 (CEST)

Przewodnicyedytuj kod

Są trzy osoby czekające na przewodnika: Pomoc:Przewodnicy. --Przykuta (dyskusja) 20:28, 3 wrz 2008 (CEST)

Grafika:Polska 1333 - 1370.pngedytuj kod

Dzięki za wiadomość. Już poprawiłem tą literówkę. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 13:36, 4 wrz 2008 (CEST)

Renée Zellwegeredytuj kod

Lepiej podać informację nieostrą, niż fałszywą. Są co najmniej 2 wersje w różnych "źródłach". Picus viridis Odpowiedz zoilowi 16:47, 11 wrz 2008 (CEST)

Amerykanie polskiego pochodzeniaedytuj kod

  • Ciekawe, że podobne kategorie dotyczące amerykanów włoskiego, niemieckiego, francuskiego, greckiego... i innego pochodzenia funkcjonują na angielskojęzycznej wikipedii oraz wikipediach narodowych. Jest tam tego cała masa, Istnieje tam również identyczna kategoria dotycząca amerykanów pochodzenia polskiego. Polecam zupełnie nieencyklopedyczną kategorię pt. Category:American people by ethnic or national origin i zapoznanie się z ilością nacji włącznie z nacją polską. Dlaczego ta kategoria przeszkadza Polakom na polskiej wikipedii? Nie mam zielonego pojęcia. Będziemy mieli kolejny rekord w księdze Guinessa - jedyna wikipedia która olewa swoich rodaków na emigracji. To z zazdrości? Bo nie rozumiem. Pernambuko

re: Potencjalny bugedytuj kod

Z powodu tego, że dodałem mu sprzątanie infoboksów. Już parę razy się zastanawiałem, czy on nie psuje, teraz mam pewność i już nie będę tego używał. Dzięki. Matma Rex aka matematyk 17:23, 19 wrz 2008 (CEST)

Bitwa pod Grossbeerenedytuj kod

Nazwa artykułu pochodzi z Małej Encyklopedii Wojskowej - tam jest Grossbeeren (a nie Großbeeren). Boca Juniors (dyskusja) 18:11, 20 wrz 2008 (CEST)

White Sands Missile Rangeedytuj kod

Hejka :) 8287 dzielone przez 3200 daje nam 2,5896875 kilometra. A ile ma mila lądową? :) Pozdrawiam :) Courrier (dyskusja) 22:22, 21 wrz 2008 (CEST)

  • Hm.. gdyby nie fakt, że zamiast powierzchni ja liczyłem długość to bym się nie pomylił :):) Pozdrawiam Courrier (dyskusja) 08:01, 22 wrz 2008 (CEST)

Grób Nieznanego Żołnierzaedytuj kod

Witaj,

Splądrowałem dziś bibliotekę, a nawet byłem w Empiku - ale niestety, nic nowego na temat GNŻ nie znalazłem. W zasadzie podstawowym źródłem jest Grób Nieznanego Żołnierza Hubner-Wojciechowskiej. Jej książka jest stosunkowo kompleksowa, niealbumowa i traktująca temat rzeczowo. Przypisy tobym w zasadzie musiał dać do tej jednej książki - myślisz, żeby to zrobić? Twoja uwaga odnośnie wart była jak najbardziej zasadna i istotna. Co do tej architektury - wiesz, nie chce opisywać tego sam (zresztą za mało się znam), a skondensowanego opisu w zasadzie też nigdzie nie ma. Myślę jednak, ze artykuł jest stosunkowo bogato ilustrowany i pomaga jeszcze ten mały filmik. Pozdrawiam Cię serdecznie, (zauważyłem, że skreśliłeś głos negatywny - dzięki) Grzegorz Petka [Dyskusja] 21:32, 26 wrz 2008 (CEST)

Duchyedytuj kod

Rzuć proszę okiem na Wikipedia:Standardy artykułów/biogram - chodzi mi o przyjęty układ zapisu początku biogramu. Tylko mnie z zemsty nie strasz po nocach teraz proszę. roo72 Dyskusja 03:46, 30 wrz 2008 (CEST)

Odp:73 Wandaledytuj kod

Odp:73 Wandal
szkoda że ze zmiennego.. na razie bloknięty. Pozdrawiam Filip em 02:10, 2 paź 2008 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Regularnie zapominasz o wstawieniu szablonu poczekalni i powiadomieniu autora :-( Picus viridis Odpowiedz zoilowi 16:39, 2 paź 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:34, 2 paź 2008 (CEST)

Odp:O grobieedytuj kod

Odp:O grobie

No - bardzo miła niespodzianka! Bardzo fajnie, że napisałeś ten artykuł. Przy mojej znajomości angielskiego byłoby to trudne - ja też "wymęczyłem" z francuskiego trochę Grób Nieznanego Żołnierza w Paryżu. Słuchaj - a nie rozważyłbyś tłumaczenia GNŻ w Warszawie na angielski? Dzięki i pozdrawiam Cie serdecznie, Grzegorz Petka [Dyskusja] 11:44, 6 paź 2008 (CEST)

Odp:Bazy USAFedytuj kod

Odp:Bazy USAF
Juz to pisalem Paeliusowi. Sprawa nie jest tak prosta, gdy mamy do czynienia z akronimami, ktore przyjely sie tak bardzo w j. polskim, ze zaczely funkcjonowac same w sobie jako nazwy, natomiast malo kto zna rozszyfrowanie akronimu. Da dyskusja nie dotyczy prostych skrotów, lecz akronimow stanowiacych pojecia. --Matrek (dyskusja) 02:35, 7 paź 2008 (CEST)

Mailedytuj kod

jw. :) Galileo01 Dyskusja 18:48, 7 paź 2008 (CEST)

COROT-Exo-3bedytuj kod

Grrr, chciałem o tym dzisiaj napisać. Proszę przestać czytać w moim myślach albo znowu zacznę chodzić w czapce z folii metalowej. roo72 (dyskusja) 04:28, 9 paź 2008 (CEST)

Adminstwoedytuj kod

Gratulacje. Milej zabawy miotla. Duzo rozsadku (szczegolnie przy blokach). Pozdrawiam... Vuvar1 Dyskusja 22:15, 10 paź 2008 (CEST)

Tak pro forma: Nie zapomnij o adminboxie i wpisaniu sie na liste administratorow z ewentualnymi dzialkami ktorymi bedziesz sie zajmowal. Vuvar1 Dyskusja 22:16, 10 paź 2008 (CEST) Coby nie "zasmiecac" OZ (np przy usuwaniu) polecam dolaczenie kilku fukcji administracyjnych z preferencji (np usun) lub przeklejenie monobooka od ktoregos z adminow (moj jest nienajlepszy wiec odradzam). Pozdrawiam...Vuvar1 Dyskusja 03:04, 11 paź 2008 (CEST) Oręż do walki z wandalami trafił w godne, choć niematerialne ręce

Proszę się ucieleśnić, a przynajmniej ten straszący szablon z góry dyskusji zdjąć (teraz już nie uchodzi...) ;-). Gratulacje! A ponieważ Maire śpi ;-), to ode mnie masz obrazek. Gytha (dyskusja) 00:32, 11 paź 2008 (CEST)

Jesli w preferencjach masz zaznaczone "Podpis bez automatycznego linku" to po odswiezeniu przegladarki powinno dzialac. Jeli nie- daj znac, albo spytaj bezposrednio u Nuxa, Leinada, Sapera lub stv. Pozdrawiam...Vuvar1 Dyskusja 17:56, 11 paź 2008 (CEST)

Re: Wersje przejrzaneedytuj kod

Hej! Na początek gratulacje i powodzenia w adminowaniu ku chwale Wikipedii! ;) To co widzisz w rejestrze to tzw. funkcja patrol, czyli oznaczenie hasła jako sprawdzone przez administratora. Ich własne edycje są oznaczone automatycznie (autopatrol), a ponadto wchodząc ze strony Specjalna:Nowe strony do hasła, które jest na żółtym tle i zjeżdżając na sam dół tekstu masz link do oznaczenia hasła jako sprawdzone. Podsumowując, wersje przejrzane ciągle przed nami, a ta funkcja ma charakter czysto informacyjny. LeinaD dyskusja 00:51, 11 paź 2008 (CEST)

2008 TC3edytuj kod

Dodałem info z tych stron które zasugerowałeś. roo72 (dyskusja) 04:35, 11 paź 2008 (CEST)

Wiem.. dlatego to nazwałem raportem medialnym :P Ale można w sumie chyba to zdanie usunąć. W zasadzie znalazłem jeszcze jedną stronę i trochę jeszcze dodam później i przywrócę zgłoszenie do DA. roo72 (dyskusja) 04:44, 11 paź 2008 (CEST)

Gettysburgedytuj kod

Witam ! Na wstępie przepraszam, że trochę późno odpisuję, ale ostatnio nie mam za dużo czasu dla Wikipedii. Co do pomysłu na fotografię to muszę przyznać, że niewiele teraz przychodzi mi do głowy. Może zdjęcie jak obecnie wygląda Jaskinia Diabła (Devil's Den) ? Wydaję mi się, że na Commons jest jedynie stare zdjęcie z początku XX wieku. Jeśli jeszcze coś przyjdzie mi do głowy, to pozwolę sobie napisać. W każdym razie życzę udanej "eskapady" do Gettysburga. Pozdrawiam ! --Frangern (dyskusja) 15:14, 11 paź 2008 (CEST)

Wikipedysta:Viltharisedytuj kod

Półzabezpiecz tą stronę i daj bloka temu idiocie. roo72 (dyskusja) 06:09, 12 paź 2008 (CEST)

proszę o zwrócenie uwagi Roo72edytuj kod

Usuwa szablon POV. Ma napisane że zna angielski więc powinien wiedzieć co znaczą słowa :The assessment presented here concludes that the assimilation model is the best explanation for the origin of anatomically modern humans in Europe. If Neandertals are assimilated into in-migrating populations of modern people in Europe, then Neandertals do not go extinct... Widzę że żródeł cała kolekcja jest na stronie dyskusji. 76.16.178.39 (dyskusja)

Kategoria:Amerykańscy wolnomularzeedytuj kod

Witam. Usunąłem tę kategorie z biogramów wszystkich osób które ja miały (bot to jeszcze robi). Teraz należy spokojnie umieszczać w niej arty o osobach których przynależność do wolnomularzy jest potwierdzona i są na to źródła. Mówiłeś, że sam kilka artów możesz dodać/ zweryfikować więc zgłaszam to Tobie. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 20:56, 13 paź 2008 (CEST)

  • nie odtworzyć tylko utworzyć :) i dodać te artykuły. Wsadzę je do obserwowanych, jeżeli możesz też to zrób i sprawdzajmy by ponownie niezaśmieciła się --Adamt rzeknij słowo 21:05, 13 paź 2008 (CEST)

Dyskusja wikipedysty:79.185.174.232edytuj kod

Jakbyś mógł to usuń tą dyskusję za jakieś pół godziny, bo adres IP zmienny jest i nie ma sensu, moim zdaniem wprowadzać zamieszania u następnego edytującego. Jeśli facet miał przeczytać, to już przeczytał, a jak poszedł sobie z Wiki to już małe szanse są, przy zmiennym IP, że znowu na to trafi. Dobranoc --Wyksztalcioch (Pytania? Sugestie?) 00:26, 14 paź 2008 (CEST)

Wikiprojekt:Nowicjuszedytuj kod

Hej!

Na liście dyskusyjnej przedstawiłeś propozycję umieszczenia na każdej stronie słów "którą każdy może redagować", lub podobnych. Czy chciałbyś zająć się tą kwestią w ramach Wikiprojektu Nowicjusz? Pozdrawiam --Wyksztalcioch (Pytania? Sugestie?) 00:41, 14 paź 2008 (CEST)

Kenyon Cox;edytuj kod

Dzięki, chyba przysypiam :) Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 01:15, 14 paź 2008 (CEST)

Pałac Prezydencki w Helsinkachedytuj kod

Witam! Chciałbym zwrócić Ci uwagę, jako uczącemu się dopiero korzystania z miotły adminowi, że sprawdzanie artykułu, jak sama nazwa wskazuje, polega na sprawdzeniu, czy spełnia podstawowe zasady Wikipedii. Jedną z najbardziej fundamentalnych jest WP:WER. Jeżeli widzisz takie hasło jak to, że przed zaznaczeniem jako "sprawdzony" wypada wstawić szablon {{źródła}}, a autorowi {{weryfikacja}} (chociaż akurat ten autor wymaga ostrzejszej perswazji). Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 17:41, 14 paź 2008 (CEST)

Witaj Moim zdaniem zalecenia Pawerka38 to "letka przesada". Wstawianie szablonów nic nie daje, nikt nie będzie z tego powodu poprawiał artykułu. Jestem przeciwny wstawianiu szablonów, które nic nie wnoszą, a stan artykułu w zakresie informacji jakie niesie szablon jest do określenia przez każdą nawet średnio rozsądną osobę. Przykładami takich szablonów są szablony źródła, stuby (całe szczęście obecnie ukryte) i kilka innych technicznych. Kiedyś próbowałem policzyć ile artykułów linkuje do szablonu źródła, po 5000 przerwałem. Sądzę że obecnie może już zbliżać się do 10 000 i nikt się tymi szablonami nie przejmuje. StoK (dyskusja) 22:42, 15 paź 2008 (CEST)

linki do simbadedytuj kod

Cześć, botuję zmianę linków zewnętrznych do SIMBAD na szablon. Mam pytanie - czy wypełniać pole etykiety szablonu tym, co było w linkach, czy zostawiać domyślnie? W większości przypadków i tak w etykiecie jest to, co domyślnie, więc zaoszczędzi to miejsca. Dodek D 17:43, 14 paź 2008 (CEST)

Aha, zatem zostawiam label puste. Pozdrawiam, Dodek D 16:14, 15 paź 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:23, 15 paź 2008 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:50, 16 paź 2008 (CEST)

Bitwa nad Monocacyedytuj kod

Cześć! W zdaniu: Tego samego dnia wieczorem umocnień stolicy przybyły dodatkowe oddziały armii federalnej najwyraźniej czegoś brakuje. Pozdrawiam i proszę o poprawkę. Łeba «+» 10:56, 16 paź 2008 (CEST)

To było bardzo miłe, dziękuję :-) Łeba «+» 18:19, 16 paź 2008 (CEST)

Gotska Sandonedytuj kod

Wielkie dzieki. Jeszcze cos - niektore sa cytowane kilka razy - czy mozna zrobic tak, zeby ksiazki sie nie dublowaly podczas wyliczania? No i kolejny cytat jest w owadach. Tam mi sie wysypal cytuj artykul.--Lukasz Lukomski (dyskusja) 16:30, 16 paź 2008 (CEST)

Zorientowalem sie po Twoich poprawkach. Niby to proste, ale czasami jak sie trafi pustka w glowie o 3 po poludniu, to czlowiek zaczyna szukac pomocy u innych. wielkie dzieki. Mialbys czas rzucic okiem na tresc zanim wrzuce to do przestrzeni glownej? Chce jeszcze troche podszlifowac, pare zrodel dorzucic i sprobowac zawalczyc o DA - chyba ze dasz mi kiepska ocene i skierujesz do poprawek.--Lukasz Lukomski (dyskusja) 16:51, 16 paź 2008 (CEST)

Googleedytuj kod

Zabezpieczyles, ale bez tresci :)--Lukasz Lukomski (dyskusja) 01:54, 17 paź 2008 (CEST)

Szablonedytuj kod

Witaj, mógłbyś sprawdzić, dlaczego Szablon Wikipedysta infobox nie działa prawidłowo na mojej stronie?--Matthew - first user (dyskusja) 17:01, 17 paź 2008 (CEST)

Richard Kowalewskiedytuj kod

Cze.. postaraj się lepiej i napraw proszę ;P Courrier (dyskusja) 18:28, 17 paź 2008 (CEST)

  • OK :) Nie chciałem edytować z uwagi, że może akurat piszesz lub przeoczyłeś. Dlatego tylko tu zgłosiłem. No i powodzenia w "nowej roli" ;P Courrier (dyskusja) 21:49, 17 paź 2008 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/2008 TC3edytuj kod

W tym głosowaniu zrobił się bałagan, bo ktoś utworzył w nim nieregulaminową sekcję "zastrzeżenia". Z Twojej wypowiedzi w tej sekcji wynika, że jesteś przeciw przyznaniu temu artykułowi statusu DA (użyłeś nawet ikonki "przeciw") dlatego umieściłem ten głos w odpowiedniej sekcji. Jednocześnie jednak nie skreślając głosu przeciw zagłosowałeś "za" - wygląda więc, że jesteś jednocześnie za i przeciw temu hasłu. Określ jednoznacznie swoje stanowisko skreślając jeden z tych dwóch głosów. Polimerek (dyskusja) 10:27, 18 paź 2008 (CEST)


Zobacz Dyskusja wikipedysty:Polimerek#Strony dyskusji DA i AnM. StoK (dyskusja) 14:19, 18 paź 2008 (CEST)

Mnie chodzi tylko o jasność. Sekcja "przeciw" jasno wskazuje, że to jest oddanie głosu na nie. Jak zastrzeżeń jest dużo to można zagłosować na nie, napisać krótko co się nie podoba i szerzej to wyjaśnić w dyskusji. Tak robi większość ludzi. Inni z kolei najpierw wysuwają różne zastrzeżenia i uwagi do hasła, czekają na reakcję zgłaszającego i odpowiednio do niej podejmują decyzję jak zagłosować. Robienie sekcji "Zastrzeżenia" większość ludzi wprowadza w błąd, bo praktycznie głosy w dyskusji prawie zawsze dotyczą tego, żeby coś w haśle poprawić i sekcja dyskusja i zastrzeżenia staje się jednym i tym samym - a skoro coś w haśle jest nie tak, to artykuł nie powinien dostać odpowiedniego statusu. Jak podejmuję decyzję czy art ma dostać status czy nie - nie zawsze mam czas szczegółowo wczytywać się różne rozbudowane dyskusje, zwłaszcza jak dotyczy tematu na którym zupełnie się nie znam i muszę mieć jasną deklarację głosujących czy są za, czy przeciw, czy też nie wyrobili sobie ostatecznie zdania i nie głosują. Po to właśnie jest sekcja "przeciw", żeby była jasność jakie jest zdanie danej osoby co do nadania statusu. Stok robi w tym dawnym zwyczaju ogólny bałagan, z którego nic dobrego nie wynika, poza pogłębieniem się trudności w interpretacji wyników tych dyskusjo-głosowań. Polimerek (dyskusja) 17:15, 18 paź 2008 (CEST)

Krzysztof Ibiszedytuj kod

Przyblokuj Krzysztof Ibisz. roo72 (dyskusja) 03:09, 19 paź 2008 (CEST)

Gotska Sandonedytuj kod

Grafike przetlumaczylem, podmienilem. Rzuc moz okiem czy spelnia teraz wymagannia "czytelnosci". Pozdrawiam.--Lukasz Lukomski (dyskusja) 17:33, 19 paź 2008 (CEST)

Uwaga uwzgledniona. Dzieki za zauwazenie!--Lukasz Lukomski (dyskusja) 20:45, 19 paź 2008 (CEST)

Działaczeedytuj kod

Znam zasadę, sam ją ostatnio pokazywałem na Wiki ale tu chodzi o konsekwencję - wszystkie inne kategorie tego typu to "działacze PZPR", FOP, KIK, KSN (bez odmiany), a tylko ta jedna to była "KOR-u". Dzięki, do miliona pozostało już niewiele. roo72 (dyskusja) 06:12, 20 paź 2008 (CEST)

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72edytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72
Według Pplu wszystkie miejscowości w Australii to "miasta" i uważa on, że niesłusznie wydzieliłem z kategorii "miasta nazwa_stanu" drugą kategorię "miejscowość nazwa_stanu" (np. kategoria:Miasta w stanie Australia Południowa i kategoria:Miejscowości w stanie Australia Południowa). Taki podział ma się z faktycznym stanem rzeczy, w Australii tylko największe ośrodki otrzymują określenie "city" (miasto), natomiast mniejsze miejscowości otrzymują określenie "town" - zobacz strona Australian Bureau of Statistics. To jest oficjalny podział, "town" jest czymś innym niż "city". Według Pplu, "town" należy przetłumaczyć dosłownie jako "miasto" i jest to jednostka samorządowa (Local Government Area) równorzędna z "city". On po prostu dosłownie tłumaczy sobie słowo "town" i wychodzi mu miasto, a nie może zrozumieć, że to słowo jest użyte w Australii w innym znaczeniu. Taki oficjalny podział na cities/towns (miasta/miejscowości) jest obecny także na innych Wikipediach, zobacz np. en:List of cities in Australia - to jest lista miast czyli "cities", nie ma na niej "towns" (miejcowości). Miejscowości są oddzielone od miast i pokazane w innych kategoriach jako stojące o stopień niżej w oficjalnej klasyfikacji Local Government Areas - taki podział jest zachowany także na wszystkich innym Wikipediach, no i oczywiście na powyższej stronie oficjalnej, np. en:Category:Cities in South Australia - lista miast ("cities"), en:Category:Towns in South Australia -lista miejscowości nie będących miastami ("towns" i inne). Wyjaśnione to jest także w hasłach en:Town#Australia i en:City#Australia_and_New_Zealand oraz u nad Miasta Australii. Pplu nie zgadza się z przetłumaczeniem "town" jako "miejscowość" i wyodrębnieniem tychże "towns" od "cities" (miast). Próbowałem to tłumaczyć na jego stronie, odsyłałem do strony oficjalnej, prosiłem o zapoznanie się z zawartością en Wiki niestety nieskutecznie. roo72 (dyskusja) 06:00, 21 paź 2008 (CEST)

Miasta w Australiiedytuj kod

Patrząc od strony administracyjnej Melbourne jest małym miastem obejmującym tylko ścisłe centrum metropolii i kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Jest to dobrze opisane w en.wiki. To rzecz jasna nie przeszkadza w każdej encyklopedii pisac, że Melbourne ma 3,7 miliona mieszkańców. Tyle, że formalnie (administracyjnie) te miliony mieszkają w 30 miastach. To samo jest w Sydney, gdzie np. plaża Bondi jest w mieście Waverley, bo samo Sydney jest malutkim obszarem w ścisłym centrum. Jedynym wyjątkiem wśród stolic jest Brisbane, które obejmuje około połowy obszaru metropolii i formalnie rzecz biorąc jest największym miastem w Australii. Mamy też sytuacje odwotne: trzy miasta w Gippsland (jedno z nich to Morwell) zostały oddane pod zarząd jednej "gminy" o nazwie "City of Latrobe". Czy to wszystko oznacza, że nie wolno już napisac, ze w Sydney mieszka 4 miliony ludzi, a Morwell wciąż pozostaje miastem? W angielskiej Wikipedii Morwell to wciąż city, a Sydney ma wciąż swoje 4 miliony.

Osobna kwestia to tłumaczenie przez Roo "town" na "miejscowośc". To ponad moje siły raczej...

Niezmiernie się cieszę, że ktoś się tematem zainteresował. Mam nadzieję, że to o złośliwościach dotyczy obu stron. Przemek (dyskusja) 06:26, 21 paź 2008 (CEST) Jak już się wyśpisz to rzuć okiem http://www.ga.gov.au/map/names/ roo72 (dyskusja) 09:42, 21 paź 2008 (CEST) Przeniosłem tę dyskusję tutaj: Dyskusja_kategorii:Miejscowości_w_stanie_Wiktoria. Przemek (dyskusja) 14:26, 21 paź 2008 (CEST)

Helloedytuj kod

I am the owner of the bot GnawnBot. Can you please unblock my bot? The edits were not malicious. Other projects granted me running the bot without a flag, even English version. Please reply and/or notify the decision through my talkpage on ko:user:StormDaebak.StormDaebak (dyskusja) 06:59, 21 paź 2008 (CEST)

OZAEedytuj kod

Witam. Przed skasowaniem strony należy sprawdzić co do niej linkuje - linki do artykułów nieencyklopedycznych się usuwa, a jeśli istnieją jakieś przekierowania to trzeba je przelinkować lub skasować (także sprawdzając do nich linkujące).Beau (dyskusja) 09:00, 21 paź 2008 (CEST)

Szablon Parki Narodowe Szwecjiedytuj kod

Nie, oba nie - ale nie wiem czemu w drugim tez sie pojawil ek. Nie wiem tez skad sie 2 wziely na poczatku. Ten ktory zostal chce rozwijac. Wiec zostaw. dzieki za sprawdzenie.--Lukasz Lukomski (dyskusja) 15:48, 22 paź 2008 (CEST)

83.22.239.193edytuj kod

Daj mu odpocząć. roo72 (dyskusja) 03:52, 23 paź 2008 (CEST)

Husariaedytuj kod

Półzabezpiecz to hasło proszę. roo72 (dyskusja) 05:00, 23 paź 2008 (CEST)

Wydział Wojskowy Missisipiedytuj kod

To dla mnie nowość, ale oczywiście się dostosuję. Jestem zaskoczony, bo przetłumaczyłem z ang. ponad 100 haseł i nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi. Oczywiście, że nie roszczę sobie pretensji bycia autorem. Gdybym to pisał w oparciu o literaturę, to pewnie bym zamieścił inne dzieła. Pozdrawiam Cię serdecznie belissarius (dyskusja) 05:32, 24 paź 2008 (CEST)

Rozumiem, nie ma problemu w przyszłości. Zawsze mnie trochę dziwiło, że można tak sobie, bez problemu, tłumaczyć, ale skoro nikt mi nie zwracał na to uwagi uznałem, że to przyjęta praktyka. Otworzyłeś mi oczy. Dzięki! belissarius (dyskusja) 05:59, 24 paź 2008 (CEST)

Właśnie w tym samym momencie to dopisałem :) belissarius (dyskusja) 03:29, 1 lis 2008 (CET)

Powiesci gejowskieedytuj kod

Mysle ze lepiej, zeby nazwiska mialy linki do innych jezykow niz nie mialy zadnych linkow. A po angielsku tez mozna przeczytac co to za pisarz.Nie sadzisz? Bartlomiej Chechlowski (dyskusja) 01:57, 28 paź 2008 (CET)

Kategoria:Pisarze literatury LGBTedytuj kod

Dzieki za wsparcie. I masz racje, ze w wielu biografiach nie ma nawet slowa o homoseksualizmie danego autora, ani czy napisal choc jedna powiesc z watkiem homoseksualnym, jak wlasnie u Christopher Isherwood, ale staram sie kierowac wlasna wiedza. Dobrym przykladem jest Julien Green, ktorego biografie "Jugned" czytalem po niemiecku i wiem, ze byl homoseksualny (LGBT (biografie)), i dlatego ze ta biografia (i kilka innych tez) opisuje jego milosne podboje z innymi nastoletnimi chlopakami, jest on tez pisarzem literatury LGBT. Ale nie jedna osoba, ktora przeczytala jakas jego powiesc i wie ze byl zonaty, odrzuci obie kategorie. Sprawa jest na prawde trudna, czasem wrecz syzyfowa. I jestem na prawde ostrozny. Na przerabianie artykulow na razie nie mam czasu. Ale moze Green´a uzupelnie. Mysle, ze osoby, ktore nie sa zgodne zdejma po prostu ta kategorie, a ja na nowo ja zaloze, jak juz uzupelnie artykul o ta informacje i zrodlo z ktorego ja mam. Staram sie i tak odrozniac "Pisarze literatury LGBT" i "LGBT (biografie)". Dzieki jeszcze raz za wsparcie, bo jestem dosyc wyczerpany motywacyjnie po tej calej burzy o kategorie literatury z watkami homoseksualnymi (kopja jest na mojej stronie glownej). Pozdrawiam serdecznie Bartlomiej Chechlowski (dyskusja) 01:54, 28 paź 2008 (CET)

W porzadku, masz racje. Po pierwsze zrozumialem dobrze o czym mowisz. Po drugie przeczytam te artykuly organizacyjne, ktore mi wczoraj i dzis poleciles. I na razie nie kategoryzuje dalej. Bartlomiej schreib mal wieder Bartlomiej Chechlowski (dyskusja) 02:20, 28 paź 2008 (CET)

Pościkkedytuj kod

Oglądałem ten film, a pewnie Kazik pomylił tytuł. Filmweb imho podaje dobry tytuł. --JDavid dyskusja 02:43, 28 paź 2008 (CET)

Zwracam honor. :0 Widać nie znam ich pełnej filmografii. --JDavid dyskusja 02:48, 28 paź 2008 (CET)

{{linkiniejednoznaczne}}edytuj kod

Byłem ciekawy, czy ktoś tego zacznie używać :P Normalnie sam staram się rozwiązayć takie disambigi ale najczęściej wysiadam przy biogramach gdzie ktoś się urodził w jakieś Pipidówce których jest w Polsce dwanaście... roo72 (dyskusja) 05:53, 29 paź 2008 (CET)

Az sie przylacze. Dzisiaj cos grzebalem przy zegludze i doszedlem do barku. Z ciekawosci zajrzalem do linkujacych i az mi rece opadly. Nie, zeby tam jakies trudne slownictwo - w wielu przypadkach opisy jednostek plywajacych mialy link do strony ujednoznaczniajacej. --Lukasz Lukomski (dyskusja) 23:47, 29 paź 2008 (CET)

Mam - tylko jeszcze sie nie nnauczylem jak edycje zrobic uzywajac popupsa. Uzywam go tylko do sprawdzania dokad link prowadzi. --Lukasz Lukomski (dyskusja) 23:57, 29 paź 2008 (CET) Tak wyglada moj plik teraz - czyli powinno dzialac - a nie pojawila sie opcja o naprawie ujednoznacznien. Wybacz, ale czasami jestem naprawde "oporny" na wiedze informatyczna. Czy przegladarka tez moze miec wplyw na to? Firefox 3.0.3 --Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:29, 30 paź 2008 (CET) Yeah, dziala! Wielkie dzieki. Przy okazji sie dowiedzialem, ze Infoboks Żaglowiec ma wbudowane linkowanie do stronny ujednoznaczniajacej - i tego naprawic nie mozna popupsem - by trzeba bylo chyba w infobosie pogrzebac, zeby bark prowadzil bezposrednio do Żaglowca. Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:42, 30 paź 2008 (CET) Z tym dobrym to poczekam, czy kogos jeszcze cos nie najdzie - ale dziekuje i tak :) Bark wysprzatalem. Z tym popupsem to jednak swietna robota. --Lukasz Lukomski (dyskusja) 01:20, 30 paź 2008 (CET)

Wyspy Szwecjiedytuj kod

Obejrzalem dokladnie mapy i naszla mnie jeszcze jedna mysl. Nie zebym sie czepial, ale Szwecja lezy takze nad Kattegatem i ma kawalek brzegu nad Skagerrakiem. Szybkie przejrzenie informacji daje planowany na przyszly rok park narodowy na wyspach na Skagerraku. Moze wiec do kazdego obszaru morskiego z nazwa osobna kategorie? Na angielskiej wiki maja tez takie rozwiazanie. Wowczas mozna by bylo zrobic nadrzedna Szwedzkie wyspy a w niej wspomniane wczesniej szwedzkie baltyckie - w odpowieniej formie. --Lukasz Lukomski (dyskusja) 21:16, 31 paź 2008 (CET)

Gadżecikedytuj kod

Dzięki :-) Działa. Serio tego nie zauważyłam. Pozdrawiam - Beax 23:52, 3 lis 2008 (CET)

odp. powitanieedytuj kod

Dzięki. Są już (w miarę ;)) normalne narzędzia do cytowania więc nie ma sprawy. Przy okazji, vide Twojego głosu w Merkury - możesz napisać mi w dyskusji gdzie dokładnie szwankuje styl? Widzę niejasności w jednym z akapitów Orbity i to się powinno przebudować, a co do reszty to nie wiem. Pozdrawiam,--Adi (discuss) 04:53, 5 lis 2008 (CET)

Specjalna:Wkład/Xlmedytuj kod

Ten pan potrzebuje odczpoczynku od Wikipedii. roo72 (dyskusja) 01:56, 6 lis 2008 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:21, 10 lis 2008 (CET)

Zasada Mundella edytuj kod

CZeść czołem :)

Mógłbyś się zająć tym hasłem. Chciałem zwikizować ale zupełnie nie wiem o co chodzi. :(

Zwiadowca21 20:04, 11 lis 2008 (CET)

Bardzo ładnie :) Zwiadowca21 21:25, 11 lis 2008 (CET)

Małżeństwoedytuj kod

Wykluczenie Kalifornii AFAIK jest przedwczesne. Referendum zobowiązało władze stanu do zmiany prawa, ale to jeszcze nie zostało dokonane. LeinaD dyskusja 03:35, 13 lis 2008 (CET)

O Connecticut też już słyszałem, natomiast co do Kaliforni to niezbyt wgryzałem się w temat, ale słyszałem, że ten sam organ, który orzekł o konstytucyjności małżeństw osób tej samej płci, teraz może zanegować wynik referendum. Faktem jest , że prawo nie zostało zmienione, więc przywróciłem. LeinaD dyskusja 03:50, 13 lis 2008 (CET)

Disambigiedytuj kod

Cześć. Dzięki za wyrażenie zdania. Wygląda na to, że zgadzamy się w co najmniej 90% :) Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 20:20, 14 lis 2008 (CET)

Szablon:Soccerbaseedytuj kod

Witaj. Bardzo mi się podoba szablon Soccerbase, tylko że jest on dla piłkarzy. Czy mógłbyś zrobić szablon:Soccerbase dla trenerów? Na en wiki jest tutaj. Z góry dzięki. PS11Dyskusja 19:50, 15 lis 2008 (CET)

Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/Gwiazda Barnardaedytuj kod

Zapraszam do współpracy nad tłumaczenie miesiąca. Pozdrawiam. Papciopolak (dyskusja) 13:30, 22 lis 2008 (CET)

Hasło wikipedyczne o ulicyedytuj kod

Witaj, gratuluję otrzymania tak wysokiego stanowiska, przychodzę jednakże z prośbą o poradę. Chodzi mi mianowicie o stronę ulicy Kawęczyńskiej. Czy w nagłówku Otoczenie mogę dodać linki do dwóch szkół mieszczących się przy tej ulicy - muzycznej oraz wyższej? Mógłbyś też przeczytać mój wpis w dyskusji. A może znajdzie się jakiś artykuł dla początkujących dotyczący haseł opisujących takie lokacje? Pozdrawiam - J4ckzor (dyskusja) 19:17, 22 lis 2008 (CET)

Re: Hasło wikipedyczne o ulicyedytuj kod

Dzięki, ale nie do końca rozumiem - jeżeli artykuł o tej szkole istnieje, dlaczego nie można go podlinkować pod artykuł o ulicy?

Raczej ja źle to zrozumiałem. :) Wybacz, jestem w tym wszystkich zasadach "mocno początkujący". Już wszystko jasne, ten odnośnik zostanie, a linku zewnętrznego nie wstawię (już nawet zrozumiałem, dlaczego i to nie :)). Spojrzałbyś jeszcze, proszę, tutaj na pierwsze zdanie i podpowiedział mi, jak to zrobić. Z góry dzięki, pozdrawiam, J4ckzor (dyskusja) 21:00, 22 lis 2008 (CET)

@spojrzałem na artykuł pobliskiej ulicy i widzę, że trzeba by chyba wywalić to zdanie i dodać te szkoły do Otoczenia, co o tym sądzisz?

Dobra, zrobione. Ostatnia sprawa - jak zapisać "pięciuset metrach" w Komunikacji? J4ckzor (dyskusja) 21:31, 22 lis 2008 (CET)

Editcounteredytuj kod

Dzień dobry. Mógłbyś usunąć tą stronę: Wikipedysta:Septuater/Editcounter? Niechcąco zrobiłem są spod IP. Septuater (dyskusja) 18:34, 24 lis 2008 (CET)

Dzięki, teraz zrobią ją jak należy. Septuater (dyskusja) 14:24, 25 lis 2008 (CET)

Strony do poprawekedytuj kod

Witaj, czy istnieje jakaś strona wiki, na której umieszczony jest spis artykułów do drobnej poprawki - ogonki, interpunkcja itp.? Nie poczuwam się do pisania nowych pozycji. Pozdrawiam - J4ckzor (dyskusja) 21:16, 24 lis 2008 (CET)

Symulacja (statystyka)edytuj kod

Witam, znalazłem Cię w "Historia edycji „Estymator”" Nie znamy się, ale ponieważ znasz się na informatyce i matematyce chciałem Cię prosić o zabranie głosu w dyskusji. Na razie są tylko 3 głosy. Pozdrawiam :-) Vikom (dyskusja) 15:08, 25 lis 2008 (CET)

Cześć, Dzięki za przyznanie uprawnień "Redaktora". To pozwoli mi lepiej wypełniać przyznaną mi niedawno funkcję "Opiekuna Portalu Heraldyka". - Adam.Kurowski

Podziękowanie.edytuj kod

Cześć, Dzięki za przyznanie uprawnień "Redaktora". To pozwoli mi lepiej wypełniać przyznaną mi niedawno funkcję "Opiekuna Portalu Heraldyka". - Adam.Kurowski

Podziekowanie,edytuj kod

Dziękuję za cenne rady.

Przepraszam za swoją nieporadność. Postaram się dostosowac do zaleceń.

--Adam.Kurowski (dyskusja) 14:52, 26 lis 2008 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Qblik/3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy