Dyskusja wikipedysty:Raddik


Dyskusja wikipedysty:Raddik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

awersowy rewers 01:00, 10 paź 2008 (CEST)


Spis treści

Wojciech Skibickiedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:21, 11 paź 2008 (CEST)

 • Tymczasowo (w przypadku skasowania tego hasła) warto kompletować dane na przykład w brudnopisie. Jeśli biografia budzi wątpliwości encyklopedyczności, to może warto dopisać opublikowane książki i publikacje. Ewentualnie biografię umieścić w innym haśle, zbiorczym. Jeśli więc postać nie jest wystarczająco encyklopedyczna na samodzielny artykuł, to umieść dane w innym, obszerniejszym haśle. W tym przypadku może to być na przykład opis instytucji. Pozdrawiam - miłej pracy i nie zrażaj się pierwszymi trudnościami i niepowodzeniami. --czachorek (dyskusja) 18:20, 13 paź 2008 (CEST)

ostrzeżenieedytuj kod

Witaj Jako, że jesteś nowym użytkownikiem rozumie Twoje rozgoryczenie związane z biogramami jednakże prosiłbym Cie o nie używania epitetów wobec wikipedystów ->(...) od pisania nic nie wartych haseł w encyklopedii w której jakaś banda decyduje czyja biografia zasługuje na zostawienia a czyja nie Takie określenia sa traktowane jako atak osobisty i myślę że duchowni których opisujesz również nie używali by takich mocnych określeń. Pomogę Ci w artykułach, poszukam informacji na ich temat ale nie obiecuję, że zostaną ona zachowane. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 13:34, 12 paź 2008 (CEST)

 • Za użyte określenie przepraszam... trochę mnie poniosło. Ale widzę, że nie opracowaliście zasad tworzenia biografii dla duchownych. A tym bardziej okazuje się, że usuwacie osoby, które mają jakiś wkład w polską naukę... Co do "Wojciech Skibicki" zgodzę się, że może nie jest ency, ale "Wojciech Borowski" ma wkład i powinien zostać.. Poza tym umieściłem te osoby, ponieważ występują w haśle Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej (to raz), a po drugie znam te osoby osobiście. Jeśli chodzi o informacje, to wszystkie dane, jakie posiadam są z wiarygodnych źródeł, gdyż mam doskonały kontakt z pracownikami Kurii Diecezjalnej Elbląskiej. Może czasami przygotowane hasła wyglądają jak "rozdęte wydmuszki" jak ktoś to nazwał, ale w tym wypadku powinno robić się korekty, a nie usuwać. A poza tym jak już wspomniałem: istotne będzie opracowanie jakiś konkretnych zasad, co do pisania biografii (biogramów) Raddik (dyskusja) 13:45, 12 paź 2008 (CEST)

Wikipedysta:Raddikedytuj kod

Witam. Twoja strona użytkownika została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 07:47, 13 paź 2008 (CEST)

Rada - czy dobra, sam oceniszedytuj kod

Widzę, że dodałeś kilka haseł biograficznych - moim zdaniem bardzo dobrych pod względem formy. Nic jednak nie poradzimy, że niektóre nie spełniają przyjętych norm encyklopedyczności, co widzisz na stronie SDU.

Jako że specjalizujesz się w diecezji elbląskiej - może warto zabrać się za rozbudowę "pewniaków", co do których encyklopedyczności nie ma żadnych wątpliwości. Np. Kategoria:Biskupi elbląscy - te biogramy są dość krótkie np. Jan Styrna. Jest też hasło Diecezja elbląska - można by je bardzo mocno rozbudować, np. doprowadzić do statusu "Dobry Artykuł". Jest dużo możliwości, gdzie może się przydać Twoja znajomość tego regionu. Pozdrawiam, rdrozd (dysk.) 15:04, 13 paź 2008 (CEST)

 • Moja specjalizacja to nie tylko Diecezja Elbląska, ale również Cisi Pracownicy Krzyża i wszystko, co się z nimi wiąże. Owszem podejmę się rozbudowy pewnych artykułów dotyczących Diecezji Elbląskiej. Zależy mi również na tym, aby ktoś nadzorował mój wkład w tworzenie haseł, np. przejrzał te, które już zostały stworzone (również te ze znacznikiem WEdycji, aby sprawdzić, co można poprawić w tych hasłach, a co usunąć /hasła: "Cisi Pracownicy Krzyża", "Dom Uzdrowienie Chorych", "Kotwica (czasopismo)", "Studia Elbląskie", "Elbląskie Wiadomości Diecezjalne"/- te hasła pojawiają się w encyklopedii w niektórych hasłach i może okazać się, że będą się pojawiać coraz częściej... Dla przykładu: "Dom Uzdrowienie Chorych" wiąże się z hasłami: "Kolegiata w Głogowie" (-> patrz: "ośrodek duszpasterstwa chorych"), "Jerzy Gurawski" (-> patrz: "Salus Infirmorum"). Ponadto hasła są ze sobą powiązane: "Dom Uzdrowienie Chorych" wiąże się z "Cisi Pracownicy Krzyża" ci z kolei wiążą się z "Kotwica (czasopismo)"... Dobrze byłoby, gdyby hasła te zostały uznane, a ewentualnie ktoś udzielił mi wskazówek, co należałoby tam poprawić, żeby były ency... Niektóre z tych haseł mogą być mocno rozbudowane, z pewnych względów. Np. przy haśle "Cisi Pracownicy Krzyża" konieczne byłoby wskazanie historii wspólnoty w świecie i w Polsce. Wątpliwości mam np. "Luigi Novarese" - postać niewątpliwie ency (kilka haseł będzie odwoływać się do niej), jednakże wątpliwości mam co do tego, jakie informacje zawrzeć, aby hasło było ency? Pozdrawiam Raddik (dyskusja) 15:19, 13 paź 2008 (CEST)
Odpowiadając na dyskusję nie wpisuj odpowiedzi w swojej dyskusji, tylko przejdź do strony dyskusji konkretnej osoby. --czachorek (dyskusja) 18:21, 13 paź 2008 (CEST)

Józef Wysocki (biskup)edytuj kod

Proszę nie dodawać tytułów w artykułach przed imieniem i nazwiskiem. Tytuły nadane przez jedną organizację mogą być nie uznawane przez inne organizacje. Mieciu K Whassup? 17:10, 13 paź 2008 (CEST)

 • Ta zmiana była sugerowana przez wygląd hasła (artykułu) "Jan Styrna" - tam również imię i nazwisko jest poprzedzone tytułem Raddik (dyskusja) 17:39, 13 paź 2008 (CEST)
  • Zaraz poprawię artykuł Jan Styrna. Kwestia dodawania tytułów przed imieniem i nazwiskiem zostałą dokładnie przedyskutowana między innymi przy okazji artykułu Jan Paweł II. Na wiadomości otrzymane od wikipedysty zgodnie z niepisanym zwyczajem odpisujemy na jego stronie syskusji. Pozdrawiam Mieciu K Whassup? 17:44, 13 paź 2008 (CEST)

Jak odpowiadać, jak dyskutowaćedytuj kod

To proste. W każdej wypowiedzi masz na końcu "podpis", wystarczy kliknąć tylko w niebieski lin "dyskusja", tuz za nickiem użytkownika, od razu przenosisz się do strony dyskusji danego użytkownika. Dokładnie tak jak zrobiłeś. Czasem niektórzy zaawansowani Wikipedyści zmieniają nazwę i zamia "dyskusja" w ich podpisie pojawiają się inne słowa, np. "rzeknij". Można tez kliknąć na nazwę użytkownika, a następnie kliknąć w zakładkę "Dyskusja". Najlogiczniej byłoby odpowiadać w tym samym miejscu - gdzie pytanie tam i odpowiedź. Ale wymagałoby to pamiętania gdzie się pytało i tam sprawdzać. Jeśli odpowiadasz na stronie dyskusji uzytkownika, to automatycznie pojawia sie powiadomienie o nowej wiadomości. Może to i mniej logicznie, ale bardzo praktycznie. Nie zapomnij sie podpisać: cztery tyldy lub na górze ramki edycji 10. przycisk z lewej strony --czachorek (dyskusja) 20:19, 13 paź 2008 (CEST)

w sprawie grafiki masz juz dwie odpowiedzi bardziej doswiadczonych wikipedystów. Własne zdjęcia lepiej od razu umieszczac na Commons (po założeniu konta). Gdybyś miał problemy z wstawieniem, to po prostu zrób podgląd innego artykułu z grafiką :). Miłej pracy. --czachorek (dyskusja) 07:18, 14 paź 2008 (CEST)

Grafikiedytuj kod

Odp

Wiele odpowiedzi na podstawowe pytania (wraz z instrukcją obsługi) możesz znaleźć tu: Pomoc:Pytania nowicjuszy/Grafika (pliki). Przeczytaj też uważnie sekcję o licencjonowaniu grafik. Jeżeli tam nie znajdziesz odpowiedzi, spytaj ponownie. duch Qblika seansik? 20:41, 13 paź 2008 (CEST)

Grafika:Dom Uzdrowienie Chorych 1.jpgedytuj kod

Jakoś nie doczytałem się informacji, że plik jest udostępniony na CC. Masur juhu? 21:38, 13 paź 2008 (CEST)

Grafikiedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 21:41, 13 paź 2008 (CEST)

 • po prostu załóż sobie konto na Commons i ją prześlij. Formularz jest tak oczywisty do wypełnienia, że nie powinieneś mieć problemów. Jak coś niejasne będzie to zapytaj. Podaj nazwę pliku po jego przesłaniu na Commons później. Masur juhu? 23:26, 13 paź 2008 (CEST)
 • wszystko ok. Po prostu po przesłaniu musisz wstawić do infoboxu nową wersję/nazwe grafiki. Zobacz jak to teraz wygląda. [1] Masur juhu? 19:09, 14 paź 2008 (CEST)
 • czasami się zdarza, że baza nie nadążą i tzreba momencik odczekać. Masur juhu? 20:00, 14 paź 2008 (CEST)

fotkiedytuj kod

Witaj, gratuluję wspaniałych artykułów o elbląskim środowisku kościelnym. Tak trzymaj. Gdybyś potrzebował wsparcia lub zdjęć do zilustrowania (głównie tym się zajmuję w Wiki) to daj znać. Pozdrawiam Merlin (dyskusja) 16:21, 7 gru 2008 (CET)

Elwira Miriam Psorullaedytuj kod

Nie chcę wytaczać od razu ciężkich dział typu szablon NPA, ale wydaje mi się że Twój artykuł jest zbyt podobny do źródła - czy mógłbyś odrobinę bardziej przerobić ten fragment? Abronikowski (dyskusja) 23:07, 22 lut 2010 (CET)

~ Uważam, że nie ma podstaw do tego, aby wytaczać tutaj ciężkie działa typu szablon NPA i podejrzenia o plagiat, etc. Artykuł nie jest podobny do źródła, ponieważ powstawał w oparciu o kilka innych artykułów, min. ze źródła (ostatniego wydania kwartalnika "Kotwica") poświęconego osobie s. Elviry Miriam Psorulli, które w całości poświęcono jej osobie w związku z jej śmiercią. Właśnie z powodu jej śmierci zaszła konieczność min. edycji artykułu. Oczywiście w najbliższym czasie postaram się przerobić ten fragment, trochę rozbudować życiorys s. Elviry. Tymczasem uważam, że powinno zostać w takiej formie, w jakiej jest obecnie Raddik 23:40, 04 mar 2010 (CET)

Kazimierz Pączkowskiedytuj kod

Pbk (dyskusja) 16:53, 3 wrz 2012 (CEST)

Plik:Ks dr hab stefan ewertowski.jpgedytuj kod

Dziękujemy za przesłane przez Ciebie pliki!

Pliki należy jednak ładować od razu do repozytorium Wikimedia Commons (załóż konto).

Wyślij tam swoje pliki, a dzięki temu mogą one w łatwy sposób zostać wykorzystane we wszystkich projektach Wikimedia. Dotychczas przesłane pliki możesz sam załadować na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić o pomoc osobę, która przesłała ci tę notatkę. Zapoznaj się także z zasadami przesyłania plików. Masur juhu? 20:26, 8 wrz 2012 (CEST)

Ryszard Kasynaedytuj kod

Cześć! Link – w hasłach Wikipedii nie umieszczamy plików, jeżeli nie jest spełniona żadna z dwóch sytuacji:

 • posiadamy majątkowe prawa autorskie do pliku (w szczególności jesteśmy jego autorem lub spadkobiercą autora),
 • uzyskaliśmy od posiadacza praw zgodę na wykorzystanie pliku na wolnej licencji.

Domyślam się, że żadna z tych sytuacji w tym przypadku nie zachodzi, toteż pliki z haseł usunąłem. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 16:17, 27 paź 2012 (CEST)

pisownia nazw religijnychedytuj kod

Witam, poprawiłem art. o ks. J. Wiśniewskim. Zwracaj uwagę na użycie dużych i małych liter w pisowni nazw religijnych. Są wytyczne komisji kośc. RJP chyba pod dyr. ks. Przyczyny. W pkt. 2.5. Nazwy instytucji i jednostek organizacyjnych Kościoła napisano: „Nazwy kościelnych jednostek administracyjnych, np.: archidiecezja krakowska, parafia, prowincja, kustodia, a także nazwy urzędów, np.: kuria metropolitalna, kapituła generalna piszemy w zasadzie małą literą”... Kelvin (dyskusja) 09:20, 6 kwi 2013 (CEST)

Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Elbląskiejedytuj kod

--31.61.140.74 (dyskusja) 23:59, 30 sty 2015 (CET)

Strona użytkownikaedytuj kod

Witam, ponieważ zawartość strony użytkownika nie spełniała przyjętych zasad, usunąłem informacje biograficzne i autopromocyjne. Proszę o nieprzywracanie jej w poprzednim kształcie, dziękuję Thraen (dyskusja) 14:55, 9 gru 2017 (CET)

Arkadiusz Śnigieredytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 10:09, 8 lis 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Raddik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy