Dyskusja wikipedysty:Rdrozd


Dyskusja wikipedysty:Rdrozd w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Troski?... Ja nie mam trosk — powiedziałem ci — ponieważ mam bardzo dużo zajęć.

Josemaría Escrivá, Bruzda (511)

Am I inventing things to do to avoid the important?

Tim Ferris, The 4-Hour Workweek

Odp.: Drobna uwaga nt. formatowaniaedytuj kod

Ok. Dzięki wielkie. Będę pamiętał :) Carabus (dyskusja) 22:29, 6 cze 2012 (CEST)

Rock Cafe Budaedytuj kod

Witam czy mógłbyś sprawdzić to hasło pozdrawiam Sebastian

Twoje Linie Kolejoweedytuj kod

Spokojnie, bez nadgorliwości. http://www.intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=1917W związku z pracami nad przebudową witryn internetowych PKP Intercity informujemy, że strona www.tlk.pl jest czasowo niedostępna.” Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 20:40, 28 gru 2010 (CET)

Odp:28 grudniaedytuj kod

Odp:28 grudnia

Cześć! Mam tylko pytanko. Czy Kategoria:Zalążki artykułów też wylatuje czy dalej ja można stosować w artykułach, które (...)? Klondek dyskurs 22:06, 28 gru 2010 (CET)

Kościół katolicki a Bibliaedytuj kod

Witam Treść tego artykułu przeniosłem tutaj Wikiprojekt:Biblia/Strony do dopracowania Zaprosiłem Wikiprojekt Biblia oraz kilka osób do pracy nad tym artykułem. Zapraszam również Ciebie do wspólnego stworzenia dobrego artykułu na ten niewątpliwie ciekawy temat. --Adamt rzeknij słowo 15:57, 4 sty 2011 (CET)

Zlot pod Syrenką 2011edytuj kod

Cześć! W imieniu komitetu organizacyjnego zapraszam serdecznie na kolejny juz zlot warszawskich wikipedystów. Najbliższy zlot będzie szczególny, gdyż odbędzie się 15 stycznia 2011, dokładnie w dzień 10. urodzin Wikipedii :) Zlot odbędzie się w siedzibie KIKu, przy ulicy Freta 20/24A o godzinie 18:00 (mapka). Więcej informacji znajdziesz na stronie zlotu, tutaj. Nie może Ciebie zabraknąć! Pozdrawiam! Patrol110 (dyskusja) 21:00, 8 sty 2011 (CET) PS jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości tego typu, możesz wypisać się z listy mailingowej (tutaj).

Odp:Malachiasz (prorok)edytuj kod

Odp:Malachiasz (prorok)

Dziękuję za poświęcony czas na doskonalenie tego artykułu. Pozdrawiam Klondek dyskurs 15:40, 17 sty 2011 (CET)

Odp:Malachiaszedytuj kod

Odp:Malachiasz

Nie rozumiem i nie chcę w to już wnikać. Zrobiłem co mogłem. Napisałem artykuł zgodnie z zasadami. Krzyki w dyskusji DA i tryb rozkazujący w uwagach sprawiły, że powstrzymując się od komentarzy postanowiłem również nie odpowiadać. Ma znaczenie tylko iż to staż wszczynających waśnie, uniemożliwia bagatelizowanie formy w jakiej się zwracają do innych wikipedystów. Pomijam milczeniem ostatnie, ignorowane wandalizmy. Pozdro Klondek dyskurs 11:31, 18 sty 2011 (CET)

Kot Protedytuj kod

Dzięki za komentarz, bo już myślałem, że nie nadaje się do Wiki. Jestem początkującym Wikipedystą.

--Kot2 (dyskusja) 21:26, 21 sty 2011 (CET)

Odp:Odp:Odp:Malachiasz (prorok)edytuj kod

Odp:Odp:Odp:Malachiasz (prorok)

Jak znajdę czas to mam w planie (już od dawna) dopisanie tej opcji. Dla czytelnika nie ma znaczenia czy użyto szablonu czy nie. Patrzyłem na na ten medalowy. Postaram się, ale nie daję głowy :(. Jeżeli uważasz, że to błąd nie pogniewam się jak cofniesz:). Pozdrawiam Klondek dyskurs 20:33, 23 sty 2011 (CET)

Re: Uwaga w dyskusjiedytuj kod

Mój wpis jest całkowicie pozbawiony emocji. Podchodzę do wszystkiego z dystansem. Staram się już jak najmniej edytować i brać udział w dyskusjach, ale wybacz to, że są osoby uprzywilejowane (podobno GTW nie ma?), które nie muszą dodawać do swoich artykułów źródeł, mnie razi i nic na to nie poradzę. Wybacz. Pozdrawiam serdecznie. Ewkaa (dyskusja) 10:35, 26 sty 2011 (CET)

Spod nowej miotłyedytuj kod

Dzięki. Co do Poczekalni, to w duszy jestem inkluzjonistą. Część zgłoszeń wynika z mojej niewiedzy ( o muzyce i sporcie), a część z durny lex lecz lex. Mamy kryteria (lub jakis uzus)......Ciacho5 (dyskusja) 21:34, 31 sty 2011 (CET)

Odp:Szablon:Cytatedytuj kod

Odp:Szablon:Cytat

Na przykład

bla, bla, bla

  • jakiś punkt
  • jakiś inny

bla, bla

albo

bla, bla, bla

yadda, yadda, yadda

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 21:44, 31 sty 2011 (CET)

Odp:Szablon:Cytat

To nie są wydumane przykłady tylko z przed chwilą wzięte, że tak powiem. Szablon natomiast stworzyłem nie po to żeby go używać w artykułach, a to że ktoś zaczął, to już nie moja wina ;-). --Nux (dyskusja) 01:49, 1 lut 2011 (CET)

Odp:Statystykiedytuj kod

Odp:Statystyki

Wypełniłem tabelę najważniejszymi statystykami i właśnie się zastanawiałem czy w takiej formie tabela jest potrzebna. Sądzę, ze ze względu na cele projektu zestawienie daje pewien obraz i się przyda. Szkoda, że może we Wrocławiu Ciebie zabraknąć. Klondek dyskurs 05:25, 15 lut 2011 (CET)

prośba o pośrednictwoedytuj kod

Witaj! 3 miesiące temu słyszałem o mądrej teorii, że spory i konflikty są spowodowane brakiem umiejętności spojrzenia na świat oczami drugiej strony. Zawsze dotąd w mniejszym lub większym stopniu byłem w stanie to zrobić, ale w sytuacji związanej z tym artem zupełnie nie potrafiłem (i nadal nie potrafię) zobaczyć świata z perspektywy Klondka (i on z mojej chyba też nie). Minęło parę tygodni, nerwy opadły, więc wydaje mi się, że byłoby dobrze całą tę sytuację wyjaśnić, aby nie psuła atmosfery w przyszłości. Ale że bezpośrednia komunikacja nie szła nam zbyt dobrze, to chciałbym Cię prosić o pośrednictwo. Co Ty na to? Pozdrawiam Blaise Niepascal 16:32, 7 mar 2011 (CET) PS Jeśli się zgodzisz (i Klondek też), to rozważ możliwość poproszenia na początek obu stron o przesłanie Tobie (np. mailem) wzajemnych oczekiwań (ale nie nalegam; ufam, że wybierzesz najlepszą ścieżkę).

Nie przesadzaj z tym byciem stroną. Fakt, że częściowo uznałeś moje uwagi za słuszne, a częściowo nie (jak Klondek), świadczy, że jesteś właściwą osobą do pośrednictwa. ;) Reszta odpowiedzi w mailu. Blaise Niepascal 12:41, 11 mar 2011 (CET) Ekhm, czy aby o czymś nie zapomniałeś? Blaise Niepascal 13:13, 13 kwi 2011 (CEST)

90.156.16.102edytuj kod

Zajrzyj może na tego człowieka. Jego definicje duszpasterza akademickiego wydają się mało neutralne. Pozdrawiam--83.10.134.192 (dyskusja) 20:23, 11 mar 2011 (CET)

KAedytuj kod

Witaj, dziękuje za zaufanie i udzielone poparcie, pozdrawiam --Witold1977 (dyskusja) 20:59, 13 mar 2011 (CET)

Piotr Guérin du Rocheredytuj kod

Zobacz czy można tą postać powiązać z kategorią Biblia? Klondek dyskurs 10:37, 14 mar 2011 (CET)

Wikigrantyedytuj kod

Witam. Mam pytanie dotyczące Wikigrantów. Otóż niedawno dostałem dofinansowanie na projekt, który polega na opracowaniu artykułów w oparciu o pierwszy tom herbarza pana Pragerta. Zostałem jednak wprowadzony w błąd przez opis na stronie księgarni. Spodziewałem się, że informacje mnie interesujące (tj. herby szlachty kaszubskiej zamieszkałej w I Rzeczpospolitej) będą omówione tylko w I tomie. Okazuje się, że są one rozrzucone po całej trzytomowej publikacji.

W związku z tym moje pytanie: czy mogę uzyskać dofinansowanie na pozostałe 2 tomy i w jaki sposób: przez jakąś aktualizację bieżącego projektu czy też przez zgłoszenie nowego, po zakończeniu pracy z obecną książką. Najchętniej użyłbym rozwiązania drugiego, traktując po prostu pracę z jednym tomem jako osobny projekt, ale pytanie czy można zgłaszać więcej niż jeden projekt w czasie jednej edycji Wikigrantów? Pozdrawiam. Avalokitesvara (dyskusja) 13:10, 15 mar 2011 (CET)

Super Sixedytuj kod

Witaj Chciałbym zaproponować wprowadzenie nowej kategorii "uczestnicy Super Six" odnosiłaby się do bokserów startujących w tym turnieju, na chwilę obecną są to: Arthur Abraham, Carl Froch, Andre Ward, Glen Johnson, Allan Green, Jermain Taylor, Mikkel Kessler oraz Andre Dirrell. Ale niedługo również ma wystartować ten turniej w wadze junior ciężkiej więc przybędzie nowych zawodników. myślę że to by ułatwiło wyszukiwanie informacji o uczestnikach. pozdrawiam--Peterftp 20:27, 17 mar 2011 (CET)

* Myślę że ten szablon będzie lepszym rozwiązaniem jeżeli dodać go do każdego uczestnika i tym się zajmę w wolną chwilkę 

Bardzo dziękuję za poradę i za czas poświęcony, gdy będę miał problem to nie zawaham się zwrócić o poradę :) --Peterftp 17:29, 18 mar 2011 (CET)

Tydzień Artykułu Japońskiegoedytuj kod

Zapraszam do wsparcia i pozdrawiam;) Marmale (dyskusja) 22:46, 19 mar 2011 (CET)

Dziękuję za tak ekspresowe zaufanie.edytuj kod

Obiecuję dołożyć wszelkich starań, byś nie żałował tej decyzji. Pozdr. --Starscream (dyskusja) 18:11, 21 mar 2011 (CET)

Szablonedytuj kod

Sorry. Chciałem dobrze :-) Pozdrawiam Wicki (dyskusja) 07:14, 25 mar 2011 (CET)

Aleksandra Piłsudskaedytuj kod

Wśród odznaczonych w 1930 roku Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski znalazła się pani Aleksandra Piłsudska w Warszawie, za zasługi w pracy na polu opieki nad dziećmi. Są podstawy by sądzić, że odznaczona i pani Piłsudska, której mamy biogram w Wikipedii, to jedna i ta sama osoba. Tylko że z hasła nie wynika, by opisana u nas osoba miała jakiekolwiek zasługi w w pracy na polu opieki nad dziećmi, no może poza opieką nad dziećmi marszałka. Może jako edytujący to hasło byłbyś w stanie rozszerzyć to hasło w kierunku pokazania właśnie tego związku ze sprawami opieki nad dziećmi? Może chodzi o jakiś epizod w klubie dobroczynnym, albo w pomocy sierocińcowi? Bocianski (dyskusja) 23:09, 5 kwi 2011 (CEST)

Dzięki za rozwianie wątpliwości. A fakt pominięcia odznaczenia w biografii nie jest niczym niezwykłym. Bocianski (dyskusja) 00:26, 6 kwi 2011 (CEST) Znalazłem informację o kolejnym odznaczeniu, dodałem do hasła. Bocianski (dyskusja) 22:37, 26 maj 2011 (CEST)

Adminedytuj kod

Witaj, dziękuje za zaufanie i udzielone poparcie, pozdrawiam --Witold1977 (dyskusja) 20:45, 8 kwi 2011 (CEST)

Re: Witaj w gronie...edytuj kod

Dzięki za zaufanie, postaram się nic nie popsuć. Chemick (dyskusja) 09:17, 15 kwi 2011 (CEST)

Prymat św. Piotraedytuj kod

Dzięki za poprawki. Tylko niepotrzebnie skasowałeś: Spojrzenie dziś. A tak ogólnie to niepotrzebnie skopiowałem z brudnopisu cały tekst i wkleiłem do hasła. --Wizikj (dyskusja) 09:23, 18 kwi 2011 (CEST)

Dzięki, a tak przy okazji to denerwują mnie te nagłówki, których tutaj nie ma.Wizikj (dyskusja) 14:44, 18 kwi 2011 (CEST)

Szablon:Wielki_Tydzieńedytuj kod

WTM (dyskusja) 12:56, 3 maj 2011 (CEST)

Piotr Stopa Żyżelewiczedytuj kod

Oznaczanie informacji o czyjejś śmierci jako przejrzanej, bez jej wcześniejszego sprawdzenia to chyba przesada... Henry25 (dyskusja) 23:30, 6 maj 2011 (CEST)

Komentarzedytuj kod

Bulwersator-OsobneKontoDoSprawdzeniaOCoChodziZDesFixerem (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Bulwersator: pacynka do obsługi wersji przejrzanych (dyskusja) 17:33, 21 maj 2011 (CEST)

dawno, dawno temu...edytuj kod

To co z tym? Pozdrawiam Blaise Niepascal 13:12, 6 cze 2011 (CEST)

Czy napisałeś/piszesz do Klondka, czy mam o to prosić Paterma? Blaise Niepascal 10:26, 15 cze 2011 (CEST) Szkoda, że nie napisałeś tego ze 2-3 miesiące temu... Pośrednikiem powinien być ktoś, kto dobrze rozumie Klondka. Paterm wybył na urlop i nie mam pomysłu, kogo można poprosić. :( Blaise Niepascal 12:59, 6 lip 2011 (CEST)

ws. wikigrantuedytuj kod

  • pamiętasz może, jak występowałem o wikigrant (http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikigranty/VII_edycja/projekty), to okazało się, że część poszukiwanych przeze mnie książek jest w bibliotece cyfrowej Teatru NN. Problem w tym, że rzeczywiście one nie są w całości i albo są w kawałku jak kupiectwo lubelskie, albo są puste *.pdf-y jak np.: Denys (chyba, że tylko mi się wyświetlają jako puste). Czy mógłbyś to sprawdzić, bo wtedy może bym wystąpił na nowo z wnioskiem, póki jeszcze te książki leżą w antykwariacie. Karolus (zaprasza do dyskusji) 08:52, 10 lip 2011 (CEST)
  • sprawdzam tą książkę o której pisałeś i nie wiem, jak będę w bibliotece / antykwariacie to zerknę. Pozdr. Karolus (zaprasza do dyskusji) 23:09, 12 lip 2011 (CEST)

odpowiedz na przejrzenie propozycji zmiany hasla "Uzytecznosc (informatyka)" na "Uzywalnosc (informatyka)"edytuj kod

Dziendobry, Pisze tutaj w sprawie hasla "uzytecznosc (informatyka)" i problemu tlumacznia terminu "usability" na polski. Z gory przepraszam za brak znakow polskich - mieszkam i pracuje za granica, wiec nie mam dostepu do polskiej klawiatury... W odpowiedzi na zarzuty ktore pan przedstawil w zwiaku z moimi propozycjami przetlumaczenia hasla "Usability" na "Uzywalnosc" i sprecyzowania terminu "Uzytecznosc (informatyka)" jako tlumaczenie angielskiego terminu "Utility", ktory wplywa na jakosc "Uzywalnosci" (Usability) pod katem funkcji jakie dany system proponuje i ich realnej uzytecznosci dla uzytkownika w danym kontekscie. Nie wypowiadam tutaj "wlasnych teorii", z calym szacunkiem - gdyby pan dobrze sie wczytal w tekst Nielsena, odnalazl by pan termin "Utility" i jego odroznienie od "Usability" : There are many other important quality attributes. A key one is utility, which refers to the design's functionality: Does it do what users need? Usability and utility are equally important: It matters little that something is easy if it's not what you want. It's also no good if the system can hypothetically do what you want, but you can't make it happen because the user interface is too difficult. http://www.useit.com/alertbox/20030825.html

inne zrodlo ktore polecam : Norman, D. (1988) The design of everyday things. New York, NY: Doubleday.

Krotko mowiac : chodzi tylko o szczegol, ale mysle ze jest wazny szczegol, jakoze nieodpowiednie tlumaczenie i tak trudnego konceptu - nie ulatwi jego zrozumienia polskim deweloperom ktorzy interesuja sie metodami User Centered Design. Oto moj adres kontaktowy, w razie gdyby pan zechcial o tym podyskutowac :) maltarka [malpa] hotmail.com z powazaniem, Gosia (Ergonomics & Human Factors Consultant)

Tydzień Artykułu Izraelskiegoedytuj kod

Dołączyłbyś do kolejnej akcji organizowanej w ramach Wikiprojektu TT? Lispir słowa to potęga 09:56, 31 lip 2011 (CEST)

Odp:Szablony z kategorii Drużyny Hb z Niemiecedytuj kod

Odp:Szablony z kategorii Drużyny Hb z Niemiec Hej. Dzięki za podpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

Odp:Szablony z kategorii Drużyny Hb z Niemiecedytuj kod

Odp:Szablony z kategorii Drużyny Hb z Niemiec Hej. Dzięki za podpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

Dzięki za zaufanieedytuj kod

Nie spodziewałem się tak szybkiego przyznania uprawnień redaktora. Nie zawiedziesz się. Dzięki :) Vesdin (dyskusja) 13:41, 16 sie 2011 (CEST)

Konsekwencje Twojego "experymentu"edytuj kod

Żydożerców nie brakuje. Ciekawe, że nikt nie burzył się na nieuwiecznienie rocznicy 15 sierpnia; co gorsza - są tacy, co kwestionują księdza Skorupkę - zob. Dyskusja:Ignacy_Skorupka (Gytha to rok remu poprawiała, neutralizując). Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:33, 23 sie 2011 (CEST)

Odp:Nietypowy problemedytuj kod

Odp:Nietypowy problem

Dzięki za Twoją uwagę, ale taka była instrukcja w treści tego artykułu (żeby zmienić również stronę Zaleceń). Piszę już tylko tu, bo nie chcę zawracać głowy Społeczności. Zrobiłem najładniej, jak potrafiłem. Chyba po prostu tak zostawimy (można też cofnąć te moje edycje, ale ten artykuł już jest znacząco zmieniony), pozdrawiam, Happa (dyskusja) 23:42, 27 sie 2011 (CEST)

Odp:Ad:iperyty azotoweedytuj kod

Odp:Ad:iperyty azotowe

A jaki temat dyskusji byś proponował? "Proszę przeczytać ze zrozumieniem zasady likowanie które takie same obowiązują wszystkich"? Michał Rosa (dyskusja) 10:21, 5 wrz 2011 (CEST)

"Niepisane wytyczne". Michał Rosa (dyskusja) 10:30, 5 wrz 2011 (CEST)

Ależ oczywiście masz rację. W moich wypowiedziach zwracałem właśnie Michałowi uwagę, aby przedyskutował to na stronie dyskusji Projektu, bo sprawa dotyczy kilku tysięcy artykułów, a nie usilnie zmieniał w jednym, pozostawiając inne w niezmienionym stanie. Widzę, że sprawa została już we właściwym miejscu zapoczątkowana, szkoda że nie przez tego Michała. Jest to właściwa droga rozwiązania tego problemu i sam bym to zrobił, aby uniknąć dalszej eskalacji konfliktu w tym artykule, jednak dopiero teraz wróciłem i mogę cokolwiek zrobić. Pozdrawiam serdecznie, ∼Wostr (dyskusja) 21:01, 5 wrz 2011 (CEST)

Pałac Bydgoszczedytuj kod

Informacje powtarzają się z KS Pałac Bydgoszcz, więc można przywrócić edycję. --Trelik (dyskusja) 12:36, 5 wrz 2011 (CEST)

M. Środaedytuj kod

[1] - powątpiewam ;-), znaczy się źródełko potrzebne. Raz, że Środa w tym czasie była już pod trzydziestkę (a ta dziewczyna wygląda wyraźnie młodziej), dwa, studia już skończyła, trzy, z Poznaniem nie miała nic wspólnego (a w filmie pada wypowiedź, że ta grupa jest z Poznania). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 12:56, 10 wrz 2011 (CEST)

Tam są dwie - jedna szczupła brunetka z warkoczem, zupełnie do Środy niepodobna, druga, z okrągłą buzią (widać ją ok. 3.30) podobieństwo wykazuje, ale IMHO jest za młoda. Jeśli nie pamiętasz, skąd to się wzięło, to faktycznie lepiej usunąć. Pozdr. Gytha (dyskusja) 21:18, 10 wrz 2011 (CEST)

Biblia Wujkaedytuj kod

Szkoda, że nie będziesz w Poznaniu, więc zapytam już teraz: Czy masz dostęp do - Maria Kossowska, Biblia w języku polskim', Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 1968, t. I-II. W oparciu o to cenne dzieło swobodnie można by było doprowadzić do DA Biblię Wujka, a także inne przekłady. Wiem, że interesujesz się tą tematyką, a poza tym masz już doświadczenie zdobyte na BT, więc nie miałbyś z tym problemu. Dobrze by było każdy z tych przekładów doprowadzić do DA. Ktoś inny powinien doprowadzić księgi NT do DA, Ałiku zrobił to chyba z pięcioma, ale na razie jakby się zatrzymał. Dobrze by było go jakoś zachęcić - wszystkie Listy NT. Nie wiem jak. Ktoś inny powinien zrobić to samo z postaciami biblijnymi, a jeszcze ktoś inny najważniejsze rękopisy biblijne (jestem chyba w połowie drogi, albo prawie, bo w wielu przypadkach to bardzo względna rzecz - który rękopis jest wartościowy i dla kogo). Nie robimy tego dla siebie, robimy to dla projektu, czytelnik zaglądający do tych artykułów, będzie wiedział że tutaj rzeczywiście można coś znaleźć i w miarę zaspokoić swoją ciekawość, i o to właśnie chodzi. Szybki i łatwy dostęp do wiedzy biblijnej i około-biblijnej. W tej chwili jedną z moich największych wiki-ambicji jest Amiatinus, trochę jeszcze potrwa zanim go skończę. Najstarszy rkp z pełnym testem biblijnym. Zostają jeszcze takie artykuły jak Septuaginta, Peszitta i parę innych rzeczy. L. Jańczuk (dyskusja) 13:19, 18 wrz 2011 (CEST)

Re:Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora! -- Dziękuję za informacje.edytuj kod

Re:Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Cześć! Dziękuję za informacje i pomoc. Pozdrawiam! :-) Marek.69 dyskusja 03:10, 22 wrz 2011 (CEST)

Logedytuj kod

Hm, czy w świetle jego ostatnich wypowiedzi, w zasadzie ataków, i lekkiego olewu zasad ten redaktor jest rzeczywiście uzasadniony? Wojciech Pędzich Dyskusja 21:40, 24 wrz 2011 (CEST)

Wczoraj w samo południeedytuj kod

Po wypowierdzi Rdrozda, na antenie Kraków i hejnał z Wieży Mariackiej ;-) Albertus teolog (dyskusja) 10:18, 27 wrz 2011 (CEST)

Dostałem wczoraj esemesa, że na Jedynce coś gadają o Wiki, i że jeszczcze to będą robić, więc przełączam - a tu Roberto (długo i ładnie) :-) Albertus teolog (dyskusja) 09:17, 28 wrz 2011 (CEST)

Odp.: Dziennik 1954 i Diary 1954edytuj kod

Dziękuję. Tomasz alias (dyskusja) 01:13, 28 wrz 2011 (CEST)

Dyskusja portalu:Święci#Polonizowanie imion świętych i błogosławionychedytuj kod

Witam. Proszę o połączenie historii edycji z: Edith Stein do CEL-->Edyta Stein . Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 23:24, 11 paź 2011 (CEST)

Dlaczego cofnąłeś? Dlaczego nie może bć ujednolicenia na Wiki? Czym różni się św. Edyta od innych świętych? Po co w takim razie ustalenia w wikiprojekcie? (zob. również: Dyskusja wikipedysty:Filip em#Odp:Moscati). Nic nie rozumiem. Dobranoc.Tanja5 (dyskusja) 23:33, 11 paź 2011 (CEST)Jesteś szybki, ale ja jeszcze szybsza. Sorry i dziękuję. Tanja5 (dyskusja) 23:35, 11 paź 2011 (CEST) Jest o.k. Chciałam uniknąć podwójnego przekierowania. Pozdrawiam i już teraz naprawdę dobranoc.Tanja5 (dyskusja) 23:45, 11 paź 2011 (CEST)

Usunięcie strony Wikipedysta:Władysław Komorekedytuj kod

Przed chwilą została usunięte moja nowa strona. Wikipedysta:Władysław Komorek. Czy to jest omyłka? Otrzymałem ja wczoraj od biurokraty jako zamianę na Wikipedysta:WlaKom. Proszę o przywrócenie jej gdyż obecnie nie mam akcesu do plWiki.--Władysław Komorek (dyskusja) 12:20, 20 paź 2011 (CEST)

Dziękuję. Próbuje usuwać podstrony (przekierowania) z poprzedniego wcielenia „WlaKom”. A propos. Czy możne pousuwać wszystkie naraz które są pod Wikipedysta:WlaKom? Nie będę już potrzebował ani używał tej nazwy, gdyż „Leinad” poprzenosił je pod nową nazwę.--Władysław Komorek (dyskusja) 13:14, 20 paź 2011 (CEST)

Poczekalniaedytuj kod

Rozmawialiśmy kiedyś o tym, jak można tworzyć kolejne artykuły o rękopisach, wedle kolejnych numerów katalogowych, a pomimo tego nikt ich nie zgłasza do usunięcia. Nareszczie. Sam byłem ciekaw, gdzie jest granica. To było nieuniknione. Otóż niedawno pierwszy mój artykuł został zgłoszony do usunięcia P. Oxy. 85, jednak w dyskusji nikt nie jest za usunięciem, patrz WP:AfD/P. Oxy 85. Dobierają się do en:User:Dr. Blofeld ([2], [3], [4]). Do końca tego roku spróbuję na pl-wiki nominować co najmniej 5 artów do DA. Pozdrawiam. L. Jańczuk d'un jour pour attendre 22:30, 5 lis 2011 (CET)

Jesteś może?edytuj kod

Witam. Dałam "ek", bo potrzebuję wolną stronę Katarzyna Aleksandryjska, gdyż to właściwa nazwa za źródłami hagiograficznymi i katolickimi, aby przenieść artykuł Katarzyna z Aleksandrii z dyskusją i całą historią.

Kasuję bo sprawę wzięła w swoje ręce Cathy Richards :-) Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 00:50, 11 lis 2011 (CET)

Dostałeś e-mail?edytuj kod

Proszę o kontakt. Albertus teolog (dyskusja) 10:43, 14 lis 2011 (CET)

kropka przy liczebnikachedytuj kod

O, dzięki za poradę, chyba jestem już nadgorliwa ;)

Lem i doodleedytuj kod

Nie mogłem się dopatrzyć czy nie ma już w haśle czegoś wcześniej. Z ciekawostek to event ten zauważono też na świecie np. Guardian. --Hiuppo (zagadaj) 20:37, 23 lis 2011 (CET)

Odp:Wystąpienieedytuj kod

Odp:Wystąpienie

...po owocach... :-) Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Albertus teolog (dyskusja) 21:56, 25 lis 2011 (CET)

Odp:Wikigrantyedytuj kod

Odp:Wikigranty

Hej. Wycofałem wniosek, bo fakturę mogę otrzymać dopiero po zakończeniu kursu (czyli w kwietniu 2012). Zgłoszę go ewentualnie w przyszłym roku. -- CLI (dyskusja) 15:03, 27 lis 2011 (CET)

Mail użytkownika.edytuj kod

Witam. Mam pytanie. Czy istnieje szansa wysłania maila do użytkownika z poziomu Administratora? Dla zwykłego użytkownika brak dostępu tej opcji. Potrzebuję skontaktować się w.s. święta państwowe w Polsce. Mogę domniemać, że jest nam w stanie pomóc w dodaniu przypisu do wstępu. Zobacz Dyskusja:Święta państwowe w Polsce. Pomóż proszę.Tanja5 (dyskusja) 20:10, 7 gru 2011 (CET)

Nie ma wymogu? Wydawało mi się, że tak. :( No trudno. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź. Mam więc kolejne pytanie. Który/a z Wikipedystów/Wikipedystek może znać się nt państwowości aby rozwiać wątpliwości Bocianskiego (może też i moje?), którego mój ostatni wpis na stronie dyskusji świąt i Jego prywatnej nie usatysfakcjonował. Kto mógłby mi pomóc? Wypracowany wspólnymi siłami wstęp w artykule święto wykorzystałam w świętach państwowych. Napracowałam się nad tymi artykułami aby miały ręce i nogi. Może coś przedobrzyłam? Sama już nie wiem. :( Tanja5 (dyskusja) 20:40, 7 gru 2011 (CET)

JHWHedytuj kod

Prowadzę dość baczną obserwację i to nie ze względu na ipka a innego, pewnie wiesz. Zderzyliśmy się w wycofywaniu. Zamierzam zablokować tekst na jakieś 2 tygodnie. Pozdro. kićor wrzuć jakiś txt! 21:31, 13 gru 2011 (CET)

Leszek dziś rano napisał Premii, aby zrobił porządek to Premia zrobił ale archiwizację strony własnej dyskusji. Pozdro. kićor wrzuć jakiś txt! 21:41, 13 gru 2011 (CET) [5] - czemu? Jestem w temacie ignorantem, więc pytam z czystej ciekawości. Informacja wydaje się ciekawa, ważna (nie dotyczy małej grupki, sekty ajkiejś), na temat hasła i uźrdłowiona, moze ciut za długa. Czy jest nieprawdziwa? --Piotr967 podyskutujmy 23:53, 14 gru 2011 (CET) Dzięki za wyjasnienia. Mnie to zaciekawiło, bo po raz pierwszy zapoznałm się z uzasadnieniem dlaczego Żydzi nie używają imienia Boga, by podkreślić jego jedynoistność. Zapewne dla teologa, a nawet aktywnego w czytaniu tekstów teologicznych to nic odkrywczego, ale dla mnie tak. Piszesz - fakt medialny - tam jest link do Tyg. Powszechnego, a w nim pisze o dekrecie jakiejś komisji watykańskiej. TP nie jest dla mnie wiarygodną gazetą, ale faktycznie oni całkiewm wymyślili sobie, że komisja watykańska każe usunąc imię Jahwe? "prywatną opinię B16" - zawsze myślałem, że w kwestiach wiary i doktryny papież nie jest prywatnym opiniotwórcą :) Ale zapewne się mylę, jak wspomniałem moja wiedza w tych dziedzinach zatrzymała się dawno, a nigdy nie była duża. Natomiast jako redaktor wiki musze powiedzieć, bo dopiero teraz przejrzałem całe hasło, że to jest fatalne hasło redakcyjnie - te spisy różnych przedmiotów opatrzonych tetragramem to aż straszy. Gdyby chcieć analogiczne coś zrobić dla hasła krzyż, to jednym hasłem byśmy przegonili objętość enwiki. Podobnie lista w przypisie cudzoziemców, którzy coś pisali o imieniu Bożym. Ogólnie hasło jest po prostu za obfite w spisy. --Piotr967 podyskutujmy 20:42, 15 gru 2011 (CET) I tak zobaczysz, ale - tasiemca z wymienianiem obiektów sztuki z tetragramem przeniosłem do nowego hasłą o sztuce. Przenosiłem w trzech ratach, bo jest tak duży, że przy próbie skopiowania calości wysypal mi się edytor wikipedii. Jak można było pozwolić by to hasło tak rozdąć ! (to nie do Ciebie pretensja, a ogólne westchnienie w kosmos:). Czy takie listy mają w ogóle sens śmiem watpić, ale jeśli już muszą być to nie obciążając głównego hasła, które i tak zresztą wymaga dalszych rozdzieleń. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 01:16, 16 gru 2011 (CET)

Kaługinedytuj kod

Jest cały duży rozdział. Bardzo ciekawy. Nawiasem książka świetna, jestem ogromnie zadowolony, że ją nabyłem. Polecam. Belissarius (dyskusja) 20:48, 27 gru 2011 (CET)

odpedytuj kod

kolega musi czytać źródła istniejące w artykule DX Dyskusja 13:30, 29 gru 2011 (CET)

PUA – odpowiedźedytuj kod

Witam! Właśnie nie do końca mogę się z Tobą zgodzić ;-) Po tym, co na którymś PUA napisał mi Starscream, mam małą alergię na takie wtręty ;-) Natomiast co do zwymyślania Rdrozda poza Wikipedią – z jednej strony masz rację, kontaktujemy się nie tylko tu, z drugiej – jest to o tyle hipotetyczne, że ja tego robić nie zamierzam ;-) ktoś może się jednak podszyć i naubliżać innym poniekąd na np. moje czy Twoje konto ;-) Nigdzie też nie sugeruję, że admin ma za takie zachowanie kogoś np. zablokować. Oczekuję z grubsza jednak takiej reakcji, o jakiej w zasadzie częściowo pisze Ptjackyll – znaczy – z jednej strony dbałości o samą Wikipedię, by jakiś nowicjusz kojarzący nasze nicki z innych portali, równocześnie nie skojarzył ich z nieładnymi wypowiedziami skądkolwiek, z drugiej – także o nas, byśmy w razie czego, jednak choćby wiedzieli, że ktoś "łobuzuje na nasze konto". Pozdrawiam. --CudPotwórca (dyskusja) 09:50, 7 sty 2012 (CET)

Brawo i dziękujęedytuj kod

W życiu nie ująłbym tego lepiej. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 09:00, 20 sty 2012 (CET)

Czyszczenieedytuj kod

Bo to przestało już być śmieszne. Na jakimś budynku czy ambonie starego kościoła wyryto hebrajski tetragram JHWH (יהוה), co nagminnie jeden z Wikipedystów opisuje słowami "na ambonie/murze znajduje się imię Boże Jehowa". I tak w kółko Macieju. Hoa binh (dyskusja) 09:55, 20 sty 2012 (CET)

hutnikedytuj kod

Hasło hutnik zostało zgłoszone do poczekalni i toczy się dyskusja nad jego usunięciem. Wikipedysta, autor tego zgłoszenia, ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności tego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, proszę odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. Maria Nowak (dyskusja) 21:05, 20 sty 2012 (CET)

Czy wiesz…edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 09:57, 22 sty 2012 (CET)

Powód anulowaniaedytuj kod

Witam Chciałbym uzyskać szczegółowe informacje dotyczące anulowania linku kindlezone.pl w sekcji Linki zewnętrzne artykułu poświęconego Kindle. Jeżeli link był umieszczony niepoprawnie to proszę o pomoc

Szablon:GAedytuj kod

Wostr (dyskusja) 15:54, 4 lut 2012 (CET)

Historia polskiego rocka (serial dokumentalny)edytuj kod

Witaj, przenosiłem artykuł chyba dopiero drugi raz, to było nieco nowe dla mnie. Nie ukrywam nie doczytałem jak to zrobić a jedynie skorzystałem z szablonu, znalezionego tu na wikipedii. Nawet nie sądziłęm, ze zrobiłem coś źle, dzięi za pomoc i wskazówki. Przeczytałem instrukcję, wiec nie powinienem popełniac już tego błędu. Dzięki za pomoc i w wsparcie. Widocznie nie ejstem jeszcze takim super doświadczonym wikipedystą, choć staram sie bo jest tu jeszce wiele do zrobienia. pozdrawiam --M Kutera (dyskusja) 09:42, 5 lut 2012 (CET)

Powitanie!!edytuj kod

No tak,sorry że tak późno odpowiadam ale nie piszę z polski i muszę zawsze używać polskie diaktryki,sprawia mi to zawsze kłopoty.Ale ok.--J.Dygas (dyskusja) 22:23, 7 lut 2012 (CET)

Ruben Zielińskiedytuj kod

W zadnej publikacji wydawnictwa Straznica nie ma cytatow z takiego zrodla. Byc moze chodzi o takie wielotomowe zrodlo, ktore dotyczy kazdego z krajow. Widzialem takie cos u gostka na polce, wiec jutro zadzwonie i poprosze i podanie nazwiska i wydawnictwa, skoro Premia na razie milczy. Tak czy siak, musi sie wypowiedziec co do kwestii. Widzialem, ze podaje to zrodlo, ale nawet nie podaje stron. Poczekajmy, az sie pojawi na Wiki. Nie ma co personalnie po nim jezdzic, bo moze jednak sprawa sie wyjasni. Mi rowniez stawiano zarzuty straznicowego tlumaczenia pewnego tekstu, a okazalo sie, ze jest tak, jak pisalem. Ludzie czasem kieruja sie zwyczajnie uprzedzeniami. Pozdrawiam--Waldemar Owczarczak (dyskusja) 22:26, 9 lut 2012 (CET)

Być może pozycja nie ma nic wspólnego ze Strażnicą, tak się jednak składa, że znają ją tylko świadkowie. Janczuk d'un jour pour attendre 11:16, 11 lut 2012 (CET)

WOedytuj kod

Wiedziałem, że tak się to skończy, bo tak działają tutejsze mechanizmy, jeżeli jednak powstrzyma go to przed następnymi eksperymentami z językiem angielskim, to było warto. Uważam, że nie należy popierać sytuacji, gdy osoba nie znająca angielskiego dokonuje eksperymentalnych przekładów ("are not aware" - "nie popiera"; Vine miał nic nie pisać o Konstantynie...). Ja ja ja ja doskonale wie kim jest Owczarczak i nie ma potrzeby tego mu wyjaśniać. Chodziło mi tylko o powstrzymanie Owczarczaka przed takim zachowaniem - to się zdarzyło cztery razy (a do trzech razy sztuka). Janczuk d'un jour pour attendre 11:16, 11 lut 2012 (CET)

A jednak!edytuj kod

Dziękujemy zarówno za poparcie i okazane zaufanie. Widać nad Wikipedią czuwa jej duch opiekuńczy, czego doświadczyliśmy w tym tygodniu. Tak w ogóle na Wikipedii jest mnóstwo dobrych duchów, choćby Duch Nocy Wigilijnej:) Farary (dyskusja) 09:29, 12 lut 2012 (CET)

NA27 i UBS4edytuj kod

To jeden z artykułów, który jest na pewno nam potrzebny. Myślę też, że na pl wiki przyda się każdy rękopis cytowany w NA27. Janczuk d'un jour pour attendre 23:28, 24 lut 2012 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2012-03/Nominacjeedytuj kod

Raz już Cię o to prosiłem. Myślę, że powinieneś. Albertus teolog (dyskusja) 20:26, 3 mar 2012 (CET)

Re: Katastrofa kolejowa pod Szczekocinamiedytuj kod

Dzięki serdeczne! Trochę nad nią siedziałem, cieszę się, że się podoba! Pozdrawiam --Chepry˙˚° 23:52, 6 mar 2012 (CET)

Odp:KAedytuj kod

Odp:KA

Będę starał sie sprostać wezwaniu. Dziekuję. Albertus teolog (dyskusja) 00:50, 14 mar 2012 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Meriba (Kadesz) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. MatmaBot (informacje) 10:16, 21 mar 2012 (CET)

Zgłoszono błąd w artykule Biblia Jerozolimska (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. MatmaBot (informacje) 17:38, 23 mar 2012 (CET)

Zgłoszono błąd w artykule Święty Szczepan (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. MatmaBot (informacje) 20:59, 25 mar 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jan Kochanowski (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. MatmaBot (informacje) 22:58, 30 mar 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Chrystogram (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 22:11, 2 kwi 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Artur Sandauer (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 16:13, 12 kwi 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Księga Ezdrasza (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 21:57, 7 maj 2012 (CEST)

Kategoria:Szablony problemów umieszczane w treści hasełedytuj kod

-- Bulwersator (dyskusja) 23:35, 30 maj 2012 (CEST)

Odp:900 tys.edytuj kod

Moja wypowiedź

Przełożyłeś ilość nad jakością artykułu zaspakajając swoją niezrozumiałą w tym przypadku ambicję działając na szkodę Wikipedii. Przy kolejnej takiej akcji będzie juz niewielkie zainteresowanie

nie odnosi się do tworzenia artykułów bo to zawsze głośno popieram i chyba temu nie zaprzeczysz. Jestem przekonany a) że mielibyśmy wiekszy pożytek i więcej haseł gdyby PMG nie załadował 400 bezsensownych disambingów sztucznie przyśpieszając kolejkę b) zabił ideę akcji 900000 bo na pewno jej założeniem nie było wręczenie nagrody jednemu wikipedyście tylko zmobilizowanie wielu innych do stworzenia nowych artykułów. Jezeli inicjatywa była skierowana do 3 osób bo wiadomo że wygraja to po co cos takiego organizować? Od razu dajmy im medal. To nazywam działaniem na szkodę choc może w łagodnej formie. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 16:53, 4 cze 2012 (CEST)

Odp:900 tys.edytuj kod

Odp:900 tys.

Tak, ja wierzylem. I tez mi sie nie podoba wygranie reywalizacji za pomoca stron technicznych trzaskanych edycjami masowymi. Nie taki jest cel nie tylko tej rywalizacji, ale i calej Wikipedii. I pisze to jako osoba dosc blisko zwiazana z PMG, czesto znim wspolpracujaca. Jestem zniesmaczony. --Matrek (dyskusja) 17:56, 4 cze 2012 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Cześć. Wpisuję ci się na stronę dyskusji, bo w ramach inicjatywy PopArt chcemy poprawić artykuł Biblia. Ponieważ do tego hasła został wniesiony przez ciebie znaczący wkład, zapraszam do pomocy przy jego modyfikowaniu. Jeżeli znajdziesz inny artykuł, który warto poprawić, śmiało zgłaszaj. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 18:06, 20 cze 2012 (CEST)

SGE Strategedytuj kod

Masur juhu? 18:11, 21 cze 2012 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Pozdrawiam Adynno (dyskusja) 16:47, 26 cze 2012 (CEST)

Polska Federacja Scrabbleedytuj kod

Witam. Nie jestem pewien, czy nawet aktualny prezes stosunkowo niewielkiej organizacji jest istotny. Myślę, że go można ostatecznie zostawić, tak jak w artykułach dotyczących gmin podaje się nazwisko ostatniego wójta, a poprzednich już nie. Pozdrawiam MSylwest (dyskusja) 01:30, 21 lip 2012 (CEST)

Trivium (grupa muzyczna)edytuj kod

Witaj! Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji odnośnie strony. Hasło ma szansę uzyskać status Dobrego Artykułu. Pozdrawiam. Tobiasz Olejnik (dyskusja) 13:30, 21 lip 2012 (CEST)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Maria, matka Jezusa (film) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 13:08, 3 sie 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jan Łaski (młodszy) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 11:18, 15 sie 2012 (CEST)

Odpowiedź na edycję Odchodząc od NIEedytuj kod

Słuszna uwaga. Chciałem tylko przebudować tę konstrukcję z "tamtej" na końcu, nie zmieniając w ogóle treści, ale jakoś w trakcie edycji zapodziało mi się to współautorstwo. Dzięki za czujność. --Karbowski (dyskusja) 23:46, 18 wrz 2012 (CEST)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Czesław Miłosz (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 15:39, 27 wrz 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Ojcze nasz (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 21:32, 28 wrz 2012 (CEST)

Prześladowania chrześcijanedytuj kod

Coś takiego powstało. Niestety hasło ma sporo błędów, które zgłosiłem tutaj i w odpowiednim szablonie. Zachęcam do poprawy. Hoa binh (dyskusja) 17:49, 4 paź 2012 (CEST)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Mikołaj Rej (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 18:58, 5 paź 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jan Hus (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 22:20, 8 paź 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Marek Ewangelista (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 19:09, 13 paź 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jezus Chrystus (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 18:48, 23 paź 2012 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Marcin Luter (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 17:14, 24 paź 2012 (CEST)

Walka Jacka Dempseya z Luisem Ángelem Firpoedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś sprawdzić powyższy art pod kątem przyznania mu Medalu? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 22:45, 30 paź 2012 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Eden (raj) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 19:08, 6 lis 2012 (CET)

Nowodwóredytuj kod

Witaj! W 1870 na obszarze Królestwa Polskiego przeprowadzono masową likwidację 336 najmniejszych miast, do których – wg 20 oficjalnych postanowień Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych (KRSW) – Nowodwór nie należał (por. dwa post. dot. zniesienia 43 miast b. guberni siedleckiej: a) Postanowienie z 12 (24) grudnia 1869, ogłoszone 1 (13 stycznia) 1870 (Dziennik Praw, rok 1869, tom 69, nr 239, str. 461) oraz b) Postanowienie z 17 (29) lipca 1870, ogłoszone 16 (28) sierpnia 1870 (Dziennik Praw, rok 1870, tom 70, nr 242, str. 193)). Oparta na oryginalnych dokumentach źródłowych rozprawa Kazimierskiego (Kazimierski, J., 1994. Podlasie. Miasta i miasteczka (1808–1914) – Zabudowa, ludność, gospodarka. Warszawa: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych – ref dodałem do artykułu) na temat miast guberni siedleckiej wyraźnie podaje (s. 15) że ustrój miejski Nowodworu zniesiono w 1820 r., ponadto wg zawartego tam obszernego aneksu tabelarycznego spisanego z XIX-wiecznych źródeł statystyczno-geograficznych, w żadnym z nich Nowodwór nie występuje jako miasto po tej dacie (por. też Nietyksza, M., 1986. Rozwój miast i aglomeracji miejsko-przemysłowych w Królestwie Polskim 1865–1914. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe oraz Krzysztofik, R.: Lokacje miejskie na obszarze Polski. Dokumentacja geograficzno-historyczna (2007). Tak więc twierdzenie że Nowodwór utracił prawa miejskie w 1870 roku to po prostu jakieś nieporozumienie. Pozdrawiam Qqerim (odpowiedz) 07:58, 17 lis 2012 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Wzgórza Golan (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 11:32, 6 gru 2012 (CET)

Zgłoszono błąd w artykule Biblia Lutra (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 21:51, 7 gru 2012 (CET)

Nowe Przymierze i Psalmy (Ewangeliczny Instytut Biblijny)edytuj kod

Witam, a propos zmian w Nowe Przymierze i Psalmy (Ewangeliczny Instytut Biblijny), zamiast Opiniotwórczy {według kogo} serwis psnt.pl proponuje zmienić na Popularny serwis psnt.pl. Na forach gdy dyskusja dotyczy przekładów dość często widzę odwołania (można to sprawdzić na google wpisując >>forum "http://www.psnt.pl" <<. Czy taka zmiana będzie według ciebie ok? Niestety nie mogę podać żadnego linku aby podtrzymać "opiniotwórczy", bo linki do forów dyskusyjnych są bez sensu. Andrzejbw (dyskusja) 12:38, 8 gru 2012 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Jair (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 21:25, 9 gru 2012 (CET)

Biografie osób żyjących - zaleceniaedytuj kod

Hej,

widzę, że ostatnie wydarzenia zainspirowały nas prawie jednocześnie do rozpoczęcie jakich konkretnych działań:

wydaje mi się, że najważniejsze są 2 sprawy

  1. utworzenie poradnika dla osób o których jest dany artykuł (znaczy bez żargonu i typowo zadaniowo tj. pytanie odpowiedź) vide en:Wikipedia:FAQ/Article_subjects
  2. uaktualnienie i przystosowanie do aktualnych polskich realiów WP:Biografie osób żyjących

Czy chciałbyś to dalej pociągnąć ?

Kpjas φ 22:05, 13 gru 2012 (CET)


P.S Czy są w ogóle jakieś sensowne tłumaczenia angielskich zwrotów

Księga Sprawiedliwegoedytuj kod

Znalazłem taki ogryzek po Premii, napisałem go od nowa i uźródłowiłem. Widzę, że zrobiłeś kiedyś to samo z artykułem Księga Wojen Jahwe. Zerkniesz na to, dasz radę coś jeszcze dodać? Hoa binh (dyskusja) 09:06, 14 gru 2012 (CET)

Taniec w Bibliiedytuj kod

Rzuć może krytycznie okiem na ten artykuł. Tomasz Wachowski (dyskusja) 12:13, 14 gru 2012 (CET)

Czytałem już nową redakcję. Thx Tomasz Wachowski (dyskusja) 17:41, 17 gru 2012 (CET)

Ad:Pomoc:Problemy_z_biogramem_na_mój_tematedytuj kod

Ad:Pomoc:Problemy_z_biogramem_na_mój_temat

Jest już gdzieś wątek w kawiarence na ten temat? Myślę że najpierw trzeba przyjąć zasadę a potem dopiero tworzyć pomoc. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:05, 23 gru 2012 (CET)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Tomasz_Wachowskiedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Tomasz_Wachowski

Na stronie próśb do administratorów często pojawiają się tematy związane z biogramami osób żyjących i w mojej opinii dodawanie przykładu jest elementem lansowania postaci publicystki („jak cały medialny szum”). Uważam, że strona pomocy i zasady WP:WER powinny być podlinkowane do szablonu, którego dodanie zaproponowałem. Tomasz Wachowski (dyskusja) 07:53, 24 gru 2012 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Rzeź niewiniątek (Biblia) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 04:01, 23 sty 2013 (CET)

PUAedytuj kod

Chcemy dobić do takiej liczby osób komentujących w dyskusji Mateuszka znaczną ilość pytań, co ilość pytań w PUA? Sens jest podobny jak te hurtowe pytania... Nedops (dyskusja) 10:23, 23 sty 2013 (CET)

No lepiej w dyskusji użytkownika, niż na stronie PUA, zgoda. Ale po co pisać o czymś o czym niewiele godzin wcześniej pisało 5 innych osób to nie wiem :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:04, 23 sty 2013 (CET)

Cóż, być może Mateuszek nie planuje PUA przez następne 20 lat. Albo przepisowo odpowie na jakieś 200 pytań, które pewnie dostanie, nie odbierajmy mu tej szansy :-) Mpn (dyskusja) 17:02, 23 sty 2013 (CET)

Odp:PUAedytuj kod

Odp:PUA

Spójrz tutaj bo nie chcę się powtarzać. To w jaki sposób dysponuję swoim czasem to tylko i wyłącznie moja sprawa, więc oszczędź sobie takich komentarzy... Pytania może i nie są długie, ale jest jasność i wiadomo o co chodzi. Mateuszek045 napisz 15:17, 23 sty 2013 (CET)

re: problemy z biogramemedytuj kod

A dziękuję, dziękuję, miło mi :) Zobacz, pracuję nad designem metastron. Jeszcze trochę poprawię w nawigacji, linkowane podstrony dopiero w budowie, marginesy będą większe, ale... Wikipedysta:Tar Lócesilion/Edytorzy i Wikiprojekt:Badania i rozwój Wikipedii/Design. Btw szukam ludzi, którzy pomogliby mi z designem... Tar Lócesilion|queta! 21:09, 27 sty 2013 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Jan Kochanowski (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 14:07, 30 sty 2013 (CET)

Zgłoszono błąd w artykule Ofiarowanie Pańskie (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 01:02, 1 lut 2013 (CET)

Zgłoszono błąd w artykule Leszek Jańczuk (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 22:38, 8 lut 2013 (CET)

Ad:Leszek_Jańczukedytuj kod

Ad:Leszek_Jańczuk

Dzięki za poprawkę. Tomasz Wachowski (dyskusja) 09:37, 9 lut 2013 (CET)

Gwiazdaedytuj kod

Za setki artykułów, które utworzyłeś... 176.101.138.10 (dyskusja) 01:45, 20 lut 2013 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Łukasz Ewangelista (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 19:23, 27 lut 2013 (CET)

Informacje o nominacjach DA na TOedytuj kod

Zorientowałeś się jako pierwszy. Wydaje mi się, że ogłoszenia mijały się z celem, bo ruch w PDA i PAnM praktycznie nie ożywił się i sprawdzających wielu nie przybyło - wciąż ci sami:) Farary (dyskusja) 17:29, 11 mar 2013 (CET)

Bergoglioedytuj kod

Widzę że cię to interesuje a edycja artykułu jest w tej chwili wyłączna dla adminów. Myślę że nawet ważniejsze od nazwy sekcji. Jest dodanie informacji o zaprzeczeniu [6]. W żadnym razie nie powinniśmy tworzyć tematów tabu, ale przy kontrowersjach podać informacje z obu stron. Można oczywiście powiedzieć że książka to źródło ale w tej chwili są linki tylko do pracy Lancelot (dyskusja) 21:19, 13 mar 2013 (CET)

Lutosławski - appedytuj kod

Teraz trafiłem? :-) Spróbuję dołożyć ten link, ale po drodze coś mi nie wyszedł nawet zwykły przypis :-(( Reggame (dyskusja) 21:39, 20 mar 2013 (CET)

Odp: Odnedytuj kod

Niestety ręcznie. Jednakże czując się współautorem tegoż nie było to trudne zadanie dla mnie. Tym bardziej, że wskazówką było op.cit. w przypisach, więc na podglądzie było widać, że jeszcze coś zostało do zrobienia. Nie wiem czy są jakieś narzędzia do wspomagania. Ja żadnych nie używam. Piszę na golasa bez dodatków. Jedynie wyświetlam sobie czasem strony opisu używanych szablonów. Paweł Ziemian (dyskusja) 13:45, 30 mar 2013 (CET)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Jahwe (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 15:01, 11 kwi 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Tetragram (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 00:21, 27 kwi 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Filip Apostoł (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 09:13, 7 maj 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Drzewo poznania dobra i zła (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 15:46, 12 maj 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Arka Noego (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 20:24, 14 maj 2013 (CEST)

Odp.: Fabian Błaszkiewiczedytuj kod

Z tą "Synergią mocy" to nie ukrywam, że też śmierdzi mi to marketingiem, odkąd jakiś anonim wrzucił ten link. Nie ukrywam, że jestem dość blisko związany ze środowiskiem, w którym działał o. Fabian zanim został zawieszony, i doskonale wiem, że "Synergiści" nadużywają znacząco nie tylko mojej cierpliwości, np. określając go jako cywila (tymczasem w rzeczywistości nadal jest zakonnikiem). Sam nie chcę tu ingerować (NPOV), poprawiłem w artykule jedynie bzdurę (wrzucenie strony szkoleń w pole "osobista strona duchownego") i przeniosłem ten link gdzie indziej, niech ktoś bardziej neutralny zdecyduje, czy ten link powinien tam zostać. Pozdrawiam, dj truebeliever napisz 02:17, 22 maj 2013 (CEST).

Wikimaraton #4edytuj kod

Cześć…

W związku z tym, że byłeś na jednym z poprzednich Wikimaratonów chciałbym zaprosić cię na jego kolejną edycję, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w lokalu Państwomiasto. Zapraszam do udziału i zapisywania się na stronie Wikimaratonu #4. pbm (dyskusja) 08:59, 10 cze 2013 (CEST)

Nowy wpis na Zgłoś błądedytuj kod

Zgłoszono błąd w artykule Gabriele Allegra (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 12:14, 28 cze 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Freak Out! (kategoria: Rock progresywny) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 12:59, 4 lip 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jakub Sprawiedliwy (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 01:23, 6 lip 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Maciej Apostoł (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 13:37, 9 lip 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Juda Tadeusz Apostoł (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 14:18, 9 lip 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jafet (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 23:11, 17 lip 2013 (CEST)

Zgłoszono błąd w artykule Jordan (rzeka) (kategoria: Biblia) – zobacz wpis. Powiadomienia ZB (informacje) 23:42, 22 lip 2013 (CEST)

Tydzień Artykułu Maryjnegoedytuj kod

Zapraszam do dyskusji nad zorganizowaniem na Wikipedii Tygodnia Artykułu Maryjnego. Dyskusja jest tutaj. Pozdrawiam Bartek090 (dyskusja) 02:30, 3 sie 2013 (CEST)

Międzynarodowe Biuro Miar i Wagedytuj kod

Co jest z tym plikiem,możesz mi pomóc?Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 13:16, 27 sie 2013 (CEST)

Tak,super.Dziękuję.Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 14:49, 27 sie 2013 (CEST)

Tadeusz Rydzykedytuj kod

Hej!
Widzę, że anulowałeś moją edycję - dlaczego? Uważam, że źródło nie spełnia minimum wymogów wiarygodności. Biografia jest nieautoryzowana i pisana przez przeciwników politycznych głównego zainteresowanego. Nie robi mi różnicy czy informacja jest prawdziwa, czy zmyślona - uważam jedynie, że pisanie w encyklopedii "Urodzony wg reporterów Gazety [jakiejkolwiek]" zwyczajnie jej uwłacza. Sądzę, że i WP:WER krwawi na tę okoliczność...
Pozdrawiam Ja ja ja ja (dyskusja) 19:34, 14 wrz 2013 (CEST)

Tak po cichu się przypomnę - jednak zależało by mi na odpowiedzi...
Pozdrawiam Ja ja ja ja (dyskusja) 01:37, 18 wrz 2013 (CEST)

Biblia Gdańskaedytuj kod

I w tym momencie dobrze byłoby gdzieś przedyskutować kwestię nazewnictwa poszczególnych Biblii, bo zrobił się - krótko mówiąc - burdel. Inne formy w nazwach artykułów i ich treści (jak obecnie w haśle Biblia Gdańska!!!), linkowania z obydwu form (tu Biblia brzeska, tam Biblia Brzeska). Byle kto już się w tym nie połapie w tej chwili. Hoa binh (dyskusja) 10:30, 18 wrz 2013 (CEST)

Psalm 1edytuj kod

Był. Coś tam namieszałeś z tym przypisem. Sprawdź. Abraham (dyskusja) 01:13, 10 gru 2013 (CET)

Szablon:Stan prac klasaedytuj kod

Teukros (dyskusja) 19:48, 12 gru 2013 (CET)

Adonai (grupa muzyczna)edytuj kod

217.96.115.78 (dyskusja) 13:38, 8 sty 2014 (CET)

Konferencja Wikimedia Polska 2014edytuj kod

Cześć. W imieniu organizatorów uprzejmie przypominam, że dzisiaj mija termin wpłaty donacji potwierdzającej rejestrację i udział w Konferencja Wikimedia Polska 2014. Jeśli już dokonałeś/dokonałaś wpłaty, to proszę o przesłanie jej potwierdzenia na adres konferencja(at)wikimedia.pl. Dziękuję! NH2501 (dyskusja) 07:43, 25 kwi 2014 (CEST)

Illusion (zespół muzyczny)edytuj kod

Bardzo dziękuję za zajęcie się moimi poprawkami do tego hasła. Chciałbym zwrócić uwagę na końcówkę akapitu, który edytowałeś, bo albo z mojej winy (orłem w edycji jeszcze nie jestem) albo w efekcie przypadku posypały się przekierowania i fragmenty kodu przedostały się do hasła. Spójrz: "W artbooku opracowanym przez Kacpra Rachtana wykorzystane zostały grafiki [[en:István Orosz|Istvána Orosza] – węgierskiego grafika i ilustratora znanego z wykorzystywania w swoich pracach [[złodzenie optyczne|złudzeń optycznych], [[Złudzenie optyczne|złudzeń optycznych figur niemożliwych] oraz Anamorfoza anamorfozy". Czy byłbyś tak uprzejmy i poprawił to? Z góry dzięki. --LuqashQ (dyskusja) 14:28, 5 maj 2014 (CEST)

Jaruzelskiedytuj kod

Podobna sytuacja miała miejsce przed śmiercią Z.Romaszewskiego, został uśmiercony na 2 albo 3 dni przed śmiercią przez portal niezależna.pl . Najlepszym źródłem informacji jest Rodzina. Córka zaprzeczyła tym informacjom. Nicolauskas (dyskusja)

Nie mieli wyjścia, chociaż twierdzą, że info. pochodziła z bardzo wiarygodnego źródła. Nicolauskas (dyskusja)

Ilustracja na medaledytuj kod

Ponieważ jesteś uczestnikiem Projektu Fotografia zapraszam Cię tutaj do głosowania i nominowania swoich najlepszych zdjęć. Jacek Halicki (dyskusja) 19:19, 16 cze 2014 (CEST)

Afrykanieedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 12:39, 25 sie 2014 (CEST)

Wikiprojekt Rock Progresywny - zaproszenie ponowneedytuj kodZaproszenie Kategoria:Szablony zaproszeń Batusaurus (dyskusja) 15:44, 26 lis 2014 (CET)

Zachęta - dzięki! :-)edytuj kod

Hej, dzięki za wpisanie się na listę :-) Od poniedziałku zaczniemy akcje informacyjną o wydarzeniu, będę informować na stronie postępach organizacyjnych. Myślę, że może być fajnie/przyjść sporo osób - ale zobaczymy, ha ;-) Jeszcze raz dzięki i mam nadzieję, do zobaczenia! --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 13:36, 5 gru 2014 (CET)

Wikiprojekt:Biblia/Skróty i wersetyedytuj kod

Ponieważ Pablito jest nieaktywny, a ty miałeś swój udział w ułożeniu tej strony, więc zwrócę się do Ciebie :)

Przy siglach mamy pustą sekcję Kanon prawosławny i koptyjski. Proponowałbym tam wstawić sigla ksiąg kanonicznych prawosławia (3 Księga Machabejska itp.), przyjmując sigla za polskim przekładem tychże ksiąg czyli Apokryfy z Biblii greckiej w tłum. Michała Wojciechowskiego. Myślę, że kontrowersji co do tematu nie ma i nie jest potrzebne obdyskutowywanie tego. Hoa binh (dyskusja) 09:44, 29 gru 2014 (CET)

  • Zatem dodałem. To w zasadzie tylko kontynuacja numeracji poprzednich ksiąg, więc nie jest to w żadnym punkcie kontrowersyjne :) Hoa binh (dyskusja) 18:13, 31 gru 2014 (CET)

Odp:Kobierskiedytuj kod

Odp:Kobierski

Hej. Było mi o tyle łatwo, że jest to ksiądz z mojej warszawskiej parafii. Kilka razy się spotkaliśmy specjalnie w celu uzupełnienia Jego biografii. Dzięki, to Twoja zasługa :) Pozdrawiam, Przemek Jahr @ 20:12, 27 sty 2015 (CET)

Bez zmian, jest wciąż w tej parafii. Ja mieszkam tu od 3 lat :) PS. Też mam najnowszy tomik z autografem, a w tym tomiku na ostatniej stronie zdjęcie księdza z Wikipedii :) Dobrego dnia, Przemek Jahr @ 08:32, 28 sty 2015 (CET)

Szablon:Coedytuj kod

The Polish (query) 01:12, 10 maj 2015 (CEST)

Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witam. Czy uprawnienia redaktora może dostać user który jest na Wikipedii, krócej niż miesiąc? Pytam, bo dotychczas zasady mówiły o 90 dniach. Zostało to zmienione? pozdrawiam --Swd (dyskusja) 12:47, 17 maj 2015 (CEST)

Dzięki za wyjaśnienia. Zgadzam się z Tobą, że to b. szybko, aczkolwiek on faktycznie wprowadził sporo dobrych zmian (sam zatwierdzałem). Tutaj jednak chodzi o pewne zasady, bo z reguły już nikt z nas (redaktorów) takiego usera później nie kontroluje. Ważne, żeby to jednak nie było normą. Mam więc jednak tylko taką sugestię, żeby mimo wszystko admini go obserwowali (bo nam redaktorom będzie już trudno). Mniej niż miesiąc to naprawdę nawet w "wyjątkowych" przypadkach mało, myślę, że jednak w przyszłości do połowy obowiązkowego okresu powinno się odczekać (45 dni). pozdrawiam --Swd (dyskusja) 14:17, 17 maj 2015 (CEST)

DNU: Sztabińskaedytuj kod

Dziękuję, ja sie ograniczam do pisania kilku haseł na rok. Ale zapamiętam. Pozdrawiampwf 20:06, 2 cze 2015 (CEST)

Kategorie ekonomiczne - projekt Wiki-Ekonomiaedytuj kod

Cześć,

piszę masowo do jeszcze edytujących członków Wikiprojektu Ekonomia i innych zorientowanych w temacie. Koledzy z projektu NBP Wiki-Ekonomia chcą lecieć z drugą edycją, natomiast wyszła prośba organizatora o pomoc w kategoryzacji haseł z dziedziny ekonomii. Chodzi o jej przejrzenie, może większe uporządkowanie/systematyzację oraz rozwinięcie - tak, by była czytelniejsza z punktu widzenia np. uczącego się / studenta. Mowa była o np. wyraźniejszym podziale na mikro- i makroekonomię (choć wiem, że to miejscami kontrowersyjne) itp. wskazania np. szkół ekonomicznych.

Jak zrozumiałem, przy stwierdzonych większych potrzebach jest możliwość realizacji tego zadania w ramach zlecenia z grantu, natomiast to już do omówienia z organizatorem (a i osobiście przyznawałbym w takiej inspekcji pierwszeństwo potrzebom wiki).

Pozdrawiam i jestem ciekaw Twojej opinii, aegis maelstrom δ 15:10, 23 cze 2015 (CEST)

Ad:Interregioedytuj kod

Ad:Interregio

Patrz Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Opisywanie_szczeg.C3.B3.C5.82.C3.B3w_oferty. Therud (dyskusja) 18:59, 13 paź 2015 (CEST)

Lex Gabiniaedytuj kod

Ale nie podałeś źródeł....Ciacho5 (dyskusja) 18:43, 6 lut 2016 (CET)

Keretedytuj kod

Cześć! Odnośnie obywatelstwa Kereta: z artykułu Smoleńskiego wynika, że Keret otrzymał od wojewody pismo potwierdzające posiadanie obywatelstwa polskiego. Formalnie rzecz biorąc nie jest to więc nadanie, bowiem państwo polskie uznaje, że Keret już wcześniej był obywatelem polskim i nigdy tego obywatelstwa nie utracił. Odsyłam do przepisów ustawy o obywatelstwie (art. 55-58). Pozdrawiam! Kimodin (dyskusja) 23:44, 10 mar 2016 (CET)

Ad:Edmund_Piszczedytuj kod

Ad:Edmund_Piszcz

Cześć! Dobrze, że zauważyłeś podwojony przypis, aczkolwiek nie trafiłeś w odpowiednie strony. Wybrane przez Ciebie strony dotyczą biogramu Henryka Muszyńskiego :). Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 17:40, 27 mar 2016 (CEST)

  • Można też było ochrzanić nierzetelnego autora ;-). Wiktoryn <odpowiedź> 21:32, 27 mar 2016 (CEST)

Art rockedytuj kod

W tej chwili pod Brytyjskie zespoły rocka progresywnego jest 51 haseł, z kolei w Brytyjskie zespoły artrockowe jest 22, także nie jest źle. Ponadto skoro gatunek funkcjonuje samodzielnie, nie koniecznie w związku z rockiem progresywnym uważam że istnienie kategorii jest zasadne. Miesiąc (dyskusja) 14:48, 21 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Witold Rothenburg-Rościszewskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:58, 29 wrz 2016 (CEST)

Prośba o udzielenie zgody na wykorzystanie zdjęcia.edytuj kod

Dzień dobry, Nazywam się Anna Chojnacka i reprezentuję wrocławską firmę Zespół Biegłych Rewidentów Faber Sp. z o.o. Tworzymy nową stronę internetową i chcielibyśmy wykorzystać Pańskie zdjęcie (zdjęcie może być nieznacznie edytowane - nasycenie i kolory, oraz zostanie nałożony na nie tekst). Czy wyraża Pan zgodę na komercyjne wykorzystanie przez ZBR Faber Sp. z o.o. zdjęcia Pana autorstwa? Proszę o wysłanie odpowiedzi na adres email chojnacka.faber@gmail.com.

Zdjęcie, które nasza firma chciałaby wykorzystać zamieszczone zostało jako thumbnail.

Wroclaw HalaLudowa Fontanna

Z poważaniem, Anna Chojnacka

Re:Bioetykaedytuj kod

Dzięki, ale chodzi o tę 2 książkę. Przeglądałem obie i z samej Ch. wystarczająco dużo nie napiszę. Natomiast ta 2 w wersji papierowej, żeby się wczytać porządnie, jest nie do dostanie. Mpn (dyskusja) 09:16, 15 sty 2017 (CET)

Jelizawieta Glinkaedytuj kod

Wyjaśnione. Niemniej reakcja tego Pana jest mocno przesadzona. Invisible kid (dyskusja) 19:02, 17 sty 2017 (CET)

usunięte hasło Imunoglukanedytuj kod

Panie Robercie, w związku z tym, że hasło Imunoglukan zostało usunięte, pragnę podkreślić iż nie była to nazwa produktu, ale zastrzeżona nazwa dla Pleuran, który jest pozyskiwany w opatentowanym procesie. Czy jest możliwość stworzenia polskiej wersji hasła Pleuran w oparciu o już istniejące w wersji angielskiej (https://en.wikipedia.org/wiki/Pleuran)? Jeśli tak, to czy można dodać do tego hasła informację o tym, że Pleuran występuje pod opatentowaną nazwą Imunoglukan®? Czy takie hasło będę mogła dodać sama, czy zrobi to jakiś admin?

Będę wdzięczna za informację.:)

Odp:Przekazanie egzemplarzy przekładuedytuj kod

Odp:Przekazanie egzemplarzy przekładu

witam. nie zauważyłem uwagi w dyskusji, była słuszna. takie rzeczy sam poprawiaj :) - John Belushi -- komentarz 11:12, 13 mar 2017 (CET)

Dmowskiedytuj kod

Witam, edycja została przeze mnie odrzucona, ponieważ uznałam ją za fragment nieencyklopedyczny - i w taki własnie sposób uzasadniłam swoją decyzję o anulowaniu edycji użytkownika. Stanowi odwołanie się do publicystycznego komentarza, opinii, a nie badawczego wyjaśnienia danego problemu. --Shirley2015 (dyskusja) 10:23, 20 mar 2017 (CET)

Edycja profilu marszałka Kuchcińskiegoedytuj kod

Dziękuję za odpowiedź odnośnie edycji ww. profilu. Nie wiem, czy to jest dobre miejsce do rozmowy na temat edycji ww. profilu. Poniższy tekst wkleiłem również do zakładki prośba o sprawdzenie edycji

Zmiany nie przyjęte. Uzasadnienie dlaczego powinny się znaleźć:

W części: 'Wykształcenie i praca zawodowa' -> dodałem:

"Został wyróżniony m.in. nagrodą Polskiego Radia i Telewizji w Rzeszowie i nagrodą wojewody przemyskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury" - są to informację z oficjalnego życiorysu marszałka zamieszczone na jego stronie. Nie widzę powodu dlaczego nie zostały uwzględnione.

W części: Działalność publiczna -> dokonałem szerokiej edycji i nowy porządek, aby informacja była czytelniejsza i lepiej uwidoczniła okres działalności marszałka w opozycji. Dlatego zaproponowałem podział na działalność opozycyjną i działalność po 1989.

Do opracowania działalności opozycyjnej użyłem oficjalnego państwowego dokumentu uzasadniającego nadanie medalu marszałkowi za działalność opozycyjną, gdzie jest pełny opis, który powinien znaleźć się na stronie wikipedii. Zaproponowany opis jest o wiele lepszy i czytelniejszy od obecnego. Zamieszczając nowy opis działalności opozycyjnej, należy skasować stare informacje o działalności opozycyjnej.

Działalność po 1989

Dodałem informację również z jego oficjalnej strony dotyczącą roku podjęcia współpracy z Jarosławem Kaczyńskim. Czytelnicy mają również prawo wiedzieć, kiedy to nastąpiło. Również mają prawo wiedzieć, że to marszałek w 2001 roku po przystąpienia do Prawa i Sprawiedliwości i tworzył struktury PIS na Podkarpaciu. Ta poprawka też została bezzasadnie odrzucona.

Również ku mojemu zdziwieniu odrzucili Państwo informację "Jako radny w 1996 r. przedstawił projekt utworzenia międzynarodowej uczelni na Podkarpaciu, która ostatecznie powstała w 2001 roku z przekształcenia uczelni zawodowej w Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu" - pomimo podania źródeł i faktu, że sama uczelnia podkreśla ten fakt i ludzie ze świata akademickiego znają i potwierdzają ten fakt.

W punkcie dotyczącym 16 grudnia 2016 proponuję skrócenie informacji, bo większość informacji opiera się na spekulacji i nieznajomości regulaminów sejmowych przez dziennikarzy a informacja o tym, że dziennikarze nie zostali wpuszczeni do Sali Kolumnowej, a posłowie nie mogli złożyć wniosków formalnych jest nieprawdziwa i oddaje stan umysłu grupy osób nieprzychylnych władzy. Wszystkie działania odbyły się zgodnie z procedurami i regulaminem. Równie dobrze można byłoby napisać, że posłowie opozycji nielegalnie okupowali mównicę, a tej informacji nie ma

W punkcie - Życie prywatne - wykreśliłem żonaty po raz drugi, gdyż pierwsze małżeństwo marszałka zostało unieważnione przez władze Kościoła i w świetle przepisów go nie było.

Pozdrawiam, KK

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:24, 10 maj 2017 (CEST)

Odp:The Best - Przeżyj to samedytuj kod

Odp:The Best - Przeżyj to sam

Hej. Coś powaliłem. Skasuj to wszystko jak możesz razem z tym artykułem. --regan1973 (dyskusja) 20:27, 11 maj 2017 (CEST)

pingedytuj kod

Jesli mnie wywołujesz- widzę:). A tak prywatnie - co Tobie to przeszkadza ze JA pisze?:)--Kerim44 (dyskusja) 01:26, 26 maj 2017 (CEST)

) To wyjaśnij mi taki fakt. Chcesz mi pomóc w podawaniu wiedzy o polskich jednostkach granicznych, czy "pouczać"? Jesli mamy to zrobić razem, omówimy sposób jej podania. Z pewnością uwzględnię twój punkt widzenia. Jeśli tylko pouczasz że lepiej byłoby... ;)). Ktos mi radzi - przydałyby się mapki. A czy ja nie wiem, ze przydałyby się? Gdybym umiał, zrobiłbym. Inny mówi - 1 artykuł? Widziałeś na wikipedii ok 1000 elementową listę? wszystko można. Nikt nikomu tu nie zabrania pisac. Jak zauważyłeś, nie zależy mi na medalikach i pochwałach tzw. społeczności. Współpracuje z tymi, którzy chca to czynić lub zabiegam o współprace tych którzy imponują mi wiedzą, a która moze mi być pomocna przy redagowaniu "swoich" artów. Takie "fora" uznaje za strate czasu. Powiem więcej - wiem co robię i czego oczekuje czytelnik, a nie analizator - wikipedysta, który nie wiedzieć dlaczego czyta 4 albo 5 artów o placówkach i na dodatek nie widzi klucza. Nie widzi też mojego wpisu, ze "artykuły bedą rozbudowane". Ot taka technika pisania. Zresztą - artykuły jak artykuły (każdy z osobna), takie sobie. ps. Ewentualną odpowiedz przeczytam dopiero po weekendzie. Jesli jej nie będzie - będzie to dobra decyzja i też nic się nie stanie ;). --Kerim44 (dyskusja) 01:57, 27 maj 2017 (CEST)

Podpierałam się recenzją w wydaniu papierowym, niestety gdzieś mi zginęła, nie mogę jej znaleźć i wpisać danych bibliograficznych. Zwróciłam się do pana Bocheńskiego odnośnie tych danych. Czekam na odpowiedź.

Ad:Dyskusja:Andrzej Zakrzewski (reżyser)edytuj kod

Ad:Dyskusja:Andrzej Zakrzewski (reżyser)
  • Cześć. Dzięki za poprawki. Zmiana wprowadzająca datę śmierci u reżysera była zapewne wynikiem zbieżności imion i nazwisk oraz miejsca pracy. Następnie nastąpiło sprzężenie zwrotne z FP.pl :/ więc przeglądając zmiany, a w szczególności potwierdzający wówczas link do polskiegofilmu.pl, nie budziło u mnie wątpliwości, że to "ten AZ". Dobrze, że wyjaśniłeś. Pzdr :) Ented (dyskusja) 20:56, 10 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:37, 10 cze 2017 (CEST) 

Podziękowanie - Artur Zagajewskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 11 cze 2017 (CEST)

František Kazdaedytuj kod

Cześć! Nowy użytkownik dodaje hasło o raczej mało encyklopedycznej osobie. Jak właściwie postąpić w takiej sytuacji? Widzę że myślałeś trochę o tym, podzielisz się? --Teukros (dyskusja) 18:00, 30 cze 2017 (CEST)

Podzielam Twoje zdanie, ale nie to miałem na myśli. Chodzi mi o dokładnie taką sytuację, jak opisana wyżej. Powiedzmy że patrolujesz OZ, i zauważasz nowe hasło nowicjusza. Napisane przyzwoicie, są źródła, ale już na pierwszy rzut oka widać, że encyklopedyczność jest bardzo słaba. Co byś w takiej sytuacji zrobił? --Teukros (dyskusja) 17:20, 15 lip 2017 (CEST)

CreamPoloedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 14:14, 7 wrz 2017 (CEST)

Dyskografia Kazika Staszewskiegoedytuj kod

Wycofałem Twoją edycję [7] polegającą na kasowaniu uźródłowionych informacji oraz podmienianiu źródeł książkowych na nieistniejące źródła internetowe. Aotearoa dyskusja 15:37, 11 sty 2018 (CET)

Ok. Cofnąłem całą Twoją edycję, więc sprawdź co tam z niej miało pozostać. Aotearoa dyskusja 16:08, 11 sty 2018 (CET)

LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawieedytuj kod

Witam. Myślę że logo szkoły mogłoby zostać, ponieważ autor zrzekł się praw autorskich biorąc udział w konkursie na logo szkoły. Pozdrawiam

Podziękowanie - Agnieszka Dudzińska (socjolog)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:30, 8 lis 2018 (CET)

ad Biogram infoboksedytuj kod

Całkiem dobre odnosisz wrażenie: nie jestem informatykiem i nie znam się na technikaliach. I nie muszę (podobnie jak Ty nie musisz znać chińskiego i greki). Za to razi mnie tutejsze kaleczenie własnego języka z urąganiem podstawowej ortografii + merytoryczne błędy zawarte w setkach artykułów, z których pl:wiki jest tak dumna. Przy okazji staram się to poprawiać/ulepszać na wszystkie strony (łącznie z nieudacznymi grafikami). Ale okazuje się, że nie zawsze jest to wskazane (wybacz nieświadomość). W każdym razie popełniony kiedyś błąd nie upoważnia też do obarczania winą kogoś innego z dodatkowym zarzutem "pretensji" (co ostatnio rozpowszechnione i modne). Nie bowiem chodzi o pretensje, ale o to, że ta konstrukcja od początku winna być poprawna. I tyle. Na przyszłość nie dotknę, niezależnie co tam dostrzegę. - Cyborian (dyskusja) 15:34, 30 mar 2019 (CET)

Podziękowanie - Stern-Combo Meissenedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:18, 12 sie 2019 (CEST)

Porównywanie przekładów biblijnychedytuj kod

Hej Rdrozd,

Pamiętasz mnie? Robiłem artykuł Potop (Biblia): https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Potop_(Biblia)&oldid=2867782 i podejmowałem temat krytyki BT. Napisałeś mi, żeby znajdować jakieś zewnętrzne źródła na temat krytyki, albo porównania przekładów.

I teraz znalazłem pracę Marcina Majewskiego "Jak przekłady zmieniają Biblię - o przekładach i przekładaniu Pisma Świętego raz jeszcze" o przekładach Biblii, są porównania niektórych wersetów.

Pwt 12,20edytuj kod

W Pwt 12,20 Biblia Warszawska używa sformułowania: "gdyż dusza twoja pragnie jeść mięso", Biblia Tysiąclecia: "gdy dusza twoja zapragnie jeść mięso" , podobnie jak one, tylko bardziej archaicznie, Biblia Gdańska. Jak wynika z wywodu sens poprawny mają Biblia Poznańska i Biblia Paulistów: "bo będziesz miał chęć na mięso", a także Biblia Warszawsko-praska: "gdy zapragniesz jeść mięso".

Sdz 19,29edytuj kod

Porównuje także m.in. Sędziów 19,29:

BT: "Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich."

BG: "Tam przyszedłszy w dom swój, porwał miecz, a zdjąwszy założnicę swoję rozrąbał ją z kościami jej na dwanaście sztuk, i rozesłał ją po wszystkich granicach Izraelskich."

BP (nie przytoczona w tym miejscu przez Majewskiego): "A kiedy przybył do swego domu, wziął nóż i ująwszy swą nałożnicę, poćwiartował ją, część po części na dwanaście kawałków i rozesłał je do wszystkich obszarów Izraela. "

BW: "A gdy przyszedł do swojego domu, wziął nóż, pochwycił swoją nałożnicę i pokrajał ją członek za członkiem na dwanaście kawałów i rozesłał po całym obszarze Izraela."

Majewski pisze, że słowo gewul tłumaczone jako granica oznacza "nie tylko samą granicę, ale i obszar wokół granic, całe terytorium przyległe do nich lub nimi zamknięte". I dalej pisze: "Tłumaczenia, które tego nie uwzględnią, zniekształcają znaczenie oryginału."

Pytaniaedytuj kod

Pytania są dwa: 1) Jak podlinkować źródło, bo praca jest na academia.edu . To znaczy faktycznie jest link (https://www.academia.edu/5331176/Jak_przek%C5%82ady_zmieniaj%C4%85_Bibli%C4%99._O_t%C5%82umaczeniu_Pisma_%C5%9Awi%C4%99tego_raz_jeszcze), ale trzeba się zalogować. 2) Pod artykułem o którym przekładzie to wrzucić?

MichalZim (dyskusja) 10:18, 21 mar 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Rdrozd" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy