Dyskusja wikipedysty:RaNo


Dyskusja wikipedysty:RaNo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Małopolskaedytuj kod

Należeć dawno temu do Małopolski nie jest synonimem określenia należeć do Małopolski. Bytom i Bielsko to śląskie miasta i nic tego nie zmieni. Nie można przedstawiać np. Bytomia jako miasta w Małopolsce bo był w nim 1000 lat temu. Opamiętaj się trochę. Twoja edycja zawsze będzie zrewertowana i zostanie powiadomiony administrator kiedy nie przestaniesz wprowadzać nonsensownych edycji. PS. Przypominam również, że w artykule to nie jest tabela miast które "były historycznie" w Małopolsce, ale które są w Małopolsce. Tabel typu "należały historycznie" nie stosuje się na Wikipedii. Ze względu na to, że należysz go grona mało doświadczonych Wikipedystów to zachęcam do zaznajomienia się z zasadami i standardami Wikipedii. LUCPOL (dyskusja) 17:00, 30 sty 2008 (CET)

Małe sprostowanie Bielsko jest częścią Śląską miasta, Biała Małopolską a więc jeżeli Miasto leży w dwóch regionach to zalicza sięi do jednego i do drugiego, troche to jest dla mnie śmieszne najpierw był konflikt ze wschodnią granicą teraz z zachodnią. Popatrzcie na mapę, pozdrawiam Mateusz Szymkiewicz (dyskusja) 19:39, 30 sty 2008 (CET)

Lucpol - wszystkich straszy jest to jego ulubiony chwyt dla wymuszenia własnego zdania

Bytom i Bielsko-Biała to perły historycznej Małopolski - każdy w innym sensie

http://www.bytom.pl/pl/9/1197155410/1197128419/4

Nie przejmuj się straszeniem Lucpola .

dyskutuj ,nie ulegaj


Dulowa (dyskusja) 20:57, 30 sty 2008 (CET)

Dulowa znów wszystkich okłamuje. Jest to jego ulubiony chwyt dla wymuszenia jego zdania w artykułach. Od Dulowej można nawet usłyszeć że Boston czy Filadelfia to perły historycznej Wielkiej Brytanii bo przecież chyba te miasta do niej kiedyś należały. A teraz fakty dotyczące artykułu: tabela w artykule przedstawia obecne miasta w Małopolsce do których nie należy Bytom i Bielsko. To jest fakt! Te miasta nie mogą być zatem w tej tabeli. Dopóki tabela przedstawia obecne miasta w Małopolsce, wraz z obecną powierzchnią, obecną ludnością i numerem w obecnych statystykach co do wielkości miast w obecnej Polsce to te dwa miasta nie mają prawa być w tej tabeli. Myślę, że dostatecznie jasno wytłumaczyłem sytuację i że 24-letnia osoba ją zrozumie. Pozdrawiam. LUCPOL (dyskusja) 21:33, 30 sty 2008 (CET)

dyskutuj ,nie ulegaj - dzięki za wsparcie, Dulowa, ale w sumie to mi nie zależy :-) Panie LUCPOL, proszę powiadomić administratora a zdziwi się Pan :-) Pozdrawiam. --RaNo (dyskusja) 22:33, 30 sty 2008 (CET)

Bytom jest na Śląsku, ale rozumiem każdy może się pomylić, ale bardzo cieszy mnie to że bronisz Bielko-Białą jako miasta Małopolski! Poniewarz trzeba pisać prawdę! Niedługo mam zamiar popracować nad całym tym artykułem, byłbym wdzięczyny gdybyśmy mieli naprawiać go razem... Nie przejmuj się szowinistycznym gadaniem Ślązaka, poniewarz obok Śląska w Polsce istnieją inne regiony w tym Małopolska. Pozdrawiam, proszę o współpracę, życzę odwagi i przepraszam za uwagi... Mateusz Szymkiewicz (dyskusja) 14:45, 31 sty 2008 (CET)

Obawiam się, że całkowite przeredagowanie tak rozbudowanego tematycznie artykułu jakim jest Małopolska, byłoby jeszcze zbyt wielkim wyzwaniem dla "24-letniej osoby", która należy "do grona mało doświadczonych Wikipedystów"[1]. Z przykrością, ale muszę odmówić. Pozdrawiam. --RaNo (dyskusja) 20:46, 1 lut 2008 (CET)
 1. jak to określił sam wielki Wikipedysta:LUCPOL

Krakówedytuj kod

Uzurpacja w sensie wyłącznie pickwickowskim; por. Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Kraków. Picus viridis RSVP? 22:47, 1 lut 2008 (CET)


kopiecedytuj kod

Nic nie dodawałem Siałababamak (dyskusja) 19:06, 5 lut 2008 (CET)

Mapkiedytuj kod

Hej, jak dodajesz nowe zdjęcia do artykułów, to jeśli jest już zdjęcie po prawej stronie to nie dodawaj kolejnego po lewej, bo przy niskiej rozdzielczości miejsce na treść zmniejsza się do "minimum" i zostaje paseczek z tekstem. Lepiej już dodać pod spodem, po prawej. Mathel (dyskusja) 15:06, 7 lut 2008 (CET)

Fajnie, z tym infoboxem wygląda najlepiej. Mathel (dyskusja) 15:19, 7 lut 2008 (CET)

szablonedytuj kod

Nie było źle. Po prostu aktualne wywołanie wymusza wpisanie wszystkich parametrów szablonu w wywołaniu (jeżeli nieużywane to pustych). Ułatwia to dopisywanie kolejnych danych do infoboksów osobom, które się gorzej orientują w szablonach. ~malarz pl PISZ 00:33, 8 lut 2008 (CET)

jeżeli wywołanie parametru szablonu ma postać {{{parametr|}}} to:
 • wstawiana jest jego wartość (gdy jest podany w wywołaniu)
 • wstawiane jest "nic" (gdy go brak w wywołaniu)
jeżeli wywołanie parametru szablonu ma postać {{{parametr}}} to:
 • wstawiana jest jego wartość (gdy jest podany w wywołaniu)
 • wstawiana jest nazwa parametru w nawiasach (gdy go brak w wywołaniu)
~malarz pl PISZ 00:47, 8 lut 2008 (CET)

Układ grafikiedytuj kod

Jak wygląda na stronie to sprawa gustu, a nad gustami się nie dyskutuje. Jeśli tylko strona się nie rozsypuje - to jest dobrze. Tworzenie galerii pod tekstem nie jest na Wiki raczej praktykowane i to z różnych względów. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 00:19, 19 lut 2008 (CET)

 • Humaniści już tak mają - sądzą, że liczy się tylko słowo (pisane lub mówione) i najchętniej pousuwali by wszystkie grafiki. Jednak w naukach przyrodniczych grafika jest równie ważna, a czasami ważniejsza, niż słowo. Selso (dyskusja) 00:36, 19 lut 2008 (CET)
  • Przed chwilą poćwiczyłem z różną rozdzielczością i przy każdej, zarówno 600x800, jak 1280x768 strona wygląda dobrze, przynajmniej w przeglądrce IE. Być może jest to sprawa rodzaju przegłądarki. Taki układ grafiki istnieje już prawie rok i nikt nie zgłaszał problemu. Jeśli jednak jest jak piszesz, to pozostaje istotnie tylko utworzenie galerii. Pozdrawiam Selso (dyskusja) 00:45, 19 lut 2008 (CET)
 • Dzięki. Jest w porządku - no i na przyszłość będę wiedział, jaku usunąć konfliktu z innymi wyszukiwarkami. Selso (dyskusja) 08:55, 19 lut 2008 (CET)

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowieedytuj kod

Cześć. No jak by ci to wytłumaczyć... :) Wy stosujecie, to się zgadza, ale komisja PAN, za nią interpunkcja polska i ja – nie. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 00:19, 21 lut 2008 (CET)

 • Cześć RaNo. W rejestrze KOBiDZ jest jeszcze inaczej (w dodatku nieprawidłowo): "Teatr Stary im. Modrzejewskiej"... W boksie dodałem "w Krakowie", bo wiki nie jest miejscowa (rejestr jest miejscowy i dlatego nie podaje się w nim miejsca). Nazwą zabytku jest nazwa obiektu, nie nazwa instytucji (dla wyraźnego przykładu porównaj: Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku mieszczący Muzeum Historyczne Miasta Gdańska), dlatego usunąłem "Narodowy". Btw: widzę, że umiesz robić boksy, a dużo masz wolnego czasu? :) Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 12:51, 21 lut 2008 (CET)
 • Chciałbym cię prosić, żebyś w boksie podawał pełną datę wpisu do rejestru (dzień-miesiąc-rok). Taki jest zwyczaj, bo to "dzień urodzenia" zabytku. Datę dzienną na pewno znajdziesz w rejestrze. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 13:02, 21 lut 2008 (CET)

Dłubnia - Potok Kościelnickiedytuj kod

Potok Kościelnicki jest dopływem Wisły, błąd pochodzi jeszcze z pierwszej edycji sprzed paru laty :)) Z błędami tego typu nie ma co dyskutować tylko edytować, edytować , edytować... Pzdr. pawelboch (dyskusja) 13:13, 21 lut 2008 (CET)

Re: Podział administracyjny Krakowaedytuj kod

Witam, ja ten artykuł stworzyłem na podstawie szablonów już obecnych w artykułach o dzielnicach, więc to pytanie nie jest do mnie tylko do twórcy tych szablonów, więcej jest w mojej podobnej dyskusji z pawelbochem: moja strona dyskusji, jego strona dyskusji

pozdrawiam, CaiИ #say sth# 18:19, 24 lut 2008 (CET)

Pomniki papieża Jana Pawła IIedytuj kod

Wikizacja dokonana przez Ciebie stronie Pomniki papieża Jana Pawła II budzi moje wątpliwości >> chodzi o dział "rozmieszczenie geograficzne". Na ile można powiedzieć, że strona Pomniki papieża Jana Pawła II w Krakowie jest rozwinięciem tego zagadnienia? Dotyczy ona tylko Krakowa, więc ułamka procenta papieskich pomników ;) Pozdrawiam! Kso (dyskusja) 18:37, 24 lut 2008 (CET)

Lusinaedytuj kod

Lusina w granicach administracyjnych Krakowa (Dzielnicy X Swoszowice) pojawia się m.in. na mapach miasta, a także w Encyklopedii Krakowa. Pozdro. Asteq (dyskusja) 21:27, 24 lut 2008 (CET)

Tak to dobry pomysł. W artykule Lusina (Kraków) powinno pozostać tylko to co dotyczy jej obszaru na terenie Krakowa tzn. przede wszystkim łąk i nielicznych zabudowań. Natomiast w Lusina (województwo małopolskie) powinno być wszystko inne - co dotyczy centrum wsi i całego jej obszaru poza terenem Krakowa. Pozdrawiam. Asteq (dyskusja) 12:25, 25 lut 2008 (CET)

Z tym historycznym to rzeczywiście dobra zmiana. Jeżeli chodzi o sformułowanie tradycyjna nazwa to jest jak najbardziej prawdziwe, tylko sam nie wiem czy jest potrzeba jego wyrażania w tym pierwszym zdaniu zarówno w Lusinie, jak i w innych artykułach o "podjednostkach" dzielnic (myślę, że jeżeli już miałaby być taka nazwa wprowadzana, to nie tylko dla tych przez Ciebie opisanych, ale też np. miejscowości które zostały całości wchłonięte przez miasto). I jeszcze kwestia "obszar Krakowa". Osobiście uważam, że jest poprawna i najwłaściwsza dla nazywania tego typu jednostek w obrębie Dzielnic, ale nie wiem czy nie zostanie zmieniona, gdyż na temat uniwersalnego nazewnictwa tego typu terenów trwały dyskusje i nie przyniosły one jeszcze jednoznacznych rezultatów. Pozdro. Asteq (dyskusja) 14:26, 25 lut 2008 (CET)

John Cleeseedytuj kod

Witaj! Przede wszystkim samo to, czy informacja o tej reklamie w ogóle powinna znaleźć się w arcie budzi kontrowersje - zobacz moją nocną dyskusję ze Szwedzkim w tej sprawie w naszych dyskusjach. Osobiście uważam, że nie zaszkodzi jeśli to będzie, ale z drugiej nie jest to aż tak ważne, żebym chciał kruszyć o to kopię. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 18:12, 25 lut 2008 (CET)

Lusina w Poczekalniedytuj kod

Witam. Tu: [1] napisałeś:

"Potwierdzam określenie tego obszaru "Lusiną" zarówno z Encyklopedii Krakowa jak i planów miasta różnych wydawnictw. --RaNo (dyskusja) 23:14, 26 lut 2008 (CET)"

Zwracam się z prośbą o wskazanie miejsca w Encyklopedii Krakowa, w którym teren o którym mowa nazywany jest "Lusina (Kraków)". Pzdr. pawelboch (dyskusja) 12:32, 27 lut 2008 (CET)

Mam Encyklopedię, Twoja jest jak widzę taka sama :) Nie widzę natomiast nic o tym, iż ten teren nazywa się "Lusina (Kraków)", wg Encyklopedii jest to "Kraków - X dzielnica samorządowa". Można dodać nazwę ulicy jeszcze i tyle. Pytanie czy ta ulica będzie encyklopedyczna. pawelboch (dyskusja) 18:15, 27 lut 2008 (CET) Rozumiem że zdajesz sobie sprawę z tego, że obecny oficjalny podział administracyjny Krakowa dzieli miasto na bardzo duże obszary i często ma się nijak do określeń mniejszych obszarów tkwiących w świadomości lokalnych mieszkańców. "Duże" to rzecz względna. Świat jest powielony np. na kontynenty.pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) Z racji rozległości terenu nie można wszystkiego opisać w jednym artykule Dzielnica X Swoszowice; to tak jakby chcieć opisać Kraków w artykule województwo małopolskie. Można chcieć opisać Kraków we województwie małopolskim. Ale w ramach konwencji encyklopedii. A skoro Kraków to temat mocno encyklopedyczny można go ująć osobnym artykułem. Natomiast te łączki polusinowe - nie.pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) Nazwa Lusina występuje na mapach Krakowa różnych wydawnictw jako Lusina leżąca w Krakowie, Ofkors. Ale, plan planowi nierówny, im lepsze wydawnictwo tym mniej tego typu kwiatków. Czyli nie wszystko co wydrukowano jest dobrym źródłem. pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) że więc nazwa artykułu Lusina w Krakowie jest jak najbardziej na miejscu – w skrócie Lusina (Kraków) Nazwa nie jest na miejscu. Na miejscu była by nazwa np. Kawałek wsi Lusina przyłączony do Krakowa lub ul. X (Kraków). Nazwy nie można sobie wymyślić, to jest zabronione na wiki. Po chwili zastnowienia myślę, że tytuł powinien być od nazwy ulicy. pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) zgodnie z "konwencją" stosowaną do innych podobnych obszarów w Krakowie, np. Podgórze (Kraków), Kazimierz (Kraków). Wszystko sie zgadza tyle że Podgórze (Kraków) jest encyklopedyczny a te grunty nie noszą znamion encyklopedyczności. pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) Encyklopedia którą obaj dysponujemy jasno dzieli Lusinę na Krakowską i niekrakowską. Onienie! Encyklopedia w żadnym miejscu tego nie robi! Zresztą nie ma mocy do podziałów administracyjnych ;) Encyklopedia informuje o właczeniu kawałka wsi w granice Krakowa.pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) Obie powinny zatem mieć swoje artykuły. Pozdrawiam --RaNo (dyskusja) 18:22, 27 lut 2008 (CET) Nie, właśnie nie muszą. Ten fragment wszechświata nie jest ency (pomijając już kwestię nazwy). pawelboch (dyskusja) 20:14, 27 lut 2008 (CET) Pytasz jaka ulica? No nie wiem, te kilka zabudowań chyba ma jakiś adres? Ale najpierw, proszę Cię, zastanów się głęboko i odpowiedź sobie na pytanie: gdzie jest napisane, że każdy kawałek Krakowa musi mieć swój osobny artykuł? ;) I drugie pytanie: czy naprawdę czas jaki temu już poświęciliśmy obaj nie jest warty czegoś bardziej zacnego? :) I jeszcze na koniec, tylko proszę nie traktuj tego w kategoriach "wypominków", po prostu sam (i też dzięki pomocy starszych na wiki kolegów) doszedłem do tego. Otóż przed edytowaniem artykułu dobrze jest się zastanowić nad: 1. co jest dokładnie tematem artykułu, 2. czy ten temat jest encyklopedyczny. pawelboch (dyskusja) 12:52, 28 lut 2008 (CET)

Maszkaronyedytuj kod

Dla tego w czym mnie wyręczyłeś... od galerii jest commons. Maszkaronów jest bez liku, więc taka kategoria prezentująca urywki dobrane bez jakiegokolwiek klucza jest bez sensu. Pozdrawiam. Radomil dyskusja 22:18, 28 lut 2008 (CET)

Park Lotników Polskichedytuj kod

Cześć. Jeśli możesz, odpowiedz mi czy nazwa "Park AWF-u" jest podana w źródle wymienionym w haśle Park Lotników Polskich. Jeśli tak, przywrócę skasowany przeze mnie redirect. Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie w dyskusji, sądziłem że wikipedysta wstawiający ek Ci odpowie, ale oczywiście ja też powinienem się tym zainteresować, przepraszam za to. Sądzę ze chodziło o samą nazwę, jeśli nie ma jej w źródle a jest to wyłącznie wiedza "powszechna", lepiej uniknąć tego bo trąci to "original research". O ile potoczna nazwa jest w źródle, to w porządku. Pozdrawiam Filip em 17:24, 29 lut 2008 (CET)

Ulica Blich w Krakowieedytuj kod

Blich nie leży w Grzegórzkach, leży w Wesołej. Poza tym usunąłem treści niezwiązane w tematem artykułu. Miejscem opisu blichu na Kazimierzu czy też zasypania Starej Wisły są artykuły o nich właśnie. Można coś wspomnieć ale nie całym akapitem, po prostu styl musi być encyklopedyczny. Pzdr.! pawelboch (dyskusja) 21:55, 29 lut 2008 (CET)

Ul. Blich znajduje się w Dzielnicy II Grzegórzki natomiast nie znajduje się w Grzegórzkach. Znajduje sie w Wesołej, która ciągnęła się do Starej Wisły. Grzegórzki zaczynały się za ul. Grzegórzecką. Nazwa ulicy jest starsza niż 1913, usunąłem więc oczywisty błąd. Usunąłem inf. o zasypaniu Starej Wisły, gdyż to można napisać w artykule (nieistniejącym jeszcze) Stara Wisła (Kraków), a prawdopodobnie jest o tym w artykule o ul. J. Dietla. Czy wg Ciebie inf. o Starej Wiśle powinien być we wszystkich artykułach ulic w okolicy? Ogólnie - usunąłem treści nie związane z artykułem, wystarczy link wewnętrzny, chcesz to go dopisz. O co jeszcze pytasz? pawelboch (dyskusja) 23:31, 29 lut 2008 (CET) W takim razie Encyklopedia Krakowa się myli :] to też sie zdarza. Tu masz kilka historycznych planów Krakowa, widać co i jak: http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/r/0.htm Mogę w czymś jeszcze pomóc? pawelboch (dyskusja) 23:55, 29 lut 2008 (CET) Czego jeszcze nie rozumiesz?? Edytuj jak potrafisz, a ja będę patrzył Ci na ręce bo widzę, że jesteś uparty, wbrew faktom, a to może być szkodliwe dla wiki. Znajdź sobie np. w necie gdzie katastralnie kończą się Grzegórzki, gdzie Wesoła, a nie zawracaj mi już tym głowy. pawelboch (dyskusja) 00:18, 1 mar 2008 (CET)

U Zalipianekedytuj kod

roo72 Dyskusja 13:18, 2 mar 2008 (CET)

MediaWiki:Recentchangeslinked-noresultedytuj kod

Witam. Poprawione, dzięki. pozdrawiam Beau (dyskusja) 17:21, 6 mar 2008 (CET)

Wikipedia:Strony do usunięcia/Wstępedytuj kod

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych. :) masti <dyskusja> 19:08, 6 mar 2008 (CET)

 • jak zauważyłeś wstawiłem na końcu uśmieszek, a błąd oczywiście poprawiłem. Nie chciałem Cię urazić masti <dyskusja> 19:20, 6 mar 2008 (CET)

Drobna uwaga techniczna w sprawie głosowańedytuj kod

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3ASDU%2FLusina_%28Krak%C3%B3w%29&diff=11629428&oldid=11629280 - taki malutki krzyżyk :-) Picus viridis Odpowiedz zoilowi 19:12, 6 mar 2008 (CET)

Zamek Królewski na Waweluedytuj kod

Przydały by się mapki:

 • parter zamku królewskiego
 • I pietro
 • II -||-

źródło: [2]

 • Reprezentacyjnych komnat ([3])
 • Prywatnych apartamentów ([4])
 • skarbca koronnego ([5])
 • zbrojowni ([6])
 • sztuki wschodu ([7])
 • wawelu zaginionego ([8])

i, jeśli można, mapkę katedry wawelskiej, z czerwonym zaznaczeniem kolejnych kaplic, zakrystii i skarbca. ([9])

oraz mapkę grobów królewskich (narazie źródła nie znalazłem)

Zenek001 (dyskusja) 14:28, 7 mar 2008 (CET)

Waweledytuj kod

masz racje, ale kompletnie nie wiem jak nazwać budynek nr 8... może Budynek administracyjny, czy coś takiego (nie ma on oficjalnie żadnej nazwy) Zenek001 (dyskusja) 21:04, 7 mar 2008 (CET)

ok Zenek001 (dyskusja) 21:09, 7 mar 2008 (CET)

Mapkiedytuj kod

jeśli w źródłach znajdziesz strony zamku królewskiego, to tam jest podpisane, a jeśli natrafisz na mapki pieter, to spróbój się wzorować na poprzdnich, zanaczając tylko odpowiednie ekspozycje ;D a co do podpisów maki katedry, to zaraz ci podam stronkę z imageshacka, jak tylko wpisze te nazwy Zenek001 (dyskusja) 21:24, 7 mar 2008 (CET)

rorantyściedytuj kod

nie, tak było napisane w książce, z tego co wiem, to jacyś zakonnicy-churzyści, czy coś takiego... Zenek001 (dyskusja) 22:04, 7 mar 2008 (CET)

podpisana mapka katedryedytuj kod

tylko najważniejsze rzeczy

[10]

pomieszenie za zakrystiąedytuj kod

to jest skarbiec..kompletnie o tymn zapomniałem 'D

Ulica Mogilska w Krakowieedytuj kod

Witam. Czy jesteś pewien poprawności tego zapisu: "Ulica Mogilskaulica w Krakowie w dzielnicach Grzegórzki i Czyżyny." Mam wątpliwości dotyczące linkowania wewnętrznego oraz położenia ulicy. pawelboch (dyskusja) 13:57, 10 mar 2008 (CET)

Re:Ortografiaedytuj kod

Nistety wiem; mam dysgrafię. Dobry pomysł z tym sprawdzeniem tego w jakimś edytorze tekstu - dziękuję za radę--Wiggles007 @ 19:28, 11 mar 2008 (CET)

Ulice Krakowaedytuj kod

Wrrr, wykaz ekstra rzecz, ale jak to komuś nie zwiesi przeglądarki przy otwieraniu, to będzie naprawdę cud. Cofam tę Twoją edycję i bardzo proszę, podziel ten wykaz na jakieś strawniejsze kawałki i dopiero wrzuć. Może nawet lepiej byłoby na Wikiźródła. Pozdrawiam, Maire 17:28, 12 mar 2008 (CET)

Musiałam wyjść na chwilę, więc sorry za godzinkę zwłoki w odpowiedzi. Proponowałabym po prostu podzielić wykaz na podstrony i wstawić linki do podstron do głównego artykułu. Mam kilka propozycji podziału: A) alfabetycznie bez podziału na dzielnice, B) na cztery podstrony wg tradycyjnego podziału na cztery dzielnice (tak jak w Twojej tabeli) C) wg obecnej oficjalnej numeracji dzielnic. W przypadku podziału A i C można na jednej podstronie łączyć więcej liter czy dzielnic, ale najlepiej żeby strony nie były cięższe niż 30- góra 40 tys. bajtów, wtedy się normalnie otwierają u wszystkich (ponad 160 tysięcy bajtów na jednej stronie to naprawdę nie betka przy wolniejszym łączu, choć akurat nie jest to mój problem ;)). Ja bym chyba optowała za ogólnym podziałem alfabetycznym, bo chyba niektóre ulice przechodzą przez dwie, a może i więcej dzielniec (nie sprawdzałam). Najlepiej byłoby IMO wykaz wstawić jednak na Wikiźródła (czerwonolinkowe listy lubią u nas wylatywać na SDU, a tej szkoda by było bardzo), robi się to tak samo jak na Wikipedii - zakładasz konto, zakładasz stronę i już, więc to naprawdę nic trudnego :). Pozdrawiam, Maire 19:12, 12 mar 2008 (CET)
Ps. Nie rób, proszę, ze mnie faceta ;).

Mapkiedytuj kod

Witaj, gratuluję i dziękuję za mapki Krakowa/Wawelu, są świetne, długo nikt nie podjął się ich realizacji :) Czy mogłabym prosić o jeszcze jedną, mapę centrum Krakowa z zaznaczonym placem Marii Magdaleny? Przydałaby sie do hasła Plac Marii Magdaleny w Krakowie, które właśnie piszę. Pzdr, Cancre (dyskusja) 09:29, 13 mar 2008 (CET)

infoboxedytuj kod

aha - dzięki :) Masur juhu? 19:46, 13 mar 2008 (CET)

Wikiprojekt:Dzielnice Krakowaedytuj kod

Dziękuję za zaproszenie. Myślę, że zapiszę się, nie ma problemu, ale nieco później. Raczej w momencie gdy będę mógł się zdeklarować czasowo i merytorycznie. Nie ma raczej sensu, by mój nick wisiał w projekcie i nie przekładało się to na edycje. Nie bez znaczenie jest też fakt, że muszę mieć czas na zrozumienie czym projekt będzie się konkretnie zajmował. Co do "patrzenia na ręce" to jeśli źle to odebrałeś to przepraszam. Moje poglądy co to wikipedyczności (zwłaszcza w okolicach geografii) są zbieżne np. z Lajsikonikiem i takoż się to przekłada na moje edycje. W tamtej konkretnej sytuacji byłem (i jestem nadal) przekonany, że źródła twierdzą dokładnie to co było w moich edycjach. Oczywiście wszyscy mamy na myśli dobro Wikipedii. Pzdr., pawelboch (dyskusja) 10:17, 14 mar 2008 (CET)

Ulica Torfowa w Krakowieedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:39, 14 mar 2008 (CET)

 • Wrzuciłem Ci informację, bom zauważył Twą próbę wtłoczenia do Wikipedii spisu ulic królewskiego miasta ;-) Picus viridis Odpowiedz zoilowi 23:00, 19 mar 2008 (CET)
 • Cześć, a czy w artykule zamiast Dzielnica XIII Podgórze nie powinno być Dzielnica IX Borek Fałęcki-Łagiewniki? Asteq (dyskusja) 22:56, 20 mar 2008 (CET)

Osiedle Prolnsedytuj kod

Co do źródeł to chyba tylko plan miasta Krakowa. Wydaje mi się, że trzeba będzie się mocno zastanowić (podobnie jak z Osiedle Interbud) w niedalekiej przyszłości nad istnieniem tego artykułu na wiki ... . Pozdrawiam Asteq (dyskusja) 21:27, 17 mar 2008 (CET)

Wydaje mi się, że wiele osób wspomoże projekt bardziej z doskoku. Ale jeszcze mają czas żeby się zapisać. Na razie nie ma się czym przejmować ;-) Asteq (dyskusja) 23:13, 17 mar 2008 (CET)

Re: Zaproszenieedytuj kod

Sorry, ale nie jestem "regularnym wikipedystą". Zatem składanie jakichkolwiek deklaracji zaangażowania wobec możliwości braku tego zaangażowania "w ogóle" byłoby błędem :) Ale obiecuję dłubać w temacie, w miarę czasu, chęci, materiałów i zainteresowań (raczej merytorycznie niż redakcyjnie/porządkowo, ale tak jakoś już mam, moja wiara w ostateczny porządek na Wikipedii nie istnieje :)). Pozdrawiam i życzę powodzenia :) Grzegorz B. (dyskusja) 21:13, 19 mar 2008 (CET)

Anna Jagiellonkaedytuj kod

Mimo elekcji z 14 grudnia 1575 (na której zresztą Annę Jagiellonkę wpierw wybrano "królem", lecz w końcu ogłoszono ją za królową, a Stefana Batorego za króla), literatura naukowa zgodnie twierdzi, że następcą Henryka Walezego był tylko Stefan Batory, a Stefana Batorego - Zygmunt III Waza. Por. S. Grzybowski, Dzieje Polski i Litwy (1506-1648), Kraków 2000, zwłaszcza strony 187, 254, 259. Pozdrawiam Mmt (dyskusja) 14:24, 21 mar 2008 (CET)

Rotunda na Wzgórzu Lasoty w Krakowieedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Rotunda na Wzgórzu Lasoty w Krakowie nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Cancre (dyskusja) 20:58, 22 mar 2008 (CET)

Ok, rozumiem, tylko w opisie zmian nic nie ma :) Jeśli dzielisz artykuł, to musisz bardzo wyraźnie to zaznaczyć. Przede wszystkim dlatego, że to nie Ty faktycznie jesteś autorem danego tekstu, a w historii tego artykułu Ty jesteś podany jako autor. Pominąwszy kwestię praw autorskich, które wówczas naruszasz, bo cudzy tekst wklejasz jako własny, to narażasz się właśnie na takie uwagi, jak moja powyższa. Nie znaczy to rzecz jasna, że nie należy dzielić haseł, kiedy jest taka potrzeba, absolutnie nie. Po prostu należy w opisie zmian wyraźnie zaznaczyć, że tekst pochodzi z hasła XYZ i - jeśli się da - podać autora. Zaznacz proszę w dyskusji tego hasła, że powstało poprzez wydzielenie z artykułu Kościół św. Benedykta w Krakowie i wybacz mi ten powyższy szablonik. Cancre (dyskusja) 13:33, 23 mar 2008 (CET) Ja w opisie zmian widzę: Nowa strona: Kościółek św. Benedykta, pod którym odkryto ruiny romańskie... i w tym rzecz :) Faktycznie, usuwając część hasła Kościół św. Benedykta w Krakowie napisałeś o tym w opisie zmian, ale tutaj nie. Przynajmniej ja nic o tym nie mam. No trudno, grunt, że dodałeś info do dyskusji, przynajmniej nie do Ciebie będą zgłaszane ewentualne zastrzeżenia co do treści. Cancre (dyskusja) 13:56, 23 mar 2008 (CET)

Zamek Królewski w Niepołomicachedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Zamek Królewski w Niepołomicach nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 12:58, 23 mar 2008 (CET)

Niepołomiceedytuj kod

Też nie mają źródeł; i drobna uwaga - przy wydzielaniu tekstu powinieneś był napisać w opisie (przy tworzeniu nowego artykułu o zamku), że to część artykułu o gminie. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 14:09, 23 mar 2008 (CET)

Re: Kościół Najświętszego Salwatoraedytuj kod

Sądząc po tym, co napisali, to w kościele Salwatora właśnie. Gdyby miało być u norbertanek, wyraźnie by napisali :) Grzegorz B. (dyskusja) 09:58, 24 mar 2008 (CET)

Emaus (miejscowość biblijna)edytuj kod

Zmieniłem nieco treść i odpowiedziałem na pytanie (Dyskusja:Emaus (miejscowość biblijna)). Albertus teolog (dyskusja) 14:51, 25 mar 2008 (CET)

kat. wawelskaedytuj kod

ok, dodaje jeszcze trocxhę tekstu, to przy okazj usunę troche fotek Zenek001 (dyskusja) 15:12, 25 mar 2008 (CET)

Koordynatyedytuj kod

Koordynaty są generowane automatycznie z mapy targeo (http://mapa.targeo.pl) - trochę mnie zaskoczyłeś, że się nie zgadzają - być może to kwestia jakiś technicznych zaokrągleń. Mathel (dyskusja) 22:52, 25 mar 2008 (CET)

Rondo Mogilskie w Krakowieedytuj kod

Witaj, widziałem że w tym haśle ścierałeś się z IP-kiem o to, czy "zrównano z ziemią", czy tylko "przysypano fort". Wpisałem tam, że "częściowo zburzono, a częściowo przysypano". Zrobiłem to opierając się na treści Bastion (fort reditowy) V "Lubicz". Widzę, że autorem tej konkretnej wersji w owym haśle jesteś Ty sam [11]. Dobrze by było, abyś mógł wskazać jakieś historyczne źródło podające taką informację. Dla mnie ten spór ma charakter trochę akademicki. Na własne oczy widuję, że na Rondzie (obecny dolny poziom) są ruiny fortu, nie został więc całkowicie zburzony. Jednak równie prawdziwe może być sformułowanie, że został "zrównany z ziemią", bo ono nie wyklucza, że przetrwały fragmenty podziemne. Właściwie problem sprowadza się do pierwotnego poziomu gruntu wokół fortu, tj. z lat 50-tych. IP 194.150.100.34 zablokowałem na 1 dzień, za ten aktak osobisty. Pozdrawiam, Eteru 20:21, 27 mar 2008 (CET)

O ręczeniu za innychedytuj kod

Hmm, zainteresował mnie ten Twój wpis w dyskusji Cancre: [12]. Owe 95% kolega Zenek001 najwidoczniej przepisał z przewodnika, a ciekawi mnie bardzo, jak to się stało, że Ty, czytając (?) owe źródła, stwierdziłeś, że teksty Zenka były pisane samodzielnie? Pozdrawiam, Maire 12:53, 28 mar 2008 (CET)

Zdjąłem blokadę. Będzie nam potrzebna wszelka pomoc przy porządkowaniu haseł o Wawelu i przyległościach. Przeczesałem dziś 2 antykwariaty, ale w Warszawie trudno o Cracoviana :-( Picus viridis Odpowiedz zoilowi 04:50, 30 mar 2008 (CEST)

Portal:Krakówedytuj kod

Widziałem, że w krakowskich hasłach się udzielasz no i że jesteś w wikiprojekcie o dzielnicach Krakowa więc może Cię to zainteresuje. Odświeżyłem nieco (niemal zabytkowy jak na Wikipedię) portal na temat Krakowa. Można by go dalej rozwijać i jakoś wypromować (tak jak inne portale). Można też przy okazji rozbudowywać listę Portal:Kraków/Do Zrobienia bo zawsze może się trafić ktoś kto coś z tego napisze. Pozdrawiam. Delimata (dyskusja) 23:51, 20 sie 2008 (CEST)

Mapa lokaliyacyjnaedytuj kod

Witam... prosiłbym o pomoc. Chcę stworzyć mapę lokalizacyjną Świętochłowic, ale nie potrafię. Chodzi mi o tę grafikę: Grafika:POL Świętochłowice map.svg Jeśli miałbyś chwile czasu i mógłbyś to zrobić byłbym bardzo wdzięczny. Chcę stworzyć coś takiego jak Szablon:Miejsce w Świętochłowicach , dlatego też to by mi było bardzo potrzebne. Pozdrawiam adik7swiony (dyskusja) 14:08, 26 paź 2008 (CET)

Most Lajkonikedytuj kod

Plushy (dyskusja) 16:32, 25 lut 2010 (CET)

Mapaedytuj kod

RaNo, twoje mapy są super, ale art. dotyczny wzgórza w Polsce, a nie obietku na Starym Mieście w Karakowie. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 17:33, 29 paź 2010 (CEST)

Staw przy ul. Kaczeńcowejedytuj kod

Witam Cię,

Wybacz,że dopiero teraz odpowiadam ale brakuje mi czasu.Zmieniłeś mój artykuł, skasowałeś zdjęcie a nie poinformowałeś dlaczego.Raczej nie było tam błędów merytorycznych :)

PozdrawiamZetpe0202 (dyskusja) 18:15, 6 lis 2010 (CET)

Witam.

OK, masz wiele racji.Każdy widzi układ na SWOIM ekranie. Nie przewidziałem, że na mniejszych może to źle wyglądać, a co do mojej interpunkcji to fakt, że zwracam na nią mało uwagi :) Zmiany były usprawiedliwione :) Pozdrawiam i miłego dnia życzę.Zetpe0202 (dyskusja) 13:35, 7 lis 2010 (CET) Ok, ale zajmij się tym. Zetpe0202 (dyskusja) 15:08, 7 lis 2010 (CET)

Tramwaj na Płaszówedytuj kod

Nie do końca to samo - Rybitwy są niezły kawałek dalej, a po drugie zastąpiłeś jednoznaczne sformułowanie, gdzie w zasadzie autor zapomniał tylko czasownika wstawić przez wybitnie dwuznaczne, które mogło się odnosić zarówno do odnogi, jak i do całej trasy, dlatego też przywróciłem stare. Inna sprawa, że ta sekcja i tak wymaga urealnienia, bo "III etap do połowy 2011 roku" to jakiś żart w sytuacji, gdy budowa łącznika zaplanowana jest na lata 2013-2014. Fajnie byłoby wyszukać źródła i poprawić właśnie te informacje. --Zyx (dyskusja) 21:24, 20 lis 2010 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 00:15, 21 lis 2010 (CET)

Wzgórza Krzesławickieedytuj kod

Witam Cię, Ja nie napisałem nic o tym co wiedzą krakowianie.Oni wiedzą,że smok pożarł ostatnią dziewicę a potem zdechł z głodu.I o tym "fakcie" brak jest jakiejkolwiek wzmianki w Wikipedii. Ja nie pisałem o Wzgórzach Krzesławickich !!!!!! ja pisałem o OSIEDLU o tej nazwie, bo tego dotyczy artykuł. Jeśli znasz takie napisz gdzie jest. Zobaczymy co krakowianie wiedzą o Nowej Hucie :) Pozdrawiam Zetpe0202 (dyskusja) 23:15, 30 gru 2010 (CET)

 • Ależ oczywiście, tam są Wzgórza, ale mnie chodziło o OSIEDLE. Jego granice od ulicy do ulicy. Życzę dobrej zabawy i dobrego Nowego Roku :) Zetpe0202 (dyskusja) 18:48, 31 gru 2010 (CET)

Wzgórza Krzesławickieedytuj kod

Na wstępie przepraszam kolejny raz za błędny osąd. A widzę, że kwestię wzgórz już masz na tapecie... Przywróciłem, zob. WP:DNU:ART. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:53, 31 gru 2010 (CET)

Dębnikiedytuj kod

Witaj,

Taka data widnieje na tablicy pamiątkowej przy wejściu do kościoła.Tutaj jest moje zdjęcie http://wikimapia.org/#lat=50.0496387&lon=19.9273083&z=19&l=28&m=b&v=8. Będę w okolicy w czwartek to mogę zrobić nowe (jeśli będzie przyzwoita pogoda :). Nie sprawdzałem innych źródeł, zawierzyłem tablicy.Polecam się i pozdrawiam.Zetpe0202 (dyskusja) 20:30, 11 sty 2011 (CET)

Re: Ulica Piekarska w Krakowieedytuj kod

Witaj. Według mnie faktycznie chodzi o plac Wolnica, ale wzorowałem się na źródle. Misiek2 PISZ 17:09, 12 lut 2011 (CET)

Kramy Bogate w Krakowieedytuj kod

Część. Zmieniłes zupełnie logikę i tera zjest błąd merytoryczny. Było tak:

 1. w XIII w. K. Bolesławowe
 2. od XIV w. Sukiennice na miejsce K.Bolesławowych (któtre wyburzono)
 3. Sukiennice sie rozwijały i powstały przy nich K. Bogate
 4. Wyburozno K. BOgate, odsłonięto Sukiennice i zrobiono w ich miejsce arkadowe podcienia, które sa do dnia dzisiejszego ....

Czyli zupełnie inaczej niz zrobiłes - było dobrze, ale teraz sie pomiesząło. Chyba muszę cofnąć twoją edycję? Albo popraw jeszcze inaczej. (w podziemach mozna teraz oglądac k. BOgate i K. Bolesławowe....) pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 20:34, 1 mar 2011 (CET)

 • Sorki, już widzę, że poprawiłes, Dzięki. Sorki za marudzenie. Pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 20:36, 1 mar 2011 (CET)


Grafika autorska - Pomoc potrzebnaedytuj kod

 1. Widzę, że intensywnie nadzorujesz działania na wiki i jesteś bardzo dobrze zorientowany. Śledzisz nawet te hasła o które chodzi mi.
 2. Zresztą Cancre poleciła Ciebie!
 3. Mam pytanie, czy wiesz może kto mógłby zilustrować hasło: Nieistniejące Obiekty Krakowskiego Rynku Głównego - "pilnie" potrzebna jest do odtworzenia ilustracja tzw. "Plan Dominika Pucka z 1878 r.". Można ją pobrać tutaj Mapka nieistniejących budowli - Plan Dominika Pucka z 1878 r. (przy czym trzeba byłoby nanieść osobny kontur spichlerza i ratusza tak jak na planach z 1802 r. tutaj Rzut zabudowań ratuszowych). Mapka świetnie ilustuje wsyztskie hasła, loklizacje targowisk i nieistniejących budynków.
 4. Następnie wartałoby taką mapkę wykonać tak jak to jest w infoboxach np. "Położenie na mapie Starego Maista" zob. Sukiennice w Krakowie lub "Położenie na mapie Wawelu" - zob. Baszta Senatorska na Wawelu. Tylko trzeba byłoby zrobić "Położenie na Rynku Głównym w Krakowie" / "Położenie na krakowskim Rynku Głównym". Czy ktoś się tutaj zajmuje robieniem grafiki?
 5. A tutaj cos od Cancre: "Hm, trzeba by kogoś poprosić o narysowanie takiej grafiki, jak ta i kolejnych jej wersji (jak tu). Może zrobiłby to autor tych grafik (czyli user:RaNo)? A jeśli nie, to zapytaj Aotearoę, on robi mapy, więc może sam pomoże albo do kogoś skieruje. Cancre (dyskusja) 20:51, 1 mar 2011 (CET)"

Sorki za zawracanie głowy. Dzieki za przecyztanie. Pozdrawiam serdecznie. Krzyycho (dyskusja) 20:58, 1 mar 2011 (CET)

 • DZIEKI ZA ODPOWIEDŹ. CIEPRLIWIE TRZEBA CZEKAĆ Krzyycho (dyskusja) 21:46, 1 mar 2011 (CET)

Brama Grodzka w Krakowie - wizualizacjaedytuj kod

 • Witam ponownie. Na tej dolinkowanej wizualizacji chyba jednak nie widać Bramy Grodzkiej... Pozdrawiam --RaNo (dyskusja) 21:22, 1 mar 2011 (CET)
 • Ta pierwsza z prawej to B.Poboczna a ta słabo widoczna za Kurza Stopką to B. grodzka, zobacz co widac na fotce, dokładnie to jest ta (na końcu uliczki słabo widoczna za Kurzą Stopką po przeciwnej stronie w stosunku do B. Pobocznej). Już widzisz? Pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 21:46, 1 mar 2011 (CET)
 • Tak myslisz? A masz inna fotke? Krzyycho (dyskusja) 21:56, 1 mar 2011 (CET)
 • Faktycznie - masz całkowita rację! Krzyycho (dyskusja) 22:06, 1 mar 2011 (CET)

Zaproszenieedytuj kod

Witaj RaNo!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w Wikiprojekcie Kraków.

Pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 14:00, 2 mar 2011 (CET)

Kramy Bogate w Krakowieedytuj kod

Chciałem podmienić w tym haśle foto z czarno-białego na kolorowe, ale kolorowe zaczerpnięte stąd nie wyświetla się. Wiesz może co jest nie tak? Pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 22:26, 2 mar 2011 (CET)

 • W Mozilla Firefox tez mi wchodzi. Ale ja zwykle praucje w Internet Explorer i wszystko chodzi w WIKI, a to jedno sie nie ładuje. Ale dzięki. Szkoda tylko, jakby inni tego nie widzieli. Pozdrawiam. Krzyycho (dyskusja) 23:28, 2 mar 2011 (CET)

Trasa Turystyczna "Mury Obronneedytuj kod

Cześć. Znów ja. Mam sugestię małą. Należąłoby chyba rozwazyć wykasowanie Trasy Turyst. Mury OBronne z kasła Kraków - gdyż to nie trasa po Krakowie, tylko to oddział muzeum, wszystko zwiedza sie na zamknietym obszarze 60 metrow wchodzac przez jedna baszte przechodzac przez brame florianska i zaraz za nia schodzac. Pozostale wyliczanki to dlugie trasy po całym mieście. A to jest tylko oddział muzealny. Poozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 23:07, 5 mar 2011 (CET)

Dom Turecki w Krakowieedytuj kod

Witam Cię,

Fakt, przesadziłem ale poprawię się. Ze swej strony mam też prośbę: jeśli coś poprawiasz to sprawdź jak to się komponuje z całością, bo czasami jedna litera zmienia sens zdania :)

Miłego wieczoru i miłego tygodnia życzy Zetpe0202 (dyskusja) 21:26, 6 mar 2011 (CET)

DA Akwarium publiczneedytuj kod

Polecam inicjatywę kolegi-administratora, polecam zgłoszenie Tokyotown8 tutaj: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Akwarium publiczne i zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji. Pozdrawiam Krzyycho (dyskusja) 02:02, 2 kwi 2011 (CEST)

Plik:Kraków beltways.svgedytuj kod

Jak będziesz miał trochę wolnego czasu to zmieniłbyś status północno zachodniego odcinka obwodnicy o co prosimy wspólnie ja i Nivea25 --Bartek444 (dyskusja) 19:56, 22 cze 2011 (CEST)

Grzegórzkiedytuj kod

"Krakowski magistrat" jest zlokalizowany na Grzegórzkach czy na Piasku? pzdr. pawelboch (dyskusja) 20:19, 28 sie 2011 (CEST)

 • Sprawdziłem w Encyklopedii Krakowa i bez wątpienia UMK znajduje się na terenach dawnej wsi Piaski, która ciągnęła się do Starej Wisły. Przy okazji poprawię to wszystko. pawelboch (dyskusja) 10:52, 29 sie 2011 (CEST)

Droga rowerowaedytuj kod

Witaj. Dzięki za sierpniową aktualizację nowego stanu prawnego w powyższym haśle, ale albo przeoczyłeś zmiany w cytowanym dalej art. 33, albo ja się nie mogę połapać jak to jest teraz. Ponieważ moje wątpliwości dotyczą też aktualności zawartej pod koniec hasła oceny przepisów oraz linków zewnętrznych, zgłosiłem swoje uwagi na Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Droga rowerowa. Może dasz radę to ogarnąć w całości? Cień (Pisz) 02:56, 9 wrz 2011 (CEST)

Katedra wawelskaedytuj kod

By nie rewertować - nie amm nic przeciw Kaczyńskim, wręcz przeciwnie. Jednak 1. abstrakt (wstęp) hasła jest zawsze skrótem skrótów; 2) hasło jest o katedrze (całej) nie tylko kryptach 3)w kryptach lezy b. dużo osób i wymienieni we wstępie są tylko królowie, co ma sens bo to dla nich poczatkowo były krypty i właśnie z powodu obecności królów zaczęto potem wstawiać tam innych wielkich; 4) żony królów i ich dzieci nie są wymienieni (chyba, że dziecko samo było królem); 5) z w/w powodów wymienianie p. Kaczyńskiej we wstępie hasła o katedrze, jako jedynej z osób nie będących królem, wodzem, przywódcą jest wg mnie nieobiektywne względem treści i układu hasła. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:00, 12 lis 2011 (CET)

Ulica Straszewskiego w Krakowieedytuj kod

Witam Cię,

Wszystkie kamienice w tym ciągu mają adres pl. na Groblach. Klinicznym przykładem jest Nowodworek - adres pl. na Groblach 9. A jest to róg Straszewskiego (zresztą ma także adres Straszewskiego 13, jak narożne kamienice w Krakowie). Tarłowska to uliczka między Zwierzyniecką a Groblami, raptem 5 czy 6 numerów po każdej stronie.

Pozdrawiam Zetpe0202 (dyskusja) 18:47, 13 lis 2011 (CET)


OK, jak nie zapomnę to jutro sprawdzę ale jestem na 99% pewien, że tak jest :) Zetpe0202 (dyskusja) 18:57, 13 lis 2011 (CET)


 • Witam Cię,

Tak jak napisałem wczoraj, sprawdziłem co jest na kamienicach przy tej ulicy. Po obydwu stronach są tablice Plac na Groblach. Pozdrawiam i polecam się. Zetpe0202 (dyskusja) 19:55, 14 lis 2011 (CET)

Poprawedytuj kod

Bardzo Cię proszę nie tym tonem, co to znaczy opanuj się, merytorycznie, druga część Twego zdania brzmi już ok, pozdrawiam--Premia (dyskusja) 22:16, 16 lis 2011 (CET)

Rękawkaedytuj kod

To zdjęcie zrobiłem w tym roku (kwiecień 2011) we Wtorek Wielkanocny - w tym samym czasie był festyn na wzgórzu Lasoty więc to była ta sama impreza - Rękawka Pozdrawiam (Ricardo77 (dyskusja) 21:08, 25 gru 2011 (CET))

Odp:Osiedle Ruczaj w Krakowieedytuj kod

Odp:Osiedle Ruczaj w Krakowie

Jest to materiał źródłowy dla wykazu wymienionych tras komunikacyjnych. Oczywiście powinien być wpisany w sekcji Linki zewnętrzne. Można go tam przenieść. Myślałem że uda mi się stworzyć bezpośredni link do komunikacji na Os. Ruczaj (coś w stylu, jak dla artykułów, Zobacz też), ale nie wyszło. Pozdrawiam. --Władysław Komorek (dyskusja) 14:29, 22 sty 2012 (CET)

Berecci i Willa Decjuszaedytuj kod

Witaj, Decjusz podpisał umowę z trzema współpracownikami Berecciego (wymienionymi w haśle), natomiast nie podpisał umowy z samym Bereccim. Wg tego tekstu [13] udział Berecciego jest niepotwierdzony w źródłach, dlatego go usunąłem. Pozdrawiam Konarski (dyskusja) 21:32, 25 sty 2012 (CET)

Mapka Kazimierzaedytuj kod

Witaj! Jeżeli byś mógł to prosiłbym cię o zrobienie mapki Kazimierza (identycznej jak Starego Miasta i Wawelu) a do tego coś takiego jak wykaz bram, baszt, rondeli itp. bo zastanawiam się czy zrobić artykuł o murach Kazimierza, bo są odpowiednie źródła i rozdziały książek poświęcone tym murom. Pozdrawiam!!! Mach240390 (dyskusja) 21:29, 2 lut 2012 (CET)

Twoje mapki Krakowa i Wawelu podobają mi się bardzo, a Kazimierz ma złą mapkę (niezbyt mi się podobającą), bardzo niewyraźną. Pozdrawiam! Mach240390 (dyskusja) 21:34, 13 lut 2012 (CET)

Ad:Kalcynowanieedytuj kod

Ad:Kalcynowanie

Zwrócono mi kiedyś uwagę że naprawa łącznika definicyjnego nie jest godna edycji. Proponuje łączyć ją z innymi zmianami. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:08, 3 lut 2012 (CET)

Fortyfikacje Wzgórza Wawelskiegoedytuj kod

Witam Cię,

Wybacz, ze dopiero teraz odpisuję. Wzgórze to forma terenu, wypukła zresztą. Nazwa Wzgórze Wawelskie występuje w pracach o geologii i geomorfologii Krakowa. Taka nazwa stosowana jest w rejestrze zabytków Małopolski (pierwsza pozycja w spisie !). Zwrot Wawel to kolokwializm, stosują go ludzie do nazwania wzgórza, zamku, dziedzińców. W tym konkretnym haśle jest to najbardziej odpowiedni zwrot, bo Austriacy obwarowali wzgórze, jako najbardziej nadającą się do tego formę terenu a nie dlatego, że stały na nim budynki.

Myślę, że popełniłem inny błąd. Skasowałem informację na stronie Wawel, że to wzgórze jest dziełem rąk ludzkich. W takim razie byłby to kopiec. Szukałem w artykule o antropogenezie potwierdzenia informacji, że ponad 5 milionów lat temu w tych okolicach żyli ludzie potrafiący stworzyć coś takiego, ale nie znalazłem. Leakeyowie zamiast się szwendać po Afryce powinni kopać tutaj.

Jakoś ta informacja nikomu nie przeszkadzała. Być może polska Wikipedia posiada informacje, których nie mają żadni naukowcy w kosmosie. Może ktoś liczy na Nobla.

No dobrze, to tylko głupi żart, szkoda że z polskiej Wiki.

Życzę miłego łykendu, słońca i wiosny. I polecam się :-)Zetpe0202 (dyskusja) 10:37, 10 mar 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 14:50, 5 kwi 2012 (CEST)

Kamienica Lamellich w Krakowieedytuj kod

Witam, skąd wziąłeś info że w tej kamienicy była kiedyś siedziba Arcybractwa Miłosierdzia? W Encyklopedii Krakowa twierdzą że bractwo od początku było na Siennej 5. To pomyłka czy faktycznie na jakiś czas się przeprowadzili do Lamellich? Pozdrawiam, ImreKiss (dyskusja) 10:20, 20 kwi 2012 (CEST)

pl. św Idziegoedytuj kod

Witam Cię,

Nie wiem jak długo mieszkasz w Krakowie, ale dla mnie to był zawsze plac św. Idziego. A na tym budynku: Dom kapitulny przy kościele św. Idziego w Krakowie jest jeszcze tabliczka z nazwą placu (a przynajmniej była jeszcze niedawno, muszę zrobić zdjęcie jak będę miał czas). A TERYT to to żadne źródło, każdą informację tam zawartą należy sprawdzać bo roi się od błędów. Pozdrawiam. Zetpe0202 (dyskusja) 22:30, 21 kwi 2012 (CEST)

Aleja Gwiazdedytuj kod

Witaj,

Będzie ciąg dalszy, ale dopiero pojutrze. Brakuje czasu. Edytuję na zasadzie doskoku. Na Bulwarach oprócz muzyków są też gwiazdy filmowców. Bresson to właśnie ta druga kategoria. Chyba, że chcesz się tym zająć wcześniej.Zetpe0202 (dyskusja) 21:33, 26 kwi 2012 (CEST)

Kasowanie treściedytuj kod

Gdy spotykasz coś takiego, wstaw {{ek}}--Mpfiz (dyskusja) 21:44, 26 kwi 2012 (CEST)

Obrazkiedytuj kod

OK

Chciałem dopasować aby były jednej szerokości ( dla estetyki :)). Nie przypuszczałem, że w grę wchodzą jakieś kwesie techniczne. Staram się dopasować szerokością np. do infoboxów.

Dobrze, dostosuję się. Pozdrawiam.Zetpe0202 (dyskusja) 20:24, 7 maj 2012 (CEST)

Bagry w Krakowie edytuj kod

Witaj,

Mam prośbę, spójrz na to. Ta mapa jest nieodpowiednia. Co mają Bagry do zlewiska górnej Odry ! Jest taka mapa POL hydro SE i ona byłaby odpowiedniejsza. I te mapy mają strasznie małą skalę. Do tego typu zbiorników niezbyt się nadają. Ale ja nie potrafię tego zamienić. Inne zbiorniki wodne Krakowa mają ten sam problem. Pozdrowienia. Zetpe0202 (dyskusja) 18:57, 11 maj 2012 (CEST)

Dom Norymberskiedytuj kod

Wielkie dzięki za koordynaty i pozdrawiam serdecznie :). Maire 21:02, 11 cze 2012 (CEST)

Ulica Zyblikiewiczaedytuj kod

Z tekstu artykułu ukraińskiego wynika, że odcinek dzisiejszej ulicy I. Franka, położony pomiędzy dawną ul. Piłsudskiego a ul. Bolesława Prusa w latach 1886 - 1950 (z krótką przerwą na okupację niemiecką) nosił imię M. Zyblikiewicza. W roku 1950 wszystkie trzy wymienione ulice połączone zostały w jedną, której nadano imię ulubionego (bo socjalistycznego) ukraińskiego pisarza komunistów. Tak już zostało do dziś. Pozdrawiam, Rembecki (dyskusja) 15:51, 7 sie 2012 (CEST).

Odp:OSMedytuj kod

Odp:OSM

Gdzie jest duplikat lokalizacji z OSM? Możesz mi to pokazać na przykładzie Cmentarz Batowicki? --Władysław Komorek (dyskusja) 23:27, 26 paź 2012 (CEST)

Odp:OSMedytuj kod

Odp:OSM

Zanim zabierzesz głos na temat OSM, poczytaj trochę co to OSM. Tak ogólnie, to nie są jakieś koordynaty do jakiejś mapy (tylko część z niej pozwala wyświetlić koordynaty punktu). To jest olbrzymia baza danych którą każdy może sobie renderować do swoich potrzeb, np. znaleźć trasę z domu do grobu osoby na cmentarzu, który wcale nie musi być pod kościołem. Tak jak napisałem poprzedniemu, dziękuje za butelkę koniaku którą wygrałem. Założyłem się, że w ciągu 24 godzin, znajdzie się na plWiki ktoś upierdliwy który zacznie "bicie piany". Dyskusje na temat OSM zamykam. Możesz to wszystko pousuwać, mnie to osobiście całkowicie obojętne.--Władysław Komorek (dyskusja) 11:16, 27 paź 2012 (CEST)

Zalew Zesławickiedytuj kod

Witaj, ja przepraszam, ale te łabędzie i kaczka nie są z Wołgi ani jakiegoś innego jeziora, tylko je zfotografowałem na Zalewie Zesławickim. Pozdrawiam! Mach240390 (dyskusja) 09:52, 2 lis 2012 (CET)

Park im. Henryka Jordana w Krakowieedytuj kod

Wydaje mi się, że forma "stoi" jest również poprawna, ale (do czasu) niech będzie jak jest :-) Jak tworzyłem listę popiersi było ich 41 i forma "stoi 41 popiersi" była zdecydowanie lepsza od "stoją 41..." no właśnie - co tak właściwie stoi? Bardziej od końcówki wtedy wypada - "czterdzieści jedno popiersie"? Jak już mówiłem, niech zostanie, jak będę dodawał opis 51 popiersia, zmienię z powrotem na "stoi". Pozdrawiam Skabiczewski (dyskusja) 20:56, 24 lis 2012 (CET)

wandalizm z IPedytuj kod

Widzę w historii, że oznaczyłeś mój rewert [14] (szybko - i dobrze :) ). Chciałem sie dowiedzieć jak go ukryłeś? Czy redaktor ma narzędzia do ukrywania edycji? Pozdrawiam Kojoto (dyskusja) 22:37, 17 lut 2013 (CET)

Odp:Kościół św. Franciszka Salezego w Krakowieedytuj kod

Odp:Kościół św. Franciszka Salezego w Krakowie

Masz rację. Moje niedopatrzenie. Zaraz przywrócę.Tanja5 (dyskusja) 22:04, 19 lut 2013 (CET)

Kościół Jana Pawła IIedytuj kod

Witaj,

Wybacz, że dopiero teraz. Trudno integrować obydwa artykuły. Centrum to organizacja a kościół to jedna z budowli Sanktuarium JPII, która ta organizacja wznosi. To tylko tak w skrócie. Pozdrawiam i polecam się :) Zetpe0202 (dyskusja) 21:21, 10 sie 2013 (CEST)

Rozmiar ilustracjiedytuj kod

Witaj,

Uprzejmie zapodaję co następuje: zmiany, które wprowadziłem powodują, że wszystkie ilustracje znajdujące się pod infoboksem są szerokości infoboksu. Strona wygląda estetyczniej, tekst jest wyrównany a nie wcina się między zdjęcia. Nie rozumiem w czym problem. Mimo to pozdrawiam i liczę na objaśnienia :) Zetpe0202 (dyskusja) 20:05, 12 wrz 2013 (CEST)

 • Prawdopodobnie Ty masz problem ze swoim monitorem. Mam możliwość zobaczyć moją działalność na różnych monitorach stacjonarnych, kilku różnych marek i przekątnych w kompach z zainstalowanymi różnymi przeglądarkami, na różnych urządzeniach mobilnych i wszędzie jest OK. Więc Twoje problemy nie wynikają z mojej działalności. Pozdrawiam.Zetpe0202 (dyskusja) 22:34, 12 wrz 2013 (CEST)
  • Witaj,

Skorzystałem z kilku następnych kompów i wszędzie jest porządek. Zdjęcia (240px) wszędzie mają szerokość infoboksu, tekst wyrównany. Moim zdaniem powinno się przyjąć zasadę 240px. Oczywiście jest to tylko moja osobista zasada, której od tej chwili będę się trzymał i nie ustąpię ani o 1px. Dla mojego poczucia estetyki (być może wypaczonego) taki widok strony jest najlepszy. Pozdrawiam i miłego łykendu życzę. Z Zetpe0202 (dyskusja) 15:49, 14 wrz 2013 (CEST)

Znalazłem art z zastosowaną podobną zasadą Bazylika (tutaj 250px). Wszystko równe, estetyczne, przejrzyste. Zetpe0202 (dyskusja) 16:14, 14 wrz 2013 (CEST)

Uzasadnienie jest jasne, proste i logiczne. Patrz wyżej. Koniec dyskusji.Zetpe0202 (dyskusja) 19:31, 17 wrz 2013 (CEST)


 • Hm sprawa trudna bo np i u mnie lepiej wygląda strona po poprawkach Zatpeta ale to jest kwestia ustawień. Trudno wypowiadać się o czyjeś gusta. Sztywne ustawianie wielkość grafiki nie jest dobrym rozwiazaniem choc często ujednolica jej wielkośc i faktycznie wygląda to lepiej (zważywszy że grafiki mają różną wielkość) Proponuje podjąć temat w Kawiarency i wysłuchać opinie innych Wikipedystów na ten temat. --Adamt rzeknij słowo 19:49, 24 wrz 2013 (CEST)

TABULedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 13:18, 22 wrz 2013 (CEST).

Kapelankaedytuj kod

Dzięki za poprawienie podpisu pod zdjęciem. Nie wiem jak ja się patrzyłem na to zdjęcie... --slawojar 小山 (dyskusja) 20:31, 1 sty 2014 (CET)

Zabierzów Organizacje pozarządoweedytuj kod

Nie mogę dodać http://www.stowarzyszenie-cc.fre(celowa przerwa)ehost.pl/ Ogólnopolskie Stowarzyszenie- Kulturalne „Człowiek- człowiekowi”; z powodu: fre(celowa przerwa)ehost.pl. Możesz coś poradzić? Dziękuje za poprzednie uwagi. Pozdrawiam Januszk57 (dyskusja) 00:21, 21 sty 2014 (CET)

Re: Szablon:Osiedle mieszkaniowe infoboxedytuj kod

Poprawione. A czy istnieje jakiś sposób na automatyczne wprowadzenie do wszystkich tych infoboksów poprawek? MacQtosh (dyskusja) 14:16, 8 cze 2014 (CEST)

Bagry w Krakowieedytuj kod

Dlaczego wycofałeś moją edycję? Jest zalecenie, żeby zdjęcia pod infoboksami miały ich szerokość, bo tak wygląda estetyczniej. Jacek Halicki (dyskusja) 23:50, 13 cze 2014 (CEST)

Ok tylko, że większość użytkowników Wikipedii nie ma na niej konta i nie może sobie ustawić szerokości miniaturek, a w końcu nie edytujemy dla samych siebie tylko dla innych. Poza tym w preferencjach nie ma szerokości 240px a niektóre infoboksy są szersze. Zalecenie porządkowania zdjęć poprzez ujednolicanie ich szerokości przekazał mi kiedyś jeden z adminów, Tar Lócesilion lub Wpędzich przez GG. Od początku tak robię i jak na razie jesteś pierwszą osobą której to się nie podoba. Jacek Halicki (dyskusja) 14:45, 14 cze 2014 (CEST)

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebiniedytuj kod

Witam, mam prosbe! By poprawic współrzędne. Pozdrawiam--ZWGallery (dyskusja) 21:17, 1 kwi 2015 (CEST)

Regioairportedytuj kod

Therud (dyskusja) 10:08, 17 wrz 2015 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:RaNo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy