Dyskusja wikipedysty:Ravpawlisz


Dyskusja wikipedysty:Ravpawlisz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

powitanieedytuj kod

Witaj wśród autorów polskiej Wikipedii! Zapraszam do zapoznania się z treścią {{witaj}}. W razie jakichkolwiek pytań pisz do mnie na stronę dyskusji. Pozdrawiam, Maćko[dysk.] 23:43, 24 maj 2011 (CEST)

Dyskusja:Empire - polski zespół metalowyedytuj kod

Zespół nie spełnia kryteriów które przyjęliśmy dla zespołów muzycznych. Z reguły zostawia się zespoły które mają jedną płytę LP wydaną w normalnej wytwórni i dostępną w powszechnej sprzedaży, ten zespół tego wymagania nie spełnia ani nie wyróżnia się niczym innym.Plushy (dyskusja) 19:04, 8 cze 2011 (CEST)

 • Nie, linkowanie powinno być tylko do haseł ency, Wikipedia nie jest katalogiem wszystkich zespołów medycznych, `zwłaszcza że w Polsce jest kilka zespołów pod tą nazwą.Plushy (dyskusja) 19:17, 8 cze 2011 (CEST)

1Gedytuj kod

Czy mógłbyś podać powód, dla którego pod 1G trzeba przenieść art. Telefonia komórkowa pierwszej generacji? Dopóki nie znam powodu, nie Twój {{ek}} nie podpada pod ekspresowe kasowanie. Z góry dziękuję. Tar Lócesilion|queta! 23:19, 17 cze 2011 (CEST)

Dzięki. Jak widzisz, usunąłem i przeniosłem. Tar Lócesilion|queta! 23:28, 17 cze 2011 (CEST)


nazewnictwo telefonów Samsungaedytuj kod

Cześć, ostatnio widziałem, że przeniosłeś dużą ilość artykułów o Samsungach pod nowe tytuły. Chciałbym przedyskutować z Tobą kwestię nazewnictwa. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby nazywanie telefonów zgodnie z ich nazwami (marketingowymi) ze strony producenta, a umieszczanie numerów modelów już w treści artykułu. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam, Maćko[dysk.] 23:30, 8 lip 2011 (CEST)

 • No właśnie o to mi chodzi, że nie ma jednolitego wzorca dla nazw telefonów. A umieszczanie numeracji kodowej Samsunga w tytułach artykułów jest niekomunikatywne, bo telefony są rozpoznawane po nazwach marketingowych. Moją propozycją jest kierowanie się tą stroną i jej podstronami w wyborze tytułu dla artykułu, mimo że ten podział nie jest systematyczny, tzn. czasem mamy nazwę (Galaxy S), a czasem numer (I5700). Do tego dodałbym zastrzeżenie, że jeśli część nazwy na stronie producenta jest pisana kapitalikami, nie trzymamy się tego zapisu lecz piszemy pierwszą literę wielką, a resztę małymi (jak to jest w przypadku Xperii). Pozdrawiam, Maćko[dysk.] 16:23, 9 lip 2011 (CEST)
 • Te telefony, których nie ma na stronie Samsunga, to materiał na nową dyskusję. Trzeba by też się nad tym zastanowić, a na razie zostawić jak są. A co do tych, które na stronie są: według mnie nie znajdziemy lepszego źródła oficjalnej nazwy telefonu, niż strona producenta. Owszem, dla specyfikacji telefonów są lepsze źródła niż strona producenta, ale dla nazw nie. Maćko[dysk.] 12:45, 10 lip 2011 (CEST)
 • Skądże, jest zupełnie inaczej. Zanim telefony zostaną wypuszczone na polski rynek, musi zapaść decyzja odnośnie nazwy marketingowej produktu. Częścią pracy, którą wykonują polscy pracownicy, jest np. zaprojektowania pudełka, na którym pojawia się nazwa telefonu, zgodna z tą, która jest na stronie internetowej. Decyzja o nazwie na stronie internetowej na pewno nie jest przypadkowa i podejmowana byle jak. Maćko[dysk.] 22:44, 10 lip 2011 (CEST)
 • Jaka jest więc Twoja propozycja? Bądźmy konstruktywni. Jakie może być dobre źródło nazewnictwa telefonów? Maćko[dysk.] 11:52, 11 lip 2011 (CEST)

Nowe hasła i nowicjuszeedytuj kod

Cześć. Czy pomógłbyś skompletować zestaw linków dla nowicjuszy, którzy chcieliby tworzyć nowe hasła? Dyskusja_MediaWiki:Welcomecreation#Piszący nowe hasła. Wrzuć tutaj te, które uważasz za ważne i przydatne na początku. Do korektora ewentualnie tez :) Z góry dzięki. Przykuta (dyskusja) 23:02, 12 lip 2011 (CEST)

Gwinea na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984edytuj kod

Proszę nie żartować w przestrzeni głównej. Pozdrawiam. Nonander (dyskusja) 18:29, 15 lip 2011 (CEST)

 • O ile forma dżudoka jest poprawna, o tyle tytuł hasła powinien brzmieć Abdoulaye Diallo (judoka) (ponieważ nazwa judo funkcjonuje zdecydowanie częściej niż dżudo, zob. np. Janusz Pawłowski (judoka), Siergiej Nowikow (judoka)). Wcześniej linki zrobiłeś poprawne i zmienienie ich na dżudok było zbędne. Nonander (dyskusja) 18:42, 15 lip 2011 (CEST)
  • Oczywiście, że istnieje, tego nie zaprzeczam. Jednak istnieje również forma judoka i to jej powinniśmy się trzymać ze względu na to, że jest popularniejsza i częściej używana. Proszę zwrócić uwagę również na to, że np. istnieje Polski Związek Judo, a nie Polski Związek Dżudo. Zresztą w internetowym słowniku PWN (podanym przez Ciebie jako źródło) słowo dżudo przekierowuje do judo. Nonander (dyskusja) 19:00, 15 lip 2011 (CEST)
   • Zgodnie z Wikipedia:Zalecenia edycyjne#Tworzenie nazw haseł (stron) nazwy stron powinny być jak najprostsze, precyzyjnie określające temat artykułu. Ponadto istnieje punkt: formę podstawową "Pseudonim" stosuje się, jeżeli jest on częściej używany niż właściwe imię i nazwisko. I tak samo powinno być z nazwą judoka (jako, że jest częściej używana). Przy nazewnictwie warto też stosować zdrowy rozsądek. Nonander (dyskusja) 19:18, 15 lip 2011 (CEST)
    • Nie istnieje coś takiego jak własna hierarchia nazewnictwa. Obecnie w Wikipedii stosuje się formę judoka, co potwierdzają przykłady podane wyżej przeze mnie. Tak samo jest w definicjach judoków, np. Kategoria:Polscy judocy na igrzyskach olimpijskich (polski judoka, polska judoczka). Nonander (dyskusja) 19:51, 15 lip 2011 (CEST)
     • Mnie też jakoś super nie przeszkadza dżudok (bo przecież jest poprawny). Chodzi mi o to aby nazewnictwo było jednolite. Jeżeli w tym momencie mamy w Wiki hasła o judokach to i Abdoulaye Diallo powinien być judoką ;) Pozdrawiam. Nonander (dyskusja) 20:08, 15 lip 2011 (CEST)

Incognitoedytuj kod

Postaram się nie robić bezsensownych edycji. Piotr5500 (dyskusja) 14:12, 18 lip 2011 (CEST)

Analiza głównych składowychedytuj kod

Nie widze żadnych różnic;=)ale dałem ok.--J.Dygas (dyskusja) 00:25, 29 lip 2011 (CEST)

Czytaj wyżej.--J.Dygas (dyskusja) 00:42, 29 lip 2011 (CEST)

Samsungedytuj kod

Sorry,że się tak na ciebie uwziąłem,ale nie wiem czy to wszystko ok.Przepraszam.Pozdrowienia z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 00:32, 29 lip 2011 (CEST)

Samsung jest bardzo rozwidloną sprawą,ok, aż tak się nie znam na tych telefonach ale ogólnie można by było z wiki en,de,fr itp. przetłumaczyć.Co ty na to.--J.Dygas (dyskusja) 00:40, 29 lip 2011 (CEST)

Oczywiście:ogólnie Samsung.Bo to za duża sprawa.Czy jak myślisz.?--J.Dygas (dyskusja) 00:51, 29 lip 2011 (CEST)

U ciebie nie widać ja kie znasz języki dobrze czy źle.Byłoby fajnie gdybyś ty w miarę możliwości coś z en:wiki albo fr:wiki albo innej którą znasz,(język).Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 01:04, 29 lip 2011 (CEST)

Tak i nie, oczywiście możesz redagować,ale to musi mieć "ręce i nogi".W wikipedii trzeba się trzymać zasad.Słuchaj,my jesteśmy w czasach internetu,i tam przecież wszystko można znaleźć.Sam wiesz.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 01:27, 29 lip 2011 (CEST)

Redaktor.edytuj kod

No oczywiście,od tego jestem.--J.Dygas (dyskusja) 00:35, 29 lip 2011 (CEST)

Twoja strona!edytuj kod

Widzę że mamy parę wspólnych zainteresowań,moglibyśmy parę zadań wspólnie rozwiązać.Powodzenia.--J.Dygas (dyskusja) 01:35, 29 lip 2011 (CEST)

"Oczywiste NPA"edytuj kod

Podaj jakoeś źródło - dla Ciebie coś może być oczywiste, dla innych nie. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:44, 30 lip 2011 (CEST)

Coby nieco umilić administratorom robotę (wiem, leniwy jestem) warto podać źródło tego NPA w szablonie {{ek}} - oszczędza się wtedy grzebania, dociekania, dochodzenia, opóźnień. Wojciech Pędzich Dyskusja 16:07, 30 lip 2011 (CEST) Jak najbardziej, w szablonie EK powinieneś umieścić tyle informacji, żeby decydujący administrator miał jasność sytuacji. Oczywiście administrator powinien sprawdzić, czy szablon ma sens, czy skasowanie artykułu jest zasadne, ale jeśli dostanie link, to weryfikacja zajmie mniej czasu. Dzęiki. Wojciech Pędzich Dyskusja 16:22, 30 lip 2011 (CEST)

Sebastian Chmaraedytuj kod

Witaj! [1] - na pewno o to chodziło? ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 00:03, 5 sie 2011 (CEST)

Usuwanieedytuj kod

Dobrze nie będę usuwał. Piotr5500 (dyskusja) 15:47, 5 sie 2011 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 17:03, 5 sie 2011 (CEST)

Herb województwa rawskiegoedytuj kod

Cześć, hasło nie ma źródeł i jest stubem ale z całą pewnościś nie nieencyklopedczne. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 02:54, 9 sie 2011 (CEST)

 • No mało, mało :) ale na ek się nienadawało, zawsze możesz zgłosić do poczekalni--Tokyotown8 (dyskusja) 12:32, 9 sie 2011 (CEST)

Wikipedysta:Ravpawlisz/brudnopis/szablonedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 21:22, 10 sie 2011 (CEST)

Odp:Rewalstacjaedytuj kod

Odp:Rewalstacja

Przekierowanie może się przydać, ponieważ silnik MediaWiki rozróżnia małe/wielkie litery w tytule strony. SpiderMum (dyskusja) 22:43, 14 sie 2011 (CEST)

Nie linkuje w tej chwili, ale w przyszłości może się zdarzyć, że będzie linkować. Gdyby to była ewidentnie niepoprawna nazwa stacji, to usunięcie byłoby jak najbardziej na miejscu, ale tutaj raczej nie ma takiej sytuacji, traktowałabym to bardziej jako "alternatywną" nazwę/pisownię. Tzw. usunięcie artykułu niczego nie daje, nie zaoszczędza nawet mikrobajta miejsca na serwerze. SpiderMum (dyskusja) 22:52, 14 sie 2011 (CEST) "Porządkowi" na Wiki krzywda się nie dzieje. Za to może się "stać", jeśli ktoś utworzy w miejscu usuniętego przekierowania hasło - dubel. "W przypadku nazw równoważnych warto zawsze zastosować przekierowanie, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo, że osoba szukająca danego zagadnienia na nie natrafi." [2]. Naprawdę nie rozumiem po co robić tyle hałasu z powodu nieszkodliwego rediru ;). SpiderMum (dyskusja) Rozumiem :). No właśnie nie traktowałabym tego jako błąd. Coś w deseń przekierowania Radio Zet. SpiderMum (dyskusja) 23:45, 14 sie 2011 (CEST)

Wikiprojektedytuj kod

Widzę, że jesteś użytkownikiem WikiProjektu telefony komórkowe, ale nie widzę cię na liście użytkowników proszę dopisz się. Piotr5500 (dyskusja) 17:47, 17 sie 2011 (CEST)

iPhone 3Gedytuj kod

Czy możesz troszkę pomóc w tłumaczeniu tego artykułu? iPhone 3G Piotr5500 (dyskusja) 17:48, 17 sie 2011 (CEST)

Sokół Sokółkaedytuj kod

Ciekawe głupoty oznaczasz [3]. Nonander (dyskusja) 13:50, 18 sie 2011 (CEST)

Odp:Leopold Rene Nowakedytuj kod

Odp:Leopold Rene Nowak

Witaj :) Nie tyle powoływałam się na zasadę, ile na uzus (zazwyczaj robi się). Zdrowy rozsądek nakazuje takie przekierowania zostawić jako sensowne, pomagające czytelnikowi, który najprawdopodobniej wpisze do wyszukiwarki nazwisko nie używając znaków diakrytycznych, których nie będzie mógł po prostu uzyskać z klawiatury. W takim wypadku przekierowanie pomoże mu wygodnie trafić do artykułu, ma więc sens użytkowy i nie widzę powodu, żeby je kasować, zwłaszcza, że za takim kasowaniem nie stoi moim zdaniem żadna wyraźna korzyść. Mam nadzieję, że to wyjaśnienie jest wyczerpujące, jeśli nie, to oczywiście śmiało dopytuj :) Pozdrawiam, Magalia (dyskusja) 00:02, 28 sie 2011 (CEST)

Tak, tę właśnie mam na myśli :) Magalia (dyskusja) 00:11, 28 sie 2011 (CEST) Większość chyba ma (w sumie nie ma żadnych statystyk, opieram się na obserwacjach), ale faktycznie nie wszystkie. To też zależy częściowo od autora, niektórzy tworząc hasło robią takie przekierowania (ja staram się o tym pamiętać), część nie, co też nie jest jakimś strasznym błędem. Niemniej moim zdaniem dobrze, jeśli takie przekierowania są :) Magalia (dyskusja) 00:27, 28 sie 2011 (CEST)

Ad:Znachor_(film)edytuj kod

Ad:Znachor_(film)

Witaj! Cieszy Twoje zaangażowanie, ale proszę przemyśl każdą edycję prowadzącą do kasowania artykułu czy przekierowania. Wszystkie informacje o wstawianiu EK znajdziesz pod tym linkiem: WP:ZEK. Pozdrawiam Quantité négligeable (dyskusja) 22:59, 1 wrz 2011 (CEST)

Ponieważ nakręcono kilka filmów pod tym tytułem. W takich wypadkach gdy jednemu terminowi przypisać można kilka znaczeń tworzymy stronę ujednoznaczniającą (jak w tym wypadku). O filmach informacje znaleźć możesz w bazach IMDB i Filweb. Quantité négligeable (dyskusja) 23:12, 1 wrz 2011 (CEST) Jest jakiś szczególny powód do skasowania tego ujednoznacznienia? Ja by to zostawiła:) tym bardziej, że filmy są opisane (inaczej niż w Abdoulaye Diallo gdzie o judoce nie wiemy czy jest ency...). EOT Quantité négligeable (dyskusja) 23:22, 1 wrz 2011 (CEST) Twoim zdaniem:) Quantité négligeable (dyskusja) 23:40, 1 wrz 2011 (CEST) j. w. Quantité négligeable (dyskusja) 23:45, 1 wrz 2011 (CEST)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowieedytuj kod

Przed usunięciem trzeba poprawić linkujące. SpiderMum (dyskusja) 20:40, 6 wrz 2011 (CEST)

 • No może niekoniecznie wszędzie, ale np. tu, tu czy tu imho na pewno. SpiderMum (dyskusja) 20:59, 6 wrz 2011 (CEST)

Przekierowanie dyskusjiedytuj kod

Hej. Ekując przekierowania po przeniesieniu strony dyskusji dodajesz administratorom pracy. W nocy uruchamia się bot, który automatycznie kasuje takie przekierowania. Beau (dyskusja) 17:31, 8 wrz 2011 (CEST)

Jeżeli uważasz, że taka informacja jest potrzebna to sam możesz ją dodać. Pozdrawiam, Beau (dyskusja) 18:07, 9 wrz 2011 (CEST) Strony możesz ekować jeśli chcesz, musisz tylko pamiętać o tym, że dodajesz sobie i innym pracy, którą może robić automat (rejestr). Informacja o kasowaniu takich stron nie jest eksponowana w żadnym dobrze widocznym miejscu, więc można ją tam dodać. Beau (dyskusja) 10:57, 10 wrz 2011 (CEST)

Sky Toweredytuj kod

W artykule Lista najwyższych wieżowców w Polsce zatwierdziłeś edycję [4], która była typowym wandalizmem. Wystarczyłoby jedno kliknięcie, aby sprawdzić wysokość Sky Tower, skoro brak ci wiedzy, że nie ma w Polsce budynków wysokich na 300 metrów. Bądź bardziej rozważny co zatwierdzasz.--Verwolff + 11:17, 15 wrz 2011 (CEST)

No nie żartuj. To, że zmieniłem z 207 na 205,8 ma się tak do twojej zmiany (to znaczy twojego zatwierdzenia) całkowicie nieproporcjonalnie, zarówno pod względem merytorycznym jak i redakcyjnym. A co do twojego tłumaczenia, to dobrze, że edytor nie wykonał nieumyślnej edycji na 830 metrów (jeśli wiesz co chcę powiedzieć).--Verwolff + 00:12, 16 wrz 2011 (CEST) Przykłady wandalizmów które podałeś, z pewnością, w dużej części, są wyłapywane na OZ. Ja rozumiem, że nie czujesz się winny i rozumiem, że może słowo wandalizm jest nie do końca adekwatne. Rozumiem też, osoba która dokonała tej edycji miała dobrą wolę, ale brak wiedzy (chociaż w to nie bardzo wierzę). Rozumiem też, że nie wiesz czy wysokość w tej edycji jest poprawna czy jest to bzdura. Nie rozumiem, dlaczego zatwierdzasz taką edycję, skoro masz obok link do artykułu w którym stoi jasno napisane, że jest inaczej. Czyżbyś nie miał potrzeby sprawdzić co zatwierdzasz, jeżeli nie masz na ten temat wystarczającej wiedzy? Jeżeli nie masz takiej potrzeby, to całe to oznaczanie nie ma sensu! Doprawdy, nie musisz oznaczać wszystkich artykułów które masz na liście obserwowanych. Mówiąc krótko, mógłbym dużo wcześniej odkryć taką bzdurną edycję, gdyby nie ty. Apeluję o więcej rozsądku lub chęć zdobycia wiedzy przy kolejnych oznaczeniach.--Verwolff + 09:34, 16 wrz 2011 (CEST) Kończąc już powyższy wątek, mam nadzieję, że nie zniechęciłem Ciebie do wikipedii i zatwierdzania zmian. Jeżeli chodzi o twoje pytanie co to za link? - to tzw Ostatnie zmiany. Jeżeli lubisz walczyć z prawdziwymi wandalami którzy wpisują wulgaryzmy itp to dzięki kilku dodatkom , możesz to robić w czasie rzeczywistym. Mówiąc inaczej podglądasz co kto w danej chwili zapisuje do wikipedii. Zobacz tutaj jak to działa.--Verwolff + 11:22, 17 wrz 2011 (CEST)

przejrzenie wersjiedytuj kod

naprawdę uważasz, że absolwent studiów mógł się urodzić w 1998? o tutaj maikking dyskusja 14:02, 18 wrz 2011 (CEST)

Kościół św. Brata Alberta w Krakowie (ul. Woronicza)edytuj kod

Witam Cię,

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję ale siła wyższa (czyli urlop) była górą. Drugi kościół pw św. Brata Alberta jest w Krakowie przy ul. Woronicza. Mam zdjęcia i materiał ale jakoś tak schodzi, że nie powstał jeszcze artykuł.

Pozdrawiam i polecam się. Zetpe0202 (dyskusja) 18:09, 19 wrz 2011 (CEST)

Opis Zmianedytuj kod

i tak i nie jeśli ktoś chce się zagłębiać w podgląd to klika historię, inna sprawa że to ma ułatwić komunikację korzystam z tego choć nie zawsze.Frankszwajcarski (dyskusja) 22:37, 9 paź 2011 (CEST)

Dyskusja wikipedysty:83.168.75.9edytuj kod

Zerknij najpierw, proszę, co chce wstawić ten nowy użytkownik. Raczej nie powstanie artykuł o nowym serwisie do blogowania itd., dlaczego więc podajesz mu czerwony link, pod którym ma powstać hasło do natychmiastowego usunięcia? Wojciech Pędzich Dyskusja 19:16, 11 paź 2011 (CEST)

Tak, widziałem. Przyjrzyj się proszę na przyszłość takim wpisom, oszczędzi to potem frustracji użytkownikowi, którego wolelibyśmy zatrzymać jako edytora. Wojciech Pędzich Dyskusja 19:21, 11 paź 2011 (CEST) Z mojej obserwacji to dość frustrujące, gdy pokazujesz człowiekowi czerwony link, on pisze hasło, a kto inny je usuwa. Dlatego na przykład warto usuwać czerwone linki które przez dłuższy czas nie będą hasłami z innych artykułów, ale też mamy jakąś odpowiedzialność za tych nowych - nie ładując ich na edycyjną minę na przykład ;) Wiadomo, nic wielkiego się nie stało, doceniam Twoje działania, ale może można je nieco dostroić; taka moja opinia (która oczywiście nie jest jedyna i słuszna, to jest po prostu to co ja bym zrobił). Wojciech Pędzich Dyskusja 20:01, 11 paź 2011 (CEST)

Czcionka w kawiarenceedytuj kod

Cześć. Jeśli nadal chcesz mi pomóc to napisz na gg 9718898 - szybciej i łatwiej obgadamy ten temat i odpowiem na Twoje pytania bo stoję w miejscu i walę głową w mur... Teraz znikam ale pojawię się na necie jakoś po 21-ej --Gungir1983 (dyskusja) 18:49, 15 paź 2011 (CEST)

Anja Rubikedytuj kod

Cześć! Czy możesz mi tę edycję wytłumaczyć? Wiktoryn <odpowiedź> 20:02, 15 paź 2011 (CEST)

Usunięty przez Ciebie przypis podaje rok 1983. Wiktoryn <odpowiedź> 20:36, 15 paź 2011 (CEST) To następnym razem proszę zastosuj się do zasady WP:WER. Wiktoryn <odpowiedź> 21:02, 15 paź 2011 (CEST)

Równanie Darcy-Weisbachaedytuj kod

Zgłosiłem błąd w powyższym artykule i nie został poprawiono. Dlaczego został oznaczony jako załatwione ?

Podałem tam źródło.

Barokedytuj kod

Cześć. Cofnąłem ek wstawiony przez Ciebie. Wpis dokonany był przez IPka, który (być może) wróci, aby przeczytać, czy ktoś się sprawą zajął. Dyskusję usunę jutro. Pozdrawiam. Tomasz Raburski (dyskusja) 22:14, 19 paź 2011 (CEST)

Metoda D'Hondtaedytuj kod

Wprowadziłem poprawkę do pisowni nazwiska i podałem w komentarzu wiki EN jako źródło. Cofnąłeś moja zmiane podjąc brak źródeł jako powód. O co chodzi? MoMaT (dyskusja) 09:17, 23 paź 2011 (CEST)

Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczneedytuj kod

Hej. Według jakich kryteriów zaznaczasz wątki jako {{załatwione}}? Ja stosuję to oznaczenie wtedy, kiedy dany problem został rozwiązany - czyli najczęściej po wpisie osoby zainteresowanej, która akceptuje zaproponowane rozwiązanie. Zastanawiam się dlaczego oznaczyłeś wątek "Źródło czy spam" jako załatwiony. Beau (dyskusja) 12:58, 23 paź 2011 (CEST)

Nic co ludzkieedytuj kod

Ja uważam że ek jest za szybko zrobiony,16 dysków to nie za mało.Ok,jedyne manko to brak uźródłowienia,ale to można naprawić,co ty na to?Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 19:56, 24 paź 2011 (CEST)

Ok,nie zauważyłem tego,ale pomimo tego można by było uratować,napisze do niego,ja nie jestem za szybkie ek,niektórzy mają za szybkie palce do tastatury,hehe,ale mu dam znać.Dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 20:15, 24 paź 2011 (CEST)

4Gedytuj kod

Ponieważ 4G to powszechna nazwa czegoś co oficjalnie nazywa się IMT-Advanced. Matek M (dyskusja) 22:26, 28 paź 2011 (CEST)

jeżeli coś zostało skasowane a powinno byćw IMT-Advanced, możesz przecież to dodać. Pamiętaj tylko, aby zadbać o odpowiednie, weryfikowalne źródła Matek M (dyskusja) 10:38, 29 paź 2011 (CEST) której części zdania nie rozumiesz: "IMT-Advanced to to samo co 4G"? Chcesz poczytać o cztery 4G to to przekierowanie kieruje cię do właściwej strony: zawierającej więcej informacji i uźródłowionej. Matek M (dyskusja) 11:38, 29 paź 2011 (CEST)

Ad:Wikipedia:Portal_wikipedystówedytuj kod

Ad:Wikipedia:Portal_wikipedystów

Cześć. Na razie ta strona siedzi w sidebarze. Zbiór linków na tej stronie to nie archiwum. Przykuta (dyskusja) 20:09, 1 lis 2011 (CET)

Chyba jednak jest. Przykuta (dyskusja) 20:29, 1 lis 2011 (CET) Raz na jakiś czas, chyba żeby zmienić jego formułę. Zobacz np. Wikipedia:Sprzątanie Wikipedii - nie jest edytowana, a stan bieżący jest aktualny. W portalu można by dodać kilka często edytowanych szablonów + TO w ramce itp. Kiedyś, całkiem niedawno zresztą pisałem w kawiarence, aby ją (stronę PW) usunąć z sidebaru i odezwali się wikipedyści, którzy jednak z niej korzystają. Dałoby się ją zrobić tak, aby była dynamiczna, ale chyba faktycznie nikt nie jest zainteresowany tym, aby ją aktualizować. Przykuta (dyskusja) 21:38, 1 lis 2011 (CET)

Wandalizmyedytuj kod

Gratuluję szybkości :) Marcgalrespons 18:44, 2 lis 2011 (CET)

PitBulledytuj kod

Witam, zanim zgłosisz do usunięcia, proszę najpierw odlinkuj. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:10, 7 lis 2011 (CET)

tak? Jak usunę stronę, to linki same się nie naprawią. Tylko będę musiał zmieniać PitBull na PitBull (film) w każdym haśle. Jak robisz uzasadnione przekierowanie i zgłaszasz ek, to bardzo proszę odlinkuj wcześniej, a nie licz na to, że ktoś inny to za Ciebie zrobi. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:18, 7 lis 2011 (CET)

Ad:Umaszczenie_koniedytuj kod

Ad:Umaszczenie_koni

Hej. Zauważyłem że poprawiasz linki do przekierowań. Czy wiesz, że "Testy przeprowadzone na anglojęzycznej Wikipedii pokazują, że naprawa linku jest około 10 000 razy bardziej kosztowna dla serwera niż podążania za przekierowaniem" (cytat z Wikipedysta:Farmer Jan/Poprawa linku przy pomocy Popups czyli niedźwiedzia przysługa) Proponuje zatem poprawiać linki do przekierowań tylko przy okazji innych edycji. Przekonałem? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 00:26, 12 lis 2011 (CET)

Ad:Zdjecie Zamku Grodziec na mapie pokazuje inny obiekt - prośba o korektęedytuj kod

[5]

Zdjęcie podłączone na mapie w f-cji "pokaż mapę" w lokalizacji zamku Grodziec pokazuje obiekt podobny do Belwederu, nie zamek Grodziec. Ktoś kto umie mógłby to poprawić? Ścieżka do problemu: Hasło Grodziec (województwo dolnośląskie) -> pokaż mapę -> na mapie (OSM) obok wsi Grodziec po lewej jest lokalizacja Zamku Grodziec - kliknąć na nią - pokaże się problematyczne zdjęcie. przypuszczalnie Belwederu. Co ciekawe, kliknięcie w odnośnik hasła Zamek Grodziec prowadzi do właściwego hasła z poprawnym zdjęciem. Czyżby zdjęcie Belwederu stało się domyślnym zdjęciem zamków na mapie? Ostobratek (dyskusja) 01:31, 12 lis 2011 (CET) Osetobratek

Przenoszenie artykułów!edytuj kod

Po przeniesieniu zostało Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej - jeden z wydziałów Politechniki Śląskiej, uruchomiony w 1969 roku jako pierwszy tego typu wydział na polskiej uczelni technicznej. Ja bym po nazwie napisał dawny wydział Matematyczno-fizyczny, który był uruchomiony w 1969 roku jako pierwszy tego typu wydział na polskiej uczelni technicznej Do tego wpisu potrzeba kolejnych poprawek w tekście, myślę, że świetnie to uczynisz. Od siebie zapraszam do przeglądania rubryki Czy wiesz... możesz się tam nauczyć wiele na temat formatowania. Co do poprzedniego wpisu, to nacisnąłem zapisz, zamiast podgląd. Wizikj (dyskusja) 21:00, 15 lis 2011 (CET) Ps. Jak zauważyłem, mój poprzedni wpis się nie ostał, więc troszeczkę zmodyfikowaną wersję pozostawiam. To co chciałem napisać: Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej nie był powołany w 1969 roku do istnienia. To chciałem powiedzieć, a że Internet mi wolno działa i myślałem, że jak szybko naprawię błąd nikt tego nie zauważy, przepraszam.

Ja niczego nie twierdzę, tylko uważam, że tak powinno być. Możesz to poprawić, możesz nie poprawiać. Ja nie będę się w to angażował. Uważam swoje. Wikipedia jakoś tam jest walna. Ja po prostu zwróciłem uwagę. Wizikj (dyskusja) 21:26, 15 lis 2011 (CET) Do Czy wiesz... zapraszam. Trzeba sprawdzić wiele artykułów i można dodawać nowe. Na początek to bardzo dobre. Szczególnie przydatne jest podglądanie, jak inni to robią. Na co zwracają uwagę (przypisy, bibliografia, kod Wikipedii), a z drugiej strony brakuje chętnych, którzy by się zajęli sprawdzaniem. Wchodzisz do Czy wiesz.., w skrócie czywiesza (odmiana), jakiś tytuł artykułu cię interesuje, to przeglądasz dany artykuł, jeśli nie widzisz w nim błędów, to podpisujesz się na stronie czywiesza pod tym artykułem. Jeśli widzisz błędy, niezrozumiałe zwroty wpisujesz uwagi. Na prawdę warto. I podpatruj innych, jakie zmiany robią. Pozdrawiam. Wizikj (dyskusja) 21:48, 15 lis 2011 (CET) Przepraszam bardzo za całą dyskusję. To nie ty zgłaszałeś, błąd w artykule, ale napisałeś T Załatwione. Zgłoszenie było bez podpisu, a ja głupio napisałem do Ciebie. Teraz zobaczyłem. Jeszcze raz przeprasza. Wizikj (dyskusja) 22:19, 15 lis 2011 (CET)

Prośby do administratoraedytuj kod

Witaj. Widzę że aktywnie udzielasz się w tej przestrzeni ale zostaw coś dla administratorów:). Twoje rady są ok ale na priv otrzymałem zapytanie czy jesteś administratorem bez infoboksu na swojej stronie :). Może więc choć szablon załatwione zostaw dla administratora:) Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 19:35, 16 lis 2011 (CET)

Odp:Pit bulledytuj kod

Odp:Pit bull

Hi. Stwierdziłem, że może się przydać. Skoro rasę psa pisze się (...) pit bull (...) (oddzielnie) to ktoś kto nie zna całej nazwy tylko kojarzy jedynie ten fragment (jak np. ja) albo myśli, że wokalista nazywa się tak samo jak pies (oddzielnie) i wpisze sobie "pit bull" to wyskoczy mu nic. A tak to przynajmniej ma przekierowanie. Pozdrawiam. ~~ Vinne2 [czyt. "winetu"] ! 21:09, 25 lis 2011 (CET)

W takim razie przepraszam, następnym razem będę już wiedział. ~~ Vinne2 [czyt. "winetu"] ! 21:22, 25 lis 2011 (CET)

dziękujęedytuj kod

Dziękuję za informacje, co do poprawiania artykułów, to robię to kiedy mam pewność, że moja wiedza jest zgodna ze stanem faktycznym, najczęściej poparta materiałem źródłowym, jednak w sprawach związanych z nieprawidłowymi linkami, odsyłaczami itp. nie czuję się kompetentny, tym bardziej, że autor artykułu mógł zamieścić odsyłacz poprawnie, a został on zmieniony przez administratora strony do której był kierowany. Z tego to powodu ograniczam moją ingerencję w tego typu sprawy stosując się do zasady primum non nocere, wychodząc z założenia, że być może to ja oczekuję czegoś niezgodnego z założeniem autora. Prawda, może czas już na mnie, aby stworzyć soś nowego, a nie tylko poprawiać, choć wydaje mi się, że i ta czynność jest niezwykle przydatna w tworzeniu "naszego źródła wiedzy" Gorąco pozdrawiam Leszek Jan Ogrodnik - "VladKindorgo"

{{ek}}?edytuj kod

Witaj! Być może coś się pozmieniało, ale dyskusja nad usunięciem nie oznacza chyba tego samego co oznaczenie do ek? Chyba że się mylę... Pozdrawiam, Jarosław Góralczyk dyskusja 13:05, 30 gru 2011 (CET)

W zasadzie pytam w kontekście tej edycji. Jarosław Góralczyk dyskusja 13:18, 30 gru 2011 (CET) Właśnie o to pytałem ;-) Kiedyś (z tego co pamiętam) było rozróżnienie między dyskusją dotyczącą usunięcia artykułu a ekspresowym kasowaniem artykułu (to drugie jest sytuacją nadzwyczajną, nie ma żadnej dyskusji, administrator sprawdza jedynie zasadność zgłoszenia artykułu do {{ek}} i jeżeli zgłoszenie było zasadne usuwa treść artykułu). Dlatego zdziwiłem się, że w artykule co do usunięcia którego toczy się dyskusja umieściłeś informację o jego ekspresowym kasowaniu. Stąd też moje pytanie czy może coś się pozmieniało w tej kwestii, bo mogłem tego nie zauważyć (od jakiegoś czasu nie edytuję już zbyt często). Pozdrowienia, Jarosław Góralczyk dyskusja 13:28, 30 gru 2011 (CET) Mhm, czyli żeby usunąć samą stronę dyskusji. To teraz chyba rozumiem, gdzie się pojawił mój błąd w myśleniu ;-) (odniosłem to ek do treści artykułu, nie dyskusji). Dzięki za wyjaśnienie, pozdrawiam. Jarosław Góralczyk dyskusja 13:38, 30 gru 2011 (CET)

Kawiarenkaedytuj kod

Witaj! Jeśli dobrze kojarzę, to bot archiwizuje po prostu nieaktywne wątki (> 31 dni od ostatniego wpisu), więc wstawiania T Załatwione, taką archiwzację nawet opóźnia, zatem jest chyba zbędne ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 16:34, 30 sty 2012 (CET)

Dyskusja wikipedysty:Sangjinhwaedytuj kod

Nie ma sensu do niego pisać,on pochodzi z Korei:=) wątpię by znał polski.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 16:50, 19 lut 2012 (CET)

odpedytuj kod

Jaki zdjęcie masz na myśli ? 217.96.115.78 (dyskusja) 19:01, 3 mar 2012 (CET)

Zawsze możesz usunąć tego typu linki z kilku tysięcy artykułów o albumach. 217.96.115.78 (dyskusja) 19:06, 3 mar 2012 (CET) Poszukaj sobie. 217.96.115.78 (dyskusja) 19:14, 3 mar 2012 (CET) Idź na skargę jak masz problem. 217.96.115.78 (dyskusja) 19:23, 3 mar 2012 (CET) Człowieku uczepiłeś się jak rzep psiego ogona. Zajmij się czymś pożytecznym co ? 217.96.115.78 (dyskusja) 19:29, 3 mar 2012 (CET)

Linki do okładek, zdjęć itp.edytuj kod

Witaj! IP-ek z którym dyskutowałeś powyżej, faktycznie sprawia notoryczne problemy. Jednak zamieszczenie linku do okładki (loga, obrazka, fotografii etc.) jest wykorzystywane właśnie wtedy, gdy plik nie może zostać załadowany na Commons z braku praw autorskich. Także akurat tamta jego edycja była w porządku :) Pozdrawiam, Reggae man (dyskusja) 00:19, 4 mar 2012 (CET)

Tak, działa to na tej samej zasadzie co linki zewnętrzne. Spójrz np. tutaj: Szablon:Album muzyczny infobox, na przykład z Pink Floydem. Okładka nie znajduje się wcale na Commons. Jest to plik całkowicie zewnętrzny, na enWiki może być wyświetlany bezpośrednio na podstawie specjalnej licencji; nam zaś pozostaje podawanie linku. Dodam tylko, że osobiście nigdy nie wstawiam linków do okładek do swoich artykułów, uważam to za bezsensowne. No ale to tylko mój skromny pogląd :) Pozdr. Reggae man (dyskusja) 18:25, 4 mar 2012 (CET) OK może trochę niefortunny przykład, no ale już nie wiem jak mam Cię przekonać ;) Zajrzyj proszę tu, tu i jeszcze tu. Gdzie jak gdzie, ale w albumach Bitelsów żadne nieprawidłowości by nie przeszły. Oczywiście, dwa ostatnie linkujące na w miarę pewne źródło, jakim jest Discogs, są lepsze. Co nie zmienia faktu że pierwszy sposób również jest poprawny. Reggae man (dyskusja) 18:44, 5 mar 2012 (CET)

Blokadaedytuj kod

Za wojnę edycyjną w dyskusji 217.96.115.78 symboliczne 6h blokady. A. Bronikowski zostaw wiadomość 00:55, 4 mar 2012 (CET)

Po krótkim namyśle wycofuję blokadę i przepraszam - wpisów z dyskusji nie należy kasować, więc miałeś rację cofając tamte edycje. A. Bronikowski zostaw wiadomość 01:01, 4 mar 2012 (CET) Masz słuszność, przykro mi z powodu tego, że Cię zbyt surowo potraktowałem i zablokowałem niesłusznie. A. Bronikowski zostaw wiadomość 14:45, 4 mar 2012 (CET)

Fableedytuj kod

Ok, myślałem, że chodziło o skasowanie przekierowania po przeniesieniu. Tar Lócesilion|queta! 13:11, 18 mar 2012 (CET)

Odp.edytuj kod

Nie rozumiem. Proszę o szczegóły. Co i gdzie robię źle? 164.126.222.5 (dyskusja) 19:38, 19 mar 2012 (CET)

Błędzik drobny botaedytuj kod

[6] -> błędnie przy zamianie zaczyna od wielkiej litery. pozdr. Elfhelm (dyskusja) 18:47, 20 mar 2012 (CET)

Bitwa o Lwów 1918-1919edytuj kod

W tym miejscu bot zamienił kategorię Kategoria:Wojna polsko-ukraińska 1918-1919 na (czerwonolinkową) Kategoria:Wojna polsko-ukraińska. Tak nie powinno się zdarzyć. --WTM (dyskusja) 15:13, 21 mar 2012 (CET)

Ad:Bill_Gatesedytuj kod

Ad:Bill_Gates

Dlaczego bot wykonuje puste edycje? I co to znaczy "lw"? Matma Rex dyskusja 19:38, 24 mar 2012 (CET)

Ach, okej. Ale prosiłbym o szersze opisy edycji bota, zwłaszcza, że trzeba je wpisać tylko raz ;) - bo na oko to wygląda na zaledwie poprawę przekierowań i WP:SK :) Matma Rex dyskusja 20:01, 24 mar 2012 (CET)

Procent wchłanianiaedytuj kod

Dziękuję raz jeszcze za stworzenie listy. Wszystkie artykuły już poprawiłem, więc usunę już tę podstronę. Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 18:10, 6 kwi 2012 (CEST)

Wikipedysta:Ravpawlisz/Susi Wirzedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:25, 6 maj 2012 (CEST)

Linki do PEedytuj kod

Hej. Wygląda, że działa w każdym wypadku. Można więc by dalej jechać z całością. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 23:37, 18 maj 2012 (CEST)

 • Dzięki :) Wyszło bardzo dobrze. Elfhelm (dyskusja) 12:28, 19 maj 2012 (CEST)

Linki do PE cz. 2.edytuj kod

Hej, jakbyś miał czas i nikt się tym nie zajął jeszcze, to tu dalsza część (trochę ponad 100). Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 00:00, 21 maj 2012 (CEST)

WP:ZdBedytuj kod

Hej. Podrzucam ostatnią sekcję [7]. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 15:30, 27 maj 2012 (CEST)

Odp:Kodeks karnyedytuj kod

Odp:Kodeks karny

Wiem, właśnie mnie Picus oświecił. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:04, 6 cze 2012 (CEST)

?edytuj kod

?

Wulgaryzmyedytuj kod

‎Globoks za wpis na Twojej stronie otrzymał dzień blokady. Czy chcesz abym ukrył Jego edycję jako rażąco wulgarną? Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 23:11, 12 cze 2012 (CEST)

EKowanie Birmyedytuj kod

A może by poczekać, aż sporo ludzi przyswoi sobie nową nazwę? Ciacho5 (dyskusja) 00:03, 16 cze 2012 (CEST)

Botedytuj kod

Cześć! Powiedz mi, czym się kierował Twój bot, kiedy robił pewną edycję? Chodzi mi konkretnie o przypisy :) Pzdr, Marcgalrespons 23:15, 19 cze 2012 (CEST)

Patrzę na artykuł jeszcze raz, ale z tego co widzę, to Twój bot jednak usunął jedyną definicję przypisu "Dobrowolska412" i zastąpił ją kolejną, pustą definicją przypisu "Dobrowolska477". Marcgalrespons 23:44, 20 cze 2012 (CEST) Wróć. Obaj się machnęliśmy. Te dwa przypisy rzeczywiście były takie same, z tym tylko, że Twój bot nie usunął jednego odwołania do usuniętego przypisu Dobrowolska412 i wobec tego strona wisiała w K:SZP. Teraz jest chyba wreszcie dobrze. Marcgalrespons 11:32, 21 cze 2012 (CEST)

Partie białoruskie a partie na Białorusiedytuj kod

Zalecam ostrożność w przypadku zamiany kategorii Kategoria:Białoruskie partie polityczne na Kategoria:Partie i ugrupowania na Białorusi. Np. Białoruski Związek Włościański był partią polityczną mniejszości białoruskiej w Polsce. Bladyniec (dyskusja) 08:47, 22 cze 2012 (CEST)

Tak, w przedwojennej Polsce było wiele białoruskich partii. Tu jeszcze jeden przykład: Białoruskie Zjednoczenie Chrześcijańsko-Demokratyczne. Postaram się to naprawić, więc nie ma problemu. Pozdrawiam! Bladyniec (dyskusja) 20:59, 22 cze 2012 (CEST)

Botedytuj kod

Dziękuję bardzo za stworzenie Wikipedysta:Ravpawlisz/interwiki. Mam jeszcze jedną prośbę - czy byłoby możliwe utworzenie listy szablonów w których jest coś takiego:

blablabla }} <_noinclude> interwiki <_/noinclude> 

Chodzi o to że wtedy taki szablon daje pustą linie w haśle, a jak jest więcej szablonów to brzydko to wygląda. Umiałbyś wyfiltrować tego rodzaju kod? Niezależnie od tego ile tam będzie enterów? W teorii Noinclude powinno być w tej samej linii co zamknięcie szablonu ale już widziałem przypadki gdy były trzy dodatkowe linie. Byłbym wdzięczny, gdybyś zrobił coś takiego o ile to jest możliwe. PMG (dyskusja) 13:59, 19 lip 2012 (CEST)

Wikipedysta:Ravpawlisz/enteredytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:05, 23 lip 2012 (CEST)

Wikipedia:Pdaedytuj kod

Witaj! Równie dobrze ktoś może chcieć znaleźć Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 19:31, 26 lip 2012 (CEST)

Piktogramyedytuj kod

Hej! Chciałbym zapytać, czy mógłbym skorzystać z twojej tabeli ([8])? Listą będzie potrzebna do nowego infoboksu, w którym zostawianą zamieszczone piktogramy. Wykorzystana będzie tylko część tabeli, bo dużo piktogramów się powtarza, tylko pod innym kolorem, z dodatkami itp. Więc mogę zaczynać? ;) Mateuszek045 napisz 12:02, 3 sie 2012 (CEST)

Trenerzy siatrkarzy, koszykarzy, hokeistów, itp.edytuj kod

Hej! Trafiłam na mnóstwo zekowanych przez Ciebie kategorii, zajęło mi chwilę zanim zorientowałam się co tak naprawdę zrobiłeś :) Rozumiem, że wszystko odbywało się półautomatycznie, za pomocą bota, ale mimo to w zgłoszonych do eka kategoriach zostało trochę linkujących (najczęściej kategorie były dodane do szablonów klubów, ale czasem bot pomijał drugą lub trzecią kategorię i zamieniał tylko jedną). Już wszystko poprawiłam, ale proszę, na przyszłość skontroluj to i przejrzyj linkujące do haseł :) Dziękuję i pozdrawiam, La Noirceur (dyskusja) 15:49, 30 sie 2012 (CEST)

Szablon:Zawodnik sportów walki infoboxedytuj kod

Witaj, szablon który ostatnio bot wprowadza u wszystkich zawodnikow sportow walki wydaje mi sie że ma lekki defekt, tzn jest wielu sportowców którzy walczą zawodowo w kilku dyscyplinach np. kickboxingu i MMA, a ten szablon pozwala tylko na wstawienie rekordu z jednej dyscypliny, a co za tym idzie automatycznie znika reszta. Masz tu przykład Konstantīns Gluhovs - on walczy w kickboxingu, mma i boksie, został mu rekord kickbokserski (pierwszy z brzegu który widniał), reszta zniknęła.--Tyka17 (dyskusja) 19:16, 6 paź 2012 (CEST)

Coś jest źle: albo w konstrukcji infoboksu albo w procesie botowania. Chodzi o zmianę {{Wrestler infobox}}{{Zawodnik sportów walki infobox}}. Zobacz jak to wygląda tu czy tu. Co ciekawe tutaj jest dobrze [9]. Napraw to szybko. --WTM (dyskusja) 00:07, 17 paź 2012 (CEST)

zmiany w infoboksachedytuj kod

Jak zmieniasz wywołania infoboksów aby jeden z nich docelowo usunąć to zamieniaj też w innych przestrzeniach. Nie tylko w głównej. Wtedy będzie można je spokojnie pousuwać. ~malarz pl PISZ 07:53, 17 paź 2012 (CEST)

Ponawiam prośbę o zmianę kilkunastu wywołań szablonu w brudnopisach (Specjalna:Linkujące/Szablon:Wrestler infobox) na nowy boks. ~malarz pl PISZ 09:10, 19 paź 2012 (CEST) To jest zmiana czysto techniczna, a umożliwi bezproblemowe skorzystanie z tych brudnopisów bez zbędnego przetwarzania wywołania szablonu. ~malarz pl PISZ 19:34, 19 paź 2012 (CEST)

Zamiana szablonu wrestler na zawodnikedytuj kod

Witaj. Cosik z Twoim botem jest nie tak: w hasłach, które mam w obserwowanych, a które przejrzałem po przejściu bota, niewypełnione pola parametrów wypełniły się nazwami samych parametrów. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 22:07, 17 paź 2012 (CEST)

Botedytuj kod

Witam! Ta edycja i kilka ostatnich raczej nieuzasadnione? Staszek99 (dyskusja) 23:52, 17 paź 2012 (CEST)

Ups, nie wiedziałem, szkoda że opis był standardowy. Zaraz wywalę Staszek99 (dyskusja) 23:59, 17 paź 2012 (CEST) Posprzątane Staszek99 (dyskusja) 00:03, 18 paź 2012 (CEST)

Wikipedysta:Ravpawlisz/zabawa przyciskamiedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:06, 27 paź 2012 (CEST)

Wikipedia:Zadania dla botówedytuj kod

Witaj! Dzięki za tę listę Kubańczyków ;) Dałbyś radę wykonać podobne zestawienia także dla innych krajów (rzecz jasna tych wymienionych tutaj)? Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 20:57, 5 sty 2013 (CET)

Spoko, nie ma pośpiechu, i tak roboty na wiki aż nadto, a czasu mało ;) Nedops (dyskusja) 15:14, 6 sty 2013 (CET)

Według pochodzenia na według narodowościedytuj kod

Dzięki za wykonanie zadania, ale chyba przeoczyłeś w zgłoszeniu fragment o Kategoria:Wokalistki według pochodzenia, Kategoria:Wokaliści według pochodzenia, Kategoria:Muzycy metalowi według pochodzenia i Kategoria:Instrumentaliści według pochodzenia. Mógłbyś uzupełnić? Pozdrawiam, Chrumps 19:07, 8 sty 2013 (CET)

Bokser infoboxedytuj kod

Cześć :) Chciałbym zapytać, kiedy skończysz pracę nad podmienianiem infoboxów w kategorii Bokser infobox, na Zawodnik sportów walki infobox? Bo obecnie pozostało w takim stanie, że jedne go mają, a reszta nie. Pozdrawiam dr. dunkenstein (dyskusja) 11:28, 12 sty 2013 (CET)

Blokada dla IP-kaedytuj kod

Hej. Nie wydaje Ci się że edycja ta [10] nie koniecznie jest wandalizmem tylko zwykłym błędem nowicjusza? Domniemany wandal wyciął infobox z PiS i tylko zapomniał usunąć plik z logiem, sam IP-ek teraz najprawdopodobniej sam nie będzie wiedział za co blokadę dostał bo admin który mu ją dał nie wpisał się na jego stronie dyskusji NarodowyKonserwatysta (dyskusja) 15:44, 5 lut 2013 (CET)

Mistrzostwa świataedytuj kod

Hej. :) Twój bot pododawał |PN do infoboksów {{Medalista infobox}}, choć w nie wszystkich przypadkach jest to właściwy parametr. Dodanie tego skutkuje tym, że linki wcześniej prowadzące do kategorii mistrzostwa świata w sporcie aktualnie linkują do artykułu Mistrzostwa świata w piłce nożnej. W artykułach o innych sportowcach jest to błędem, np. u Heidi Astrup powinien się pojawić link do Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, a w haśle Lilia Izquierdo do Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet. Czy możesz w związku z tym cofnąć te edycje bota, gdyż taką pracę chyba trzeba wykonać ręcznie? :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 23:31, 19 lut 2013 (CET)

Ech, no właśnie. Grypa spowodowała chyba u mnie obniżone możliwości intelektualne :/ Na ZdB nie dopisałem kluczowej informacji: żeby wykonać te edycje tylko dla Kategoria:Piłkarze... Wybacz zamieszanie, ale trzebaby cofnąć botem edycje w pozostałych hasłach :( Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 00:18, 20 lut 2013 (CET) Super :) Jakbyś mógł to warto jeszcze wykonać analogiczną pracę przy mistrzostwach Europy – zmienić wywołanie "{{Medalista infobox/nagłówek|ME}}" na "{{Medalista infobox/nagłówek|ME|PN}}" (jak np. tu) w hasłach z podkategorii Piłkarze, resztę jakoś małymi kroczkami sprzątam... Nedops (dyskusja) 20:12, 20 lut 2013 (CET) Widzę, że już żadnych linkowań w mainie nie ma, szybko poszło :) Nedops (dyskusja) 02:09, 24 lut 2013 (CET)

Zadanie dla botaedytuj kod

Witaj! Kilka dni temu przedstawiłeś gotowość do wykonania tego zadania. Czy nadal jest to aktualne? Czy potrzeba czasu?--Basshuntersw (dyskusja) 21:20, 28 lut 2013 (CET)

Każdy aspekt jest ważny. Dlaczego 300 infoboksów jest innych niż zasugerowano? Być może bot źle je skategoryował lub powstały nowe infoboksy? Tak czy inaczej jest to informacja o braku infoboksu, więc nie ma znaczenia czy jest tam ten czy inny inoboks.--Basshuntersw (dyskusja) 23:10, 1 mar 2013 (CET) Wyłącz proszę bota. Ekonomista infoboks jest beznadziejnym infoboksem i należy się go pozbyć a nie promować. Nie sądzę też, by była pełna zgoda na wstawianie szablonu. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 22:20, 4 mar 2013 (CET) Witaj! W takim razie proszę o dane z Kategoria:Kierowca infobox do wstawienia i Kategoria:Wyścig F1 infobox do wstawienia--Basshuntersw (dyskusja) 15:03, 5 mar 2013 (CET) Dzięki! Mogę te strony przenieść do wikiprojektu?--Basshuntersw (dyskusja) 18:50, 5 mar 2013 (CET)

Infoboksy w dyskografiachedytuj kod

Dobry wieczór. Widziałem Twoją aktywność w artykułach dot. dyskografii dlatego proszę o pomoc. Być może problem, z którym nie bardzo sobie mogę poradzić, jest już przez kogoś rozwiązany (tylko ja o tym nie wiem). Jak widać z nagłówka, dręcząca mnie kwestia dotyczy tworzenia infoboksów w dyskografiach. W przypadku muzyków czy zespołów, które powstały kilka lat czy miesiąc temu sprawa nie istnieje (z publikowanych informacji można niemal dowiedzieć się, kto podawał kawę podczas sesji, a co dopiero ile singli wydali). Jednak z muzykami, którzy działali "nieco" wcześniej jest już gorzej. Co robić, jeśli ilość płyt nagranych przez kogoś przekracza setkę, a jest to tylko część, którą udało się odszukać i jakoś udokumentować. Napisać, że CHYBA wydali "x" albumów i PRAWDOPODOBNIE "y" singli? Jak wypełniać pola w takim infoboksie z niepełnej dyskografii? Podawać nieprawdziwe liczby po to, by wypełnić rubryczki? Zostawić pusty infobox? To po co on? Poradź coś.Sławomir Wieszczycki (dyskusja) 02:56, 5 mar 2013 (CET)

Botedytuj kod

Zauważyłem, że twój bot szkodzi – zaznacza artykuły typu czołg podstawowy szablonem Szablon:Bez infoboksu.

176.101.138.10 (dyskusja) 16:49, 20 mar 2013 (CET)

Ponieważ wyciąłem dziś wiele takich dyskusji, sprawdź proszę jego działania: wstawił "potrzebny szablon: czołg infobox" do wszystkiego co miało czołg w tytule chyba, więc i np. do każdej armaty czołgowej.--Felis domestica (dyskusja) 18:18, 20 mar 2013 (CET)

Szablon:Kierowca infoboxedytuj kod

Witaj! Czy twój bot może wygenerować listę dot. artykułów bez wypełnionego pola (czasami trzeba pominąć spacje) miejsce urodzenia i miejsce śmierci? Chodzi o kategorię Kategoria:Kierowcy wyścigowi, jednak by podkategorie były zaznaczone na liście, nie chcę by wszystko trafiło do jednego worka.--Basshuntersw (dyskusja) 10:47, 28 mar 2013 (CET)

Może dałoby się tam jeszcze wykluczyć miejsce śmierci przy braku wypełnionego pola data śmierci.--Basshuntersw (dyskusja) 08:44, 30 mar 2013 (CET) Chodzi mi o usunięcie artykułów gdzie nie ma pola miejsce śmierci i data śmierci, zazwyczaj to oznacza, że osoba żyje.--Basshuntersw (dyskusja) 15:28, 30 mar 2013 (CET) Dzięki! Widzę, że tego jest pełno, to może da się zrobić by bot wyciągnął miejsce urodzenia i śmierci z tekstu i umieścił w infoboksie? Jeżeli tak to trzeba to chyba omówić, ustalić jak ma to wyglądać.--Basshuntersw (dyskusja) 17:25, 4 kwi 2013 (CEST) Dlatego trzeba zwrócić uwagę tylko na nawias, i tym samym zawęzić "poszukiwania" właśnie do niego. W nim jako miejsce urodzenia bierzemy pierwszy link, jako miejsce śmierci drugi link po znaku interpunkcyjm, najczęściej przecinek, średnik, ale chyba także myślnik. By nie powodować błędów z linku bierzemy tylko zaznaczoną część [Warszawa|Warszawie]].--Basshuntersw (dyskusja) 18:47, 6 kwi 2013 (CEST) Dzięki!--Basshuntersw (dyskusja) 08:20, 14 kwi 2013 (CEST)

Pentagrafedytuj kod

Doctoredyskusja 21:23, 3 kwi 2013 (CEST)

Zmiany nazw kategoriiedytuj kod

Bardzo bym prosił o przywrócenie dotychczasowych nazw kategorii – zaproponowana zmiana nie uzyskała poparcia w dyskusji, jest też merytorycznie niezasadna. Aotearoa dyskusja 10:18, 9 maj 2013 (CEST)

Wikiprojekt:Formuła 1/Grand Prix bez infoboksuedytuj kod

Witaj! Czy bo może zamienić znak * na #?--Basshuntersw (dyskusja) 20:00, 20 maj 2013 (CEST)

Dzięki!--Basshuntersw (dyskusja) 21:18, 20 maj 2013 (CEST)

Wikipedysta:Ravpawlisz/gra komputerowa bez infoboksuedytuj kod

Dzięki za listę :) Pewnie trochę potrwa zanim hasła z listy zostaną poprawione, jeśli nie masz nic przeciw aby leżała ona w twojej przestrzeni. Ewentualnie można ją przenieść do gier. Stanko (dyskusja) 16:27, 4 sie 2013 (CEST)

Usuwanie dyskusji Eurowizjiedytuj kod

Witam, o co Ci chodzi z tymi ekami w dyskusjach haseł o Eurowizji? --Pablo000 (dyskusja) 21:22, 4 sie 2013 (CEST)

Dziękuję, to czy możesz jeszcze uspokoić Sereckiego patrz np. Dyskusja:Konkurs Piosenki Eurowizji 1961? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:38, 4 sie 2013 (CEST)

Listaedytuj kod

Witaj! Czy dało by się zrobić listę artykułów z kategorii Kategoria:Kierowcy wyścigowi, które w infoboksie nie zawierają dwukropka w polu sukcesy pomiędzy rokiem a nazwą serii?--Basshuntersw (dyskusja) 23:27, 5 sie 2013 (CEST)

Dzięki!--Basshuntersw (dyskusja) 17:29, 8 sie 2013 (CEST)

Koloryedytuj kod

Witaj! Czy bot mógłby zamienić w artykułach: IndyCar Series 2005 IndyCar Series 2010, IndyCar Series 2011, IndyCar Series 2012, IndyCar Series 2013, V8 Supercar Championship Series 1999, V8 Supercar Championship Series 2000, V8 Supercar Championship Series 2001, V8 Supercar Championship Series 2002, V8 Supercar Championship Series 2003, V8 Supercar Championship Series 2004, V8 Supercar Championship Series 2005, V8 Supercar Championship Series 2010 kolor EFCFFF na FFCFFF? Dodatkowo czy bot mógłby wykryć kolor EFCFFF w kategorii Wyścigi samochodowe?--Basshuntersw (dyskusja) 22:07, 2 wrz 2013 (CEST)

Dzięki. Sporo tego jeszcze jest, może bot może załatwić i resztę poza Formuła 3000 Sezon 2004, Formuła 3000 Sezon 1999, Formuła 3000 Sezon 1994, Formuła 3000 Sezon 1991, 24h Le Mans 1933, 24h Le Mans 1931, 24h Le Mans 1927, 24h Le Mans 1926, 24h Le Mans 1925, 24h Le Mans 1924?--Basshuntersw (dyskusja) 06:57, 5 wrz 2013 (CEST)

Odwrócenie tabeledytuj kod

Witaj! Czy bot może odwracać tabele/szablony wg rubryki roku? Dla przykładu Deutsche Tourenwagen Masters, Grand Prix Włoch Formuły 1 (obie tabele).--Basshuntersw (dyskusja) 21:37, 16 wrz 2013 (CEST)

Zadanieedytuj kod

Witaj! Trochę się nie udało zadanie.--Basshuntersw (dyskusja) 17:45, 12 lis 2013 (CET)

Witaj, tutaj, cały czas zmieniaj się wyniki. Chodzi o to by usunąć pogrubienie przy ! align="center"| {{flaga|BRA}}<br />'''[[Formuła 1 - Grand Prix Brazylii 1983|BRA]]''' i pozostałych.--Basshuntersw (dyskusja) 23:00, 23 lis 2013 (CET) Tak, ale chodziło o usuwanie w wybranych obszarach, nie całych tabelach.--Basshuntersw (dyskusja) 09:19, 24 lis 2013 (CET) Chodzi o pogrubienie skrótów państw. Nie zostało to dokładnie przeze mnie wyjaśnione, za co przepraszam.--Basshuntersw (dyskusja) 23:02, 26 lis 2013 (CET) Cel zrealizowany. Cz dało by się tak zrobić jeszcze w kilu tabelach?--Basshuntersw (dyskusja) 19:19, 30 lis 2013 (CET)

Wikipedysta:Ravpawlisz/seria GP2 z teamedytuj kod

Witaj, pamiętasz w jakim celu powstała ta lista? Basshuntersw (dyskusja) 23:44, 21 lut 2015 (CET)

Kategoria:Partie i ugrupowania na Islandiiedytuj kod

AB (dyskusja) 08:52, 29 cze 2016 (CEST)

Odebranie flagi bota/Bot flag removal (pl.wiki)edytuj kod

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:24, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:37, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Silny Kazik pod Wezwaniemedytuj kod

Odp:Silny Kazik pod Wezwaniem

Cześć. W chwili zgłaszania do EK były jeszcze linkujące, ponadto zgadzam się ze stanowiskiem, że nie warto kasować redirectów. Andrzei111 (dyskusja) 13:52, 13 sie 2017 (CEST)

Odp:Dyskusja:Bateria AAAedytuj kod

Odp:Dyskusja:Bateria AAA

Witaj. Niestety nie podałeś uzasadnienia eka, nie wyjaśniłeś dlaczego "zbędna". Stron dyskusji nie kasujemy bezpodstawnie. Jckowal piszże 23:35, 14 gru 2017 (CET)

Załatwione. Jckowal piszże 11:22, 15 gru 2017 (CET)

Kategoria:Trenerzy piłkarzy FK Niżny Nowogródedytuj kod

Michczu (piszcie) 13:06, 6 sie 2018 (CEST)

Mirella Ciaparaedytuj kod

Gower (dyskusja) 21:29, 17 mar 2019 (CET)

WP:ZdBedytuj kod

Mógłbyś poprawić linkujące w moich dwóch zgłoszeniach (stacje telewizyjne oraz Yoshiki)? Ponieważ nikt nie poprawił do tej pory. Z góry dzięki. Pachidensha (dyskusja) 11:25, 15 sie 2019 (CEST)

Wstawianie znaku twardej spacjiedytuj kod

Widzę, że Twój bo wstawia niewidoczne znaki twardej spacji U+00A0. Proszę tego więcej nie robić. Nie stosujemy znaków, których nie widać w kodzie, ponieważ inni edytujący nie mają nad nimi żadnej kontroli. Wikipedia jest usiana tymi znakami, w sporej części użytymi przypadkowo, nieprawidłowo lub co najmniej wątpliwie, przez co boty zamieniają je na zwykłe spacje, aby dać szansę innym edytującym. Beno @ 02:26, 16 sie 2019 (CEST)

Zadania dla botówedytuj kod

Zająłbyś się zleceniami na WP:ZdB? Niektóre z nich czekają prawie miesiąc i żadnych działań nie podjęto. Szczególnie chodzi o poprawę linkujących. Z góry dzięki :) Pachidensha (dyskusja) 15:25, 13 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Ravpawlisz -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 17:08, 28 wrz 2019 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 01:08, 12 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ravpawlisz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy