Dyskusja wikipedysty:Qrzysztof


Dyskusja wikipedysty:Qrzysztof w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w gronie Wikipedystów!

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Paterm >Odpisz< 22:13, 27 sty 2009 (CET)

Spis treści

Zgromadzenie Republiki (Portugalia)edytuj kod

Witaj. Cieszę się, że o tym pomyślałeś:) Pozdr. Warschauer (dyskusja) 22:36, 29 wrz 2009 (CEST)

Akurat jak zaglądałem na wyniki zobaczyłem, że link jest czerwony i jakoś tak nie wypadało go zostawić gdy news o wyborach widnieje na głównej stronie ;) --Qrzysztof (dyskusja) 15:13, 2 paź 2009 (CEST)

Fair useedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach. Oznacza to, że nie można tu dowolnie kopiować grafik znalezionych w Internecie. W szczególności nie używamy grafik "fair use", czyli np. okładek płyt.

Ponadto, jeśli uważasz, że Twoje grafiki przydadzą się również w innych serwisach Wiki, np. Wikinews, Wikibooks lub w obcojęzycznych Wikipediach, rozważ załadowanie ich do repozytorium Commons (ważne: grafik nadal będzie można używać na polskiej Wikipedii w dokładnie ten sam sposób co grafik lokalnych).

Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii. Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. Przykładowo, jeśli jesteś autorem/autorką danej grafiki, i zgadzasz się, by była ona dowolnie używana pod warunkiem podania autorstwa, wpisz "Autor: Imię i nazwisko lub ksywka {{CC-self}}". Opis licencji uzupełnisz klikając zakładkę edytuj na stronie danej grafiki.

Jeśli jednak licencja nie zostanie uzupełniona ten plik zostanie skasowany.

--Mktos532 (dyskusja) 12:09, 15 gru 2009 (CET) 


Dzięki za informację w przyszłości będę ostrożniejszy --Qrzysztof (dyskusja) 12:45, 15 gru 2009 (CET)

Zaproszenie do Wikiprojektu Bieżące wydarzenia | edytuj kod

Adik7swiony Pisz do mnie 21:08, 17 sty 2010 (CET)

Projektedytuj kod

Witaj, widziałem, że chcesz utworzyć nowy artykuł, jednak gdybyś się przyjrzał to byś zauważył, że taki już istnieje, ale pod inną nazwą. Zobacz przy okazji co zostało poprawione w Twoim artykule o trzęsieniu ziemi w Gwatemali i na przyszłość już postępuj tak jak w poprawach. W razie jakich pytań służę pomocą Adik7swiony Pisz do mnie 23:58, 20 sty 2010 (CET)

Lech Kaczyńskiedytuj kod

Gdzie te oficjalne potwierdzenie? Na prezydent.pl: Ciągle czekamy na potwierdzone informacje o liczbie ofiar.Głęboko wierzymy, że nie są prawdziwe nieoficjalne informacje o tym, że nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył. Gdy tylko dostaniemy potwierdzone dane o liczbie ofiar i poszkodowanych, poinformujemy o nich na stronie. Na www.msz.gov.pl też jeszcze nie ma. A prasa ("Rzeczpospolita") pisze: Według niepotwierdzonych doniesień uratować mogły się trzy osoby - nie znamy ich personaliów. Uratować ich miały służby ratunkowe.

Jak wprowadzono żałobę narodową to chyba logiczne jest, że zginął Prezydent. Tak czy nie? --Qrzysztof (dyskusja) 14:45, 10 kwi 2010 (CEST)

Hôtel Montanaedytuj kod

Herr Kriss 14:19, 6 cze 2010 (CEST)

Odp:Klondekedytuj kod

Odp:Klondek

Dzień dobry! Przykro mi, że zostałem źle zrozumiany. Zdolność do współczucia, dostrzegania stanów emocjonalnych innych osób objawiająca się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych ludzi to cnota i nie widzę nic obraźliwego w przyznaniu gwiazdki osobie, której wypowiedzi na stronie dyskusji SG odczytałem jako wyraz takiej właśnie wrażliwości. Przepraszam. Klondek dyskurs 19:25, 10 cze 2010 (CEST)

OK Klondek dyskurs 09:45, 15 cze 2010 (CEST)

DNUedytuj kod

Mintho (dyskusja) 12:13, 25 lip 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na ko